Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.848x, což odpovídá cca 148.605-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Slavná starostka Hujová vystupuje z TOP 09. A na závěr stranu strašně pomluvila
Starostka Prahy 3 a pražská zastupitelka Vladislava Hujová vystoupila z TOP 09. Dnes to oznámila na svém facebookovém profilu. Strana podle ní ideově mění směr bez vnitrostranické diskuse, čímž se stává nedůvěryhodnou. Předseda strany a kandidát na pražského primátora Jiří Pospíšil její závěry odmítá. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Experti mají jasno: Hlavní problém u zrušeného tendru na mýto nebyl v zadání na přepisovatelných discích, ale...
Nejdéle sloužící ministr dopravy posledních let Dan Ťok (ANO) nezvládl dovést do konce mýtný tendr a jeho ministerská židle se vážně kymácí. Přepisovatelné flash disky však nebyly hlavním problémem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Na co se aktivisty Uhlíře v ČT nezeptali? Bandera a velmi zajímavé fotky...
Kdo je vlastně Martin Uhlíř, muž, který se po svém střetu s místopředsedou ČSSD Jaroslavem Foldynou kvůli ruským motorkářům v minulém týdnu stal objektem zájmu mnoha médií? Aktivista, podnikatel a zakladatel iniciativy za demokratickou Ukrajinu o víkendu „úřadoval“ znovu, tentokrát na knižním veletrhu. Vadily mu knihy o Miloši Zemanovi. Jenže, jak koncem týdne poukázal blogger a lidsko-právní aktivista Jirí Hrebenár, i sám Uhlíř má ve své minulosti pomyslný „vroubek“. Na akci konané na Staroměstském náměstí na podporu mejdanu a samostatné Ukrajiny před několika lety totiž demonstroval po boku ukrajinských nacionalistů a krajní pravice sympatizující s extrémistickým Pravým sektorem a stranu Svoboda, které se nepokrytě hlásí k odkazu Stěpana Bandery. Na fotografiích, které jsme získaly, vlaje vlajka Banderovců hned vedle Uhlíře, přím po jeho pravici. Uhlíř dle svého vyjádření pro ParlamentníListy.cz o tom, v jaké společnosti se to ocitl tehdy netušil. Nevěděl rovněž, že česká vlajka spolu s jeho podpisem a slovy na podporu Majdanu poputuje přímo k bojovníkům Pravého sektoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 19:34, zobrazit podobné
FOTO Sebrali ho těžkooděnci na akci Nočních vlků. Teď agresivní aktivista „úřadoval“ znovu. Napadl stánek s knihami o Miloši Zemanovi. Zasahovala ochranka
FOTOGALERIE UVNITŘ Aktivista Martin Uhlíř, známý po úterní jízdě Nočních vlků z konfliktu s místopředsedou ČSSD Jaroslavem Foldynou, vyvolal další rozruch a z akce Svět knihy ho musela vyvést ochranka. U stánku nakladatelství Olympia se Uhlíř nechtěl smířit s tím, že knihy prezidenta Miloše Zemana leží vedle těch od Jaroslava Foglara. Nejdříve je otáčel, aby nebyl vidět obličej hlavy státu, a nakonec musel být vyveden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Blbec? Milan Štěch dostal napráskáno za slova v ČT
Že se bývalý jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) řadí mezi ty, kteří jsou nakloněni pro vstup do vlády s hnutím ANO, není žádným tajemstvím. Když proto zhlédl pondělní pořad Interview na ČT24 se šéfem Senátu Milanem Štěchem (ČSSD), kde hovořil v tom duchu, že by ČSSD měla zůstat v opozici, donutilo jej to podělit se o svou reakci na tato slova na sociální síti. „Respektuji jeho právo na názor, ostatně i Miloš Zeman napsal knihu Jak jsem se mýlil v politice,“ napsal v příspěvku na svém Facebooku Hašek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
„Zase jsem někoho urazil, no...“ Miloš Zeman vyrazil na Ostravsko, ušetřen nebyl ani Babiš. Došlo i na Bakalu a inaugurační projev
Prezident Miloš Zeman zahájil dnes svou třídenní návštěvu Moravskoslezského kraje. Nejprve se setkal s hejtmanem kraje Ivo Vondrákem (ANO), zastupiteli i dalšími představiteli samospráv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kuna (Svobodní): Írán, Izrael a Česko… nelze váhat, kam se přiklonit
Nedávný noční raketový útok Íránu na Izrael potvrdil to, co lidé znalí komplikovaných vztahů na Středním východě vědí dávno. Elity íránského islámsko-revolučního režimu, bez ohledu na bezpečnost vlastních lidí, se desítky let snaží vymazat Izrael z mapy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
V rakouských nemocnicích je zle. Migranti si prý své požadavky vynucují násilím
Případ napadeného lékaře migrantem ve vídeňské ordinaci vyvolal bouřlivé reakce ve společnosti i v lékařské obci. Sice anonymně, ale ozvali se i další zaměstnanci nemocnic a lékařských ordinací, kteří mají stejné zkušenosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Bezbřehé brutální násilí, které bude stát mnoho životů. Čím později budeme řešit problém politického islámu, tím méně humanistické to řešení bude. Expert varuje
ROZHOVOR „Evropa se musí rozhodnout, zda chce zůstat evropskou, nebo se chce stát islámskou. Máme už jenom deset či dvacet let na změnu trendu, pak už bude pozdě. Pak naši civilizaci, tak jak se již historicky mnohokrát stalo, čeká bezbřehé násilí, které bude stát život mnoho muslimů i nemuslimů. Připadá mi bezcitné čekat na takovou dobu a takovéto řešení, které by přišlo od těch samých politiků, kteří se dnes politickému islámu nechtějí věnovat a jeho nebezpečí bagatelizují. Přitom se dnes dá situace vyřešit vzděláváním lidí o politickém islámu,“ říká viceprezident Centra pro studium politického islámu Milan Podlipný. Toto centrum založil Bill Warner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Babiš chce řešit problém nedostatku sester. Chce zavést systém výsluh
Nedostatek sester ve třísměnném provozu v nemocnicích by podle premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) mohly řešit výsluhy. Návrh Asociace sester, která navrhuje 5 000 korun měsíčně, Ministerstvo zdravotnictví podle ministra Adama Vojtěcha (za ANO) prověří. Bude potřeba spočítat, kolik takových sester je a kolik by to stálo. Aktuálně chybí v nemocnicích asi 2 500 sester. Babiš a Vojtěch to dnes řekli novinářům, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Chtěli jsme demokracii, ale teď nám demokraticky zvoleného prezidenta urážejí. Pan Zeman je vlastenec, miluje naší zemi. Hovořili jsme s lidmi, které prezident navštívil
REPORTÁŽ „Stoprocentně vypadá líp než v televizi!“ „Ať žije Miloš!“ Při návštěvě obce Jakartovice bylo slyšet příznivce prezidenta Miloše Zemana. Právě tady se uskutečnilo jeho první setkání s občany při příležitosti cesty po Moravskoslezském kraji. Lidé byli zvědaví, jak ve skutečnosti vypadá, další vzpomínali na jeho návštěvu před dvaceti lety. Z rozhovorů, které pro ParlamentníListy.cz poskytli, vyplynulo i pozvání pro premiéra Andreje Babiše: „Nechci koblihu, ale chtěla bych ho poznat. Je to zkreslené, když o něm člověk jen čte.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Blbec? Milan Štěch dostal napráskáno za slova o ČT
Že se bývalý jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) řadí mezi ty, kteří jsou nakloněni pro vstup do vlády s hnutím ANO, není žádným tajemstvím. Když proto zhlédl pondělní pořad Interview na ČT24 se šéfem Senátu Milanem Štěchem (ČSSD), kde hovořil v tom duchu, že by ČSSD měla zůstat v opozici, donutilo jej to podělit se o svou reakci na tato slova na sociální síti. „Respektuji jeho právo na názor, ostatně i Miloš Zeman napsal knihu Jak jsem se mýlil v politice,“ napsal v příspěvku na svém Facebooku Hašek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Palestinské velvyslanectví v ČR kritizovalo přesun ambasády USA
Palestinské velvyslanectví v Česku dnes odsoudilo pondělní přesun americké ambasády v Izraeli do Jeruzaléma. Spojené státy tím nesou odpovědnost za eskalaci násilí mezi Izraelem a Palestinou, uvedlo velvyslanectví v tiskové zprávě. Česko chce do konce května otevřít v Izraeli honorární konzulát a do konce roku Český dům. Prezident Miloš Zeman usiluje o to, aby Praha stejně jako USA přesunula do Jeruzaléma i své velvyslanectví, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Autor historických knih Junek: Rusofilství je nemoc. Putin je jenom vzdělaný fízl. A Noční vlci? Namakaní grázlové
ROZHOVOR Autor populárně historických knih s tématikou druhé světové války Václav Junek se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz tvrdě opřel do ruského prezidenta Vladimira Putina, do Putinovi blízkému motorkářského klubu Noční vlci i těch, kteří ruské motorkáře letos uvítali na pražských Olšanech. „Rusko do Evropy nepatří,“ říká Junek. Rusofilství je podle Junka „nemoc“, která se v Česku nikdy příliš neujala. V případě Rusy zabraného Krymu však spisovatel hovoří překvapivě smířlivěji. „Určitý morální nárok“ podle Junka Rusové na Krym vzhledem k historii mají. S provedením akce vojenským způsobem, tedy za pomoci oněch pověstných „zelených mužíčků“ (ruských vojáků bez označení) ale nesouhlasí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Andrej Kiska nebude obhajovat prezidentský mandát. Zde jsou důvody
Slovenský prezident Andrej Kiska na tiskové konferenci oznámil, že v roce 2019 nebude obhajovat svůj mandát. Své rozhodnutí také patřičně zdůvodnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Čečenec vylákal muslimskou dívku do bytu svých rodičů. Dál už je to skutečně „krvák“
Rakouskem otřásá brutální případ vraždy, vrahovi je pouhých šestnáct a oběť začala sotva chodit do školy. Vrah i jeho oběť mají přistěhovalecké kořeny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 14:34, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Spojme síly pro Prahu
Lídři společné kandidátky TOP 09 a hnutí Starostové a nezávislí pro podzimní volby do pražského zastupitelstva, Jiří Pospíšil a Hana Marvanová, představili projekt společné kandidátky do podzimních komunálních voleb v Praze, včetně klíčových osobností a programových priorit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Soros se stěhuje, Orbán se raduje. Příští zastávka Berlín
Dlouhodobé konflikty mezi nadací Open Society Foudations George Sorose a maďarskou vládou vyústily v odchod nadace z Budapešti do Berlína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Nejvyšší vedení ČSSD zakázalo zveřejňovat jakékoli výsledky vnitrostranického referenda. Dokonce o tom nechali hlasovat
O případném vstupu ČSSD do vlády s hnutím ANO, kterou by ve Sněmovně tolerovala KSČM, rozhodne na schůzích téměř 1100 místních organizací strany 19.000 členů sociální demokracie. Hlasování bude tajné a hlasovací lístky se budou kvůli kontrole sčítat dvakrát: přímo v místní organizaci ČSSD a poté v Lidovém domě v Praze. Výsledek vnitrostranického referenda vedení ČSSD oznámí 15. června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Michal Walter Kraft: Boj s pašeráky migrantů je hloupost
PSÁNO PRO PL Politická korektnost je jedním z nejzáludnějších a nejničivějších zel, kterým kdy západní civilizace čelila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Nové Předlice - úplná katastrofa
Předseda vlády Andrej Babiš navštívil v pondělí 14. května 2018 spolu s dalšími členy kabinetu Ústecký kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Neříkejte Okamurovi Pitomio, to je jako říkat Hitlerovi Dolfíček. Martin Fendrych doporučuje nazývat jej zcela jinak
Komentátor Martin Fendrych se na serveru Aktuálně.cz zamýšlí nad nadávkou, přezdívkou Tomia Okamury – Pitomio. Podle něj takovéto označení šéfovi SPD v závěru spíše pomáhá, dělá z něj podle něj „až milého otloukánka, jímž rozhodně není. Je to podobné, jako by Hitlerovi u nás v roce 1939 přezdívali Dolfíček,“ uvádí Fendrych.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Michal Walter Kraft: Islámský stát nás neohrožuje a nikdy neohrožoval
Politická korektnost je jedním z nejzáludnějších a nejničivějších zel, kterým kdy Západní civilizace čelila. Jedná se o prachsprosté lhaní, které má za úkol znetvořit náš jazyk natolik, abychom jej nebyli schopni používat k přenosu informací. Řeč je jedním z hlavních znaků, který nás odlišuje od zvířat, a proto každý, kdo čiré zlo v podobě politické korektnosti podporuje, usiluje o to, abychom přestali být lidmi. Z tohoto důvodu se politické korektnosti hodlám zcela vyhýbat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Stratégovi kampaně Pirátů došla trpělivost: Mirku Kalousku, s tou srandou z Rusů nesouhlasím. Jsou to kreténi, ale řekni jim to stylově
Marketingový expert Jakub Horák, tvůrce předvolební kampaně Pirátů, který stál i za neúspěšnou prezidentskou kampaní Mirka Topolánka, už nemohl mlčky přihlížet tomu, jak si Mirek Kalousek dělá srandu z Rusů v den oslavy osvobození, ani tomu, jak se útočí na Piráta Peksu, a koneckonců ani tomu, jak někteří zbytečně moc prožívají Zemanovu cestu dolů. Na odiv tak dal svůj svérázný pohled na věc. „Pochopte konečně, že to jsou všichni kreténi – ale tvoji velikost dělá to, jak jim to řekneš,“ rozjel se na svém Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Pražská rotunda sv. Václava získala Cenu Evropské unie pro kulturní dědictví / Ocenění Europa Nostra 2018
Vítěze Cen Evropské unie pro kulturní dědictví / Ocenění Europa Nostra za rok 2018 dnes oznámily Evropská komise a nejvýznamnější zastřešující evropská organizace v oblasti kulturního dědictví Europa Nostra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Národ gamblerů? Češi loni prohráli opět více. Pozor na nelegální herny, varoval na konferenci o hazardu senátor Valenta
Podle týmu národního protidrogového koordinátora Jindřicha Vobořila hazardní hráči v loňském roce prohráli celkem 39,8 miliardy korun, oproti roku 2016 tedy o půl miliardy korun více, a to navzdory nově přijatému zákonu o hazardu, který začal platit v roce 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Americký tisk a Erdogan si notují v nadávkách Trumpovi. Udělal to nejhorší možné, co mohl
Americká i světová média hodnotí krok Donalda Trumpa přesunout americkou ambasádu do Jeruzaléma, ke kterému oficiálně došlo včera při oslavách 70. výročí od založení státu Izrael.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kartáč od premiéra. Ministr zaspal, sepsul jej veřejně
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) není s dnešním jednáním o kůrovcové kalamitě spokojen, podle něj stát zaspal a dostatečně nejednal. Chce svolat další poradu i se zástupci společností, které by přebytečné vytěžené dřevo skladovaly, případně přepravovaly. Státnímu podniku Lesy ČR navíc podle něj chybí zhruba 2 000 lidí, kteří by stromy se škůdcem káceli. Stav krize zatím vypisovat ale nechce, řekl dnes novinářům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
V Soči začalo 10. mezinárodní jaderné fórum Atomexpo 2018
Na jubilejní desátý ročník fóra Atomexpo, které probíhá ve dnech 14. až 16. května 2018 v Hlavním tiskovém středisku města Soči, dorazilo na 3000 účastníků ze 68 zemí. Heslem fóra je: Globální partnerství rovná se základ úspěchu. Zástupci českých firem zde představují nejpočetnější národní delegaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kosovo? Narkomafie financovaná z válečných zločinů. Prezident Zeman opět mnohým zvedl tlak
Prezident republiky Miloš Zeman vyjel na další cestu. Jeho kroky tentokrát nemířily za hranice vlasti, nýbrž do Moravskoslezského kraje. Ve tři hodiny odpoledne se sešel s občany obce Jakartovice. Počasí prezidentovi a občanům příliš nepřálo, ale Zeman i navzdory počasí předvedl svůj tradiční slovní koncert. Zmínil v něm přijetí eura v Česku, otázku Kosova a Srbska, ale došlo i na dobře mířenou facku některým novinářům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kde dělá TOP 09 chybu? Po hrozivém průzkumu je tu rada, jak se může zachránit. Zásadní je Kalousek
POLITOLOGOVÉ „TOP 09 je už zevšednělá pro mnohé, chybí tam nějaké nové tváře. A je příliš kalouskovská. Reálnou politiku jak v tuzemsku, tak ve Sněmovně dělá stále a výhradně Miroslav Kalousek. Mnozí jsou Miroslavem Kalouskem přejedeni. Někteří jsou zklamáni z toho, že tam nejsou další tváře, které by se dokázaly vymanit z pohledu Miroslava Kalouska a růst vedle něho. Takže se poohlížejí po něčem jiném,“ vysvětluje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz politolog Jan Kubáček další propad TOP 09 ve volebních preferencích v průzkumu za měsíc duben dle agentury STEM, který TOPce a (také Starostům) přisoudil 3,9 procenta. Příliš ale nejásají ani lidovci (5,4) či sociální demokraté (7 procent).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
SPELOS: Zastavit rozmach nelegálního hazardu může jen změna legislativy
I přes četné razie celní správy v České republice pokračuje rozmach nelegálního hazardu, především kvízomatů. Těch je zde již minimálně deset tisíc. Jejich provozovatelé využívají díry na trhu. Jen ve srovnání s prvním čtvrtletím loňského roku v zemi ubylo až 56% legálních strojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Řádil na akci Nočních vlků, pak napadl stánek s knihami o Miloši Zemanovi. Nyní přišlo zásadní prohlášení. A další VIDEO k tomu
Aktivista Martin Uhlíř, známý po úterní jízdě Nočních vlků z konfliktu s místopředsedou ČSSD Jaroslavem Foldynou, vyvolal další rozruch. Z akce Svět knihy ho musela vyvést ochranka, když se pustil do knih s Milošem Zemanem. Sám Uhlíř se nyní k incidentu vyjádřil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Problém kolem referenda v ČSSD. Prý to může skončit až u soudu
Referendum o vládě hnutí ANO a ČSSD, v němž budou rozhodovat sociální demokraté, může mít ještě jednu komplikaci. A to tu, že by schůze místních organizací nebyly usnášeníschopné a hlasování o vládě by se znemožnilo i těm, kteří na schůzi přišli. Píše to deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Kam až je možné „umění“ ustoupit? Až ke státem trpěné pornografii?
Výstava nahých, živých žen v Praze, na které si můžete sáhnout včetně těch nejintimnějších partií (s rukavicí až dovnitř) a teď Brno s Ježíšem, který na jevišti znásilňuje muslimku. Opět – nahoty na dva kýble. Ta však není statická soulož v jevištním podání při zneužití guru největšího náboženství. Navíc je kontraverze dovršena tím, že divadelní projev Ježíše je v opačném gardu toho, co hlásal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ZP MV ČR: Mozková mrtvice zabíjí i mladé lidi
Pokud máte představu, že mozková mrtvice je nemoc typická pro starší věkové ročníky, pak vás musíme varovat. Ačkoliv se onemocnění opravdu nejčastěji vyskytuje u populace nad 60 let, v posledních letech se věková hranice snižuje a tato nemoc čím dál častěji postihuje i mladší lidi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Paroubek: Co vlastně ukazují průzkumy?
Zatím poslední průzkum veřejného mínění agentury MEDIAN, zveřejněný na konci minulého týdne, nepřinesl žádné velké překvapení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
USA v OSN zablokovaly vyšetření krveprolití v Pásmu Gazy
Prohlášení Rady bezpečnosti OSN, jež vyzývalo k nezávislému vyšetření pondělního násilí na hranicích Pásma Gazy, nebylo přijato. Zablokovaly jej totiž Spojené státy. Píší o tom ČeskéNoviny.cz s odvoláním na diplomatické zdroje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): To, co se děje, je karikatura vládnutí
Komentář na facebookovém profilu k současnému vládnutí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Všechno, na co šáhnou komunisté, vyjde vždycky draho
Komentář na facebookovém profilu k podmínkám komunistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Prezident Miloš Zeman zahájí návštěvu Moravskoslezského kraje
Prezident Miloš Zeman dnes zahájí třídenní návštěvu Moravskoslezského kraje. Do regionu, kde v obou kolech prezidentské volby získal nejvyšší podporu, přijede již pošesté. Přicestuje i s manželkou Ivanou Zemanovou, pro niž je připraven převážně separátní program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Daniel Szórád: Dlouhodobě jsme předkládali návrhy k řešení, které se ovšem nepodařilo prosadit
Prohlášení Daniela Szóráda k odvolání z pozice generálního ředitele Lesů ČR, s.p.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Kníže Schwarzenberg: Jsme spojenci Izraele. Ale evropské státy tam mají jasnou politiku, tak bych držel solidaritu
O střetech u hranic pásma Gazy jedná rada bezpečnosti OSN. Kuvajt navrhuje rezoluci na ochranu protestujících Palestinců. Zásah izraelských vojáků naopak hájí Spojené státy, které včera přestěhovaly ambasádu do Jeruzaléma. V úterním pořadu Interview na ČT24 proto odpovídal bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09) na otázky, zda šlo o správný krok a jestli by se mělo stěhovat i české velvyslanectví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zeptali jsme se pražského Topáka, proč jeho strana nechce do vlády s Babišem. Váš server je po právu označován nepříjemnými názvy, přišla odpověď
ROZHOVOR „Pokud jsou komunisté, a myslím tím i ty ‚bývalé‘, takřka třicet let po listopadu 89 ve funkcích od prezidenta, premiéra bez důvěry, zato v demisi, předsedy Ústavního soudu a podobně, ukazuje to, že ‚je něco shnilého ve státě českém‘, a to není rozhodně nic, z čeho bych mohl mít radost,“ říká v rozhovoru pro PL.cz právník, zastupitel Prahy 8 Pavel Schnirch (TOP 09). „Nedomnívám se, že srovnávání nacismu, jakožto socialismu nacionálního s komunismem, tedy v podstatě socialismem internacionálním, činil někdo něco špatného. Ostatně jejich blízkost se projevila např. při tzv. Paktu Molotov–Ribbentrop, kdy tyto dvě zrůdné ideologie daly základ druhé světové válce. A mimo jiné si pak tyto státy rozdělily Polsko,“ vysvětluje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Bakalův komentátor bije na poplach: NATO- to je civilizace. A komunisté nás od ní odstřihnou
Komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk podpoří menšinovou vládu Andreje Babiše (ANO) a ČSSD jen za tu cenu, že nás odstřihnou od civilizace. Tedy přesněji řečeno – od NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: Vítám aktivitu Čakovic, které se snaží zajistit dostatek míst na školách
V Čakovicích dnes byla zahájena přístavba Základní školy Dr. Edvarda Beneše. Poklepání základního kamene se zúčastnil ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga. MŠMT zafinancuje rozšíření školy částkou téměř 73 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Starostka Hujová: TOP 09 se stává nedůvěryhodnou
Komentář na facebookovém profilu k ukončení členství ve straně TOP 09
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Západní novináři dnes cupují Izrael: Předvedli obscénní podívanou, a sto kilometrů vedle zmasakrovali zoufalé civilisty
Palestinci dnes pohřbívají své mrtvé. Při protiizraelských protestech zemřelo šest desítek lidí. Podle palestinských lékařů bylo navíc přes dva tisíce lidí zraněno. Informace převzala agentura Reuters. Francouzský deník Le Monde oznámil, že teď Izrael možná slaví, ale ve skutečnosti nemá moc co slavit, protože se ocitne v mezinárodní izolaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Radní ERÚ? Výsměch voličům
S odstupem času se jen potvrzuje oprávněnost mých obav, které jsem (jako předsedkyně ERÚ) k jmenování členů Rady sdělila premiéru Bohuslavu Sobotkovi dopisem ze dne 25. 7. 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg o koalici s Babišem: ČSSD páchá sebevraždu
Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg se vyjádřil k rodící se koalici hnutí ANO trestně stíhaného předsedy vlády Andreje Babiše a ČSSD. Sociální demokraty před touto koalicí důrazně varoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Nejvíce českých vojáků je nyní v Afghánistánu, Iráku a Mali
Závazek posílení české účasti v misích v Afghánistánu a Iráku či podíl na předsunuté vojenské přítomnosti v Pobaltí je součástí návrhu programového prohlášení připravované vlády ANO s ČSSD s podporou komunistů. Těm se to zřejmě nebude líbit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Český rozhlas spouští tři nové FM vysílače
Český rozhlas spustil v úterý 15. května tři nové FM vysílače. Dva získala stanice mluveného slova Český rozhlas Plus, jeden Český rozhlas Dvojka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zeman zničil Sobotku svou hůlkou, pravil exposlanec Komárek
Někdejší novinář a poslanec za hnutí ANO Martin Komárek se stáhl z Poslanecké sněmovny. Dává však najevo, že by se po pár měsících rád vrátil. V rozhovoru pro internetovou televizi DVTV prozradil, že by se rád stal senátorem. A řekl toho ještě mnohem víc. Konstatoval mimo jiné, že prezident Miloš Zeman zničil bývalého premiéra sociální demokracie Bohuslava Sobotku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Evropská komise potvrdila výhrady Pirátů k novele služebního zákona
„Od Evropské komise lze očekávat vůči služebnímu zákonu kritiku. Neřeší depolitizaci státní správy, naopak,“ uvedl v březnovém komentáři předseda Pirátů Ivan Bartoš. Jeho obavy se v pátek odpoledne naplnily poté, co vláda zveřejnila kritický dokument Evropské komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
SVS ukončila mimořádná veterinární opatření v souvislosti s newcastleskou chorobou na Zlínsku
Státní veterinární správa (SVS) dnešním dnem ruší nařízení ze 13. 4. 2018, které vydala v souvislosti s výskytem tzv. newcastleské choroby ve Zlínském kraji. S okamžitou platností tak přestávají existovat ochranné pásmo a pásmo dozoru okolo ohniska nákazy v obci Šanov a přestávají platit mimořádná veterinární opatření, která byli chovatelé drůbeže a ptáků v pásmech povinni dodržovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: HDP meziročně vzrostl o čtyři a půl procenta
Hrubý domácí produkt v prvním kvartálu 2018 vzrostl mezičtvrtletně o 0,5 %. Vyplývá to z předběžného odhadu Českého statistického úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zelení: Přípomínka romského holocaustu v Letech u Písku
Dne 13. května proběhl pietní akt v Letech u Písku u památníku obětí romského holocaustu. Před více než sedmdesáti lety se toto pietní místo stalo symbolem utrpení českých Romů i symbolem váhavého vyrovnání české společnosti s touto temnou minulostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
VZP: Lidé nechodí na prevenci a často nevědí, že mají vysoký tlak. Nemocných trvale přibývá
Za uplynulé čtyři roky přibylo více než čtvrt milionu klientů Všeobecné zdravotní pojišťovny, u nichž lékaři zjistili vysoký krevní tlak. Zatímco v roce 2014 vykázali pojišťovně přes 850 tisíc pacientů s tímto zdravotním problémem, v loňském roce jich bylo už přes 1,1 milionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
NPÚ: Karlínská Invalidovna se během víkendového festivalu Open House otevře návštěvníkům
Karlínská Invalidovna se připojí ke květnovému festivalu Open House Praha. Ten proběhne o víkendu 19. a 20. května po celé Praze a zpřístupní celkem pětašedesát architektonicky zajímavých budov a prostor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Těhotným ženám registrovaným u ČPZP se loni narodilo přes 15 tisíc dětí
Celkem 15 307 porodů zaznamenala Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) v roce 2017. Náklady na tyto porody dosáhly téměř 69 milionů korun, po započítání péče spojené s porody, jako je například hospitalizace, anestezie a léky, se částka vyhoupla bezmála na 185 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Bělobrádek: Stanovy KDU-ČSL neznají jiné řešení
Jan Čižinský pozastaví členství v KDU-ČSL, nechce komplikovat situaci na pražském magistrátu i vyjednávání o předvolební koalici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Rychtecký (ČSSD): Novinkou je projekt protidrogového vlaku Revolution Train Tour 2018
Prevence kriminality, rizikového chování či finanční pomoc sborům dobrovolných hasičů. Přesně na takové účely město uvolnilo dotaci z Programu prevence kriminality a zvyšování bezpečnosti, která dosahuje výše 1,2 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Díky podpoře VLS je puštík bělavý opět běžným obyvatelem Šumavy
Puštík bělavý byl ještě koncem 18. století na Šumavě poměrně hojně rozšířeným dravcem, ve dvacátých letech minulého století však jeho stavy v Česku začaly klesat a v roce 1930 již byla tato sova na české, ale i rakouské a německé straně Šumavy považována za vyhubenou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): O víkendu se opět vraždilo ve jménu Alláha
Třináct mrtvých v Indonésii a jeden ve Francii, to je víkendový účet vyznavačů netolerantní, nenávistné, velice násilné a ženami opovrhující islámské ideologie, která neustále naplňuje odkaz svého proroka Mohameda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Partnerství mezi EU a Velkou Británií podporuje i Akademie věd ČR
Jaké budou možnosti spolupráce ve vědě po Brexitu? Britská Královská společnost a nadace Wellcome Trust navrhly projekt budoucího partnerství (Future Partnership Project) mezi Evropskou unií a Velkou Británií ve výzkumu a inovacích. Podporu mu vyjádřilo 52 vědeckých akademií a výzkumných institucí z celé Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Syrská válka, migrace a další. Nic nelze dělat bez Ruska nebo proti Rusku, nabádá Babišův poradce Svoboda
ROZHOVOR „V dějinách vyhřeznutí vnitrostranického problému tímto způsobem vždy nesvědčilo o dobrém stavu politické strany.“ Tak lidovec, bývalý ministr zahraničních věcí a v současnosti poradce premiéra v demisi Cyril Svoboda komentuje střetnutí poslance za ČSSD Jaroslava Foldyny s protiruským aktivistou. K němu došlo u příjezdu ruského motorkářského gangu Noční vlci a Foldyna prohlašuje, že nemá důvod se omlouvat. Cyrila Svobodu nic z toho nepřekvapilo, lidé prý protesty vyjadřují také odpor proti prezidentu Zemanovi a jeho proruské orientaci. Ve svobodné zemi podle něj musíme počítat s tím, že lidé využijí takových příležitostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Budeme zticha, nebo dělat, že se nic nestalo?
Komentář k protestům v Gaze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Národní technická knihovna: Open House nabízí setkání s architektem knihovny i speciální prohlídky pro děti
O víkendu 19. a 20. května 2018 se Národní technická knihovna (NTK) stane jedním z míst konání dalšího ročníku festivalu architektury Open House Praha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Narušitelé v autech s ruskými vlajkami na Václaváku. Senátor Bublan přidává svědectví: Jeli velkou rychlostí, nehleděli na přechody pro chodce. Policie je měla zadržet
ROZHOVOR Bývalý ministr vnitra a senátor za ČSSD František Bublan také kritizuje prezidenta Miloše Zemana za chyby, kterých se dopustil v kauze novičok, protože si myslí, že zadání tajným službám bylo velmi účelové a že tím prospěl Rusům. I když také vidí nějaké znaky pro jeho odvolání, nevidí to vzhledem k rozdělení společnosti za prospěšné. „Myslím, že vyvolávat takové kroky v tuto chvíli není namístě, navíc je zjevné, že pan prezident je nemocný,“ prohlásil senátor. V rozhovoru se také distancoval od názorů a chování místopředsedy ČSSD Jaroslava Foldyny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministři dnes proberou možnosti, jak zastavit kůrovcovou kalamitu
Ministři životního prostředí Richard Brabec (ANO) a zemědělství Jiří Milek (za ANO) v demisi dnes proberou s premiérem Andrejem Babišem (ANO) možné kroky k zastavení šíření kůrovcové kalamity. V pátek odvolal Milek generálního ředitele Lesů ČR Daniela Szóráda, hlavním důvodem byla právě kůrovcová kalamita. Začala také platit novelizovaná lesnická vyhláška, podle které by se mohl vyhlásit krizový stav kvůli kůrovci v některých regionech státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Vlivný sociální demokrat a volič Jiřího Drahoše promluvil: Neznám žádný důvod, který by měl předjímat odpor Zemana
Europoslanec Miroslav Poche (ČSSD) by se mohl stát, nenarazí-li na odpor prezidenta Miloše Zemana, šéfem české diplomacie. Jak Poche uvedl pro server Novinky.cz, k odporu prezidenta nevidí důvod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Sátora (ČSSD): Ve stínu lípy
Příspěvek do městského zpravodaje Uherského Hradiště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): Izrael s podporou USA používá nepřiměřené násilí
Komentář na facebookovém profilu k protestům v Gaze
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Povodí Odry: Beseda s občany obce Brantice
Ve čtvrtek 3. května 2018 se uskutečnilo v obci Brantice další setkání s občany, které pořádal státní podnik Povodí Odry v rámci realizace projektu protipovodňových opatření na horní Opavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Kalousek: Přeji Izraeli do osmé dekády šťastná a úspěšná léta
Komentář na facebookovém profilu k výročí vzniku státu Izrael
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Bohumil Pečinka si přečetl vládní prohlášení a vystřelil varovnou světlici...
Komentátor Reflexu Bohumil Pečinka se tentokrát ve svém článku zaměřil na nejdůležitější věci uvedené v současném vládním prohlášení. „Vypadá, jako by ho vytvářely strany, které spolu zatím neměly nic společného,“ říká a dodává, že jde o body, které minulá vláda absolutně nezvládla a nyní je předkládá znovu a opět se stejným budovatelským étosem jako před čtyřmi roky. Nezapomněl proto připomenout jako důležitou roli v této konstelaci hraje Senát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Somr (ODA): Jednotně při ochraně Evropy
Islámský stát chce podle britské tajné služby MI5 spáchat v Evropě zničující a mnohem komplexnější útoky. V pondělí před aktivitou této teroristické organizace varoval šéf MI5 Andrew Parker.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: V Ústí nad Labem, kde jsme byli včera, chybí 60 lékařů a 200 sester a nikdo to neřešil
Premiér Babiš jednal s děkany lékařských fakult o zvýšení počtu mediků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Na Ministerstvu vnitra se sešli experti na prevenci kriminality z celé ČR
Přes 50 odborníků na oblast prevence kriminality z celé České republiky se dnes, 15. května 2018, na Ministerstvu vnitra zúčastnilo druhého ročníku technického semináře s názvem „Prevence kriminality a technická normalizace“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Černohorský (Piráti): Kdy zmizí těžní věže z Beskyd?
Jak dlouho ještě budou na černo postavené těžní věže v areálu Dolu Frenštát hyzdit panorama Beskyd? Na to se ve včera odeslané interpelaci ptá Pirát Lukáš Černohorský ministra průmyslu a obchodu Tomáše Hünera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
MD: Stavba sedmi kilometrů D11 mezi Smiřicemi a Jaroměří začíná, hotová bude za tři roky
Stavba nového sedmikilometrového úseku D11 ze Smiřic do Jaroměři uleví dlouhodobě přetížené silnici I/33. Podobně jako další dva připravované úseky od Hradce Králové bude tato část dálnice zprovozněna do konce roku 2021.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: Poslankyně Válková neporušila ochranu soukromí nezletilé
Předsedkyně Úřadu pro ochranu osobních údajů Ivana Janů považuje za nezbytné bezodkladně reagovat na nepřesné informace uvedené v článku serveru Novinky.cz z 15. května 2018, který vyznívá tak, že Úřad dal podnět Poslanecké sněmovně, aby projednávala podezření z přestupku proti zákonu o ochraně osobních údajů, jehož se měla dopustit poslankyně Helena Válková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Veřejnost vybrala nejkrásnější známku roku 2017
Nejen filatelisté, ale i široká veřejnost se zapojila do ankety České pošty o nejkrásnější poštovní známku roku 2017. Anketa byla vyhlášena v lednu 2018 prostřednictvím Magazínu Právo a také v lednovém čísle časopisu Filatelie. Lidé nejčastěji hlasovali pro známkový sešitek z dílny Jaromíra a Libuše Knotkových s korunovačními klenoty, který obdržel více než tisíc hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Kam čert nemůže, nastrčí ministry(ni)
Jedno české přísloví o lidech, kteří ve svém jednání, konání, nebo vyjadřování nemají morální nebo etické osobní zábrany se říká „Že je hanba nefackuje!“, nebo „Že se hanbou nepropadnou“! Snad existují ještě další přísloví, které charakterizují tyto lidi, kteří jsou schopni jít proti pravdě, proti skutečnostem, proti důkazům a faktům jen proto, aby si svou loajalitou zachovali „přízeň“ u někoho, kteří jejich postoje umí ocenit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Ukončení vyšetřování veřejných zakázek
Policejní orgán, Národní centrála proti organizovanému zločinu SKPV, ukončil vyšetřování veřejných zakázek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ČNB důvěřují tři čtvrtiny Čechů
Česká národní banka je jednou z nejdůvěryhodnějších veřejných institucí. Důvěřují jí téměř tři čtvrtiny české populace, jak ukázal průzkum veřejného mínění provedený agenturou STEM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Finanční a ekonomické informace: V Česku je moc pump, stačila by polovina, říká odborník
V České republice je už čerpacích stanic pohonných hmot moc. Stačila by jich polovina. Na volný trh se ale vrhly i dříve uzavřené podnikové pumpy a u kterých je velkou neznámou, v jakém stavu palivo je. V rozhovoru pro Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) to řekl Václav Loula, šéf komise pro paliva České asociace petrolejářského průmyslu a obchodu (ČAPPO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
NPÚ: Filmové kostýmy na Státním hradu a zámku v Jindřichově Hradci
Kostýmy z historického filmu „Bůh s námi – od defenestrace k Bílé hoře“ doplní komnaty Státního hradu a zámku Jindřichův Hradec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Paní starostka používá zástupné a nepravdivé důvody pro svůj odchod
Komentář na facebookovém profilu k ukončení starostky Hujové členství ve straně TOP 09
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Lékárny při kontrolách ČOI na severu Moravy neobstály
Česká obchodní inspekce Olomouckého a Moravskoslezského kraje provedla na základě častých dotazů spotřebitelů kontroly volně prodejného sortimentu v lékárnách. Celkem uskutečnila 49 kontrol a porušení zákona inspektoři zjistili u 36 z nich, což je 73 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Svévole a cochcárna byrokracii nenahradí
Byrokracie a věda (tvůrčí myšlení). Mohou se podporovat nebo jdou zákonitě proti sobě? Zahraniční příklady dokazují, že správně zvolený model byrokracie vědu a inovace podporuje zatímco pravidla cochcárny jí škodí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vzteklinu můžeme vymýtit do roku 2030
Nemoci domácích mazlíčků, kterým lze předcházet očkováním, stále představují enormní riziko i pro zdraví člověka. Například vzteklina představuje smrtelnou hrozbu až pro polovinu světové populace. Vzhledem k tomu, že lidé své psy považují za členy rodiny a sdílejí s nimi svůj domov, význam vakcinace je větší než kdy dříve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Brzy si bez svolení Bruselu ani… Západ se státy jako Německo, Francie, Itálie je již téměř ztracen. Krvavý konflikt díky imigraci za dveřmi. Filozof varuje před diktaturou sluníčkářů
ROZHOVOR „Západní státy jako Německo, Francie, Anglie, Itálie a další jsou již téměř ztraceny. Nedokážu si představit jejich návrat k pravdivému pojetí politiky, k pravdivější koncepci společenského a individuálního života člověka bez krvavého konfliktu, který tam už stojí za dveřmi. Středoevropský prostor je na tom o něco lépe, zde bych určité šance ještě viděl. Každý však musí přiložit svou ruku k dílu. Bez masivního odporu vůči našim kulturním a politickým elitám dopadneme stejně jako země, kde říci ‚tati a mami‘ je zločinem proti ‚lidskosti‘ a oprávněná kritika zločinů netolerovatelným projevem nenávisti,“ říká filozof Roman Cardal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Průtoky jsou nízké, Povodí Moravy vydalo doporučení vodoprávním úřadům
Nejvíce postižená jsou povodí řeky Dyje a Bečvy. Stavy sucha hlásí například Moravská Dyje, Jihlava, Želetavka, Litava a Třebůvka. Povodí Moravy, s. p. vydalo doporučení adresované obcím s rozšířenou působností, aby na základě posouzení situace sucha na svém území provedla příslušná opatření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ODS: Rozvoji infrastruktury v obcích pomohou jednodušší pravidla
Jakým problémům čelí obce a města v oblasti rozvoje infrastruktury a zvyšování kvality života občanů? Tím se zabývali účastníci kulatého stolu ODS na téma „Kvalitní infrastruktura ve městech a obcích“, který se uskutečnil 9. května v Mikulově v rámci série regionálních diskusí s odborníky a zástupci samospráv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Návštěva ministra vnitra u Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje
Ministr vnitra Lubomír Metnar navštívil v rámci výjezdu vlády do Ústeckého kraje dne 14. 5. 2018 Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Start up na rozcestí
Jaké jsou nejúspěšnější české start upy?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Uveďte jména pracovníků MD, jež inklinují ke Kapschi, ať se mohou bránit žalobou
Otevřený dopis ministra dopravy Dana Ťoka poslanci KDU-ČSL Marianu Jurečkovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Přijďte se seznámit nejen s loveckými plemeny psů na zámek Kačina
V sobotu 26. května od 6 do 15 hodin bude v Národním zemědělském muzeu Kačina probíhat Oblastní výstava psů. Jedná se o tradiční akci, kdy se každý rok v zámeckém parku prezentují rozmanitá plemena psů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Slož písničku, natoč video a vyhraj komentovanou prohlídku Zoo Liberec a neveřejného zázemí pro zvířata
Zoologické zahrady zapojené do ochranářské kampaně Silent Forest (Ztichlý les) vyhlašují pěveckou soutěž na záchranu kriticky ohrožených ptáků Indonésie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
VZP: Jak bude na léčebně-ozdravných pobytech postaráno o děti s diagnózou celiakie?
Otázka týdne z Všeobecné zdravotní pojišťovny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Hnutí ANO v Moravskoslezském kraji schválilo své kandidátky
Na krajském sněmu hnutí ANO v Moravskoslezském kraji, který proběhl 12.5. v Ostravě, byly potvrzeny kandidátky do komunálních voleb v roce 2018. Post primátora Ostravy bude obhajovat dosavadní primátor Tomáš Macura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Itálie v novém kabátě - přehled hlavních “třecích ploch”
Vzestup italských anti-evropských stran není pro Brusel ničím příjemným. V nejbližších kvartálech může přinést EU problém hned v několika rovinách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Předsednictvo ČSSD v pátek odpoledne projedná kandidáty do vlády
V pátek odpoledne se sejde předsednictvo ČSSD, aby projednalo stranické nominace do menšinové vlády, kterou by sociální demokracie mohla vytvořit s hnutím ANO za podpory KSČM. ČTK to dnes řekl mluvčí ČSSD Petr Vurbs
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
TOP 09 podpořila veřejnou půjčovnu koloběžek
TOP 09 podporuje alternativní a ekologické možnosti dopravy. Proto dnes zastupitelé městského obvodu Plzeň 3 podpořili projekt Koloběžky k světu dotací ve výši 1 300 000 korun. Díky té by ještě tento rok měly v centru Plzně vniknout čtyři nové veřejné samoobslužné terminály půjčovny koloběžek. Ta funguje na principu sdílení, podobně jako je tomu u oblíbeného „bikesharingu.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vondra (STAN): Ztratili jsme velikou osobnost, poctivého starostu a slušného člověka
S lítostí oznamujeme, že nás navždy opustil Zdeněk Rotrekl. Dlouholetý člen Starostů a nezávislých a starosta městské části Brno-Jih.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Blahopřání Izraeli k jeho narozeninám
Milý židovský státe, přeji Ti všechno nejlepší k tvému dnešnímu významnému výročí a mnoho dalších úspěšných let. Sousední státy by si měly uvědomit, že míru nedosáhnou násilím a Jeruzalém je Tvé nedělitelné hlavní město.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Je dobré, aby podniky byly ve vlastnictví domácího kapitálu, pokud to jde
Projev prezidenta republiky na setkání se zastupiteli a starosty Moravskoslezského kraje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
dTest: Nákup potravin v Německu se vyplatí kvalitou i cenou
Časopis dTest přinesl další srovnání levných nákupů z Německa, Rakouska, Slovenska, Polska a Česka. Předmětem srovnání byl toastový chléb, sardinky v oleji, tuňák v oleji, vaječné těstoviny, ovocné přesnídávky, dětské příkrmy a citrónové limonády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Babiš brání výlety vlády do krajů: Jenom hlupák mě může kritizovat
Jenom hlupák může kritizovat vládu za to, že při výjezdech do krajů mapuje potenciál investic. Na dnešním Setkání lídrů českého průmyslu a exportu to řekl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Jednobarevný kabinet bez důvěry při pravidelných návštěvách krajů slibuje peníze například na sport, infrastrukturu nebo ekologické projekty. Babišova slova přinesla čtk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
SANEP: Pražané v čele magistrátu preferují bývalého primátora Svobodu
Pražané v čele pražského magistrátu preferují nadále v přímé volbě bývalého primátora Bohuslava Svobodu následovaného Hřibem. Třetím nejpreferovanějším je Patrik Nacher, který zaznamenal největší nárůst hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Řehoř (ODS): Nástavba školy za 45 milionů zlepší praktickou výuku žáků
Ve středu 9. května začala rekonstrukce a přístavba odloučeného pracoviště SPŠ, SOŠ a SOU Hradec Králové v Hradecké ulici. Díky projektu za 45,5 milionu korun se bude moci škola sestěhovat ze čtyř objektů, které nyní využívá, do dvou a žákům nabídnout kvalitní a moderní praktickou výuku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Propadlá bankovní záruka je důvodem k vyloučení uchazeče ze zadávacího řízení
Předseda ÚOHS Petr Rafaj zamítl rozklad Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP) ve věci nadlimitní veřejné zakázky na zajištění fyzické ostrahy objektů zadavatele a potvrdil tak prvoinstanční rozhodnutí Úřadu, v němž byla DPP uložena pokuta ve výši 100 tisíc korun za přestupek spočívající v nevyřazení nabídky společnosti CENTR GROUP, a. s., která nezajistila platnost bankovní záruky po celou dobu zadávací lhůty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Unie herního průmyslu: Kamenné herny se staly bezpečnější než internet
Teprve od letošního ledna začala fungovat klíčová opatření podle zákona o hazardních hrách: nutnost registrace hráčů a potřeba získat nová povolení pro herny a kasina. To způsobilo prudký pokles tržeb kamenných heren a kasin v prvním čtvrtletí 2018 o více než polovinu. Tomu odpovídá i pokles počtu provozoven a automatů i v místech, kde neplatí žádné regulační vyhlášky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Svetozár Plesník: Astana se stává největším finančním centrem v regionu
V letošním létě se v Republice Kazachstán uskuteční oficiální prezentace Mezinárodního finančního centra "Astana" (IFAC). Centrum ve skutečnosti funguje již od 1. ledna a dosahuje určité úspěchy. Tento projekt se jevil ze začátku jako utopický, ale stal se skutečným a nyní není pochyb o tom, že se Astana může stát novým Hongkongem nebo Londýnem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist