Nejčtenější v danném dni? Historie článků

leden 2022
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.597x, což odpovídá cca 83.329-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Vyp*čenci! DemoŽumpa! Po dnešním fiasku Kalouska a spol. se strhla rvačka. V hospodě by létaly stoly
Frustrovaná pravice reaguje na čerstvé sněmovní fiasko. Někdejšímu Demokratickému bloku se nepodařilo zahájit debatu o Novičoku. Podivná je i skutečnost, že ačkoli o mimořádnou schůzi žádalo 55 poslanců, ne všichni se obtěžovali na ni vůbec přijít. Po porážce se z mnohých účtů na sociálních sítích staly zdi nářků. Škodolibí příznivci prezidenta Zemana se tomu smějí. Opozici kritizují i její vlastní voliči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
VIDEO Zcela mimořádný trapas z Kavčích hor. ČT ohlásila propuštění aktivisty Robinsona, ten ale dál sedí ve vězení
Britský protiislámský aktivista Tommy Robinson byl propuštěn z vězení, kam byl poslán soudcem z Leedsu minulý pátek. Stalo se tak mimo jiné i díky iniciativě médií, která mu vyjádřila podporu. Tyto informace v žádném ze světových médií nenajdete. Ale v úterý večer jste je mohli slyšet z České televize. Veřejnoprávním redaktorům se při překládání zpráv z angličtiny podařil těžko uvěřitelný trapas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
„Nemrtvý“ novinář Babčenko: Humor pokračuje. Čeští zastánci Ukrajiny jsou k smíchu i dnes
Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl sleduje, co se děje, kolem zmrtvýchvstání ruského novináře Arkadije Babčenka. A nestačí se divit. Rusové novináře sice nezabili, ale mohli ho zabít, že za to může Zeman, okomentoval celou kauzu. A Ovčáček se přidal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
To je kočka! Je to slušná holka? Členka Slušných lidí, zde je FOTO
Kolem kontroverzní hry Naše násilí a vaše násilí, ve které představitel Krista znásilní muslimku, stále není klid. Do slovní přestřelky o tento divadelní kus už promluvili politici, umělci, a už do ní byly zataženy i diplomatické kruhy. Jenže tím to zdaleka nekončí. Vyšlo totiž najevo něco, z čeho zřejmě především pánům vystřelí vzhůru krevní tlak...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Někdo si nahrabal. Jaromír Soukup opět ťal do živého
Majitel a generální ředitel stanice TV Barrandov Jaromír Soukup se ve svém pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa vrátil ke kauze lihové mafie. V té bratři Březinové dosahovali svého pomocí praktik, které byly těžce za hranou akceptovatelného chování. Vydírání, zastrašování, úplatky a únosy. Bratři sice šli za své činy sedět, majetek ale dokázali skrýt. Kolik má Radek Březina peněz?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Merkelová porušila zákony Německa, smetl kardinál Duka kancléřku
Kardinál Dominik Duka se zúčastnil semináře Nadace Železné Opony. Poté, co vyslechl výzvy arabisty Luboše Kropáčka, že by se měla Evropa postarat o všechny uprchlíky, pražský primas vystoupil nebývale ostře proti tomu, co se dělo za migrační krize. Vysloužil si tím z publika poměrně hlasitý aplaus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jaroslav Štefec: Proč a KOMU vadí Karla Šlechtová?
Karla Šlechtová je na odstřel. Alespoň tak to může na první pohled vypadat. Negativní mediální kampaň, veřejné urážky a posměšky ze strany známých sněmovních hulvátů, ale i nenápadné a „diskrétní“ doručování drbů a kompromitujících materiálů šéfovi ANO, Andreji Babišovi…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Itálie: Matteo Salvini vypustil bombu. Přituhuje
Vyjednávání o nové italské vládě se změnila v souboj prezidenta s vítězi březnových voleb. Prezident Mattarella „odstřelil“ protisystémovou vládu, když odmítl jmenovat ministrem financí vyhlášeného euroskeptika. Šéf Ligy severu Salvini mu ale teď dal nůž na krk. Jaké ultimátum dal prezidentovi?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Oživlé oběti Kremlu, směje se Tereza Spencerová. Vás ten Novičok pořád baví? ptá se poslanců. S USA na věčné časy, ale Asad nikam nejde
Těch oživlých „obětí Kremlu“ začíná být nějak moc, že? táže se řečnicky editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová po včerejší kauze „nemrtvého“ ruského novináře Babčenka. Poněkud vážněji pak rozebírá narušené vztahy mezi Evropou a USA, posuny v globálním vnímání syrského prezidenta Bašára Asada, situaci v Itálii či diskutované divadelní představení v Brně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Nedávejte výsledky referenda do novin, žádá Hamáček straníky. Moc ho neposlouchají, zde jsou jsou průběžné výsledky z ČSSD
Sociální demokraté pokračují v hlasování o tom, zda vstoupit do vlády s trestně stíhaným premiérem Andrejem Babišem. Ačkoli předseda strany Jan Hamáček žádal spolustraníky, aby průběžné výsledky nezveřejňovali, ale oni se zřejmě rozhodli, že jeho prosbu nevyslyší. Takhle to zatím vypadá s možným vstupem soc. dem. do vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Starosta z TOP 09: Rusové možná objeví Peroutkův článek „vlevo dole"
Ruské velvyslanectví v Praze dnes v prohlášení popřelo účast sovětského maršála Ivana Koněva na přípravě invaze do Československa v roce 1968. V dokumentu publikovaném na twitteru ambasáda reagovala na informaci o tom, že Praha 6 chce na Koněvově památníku umístit desku, která má o maršálově podílu na přípravě okupace informovat. Starosta městské části Ondřej Kolář (TOP 09) si za textem na desce stojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Morální hnus, největší hrubost v dějinách divadla. Vy po té ostudě ještě budete nadávat lidem do „fašistů“? Profesor divadelní fakulty nevydýchal brněnské „divadlo“
Představení hry Vaše násilí a naše násilí má další dohru. Z Umělecké rady DIFA JAMU se po čtrnácti letech rozhodl odejít profesor Petr Osolsobě. Informoval o tom v dopise, ve kterém oslovuje rektora, děkana a členy umělecké rady Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění. Vyjádřil se k samotné hře i k postoji Umělecké rady DIFA. „Divíme se hrubnutí společnosti a neřekneme nic k největší hrubosti v moderních dějinách českého divadla, na brněnské scéně a v našem uměleckém odvětví, za něž neseme zvláštní odpovědnost,“ píše mimo jiné profesor Osolsobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Okamura a jeho SPD
Stačí si popovídat s příznivci hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury (SPD) a drtivá většina z nich se shodne na tom, že „Okamura je fajn, ale nemá lidi“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Šokující článek z USA: Asad zůstává. Smiřme se s tím
Realita více než sedm let trvající občanské války v Sýrii prý přinutí svět, aby se začal dívat na situaci v regionu střízlivěji. Bude třeba si zvyknout, že Asad zůstává, píše Ishaan Tharoor, zahraniční reportér amerického deníku The Washington Post. Chystá se zabavování majetku uprchlíků?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Rusko nechce škodit. Generál otevřeně o naší obraně, Šlechtové a Trumpovi
ROZHOVOR Exministru obrany a bývalému velvyslanci Česka v Rusku Miroslavu Kostelkovi je líto, pokud Karla Šlechtová nebude v příští vládě ministryní obrany, protože jí od počátku fandil. „Myslím, že na ministerstvo obrany nastoupila dobře, jak znám poměry na ministerstvu a generálním štábu, je tam potřeba udělat řadu věcí. Podle mne je chtěla udělat. Nevím, jestli teď mohu říci, že jí fandím, protože si nedovedu představit premiéra, teď nemluvím o panu Babišovi, kterého já osobně nemusím, který by překousl takové hádky ve vládě,“ prohlásil generál Kostelka. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hovoří i o politice Donalda Trumpa i o problémech při sestavování vlády Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Helena Vondráčková s manželem vyhráli soud s časopisem Týden a televizí Prima
Zpěvačka Helena Vondráčková a její manžel a manažer Martin Michal vyhráli ve středu u Městského soudu v Praze spory s časopisem Týden a televizí Prima.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Halík nepředstavuje morální autoritu! Tomáš Zdechovský silně vystoupil ke „sprostodivadlu“
Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) poslal ostrý vzkaz všem, kteří hájí kontroverzní divadelní hru Naše násilí a vaše násilí. Lidovec hru odsoudil. Jedním dechem však dodal, že není žádný extremista nestojí na straně uskupení Slušní lidé, které Ministerstvo vnitra ČR označilo za extremistické.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Geny a víno: Pavel Kohout pokřtil memoáry a odhalil tajemství své vitality
Známý český spisovatel Pavel Kohout ve středu 30. května v pražském paláci knih Luxor na Václavském náměstí pokřtil již třetí a znovu doplněné vydání memoárů s názvem To byl můj život? Kohout oslaví v červenci devadesátiny a při příležitosti křtu knihy zavtipkoval na otázku moderátorky o tom, co stojí v pozadí jeho energie a vitality. Prý za to mohou odrůdy vína Veltlínské zelené a Modrý Portugal z jedné konkrétní vinice, které Kohout dlouhodobě pije v průměru jeden litr denně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Pane Kalousku, poslanci Vám na Novičok ,,hodili bobek". Sněmovna není usnášeníschopná, sdělil Vondráček. Co dál?
Poslanci se dnes měli sejít kvůli kauze kolem jedu Novičok v Česku a souvisejících výroků prezidenta Miloše Zemana o jeho výrobě. Následně by měla pokračovat řádná schůze Sněmovny, odpoledne jsou na programu pravidelné interpelace na členy vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Extremisté se bratří s křesťany, máme jména! A ty vstupenky si nakoupili předem, odhalila Slušné lidi brněnská MF Dnes
O hnutí Slušní lidé, jehož členové protestovali v sobotu proti uvedení divadelní hry Naše násilí a vaše násilí v Brně, se rozepsala brněnská MF Dnes. Podle jejích zjištění nebylo náhodou, že se příznivci hnutí sešli na místě s ultrakonzervativními křesťany. „Část členů hnutí, které ministerstvo vnitra zařadilo na seznam extremistů, má společnou minulost s některými křesťany a obě skupiny jsou personálně propojené,“ poznamenává deník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Něco, co prostě tak být „musí“ aneb Zázraky britského léčení
Záhada „novičoku“ trvá, lépe řečeno, nebyla dosud zcela uspokojivě potvrzena. Redaktorka „Reflexu“ Nicole Martincová ve svém článku „Lékaři poprvé promluvili: nevěřili jsme, že Skripalovi přežijí“ (https://www.respekt.cz/denni-menu/lekari-poprve-promluvili-neverili-jsme-ze-skripalovi-preziji) možno říct, že na první pohled relativně věrohodně popsala průběh léčení a událostí kolem případu otravy agenta Skripala a jeho dcery Julije, ale pořád je to jen relativní a značně nekonformní popis. Dovolím si poukázat na několik problematických pasáží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Dezinformace z ČT? po včerejšku padají velmi silná slova
K zinscenované vraždě ukrajinského novináře Arkadije Babčenka se na svých facebookových profilech vyjádřili zbrojní analytik Jaroslav Štefec i marketingový expert Jakub Horák. A své napsal i tajemník kardinála Dominika Duky Milan Badal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Rada hl. m. Prahy schválila další „Kotlíkové dotace“
Hlavní město i v letošním roce pokračuje v přidělování dotací na náhradu kotlů na pevná paliva v rodinných domech ekologičtějšími způsoby vytápění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Novičok: Kalousek žene sněmovnu proti Zemanovi. Zde jsou fakta, která by měl znát každý poslanec
Na causu Novičok měli naši politici reagovat takto: „ČR dodržuje veškeré závazky z úmluvy o zákazu chemických zbraní. Plně spolupracujeme s OPWC, jejíž inspektoři to opakovaně ověřili.“ Stejně jako to udělali Švédové. A mohlo být po aféře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
VIDEO Vadí ti islámská modlitba v parku? Půjdeš sedět. Šokující záběry z Londýna
VIDEO Šokující záběry z Británie. Tamní policejní síly si došly pro ženu k ní domů poté, co se na ně obrátila s dotazem, zda je správné, aby se muslimové modlili v londýnském Hyde Parku. Modlitby k jakémukoliv náboženství jsou přitom v královských parcích v Londýně zakázány. Žena je nyní souzena za projev etnické nenávisti. Přesvědčte se!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Martin Farmačka: Cenzura vládne Klíči
Časopis Klíč přestal být po nástupu starosty Jiravy (ANO) roku 2017 informačním zdrojem občanů městské části.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kalousek: Prezident není duch boží vznášející se nad vodami, on je součást exekutivy
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny dne 31. 5. 2018 ke kauze Novičok
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Americký website RealClearDefense stáhl falešné články o holdingu CZECHOSLOVAK GROUP
V průběhu května a července minulého roku byly na neznámém americkém websitu uveřejněny falešné zprávy o holdingu CZECHOSLOVAK GROUP, které převzala řada českých médií. Nyní website RealClearDefense stáhl falešné články z důvodu nejasností ohledně údajného autora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
DSZ: Údajné „umělecké dílo“ uráží všechny křesťany a snaží se v nich vyvolat pocit ohrožení
Prohlášení Demokratické strany zelených k protestům občanů proti inscenaci dekadentní hry Naše násilí a vaše násilí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Dramatické zdražování pohonných hmot v ČR nebere konce
Komentář k vývoji a výhledu cen pohonných hmot v ČR na základě dnes zveřejněných cen benzínu i nafty a na základě aktuálního vývoje ceny ropy na světových trzích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Vychází kniha Obamova poradce. Chudák bývalý prezident byl prý po volbách úplně otřesený
Příští týden má vyjít kniha The World as It Is, kterou sepsal Benjamin J. Rhodes, poradce Baracka Obamy. Už nyní se ale v médiích objevují zajímavé úryvky, které odhalují postoje a názory předchůdce Donalda Trumpa v Bílém domě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jakub Janda k ,,nevraždě" Babčenka: Věřte tajné službě Ukrajiny. Nikdo z nás to ověřit nedokáže. Stejně jako na motor v autě si najmete specialistu. Takže se spolehněte na specialisty z Ukrajiny
Zástupce lobbistického spolku Evropské hodnoty Jakub Janda se na svém facebookovém profilu vyjádřil k fingované vraždě Arkadije Babčenka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kalouskovi a dalším Novičok zamázli, ale oni se nedali. Ale asi to pro ně nedopadne dobře. Internet se jim směje
Poslanci se dnes k debatě o údajné výrobě a testování jedu novičok v Česku a souvisejícím výrokům prezidenta Miloše Zemana oficiálně vůbec nedostali. Do elektronického hlasovacího zařízení se jich neregistroval dostatečný počet, Sněmovna nebyla schopna hlasovat. Předseda dolní komory Radek Vondráček (ANO) proto jednání přerušil "na neurčito", do dohody předsedů poslaneckých klubů. Pokračovat měla řádná sněmovní schůze. To však rozlítilo opoziční poslance a při další diskuzi apelovali o zařazení bodu na pořad schůze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Přežijí paneláky rok 2050?
Panelový dům, zvaný též hovorově panelák, je domem vybudovaným z prefabrikovaných panelů, jehož stavba je poměrně levná a také rychlá. Tyto domy byly neprávem označovány jako nekvalitní a podřadné bydlení, které prý bylo komunistickým výmyslem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Italský prezident se rozhodl ignorovat výsledek voleb
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) k aktuální politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
ODS představila předvolební heslo s veršíky o bolševické vládě. Internet zařval smíchy
Občanští demokraté rozjeli ve čtvrtek v Praze další etapu kampaně do říjnových komunálních voleb. Na billboardech se opírají do vlády Andreje Babiše (ANO). „Bolševická vládo, Praha není stádo,“ hlásají modré billboardy. Facebooková komentátorka Karolína Stonjeková si neodpustila na adresu kampaně rýmovaný komentář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Já jsem prostě Krejsa, čílil se na novináře šikovný poradce Vojtěcha Filipa. V dozorčí radě České pošty bere desítky tisíc měsíčně
Lubomír Krejsa, místopředseda dozorčí rady České pošty, bere desítky tisíc měsíčně. Na vliv zástupce komunistů upozornil server Seznam Zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Tak aby bylo jasno. Hrad odtajnil klíčovou část zprávy Vojenského zpravodajství o novičoku
Poslanci se dnes nedostali k jednání o výrocích prezidenta Miloše Zemana o jedu novičok. Na mimořádné schůzi svolané na ráno se nepřihlásilo hlasovacími kartami dost přítomných poslanců, takže schůze nebyla usnášeníschopná. Tiskový mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček na oficiálním webu Hradu zveřejnil vyjádření, v němž prý v souvislosti s děním v kauze novičok považuje za důležité v rámci vyjasnění a uklidnění situace celou záležitost uzavřít. Jde o dvě zásadní informace a tady jsou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zeman podruhé jmenuje Babiše premiérem 6. června, s ministry chce prezident nejprve mluvit
Babiš po čtvrteční schůzce se Zemanem na lánském zámku novinářům řekl, že po jmenování dostane lhůtu na představení členů kabinetu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 31.5.2018 v 16:36, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Ratifikace ´fiskálního paktu´ nás nezavazuje ke vstupu do eurozóny
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny dne 31. 5. 2018 k vyslovení souhlasu se Smlouvou o stabilitě, koordinaci a správě v hospodářské a měnové unii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Používají se slova a argumenty, které vůbec nejsou pravdivé
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny dne 31. 5. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
dTest: Na co si dát pozor při koupi letenek
S časem dovolených se blíží i hledání a nákup letenek. Spotřebitelé často nerozlišují, jestli letenky koupí na online serveru provozovaném přímo leteckou společností nebo u nějakého prostředníka. Nezkoumají obchodní podmínky, protože se řídí převážně cenou. O detaily se zajímají až v momentě, kdy řeší nějaký problém. Spotřebitelská poradna dTestu proto sestavila rady, na co si dát pozor při výběru a nákupu letenek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ÚOOÚ: První schůze Evropského sboru pro ochranu osobních údajů
Úřad pro ochranu osobních údajů zveřejňuje neoficiální překlad tiskové zprávy Evropského sboru pro ochranu osobních údajů u příležitosti jeho první schůze, která se uskutečnila 25. května 2018. Instituce přímo pokračuje v činnosti Pracovní skupiny WP29.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kecy, bláboly, šaškárna... Kalouskovi a dalším Novičok zamázli, ale oni se nedali. Ale asi to pro ně nedopadne dobře. Internet se jim směje
Poslanci se dnes k debatě o údajné výrobě a testování jedu Novičok v Česku a k souvisejícím výrokům prezidenta Miloše Zemana oficiálně vůbec nedostali. Do elektronického hlasovacího zařízení se jich nezaregistroval dostatečný počet, Sněmovna nebyla tedy schopna hlasovat. Předseda dolní komory Radek Vondráček (ANO) proto jednání přerušil „na neurčito“, do dohody předsedů poslaneckých klubů. Pokračovat měla řádná sněmovní schůze. To však rozlítilo opoziční poslance a při další diskuzi apelovali, aby došlo k zařazení bodu na pořad schůze. Tak se však nestalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Lídři českého exportu diskutovali o jeho aktuálních výzvách a limitech
V úterý 15. května 2018 se v Praze konalo Setkání lídrů českého exportu. Konference se účastnili vrcholoví představitelé státu a ředitelé a členové představenstev největších průmyslových a exportních společností v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Chvojka (ČSSD): Vždy jsme stáli na straně slabších a sociálně vyloučených
Poslanci v prvním čtení schválili návrh zákona z dílny sociální demokracie, který pomůže těm nejslabším – dětem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Pokles nezaměstnanosti se zastavil
Míry zaměstnanosti, nezaměstnanosti a ekonomické aktivity za duben roku 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Babišova vláda propouštěla mnohem víc, než přiznává, varuje protikorupční organizace
Vláda Andreje Babiše (ANO) propustila podle organizace Transparency International (TI) v rámci systemizace loni v prosinci výrazně víc vysokých úředníků, než tvrdila. Podle vlády bylo zrušeno 23 služebních míst. Podle dnešní tiskové zprávy TI se ale systemizace dotkla nejméně 37 pozic představených ve služebním poměru. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Piráti: Omezení handlování s trafikami se nekoná. Babiš otočil a blokuje návrh nominačního zákona
Piráti předložili návrh nominačního zákona, za který se postavili vedle Pirátů poslanci KDU-ČSL, TOP 09, ČSSD a STAN. V minulosti mu podporu vyjádřil také premiér v demisi Andrej Babiš, na dnešním jednání však otočil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Sedláci a ochránci přírody budou spolupracovat
Podpora a propagace šetrného zemědělského hospodaření, které je důležité pro ochranu přírody a krajiny, a zároveň respekt k zájmům hospodářů a vlastníků zemědělské půdy. To je hlavní náplň smlouvy o vzájemné spolupráci, kterou podepsali zástupci Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ ČR) a Agentury ochrany přírody a krajiny ČR (AOPK ČR).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Česko se všehoschopným liberálům musí bránit. Palec vzhůru pro Slušné lidi
Možná úvodem mé glosy se sluší poznamenat, že jsem aktivní ateista a zastávám názor, že v minulosti katolická církev sehrávala v Česku velmi neblahou roli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: O pardubické letiště mají zájem ve střední Asii
Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal v úterý odpoledne se zástupci Česko-Středoasijské smíšené obchodní komory, která je sdružuje české a zahraniční fyzické a právnické osoby, které mají zájem na všestranné spolupráci mezi Českou republikou a zeměmi střední Asie. S prezidentem Jiřím Nestávalem a viceprezidentkou Vlastou Bohdalovou hovořil o samotném fungování organizace a možném rozvoji pardubického letiště, o které je zájem v zemích bývalého Sovětského svazu, střední Asie, ale i Černé Hoře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Česko dostane další vysokou šarži v NATO. Bude řídit zdravotníky
Ředitel Agentury vojenského zdravotnictví Zoltán Bubeník od listopadu po tři roky povede Výbor náčelníků zdravotnických služeb Severoatlantické aliance. Působení v čele nejvyššího lékařského orgánu NATO považuje za ohromnou výzvu, řekl dnes novinářům během zasedání výboru v Praze. Účastní se ho asi 80 delegátů z aliančních či partnerských států.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanci se sejdou kvůli kauze novičok a Zemanovým výrokům
Poslanci se dnes sejdou kvůli kauze kolem jedu novičok v Česku a souvisejících výroků prezidenta Miloše Zemana o jeho výrobě. Následně by měla pokračovat řádná schůze Sněmovny, odpoledne jsou na programu pravidelné interpelace na členy vlády, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): Méně eurodotací? Dobrá, ale zapomeňte na kvóty
I přes odchod jednoho z největších plátců v roce 2019 má rozpočet sedmadvacítky nadále růst. Evropská komise chce v příštích sedmi letech utratit zhruba 1,135 bilionu eur, což představuje zhruba 1,11 % HDP členských států.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Marek Benda: Pouze v Česku komunisti vyhráli volby. Zbochybněte Havla, zbochybníte všechny. Zemana lidi zvolili, nechci jeho odvolání
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI „Jsme neuvěřitelně přeregulovanou společností, ale my jsme národ, který v tom umí chodit, každý ví, jak regulace obejít,“ řekl poslanec Marek Benda (ODS). Podle jeho názoru to sice dává českému národu určité kouzlo, avšak zároveň do jisté míry poukazuje na nízkou míru respektu k zákonům a pravidlům, protože jsme všichni zvyklí, že se obcházejí. V rozhovoru připomněl, že jsme jedinou zemí na světě, kde komunisté vyhráli v podstatě regulérní volby. Benda tvrdí, že to odpovídá více rovnostářským a pečovatelským náladám u nás, jichž Andrej Babiš umí využít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 06:34, zobrazit podobné
Kardinál Duka tvrdými slovy o vítačích a muslimech vytočil arabistu. Pitomé elementy z Okamurovy partaje ani nerozumějí psanému textu, překřikoval publikum
REPORTÁŽ Kancléřka Merkelová porušila v roce 2015 snad všechny zákony své země. Velvyslanci arabských zemí v ČR, ještě donedávna družně diskutující s českými zástupci včetně duchovních, najednou změnili rétoriku a tvrdě vyžadují nepřijatelné podmínky. To zaznělo z úst kardinála Dominika Duky na semináři Nadace Železná Opona, kterou v Praze spoluorganizoval a moderoval novinářský nestor Milan Syruček. Další host akce, přední český orientalista a arabista profesor Luboš Kropáček, označil oponenty Marrákešské deklarace ze strany příznivců Tomia Okamury za pitomé. Podle něj již EU reflektuje na aktuální požadavky doby a starý kontinent by se měl postarat o všechny uprchlíky, kteří vstoupí na jeho teritorium. Velmi vyzdvihl novinářku Petru Procházkovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Řada lidí přišla do práce, jenom asi nemakala nebo si zapomněla zasunout kartičku
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny dne 31. 5. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jak se bránit proti nekalým praktikám při prodeji energií? ČEZ spustil poradnu pro zákazníky
Zavádějící nebo přímo lživé informace, neexistující slevy, smlouvy a dárky „zdarma“ a ve skutečnosti s vysokými pokutami, nátlak a spěch. Některé praktiky nekalých obchodníků, se kterými se často setkávají zákazníci nejen ČEZ, ale i dalších seriózních obchodníků. Nejčastěji při podomním prodeji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Euro-inflace jako test apolitičnosti ECB?
Inflace v eurozóně prudce vzrostla a vyšplhala se až do bezprostřední blízkosti cíle ECB na 1,9 %. Na těchto úrovních se naposledy pohybovala před více než rokem a je pravděpodobné, že v nejbližších měsících půjde ještě dál vzhůru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Odborář Středula připustil, že by mohl kandidovat na Hrad
Jedna prezidentská volba před pár měsíci skončila, a pokud Miloši Zemanovi vydrží zdraví, bude českou hlavou do roku 2023, ale jeho nástupci už se začínají hlásit o slovo. Své možná ambice poodhalil serveru A2larm, šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Děd (Svobodní): Tyjátr v Brně, aneb skutečným násilím proti divadelní nadsázce
V následujícím textu se pokusím o jistý zobecněný pohled na spor okolo hry Naše násilí a Vaše násilí. Na začátek je třeba podotknout dvě zásadní věci. Předně hru jsem neviděl a z několika důvodů ani vidět nehodlám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Svetozár Plesník: Hlavní město Kazachstánu letos oslaví 20 let od svého založení
Obyvatelé Kazachstánu budou letos oslavovat 20. výročí založení hlavního města své země - Astany. U Kazachů je každé datum, které má něco společného s Astanou, velice „zvláštní“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka se zastala majitelů aut před Ústavním soudem
Ombudsmanka navrhla Ústavnímu soudu – coby vedlejší účastník řízení – aby zrušil část zákona, který zbavil technické způsobilosti auta uvízlá v převodu. Jedná se o situaci, kdy jeden majitel odhlásil vozidlo, ale nový jej nepřihlásil. Pokud tak neučinil do konce června roku 2015, je vozidlo považováno za zaniklé. Ombudsmanka považuje takový postup za neústavní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Jednání Světové organizace pro zdraví zvířat
V uplynulém týdnu se v Paříži uskutečnilo již 86. generální zasedání Světové organizace pro zdraví zvířat (OIE). Mezi téměř tisícovkou účastníků ze 181 členských zemí nechyběli ani letos zástupci českého veterinárního dozoru v čele s ústředním ředitelem Státní veterinární správy (SVS) Zbyňkem Semerádem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Mirovský (Zelení): Ministryně financí s velkou slávou vynalézá znovu kolo
Komentář k vládnímu návrhu proti neférovým směnárnám
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zeman se sejde s Babišem, budou jednat o vládě
Prezident Miloš Zeman se dnes sejde v lánském zámku na pracovním obědě s premiérem v demisi Andrejem Babišem (ANO). Jednat mají mimo jiné o termínech spojených s ustavením nového kabinetu, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
ODS odmítla návrh socialistů na zrušení karenční doby
ODS v Poslanecké sněmovně odmítla poslanecký návrh ČSSD, který ruší třídenní karenční dobu, po kterou není zaměstnancům vyplácena nemocenská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Odstoupení prezidenta Beneše završilo komunistický převrat
Abdikace prezidenta Edvarda Beneše, kterou podepsal 2. června 1948 (oficiálně bylo jeho rozhodnutí oznámeno 7. června), je dodnes vnímána rozporuplně. Především proto, že s ní dlouho váhal, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Do Česka dnes vjede druhá část amerického vojenského konvoje
Do České republiky vjede dnes večer přes hraniční přechod v Rozvadově druhá část amerického vojenského konvoje. Vojáci a technika se přes Česko přesunují z německého Vilsecku na cvičení Saber Strike 2018 v Pobaltí, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Pokud jde o sestry, tak tam je situace podle dat, která máme, nejkritičtější
Odpověď na interpelaci Karly Maříkové na 13. schůzi Poslanecké sněmovny dne 31. 5. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
PMS: Projekt „Křehká šance II“ pomohl k realizaci dětského koutku v návštěvní místnosti opavské věznice
Zútulnit prostory, ve kterých se na návštěvy scházejí rodiny s odsouzenými, a přetvořit část místnosti do prostoru vhodného pro děti. To je myšlenka, se kterou se realizátorka programu RRP – rozvoje restorativní praxe v rámci projektu „Křehká šance II“ Mgr. Barbora Lesková na podzim loňského roku obrátila na Střední školu průmyslovou a uměleckou (SŠPU) a Věznici a ÚpVZD v Opavě. Dala tím vzniknout neobyčejné spolupráci mezi několika organizacemi, která na jaře 2018 vyústila výběrem vítězného návrhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Milan Janča: Zelení jsou jediná strana, která prosazuje pedofilii. Aspoň tady v Německu to tak je
Otevřený dopis senátorce Wagnerové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Problematikou vyder se zabýváme poměrně dlouho
Odpověď na interpelaci Zdeňka Podala na 13. schůzi Poslanecké sněmovny dne 31. 5. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Nový program zlepší práci s kamerovým systémem policie
Krajští radní na svém posledním jednání schválili finanční dar Krajskému ředitelství policie Pardubického kraje v hodnotě jednoho milionu korun na pořízení softwaru pro analýzu dat z videozáznamů kamerových systémů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Bývalý policista Komárek se může těšit na ranec. Dostane zpět peníze za dobu, kdy mu byla kvůli soudu pozastavena činnost
Někdejší detektiv Jiří Komárek, který v roce 2016 obvinil policejního prezidenta Tomáše Tuhého z „brutálního úniku informací“, se vrátil do práce. Nejen, že může znovu pracovat pro stát, ale ještě se může těšit na dorovnání platu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ČEPRO: Městský soud v Praze uzavřel kauzu společnosti BENA a.s.
Městský soud v Praze dne 30. května 2018 rozhodl v případu daňových podvodů společností BENA a.s., Tukový průmysl spol. s r.o. a Tukový průmysl Ostrava spol. s r.o. Jednoho z členů představenstva společnosti BENA a.s., Ing. Milana Vomelu, odsoudil za spáchání pokračujícího zvlášť závažného zločinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
S Tomášem Halíkem dochází trpělivost už i lidovcům. Toto mu napsal europoslanec Zdechovský
K jednomu z největších skandálů posledních dnů týkajícímu se kontroverzního divadelního vystoupení v Brně promluvil i katolický kněz Tomáš Halík. Podle něj si to „prostí věřící“ celé vyložili špatně, protože nejsou zvyklí nad věcmi příliš přemýšlet z více stran. „Vadí mi povýšenost, se kterou vystupujete vůči těm, kdo mají jiný názor,“ vyčítá mu na svém Facebooku lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský a rozhodně neskončil jen u toho, na srdci měl k Halíkovi výtek mnohem více, takže mu rovnou sepsal delší vzkaz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Kontrolní akce Joint Action Day
V předminulém týdnu proběhla na území všech členských států Evropské unie společná kontrolní akce „Action Day“ zaměřená na problematiku obchodování s lidmi a pracovního vykořisťování. Akci v rámci projektu EMPACT (evropská multidisciplinární platforma v boji proti kriminálním hrozbám) koordinoval evropský policejní úřad EUROPOL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Fiala (SPD): O našem hnutí je známo, že jsme proti přijetí eura
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny dne 31. 5. 2018 k vyslovení souhlasu se Smlouvou o stabilitě, koordinaci a správě v hospodářské a měnové unii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kupují si strany politické průzkumy? Promluvil expert Herzmann
Proč volby dopadají jinak, než je předpovídáno? Snaží se politické strany ovlivnit výsledky průzkumů? A jak se chová český volič? Nejen tyto otázky se snažil zodpovědět v pořadu Interview na internetové televizi Blue TV sociolog Jan Herzmann, který se již čtyřicet let věnuje výzkumům veřejného mínění a všem na to navazujícím aktivitám. „Samozřejmě jsem slyšel o tom, jak politici orodovali u některých výzkumných agentur za lepší výsledky průzkumu pro svou stranu. Některé agentury i takovou možnost samy nabízely,“ říká sociolog.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš nastoupil po schůzce s prezidentem před novináře: Někdo vám to napsal, paní redaktorko, evidentě tomu nerozumíte...
Premiér v demisi Andrej Babiš dorazil dnes před druhou hodinou odpolední do Lán za prezidentem Milošem Zemanem na schůzku, kterou si sám vyžádal. Ve tři hodiny už předstoupil před novináře a informoval je o tom, na čem se domluvili. Předmětem jejich jednání byl Zemanův slib o tom, že Babiše jmenuje podruhé premiérem. „Pan prezident mě jmenuje 6. června ve středu ve 14:00 hodin,“ potvrdil premiér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 16:34, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Až zas budete tady plakat, jaké opozice dělá obstrukce…
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny dne 31. 5. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Nejenže nechce medaili od Zemana. Teď ještě Pepovi Klímovi končí pořad na Primě. Končí i Zdeněk Pohlreich
Pořad Očima Josefa Klímy na Primě končí. Koncem června bude odvysílána naposledy i gastronomická reality show s kuchařem Zdeňkem Pohlreichem Ano, šéfe! Ten byl na Primě vysílán 9 let, Klímův pořad čtyři roky, píše server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
STEM: Co považuje česká veřejnost za nebezpečí pro naši zemi?
Hlavními ohroženími pro naši zemi jsou podle názorů české veřejnosti islámský fundamentalismus, mezinárodní organizovaný zločin, terorismus a příliv uprchlíků. Oproti roku 2015 se oslabil pocit ohrožení vývojem situace na Blízkém východě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vondráček (ANO): Plně jsem dodržel svou neutralitu a postupoval zcela správně
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny dne 31. 5. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Šlápli jste do..., směje se Rusko světu kvůli Babčenkovi
Fingovaná vražda ukrajinského novináře Arkadije Babčenka hrozí přerůst ve fiasko. Akci, kterou údajně zinscenovala ukrajinská tajná služba SBU na záchranu novinářova života, hodnotí česká i zahraniční média. Ukrajina prý nahrála Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
TOP 09 jde v Olomouci do voleb i s nezávislými kandidáty
TOP 09 nabídne v letošních komunálních volbách v Olomouci voličům aktivní osobnosti i nové tváře. Pod hlavičkou TOP 09 tak budou kandidovat také nezávislí kandidáti. Kandidátku povede současný náměstek olomouckého primátora Aleš Jakubec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ÚOHS: První den konference o veřejné podpoře byl zejména ve znamení výzkumu, vývoje a inovací
V brněnském sídle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže byla dnes za účasti více než 150 účastníků zahájena dvoudenní mezinárodní konference o veřejné podpoře. Na pravidelné akci Úřad seznamuje zástupce poskytovatelů a příjemců veřejné podpory a další odborníky s novinkami v této oblasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr školství představil na tripartitě návrh změn reformy financování škol
Reforma financování regionálního školství by mohla být rozložena do dvou let, školy by se díky tomu lépe připravily na změny. Pozměňovací návrh poslance Ivo Vondráka dnes Radě hospodářské a sociální dohody pro vzdělávání a lidské zdroje (tzv. malá tripartita) představil ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Poslanci podpořili majetkový striptýz
Úterní hlasování těch poslanců, kteří nepodpořili senátní verzi novely zákona o střetu zájmů, nelze vnímat jinak, než jako podraz komunálních politiků a samospráv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Arkadij Babčenko o žádný druh přechodného či trvalého pobytu či azyl nežádal
Ministerstvo vnitra uvádí na pravou míru informace některých médií a novinářů na sociálních sítích k pobytu novináře Arkadije Babčenka v ČR. Ministerstvo vnitra jasně sděluje, že pan Babčenko v minulosti v ČR nežádal o žádný druh přechodného či trvalého pobytu ani o azyl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Milan Janča: Otevřený dopis senátorce Wagnerové
V sobotu 26.05.18 jsem jel extra do Brna, protestovat proti neuvěřitelně absurdní a zvrhlé divadelní hře jakéhosi Chorvata, který to evidentně nemá v hlavě v pořádku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Vývoj medializovaného případu obchodní společnosti z Chrudimska
V reakci na sérii reportáží o případu obchodní společnosti z Chrudimska v souvislosti s problematikou zajišťovacích příkazů, které uveřejnily na podzim loňského roku Seznam Zprávy, chceme obeznámit veřejnost s vývojem této kauzy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): Nejdříve je potřeba navýšit platy nelékařským profesím
Interpelace na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha na 13. schůzi Poslanecké sněmovny dne 31. 5. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Média jsou plná Babčenka. Píšou také o tom, proč ve skutečnosti opustil Rusko
Alexander Babčenko je v těchto dnech asi nejznámějším novinářem na světě. Nejprve byl zavražděn a dva dny poté se objevil živý na tiskové konferenci. O jeho příběhu nyní informují média po celém světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman v souvislosti s Miroslavem Pochem hovořil o dobytku. A asi naštve brněnské divadelníky...
Další Týden s prezidentem na TV Barrandov opět představoval zajímavou a plodnou diskusi. Zazněla témata, která rezonovala ve společnosti minulý týden. Mezi nimi například – míra nezaměstnanosti, názor na kontroverzní divadelní hru uvedenou v Brně. Pozornost se věnovala také sporu Miloše Zemana a kandidáta na post ministra zahraničí. „Politika není dobytčí trh,“ uvedl v tomto kontextu Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Dohoda o spolupráci: Akademie věd a Česká zemědělská univerzita
Akademie věd ČR intenzivně pokračuje ve spolupráci s českými univerzitami. Dva dny po uzavření smlouvy s Karlovou univerzitou dojde na dohodu s Českou zemědělskou univerzitou v Praze. Předsedkyně Akademie věd Eva Zažímalová ji podepsala 30. května 2018 v prostorách Zemědělské univerzity v Praze v Suchdole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): kůrovcová kalamita nás trápí už třetí rok; letošek může být kritický
Interpelace na ministra zemědělství Jiřího Milka na 13. schůzi Poslanecké sněmovny dne 31. 5. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Přelomové rozhodnutí německého soudu. Právo se začíná přizpůsobovat muslimskému mnohoženství
Německo se začíná v důsledku masivní migrace ze zemí s odlišnou kulturou a náboženstvím měnit. Nově soud umožnil získat občanství muži, který má dvě manželky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Milek: V boji s kůrovcem bránila vyhláška 101. Už byla změněna během dvou a půl měsíce
Odpověď na interpelaci Víta Kaňkovského na 13. schůzi Poslanecké sněmovny dne 31. 5. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Bašár Asad promluvil: Rusko zabránilo válce. Pošetilost USA brání stabilitě. Budoucnost Sýrie...
Syrský prezident Bašár Asad poskytl exkluzivní rozhovor ruské televizní stanici Russia Today. Podle Asada Moskva odradila Západní koalici od spuštění plošného devastujícího náletu na území Sýrie. Asad je přesvědčen, že jeho režim je blízko vítězství v sedm let trvající občanské válce navzdory „zásahům USA“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 21:34, zobrazit podobné
Podal (SPD): Vysazení vyder proběhlo v roce 2000. Nyní sežerou vše živé, už vyhubily ondatry
Interpelace na ministra životního prostředí Richarda Brabce na 13. schůzi Poslanecké sněmovny dne 31. 5. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
O jednotném energetickém trhu v Evropě s místopředsedou EK M. Šefčovičem
O problematice budování energetického trhu, elektromobility a otázky spojené s rozpočtem Evropské unie na dalších sedm let debatovali na výboru pro evropské záležitosti Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky poslankyně a poslanci s místopředsedou Evropské komise Marošem Šefčovičem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Dvoučlenná koalice ANO ODS
Hnutí ANO a ODS ve volbách do Sněmovny získalo pohodlnou většinu tří hlasů (78 25=103). Takovou situaci jsme dosud v naší „post totalitní republice“ neměli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jakub Janda poslancům: Selhali jste! Máte nás bránit proti Rusku. A na rozdíl od našich vojáků a zpravodajců ani nenasazujete životy
Poslanci se dnes k debatě o údajné výrobě a testování jedu novičok v Česku a k souvisejícím výrokům prezidenta Miloše Zemana nedostali. Sněmovna nebyla schopna hlasovat. Jednání bylo přerušeno „na neurčito“. Kromě několika opozičních poslanců to rozlítilo i například Jakuba Jandu, ředitele think-tanku Evropské hodnoty. Podle něj neuskutečněná diskuse jen naznačuje, že se zákonodárci „nechtějí kolaboraci s nepřátelským režimem bránit“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Adamec (ODS): Školy nejsou právně zodpovědné za vydávání potvrzení, jak budete ty slevy na jízdném u studentů hlídat?
Interpelace na ministra dopravy Dana Ťoka na 13. schůzi Poslanecké sněmovny dne 31. 5. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
František Kuba: Chronické lhaní tzv. českých elit
Babišovo okřídlené rčení: „Všetci kradnú,“ můžeme doplnit na česko-slovenskou verzi a „nehorázně lžou“. Mnoho lidí se domnívá (nejen horničtí důchodci a lidé z těžkého průmyslu), že jsme měli se před rokem 1989 docela dobře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Prezident chce čekat se jmenováním soudců až na nového ministra. Mstí se za Nikulina, zuří Pelikán
Prezident Miloš Zeman odmítá jmenovat 40 nových soudkyň a soudců, které schválila vláda, dokud je ministrem spravedlnosti Pelikán. Chce s tím počkat až na nového ministra spravedlnosti, jak uvádí server Echo24.cz. Podle ministra Roberta Pelikána (ANO) důvodem je jeho rozhodnutí vydat ruského hackera Jevgenije Nikulina do USA. Pelikán nebude v chystané vládě ANO a ČSSD s podporou komunistů, rozhodl se skončit a hodlá složit i poslanecký mandát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Ta sleva nebude zahájena od zítřka, ale až od 1. 9.
Odpověď na interpelaci Ivana Adamce na 13. schůzi Poslanecké sněmovny dne 31. 5. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
České dráhy: Dětský supervíkend s parními vlaky v Rožnově pod Radhoštěm
Historická souprava Českých drah sveze v sobotu 2. června zájemce do Rožnova pod Radhoštěm na velký dětský víkend plný akcí pro nejmenší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Pane ministře, co děláte proto, aby lékařů na venkově neubývalo?
Interpelace na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha na 13. schůzi Poslanecké sněmovny dne 31. 5. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ivo Valenta: Moravská fotbalová křižovatka
Do fotbalového dění sice už nikterak nevstupuji a sleduji jej zpovzdálí, nicméně z pozice slováckého senátora i donátora fotbalového hnutí a v posledních letech i z pozice místopředsedy senátního podvýboru pro sport, jsem nasbíral řadu zkušeností, podnětů či přání fotbalových klubů v celém Zlínském kraji a tak mi není lhostejné, co se především na Moravě ve fotbale děje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Připravili jsme dotační programy na otevření ordinace ve vybraných lokalitách
Odpověď na interpelaci Věry Kovářové na 13. schůzi Poslanecké sněmovny dne 31. 5. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Vojenské lesy a statky: Doupovská přehlídka opět lákala davy
Největší chovatelská přehlídka na západě Čech přivedla do Doupovských hor davy zájemců. Na akci s názvem „ČLOVĚK, LES A ZVĚŘ,“ kterou pořádají Vojenské lesy a statky, na ně čekaly stovky trofejí, soutěž mysliveckých trubačů, doprovodný program pro děti, ale také výstava barvářů či ukázky armádní techniky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Mirovský (Zelení): Ministerstvo financí blokuje rušení heren
Ministerstvo financí brání rušení heren v Praze, a to i na místech s nulovou tolerancí hazardu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kdysi slavná britská justice je dnes na úrovni banánové republiky. Další šokující podrobnosti kolem odsouzení antiislamisty Robinsona
Nejprve soud na úrovni banánové republiky, poté roubík do úst všem novinářům. Ve Spojeném království, kde je násilníkům dopřáno právo na spravedlivý proces, právní zástupce podle vlastního výběru, dostatek času na přípravu podkladů k soudnímu řízení a právo na kauci. Žádného z těchto práv se však britský novinář a aktivista Tommy Robinson nedočkal. Dovolil si referovat o procesu s gangem sexuálních násilníků, vesměs muslimů, a skončil ve vězení, zatímco ostatní novináři pod hrozbou stejného osudu nesmějí informovat o jeho případu. Pro think-tank Gatestone Institute o tom napsal Bruce Baker, pro českou verzi přeložil Pavel Michálek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Zahradnictví na severu Čech spotřebitele nešidí
Česká obchodní inspekce Ústeckého a Libereckého kraje provedla kontroly zaměřené na zahradnictví. V porovnání s předchozími roky prodejci ve většině případů dodržovali povinnosti zákona o ochraně spotřebitele. Řádně označili rostliny a výpěstky potřebnými údaji. Spotřebitel byl rovněž informován o ošetřování rostlin a dalších údajích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Díky osobnostem jako byli Beneš a českoslovenští parašutisté můžeme slavit sté výročí naší státnosti
Projev přednesený na vzpomínkovém večeru u příležitosti 134. výročí narození prezidenta Edvarda Beneše a 76. výročí atentátu na Reinharda Heydricha
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Vláda bez důvěry hrozně touží rychle vstoupit do eurozóny
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny dne 31. 5. 2018 k vyslovení souhlasu se Smlouvou o stabilitě, koordinaci a správě v hospodářské a měnové unii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
NPÚ: Na benešovském zámku budou mít děti vstup zdarma
Dětský den se stal již dlouholetou tradicí a je zvykem, že na většině kulturních míst či historických památkách jsou pro děti přichystány speciální programy obsahující soutěže či odměny pouze pro ně. Na státním zámku v Benešově nad Ploučnicí letos učiní malou výjimku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Vytvořil se tady blok, který v zásadních hlasováních postupuje koordinovaně
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny dne 31. 5. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Vloni jsme prostonali 73 miliónů dní
Češi vloni strávili na neschopence 72,7 miliónu dní. To je o 2,4 miliónu více než v roce předchozím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Elektronická evidence tržeb ničí podnikání a podnikatele
Údajně to má být nastroj pro boj s daňovými úniky, ve skutečnosti je však byrokratický nesmysl, který venkov připravuje o obchody a hospody. A podnikavým lidem hází klacky pod nohy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Autodrom vyhlásil pro velký zájem další termín příměstského tábora
Velký zájem rodičů o umístění svého syna či dcery do letního příměstského tábora pro děti od šesti do patnácti let v areálu mosteckého autodromu přiměl vedení společnosti vyhlásit netradičně i třetí turnus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kroměřížský archiv odkrývá hudební vkus císařského dvora
Jaká hudba byla módní na dvoře rakouského císaře-umělce Leopolda I. (1640-1705)? Odpověď na tuto otázku dává nová stálá expozice v kroměřížském zámku Kabinet hudby II – Kapela biskupa Karla z Lichtensteinu-Castelcorna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Slovensko je slavné: Nemám rád teplouše, řval Slovák v Dánsku. Pak se provalilo, na koho...
Dánská média řeší údajně homofobní kauzu, která míří do nejvyšších pater politiky. Ústřední postavou celého příběhu je slovenský hokejový fanoušek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Starostka Prahy 17: Je třeba vyřešit jednotný systém parkování pro celou metropoli
Čtyřletá zkušenost s hnutím ANO potvrzuje, že bez vize a zkušeností jsou to pro Prahu čtyři ztracené roky v jejím rozvoji a budoucnosti, míní Jitka Synková (ODS). Na magistrátě se chce zaměřit nejen na zanedbávané investice, ale i na zájmy okrajových městských částí. Ráda by také uhájila mandát starostky Prahy 17. S jakým cílem? A jak hodnotí končící volební období? Nejen s tím se svěřila v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Dvoustranné česko-čínské jednání mezi SÚJB a NNSA
Ve dnech 25. a 26. 5. 2018 se v Praze uskutečnilo bilaterální jednání mezi dozorovými orgány ČR a ČLR, organizované na základě Memoranda o porozumění mezi SÚJB a NNSA o výměně technických informací a o spolupráci v oblasti jaderné bezpečnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Šéf ÚSTR chce být na česko-ruském fóru. Zde je důvod
Ústav pro studium totalitních režimů (ÚSTR) se podle svého ředitele Zdeňka Hazdry organizačně na Česko-ruském diskusním fóru nepodílí. Hazdra sám se hodlá zúčastnit jen jedné odborné části, která je věnována problematice ruských archivů. Uvedl to na dotaz ČTK v reakci na čtvrteční výzvu části pracovníků ÚSTR, podle nichž je Hazdrova účast v rozporu se zákonným posláním ústavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra