Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2020
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.639x, což odpovídá cca 189.878-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Bůh s námi: ČT odvysílala film, který totálně propadl. Diváci se posmívají. A přišel ještě horší trapas
Česká televize odvysílala v neděli večer film Bůh s námi – od defenestrace k Bílé hoře. Na snímku se koprodukčně podílela. Své síly spojila s rakouskou veřejnoprávní televizí ORF a francouzskou televizí Arte. Jako autor scénáře je uveden historik Pavel Kosatík. Ten však dává od filmu ruce pryč. A na Českou televizi si stěžuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pořad Nory Fridrichové se vysmíval Karle Šlechtové a jejímu pejskovi
Pořad 168 hodin České televize si v neděli tropil žerty z ministryně obrany z hnutí ANO Karly Šlechtové, která do oslav konce druhé světové válka zapojila i svého pudla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Spojená síla Pospíšila, Marvanové a možná i lidovců. Na pražské voliče čeká „hvězdná“ kandiidátka
Lídry společné kandidátky TOP 09 a STAN s názvem Spojme síly pro Prahu budou předseda TOP 09 Jiří Pospíšil a právnička Hana Marvanová. Poměr kandidátky bude deset členů TOP 09 a šest STAN. Novinářům to dnes řekli zástupci stran. Jména kandidátů a jejich pořadí budou ještě řešit. Zda se k nim přidá některá další strana, není jasné, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Divadlo naplňuje skutkovou podstatu § 356 trestního zákoníku
V sobotu 26. května 2018 uvede Divadlo Husa na provázku v Brně hru Naše násilí vaše násilí, v níž Kristus znásilňuje muslimskou ženu. Hra může nastartovat nejen v Brně, ale v celé České republice násilí a nenávist.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanec ODS Krejza: Správně jsme si vybrali EU a NATO, patříme za Západ. Ale nevím, proč bychom se měli vyhraňovat proti Rusku
ROZHOVOR „Jestliže Jean-Claude Juncker odkrývá sochu Karla Marxe a netají se sympatiemi k němu, jde o nepřijatelnou věc. To ale neznamená, že budu vystupovat z Evropské unie,“ říká Karel Krejza, poslanec ODS a místostarosta Litoměřic. Podle jeho slov to spíše znamená potřebu se problému více věnovat. O objektivitě Andreje Babiše v přístupu k Evropské unii zapochyboval. Pokud si bude vybírat mezi prospěchem pro všechny obyvatele a prospěchem pro svoji firmu, vyhraje jeho firma. Objektivita se obtížně obhajuje, když mu tečou peníze z Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Spojená síla Pospíšila, Marvanové a možná i lidovců. Na pražské voliče čeká „hvězdná“ kandidátka
Lídry společné kandidátky TOP 09 a STAN s názvem Spojme síly pro Prahu budou předseda TOP 09 Jiří Pospíšil a právnička Hana Marvanová. Poměr kandidátky bude deset členů TOP 09 a šest STAN. Novinářům to dnes řekli zástupci stran. Jména kandidátů a jejich pořadí budou ještě řešit. Zda se k nim přidá některá další strana, není jasné, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
V Gaze se protestovalo, Izrael si to nenechal líbit. Příšerný masakr, říkají Palestinci
V Jeruzalémě se dnes oficiálně otevírá americká ambasáda, proti čemuž Palestinci svolávají velké protesty, někteří z nich se snaží dostat přes ploty a dráty na území židovského státu. Na hranicích pásma Gazy proto zasahují izraelští vojáci, kteří mají rozkaz střílet. Protesty si vyžádaly tisíce zraněných a desítky mrtvých. „Kdo se přiblíží k hranici, bude považován za teroristu,“ vzkazuje izraelský ministr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Ovčáček na PL zpráskal novináře z Českého rozhlasu: Tohle je nenávist! Je mi stydno. Dokážete si představit, že bych já...
ROZHOVOR Prezident Zeman se vydal do Ostravy, kde v úterý zahájí první krajskou návštěvu po vyhraných volbách. Před víkendem stihl absolvovat oficiální návštěvu Polska. V té souvislosti se hradní mluvčí Jiří Ovčáček v krátkém interview pro ParlamentníListy.cz pustil do některých médií a novinářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Piráti: Česká ekonomika potřebuje aktuální zákony pro Airbnb
Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek představil návrh zákona, který ubytovatelům přes Airbnb a podobné platformy usnadní byrokracii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jaroslav Foldyna a Jiří Drahoš: Nový a vážný konflikt. Přímo v TV
V pořadu 168 hodin se kromě konfliktu Jaroslava Foldyny s aktivistou Martinem Uhlířem na pondělním srazu Nočních vlků řešila i kauza Drahošovy vnučky. Jak se šíří fake news prostřednictvím českých politiků?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Jak netarifní složky platu mizejí...
Komentář na facebookovém profilu k platům ve školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Doufám, že ti kreténi dostanou vysoké tresty. Josef Klíma vyhledal číšníka, kterého zmlátili „sportovci z Nizozemska“
V novém díle publicistického pořadu Očima Josefa Klímy došlo na příběh napadeného číšníka, který minulý měsíc po brutálním útoku skupiny opilých nizozemských turistů skončil v nemocnici na jednotce intenzivní péče. Sedmatřicetiletý Miroslav se z následků útoku bude ještě dlouho zotavovat. Josefu Klímovi poskytl exkluzivní rozhovor, médiím se zatím jinak vyhýbá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Kardinál Duka: Tím, že budeme známkovat a vylučovat „extrémní“ politické strany, ničeho nedosáhneme
V souvislosti s otázkou, jak se nyní dívá na pozvolný nástup komunistů k moci, se vrátil ke svému kázání, které podle něj nebylo úplně dobře pochopeno. „Pro mě nebyl zásadní problém, že prezident je na sjezdu KSČM. Ale že význam této strany, která získala historické minimum hlasů, je tak veliký, že mohou do jisté míry diktovat, jaká bude vláda a jaký bude její program,“ připomněl s tím, že právě proto také řekl, že bude velmi důležité, aby zaznělo rozhodné slovo prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Trable u KSČM: Unikly informace o bouřlivém jednání o vládě. Někteří soudruzi nadávali Filipovi
Europoslanec Jaromír Kohlíček (KSČM) nechává občany nahlédnout pod pokličku a ukazuje, jak komunisté vyjednávají s premiérem Andrejem Babišem o toleranci jeho vlády. Zdá se, že to pořádně bublá nejen v ČSSD. Také u komunistů to při jednáních o toleranci vlády pořádně jiskří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Unucka (ODS): Do dvou zakázek pilotně zařadíme ‚ekologické‘ kritérium
Moravskoslezský kraj kontroluje, jak kvalitně firmy opravují silnice. Zpřísní podmínky dalších tendrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman nenahrává ruské propagandě, Zeman je součástí ruské propagandy, domnívá se Jefim Fištejn
Komentátor Jefim Fištejn ve videu pro server Forum24.cz rozebírá kauzu novičok a především se věnuje skandálním výrokům prezidenta Miloše Zemana. „Jde tady o souvislou a velmi racionální činnost, jejímž smyslem je podpořit tvrzení ruské strany i na úkor vlastního obyvatelstva,“ okomentoval důrazně výroky prezidenta Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Milan Štěch: Mnoho stran v opozici posiluje, neměli bychom legitimizovat Babiše. Pak se pustil do Foldyny...
Milan Štěch (ČSSD), předseda Senátu ČR, byl hostem pondělního Interview ČT24 moderátorky Světlany Witowské. Senátor Štěch se již několikrát v minulosti vyslovil proti spolupráci ČSSD s hnutím ANO na vládním půdorysu. Podle něj již jednou na to sociální demokracie doplatila. Svůj postoj i dnes v Interview na ČT24 potvrdil. „Nesměla by tam být osoba, která má takové osobní problémy,“ řekl důrazně, za jakých podmínek by se k vládě vyslovil pozitivně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Velké hlasování v ČSSD. V pozoru při referendu bude více než tisíc místních organizací
O případném vstupu ČSSD do vlády s hnutím ANO, kterou by ve Sněmovně tolerovala KSČM, rozhodne na schůzích téměř 1100 místních organizací strany 19.000 členů sociální demokracie. Hlasování bude tajné a hlasovací lístky se budou kvůli kontrole sčítat dvakrát: přímo v místní organizaci ČSSD a poté v Lidovém domě v Praze. Výsledek vnitrostranického referenda vedení ČSSD oznámí 15. června, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Poslanec ANO, řídící dohled nad GIBS, slíbil z rádia: Svou funkci zneužít nehodlám
Politické šarvátky kolem Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) plnily několik týdnů média. Horko bylo kolem odchodu šéfa inspekce Michala Murína i kolem sněmovní komise, která má inspekci pod kontrolou. V jakém stavu Murín Generální inspekci zanechal a jak by měl být vybrán jeho nástupce? O tom ve Dvaceti minutách Radiožurnálu hovořil šéf komise pro kontrolu GIBS Jiří Mašek z hnutí ANO s moderátorkou Marií Bastlovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Šlechtová vyhodila šéfa ústavu, kde se vyráběl novičok
Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (za ANO) dnes odvolala ředitele Vojenského výzkumného ústavu (VVÚ) Bohuslava Šafáře. Ministerstvo obrany to oznámilo na webu. Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) ho kritizoval za výroky související s jedem novičok. Ústav dočasně povede zástupce ředitele Josef Hrnčiřík a na místo ředitele bude vypsáno výběrové řízení. Důvody odvolání Šlechtová neuvedla, nesdělila je ani Šafářovi. Své odvolání nechtěl komentovat. Ministryně má právo odvolat ředitele, řekl ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Okamura: SPD je zásadním odpůrcem imigrační politiky EU
Komentář na facebookovém profilu k navrhovaným změnám imigrační politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
CSG: Do Prahy přijedou debatovat Steve Bannon a Lanny Davis
Steve Bannon, americký republikán a bývalý hlavní strategický poradce prezidenta Trumpa, a Lanny Davis, demokrat, bývalý zvláštní poradce Bílého domu a příznivec Hillary Clintonové, se utkají v úterý 22. května v 15 hodin v pražském Žofínském paláci v debatě moderované bývalým ministrem obrany a také velvyslancem v USA Alexandrem Vondrou. Oba vlivné Američany pozval do Prahy průmyslový holding CZECHOSLOVAK GROUP ve spolupráci s vysokou školou CEVRO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Šlechtová odvolala ředitele Vojenského výzkumného ústavu Šafáře. Babiš ho kritizoval kvůli novičoku
Šafář Aktuálně.cz řekl, že mu ministryně důvody nesdělila, ale předpokládá, že jde o kauzu novičok.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 14.5.2018 v 16:36, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Vzít ČSSD do vlády s ANO je šílenstvím…
Asi nikdy v historii ani u nás, ale ani jinde se nevytvářela předkoaliční situace, kdy by jeden z koaličních partnerů přistupoval k vládnímu angažmá z tak hlubokým odporem jako v případě ČSSD, která se doslova ublinkává, kdykoliv zmíní jméno šéfa svého hlavní vládního partnera a vítěze voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Z nelegální ekonomické migrace chtějí dělat legální – nehorázná obludnost!
Komentář na facebookovém profilu k závěrům konference ministrů v Marrákeši o přesídlování imigrantů z Afriky do Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Sype se to, sype. EU se otřásá, z Itálie přišel další úder. Voliči Okamury mohou jásat
V Itálii se dva měsíce od parlamentních voleb rýsuje možná volební koalice. Její složení zaskočilo úplně všechny. Berlusconi bude nejspíše ve vládě chybět! Soud mu přitom jen před pár dny dal zelenou, Silvio může znovu kandidovat. Ještě horší osud potkal levicové tradiční strany, ty zcela ztratily svůj politický vliv. Italy zajímají daně a migrace. Dlouho platná rovnováha sil se zcela rozsypala, varuje Tereza Spencerová. Jde o Berlusconiho konec, nebo se vrátí v předčasných volbách?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
FN Brno pořádá 2. sympozium neintubační hrudní chirurgie
Ve dnech 15. a 16. května 2018 se v Brně uskuteční 2. sympozium NITS – neintubační hrudní chirurgie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Západ vs. Rusko? Nemastné, neslané, hlavně – bezradné…
Hlavní téma OVM Západ vs. Rusko se včera moderátorovi Václavu Moravcovi vůbec nevyvedlo dle představ. Běžné kydání špíny na východní velmoc mělo snad být „obohaceno“ nějakým tím „odborným“ pohledem. Moravec si tedy pozval dva politology. Jacquea Rupnika a Terezu Novotnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Daniel Herman: Novičok? Znám Drábovou a věřím jí. Znám i Zemana, a proto mu nevěřím. Zjednodušme odvolání prezidenta
ROZHOVOR Miloše Zemana nevolil, protože takhle prapodivný způsob výkonu prezidentské funkce bývalý ministr kultury a místopředseda KDU-ČSL Daniel Herman očekával. Vyjádřil se i k otázce, zda český prezident nejedná spíš v zájmu Ruska než v zájmu České republiky, jak mu vytýkají jeho odpůrci zejména v souvislosti s kauzou Novičok. „Jsou tady určité indicie, které by napovídaly tomu, že je tu nějaká míra provázanosti se zahraničněpolitickými zájmy současné ruské administrativy, minimálně jeho výstupy o tom svědčí,“ připustil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz exministr Daniel Herman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Členové vlády v demisi dnes zamíří do Teplic a Ústí
O dopravě, zdravotnictví, školství a sociálních problémech bude dnes v Ústeckém kraji jednat premiér Andrej Babiš a někteří členové jeho vlády v demisi s krajskými politiky. Během výjezdního zasedání navštíví Teplice a Ústí nad Labem, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Paní Němcová, toto je trestný čin. Zdeněk Zbořil o Foldynovi, Rusech či o Robertu Zárubovi
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Proč by se s nimi pan Foldyna neměl scházet? Snad to ta naše podivná demokracie přežije,“ komentuje setkání místopředsedy ČSSD Jaroslava Foldyny s Nočními vlky politolog Zdeněk Zbořil. A že by se měl Foldyna omluvit za konflikt s aktivistou? Ať si sociální demokraté prý raději hledí vyjednávání o koalici. „S ‚kalouskováním‘ nebo ‚němcováním‘, které předvádějí (myslíme tím využívání jakékoli příležitosti k útoku na Andreje Babiše nebo Miloše Zemana), to nevyhrají,“ uvedl Zbořil. K sestavování vlády také podotkl: „Možná pan prezident počítá s neúspěchem a vytvořením nějaké nové vlády a la Rusnok II, jak si myslí někteří komentátoři.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Bohdan Babinec: Ještě jednou o eutanázii
Vážení, byli jste svědky jak televize propagovala eutanázii, kterou si vyžádal stočtyřletý australský profesor botaniky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Chtěl s gentlemanem Kalouskem zastavovat příšery a kreatury, nakonec to zabalil. Herec Navrátil do Senátu kandidovat nebude
Herec Oldřich Navrátil kandidovat do Senátu za TOP 09 nebude, zůstane u herectví. „Stáhli jsme to, dnes se to rozhodlo,“ uvedl podle iDNES.cz Navrátil a dodal, že důvodem je nedostatek podpory ze strany ostatních pravicových stran. Zástupci TOP 09 měli zájem, aby Navrátila podpořila například ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Vedením podniku je pověřen stávající ředitel lesního a vodního hospodářství Tomáš Pospíšil
Vedením podniku byl v pondělí 14. května pověřen stávající ředitel lesního a vodního hospodářství Tomáš Pospíšil. Ten je i statutárním zástupcem Lesů ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Sdružení místních samospráv ČR odmítá násilné rušení matričních úřadů v menších obcích
Sdružení místních samospráv zásadně nesouhlasí se záměrem Ministerstva vnitra ČR zrušit matriční úřady v těch obcích, kde je podle názoru ministerstva málo takzvaných prvozápisů za rok. Situace by se mohla dotknout téměř 450 menších obcí. SMS ČR využije všech svých možností, aby násilné redukci matričních úřadů zabránilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Snaha je udržet řemeslnou výuku v pražském školství na špici
Hlavní město Praha ocenilo zručné žáky stříbrnou medailí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Migrant zkoušel znásilnit Rakušanku na skutečně podivném místě. Dostal nakopáno, pak utekl
Jen díky bdělosti náhodného kolemjdoucího unikla v rakouském Linci žena znásilnění. Pachateli, pravděpodobně pocházejícímu z Blízkého východu, se podařilo uniknout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Den rodiny proběhne ve znamení propagace pěstounské péče
Na Mezinárodní den rodiny, který si lidé na celém světě připomínají každý rok 15. května, chystá Liberecký kraj spolu s ostatními realizátory kampaně MÍT DOMOV A RODINU „Samozřejmost nebo vzácnost?“ několik akcí, jejichž cílem je vzbudit u veřejnosti zájem o pěstounskou péči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hanák (ČSSD): Kraj se dočká oprav silnic za více než 170 milionů
Stavební sezóna v červenci a v srpnu bude na jižní Moravě rušná. Krajští radní na svém zasedání schválili dalších sedm rekonstrukcí silnic a mostů, které mají odstartovat o prázdninách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Lidovec Čižinský staví v Praze kandidátku proti vlastní straně. Po výzvách pozastavil členství
Poslanec a starosta Prahy 7 Jan Čižinský pozastaví své členství v KDU-ČSL. K přerušení členství jej vyzvalo celostátní vedení strany, sdělil dnes ČTK Čižinský. Důvodem je založení sdružení Praha sobě, se kterým chce na podzim kandidovat v komunálních volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Piráty trápí kůrovec. Chtějí kvůli němu mimořádnou schůzi Sněmovny
Piráti chtějí iniciovat svolání mimořádné schůze Sněmovny, která by měla změnit přístup k lesnímu hospodářství v ČR kvůli přemnožení kůrovce. Oznámili to dnes ČTK v souvislosti s odvoláním generálního ředitele Lesů ČR Daniela Szóráda. Sesazen byl podle ministra zemědělství Jiřího Milka (za ANO) proto, že postupoval nekoncepčně a zanedbal situaci kolem kůrovce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Europoslanec Payne: Izrael je jediným skutečným partnerem evropských zemí na Středním východě
Europoslanec Payne vyzývá Fredericu Mogherini k uznání Jeruzaléma za hl. m. Izraele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
AČRA MK: Harmonogram přechodu na DVB-T2
Druhá televizní digitalizace začne příští rok v listopadu vypnutím pražských vysílačů veřejnoprávního multiplexu 1 České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Mravní zrůdy. To jsou ti, co demonstrovali proti Nočním vlkům. Nebezpečné Rusko? Tomu věří jen ti bez mozku
ROZHOVOR Sociolog Petr Hampl tvrdí, že existují dvě možnosti, jak se na Rusko dívat. Podle jedné je Rusko dobyvačné impérium, které chce vládnout celému světu, a stateční Američané tomu brání. Podle druhé probíhá naopak pokus o dobytí Ruska a Rusové se houževnatě brání. „Který z těch pohledů je pravdivý? Ten spor je veden mezi lidmi, co používají mozek, a mezi lidmi, co ho nepoužívají,“ řekl rázně v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Hampl. Uvedl rovněž, že vyprávěnce o nebezpečném Rusku mohou věřit jenom ti, kdo nepřemýšlejí, ale jen čekají na pokyn, čemu mají věřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
CVVM: Důvěra Čechů v EU mírně vzrostla, na 44 procent
Důvěra Čechů v budoucnost sjednocené Evropy se od loňského roku zvýšila o pět procentních bodů na 44 procent. Jejich postoj k přijetí eura v Česku však zůstal stejný, evropskou měnu podobně jako loni odmítá 73 procent lidí a jen pětina podporuje její zavedení v ČR. Podle informací ČTK to vyplynulo z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
VIDEO Poteče krev? Ambasáda USA v Jeruzalémě se otevírá, Židé a Palestinci se začali řezat
Dnes se oficiálně otevírá americká ambasáda v Jeruzalémě. Izrael v neděli spustil oficiální oslavy, do ulic vyšly davy lidí. Přesně před 70 roky, 14. května 1948, vyhlásil židovský stát nezávislost. Ne všichni to ale vidí jako důvod k radosti, Palestinci zuří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: EU výrazně omezí prostředky na výstavbu dálnic
Startuje soutěž na dostavbu 32 kilometrů dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem formou PPP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Čižinský pozastaví členství v KDU-ČSL, proti lidovcům chce kandidovat s vlastním hnutím Praha Sobě
"Není možné být jedním zadkem na dvou židlích," říká místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 14.5.2018 v 12:36, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Lanškrounská zemědělka navazuje díky kraji kontakty s Gruzií
Zástupci gruzínského regionu Mtscheta-Mtianeti navštívili na závěr své pracovní návštěvy Pardubického kraje Střední zemědělskou a veterinární školu v Lanškrouně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hlasování, o kterém se mlčí: Migranti podle instrukcí OSN. Podepíše za nás EU? Hrozí kličky, které obejdou naše orgány
Evropský parlament podpořil návrh evropského komisaře pro migraci Dimitrise Avramopoulose, aby EU podepsala úmluvy OSN, které mají zcela otevřít hranice států pro migranty a uprchlíky. Z dokumentu navrženého Úřadem vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) a známého jako Globální kompakt o migraci, vznikly během diplomatických jednání dva návrhy mezinárodních úmluv. Návrh Globálního paktu o bezpečné, řízené a legální migraci a návrh Globálního paktu o uprchlících. Oba texty mají být hotové do konce července. „Pak v Evropské radě a v Radách ministrů EU vypukne boj o to, jestli budou muset všechny členské státy EU povinně zcela otevřít hranice migrantům,“ upozorňuje v analýze obou dokumentů ekonom a publicista Martin Kunštek. K podpisu mají být smlouvy předloženy členským státům OSN na Valném shromáždění OSN v září 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Iracký lékař napaden Syřanem. Vítejte v současném Rakousku
V Rakousku došlo k dalšímu napadení praktického lékaře ze strany žadatele o azyl z Blízkého východu. Pikantní je, že samotný lékař přišel do země jako migrant.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
19. týden na ČMKBK: Elektřina ve vysokém napětí zdražila, v nízkém napětí šla cena dolů
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo v 19. týdnu uzavřeno 14 kontraktů na dodávku 2,4 tisíce MWh elektřiny pro konečné odběratele v hodnotě 2,5 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Martin Konvička: Byl jsem zproštěn obžaloby za výroky proti islámu. Zvažuji, že půjdu do voleb
Na jaře roku 2016 médii proletěla zpráva, že Martin Konvička byl obžalován za podněcování k nenávisti vůči vyznavačům islámské víry. Entomologovi specializujícímu se na akademické půdě na motýly, hrozily až tři roky vězení. Teď bylo jeho trestní stíhání zastaveno. Nyní se prý musíme připravit na závažnou bitvu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Praha: Má vlast cestami proměn začne na Vyšehradě
Slavnostní zahájení 10. ročníku národní putovní výstavy Má vlast cestami proměn proběhne 19. 5. 2018 na pražském Vyšehradě od 11 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Švédský průvan v české armádě. V hlavní roli firma, o které Babiš mluvil tak zle, že si někteří zacpávali uši. Ano, a Kalouska zmiňoval rovněž
České ministerstvo obrany prostě miluje švédské zbraně. Těžko říci proč. Švédsko dokonce ani není členskou zemí NATO, ačkoliv by ho tam zejména americké velení Aliance velmi rádo vidělo, a zbraňové systémy vyráběné v rámci konsorcia SAAB jsou sice kvalitní, ale systémově a strukturálně nejsou až tak úplně kompatibilní se systémy NATO. Jsou to často skládačky z dílů americké, britské, švédské či francouzské provenience, doplněné o osobitý severský přístup švédských konstruktérů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Koalici v Praze zničí "nekřesťanská láska k penězům" tohoto politika, shodují se zastupitelé
Pražská koalice nejspíše opravdu končí. Lidovecký poslanec, starosta a zastupitel se totiž chystá na výzvu vedení strany pozastavit své členství v KDU-ČSL. Podle našich zdrojů chce sice zůstat v zastupitelském klubu Trojkoalice, ale to se logicky nelíbí koaličním partnerům. „Z Trojkoalice se už definitivně stává čtyřkoalice a její součástí má být i subjekt, se kterým není podepsaná koaliční smlouva? To je přeci nesmysl,“ říká koaliční zastupitel, který si nepřeje být jmenován. Bez Čižinského ovšem 3K nemá většinu v pražském zastupitelstvu a koalice se tedy kvůli neshodám uvnitř Trojkoalice nejspíše sama rozpadne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
STEM: Hodnocení ČNB českou veřejností
Ve dnech 1. – 8. 2. 2018 STEM provedl pro Českou národní banku průzkum veřejného mínění, který se zaměřil na názory občanů na ČNB. Reprezentativní soubor obyvatel ČR starších 18 let byl na základě kvótního výběru zkoumán kombinací technik PAPI a CAPI. V osobních rozhovorech bylo dotázáno 1028 osob starších 18 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman přijede na návštěvu Moravskoslezského kraje
Prezident České republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou navštíví ve dnech 15. až 17. května 2018 Moravskoslezský kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra chce šetřit. Čeští občané to pocítí
Ministerstvo vnitra plánuje, že do konce roku skončí více než 400 matrik většinou v nejmenších obcích. Ministerstvo to oznámilo krajům, zavřela by se tak přibližně třetina těchto úřadů v zemi. Stát by měl ušetřit zhruba 150 milionů korun. O zrušení rozhodne ministr vnitra. Napsaly to dnes Hospodářské noviny (HN). Plán se podle deníku nelíbí starostům. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Na lavičce u krchova. Už se ví, jak to bylo s účtem Julius Šuman, který bonzoval na Babiše
Není to tak dávno, co twitterový účet Julia Šumana zatápěl trestně stíhanému premiérovi v demisi Andreji Babišovi (ANO). Právě na tomto twitterovém účtu se objevily např. nahrávky, kde Andrej Babiš mluvil o svých bývalých kolezích z vlády tak sprostě, že by se možná červenaly i dámy pracující ve vykřičeném domě. Serveru Aktuálně.cz se podařilo zjistit, kdo za tímto účtem zřejmě stál. Zveřejněné informace nejspíš mnohé lidi překvapí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Olomoucký kraj: Digitální věk knihovny nepohřbí. Udělá z nich centra
Česko má nejhustší síť veřejných knihoven na světě. Jejich budoucnost v digitálním věku budou řešit společné diskuze u kulatého stolu. Jedna z nich se 16. května uskuteční v olomouckém vlastivědném muzeu. Olomoucký kraj podporuje stovky menších i velkých knihoven v regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Už víme více. A možná je to úplně jinak. ČT zjistila, jak je to prý s webem Aeronet
O nejvlivnějším údajně lživém webu v Česku Aeronetu – AE News je známo zase o něco více informací, jak oznámila v neděli večer ČT. Ukazuje se, že to může být poměrně výnosný podnik, který je minimálně z části financován a řízen českými občany, nikoli Kremlem. Novinář Ondřej Kundra z Respektu k tomu poznamenal, že nepotřebujeme Kreml k tomu, aby ničil naši svobodu. Dokážeme si ji zničit sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj: Aktualizace ZÚR navrhuje nový stop stav pro větrníky v Krušných horách
V pondělí 14. května 2018 doběhne lhůta pro zasílání připomínek k 2. Aktualizaci zásad územního rozvoje (ZÚR) Ústeckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Martin Konvička: ... ale ten kluk je mrtvej!
Komentář na facebookovém profilu k incidentu v Rakousku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Hejtman Bubeníček: Vychováme pokračovatele poselství a tradice Přemysla Oráče
Pocta práci zemědělců u pomníku Přemysla Oráče ve Stadicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Holomčík (Piráti): Stav lesů je vážný, budeme chtít mimořádnou schůzi Poslanecké sněmovny
V pátek 11. května 2018 odvolal ministr zemědělství v demisi Jiří Milek generálního ředitele společnosti Lesy ČR Daniela Szóráda. Svůj krok odůvodnil chybami při řešení kůrovcové kalamity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Mosty ve správě SŽDC jsou bezpečné, neohrožují provoz
Prosincový pád lávky přes Vltavu v pražské Troji vyvolal zákonitě zájem veřejnosti o stav mostů v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jakub Červenka: Okénko trhu
Běžný účet platební bilance ČR v březnu spadl do deficitu 5,6 mld. Kč. Trh odhadoval přebytek 30, mld. KČ, my 26,3 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Autorka kritického filmu o imigrantech: Kdybych napsala, jak Mohamed pomáhá babičce přes přechod, neměla bych problémy
Scénáristka Lucia Klein Svoboda je autorkou scenáře k filmu Jako v ráji, který vzbuzuje velké emoce. Pojednává totiž o střetu kultur zemí Visegrádské čtyřky a muslimů, kteří do Evropy v posledních letech ve velkém přicházejí. Na sezení s potenciálními sponzory tohoto filmu je proto vždy přítomný strach. „Jednak strach z teroru z muslimské strany, ale i strach z toho, jaký vliv by to mělo na jejich byznys,“ prozradila scénáristka v rozhovoru pro server Info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti letos eviduje rekordní počet žádostí o milost
Od začátku roku 2018 obdržel resort spravedlnosti již 353 žádostí o milost a celkové počty těchto žádostí rok od roku narůstají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pokorná Jermanová (ANO): Jde o ekologické a kapacitní řešení
Rada kraje doporučila zastupitelům schválit aktualizaci ZÚR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Nově vysazené lípy budou bránit prašnosti do Vitčic
Patnáct lip srdčitých vysadili zaměstnanci obce Veliká Ves podél Doupovské dráhy na návětrné straně Vitčic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hyský (ČSSD): Rozmnožením kůrovce může vést ke zničení lesa v širokém okolí
Nezpracované polomy ohrožují zdravé lesy nejen na Vysočině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Plavby Olomouc představují nové přístaviště pro rok 2018
Ačkoliv v centru Olomouce naplno probíhají práce na protipovodňových opatřeních a rozšíření koryta řeky Moravy, o plavby vyhlídkovou lodí Olomoučané nepřijdou. Zázemí pro plavby, včetně přístaviště, se podařilo dočasně přemístit k „Posezení U vodníka“, které se nachází níže po proudu řeky Moravy v Olomouci, a to u čističky na Nových Sadech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
4. blok čínské JE Tchien-wan s reaktory VVER prošel horkými testy
Začátkem května byla dokončena etapa horkých testů reaktoru 4. bloku jaderné elektrárny Tchien-wan (angl. Tianwan), který je v Číně stavěn dle ruského projektu VVER-1000. Tento blok je tak o krok blíže k uvedení do provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Reuven Rivlin: Otevřený dopis prezidentu Zemanovi
Prezident republiky Miloš Zeman v těchto dnech obdržel dopis od Reuvena Rivlina prezidenta Státu Izrael.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ČEZ: Forum Elektromobilita ukáže perspektivy elektrického pohonu
Projekce vývoje elektromobility v České republice, produkty a služby pro firemní zákazníky i jednotlivce nebo technologické a legislativní trendy u nás i v zahraničí – to všechno a mnohem více nabídne konference Forum Elektromobilita, kterou v termínu 30.-31. května hostí Forum Karlín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
František Táborský: ČNB - týden poté
Ze záznamu z posledního jednání ČNB vyplývá, že pro zvyšování úrokových sazeb hlasoval M. Hampl. Záznam také potvrzuje naši prognózu dvou zvýšení úrokových sazeb ve třetím a čtvrtém čtvrtletí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Bisnode: Loni se prodalo přes 4000 ready made společností
Snazší a rychlejší zakládání firem se odráží na klesajícím zájmu podnikatelů o koupi předzaložených společností. Byznys s takzvanými ready made společnostmi se propadá od roku 2014, což se týká hlavně společností s ručením omezeným. Informace vyplývají z databází a výpočtů poradenské společnosti Bisnode.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Petera (ČSSD): Z hlediska imisí půjde o málo významný nárůst
Dvacetikilometrový úsek D6 na Rakovnicku dostal souhlasné stanovisko EIA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Chová se více prasat, jejich stavy ale dlouhodobě klesají
K 1. dubnu vzrostly stavy drůbeže, prasat, ovcí a koní. Stavy skotu naopak klesly. Vyplývá to z čerstvého meziročního srovnání soupisu hospodářských zvířat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Paroubek: Náhlá překážka při sestavování vlády
Když na konci minulého týdne oba dva předsedové (snad) budoucí koaliční, menšinové vlády hnutí ANO a ČSSD sdělovali veřejnosti, že jsou dohodnuti na všem a že nic nestojí v cestě jmenovaní nové vlády – tedy kromě vnitrostranického referenda ČSSD -, projevili přílišný optimismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Platební bilance se zhoršuje. Z České republiky dál odtéká kapitál
Postupné posilování koruny vůči euru snižuje konkurenceschopnost tuzemských výrobků na zahraničních trzích. Čeští vývozci by se měli více zaměřit na kvalitu svých produktů, tak aby nemuseli konkurovat pouze cenou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ČVUT: O titul Železný hasič se bude soutěžit již počtvrté
Studenti středních, vyšších odborných a vysokých škol se ve středu 16. května 2018 utkají o titul Studentský železný hasič na Memoriálu Jana Lewinského. Akce se koná v Kladně (ul. Sportovců 2311) a pořádá ji Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Střelecký závod na počest květnového osvobození se po roce 1989 stal moci trnem v oku... Olympijský vítěz Kůrka vypráví, co kolem toho zažil
ROZHOVOR Že slovíčko „osvobození“ v názvu soutěže může vyvolávat nejrůznější asociace a devětačtyřicet ročníků není jen bonus navíc – o tom ví své bývalý olympijský vítěz ve sportovní střelbě Jan Kůrka. Mnoho let je ředitelem špičkového mezinárodního závodu, na jehož termín začátkem května si dělají zálusk různá daleko větší města, než je „rodná“ Plzeň. Areál střelnice, který vlastní ministerstvo obrany, byl po sametové revoluci trnem v oku a developeři by si na něm „smlsli“ jistě i dnes. Ti, kteří za socialismu neřekli proti aktivitám na střelnici „ani pumpičku“ se najednou začali ozývat, jak hrozně jim areál, který je na světové úrovni, kvůli výstřelům najednou vadí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Karel Sýs: Marně kamenovaný prorok
Výročí věrozvěsta z Trevíru rozběsnilo českou mediální senkrovnu k šílenství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Izraelský prezident poděkoval Zemanovi za postoj k Izraeli
Izraelský prezident Reuven Rivlin poděkoval českému prezidentovi Miloši Zemanovi za jeho „pevnou pozici“ v otázce Jeruzaléma jako hlavního města Izraele. Zároveň ho pozval, aby ještě letos do Izraele přicestoval. Podle informací ČTK to vyplývá z dopisu, který Rivlin Zemanovi adresoval a který dnes zveřejnil hradní mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pajonk (Svobodní): Komunismus vede jenom k bídě, pošlapávání práv občanů a totálnímu rozvratu
Komentář na facebookovém profilu k účasti komunistů ve vládě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hamáček: K Babišovi základní důvěru mám
Za týden ČSSD zahájí své vnitrostranické referendum o vstupu do vlády s ANO, kterou bude tolerovat KSČM. Podle slov předsedy sociální demokracie Jana Hamáčka je varianta jít do vlády s trestně stíhaným premiérem Andrejem Babišem a KSČM menší riziko než zůstat v opozici. „Výsledkem práce v opozici by byl jen program ‚antibabiš‘, to by nás stálo ztrátu mnoha voličů,“ řekl v rozhovoru pro server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Blíží se Fórum partnerských regionů Jihočeského kraje 2018
Druhý ročník Fóra partnerských regionů Jihočeského kraje se uskuteční ve dnech 23.-25. května 2018 v Hluboké nad Vltavou. Naváže tak na velmi úspěšné první setkání v Českém Krumlově v roce 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
VZP: Nejdražší klient stál loni 25,76 milionu
Částka, kterou VZP zaplatila v loňském roce za svých dvacet nejnákladnějších klientů, přesáhla 306 milionů korun. Nad hranici 300 milionů se dostala teprve potřetí v historii. Více dala největší zdravotní pojišťovna za péči o dvacítku nejdražších pacientů pouze v roce 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Holeček (STAN): Požadavek KSČM je útokem na zahraniční i vojenskou politiku
Komentář na facebookovém profilu k požadavku KSČM omezit závazky naší armády v zahraničních misích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Oborová zdravotní pojišťovna: Každý týden jeden melanom
„Je to melanom,“ uslyší každý týden jeden člověk při mobilních vyšetřeních znamének s OZP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Svoboda (ČSSD): Role žen v rodině a společnosti je nenahraditelná
Ke Dni matek popřál seniorkám kmen malých Indiánů z Jablonce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Nové nejistoty na obzoru - od Teheránu přes Řím po Buenos Aires
Globálních nejistot jako kdyby v posledním týdnu přibylo. USA vypověděly dohodu s Íránem a v důsledku toho se cena ropy přiblížila k 80 USD za barel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Při závodech historických vozů diváci uvidí skvosty, například vozy Cooper
Na exempláře okruhových speciálů, jež se nezapomenutelně zapsaly do historie motoristického sportu, se mohou těšit diváci při závodním víkendu The Most Historic Grand Prix ve dnech 22. až 24. června na mosteckém autodromu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Růžička (KDU-ČSL): I letos budou město uklízet nezaměstnaní
Jednadvacet nových pracovníků na veřejně prospěšné práce (VPP) přijaly na začátku května Technické služby města Vsetína, p.o.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Epson: Projekt Hatalom uspěl v národním finále a míří do Evropy
Tým žáků Gymnázia Opatov slaví obrovský úspěch. Se svým projektem Hatalom vyhrál národní finále prestižní soutěže CanSat pořádané Evropskou vesmírnou agenturou a bude reprezentovat Českou republiku v evropském finále, které se bude konat na přelomu června a července na portugalských Azorech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Pospíšil povede společnou kandidátku TOP 09 a Starostů v Praze, účast na ní zvažují i lidovci
Poměr v první třetině kandidátky bude deset členů TOP 09 a šest kandidátů STAN.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 14.5.2018 v 13:36, zobrazit podobné
VZP: Rakovina nejčastěji napadá kůži, prsa a trávicí trakt
Vůbec poprvé v historii vydala v loňském roce Všeobecná zdravotní pojišťovna za léčbu svých klientů s onkologickými diagnózami více než 14 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Průzkum: Dvě političky ANO, Jermanová a Baudyšová, nejpopulárnější v zemi. Na opačném pólu dřepí Šojdrová s Udženijí
Agentura Phoenix research, jak informoval pondělní Blesk, měřila neoblíbenější političky České republiky. Vítězkou se v ryze dámském klání stala ředitelka nadace Naše dítě a senátorka, která kandidovala za ANO, Zuzana Baudyšová. Druhá skočila senátorka Daniela Filipiová z ODS a třetí místo získala hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová z hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Mauritzová: Ukrajinské sestry měly skládat jazykovou zkoušku
Komentář na facebookovém profilu k návrhu Odborového svazu zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Karlovarský kraj: Mattoni 1/2Maraton se blíží, pozor na dopravní opatření
?Šestý ročník Mattoni 1/2Maratonu přiláká do lázeňského města plejádu špičkových evropských běžců. Právě v Karlových Varech odstartuje nová iniciativa RunCzech - EuroHeroes - určená na podporu rozvoje evropské atletiky. Očekává se i hojná účast rodičů s dětmi v dm rodinném běhu a dalších hobby běžců z našeho kraje a celé ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pavel Hasenkopf: Vychovávat děti v Norsku může jen naprostý šílenec
Komentář na facebookovém profilu ke kauze Michaláková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
POLITIKA: Zásadní problém ČSSD
zdroj: neviditelnypes.lidovky.cz, přidáno 14.5.2018 v 12:46, zobrazit podobné
Pernica (KSČM): Já a jen já
Já a jen já - i tak by se dalo hodnotit vystupování místopředsedy ČSSD a hejtmana Pardubického kraje Netolického v posledních dnech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
FNUSA-ICRC: Centrem Brna projde Smajlíkový pochod proti mozkové mrtvici
V centru Brna se v úterý dopoledne uskuteční tzv. Smajlíkový pochod proti mozkové mrtvici. Průvod odstartuje v 11. hodin u vchodu Leitnerova Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, končit pak bude na Mendlově náměstí. Cílem dvouhodinového pochodu, během kterého účastníci projdou centrem města, bude informovat kolemjdoucí o mrtvici a především správné reakci na její příznaky. Součástí osvětové akce bude i odpolední interaktivní přednáška.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ČSSD se jména ministrů za ANO před referendem nedozví. Řeknu je nejdřív prezidentovi, vzkazuje Babiš
ČSSD už slíbila, že svých pět kandidátů do vlády před referendem zveřejní.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 14.5.2018 v 11:36, zobrazit podobné
Humplík (ODS): Tak ještě k tomu Marxovi a k účasti komunistů ve vládě...
Slovo primitivního antikomunisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Průzkum: Firmy a domácnosti dávají v připojení k internetu přednost WiFi před xDSL
WiFi je nejpoužívanější technologií, prostřednictvím které se domácnosti i firmy v České republice připojují k internetu. Podle aktuálně zveřejněné výroční zprávy Českého telekomunikačního úřadu za rok 2017 je v ČR téměř 1,2 milionu bezdrátových přípojek, což představuje podíl přes 44 % ze všech fixních technologií. WiFi tak poráží připojení prostřednictvím xDSL (s 34 % uživatelů) a kabelové televize (s 22 % uživatelů).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Richard Seemann: Maas vyslovil naději na zlepšení vztahů s Ruskem
Návštěva nového německého ministra zahraničí Heiko Maase v Rusku byla s napětím sledována. Jaký výsledek bude jeho cesty po anexi Krymu a případu dvojitého ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dcery, jakož údajných zásahů Kremlem řízených hackerů si nikdo z žurnalistů neodvážil předem komentovat. Proto tisková konference Heiko Maase s jeho ruským kolegou Sergejem Lavrovem byla pod velkou pozorností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Recyklojízda vyrazí na kolech na baterky po českých a moravských městech, propagovat bude třídění a recyklaci
Na podporu třídění a recyklace baterií projede Českou republiku již podruhé tým Recyklojízdy. První kilometry začne tříčlenný tým nadšenců na elektrokolech ukrajovat už za měsíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Američané se baví dokumentem o splácení dluhu Kuby rumem a doutníky
Jedna z nejznámějších a nejúspěšnějších amerických nezávislých dokumentárních společností Mel films věnovala jeden ze svých dokumentů České republice. Utahuje si z nápadu, že Kuba zaplatí svůj historický dluh z doby socialistického přátelství rumem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Majerová Zahradníková (ODS): Doufám, že se dočkáme českého velvyslanectví v Jeruzelémě
Komentář na facebookovém profilu k tématu Jeruzalém - hlavní město Izraele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Memorandum prohloubí desetiletou spolupráci kraje s dobrovolnými hasiči
Královéhradecký kraj a Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska uzavřely memorandum o partnerství a spolupráci. Zaměří se na požární ochranu obyvatelstva, pomoc při mimořádných událostech i na podporu aktivit při výchově mládeže v požární ochraně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
dTest: Evropská komise podpoří online přístup ke zdravotním údajům
Evropská komise zveřejnila své záměry podpořit a zlepšit přístup spotřebitelů k jejich zdravotním údajům a umožnit jej odkudkoli i ze zahraničí. Evropská spotřebitelská organizace BEUC, jejímž členem je i dTest, tento krok vítá. Nabídne lepší kontrolu nad informacemi o vlastním zdraví, kterou si přeje 90 % občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vostrá (KSČM): Žádný strom neroste do nebe
Nejmladší hejtman ČSSD Netolický svojí ambiciózností předčí mnohé politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Vstup do Babišovy vlády znamená konec ČSSD
Divím se socialistům, že po zkušenosti s Babišovým působením v jejich vládě, kdy měli šanci se přesvědčit, že pro A. Babiše neplatí žádná ujednání, lže a mění názory kdy se mu to hodí. Jeho strana nemá žádný program, Babiš chce jen složit vládu, aby pak mohl diktátorsky vládnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Východ i Západ potřebujeme. Z ODS zazněla překvapivá slova o mezinárodní politice
„Neztrácejme čas nesmysly,“ vyzývá v rozhovoru poslankyně za ODS Zuzana Majerová Zahradníková a obává se, že podobné hlouposti, jako byl konflikt Jaroslava Foldyny (ČSSD) s protiruským aktivistou, vytěsňují mnohem podstatnější věci. Rusům, kteří při osvobozování zemřeli, podle ní musíme být vděčni a zapomínat na ně nesmíme. Pro ParlamentníListy.cz rovněž řekla, že pravou pravdu o Skripalovi a novičoku zná jen hrstka zasvěcených, kteří to určitě do médií hlásat nepůjdou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Německý lékař promluvil o svých zkušenostech s uprchlíky Už na to nemá nervy a balí to
Německá média zmiňují případ lékaře z Bavorska, který dlouhá léta působil v tranzitním centru pro uprchlíky. Nyní však své místo opouští a pro uprchlíky nenachází příliš mnoho dobrých slov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Juncker nám zase nadával. Šlo o evropské hodnoty. Bylo to ostré
Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker se zlobí. Sice konkrétně nejmenoval, ale ve svém prohlášení na konferenci ve Florencii poslal České republice, Maďarsku a Polsku jasný vzkaz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Lhali o Jugoslávii, o Iráku, o Libyi. Pro pány z NATO je lež základní princip. Jakub Janda se asi při sportu uhodil do hlavy, lituje chudáka senátor Doubrava
ROZHOVOR „Starší lidé, kteří zažili ještě éru socialismu, s údivem zjišťují, že se západní demokraté chovají jako funkcionáři za socialismu. Stejně prázdné žvásty zaznívají i dnes, ale používají je noví funkcionáři,“ říká senátor Jaroslav Doubrava. Pro ParlamentníListy.cz promluvil mimo jiné o prezidentu Zemanovi, kauze novičok a vyjádřil se i k řečem o údajné velezradě. Nešetřil generála Pavla ani Jakuba Jandu a odpověděl i na otázku, zda vidí současné Rusko jako hrozbu. „O Rusku jako hrozbě může hovořit jenom debil. Omlouvám se za výraz, ale přiléhavější neexistuje,“ nebral si servítky senátor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Z rozhledny na Kleti dohlédnete až do Alp
Atraktivním turistickým cílem na jihu Čech je nejstarší kamenná rozhledna v Čechách, rozhledna na Kleti. Její bohatá a dlouholetá historie je spojená s geografií, turistikou i astronomií. Navštívit ji lze po celý rok a při dobrém počasí z ní lze dohlédnout až do Alp.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Východ i Západ potřebujeme. Z ODS zazněla překvapivá slova o mezinárodní politice
„Neztrácejme čas nesmysly,“ vyzývá v rozhovoru poslankyně za ODS Zuzana Majerová Zahradníková a obává se, že podobné hlouposti, jako byl konflikt Jaroslava Foldyny (ČSSD) s protiruským aktivistou, vytěsňují mnohem podstatnější věci. Rusům, kteří při osvobozování zemřeli, podle ní musíme být vděčni a zapomínat na ně nesmíme. Pro ParlamentníListy.cz rovněž řekla, že pravou pravdu o Skripalovi a novičoku zná jen hrstka zasvěcených, kteří to určitě do médií hlásat nepůjdou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
TOPlist