Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2022
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.803x, což odpovídá cca 94.078-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Já jsem Husa na provázku, zvolal Kalousek po skandálu v divadle. Obává se, že ti „Slušní lidé“ vůbec nejsou slušní...
V sobotu večer bylo v Brně na Zelném trhu pořádně živo. Aktivisté z hnutí Slušní lidé, které vede trojnásobný mistr ČR v kickboxu Zdeněk Pernica, narušili kontroverzní představení Divadla Husa na provázku, v němž představitel Ježíše Krista znásilní muslimku. Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se herců zastal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Vládní návrh na zvýšení důchodů prošel do závěrečného čtení
Poslanci v druhém kole podpořili návrh Ministerstva práce a sociálních věcí, na zvýšení penzí od ledna příštího roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
MHMP: Praha slavila založení Jednoty kominíků
Praha si v sobotu připomněla 150. výročí od založení Jednoty kominíků. Zahájení oslavy na Kampě byli přítomni i zástupci hlavního města, radní Libor Hadrava a Karel Grabein Procházka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Celá kauza s novičokem byl jen test, soudí Jaroslav Bašta. Mělo se zkusit, nakolik jsme ztratili soudnost a vytáhneme bez řečí do války s Ruskem
Jaroslav Bašta nabídl nový pohled na kauzu novičok. To, co se stalo v Salisbury, byl podle někdejšího diplomata vlastně test. Test, zda budou všichni ochotní vstoupit do války s Ruskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Novinář Josef Klíma odmítá převzít státní vyznamenání od Miloše Zemana. Nedělá prý republice dobrou reklamu
Novinář a spisovatel Josef Klíma by od prezidenta Miloše Zemana nepřijal státní vyznamenání, na které ho navrhli poslanci. Odmítavý postoj zdůvodnil mimo jiné prezidentovým napadáním žurnalistů a útokem hlavy státu na novináře Ferdinanda Peroutku. Klíma to řekl serveru Seznam Zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Právě před 76 lety Gabčík s Kubišem zasáhli Heydricha
Operace Anthropoid, při níž byl zasažen zastupující říšský protektor Reinhard Heydrich, se uskutečnila před 76 lety. Útok provedli parašutisté Jan Kubiš a Jozef Gabčík 27. května 1942. Heydrich podlehl zraněním 4. června. Píše o tom server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Odpovědně podělaná ODS
Z výsledků konference ODS se dozvídám, jak se ODS připravuje získat další a další voliče své strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
MŠMT: Náměstek Doleček na konferenci k Boloňskému procesu
Pověřený náměstek sekce vysokého školství, vědy a výzkumu Pavel Doleček se zúčastnil na třídenní konferenci k Boloňskému procesu. Konference Empowering EHEA 2018 se uskutečnila v Paříži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Holandské mlýny rozemlely ruské lži, jásá Martin Fendrych. A nechápe, jak může po tomto teroristickém činu ještě někdo obdivovat Putina
Mezinárodní tým vyšetřovatelů v čele s Nizozemci konstatoval, že let MH17 v roce 2014 nad Ukrajinou sestřelila ruská jednotka. Trvalo to sice čtyři roky, ale konečně padl jasný verdikt, který ukazuje na Ruskou federaci. V tomto duchu se na serveru Aktuálně.cz vyjádřil komentátor Martin Fendrych, který má za to, že Rusko spáchalo děsivý teroristický čin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Z toho mnohé klepne: Macron se velmi sblížil s Putinem, došlo na tykačku i velké dohody
Nejen zákulisní, ale i oficiální informace o setkání Emmanuela Macrona a Vladimira Putina v Petrohradě přináší exkluzivně pro ParlamentníListy.cz odborník na Rusko a Francii, novinářský nestor Milan Syruček. Z informací, kterým se naše mainstreamová média spíše vyhnula, vyplývá, že vztahy Moskvy a Paříže nejsou tak chladné, jak by se na první pohled zdálo, a že představitel země galského kohouta po letošní návštěvě Číny na rozdíl od Německa, zdá se, vytváří nové privilegované mezinárodní vztahy. I Americe navzdory. Ekonomika jde prostě s politikou ruku v ruce, což u nás ne vždy je akceptováno a fakticky realizováno…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ODS představila kandidáty do Senátu
Občanská demokratická strana na dnešní programové konferenci představila kandidáty do senátních voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Korejská soutěska
Přijal, zrušil, obnovil. Přístup Bílého domu k přípravám singapurské schůzky o denuklearizaci Korejského poloostrova začíná být ve vleku podezření, že by to šlo i bez USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Neschopnost povstalých Stavů vedla k bělohorské porážce
Před pár dny tomu bylo 400 let, kdy vzbouření Stavové 23. května 1618 druhou pražskou defenestrací zahájili Třicetiletou válku. Jejich nepromyšlená akce je nakonec zničila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Nepříliš známé pozadí atentátu na Heydricha
Heydrichova smrt zajistila Benešovi ohlas u spojeneckých vlád a zdánlivě vytvořila kýžený zvrat v nečinnosti v protektorátu. Atentát ale realizovali příslušníci zahraniční armády, nikoliv český domácí odboj, jenž před atentátem z obav před následujícími represáliemi naléhavě varoval, byl zásadně proti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ODS schválila kandidátku do Zastupitelstva MČ Praha 2
Kandidátku ODS do Zastupitelstva MČ Praha 2 opět povede dlouholetá starostka a poslankyně Jana Černochová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Středoškoláci apelují na vládu, aby přidala peníze na školství
Zástupci středoškolských studentů vyzývají premiéra Andreje Babiše (ANO), aby splnil slib zvýšit rozpočet Ministerstva školství na příští rok o 30 miliard korun. Podle studentů je resort dlouhodobě podfinancovaný, a to i v situaci, kdy vláda označuje školství za jednu ze svých priorit. Otevřený dopis premiérovi dnes zveřejnil spolek Česká středoškolská unie (ČSU).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pomoc hasičů při dopravních nehodách snižuje počet vážně zraněných i výši škod
Efektivnější a rychlejší pomoc při dopravních nehodách ze strany hasičů snižuje počet vážně zraněných i výši škod. To vše díky Fondu zábrany škod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Otázky mají informace, co má prezident v plánu, ohlásil dramaticky Moravec. Když to slyšel profesor Fiala, byl zděšen
V neděli v poledne uvítal v Žižkovské věži moderátor Václav Moravec předsedu ODS Petra Fialu, předsedu Pirátů Ivana Bartoše a ministra pro životní prostředí v demisi Richarda Brabce (ANO). Brabec dostal od svých oponentů pořádně nařezáno, byť většina ran mířila ve skutečnosti na Andreje Babiše. Výprasku nebyl ušetřen ani prezident Miloš Zeman. Poslední úder dostala ministryně obrany Karla Šlechtová za hnutí ANO. Od Brabce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kandidátem ČSSD na starostu Prahy 7 je Tomáš Petříček
Sociální demokraté na Praze 7 schválili ve čtvrtek 24. května 2018 svého lídra do říjnových komunálních voleb a současně kandidáta na starostu této městské části. Stal se jím sedmatřicetiletý Tomáš Petříček, bývalý náměstek ministryně práce a sociálních věcí a nyní poradce europoslance Miroslava Pocheho. ČSSD v městské části Praha 7, kde žije více než 40 tisíc lidí, získala před čtyřmi lety dva zastupitelské mandáty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Poslanec Vít Kaňkovský převzal záslužnou medaili za záchranu lidského života
27 Záslužných medailí Kraje Vysočina udělil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek během slavnostního večera mimo jiné i zástupcům Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina. Mezi oceněnými byl také poslanec KDU-ČSL Vít Kaňkovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
MPSV: Ministryně jednala s posudkovými lékaři
V pondělí, 21. května 2018, se uskutečnilo důležité setkání vedení resortu ministerstva práce a sociálních věcí se zástupci lékařské posudkové služby z celé republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Policie si nechala ukrást nalezené auto přímo ze služebny. Přislušníci nebyli proškoleni k nasazení „botičky“, zdůvodnila zcela vážně
Představte si, že vám ukradnou auto. Představte si, že si ho sami dokážete najít, informujete o krádeži policisty a ti si vůz jako důkaz odvezou na dvůr policejní služebny. A představte si, že vůz někdo zcizí podruhé. Tentokrát přímo pod nosem strážcům zákona. Zdá se vám to nemyslitelné? Takovéhle věci se bohužel v Česku dějí. Ve Středočeské Hostivici, kterou proslavil např. David Rath, se to opravdu stalo. A sled absurdit tím ani zdaleka neskončil...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Afrika není Ukrajina, tamní lidé náš trh práce vážně neobohatí, vzkazuje Markéta Šichtařová. A to není xenofobie, na to jsou tvrdá data...
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Dovoz pracovní síly z Ukrajiny není pro Česko problém, protože tito lidé k nám přicházejí za prací, nikoli za sociálními dávkami, což je pro ekonomiku pozitivní. Analytička Markéta Šichtařová ale nabádá neplést si se stávající vlnou imigrace, protože to jsou dvě úplně rozdílné věci. Příchod lidí ze států severní, střední a západní Afriky, které jsou nám natolik kulturně a ekonomicky vzdálené, by u nás způsobil pnutí, nikoliv nasycení hladového trhu práce, což dokládá analýzou průměrného uplatnění jednotlivých etnik na evropském trhu práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Lidovecký místopředseda Jurečka: Prezident Zeman rozhodně nehájí zájmy ČR. Nevěřím, že Babišova vláda přinese zemi pozitivní vývoj
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR První místopředseda KDU-ČSL a poslanec Marian Jurečka nesouhlasí s tím, jak prezident Zeman postupuje, protože to prý poškozuje Českou republiku a její občany. „Snižuje to naši důvěryhodnost, poškozuje to naše vztahy s našimi partnery i s informačními službami z jiných států, protože poté, jak náš prezident o kauze novičok referoval ve veřejných médiích, každý náš partner, který nám poskytuje citlivé informace, se může oprávněně obávat toho, že kdykoli v budoucnu může prezident takovou informaci zveřejňovat a nějakým způsobem ji interpretovat,“ řekl ParlamentnímListům.cz exministr zemědělství k tématu, kterým se bude v příští čtvrtek zabývat mimořádná schůze Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Je to v háji: Italská vláda se komplikuje. Prezident odmítl jmenovat odpůrce eura ministrem financí, premiér to vzdává
Italský prezident učinil obstrukce při formování nové vlády, a tím pádem mu nominovaný premiér Giuseppe Conte vrátil úřad. Prezident Mattarella odmítl jmenovat ministrem financí člověka, který je zásadním odpůrcem eura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Krása: "Slušní lidé" jsou pravicoví extrémisté
Komentář na facebookovém profilu ke kontroverzní hře divadla Husa na provázku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Návrh zajišťuje náležitou rovnováhu domovských a hostitelských států
Zasedání Rady ministrů financí a hospodářství zemí EU (ECOFIN), které proběhlo v Bruselu v pátek 25. května 2018, se zaměřilo zejména na prohlubování hospodářské a měnové unie, na daňovou problematiku a také na evropský semestr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga se zúčastnil přehlídky mateřských škol
Ukázat kvalitu předškolního vzdělávání a prezentovat ukázky práce s dětmi v mateřských školách má za úkol dnešní akce „Školkohraní“ v areálu HIPODROM v Mostě. Mezi hosty akce byl i ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
STAN: 27. květen 1942 pro nás bude už navždy symbolem obrovské odvahy
Komentář na facebookovém profilu k výročí atentátu na Reinharda Heydricha
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Den otevřených dveří na náměšťském letišti lákal na letové ukázky i techniku
V sobotu 26. května se za účasti ministryně obrany Karly Šlechtové, velitele Vzdušných sil Armády České republiky brigádního generála Petra Hromka a dalších významných hostů uskutečnil Den otevřených dveří 22. základny vrtulníkového letectva Biskajská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Uprchlíci se mydlí mezi sebou: V Řecku došlo k tvrdým střetům, problémy jsou i v Německu
Údajní uprchlíci před Islámským státem (IS) ze syrského Deir es Zor v Sýrii napadli a zbili – podle posledních zpráv – v uprchlickém táboře na řeckém ostrově Lesbos Kurdy. V sobotu hlásily místní zdroje, že čtyři z nich zabili a další těžce zranili. Důvodem útoku bylo, že se Kurdové během muslimského postního měsíce ramadán nepostili. Deir es Zor je jedno z míst, kde Kurdové právě likvidují zbytky IS. „Kde se vzali mladíci z oblasti Deir es Zor, jedné z posledních bašt Islámského státu, na cestě do Evropy? Když jim tak vadí porušování půstu, asi to nebudou uprchlíci před islamisty... Proč nezůstali doma, kde by takovéto porušování pravidel islámu nemuseli vůbec řešit?“ ptá se překladatelka a publicistka Jana Maříková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Babiš nezvedne ruku pro tentýž návrh, který by předložil kdokoliv jiný
Komentář na facebookovém profilu k toleranci alkoholu pro cyklisty, lyžaře i vodáky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Na prahu GDPR: Ministerstvo spravedlnosti je připravené
Resortem spravedlnosti obíhá každý den významné množství osobních údajů nejrůznějších kategorií. Ty zpracovává 198 samostatných správců, kteří jsou podřízenými organizačními složkami státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Moje Monika všechny překvapila! Babiš se pochlubil svou manželkou
Premiér v demisi Andrej Babiš opět potěšil své příznivce ve svém tradičním nedělním facebookovém hlášení a naservíroval jim pořádnou porci informací o aktivitách, které v průběhu týdne podnikl. A tentokrát se netýkaly pouze jeho osoby, na služební cestu do Finska totiž přizval i svou družku Moniku, kterou vychválil do nebes za to, jaký úspěch a obdiv sklízela. „Je blonďatá, svítí v davu, nevím, která paní premiérová nás tak reprezentovala,“ pyšnil se na sociální síti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ČT: Světlana Witowská získala novinářskou cenu Karla Havlíčka Borovského
Novinářskou cenu Karla Havlíčka Borovského za rok 2017 získala moderátorka České televize Světlana Witowská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Kapitoly z historie rozhlasové techniky
Speciální výstava k 95. výročí zahájení pravidelného rozhlasového vysílání představuje Český rozhlas jako médium, které vždy stálo v čele technického pokroku. Expozice v Galerii Vinohradská 12 ukazuje rozhlasovou historii na pozadí technického rozvoje a vynálezů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Naše trpělivost je u konce, naznačil prý německý ministr zahraničí ve Washingtonu
Server CasopisArgument.cz přinesl informaci o návštěvě německého ministra zahraničí Heiko Maase v USA. Co podle serveru cesta prozradila? „Především konec německé trpělivosti,“ uvádí server.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Státní úřad inspekce práce: V loňském roce se stalo nejméně smrtelných pracovních úrazů za posledních 15 let
V roce 2017 zaznamenaly Státní úřad inspekce práce a Český báňský úřad dohromady 95 smrtelných pracovních úrazů, což je nejméně za posledních 15 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Petice za omezení hluku z oderské střelnice
My níže podepsaní se prostřednictvím této petice vyjadřujeme ke střelnici v Odrách, jejímž majitelem je Město Odry a provozovatelem střelecký spolek AVZO Odry, a žádáme, aby byly učiněny úpravy ke snížení hluku tak, aby provoz vyhovoval Zákonu č. 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví a příslušných hygienických předpisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): K vítězství zla stačí, aby dobří lidé nedělali nic
Komentář na facebookovém profilu k výročí atentátu na Reinharda Heydricha
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Historik Lukeš z Bostonu varoval od Moravce: Koště Trump. Dva se hádají a třetí se směje. A tím třetím je Putin
Kam směřuje svět, jak jej známe nyní? O tom diskutovali v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT24 bývalý ředitel Vojenského zpravodajství Petr Pelz a historikové Igor Lukeš a Martin Kovář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Starostové a nezávislí odmítají rušení matričních úřadů v menších obcích
Kolinec, Hartmanice a desítky dalších nepotřebují podle analýzy ministerstva vnitra vlastní matriky. Ty jsou navržené ke zrušení, jejich agendu mají převzít větší spádové obce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Diváci narušující brněnské představení dostanou co proto. Ředitel divadla je nazval lůzou a srovnával s fanoušky Hitlera, policie bude prohlížet video a hledat trestné činy
Policie předá případ sobotního narušení inscenace s postavou znásilňujícího Ježíše do přestupkového řízení pravděpodobně příští týden. Aktivisté protestovali proti hře přímo na jevišti. Policie musí událost nejprve administrativně zpracovat, což několik dní potrvá, řekl ČTK policejní mluvčí Pavel Šváb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Státní zdravotní ústav: Invazivní pneumokokové onemocnění
Těžký zápal plic, zánět mozkových blan, otrava krve, akutní zánět středního ucha, záněty vedlejších nosních dutin. To jsou jen některá onemocnění dětí i dospělých, která může mít na svědomí bakterie Streptococcus pneumoniae neboli pneumokok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Izraelský soud odsouhlasil armádě zabíjení Palestinců
Izraelský Nejvyšší soud potvrdil izraelské armádě právo používat proti Palestincům v průběhu protestů a střetů na hranicích s Pásmem Gazy smrtonosné zbraně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Neuvěřitelné sněmovní hlasování o návrzích vyznamenání. Pirát netušil, o kom hlasuje, Gajdůšková si ho zase popletla s jinou osobou
Komunistického básníka a spisovatele Karla Sýse, který je znám svými kontroverzními výroky ohledně listopadových událostí roku 1989, při páteční schůzi Sněmovny podpořila na udělení státního vyznamenání hlasovací koalice ANO, SPD a KSČM, ale i ČSSD a překvapivě také Piráti. Místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal se poté na sociální síti za jeho nominaci omluvil s tím, že to prý byl omyl, kandidáta si nestihl prověřit. Své uvedla také senátorka Alena Gajdůšková (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Musíme mít odvahu ty věci pojmenovat, vyzval Zdechovský. A spustil o neziskovkách takové věci, že Poche jen zíral
V nedělní Partii televize Prima proti sobě zasedli dva čeští europoslanci – lidovec Tomáš Zdechovský a sociální demokrat Miroslav Poche, na kterém poslední dobou nenechávají nit suchou prezident Zeman a jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Miloš Zeman má za to, že Poche se staví příliš vstřícně k uprchlíkům, a ještě je kritický k Izraeli. Poche, jenž by se mohl stát příštím českým ministrem zahraničí, se snažil vyložit, co si myslí doopravdy. Svůj pohled přidal i Zdechovský. Doslova rozcupoval některé neziskové organizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Vůdci českých pidistran očima psychiatra. Není to hezké
Někdejší politik ČSSD kroutí hlavou nad tím, jak se proměňuje politická kultura v naší zemi. Místo toho, aby politici vymýšleli způsoby, jak oslovit veřejnost, vyčítají národu, že je blbý, když je nezvolil. David by ocenil, kdyby se politici raději vrátili ke skutečně politické diskusi a oslovování voličů. Poskytl jim několik rad, jak by mohli uspět. Nahlédněte, co na vás možná budou politici v budoucnu zkoušet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
František Dostál: Peníze vše vyřeší?
Zanedlouho by prý učitelé měli mít navýšenou mzdu k téměř padesáti tisícům. Proč ne?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova: Navštivte během Muzejní noci Karolinum a vyfoťte se s pedelem
Během Pražské muzejní noci (9. června) Univerzita Karlova zpřístupní unikátní historické prostory Karolina. Veřejnost může navštívit Velkou aulu, uvidí ukázky žezel a talárů, vyslechne komentované prohlídky a zajímavé přednášky. Velkým lákadlem bude nepochybně noční prohlídka výstavy UNIVERZITA A REPUBLIKA v Křížové chodbě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zelení: Sucho a nárazový silný déšť není jediný a hlavní viník současných záplav
Komentář na facebookovém profilu k zelené politice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy svolalo jednání pracovní skupiny Sucho 2018
Letošní sucho s nástupem už během jara potvrzuje trend předchozích let. Nedostatek srážek a vysoké teploty mají za následek nejen nízké průtoky v řekách, ale také snížené hladiny v některých vodních nádržích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Návštěvníci zahájení lázeňské sezony šláply do pedálů, díky nim si obdarované organizace mezi sebe rozdělily 101 030 korun
Návštěvníci slavnostního Zahájení lázeňské sezony v Teplicích šlápli opět po roce do pedálů Oranžových kol Nadace ČEZ, a to pro neziskové organizace WHITE LIGHT I., z. ú., a Senior Teplice, z. s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Je to celé divné s tím novičokem. Prostě se tu vyráběl. Kolega Dany Drábové rozstřelil kauzu Skripal
Julia Skripalová, která byla spolu se svým otcem Sergejem 4. března otrávena nervovou látkou, poskytla ve středu první veřejné vyjádření tiskové agentuře Reuters. Opět tak přišlo na scénu téma chemických zbraní. Odborník na zbraně hromadného ničení a pracovník Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Ladislav Středa vnímá okolo kauzy značné pochybnosti. V rozhovoru pro Právo promluvil například o tom, že pokud by byla gelovitou substancí, kterou Britové údajně u Skripala na klice dveří našli, čistá látka A-234, neušli by podle Rinka Skripalovi od těch dveří ani 50 metrů a okamžitě by na místě zemřeli. „Rink sám soudí, že otrava, jak byla popsána v médiích, mohla ve skutečnosti nastat působením fentanylu,“ zdůrazňuje odborník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Žádní „protestující“, to byl krystalický fašismus, zuří novinář Moláček po sobotním divadle. Kristus je jim ukradený, chtějí jen zastrašit oponenty, aby drželi hubu
Novinář Jan Moláček se na svém facebookovém profilu vyjádřil proti legitimizaci projevu krystalického fašismu tím, že mu budeme říkat protest či nesouhlas. „Protest a nesouhlas – i na hraně zákona – jsou v demokracii svaté, divadelní akce spolku s bizarním názvem ‚Slušní lidé‘ ale ničím takovým nebyla,“ reaguje tak na včerejší událost v Brně, kdy aktivisté protestovali proti kontroverznímu divadelnímu představení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura: Je to prvoplánový plivanec a zkouška, zda jako správní křesťané nastavíme tu druhou tvář
Komentář na facebookovém profilu k divadelní hře Naše násilí a Vaše násilí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Michal Hašek ve studiu PL: Účast ve vládě je možnost, jak utéct hrobníkovi z lopaty. Jinak nás čeká cesta do bezvýznamnosti
Hostem Radima Panenky byl na serveru ParlamentníListy.cz bývalý jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD). A v pořadu Horké téma se vyjádřil především k aktuální politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Poslanec KSČM interpeloval Babiše kvůli sudeťákům. Jak nám vysvětlil, měl k tomu velmi závažné důvody...
ROZHOVOR Poslanec KSČM z Plzeňského kraje Jiří Valenta s obavami sleduje stále odvážnější iniciativy směřující k prolomení Benešových dekretů. Rovněž připomíná čím dál intenzivnější projevy „vzájemnosti“ v rámci NATO, kdy se zde zcela regulérně demonstruje síla, zatímco komunistům jsou stále vyčítány události ze srpna 1968, ačkoliv drtivá většina z nich s nimi neměla vůbec nic společného. A promluvil i o Miroslavu Kalouskovi, který se chytře a podprahově posmívá prezidentu republiky kvůli jeho zdravotnímu stavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kalina (KDU-ČSL): Rychlokvašené sliby vlády v demisi nemají pro Vysočinu smysl
„Spanilá jízda s megalomanskými sliby“. Tak v nadsázce označují lidovečtí zastupitelé Kraje Vysočina návštěvu vlády premiéra v demisi na Vysočině, plánovanou na 28. května. Podle nich kraj místo halasných slibů potřebuje spíš vizi udržitelného rozvoje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství: Pátý ročník Poznej svého farmáře lidem otevře 15 farem v České republice
Na Farmě pod Ještědem na Liberecku v sobotu 26. května odstartuje letošní ročník projektu Poznej svého farmáře. V průběhu čtyř měsíců zavítá série vzdělávacích akcí do všech krajů České republiky, skončí 29. září na Farmě Bělina na Karlovarsku. Cílem projektu je podpořit prodej ze dvora a seznámit veřejnost s kvalitními potravinami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
VIDEO V německém parlamentu se citovala slova Miloše Zemana o zemi řízené idioty. Levá strana sálu křičela, bučela a pískala...
Advokátku Kláru Samkovou zaujal projev poslankyně německého parlamentu Alice Weidel (Alternativa pro Německo – AfD). Poslankyně totiž na půdě německého zákonodárného sboru citovala českého prezidenta Miloše Zemana. Dočkala se za to nesouhlasného hučení, křiku a pískotu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničních věcí uspořádalo 2. ročník mezinárodní konference „Afrika jako partner“
Dne 24. května 2018 se u příležitosti tradičních oslav Dne Afriky konala na ministerstvu zahraničních věcí mezinárodní konference, kterou zahájil státní tajemník Miloslav Stašek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
NP České Švýcarsko: Řízený shoz skalního bloku u Mezní Louky
Řízený shoz nestabilního skalního bloku nad červeně značenou turistickou stezkou z Mezní Louky do Vysoké Lípy ve středu provedla skalní četa Správy Národního parku České Švýcarsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Spisovatel Krystlík: Nacionálně-socialistické dekrety prezidenta Beneše jsou obdobou protižidovských norimberských zákonů. Zpovykaní Češi, vy budete tuto ostudu ještě pořád bránit?
ROZHOVOR „Zatímco protižidovské zákony Německé říše byly z německého poválečného právního řádu promptně odstraněny, obdobné nacionálně-socialistické dekrety prezidenta republiky (tzv. Benešovy) zbavující osoby německé a maďarské národnosti majetku a občanství (stejně jako židy ve třetí říši) a mnohé další dodnes platí. Je to nebetyčná ostuda a zpovykaní Češi tuto anomálii ještě brání!“ podivuje se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz česko-německý historik a spisovatel Tomáš Krystlík. Vysvětluje podrobně, kdo rozpoutal první a druhou světovou válku, či jak to bylo s Konradem Henleinem a Karlem Hermannem Frankem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Dvě pětiny Rusů žijí v podmínkách rozvojových zemí
Jsou to smutná čísla, která nedávno zveřejnil Rosstat, což je oficiální ruská statistická agentura. Podle ní se jaksi blahobyt do Putinovy říše ne a ne dostavit. Naopak velká část Rusů tře bídu s nouzí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Mlýnková Išková (Svobodní): Sexuální orientace nevypovídá nic o kvalitě rodičů
Česká společnost už několik dní horlivě diskutuje o rozhodnutí nejvyššího soudu, který uznal pár gayů za rodiče dítěte. Odpůrci tohoto rozhodnutí se vesměs opírají o tři argumenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Klán (KSČM): Mlčící demokracie
Proběhnuvší doplňovací volby do Senátu ve volebním obvodě Zlín dávají tušit, že je s naší demokracií něco v nepořádku. Pokud se blíže podíváme na samotné výsledky, tak zjistíme, že k prvnímu kolu těchto voleb přišlo 16 % oprávněných voličů a k druhému kolu jen 10 % voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Nechci být sběračem funkcí, ale chci mít možnost věci veřejné ovlivňovat
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Czernin (TOP 09): Situace v Doněcku udělala z Ukrajinců nadšené Evropany
Komentář na facebookovém profilu k situaci v Doněcku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Revize naší historie a německá vendeta
Před několika desítkami let by debaty o zrušení tak zvaných Benešových dekretů, návratu Sudetských Němců a jejich majetku vůbec nepřipadaly v úvahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): I v dalších zemích Evropy je problém se stočeným tachometrem velmi rozšířený
Europoslanci navrhují opatření proti podvodům se stáčením tachometrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Odborníci si v Podyjí a Thayatalu vymění informace o ochraně přeshraničních území
Šest desítek odborníků z Česka, Rakouska a dalších evropských zemí se sejde na začátku června v národních parcích Podyjí a Thayatal, aby si zde vyměnili zkušenosti s ochranou přírody v hraniční oblasti. Soustředit se budou především na specifika říční krajiny. Setkání zástupců přeshraničních chráněných území podpořil evropský Fond malých projektů v rámci programu Interreg Rakousko – Česká republika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: Musíme přijmout proveditelnou strategii a nastavit splnitelné cíle
Dne 22. května 2018 se v Bruselu uskutečnilo zasedání Rady ministrů pro vzdělávání a mládež. Ministři jednali o roli vysokých škol při rozvoji regionů a podpoře podnikání. Dalším tématem byla politika mládeže v kontextu EU. Delegaci ČR vedl ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Poslanci navrhují nechat současné vratky daně zemědělcům
Současná úroveň vratky spotřební daně z nafty zemědělcům, takzvaná zelená nafta, by měla zůstat zachována i do budoucna. Navrhla to skupina tří desítek poslanců z pětice sněmovních stran v novele zákona o spotřebních daních, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
NPÚ: Prohlídky Nového Hrádku s památkovým technologem
Netradiční prohlídky zaměřené na historické postupy stavění, historické stavební materiály, jejich hodnoty či způsoby a technologie jejich záchrany a výzkumu se uskuteční 27. a 28. července a 21. a 22. září 2018 na objektu Národní kulturní památky Nový Hrádek u Lukova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ODS: Obce a města nesmí doplácet na výkon státní správy
Pod názvem „Pestrý život ve městech a obcích“ se v Litomyšli uskutečnil kulatý stůl ODS s odborníky a představiteli samospráv o problémech, se kterými se setkávají ve své praxi na místní úrovni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Memorandum podpoří další rozvoj vozidel na CNG. Stát tak chce přispět ke snížení znečištění ovzduší
Představitelé pěti ministerstev a čtyř plynárenských společností/sdružení dnes na Ministerstvu průmyslu a obchodu podepsali Memorandum o dlouhodobé spolupráci v oblasti vozidel na zemní plyn pro období do roku 2025.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Křesťané a jiní extrémisté
Původně jsem chtěl nejspíše jedinou pravdivou zprávu na síti o sobotním protestu v Brně a jeho důvodech nazvat úplně jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Petice za změnu způsobu přihlašování do školek v Praze 13
Myslíme si, že v roce 2018 už není nutné, aby se formuláře musely vyzvedávat pouze v určitou hodinu a pouze osobně. Zároveň není nutné, aby v některých mateřských školách rodiče čekali dvouhodinové fronty jen proto, aby vyplněný formulář odevzdali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Piráti podporují návrh o referendu s nejmenšími riziky
Sněmovna v pátek začala projednávat tři návrhy na vydání ústavního zákona o celostátním referendu, které předložili poslanci KSČM, SPD a ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Chvilka poezie
Komentář na facebookovém profilu k návrhu na vyznamenání pro komunistického básníka a levicového publicistu Karla Sýse
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Exministr Pilný chce za ANO kandidovat do Senátu. Vedení však rozhodně nešetřil, hlavně za kamarádění s Filipem a Okamurou
Exministr financí Ivan Pilný dával ještě jako poslanec hnutí ANO najevo, že se nebojí současnému premiérovi Andreji Babišovi říct, co si myslí. Image charakterizovanou slovy „co na srdci, to na jazyku“ si uchoval i po odchodu ze Sněmovny. Z toho, co na politické scéně vidí teď, opravdu radost nemá. Přesvědčte se sami, co k tomu říká...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra