Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2021
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.948x, což odpovídá cca 101.644-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Letecký publicista Velek nad zprávou komise k sestřelení letadla nad Ukrajinou: Ty závěry jsou opravdu... ehm... pozoruhodné
Let MH 17 v roce 2014 z ukrajinské oblohy sestřelila ruská jednotka, shodli se mezinárodní vyšetřovatelé v čele s nizozemskými experty. Letecký publicista Martin Velek má však o závěrech expertního týmu pochybnosti. Už proto, že součástí vyšetřovacího týmu nebyl žádný Rus. Ale problematických bodů může být v závěrech vyšetřovací komise mnohem víc...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Macron zrušil státní návštěvu a pak Babiše zklamal ještě jednou. Hodil vidle do jeho oblíbené „reverse charge“
Francie a Česká republika si na jednání ministrů financí zemí Evropské unie opět vzájemně zablokovaly návrhy týkající se daní. Česku se tak nadále nedaří prosadit Babišův záměr, aby země Unie mohly pro řešení daňových úniků využívat systému takzvané přenesené daňové povinnosti u daně z přidané hodnoty (DPH), známý jako „reverse charge“. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš se představil světu: Čeští novináři o mně šíří fake news. Jsem velmi proevropský. Moje firma kvůli mé politice strádá
Premiér Andrej Babiš (ANO) se, stejně jako svého času jeho předchůdce Bohuslav Sobotka (ČSSD), zúčastnil bezpečnostní konference Globsec v Bratislavě. Při této příležitosti poskytl rozhovor televizi Euronews. Stálo to za to. Přesvědčte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
„Hon na Šlechtovou“ pokračuje. Tentokrát si Lidové noviny posvítily na její poradce
Ministryně obrany za hnutí ANO Karla Šlechtová si nedávno posteskla, že média patřící premiérovi Andreji Babišovi (ANO), nyní uložená ve svěřenském fondu premiéra, na ni pořádají hon. Až si přečte páteční Lidové noviny, možná své tvrzení zopakuje. Deník si totiž posvítil na to, za co Šlechtová utrácí peníze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Sex jedině se souhlasem partnera. A doporučuje se, aby byl písemný. Schválili poslanci ve Švédsku
Sex bez jasného souhlasu se rozhodlo Švédsko označovat za znásilnění, a to i v případě, že nedojde k násilí či k jinému ohrožení. K přísnějšímu pohledu na sexuální kontakt partnerů dopomohla do jisté míry i kampaň pod názvem #MeToo. Pro vládní návrh zákona o „sexuálním souhlasu“ zvedlo ruku ve švédském parlamentu 257 poslanců, proti jich bylo 38. Informoval server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Plošné navýšení platů mi nepřipadá jako příliš motivační
Předseda vlády Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch jednali se zástupci všech českých nemocnic a zdravotních pojišťoven o personální stabilizaci českého zdravotnictví. Jednání se zúčastnilo na 300 zástupců státních, krajských i soukromých nemocnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Milan Faltus: Letiště BER – zbourat a postavit znovu?
V Praze byly potíže s tunelem Blanka, v Berlíně je velký rozruch kolem letiště BER; mělo být hotovo v roce 2012, ale stavbu se nedaří a nedaří dokončit. Pořád něco „hapruje“ a dokonce i člen představenstva Lufhansy Thorsten Dirsk nedávno řekl, že by letiště mělo být raději zbouráno a postaveno od základu úplně znovu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Macků: Poněkud odřené mantinely Miloše Zemana
Prezident republiky rád veřejnost oslovuje s jakýmkoli tématem. Nutno uznat, že dokáže mluvit dlouze z hlavy, bez koktání, rozumně a k věci. Tedy až na výjimky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Paroubek: Milane, nech toho!
Milan Štěch, předseda senátu, pořád proti někomu bojuje. Ne za něco, ale proti něčemu.... Teď bojuje proti účasti ČSSD ve vládě. Přitom jeho politický analfabetismus nemůže být zase až tak veliký, aby nevěděl, že u vysokého představitele ČSSD, jako je on, politicky toto nové vedení - v případě nesouhlasu členů vyjádřeného v referendu - zničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Karel Sýs: Sdílím, sdílíš, sdílíme
Doba nová nová chce mít slova. Dříve se sdílel snad pouze žal. Anebo lože. Donedávna jsem si to myslel. Dnes se sdílí i to, co sdíleti nelze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Společně pro Jablonec dá hlas městským čtvrtím
V říjnových komunálních volbách spojí síly Změna pro Jablonec, lidovci a nezávislí. V návaznosti na volební program zvolili název Společně pro Jablonec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Václav Klaus mladší byl v rozhlase: Tupé ovce, zvedají ruce jak za komunistů. Pak sepsul aktivistického redaktora
Poslanec ODS Václav Klaus mladší usedl proti moderátorovi Českého rozhlasu Michaelu Rozsypalovi a dal se s ním do řeči o nařízení o ochraně osobních údajů známém pod zkratkou GDPR. Toto nařízení již vstoupilo v platnost a všem firmám, které nakládají s osobními údaji klientů, ukládá, aby je mnohem lépe střežili. Klause zřejmě Rozsypal nazlobil, protože Rozsypala označil za „aktivistického redaktora drzého jako opice“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Opravdu nejsem blázen
Komentář na facebookovém profilu k vládní koalici ANO s KSČM a SPD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Počet ukončených „neschopenek“ v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o pět procent
Za leden až březen letošního roku evidovala Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) 595 881 ukončených případů dočasné pracovní neschopnosti (DPN), tedy o bezmála 30 tisíc více než za stejné období loňského roku (567 037 případů). Lidé však letos stonali v průměru kratší dobu, a to 33,20 dne, což je o 3 dny méně oproti stejnému období předcházejícího roku (36,46).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš předal cenu Arnošta Lustiga Čechoameričanovi Paulu Rausnitzovi
Předseda vlády Andrej Babiš se ve čtvrtek 24. května 2018 zúčastnil sedmého ročníku předávání ceny Arnošta Lustiga.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Šlechtová znovu udeřila v médiích: Sledují mě. A navíc mě předvolali na Vojenskou policii
Po delší odmlce ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová komunikuje s novináři. Oznámila, že obdržela předvolání na Vojenskou policii, aby vypovídala o nákupu mobilních armádních radarů, a také si postěžovala, že ji trápí stalker.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Pražská plynárenská: Ušetřit na dovolené lze i tam, kde byste to nečekali
Při plánování dovolené je důležité si ze všeho nejdříve ujasnit, jaký druh dovolené vlastně chceme. Když už máme jasno, plánujeme a intenzivně hledáme tak, aby nás dovolená vyšla finančně co možná nejméně. Pomoc s úsporou finančních nákladů vynaložených za dovolenou lze přitom najít tam, kde by to většina z nás nečekala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Pomněnkový den - Mezinárodní den pohřešovaných dětí
Pomněnkový den se zrodil v roce 1983 ve Spojených státech amerických jako den, který má připomínat osud pohřešovaných dětí. Prvním, kdo den takto označil, byl tehdejší americký prezident Ronald Reagan. Česká republika si tento den připomíná od roku 2004.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Systém přidělování licencí STK je zabetonovaný
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 25. května 2018 k zákonu o podmínkách provozu vozidel a pojištění odpovědnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Miliony v luftu, podivné mlčení politiků a nenávist vůči PL: Kauza Žatec pokračuje
Těsně předtím, než jsme ve čtvrtek vydali obsáhlý materiál o situaci v Žatecké teplárenské, dorazilo jako mávnutím kouzelného proutku hned několik stran odpovědí žateckých politiků. Ty bez jakýchkoli zásahů vydáváme. Krom jiného nám přišly i ostřejší reakce, které lze označit až za výhrůžky, abychom od „kšeftů v Žatci“ dali ruce pryč. To neuděláme. Závěrem připomeňme, že audit v teplárně provedla firma Ernst & Young, která byla v tomto případě navzdory své dobré pověsti opakovaně zpochybňována.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
České dráhy: Historický motorový vůz zamíří na Kyselské slavnosti
Zvláštní vlak vypraví České dráhy na tradiční Kyselské slavnosti, které se letos konají v sobotu 26. května. Vlak pojede z Chomutova do Vojkovic nad Ohří a do obce Kyselka po vlečce firmy Mattoni, po níž běžně osobní vlaky nejezdí. V cílové stanici, kde se slavnosti konají, je připravený bohatý program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Odborář z chemičky Agrofertu promluvil, jaké jsou „u Babiše“ pracovní podmínky. Možná budete překvapeni
ROZHOVOR „Všichni jsme nespokojení se svou mzdou!“ Šéf odborářů organizace Echo v chemičce Deza, která patří do koncernu Agrofert, Michal Sváček vysvětluje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, proč požadují zaměstnanci třináctiprocentní navýšení tarifních mez a vyhlásili stávkovou pohotovost. V souvislosti s premiérem Andrejem Babišem Sváček poznamenal: „Zaměstnanci na Deze o panu Babišovi nic neví a to nemůže nikdo popřít. Já osobně jsem ho potkal cca před pěti lety na Velké pardubické, kde se objevil.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
V obvodu Zlín dnes začne druhé kolo doplňovacích senátních voleb
V obvodu Zlín, který kromě Zlínska zahrnuje i jižní část okresu Vsetín, začne dnes ve 14:00 druhé kolo doplňovacích senátních voleb. Voliči budou dnes a v sobotu vybírat mezi krajskou radní Michaelou Blahovou (KDU-ČSL) a daňovým poradcem Tomášem Goláněm (SENÁTOR 21), kteří postoupili z prvního kola voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Pirátský poslanec, který v erárním bytě „protopil kotel“, se činí i jinak. Mimo jiné zaměstnal vlastní švagrovou
Na plénu Poslanecké sněmovny promluvil jen jednou, předložil pět návrhů zákonů. Kdyby Tomáš Vymazal netěžil kryptoměnu v bytě Poslanecké sněmovny a mimořádně nevzrostl účet za elektřinu, veřejnost by ho nejspíš téměř vůbec nezaznamenala jako výzmanější osobnost Pirátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Novináři odhalili specialitu ukrajinské armády, která mohla zásadně přispět ke katastrofě letadla
Server Echo24.cz rozebírá zjištění skupiny investigativních novinářů z berlínské redakce CORRECT!V, kteří ve spolupráci s týdeníkem Spiegel zjišťovali, kdo sestřelil letoun při letu MH17. Tvrdí, že jej sestřelila brigáda ruské vzdušné obrany. Ta měla za cíl chránit ruské tankové jednotky operující na Ukrajině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Kandidátka do Senátu Tylová (Piráti): Metropolitní plán jde proti strategii na ochranu klimatu. Má se kácet zeleň a zastavět 10 procent Prahy
Nový Metropolitní plán Prahy má mnoho zásadních vad, které by bezpochyby zhoršily život ve městě. Jednou z nich je nedostatečná ochrana zeleně v hlavním městě. Přitom právě ta má na život nás všech obrovský vliv. Nerada bych přihlížela tomu, jak se Praha mění v betonovou džungli. Veřejnost má nyní možnost si návrh plánu prohlédnout a posílat své připomínky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Macron prý seřval Babiše a pak ho zklamal ještě jednou. Hodil vidle do jeho oblíbené „reverse charge“
Francie a Česká republika si na jednání ministrů financí zemí Evropské unie opět vzájemně zablokovaly návrhy týkající se daní. Česku se tak nadále nedaří prosadit Babišův záměr, aby země Unie mohly pro řešení daňových úniků využívat systému takzvané přenesené daňové povinnosti u daně z přidané hodnoty (DPH), známý jako „reverse charge“. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ČSSD: Kandidátem na starostu Prahy 7 je Tomáš Petříček
Sociální demokraté na Praze 7 schválili ve čtvrtek 24. května 2018 svého lídra do říjnových komunálních voleb a současně kandidáta na starostu této městské části. Stal se jím sedmatřicetiletý Tomáš Petříček, bývalý náměstek ministryně práce a sociálních věcí a nyní poradce europoslance Miroslava Pocheho. ČSSD v městské části Praha 7, kde žije více než 40 tisíc lidí, získala před čtyřmi lety dva zastupitelské mandáty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Spisovatel Kuras se zajímal o George Sorose a zjistil strašné věci. Plán na milion běženců do Evropy ročně, s Clintonovou už se chystalo jeho spuštění
Do křesla pro hosta v internetové televizi XTV.cz usedl spisovatel Benjamin Kuras, který v rozhovoru s Lubošem Xaverem Veselým tradičně nešetřil ostrými slovními náboji. Několik ran od něj dostal americký miliardář maďarského původu George Soros. Kuras ovšem nešetřil ani média, EU a Západ jako celek. Západní civilizace prý v podstatě páchá sebevraždu, když naslouchá lidem, jako je Soros.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Piráti nás vrací do socialismu. Markéta Šichtařová se chytla za hlavu nad jejich nejnovějším nápadem
Piráti přišli s nápadem, že si posvítí na ceny bytů v Praze. Markéta Šichtařová se z jejich nápadů chytá za hlavu. Pokud se Piráti opravdu chtějí postarat o to, aby v Praze, a nejen v Praze klesly ceny bytů, musí prý udělat toto...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pražští hygienici jsou na začátek koupací sezóny připraveni
Hygienici v Praze jsou připraveni na začátek koupací sezóny. Ten je stanoven na 30. května. „V této oblasti provádíme státní zdravotní dozor a zároveň vyhodnocujeme kvalitu vody na celkem sedmi koupalištích v Praze,“ popisuje úkoly pražských hygieniků jejich šéf Jan Jarolímek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Imigrant z Nigérie zmlátil policistu, odsoudili ho. Ale hned poté ho propustili. Tohle skončí, slibuje lídr chystané vlády
Blogerka Monika Pilloni přinesla českým čtenářům další příběh z Itálie. Hlavní roli v něm hraje policista, nigerijský žadatel o azyl v EU a nově se formující italská vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Velké změny ve zpravodajství ČT. Witowská povýší, vznikne duo Tvarůžková–Takáč
Česká televize přichází s řadou novinek, které už brzy uvidí diváci na svých obrazovkách. V Událostech, které jsou hlavní zpravodajskou relací České televize, přibude totiž nová moderátorská dvojice, bývalý zpravodaj v USA Martin Řezníček a moderátorka pořadu Interview Světlana Witowská. Cílem je větší propojení hlavních relací České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 26. díl. Maximy a úvahy morální
Dnešní knižní zastavení nás zavede do hlubšího nitra historie než obvykle, avšak, jak záhy seznáte, zůstaneme stále rovnýma nohama v současnosti. Začteme se totiž do knihy autora, jenž se narodil před přesně 405 lety, který navíc nebyl jaksi celoživotním spisovatelem z profese, a přece stvořil jedno z nejživotnějších děl všech dob a dal v něm nahlédnout do epochy své, stejně jako té naší, a vlastně kterékoli, neboť to podstatné - člověk a jeho poklesky - se v průběhu staletí vlastně až tolik nemění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
J&T se dohodla s čínskou společností. Dluhy budou vyrovnány, dosazený management ještě dnes odvolán
Situace kolem mohutně zadlužené čínské investiční společnosti CEFC se začíná zklidňovat. Čínská státní investiční společnost CITIC Group, která s CEFC spolupracuje, přislíbila, že dluhy v řádu stovek milionů eur vyrovná. V přepočtu jde asi o 11,5 miliardy korun. Teď se zdá, že se vyřešení této složité situace přiblížilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jde o Andreje Babiše a vyšetřovatele „Čapáku“. Lovec mafiánů z devadesátek odkrývá pozadí personálních rošád u policie
Nevysvětlený odchod šéfa pražské policie, výměna na pozici ředitele civilní rozvědky a rošáda na postu šéfa Generální inspekce bezpečnostních sborů, tedy jediného orgánu schopného kontrolovat samotné policisty. Personální změny v bezpečnostních složkách v posledních měsících vzbuzují, v souvislosti s trestně stíhaným premiérem a s kabinetem vládnoucím v demisi, právem nervozitu. ParlamentníListy.cz se zeptaly, co si o těchto změnách myslí někdejší „insider“ a bývalý vyšetřovatel z hospodářské kriminálky Roman Pavlík. A Pavlík, který vedl v 90. letech tým policistů vyšetřujících kriminalitu pověstného Františka Mrázka, si servítky rozhodně nebere. V nedávných změnách u policie vidí jasnou snahu dostat pod kontrolu kauzu Čapí hnízdo premiéra v demisi Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman promluví, a pak se pět dní v Lánech směje, jak to všichni rozebírají. Novinář rozebral, jak dnes funguje prezident
Vypadá to, že se Miloš Zeman začíná opět dobře bavit, míní komentátor MF Dnes Ondřej Leinert. Sice, podle něj, prezident svá veřejná vystoupení omezil, když už se ale k něčemu vyjádří, zamíchá to značně politickými kartami. Leinert se proto v pátečním vydání deníku zaměřil na jeho nejvýraznější a nejprobíranější stanoviska z posledních dnů, a sice novičok a nominaci Pocheho ministrem zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Další vlna migrantů přijde určitě, připravme se, doporučuje generál Šedivý. A pozor, až to začne být neúnosné v Německu, přesunou se k nám
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI „Musíme se připravit na další migrační vlnu,“ varuje bývalý náčelník generálního štábu Armády ČR generál Jiří Šedivý s tím, že může přijít z jakékoliv strany včetně Ukrajiny. Upozornil, že Evropa se musí připravit na předpokládaný tlak z Afriky, o které se dnes nemluví, ale za několik let bude hlavním bezpečnostním rizikem. Problémy Evropy podle něj není možné vyřešit přerozdělováním nelegálních migrantů a nakonec stejně budeme muset střežit vnější hranice. A navíc, až začne být situace v Německu neúnosná, přijde na řadu Česko. Přípravy nesmíme házet za hlavu, tvrdí Šedivý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Zabavené neonacistické předměty poslouží policii
Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Kolíně připadly movité věci, které symbolizují sympatie s hnutím směřujícímu k potlačování práv a svobod člověka nebo hlásají rasovou a náboženskou zášť proti jiné skupině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
„Nebojím se a nepodlehnu.“ Šlechtová před novináři sršela elánem a vyjmenovala, co vše ve funkci stihla
REPORTÁŽ Některá média o ministryni obrany Karle Šlechtové tvrdí, že od svého nástupu do úřadu zastavuje pro armádu důležité zakázky a zpomaluje akviziční proces. Realita je ale taková, že za téměř šest měsíců ve funkci podepsala 3500 smluv a krom toho rozjela 30 strategických zakázek v hodnotě 13 miliard korun. Šéfka resortu obrany to v pátek řekla novinářům s tím, že to považuje za velký úspěch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Koten (SPD): Viditelnost světelného výstražného zařízení je pro bezpečnou přednostní jízdu zásadní
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 25. května 2018 k zákonu o podmínkách provozu vozidel a pojištění odpovědnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Turecká nákaza na forexu ve střední Evropě? Racio se hledá těžko…
Kdo někdy zavítal do Turecka, tak asi potvrdí, že rozdíly mezi touto zemí a střední Evropu jsou zřejmé, přičemž vyloženě výrazné odlišnosti se neomezují jen na jiný přístup k designu toalet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Na školní výlet autobusem – pohodlně a hlavně bezpečně
Jak je to s povinností vybavovat autobusy bezpečnostními pásy? Povinnost připoutat se mají cestující, řidiči i provozovatelé autobusů je na to musejí upozornit. Kolik dětí vlastně může cestovat autobusem?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Za hranou slušnosti
Slovácký senátor komentuje na facebookovém profilu kontroverzní divadelní hru Naše násilí a vaše násilí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Nejméně starších lidí používá internet na Vysočině
Internet používá v České republice 43 % lidí starších 55 let. Rozdíly mezi regiony ale existují. Dominuje Praha. Naopak nejhorší výsledek má Kraj Vysočina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Odměny pro třídní a specializované učitele jsou výsměch
KDU-ČSL navrhuje zvýšit příplatky třídním učitelům a pedagogům za specializované činnosti až na 3500 korun měsíčně. K novele zákoníku práce, kterou lidovci navrhli, zaujala vláda neutrální stanovisko. Poslanci z klubu KDU-ČSL to vnímají jako pozitivní signál a budou se snažit získat pro návrh většinu v Poslanecké sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČEZ: V sobotu budou děti u Temelína kouzlit
Na odpoledne plné kouzelnické tématiky se mohou tuto sobotu těšit děti od dvou do patnácti let. U Infocentra Jaderné elektrárny Temelín proběhne pátý ročník Temelínského čarování. Třiapůlhodinový program začíná ve 14 hodin a vstup je zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jelínek (SPD): Elektronické volby – další nástroj k podpoře přímé demokracie
Štíhlý stát, konec front na úřadech, stop papírům. Usnadnění života lidem. Elektronické hlasování, zvýšení participace občanů na správě věcí veřejných. Podpora přímé demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
MŠMT: Ministři Plaga a Vojtěch zmírňují „pamlskovou vyhlášku“
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy připravilo ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví návrh na zmírnění takzvané pamlskové vyhlášky. Školní bufety a automaty tak budou moci rozšířit svou nabídku potravin pro školáky, a to už od nového školního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Pirátský poslanec přitápěl ve služebním bytě těžbou kryptoměny
Kancelář Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, Sněmovní 176/4, 118 00 Praha - Věc: žádost o sdělení informace podle zákona o svobodném přístupu k informacím č. 106/1999 Sb. v aktuálním znění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanci by se dnes mohli zabývat změnami v důchodech
Poslanci by dnes mohli schvalovat ustanovení Třince statutárním městem, jak navrhl Moravskoslezský kraj. Ve druhém čtení by se mohli zabývat vládními návrhy změn v důchodech a ve volebních zákonech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Holanďani a pražská tramvaj číslo 14
Když máme teď vyhlášen„Hon na černé pasažéry“, lze se revizorů zeptat: To mělo všech sedm Holanďanů tramvajenku (dnes lítačku), nebo měli platné lístky? Nebo jeli načerno? Vždyť takovouto partu si museli revizoři určitě zapamatovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Městské lesy se rozrostly o nové sazenice, vysadili jsme jich 145 tisíc
Pražští lesníci měli na jaře jako obvykle napilno a zvládli do poloviny května vysadit bezmála 145 tisíc sazenic. Listnaté a jehličnaté dřeviny kopírující původní dřevinnou skladbu pražských porostů zamířily na více než 16 ha připravených ploch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Pirát Vymazal smazal svůj dluh za elektřinu. Zisk z těžby kryptoměny věnoval na charitu
Poslanec Pirátské strany Tomáš Vymazal, který loni těžil v poslaneckém bytě po dobu tří týdnů kryptoměnu, čímž zvýšil energetickou náročnost poslaneckého bytu o 1120 korun, už tuto částku Sněmovně zaplatil. Výnos v hodnotě 4434 korun se rozhodl věnovat Jídelně Kuchařek bez domova. Kvůli kauze měl dnes poslanecký klub Pirátů mimořádné zasedání, na facebooku pak odpoledne strana zveřejnila Vymazalovo vyjádření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
V ČR chybí motivace i legislativa k většímu využívání odpadů
Na skládkách končí ročně 2,5 milionů tun odpadů, tedy polovina odpadů, které obyvatelé České republiky vyprodukují. Cílem je snížit množství skládkovaného komunálního odpadu na 10 % po roce 2024. Podle odborníků, zabývajících se nakládáním s komunálními odpady, k tomu však nejsou v České republice podmínky – chybí legislativa i motivace a stabilní prostředí pro investice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Finanční správa a soudci NSS diskutovali důležité daňové otázky
Způsoby řešení daňových úniků na dani z přidané hodnoty byly nejdůležitějším tématem pracovního setkání expertů Finanční správy a soudců Nejvyššího správního soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Poche se předvedl u Tvarůžkové: Je pro mě čest, že mě kritizuje Okamura. Máme s panem prezidentem podobné názory, jen je jinak artikuluji
Hostem Interview ČT24 Zuzany Tvarůžkové byl europoslanec Miroslav Poche, jenž je možným kandidátem na ministra zahraničních věcí za ČSSD. Prezident Miloš Zeman jej však odmítá a nazval jej amatérem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Brusel se děsí průzkumů a chystá obrovskou reklamní kampaň. Za spoustu peněz
Za rok se konají volby do Evropského parlamentu a podle aktuálních průzkumů i výsledků parlamentních voleb v některých státech patrně posílí euroskeptici. Brusel chce vynaložit na přesvědčení voličů desítky milionů eur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: Přijďte se seznámit s Kelty
Seznámte se zde nejen s duchovním i každodenním životem keltských kmenů, ale také s bohatým a proměnlivým světem doby železné ve střední Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Postavte Zemana za velezradu před soud. Šíří se petice, požadující ústavní žalobu na prezidenta
Petice, která se snaží podpořit ústavní žalobu na Miloše Zemana a na obranu Ústavy České republiky, se šíří internetem. Podpisy pod ni začal sbírat Klub na obranu demokracie vedený politologem Bohumilem Doležalem. Rozhodl se tak podpořit iniciativu senátorů STAN a lidovců, kteří chtějí toto téma prosadit v horní komoře Parlamentu. Píše to server Forum24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Generál Opata jednal ve Wiesbadenu o bezpečnostních hrozbách
Náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Aleš Opata se ve středu a ve čtvrtek zúčastnil v německém Wiesbadenu Konference náčelníků generálních štábů Evropských zemí (European Chief of Defence Conference).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Tomio Okamura podporuje příliv islamistů do ČR
Ale možná o tom neví. Nebo možná ví, a pak by to bylo horší. U něho člověk totiž nikdy neví, protože on se kdysi hlásil k TOP 09 a ODS, chtěl zaměstnávat cizince, protože prý pracují líp než Češi, a chválil islám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zažili jsme léta před rokem 1989, my se propagandou zblbnout nenecháme, je si jistý Zdeněk Škromach. Západní země dělají stejné chyby, jako my tehdy
ROZHOVOR „Probíhá boj velmocí o nové rozdělení světa. To je jednoznačné i legitimní a každá velmoc používá svoje prostředky pro ovlivnění veřejného mínění ve zbytku světa. Dělat si iluze, že propagandu dělá jen Rusko, by bylo naivní,“ tvrdí bývalý senátor ČSSD Zdeněk Škromach. Upozornil, že naše výhoda tkví ve zkušenostech s propagandou, a proto „se jen tak zblbnout nenecháme“. Na rozdíl od západních zemí Evropské unie, které si neprošly podobnými zkušenostmi a teď dělají stejné a podobné chyby, jaké jsme zažívali v těch dobách: snahu regulovat, svazovat a do všeho mluvit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš se představil světu: Čeští novináři o mě šíří fake news. Jsem velmi proevropský. Moje firma kvůli mé politice strádá
Premiér Andrej Babiš (ANO) se, stejně jako svého času jeho předchůdce Bohuslav Sobotka (ČSSD), zúčastnil bezpečnostní konference Globsec v Bratislavě. Při této příležitosti poskytl rozhovor televizi Euronews. Stálo to za to. Přesvědčte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš nemá politický názor, jedná instinktivně. Krach jednání s ČSSD by ho nepoškodil, říká analytik
Podmínkou spolupráce pro mnohé členy ČSSD je, že Babiš jejich poslance nebude obcházet s pomocí SPD a komunistů, říká v rozhovoru Lukáš Jelínek.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 25.5.2018 v 19:36, zobrazit podobné
Národní divadlo ušetřilo během deseti let za energie deset milionů
Letos byl vyhodnocen unikátní energeticky úsporný projektu v Národním divadle, který si na začátku vyžádal investice ve výši 75 mil. korun s garancí energetických úspor za 84,6 mil. korun za 10 let. Výsledkem spojení tradičních technických řešení s využitím obnovitelných zdrojů a inteligentního způsobu řízení budovy v centru Prahy je skutečná úspora energie v hodnotě 93,4 mil. korun. Projekt byl realizován formou EPC. Dodavatel, kterým byla ENESA z ČEZ ESCO, garantoval výši úspor přímo ve smlouvě a investice se tak splácela z ušetřených peněz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Slavné GDPR bylo dnes spuštěno. Potřeba zpřísnění byla naprosto zásadní, ujistila z rádia úřednice
Obecné nařízení o ochraně osobních údajů je ode dneška v platnosti. GDPR zpřísňuje podmínky pro nakládání s osobními údaji. Zpřísnění má posílit práva jednotlivců v době, kdy je snadné je zneužít. Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu byla Soňa Matochová z analytického útvaru Úřadu pro ochranu osobních údajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Turisticky atraktivní česko-rakouské pohraničí si zaslouží péči
Ministerstvo pro místní rozvoj prostřednictvím Programu INTERREG V-A Rakousko – Česká republika rozdělí téměř dvacet milionů EUR na obnovu společného kulturního dědictví obou zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: V krajské školce teklo šampaňské proudem
Ode dneška budou děti krajské školky Krajánek využívat novou terasu. Díky investici Moravskoslezského kraje ve výši 700 tisíc korun tak získají prostor, kde si budou moci hrát, svačit i odpočívat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zeman dostane návrh na státní ocenění pro Ester Ledeckou. Jestlipak se nepomstí za příbuzného jako u pana Bradyho, posmívá se Šafrovo Fórum
Ester Ledecká na letošní olympiádě dosáhla fenomenálního úspěchu, přivezla do České republiky dvě zlaté medaile ze dvou různých sportů. Poslanci ji proto prezidentovi navrhli na udělení státních vyznamenání. Jenže jejich snaha ještě může tvrdě narazit u prezidenta Zemana. Server Forum24.cz připomíná, že otec Ledecké, Janek Ledecký, řekl něco, co se Zemanovi nemuselo líbit. A prezident je znám tím, že nezapomíná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Radioservis představuje pokračování knižní řady Po Česku III.
Vydavatelství Českého rozhlasu Radioservis, a.s. připravilo s blížícím se kalendářním létem knižní novinku plnou tipů na zajímavé výlety od populárního moderátora Václava Žmolíka Po Česku III.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Řidiči kamiónů si vystačí v EU s jednou palubní jednotkou k placení mýta
Výbor pro dopravu a cestovní ruch přijal první část balíčku mobility, kterou Komise představila loni v květnu. Poslanci a poslankyně hlasovali o důležitých zprávách, které se týkaly zpoplatnění silnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Evropan Libor Rouček: Jestli se máme obrodit, s Babišem to nepůjde. Propadneme se do ještě hlubšího marasmu. Jako když si zklamaní Němci zvolili Hitlera...
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI Babiš premiérem? Ne. „Náš morální a mravní marasmus se ještě prohloubí!“ Zásadním způsobem varuje bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček ČSSD před vstupem do vlády s hnutím ANO. Zamýšlí se nad atmosférou v naší společnosti a vývojem od roku 1989. „Od základní školy hlavně dětem, kteří nepocházejí z rodin bohatších podnikatelů, je potřeba vysvětlovat otázky finanční gramotnosti,“ upozorňuje Rouček. V souvislosti s osobnosti prvního polistopadového prezidenta také říká: „Ti, kteří v listopadové revoluci prohráli, především komunisté, se od samého počátku snažili Václava Havla a jeho jméno zdiskreditovat.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
MHMP: Město přijalo opatření pro implementaci GDPR
S účinností od 25. května 2018 vstupuje v platnost Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (General Data Protection Regulation – GDPR), které v dubnu 2016 schválil Evropský parlament.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Máme celkem tři návrhy zákona o referendu
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 25. května 2018 k návrhu na vydání ústavního zákona o celostátním referendu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Pro Pražany nastává nejhorší volební období od roku 1990, obává se starosta Prahy 18
Po odchodu z ODS se rozhodl založit vlastní uskupení Krásné Letňany a s ním uspět v letošních komunálních volbách. S čím jde do boje o obahobu mandátu? A jak hodnotí končící volební období? Nejen s tím se svěřil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz starosta Prahy 18 Ivan Kabický. Vyjádřil se také ke kontroverznímu návrhu vést silnici letňanským lesoparkem i k řadě dalších témat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Pokud jde o formu referenda, jsme připraveni na kompromis
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 25. května 2018 k návrhu na vydání ústavního zákona o celostátním referendu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
V Bavorsku přišli s jednou vyhláškou, ze které trefí šlak muslimy i fanoušky multikulti
V posledních letech se v souvislosti se symboly křesťanství v západoevropských zemích hovořilo spíše o jejich potlačování. A to především s ohledem na to, aby se necítili uražení muslimští migranti. V Bavorsku však jdou nyní opačnou cestou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Poušť, nebo les? Jak vypadá Šumava 11 let po orkánu Kyrill a kůrovcové gradaci?
Orkán Kyrill, který na Šumavě v lednu roku 2007 způsobil polomy v objemu bezmála jednoho milionu metrů krychlových dříví, zásadně změnil tvář Šumavy. A léta po orkánu Kyrill byla pro lesníky Správy NP Šumava velmi komplikovaná, především kvůli gradaci podkorního hmyzu, která následovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Rejmon (Profesní komora STK): Fronty na provedení technické prohlídky
V současné době si často stěžujeme na fronty na STK. Pojďme se, ale podívat na to, jak to je ve skutečnosti. Nejprve si musíme říci, že měření emisí není totéž, co provedení technické prohlídky. Jsou to dvě samostatná pracoviště, dokonce může každé provozovat jiný provozovatel, přičemž měření emisí většinou provozují autoservisy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Stát upozorní vlastníka auta na konec platnosti technické prohlídky
Poslanec Martin Kupka dnes podal pozměňovací návrh na doplnění zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích. Do zákona by měl přibýt odstavec, který by zajistil, že stát bude automaticky informovat vlastníky vozidel, kteří mají zřízenou datovou schránku, o končící platnosti technické prohlídky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Sdružení vlastníků lesů: Diletantství a populismus v boji se suchem nepomůže
Po dvou letech práce předních lesnických odborníků, vědců a výzkumných pracovníků Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů, obou lesnických fakult, Výzkumného ústavu pro lesní hospodářství a uznávaných odborníků lesnické praxe poslalo Ministerstvo zemědělství do meziresortního připomínkového řízení novelu vyhlášky, která mj. určuje druhovou skladbu lesů. Vyjádření Hnutí Duha o absolutním selhání ministerstva ukazuje na zásadní odborné neznalosti a naprosté nepochopení řešení problematiky v celé její šíři. Výzva k sabotování vyhlášky tak může zhatit dobrý počin v adaptaci na klimatickou změnu a přispět k ekonomickému kolapsu nestátního sektoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Piráti chtějí nižší limit pro vstup do Sněmovny, Metnar to odmítl
Piráti chtějí snížit hranici pro vstup volební strany do Sněmovny z pěti na čtyři procenta. Navrhli tak dnes upravit volební novelu, která má především omezit chybovost při sčítání voličských hlasů. Zároveň doporučili zrušit zvyšující se limit pro koalice. Ministr vnitra Lubomír Metnar (za ANO) to odmítnul jako neprodiskutovanou zásadní změnu. Sněmovna o novele rozhodne v příštích týdnech, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Reakce na nepravdivé informace o bezpečnostní prověrce společnosti RETIA
Ministryně obrany ČR v demisi Karla Šlechtová dnes novinářům sdělila informaci, že zásadním problémem radarového projektu mezi ČR a Izraelem má být, že český subdodavatel izraelského státního podniku ELTA Systems, společnost RETIA, má otevřenou bezpečnostní prověrku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Veselý (ČSSD): Občané by měli mít možnost vyjádřit se k otázkám celostátního významu
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 25. května 2018 k návrhu na vydání ústavního zákona o celostátním referendu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Ta podoba! (Co na to Hamáček a Filip?)
Touží Hamáček nadále v roli ministra vnitra podporovat naši tuzemskou absurditu? Jak to, že Filip při vyjednávání o vládě tuto naši tuzemskou absurditu nezmínil?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Farský před necelou dvacítkou Plzeňáků: Zuří mamutí ruská hybridní válka a ulítlí Piráti se fotí u pelmeně. SPD a komunisty zastaví jen Senát
REPORTÁŽ Obyčejní lidé se bojí výběru, a i když nejsou komunisté, možnosti volby je stresují. To mj. zaznělo na besedě poslance Jana Farského (STAN) s necelou dvacítkou přítomných, především mladých lidí v Plzni. Nebýt NATO, Rusko by nás prý jen tak nenechalo – důkazem je prý nekončící mamutí hybridní válka. Farský také pochválil Senát a jeho předsedu Štěcha, kteří brání, aby se k moci dostalo hnutí ANO i SPD a komunisté. „Naloženo“ dostali i Piráti, kteří jsou také podle publika nebezpečně neomarxističtí, což dokázal i jejich exces na ruské ambasádě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
TOP 09: Ochranu zvířat bereme vážně a předkládáme řešení
TOP 09 připravila novelu trestního zákoníku, která zpřísňuje sankce za týrání zvířat a zvyšuje tak úroveň ochrany zvířat v České republice. Novela bude nyní předložena do Poslanecké sněmovny. Přísnější postihy budou čekat majitele a provozovatele takzvaných množíren nebo pachatele násilí na zvířatech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Děčínští praktici odmítají pečovat o své pacienty, Ústecký kraj žádá o pomoc ministerstvo
Provoz ordinace lékařské pohotovostní služby v Děčíně je vážně ohrožen. Řada tamních praktických lékařů, přestože je to jejich zákonná povinnost, se dlouhodobě odmítá podílet na provozu ordinace pohotovosti a nyní i poslední z těch, kteří pohotovost sloužili, dávají postupně výpověď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Dnes se přepisuje historie. Největší burzu světa povede žena
„Ženy na burze jsou spíše vzácností. Přesto se dnes prezidentkou největší burzy světa stala Stacey Cunningham. Zbořila tak umělou bariéru, která trvala neuvěřitelných 226 let,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Lidovci chtějí jednat s MMR o půjčce 50 miliard na rozvoj obecních nájemních bytů
Lidovci chtějí získat od Evropské investiční banky půjčku 50 miliard korun na rozvoj obecního nájemního bydlení. O návrhu budou jednat s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou (ANO), řekl dnes novinářům předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jan Bartošek. Půjčka by podle něj mohla přispět k zajištění dostupného bydlení v českých městech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Vláda se intenzivně věnuje jen krátkodobým problémům
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 25. května 2018 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Zeman opět útočil na novináře
A ti se samozřejmě zlobí. Jenomže skutečně jen velmi malé množství českých novinářů je možné pokládat za profesně zdatné. Z tohoto kritizovaného klubka pak lepší pozici mají ti, co píší knihy, scénáře nebo se věnují i jiné práci, než jen práci novináře. Ale kritika Miloše Zemana vyslovená v pořadu Jaromíra Soukupa Týden, není osamocená a mnozí lidé jeho názor sdílejí. Pojem „presstituti“ nevznikl náhodou a vyhrožovat za jeho užití trestním stíhání to novinářům rozhodně žádné renomé nepřidává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kolosální malér, jako za Napoleona nebo Hitlera. Spisovatel varuje, co může způsobit vnucování bruselské vůle
Komentátor Luděk Frýbort se v textu uveřejněném na serveru Neviditelný pes zamyslel nad rolí maďarského premiéra Viktora Orbána. Vzal to však z trochu jiného úhlu, než bývá zvykem. Vrátil se až k roku 1918. A vyslovil varování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ČVUT: Studenti architektury uspěli v Young Talent Architecture Award 2018
Diplomové práce studentů Ing. arch. Filipa Galka a Ing. arch. Veroniky Indrové zaznamenaly úspěch v soutěži Young Talent Architecture Award (YTAA) 2018. Z celkem 334 školami nominovaných nejlepších diplomních projektů z 32 zemí byly mezinárodní porotou vybrány mezi 40 nejlepších.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Bauer (ODS): Nevím, jestli to mají na ministerstvu práce dobře spočítané
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 25. května 2018 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
MŠMT rozdělí na sport ve třech výzvách dalších téměř 230 milionů
Ve třech dalších výzvách v oblasti sportu letos MŠMT poskytne dotaci ve výši 228 305 000 Kč. Jedná se o podporu sportu pro všechny včetně podpory sportovních svazů, které neorganizují mistrovské sportovní soutěže, dále podporu zastřešujících a servisních sportovních organizací a podporu organizací řídících olympijské nebo paralympijské hnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Vrecionová (ODS): Budu ráda, když se konečně začneme bavit o důchodové reformě
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 25. května 2018 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Sdružení místních samospráv předalo ocenění za příklady dobré praxe
Sdružení místních samospráv ČR vyhlásilo vítěze soutěže Dobrá praxe roku 2018 v oblasti samospráv, která v pěti kategoriích hledala ty nejlepší příklady dobré praxe u menších obcí. Zástupci obcí převzali ocenění na slavnostní konferenci konané u příležitosti 10. výročí založení SMS ČR v Lichtenštejnském paláci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Totální průšvih u maturit z matematiky už řeší i ministr a poslanci. Promluvila i Kateřina Valachová
Politická diskuse o zrušení nebo pozměnění povinné státní maturitní zkoušky z matematiky přichází opět na scénu. Postaral se o to především vysoký počet studentů, kteří u matematiky pohořeli. Propadlo z ní celkem 22,3 procent maturantů, tedy každý pátý. Ministr školství Robert Plaga (ANO) potvrdil, že někteří z poslanců změnu již zvažují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Před dvěma roky se Andrej Babiš úporně bránil, dnes má navyšování penzí jako hlavní tahák na občany 65
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny 25. května 2018 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Rekonstrukce Šámalovy chaty v Jizerských horách začne v červnu
Celková rekonstrukce Šámalovy chaty na Nové Louce v Jizerských horách začne 1. června a potrvá do září 2019. Lesy ČR coby správci objektu zaplatí 7,9 milionů korun bez DPH. Chata zůstane v provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Černochová (ANO): Neschopnost ANO v oblasti armádních zakázek je hazardem s naší obranyschopností
V uplynulých dnech jsme svědky sporu mezi bývalým ministrem obrany Stropnickým a současnou ministryní Šlechtovou ohledně údajných závažných pochybení u armádních zakázek dojednaných za minulé vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Drancování české přírody si vybírá krutou daň
Naši zemi provázejí extrémy v oblasti přírodních podmínek a okolností, což se projevuje například snižováním výskytu vodních zdrojů, "sahelovým" suchem, proto jsou zaznamenány v kritických ročnících výpadky zemědělské úrody, dále pak dlouhodobě pociťujeme, že zejména jehličnaté monokultury trpí kůrovcem, k tomu můžeme připočítat erozi půdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Mirka z Vysočiny si bude hrát na svědomí národa? Přestaňte s tou hysterií, že nás Zeman táhne na východ, žádá spisovatel. ČT hlásá totéž co Brusel
ROZHOVOR „Kdyby byl opravdu použit Novičok, tak je Skripal dávno po smrti,“ říká dlouholetý novinář a spisovatel Jan Bauer. Přítel Miloše Zemana promluvil o prezidentovi, o migraci, právu šaría v Evropě a zmínil i bývalou předsedkyni Poslanecké sněmovny Miroslavu Němcovou. „Ta Mirka z Vysočiny je v podstatě neřízená střela. Ona si hraje na svědomí národa,“ říká spisovatel, který má na svém kontě více než 170 vydaných knih.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Pane šéfdirigente, děkujeme!
V pondělí 4. června bude Symfonický orchestr Českého rozhlasu naposledy hrát pod taktovkou Ondreje Lenárda coby svého šéfdirigenta. Sedm pozoruhodných sezon završí hudebníci provedením Verdiho Requiem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Konzervativní strana: Protest proti odhalení sochy Karla Marxe v Trevíru
Otevřený dopis velvyslanci Spolkové republiky Německo v ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Noc kostelů a Muzejně galerijní noc v kostele sv. Floriána v Krásném Březně
Jednou ročně máte možnost zažít atmosféru večerní prohlídky původně luteránské zámecké kaple Panny Marie v Krásném Březně. Akce se koná v rámci Noci kostelů a Muzejní galerijní noci v Ústí nad Labem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
FOTO Prezident Zeman podepsal petici. Přinesl mu ji jeho volební soupeř
Evropská unie by ráda prosadila přísnější regulaci držení zbraní. V Česku se proti tomu zvedla vlna odporu. Kritici záměru již dlouho opakují, že směrnice poškodí legální držitele zbraní, zatímco zločinci a teroristé si z ní nebudou muset dělat těžkou hlavu. Prezident Miloš Zeman se postavil na stranu kritiků nové regulace. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček k tomu zveřejnil foto.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Emotivní VIDEO z Brna: Rozzlobení lidé si šli vyříkat scénu, kde oběsí sochu Jana Pavla II. Umělci se před nimi zamkli a schovali v hotelu
V rámci festivalu Divadelní svět Brno se uskutečnilo představení hry „Prokletí“ chorvatského režiséra Olivera Frljiće. V jejím průběhu je mimo jiné zneuctěn někdejší papež Jan Pavel II., jehož socha je následně oběšena. O tomto byly ParlamentníListy.cz informovány předsedou hnutí Slušní lidé Zdeňkem Pernicou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Zaorálek dál boří i to, co z ČSSD ještě zbylo
Že z velké a sebevědomé strany ČSSD udělali politováníhodnou žebračku zejména Sobotka a Zaorálek, není myslím sporu. Jeden z této dvojice (Sobotka), už svůj díl viny na tomto stavu věcí sebekriticky uznal a z politiky odešel, ale toho druhého zřejmě nic takového ani stínem myšlenky ještě nenapadlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Dohoda s Hamáčkem byla, že Pocheho nenavrhne. A on tu dohodu porušil, sdělil prezident Zeman
Prezident Miloš Zeman se podle svých slov před týdnem s předsedou ČSSD Janem Hamáčkem v Ostravě dohodl, že na ministra zahraničí Hamáček navrhne místo europoslance Miroslava Pocheho jiného kandidáta. Šéf sociální demokracie ale podle Zemana dohodu porušil a ČSSD den poté potvrdila nominaci Pocheho. Zeman dnes v TV Barrandov řekl, že Poche zpochybňuje dvě základní orientace české zahraniční politiky, a to odmítání migračních kvót a proizraelskou politiku, a proto nemá být šéfem české diplomacie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Paroubek: Ministryně obrany na odstřel
Ministryně Šlechtová nebyla nikdy mým šálkem čaje. Musím ale říci, že ve funkci ministryně obrany podává podstatně lepší výkon, nežli tomu bylo na ministerstvu pro místní rozvoj. Kritiku její práce, coby někdejší ministryně pro místní rozvoj, už nemá smysl opakovat, sděloval jsem ji ve svých článcích vcelku pravidelně. Jako ministryně obrany si ovšem paní Šlechtová nevede špatně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministry financí zemí EU čeká další debata o české iniciativě
Ministři financí zemí EU dnes budou v Bruselu opět diskutovat o možnosti využití systému přenesení daňové povinnosti u daně z přidané hodnoty (DPH), tedy o takzvané "reverse charge". Návrh, který v minulých letech ještě jako ministr financí výrazně podporoval nynější český premiér Andrej Babiš, mají na stole členské země už po několikáté. Tentokrát však podle diplomatů není vyloučeno, že se věc podaří posunout kupředu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Lacko (ANO): Pražské fórum primární prevence se zaměřilo na kyberprostor
O rizicích spojených s užíváním internetu a souvisejících fenoménech jednalo Pražské fórum primární prevence uspořádané hlavním městem Prahou. 150 pedagogům z pražských škol a odborníkům z oblasti školské prevence přednášeli odborníci Kamil Kopecký a René Szotkowski z Centra prevence rizikové virtuální komunikace Pedagogické fakulty Univerzity Palackého. Ve svých příspěvcích se nejvíce věnovali sextingu, kybergroomingu, kyberšikaně a sociálním sítím, nevynechali ale ani fenomén youtuberingu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Voda nad zlato?
Ve známé české pohádce rozzlobí krále Pravoslava dcera Maruška, když řekne, že si svého otce cení jako sůl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): V nově vznikajícím polokomunistickém holdingu lze očekávat prakticky cokoli
Komentář na facebookovém profilu k vládě ANO s podporou KSČM
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Profesor Keller: Kalousek se chová jako každá politická mrtvola, která neví, že už nežije. Pehe se ztrapňuje nonstop. Vysoké školy musejí brát téměř každého. Takový je dnešní stav demokracie
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI „Miroslav Kalousek není zajímavé téma. Chová se jako každá politická mrtvola, která neví, že už nežije. Přitom je tak neprozřetelný, že se ještě těší na smrt druhých,“ říká profesor sociologie a europoslanec za ČSSD Jan Keller.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist