Oficiální zpravodajská média

Vích (SPD): Marakéšská deklarace aneb oportunismus v praxi
Ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar (ANO), na setkání evropských a afrických zemí v marocké Marakéši podepsal počátkem tohoto května tzv. Marakéšský akční plán 2018 - 2020. Maďarsko jej však podepsat odmítlo. O čem vlastně Marakéšská deklarace je?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
FOTO VIDEO Debile, dobytkové, hovada, táhni do... Janu Hamáčkovi se přihodilo něco, z čeho lehnete smíchy
Předseda ČSSD Jan Hamáček se na svém facebookovém profilu omluvil svému sousedovi za chování štábu České televize. Ta s šéfem sociální demokracie přijela zrealizovat živý vstup do pořadu Události, komentáře a Hamáčkovu sousedovi přitom svítila do okna. Soused na štáb začal naštvaně křičet. Celou scénu odvysílal v neděli večer pořad 168 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Z Ukrajiny přicházejí velmi špatné zprávy
Na Ukrajině den co den narůstají počty mrtvých. V boji mezi ukrajinskou armádou a proruskými separatisty zemřelo už na deset tisíc lidí. V poslední době střety opět nabraly na intenzitě. Agentura Reuters přinesla znepokojivé zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Krajský soud v Brně rozhodl: Bývalý elitní voják dostal za napadení trojice mužů šestiletý trest
Krajský soud v Brně dnes potrestal bývalého elitního vojáka Dušana Faltýnka za těžké ublížení na zdraví šesti lety vězení, uvedl server iDNES.cz. Podle obžaloby napadl v Sokolnicích na Brněnsku v roce 2016 trojici mužů dřevěnou tyčí. Faltýnek se tehdy sám přihlásil na policii, že asi někoho zranil. Uvedl, že šlo o omyl. Podle informací ČTK dříve působil jako poradce iráckého ministra obrany. Za těžké ublížení na zdraví mu hrozil až dvanáctiletý trest.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Ne Putin, ale Trump či nová vláda v Itálii zlikviduje EU a možná i NATO
Václav Moravec i Petr Pavel mají za koníčka hysterii před dezinformacemi, které údajně organizuje Rusko a před tím, jak chce Putin zničit naši úspěšnou Evropskou unii a mírumilovné NATO. Nádherně si notují nejen v tom, co tvrdí, ale především v tom, co zamlčují a co vyvrací jejich téze, jak je Putin a Rusko odmítané.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Nahrávky Babiše? Celé to bylo jinak. Novinář Marek Přibil z „aféry Šuman“ otevřeně promluvil
S Babišem jsem se viděl dohromady 40 minut života, říká v rozhovoru s ParlamentnímiListy.cz novinář Marek Přibil, ústřední aktér aféry s odposlechy tehdejšího vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše. Nahrávky, které zveřejňoval twitterový účet Skupina Šuman, připravily tehdejšího redaktora MF Dnes o práci a rozpoutal aféru, která přispěla k odvolání dnešního premiéra ze Sobotkovy vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Robejšek varovně: Zvládneme to, řekla Merkelová a Němci se musí vyrovnávat s tím, co přišlo. Z toho plyne toto ponaučení
Když byla migrační krize na počátku a do EU mířily především přes Balkán statisíce lidí, německá kancléřka Angela Merkelová předstoupila před veřejnost a řekla lidem: „Zvládneme to“. Zakladatel strany Realisté, dlouhodobě žijící v Německu Petr Robejšek, se rozhodl výrok Merkelové přeložit do „lidštiny“. Rozhodl se voličům popsat, co údajně může běžet hlavou politikovi, když pronáší podobné věty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Stará dobrá Anglie už dávno neexistuje…
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Antonín Havlíček: Hnojomety proti Šlechtové byly roztočeny naplno. Pravda je ale na její straně
Také patříte k lidem, kteří slepě nevěří všemu, co se píše v médiích a vždycky uvažujete, jestli se daný článek zakládá na reálných faktech a nemůže třeba účelově někomu k něčemu sloužit? Nebo jste důvěřiví a co je v novinách a televizi máte za svaté a prostě to neřešíte?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér vymění „Čapák“ za migranty, napsal Václav Klaus ml. Máme silné vyjádření Andreje Babiše
Poslanec ODS Václav Klaus ml. v souvislosti s Marrákešskou deklarací uvedl pro Reflex, že jeho matka Livia není daleko od pravdy v názoru, že „Babiš je naprosto skvělý obchodník. Vykšeftuje s EU vyžehlení Čapího hnízda a OLAFy za to, že jim podepíše migranty“. K věci se nám vyjádřil premiér Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Bráním zlu! Lidé stojí za mnou. Tak se Klára Samková bránila trestu za ,,prokletí Turka", máme to celé
Advokátka Klára Samková, které za projev, při němž proklela tureckého velvyslance, Česká advokátní komora udělila pokutu 25 tisíc korun, poskytla ParlamentnímListům.cz část ze svých osobních výroků před kárným senátem. Z nich vyplývá, že odmítla nejen formální postup advokátní komory. „Všechny kárné žaloby proti mé osobě, které se nyní projednávají, mají jednoho společného jmenovatele a tím je protiprávní jednání protistrany. Já si ale nenechám líbit, aby se mnou kdokoli zacházel v rozporu s dobrými mravy a v rozporu se zákonem,“ píše se v poskytnutých materiálech z jednání. Samková se proti rozhodnutí komory odvolala, takže je nepravomocné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
FN Brno: Výstava fotografií OPERAČNÍ SÁL
Fakultní nemocnice Brno instalovala v areálu Bohunice ve třetím patře pavilonu L novou stálou fotografickou výstavu s názvem OPERAČNÍ SÁL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Zdeněk Zbořil šíří nepravdy
V článku „Zdeněk Zbořil: 380 tisíc občanů ČSR! Nezapomeneme, Němci. Babišova vláda? Všechno jinak. „Putinovi agenti“ a EU, to je tak...“ se uvádějí výroky pan Zdeňka Zbořila o sudetských Němcích, které jsou nepravdivé. Budu je vyvracet tak, jak jdou za sebou v onom článku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Biatlonista OLYMPU Jaroslav Soukup se stává policistou
Úspěšný biatlonista OLYMPU Centra sportu Ministerstva vnitra Jaroslav Soukup se po ukončení reprezentační kariéry chce stát policistou. Než bude přijat k bezpečnostnímu sboru v rámci Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, prochází standardním náborem policistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Tahle země není pro migranty. V Itálii prý nastanou nové časy
Itálie stojí jen krůček od jmenování nové vlády, kterou budou tvořit Hnutí pěti hvězd a Liga severu. Předsedové obou stran již představili své plány v oblasti přistěhovalecké politiky. Podle britského levicového deníku Guardian nastávají migrantům těžké časy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Když dají Hamáčkovi souhlas, půjdou do několika let do... U disidenta Kroupy se strhla mela kolem referenda v ČSSD
Dnešním dnem sociální demokracie spustila vnitrostranické referendum, ve kterém budou do 14. června její členové hlasovat o tom, zda má ČSSD vytvořit koalici s ANO a vstoupit do vlády Andreje Babiše tolerované komunisty. Mnozí se už teď snaží odhadovat, co bude následovat, pokud by nakonec sociální demokraté vstup do vlády odmítli. Se svou teorií, o kterou se podělil na sociální síti, přišel i známý český disident a bývalý předseda ODA Daniel Kroupa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ANO: Krajský sněm potvrdil v čele pražské kandidátky Nachera
Krajský sněm pražské organizace ANO schválil kandidátní listinu pro podzimní volby do pražského zastupitelstva. Na pozici lídra potvrdil poslance a pražského zastupitele Patrika Nachera. Informoval o tom asistent primátorky Adriany Krnáčové (ANO) Martin Vodička. Krnáčová se o pozici v čele kandidátky už neucházela, s politikou chce úplně skončit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Petice: Nechceme vstup ČSSD do vlády
My, zde podepsaní, vyjadřujeme obavy z dalšího politického vývoje v České republice k jehož zhoršení by mohl přispět i vstup ČSSD do vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Teroristé z Hamásu mají v některých evropských zemích podporu, což je hanebné. Izrael si váží vaší podpory a proto chceme pomoci zdejší armádě, říká bezpečnostní analytik Bohbot
ROZHOVOR Írán a Izrael se nenápadně přiblížily na hranu otevřeného vojenského konfliktu. Z obou stran jsou slyšet drsné výhrůžky. Podle slov bezpečnostního experta a bývalého člena izraelských ozbrojených sil Davida Bohbota je Izrael na válku dobře připraven, zato Evropa je nejsnazším teroristickým cílem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Předseda ODS Fiala se snaží Zemanovi připomenout, kde je jeho místo
Předseda ODS Petr Fiala hledí na to, co předvádí prezident Miloš Zeman spolu s premiérem Andrejem Babišem (ANO), a bije na poplach. Prezident si podle předsedy občanských demokratů dovoluje něco, co by si dovolovat neměl. A premiér Babiš, který by prý měl prezidentovy snahy blokovat, tak pohříchu nečiní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Muktada Sadr je zpátky aneb USA v Iráku znovu prohrály
Po dvou dekádách destruktivní „vůle“ Západu by si už Iráčané zasloužili trochu klidu a míru. Podaří se Muktadovi vymanévrovat Irák do bezpečí a posílit přitom jeho nezávislost?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kryštof roztančí SÁZAVAFEST
Skvělá show, vyprodaný Strahovský stadion, Obchodník s deštěm, Lolita, Bobule, SÁZAVAFEST 2018. Co mají tyto pojmy společného? Správně! Je to nejlepší česká skupina současnosti, Kryštof!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Izraelci jsou ve své zemi právem a legálně
Štvou mě pomluvy, že se Židé prý zmocnili své současné domoviny násilím a ukradli cizí majetek. To není pravda! Izraelci se usídlovali na opuštěných místech a svůj majetek kupovali od původních majitelů za místně obvyklé ceny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ÚZSVM spustil historicky první elektronickou aukci nepotřebného majetku
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) spustil historicky první státní elektronický aukční systém prodeje nepotřebného majetku. V první fázi ÚZSVM nabízí movitý majetek, následně bude spuštěn i prodej nemovitého majetku a zároveň jej budou moci využívat i jiné státní instituce. Systém naleznete na www.nabidkamajetku.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Česko je jen kolonie. David Rath promluvil do situace v ČSSD
Když David Rath hodnotí snahy ČSSD o vstup do vlády, nešetří ostrými slovními náboji. Sociální demokracii prý teď vedou mimozemšťané, kteří vůbec netuší, co by si přáli jejich současní či bývalí voliči. Rath to vidí jasně. Češi se prý chtějí zbavit otroctví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Praha 6 se chystá upravit pomník maršála Koněva. Za půl milionu
Na pomník sovětského maršála Koněva v Praze 6 bude do konce června umístěna deska, která vysvětlí jeho působení na konci druhé světové války, při povstání v roce 1956 v Maďarsku i při okupaci Československa v roce 1968. Instalace desky vyjde zhruba na půl milionu korun. ČTK to dnes řekl mluvčí Prahy 6 Ondřej Šrámek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Plzeňští piráti otevřeli Pirátskou knihovnu
Plzeňští piráti otevřeli Pirátskou knihovnu. Knihovna byla realizována ve spolupráci s poslancem Lukášem Bartoněm. Její základní myšlenkou je sdílení knih mezi občany v Plzni. Sdílení, které je jedním z hlavních témat Pirátů, nemusí být pouze ve formě elektronické, ale také knižní. Sharing is caring, Držíme kurz!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Doporučujeme lázně Salisbury
Světové lázeňské bedekry by v budoucnosti neměly opomíjet blahodárnost anglického ovzduší, spodních vod a kvalifikovanost personálu v lázních Salisbury. Dokonce i takové nepříjemnosti, jako jsou náhlá setkání s nervověparalytickými jedy, jsou schopni britští lékaři do dvou měsíců bez následků vyléčit a vrátit tak postižené do života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
V Marseille stříleli maskovaní muži do mladých lidí, došlo i na přestřelku s policií
Maskovaní muži stříleli do mladých lidí u kulturního střediska v Marseille. Ve francouzských médiích se zatím objevily informace o jednom zraněném. Útočníci na místo přijeli třemi auty a začali střílet z kalašnikovů. Po příjezdu policie podle francouzského deníku La Provence došlo ke krátké přestřelce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Členové ČSSD z Dejvic a Bubenče se vyslovili většinově pro vstup do vlády s ANO
Sociální demokraté z Prahy – Dejvic a Bubenče – se vyslovili poměrně výraznou většinou pro vstup ČSSD do vlády s hnutím ANO. Vnitrostranického referenda se tam dnes zúčastnily zhruba čtyři pětiny místních straníků, řekl novinářům předseda místní organizace Štěpán Stupčuk. Podle informací ČTK místní organizace ČSSD zahrnující Dejvice a Bubeneč byla jedna z prvních, v níž se hlasování uskutečnilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Český rozhlas Radiožurnál tento týden vysílá speciální seriál z procesu s Rudolfem Slánským
Český rozhlas kompletně převedl všech 183 magnetofonových pásů do digitální podoby, na které je zaznamenán osmidenní soud vykonstruovaného politického procesu s generálním tajemníkem Ústředního výboru Komunistické strany Československa Rudolfem Slánským. Stanice Český rozhlas Radiožurnál představí posluchačům tento týden jak speciální seriál, tak i kompletní záznamy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zaměstnavatelé mají obavy ze zrušení karenční doby. Někdo bude muset vyrovnat zhruba tři miliardy, prohlásila v ČT ministryně Němcová
V sociální demokracii začalo referendum o tom, zda má strana vládnout s hnutím ANO. S tím se v připravovaném programovém prohlášení ČSSD dohodla třeba na proplácení nemocenské. Na otázku, jak to chce vláda vynahradit zaměstnavatelům, v pondělním Interview na ČT24 odpovídala ministryně práce a sociálních věcí v demisi Jaroslava Němcová (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
České ministerstvo zahraničí kritizuje venezuelské prezidentské volby: Postrádaly základní demokratické prvky
České Ministerstvo zahraničí je hluboce znepokojeno výsledkem prezidentských voleb ve Venezuele, ve kterých zvítězil dosavadní prezident Nicolás Maduro. Podle Černínského paláce volby postrádaly základní demokratické prvky a nízká volební účast dokládá rezignovanost a obavy občanů. Ministerstvo o tom dnes informovalo na svém webu, informovala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Kompresor, dron a GPS navigace pomohou hasičům na Zakarpatí při zvládání krizových situací
V rámci spolupráce s partnerským regionem na Zakarpatí předala v Užhorodě delegace Pardubického kraje tři věcné dary, které budou využity ke zlepšení technického vybavení profesionálních hasičů v této nejvýchodnější části Ukrajiny při zvládání krizových situací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Roček (ČSSD): Myslím si, že bychom se na vládě podílet měli
Komentář na facebookovém profilu k vnitrostranickému referendu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zasedal poradní sbor GŘ ÚP ČR
Ještě užší spolupráce v oblasti podpory zaměstnanosti, přesnější definice struktury uchazečů o zaměstnání podle jednotlivých regionů, zaměstnávání cizinců, snaha o minimalizaci závislosti především dlouhodobě evidovaných klientů na nepojistných sociálních dávkách, problematika exekucí či možnost využití kapacity pracovní síly v případě lidí ve výkonu trestu. zaměstnávání cizinců, snaha o minimalizaci závislosti především dlouhodobě evidovaných klientů na nepojistných sociálních dávkách, problematika exekucí či možnost využití kapacity pracovní síly v případě lidí ve výkonu trestu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ukrajinský velvyslanec v ČR vystoupil na pražské konferenci: Nedovolili byste, aby k vám Rusko přivezlo svoje tanky. Tak proč dovolíte...
Rusko nedokáže soupeřit se Západem v atraktivitě svého politického a kulturního modelu, proto vede proti němu hybridní válku. Na pražské konferenci Výzvy pro Evropu to dnes řekl ukrajinský velvyslanec v Česku Jevhen Perebyjnis. ČTK napsala, že Evropská unie si podle jeho slov musí přiznat, že je s Ruskem ve válce, a začít podle toho postupovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zjišťovali jsme, jak se lidé na Plzeňsku dívají na současné politické dění. Tohle bude Andreje Babiše zajímat
REPORTÁŽ Je lepší Babišistán než prožraná cizí kolonie? Klausovci se ještě ukáží. A sociální demokracie vlastně nemá na výběr. Komunisté jsou sto let ocejchovaní a ANO je vlastně levicová partička. To jsme se dozvěděli od náhodně vybraných obyvatel. Nedělní odpoledne je v Sušici na Klatovsku na západě Čech lenivé. Městem projíždějí zahraniční turisté v autech a čeští na kolech a potkat pár místních je téměř nadlidský úkol. Ve zdejším pivovárku jsme přece jen někoho zastihli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Kramářovu vilu navštívilo v rámci festivalu Open House přes dva tisíce návštěvníků
Úřad vlády České republiky se zapojil do mezinárodního festivalu Open House a o víkendu 19. a 20. května 2018 otevřel veřejnosti Kramářovu vilu v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
MMR rozdělí téměř 17 milionů korun obcím na bezbariérové vstupy
Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová schválila projekty za bezmála 17 milionů korun na stavební úpravy v obcích a městech, které umožní bezbariérové vstupy do budov městských a obecních úřadů a do domů s pečovatelskou službou. Peníze půjdou i na lepší dostupnost sociálních a technických zařízení pro osoby se sníženou schopností pohybu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
EU potřebuje funkční azylový systém, shodli se Babiš a Sipilä
Migrace zůstává pro Evropu problémem a je třeba dokončit reformu azylového systému, shodli se dnes premiéři Česka Andrej Babiš a Finska Juha Sipilä. Babiš na tiskové konferenci po jednání s finským protějškem řekl, že Česko odmítá přerozdělování uprchlíků podle kvót, ale je připravené pomáhat ve zdrojových zemích migrace. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ostravští sociální demokraté jsou pro vstup do vlády s Hnutím ANO 2011
Dnes v 18 hodin v Petřvaldu proběhne setkání sociálních demokratů z kraje s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem a budou jednat o případné účasti ČSSD ve vládě. OVV ČSSD Ostrava je většinově pro vstup ČSSD do vlády s Hnutím ANO 2011.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Nejvýznamnější událost příjezdového cestovního ruchu - Travel Trade Day 2018 – se koná v Liberci
Dvoudenní akci zorganizoval CzechTourism ve spolupráci s Libereckým krajem a za podpory města Liberec. Pro české partnery – profesionály z oblasti cestovního ruchu – letos CzechTourism získal 81 zahraničních nákupčích služeb jak z Evropy, tak z Asie a Ameriky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Libo uprchlíka v nálevu? V Národním divadle hrají frašku o „Pravočeších“, co nesnášejí Němce i Slováky. Ale trochu se to zvrtlo
REPORTÁŽ Možná nám někdo za naši inscenaci dá pěstí, ale třeba se taky někdo zamyslí nad tím, jestli se sám nechová špatně. To řekl o frašce „Zbyhoň!“, kterou aktuálně uvádí Nová scéna Národního divadla, herec Filip Rajmont. Právě on v ní hraje Libora, vůdce vlastenecké sekty „Národ neskoná!“. Divadelní hra se zajímavým námětem má ale jeden problém. Ve víru vášní se ztrácí smysl a nikdo neví, co jí chtěli autoři vlastně říct.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody a krajiny: Pasáčci přehnali stádo z Českého krasu do Brd
Sto šedesát ovcí a koz dorazilo po celodenním putování na lokalitu Vystrkov u Jinců, kde budou spásat teplomilné trávníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Svobodní postaví do voleb nejméně dvě čistě ženské kandidátní listiny
Republikový výbor Strany svobodných občanů má za sebou schvalování prvních kandidátek do komunálních voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vondráček (ANO): Nesmíme dopustit, aby tragické terezínské události byly interpretovány jinak
Projev předsedy Poslanecké sněmovny na Terezínské tryzně 20. května 2018 k uctění obětí nacistické perzekuce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Cikánka! napsal o nevěstě prince Harryho ODSák. A má průšvih
Princ Harry a Meghan Markleová, dnes již vévodkyně ze Sussexu, jsou svoji. Světová média jsou královské svatby jako největší události roku stále plná. Svérázným způsobem se ke královské svatbě vyjádřil jeden ze členů ODS – René Franěk. Použil slova o „cikánské svatbě“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
FAEI.cz: Kdyby se investiční životní pojištění státu nelíbilo, tak je může zakázat, říká respektovaný ekonom
Portál Finanční a ekonomické informace dnes přinesl rozhovor s respektovaným ekonomem a jedním z předních českých odborníků, profesorem Jaroslavem Vostatkem, který se kromě jiného vyjadřuje ke kauze kolem investičního životního pojištění. „Investiční životní pojištění není nic jiného, než investiční fond zabalený jako pojištění. To říkám svým studentům dlouhodobě. A kdyby se takové pojištění státu nelíbilo, tak je může zakázat,“ říká v rozhovoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zimola (ČSSD): Dnes je historický den, kdy ČSSD otevírá úplně novou kapitolu
Komentář na facebookovém profilu k vnitrostranickému referendu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Vyšší výnosy odráží důvěru ve vyspělé ekonomiky, naruší ji strach z Itálie?
Nový týden začne tam, kde skončil ten předchozí - pohledem na americkou výnosovou křivku. Americký desetiletý výnos se v pátek natrvalo zabydlel nad 3 % a mířil výš. Je to odrazem toho, že investoři vyspělým ekonomikám jednoduše věří a počítají s tím, že kombinace silné poptávky v USA a v eurozóně dřív nebo později vrátí do hry vyšší inflaci. Může něco toto přesvědčení v nejbližší době nahlodat?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Žáček (ODS): Politika a symboly - T. G. Masaryk a Národní třída
Zamyšlení Pavla Žáčka, zakladatele a prvního ředitele Ústavu pro studium totalitních režimů a poslance ODS, které bylo publikováno v šestém vydání letošního ročníku zpravodaje Soukromník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zelení: Současné přátelské vztahy mezi sudetskými Němci a Čechy je třeba dále rozvíjet
Předseda Zelených na Sudetoněmeckém sněmu představil návrh na změnu zákona o udělování státního občanství ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Už nemají co do huby, napsal František Laudát. A odhalil věc o Okamurovi
Exposlanec za TOP 09 František Laudát se hojně vyjadřuje na svém facebookovém profilu. A to nejen k domácím, ale i ke světovým politickým událostem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Poradní orgán ombudsmanky a zasazení stromu dobré vůle pro Olgu Havlovou
V úterý 22. května ombudsmanka jmenuje svůj jedenáctičlenný poradní orgán pro plnění úkolů plynoucích z Úmluvy o právech osob se zdravotním postižením. Na ustavujícím jednání členové prodiskutují plán aktivit a témata, na která by se ombudsmanka měla v roce 2018 zaměřit. Při příležitosti setkání ombudsmanka také zasadí jeden z 85 stromů dobré vůle připomínajících osobnost Olgy Havlové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ostuda? Milan Štěch se prý přebreptl. Velmi nešikovným způsobem
Přeřeknutí předsedy Senátu Milana Štěcha (ČSSD) si všiml server HlídacíPes.org. Štěch se v sobotu zúčastnil připomínky 100. výročí od událostí zvaných Rumburská vzpoura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil: 380 tisíc občanů ČSR! Nezapomeneme, Němci. Babišova vláda? Všechno jinak. „Putinovi agenti“ a EU, to je tak...
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Nemůžeme žít v historicky věčné nenávisti, ani se jen jednoduše řídit Gottwaldovým a třídním ‚Není Němec, jako Němec!‘, ale trochu více empatie nejen jedné strany historického dialogu by neškodilo.“ Politolog Zdeněk Zbořil reaguje na vyjádření státního tajemníka německého ministerstva vnitra o tom, že Benešovy dekrety nepatří do dnešní Evropy, i doporučením návštěvy německých hřbitovů. V dnešním Rozjezdu vysvětlil i to, proč mu nevadilo mediální běsnění kolem královské svatby prince Harryho. A klíčové referendum v ČSSD? Nezáleží na něm. „Snad už i Andrej Babiš tuší, že spolupráce s ČSSD na vládní úrovni je cesta k permanentní vládní krizi,“ říká Zbořil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jiří Pondělíček: Drama z jara roku 1942
Ten příběh je známý na celém světě. Nenapsal ho žádný romanopisec ani dramatik. Ten příběh napsaly dějiny a prožít ho museli skuteční lidé. Žádní herci, žádné fiktivní postavy. Živí lidé, jejichž život byl právě tak opravdový, jak opravdová byla jejich odvaha, jejich statečnost, jejich strach, jejich bolest a také jejich smrt. Příběh těch, kteří odstranili z povrchu země netvora, který se jmenoval Reinhard Heydrich. Třetí muž hitlerovské Říše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
V Bavorsku se to „trochu“ vymklo z rukou. Migranti tam řádí jako černá ruka
V Bavorsku přestává být bezpečno. Minimálně to platí pro dívky a ženy. Podle oficiálních statistik v loňském roce prudce stoupl počet znásilnění. Zejména těch, kdy jsou pachateli migranti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Erik Best: Tvrdík? Je zajímavé, že...
Americký novinář žijící v Česku Erik Best se ve svém bulletinu The Fleet Sheet vyjádřil ke kauze nepřátelského převzetí společnosti CEFC skupinou J&T podnikatele Daniela Křetínského a sporu Patrika Tkáče s Jaroslavem Tvrdíkem. Vrátil se také k tomu, jak možná bude vypadat nová vláda, pokud ČSSD v referendu odmítne partnerství s ANO. Rýsuje se další Zemanova technokratická vláda? A má šéf ČEZu hlavní české politiky takříkajíc „na drátě“?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
DPP dokončil opravu historické tramvaje KT4D pro Postupim
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) připravuje veřejnou prezentaci opravené historické tramvaje KT4D pro německou Postupim. V pražských ulicích se tramvaj bez cestujících projede ve čtvrtek 24. května odpoledne, v pátek 25. května dopoledne se na ni veřejnost může podívat ve smyčce Výstaviště Holešovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Svobodní oslaví Den daňové svobody také v Praze a Brně
Svobodní i letos oslaví v ulicích Den daňové svobody. Ten podle výpočtu Liberálního institutu připadá na 22. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
První referendum o vládě s ANO vyhrál v Praze Hamáček. Celkový výsledek bude ale těsný, přiznává
Jako první hlasovali straníci v pražské místní organizaci Dejvice - Bubeneč, kteří se vyslovili pro společné vládnutí.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 21.5.2018 v 21:36, zobrazit podobné
U maturitní zkoušky z matematiky letos pohořelo více než 22 procent studentů
U maturity z češtiny i matematiky uspělo letos méně studentů než loni. Didaktický test z češtiny nezvládlo letos 10,4 procenta maturantů, tedy o 0,7 procentního bodu víc než loni. Přibývá tak středoškoláků, kteří tuto zkoušku napoprvé nezvládnou. Z matematiky propadlo 22,3 procenta maturantů, což je o 0,6 procentního bodu víc než loni, informovala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: S Finskem máme dobré vztahy a na evropské úrovni jsme blízkými partnery
Předseda vlády Andrej Babiš navštívil ve dnech 20.-21. května 2018 pracovně Finskou republiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Výsledek referenda o vládě s ANO bude těsný, očekává Hamáček
Těsný výsledek zřejmě bude mít podle předsedy ČSSD Jana Hamáčka vnitrostranické referendum sociální demokracie o vstupu do vlády s hnutím ANO. Hamáček to novinářům řekl po dnešním jednání se zástupci ČSSD v Moravskoslezském kraji. Uvedl, že z regionu ale odjede s dobrými pocity. Právě v moravskoslezské ČSSD je ale podle něj skupina příznivců i odpůrců podobná. Hlasování začalo dnes. Podle informací ČTK první moravskoslezské organizace, v nichž se hlasovalo, vládu s ANO odmítly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Lídrem KSČM pro komunální volby v Olomouci bude okresní předseda Zima
Lídrem KSČM pro komunální volby v Olomouci bude neuvolněný předseda okresního výboru strany Jiří Zima (57). Na druhé místo kandidátní listiny byla zvolena předsedkyně Střediskové rady KSČM v Olomouci a zaměstnankyně SŽDC Liběna Večeřová (51), sdělila dnes ČTK Helena Grofová z tiskového oddělení KSČM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Opět ohýbání Ústavy a nerespektování pravidel
Komentář na facebookovém profilu k možnosti vzniku úřednické vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Prohlášení MZV k prezidentským volbám ve Venezuele
Ministerstvo zahraničních věcí ČR je hluboce znepokojeno výsledkem předčasných prezidentských voleb ve Venezuele, ve kterých byl opětovně zvolen stávající prezident Nicolás Maduro.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hovado, debile? Ostuda Nory Fridrichové nekončí, Hamáček to jen tak nenechá. Víme více
Předseda ČSSD Jan Hamáček musel před živým vstupem do České televize spolu s jejími pracovníky řešit vztek a vulgární výrazy souseda, kterému se nelíbila světla televize mířící mu v deset hodin večer do oken. Televize pak celý páteční výstup souseda použila do pořadu s názvem 168 hodin. Jan Hamáček už se sousedovi omluvil za neprofesionální konání České televize a to samé by prý očekával i od ní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Plovoucí jaderná elektrárna připlula do Murmansku, kde do ní bude zavezeno palivo
19. května proběhla ceremonie připlutí plovoucí jaderné elektrárny Akademik Lomonosov do Murmansku, do domovského přístavu jaderných ledoborců. Plavidlo má za sebou první část cesty z místa výroby do místa určení. Nyní bude do jejích reaktorů zavezeno palivo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Co je dostupné bydlení a proč se jím nejen ve Sněmovně tolik zabýváme?
Komentář Ivana Bartoše k dostupnému bydlení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
MPSV navrhne program na rychlejší získávání pracovníků z Ukrajiny
MPSV hledá varianty, jak najít zaměstnance do sociálních služeb, kteří by se starali o seniory a hendikepované, kde jich momentálně chybí okolo dvou tisíc. Vše bude řešit navrhovaný program, který by měl zjednodušit přivážení pracovních sil z Ukrajiny i do jiných oborů. Současným problémem je dlouhé vyřizování povolení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Tomáš Hülle k bitvě mezi CEFC a J&T: Může se stát, že dnes či zítra peníze dorazí. A pak...
Mezi čínskou CEFC a slovensko-českou skupinou J&T to v posledních dnech pořádně jiskří. Ovlivní jejich spor českou ekonomiku nebo fotbalovou Slavii, kterou vlastní právě čínská CEFC? Na tyto otázky v pondělních dvaceti minutách Radiožurnálu odpovídal Tomáš Hülle z Česko-čínského podnikatelského fóra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zoo Liberec vyhrála první místo v prestižní soutěži Bílý slon
Ve středu 16. května se v Kapucínském klášteře ve Fulneku uskutečnilo vyhlášení vítězů soutěže Bílý slon za nejlepší odchovy v zoologických zahradách roku 2017. Liberecká zoo zvítězila společně s dvorským safari parkem v kategorii Ptáci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
MŠMT: Projekty propojující výzkum s praxí získají z OP VVV více než miliardu korun
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy poskytne z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání více než miliardu korun na podporu dlouhodobé spolupráce mezi výzkumnými organizacemi a aplikační sférou. Evropské dotace z výzvy Dlouhodobá mezisektorová spolupráce získá 14 projektů, které úspěšně prošly hodnocením.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
MV: Úpravou sítě matrik stát ročně ušetří 150 milionů korun. Dostupnost služeb zůstane zachována
Ministerstvo vnitra navrhlo na základě analýzy optimalizaci sítě matrik s cílem zkvalitnit a zefektivnit výkon státní správy v území a narovnat systém financování matriční agendy. Stát aktuálně přispívá na jeden matriční úkon od 230 Kč do 113 tis. Kč, což jsou neodůvodnitelné rozdíly. Změnou při zachování dostupnosti pro občany ušetří stát 150 milionů Kč za rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Výbušná kniha ke kauze zavražděné studentky Cervanové: Osvobození „vrazi“ jsou vinní. Na večírku s nimi se letos objevil Kiska
V roce 1976 byla z jedné z diskoték unesena, znásilněna a nakonec zavražděna studentka medicíny Ľudmila Cervanová. Za její vraždu bylo odsouzeno sedm mužů. Pánové dodnes tvrdí, že jsou nevinní. Jejich slovům věnovali pozornost jak novináři, tak politici. Server ParlamentnéListy.sk s odvoláním na deník Pravda tvrdí, že se na večírku s nimi objevil i současný prezident Andrej Kiska. Jeden z novinářů, který se případu vrahů věnoval, se rozhodl promluvit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zelení: Do předsednictva Evropské strany zelených byl zvolen Michal Berg
Na sjezdu Evropské strany zelených, který o víkendu proběhl v Antverpách, byl zvolen do předsednictva EGP (European Green Party) Michal Berg.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Piráti mají plán, jak zastavit stáčení tachometrů a omlazování ojetin
Piráti chtějí konečně vyřešit vleklé problémy se stáčením tachometrů. V pátek 18. května 2018 představili odborníkům z praxe svůj návrh řešení, který je založen na osvědčeném belgickém systému Car-Pass.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Okamura už dosáhl svého limitu, víc voličů nezíská, počítá novinář z veřejnoprávního média
Okamura v posledních parlamentních volbách dosáhl velkého úspěchu, když dokázal přitáhnout pozornost takřka jedenácti procent voličů. Podle publicisty a veřejnoprávního novináře Jana Moláčka je to ale zároveň Okamurův strop. Limituje ho prý především to, že je posedlý sebou samým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Odhalte skrytá tajemství středověkých obrazů s novou mobilní aplikací Národní galerie
Klášter sv. Anežky České v posledních letech ožívá i prostřednictvím digitálních technologií. Národní galerie v Praze představuje svoji vůbec první mobilní aplikaci, která umožňuje nahlédnout pod povrchy středověkých pokladů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Exkurze po areálu autodromu láká i seniory
Nejen žáci základních a středních škol si mohou zpestřit závěr školního roku návštěvou areálu mosteckého autodromu. Prohlídka areálu totiž láká zájemce všech generací. Dokazují to také skupiny seniorů, které si stále častěji rezervují termíny. Naposledy na autodrom zavítalo minulý týden 36 mužů a žen z klubu seniorů pražské společnosti Zakládání staveb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Nový (TOP 09): Zajímejte se. Bez toho může spojená Evropa skončit
Americký filozof George Santayana kdysi prohlásil: „Ten, kdo si nepamatuje svoji minulost, je odsouzen k jejímu opakování.“ Proto je tak důležité porozumět podstatě evropských integračních procesů, které v druhé polovině dvacátého století odstartovaly zásadní změny politického, ekonomického a institucionálního uspořádání Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Projekt SVS pro předškoláky bude letos pokračovat
Po loňském úspěchu bude Státní veterinární správa (SVS) i v letošním roce pokračovat v edukativním projektu pro předškoláky s názvem „Máme rádi zvířata“. Děti v mateřských školkách po celé republice v jeho rámci dostanou přímo od veterinárních inspektorů hravou formou informace o domácích zvířatech a zásadách správné a zodpovědné péče o ně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Marksová z ČSSD: Ano, na sjezdu sudetských Němců jsem byla. A už potřetí. Jde o usmíření
Podle informací ParlamentníchListů.cz se exministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová zúčastnila sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu v bavorském Augsburgu. Svou účast naší redakci potvrdila přímo sama Marksová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Je žádoucí zatrhnout parazitování na sociálních dávkách zdravým lidem
Stát si musí pohlídat, komu zajistí sociální dávky. Má-li se chovat jako řádný hospodář, měl by poskytovat sociální dávky pouze těm osobám, co si je zaslouží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Výsledky hlasování o vládě nemají organizace ČSSD zveřejňovat
Výsledky referenda o podpoře vládní spolupráce s hnutím ANO nemají jednotlivé organizace ČSSD do 15. června zveřejňovat, aby neovlivňovaly hlasování dalších sociálních demokratů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Je zle: Islám mění Evropu. Jasné informace
Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se na svém blogu na serveru iDnes.cz rozepsal o tom, že politický islám a šaría se už prosazují i v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Český rozhlas oslavil 95 let ve společnosti 20 tisíc posluchačů
V sobotu 19. května, den po 95. výročí zahájení pravidelného rozhlasového vysílání, oslavil Český rozhlas půlkulaté jubileum se svými posluchači. Prohlédnout si rozhlasovou budovu a užít si příjemný den v Riegrových sadech s Českým rozhlasem přišlo neuvěřitelných 20 tisíc návštěvníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Buzek (Radostné Česko): Byrokracie je jako smog. A obzvlášť EET je hodně toxický
Příspěvek Boleslava Buzka, podnikatele a předsedy strany Radostné Česko, který byl publikován v šestém vydání letošního ročníku zpravodaje Soukromník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Pan generál Pavel je živ více z minulosti, než z přítomnosti
Jak informují Parlamentní listy.cz o nedělním OVM (neděle 20. května) na besedě, které se zúčastnili kromě Václava Moravce jako hosté generál Petr Pavel, ředitel Ústavu mezinárodních vztahů Petr Kratochvíl a bývalý předseda Valného shromáždění OSN a exministr zahraničních věcí Jan Kavan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Soud jako škůdce
V rámci ústavní stížnosti Shahrama Abdullaha Zadeha vyplynulo, že v případě stíhání jednoho obviněného ve dvou formálně samostatných trestných řízeních stát v jednom řízení přijal největší peněžitou zárukou 150 milionů Kč jako náhradu vazby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Lebduška (Svobodní): Sčítání na obzoru
Tak je to zase tady. Stát potřebuje – tedy spíš pár dobře placených lidí potřebuje ukázat, že jsou k něčemu užiteční. Budeme se sčítat. Sčítání má v českých zemích dlouhou historii. Jako za prvé lze považovat nejstarší dochovaný soupis na majetku litoměřického kostela z roku 1058. Prvé plošné sčítání zavedla patentem císařovna Marie Terezie 13. října 1753 a poprvé bylo celoplošné sčítání provedené v roce 1754.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Terezínské tryzny se účastnila také ministryně obrany Karla Šlechtová
Představitelé státu, diplomaté, zástupci veteránských organizací i veřejnost dnes v Terezíně uctili památku obětí nacistické perzekuce. Za resort obrany položili věnec na Národním hřbitově před terezínskou Malou pevností ministryně obrany Karla Šlechtová a ředitel Sekce podpory MO generálmajor Jaromír Zůna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
VZP: Jak je to s hrazením pojistného mezi bakalářským a magisterským studiem?
Otázka týdne z Všeobecné zdravotní pojišťovny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství: Je libo hmyzí burger? V České republice se už může legálně prodávat
Ministerstvo zemědělství vyšlo vstříc všem milovníkům hmyzích jídel a umožnilo potraviny z hmyzu uvádět na trh. Zpřesnilo totiž výklad nařízení Evropské unie o potravinách nového typu, které platí od začátku letošního roku. Obchody tak mohou prodávat jídla z hmyzu, pokud jde o hmyzí druh, který už dříve konzumovali lidé v některé ze zemí EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Poche: Vždy budu pro to, abychom některým z těch, kteří utíkají ze Sýrie nebo Gazy, poskytli azyl, na který mají právo
Europoslanec Miroslav Poche (ČSSD) je horkým kandidátem strany na post ministra zahraničí. Prezident Miloš Zeman si jej však nepřeje. Své k tomu Poche řekl v dnešním rozhovoru pro MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ZP MV ČR: Proč umírat zbytečně?
Rakovině děložního čípku se dá předejít pravidelnými lékařskými prohlídkami. Dobrou zprávou je, že rakovina děložního hrdla (čípku) už není druhou nejčastější příčinou úmrtí českých žen v souvislosti s nádorovým onemocněním. Počet nových případů, stejně tak i úmrtí na tuto nemoc v posledních letech klesá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Mafie má prý v Německu pré. Policie nemá šanci
Německý magazín Focus konstatuje, že Kolín nad Rýnem a velká část spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko je ovládána nechvalně proslulou sicilskou mafií Cosa Nostra a kalabrijskou N'Drangheta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): ČSSD chce přijímat islámské migranty
Komentář na facebookovém profilu k vyjádření europoslance ČSSD Miroslava Pocheho k přijímání migrantů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ÚZSVM zveřejnil finální Studii možných řešení Informačního systému majetku státu po roce 2019
Informační systém majetku státu (ISMS) Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) byl spuštěn v roce 2006 za tehdejšího vedení ÚZSVM. ÚZSVM je od té doby smluvně i technicky závislý na jednom dodavateli. Výdaje na pořízení a provoz ISMS považuje současné vedení ÚZSVM za neadekvátní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Německý lékař promluvil o dění v uprchlickém centru a... Přišel o práci
Werner Kainzinger pracoval jako lékař v uprchlickém centru ve městě Fürstenfeldbruck, které leží poblíž bavorské metropole Mnichov. Nedávno mu však bylo oznámeno, že jeho smlouva bude vypovězena. Kvůli jeho názorům na přistěhovalectví, které prezentoval v médiích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ČMKBK: Elektřina ve vysokém napětí znovu zdražila
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) byly ve 20. týdnu uzavřeny 3 kontrakty na dodávku 24,6 tisíce MWh elektřiny pro konečné odběratele v hodnotě 27,3 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova: Výstava Člověk v náhradách získala prestižní cenu
Ve Smetanově síni Obecního domu v Praze byly udělovány prestižní ceny XVI. ročníku Národní soutěže muzeí – Gloria musaealis 2017. Výstava Člověk v náhradách aneb Technika slouží medicíně, která je společným dílem Národního technického muzea, Univerzity Karlovy a Národní lékařské knihovny, získala v kategorii Muzejní výstava roku 2017 pomyslnou bronzovou medaili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Antonín Havlíček: Hnojomenty proti Šlechtové byly roztočeny naplno. Pravda je ale na její straně
Také patříte k lidem, kteří slepě nevěří všemu, co se píše v médiích a vždycky uvažujete, jestli se daný článek zakládá na reálných faktech a nemůže třeba účelově někomu k něčemu sloužit? Nebo jste důvěřiví a co je v novinách a televizi máte za svaté a prostě to neřešíte?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL vybrala Pavla Svobodu jako lídra kandidátky do evropských voleb
KDU-ČSL vybrala stávajícího europoslance Pavla Svobodu jako lídra kandidátky do evropských voleb. Dalším kandidátem je europoslanec Tomáš Zdechovský, který se umístil na druhém místě. Jako třetí bude kandidovat poslankyně Evropského parlamentu Michaela Šojdrová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Když lži dosáhnou vrcholu trapnosti
„Klidně vystupte, nikdo plakat nebude. EU není SSSR, odejít může každý,“ říká francouzský novinář Jean Quatremer a dodává, že v Evropské unii není nikdo proti své vůli. Podle něj za český euroskepticismus může politická reprezentace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
TV Barrandov pořád řídím já, říká Jaroslav Tvrdík. Peníze od CEFC stále nedorazily, ale Zeman ho za Hrad vysílá na akci do Číny
Jaroslav Tvrdík i přes své současné problémy neztrácí důvěru prezidenta republiky. Ten jej vysílá na další čínskou misi. Píší o tom Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
U toho já nebudu. Německo nás sleduje. Dan Ťok otevřeně promluvil, Babiš mít radost nebude
Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) nechce být již v příští vládě Andreje Babiše. Nyní poskytl rozhovor Lidovým novinám, proč se tak rozhodl. Mimo jiné mu vadí to, že vláda má spočinout na tichém partnerství KSČM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Paskvil z dílny Krndy, taxikáři a komunální volby
Život v České republice je svázán tolika předpisy a zákony, že se v nich už nevyznají ani odborníci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Kavij (KSČM): Navyšování počtu vojáků v zahraničních misích - pouhé slovíčkaření?
Povyk, rozčarování a hysterii vyvolala média poté, co KSČM zveřejnila ultimativní požadavek, že nepodpoří menšinovou vládu Hnutí ANO a ČSSD, pokud vládní program bude obsahovat alianční závazek navyšování počtu našich vojáků v zahraničních misích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
České dráhy: Oslavte Den dětí v ČD Muzeu
Už víte, kde s dětmi oslavíte jejich svátek? A co třeba 2. června u nás v muzeu? Vyjedte si s námi na výlet parním vlakem s lokomotivou „Papoušek“ navštívit naši největší železniční expozici a užít si pestrý program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Deportace migrantů, zavírání mešit, facka euru. „Vítězka voleb“ v Itálii Pilloni k programu vlády, která děsí Brusel
Čekají migranty v Itálii zlé časy? Nejspíš ano, sdělila ParlamentnímListům.cz Monika Pilloni, Češka dlouhodobě žijící v zemi na Apeninském poloostrově a aktivistka strany Lega. Právě toto uskupení, které bylo původně součástí pravicové koalice, jež vyhrála poslední volby, nyní vstupuje do vlády s Hnutím pěti hvězd. „Co se týče vyhoštění a deportací, tak je to prioritní záležitost. Co nejkratší doba procesu žádostí o azyl a bilaterální smlouvy také. Revize zákona o sloučení rodiny a zákona o sociálních dávkách, aby se zamezilo podvodům, které dnes vycházejí na povrch… Dále kontrola a uzavření neautorizovaných mešit a radikálních islámských spolků,“ naznačuje program budoucí vlády Pilloni. Strana Lega je médii označována za radikálně pravicovou a euroskeptickou a na evropské úrovni spolupracuje s Marine Le Penovou či SPD Tomia Okamury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Dělala uklízečku a servírku. Teď česká Romka v Británii dělá právničku, uvedla show Nory Fridrichové
Romská právnička Denisa Gannon vystudovala díky stipendiu pro romské vysokoškolské studenty od Romského vzdělávacího fondu. Nyní pomáhá sociálně slabým. Její příběh přinesla Česká televize v pořadu 168 hodin, který moderuje Nora Fridrichová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ekonom Lazarevič: Vláda chystá populistické utrácení, podnikatelé či zaměstnanci se nemusí dočkat nižších daní
Ekonom Arsen Lazarevič se na serveru Zdroj.cz zamýšlí nad programovým prohlášením vlády od rodící se koaliční vlády. Podle něj je obecným dokumentem plným frází a floskulí, bez praktických variant provedení. Podle ekonoma některá opatření dokonce mohou představovat ohrožení pro podnikatele či pro českou ekonomiku. Velká část opatření totiž podle něj povede k populistickému utrácení a ke zhoršení rozpočtové situace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
ČSSD dnes začne v referendu rozhodovat o vstupu do vlády
Sociální demokracie dnes začne v referendu rozhodovat o případném vstupu do menšinové vlády s hnutím ANO. Hlasování se bude konat do 14. června na schůzích téměř 1100 místních organizací strany. Právo vyjádřit se bude mít více než 17.500 straníků. Strana je ohledně názoru na účast ve vládě Andreje Babiše (ANO) rozdělena. Členové vedení proto očekávají těsný výsledek hlasování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Babiš se setká s finským premiérem, chce mluvit o EU a vzdělávání
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a jeho finský protějšek Juha Sipilä dnes projednají společné zájmy obou zemí v Evropské unii. Babiš chce s finským premiérem mluvit například o rozpočtu EU nebo o reformě unijního azylového systému. V programu českého premiéra je také česko-finské podnikatelské fórum nebo návštěvy ve finských školách. Babiš rovněž za Česko podepíše memorandum o připojení k činnosti centra pro boj s hybridními hrozbami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist