Nejčtenější v danném dni? Historie článků

únor 2020
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne291623 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.984x, což odpovídá cca 155.701-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Úchylárna a zhanobení státní vlajky, napsal právník o vagině v divadle v Brně. Žít Brno syčí na kardinála Duku
Arcibiskup Dominik Duka a právník a exhejtman Michal Hašek se na svých facebookových profilech vyjádřili k tomu, co se v sobotu odehrálo na jevišti brněnského divadla Husa na provázku. Hnutí Slušní lidé zde překazilo divadelní představení, v němž mimo jiné Ježíš znásilňuje muslimku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Kniha Tajemství úplňků, napsaná žáky 5. A, bude pokřtěna v Zrcadlové kapli Klementina
Jaké sochy nalezneme v ulicích našeho hlavního města a jaké příběhy vypráví? Na výpravu po dvacítce pražských soch vás vezme nová kniha Tajemství úplňků. Nepůjde ale o pouhé povídání o sochách – nechte se vtáhnout do minulosti a mějte oči otevřené, protože jinak kletbu nezlomíte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Matteo Salvini: Bez souhlasu Německa, Francie a EU nesmíme vytvořit vládu? Ne, my nejsme otroci
Italský prezident Sergio Mattarella dnes pověřil sestavením vlády Carla Cottarelliho, který v minulosti pracoval na vedoucích postech v italské centrální bance a v Mezinárodním měnovém fondu. Podle komentátorů však vláda tohoto čtyřiašedesátiletého ekonoma pravděpodobně nezíská důvěru parlamentu a zemi jen dovede k předčasným volbám. Ty by se eventuelně pak mohly konat v září nebo v říjnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Je to tak: Českou vlajku si strčit do pochvy můžete. Vlajku EU nesmíte ani přeškrtnout
Za přelepku na poznávací značce až zákaz řízení? I to se může stát. Bojovat proti EU samolepkou se může v krajním případě bolestivě nevyplatit. Samolepky ve svých e-shopech nabízí několik organizaci, mezi nimi i politická strana Svobodní. Ministerstvo dopravy před nimi ovšem varuje. Zpráva je zajímavá v kontextu divadelního představení v Brně, kde se česká vlajka vytahovala z vaginy. Je rozdíl mezi uměním na jevišti a názorem vyjádřeným na SPZ?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Bílá svině: Ještě jedna dohra „divadelní aféry“ v Brně
Ekologický aktivista Jan Rovenský z Greenpeace se opřel do tzv. Slušných lidí, kteří v Brně protestovali proti hře, kde Ježíš znásilňuje muslimku. Vadí mu i kardinál Duka. Kdyby se hrálo něco ještě kontroverznějšího, třeba by podle něj Dukovi „konečně praskla žilka“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vykadit rakovinu? Kauza šarlatánských „lékařů“ z Prahy se rozrůstá. ČT se ozvala i známá herečka
O alternativním zdravotnickém podniku Aktip se v poslední době mluví úplně všude. Tamní zaměstnanci radí lidem například to, aby „vykadili“ rakovinu, nebo se nemoci zbavili pomocí milence. Klientům navíc mnohdy nepomáhají s tím, co za nimi přijdou řešit, ale najdou jim úplně jiné problémy, o kterých pacienti do té doby netušili. Problémem je, že mnozí z nich žádnou takovou diagnózu ve skutečnosti nemají. Profesor Pavel Klener, legendární onkolog, se závěrům majitelky Aktipu směje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Proč se mnou letěla manželka
Komentář na facebookovém profilu k návštěvě Finska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Drsná dohra nedělního Moravce: Vzkaz divákům ČT, že Trump je neschopný blbec? Komentátor se neudržel
V druhé části nedělního diskusního pořadu Otázky Václava Moravce v České televizi nechyběla ostrá kritika amerického prezidenta Donalda Trumpa, což zvedlo ze židle komentátora serveru Reflex.cz Viliama Bucherta. Největším terčem se Trump stal pro profesora historie Igora Lukeše, k němuž se rád přidal i generál Petr Pelz, Moravec se prý jejich kritice jen potulně usmíval. Způsob, jakým se do amerického prezidenta v ČT naváželi, je podle komentátora zjednodušující, zavádějící a trapný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Co by to „demokrat“ Petr Fiala vlastně chtěl?
Jen pár minut jsem na ČT 24 v nedělním programu Týden v politice poslouchal předsedu občanských demokratů Petra Fialu v rozhovoru o naší současné vládní krizi a už v minutě první jsem pochopil, oč mu jde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Děláte bordel, fašisti. Jak se to chová ČT? Válka o vlajku v pochvě a Ježíše na divadle už zasáhla veřejnoprávní TV
Policie předá případ sobotního narušení inscenace s postavou znásilňujícího Ježíše do přestupkového řízení pravděpodobně v tomto týdnu. Aktivisté protestovali v Brně proti hře přímo na jevišti. Policie musí událost nejprve administrativně zpracovat, což několik dní potrvá, řekl ČTK policejní mluvčí Pavel Šváb. A sociální sítě zatím žijí reakcemi. A kritika se snáší i na veřejnoprávní Českou televizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Tomáš Halík ve vězení? Nový dokument České televize
Profesor Tomáš Halík, významný český teolog, oslaví v pátek 1. června 70. narozeniny. Česká televize o něm natočila dokument. Střípky z tohoto dokumentu zájemcům přináší server Katolický týdeník. Veřejnoprávní televize prý představila Halíka v trochu jiném světle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Generál Pavel: Rusko zbrojí. A my musíme taky
Generál Petr Pavel brzy završí své působení v čele vojenského výboru NATO. Dosud však zastává pozici nejvýše postaveného armádního představitele Severoatlantické aliance. A v této své pozici důrazně varuje svět: Nelze nevidět, jak Rusko zbrojí. Někdejší hlavní poradce 45. prezidenta USA Steve Bannon na debatě v Praze nabídl zcela jiný pohled na Rusko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Nemám peníze, nemám ženu. Piju sám. Vážná zjištění o nejvýše postaveném Pirátovi, který „to posral“
Koketoval s Věcmi veřejnými, Svobodnými, Zelenými, byl členem Mladých sociálních demokratů. Nakonec skončil u Pirátů. O kom je řeč? O nejvýše postaveném ústavním činiteli za Piráty, místopředsedovi Poslanecké sněmovny Vojtěchu Pikalovi z Olomouce, který proslul spíš než politickými aktivitami půtkou s Václavem Klausem mladším a kontroverzním komentářem k návrhu na ocenění nomenklaturního literáta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Obyvatelé Londýna se bouří v ulicích a sepisují petice. Kvůli „politickému vězni“, který tvrdě kritizuje islám
Po zatčení britského aktivisty a kritika islámu Tommyho Robinsona se v Londýně konalo již několik demonstrací. Tisíce lidí protestují a označují Robinsona za politického vězně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vedoucí Úřadu vlády se zúčastnil pietního aktu u hrobu Edvarda Beneše
Vedoucí Úřadu vlády ČR Radek Augustin položil v pondělí 28. května 2018 věnec u hrobu Hany a Edvarda Benešových v Sezimově Ústí. Pietní akt se konal u příležitosti 134. výročí narození druhého prezidenta Československé republiky Edvarda Beneše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Martin Roman, podíl v Unipetrolu, J&T... Erik Best odhaluje zajímavé dění kolem CEFC Europe
Americký novinář žijící v Česku Erik Best ve svém pravidelném bulletinu The Fleet Sheet mluví o podivném dění ve společnosti CEFC Europe. Proč k celému dění okolo nepřátelského převzetí nevydala mateřská společnost Shanghai Huaxin Group ani hlásku? A proč je odchod J&T zahalen nejasnostmi?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora chce ovlivňovat, jak a komu stát poskytuje investiční pobídky
Hospodářská komora chce skoncovat s překonanou formou podpory, bránit domácí podnikatele a zvýšit přidanou hodnotu tuzemské produkce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
TSK: Nová cyklostezka spojila Běchovice a Horní Počernice
Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s. (TSK, a. s.) ve spolupráci se společností Strabag, a. s., a vedením města a městské části Praha Běchovice dnes slavnostně otevřely nově vybudovanou cyklostezku mezi Běchovicemi a Horními Počernicemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
V boji s plastovým znečištěním EU obětuje kelímky, brčka i uchošťoury
Evropská komise zveřejnila návrh nové směrnice, která má omezit dopady plastového znečištění. Mimo jiné navrhuje zákaz některých jednorázových plastů, jakou jsou příbory, brčka či talíře, pro něž již dnes existují dostupné šetrnější alternativy. Než vstoupí směrnice v platnost, musí ji schválit členské státy EU a Evropský parlament.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Za urážku Zemana trest, navrhne znovu Zdeněk Ondráček
Komunisté už to jednou zkusili a neuspěli, ale Zdeněk Ondráček se nevzdává. Rád by do českého právního řádu vrátil zákon, podle něhož by bylo možné trestat urážky hlavy státu. Zeman si podle poslance KSČM Ondráčka, který se „proslavil“ zásahem proti demonstrantům v roce 1989 s obuškem v ruce, zaslouží ochranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Neberte jméno Boží nadarmo. Nedal souhlas s použitím osobních údajů
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Hüner: Z květnových známek si vybere každý
Český lev se saxofonem, podolské mosty a dílo renesančního malíře Francesca da Ponte, který patří mezi významné autory obrazárny Pražského hradu. Ministerstvo průmyslu a obchodu vydalo v květnu tři příležitostné poštovní známky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kůrovec požírá Česko. Už je to velmi vážné
Dnešní Lidové noviny přinesly mimo jiné rozhovor s Petrem Zahradníkem z útvaru lesní ochranné služby Výzkumného ústavu lesního hospodářství a myslivosti. Ten hovoří o současné kůrovcové kalamitě. Přirovnává ji dokonce k válečnému stavu, kdy nás podle jeho slov čeká boj o každý kousek území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: No konečně! Už je to tady!
Až ke mně domů se donesl duševní (doufám, že jen duševní a ne také střevní) projev úlevy pana Zieglera když mohl konečně naplno konstatovat, že je potvrzeno, že civilní letadlo nad Ukrajinou sestřelili Rusové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Kdo může za nepřijetí adaptační legislativy k nařízení GDPR?
Komentář na facebookovém profilu k odpovědnosti za GDPR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
VIDEO Věřící ženu sprostá divadelní hra v Brně rozplakala. Informace a materiály, které jinde neotisknou
Policie předá případ sobotního narušení inscenace s postavou znásilňujícího Ježíše do přestupkového řízení pravděpodobně příští týden. Aktivisté protestovali proti hře přímo na jevišti. Policie musí událost nejprve administrativně zpracovat, což několik dní potrvá, řekl ČTK policejní mluvčí Pavel Šváb. A sociální sítě zatím žijí reakcemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Brno? Já vím, o co jim šlo, odsoudil Zdeněk Zbořil divadlo o Ježíšovi. Padla silná slova
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Příliš morbidní!“ To není provokace, která má poučovat a vychovávat, ale budit strach a nenávist. Politolog Zdeněk Zbořil se zamýšlí nad uvedením hry, která měla ve scénáři scénu znásilnění muslimky Ježíšem a vyvolala ostré reakce nejen při jejím uvedení v brněnském divadle. „Pro mne osobně je to zpráva, kam až přijedu příště do Brna, nemusím chodit.“ Vyjádřil se také k debatám o hlasování členské základny ČSSD. „Ačkoli jsem už otrlý, na sledování referenda ČSSD nemám dost fyzických ani morálních sil.“ A jestli řeknou ne vstupu do vlády s hnutím ANO? „Pro Andreje Babiše to nemusí mít velký význam. Ale pro pana prezidenta to budou Vánoce.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Asi nečekal, že si křesťané nenechají kálet na hlavu! Proti řediteli brněnského divadla, kde „Ježíš“ znásilnil „muslimku“, tvrdě vystoupil známý ústavní právník
Ústavní právník a člen ČSSD Zdeněk Koudelka se na blogu Aktuálně.cz zamýšlí nad kritickými výroky ředitele Národního divadla v Brně a festivalu Divadelního světa Brno 2018 Martina Glasera, směřované na adresu policie. Ten se domnívá, že policie zasáhla pozdě v momentě, kdy aktivisté narušili hru Naše násilí a vaše násilí. Glaser by si podle Koudelky měl zamést před vlastním prahem. Hru mimo jiné kritizovali někteří brněnští politici a občané. „Občané si nevolí politiky, aby mlčeli, ale aby za ně mluvili. Svobodu slova má každý,“ upozorňuje na blogu Koudelka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ruská propaganda? Máme detaily k Česko-ruskému diskuznímu fóru. Pozváni: Schwarzenberg, Romancov, Petr Kolář...
Žádná propaganda, ale uznávaní akademici! Odmítavé postoje ke konání Česko-ruského diskusního fóra v Praze, které má zasednout příští týden, rázně odmítli zástupci Hradu i ministerstva zahraničí. Pozvánku na akci dostal i exšéf TOP 09 Karel Schwarzenberg, politolog Michael Romancov či publicista Martin C. Putna. Posledně jmenovaný ale přijít diskutovat odmítl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ODS odmítá rušení matrik. Je to další zásah do života obcí „od stolu“
Občanští demokraté nesouhlasí s návrhem na zrušení matričních úřadů. ODS se staví za efektivní výkon státní správy a racionální vynakládání veřejných prostředků, nelze však jít cestou absence komunikace a nemožnosti vlastní volby dotčených obcí. Jak v Poslanecké sněmovně, tak v Senátu bude proto ODS volat po diskusi mezi ministerstvem a dotčenými obcemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kovosvit MAS se zapojil do projektu, který má přivést ženy do strojírenských profesí
Přestože se ženy podílejí na zaměstnanosti v České republice ze 44 %, ve strojírenství jich pracuje jen zhruba čtvrtina. Tento nepoměr ukazuje, že pro ženy není strojírenství atraktivním oborem. Proč tomu tak je a jak to do budoucna změnit, řeší projekt nazvaný Odstraňování předsudků vůči strojírenským oborům při kariérovém rozhodování žen a dívek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
FOTO Občerstvení i pro třetí pohlaví! Patrik Nacher pokřtil politicky nekorektní knihu politicky korektně
REPORTÁŽ Občerstvení rozdělené podle pohlaví na tři verze: pro ženy, muže a třetí pohlaví, politicky nekorektní kresby, pódium určené pouze pro osoby výšky do 165 centimetrů. Poslanec za hnutí ANO a s největší pravděpodobností i lídr pražské kandidátky hnutí do podzimních, komunálních voleb Patrik Nacher pokřtil svou publikaci „Šílenosti doby korektní“ v nekorektně upraveném prostředí jinak velmi korektní a konzervativní Werichovy vily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Národní zemědělské muzeum: Voda očima dětí z celého světa
U příležitosti Dne dětí, tedy od pátku 1. června, přichystalo Národní zemědělské muzeum ve spolupráci s Památníkem Lidice 46. Mezinárodní dětskou výtvarnou výstavu LIDICE 2018. Obrázky dětí z celého světa na téma Voda (nad zlato) jsou k vidění v Praze na Letné až do konce listopadu. Součástí výstavy budou také lektorské programy pro školy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Keremidský (SPO): Kam kráčí kultura v Brně?
Již několik dní se diskutuje na téma kontroverzní divadelní hry v divadle Husa na provázku v Brně. O tématu se píše již delší dobu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Měli jste loni zaměstnance? Nezapomeňte do konce května zaslat ČSSZ evidenční list
Jednou z důležitých povinností zaměstnavatelů v oblasti sociálního zabezpečení je každoročně vyhotovit každému svému zaměstnanci evidenční list důchodového pojištění (ELDP) a předložit ho k evidenci České správě sociálního zabezpečení (ČSSZ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Spolek Šalamoun: Petr Kramný vrah? Pochybnosti
V dnešním 8. dílu ze 79. dílného seriálu pochybností v trestní věci Petra Kramného přinášíme díl s názvem "Lež".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Soud zamítl žalobu exnáměstkyně Kolaříkové, kterou podala na stát kvůli odvolání z funkce
Pražský městský soud zamítl žalobu bývalé náměstkyně ministra zdravotnictví Lenky Taie Kolaříkové, v které chtěla zrušit rozhodnutí o svém odvolání z funkce po nástupu nového ministra Miloslava Ludvíka (ČSSD). Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí soudu Markéta Puci. Proti rozhodnutí může podat kasační stížnost, kterou by se zabýval Nejvyšší správní soud (NSS). Kolaříková byla první takto vysokou úřednicí, která se soudí se státem kvůli služebnímu zákonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Lacko (ANO): Praha podpoří projekt pro lepší péči o zuby školáků
Hlavní město Praha pod záštitou radního pro oblast zdravotnictví Radka Lacka ve spolupráci s Českou stomatologickou komorou (ČSK) podporuje aktivity vedoucí k prevenci zubního kazu, zejména u dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Koruna - krátkodobě mohou přetrvat výprodeje, dlouhodobě směr silnější úrovně
Česká koruna jako by v posledních týdnech ztratila na své atraktivitě a svezla se s vlnou výprodejů na rozvíjejících se trzích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
FN Brno: Trauma team ČR ukáže polní nemocnici a nasimuluje ošetření pacienta
TRAUMA TEAM ČR složený ze zdravotníků Fakultní nemocnice Brno připravuje další cvičení, které bude zaměřené na výstavbu zdravotnické jednotky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Knot (TOP 09): Lávka od architekta Pleskota už se staví
Výstavbu nevšední dvouramenné lávky s mezipodestou za 48 milionů korun, která v současnosti roste nad Václavským jezem provádí firma Metrostav a hotovo by mělo být na podzim letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Když pravice pečuje o ČSSD
Sociální demokracie se rozhodla odblokovat politickou situaci a vrátit politice její skutečný smysl. Tím jsou debaty, dodržování ústavních a parlamentních principů, utváření vlády s důvěrou, komunikace s ostatními politickými stranami. Vzala si na sebe velmi těžký úkol, o němž na základě vlastní vůle mohou rozhodnout všichni členové naší strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Výstava staveb vás provede stoletým výročím republiky
Letošní oslavy stého výročí vzniku Československa mají mnoho podob. Historii architektury od roku 1918 do současnosti připomene v Liberci výstava „Stavby století republiky 1918–2018 v Libereckém kraji“. Expozice bude přístupná od 31. května do 24. června tohoto roku ve foyer obchodního centra Plaza v Liberci. Slavnostní vernisáž se uskuteční ve středu 30. května od 16 hodin. Záštitu nad akcí převzala radní Libereckého kraje Radka Loučková Kotasová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Turecko bude diktovat EU, jinak umožní migrantům vstup
Přes Turecko přichází podle Evropské komise v současné době do Evropy devítinásobně více imigrantů, než jak tomu bylo oproti stejnému období loni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ERÚ: Rozhodnutí o regulovaných cenách dodávek plynu v roce 2019
Dnes zveřejněné Cenové rozhodnutí č. 1/2018 stanovuje pevné ceny za rezervovanou přepravní kapacitu na vstupních a výstupních hraničních bodech přepravní soustavy pro rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
CNG využívá stále více motoristů
Hledání možností úsporných řešení v dopravě je velmi aktuálním tématem. Zajímavou možností je využití stlačeného zemního plynu (CNG) pro pohon automobilů, jehož obliba v posledních letech rychle roste. Celosvětově je stlačený zemní plyn (CNG) nejvíce využívaná alternativní pohonná hmota a jezdí na něj již více než 22 milionů vozidel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Pražská debata Steva Bannona a Lannyho Davise upoutala významná světová i česká média
Holding CZECHOSLOVAK GROUP ve spolupráci s vysokou školou CEVRO pozval do Prahy vlivné Američany, kteří do české metropole přilákali významné hosty i světová média. Steve Bannon, americký republikán a bývalý hlavní strategický poradce prezidenta Trumpa, a Lanny Davis, demokrat, bývalý zvláštní poradce Bílého domu, se 22. května utkali v debatě na pražském Žofíně moderované bývalým ministrem obrany a také velvyslancem v USA Alexandrem Vondrou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj s koalicí nevládek školí neziskovky
„Rok 2018 se nese v duchu velkého vzdělávání. Společně s Pardubickým krajem jsme připravili workshopy zaměřené na rozšíření dosavadních dovedností zaměstnanců neziskovek. Zástupci neziskového sektoru si mohou vybrat z široké škály nejrůznějších kurzů. Za sebou máme velice úspěšné a plně obsazené kurzy o GDPR a komunikačních dovednostech,“ nechala se slyšet ředitelka Koalice nevládek Pardubicka Jana Machová. "Dále nás čekají kurzy zaměřené na time management a prokrastinaci a na podzim plánujeme kurzy týkající se správné propagace a komunikace s médii,“ dodala k programu jednotlivých školení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Glaser napadá neprávem policii i politiky
Ředitel Národního divadla v Brně a festivalu Divadelní svět Brno 2018 Martin Glaser kritizuje policii, že prý zasáhla pozdě, když skupina aktivistů narušila hru Naše násilí a vaše násilí 26. 5. 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
MŠMT podpoří zážitkové vzdělávání v muzeích i v příštím roce
Program na podporu zážitkového vzdělávání bude pokračovat i v příštím školním roce. Žáci ze dvaasedmdesáti základních škol celé České republiky tak budou dál moci navštěvovat muzea, památníky, skanzeny, hrady a zámky v rámci pokusného ověřování projektu „Vzdělávací programy paměťových institucí do škol“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
FAEI.cz: Majitelé si prodej firem často sami komplikují
Když chce majitel prodat svoji firmu, má dva úhlavní nepřátele: Sám sebe a daňovou optimalizaci. Kromě toho ještě musí najít manažera, který bude firmu reálně řídit, aby ji on sám mohl prodávat. Že na prodej firmy je potřeba myslet s předstihem několika let v rozhovoru pro portál Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) vysvětluje Jan Slabý, šéf společnosti Ecovis, která se fúzím a akvizicím věnuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kretén, blbost. Jaromír Soukup se vyřádil na Trumpovi či Jiřím Drahošovi
V pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa se Soukup věnoval našemu ministru dopravy Danu Ťokovi, americkému prezidentu Donaldu Trumpovi, ale také královské svatbě v Británii. Pobavil se i na účet Jiřího Drahoše. Ten na vozíčku slanil Nuselský most.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
V Itálii se to nějak zvrhlo. Vznik euroskeptické vlády prý nepřipustí Německo
Ještě minulý týden se zdálo, že Itálie bude mít konečně novou vládu. Prezident Sergio Matterella však nyní vše zkomplikoval, když odmítl jmenovat ministra hospodářství Paola Savonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ČMKBK: Cena elektřiny v nízkém napětí v 21. týdnu mírně vzrostla
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo ve 21. týdnu uzavřeno 34 kontraktů na dodávku 17,6 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu pro konečné odběratele v hodnotě 18 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Schwarz (KDU-ČSL): Cenzura s blížícími se volbami přitvrzuje
Kauza zadržování pošty členům Zastupitelstva Prahy 2 úřadem této městské části vstoupila do další fáze. Tentokrát se „vyznamenala“ redakční rada radničního periodika složená v drtivé většině ze zástupců koalice ODS TOP09 OSB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Olomoučtí celníci zadrželi v rychlíku nelegálně přepravovaný tabák
Sedm kilogramů nelegálně přepravovaného tabáku zajistili olomoučtí celníci, když prováděli běžné kontroly v rychlíku na pravidelné trase Bohumín – Brno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa stahuje z trhu zmražené chobotnice
Státní veterinární zpráva (SVS) nařídila stáhnout z trhu zmražené syrové baby chobotnice pocházející z Vietnamu kvůli zvýšenému limitu kadmia. O přítomnosti nadměrného množství kadmia v uvedeném výrobku informovaly německé dozorové orgány prostřednictvím systému rychlého varování RASFF ostatní členské země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
My Afričanům nic nedlužíme! Naši politici přelomově povstali proti migraci, celá Evropa se může divit. Zde je to přesně
Poslanci ve čtvrtek 24. 5. 2018 schválili usnesení v němž žádají vládu, aby vyplácení peněz z oficiální rozvojové pomoci ČR bylo podmíněno spoluprací příjemce při navracení nelegálních migrantů. „V rámci celé Evropy jde o průlomový krok, který by mohl pomoci řešit důsledky migrační krize,“ upozorňuje ekonom a publicista Martin Kunštek. Již řadu let existuje několik mezinárodních úmluv o zpětném předávání osob, které na území jiného státu vstoupily nelegálně. A také mnoho dvoustranných readmisních dohod, které řeší stejný fenomén. Zásadní problém je však v tom, že je africké a asijské země nedodržují a při zpětném přijímání nelegálních migrantů nespolupracují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Babiš s ministry navštíví na Vysočině zemědělce či letiště
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) dnes společně s některými ministry navštíví Vysočinu. Bude se třeba zajímat o kvalitu vody v přehradě Švihov. Na Pelhřimovsku navštíví zemědělské družstvo a ústav pečující o handicapované, v Jihlavě místo, kde má v budoucnu stát dopravní terminál, a v Henčově u Jihlavy ho čeká prohlídka letiště, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Generál Blaško mrazivě: Po Dublinu IV dojde bílým trpělivost s migranty. A vyřídí si to s nimi
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI „Domnívám se, že se tím křikem (o nebezpečném Rusku) mají zakrýt skutečné problémy, se kterými se ‚západní‘ společnost potýká a které si nechce připustit. Kauza Skripal je jedna velká blamáž a opět bez důkazů se cosi tvrdí, aniž se cokoli jasně a bez jakékoli pochyby dokázalo,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz generálmajor Hynek Blaško. „Zcela nepochybně se Dublin IV stane momentem, kdy menší státy nebudou schopny uspokojovat nehorázné požadavky migrantů, a dojde k chaosu ústícímu v radikální řešení ‚bílé‘ menšiny. Chce někdo, aby to tu vypadalo jako v Jihoafrické republice? Bude policie jen přihlížet, jak migranti ničí vše, co jim přijde pod ruku, protože ‚bílý‘ jim nedal, co chtějí, a když ‚bílý‘ bude protestovat proti tomu, tak ho zmlátí?“ ptá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
EU chce zakázat šťourátka do ucha. A to rozhodně není vše
O omezení dopadů plastového znečištění se pokouší návrh nové směrnice, kterou zveřejnila Evropská komise. V návrhu lze najít zákaz vybraných jednorázových plastů, jako jsou příbory, brčka či talíře, pro které jsou dnes již šetrnější alternativy. Návrh vítá i Jan Freidinger z nevládní neziskové organizace pro ochranu životního prostředí Greenpeace. Zároveň také vyzývá, aby se stejně zachovali i zástupci průmyslu a čeští politici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jizva ještě není zacelená, říká k Benešovým dekretům kastelánka zámku, který je připomínkou sudetských křivd
REPORTÁŽ/ROZHOVOR Doba Benešových dekretů nebyla tak černobílá, jak se zdá z politických hlášek. Z některých šlechtických velkostatků v Sudetech se stala nacistická sídla i přesto, že se jejich páni snažili chránit své české poddané. Zaznívá to přímo z míst, kde ještě dnes potomci ve starých domech nacházejí zmuchlané dekrety o přidělení půdy po Němcích. O stále rozjitřených ranách hovoří Michaela Hofmanová, kastelánka zámku Krásný Dvůr v Ústeckém kraji, který je hmatatelným mementem toho, jak bylo nesnadné zavděčit se ať Čechům, tak Němcům. Do poloviny července tyto rozporuplné pohnutky rozkrývá i výstava „Šlechtická sídla ve stínu prezidentských dekretů“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Mléčná díra ve státním rozpočtu
Slovácký senátor komentuje na facebookovém profilu dotace velkopodnikům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Letní škola památkové technologie v Uherčicích
Renesanční zámek Uherčice ožije 7. – 9. června 2018 letní školou památkové technologie. Školu pořádá technologická laboratoř Národního památkového ústavu ve spolupráci se správou zámku, Fakultou architektury ČVUT a Českým národním komitétem ICOMOS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
JE Temelín: Vodňanské rybářské dny naplnily město zážitky
Atmosféru nabitou zážitky nabídly v uplynulých dnech svým obyvatelům a návštěvníkům Vodňany, sedmitisícové město na řece Blanici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Jak dorovnat chybějící finance obcí a veřejných rozpočtů? Dalšími RADARY a zvýšením pokut.
Automobilismus je u dnešních „pokrokově“ smýšlejících zastupitelů měst a obcí v nemilosti. Řidiči jsou v poslední době zvláště ve větších městech štvanou zvěří, kterou je nutné pokutami a radary omezovat a škrtit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zahrady Černínského paláce se pro veřejnost otevřou 1. června 2018
Zahrada Černínského paláce bude v roce 2018 zpřístupněna veřejnosti v období od 1. června do 31. října vždy o víkendech (sobota a neděle) a státních svátcích od 10 do 17 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Vypadá to zatím dobře, většina ČSSD prý chce do vlády. Ale jeden velký zastánce odpadl, když viděl návrhy jmen na ministry
Předseda ČSSD Jan Hamáček a jeho první zástupce Jiří Zimola doufali, že se podaří udržet pod pokličkou průběžné výsledky, aby nedošlo k ovlivnění těch organizací, kde ještě nehlasovali. Referendum potrvá do 15. června. Už teď je ale jasné, že plán na utajení průběžných výsledků se hroutí jako domeček z karet. Pondělní MF Dnes přináší informace o průběžných výsledcích. Stoupenci nové vlády ANO a ČSSD s podporu KSČM zatím mohou být spokojeni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jiří Kajínek: Lidé jsou zklamaní, rok 1989 mají za podvod. Přesvědčují mě, ať kandiduju na Hrad. Babiš je schopný muž
ROZHOVOR „Proti Miloši Zemanovi vystupují jeho odpůrci velice sprostě a neslušně, ale je zde neoddiskutovatelný fakt, že tento prezident byl zákonně zvolen. Údajná velezrada je samozřejmě nesmysl,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz rok poté, co mu byla udělena milost, Jiří Kajínek. Zhodnotil porevoluční dobu, vyjádřil se k prezidentu Zemanovi i k dalším politikům a sdělil také, že stále usiluje o obnovení procesu. „Pro mne je prioritou docílit očištění mého jména,“ říká Jiří Kajínek, který bude nejen na toto téma besedovat s lidmi už 31. května v táborském hotelu Palcát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor Veleba brání prezidenta: Kauza Novičok připomíná běsnění kolem Charty 77. Všichni tehdy útočili na signatáře a její obsah, který ale skoro nikdo neznal
ROZHOVOR „Kdysi se za pravdu upalovalo, dnes už je to hra na velezradu,“ říká senátor Jan Veleba. Pro ParlamentníListy.cz promluvil o tom, co se děje kolem Miloše Zemana v souvislosti s kauzou Novičok, vyjádřil se k prezidentově proslovu na Žofínském fóru a řekl i svůj názor na referendum ČSSD. „Obávám se, že referendum, které trvá měsíc a ve kterém jsou členové strany obesíláni dopisy a výzvami různých funkcionářů, není vlastně ani referendum, ale polštář pro toho, kdo prosadí svoje ambice,“ říká senátor Jan Veleba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Pěsti, kopance, hořící cigarety i železná tyč! Uprchlíci v Německu ve velké přesile znovu napadli policisty
Německá média informují o dalším z nesčetných konfliktů v uprchlických centrech, v rámci kterých byla napadena policie větším počtem migrantů. Ke střetu došlo tento pátek v drážďanském ubytovacím zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Topkař Knot: Viděl v ČR někdo ekonomické migranty jiné než ty, kteří řádně pracují v českých firmách? Myslím, že nikoli
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI „Vadí mi, že díky Andreji Babišovi stoupá vliv komunistické strany,“ říká jihočeský vicehejtman Josef Knot. Pro ParlamentníListy.cz promluvil o životní úrovni v České republice, o Miloši Zemanovi, Václavu Havlovi a vyjádřil se i k Evropské unii. „Vystoupení či izolace by pro naši zemi byly katastrofální, nemohli bychom čerpat evropské zdroje, nejsme soběstační z hlediska bezpečnosti či tak velcí jako Velká Británie,“ vysvětluje jihočeský vicehejtman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Bellu (ODS): Příští stanice Nákladové nádraží Žižkov
Komentář na facebookovém profilu k rozšíření metra
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Holomčík (Piráti): Proč podporujeme agrolesnictví?
Jednou z klíčových věcí v oblasti zemědělství a životního prostředí, se kterou Piráti kandidovali do Sněmovny, bylo snižování negativních dopadů sucha a kroky vedoucí k zlepšování schopnosti naší krajiny zadržet vodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist