Nejčtenější v danném dni? Historie článků

srpen 2022
Po18152229
Út29162330
St310172431
Čt4111825 
5121926 
So6132027 
Ne7142128 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.271x, což odpovídá cca 118.498-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Proč Klinika musí dýchat? Aby Feryna mohla... Domyslete si sami. Česko se baví
Transgender aktivist(k)a Marie Feryna v létě 2017 rozvířil(a) vody českých médií, když v textu pro časopis Tvar žádala své spoluobčany o to, aby dovolili pedofilům a příslušníkům dalších sexuálních menšin vést normální život a zrovnoprávnit je s většinovými heterosexuály. Teď se na sociální síti Facebook objevil dopis, který tvrdí, že aktivistka Marie Feryna údajně znásilnila ženu v kontroverzním Autonomním sociálním centru Klinika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Pracovníci CIIRC: Nesouhlasíme s odvoláním ředitele CIICR Vladimíra Maříka
Stanovisko zaměstnanců k odvolání ředitele CIIRC rektorem ČVUT
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Novodobý zbohatlík Mirda Soukup jde do politiky
Od svých několika přátel jsem slyšel, že ve zmateném pořadu TV Barrandov sám její ředitel a majitel v jedné osobě věnoval čtyřicet minut drahocenného prime timu své televize v pátek večer, mé osobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ne, paní Angelo. Babiš odmítl Merkelovou
Zpravodajská agentura Reuters informuje o rozdílných postojích premiéra v demisi Andreje Babiše a německé kancléřky Angely Merkelové v pohledu na ochranu evropských hranic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Leoš Mareš a Jaromír Soukup: Po VIDEU na Nově věc pokračuje
Český internet se dobře baví na účet generálního ředitele TV Barrandov Jaromíra Soukupa, do kterého si s gustem rýpl moderátor Superstar Leoš Mareš. Řada lidí, např. aktivista Jan Cemper, Marešovi tleská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Havel hlásal nesmysly, mladá generace ho odsune na smetiště dějin. Děti listopadu vidí, že udělaly chybu. Podlézavost Kalouska vůči Západu je až trapná, říká spisovatel
ROZHOVOR „‚Děti listopadu‘ najednou zjišťují, že odmítnutí kosmoindividuálních hodnot je nutné. Že se musí stát opět hodnotou rodina, obec a národ. Že to jinak nejde. Děti listopadu vidí, že vychovaly svoje děti špatně a také že samy na základě špatné ideologie nadělaly spoustu chyb. Najednou potřebují péči mladých a zjistí, že jejich mladí rodinu nemají, neuznávají, jezdí po světě a kašlou na všechno vyjma vlastního prospěchu,“ říká konzervativní spisovatel Vlastimil Podracký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 20:34, zobrazit podobné
Nenecháme si vzkazovat od Zemana, že máme mlčet! bouřila se na protibabišovské demonstraci na Václaváku Němcová
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) je opět v nemilosti protestujících. Nejen na pražském Václavském náměstí, ale i na dalších místech republiky demonstrovali lidé proti jeho vládě, která by se měla opírat o podporu komunistů. V centru Prahy se na náměstí sešlo několik tisíc lidí s píšťalkami a transparenty. V Olomouci a Plzni se sešlo asi 500 lidí, v Jihlavě přibližně 400, v Ostravě a Liberci zhruba 300. Protesty byly i na dalších místech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 20:34, zobrazit podobné
Blábol, ty peníze. Oni kradli jako první! Kalousek a Bělobrádek se vztekají, bylo to i v ČT. Je veselo
Český stát uzavřel s církvemi dohodu o vzájemném narovnání vztahů, v němž představitelům církví vrací majetek, který jim po roce 1948 ukradli komunisté. Některé majetky však nebylo možné vrátit. Proto je součástí dohody ustanovení o finančních náhradách. Komunistům, Andreji Babišovi ANO) a dalším politikům se to nelíbí a chystají změnu, nad kterou se vede vášnivá bitva. Před kamerami ČT se do sebe pořádně pustili Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) a Jaroslav Faltýnek (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Hodnocení krajského kola soutěže Vesnice roku 2018 začalo
Desetičlenná komise v čele se starostou Kozojídek Otakarem Březinou začala navštěvovat obce přihlášené do krajského kola soutěže Vesnice roku 2018. Do soutěže se letos na jižní Moravě přihlásilo celkem 25 obcí (v celé ČR 228).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Petru Hamplovi zrušili besedu k jeho knize. Kdo a kde? Autor napsal silná slova
Sociolog Petr Hampl znovu bije na poplach. Se svou knihou Prolomení hradeb o tom, jak EU ustupuje islámu, prý znovu čelí cenzurním pokusům. Oheň a síru kvůli tomu tentokrát dští na hejtmana Libereckého kraje Martina Půtu (Starostové pro Liberecký kraj). A nejen na něj. Raději se podívejte sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Okamura je nečestný člověk, Zeman mu jen hodil udičku. Vsadit na Ringo Čecha byla chyba, říká Veleba
Podle končícího senátora a bývalého předsedy SPO Veleby jsou i sympatie Miloše Zemana k Okamurovi pouze strategická hra.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 5.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Analytik varuje: Vznikají tři hrozivé bubliny. A to současně
Analytik společnosti Golden Gate CZ Pavel Ryba se ve svém komentáři na serveru E15.cz rozepsal o tom, že ekonomiku ohrožují hned tři bubliny naráz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Tajnosti o Gustávu Husákovi z ruských archivů. A málo známý krok Miloše Zemana
Významná událost, která u nás zapadla – při poslední návštěvě Moskvy prezident Zeman významně přispěl k dalšímu otevření sovětských a ruských archivů. Jak to, že si Američané za Jelcina skenovali tisíce dokumentů a nám to bylo „šumák“? Michal Macháček, autor obsáhlé publikace o Gustávu Husákovi, publikuje u nás vesměs neznámé souvislosti. Podrobnosti z maďarské a československé „kontrarevoluce“, strach Gottwalda z politických procesů, sovětskou nedůvěřivost vůči Husákovi... Dozvíme se, kdo se po Zápotockém měl stát československým prezidentem a jaká byla zákulisní špína v českém, slovenském a sovětském komunistickém politbyru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Okamura, jeho kamarádi, moje zkušenost s ním. Zblajznul to. Co udělal Zeman. Končící Veleba si vylil srdce u Bakaly
Někdejší předseda Strany práv občanů Zemanovci senátor Jan Veleba se chystá odejít z nejvyšších pater politiky. Svůj senátorský mandát už nebude obhajovat. Snad i proto se rozhodl poskytnout rozhovor serveru Aktuálně.cz, v němž zhodnotil některé své politické kroky. Tvrdě se vymezil především proti Tomio Okamurovi (SPD). Okamura je podle Veleby nečestný člověk, který nedrží slovo a rád si vymýšlí. A to není všechno...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Na blití. Úchyl! Mirek Topolánek odpálil bomby na současná témata
Expremiér Mirek Topolánek v pondělí večer usedl k počítači, pročetl si zprávy a spustil kanonádu. Zamyslel se nad tím, jestli se zase o kousek přiblížil konec civilizace. Pak vypálil slovní granát proti svému bývalému kolegovi z ODS Vlastimilu Tlustému a prozradil, že mu je na blití z trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho marketingového experta Marka Prchala. Co Topolánka tak rozčílilo? Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
SŽDC: Modernizace čtvrtého koridoru se dostává do závěrečné fáze
Právě zahajovaná modernizace traťového úseku ze Sudoměřic u Tábora do Votic je jednou z posledních staveb na jižní větvi koridoru z Prahy do Českých Budějovic a na hranice s Rakouskem. Po dokončení všech zbývajících etap se cestování mezi oběma centry zkrátí o více než půl hodiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jurečka u Witowské: Kdyby Babiš přišel, řekl, že se cítí nevinný, nechce vnitro ani spravedlnost, nebude útočit na ČT a rozhlas a požádal demokratické strany o šanci...
Už zítra se premiér v demisi Andrej Babiš stane designovaným předsedou vlády. Do funkce ho jmenuje prezident Miloš Zeman. Sociální demokraté právě hlasují v referendu, jestli do vlády s hnutím ANO půjdou, nebo ne. Podporu vládě slíbili i komunisté, kteří požadují zdanění církevních restitucí, což podpoří ANO i část ČSSD. O tom, jak se k tomu postaví lidovci, kteří považují zdanění církevních restitucí za zvrácené a protiústavní, mluvil v pořadu Interview na ČT24 vedeném moderátorkou Světlanou Witowskou první místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hanba, hanba, hanba! Na Václaváku jsou tisíce protestujících proti Babišovi. Burcují je neúspěšní prezidentští kandidáti, opoziční politici i herci
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) je opět v nemilosti protestujících. Nejen na pražském Václavském náměstí, ale i na dalších místech republiky demonstrují lidé proti jeho vládě, která by se měla opírat o podporu komunistů. V centru Prahy se na náměstí sešlo několik tisíc lidí s píšťalkami a transparenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Nějaký dobytek... Ovčáček zveřejnil FOTO a strhla se brutální mela
Pomník vojáků Rudé armády nacházející se před Pražským hradem nabarvili výtržníci růžovou barvou. Tiskový mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček neponechal nic náhodě a naštvaný běžel s hadrem v ruce dát vše do původního stavu. O svou aktivitu se následně podělil i na sociální síti. Nechyběl ani vzkaz těm, kteří si pomník dovolili znehodnotit. Reakce na jeho příspěvek byly drsné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 19:34, zobrazit podobné
Babiš káral Ťoka, že neumí počítat. A to není jediný problém ministra dopravy
Premiér v demisi Andrej Babiš se v pondělí zastal ministra dopravy Dana Ťoka a pochválil ho za množství odvedené práce. I tak ho ale neopomněl pokárat za chybu ve výčtu úspor, které ministerstvo dopravy slibuje, když si antimonopolní úřad rozmyslí svůj původní názor a zrušený mýtný tendr uzná za platný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Musíme očekávat migrační vlnu z Afriky. A něco takového vlastně i potřebujeme, zaznělo vážně z Člověka v tísni
Ředitel afrických programů Člověka v tísni Richard Walker se obává, že vzhledem k situaci je možné očekávat, nebo spíše musíme očekávat migrační vlnu z Afriky. Uvedl to v rozhovoru pro Seznam Zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ČSSD oprášila některé části neschváleného kariérního řádu učitelů
Na práci začínajících učitelů by mohli ze zákona dohlížet zkušenější kolegové, a to po dobu dvou let. Usnadnil by se také vstup odborníků z praxe, kteří nemají pedagogickou kvalifikaci, do některých oblastí školství. V novele několika zákonů to navrhla skupina poslanců ČSSD. Stejné změny navrhovala zavést bývalá vláda ČSSD, ANO a KDU-ČSL v kariérním řádů učitelů, Sněmovna jej ale nakonec neschválila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Pozdvižení po útoku na Merkelovou ze strany USA. Vypadá to závažně
Richard Grenell působí jako americký velvyslanec v Německu jen několik týdnů, ale už se mu podařilo na sebe strhnout pozornost politiků, médií i veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministryně Němcová: Náklady, spojené s užíváním bytu, musí být přesně vymezeny ve smlouvě
Informace o činnosti Úřadu práce ČR, zajištění větší uplatnitelnosti především dlouhodobě nezaměstnaných uchazečů na trhu práce a podpora jejich motivace pracovat, cílená komunikace se zaměstnavateli či praktické informace o nepojistných sociálních dávkách. To byla hlavní témata celostátní porady na Generálním ředitelství ÚP ČR za účasti předsedy vlády České republiky Andreje Babiše a ministryně práce a sociálních věcí Jaroslavy Němcové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
USA už nejsou spojenec. Babiš kope za Čechy. Migrace? Skandál. Uznávaný novinář z Německa hovoří
Hostem rozhovoru na Českém rozhlasu Dvojka byl v pořadu Jak to vidí německý korespondent deníku Die Welt pan Hans-Jörg Schmidt. Jak funguje koalice v Německu? Má Angela Merkelová před sebou dobrou budoucnost? Čeho si Schmidt váží na Babišovi? A jaké budou česko-německé vztahy?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
MŠMT: Na semináři se vzdělávaly vychovatelky školních družin a klubů
V pátek 1. a v sobotu 2. června 2018 se v prostorách Středního odborného učiliště gastronomie a podnikání v Praze 9 konal Celostátní seminář vychovatelek a vychovatelů školních družin a školních klubů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Babiš s ministry zase vyrazí na cesty: Prohlédnou si D3 i otáčivé hlediště v Krumlově
Předseda vlády v demisi Andrej Babiš (ANO) navštíví dnes s dalšími členy vlády Jihočeský kraj. Prohlédnou si dálnici D3, letiště v Plané u Českých Budějovic a různá zařízení v kraji, někteří ministři budou mít oddělený program, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Profesor a režisér Jiří Svoboda: Havel chtěl být prezidentem EU. Zaražte tok miliard do ciziny. Populismus je vláda lidu!
ROZHOVOR Rozkrádání stovek miliard korun v minulosti se dělo za vlád s důvěrou Sněmovny. Zda nová vláda důvěru získá či ne, proto režiséra a někdejšího šéfa KSČM profesora Jiřího Svobodu nijak nezneklidňuje. ČSSD je podle něho ochotna vstoupit do jakékoli vlády, i bez programových shod. Voličům prý socialisté vždy před volbami slibovali, co nemohli splnit. Profesor Svoboda promluvil též o Havlově odkazu, médiích či migraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Hamáček se Zemanem řešil jména kandidátů na ministry
Předseda ČSSD Jan Hamáček se shodl s prezidentem Milošem Zemanem, že pokud ČSSD v referendu schválí účast ve vládě, nebude nic bránit dalším ústavním krokům. Na dnešní schůzce na Pražském hradě probrali jednotlivé kandidáty ČSSD na místa ministrů. Možné alternativy neřešili, řekl Hamáček po jednání novinářům. Zeman nesouhlasí, aby byl ministrem zahraničí europoslanec Miroslav Poche.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ne, to není rasismus, zastala se Šichtařová Tommyho Robinsona
Ekonomka Markéta Šichtařová se na svém blogu na serveru iDnes.cz vyjádřila k případu Tommyho Robinsona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Dobrá zpráva pro ČSSD
zdroj: neviditelnypes.lidovky.cz, přidáno 5.6.2018 v 06:01, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky podepsal tři zákony
Prezident republiky Miloš Zeman podepsal v úterý dne 5. června 2018 tyto tří zákony:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hamáček řešil se Zemanem kandidáty na ministry. O alternativě za odmítaného Pocheho řeč nepřišla
Zeman europoslanci Miroslavu Pochemu vyčítá, že se v minulosti vyslovil pro přijímání uprchlíků.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 5.6.2018 v 18:36, zobrazit podobné
České dráhy: Z Prahy do Berlína v rekordním čase čtyři hodiny
Letní změna jízdního řádu zrychlí cestování mezi Prahou a Berlínem. Vlaky překonají vzdálenost mezi oběma hlavními městy za rekordní cestovní čas 4 hodiny 5 minut, resp. 4 hodiny 8 minut opačným směrem. To je o více než 10 minut méně než dosud. V minulosti přitom byla běžná cestovní doba mezi Prahou a Berlínem 6 až 7 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Lhát se nemá, šokovala Udženija. Tak co děláte v ODS? Zeptal se Ringo Čech. Jaromír Soukup ohromil slovy o trestu za urážku Zemana
Ve včerejším pořadu Instinkty Jaromíra Soukupa nebyla o slovní přestřelky nouze. S moderátorem si povídala první dáma ODS Alexandra Udženija a stálý host František Ringo Čech. Jak silná je přetvářka v politice? A vadí lidem, když dá politik na odiv luxus?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Martínek (Piráti): Chceme mít jistotu, že personální změny v Českém rozhlasu nebudou politicky motivované
Na dnešním jednání Volebního výboru jsme s kolegou Radkem Holomčíkem požádali, aby se na čtvrtečním jednání výboru mohli k plánovaným personálním změnám v ČRo vyjádřit ředitel Českého rozhlasu René Zavoral a předsedkyně Rady ČRo Hana Dohnálková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Poslanec z ANO promluvil o důležité věci, kterou prý Česko nutně potřebuje: Známe to z Paříže. Teroristé útočí na měkké cíle, takže...
ROZHOVOR Teroristé a radikálové neútočí na vojenské cíle, ale zaměřují se na obchodní domy, divadla či školy. Takzvané měkké cíle. A takové cíle většinou hlídají hlavně soukromé bezpečnostní služby. Potřeba přijetí zákona, který se jimi bude zabývat, je na pořadu dne. Tak hovoří poslanec ANO Robert Králíček. Pro ParlamentníListy.cz se rozmluvil i o těžkostech partajní politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora podporuje návrh vrátit živnostníkům limity výdajových paušálů na dva miliony
Sněmovní rozpočtový výbor se bude ve středu zabývat návrhem Vojtěcha Munzara, Petra Fialy, Zbyňka Stanjury a dalších poslanců, aby se živnostníkům loni snížené limity pro uplatnění výdajových paušálů z příjmů ze samostatné výdělečné činnosti vrátily na úroveň roku 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Vláda tápe, opozice ječí o politické odpovědnosti
Volby do Poslanecké sněmovny byly jasné 21. října 2017 a dnes je 5. června 2018 a Česká republika stále nemá vládu s důvěrou. Vláda v demisi vládne a opozice, která sama napáchala zlo na občanech ČR, skuhrá v médiích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Brněnské „sprostodivadlo“ má konkrétní následky. A je kolem toho rozruch
Zastupitel města Brno Martin Freund (Žít Brno) se na svém facebookovém profilu vrátil ke hře Naše násilí, Vaše násilí, která vzbudila rozruch na půdě Divadla Husa na provázku. A nejen tam.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Nejdůležitější veřejnou službou pro občany je zdravotní péče
Jakékoliv změny, obzvláště ve zdravotnictví, by měly být dělány s rozvahou, odbornou erudicí a zejména s pozitivními dopady na občany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
V Thajsku se žije bezpečněji a zdravěji i díky české Arnice
Těžba zlata, kontaminovaná voda nebo nedostatečná práva dělníků nebudou už v některých oblastech Thajska závažným problémem. Zasadil se o to český spolek Arnika, ve spolupráci s thajskou nevládní organizací EARTH a za podpory Evropské Unie. Díky jim místní dosáhli významných změn v boji za zdravější životní prostředí, jehož oslavy probíhají po celém světě právě dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vždyť je to úplně jedno, zbytečné, odsoudil Cyril Höschl nové opatření EU. Odpírají nám pravdu
Psycholog Cyril Höschl se pro pořad Jak to vidí Českého rozhlasu rozhovořil mimo jiné o pravdě a o lžích. Podle jeho slov je nám pravda odpírána na základě regulací. „Lži ale nikdo neomezuje,“ řekl mimo jiné Höschl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Itálie se připravuje na deportace stovek tisíc ilegálů. Bude to ale pěkně drahé
Ve svém článku s titulkem „Pro ilegální migranty v Itálii večírek skončil“ rozebírá Soeren Kern z think-tanku Gatestone Institute kroky nové italské vlády v oblasti migrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
SŽDC: Cesta vlakem z Prahy do Tábora se zkrátí na hodinu
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dnes slavnostně zahájila modernizaci trati ze Sudoměřic u Tábora do Votic. Cílem jedné z nejvýznamnějších současných investic do železniční infrastruktury je zvýšit rychlost, plynulost, komfort a bezpečnost dopravy na tomto přibližně dvacet kilometrů dlouhém úseku čtvrtého tranzitního koridoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
HZS: Spolek Hasičské Fontány děkuje
S poděkováním a úctou Jiří Havner, plk. Boleslav Lang a David Sobotka za zapsaný spolek Hasičské Fontány a generální partner Hasičské fontány Praha 2018 - Generální ředitelství HZS ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kubera: Novičok vymyslel Vilém Čok na TV Nova. Ale hned ho vylil do záchodu, takže se nic nestalo. A teď vážně...
„V nadsázce bych řekl, že Novičok vymyslel na televizi Nova Vilém Čok, který při kurzu vaření pomíchal ingredience, ale okamžitě to vylil do záchodu, takže se vlastně nic nestalo,“ komentuje dění s nadsázkou senátor a primátor Teplic Jaroslav Kubera. V hodnocení posledních událostí dále tvrdí, že svět je příliš unáhlený a chová se naprosto iracionálně. Změnil se prý do takové míry, že nevíme, co je pravé, co je levé, co je lež a co pravda, a nedá se to ani zjistit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 13:34, zobrazit podobné
Ministr Stropnický udělí Cenu Gratias agit
Ministr zahraničních věcí České republiky Martin Stropnický udělí dne 8. 6. 2018 ve Velkém sále Černínského paláce Cenu Gratias agit významným osobnostem a organizacím, které se zasloužily o šíření dobrého jména České republiky v zahraničí a které nezištně prohlubují zájem o naši zemi a napomáhají jejímu zviditelňování a příznivému obrazu ve světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Samotná volba ještě nezaručuje zodpovědnou vládu
Komentář na facebookovém profilu k Babišovu výkonu premiérské funkce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pozor, EU řeší Dublin IV. My jsme proti, ale co ostatní? Situace je následující
Na konci června budou zástupci členských států Evropské unie jednat o reformě Dublinské smlouvy, která se věnuje migraci. Návrh změn budou dnes probírat v Lucemburku ministři vnitra zemí EU. Tzv. Dublin IV však má podle všeho jen mizivou podporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Je to pět let po úderu ÚOOZ na Nagyovou a spol. Sabotáž? Ne. Získali jsme dokument, který případ „odpálil“
Třináctého června to bude pět let, co policejní Útvar pro odhalování organizovaného zločinu vtrhl na Úřad vlády a začalo rozsáhlé zatýkání kvůli politické korupci a údajné sabotáži. Po monstrózní akci zůstala pachuť značně přifouklé a nezvládnuté operace. Soudy dodnes rozplétají několik větví takzvané kauzy Nagyová. Po původní konstrukci případu – sabotáži – řeší podezření z mnohem méně závažnějších trestných činů. Získali jsme jeden z dokumentů, z něhož vyplývá, jak celá akce započala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Matoušková (STAN): Skutečně kolem nás prochází strašidlo jménem „GDPR“?
Jak se to vezme. Ono totiž nic není problém, dokud se něco nestane. V prvé řadě se musíme podívat na to, jak my sami zacházíme se svými osobními údaji. Kolik toho o sobě světu kolem nás prozradíme. Mnohdy nám ani nemusí dojít, že informace, které dále sdělujeme, mohou být nejen využity, ale i zneužity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí upozorňuje na výbuch sopky Fuego v Guatemale
MZV ČR informuje o výbuchu sopky Fuego v Guatemale, vzdálené asi 40 kilometrů jihozápadně od hlavního města země, při němž zemřelo nejméně 25 lidí, dalších více než 3100 bylo evakuováno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
MD: Kilometr dálnice stojí o půlku méně než před 10 lety, staví se 200km nových dálnic a silnic
Jeden kilometr nové dálnice stojí 152 milionů korun, tedy o 55 procent méně než před deseti lety. Aktuálně se za poloviční ceny staví skoro 194 kilometrů dálnic a silnic I. třídy, které často tvoří obchvaty měst. Letos zahajování nových staveb pokračuje, připraveno je přes 150 kilometrů nových silnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Dostal „po čuni“ za názory? Nový ministr Itálie se stal terčem útoku
Levicoví aktivisté opět ukázali, že jejich pohled na svobodu projevu je poněkud jednosměrný. Italský ministr pro rodinu a zdravotně postižené se stal terčem útoku pro své postoje, které se týkají homosexuálů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Nejvyšší představitel SŽDC apeluje na dopravce kvůli nárůstu počtu projetí kolem návěstidla, zakazujícího jízdu
Generální ředitel SŽDC Jiří Svoboda je znepokojen velkým počtem případů projetí vlaků kolem návěstidla zakazujícího jízdu. Proto rozeslal dopis dopravcům působícím na české železnici, ve kterém apeloval na to, aby jejich zaměstnanci dodržovali příslušný předpis SŽDC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Putin ujišťuje: Rusko nechce destabilizovat EU
zdroj: zahranicni.eurozpravy.cz, přidáno 5.6.2018 v 07:46, zobrazit podobné
Zelení: Mohli jsme bojovat se suchem, chránit půdu. Ale potravinářská komora a ministerstvo řekly NE
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům kontroly NKÚ rozdělování evropských dotací z Programu rozvoje venkova 2014–2020
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Jsme na sankčním seznamu
Řekli byste, že spolupracovat externě s Literárními novinami by mohlo člověku přivodit šok? Taky by mě to ani nenapadlo. Jsme na autory přece vlídní, necháváme je psát, co chtějí, čekáme na texty až do chvíle, kdy nás začne uhánět tiskárna, škrtáme ohleduplně. Je s námi radost pobýt, šarmem a pochvalami nešetříme. Ale přesto se skutek stal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Podařilo se nám prosadit schválení zahraničních misí
Česko může posílit své vojenské mise v Iráku, Afghánistánu i Mali, také může vyslat letectvo na ochranu vzdušného prostoru pobaltských států. Téma zahraničních misí nechala zařadit na páteční jednání Sněmovny KDU-ČSL. Nakonec se nám naší snahou podařilo prosadit i samotné schválení plánu působení zahraničních misí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Dlabajová (ANO): Silniční doprava uchráněna od protekcionismu
Členové Výboru pro dopravu a cestovní ruchu (TRAN) Evropského parlamentu dnes hlasovali o sociální části silničního balíčku upravující pravidla pro vysílání řidičů v mezinárodní silniční dopravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jiří Diestbier varuje ČSSD před Babišem: Já to zažil minule. S ním neplatí podání ruky, zpochybňuje i podepsanou smlouvu
Bývalý ministr bez portfeje a nynější senátor Jiří Dienstbier (ČSSD) se pro Český rozhlas Plus vyjádřil na téma vnitrostranického referenda ČSSD o vstupu do vlády s hnutím ANO Andreje Babiše. Proč Babiš nechce a ani nemůže do vlády s SPD? Babiš prý koaliční smlouvu ani nečetl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Mrtví v dolech? Komunisty bezpečnost horníků nezajímala
Pro socialismus bylo nejdůležitější uhlí, teprve pak lidé. A tak i při neštěstí na Dole Dukla v Havířově v roce 1961, jelo podle webu Echo24.cz jelo nejdříve na povrch uhlí a teprve pak horníci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
KSČM: Tragikomedie aneb nejen zákon o obcích naříká
O překvapení na zastupitelstvu není nikdy nouze a jak poznamenal jeden z odcházejících zástupců médií ke kauze valné hromady DPMLJ, „tady je vždycky veselo“, o mnohém vypovídá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Dupač (APAČI 2017): Nekálejme do vlastního hnízda! O protestu proti hře „Naše násilí, vaše násilí”
Na facebookové stránce Ateisté CZ jsem se dozvěděl, že Ateisté CZ odsuzují protest proti divadelní hře v Brně, tedy „Naše násilí, vaše násilí”. Odsuzují protest proto, že jsou proti cenzuře kritiky náboženství. Jenže to je jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman přijme šéfa sociálních demokratů Hamáčka
Prezident Miloš Zeman dnes přijme předsedu sociální demokracie Jana Hamáčka. Schůzka se uskuteční v 16:00 na Pražském hradě. Hlavním bodem jejich setkání bude nepochybně sestavování nového kabinetu. Ten chce vedení ČSSD složit společně s hnutím ANO, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Na Hradě se sejde proizraelská skupina, Zeman bude mít projev
Prezident Miloš Zeman dnes večer vystoupí s projevem na galavečeři Americko-izraelského výboru pro veřejné záležitosti (AIPAC). Slavnostní akce hlavní proizraelské lobbistické skupiny ve Spojených státech se uskuteční na Pražském hradě, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Kateřina Konečná: Když mám spojence, který chce jednat a může dojednat mír a lepší život, tak proč se EU tak chová k Rusku. Proč ho odmítáme?
Místopředsedkyně KSČM Kateřina Konečná se v rozhovoru pro DVTV.cz vyjádřila mimo jiné k tomu, že Rusko je partner. „Jsme hloupí, že to nedokážeme pochopit,“ sdělila. A zároveň také podotkla, že hnutí ANO bude KSČM rovnat páteř doleva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL navrhuje omezit reklamy na půjčky, s výjimkou úvěrů na bydlení
Poslanci KDU-ČSL navrhují úplný zákaz reklamy na spotřebitelské úvěry. Týkat by se měl reklam v televizi, rozhlase i tisku, dále pak online reklam.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Chvojka (ČSSD): Nežijeme v ideálním světě
Komentář na facebookovém profilu ke schválení zálohovaného výživného
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Otáčivé hlediště v Českém Krumlově by se mělo přesunout ze zahrady, uvedl ministr Šmíd
Ministr kultury v demisi Ilja Šmíd (za ANO) je pro to, aby se otáčivé hlediště v Českém Krumlově přesunulo ze zámecké zahrady do areálu bývalého zahradnictví. Stát by se na nákladech na novou točnu měl podílet zhruba třetinou. Šmíd to dnes řekl ČTK při prohlídce otáčivého hlediště, které podle památkářů narušuje charakter zahrady zámku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman přednesl projev, za který se dočkal ovací ve stoje. Nakopl v něm čelnou představitelku EU a pranýřoval nepřátele Izraele
Prezident Miloš Zeman dnes večer vystoupil s projevem na galavečeři Americko-izraelského výboru pro veřejné záležitosti (AIPAC). Ve svém proslovu Zeman připomněl, že dlouhodobě Izrael podporuje. Slavnostní akce hlavní proizraelské lobbistické skupiny ve Spojených státech se konala na Pražském hradě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): V sázce je i pověst u našich partnerů
Komentář na facebookovém profilu k stagnaci projektů ministerstva obrany
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Facka lidem a osudům v období totality, pravil v rádiu duchovní kvůli řečem o zdanění církevních restitucí
Generální sekretář České biskupské konference Stanislav Přibyl se v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu vyjádřil k možnému zdanění církevních restitucí, o kterém se nyní opět začalo hovořit v souvislosti s vládním vyjednáváním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Nejvíce projektů a zájem registrujeme v oblasti školství
Dnes odsouhlasila Rada hlavního města Prahy podporu 48 projektům ze čtyř výzev vyhlášených v letech 2016 a 2017 v rámci Operačního programu Praha - pól růstu České republiky. Výzvy mají podpořit kvalitu vzdělávání v pražských školách, zvýšení dostupnosti parkovacích míst a energetické úspory v městských objektech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Koalice soukromých lékařů: Vyhovíte-li odborům, odejde elita a zůstanou tady Cvachové
Koalice soukromých lékařů protestuje proti snahám odborů zvrátit dohody o úhradách zdravotní péče. Dohody o úhradách péče pro rok 2019 jsou každoročně vypjatou dobou, kdy se lékaři a pojišťovny snaží domluvit na platbách za výkony a pacienty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
DPP sveze zdarma návštěvníky Pražské muzejní noci na 10 autobusových linkách
V sobotu 9. června 2018 proběhne jubilejní 15. ročník Pražské muzejní noci. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) jako spolupořadatel akce zdarma vypraví zvláštní autobusové linky, posílí noční tramvajové linky a prodlouží provoz metra o 1 hodinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: IROP už rozdělil polovinu financí projektům v regionech
Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, dosáhl dalšího důležitého milníku. K dnešnímu dni došlo k rozdělení více než poloviny částky, kterou má pro programové období 2014-2020 k dispozici. Na 4 620 projektů bylo uvolněno už 62,4 miliard korun, které přispějí k dalšímu rozvoji regionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Češi se nebojí o práci a kupují zboží, které nutně nepotřebují
Dubnové maloobchodní tržby dokládají, že spotřeba domácností zůstává spolehlivým tahounem české ekonomiky i v roce letošním. Vykazují meziroční růst odpovídající situaci v loňském roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
I pradědeček politika Hamáčka byl zraněn u Lipjag. O památném legionářském vítězství jsme si povídali s historickým publicistou
ČESKÉ OSMIČKY „Jen dál hoši, žeňte tu svoloč!“ Tak křičel zraněný poručík Jan Gayer na své druhy ve zbrani v bitvě u Lipjag. Po několika dnech zemřel. Nicméně jedna z nejslavnějších bitev anabáze našich legionářů, v níž Češi a Slováci útočili proti bolševické přesile, skončila pro naše předky vítězně. Stalo se 4. června 1918 a na památné datum se už dost zapomíná, stejně jako na statečné vojáky, kteří pomohli vybojovat samostatnou republiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 19:34, zobrazit podobné
Imoba má lhůtu na vrácení dotace pro Čapí hnízdo do 29. června
Firma Imoba z holdingu Agrofert má prodlouženu lhůtu k dobrovolnému vrácení padesátimilionové dotace na vybudování rekreačního a konferenčního areálu Čapí hnízdo do 29. června. Žádosti firmy vyhověl Úřad regionální rady Regionálního operačního programu (ROP) Střední Čechy, sdělil dnes úřad ČTK. Ke vrácení dotace úřad vyzval Imobu coby nástupnickou společnost původního příjemce peněz, původní lhůta vypršela v pondělí. Pro podezření z dotačního podvodu kvůli sporné dotaci čelí trestnímu stíhání premiér v demisi Andrej Babiš (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura: SPD jde nadále nahoru - máme 12,2 procenta
Komentář na facebookovém profilu ke květnovému průzkumu volebních preferencí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pavel Cyrani: Zájem o čistou a levnou elektřinu v Evropě poroste
Budoucnost bezuhlíkové Evropy je v elektřině. Využití elektřiny v dopravě, vytápění a v průmyslu se více než zdvojnásobí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pošta je síťová služba, ztrátu z malých poboček musí kompenzovat výkony ve velkých městech
Sdružení místních samospráv ČR je i nadále připraveno konstruktivně jednat o zachování poštovních služeb na venkově. Podmínkou úspěchu takového jednání však je, aby státní podnik Česká pošta vyložil všechny karty na stůl, řekl v narážce na metodu výpočtu ztráty ČP člen předsednictva SMS ČR a starosta obce České Heřmanice Pavel Eliáš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Budova Lapidária bude domovem Muchovy Slovanské epopeje
Pražští radní schválili záměr na rekonstrukci a dostavbu Lapidária na holešovickém Výstavišti. V nově postavené budově bude stálá expozice Slovanské epopeje Alfonse Muchy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Najde Petr Fulín nového evropského šampiona?
Oblíbenou soutěž amatérských jezdců The Most Challenge na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu, která pokračuje ve čtvrtek 7. června od 16:30 do 18:00 hodin, zpestří přítomnost trojnásobného vítěze evropského poháru cestovních vozů (FIA ETCC) Petra Fulína. „Petr bude sledovat jednotlivé soutěžící při jejich ostrých kolech na dráze s cílem vyhledat nové talentované okruhové jezdce. Ve hře je nabídka svezení v cupové Octavii a případně i pomoc se získáním závodní licence,“ upřesnil obchodní manažer pro sport společnosti AUTODROM MOST Jakub Krafek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Nákupní horečka zdaleka nekončí
Nejnovější výsledky maloobchodu naznačují, že se na chování českých spotřebitelů nic nezměnilo ani v dubnu. Útraty v obchodech stále svižně rostou, zájem je téměř o vše a internetové obchody pokračují ve své úspěšné dlouhotrvající expanzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: V ochraně plavců na velkých tocích budeme pokračovat
Státní plavební správa vymezuje bezpečná místa pro koupání na Slapech, Orlíku nebo Brněnské přehradě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Ministerská kontrola pochválila loňské hospodaření
Rada Pardubického kraje schválila na svém posledním jednání návrh účetní závěrky a závěrečný účet Pardubického kraje za rok 2017. Hospodaření kraje skončilo v loňském roce v kladných číslech, a to ve výši přesahující 810 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Důchodkyně v ohrožení. Bez neziskovek by nebyla demokracie... Misska Taťána Gregor Brzobohatá se rozjela nejen u Emmy Smetany ve studiu
Česká Miss World Taťána Gregor Brzobohatá před lety založila nadaci Krása pomoci. Ta se soustřeďuje na podporu domácí péče o tuzemské důchodce. Gregor Brzobohatá o tom přišla pohovořit na server DVTV.cz s Emmou Smetana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
FOTO „Béé, béé, Nikdo mě nemá rád a lidi na mě klidně hulákají na ulici.“ Andrej Babiš přijel na jih Čech a bylo rušno
REPORTÁŽ Doslova cirkus přivítal Andreje Babiše při jeho úterní návštěvě jižních Čech. Před Jihočeským muzeem, kde měl jednání se starosty, na něj čekala skupina demonstrantů, kteří svou akci pojali jako cirkusové představení. Nechyběla řehtačka, bubínek, megafon, dřevěný čáp ani koblihy a transparenty. Andrej Babiš po setkání se starosty krátce promluvil s novináři například o nové lékařské fakultě nebo o referendu v ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Ministr kultury udělil Ondreji Lenárdovi cenu Artis Bohemiae Amicis
Ministr kultury Ilja Šmíd ocenil končícího šéfdirigenta SOČRu za přínos k šíření dobrého jména české kultury v tuzemsku i zahraničí udělením ceny Artis Bohemiae Amicis.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Zbytečná pomsta a zbytečný vztek gayů
Nejvyšší soud se postavil za coloradského pekaře Philipse. Odmítl péci dort pro pár gayů k jejich svatbě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Příliš bílý muž na kole aneb Když platíme za vlastní urážky
Komentář na facebookovém profilu k událostem minulého týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Omezení dávek na bydlení ohrozí statisíce domácností, varují lidovci. Svolali mimořádnou schůzi
Podle lidovců dosáhne podle nového plánu ministerstva práce na dávky méně lidí.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 5.6.2018 v 14:36, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: K návštěvě lákají další dvě nové aplikace
Mapová aplikace Otevřené chrámy zve do zpřístupněných kostelů s průvodcovskou službou. Druhá aplikace Autokempy obsahuje seznam autokempů v Moravskoslezském kraji. Stejně jako předchozí aplikace o pivovarech a památkách jsou aplikace zdarma dostupné na krajských stránkách a to bez nutnosti instalace. Jejich autorem je opět zaměstnanec krajského úřadu Radim Fojtík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
TOP 09 a Starostové a nezávislí spojili síly i na Osmičce
Zástupci TOP 09 a hnutí Starostů a nezávislých podepsali 4. června 2018 memorandum o společném postupu pro volby do Zastupitelstva Prahy 8 v roce 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Maloobchodníci si mnou ruce. Lidé více utrácejí
„Díky vyšším mzdám lidé více utrácejí a maloobchodníkům rostou tržby. Stále populárnější je luxusní zboží, které dříve bylo hůře dostupné. Lidé přestávají hledět pouze na cenu a začínají více zohledňovat kvalitu,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Do Evropského parlamentu dorazili zástupci Cambridge Analytica
Komentář ke kauze Facebook
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
MHMP: Informace o dopravním opatření v souvislosti s akcí Avon pochod 2018
V sobotu 9. června 2018 se v Praze koná „Avon pochod 2018 proti rakovině prsu“. Na trase pochodu, který povede po komunikacích Prahy 1 a Prahy 7, bude v době od 12:00 do 14:00 hodin omezen provoz. Vozovka na dotčených komunikacích bude postupně uzavírána.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Milek: Budeme usilovat o navýšení podpory pro citlivé sektory
Evropská komise zveřejnila návrh na Společnou zemědělskou politiku (SZP) po roce 2020, který počítá s větší mírou rozhodovacích pravomocí pro jednotlivé členské státy i s jejich větší zodpovědností. Podle českého Ministerstva zemědělství je ale návrh zbytečně komplikovaný jak pro administraci, tak pro zemědělce. Čeští zástupci také plánují jednat s Komisí a v Radě ministrů o zvýšení rozpočtu na SZP a návrhu zastropování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Škatulkování voličů je absurdní
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zneužíváte staré lidi a paktujete se s komunistama, křičela žena na Babiše a mlátila do krabice kvedlačkou
Na návštěvu Jihočeského kraje dorazil premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). A jak si všiml server Novinky.cz, před vlakovým nádražím v Českých Budějovicích na něj čekala skupinka osmi demonstrantů, kteří na něj spustili slovními útoky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Vinařská tradice na Slovácku má hluboké kořeny
Vinařská tradice na Slovácku má hluboké kořeny a pořád nadšené pokračovatele. O víkendu jsem se o tom přesvědčil na již XIII. Kudlovický vinný žleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pápá. Český rozhlas bude vyhazovat zaměstnance
Ve veřejnoprávním Českém rozhlase se chystá propouštění. Letos by mělo odejít až sto lidí z celkových patnácti set, píše server Aktuálně.cz. Důvodem je podle mluvčího Jiřího Hošny úspora personálních nákladů kvůli chystanému zvyšování platů i změna zákona o DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Oni se už nenávidí mezi sebou. Zprávy o muslimech v Německu
Německo po druhé světové válce přijalo mnoho uprchlíků, počínaje sudetskými Němci a konče uprchlíky ze Sýrie. V zemi vedle sebe žijí celé generace lidí, pro které je Německo novým domovem. Jenže teď mezi těmito lidmi narůstá napětí. Starší uprchlíci si stěžují, že Syřané, kteří přišli do Německa nedávno, mají dnes výhody, o kterých si starší generace běženců mohlo jen zdát. Mezi staršími a novými uprchlíky to vyvolává opravdu zlou krev.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 13:34, zobrazit podobné
Policie uzavřela případ úmrtí starosty Rapotína, šlo o sebevraždu
Bruntálští policisté uzavřeli případ úmrtí pohřešovaného šestašedesátiletého starosty Rapotína na Šumpersku Pavla Žerníčka. Podle kriminalistů šlo o sebevraždu, případ proto odložili. Upozornila na to Mladá fronta Dnes, ČTK informaci potvrdila bruntálská policejní mluvčí Pavla Jiroušková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Novela zákona o zrušení Fondu národního majetku neohrožuje financování ekologických zátěží a revitalizačních programů
V posledních týdnech dochází v mediích i mezi odbornou veřejností ke spekulacím, že případné schválení projednávané novely zákona č. 178/2005 Sb., o zrušení Fondu národního majetku, povede k zastavení či podstatnému omezení financování ekologických zátěží a revitalizačních programů. Hospodářská komora ČR nepovažuje tyto spekulace za odůvodněné a nespatřuje v nich hrozbu financování ekologických zátěží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministrovi zemědělství se nelíbí slevové akce řetězců na mléko. Začal jednat
Ministerstvo zemědělství chce poprvé podat podnět Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) kvůli slevovým akcím v obchodních řetězcích. ČTK to dnes sdělilo tiskové oddělení úřadu. Ministru zemědělství v demisi Jiřímu Milkovi (za ANO) se nelíbil prodej litru mléka v Kauflandu za korunu. Firma ČTK sdělila, že jde o běžnou praxi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: ECB znovu pod italským tlakem?
Udržet si politickou nezávislost bude pro ECB zdá se čím dál tím těžší. Včera se stala terčem kritiky nových vládních stran v Itálii za to, že v uplynulém měsíci (v rámci programu QE) nakoupila více německých a méně italských dluhopisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
dTest: Jet s cestovní kanceláří, nebo s cestovní agenturou?
Každý rok řešíme dilema, jak naplánovat dovolenou. Nechat to na profesionálech, nebo něco ušetřit a jet na vlastní pěst? Pokud zvolíte první možnost, budete se rozhodovat mezi nabídkami prezentovanými cestovními kancelářemi a cestovními agenturami. Obě prodávají zájezdy, mají svoje pobočky či webové stránky. Liší se ale způsobem podnikání, i tím jak jsou kontrolovány. V čem spočívá rozdíl mezi cestovní kanceláří a agenturou?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Restituce byly předražené o 54 miliard
Komentář na facebookovém profilu k požadavku zdanění církevních restitucí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky jmenuje předsedu vlády
Prezident Zeman jmenuje na Pražském hradě Andreje Babiše premiérem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Jsme Slované a jsme na to hrdí!
Dnes si připomínáme, tak trochu ve skromnosti a v mediální blokádě, události revolučního roku 1848. S tímto rokem je spojen i Slovanský sjezd v Praze. Tato událost před 170 lety pořádně zatřásla rakouskou monarchií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Propojení Česka s Rakouskem: U sousedů se dávno sviští po dálnici. U nás začneme stavět za tři roky
Dálnice D3 v úseku Praha–Tábor by se měla začít stavět v roce 2021. Do konce roku chce ŘSD požádat o územní rozhodnutí. Při návštěvě premiéra Andreje Babiše (ANO) s některými ministry v jižních Čechách to dnes řekli ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) a generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Kroupa. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Svého poslaneckého mandátu od voličů si velice vážím
Komentář na facebookovém profilu k účasti zákonodárců na hlasování v Poslanecké sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Česká průmyslová zdravotní pojišťovna: Bezplatné vyšetření kůže využily tisíce lidí, pět procent mělo nález
Téměř 5 500 lidí ve 12 městech naší republiky si nechalo zdarma vyšetřit kůži ve stanu ČPZP. Podezřelé znaménko se našlo u 5,1 % vyšetřených. Vyplývá to ze statistik České průmyslové zdravotní pojišťovny, která akci s názvem Spolu proti melanomu v průběhu května uspořádala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kdo vydělá miliardy na druhé televizní digitalizaci?
Přechodem na nový standard televizního vysílání DVB-T2, který uvolní frekvence pro čtvrtého mobilního operátora, se bude 6. června zabývat konference DIGIMEDIA 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Posun velikonočních nákupů ovlivnil tržby za potraviny
Maloobchodní tržby se v dubnu meziročně zvýšily o 5,6 %, po očištění o kalendářní vlivy vzrostly o 5,0 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Předsedou představenstva ČLFA byl zvolen Jiří Matula
Česká leasingová a finanční asociace (ČLFA) má nového předsedu představenstva. Je jím Jiří Matula, stávající předseda představenstva a generální ředitel společnosti UniCredit Leasing CZ. Ve funkci nahradil Libora Bosáka, který se rozhodl z představenstva asociace odejít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Vláda při dnešní návštěvě Jihočeského kraje slíbila dostavbu dálnice D3 či změny ve fungování letecké záchranné služby
Dostavbu dálnice D3 či změny ve fungování letecké záchranné služby slíbila vláda v demisi při dnešní návštěvě Jihočeského kraje. Premiér Andrej Babiš (ANO) také podpořil vznik lékařské fakulty na jihu Čech. Babiš a hejtmanka Ivana Stráská (ČSSD) se ale neshodli s ministrem kultury Iljou Šmídem (za ANO) v přesunu otáčivého hlediště v Českém Krumlově. Šmíd je pro přesun ze zámecké zahrady, kdežto premiér a hejtmanka jsou proti. Proti Babišovi dnes v Českých Budějovicích demonstrovaly desítky lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Zpráva o vývoji finančního trhu v roce 2017
Ministerstvo financí zveřejnilo v pořadí již třináctou Zprávu o vývoji finančního trhu, která shrnuje vývoj a nejdůležitější změny v jednotlivých sektorech finančního trhu v uplynulém roce včetně zhodnocení dlouhodobějších trendů. Zpráva rovněž podrobně informuje o hlavních legislativních aktivitách Ministerstva financí na finančním trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Stavby století
Ve vile Stiassni najdete nejlepší stavby Brna a Jihomoravského kraje za posledních sto let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
TOP 09: Stát musí dotace do sportu rozdělovat transparentně
Stát musí financovat sport jasně, prokazatelně a transparentně. TOP 09 důrazně apeluje na zástupce sportovních svazů a ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, aby všechny dotace pro oddíly a kluby přidělovali maximálně transparentně a účelně. Je nepřijatelné, aby vedení fotbalového svazu nedokázalo vysvětlit důvod neúměrně vysoké dotace sportovnímu klubu Osvětimany, ve kterém figuruje kancléř prezidenta Vratislav Mynář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
SOLUS: Licenci pro poskytování nebankovních úvěrů získali všichni členové, kteří ji potřebují
Všechny nebankovní finanční instituce, jejichž hlavní činností je poskytování úvěrů spotřebitelům a jsou členy sdružení SOLUS, získaly v řádném termínu od České národní banky potřebnou licenci pro poskytování nebankovních úvěrů. Zvládnutí náročného procesu licencování potvrzuje, že SOLUS sdružuje společnosti, pro které není ochrana spotřebitele jen prázdnou frází.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zdeněk Slanina: Slavné 30. výročí olbřímího lidského selhání nečestného akademického čestného předsedy
Epizoda na malém prostoru výstižně ukazuje reálné poměry na vlajkové lodi naší vědy. O těch se však veřejnost dozví jen výjimečně - když selže PR mlhová clona, či když tam dokonce utrpí nečekaný zásah pod čarou ponoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra