Oficiální zpravodajská média

,,Babišovi" dělníci nakročili ke stávce
Ve společnosti DEZA Valašské Meziříčí vyhlásily odborové svazy Echo a Kovo stávkovou pohotovost. Odbory se nedohodly s firmou na růstu mezd. Informovala o tom Česká televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Dovoz migrantů. Ohrožení Česka, bouřil Okamura. Utřel redaktorku. Pak přišel ministr Metnar, ještě bude veselo
Na brífinku hnutí SPD k jednání Sněmovny vystoupil Tomio Okamura s plamenným projevem o Marrákešské smlouvě a hrozícím přílivu migrantů. Došlo i na další konflikt s reportérkou České televize. Do hry se vložil i ministr vnitra Lubomír Metnar. Podepsal zrychlené přijímání migrantů? S Okamurou se v tomto bodě nejspíše neshodnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Protest proti Babišovi: Vyjděte před barák či na náměstí se zalepenou pusou. Nebo si zalepte pusu doma u počítače
Sdružení Milion chvilek pro demokracii pořádá dnes od 18 hodin na Staroměstském náměstí Němý protest aneb Němou debatu s Andrejem Babišem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Petice: Chceme veřejně distancovat od způsobu práce Mgr. Lenky Krutilové
Vyjádření členů akademické obce KPsy FF UK k pořadu Infiltrace (ČT, 21. 5. 2018)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: USA dál tlačí na Írán, EU tápe, Čína s Ruskem si mnou ruce…
„Největší evropská výzva v rámci odporu vůči americkým sankcím proti Íránu není právní a dokonce ani geopolitická. Je psychologická: Evropští vůdci jednají, jako kdyby Spojeným státům stále ještě záleželo na transatlantické alianci sdílených zájmů, hodnot a přístupů,“ shrnuje současnou situaci americký ekonom Jeffrey Sachs.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Vykadíte to jako klobásu. Najděte si milence. ČT odhalila šokující podvody na nemocných občanech
Veřejnoprávní Česká televize včera večer odvysílala pořad s názvem Infiltrace: Obchod se zdravím. Dílo, řešící praktiky alternativní medicíny a jejích poskytovatelů, vzbudilo velký ohlas mezi diváky. Lze rakovinu léčit náhradami onkologické péče? Reportérka ČT se za takovými léčiteli vydala s kamerou. A co slyšela? Například radu: „Vykaď rakovinu!“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Václav Peričevič: Přiměřenost zákroku pražských strážníků a strážnice
Na sociálních sítích se rozšířil záznam zásahu strážníků Městské policie v Praze na Václavském náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Městapo. Já jsem těhotná, co to děláte! VIDEO surového zákroku policie otřásá Českem, je zde nové prohlášení
Internetem se jako lavina šíří video kontroverzního zásahu pražských městských policistů. Ti se ve skupině vrhli na partnera těhotné ženy a zpacifikovali jej za použití donucovacích prostředků. Na videu je vidět nešťastná partnerka, která je těhotná a potřebuje odvézt do nemocnice. Strážníkům situaci vysvětluje, ti ale jako by její volání o pomoc ignorují. Veřejnost to dala „měšťákům“ pořádně sežrat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman by si měl uvědomit, že musí hájit zájmy ČR, zaznělo v rozhlase
Poslanec ODS Pavel Žáček se na rozhlasových vlnách pořádně pustil do prezidenta Zemana. Chování Miloše Zemana by prý mělo být varováním pro každého příštího českého prezidenta. Zemanův nástupce by měl mít na mysli, že musí hájit zájmy České republiky, a neměl by postupovat jako Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kolem Adriany Krnáčové je rušno
Pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO) si zřejmě našla novou pracovní náplň. Členové opozice bijí na poplach.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Chcete příliš mnoho, už teď máte hezké platy! Agrofertu se bouří fabrika, máme nové informace
„Zvedli jsme varovný prst!“ Odboráři ve valašskomeziříčské chemičce Deza vyhlašují stávkovou pohotovost. Se zaměstnavatelem se totiž nedohodli na kolektivní smlouvě, ve které žádají také navýšení základních tarifních mezd o 13 procent. Agrofert jim zatím vzkazuje: „Neadekvátní.“ „Už v loňském roce byla průměrná mzda v Deze bezmála 33 tisíc hrubého, což je nad celorepublikovým průměrem,“ reagoval mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Pozoruhodný a zásadní článek Romana Jocha
Roman Joch napsal 21. května pro Českou pozici článek, který lze bez nadsázky označit za pozoruhodný a zásadní. A to z několika důvodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Tisíce podpisů Čechů. „Prezident“ Hynek přinesl na Hrad slavnou protibruselskou petici o regulaci zbraní
Neúspěšný prezidentský kandidát Jiří Hynek sice neuspěl v souboji o Hrad, ale prezidentskou funkci stejně zastává. Zůstal v pozici prezidenta Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR. V této roli stále bojuje proti regulaci držitelů zbraní ze strany EU. Teď Hynek učinil další krok. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček to zdokumentoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Lžete! Podvádíte! Kalouskovi zamázli možnost nadávat Zemanovi, tak začal nadávat Sněmovně
Poslanci svedli ve Sněmovně boj o Novičok. Debatu o tom, zda se v Česku Novičok vyráběl, jak to tvrdil prezident Zeman, či nevyráběl, jak to zaznělo z tajných služeb, měli vést hned zkraje květnové sněmovní schůze. Jenže většina poslanců ANO, KSČM a SPD smetla tento bod ze stolu. Miroslav Kalousek (TOP 09) a Jan Bartošek (KDU-ČSL) zuřili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
TOP 09: Vláda a prezident hazardují s naší bezpečností
TOP 09 varuje před riskantními kroky, které ohrožují bezpečnost země a občanů. Poslanci TOP 09 iniciovali, aby se sněmovna na svém jednání zabývala kauzou Novičok. Usilujeme také o svolání mimořádné schůze. Na ní by zákonodárci řešili změny v bezpečnostních složkách, které nyní provádí vláda v demisi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Debata Steva Bannona a Lannyho Davise z pražského Žofína bude přenášena v přímém přenosu
Steve Bannon, americký republikán a bývalý hlavní strategický poradce prezidenta Trumpa, a Lanny Davis, demokrat, bývalý zvláštní poradce Bílého domu a příznivec Hillary Clintonové, se střetnou v úterý 22. května od 15 hodin v pražském Žofínském paláci v debatě moderované bývalým ministrem obrany a také velvyslancem v USA Alexandrem Vondrou. Debata bude přenášena jak v originále, tak v českém překladu na stránkách holdingu CZECHOSLOVAK GROUP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Posselt je největší český patriot. Zrušme Benešovy dekrety, píše Lída Rakušanová
„Zrušení Benešových dekretů je v zájmu státu,“ uvádí dlouholetá hvězda Svobodné Evropy a komentátorka Lída Rakušanová ve svém komentáři, který odvysílal Český rozhlas Plus a který v textové podobě visí na webu stanice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Strčte si královskou svatbu do..., zpívali Skotové
Svatba v britské královské rodině byla pro mnoho lidí po celém světě životní událostí. Ale vedle nadšených reakcí se objevily, diplomaticky řečeno, i poněkud méně nadšené názory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ivan Vyskočil: Miroslava Němcová na chlapa působí jako tchyně. Na motorce nikdy nejela. Novičok? Nejsem blbej. Ať nám Bůh zachová Zemana
ROZHOVOR „I kdyby zázrakem se objevila panu prezidentovi kolem hlavy svatozář a on by třeba i kráčel po hladinách jezer a měnil vodu ve víno, stejně by plivali a obviňovali a pranýřovali a podávali k soudu žaloby za velezradu,“ říká herec Ivan Vyskočil. Promluvil o kauze Novičok, o tom, co se děje kolem prezidenta Zemana a zmínil i poslance Foldynu. Vyjádřil se také na adresu bývalé předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslavy Němcové. „Její útočný a hádavý styl řeči působí na normálního chlapa jako protivné šťourání věčně nespokojené tchyně,“ říká oblíbený herec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Politolog Sokol má jasno, proč chce vedení ČSSD do vlády s Babišem. Ale varuje: Vaši voliči...
POLITOLOGOVÉ Od pondělí probíhá v sociální demokracii vnitrostranické referendum, v němž se členové strany vysloví k tomu, zda vstoupit či nevstoupit do vládní koalice s hnutím ANO a komunisty, což nepochybně rozhodne i o budoucnosti ČSSD. „Ve vedení sociální demokracie převážil pocit, že pokud budou v opozici, politiku, které tleskají jejich potenciální voliči, bude Andrej Babiš stejně provádět, a z toho hlediska jim nezbude než se přidat k vládě, protože by se na tom mohli nějak „svézt“,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz politolog Petr Sokol. Osobně považuje vstup do vlády s Andrejem Babišem pro sociální demokracii za velmi riskantní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Dvě židle Murínovy zvědavosti
Gustáv Murín je dnes na Slovensku známý tím, že podal trestní oznámení na organizátory protestů, protože mu připomínali známý scénář barevných revolucí. Jeho blog na toto téma navštívilo 180 000 čtenářů. Také pro Literárky popsal nesystémový „projekt N“, který díky mohutné finanční injekci nemusí dbát na názor čtenářů, naopak, má ambici tyto názory „tvořit“ tak jak kdysi komunistická Pravda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Němcová zneuctila památku milionů padlých ve druhé světové válce. Tohoto bastarda mají lidé v Evropě čím dál víc plné zuby. Hloupá, prohnilá a zrádná ČSSD. Filozof hovoří
ROZHOVOR „Za prezidenta Zemana bychom se museli stydět, kdyby nebyl do Moskvy na ty oslavy jel. Nebylo v tom žádné podbízení se Rusku. Stejně je tomu i s dalšími ‚důkazy‘ o prezidentově nadbíhání Rusku. A co jeho souhlas se stěhováním americké ambasády do Jeruzaléma? To by tedy mělo být paní Němcovou kvalifikováno jako nemístné podbízení se Americe! Já naopak obojí chápu,“ říká kontrarevoluční a reakční filozof Jiří Hejlek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Novela zákona o EET navrhuje tzv. offline režim
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 22. května 2018 k novele zákona o EET
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Požadavek na zúžení EET čelí ve Sněmovně návrhu na zamítnutí
Požadavek skupiny sedmi desítek poslanců na zúžení povinnosti elektronické evidence tržeb (EET) pouze na registrované plátce daně z přidané hodnoty čelí ve Sněmovně návrhu na zamítnutí. V dnešním druhém čtení předlohy ho vznesl poslanec ANO Jan Volný a zdůvodnil ho tím, že vláda již připravuje svůj návrh změn v EET, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
DPP: Pražské metro bude umět lépe anglicky
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v rámci zkvalitňování svých služeb v uplynulých dnech dokončil doplňování anglických textů do pevného informačního systému ve stanicích pražského metra. V celé síti je cca 14 000 ks informačních prvků pevného informačního systému. Do zhruba 1/5 informačních prvků DPP doplnil anglické texty. Pro zahraniční cestující či cizince žijící v Praze se tak zlepšuje informovanost v metru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Svinarské břehy propojila provizorní lávka pro chodce
Koryto řeky Orlice v hradeckých Svinarech překlenula provizorní lávka, která bude sloužit pěším a cyklistům od začátku června po celou dobu výstavby nového mostu. Na ten netrpělivě čekají nejen obyvatelé Svinar a Malšovy Lhoty už od ledna loňského roku, kdy musel být most plukovníka Šrámka kvůli havarijnímu stavu pro veškerou automobilovou dopravu uzavřen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Další skandální rozsudek
Komentář na facebookovém profilu k rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 1
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Průměrný starobní důchod činil ke konci března 12 347 korun měsíčně
Celkový počet důchodců v ČR, kterým Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) k 31. 3. 2018 vyplácela alespoň jeden z druhů důchodů, činil 2 896 292, což je o 8 561 více než loni. Vyplácených důchodů (starobních, invalidních, pozůstalostních) bylo ke konci 1. čtvrtletí evidováno přes 3,5 milionu. Průměrný starobní důchod činil k 31. březnu 12 347 korun, tj. o 563 korun více než ke stejnému datu loni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pečinka: Babiš se nakonec obrátí na Okamuru. CEFC je krach Zemanovy východní politiky
Komentátor Bohumil Pečinka v rozhovoru pro server Info.cz zhodnotil politickou situaci a nastínil, co nás asi čeká. Mnoho ostrých slov pronesl především na adresu ČSSD. To, co tato strana dnes předvádí, prý už lidi nezajímá. Vedení ČSSD by konečně mělo říct, co bude. Přitom by v nastalé politické situaci mohla hrát důležitou politickou roli. Především by mohla bránit Babišovu pokusu o převrat v bezpečnostních složkách. Pečinka nepochybuje, že se takovýto převrat odehrává před našima očima. Ránu dostal i Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Nacisté a muslimové si rozuměli. Masakry žen a dětí, střílí je jako králíky. Islamizace a zbabělá EU. Erdogan mluvil o Izraeli a toto nám řekli kníže, Keller či Okamura
ANKETA Dle agentury AFP turecký prezident Recep Erdogan na summitu Organizace islámské spolupráce řekl, že „neexistuje žádný rozdíl mezi zvěrstvy, která utrpěl židovský lid v Evropě před 75 lety, a brutalitou, kterou utrpěli naši bratři (Palestinci) v Gaze“. Izrael dle něj napadá Palestince pomocí podobných metod, „které používali nacisté“, a dopouští se státního teroru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kalousek: Sněmovna musí odhlasovat, že Novičok se u nás nevyráběl. Zeman? Hanebnost
Před začátkem jednání pléna Poslanecké sněmovny vystoupili předseda TOP 09 Jiří Pospíšil a předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ODS, TOP 09 a ANO trestají své kritiky ztrátou grantů. Podporu ztratily Arnika a Auto*Mat
Zastupitelstvo hlavního města na svém posledním zasedání odmítlo přidělit granty[i] občanským spolkům Arnika a Auto*Mat. Projekty přitom vybrala nezávislá odborná komise v grantové soutěži pražského magistrátu. Důvodem politického odmítnutí výsledků soutěže je kritika návrhu Metropolitního plánu[ii].
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Babišovi lidé dostali přes prsty: Soud vydal převratný rozsudek
Ten rozsudek znamená podle všeho konec svéhlavého vymáhání peněz Finanční správou. Nepopulární opatření cifršpiónů znamenalo často placení takových „pálek“ pro podnikatele a firmy, že se pro ně stávaly likvidačními. Kvůli příběhu firmy AB Chemitrans teď bude muset Finanční správa změnit své postupy. Přečtěte si rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, které ParlamentníListy.cz získaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Slíbit cokoli a nedodržet to kdykoliv
Komentář na facebookovém profilu k vládě hnutí ANO
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Změna pro Liberec: Dům na Papírovém náměstí nemá platné územní rozhodnutí
Rada města dnes opět rozhoduje, zda na Papírovém náměstí může být postaven obří bytový dům, proti němuž protestují jak místní občané tak odborná veřejnost. Členové rady architektů ovšem netušili, že dům nemá platné územní rozhodnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Neměl ten Marx nakonec s tou Anglií pravdu?
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
dTest: Jak se vyhnout nástrahám českého trhu s energiemi
Ať už měníte dodavatele elektřiny nebo plynu z vlastní inciativy, nebo v souvislosti s návštěvou podomního prodejce či účastí v energetické aukci, vyplatí se ostražitost. Na českém trhu s energiemi totiž můžete narazit na řadu nástrah, a tak se může stát, že budete nuceni platit tučnou pokutu, aniž byste pořádně věděli za co. Jak se zbavit nevýhodné smlouvy a ubránit se vysokým smluvním pokutám?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Informace k nařízení GDPR
Česká pošta informuje své zákazníky o souvislostech vyplývajících z ochrany osobních údajů, které vychází z nařízení Evropského parlamentu a Rady EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Celní správa: Padělky dál hýbou Českem
?Ač se to zdá neuvěřitelné, padělané a nekvalitní zboží nakupují Češi přes internet ve stále větší míře. Středočeští celníci se proto snaží dělat osvětu mezi širokou veřejností, a to nejen na svých prezentačních akcích ve velkých i menších městech Středočeského kraje, ale i na středních školách, kde prezentují činnosti a kompetence celní správy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Zájem o sportovní hry seniorů je letos mimořádný
Krajská rada seniorů Jihočeského kraje a Jihočeská krajská organizace České unie sportu pořádají 5. (úterý) června 2018 sportovní hry seniorů Jihočeského kraje. Záštitu nad hrami převzali Ivana Stráská, hejtmanka Jihočeského kraje, Miroslav Jansta, předseda České unie sportu a Luděk Procházka, ředitel Krajského ředitelství Policie České republiky Jihočeského kraje. Sportovní hry se uskuteční v Českých Budějovicích od 9.00 hodin v areálu Sportovního klubu policie, Jiráskovo nábřeží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Nejvyšší soud nařídil kvůli sporu Zemana o Peroutkovi nové projednání
Nejvyšší soud (NS) vrátil spor o omluvu za výroky prezidenta Miloše Zemana na adresu novináře Ferdinanda Peroutky Obvodnímu soudu pro Prahu 1 k novému projednání. ČTK to dnes řekla Peroutkova vnučka Terezie Kaslová. NS výsledek zatím nezveřejnil. Činí tak až ve chvíli, kdy je rozsudek doručen účastníkům sporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pokud nepůjde ČSSD do vlády, odbory stranu připraví o hlasy voličů, hrozí Dufek
Zemědělské odbory se budou snažit o odliv voličů ČSSD, pokud strana nevstoupí do připravované vlády s ANO. Uvedl to dnes šéf zemědělských odborářů Bohumír Dufek. Pod tiskové prohlášení se podepsal jako předseda Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR. Organizace sdružuje 35 000 členů. Členové ČSSD nyní o vstupu do vlády s ANO hlasují v referendu, připravovaný menšinový kabinet počítá s tolerancí od komunistů, informovala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Národní divadlo zařídili císař a šlechta
Je to jeden z trvale omílaných národních mýtů, jak si Češi naspořili na Národní divadlo. Kdyby to záleželo jen na drobných přispěvovatelích, tak mám obavy, že Zlatá kaplička dodnes nestojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Podpora rozvoje CNG je z pohledu životního prostředí jednoznačná
Představitelé pěti ministerstev a čtyř plynárenských společností/sdružení dnes na Ministerstvu průmyslu a obchodu podepsali Memorandum o dlouhodobé spolupráci v oblasti vozidel na zemní plyn pro období do roku 2025. Dokument, který vznikl na základě společných jednání vlády s Českým plynárenským svazem a Sdružením automobilového průmyslu, je uzavřen na dobu určitou, a to do 31. prosince 2025.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: T.G. MASARYK na rozhlasových vlnách
Radioservis představuje archivní nahrávku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Euro v ohrožení, noční můra, „rehabilitace“ Moskvy... Ve washingtonském a izraelském tisku se děsí toho, co může přijít z Itálie
Na obzoru se rýsuje nová vláda v Itálii. Co si o sňatku Hnutí pěti hvězd a Ligy severu myslí světový tisk? Zničí zamýšlené italské ekonomické reformy euro? A jak se vyvinou vztahy Itálie s Ruskem a s Izraelem? To řeší jak americká, tak izraelská média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
"Rakeťák" a "blázen" pohromadě. Bude to symbolické gesto. I pak ale Kim Čong-un občas někoho popraví, aby udržel režim. Zúčastnili jsme se debaty o míru v Koreji
REPORTÁŽ "Rakeťák na sebevražedné misi" a "starý blázen". Takto se zhruba před rokem častovali americký prezident Donald Trump se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem. V současnosti už mají ale naplánovanou sbližovací schůzku. Co od ní lze očekávat? Mohl by se Korejský poloostrov přiblížit normálním poměrům? O tom se diskutovalo v Malostranské besedě v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jasný názor na migraci. Známý herec Dvořák, který se nebojí říct, že volil Zemana: Nejsme zvyklí na muslimské menšiny. Tito lidé jsou pro nás nečitelní. A když vidíme, co se děje v Německu...
ROZHOVOR „Myslím si, že Miloš Zeman dělá vyváženou politiku jak ke spojencům v NATO a v Evropské unii, tak zároveň i vůči Rusku,“ říká jihočeský herec Jan Dvořák, kterého diváci mohu znát například i ze seriálů Ordinace v růžové zahradě nebo Vyprávěj. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz promluvil nejen o Miloši Zemanovi, ale například i o současném Rusku, o Evropské unii i o migraci. „Tito lidé například ze Sýrie nebo z Turecka pro nás nejsou čitelní. A propaganda, která nám to bude vysvětlovat jako hlupákům, že to je v pořádku, že je to obohacení? Tak to vidí snad už každý, že to je nesmysl,“ říká oblíbený herec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kytýr (ANO): Senátní úprava zákona o dani z příjmů byla navržena s cílem zamezit zneužití
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 22. května 2018 k zákonu o daních z příjmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty: Oprava výpravní budovy na městském nádraží v Kutné Hoře skončila
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) ukončila rekonstrukci nádražní budovy ve stanici Kutná Hora město. Stavební práce probíhaly od srpna loňského roku do letošního jara, náklady dosáhly částky téměř 8,8 milionu korun. Generálním dodavatelem stavby byla společnost Rekomont.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Evropa by se měla přestat chovat jako protektorát Spojených států a začít se starat o vlastní obranu, udeřil Bannon
Bývalý strategický poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa Steve Bannon při debatě v Praze dnes kritizoval Evropu za nedostatečné výdaje na obranu. Podle informací ČTK také vyjádřil přesvědčení, že by v budoucnu mohlo dojít na návštěvu českého prezidenta Miloše Zemana v Bílém domě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj se představí veřejnosti v celodenním programu
Už tradičně bude patřit začátek léta Dni Pardubického kraje. Ten se letos uskuteční v pátek 9. června a nabídne pestrý program pro děti i dospělé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Česká chuťovka – stabilní maják kvality a výtečné chuti
Vyhlášení 10. ročníku soutěže o značku Dobrý tuzemský potravinářský výrobek „ČESKÁ CHUŤOVKA 2018" a 8. ročníku soutěže o značku „DĚTSKÁ CHUŤOVKA 2018“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
„Mediální lynč!" řekla Šlechtová. Zmapovali jsme, co všechno se o ministryni psalo. Vychází najevo zajímavé věci. Víme, jaké další „kompro" se chystá
Ministryně obrany Karla Šlechtová po sérii článků namířených proti ní veřejně vystoupila s tím, že čelí mediálnímu lynči. Konkrétně jmenovala Lidové noviny patřící do svěřenského fondu premiéra v demisi Babiše. Podívali jsme se tedy, jak velký zájem o resort obrany LN v uplynulých měsících měly. Výsledek stojí rozhodně za to. Zjistili jsme navíc i to, co nejspíš v deníku teprve vyjde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jsem v médiích kvůli fotce s pejskem, ale chybu jsem neudělala. Je to kampaň, říká Šlechtová
Ministryně požádala o schůzku prezidenta Miloše Zemana. Příslib setkání s ním dostala na přelom května a června.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 22.5.2018 v 17:36, zobrazit podobné
Studenti Fakulty architektury ČVUT byli oceněni v soutěži Best in Design 2018
Studenti designu na Fakultě architektury ČVUT v Praze uspěli hned několikrát v soutěži pro designéry do třiceti let „Best in Design“. Titul absolutního vítěze celé soutěže získala Markéta Nováková s koloběžkou Lunt, která zároveň získala i 1. cenu v kategorii Product design. V kategorii Industrial design obdržel 3. cenu Ivan Valigura s návrhem Vlakového sezení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Pavel Novotný: Dublin IV je rozumný dokument, uprchlíků vstřebáme 120 tisíc. Za hanobení Havla znásilnit. Dominik Feri bude premiér, vy kreténi
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI Škoda, že ještě nemáme zákon na to, že Václav Havel byl největším Čechem, státníkem světového významu a člověkem, za jehož hanobení by měl být hanobitel okamžitě znásilňován letlampou do rektálního otvoru a poté vyhnán do Sýrie. Záměrů Andreje Babiše bylo habaděj, ale premiér je jen pěstičkou, kterou český kretén bouchá do stolu. Evropská unie je fantastická věc. Takto svým osobitým způsobem „vykopává“ podnikatel, komunální politik a novinář Pavel Novotný nový seriál ParlamentníchListů.cz s názvem „Audit české společnosti“, v jehož rámci bude redakce přinášet pestrou škálu názorů na naši současnost a budoucnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Poslanci se novičokem zabývat nebudou. Bod schůze z programu vyřadily hlasy ANO, SPD a KSČM
Předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek v reakci na hlasování uvedl, že jeho strana obnoví sběr podpisů pod žádost o svolání mimořádné schůze.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 22.5.2018 v 16:36, zobrazit podobné
Plzeňský Prazdroj: 13. ročník soutěže pro nejlepší výčepní startuje
Sedm regionálních kol a téměř 250 výčepních – to je letošní ročník soutěže Pilsner Urquell Master Bartender. Jejich znalosti a zkušenosti během nich posoudí odborná porota pod vedením staršího obchodního sládka Václava Berky. O prestižní soutěž je letos mezi výčepními tak velký zájem, že pro ně Pilsner Urquell přidal dvě kola navíc. První regionální kolo startuje dnes v Ostravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Zubaře se bojí skoro pětina lidí
Na jednoho zubaře u nás připadá 1411 obyvatel. Ke stomatologovi ale chodíme méně, než bychom měli. Ukazují to data Českého statistického úřadu z výběrového zjišťování o životních podmínkách domácností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pirát Peksa vystoupil před kamery a znovu nahlas řekl to, čím pořádně vytočil Babiše
Poslanecká sněmovna má před sebou další kolo jednání. Již tradičně se před startem schůze jednotlivé strany vyjadřují k tomu, co se bude v dolní komoře Parlamentu dít. O slovo se přihlásili i Piráti s Mikulášem Peksou. Ten pálil ostrými slovními náboji do Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Otevírání kauzy novičok na půdě sněmovny považujeme za absolutně nadbytečné
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 22. května 2018 k návrhu na projednání kauzy novičok Poslaneckou sněmovnou
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Křížovou cestu svatého Jáchyma v Lipové obnovily Lesy ČR
Historickou křížovou cestu v Lobendavě na vrchu Jáchym ve Šluknovském výběžku v Ústeckém kraji obnovily podle vzorů z historických pramenů Lesy České republiky. Podnik investoval jeden a půl milionu korun. V sobotu 26. května veřejně požehná cestě generální vikář litoměřické diecéze římskokatolické farnosti Lobendava Martin Davídek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Nová vlna státních dluhopisů na obzoru
Už zítra se opět Ministerstvo financí ČR (MF) vydá na finanční trhy půjčit si dalších šestnáct miliard korun. K mání budou tentokrát státní dluhopisy se splatností čtyři až dvanáct let, tedy spíše delší, přesně v souladu s cílem prodlužování splatnosti českého státního dluhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
FN Brno je v polovině oprav svých operačních sálů
Fakultní nemocnice Brno zahájila v prosinci 2017 velkou technologickou obnovu operačních sálů, které se nacházejí ve druhém a třetím nadzemním podlaží pavilonu CH v bohunickém areálu. Aktuálně je dokončena druhá etapa a práce probíhají na třetí etapě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Rozdíly v programových prohlášeních aneb Obranná politika a Armáda ČR
V probíhajícím referendu ČSSD jsou pro rozhodnutí důležité informace. Čím je jich více, tím bude rozhodování zodpovědnější. Proto i srovnání navrhovaného programového prohlášení s tím současným k tomu přispěje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO „Akí sme hajzli!“ Magda Vášáryová se baví
Video s místopředsedou slovenského parlamentu Martinem Glváčem pobavilo slovenskou diplomatku Magdu Vášáryovou, jež jej sdílela na sociální síti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky navštíví Žofínské fórum
Prezident republiky Miloš Zeman se zúčastní v pražském Paláci Žofín zahájení Žofínského fóra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Česko-rakouské projekty si rozdělí 513 milionů korun
Téměř 20 milionů eur (zhruba 513 milionů Kč) rozdělí ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) z přeshraničního programu EU Interreg mezi 11 projektů zaměřených na obnovu společného kulturního dědictví Rakouska a České republiky. Podporu získá například zpřístupnění dalších 13 kilometrů Schwarzenberského kanálu na Šumavě, propojení lokality Mikulov-Sedlec-Drasenhofen či spolupráce měst Znojmo a Retz. ČTK o tom dnes informovala mluvčí ministerstva Veronika Vároši.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Posedlost junckerovské politiky
Evropská unie (EU) prý ochrání evropské firmy, obchodující s Íránem, před americkými sankcemi. Za tímto účelem vydá nové nařízení s platností od 6. srpna letošního roku. V nařízení se pak bude přikazovat (sic!) evropským firmám, aby se americkými sankcemi neřídily a při jejich vymáhání nespolupracovaly s americkými úřady. Krok Komise prý posvětili i šéfové států a vlád na summitu v Sofii minulý týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Den daňové svobody můžeme slavit dnes nebo 23. června
„V České republice slavíme den daňové svobody o 2 dny dříve než průměr zemí OECD. Přesto však máme sedmé nejvyšší zdanění práce ze všech 35 zemí OECD. To je zapříčiněno vysokými odvody na sociální zabezpečení, které jsou po Francii druhé nejvyšší,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Vězeňská služba: Setkání šéfů ze zemí V4 k problematice náboru
Získávání nového personálu a náborové kampaně a pobídky byly spolu s obecnou problematikou řízení lidských zdrojů hlavním tématem jednání šéfů vězeňských služeb zemí Visegrádské čtyřky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Energetickým šmejdům odzvoní, slibuje Babišova vláda
Stát plánuje změnu legislativy, která by měla pomoci v boji proti nekalým praktikám v energetice, takzvaným šmejdům. Na společné tiskové konferenci to dnes uvedli ministr průmyslu v demisi Tomáš Hüner (za ANO), ústřední ředitel České obchodní inspekce (ČOI) Mojmír Bezecný a předseda rady Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Vladimír Outrata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hamáčkovi to drhne: V některých krajích ho s vládou poslali do háje, jinde se neví, jak dopadne
Vstup do vlády s hnutím ANO leží předsedovi ČSSD Janu Hamáčkovi poměrně výrazně na srdci. Spolu s místopředsedou Jiřím Zimolou se snaží přesvědčit straníky, aby hlasovali pro vstup do vlády. Jak píše dnešní Právo, Hamáčkovi se však úplně přesvědčování nedaří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ČVUT: Fakulta elektrotechnická zve na Letní biomedicínský den 2018
Ve středu 30. května se od 16 do 23 hodin v prostorách FELCafé Fakulty elektrotechnické ČVUT v pražských Dejvicích (Technická 2, Praha 6) uskuteční Letní biomedicínský den 2018. Jeho součástí bude také vyhlášení vítězů soutěže BIOSIGNAL CHALLENGE 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Hüner si chce posvítit na „šmejdy“ v energetice
Praktiky „šmejdů“ se v poslední době dramaticky rozmáhají i při získávání klientů pro odběr elektřiny a plynu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO „Aký sme hajzli!“ Magda Vášáryová se baví
Video s místopředsedou slovenského parlamentu Martinem Glváčem pobavilo slovenskou diplomatku Magdu Vášáryovou, jež jej sdílela na sociální síti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
TOP 09 a hnutí STAN spojí síly pro Prahu 7
Programově i lidsky jsme našli velkou shodu v otázkách dalšího rozvoje na Praze 7, ale i v otázkách dalšího směřování naší země. Proto jsme se rozhodli spojit síly pro Prahu 7 a postavit společnou kandidátku pro komunální volby, které proběhnou letos na podzim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Piráti řešili digitalizaci státní správy na semináři v Jihlavě
Předseda Pirátů Ivan Bartoš se z pozice předsedy Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj zúčastnil semináře o eGovernmentu v Jihlavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Začínající podnikatelé mohou dosáhnout na stotisícovou dotaci
Celkem dva miliony korun jsou připraveny v letošním dotačním programu Jihomoravského kraje pro začínající podnikatele. O dotaci v maximální výši sto tisíc korun je možné požádat do 27. září 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Téměř 200 párů ponožek připadne novým majitelům
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Českých Budějovicích získal jako tzv. odúmrť celkem 193 párů ponožek. Ačkoliv byly ponožky, se kterými zesnulý obchodoval, označeny soudem za bezcenné a tedy určené k likvidaci, byly prostřednictvím internetových stránek ÚZSVM nabídnuty k převzetí jiným organizačním složkám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Peksa Babiše neurazil, Piráti vydali kuchařku k zahraničním jednáním
Mandátový a imunitní výbor dnes jednomyslně zamítl stížnost premiéra v demisi Andreje Babiše na místopředsedu Pirátů Mikuláše Peksu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Česká delegace vzpomněla ve francouzských Lurdech na padlé
Francouzské Lurdy, jedno z nejnavštěvovanějších poutních míst, o tomto víkendu hostilo vojáky, kteří se přišli pomodlit z mír, za zemřelé kolegy i za usmíření. Pouti se účastnila i stočlenná delegace Armády České republiky vedená armádním generálem Josefem Bečvářem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ODS: ČSSD rozhoduje o vládě se zavázanýma očima a svázanýma rukama
V České republice pokračuje nejdelší vládní krize v polistopadovém vývoji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Mandát, který umožňuje navýšení zahraničních misí české armády, odpovídá na zásadní hrozby, uvedl v ČT náměstek Landovský
Svět se bouří a hádá kvůli sankcím, jedny míří po prezidentských volbách do Venezuely. Náměstek ministryně obrany a politický geograf Jakub Landovský v Interview na ČT24 zhodnotil, jak vážná je současná situace, a vyjádřil také například svůj názor na rozšíření zahraničních misí české armády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Nacher ke své kandidatuře na primátora: Nechci se schovávat za Babiše, možná ale dlouho nevydržím, cítím velké tlaky
Krajský sněm potvrdil v čele pražské kandidátky ANO poslance a pražského zastupitele Patrika Nachera. Jaké má pocity z možného primátorství, prozradil v rozhovoru s Lubošem Xaverem Veselým pro internetovou televizi XTV.cz. „Je to nevděčné a sám sobě se divím, ale v důchodu si nechci říkat, že jsem něco nezkusil,“ uvedl poslanec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Stovky lidí dnes protestovaly se zalepenou pusou proti Babišovi, ten je s organizátory iniciativy již v kontaktu
Několik stovek lidí dnes se zalepenou pusou protestovalo na pražském Staroměstském náměstí proti premiérovi v demisi Andreji Babišovi (ANO). Předseda vlády podle nich lže, likviduje nezávislou policii a odmítá veřejnou debatu. Po půl hodině se protestující mlčky vydali k Úřadu vlády, kde drželi minutu ticha za všechny utlačované lidi. Demonstraci zorganizovala iniciativa Milion chvilek pro demokracii. Protest proti premiérovi se konal také v dalších městech. ČTK informovala, že podle mluvčí vlády Barbory Peterové je Babiš s organizátory iniciativy v kontaktu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Do muzea se můžete podívat i v noci
Navštívit muzeum či galerii v noci, prohlédnout si zajímavou expozici, užít si doprovodný program v době, kdy jsou tyto kulturní instituce běžně zavřeny, mohou lidé i v Moravskoslezském kraji. Region se také letos připojil k celorepublikovému Festivalu Muzejních nocí, který potrvá do 9. června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Záruku za půjčku 1,5 miliardy eur pro Mezinárodní měnový fond Sněmovna nejspíše schválí
Sněmovna pravděpodobně beze změn schválí zákon o poskytnutí státní záruky České národní bance za úvěr pro Mezinárodní měnový fond. Centrální banka má MMF poskytnout půjčku 1,5 miliardy eur, tedy asi 40 miliard korun. Půjčku, která má posílit zdroje MMF, bude financovat ze svých devizových rezerv. Normu dnes poslanci poslali do závěrečného kola schvalování, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Arnika: Den biodiverzity připomíná unikátní přírodu, kterou by plánovaný jez na Labi zničil
Arnika u příležitosti Mezinárodního dne přírodní rozmanitosti upozorňuje na to, že česká příroda výstavbou labského jezu přijde o evropsky významné území, které je domovem mnoha vzácných a chráněných druhů rostlin a živočichů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): U EET nepočítejte s rychlým a hladkým průběhem
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 22. května 2018 k zákonu o EET
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Všechno jinak? Jiří Zimola se pro PL vyjádřil k referendu i možným ministrům z ČSSD. Zahraničí by mohl vést někdo jiný
ROZHOVOR Předčasné volby by nic nevyřešily a vláda s podporou Okamurovy SPD by Česko uvrhla do politické a ekonomické nestability. ParlamentnímListům.cz to řekl statutární místopředseda ČSSD Jiří Zimola. Připustil, že nominace sociální demokracie na post ministra zahraničí se může změnit. “Pan Poche není jediný možný kandidát, máme řadu dalších kvalitních lidí,” uvedl Zimola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Hüner: Novinkou je přihlašování netradičních ochranných známek
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 22. května 2018 k zákonu o ochranných známkách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Letošní, páté, osvětové turné Tour4change, které již tradičně pořádá nezisková organizace Černí koně, podpoří svou účastí moderátor a bavič Kazma Kazmitch
Vypraví se s celým pelotonem handicapovaných i zdravých cyklistů na ručním kole pro handicapované na 500 kilometrů dlouhou trasu z Prahy na Mezinárodní filmový festival ve Zlíně. Nezisková organizace Černí koně, z.s. a ONEMAN SHOW FOUNDATION spojily své síly, aby veřejnosti přiblížily život s handicapem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Juříček (ANO): Zákon o ochranných známkách firmám významně pomůže
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 22. května 2018 k zákonu o ochranných známkách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Česká krajina: V rezervaci se letos narodilo první zubří mládě, přibývá i hříbat divokých koní a malých praturů
První letošní mládě se letos narodilo stádu zubrů v bývalém vojenském prostoru mezi Milovicemi a Benátkami nad Jizerou. Pracovníci chovatelského dohledu, kteří zvířata denně kontrolují, je poprvé pozorovali dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Matušovská (KSČM): Zákon přispěje i k snadnějšímu obchodu se zbožím a službami na vnitřním trhu EU
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 22. května 2018 k zákonu o ochranných známkách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Současná epidemie spalniček v Česku začala importem ze zahraničí
Současná epidemie spalniček v Česku začala importem ze zahraničí, většina případů pocházela z Ukrajiny. Ministerstvo zdravotnictví kvůli rostoucímu počtu onemocnění zvažuje změnu očkovacího kalendáře. Novinářům to dnes řekl náměstek ministra Roman Prymula, který je také předsedou České vakcinologické společnosti při České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně. Od ledna do minulého pátku bylo v Česku zaznamenáno 126 případů spalniček, loni méně než 150 za celý rok, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Čekat na befel, nebo začít sami?
Vládní prohlášení druhé Babišovy vlády je v oblasti výzkumu a vývoje spíše skromné. Po zkušenostech z let předchozích však nejsem přesvědčen o tom, že mistrovství slov je dostatečnou zárukou kvality podpory vědy a výzkumu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Demonstrace síly vůči Rusku? Znepokojuje mě zbabělost slovenských politiků, napsal Eduard Chmelár
Slovenský historik a politický a mediální analytik Eduard Chmelár kroutí hlavou nad tím, co činí slovenští politici v čele s prezidentem Andrejem Kiskou. Prý se snaží demonstrovat sílu vůči Rusku, zvyšovat napětí mezi Ruskem a EU a nadále komplikovat jejich vzájemné vztahy. Komplikovat vztahy s Ruskem přitom podle Chmelára není ve slovenském národním zájmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Piráti: Stěžejní bude návrh na zrušení výjimek z registru smluv
Novela zákona o státní službě, registr smluv, návrh na zrušení EET pro neplátce DPH, novela zákona o ochraně ovzduší, dění okolo Novičoku či pirátský návrh nominačního zákona – taková byla témata dnešní tiskové konference Pirátů, na které vystoupili předseda Pirátů Ivan Bartoš, poslanci Jan Lipavský, Mikuláš Ferjenčík, Dana Balcarová a Mikuláš Peksa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Prezident je vůl, uvedl spisovatel Jiří Stránský
Spisovatel a bývalý politický vězeň Jiří Stránský se v pořadu Výzva na serveru Seznam Zpráv vyjádřil mimo jiné ke stavu v Česku. "Češi si neumí zamést před vlastním prahem. Proto volí politiky, jaké máme," podotkl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zvrhlí maturanti vyděsili Jihlavu
28 sebevražd. Takové je tablo studentů jihlavského gymnázia. Pro někoho jde o studentskou recesi, pro druhé o vrchol nevkusu. Píše o tom server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Silová ministerstva nepatří mezi naše největší priority
Dopis Jana Hamáčka členům ČSSD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Sněmovní výbor posoudí Babišův podnět na zahájení řízení s Peksou
Sněmovní mandátový a imunitní výbor dnes bude jednat o návrhu na zahájení disciplinárního řízení s poslancem Pirátů Mikulášem Peksou. Návrh podal premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) kvůli Peksovým výrokům o tom, že premiér zneužívá evropské dotace. Pirátský poslanec se brání slovy, že se jednalo o konstatování faktu. Policie Babiše stíhá pro podezření z dotačního podvodu v případu Čapí hnízdo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ekonomka Lipovská: Dělejte si zásoby, bude hůř. Euro vypadá jako výletní loď, ale stane se z něj Titanik. Že nás EU chrání před válkou? Za 13 let 38 islamistických útoků, 578 mrtvých, 4571 zraněných
ROZHOVOR Není nejmenší důvod, proč bychom si v eurotragédii měli zahrát byť jen vedlejší roli, protože euro je z ryze ekonomického hlediska pro současnou eurozónu naprostý nesmysl. Tak reaguje členka Katedry ekonomie Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity Hana Lipovská na dotaz, zda by Česko mělo přijmout společnou evropskou měnu. Připomíná také, že evropská hospodářská integrace je pouze cestou, jak přimět nesouhlasící a nespolupracující evropské národy k integraci politické. Pochvaluje si, že brzy vyschne dotační příliv, neboť dotace udělaly ve struktuře naší ekonomiky mnoho škody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Peksovi za výroky o Babišově zneužívání dotací trest nehrozí. Výbor s ním řízení nezahájil
Babiš tvrdí, že ho Peksa na jednání se švédskými poslanci urazil, když o něm hovořil jako o premiérovi, který zneužívá dotace a je trestně stíhaný.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 22.5.2018 v 15:36, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Nová škola na Zličíně má být hotová koncem léta 2019
Pražští radní na dnešním zasedání rozhodli o výběru zhotovitele zcela nové základní školy na Zličíně. Vítězem veřejné zakázky, která se uskuteční po následujících šestnáct měsíců, je společnost Geosan Group. Celkové náklady nové výstavby dosáhnou 257 milionů korun. Uvedla to radní pro školství a evropské fondy Irena Ropková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Paroubek: Poučné senátní volby
Doplňovací volby do senátu na Zlínsku byly v mnoha směrech velmi poučné. Připomeňme si, že se jedná o výrazně levicový obvod, který byl dlouhá léta zastupován sociálně demokratickou senátorkou Alenou Gajdůškovou a poté Františkem Čubou, který zcela nesporně patří rovněž k levici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Piráti: Nevzdávejme se možnosti rozhodovat
Česká pirátská strana - Plzeň je proti skandálním podmínkám fúze (splynutí) akciové společnosti Plzeňská Teplárenská s koncernem EPH Daniela Křetínského. Tuto transakci považujeme za mimořádně nevýhodnou pro všechny Plzeňany. Proto vyzýváme zastupitele města, aby na schůzi ve čtvrtek 24. května současnou podobu fúze zamítli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Bezpečnostní situace v Turecku se zhoršuje
MZV ČR upozorňuje na zvýšené riziko možných bezpečnostních incidentů po celém území Turecka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Konec mlžení - EET nefunguje
Díky Hlídacímu psovi za tuto analýzu. Jednoznačně potvrzuje, že EET nefunguje a že stát na něm nic nevydělá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Bruselu „cvaká zadnice“ strachy? Jde o Itálii. Může být mnohem hůře
Po zveřejnění společného dokumentu o společném vládnutí Hnutí pěti hvězd a Ligy severu narůstají obavy Evropské unie. Natolik euroskeptická vláda tady ještě nikdy nebyla a Brusel podle médií začíná panikařit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ACK ČR odmítá poplašné zprávy, týkající se cestovních kanceláří
Asociace cestovních kanceláří ČR se zásadně ohrazuje proti analýze společnosti Bisnode, dle které je 6 % cestovních kanceláří ohroženo úpadkem, resp. 5% vykazuje zvýšené riziko krachu. ACK ČR má po analýze scoringové tabulky Bisnode za to, že se Bisnode nešťastně unáhlila v bulvárnosti své včerejší tiskové zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Muslimský antisemitismus existuje, ale mnohem horší je... AfD. Německý novinář překvapil
Korespondent německého veřejnoprávního rozhlasu Martin Gak píše pro bruselský server Politico o „novém antisemitismu“, za kterým stojí muslimští migranti. Ale vzal to z velmi překvapivého úhlu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): Tajuplný rozhovor Roberta F. Kennedyho s Lenkou Janáčkovou - 1968
V roce 2006 byl v USA dokončen a do kin uveden celovečerní film „Atentát v Ambassadoru. Vražda, která změnila historii a život mnoha lidí“. Film byl prý natočen podle skutečnosti, ale zpracování je spíš románový mýtus, který fakta překrucuje a zamlžuje než, aby je objasňoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zaměstnanci Skupiny ČEZ věnovali pojedenácté čas dobré věci
Čas pro dobrou věc nastal opět po roce pro zaměstnance Skupiny ČEZ na severu Čech. V Ústeckém kraji pomáhali Dětskému domovu v Mašťově, občanskému sdružení RADKA v Kadani či Domovu pro seniory tamtéž, Domovu pro seniory Severní Terasa v Ústí nad Labem, Domovu u Trati Centra sociální pomoci v Litoměřicích a Skanzenu v Zubrnicích. V Libereckém kraji pak dobrovolníci zavítali do Jedličkova ústavu. Pomoc za ta léta víceméně již ostřílených 38 dobrovolníků byla více než různorodá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Raději ani nejím, aby mé dítě mělo, co chce. Otřesná zpráva o životě v České republice
„Nechal by nás klidně pod mostem!“ Aby si dítě mohlo dovolit zájmový kroužek, musejí maminky čerpat stavební spoření nebo samy sebe šidit. Některá dopřeje svým mrňatům zeleninu jen proto, že ji sama vypěstuje. S příjmem do deseti tisíc korun, se kterým musí vyjít třetina sólomatek, si nelze vyskakovat. „300 Kč? Směšné výživné. Dělal a možná dělá načerno a tento stát mu to umožňuje,“ postěžovala si osamělá matka v dotazníkové akci, kterou uspořádala Dana Pavlousková z Klubu svobodných matek. Komentáře od stovek samoživitelek potvrzují, že trvá alarmující stav: Polovina otců svým ratolestem neposílá výživné vůbec a nechá je i s matkou vědomě živořit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr zdravotnictví podepsal Dvouletou smlouvu s WHO
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes spolu s ředitelkou Regionální úřadovny Světové zdravotnické organizace (WHO) pro Evropu Zsuzsannou Jakab podepsali Dvouletou smlouvu o spolupráci mezi Ministerstvem zdravotnictví ČR a Regionální úřadovnou WHO pro Evropu na léta 2018–2019. Stalo se tak v rámci 71. zasedání Světového zdravotnického shromáždění v Ženevě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Sovětský komunista Koněv sochu v Praze má, náš vojevůdce Radecký nikoliv
Na pražském náměstí na Praze 6 stojí socha sovětského maršála Koněva, který organizoval v březnu roku 1968 přípravy na invazi vojsk Varšavské smlouvy do ČR uskutečněnou v létě téhož roku. A maršál Radecký, náš vojevůdce?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zástupci výrobních družstev byli oceněni v Marketérovi roku 2017
Ve čtvrtek 17. května vyhlásila Česká marketingová společnost v Divadelním sále Klubu Lávka v Praze výsledky marketingové soutěže Marketér roku 2017. V silné konkurenci nominovaných finalistů se umístili také dva zástupci českých výrobních družstev. Zvláštní cenu prezidia ČMS obdržel Radek Chládek, předseda oděvního družstva Vývoj Třešť, diplomem za nominaci byl oceněn Josef Habart, obchodní a marketingový ředitel družstva Otava Písek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Tachometr vydal svědectví: Bělobrádek najel služebním autem 250 kilometrů denně
Lidové noviny se zaměřily ve svém dnešním vydání na to, kolik kilometrů ve svých služebních vozech najeli bývalí členové vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) po jejím konci. Vítězem se stal šéf lidovců a někdejší místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Váš hlas si v Evropském parlamentu poctivě odpracuji
Nominační proslov Tomáše Zdechovského v primárních volbách do Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
,,Zima byla, bláto bylo, cikáně se narodilo.” Česko bouří nad výrokem, že žena prince Harryho je cikánka
V ODS je dusno. Nymburský člen René Franěk totiž na svém facebookovém profilu napsal, že si britský následník trůnu princ Harry „bere cikánku“. Jak informovala Česká televize, předseda občanských demokratů Petr Fiala vyzval Fraňka k omluvě, neboť taková vyjádření jsou nepřijatelná a nechutná. Pokud se Franěk neomluví, nemůže být podle Fialy členem ODS. A k výroku se začali vyjadřovat i další.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
V rámci vnitrostranické debaty ČSSD je to, co si přeje Hamáček, silným argumentem, říká komentátor Eichler
Mezi sociálními demokraty jsou vášniví zastánci i odpůrci vstupu ČSSD do koalice s hnutím ANO, o kterém od dnešního dne hlasují ve vnistrostranickém referendu, které potrvá zhruba tři týdny a rozhoduje bezmála osmnáct tisíc lidí. Podle čeho se budou členové rozhodovat, odpovídal v pořadu Události, komentáře na ČT24 situaci komentátor z Deníku Referendum Patrik Eichler.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Být Turky, mlčím o historii, dokud se k ní sami nepostaví čelem
Komentář na facebookovém profilu k Erdoganovu přirovnání, že izraelský přístup k Palestincům v Pásmu Gazy se podobá nacistickému pronásledování Židů v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Prezident republiky zaslal kondolenční telegram kubánskému prezidentovi
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v pátek dne 18. května 2018 kondolenční telegram Migueli Díaz-Canelovi, prezidentovi Státní rady Kubánské republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist