Oficiální zpravodajská média

Ne naším jménem: V Praze se uskuteční protest k 70 letům pokračující palestinské Nakby
Akce na podporu práv Palestinců se koná v pondělí 14. května 2018 od 18 hodin v Praze. Začne na Václavském náměstí u sochy sv. Václava, kde zazní projevy, a bude pokračovat pochodem k velvyslanectví USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Masivní pěstování řepky škodí! A basta!
Komentář na facebookovém profilu k pěstování řepky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Policie odložila vyšetřování útoku hackerů na volební weby ČSÚ
Policie nedokázala odhalit pachatele loňského útoku hackerů na volební weby Českého statistického úřadu (ČSÚ) během sněmovních voleb. Případ tak byl odložen. Uvedl to dnes server iROZHLAS.cz na základě vyjádření policie a státního zastupitelství. Hackeři loni v říjnu způsobili výpadky webů, na nichž byly zveřejňovány výsledky voleb. Podle ČSÚ to ale nijak neovlivnilo zpracování výsledků, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Pavel Šafr doporučuje: Okamurovi můžete říkat „Pitomio“, schválil to i soud
Poslanec a lídr SPD Tomio Okamura neuspěl s dovoláním ve sporu vyvolaném hanlivou přezdívkou Pitomio, kterou pro něj použili v týdeníku Reflex. Justice v obecné rovině připustila možnost použít tuto přezdívku v rámci oprávněné kritiky, uvedl Šafrův server.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Bijte Rusy na věčné časy. Tudy Noční vlci jezdit nebudou. Upřímnou soustrast Zemanovi. Záruba, Kalousek, Rejžek a politická dohra hokeje s Ruskem
Kolem mantinelu dnes Noční vlci neprojedou, poznamenal Robert Záruba. Miroslav Kalousek pak vyjadřoval prezidentu Zemanovi soustrast. I takové věci provázely čtvrteční večerní hokejové utkání Česko–Rusko na mistrovství světa, které mnozí pojali jako politické zúčtování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Národní protidrogový koordinátor Vobořil končí, chce se věnovat rodině
"Vzdal se služebního poměru na vlastní žádost. Bylo to jeho osobní rozhodnutí," okomentoval Vobořilův odchod premiér v demisi Andrej Babiš.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 11.5.2018 v 06:36, zobrazit podobné
Kolínská (Zelení): Město nedokáže pohltit nekonečné množství aut
Ve čtvrtek 10. května uspořádali zástupci magistrátu a městské části Praha 1 debatu s občany v Malostranské besedě. Hlavní náplní diskuze byla plánovaná revitalizace celého prostoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš a členové vlády navštíví Ústecký kraj
Předseda vlády Andrej Babiš navštíví v pondělí 14. května 2018 spolu s dalšími členy vlády Ústecký kraj. Hlavním tématem bude sociální oblast.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Piráti Praha 6: Zabránili jsme převzetí domova pro seniory developery
Piráti již měsíce poukazují na špatně vypsané výběrové řízení k rekonstrukci a provozování komerčního domova pro seniory v Šolínově ulici v Praze 6. To vypsala Městská část Prahy 6 ovládaná koalicí TOP 09, ANO, STAN a KDU-ČSL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
REMA: Češi loni vytřídili více než 15 000 tun elektroodpadu
Lidé v České republice odevzdali loni k recyklaci 15 290 tun vysloužilého elektroodpadu. Na jednoho obyvatele se tak vysbíralo přibližně 1,5 kilogramů nepoužívaných elektrozařízení, nejčastěji šlo o velké domácí spotřebiče a staré IT přístroje. Nejlépe si vedli Plzeňané, naopak nejhůře občané na Liberecku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
USA způsobily mnoho válek a neštěstí, nemají právo kázat o demokracii. U Sorose vidím něco patologického podobně jako u Havla. Poslanec KSČM hovoří i o Babišovi a imigrantech v ČR
ROZHOVOR „USA by měly být tou poslední zemí, jejíž představitelé by měli nyní kázat ‚morálku‘ a mít plná ústa ‚demokracie a lidských práv‘. Od 2. světové války rozpoutaly a vedly desítky rozličných konfliktů a způsobily na planetě mnoho lidského neštěstí, přičemž tou nejstrašnější agresí byla ta, kterou máme stále ještě v paměti, ve Vietnamu. Tam jim používání chemických zbraní na civilistech, a to i dětech, zase až tolik nevadilo,“ říká poslanec KSČM Jiří Valenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Vy chcete diktovat Jardovi Foldynovi? Vyhrocená debata u Jaromíra Soukupa, s účastí Okamury
Generální ředitel TV Barrandov si do pořadu Duel Jaromíra Soukupa pozval Tomia Okamuru, předsedu hnutí SPD. Řešil se Foldyna a jeho potyčka, Hamáček je podle Okamury výplodem stranického sekretariátu. Propíral se podpis ministra vnitra pod deklarací o migraci. Padla i ostrá slova na adresu předsedy Pirátů Bartoše, prý je to feťák. Okamuru trápí svévole státních zástupců, ale také nízké důchody. Je Babiš v kauze Čapí hnízdo vinen?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Když se vám na státní svátek rozbije lednička... Chmurné líčení Markéty Šichtařové
Ekonomka Markéta Šichtařová se zase jednou zdravě naštvala. Kvůli jednomu konkrétnímu výmyslu politiků. Tlak jí znovu zvedl i Karel Marx.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Sněmovní výbor pro evropské záležitosti přijal můj návrh usnesení
Výbor pro evropské záležitosti Poslanecké sněmovny na svém včerejším jednání přijal tento můj návrh usnesení:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Nezapomeňte v neděli na Den matek!
Statistika ke Dni matek, ať v tom není žádný zmatek
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
MfD: Šéf protidrogového odboru vlády Vobořil po 8 letech končí
Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil po osmi letech ve funkci končí. Uvedl to v dnešním vydání deník Mladá fronta Dnes (MfD). Vobořil odejde ke konci července z osobních důvodů. Národní protidrogový koordinátor je zároveň výkonným místopředsedou Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky a ředitelem Odboru protidrogové politiky Úřadu vlády, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Širší vedení ANO a ČSSD se seznámí s koaliční smlouvou
Širší vedení hnutí ANO a ČSSD se dnes seznámí s návrhem koaliční smlouvy a programového prohlášení případné společné vlády. Sociální demokraté by zároveň na jednání svého předsednictva měli vyhlásit vnitrostranické referendum, které definitivně rozhodne o vstupu do vlády s ANO nebo o jeho odmítnutí. ČTK připomněla, že koaliční vláda by se ve Sněmovně musela opírat o hlasy komunistů, protože ANO a ČSSD mají dohromady 93 z 200 poslanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
POLITIKA: Sám vlastenec v ČSSD
zdroj: neviditelnypes.lidovky.cz, přidáno 11.5.2018 v 06:01, zobrazit podobné
Policie hledá vlivného regionálního bafuňáře ČSSD. Prý se po něm slehla zem
Osmačtyřicetiletý vlivný člen ČSSD Miroslav Petřik záhadně zmizel. Pátrání po něm již vyhlásili olomoučtí policisté. Informaci přinesl server Tn.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Salvy raket a ruský scénář pro Sýrii, Írán a Izrael
Raketové útoky mezi Izraelem a Sýrií z posledních dní na první pohled vypadají dramaticky, ale možná je jejich hlavním smyslem překrýt před domácím publikem jednotlivých aktérů skutečnost, že hledání „poraženeckého“ kompromisu postoupilo zase o něco dál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Kauza novičok aneb Škola dr. Plzáka - zatloukat, zatloukat, zatloukat!
Členové sněmovní komise pro kontrolu Vojenského zpravodajství vyzvali ve čtvrtek prezidenta Miloše Zemana, aby se v případě nejasností po četbě zpravodajských informací raději poradil s vládou či tajnými službami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Foldyna se za incident s aktivistou neomluvil. Nemá ve vedení strany co dělat, řekl novinářům Štěch
Místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna se na grémiu strany neomluvil za hádku s lidmi, kteří v Praze protestovali proti ruskému nacionalistickému motorkářskému klubu Noční vlci. Řekl pouze předsedovi ČSSD Janu Hamáčkovi, že ho mrzí, že ho tímto incidentem dostal pod tlak. Foldyna to řekl novinářům po jednání grémia. Předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD) před jednáním řekl, že Foldyna kvůli incidentu nemá ve vedení strany co dělat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
MŠMT seznámí školy s novým způsobem financování
Seminářem na pražském Jarově v pondělí 14. května odstartuje 2. kolo školení pro ředitele a další zástupce škol k reformě financování regionálního školství. Vedení MŠMT na nich seznámí zástupce škol se změnami, které školy čekají od ledna 2019 v souvislosti s novým způsobem rozdělování peněz na vzdělávání. Do 22. června se uskuteční celkem 11 seminářů pro zhruba 3000 účastníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Bajer (Soukromníci): Takhle násilně a okatě to nedělali snad ani komunisté
Předseda Strany soukromníků ČR Petr Bajer plně a veřejně podporuje statkáře Davida Nováka z Uherska na Pardubicku v boji proti zvůli úřadů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Kam přivedla naši armádu naše generalita?
V těchto dnech si připomínáme konec 2. světové války a připomínáme si hrdinství všech, kteří padli za naši zem. Ti všichni se v hrobech obrací!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jaroslav Kuchař: Raději budu lhát s Británií než mluvit pravdu s Ruskem
Vypadá to, že výrok Jiřiny Šiklové „raději se budu mýlit s USA než mít pravdu s Ruskem“ v posledních dnech s kauzou novičok dostává novou, šílenější podobu. Kam až může vést ideologizace zahraniční politiky?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Česká republika profituje ze společného evropského trhu
„Zahraniční obchod České republiky je spojen pupeční šňůrou s trhem Evropské unie. Díky společnému evropskému trhu dosahujeme přebytkové bilance zahraničního obchodu. Do budoucna bychom se měli snažit vylepšit bilanci i vůči zemím mimo Evropskou unii, kde jsme v hlubokém schodku,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Česká pošta je letos opět partnerem Stanu proti melanomu
Letos se koná již 12. ročník Stanu proti melanomu, tentokrát s mottem „Černá tečka pod nehtem nemusí být jen modřina“. Svá znaménka si můžete nechat vyšetřit ve třech českých městech - v Praze, Brně a Ostravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Existují pokusy rozvrátit Visegrád a vnutit mu vůli Evropské komise
Projev prezidenta republiky Miloše Zemana na tiskové konferenci při oficiální návštěvě Polské republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Živě: Foldyna jde na kobereček k Hamáčkovi, ČSSD bude řešit dohodu s Babišem
Sledujte politické dění v on-line reportáži.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 11.5.2018 v 09:36, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí: Náměstek Dürr přijal delegaci Parlamentu Černé Hory
Náměstek pro řízení sekce evropské Jakub Dürr přijal 9. května 2018 delegaci Parlamentu Černé Hory, kterou vedl předseda Výboru pro mezinárodní vztahy a krajany Andrija Nikolić a předseda Výboru pro bezpečnost a obranu Obrad Mišo Stanišić.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Šéf protidrogového odboru vlády Vobořil po 8 letech končí
Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil po osmi letech ve funkci končí. Uvedl to v dnešním vydání deník Mladá fronta Dnes (MfD). Vobořil odejde ke konci července z osobních důvodů. Národní protidrogový koordinátor je zároveň výkonným místopředsedou Rady vlády pro koordinaci protidrogové politiky a ředitelem Odboru protidrogové politiky Úřadu vlády, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Na adresu (ne)pochopení díla K. Marxe
5.května se mnohé psalo k dvoustému výročí narození Karla Marxe a také k oslavám spojených s odhalením jeho 4,4 metru vysoké bronzové sochy v rodném Trevíru. O Marxovi jsme se zmiňovali v souvislosti s Prvním májem v článku „Novodobá byrokracie a „nová třída“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Vraťte těch padesát milionů. Dobrovolně, vyzývají úředníci provozovatele Čapího hnízda
Středočeský dotační úřad si nechal zpracovat analýzu, jak by měl postupovat v kauze firmy Čapí hnízdo. Doporučení již má úřad k dispozici a konečně jedná. Vyzval společnost, aby sama dobrovolně vrátila padesátimilionovou dotaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Piráti žádali objasnění dalších kroků po zrušení výsledku tendru na mýtné
Piráti oceňují rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, kterým zrušil výsledek výběrového řízení na vybudování a provoz systému na výběr elektronického mýta po roce 2019. S tendrem byla spojená řada otázek, které nebyly dodnes zodpovězené. Odpovědnost podle strany leží na ministru dopravy Danu Ťokovi, po kterém chtěli na dnešní schůzce Kontrolního výboru Piráti objasnit, jak bude postupovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Tržby ČD-Telematiky dosáhly téměř 1,5 miliardy korun
Společnost ČD - Telematika a.s. dnes zveřejnila své auditované hospodářské výsledky za rok 2017. Tržby z provozní činnosti dosáhly výše 1 470,4 mil. Kč oproti 1 727,5 mil. Kč v roce 2016. Za jejich poklesem stojí zejména absence větších projektů z Operačního programu Doprava. Naopak vzrostl zisk před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace (EBITDA) o 9,4 % na 226,4 mil. Kč oproti 206,9 mil. Kč v loňském roce. Čistý zisk mírně poklesl z 53,2 mil. Kč v předešlém roce na 51,4 mil. Kč v roce 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Když nepotáhneme za jeden provaz, nemáme ve světě šanci. Apeluje v UK Zaorálek
Europoslanec Jan Zahradil a bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek v Událostech, komentářích na ČT24 diskutovali o situaci na Blízkém východě. V Sýrii se odehrál dosud nejtvrdší vojenský střet mezi Izraelem a Íránem. Lídři obou zemí v posledních týdnech stupňují nepřátelské výroky. Obě země představují významné regionální hráče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Problémy vyřeší jen práce
V minulém roce lidé rozhodli v parlamentních volbách o počtu procent pro jednotlivé strany a politická hnutí. Dnes máme květen a ustavení vlády s důvěrou se snad chýlí ke konci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Vítová: Pietní akt k osvobození Prahy Rudou armádou
Stále častěji a systematičtěji se objevují pokusy změnit historii. Souvisí to s tím, že v rámci EU je postupně realizován lživý projekt jednotného evropského dějepisu, který bude členským zemím nadiktován - pochopitelně bez ohledu na fakta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Bláha (SPD): Zůstane Vyškov na mapě České republiky?
Každoroční úbytek obyvatel Vyškova je vážným problémem. Na vině je jednoznačně vedení města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Duka ocenil Zemana, řekl prý komunistům pravdu. Ale pak se nestačil divit, co z toho udělala média
Kardinál Dominik Duka letos oslavil 75. narozeniny. Podle církevního práva by měl ve svém úřadě skončit, ale papež František ho požádal, aby pokračoval. Kardinál Duka tak zůstává nejvyšším duchovním pastýřem českých občanů. V rozhovoru pro páteční MF Dnes prozradil, jak se dívá na politiku. Odmítá prý nálepkovat strany na extrémní levici a pravici. A odmítá nápad zdanit církevní restituce. Prý to není možné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Chce to skutečnou konkurenci harpagonskému samoděržaví. S Josefem Skálou o straně budoucnosti i vších v levicovém kožichu, Marxovi i trdlech a hulvátech z pražské kavárny
ROZHOVOR KSČM čelí velké výzvě, kterou bývalý místopředseda strany Josef Skála nazývá „její doktorskou dizertací“. Sladit toleranci Babišovy vlády s rolí skutečné systémové opozice. Skála vidí cestu ve skutečně radikálním tahu na branku, který by z KSČM učinil opět „stranu budoucnosti“. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se zaměřil také na dvousté výročí narození Karla Marxe, které přišlo neobyčejně aktuálně do časů, které se i podle řady expertů začínají velmi blížit brutalitě kapitalismu, jak jej Marx popisoval. Josef Skála hovoří o „hvězdné hodině predátorů“...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Piráti: Problémem programového prohlášení je to, co v něm chybí
Podle Pirátů trpí dnes vydané programové prohlášení vlády řadou nedostatků. Jedním z hlavních je nedostatečný popis důchodové reformy, žonglování s odhadovanou délkou výstavby dálnic nebo nekoncepční rozšiřování pravomocí Celní správy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ŘSD upozorňuje na víkendovou úplnou noční uzavírku dálnice D1 v úseku Loket - Humpolec
Úplná uzavírka dálnice D1 proběhne v km 66 až 90 ve směru na Brno a v km 90 až 75 ve směru na Prahu v noci ze soboty 12. 5. na neděli 13. 5.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hrad: Manželka prezidenta Zemana převzala záštitu nad dostihy v Mostě
Manželka prezidenta republiky Ivana Zemanová převzala záštitu nad prvním dostihovým dnem v Mostě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Jak moc mohou být trhy nervózní z italské euroskeptické vlády?
Výnosy italských dluhopisů po zprávě o sblížení dvou euroskeptických stran (Hnutí pěti hvězd a Ligy severu) zamířily neomylně vzhůru, zatímco euro šlo současně dolů. Ke skutečné panice má ovšem situace na italských trzích hodně daleko. Výnos italského desetiletého dluhopisu zůstává stále hluboko pod úrovněmi po italských volbách a euro své ztráty hned druhý den smazalo. Je tedy vůbec čeho se bát?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán: Obchodní rejstřík se propojil s registry evropských zemí
Od jara letošního roku je český obchodní rejstřík součástí tzv. BRIS (Business Registers Interconnection System), který propojuje obchodní rejstříky evropských zemí. Systém umožňuje získat údaje o všech kapitálových společnostech v celé Evropské unii a zjednodušuje předávání informací mezi obchodními rejstříky členských státu Unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Herec z Národního divadla Děrgel: Já se o politiku zajímám, mám pořád puštěnou ČT24. Ze Zemana a Okamury mi pění krev, jsem přesvědčen, že lžou
Do internetové televize XTV.cz zavítal herec z Národního divadla Patrik Děrgel. Když se rozpovídal o politice, moderátor Luboš Xaver Veselý místy nestačil koukat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Konference v Marrákeši je důkazem řízené a plánované migrace
Komentář na informace z konference ministrů v Marrákeši o přesídlování imigrantů z Afriky do Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Řetězec společností připravil stát o desítky milionů korun
Policisté expozitury Brno Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) zahájili trestní stíhání dvou osob ze spáchání zvlášť závažného zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby se škodou dosahující více než 42 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Komunisté u vlády
Historický průlom představuje konstrukce koaliční vlády ČSSD a ANO, která vznikne za podpory KSČM. Jak ČSSD, tak KSČM sice ještě neřekly poslední slovo, ale téma „komunistů u vlády“ je na stole. Čeká nás nová revoluce?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ERÚ: Pravidla slušného jednání se zákazníky popisuje Vzorový etický kodex
Energetický regulační úřad představuje nový Vzorový etický kodex obchodníka s elektřinou nebo plynem. ERÚ tímto krokem motivuje poctivé dodavatele k sestavení vlastního etického kodexu, který bude vycházet právě z tohoto vzoru. Spotřebitelům Vzor nabízí výčet bodů, na které se mají při jednání s dodavateli soustředit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Inflace se opět přiblížila k cíli ČNB
Spotřebitelské ceny v dubnu poskočily o 0,3 % a to především zásluhou nástupu sezónního zboží v obchodech s oblečením a obuví. Dražší byly tentokrát i cigarety (v důsledku vyšších daní) a alkohol poté, co skončily velikonoční slevy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Nemocnice Písek: Na ambulanci vás naučí, jak správně mýt ruce
Písecká nemocnice připravuje na úterý 15. května zábavně-vzdělávací akci pro všechny zájemce, kteří dbají o čistotu. V rámci Mezinárodního dne hygieny rukou jim zdravotníci ukáží, jak správně mýt ruce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Zkrácené úvazky brzy dostupnější?
Typická situace v Česku: maminka dvou malých dětí by ráda pracovala, ale nechce své děti každý den opouštět na 8,5 hodin nebo i více. Ani provozní hodiny většiny školek její situaci příliš nepomáhají. Proto se začne poohlížet po práci na zkrácený úvazek. Hledání takového zaměstnání je však v České republice stále tak trochu jako hledání jehly v kupce sena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
CzechTrade: Německé firmy budou jednat s českými exportéry o zakázkách za miliony eur
Největší tuzemské setkání českých výrobců a nákupčích významných německých firem Sourcing Day Tschechien pořádá 15. května agentura pro podporu obchodu CzechTrade. O zakázkách za miliony eur bude v Plzni v rámci osmého ročníku této akce s 18 německými firmami vyjednávat 94 českých výrobců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ANO schválilo koaliční smlouvu s ČSSD. Je to přijatelný kompromis, vysvětloval kolegům Babiš
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš považuje navrženou koaliční smlouvu s ČSSD za přijatelný kompromis. Nyní bude na sociální demokracii, zda se ve vnitrostranickém referendu rozhodne do vlády vstoupit, nebo ne. Řekl novinářům před dnešním jednáním výboru a poslaneckého klubu hnutí ANO, které se navrženou koaliční smlouvou zabývalo a nakonec ji schválilo. Vedení ANO s poslanci zároveň slaví šest let od registrace hnutí, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Prohlášení vlády - levicová řešení a populistické fráze
Komentář předsedy ODS Petra Fialy k návrhu programového prohlášení vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
USA způsobily mnoho válek a neštěstí, nemají právo kázat o demokracii. U Sorose vidím něco patologického podobě jakou Havla. Poslanec KSČM hovoří i o Babišovi a imigrantech v ČR
ROZHOVOR „USA by měly být tou poslední zemí, jejíž představitelé by měli nyní kázat ´morálku´ a mít plná ústa ´demokracie a lidských práv´. Od 2. světové války rozpoutaly a vedly desítky rozličných konfliktů a způsobily na planetě mnoho lidského neštěstí, přičemž tou nejstrašnější agresí byla ta, kterou máme stále ještě v paměti, ve Vietnamu. Tam jim používání chemických zbraní na civilistech, a to i dětech, zase až tolik nevadilo,“ říká poslanec KSČM Jiří Valenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jízda Tomio Okamury u Soukupa. Mimo jiné řekl, co si myslí o Hamáčkovi, který snad nikdy v životě neměl normální práci
Do pořadu Duel Jaromíra Soukupa zavítal tento týden předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura. Ten se hned v úvodu zastal místopředsedy ČSSD Jaroslava Foldyny v kauze „Noční vlci“. Předseda SPD nechápe, proč předseda ČSSD Jan Hamáček vyzývá Foldynu k omluvě, když předseda sociální demokracie prý snad nikdy normálně nepracoval a ještě si dovoluje diktovat něco jiným. Tak to alespoň vidí Okamura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
České dráhy: Posilujeme ranní spoje z Berouna přes Rudnou do Prahy
Středočeský kraj s Prahou společně objednaly posilu nejvytíženějších vlaků linky S6 u Českých drah, a ranní spoje na regionální trati Praha – Rudná u Prahy – Beroun tak mají více míst k sezení. Vlaky na lince S6 začínaly být v ranní špičce už přetížené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Brnišťský půlmaraton přilákal téměř šest stovek závodníků
Již 5. ročník běžeckých závodů Nutrilove Brnišťský půlmaraton 2018, se uskutečnil pod záštitou náměstka hejtmana Petra Tulpy v Brništi. Přilákal 567 sportovců všech věkových kategorií, a zajistil si tak nejvyšší účast v historii závodu. Na půlmaratonu mezi muži kraloval Petr Cmunt s časem 1:19:53 a mezi ženami Zuzana Rusínová s časem 1:30:38.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Macron dostal od Merkelové cenu, kterou má Schulz nebo Havel. Kancléřka ho nadšeně vychvalovala a kopla přitom do Trumpa
Německá kancléřka Angela Merkelová předala francouzskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi Cenu Karla Velikého. Čím si ji zasloužil? Přispívá prý k porozumění v Evropě a umí lidi nadchnout pro myšlenku společné Evropy. Tato společná Evropa by se podle Merkelové měla konečně přestat spoléhat na to, že ji vojensky brání Spojené státy. EU by se podle kancléřky měla začít starat sama o sebe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
OK GROUP zajistí klientům autodromu nejlepší podmínky pojištění
Makléřská společnost OK GROUP se stala novým partnerem mosteckého autodromu. Dobrá zpráva je to zejména pro řidiče, kteří si chtějí vyzkoušet s vlastním vozem kurz bezpečné jízdy na výcvikových plochách polygonu, nebo se svézt po velkém závodním okruhu. Makléřská firma zprostředkuje pojištění vozidel za výhodných podmínek, zjistit tak své reakce za volantem a poznat limity svého auta či motocyklu v extrémnějších podmínkách už tak bude možné beze strachu a nejistoty z následků případné kolize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vaněk (ODS): Demokratický deficit EU roste
Vzrůstá snaha EK ovládat a kontrolovat veřejné mínění a názory, které se objevují nejen na sociálních sítích. A ty nevhodné "regulovat".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ČEZ vydělal v prvním čtvrtletí 7,3 miliardy korun
Čistý zisk Skupiny ČEZ v prvním čtvrtletí 2018 dosáhl 7,3 mld. Kč a provozní zisk před odpisy (EBITDA) dosáhl výše 17,5 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Miroslav Kelnar: Provokace na Olšanských hřbitovech
Jako účastník všech níže uvedených akcí z poslední doby mohu téměř s jistotou prohlásit, že provokace, uskutečňované skupinou proamerických provokatérů na vzpomínkové akci za sovětské oběti v době 2. světové války za osvobození Československa na Olšanských hřbitovech dne 7. 5. 2018, byly společně koordinovány Českou televizí a touto skupinou proamerických provokatérů s cílem zdiskreditovat účastníky této akce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Láska: Odbornice na evropské právo Michaela Tejmlová by byla posilou
Michaela Tejmlová, právnička a zastupitelka Jablonce nad Nisou, oznámila kandidaturu do Senátu za hnutí SENÁTOR 21
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Další ostuda pražského magistrátu
Komentář na facebookovém profilu k problémům s financováním leteckého dne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převedl bezúplatně Pardubickému kraji patnáct pozemků
Odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Ústí nad Orlicí převedlo bezúplatně do vlastnictví Pardubického kraje pozemky pro připravovanou modernizaci silnice II. třídy Mladkov–Jablonné nad Orlicí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Nemůžeme si věčně hrát na opozici. Jiří Dolejš naznačil, jak se chtějí komunisté chovat k vládě
Téměř devětadvacet let od sametové revoluce komunisté směřují k tomu, že budou mít největší podíl na správě země. Podle slov jednoho z nejvýraznějších politiků a člena vyjednávacího týmu Jiřího Dolejše však to, že bude KSČM tolerovat vládu neznamená, že proti ní nesmí hlasovat. „Může to být riziko, ale hrát si na věčnou opozici nemá smysl,“ uvedl v rozhovoru pro Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Babišův šéfredaktor Léko je zhnusen: Juncker dal facku národům, trpějícím pod komunismem. Žádný marxista nemůže být demokrat
Šéfredaktor LN István Léko se ještě jednou vrátil k oslavám 200. výročí narození jednoho z otců komunistické ideologie Karla Marxe v německém Trevíru. Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker dostal od novináře slovní nakládačku. A nejen on.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ÚSTR připravil komiksovou výstavu Fotbal v undergroundu
Komiksovou výstavu s názvem Fotbal v undergroundu uvede Ústav pro studium totalitních režimů na veletrhu Svět knihy. Svou formou i obsahem cílí zejména na mladé lidi, kteří aktivně sportují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ve Vídni se raději vyhýbejte nemocnicím, píší nejčtenější rakouské noviny. Agresivní skupiny nespokojených imigrantů klidně zaútočí i nožem
Bezpečnost ve vídeňských nemocnicích se v důsledku migrační krize značně snížila. Tvrdí to aspoň nejčtenější deník v zemi Kronen Zeitung na základě výpovědi zaměstnance Wilhelminenspital Heinricha Schneidera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Europoslankyně Konečná: My jdeme s Babišem do rizika. Jinak by se do toho pustila pravice a občané by na tom byli mnohem hůře
Hostem pořadu Interview ČT24 byla komunistická europoslankyně Kateřina Konečná. Tématem rozhovoru bylo hlavně vládní vyjednávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Nejste v tom sami aneb Mýty a otázky kolem hospicové a paliativní péče
Jak zajistit péči vážně a nevyléčitelně nemocným lidem? A jak podpořit jejich rodiny a blízké? O těchto a dalších otázkách se bude hovořit na besedě pro veřejnost „Nejste v tom sami“, která se uskuteční ve žďárské Orlovně v pátek 18. května od 19 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Feťák Bartoš mi nabízel drogy, ohromil Tomio Okamura
„Odmítám návrhy pirátů na legalizaci drog,“ podotkl předseda SPD Tomio Okamura na svém facebookovém profilu. Následně zmínil, že mu předseda Pirátů Ivan Bartoš, jehož nazval feťákem, nabízel drogy. Píše o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Národní divadlo: Světová premiéra inscenace Zbyhoň
Národní divadlo uvádí na Nové scéně světovou premiéru autorské inscenace o českých nepravostech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Důsledky špatného stavu v justici
Antimonopolní úřad ruší výsledky výběrového řízení. Ředitel úřadu by měl být okamžitě odvolán. Nerespektuje moc výkonnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Že je Ústavní soud nepolitická instituce? Omyl, poučil Rychetský, načež promluvil o Zemanovi, Babišovi a ohrožení demokracie
Hostem pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice: Den zdraví bude zaměřen na prevenci nádoru tlustého střeva
Nemocnice České Budějovice se připojí k Českému dni proti rakovině. V pondělí 14. května uspořádá Den zdraví zaměřený na prevenci nádoru tlustého střeva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Šéf ANO na pražském Žižkově o obrození tamní radnice: Vyházet z okna starostku Hujovou i s ODS a ČSSD
ROZHOVOR „Současná starostka Hujová, představitelka TOP 09 v Praze 3, zosobňuje spíše aroganci moci, než že by se snažila lidem ve své funkci pomoci. Připomeňme si její nedávné vystoupení proti obyvatelům Prahy 3, které pranýřovala za to, že zasadili květiny na Žižkově,“ kritizuje současné vedení radnice Prahy 3 tamní předseda ANO Petr Venhoda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Bloger Ziegler: Zeman nahrává Rusku vědomě. Sověti v roce 1945 také unášeli lidi do gulagů a kradli
ROZHOVOR „Vážím si hrdinství obyčejných vojáků Rudé armády, kteří umírali v boji proti nacismu. Jenomže s nimi přišly také oddíly tajné policie SMĚRŠ, které z Československa unesly tisíce československých občanů do Sovětského svazu, kteří skončili v gulazích,“ upozorňuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz českobudějovický bloger Jan Ziegler. Ke srovnání komunistů a nacistů uvádí: „Tyto totality jsou jistě srovnatelné v metodách – vláda jedné strany, žádná tolerance opozice, vraždění názorových odpůrců i celých skupin obyvatelstva, v případě nacistů z rasových, u komunistů z třídních důvodů.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Sociální demokraté budou rozhodovat o vládnutí s Babišem. Nejdřív ale chtějí znát jména ministrů
Na místě jednání špiček ČSSD ale bylo patrné, že strana je rozpolcená a někteří její členové jsou kategoricky proti vládě s trestně stíhaným Babišem.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 11.5.2018 v 19:36, zobrazit podobné
Foldyna? Ten je odepsaný. Aktivista Uhlíř dostal velké sólo u Veselovského a přiznal na sebe velmi zajímavé věci
Tento týden Českem projel ruský motorkářský gang Noční vlci. Právě kvůli němu se dostal do sporu aktivista Martin Uhlíř s novým místopředsedou ČSSD Jaroslavem Foldynou. Politik během hádky o Noční vlky použil i ostrá slova. Předseda ČSSD Jan Hamáček vyval svého kolegu, aby se omluvil. Foldyna to však odmítl. Uhlíř si z toho ale těžkou hlavu nedělá. Foldyna mu přijde směšný a politicky odepsaný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Veterán boje proti nacismu z Jugoslávie: Dnešní propaganda nemá hranice. Rusko je ďábel, USA anděl. Foldyna upřímně říká svůj názor, jiní vandalsky natírají sochy
ROZHOVOR Český národ byl vždy tolerantní. Teď jsou místopředsedovi sociálních demokratů Jaroslavu Foldynovi vyčítány vlastní názory, ale bezejmenní vandalové se ukájejí na sochách, které se nemohou bránit. Je to podivný svět. To říká v Česku žijící jedenadevadesátiletý Tichomir Mirkovič, jenž bojoval proti nacistům v řadách národně osvobozeneckých vojsk a partyzánských oddílů Jugoslávie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Milek: Je nutné řešit kůrovcovou kalamitu. To se doposud nedělo
Ministr zemědělství Jiří Milek k dnešnímu dni odvolal generálního ředitele Lesů ČR Daniela Szóráda. Důvodem bylo nezvládnuté řízení podniku Lesy České republiky, které vyústilo v kůrovcovou kalamitní situaci. Ta likviduje lesy na velkých územích Moravy a jižních Čech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman blahopřál Dmitriji Medveděvovi
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal ve čtvrtek dne 10. května 2018 blahopřejný telegram Dmitriji Medveděvovi, předsedovi vlády Ruské federace, v souvislosti s jeho znovuzvolením do funkce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Šéf ANO na pražském Žižkově o obrození tamní radnice: Vyházet z okna starostku Hujovou i s ODS a mladým Stropnickým
ROZHOVOR „Současná starostka Hujová, představitelka TOP 09 v Praze 3, zosobňuje spíše aroganci moci, než že by se snažila lidem ve své funkci pomoci. Připomeňme si její nedávné vystoupení proti obyvatelům Prahy 3, které pranýřovala za to, že zasadili květiny na Žižkově,“ kritizuje současné vedení radnice Prahy 3 tamní předseda ANO Petr Venhoda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Paroubek: Stáhne Šlechtová vojáky z misí?
Na zasedání branného výboru poslanecké sněmovny se snažila ministryně obrany Šlechtová prosadit navýšení počtů vojáků v zahraničních misích armády ČR v Afganistánu, v Iráku a v Mali o dalších dvě stě sedmdesát vojáků. Ministryně prý pohrozila, že pokud sněmovna rychle mise neschválí, dojde dříve nebo později ke stažení vojáků z nich. Za sebe říkám, už aby to bylo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Cyril Svoboda kroutí hlavou: Proč náš prezident blahopřeje ruskému premiérovi? Je to velmi neobvyklé
Někdejší lidovecký ministr zahraničí Cyril Svoboda, který dnes radí premiérovi Andreji Babišovi (ANO), se zamyslel nad tím, co měl asi prezident Miloš Zeman na mysli, když podnikl další ne zcela obvyklý krok ve vztahu k Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Konzervativní strana: Miloš Zeman – nejlepší reklama na monarchii
...s přihlédnutím k prohlášení Koruny České
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Novinář Moláček: Co si Foldyna vezme před kameru příště, aby Hamáček pochopil, co je zač? Pár svých ruských kamarádů?
ODS a ČSSD zaspaly v klasickém politickém vidění světa. Stranické dělení na pravici a levici ztrácí smysl ve společnosti, která je rozdělená, míní novinář Jan Moláček. Ten se proto ve svém pátečním komentáři pro Aktuálně.cz rozepsal o tom, že předsedové obou těchto kdysi dominantních politických stran v Česku musejí nyní vyřešit stejný problém. „Nenechme se mýlit tím, že má dvě jména – v ODS se jmenuje Václav Klaus mladší a v ČSSD Jaroslav Foldyna,“ říká komentátor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Houževnatý ranař, co nedá dopustit na prezidenta Zemana. Takto představují Jaroslava Foldynu
O Jaroslavu Foldynovi se v poslední době hojně píše. Nového místopředsedu ČSSD zná stále vice lidí. Server Lidovky.cz se rozhodl řady těchto lidí ještě více rozšířit a vykreslil Foldynův politický profil. Barvitě. Politika popsal jako houževnatého „ranaře", který drží slovo a nedá dopustit na Miloše Zemana a na Rusko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO, které natočil Kalousek s portrétem prezidenta republiky. Podívejte se, co s ním provádí
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se pohodlně usadil do židle, do rukou si vzal portrét Miloše Zemana a natočil krátké video, v němž hovoří o tom, že vyjádřením o Novičoku poškodil prezident svoji zemi napravitelně i nenapravitelně. „Pevně věřím, že tu napravitelnou část dá do pořádku Poslanecká sněmovna svým usnesením,“ uvedl bývalý ministr financí ve videu umístěném na Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Komunisté už se třesou na pozice ve státních firmách, píší noviny. A spekulují, kde všude to bude
Šéfové ANO, ČSSD i KSČM už doladili smlouvy o spolupráci. I přesto, že komunisté budou pouze tichým partnerem bez přímé účasti ve vládě, nepřijdou zkrátka. Za jejich podporu menšinové vládě chtějí některé své lidi v kontrolních a dozorčích radách klíčových institucí. Jiří Dolejš pro Lidové noviny upřesnil, že seznam pozic ještě není, ale dá se očekávat, že půjde o firmy, které obhospodařují významný majetek a mají strategický dosah.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Dotace jsou prasárna, všichni to intuitivně vědí. Kdo kvůli nim velebí Brusel, je jako žebrák. Ředitel Libertariánského institutu dodává příklady
ROZHOVOR Evropská komise by měla zahájit s Českou republikou řízení o navrácení protiprávní podpory ve výši tří miliard eur. Důvodem má být skutečnost, že stát přiděloval dotace v rozporu s pravidly, kterými je sama Evropská unie podmiňuje. Společník zkrachovalé Východočeské tiskárny Petr Fryč podal k Evropské komisi oficiální stížnost kvůli neoprávněné výhodě, která byla poskytnuta jeho konkurentům. Roman Kříž, ředitel Libertariánského institutu, který poškozeného zastupuje, tvrdí, že dotace jsou zlo a pochvalovat si je může jen žebrák, kterému také peníze jiných nesmrdí, hlavně když mu je hodí do klobouku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zuřivě křičí „demokracie“, a přitom jsou první, kteří ji pošlapávají. Šílené, proti smyslům, zoufá generál Blaško. Kdyby dal Foldyna tomu magorovi pěstí, možná by se mu rozsvítilo
ROZHOVOR „Miloš Zeman pouze řekl, že se u nás Novičok vyráběl a testoval. Zaútočí na nás snad Evropská unie nebo Rusko?“ ptá se s nadsázkou generálmajor Hynek Blaško a dodává, že to považuje za směšné. Stejně jako protesty při oslavách konce druhé světové války. Vnímat Noční vlky jak Putinovo vojsko může prý jen blbec. V rozhovoru se zároveň pozastavil nad tím, že si více vážíme takzvaného Západu, který nás nechal na holičkách, namísto vojáků Rudé armády, kteří za nás položili život.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Nemocnice Pelhřimov: Chcete skoncovat s kouřením? Přijďte nezávazně na Den bez tabáku
Nemocnice Pelhřimov v rámci programu Nemocnice podporující zdraví nabízí zájemcům o odvykání kouření nezávaznou konzultaci. Pacienti nemusí čekat na Den bez tabáku, mohou se objednat telefonicky kdykoliv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Severočeská teplárenská je v užší nominaci na Projekt roku 2017
Teplárenské sdružení ČR ocenilo snahu teplárenské společnosti o zlepšování služeb a péči o zákazníky, konkrétně její Věrnostní program pro konečné spotřebitele tepla, čestným uznáním za účast v soutěži Projekt roku 2017. To bylo společnosti Severočeská teplárenská uděleno na konci letošního dubna v rámci konference Dny teplárenství a energetiky v Hradci Králové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
DPP: Muzeum MHD ve Střešovicích si připomíná 25 let od svého otevření
Muzeum Městské hromadné dopravy v Praze oslaví v pondělí 14. května 2018 již 25 let od slavnostního otevření. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) vlastní ojedinělou sbírku historických vozidel, která byla v roce 1998 vyhlášena kulturní památkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Chvojka (ČSSD): Když je někdo nemocný, neměl by chodit do práce
Komentář na facebookovém profilu k návrhu na zrušení tzv. karenční doby
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Vzdejme hold obětem války a komunismu – sovětským válečným zajatcům
Řekl bych, že vojáci Rudé armády, kteří se dostali do německého zajetí, si zaslouží mimořádnou úctu, za to, co všechno museli vytrpět, a to nejen od Němců, ale také od vlastních, pro které to byli zrádci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Slavný německý návrhář: Merkelovou nenávidím. Skutečně nenávidím
Německá kancléřka Angela Merkelová je často kritizována svými odpůrci kvůli své liberální přistěhovalecké politice. Ale jen zřídkakdy ji tak ostře odsoudí tak známá osobnost, jako je módní návrhář Karl Lagerfeld.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Babišovi se podařilo totálně rozložit ČSSD
Komentář první místopředsedkyně ODS k vládě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Vrecionová (ODS): Odvolání ředitele Lesů ČR ministrem v demisi je nestandardní
Komentář k odvolání ředitele Lesů ČR Daniela Szóráda ministrem zemědělství v demisi Jiřím Milkem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Nejnovější odhady: Babišovci kralují, ale nečekaně se vzmáhá ODS
Sněmovní volby by v dubnu podle volebního modelu agentury Median vyhrálo hnutí ANO, které se po mírném oslabení v únoru a březnu opět dostalo nad 30 procent. Posílila také ODS, KSČM od března naopak ztratila. Poslance by pravděpodobně měli také Piráti, SPD a ČSSD. TOP 09, KDU-ČSL a STAN se pohybovaly kolem pětiprocentní hranice, jejíž překročení zaručuje místa ve Sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převedl bezúplatně městu Dubá pozemky pod bezbariérovými chodníky
Na konci loňského roku převzalo odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v České Lípě od Ředitelství silnic a dálnic kromě dalších nemovitostí také pozemky o rozloze 1 148 m2 v katastrálním území Dubá. Pro silničáře již byly pozemky nepotřebné a ÚZSVM je převzal do hospodaření v souladu se zákonem o majetku státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ivan David: Vandalské gesto neznámého blbce je vlastně dobrá zpráva
Můžete být obecně oblíbeni, a přesto (možná právě proto) vás někdo zastřelí na ulici. Činy některých jedinců nelze předvídat, neboť se vymykají obecné představě, "jak člověk uvažuje". Nelze prostě zabránit činu psychopata s myšlenkami a motivy obecně pokládanými za zvrácené, vyloučit že neléčený psychotik někoho probodne a zfanatizovaný blb někam hodí zápalnou láhev. To jsou činy z hlediska všeobecného proudu lidského konání výjimečné. Jejich vykonavatelé jsou také výjimeční - statisticky i funkčně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Česká republika bude mít podruhé v historii zástupce ve finále Eurovize
Zpěvák Mikolas Josef postoupil s písní Lie To Me do sobotního finále mezinárodní soutěže Eurovision Song Contest, jejíž 63. ročník právě probíhá v Lisabonu. Je to teprve podruhé v historii, co zástupce České republiky vystoupí ve finále tohoto písňového klání. Vyvrcholení soutěže, ve kterém o prvenství utkají zástupci 26 zemí, uvede v přímém přenosu ČT1 v sobotu 12. května ve 21 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ČSSD je stranou v troskách. Od vládního angažmá si podle blogera slibuje udržení ve Sněmovně
Extempore nového mistopředsedy sociálních demokratů Jaroslava Foldyny na oslavě konce II. světové války v Praze spolu s Nočními vlky z Ruska, kterým pořádně naštval předsedu Jana Hamáčka, považuje bloger Jan Bartoň už jen za špičku ledovce, která ukazuje hluboké názorové rozdíly uvnitř této strany. „Už dlouho to vypadá tak, že se Foldyna stává jakýmsi ‚zlým‘ mužem v ČSSD,“ poznamenal Bartoň v blogu na serveru iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pražští hygienici pokračují v kontrolách dodržování protikuřáckého zákona
Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) jako místně a věcně příslušný orgán ochrany veřejného zdraví v metropoli pokračuje i v roce 2018 v pravidelných kontrolách podniků poskytujících stravovací služby, zda je ve vnitřním prostoru těchto provozoven dodržován zákaz kouření, jak ukládá platné znění zákona č. 65/2017 Sb., o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Jen v období leden – duben 2018 pražští hygienici provedli 256 takových kontrol, z toho 29 na základě podnětu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Potravinářská inspekce: Další falšované potraviny, nabízené v letákové akci
Závažný případ falšování potravin ve slevové letákové akci zjistili inspektoři SZPI při kontrole masných výrobků uváděných na trh společností Kaufland Česká republika v.o.s. v dubnu 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj by mohl nově získat půl miliardy na technické vybavení
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal společně s generálním ředitelem Nemocnice Pardubického kraje a.s. Tomášem Gottvaldem s ministrem zdravotnictví v demisi Adamem Vojtěchem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
V Netolického kraji se sociální demokraté neshodnou. Do koalice s Babišem chce zhruba polovina
Členové ČSSD v Pardubickém kraji jsou v názoru na to, zda by strana měla vstoupit do vládní koalice s hnutím ANO, nejednotní. Skutečnost, že by se vláda opírala o podporu KSČM, považují většinou za nejmenší problém. Více jim vadí osoba Andreje Babiše a jeho způsob jednání, zjistila ČTK v anketě mezi představiteli ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
FN Brno: Sjezd České kardiologické společnosti
Ve dnech 6. - 9. května 2018 se konal 26. Výroční sjezd České kardiologické společnosti na brněnském výstavišti, kterého se zúčastnilo asi 3500 lékařů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Němečtí novináři nadšeně tleskají novému ministru zahraničí. Konečně je prý v SPD někdo, kdo je „ostražitý“ k Rusku
V minulé vládě kancléřky Angely Merkelové zastával sociální demokrat Heiko Maas post ministra spravedlnosti. Ve znovuobnovené velké koalici přesedlal na post ministra zahraničí. Publicista Günter Marks v textu pro Tagesschau.de poznamenává, že Maas jako ministr zahraničí zvedá mnoha kolegům v sociální demokracii tlak. Svým velmi rezervovaným vztahem vůči Rusku. Německá sociální demokracie se desítky let stavěla k Ruské federaci vstřícně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Osmičkové výročí, které se moc nepřipomíná. Právě před osmdesáti lety začali Hitler s Henleinem utahovat šrouby
ČESKÉ OSMIČKY Na území Československa by podle „karlovarských požadavků“ fungovaly dva režimy. Jeden demokratický, druhý nacistický. Po návštěvě u Adolfa Hitlera předložil takové požadavky na klíčovém sjezdu Sudetoněmecké strany z jara 1938 Konrád Henlein. Dějiny se poté vymkly z kloubů, nastala druhá světová válka. Nyní si ovšem někteří Češi sypou pořád a pořád popel na hlavu se vzpomínkou na naši vinu při poválečném odsunu Němců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Miroslav Kalousek si linkoval budoucnost
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 10:40, zobrazit podobné
Stínová vláda
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 07:40, zobrazit podobné
TOPlist