Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2022
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.295x, což odpovídá cca 119.750-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Jan Ziegler: Potvrzeno, civilní letadlo nad Ukrajinou sestřelili Rusové
Mezinárodní vyšetřovací komise dnes jasně prokázala, že let MH-17 malajských aerolinií nad Ukrajinou sestřelila ruská armáda. Při této tragédii zemřelo téměř 300 lidí. Ovšem ruská vina byla jasná od počátku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Idioti, vysmál se Zeman komentátorům. Teď se ozval další nářek
O prezidentovi Miloši Zemanovi všichni vědí, že pro ostrá slova nechodí daleko. S chutí uráží např. pracovníky médií. Znovu to ukázal na Žofínském fóru, kde označil sportovní komentátory za „idioty“. Komentátorka, které se tohoto nelichotivého označení od Zemana dostalo, se ovšem rozhodla nemlčet. Posuďte sami, jak zareagovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Miliardy, únosy, hovory z basy. Jaromír Soukup se pustil do temného případu
Ve včerejším dílu pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa se generální ředitel TV Barrandov podíval na šokující okolnosti případu tzv. lihové mafie, která se nezdráhala uplácet policisty, unášet potomky svých obchodních rivalů a nutit jejich rodiče, aby u výslechu popírali svá předchozí svědectví. Sám Radek Březina pak prý stále ukrývá miliardový majetek!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Profesor Staněk: Hospodářská krize přijde. Otázka je, zda za pár měsíců, nebo za dva roky
ROZHOVOR Není diskuse o tom, jestli přijde zásadní finanční krize. Diskuse může být pouze o tom, jestli nastane za několik měsíců, nebo za dva roky. Přitom odhady jejích důsledků se pohybují mezi deseti až dvacetinásobkem důsledků krize z roku 2008. Toho, kdo chce stále tvrdit, že je ekonomika ve skvělé kondici, by se profesor Peter Staněk z Ekonomického ústavu Slovenské akademie věd rád zeptal, jak dlouho může vydržet růst založený pouze na růstu zadluženosti populace a ekonomických subjektů. Tlumí nadšení nad rostoucí ekonomikou Česka i Slovenska a tvrdí, že hlavním problémem střední Evropy jsou stále nesmírně nízké mzdy v porovnání se mzdami lidí v západní Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Hüner: Tažení proti „šmejdům“ v energetice má první výsledky
Trojnásobný nárůst podnětů v souvislosti s tzv. šmejdy v energetice. Reakce na osvětu a spolupráci Ministerstva průmyslu a obchodu, České obchodní inspekce a Energetického regulačního úřadu. V úterý společně informovaly o tom, jak se spotřebitelé mohou bránit nekalým obchodním praktikám v energetice, kterých v poslední době dramaticky přibývá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Tomáš Klus filozofuje: Když všichni natáhneme ruce, obejmeme celou planetu
Zpěvák Tomáš Klus má za to, že by si Češi, Moravané a Slezané měli více naslouchat a také by se měli chovat zodpovědně a nenechat se štvát jednoduchými slogany proti druhým lidem. Každý člověk má svou vnitřní velikost. Každý z nás je stejně velká pravda, napsal doslova Klus na sociální síti facebook.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Poslal Babiše do pr...! Odpůrci premiéra jásají
Bývalý ministr obrany, kancléř prezidenta Václava Havla, ale také disident Luboš Dobrovský se měl dočkat ocenění za svou statečnost. Měl mu ho předat premiér Andrej Babiš. Dobrý však dal najevo, že z rukou trestně stíhaného člověka o žádné ocenění nestojí. Napsal premiérovi dopis. Bývalá poslankyně za ODS Kateřina Dostálová poznamenala, že byl Babiš „elegantně poslán do prdele“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Drzý fracku, řekl lidovci poslanec Okamury a odešel. Jako jediní jsme byli na jednání o Marrákešské deklaraci, kde se činila SPD
Ještě před jednáním pléna Poslanecké sněmovny o migrační Marrákešské deklaraci se sešel sněmovní výbor pro evropské záležitosti, který byl svolán k témuž tématu. ParlamentníListy.cz na něm byly přítomny. Požadavek podmínit vyplácení rozvojové pomoci africkým zemím jejich spoluprací při navracení nelegálních migrantů navrhl poslanec Jiří Kobza (SPD). Proti tomuto návrhu se postavilo Ministerstvo zahraničních věcí. Členové výboru jej však velkou většinou schválili. Proti hlasovali pouze poslanci za TOP 09 a Starosty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Metnar: Odmítám povinné kvóty, odmítám ilegální migraci
V Poslanecké sněmovně vystoupil při projednávání marakéšského protokolu také ministr vnitra Lubomír Metnar, který obhajoval svůj postoj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Platforma ELIIT chce vzdělávat sportovce v přípravě na sportovní důchod
Sportovní důchod zůstává pro vrcholové sportovce obrovskou výzvou. To platí v Česku i ve světě, a to včetně špičkových soutěží, jako jsou americká NFL nebo NBA. Podle některých zdrojů například čtyři z pěti hráčů amerického fotbalu do pěti let po ukončení kariéry vyhlásí osobní bankrot respektive zažijí výrazné finanční problémy, v případě basketbalistů jde o dva ze tří. V Česku podobné statistiky chybí, vážnost situace nicméně potvrzují nejen nedávné tragické události.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Langšádlová: Zemane, zalez už někam
Politička za TOP 09 Helena Langšádlová se vyjádřila k prezidentu Miloši Zemanovi a k novému projednávání kauzy Peroutka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Nerozumíme obyčejným lidem. Oni se bojí uprchlíků, varovala novináře Saša Uhlová
Novinářka Saša Uhlová v DVTV Apel pronesla pár vět směřovaných ke kulturním elitám nesoucím zodpodvědnost za rozdělení společnosti v České republice mnohem víc než prezident Miloš Zeman. „Bojíme se společnosti, která má jiné obavy než my, dlouho jsme si jich nevšímali a teď nás dokážou přehlasovat,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Zimola: Zeman a komunisti mají právo nám mluvit do ministrů. Po referendu může část strany odejít
Prezident i komunisté mají právo mluvit do toho, kdo by měl být za ČSSD ve vládě, tvrdí v rozhovoru pro Aktuálně.cz první místopředseda ČSSD Zimola.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 24.5.2018 v 06:36, zobrazit podobné
Štvete nás, tak máte smůlu? Brusel nám chce výrazně utáhnout uzdu. Konkrétním návrhem
Brusel navrhuje zavedení demokracie naruby. V rámci schvalování rozpočtu chce provést změnu Lisabonské smlouvy. Bez ratifikace národními parlamenty nebo referendem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Andrej Babiš a členové vlády navštíví Kraj Vysočina
Předseda vlády Andrej Babiš navštíví v pondělí 28. května 2018 spolu s dalšími členy vlády Kraj Vysočina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Metnar nic nepodepsal, je to lež! Andrej Babiš křičel na poslankyni SPD, která se ho zeptala na Marrákeš
Sněmovna v souvislosti s debatou o sporné Marrákešské deklaraci pojednávající o imigraci z Afriky do Evropy navrhla, aby Česko podmínilo rozvojovou pomoc zdrojovým státům jejich spoluprací v návratové politice. Na návrh evropského výboru se na tom Sněmovna usnesla zhruba po 2,5hodinové debatě, v níž deklaraci kritizovali zejména poslanci SPD Tomia Okamury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Porošenko si setkání s D. Trumpem koupil
Osobní právník Trumpa Michael Cohen tajně přijal na svém účtu tajnou platbu ve výši 400 tisíc dolarů, podle jiných zdrojů až 600 tisíc, aby zorganizoval setkání amerického prezidenta s ukrajinskou hlavou státu Petro Porošenkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Mezinárodní právo má vyšší váhu než národní zákon
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 24. května 2018 k důsledkům závazků a migračních rizik, které vyplývají z podpisu Marrákešského protokolu ministrem vnitra
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš jednal se zástupci mise amerických investorů a organizace ACEBA
Předseda vlády Andrej Babiš se ve středu 23. května 2018 na Úřadu vlády ČR setkal se zástupci mise American-Central European Business Association (ACEBA) a amerických společností, které ACEBA sdružuje. Jednal s nimi o hospodářské spolupráci s USA a o příležitostech pro spolupráci s americkými investory v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Podnikatelé ztrácejí důvěru v českou ekonomiku
„Důvěra v tuzemskou ekonomiku klesá. Česká republika tak následuje Německo, kde se indikátor důvěry propadl na nejnižší hodnotu od února 2017. Horší výsledky jsou důsledkem nižšího hospodářského růstu a slábnoucího zahraničního obchodu,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Vys*at se na to? Migrace vždy byla a bude, řekl Schwarzenberg a začal mu u pultu zvonit mobil
Expředseda TOP 09 Karel Schwarzenberg se na půdě Poslanecké sněmovny rovněž vyjádřil k tématu migrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zimola o Babišovi: Je jako krokodýl. Nevíte, jestli ho máte polechtat po bradě, nebo majznout po palici
Místopředseda ČSSD Jiří Zimola pro server Aktuálně.cz uvedl, že do ministrů nově skládané vlády mají právo mluvit prezident Miloš Zeman i komunisté. „Po referendu může část strany odejít,“ zmínil Zimola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman je blb. Vypráskat ho bičem, napsal Pavel Šafr
Velmi zostra se vyjádřil šéfredaktor serveru Forum24.cz Pavel Šafr k prezidentu republiky Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ohromný skandál hýbe Žatcem. Starostka a zároveň senátorka za hnutí ANO odmítá mluvit o zmizelých milionech. My to ticho doslova prorvali
ParlamentníListy.cz mají k dispozici audit společnosti Žatecká teplárenská. Když jsme se do něj začetli, nestačili jsme se divit. Audit mimochodem provedla renomovaná firma Ernst & Young.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Julia Skripalová se chce vrátit do Ruska, které ji údajně chtělo zavraždit. Kalousku či Hamáčku, dobré, co?
Ne že bych miloval urážlivá oslovení, ale u našich rusofobů jsou přiléhavá a mírnější výrazy ani nelze použít. Ta nablbla známe. Jen si vzpomeňme, jak Kalousek, Schwarzenberg, Sobotka a další a další bojovali za osvobození ukrajinské Nadji Savčenkové z ruského vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Co jste to řekl o vlastenectví? Zopakujte to. Vy jste něco inhaloval, udeřil na Piráta poslanec SPD
Pirátský poslanec František Kopřiva se domnívá, že více nebezpečné než marrákešský protokol jsou výroky prezidenta Miloše Zemana o Novičoku. Své pak řekl také poslanec Volný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Po pořadu ČT vystupuje profesor Pavel Klener: Vykadit rakovinu? Léčitelka léčí pitím moči. Jako lék prodávali ředěné Savo. Pozor na psychopaty
ROZHOVOR Léčitelé. Jedni radí pití moči nebo hladovku jako účinný lék proti rakovině, jiní se o diagnózách pacientů a jejich léčbě radí s duchem princezny Diany. Podle uznávaného hematologa a onkologa profesora Pavla Klenera jsou to všechno nesmysly, které tahají z lidí peníze a kvůli kterým riskují i smrt, přitom by jim klasická léčba mohla zachránit život. „Na Slovensku byl poměrně velký průšvih, když se ukázalo, že jeden alternativní lék, který se prodával, bylo vlastně ředěné Savo,“ poukázal na podvodné a velmi nebezpečné praktiky některých podvodných léčitelů v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz profesor Pavel Klener. Ale proti doplňkové léčbě třeba bylinkami po dohodě s lékařem nic nemá, ta může podle něj dokonce prospět, protože může zlepšit reakci i na klasickou léčbu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Když je situace zlá, začněte lhát, řekl Juncker. Ty lži míří ke třetí světové. Pozor na blbosti o Itálii
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ „Poslední rok je svým způsobem převratný v tom, že už to nejsou jen lži kryjící nějaké hanebnosti, ale které usilují rovnou o eskalaci napětí, na jehož konci by mohla být ‚třetí světová‘ proti Rusku nebo Číně nebo oběma,“ uvažuje nad mezinárodní situací editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Konkrétně má na mysli rétoriku kolem kauzy Novičok, ale i poslední vyhlášení šéfa diplomacie USA Marka Pompea, kterým tlačí Evropu k vypovězení dohody s Íránem. Spencerová v rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz rovněž varuje před „panikářskými“ texty, podle nichž nám nastávající italské vládní Hnutí pět hvězd chce vnucovat migranty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Idioti s otevřenou hubou: Prezident Zeman pod palbou Kalouska a Roberta Záruby. Vichnar, Ester Ledecká a nervy na pochodu
Slova prezidenta Miloše Zemana na adresu sportovního komentátora Petra Vichnara zarazila expředsedu TOP 09 Miroslava Kalouska. A nebyl sám, kdo se k nim vyjádřil. Na stranu Vichnara se přidal i jeho kolega, komentátor Robert Záruba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Hamáček porušil naši dohodu, že nenavrhne na jako ministra zahraničí Pocheho, tvrdí Zeman
"Kdyby se měl dostat do Černínského paláce takový amatér, považoval bych to za chybu," řekl Zeman na Pocheho adresu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 24.5.2018 v 22:36, zobrazit podobné
Národní divadlo: Vítejte v Thébách
Národní divadlo uvádí na scéně Stavovského divadla představení Moiry Buffiniové Vítejte v Thébách, současnou hru na současné téma, ale s antickými figurami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Petice: Zastavme útok potravinářských lobbistů na zdraví dětí v českých školách
Bez většího zájmu a s vyloučením veřejnosti se nyní v tichosti připravuje úprava pamlskové vyhlášky – která od 1. ledna 2017 mezitím úspěšně vytlačila mnohá nezdravá jídla ze školních automatů a bufetů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Ukončení provozu HOTLINE
Policie České republiky provozuje od roku 2012 internetový formulář pro hlášení závadového obsahu a aktivit na internetu, tzv. policejní internetovou hotline.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Paroubek: Novičok opět rozděluje
Část funkcionářů sociální demokracie uvádí jako příklad hlasovací mašinérie, která funguje v poslanecké sněmovně mezi hnutím ANO, komunisty a okamurovci, včerejší hlasování těchto stran v poslanecké sněmovně, proti zařazení projednávání kauzy novičok v Poslanecké sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice: Své ano si řekli na JIPce Infekčního oddělení
V českobudějovické nemocnici se minulý týden udála velice nestandardní událost. Přímo na jednotce intenzivní péče Infekčního oddělení v sobotu proběhl svatební obřad. Své ano si řekli pacient v závažném, ale stabilizovaném stavu, a jeho snoubenka. Oddávajícím byl nemocniční kaplan, svědky ošetřující lékař a sestra ve službě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Tři ministerští úředníci půjdou před soud. Podle žalobců poškodili stát o miliardy
Vrchní státní zastupitelství podalo žalobu na tři úředníky Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO). Podle žalobců způsobili škodu přes 4,5 miliardy korun v souvislosti s dohodou mezi ministerstvem a Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou (ČMZRB) o vytvoření záručního fondu v rámci Operačního programu Podnikání a inovace 2007-2013, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Emmanuel Macron prý řval na Babiše. Co se stalo?
V únoru tohoto roku premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) s radostí oznámil, že v květnu přijede do Prahy francouzský prezident Emmanuel Macron. Jenže server Forum24.cz tvrdí, že to všechno bylo trochu jinak. Macron prý na Babiše na schůzce pořádně zvyšoval hlas a nenechal na trestně stíhaném premiérovi České republiky nit suchou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Koho zajímá novičok? Lidi to ani nevědí, vysvětlil Babiš, proč s SPD a komunisty odmítli kauzu řešit
Pro vyřazení bodu o výrocích prezidenta Miloše Zemana k údajné výrobě jedu novičok v Česku společně hlasovali poslanci ANO, KSČM a SPD.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 24.5.2018 v 15:36, zobrazit podobné
Ne, Rusko Skripala neotrávilo, trvá si na svém Andor Šándor. A drtí západní verzi dalšími informacemi
ROZHOVOR „Předpokládám, že se z našich výkřiků do tmy Rusko nikterak strachy neklepe. Měli bychom si uvědomit, v jaké situaci jsme: Rusko potřebujeme k řešení řady vážných problémů,“ tvrdí bezpečnostní expert a bývalý náčelník Vojenské zpravodajské služby Andor Šándor. Zároveň upozornil, že Vladimir Putin by nikdy neudělal takovou hloupost, aby nechal po osmi letech zabít dvojitého agenta, kterého měli několik let v držení a pak ho v roce 2010 propustili. Rusko by tak ohrozilo další výměny zadržených agentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Normální lidé jsou označováni za extremisty. Hrozí nám zánik. Benjamin Kuras vydává politicky nekorektní knihu o imigraci
Spisovatel Benjamin Kuras ve středu představil v Ristorante Adriatico svou novou knihu Zachraňte Itálii s podtitulem Politicky nekorektní bloumání rodištěm evropské civilizace, kterou vydalo nakladatelství Eminent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Návrh našeho usnesení umožňuje všechny varianty
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 24. května 2018 k důsledkům závazků a migračních rizik, které vyplývají z podpisu Marrákešského protokolu ministrem vnitra
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Migrační a azylová politika musí zůstat v plné rozhodovací kompetenci ČR
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 24. května 2018 k důsledkům závazků a migračních rizik, které vyplývají z podpisu Marrákešského protokolu ministrem vnitra
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Dominik Rusinko: Turecká lira zastavila pád… Alespoň prozatím
Po výprodeji ruského rublu a argentinského pesa se aktuálně strasti emerging markets zhmotnily především v turecké liře. Včerejší intervence turecké centrální banky, která mimořádně zvýšila úrokové sazby o 300 bps na 16,5 %, sice zastavily její prudký propad, nicméně vyhráno lira zdaleka nemá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zimola: Jiří Paroubek má mou podporu
Místopředseda ČSSD Jiří Zimola se v rozhovoru pro server XTV.cz rozhovořil o možné vládní koalici sociální demokracie s hnutím ANO. Proč sám nepůjde do vlády? A jak bude ČSSD konkurovat marketingu Andreje Babiše? Rozhovor moderoval Luboš Xaver Veselý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Cikáni. Blbci. Simulanti. Doktor Macek otevřel věc, která se týká našeho národa
Doktor Miroslav Macek usedl k počítači a sepsal další z řady glos. Tentokrát mířil ostrými slovními náboji na „hyperkorektní blbce“ a na ODS. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Elvis poprvé v Česku! Světová show Elvis – Live on Screen 8. června v O2areně Praha
Během vojenské služby na sklonku 50. let v někdejším Západním Německu se Elvis Presley na party zamiloval do nádherné čtrnáctileté modrooké dívky Priscilly Beaulieu. Když tehdy Priscilla vešla do místnosti, Elvis v úžasu vyskočil ze židle se slovy: „Kde ses celý můj život schovávala?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Malajsijské letadlo nad Ukrajinou sestřelila ruská raketa, řekli vyšetřovatelé
Raketový systém použitý při sestřelení letadla nad Ukrajinou v roce 2014 byl součástí ruských ozbrojených sil, uvedl mezinárodní tým vyšetřovatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Exprezident Klaus ve Vídni: Rozdělení Československa bylo přátelské, pečlivé a odpovědné. Děkuji Mečiarovi
Prezident Václav Klaus vystoupil na půdě vídeňské vysoké školy diplomacie k tématu rozdělení Československa. Podle jeho názoru přineslo jen samá pozitiva a vztahy mezi Čechy a Slováky jsou nyní lepší, než byly ve společném státě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Oheň na střeše: Babiš zase ponížil ČSSD s pomocí hlasů Okamury. Zaorálek se naštval, koalice v ohrožení
Sociální demokraté se opět rozčilují. Premiér Andrej Babiš znovu hlasoval spolu s KSČM a SPD, tentokrát proti zařazení bodu „Novičok“ na program Sněmovny. O den později se situace zopakovala při hlasování o novele zákona o státní službě. ČSSD se to nelíbí. V Českém rozhlasu se o tom rozpovídal rozzlobený Lubomír Zaorálek. Mnoho vlivných sociálních demokratů koalici v referendu nepodpoří. Národovec Foldyna hlasoval s ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Jsem v šoku. Tomio Okamura podporuje příliv islamistů do ČR
Můj názor na šéfa Strany přímé demokracie je dlouhodobě konzistentní. Tomio Okamura je pro mě pouhý populista v nejhorším smyslu slova, který manipuluje a zneužívá přirozený strach lidí o jejich bezpečnost a budoucnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Langšádlová tady mudruje, ale na jednání nebyla! udeřil Okamura. Vyhrocené jednání Sněmovny o migraci
Poslanecká sněmovna se rozhodla projednávat důsledky podpisu marrákešského protokolu, jenž za Česko v souvislosti s migrací podepsal ministr vnitra Lubomír Metnar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Sněmovna posunula dál novelu zákona o státní službě. Piráti nesouhlasí
Poslanecká sněmovna včera hlasy známé hlasovací koalice ANO KSČM SPD posunula do druhého čtení vládní novelu zákona o státní službě. Piráti ve prospěch novely nehlasovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČVUT: Centrum města budoucnosti bylo slavnostně otevřeno
Dne 23. května 2018 byla pod záštitou rektora ČVUT doc. RNDr. Vojtěcha Petráčka, CSc., otevřena laboratoř Centrum města budoucnosti CIIRC ČVUT (CMB)/Center of City of Future (CCF) v budově Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC ČVUT).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Nemá rád Německo a chce plán pro odchod od eura. Nový předák Itálie vyvolává na Západě zděšení
Itálie se po dvou měsících vyjednávání nejspíše dočká nové vlády. Italský prezident ve středu jmenoval premiérem Giuseppe Conteho, třiapadesátiletého právníka bez předchozích politických zkušeností. Conte je společným nominantem protestního Hnutí pěti hvězd (M5S) a protiimigrační Ligy severu. Politický nováček má nyní vytvořit seznam nových ministrů. Předpokládaný ministr financí nemá rád Německo a chce plán pro opuštění eura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš jednal s maršálkem polského Sejmu Kuchcińskim
Ve středu 23. května 2018 se premiér Andrej Babiš setkal v Poslanecké sněmovně s maršálkem Sejmu Polské republiky Markem Kuchcińskim. Jednali spolu o posílení ekonomické spolupráce, evropských otázkách i polské menšině žijící v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
České dráhy: Parním vlakem na dětský filmový festival ve Zlíně
Na přelomu května a června se ve Zlíně koná další ročník mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež. V rámci doprovodného programu už 58. ročníku si přijdou na své nejen milovníci kinematografie, ale i železniční nostalgie. Pro účastníky festivalu vypraví České dráhy v sobotu 26. května parní vlak mezi stanicemi Otrokovice, Zlín střed a Vizovice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
SOČR na novém albu – v syntéze se současnou elektronikou
V červnu 2018 vyjde u prestižního labelu Mercury KX (Decca Classics/Universal) konceptuální album A Portrait Of John Doe, které společně připravili Tomáš Dvořák (Floex) s britským skladatelem a producentem Tomem Hodgem. V červnu 2016 se uskutečnilo studiové natáčení orchestrální části, kompletní nahrávka vznikla v září loňského roku při živých koncertech ve Studiu 1 Českého rozhlasu a v součinnosti s rozhlasovými symfoniky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Barta (OČR): Neumíš počítat? Nevadí, na Ministerstvu práce a sociálních věcí tě rádi vemou
Doby, kdy museli ministerští úředníci ovládat i počty jsou pryč. Na MPSV nezvládají základní početní úkony a dokonce sčítají i „hrušky s jabkama“. Za co platí úředníky daňoví poplatníci? Kdo ví ???
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Další hysterie v kauze novičok
Předseda ODS Petr Fiala se snažil na jednání Sněmovny prosadit nový bod, ve kterém se měly řešit výroky pana prezidenta Miloše Zemana o tom, že se v Česku skladoval a vyráběl novičok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Míň chlastu, Miloši! Jiří Mádl nadává Zemanovi
Režisér a herec Jiří Mádl se na svém facebookovém profilu vyjádřil ke článku vydanému na serveru Echo24.cz informujícímu o tom, že všechny Zemanovy čínské miliardy zaplatili Češi a Slováci. „Hezky, Miloši! Teď už jseš prezidentem dolních 16 milionů,“ reagoval herec doslova, i když obyvatel je deset milionů. V návaznosti na celou situaci je navíc velmi podivný středeční tweet Jaroslava Tvrdíka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman přirazil Babiše ke zdi: Ať jde třeba s Okamurou. Možná mu nic jiného nezbyde. Pak promluvil o bolševickém myšlení českých novinářů...
Ve čtvrtečním pořadu Jaromíra Soukupa Týden s prezidentem tradičně vystoupil prezdient Miloš Zeman se svými postoji k aktuálním tématům. Prozradil například svůj odhad na výsledek vnitrostranického referenda ČSSD, nezapomněl se opět obout do českých novinářů a poradil, jak by mohl vypadat kompromis pro ANO a KSČM ve věci zahraničních misí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Čachrář Andrej Kiska? Na prezidenta Slovenska praskají divné věci
Se zajimavým zjištěním o zdrojích financování prezidentské kampaně slovenského prezidenta Andreje Kisky přišla ve středuTV Markíza. Ta informovala, že jak svou neoficiální, tak i oficiální prezidentskou kampaň hradil přes společnost KTAG, které je spolumajitelem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Bartoň (Piráti): Vodáci si na svobodný přístup zatím musí počkat
Návrh na změnu zákona o vnitrozemské plavbě, který dekriminalizuje pití alkoholu u vodáků, vláda nepodpořila. Návrh přitom již podepsalo 52 poslanců z 8 různých poslaneckých klubů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ERÚ: Tuzemská spotřeba elektřiny pokořila loni rekord
Energetický regulační úřad zveřejnil Roční zprávu o provozu elektrizační soustavy ČR, Roční zprávu o provozu plynárenské soustavy ČR a Roční zprávu o provozu teplárenských soustav ČR. Zprávy zahrnují komplexní statistiky o energetice za celý minulý rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
U podpory vlády komunisty není otázka jestli vadí nebo nevadí, zklamal Stropnický Tvarůžkovou. Pak to napravil u Ruska a sestřelení letadla
Spojené státy zrušily plánovaný summit se Severní Koreou. Jak moc to oddálí najději na konec severokorejského jaderného programu? K tomu se ve čtvrtečním Interview na ČT24 vyjádřil ministr zahraničí v demisi Martin Stropnicky (ANO). Prozradil i svůj názor na vznikajicí českou vládní koalici, na mimořádnou schůzi poslanců k Zemanovým výrokům ke kauze novičok, či k aktuálnímu obvinění Ruska mezinárodními vyšetřovateli z útoku na civilní letadlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Názor k Philipu Rothovi
Když včera zemřel Philip Roth, objevila se řada článků vzpomínajících, že to byl on, kdo jako jeden z prvních slavných spisovatelů seznámil Západ se současnou českou literaturou, která se nesměla během let normalizace u nás vydávat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
STEM: Názory na naše členství v EU
S členstvím České republiky v Evropské unii je dnes spokojena polovina našich občanů. Téměř tři čtvrtiny našich obyvatel cítí sounáležitost s Evropou a cítí se být Evropany. Obě charakteristiky jsou v čase na vzestupu. Z druhé strany vládne skepse k praktickým politikám EU a mnohé pochybnosti. Otázkou nevyjasněnou, která dělí občany na dvě stejné části, je otázka, zda naše národní zájmy jsou v rozporu se zájmy Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Migrace vždy byla a vždy bude
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 24. května 2018 k důsledkům závazků a migračních rizik, které vyplývají z podpisu Marrákešského protokolu ministrem vnitra
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Benešík (KDU-ČSL): Pan Okamura se vlamuje do otevřených dveří
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 24. května 2018 k důsledkům závazků a migračních rizik, které vyplývají z podpisu Marrákešského protokolu ministrem vnitra
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Novičok ve sněmovně bude. Kalousek si to prosadil
Poslanci se sejdou na mimořádné schůzi – věnované kauze kolem údajné výroby jedu novičok v tuzemsku a souvisejících výroků prezidenta Miloše Zemana – příští týden ve čtvrtek. Uvedl to sněmovní web. Pod žádost o její svolání se podepsalo 55 poslanců z klubů TOP 09, ODS, Pirátů, STAN a KDU-ČSL. ČTK to řekl předseda klubu TOP 09 Miroslav Kalousek, který podnět předal dnes po poledni, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky přijal představitele NRZP ČR
Prezident republiky přijal představitele Národní rady osob se zdravotním postižením České republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Ministři KDU-ČSL Istanbulskou smlouvu nepodpořili
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 24. května 2018 k důsledkům závazků a migračních rizik, které vyplývají z podpisu Marrákešského protokolu ministrem vnitra
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Budějovickému Budvaru se loni dařilo ve výrobě ležáku a v exportu
Budějovický Budvar, n. p., loni zvýšil prodej ležáku o 2 % a vystavil tak nejvíce světlého ležáku ve své historii. Pivovar také vyvezl rekordní objem piva. Do 76 zemí exportoval celkem více než 990 tis. hektolitrů piva, to je meziročně o 1,5 % více. Pivovar tím potvrdil pozici druhého největšího českého vývozce s podílem 21,5 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: Stát bude moci oceňovat sportovce bez nedůstojných dohadů a prodlev
Vláda včera schválila novelu o oceněních udělovaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, která rozšířila možnost odměňování sportovců za mimořádné výkony na olympijských a paralympijských hrách. Sportovce bude za vynikající reprezentaci České republiky nově odměňovat přímo MŠMT, dosud tyto odměny rozděloval Český olympijský výbor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Trump plánuje cla na dovoz automobilů
A je to tady. Už v momentě, kdy v Sofii minulý týden EU nesmyslně vyhlásila, že vydá nařízení evropským firmám, že nemají respektovat americké sankce vůči Íránu, bylo jasné, že tahle hloupá a zbytečná provokace k ničemu dobrému nepovede.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
STEM: V názoru na naše členství v
S členstvím České republiky v Evropské unii je dnes spokojena polovina našich občanů. Téměř tři čtvrtiny našich obyvatel cítí sounáležitost s Evropou a cítí se být Evropany. Obě charakteristiky jsou v čase na vzestupu. Z druhé strany vládne skepse k praktickým politikám EU a mnohé pochybnosti. Otázkou nevyjasněnou, která dělí občany na dvě stejné části, je otázka, zda naše národní zájmy jsou v rozporu se zájmy Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Agentura ochrany přírody: Sledujete přírodu? Zaměřte se na veverky
Dnes, u příležitosti Evropského dne chráněných území, začíná roční projekt, který by měl přivést co největší počet lidí k zájmu o sledování naší přírody. Pomoci má sympatický a hojný druh: veverka obecná. Pokud se cílené zaměření na všeobecně známý druh osvědčí, bude v něm Agentura ochrany přírody a krajiny ČR pokračovat i v dalších letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Rozdaly se novinářské ceny. To budete koukat, na koho z ČT také došlo
Od konce 90. let minulého století je rok co rok udělována novinářská cena Karla Havlíčka Borovského. Letos ji dostala moderátora ČT Světlana Witowská. Za bravurní vedení prezidentské debaty Miloše Zemana a Jiřího Drahoše. Cena je spojena i s finanční odměnou ve výši 50 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Adjunktem na léto
Pracovní výzva pro studenty lesnických škol
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Sněmovna: Rozvojová pomoc by měla souviset s navracením migrantů
Sněmovna v souvislosti s debatou o sporné marrákešské deklaraci pojednávající o imigraci z Afriky do Evropy navrhla, aby Česko podmínilo rozvojovou pomoc zdrojovým státům jejich spoluprací v návratové politice. Na návrh evropského výboru se na tom usnesla zhruba po 2,5hodinové debatě, v níž deklaraci kritizovali zejména poslanci SPD Tomia Okamury. Ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar (za ANO), jenž se konference v marocké Marrákeši začátkem května účastnil, naopak mluvil o bezprecedentním překrucování faktů jejích závěrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vláda: Jednání Rady pro výzkum, vývoj a inovace
Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) se sejde v čele s premiérem Andrejem Babišem ve Strakově akademii na svém pravidelném zasedání v pátek 25. května 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Langšádlová (TOP 09): Jste tak velký demagog, nebo máte tak hluboké neznalosti?
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 24. května 2018 k důsledkům závazků a migračních rizik, které vyplývají z podpisu Marrákešského protokolu ministrem vnitra
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Dočkáme se závanu zdravého rozumu?
Normální je nekouřit. Ale není normální likvidace vesnických hospod, ale i doutníkových klubů či trestání hospodských za škody, které způsobí podnapilý host po opuštění hospody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Novinářská Křepelka míří po čtyřech letech opět do Českého rozhlasu
Český literární fond uděluje každý rok Novinářskou Křepelku mladým a perspektivním novinářům do 33 let věku. Politická reportérka Kristýna Novotná oslovila porotu „příkladným nasazením, průbojností, důsledností a snahou dělat novinařinu ve veřejném zájmu při pokrývání domácí politické scény pro server iROZHLAS.cz“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Původní koncepce zastavení migrantů se změnila, dnes EU vidí v migraci motor hospodářského růstu
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 24. května 2018 k důsledkům závazků a migračních rizik, které vyplývají z podpisu Marrákešského protokolu ministrem vnitra
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Černochová v čele kandidátky ODS na Praze 2. Do zastupitelstva chce i primář
Komunální volby prezident Miloš Zeman vyhlásil na říjen. V Praze 2 již mají jasno, kdo bude kandidovat za ODS. Post starostky bude z prvního místa obhajovat Jana Černochová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Optimismus spotřebitelů dosáhl nového maxima
Důvěra v ekonomiku je v květnu nižší. Souhrnný indikátor důvěry meziměsíčně poklesl na hodnotu 99,2.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
MŠMT pošle handicapovaným sportovcům přes 6 milionů korun
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy rozdělí handicapovaným sportovcům více než 6 milionů korun. Dotace půjde z programu Sportování bez bariér v rámci podprogramu Významné sportovní a další sportovní akce zdravotně postižených sportovců. Celková částka, vyčleněná na podporu zdravotně postižených sportovců, je pro letošní rok 90 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Most ve Svinarech se začne opravovat v polovině června
Vyjádření na facebookovém profilu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vláda: Zástupci vědy, výzkumu a inovací jednali s americkými podnikateli
Ve středu 23. května 2018 se v prostorách Úřadu vlády ČR setkali členové Rady pro výzkum, vývoj a inovace a další představitelé české vědy, výzkumu a inovací s nejvýznamnější delegací amerických podnikatelů posledních let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Sherwood pro všechny: Nesouhlasíme se vytlačováním lidí bez domova z centra
Dnes odpoledne se odehraje ve Vrchlického sadech (před hlavním nádražím v Praze) happening na podporu lidí bez domova, kteří jsou vyháněni z parku, který pro ně představuje alespoň minimální bezpečí. Jsme proti represivním řešením systémových problémů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Politika nezná vděčnost
Projev prezidenta republiky při Žofínském fóru 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Migrant ve Vídni zle zacházel se dvěma bezdomovkyněmi. Zamkl je v místnosti a pak...
Vídeňská policie musí řešit další z nesčetných případů znásilnění, kterého se dopustil migrant. Nejmenovaný muž vylákal dvě bezdomovkyně na drink a poté je proti jejich vůli zamkl v místnosti a tam je několik hodin znásilňoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
NKÚ: Ázerbájdžánští kontroloři absolvovali seminář na téma kontroly příjmů státního rozpočtu
Nejvyšší kontrolní úřad 21. května navštívili kolegové z Účetní komory Ázerbájdžánu. Ředitel odboru kontroly příjmů státního rozpočtu Javid Bayramov a ředitel odboru analýz Sanay Pashayev se zúčastnili odborného semináře na téma kontroly příjmů státního rozpočtu, který pro ně připravili zástupci Nejvyššího kontrolního úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Na 50miliardový schodek pro příští rok musí jakákoliv zodpovědná vláda zapomenout
Ve veřejném prostoru se objevují informace o přípravě státního rozpočtu na příští rok, který má být plánován se schodkem 50 mld. Kč. Schválený deficit na příští rok by tak měl být stejně vysoký jako schválený deficit letošní. Pokud to má být ze strany paní ministryně financí Schillerové a hnutí ANO testovací balónek, je třeba ho okamžitě a rázně odmítnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Občané Lomnice nad Popelkou, zeptejte se hejtmana
Hejtman Martin Půta v pátek 25. května 2018 zavítá do Lomnice nad Popelkou. Tradiční hejtmanský den začne setkáním se starostou města Josefem Šimkem. V plánu je návštěva nové služebny Policie ČR, budoucího stacionáře pro děti s poruchou autistického spektra, místních firem, památkové rezervace Karlov či nové zvonice. Odpoledne se Martin Půta setká s občany města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman dnes jednal se zástupci amerických firem
Prezident Miloš Zeman se dnes odpoledne na Pražském hradě setkal se zástupci amerických firem z obchodní mise. ČTK to dnes sdělil ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Rosatom plánuje zapojit se do tendru na dokončení JE Belene
Ruská korporace pro atomovou energii Rosatom oficiálně oznámila, že plánuje účastnit veřejné soutěže na dokončení rozestavěné bulharské jaderné elektrárny Belene. Tento projekt začal v 90. letech min. stol. a nyní jej bulharská vláda opět oživuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Benešovy dekrety jsou uzavřené. Žádné nárokování majetku nehrozí, ujistil poslance Babiš
Poválečné Benešovy dekrety jsou podle předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) uzavřená záležitost. Premiér si nedovede představit, že by se sjezd Sudetoněmeckého krajanského sdružení konal v Česku. Uvedl to dnes ve Sněmovně v rámci interpelací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Vrátí se Paroubek Senátem do politiky? Ostravská ČSSD ho chce jako kandidáta
Ostravská ČSSD chce, aby za ni do Senátu na podzim kandidoval bývalý premiér a expředseda ČSSD Jiří Paroubek. Jeho nominaci ale musí schválit předsednictvo strany. Proto dnes představitelé ostravských sociálních demokratů konferenci přerušili a znovu se sejdou 18. června. ČTK to řekl jejich místopředseda Adam Rykala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Wolf (KDU-ČSL): 400. výročí Pražské defenestrace připomněla diskuze na Staroměstské radnici
V Brožíkově sále Staroměstské radnice se uskutečnila panelová diskuze a následná tematická prohlídka historických prostor radnice u příležitosti 400. výročí Pražské defenestrace 23. května 1618.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Národní zemědělské muzeum: Vše o největším volně žijícím zvířeti Evropy
Věděli jste, že v roce 1923 na světě zbylo pouze 53 zubrů? Příběh zubra, jeho vyhubení ve volné přírodě, boje o záchranu a opětovný návrat do přírody je fascinující. Seznámit se s ním můžete od 1. června do konce října tohoto roku na výstavě Zubři v muzeu lesnictví, myslivosti a rybářství na loveckém zámku Ohrada.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Trakční elektřinu bude od roku 2019 dodávat dopravcům SŽDC
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) uspořádala společné jednání s železničními dopravci využívajícími elektrizovanou část její sítě. Předmětem jednání bylo představení dalšího vývoje v oblasti dodávek a rozúčtování trakční elektřiny od 1. ledna 2019, kdy dojde k zásadní změně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Trump zrušil summit s Kimem. Jste plný hněvu a nepřátelství, vzkázal mu
Nejdříve zrušením summitu s Trumpem hrozila KLDR. Teď se karty obrátily, když summit s vůdcem KLDR Kim Čong-unem prezident Donald Trump nečekaně zcela zrušil. Severokorejskému vůdci to americký prezident oznámil v dopise zveřejněněm Bílým domem. Jejich chystané historické setkání také označil za promarněnou šanci, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ty vole, to je komunismus. Tady ještě potkáme Hitlera, smál se zhýčkaný mládežník. Pak dostal za úkol makat rukama a už to taková sranda nebyla
Česká televize pro velký úspěch odstartovala druhou řadu reality show Zlatá mládež. V ní se pětice mladých a bohatých Čechů ve věku kolem dvaceti let setkává se situacemi, které ve svém pohodlném a finančně zajištěném životě nemají šanci zažít. Moč, špína, díra. Tak pojmenovávali své pocity z Indie. Jak mladí nakonec obstáli? A co vypovídají o budoucnosti naší společnosti?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Profesor Keller: Kalousek se chová se jako každá politická mrtvola, která neví, že už nežije. Pehe se ztrapňuje nonstop. Vysoké školy musejí brát téměř každého. Takový je dnešní stav demokracie
ROZHOVOR „Miroslav Kalousek není zajímavé téma. Chová se jako každá politická mrtvola, která neví, že už nežije. Přitom je tak neprozřetelný, že se ještě těší na smrt druhých,“ říká profesor sociologie Jan Keller.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ostravská ČSSD chce za kandidáta do Senátu Paroubka. Jeho nominaci ale musí schválit vedení strany
Místopředseda ostravské ČSSD Adam Rykala získal od Hamáčka ujištění, že udělá všechno pro to, aby byla jeho nominace schválena předsednictvem strany.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 24.5.2018 v 18:36, zobrazit podobné
MZV: Ministr Stropnický předal Ceny Bezpečnostní rady státu pro rok 2018
Ve středu 23. května 2018 předal místopředseda vlády a Bezpečnostní rady státu a zároveň ministr zahraničních věcí Martin Stropnický ve Strakově akademii ceny Bezpečnostní rady státu za přínos v oblasti bezpečnostní politiky ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Němcová: Princip zásluhovosti změny důchodového pojištění nenarušují
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 24. května 2018 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Petice: Nesouhlas s výsledkem konkurzního řízení
Nesouhlas s výsledkem konkurzního řízení na místo ředitele/ky Základní umělecké školy Vodňany
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
DPP představil projekt Společného podniku pro metro D
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) dnes představil projekt tzv. Společného podniku, který má vzniknout spojením veřejného a soukromého kapitálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Stát a sociální služby se nemohou postarat o všechny závislé osoby
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 24. května 2018 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Lidovecký europoslanec Svoboda: Snění o české suverenitě je iluze, vede k náckovství. Musíme začít myslet úplně nově
Europoslanec Jan Zahradil (ODS) před časem napsal, že není v našem zájmu patřit do EU. Jen by za nás ještě víc než dnes rozhodoval o mnoha věcech tandem Německa a Francie, který je podstatně silnější než vliv Česka v EU. Europoslanec Pavel Svoboda (KDU-ČSL) Zahradilovi oponuje, že se v mnohém mýlí. V jedné věci dal však lidovec občanskému demokratovi za pravdu. Nikdo prý nikdy netvrdil, že si jsou členské státy EU rovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Byl bych rád, kdyby vláda předložila také český návrh integrace
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 24. května 2018 k důsledkům závazků a migračních rizik, které vyplývají z podpisu Marrákešského protokolu ministrem vnitra
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Němci nenajdou polovinu z přivandrovalců určených k vyhoštění
A dodávám, že tu polovinu přivandrovalců, kterou najdou stejně nakonec nevyhostí, protože se na ně sesype horda šílených aktivistů, kteří jim v tom fyzicky zabrání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kobza (SPD): Ministr Metnar je v celé této aféře do značné míry nevinně
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 24. května 2018 k důsledkům závazků a migračních rizik, které vyplývají z podpisu Marrákešského protokolu ministrem vnitra
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): To, co udělalo Německo, nazývám sebevraždou Evropy
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 24. května 2018 k důsledkům závazků a migračních rizik, které vyplývají z podpisu Marrákešského protokolu ministrem vnitra
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar: Nelegální migrace se má řešit tam, kde vzniká
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 24. května 2018 k důsledkům závazků a migračních rizik, které vyplývají z podpisu Marrákešského protokolu ministrem vnitra
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vraha už máme, komentuje Jakub Janda zjištění, že malajsijské letadlo sestřelila raketa z Ruska
Od pádu letu MH17 na Ukrajině uplynuly už čtyři roky. Zdá se však, že teď už je konečně jasno, kdo letadlo sestřelil a zavinil smrt stovek lidí – většinou Nizozemců – na palubě. Mezinárodní tým vyšetřovatelů zmínil konkrétní ruskou jednotku, která za útokem stála. Analytik Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty k tomu přidal komentář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Účet za GDPR? Podnikatele nařízení vyjde na 25 miliard korun
Za zavádění opatření souvisejících s GDPR podnikatelé zaplatili a ještě zaplatí asi 25 miliard korun. Vyplývá to z výpočtů Hospodářské komory na základě jejího čerstvého šetření. Tyto peníze přitom firmy mohly investovat do technologií za účelem zvýšení produktivity ve výrobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Šafránková (SPD): Pane ministře Metnare, neodmítnutím jste vyjádřil, že jsme smířeni s prakticky nekonečnou migrací
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 24. května 2018 k důsledkům závazků a migračních rizik, které vyplývají z podpisu Marrákešského protokolu ministrem vnitra
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
dTest: Za co všechno vám v přírodě hrozí pokuta
Turistika, houbaření a táboření má v Česku dlouhou tradici. Pro pohyb a pobyt v přírodě však platí mnoho právních pravidel. Ochranu přírody a krajiny upravují nejen zákony, ale i návštěvní řády národních parků a dále předpisy měst a obcí. Za jejich porušení může být uložena pokuta ve výši pěti, ale i sto tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Za první čtyři měsíce udělili hygienici v Praze stravovacím zařízením pokuty za bezmála 800 tisíc korun
822. Tolik stravovacích zařízení za první čtyři měsíce letošního roku navštívili a překontrolovali pražští hygienici a v období od ledna do konce dubna v nich vykonali celkem 869 kontrol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Volný (SPD): Snažíme se, aby nelegální imigrace nebyla vyřešena legalizací
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 24. května 2018 k důsledkům závazků a migračních rizik, které vyplývají z podpisu Marrákešského protokolu ministrem vnitra
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Paroubek: Jak na podporu bytové výstavby pro mladé?
Ministryně pro místní rozvoj Dostálová přichází nyní s chvályhodnou iniciativou. V návrhu ministerstva pro místní rozvoj (MMR) se objevuje, že bude poskytovat od letošního léta půjčky pro mladé lidi do 36 let na pořízení vlastního bydlení s nízkým úrokem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Vondráček se sejde s maršálkem polského Sejmu
Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) se dnes setká s maršálkem polského Sejmu Markem Kuchcińským. Šéfové parlamentních komor budou jednat o česko-polských vztazích i o spolupráci v mezinárodních uskupeních, jako jsou visegradská čtyřka, Evropská unie a Severoatlantická aliance. Už ve středu se s Kuchcińským setkal premiér v demisi Andrej Babiš. Jednali spolu o posílení ekonomické spolupráce, evropských otázkách i polské menšině žijící v Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Poděkování našim hokejistům a vzpomínka na "slavnou tiskovku"
Na mistrovství světa 2018 naši hráči sice nepostoupili, ale přesto si zaslouží velkou pochvalu. Dokázali porazit Rusy (to vždycky potěší) a bojovali až do konce. Vždycky při takovýchto klíčových utkáních se vynoří vzpomínky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Prodejci budou skládat odbornou zkoušku zaměřenou na praxi
Sněmovna schválila omezení nepoctivých prodejců životního pojištění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Součástí Smart Prague jsou také inteligentní, zelené veřejné budovy
Environmentální certifikace budov: Klíč ke kvalitní výstavbě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra