Oficiální zpravodajská média

Přišla za mnou americká novinářka, jestli nevím, kdy nás obsadí Sověti, že chce jet k moři... V Jazzové sekci se vzpomínalo na rok 1968, je k tomu i výstava
REPORTÁŽ Pražské jaro, demokratický socialismus a François Mitterrand. Tyto tři zdánlivě nesouvisející pojmy z encyklopedie politických dějin byly hlavním tématem sobotního dopoledne v Jazzové sekci. Na odborném symposiu i následně při zahajování výstavy o roce 1968 se naopak mnohokrát ukázalo, že souvislostí je zde více než dost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
FOTO Sebrali ho těžkooděnci za střet s Foldynou. Teď agresivní aktivista „úřadoval“ znovu. Napadl stánek s knihami o Miloši Zemanovi. Zasahovala ochranka
FOTOGALERIE UVNITŘ Aktivista Martin Uhlíř, známý po úterní jízdě Nočních vlků z konfliktu s místopředsedou ČSSD Jaroslavem Foldynou, vyvolal další rozruch a z akce Svět knihy ho musela vyvést ochranka. U stánku nakladatelství Olympia se Uhlíř nechtěl smířit s tím, že knihy prezidenta Miloše Zemana leží vedle těch od Jaroslava Foglara. Nejdříve je otáčel, aby nebyl vidět obličej hlavy státu, a nakonec musel být vyveden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Petice proti masivní zástavbě v Řevnicích Pod Lesem
V přírodní lokalitě Pod Lesem v Řevnicích na východním konci Sochorovy ulice má vzniknout nový developerský projekt "Vily Řevnice". Jako obyvatelé nejbližšího okolí zamýšleného projektu se zásadně ohrazujeme proti jeho navrhované podobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Soros oceňuje novináře, jehož ze lhaní usvědčil i vlastní šéfredaktor. Petr Žantovský připomíná, jak je to s jedním „novinářským hrdinou“
TÝDEN V MÉDIÍCH Vinou nezájmu mainstreamových médií se veřejnost skoro nemá možnost dozvědět o tom, že se česká vláda dohodla s německou automobilkou BMW na výstavbě vývojového a testovacího centra na Sokolovsku. K tomu údajně přislíbená půlmiliardová investiční nabídka nechala Petra Žantovského vzpomenout, jak jiná automobilka od našich západních sousedů přišla k rodinnému stříbru z Mladé Boleslavi. Mediální analytik se zabývá také tím, že se udělují novinářské ceny i za texty, jejichž obsah je prokazatelně lživý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 06:34, zobrazit podobné
Šojdrová (KDU-ČSL): Istanbulská úmluva pomůže genderové ideologii, ale ženám ne
Jsem zásadně proti jakémukoli násilí. Proto nezpochybňuji dobrý úmysl mezinárodního společenství, jakým je Rada Evropy, která bojuje proti domácímu násilí a násilí na ženách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Americký jestřáb, který se přičinil o vstup ČR do NATO, přednášel v Plzni. A nebral si servítky: Naše demokracie jsou ohroženy! Kreml, Islámský stát, Le Penová, Orbán, nový světový řád...
REPORTÁŽ Rusko a Islámský stát jsou nevětším nebezpečím euro-amerického liberalismu a Západu jako takovému. K tomu se ještě připojuje Brexit a největší kverulant v celé EU – maďarský premiér Viktor Orbán. To zaznělo na besedě z úst specialisty na transatlantické vztahy Stanleyho R. Sloana na Plzeňských rozhovorech, které v rámci oslav osvobození uspořádala Západočeská univerzita a město Plzeň. Nesmiřitelná kritika se snesla i na hlavu prezidenta Trumpa. Pravicoví radikální extrémní populisté chtějí podle přednášejícího nastolit nový světový řád, v němž zvítězí autokratické pojetí moci. Vydatně jim u toho sekunduje Marine le Penová. Ještě prý dobře, že Francie má Emmanuela Macrona!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Skandální zjištění. Kontrola NKÚ odhalila nehospodárnosti v IT zakázkách na resortu práce za ministrování Marksové. Jedná se o stamiliony
Server SeznamZprávy.cz získal dosud nepublikovanou kompletní zprávu Nejvyššího kontrolní úřadu (NKÚ), který zkoumá hospodaření Ministerstva práce a sociálních věcí v době, kdy jej vedla Michaela Marksová z ČSSD. Reportér Vojtěch Blažek po zhlédnutí dokumentů upozornil na skutečnost, že závěry z této zprávy jsou doslova alarmující. „Na ministerstvu nehospodárně utráceli stamiliony za IT zakázky,“ upozornil v reportáži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): K té senátní nekandidatuře J. Rumla. Holt, kdo s čím zachází…
Komentář na facebookovém profilu k senátní nekandidatuře Jana Rumla
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Platí v této zemi ještě zákony?
Národní galerie ztrácí svojí jedinečnost a hrdost a stává se fádní a módní kunsthale jakých je na světě spousta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Půjde ČSSD s Babišem do vlády? Velmi zkušený expert si skládá fakta a má téměř jasno
POLITOLOGOVÉ Světový unikát v Česku, aneb to tu ještě nebylo a svět neviděl - levice podporující miliardáře! Ustojí ČSSD ve vnitrostranickém referendu vládu s ANO a postaví do čela „svých“ resortů zajímavé tváře? V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz politolog Jan Kubáček provádí exkurzi do nedávné historie, kdy se Vladimír Špidla vehementně snažil, aby sociálně demokratickým kandidátem nebyl Miloš Zeman a realita byla opačná. Malé strany nenacházejí svoji tvář, ba co více, naráží na „nezničitelného“ Kalouska. Komu bude nová vláda vyhovovat, je KSČM. A Piráti? Ti jedou na svojí vlastní vlně, nerozhází je akce antibabiš a získávají body především u mladých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
SŽDC jednala se zástupci Středočeského kraje o prioritách v železniční dopravě
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) se setkala se zástupci Středočeského kraje s cílem řešit aktuální potřeby a nejbližší plány objednatele veřejné dopravy. Stěžejním tématem diskuze bylo řešení neutěšeného stavu na vybraných regionálních tratích, které zpomalují a komplikují vlakovou dopravu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Už létají jména ministrů: Toman do vlády, Ťok a Šlechtová ven. Komunisté chtějí sundat Vojtěcha
Koaliční smlouva už je schválena, i přestože někteří kritici vystupovali s tím, že neznají jména budoucích ministrů. O nich nyní spekuluje dnešní vydání MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Šlachtův bývalý pobočník, zatčený na Ukrajině, promluvil. Odnesl to prý za diplomata, kterého se chtěli zbavit
Bývalý detektiv Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu a nyní podnikatel se speciální technikou Luděk Vokál popsal pro server Aktuálně.cz své zatčení na Ukrajině. Spolu s ním byl také zadržen český diplomat pracující pro zastoupení NATO v Kyjevě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Vítová: Prohlášení ANS k deklaraci, přijaté na 5. Euro-africké konferenci o migraci
Dne 2. května 2018 se uskutečnila v Marrákeši 5. Euro-africká ministerská konference o migraci a rozvoji. Na její závěr byla přijata „Marrákešská politická deklarace“ a Marrákešský akční plán 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Programové prohlášení vlády České republiky
EXKLUZIVNĚ PRO PL Informace o výsledcích jednání ČSSD s hnutím ANO 2011
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Na pražské konferenci CZ RAN se sešli odborníci na radikalizaci společnosti
V pátek 11. května, skončila dvoudenní zahajovací konference CZ RAN pořádaná Centrem proti terorismu a hybridním hrozbám (CTHH) Ministerstva vnitra ve spolupráci s Policií ČR k otázkám radikalizace. Konference zdůraznila užitečnost spolupráce relevantních partnerů v otázkách radikalizace, poukázala na efektivní nástroje boje proti ní a představila vize do budoucna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Desítky tisíc Poláků dnes ve Varšavě protestovaly proti vládě
Zhruba padesát tisíc Poláků se zúčastnilo protestu jménem Pochod svobody, který se konal v centru Varšavy. Na něm opozice žádala, aby vláda strany Právo a spravedlnost (PiS) dodržovala ústavu, respektovala vládu práva a nezávislost soudů, informovala ČTK. Zástupci opozice kabinet premiéra Mateusze Morawieckého totiž obvinili z oklešťování demokracie, především v souvislosti s kontroverzní soudní reformou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Miroslav Pořízek: 80 let od vydání manifestu Věrni zůstaneme
Měsíc květen bývá spojen každoročně s připomínkou konce druhé světové války. Letos ale také uplynulo rovných 80 let od vydání dokumentu Věrni zůstaneme (15. května 1938). Členkou Petičního výboru Věrni zůstaneme byla také dr. Milada Horáková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vít Klíma: Nastane-li válka, zemře většina Čechů hladem a žízní
Nikdo soudný si nemůže myslet, že Izrael dovolí Iránu vybudovat podél svých hranic vojenské základny, umožňující mu ohrožovat jeho území raketami země-země, útočnými bezpilotními letadly a opatřit je vzdušnými obrannými systémy. Pokud Irán od jejich budování neustoupí, Izrael je vojensky zničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš: Pro ČSSD by bylo dobré být ve vládě vzhledem k jejímu volebnímu výsledku
Trestně stíhaný premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) je přesvědčen, že pro sestavení vlády, která má víc než šest měsíců po volbách získat důvěru, udělal maximum. V rozhovoru pro deník Právo zdůraznil, že si nepřipouští, že by jeho snaha mohla skončit neúspěchem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Státní fond životního prostředí: Buďte připraveni na sucho, řekněte si o Dešťovku
Česko zažívá nejsušší jaro za posledních 50 let. Prognózy hovoří o prohlubování sucha a zhoršování situace, což se velice negativně promítá do stavu podzemních a povrchových vod. Odborníci i úřady upozorňují na nutnost šetřit s draze vyčištěnou a leckde už hůře dostupnou pitnou vodou, varují před napouštěním bazénů, a volají po řešeních, která k závlaze zahrad, parků anebo splachování využívají srážkovou vodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Střet velmocí: Ruské letouny mířily k Aljašce
Agentura Reuters informuje o tom, že mezi Ruskem a Spojenými státy zase jednou zhoustlo napětí. Dva ruské bombardéry mířily k Aljašce. Americké stíhačky okamžitě reagovaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Náhled do ČSSD. Toto prý rozhodne o tom, zda dojde k dohodě na vládě s Babišem
To, zda bude mít Česko vládu, rozhodnou řadoví straníci sociální demokracie. Jak píší Lidové noviny, rozhodnutí bude zřejmě velmi těsné. „Rozhodovat bude partajní diplomacie a domluva s renegáty,“ píše tisk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Golasowská (KDU-ČSL): Domácí násilí musí řešit politici s odborníky
Istanbulská úmluva a řešení domácího násilí - taková byla témata kulatého stolu, který se uskutečnil v pátek 11. května v Poslanecké sněmovně. I přesto, že účastníci zastávali na Istanbulskou úmluvu (Úmluvu Rady Evropy o prevenci a boji proti násilí na ženách a domácímu násilí) a její ratifikaci rozdílné názory, na jednom se shodli - problematika domácího násilí si zaslouží větší pozornost nejen u neziskového sektoru, ale především u státu, politiků i odborníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Krampol, Nacher a Vitásková na knižním veletrhu spolu s Foglarovci. Došlo na kritiku politické korektnosti i chystanou výbušnou knihu plnou jmen
REPORTÁŽ Foglarovci, „typickej Žižkovák“ Jirka Krampol, politik zabývající se „šílenostmi doby korektní“ Patrik Nacher a „soudem očištěná“ bývalá šéfka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková. Skutečně nevšední kombinace se v pátek 11. května na veletrhu Svět knihy 2018 postupně sešla u stánku vydavatelství Olympia. Začalo se zlehka a postupně se přitvrzovalo. Asi nejostřeji při besedě Aleny Vitáskové k její trilogii o ne zas tak „čistých“ praktikách v tuzemském byznysu se solárními elektrárnami. Vitásková nabídla pohled z perspektivy energetického insidera a oznámila záměr sepsat knihu, která solárníky „svlékne“ takříkajíc „donaha“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Naše zahraniční vojenské mise jsou nebojové, pomáhají místním obyvatelům
Komentář na facebookovém profilu k zahraničním vojenským misím
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministryně Klára Dostálová přednášela studentům VŠE
Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová dnes přednášela na Vysoké škole ekonomické v Praze. Studenty seznámila s hlavními činnostmi Ministerstva pro místní rozvoj, ve své prezentaci mluvila také o aktuálních tématech, která ministerstvo právě řeší. Mezi ta nejzajímavější patří například příští programové období fondů EU nebo státní investiční plán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Novák (TOP 09): Léta čekání jsou u konce. Rekonstrukce autobusového nádraží je v plném proudu
Je tomu již 6 let co zvolení zastupitelé a další členové TOP 09 Český Krumlov řekli „NE“ prodeji autobusového nádraží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Povodí Odry: Květnový vodácký sjezd řeky Moravice bude
Vodohospodáři vzhledem k dobrému stavu naplněnosti zásobního prostoru nádrží Kružberk a Slezská Harta souhlasí s uspořádáním květnového sjezdu řeky Moravice v termínu od 26. do 27. května 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
KLDR zlikviduje před zraky amerických novinářů své jaderné testovací středisko
Severní Korea oznámila, že zničí své jaderné testovací středisko. Mělo by se tak stát mezi 23. až 25. květnem. K celé události plánuje přizvat i zahraniční novináře včetně těch ze Spojených států a z Jižní Koreje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ČSSD: Výsledek vyjednávání o vládě považujeme za slušný kompromis
Komentář na facebookovém profilu k vyjednávání o vládě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Obranná politika v programovém prohlášení vlády ANO a ČSSD
Hnutí ANO a ČSSD představilo své programové prohlášení (PP) se kterým chce předstoupit před sněmovnu a požádat o důvěru. Je však obecné, vágní a má spoustu děr umožňujících spoustu výkladů a způsobů plnění. Podobně je to s koaliční smlouvou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pomůžeme vám, slíbil americký šéf diplomacie. Severokorejcům. Pod jednou podmínkou
Historický summit USA a KLDR se blíží. Americký ministr Mike Pompeo před ním oznámil, že se Severokorejci mohou těšit na lepší budoucnost a prosperitu. Spojené státy podají KLDR pomocnou ruku. Kladou si však podmínku. Severokorejci se musí urychleně zbavit svých jaderných zbraní. Informovala o tom agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
KSČM: Chceme stabilitu České republiky
Jednání o vytvoření koaliční vlády České republiky postoupilo o další krok uzavřením jednání o Programovém prohlášení a Koaliční smlouvě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Okamura: Odmítám návrhy Pirátů na legalizaci drog pro rekreační účely
Komentář na facebookovém profilu k legalizaci drog pro rekreační účely
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Novinářka Petra Procházková: Jediný svátek, který můžeme s Rusy beze studu slavit
Komentátorka Lidových novin Petra Procházková se ve svém komentáři zmínila, proč je třeba slavit 9. května. Podle jejích slov můžeme s Rusy vítězství ve válce slavit bez studu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
NPÚ je partnerem projektu Máme vybráno, letošním tématem konference bude mecenášství
Národní památkový ústav se stal partnerem celostátního projektu Máme vybráno, který se zaměřuje na financování obnovy památek. Jeho součástí je soutěž veřejných sbírek, které soupeří se ve třech kategoriích a o jedné z cen rozhoduje veřejnost. Součástí projektu je i konference, jejímž letošním tématem bude mecenášství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ŘLP ČR: Podepsána smlouva na výcvik řídících letového provozu z Malty v České republice
Podpisem rámcové smlouvy mezi státním podnikem ŘLP ČR a poskytovatelem letových provozních služeb na Maltě (Malta Air Traffic Services – MATS) byl zahájen další úspěšný projekt výcviku řídících letového provozu pro zahraničního klienta prostřednictvím českého výcvikového střediska CANI (Czech Air Navigation Institute).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Chci většinové volby
Když volili prezidenta politici, bylo to hanebné. Bylo to tak hrozně hanebné, že i politici, kteří si jinak nic vzít nedají, předali volbu lidu. Lid nyní nadává na to, co zvolil, spílat však může jen sám sobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ODS Praha 5 míří na 21. pražský festival dračích lodí
Závody na otevřené prodloužené ozdobené kanoi s dračí hlavou o délce 12,5 m získávají na stále větší popularitě. Letos se na nejstarší pražský festival dračích lodí ve Žlutých lázních, který startuje již zítra, chystá i tým ODS z Prahy 5, který si říká Modrá pětka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Studentka je vděčná EU: Rozmazlila mě. V Praze budu tři týdny, pak letím do Londýna, pak do Belgie...
Studentka Anna Rousková se na serveru E15.cz rozepsala o tom, jak ji rozmazlila Evropská unie. Popisovala mimo jiné svou cestu ze Skotska, kdy se zastavila v Berlíně na setkání s přáteli a po pár dnech v německé metropoli se teprve vrátila do Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Téměř 53 miliony zaplatila loni ZP MV ČR za pět nejnákladnějších klientů
Celkem 52,6 milionu korun zaplatila loni druhá největší Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR) za léčbu pěti svých klientů, kteří trpí chorobami, jež se řadí mezi nejnákladnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Krkonošský národní park: Zmapujeme podzemí Krkonoš
Krkonoše jsou v hledáčku vědců a výzkumníků už více než 300 let. Co však našim předkům dlouhá léta unikalo, je podzemí Krkonoš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Letenský muzejní den nabídne komentované prohlídky a vstupné zdarma
V pátek 18. května si připomínáme Mezinárodní den muzeí a galerií. Národní zemědělské muzeum v Praze u této příležitosti pro návštěvníky pořádá Letenský muzejní den – komentovanou prohlídku muzea a vstup do všech expozic a na výstavy zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: O třech prutech, veliké řepě a mzdě na vinici páně
Ty tři příběhy, snad pohádky, snad mýty, snad podobenství, známe všichni. V různých podobách se vyskytují v různých časech a místech světa, jsou součástí něčeho, co můžeme nazvat kulturními univerzáliemi nebo skutečným světovým kulturním dědictvím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Jste výkladní skříní armády a spoléháme na vás
Ministryně obrany Karla Šlechtová se v pátek 11. dubna zúčastnila slavnostního nástupu příslušníků Posádkového velitelství Praha u příležitosti oslav Dne vítězství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Vostrá (KSČM): Což takhle raději kytici růžových růží?
Komentář ke znečištění sochy maršála Koněva
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
KSČM posoudí programové prohlášení vlády a dohodu o toleranci
Obrys toleranční dohody o podpoře menšinové vlády ANO a ČSSD by dnes dopoledne měl širšímu vedení KSČM představit předseda strany Vojtěch Filip. Ústřední výbor probere v pražské centrále strany také programové prohlášení vlády a výhrady komunistů k němu. Na dohodě, která by měla vymezit mantinely spolupráce mezi KSČM a menšinovým kabinetem v případě jednotlivých hlasování, budou podle informací ČTK právníci obou stran jednat ještě příští týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Referendum ČSSD o vládě s ANO potrvá do 14. června
Vnitrostranické referendum ČSSD o vstupu do vlády s ANO, kterou bude tolerovat KSČM, se bude konat od 21. května do 14. června. Výsledky budou známy 15. června. Ještě před referendem sociální demokraté oznámí jména svých kandidátů na pět ministerských míst, která by měli v případném koaličním kabinetu obsadit, řekl včera večer po jednání předsednictva strany šéf ČSSD Jan Hamáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Merkelová hlásá světový mír. Od františkánů dostala ocenění
Žena usilující o smír a mírové spolužití nejen v Německu, ale i v Evropě, tak vidí svýma očima Angelu Merkelovou členové františkánského řádu, kteří jí za to neváhali dát ocenění. Ta pak v děkovném projevu řekla, že k prosazování míru ve světě je potřeba mnohem většího úsilí, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Druhá světová válka a diskuze historiků
Níže napsané je spíše pro mladší generaci, která již není tolik informovaná o událostech provázející druhou světovou válku, o které se stále méně a méně píše a hovoří. Spíše se připomínají její poslední okamžiky. Připomeňme si bitvu u Stalingradu (dnes Volgograd), na které se historici ruští i západní shodují, že měla rozhodující vliv na výsledek války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Senátorka Chmelová: Komunisté chtěli zašlapat památku obětí svých justičních vražd i po smrti
Projev k uctění památky obětí komunismu, hřbitov u krematoria v Praze-Motole
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Senát: Přístup dětí na sociální sítě se výrazně zkomplikuje
Od 25. května 2018 vstoupí v účinnost nová evropská legislativa zaměřená na zpracování osobních údajů. Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) se významně dotkne přístupu dětí ke službám informační společnosti, kam patří oblíbené sociální sítě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Že by KSČM kvůli misím nepodpořila vládu? Filip s Babišem si to musí vyjasnit, diví se Brabec
Vojtěch Filip prohlásil, že pokud by závazek k posilování vojenských misí zůstal v programu případné vlády, KSČM ji nepodpoří.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 12.5.2018 v 19:36, zobrazit podobné
Povodí Labe: Příprava revitalizace slepého ramene Orlice v Malšově Lhotě
Povodí Labe připravuje revitalizaci slepého ramene Orlice v Malšově Lhotě, okrajové části Hradce Králové. Práce na akci začnou na podzim letošního roku a skončí v roce 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
KSČM spojila zahraniční mise s podporou vlády. V ANO jsou na nohou
Místopředsedu ANO Richarda Brabce překvapilo dnešní vyjádření KSČM, že nemůže podpořit vládu, která bude mít v programovém prohlášení posílení zahraničních misí. V postoji k zahraniční politice se ANO s KSČM lišilo, vyjádření KSČM ale tento rozpor dostalo do kategoričtější polohy, řekl dnes Brabec ČTK. O záležitosti podle něj budou muset jednat předsedové ANO a KSČM Andrej Babiš a Vojtěch Filip.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Policie má ve svých řadách již sedmého generála
Do hodnosti brigádního generála byl jmenován ředitel Národní protidrogové centrály.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví uspořádalo kulatý stůl na téma potřeby pacientek s rakovinou prsu
Ministerstvo zdravotnictví společně s Ministerstvem práce a sociálních věcí zasedlo v pátek 11. května ke kulatému stolu s Platformou Hlas pacientek, zástupci odborné společnosti a zdravotních pojišťoven.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ČSSD se nám rozpadá před očima, tvrdí publicista Ondřej Neff
Od sněmovních voleb uplynulo již více než půl roku a Česko stále nemá vládu s důvěrou. Sociální demokracie se to sice v jednáních s trestně stíhaným premiérem v demisi Andreje Babišem snaží změnit, ale podle publicisty Ondřeje Neffa se tato strana prakticky rozpadá před očima.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zimola (ČSSD): Nerad bych dělal účet bez hostinského
Komentář na facebookovém profilu ke zveřejnění jmen ministrů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ostré vystoupení Jaroslava Foldyny: Blbci v politice? To jsou ti, kteří pořád mluví o demokracii a když prohrají volby, jsou jich plná náměstí!
Místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna poskytl rozhovor serveru Seznam Zprávy. Moderátor Jiří Kubík představil zákonodárce jako přítele ruského motorkářského gangu Noční vlci. Foldyna před kamerami mimo jiné popsal, jak se poznají blbci v politice. Jsou to prý lidé, kteří stojí na náměstích a demonstrují proti vítězi voleb Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ČOI: Kontroly s figuranty v roce 2017 prokázaly prodej alkoholu mladistvým
Česká obchodní inspekce vyhodnotila kontroly v oblasti prodeje alkoholu. Zásadní změnou pro kontroly zaměřené na prodej alkoholu bylo nabytí účinnosti nového zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, který mimo jiné umožňuje České obchodní inspekci provádět kontroly s mladistvými figuranty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Tak nám končí první období ČR, kdy bylo nepředstavitelné mít komunisty ve vládě
Komentář na facebookovém profilu k aktuálnímu politickému dění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
SÚJB: Výkonné radě OPCW předsedá Česká republika
Od 12. května 2018 je Česká republika členem Výkonné rady Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) pro období 2018 – 2020. Pro toto období byla předsedkyní Výkonné rady OPCW zvolena velvyslankyně České republiky v Nizozemském království paní Jana Reinišová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Turismu se v prvním čtvrtletí dařilo, příjezdy rostly o 11 procent
Domácímu i příjezdovému cestovnímu ruchu se v prvním čtvrtletí dařilo. Oba segmenty zaznamenaly meziroční nárůst příjezdů shodně o 11 procent. Celkem do hromadných ubytovacích zařízení (HUZ) přijely během prvního kvartálu dva miliony zahraničních a necelé dva miliony tuzemských turistů. Vyplývá to z dat, která ve čtvrtek zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
KSČM nepodpoří vládu, která bude posilovat české zahraniční mise
Pokud bude programové prohlášení vlády ANO s ČSSD obsahovat závazek na posílení zahraničních misí armády, KSČM kabinet nepodpoří. Novinářům to dnes řekl předseda KSČM Vojtěch Filip. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Piráti nepustili Rumla na kandidátku a ten vrací úder: Mladá nezkušená strana, která má za sebou nejeden lapsus
Někdejší ministr vnitra a senátor Jan Ruml by se moc rád vrátil do nejvyšších pater politiky. V řadách Pirátů se mu to bohužel nepodařilo. Ruml respektuje, že ho odmítli a nemá jim to za zlé, ale některým krokům této strany nerozumí. Přičítá je tomu, že jde o mladou nezkušenou stranu, která má za sebou nejeden lapsus. Třeba na ruské ambasádě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Co se stane, když se nedohodnou? Zkušený analytik, který předpověděl Kimovy kroky, pro PL odkrývá karty Američanů ve vztahu ke KLDR a Íránu
ROZHOVOR Dr. Ing. Jiří Valenta 6. května ve svém článku pro BESA institut předpověděl, že Kim Čong-un propustí tři zajaté Američany jako gesto dobré vůle směrem k nadcházejícímu jednání s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. O několik dnů později se předpověď Valenty, který v minulosti působil jako poradce amerických prezidentů a rovněž jako stálý profesor na námořní postgraduální akademii, vyplnila a „rakeťák Kim“, jak severokorejskému diktátorovi Trump přezdívá, trojici Američanů skutečně propustil. ParlamentníListy.cz s bývalým akademikem Valentou, který pobývá od sedmdesátých let minulého století v USA, v té souvislosti pohovořily. Tématem byla Severní Korea, Írán a možné další kroky Spojených států v této věci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ve funkčním období této vlády neumožníme... Takto se chce Babiš a Hamáček vypořádat se zásadní otázkou referenda
Celostátní výbor i poslanci ANO včera jednomyslně schválili návrh koaliční smlouvy s ČSSD a programového prohlášení jejich vlády, která by se opírala o podporu KSČM. Sociální demokraté o vstupu do vlády rozhodnou v referendu, které potrvá od 21. května do 14. června, ještě před ním zveřejní jména svých kandidátů na ministry. Výsledek referenda bude znám 15. června. Komunisté se budou průběhem vyjednávání o toleranci vlády zaobírat v sobotu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zelení: Vláda zjevně bude bojovat za zájmy Agrofertu
Komentář k programovému prohlášení budoucí vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Nejde nám o místa ve státních podnicích. Votěch Filip k řečem kolem tolerance vlády
„Chceme, aby politika byla opět politikou,“ uvedl předseda KSČM Vojtěch Filip v rozhovoru pro deník Právo. Mimo jiné také hovořil o tom, že komunistům nejde o místa ve státních podnicích, ale o princip. Spekuluje se totiž o tom, že výměnou za podporu vlády ANO s ČSSD získají straníci právě posty ve státních firmách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Opustit EU by bylo jako vyměnit novou škodovku za žigulíka
Poslanec Evropského parlamentu Luděk Niedermayer na pozvání mládežnické organizace TOP tým Plzeň ve čtvrtek zavítal na návštěvu do Plzeňského kraje. Během dne si stihl prohlédnout unikátní environmentální centrum v obci Krsy, setkat se se členy TOP 09 a v podvečer pohovořit o možných dopadech Czexitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Neměli by zpovykaní Pražáci chodit v neděli pěšky?
V úterý na státní svátek jsme se probudili do lehce potemnělého domu. Rychlé ohledání ukázalo, že světla nesvítí, z mrazáku crčí voda a jídlo v lednici vykazuje poněkud nezdravě vyhlížející odstín. Ještě další ohledání potvrdilo, co se dalo uhádnout hned na první pohled: Večer vyhořel jeden ze spotřebičů, proudový chránič došel k názoru, že se mu to nepozdává, a bylo vymalováno. Tedy spíš vytopeno v kuchyni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Inflace v dubnu v souladu s prognózou ČNB
Komentář ČNB ke zveřejněným údajům o vývoji inflace v dubnu 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Komise pro kontrolu Vojenského zpravodajství ke kauze Novičok
Ve čtvrtek se sešla Komise pro kontrolu Vojenského zpravodajství ke kauze Novičok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš je nedůvěryhodný! V ČSSD to stále vře
ČSSD je stále rozpolcená. Kolegové, kteří se ve straně oslovují příteli a přítelkyně, svádějí boj o to, zda by strana měla vstoupit do vlády. Ukazuje se, že předsedovi strany Janu Hamáčkovi se zatím nepodařilo přesvědčit své „přátele“, aby hlasovali pro vstup do vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Piráti vyrazí na velkou jarní cyklojízdu
V sobotu 12. května se v Praze uskuteční velká jarní cyklojízda. Této jízdy se účastní i Piráti, včetně kandidátů za Piráty do zastupitelstva hlavního města Prahy v říjnových volbách. Navíc na Václavském náměstí vystoupí Viktor Mahrik, odborník na dopravu a pražský zastupitel za Piráty. Diskuze, která bude probíhat po cyklojízdě, se zúčastní Ondřej Kallasch, zastupitel hlavního města Prahy za Piráty a aktivní cyklista.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Nezaměstnanost v dubnu klesla, lidí bez práce je méně než před rokem
K 30. 4. 2018 evidoval Úřad práce ČR celkem 242 798 uchazečů o zaměstnání. To je o 20 810 méně než v březnu a o 84 401 osob méně než před rokem. Zároveň jde o nejnižší hodnotu od srpna 1997, kdy bylo bez práce 230 301 lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Lachnit (ANO): Umírali bez nenávisti, protože věřili, že jejich oběť není zbytečná
Projev radního MČ Praha 5 pana JUDr. Petra Lachnita na Pietním shromáždění k uctění památky obětí komunismu pořádaném Konfederací politických vězňů ČR v sobotu 12. května 2018 v areálu hřbitova u krematoria v Praze - Motole
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman s Babišem zařízli společnou akci Bruselu. Jde o světový dopad. Mame exkluzivní informace, jak česká ofenzíva proběhla
EXKLUZIVNĚ Česká republika pomohla zablokovat unijní protiizraelské stanovisko týkající se amerického přesunu ambasády z Tel Avivu do Jeruzaléma. Podle informací serveru ParlamentníListy.cz věc řešil prezident Zeman během návštěvy Polska s premiérem Babišem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Nepodpoříme vládu, která bude mít v programu posílení zahraničních misí, varuje Filip
ANO a ČSSD mají ve dvousetčlenné sněmovně 93 poslanců. Aby jejich případný koaliční kabinet získal důvěru, měl by se opírat o hlasy 15 komunistů.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 12.5.2018 v 13:36, zobrazit podobné
Ivan Zahrádka: Pravda zvítězí
Za našeho aktivního přispění svými činy a spolu s celým lidstvem jsme dnes blíže než kdykoliv předtím k vlastní záhubě. Zdá se mi proto, že se zvýšila pravděpodobnost, že úsilí o obrození a reformu myšlení, které je českému národu tak bytostně vlastní, může začít znovu nabírat na vyšších obrátkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Nová výstava Národního muzea ukazuje, jak důležitá je humanitární pomoc Sýrii
Národní muzeum a Generální ředitelství Památek a muzeí Syrské arabské republiky pokračují ve spolupráci na ochraně světového kulturního dědictví. Součástí této dlouhodobé spolupráce se stala i výstava s názvem Archeologické dědictví Sýrie. Pět let krize 2011–2015.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Kdybych věděl, co mě čeká, asi bych do toho nikdy nešel
Komentář na facebookovém profilu k šestým narozeninám hnutí ANO 2011
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Vyšla unikátní kniha o Baťově kanále
U příležitosti 80. výročí Baťova kanálu v roce 2018 vydalo Povodí Moravy, s.p. knihu věnovanou historii, současnosti i budoucnosti této moravské vodní cesty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Díky EU nebude válka? Právě naopak! A to kvůli sluníčkům, která strkají nos do věcí, do nichž jim nic není, rozpálil se ekonom Pikora
Ekonom Vladimír Pikora se na webu Reflex.cz vyjádřil k tomu, že díky Evropské unii nebude válka. „Fakt, jo?“ položil řečnickou otázku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Sjezd ODS a justiční mafie
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 07:40, zobrazit podobné
TOPlist