Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2022
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 67x, což odpovídá cca 3.496-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Emma Smetana si pozvala před kameru Dobrovského, který odmítl převzít cenu od Babiše. A začala kanonáda
Bývalý disident a politik, který odmítl převzít Cenu Bezpečnostní rady státu od premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO), Luboš Dobrovský, se rozhovořil v pořadu DVtv.cz s moderátorkou Emmou Smetana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Spolupráce státních orgánů a části médií je typickou metodou fašistických a komunistických režimů
Komentář na facebookovém profilu k nevydané zprávě ministerstva vnitra o extremismu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Komentátor Fendrych: Zeman trucuje. Lidé čekají na rozsudek, ale to je mu fuk
Komentátor Martin Fendrych se ve svém komentáři na serveru Aktuálně.cz zamyslel nad prezidentem Milošem Zemanem. Podle něj už zase trucuje. A to tím, že nemá čas na soudce. „Že lidé čekají na rozsudek, je mu fuk,“ podotkl Fendrych.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pajonk (Svobodní): Fakta vs. emoce – Tommy Robinson
Zatčení a následné odsouzení Tommyho Robinsona spustilo lavinu emocí na internetu, i mimo něj. Opět se ze všech koutů začali ozývat bojovníci za pravdu a ve valné většině naprosto manipulativně komentovali situaci ve prospěch Robinsona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Potravinářská inspekce zjistila víno odrůdy Pálava s přídavkem vody 84 %
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) pokračuje v intenzívních kontrolách výroby a dalších fází uvádění do oběhu vína a vinařských produktů. Tyto kontroly se mj. zaměřují na nové povinnosti související s novelou zákona o vinohradnictví a vinařství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Zákaz informací - tohle už je přes čáru
Byla jsem hodně překvapená, jak málo lidí v posledních dnech zaznamenalo jméno Tommy Robinson. Ale na druhou stranu – je to vlastně logické.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Česká novinářka natáčela konvoj amerických vojáků a dostala se do křížku s jedním z nich
Druhá část konvoje amerických vojáků mířících přes Česko do Polska včera se zpožděním opouštěla naše území. Server Seznam Zprávy se snažil vojáky natočit, jednomu z nich se to však nelíbilo. Konvoj mířil na cvičení Sabre Strike 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ukrajinský velvyslanec ke kauze Babčenko: Není pochyb, že na odstranění novináře mělo zájem Rusko, vede hybridní válku s celým světem
Objednavatel vraždy ruského novináře Arkadije Babčenka, jenž byl zadržen ukrajinskou civilní kontrarozvědkou SBU, která proto celou vraždu novináře zinscenovala, byl zatím na dva měsíce poslán za mříže. V rámci kauzy ale vyvstává pro mnohé řada otázek, na které chybějí odpovědi. Jednou z nich je například ta, proč vlastně tajná služba vůbec operaci zveřejnila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
„Až přijde ten čas, tak si to s námi budou vyřizovat?“ Senátorka Wagnerová popsala dění v brněnském divadle, kde protestovali Slušní lidé
Senátorka Eliška Wagnerová podala trestní oznámení na členy hnutí Slušní lidé, kteří minulý týden vtrhli na jeviště divadla Husa na provázku a blokovali představení Naše násilí a vaše násilí. Proč tak učinila, uvedla pro Český rozhlas Radiožurnál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
To je zrůdnost České televize a jí spřátelených žurnalistů. Exprezident Klaus se rozzlobil, když došlo v rozhovoru na „premiéra v demisi“
Lidové noviny přinesly ve svém dnešním vydání rozhovor s exprezidentem Václavem Klausem. Ten se mimo jiné vymezil k pojmu populismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 08:34, zobrazit podobné
Výzkumný ústav vodohospodářský T. G. Masaryka otevírá brány veřejnosti
Při příležitosti Světového dne životního prostředí se v úterý 5. června koná od 10:00 hod. do 18:00 hod. Den otevřených dveří Výzkumného ústavu vodohospodářského T. G. Masaryka (VÚV TGM). Záštitu nad touto akcí převzal ministr životního prostředí Richard Brabec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Novým premiérem Španělska je Pedro Sánchez, v Katalánsku skončila přímá správa španělské centrální vlády
V Madridu dnes jako nový premiér Španělska složil před králem Felipem VI. přísahu šestačtyřicetiletý Pedro Sánchez. O chvíli později pak v Barceloně složila přísahu nová katalánská vláda v čele s Quimem Torrou. Po sedmi měsících tak v Katalánsku skončila přímá správa španělské centrální vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Na volby v příštím roce je v návrhu rozpočtu vyčleněno 0,7 miliardy korun
Na zajištění voleb v příštím roce, kdy se bude rozhodovat především o složení Evropského parlamentu, je v návrhu rozpočtu vyčleněno 0,7 miliardy korun. Se stejnou sumou ministerstvo financí počítá i za tři roky na volby do Sněmovny. Vyplývá to z materiálů k návrhu rozpočtu na rok 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Halík vypustil slova o „prostých věřících“ a dostal pořádný výprask: Může konvertovat, nikomu chybět nebude. Je to Soros na českém mediálním nebi. Více pokory!
ANKETA Divadelní představení „Naše násilí, vaše násilí“ – v němž Ježíš znásilňuje muslimku, a to není jediná „perla“ v tomto „veledíle“ – pobouřila mnohé, zdaleka ne jen křesťany. Nicméně jeden křesťan ji obhajující se našel. Jmenuje se Tomáš Halík. Katolický kněz, teolog, religionista, sociolog náboženství. Podle jeho názoru takzvaní „prostí věřící“ nerozumějí postmodernímu divadlu, hru nepochopili a neměli by na takovéto divadlo chodit. Zda s jeho názorem souhlasí, se ParlamentníListy.cz zeptaly v anketě českých politiků, nejenom z KDU-ČSL. Z odpovědí vyplývá, že s Halíkovým postojem, ale hlavně s divadlem v Brně velmi, ale opravdu velmi nesouhlasí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 15:34, zobrazit podobné
Martin Komárek: Zeman má pravdu. Novičok je v Praze
Něco o tom novičoku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Mise už problém nejsou. Šéf komunistů Filip se zásadně vyjádřil k toleranci Babišovy vlády
Předseda KSČM Vojtěch Filip se vyjádřil k vojenským misím, jejichž další působení schválila včera Poslanecká sněmovna. Spor o ně považuje Filip za problém první Babišovy vlády bez důvěry. Při hlasování o vládě druhé pak podle Filipa však již mise problémem nebudou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Nalézt rozumný kompromis je možné
Příprava rozpočtu na rok 2019 - prioritami jsou investice, důchody, školství a zdravotnictví
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky podepsal výpověď pěti mezinárodních smluv
Prezident republiky Miloš Zeman podepsal a předseda vlády kontrasignoval výpovědi těchto pěti mezinárodních smluv:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Česká televize lže, a to dost neuvěřitelným způsobem, pálí Petr Žantovský a přidává fakta. Obává se také, co přijde s obměnou moderátorů v hlavních pořadech
TÝDEN V MÉDIÍCH Unikátní kousek se podařil České televizi, když informovala o něčem, co se vůbec nestalo. Pokud to nebyl šlendrián, může jít podle Petra Žantovského o začátek snažení ČT vytvářet chimérické představy o tom, jak by podle ní měl svět vypadat. Je moc zvědav, co to udělá s ochotou populace platit koncesionářské poplatky po sloučení dvou různých světů na Kavčích horách. Ke kauze předstírané vraždy novináře Babčenka uvádí, že znamená zpochybnění absolutně všech zbytků možné důvěry v mediální sdělení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Milek: Pro řešení kůrovcové kalamity je jedním ze stěžejních úkolů zajistit pracovníky do lesů
Zajištění chybějících pracovníků pro těžbu, odvoz a asanaci dříví, uvolnění těžebních kapacit, vybudování náhradních skladů a navýšení přepravní kapacity, to jsou hlavní opatření pro řešení kůrovcové kalamity. Ty představilo Ministerstvo zemědělství na jednání s premiérem Andrejem Babišem a zástupci rezortních i mimorezortních organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ČEZ Distribuce přijala po povodních řadu opatření
Právě před pěti lety se přes Českou republiku přehnala poslední ničivá povodeň, která drtivou silou paralyzovala značnou část zásobovacího území společnosti ČEZ Distribuce, která byla nucena ve čtyřech okresech vyhlásit stav nouze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Všechny tři Zlaté buly sicilské a Zlatá bula Karla IV. budou vystaveny společně
Při poslední výměně exponátů na výstavě Labyrintem dějin českých zemí dojde k jedinečnému společnému vystavení všech tří Zlatých bul sicilských a Zlaté buly Karla IV., která Zlaté buly sicilské potvrzuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Petice: Výživné není jediným právem dítěte
Požadujeme vypracování stanoviska Výborem pro práva dítěte k „Analýze aktuálních otázek výživného,“ kterou pro Vládu ČR vytvořilo ministerstvo spravedlnosti, popř. žádáme Radu vlády pro lidská práva, aby Výboru pro práva dítěte vypracování stanoviska uložila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Exprimátor Pavel Bém ve studiu PL odhalil, jak hospodaří Praha. Většinu prostředků prý „prožere“
Exprimátor Prahy Pavel Bém bude hostem Horkého tématu Radima Panenky na serveru ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Herman (SPOZ): Žádní uprchlíci zde nejsou? Jenom několik tisíc ročně
Často od maloměstských hospodských intelektuálů a hipsterů z veganských biokaváren slýchám, že zde žádní uprchlíci nejsou. Stačí jen navštívit odbor azylové politiky v Brně a stránky Českého statistického úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ukrajinská prasečina. Jan Schneider se zamýšlí nad podivnými okolnostmi fingované vraždy novináře Babčenka
K chycení a usvědčení najatého vraha i organizátora chystané vraždy ruského opozičního novináře Arkadije Babčenka opravdu nebylo nutno celý případ „v reálném čase“ zveřejňovat, obzvláště není-li ještě kompletně došetřen, což zveřejněné dílčí výstupy jasně naznačují, domnívá se bývalý zpravodajec BIS, bezpečnostní expert a také spolupracovník LN Jan Schneider. A důvod ke zveřejnění nahraného zločinu také nachází.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Finanční správa: Vymožení neuhrazených pokut díky „Pokladně“
Předposlední květnový čtvrtek se pracovníci Finančního úřadu pro hlavní město Prahu zaměřili na vymáhání daňových nedoplatků a neuhrazených pokut za nedodržování zákonu o evidenci tržeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Šojdrová (KDU-ČSL): Revize směrnice o vysílání pracovníků jde proti myšlence jednotného trhu a volného pohybu služeb
Evropský parlament schválil finální podobu revize směrnice o vysílání pracovníků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Nemocnice Litoměřice: V hale slouží maminkám nový kojící koutek
Pouze několik málo dní je v hale litoměřické nemocnice rodičům malých dětí k dispozici tzv. kojící koutek. Již několik minut po jeho zprovoznění ho začaly využívat první maminky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Zachování matričních úřadů je v zájmu státu
Tlak malých obcí a jejich asociací slaví úspěch! Bohužel ale jen částečný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Poslanci opět navrhli doplnění pojmenování svátku 17. listopadu
Ve Sněmovně je opět návrh na úpravu názvu svátku Dne boje za svobodu a demokracii, který připadá na 17. listopad. Skupina poslanců z pěti klubů v čele s Karlem Raisem (ANO) v novele požaduje, aby se připomínal i jako Mezinárodní den studentstva. Obdobné snahy v minulosti ve Sněmovně neuspěly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Exministryně Kovářová se zamýšlí nad dnešní společností: Ví vůbec česká žena, kam se řítí a co si to natropila?
Advokátka a bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová se zamyslela nad českými ženami a jejich cestami přes vrchol až do pekel. Úvahu přinesl server NeviditelnýPes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Velké sólo Tomáše Halíka. Došlo na „obránce naší křesťanské civilizace“ i kardinála Duku
Kněz Tomáš Halík poskytl velký rozhovor dnešním Lidovým novinám. Pohovořil mimo jiné i o svém vztahu s arcibiskupem Dominikem Dukou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 13:34, zobrazit podobné
Schůzka Trumpa s Kim Čong-unem se uskuteční
Americký prezident Donald Trump potvrdil, že se s vůdcem KLDR Kim Čong-unem setká 12. června v Singapuru. Učinil tak poté, co se sešel se severokorejským vyslancem Kim Jong-čcholem v Bílém domě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Výborně, poslanci schválili zahraniční mise české armády
Dobrou zprávou je, že Česká republika bude moci vyslat i letce do Pobaltí, kteří zde budou hájit vzdušný prostor. Většina zákonodárců byla pro. Proti byli pouze kolaboranti a vlastizrádci z KSČM a SPD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Stát neochránil znalosti vojenských odborníků důchodového věku
Komentář na facebookovém profilu k článku na securitymagazin.cz k situaci kolem Pandurů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Rozpočet školství zohledňuje v návrhu hlavně růst platů učitelů
Rozpočet ministerstva školství na příští rok zohledňuje v návrhu, který dnes zveřejnilo ministerstvo financí, především slibovaný růst platů učitelů i nepedagogických pracovníků. Mělo by na ně jít o 16,4 miliardy korun víc než letos. Návrh naopak nenaplňuje například požadavky vysokých škol, které usilují o tři miliardy korun navíc oproti letošku. Ministerstvo financí pro ně počítá s navýšením o 1,8 miliardy korun. Celkově by se rozpočet školství v příštím roce mohl zvýšit o 25,6 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Obrana má dostat za rok o miliardu méně, než se původně plánovalo
Ministerstvo obrany by mělo podle návrhu rozpočtu příští rok dostat proti původním plánům o miliardu korun méně. I tak by rozpočet měl vzrůst o zhruba 6,7 miliardy na 65,6 miliardy korun. Vyplývá to z návrhu rozpočtu, který má ČTK k dispozici. Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (za ANO) chce o rozpočtu ještě jednat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Prales je krásná a upravená zelená oáza na severu Prahy
Ekocentrum Prales slaví první narozeniny, pozvalo děti a zasadilo pamětní lípu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Pravicová opozice a Piráti kritizují plánovaný deficit 50 miliard korun
Pravicová opozice a Piráti kritizují návrh rozpočtu na rok 2019 s plánovaným deficitem 50 miliard korun, který dnes představilo ministerstvo financí. ODS označila návrh rozpočtu za nezodpovědný v době hospodářského růstu. Předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek mluvil o navrhovaném schodku jako o rozpočtovém zločinu. Podle Pirátů by stát měl za dobré ekonomické situace usilovat o vyrovnaný rozpočet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
František Dostál: Konečně!
Fotoblog Františka Dostála
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Nová směrnice EU zavádí stejnou mzdu za stejnou práci
Evropský parlament schválil konečné znění legislativy, která pracovníkům vyslaným do jiného členského státu EU přinese stejnou mzdu za stejnou práci na stejném místě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Šmíd navštíví "Celebrating Kylián"
Slavnostní vernisáž doposud největší multimediální retrospektivní výstavy dokumentárních materiálů z díla českého choreografa Jiřího Kyliána proběhne 4. června 2018 od 17 hodin na nám. V. Havla, v budově B Národního divadla v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Akademie věd: V Českých Budějovicích se naplno rozjíždí výzkum půdy a vody
V pátek 1. června se slavnostně otevřely nové laboratoře pro výzkum vztahů mezi půdou a vodou v budově Biologického centra AV ČR. Více než 300 m2 laboratoří budou využívat hlavně vědci z Výzkumné infrastruktury SoWa (Soil & Water, půda & voda) a další dva vědecké ústavy Biologického centra AV ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ukrajina volá po cenzuře klavíristky v Praze. To je fašismus! Ať si cenzurují svoje nácky, bouří se Jiří X. Doležal
Ukrajinská vláda volá po zavedení cenzury na hudebním festivalu v Praze, dle svých vlastních kritérii. Vadí jí totiž, že na něm má v září vystoupit ukrajinsko-americká aktivistka a klavíristka Valentyna Lysycja, která veřejně podporuje Putina. To rozlítilo publicistu Jiřího X. Doležala, který se vměšování do vnitřních věcí Česka věnoval ve svém textu pro Reflex.cz. „Je to skandální a nepřípustné! Česká republika by se měla diplomatickou cestou proti takové drzosti důrazně ohradit,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Trump postrčil globalizaci za zlom
Vypadá to jako zahájení ekonomické války Spojených států proti skoro všem, ale Trumpova cla na ocel a hliník – a spousta dalších chystaných protekčních opatření – pouze odrážejí fakt, že s globalizací se to přehnalo a současná hyperglobalizace už nevyhovuje skoro nikomu, pokud nejste majiteli některé z největších korporací světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Většina Pražanů má pocit, že jsou víc obtěžováni za blbosti než chráněni
První místopředsedkyně ODS komentuje na facebookovém profilu působení městské policie v Praze
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Den otevřených dveří telčského pracoviště
Komentované prohlídky, ukázky z dokumentačních fondů a sbírek, evidence památkového fondu v Kraji Vysočina, prezentace zaniklých a ohrožených památek, střípky ze světa archeologie, knižní minibazar a výstava o architektuře. To vše čeká návštěvníky Dne otevřených dveří, který pořádá v pátek 8. června 2018 od 9.00 do 16.00 hodin územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu v Telči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pek (TOP 09): Na pochybení minulého vedení radnice Prahy 10 poukazuje audit
Audit, který prošetřoval pět let starou rekonstrukci Bio Vzlet, potvrdil, že mohlo dojít k zásadnímu pochybení ze strany tehdejších představitelů radnice Prahy 10. Jakkoli jsou zjištění auditu podle TOP 09 závažná, starosta městské Vladimír Novák (ČSSD) zvolil zdržovací taktiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Hüner: Přeprodejci energií se vydávají už i za inspektory
S novým trikem přicházejí přeprodejci energií – vydávají se za inspektory. Česká obchodní inspekce zaznamenala v předešlých dnech návštěvy „inspektorů“ s cílem „zkontrolovat spotřebitelům účet za energie“ na Litoměřicku a v okolí, dále také na Mostecku. Nemusí se však jednat jen o tento region.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Návrh záplavového území a aktivní zóny toku Klanečnice a přítoků
Pro lepší a účelnější zvládání povodní a omezení ztrát na lidských životech, zdraví a majetku a následné strategické rozhodování o realizaci a rozsahu opatření k ochraně před povodněmi je nezbytné znát rozsah potenciálně ohroženého území, tedy rozsah záplavového území, včetně aktivních zón záplavového území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Krajské peníze podpoří volnočasové aktivity
Na volnočasové aktivity pro děti a mládež do 30 let zajišťované neziskovými organizacemi v Královéhradeckém kraji poskytne kraj přes půl milionu korun. Rozdělení dotace z programu „Naplňování Koncepce podpory mládeže v Královéhradeckém kraji v roce 2018“ mezi 19 žadatelů musí ještě schválit krajské zastupitelstvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Tak vida, můžu i za kůrovce...
Komentář na facebookovém profilu k 'zaručeným' zprávám, šířeným po sociálních sítích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic: Veřejná soutěž na restaurační zařízení na odpočívce D3
Ředitelství silnic a dálnic ČR, státní příspěvková organizace, se sídlem Na Pankráci 56, Praha 4, IČO: 659 93 390 vyhlašuje dne 1. června 2018 Veřejnou soutěž č. 010632018 o nejvhodnější nabídku na uzavření smlouvy o úplatném užívání stavby odpočívky za účelem výstavby a provozovaní restauračního zařízení a obslužných staveb na pravostranné dálniční odpočívce D3 Mezno v km 63,3.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Paroubek: Kdy by měli politici odejít ze své funkce?
Další ze sady průzkumů agentury CVVM zkoumal relevanci důvodů, kvůli kterým by politici měli odejít ze své funkce. Celkem nepřekvapivě se 94 % respondentů domnívá, že by tak měli učinit politici, kteří byli usvědčeni z trestného činu v souvislosti s výkonem své funkce. 89 % lidí se domnívá, že by měli odejít z politiky ti představitelé, kteří byli obviněni z trestného činu v souvislosti s výkonem své práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Výroční zpráva za rok 2017
Rok 2017 byl pro Státní veterinární správu jedním z nejnáročnějších v historii. Veterinární dozor totiž během několika měsíců prověřily dvě velmi závažné nákazy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Sociální bydlení a jeho (ne)řešení
Z článku pana R. Nejezchleba „Království za bydlení“ (Halónoviny 28. 5. 2018) vyplývá, jaké okolnosti ovládají, resp. komplikují zdánlivě neřešitelnou problematiku sociálního bydlení. Zdánlivě proto, protože tento problém do této pozice staví především lidé, kteří mají zájem udržet tento stav, protože je pro ně více než výhodný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: Patříme víc na Západ, nebo na Východ?
V Černínském paláci se 1. června konala konference „Český národní zájem“. Jednalo se o jedinečné setkání osobností z prostředí byznysu a politiky. Témata, o kterých účastníci diskutovali, se týkaly například levného dovozu v porovnání s dražší domácí kvalitou, renomé českých značek v zahraničí nebo zda ČR patří více na Západ nebo na Východ. K ústřednímu tématu konference formuloval své stanovisko rovněž ministr zahraničních věcí ČR Martin Stropnický, který ve svém písemném příspěvku shrnul, že český národní zájem vnímá jako schopnost sladit české priority se zájmy důležitých partnerů, jednat o nich a hledat společný evropský zájem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vedoucí centra, kde radí „vykadit rakovinu“, vystoupila na veřejnosti: Dokument ČT byl účelově sestříhán. Černá propaganda
Hostem pořadu Výzva Seznam Zpráv byla psychiatrička a vedoucí centra AKTIP Jarmila Klímová. Ta se ohrazuje proti pořadu veřejnoprávní České televize Infiltrace: Obchod se zdravím, který byl podle jejích slov účelově sestříhaný. V pořadu mimo jiné figurantce terapeutka z centra poradila, že rakovina se dá vykadit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ÚZSVM prodal stavby v areálu bývalého ženijně-muničního skladu Janovice
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Klatovech úspěšně prodal nemovitý majetek převzatý od Ministerstva obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Svoboda (KDU-ČSL): Ochrana před dumpingovým dovozem
Poslanci Evropského parlamentu schválili na květnovém plenárním zasedání návrh modernizace nařízení týkající se ochrany před dumpingovým dovozem a o ochraně před dovozem subvencovaných výrobků ze třetích zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ODS: Středočeský kraj selhává v zajištění dopravní obslužnosti
Současná krajská koalice ANO, ČSSD a KSČM často uvádí, že jednou z jejich priorit je rozšiřování integrované dopravy do celých středních Čech. Bohužel ale selhává v samotném zajištění základní dopravní obslužnosti kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Pokladní plnění státního rozpočtu za leden až květen 2018
K 31.5.2018 dosáhly celkové příjmy státního rozpočtu 546,0 mld. Kč, celkové výdaje 569,1 mld. Kč a schodek hospodaření 23,1 mld. Kč (v květnu 2017 vykázán schodek 18,7 mld. Kč).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Devastace demokracie v přímém přenosu
Poslanci hnutí ANO by si měli pořádně sáhnout do svého svědomí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Nepodlehnout nátlaku USA. Exministr Kavan varuje před odstoupením od jaderné dohody s Íránem
Exministr zahraničí a šéf Česko-Slovensko-Íránské obchodní komory Jan Kavan se rozepsal v dnešní MF Dnes o tom, jak mír bude zajištěn obchodem, ne sankcemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Evropa zanikne. Zemanův zločin na morálce národa. Babiš má mesiášský komplex... Spisovatel Vopěnka promluvil
ROZHOVOR To, že prezident Miloš Zeman definitivně ruší hranici mezi současností a zlem, které znamenal režim do roku 1989, je zločin na morálce tohoto národa. Tvrdí to spisovatel a předseda Svazu českých knihkupců a nakladatelů Martin Vopěnka, podle něhož jde od hlavy státu o nepřátelský akt pramenící z celkové zlé povahy. U Andreje Babiše vnímá mesiášský komplex, premiér v demisi by rád byl hodný, úspěšný a oblíbený, ale je otázkou, jak se vyrovná se situací, kdy je neúspěšný a neoblíbený. K tři roky trvající migraci ovlivňující náš kontinent poznamenává, že Evropa časem stejně asi zanikne, ale můžeme částečně ovlivnit, jak a kdy to bude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 12:34, zobrazit podobné
Juncker se otřel o Italy a zvedl tím ze židlí vedení nové vlády
Italové již mají konečně vládu. O tom, jak se nyní brání urážkám z Evropské unie, píše MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Azyl pro imigranty v Německu za úplatu – selhání systému, nebo jednotlivců?
Německá policie v dubnu letošního roku zahájila trestní stíhání pro podezření z úplatkářství v souvislosti s udělováním azylu imigrantům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Tomáš Julínek odchází z vedení nemocnic ve Svitavách, Ústí nad Orlicí a Litomyšli
Představenstvo Nemocnice Pardubického kraje se v pátek dopoledne domluvilo s ředitelem nemocnic v Ústí nad Orlicí, Svitavách a Litomyšli Tomášem Julínkem na ukončení pracovního poměru dohodou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Babylon pojmů. Posledních x let se v Česku každému říká nácek, ten výraz se vyprázdnil, varuje publicista Stuchlík
ROZHOVOR Dušan Stuchlík je novinář, publicista a rovněž nejmladší držitel osvědčení účastníka odboje a odporu proti komunismu. Dlouhodobě se profesně zabývá extremismem a bezpečnostní problematikou. O extremismus se zajímá již od roku 1988, kdy se jako student pohyboval jak v disidentské, tak v punkové komunitě. Coby publicista se pak tématu věnoval v celostátních denících i ve veřejnoprávní televizi. ParlamentníListy.cz se Stuchlíkem hovořily na téma nedávné akce skupiny tzv. Slušných lidí v brněnském divadle Husa na provázku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
MPO: Tři ministři se shodli s místopředsedou Evropské komise a komisařem pro energetickou unii
Spolupráce při realizaci energeticko-klimatické politiky, finanční platforma pro energetickou účinnost, jaderné zdroje či podpora uhelných regionů. Některá z témat jednání místopředsedy vlády a ministra životního prostředí Richarda Brabce, ministra průmyslu a obchodu Tomáše Hünera a ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové s místopředsedou Evropské komise a komisařem pro energetickou unii Marošem Šefčovičem. Mluvilo se i o prodeji ostravských hutí či investicích s přidanou hodnotou. Setkání se zúčastnili i zástupci Ministerstva financí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Volfová (ANO): Česká Lípa je mojí srdeční záležitostí
Hnutí ANO povede v České Lípě do podzimních komunálních voleb Jitka Volfová
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Užitečné informace pro Čechy, žijící v zahraničí
Dne 1. června 2018 spustila česká diplomacie nové webové stránky, určené českým krajanům a občanům žijícím v zahraničí. Na jednom místě tak naleznou základní informace ministerstev a úřadů ČR s cílem usnadnit jim vyřizování správních, finančních a dalších záležitostí v České republice i s ohledem na jejich možný návrat do vlasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ivan Jordák: Cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly
Několik připomínek ke komentáři pana Pehe „Nejsou lidi a bude hůř“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jelínek (SPD): Úskalí digitálních technologií v rukách mládeže
Digitální technologie, průmysl 4.0, Google ví všechno, fake news, schopnost zaznamenat myšlenky, ztráta schopnosti komunikovat naživo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Několik veřejnoprávních novinářů na Slovensku podalo hromadně výpověď. Jsou ale ochotni vrátit se do práce, pokud...
Některé novináře nové vedení veřejnoprávní televize a rozhlasu propustilo už dříve. Veřejnoprávní médium je navíc velmi kritizováno za to, že se snaží politicky ovlivňovat. Nyní pracovníci veřejnoprávního rozhlasu a televize Slovenska (RTVS) začali hromadně podávat výpovědi. Dvanáct redaktorů a editorů se tak rozhodlo na základě neúspěšného jednání odborů s ředitelem RTVS Jaroslavem Rezníkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Mezinárodní krize, do které budou Češi a Slováci zataženi. Slovenský expremiér zmínil „závěrečnou zkoušku“, která nás prý čeká
REPORTÁŽ Proč při hodnocení čtyřiceti let komunismu se šmahem paušalizuje a odsuzuje a opomíná se Pražské jaro, světově unikátní vzepětí Čechů a Slováků. Slovenský velvyslance v ČR Peter Weiss hovořil na akci Nadace železné opony i o historickém příštipkaření. Ján Čarnogurský pak přítomné konsternoval tvrzením, že Češi směřují na západ a Slováci na východ a fatální rozdělení můžeme čekat při dalším evropském konfliktu. Šokoval, že Slováci ve středoevropském prostoru nejsou tak spolehliví, jak si myslíme a dokladoval to na posledních silných protivládních demonstracích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
V ČSSD to vře. Padají silná slova kvůli Zemanovi, vládě i obsazení resortů. Do věci vstoupil také Hašek
Miloš Zeman. Bývalý šéf sociální demokracie, současná hlava státu. A právě o něj se nyní přou v sociální demokracii. I když předseda ČSSD Jan Hamáček chce mít se Zemanem co nejkorektnější vztahy, v Lidovém domě sílí kritika Miloše Zemana za to, že odmítá jmenovat Miroslava Pocheho ministrem zahraničí. Píše to dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Nemocnice Pardubického kraje se dohodlo s Tomášem Julínkem na ukončení pracovního poměru
Stanovisko NPK, a.s., k odchodu MUDr. Tomáše Julínka, MBA
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
České dráhy: Parním vlakem na Den dětí v železničním muzeu v Lužné u Rakovníka
České dráhy dnes vypraví zvláštní vlak v čele s parní lokomotivou zvanou Papoušek, který pojede z Loun do železničního muzea v Lužné u Rakovníka. Tady bude připravený Dětský den s řadou atrakcí. Zvláštní parní vlak s lokomotivou „Kremák“ sveze cestující do Lužné také z Kladna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jak přistěhovalcům otrávit Rakousko? Vídeňská vláda ukazuje cestu, jak proti migrantům, chválí Robejšek
Politolog a představitel strany Realiste.cz Petr Robejšek se na svém blogu vyjádřil k tomu, jak přistěhovalcům otrávit Rakousko. Píše o tom server NeviditelnýPes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra