Nejčtenější v danném dni? Historie článků

duben 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.750x, což odpovídá cca 143.491-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Transgender aktivista Jiří „Marie“ Feryna prý znásilňoval na Klinice. Věc nebyla zametena pod koberec, naopak má zásadní pokračování
Komunální politik Alexander Bellu (ODS) podává trestní oznámení na aktivistku známou pod jménem Marie Feryna. Kvůli tomu, že se v Autonomním sociálním centru Klinika na Praze 3 údajně dopustila znásilnění na ženách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Řepka jako inspirace: Prostějovák Faltýnek z ANO představil v Praze své obrazy. Prý by se tím uživil, spekuloval historik umění
REPORTÁŽ Řepka jako inspirace, vodňanská kuřata a expresivní barvy... Poslanec ANO Jaroslav Faltýnek, občas označovaný za „pravou ruku“ Andreje Babiše, rád maluje. Svá díla z poslední doby představil v úterý 5. května v Hauch Gallery v pražském Karlíně. Uživil by se tím lépe než nyní jako poslanec, spekuloval na místě kunsthistorik Karel Srp mladší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Halík se rozpovídal, proč ho část společnosti nesnáší. A pak přišla zdrcující reakce: Ty hovádko, na tebe si dával majzla i Havel!
Teolog Tomáš Halík poskytl rozhovor serveru Info.cz. Sdělil v něm mimo jiné, že počítá i s tím, že by mu někdo mohl usilovat o život. Části české společnosti totiž leží jako Pražan, intelektuál a člověk, který není podělaný z uprchlíků, v žaludku. Znovu se vyjádřil také ke kontroverzní hře Naše násilí a vaše násilí, kde představitel Ježíše znásilní muslimku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Tu máš loktem! Rakouští policisté dostali nakládačku od nigerijského migranta. A potom zjistili něco šokujícího
Zvláštní způsob multikulturního obohacení připravil migrant z Nigérie dvěma rakouským policistům. Nakonec ke slovu musely přijít policejní chvaty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Vláda schválila novelu zákona o pobytu cizinců
Vláda schválila na návrh Ministerstva vnitra novelu zákona o pobytu cizinců. Novela reaguje primárně na potřebu implementace směrnice EU, která upravuje podmínky pobytu cizinců za účelem vědeckého výzkumu nebo studia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
EDUin: Nejlepší školní weby mají v Hodoníně, Čelákovicích a Brně
4. ročník celostátní soutěže sCOOLweb, organizovaný obecně prospěšnou společností EDUin, zná své vítěze. Nejlepší weby ze všech kategorií byly slavnostně vyhlášeny ve středu 6. června v rámci odborné IT konference konané na pražském magistrátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Slovensko má svou první lavičku Václava Havla, nachází se v Košicích
První lavička Václava Havla na Slovensku byla dnes odhalena v Košicích na východě země. Až dosud podobných laviček ve světě bylo 24, v Česku 15, ale na Slovensku nebyla žádná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
„Šabatová si žije někde, kde cikána znají akorát ze starých knížek, a chce radit.“ Na severu Čech je zle, místní boss se chystá k akci
ROZHOVOR Některé obce zavedly bezdoplatkové zóny, kde už si sociálně slabší ´ani neškrtnou´. Podle předsedy největšího bytového družstva a sekretáře Sdružení Mostečané Mostu by na to Most měl jít ve velkém a zabránit příchodu „nepřizpůsobivých“ do kteréhokoliv domu. „Šabatová si žije někde, kde cikána znají akorát ze starých knížek, a chce radit, jak se k cikánům máme chovat,“ říká mimo jiné v rozhovoru František Ryba, který je háklivý na slovo rasista, protože zde podle něj funguje humanita naruby: „Nemůžeme koukat na ´vyžrané nezaměstnané´, když pak slyšíme, jak tu máme babičky bez příjmu nebo invalidy, kteří přišli o důchod.“ Vyjadřuje se i ke ´spasiteli´ Babišovi, který loni sliboval nápravu, nebo k soudcům bez selského rozumu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Co chcete odzbrojovat, vždyť už tu skoro žádné zbraně nejsou! Vondra a někdejší bojovník proti americkému radaru se drsně pohádali v rádiu
Rusko je prý rozpínavé. Když se mu dá příležitost, ochotně zabere cizímu státu jeho území, pobaltské země s tím prý mají svou zkušenost. Někdejší disident a signatář Charty 77 Alexandr Vondra se o tom rozpovídal pro Český rozhlas Plus. Na přetřes přišlo Rusko v souvislosti s vysláním českých vojáků do Pobaltí. Rusko vždy využije příležitosti, zaznělo. Vondrovi ale zdatně oponoval někdejší mluvčí iniciativy Ne základnám Jan Májíček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
75 800 Kč, to je minimální plat poslance. 183 z nich však bere víc
Průměrný příjem poslance? 94 tisíc korun, píše MF Dnes. Základní hrubý plat poslance je přitom 75,8 tisíce korun, ten však bere jen 17 zákonodárců. Ostatní poslanci jsou v nejrůznějších výborech, v rámci nichž si rozdělí funkce i příplatky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
„Komandovala ho, nadávala mu. On se jí omlouval a škemral.“ Zákulisí kauzy Nagyová, zvrat při výslechu Kalouska. A hlavně: Kam to celé míří
Třináctého června to bude pět let, co policejní Útvar pro odhalování organizovaného zločinu vtrhl na Úřad vlády a začalo rozsáhlé zatýkání kvůli politické korupci a údajné sabotáži. Po monstrózní akci zůstala pachuť značně přifouklé a nezvládnuté operace. Soudy dodnes rozplétají několik větví takzvané kauzy Nagyová. Přinášíme další dokument, jak se celá monstrózní operace vyvíjela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
ČVUT: Během Muzejní noci představí pražští strojaři vylepšený ultralight Albi
Pražská muzejní noc je jednou z nejnavštěvovanějších kulturních akcí v Praze. Ta letošní vypukne v sobotu 9. června v 19:00 hodin. V rámci expozic Národního technického muzea (Praha 7, Kostelní 42) se do ní zapojí i Fakulta strojní ČVUT v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
„Tak se mladý vyblbli a vláda zůstala celá. Přišlo jich pár tisíc, proti Nečasovi s Kalouskem chodilo 120 tisíc,“ zní po včerejších demonstracích
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) byl opět v nemilosti protestujících. Nejen na pražském Václavském náměstí, ale i na dalších místech republiky demonstrovali včera lidé proti jeho vládě, která by se měla opírat o podporu komunistů. V centru Prahy se na náměstí sešlo několik tisíc lidí s píšťalkami a transparenty. V Olomouci a Plzni se sešlo asi 500 lidí, v Jihlavě přibližně 400, v Ostravě a Liberci zhruba 300. Protesty byly i na dalších místech. A jaké jsou ohlasy na sociálních sítích?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
ROP Střední Čechy: Společnost IMOBA, příjemce dotace na realizaci projektu „Multifunkční kongresový areál Čapí hnízdo“, požádala o prodloužení lhůty k dobrovolnému vrácení dotace
Z důvodu zvýšeného zájmu médií o projekt „Multifunkční kongresový areál Čapí hnízdo“ Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Střední Čechy informuje o dalším postupu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
KSČM: Toxické kaly z Ostravy vozila firma AVE tajně na skládku v Čáslavi
Tři miliardy korun už stála likvidace největšího toxického odpadu v Česku, takzvaných ostravských lagun, pozůstatku zaniklé chemičky Ostramo. Likvidace probíhá už dvě desítky let a stále není u konce. Neobešlo se to bez mnoha skandálů, finančních i ekologických. Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) před dvěma lety sliboval, že teď už bude všechno čisté a průhledné. Pak se ukázalo, že firma AVE, která má za 429 milionů zbytek kalů zlikvidovat, je vyváží na skládku u Čáslavi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Majerová Zahradníková (ODS): Děti chodí do školky stejně jako před reformou
Komentář na facebookovém profilu k zavedení povinné předškolní docházky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Horší než Mnichov 1938. Američané a Turci se dohodli, že Kurdové mají předat islamistům město Manbídž
Vlády USA a Turecka se dohodly, že Kurdové mají předat město Manbídž islamistům. Manbídž se nachází v oblasti Rojava, což je část Sýrie obývaná převážně Kurdy. Kurdské milice YPG a YPJ ji za cenu těžkých ztrát před časem osvobodily od Islámského státu (ISIL). Američané Kurdy opět zradili a umožní islamistům, aby pod patronací Turecka nad tímto klíčovým místem převzali kontrolu. „Kurdové od velmocí zažívají poněkolikáté to co Čechoslováci v roce 1938 na Mnichovské konferenci,“ varuje překladatelka a publicistka Jana Maříková. Situace je pro ně o to horší, že v době Mnichova nebyl Hitler oficiálním nepřítelem Francie a Británie, zatímco proti islamistům USA oficiálně bojovaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Důvěra v prezidenta po propadu roste. Nejhůř dopadla sněmovna, nejlíp starostové
Obecní zastupitelstvům a starostům věří 63 procent dotázaných, což je podobné jako v předchozích měsících.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 6.6.2018 v 20:36, zobrazit podobné
Harley-Davidson: Týden legend v Praze
Harley-Davidson si pro své celosvětové oslavy 115. výročí vybral ze všech metropolí Prahu, do které se sjede více než 60 tisíc motorkářů z celého světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Pracovního jednání náčelníků vojenských policií se účastnil i maďarský velitel
Velitel Vojenské policie Maďarska brigádní generál Sándor Mergancz a jeho zástupce plukovník Tamás Riczler navštívili na pozvání náčelníka české Vojenské policie ve dnech 4. a 5. června Českou republiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Strana prý trpí rozpory a odcházejí členové
Komentář na facebookovém profilu na adresu médií
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Nechutné. Svědek promluvil, co si Václav Neckář zažil kvůli odpůrcům Zemana
ROZHOVOR „Raději člověka někdy třeba chybujícího, ale osobnost, než prezidenta typu kladeče věnců,“ říká hudební producent, manažer a spolupracovník řady umělců Aleš Trdla. V souvislosti s prezidentem promluvil i o Václavu Neckářovi, se kterým dlouhá léta spolupracuje. „To, jak se někteří pustili do Vaška Neckáře, mi přišlo nechutné. Pomalu mu kvůli tomu chtěli zrušit i koncert,“ popisuje Aleš Trdla reakci některých na to, že Václav Neckář vystoupil na inauguračním večírku Miloše Zemana. Vyjádřil se i ohledně představení Vaše násilí a naše násilí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Vildumetzová: Školská zařízení musí dostat finanční prostředky na platy pedagogů
Kraje obdrží přislíbených 1,02 miliardy korun na platy učitelů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
dTest: Evropská komise žaluje členy EU za znečištěné ovzduší
Evropská komise pošle šestici zemí před Soudní dvůr EU za nesplnění limitů kvality ovzduší. Tuto skutečnost komentovala i francouzská spotřebitelská organizace UFC-Que choisir a vyjádřila spokojenost s neústupností unijních úřadů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
George Soros radí: Merkelová a Macrone, změňte „dublinský“ systém uprchlíků
Americký miliardář a filantrop maďarského původu George Soros publikoval článek v deníku Corriere della Sera, ve kterém vyzývá Evropskou unii, aby pomohla Itálii s uprchlíky. V opačném případě se Soros obává, že je ohrožena budoucnost Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zpátky do pohádky na Zámku Svijany
Pivovar Svijany před pěti lety odkoupil Zámek Svijany a vytvořil z něj atraktivní centrum kulturního dění a vyhledávaný turistický cíl v Pojizeří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Zdravím všechny pražské kavárny! oslovila Václavák Miroslava Němcová. Vedle Dienstbier, Pirát, Pospíšil... Co na to ODS?
Na demonstraci na Václavském náměstí, nazvané „Proti Babišovi, Zemanovi a komunistům“, vystoupili zástupci „demokratické opozice“. K ní byl přiřazen i senátor Jiří Dienstbier z potenciálně vládní ČSSD, ovšem největší aplaus na Václavském náměstí získala Miroslava Němcová z ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Hüner: Hlavním úkolem ředitele EZÚ bude certifikace zdravotnických prostředků
Elektrotechnický zkušební ústav (EZÚ) má nového ředitele. Ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner jmenoval s účinností od 1. června 2018 do funkce Zdeňka Vališe, který dosud v ústavu působil jako obchodní náměstek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Kolínská (Zelení): Provizorní lávka v Troji bude o půl roku dříve
Nová Trojská lávka bude urychleně zakreslena do územního plánu, kde dosud nefigurovala, a to v trase původní zřícené lávky. Včera o tom rozhodla Rada hlavního města Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Primátor Fink: Salon republiky by mohl být památkou UNESCO
Před více než deseti lety památkáři a zástupci města naznačili ambici usilovat o zápis Gočárovy stopy v Hradci Králové na Seznam světového dědictví UNESCO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
SŽDC: Pravidelná změna železniční osobní dopravy od 10. června
Správa železniční dopravní cesty připravila od neděle 10. června pravidelnou změnu jízdního řádu železniční osobní dopravy 2018 na celkem 85 tratích železniční sítě a na dalších tratích s nostalgickými a výletními vlaky. Stalo se tak na základě žádostí dopravců a krajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Hüner chce zabránit vylidňování venkova. Má plán
Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) chce spolu s odborovými sdruženími zabránit vylidňování venkova. Zástupci resortu to uvedli na dnešní tiskové konferenci. Zprávu o tom přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Výbor nedal doporučení k návrhu SPD zvýšit odpovědnost úředníků
Sněmovní rozpočtový výbor dnes nepřijal usnesení k návrhu poslanců SPD, který má zvýšit odpovědnost zástupců státu za svěřený majetek. V novele zákona o majetku ČR navrhli, aby úředníci svěřený majetek spravovali s péčí řádného hospodáře, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Co byste vzkázal protestujícím na Václaváku? ptali se novináři Babiše. A ten vyslal vzkaz, který je jistě ještě více nadzvedne
Předseda vlády v demisi Andrej Babiš (ANO) a ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch předstoupili před novináře. Premiér se před kamerami ČT vyjádřil ke včerejším demonstracím proti své osobě. Zdůraznil také, že Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF) nekoná nezávisle. Tam byla velká korupční aféra, vypálil mimo jiné na OLAF šéf kabinetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zeman jmenoval Babiše premiérem. I Havla a Klause zvolili s podporou komunistů, řekl předseda vlády
Zeman jmenoval poprvé Babiše premiérem před půl rokem. Navržená vláda ale nedokázala získat důvěru poslanců.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 6.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Migranti páchají teror, řekl Koten z SPD. A Takáč z ČT začal: Jaký teror? Odkud to víte? Podívejte se, co bylo dál
Evropa již dva roky vyjednává o reformě azylového systému. Jednání v Lucembursku opět ukázalo na hluboké příkopy, které mezi členy EU existují. Zatímco Itálie prosazovala povinné přerozdělování uprchlíků, mnohé státy v čele s V4 to odmítají. O celé věci diskutovali v pořadu Události, komentáře poslanci Jaroslav Bžoch (ANO) a Radek Koten (SPD), který je zároveň předsedou sněmovního výboru pro bezpečnost. Máme přijímat migranty?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Otrávený kebab ohrozil české životy! Nejnovější informace
Otrávený kebab! V rychlém občerstvení z Hradce Králové byla nejspíše přítomna jedovatá látka. Hovoří o tom náměstek hradecké fakultní nemocnice s odvoláním na toxikology. V nemocnici skončily desítky lidí. Otrávil někdo jídlo úmyslně? Informaci jako první přineslo v rámci poledních zpráv Rádio Impuls.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Epson je předním dodavatelem profesionální audiovizuální techniky v oblasti EMEAR
Epson je nyní podle nejnovějších údajů o podílu na trhu od společnosti Futuresource předním výrobcem projektorů na trhu profesionální audiovizuální techniky a na trhu s projektory pro pevnou instalaci se svítivostí nad 6000 lumenů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Průzkum: Práce na směny lidem nevadí, ale uvítali by méně nočních a více volných víkendů
Na základě průzkumů společnosti Déhora nemají lidé pracující ve směnném režimu dostatek času na soukromý život a často čelí zdravotním problémům i únavě. Uvítali by proto možnost se na plánování svých směn podílet, aby je přizpůsobili svým potřebám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Proč nejednáte s SPD? útočil občan na Ťoka. Okamura rozsekl restituce. Církve jsou chudé, řekl Jaromír Soukup a dostal ostrou odpověď
Ve včerejší Aréně Jaromíra Soukupa bylo pořádné horko. Řešily se totiž církevní restituce. Zdanit, či nezdanit? To je, oč tu běží. Debatovat o nich přišli Tomio Okamura (SPD), Ivan Bartoš (Piráti), Dan Ťok (ANO), Roman Onderka (ČSSD) a Jan Bauer (ODS). Řešily se ale i zlevněné sněmovní chlebíčky nebo platy učitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Většina Čechů Protektorát v klidu přežila
A dělníci v té válečné době dokonce jezdili na podnikové rekreace do luxusních hotelů v lázeňských Luhačovicích. Píše o tom publicista Zdeněk Roučka v knize Práce je čest, která přibližuje válečnou Plzeň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Kdo státu nedodá účetní závěrku, může být zrušen
Hospodářská komora zjišťuje, nakolik stát využívá současný zákon a zda si nevynucuje dokumenty, které nijak nevyužívá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Vlak Humprecht odveze cestující do ráje
V neděli 10. června se mění železniční i autobusové jízdní řády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Rychlé informace ze stavebnictví, průmyslu, zahraničního obchodu
Na aktuálních výsledcích stavebnictví, průmyslu i maloobchodu se kromě jiného projevil počet pracovních dnů. Letos v dubnu bylo o dva pracovní dny více než vloni. Podrobnosti nabízíme v Rychlých informacích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
FOTO Zatímco se křičelo na Václaváku: „Komouši, estébáku!“ řvali na Babiše. „Tu škodu zaplatíte, hejtmanka pošle fakturu,“ rozzuřil odpůrce premiér
„Soudně uznaný estébák, lhář a zloděj! A ten nám tady bude vyprávět o tom, jak bude budovat tenhleten stát?!“ Takové a podobné výkřiky zaznívaly na debatě Andreje Babiše a části vlády s občany v Českých Budějovicích. Akce začala díky Babišovým odpůrcům velmi vyhroceně. Ozýval se pískot, křik, padaly nadávky. Část Babišových odpůrců uprostřed debaty pak hromadně opustila sál kulturního domu, v podstatě ve stejnou dobu, kdy začala v Praze demonstrace právě proti Babišovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
dTest: Internet o nás odhaluje příliš
Zloději identity nemusejí mít superschopnosti, aby na internetu našli všechny detaily, které ke svým podvodům potřebují. Mnozí z nás vůbec netuší, co vše o nich světová síť ví. Průzkum britské spotřebitelské organizace Which? odhalil skutečně alarmující fakta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Chcete k Zemanovi? To nejde. LN píší o údajných praktikách na Hradě
Prezident Miloš Zeman je prý ve stále větší izolaci, a má jej v ní držet hradní duo Mynář- Nejedlý. Lidové noviny píší o stížnostech Zemanovi blízkých politiků, kterým se prý v poslední době nedaří se k prezidentovi dostat tak, aby si mohli pohovořit „mezi čtyřma očima“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Babiše sundáme! pronesl Martin Jaroš v projevu, který strhl Václavák. Jan Rejžek: Zeman je alkoholická troska, Babiš komouš a estébák
Andrej Babiš je podle marketingového experta Martina Jaroše pupínkem na tváři naší nedospělé demokracie. Proto se Václavským náměstím, kde se v úterý konala další z protibabišovských demonstrací, neslo sborové „vymáčknout, vymáčknout“. Expert však doporučuje úplně jiné řešení. Pohovořil i o politicích, kteří se navzdory našemu manželství s EU vrhají do mileneckého vztahu s „Východem“. Jaroš si zahrál na sexuologa a varoval, že takové bigamie nedopadají dobře...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Putin v Rakousku: Plyn z USA je třikrát dražší a Rusko je nutné pro mír v Evropě, řekl Van der Bellen. Uvolnit sankce, přeje si Kurz. Ohromila věta o Trumpovi a EU
Ruský prezident Vladimir Putin vyrazil na první zahraniční cestu do členského státu Evropské unie po svém opětovném zvolení do úřadu prezidenta. Setkal se s ním kancléř Kurz i prezident Bellen. Jeden mluvil o zrušení sankcí, druhý o stavění mostů. Mezitím se staví plynovod. Maďarsko, Řecko, Itálie a nyní Rakousko... Vzniká v EU „opozice“ přívětivá k Rusku?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Držme si klobouky, Západ jede z kopce a všechny cesty vedou k Putinovi...
Brutální Trump, naštvaná nová italská vláda, zlobící Kurz a Orbán znamenají jedno: Končí euroatlantická láska a nastává rozvod od stolu a lože a Evropská unie se posouvá rovněž ke svému konci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Inventura slibů Andreje Babiše: Pivo nezlevnilo a z Prahy se Paříž nestala. Dálnice přibývají pomalu
Andrej Babiš při svých cestách do krajů rád slibuje, komu co přidá. Podívali jsme se, jak dopadly jeho sliby v minulosti.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 6.6.2018 v 06:36, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Nová čistírna odpadních bude stát o 298 milionů víc
Pražská Ústřední čistírna odpadních vod, která vzniká na Císařském ostrově, bude stát o necelých 300 milionů korun více. Hlavním důvodem navýšení ceny je vybudování lepší protipovodňové ochrany. Čistírna by tak měla vydržet i dvacetiletou vodu. Původně byla ochrana plánována pouze na pětiletou vodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman dnes podruhé jmenuje Babiše předsedou vlády
Prezident Miloš Zeman dnes podruhé jmenuje předsedu hnutí ANO Andreje Babiše předsedou vlády. Slib složí dosavadní premiér v demisi ve 14:00 na Pražském hradě. V krátké době by měl Babiš přinést prezidentovi návrh na složení nové vlády. Čekat musí na výsledek referenda sociální demokracie, ve kterém členové ČSSD rozhodují o účasti jejich strany ve vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Česká televize je dezinformační propagandistický kanál. Prohnilá a zbabělá západní Evropa. Děti jsou ve školách vychovány, aby volily proimigrantské strany. Poslanec od Okamury hovoří
ROZHOVOR „Podle toho, co se nyní děje na školách, také jsem toho názoru, že jsme svědky rozsáhlé kampaně přípravy budoucích prvovoličů, která má za úkol připravit je na to, aby za tři a půl roku volili tu správnou a jedinou multikulturní, promigrantskou a proislámskou stranu. To považuji za přímé ohrožení demokracie v naší zemi…západní Evropa svůj boj již prohrává na celé čáře, svou naivitou, svou prohnilostí, svou zbabělostí a také prodejností svých politiků. Zbývá střední Evropa, jako poslední bašta evropanství a národních států,“ říká poslanec SPD Jiří Kobza.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Není to výmysl televizních provozovatelů, ale politická objednávka, která vznikla na úrovni EU. Pro diváka to vysokou přidanou hodnotu nemá, řekl šéf ČT Dvořák k druhé televizní digitalizaci
DRUHÁ TELEVIZNÍ DIGITALIZACE Na konferenci DIGIMEDIA 2018 se nemluvilo jen o technické stránce a harmonogramu přechodu na DVB-T2 a úskalí druhé televizní digitalizace. Generální ředitel České televize Petr Dvořák totiž upozornil, že není dořešeno, jak bude vypadat finanční zajištění. Zkritizoval Ministerstvo financí za jeho přístup k zákonu o dani z přidané hodnoty a odmítl argumenty, že Česká televize má dostatečný rozpočet na to, aby z něj dokázala peníze pro podporu a financování přechodu na DVB-T2 ušetřit. Podle něj nebude přidaná hodnota přechodu pro diváka nijak vysoká a ještě by ho připravil třeba o přenosy z fotbalového mistrovství světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
FAEI.cz: Nemovitosti v záplavových zónách se navzdory realitní bublině prodávají „pod cenou“
Uplynulo pět let od posledních větších povodní v Česku, které si v červnu 2013 vyžádaly 15 lidských životů. Nemovitosti v nejvíce zasažených lokalitách jsou stále špatně prodejné, a to i navzdory všudypřítomné „nákupní horečce“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Francouzi chtějí cenzurovat Korán a odstranit pasáže vyzývající k násilí. A Turci reagují...
Atmosféra mezi Tureckem a Francií houstne. Důvodem je požadavek několika set francouzských osobností, aby byla svatá kniha muslimů – Korán – cenzurována a byly z ní odstraněny pasáže vyzývající k nenávisti a násilí. Turecké úřady se proto rozhodly už nepřijímat další studenty na francouzská studia v rámci tureckých univerzit, jde tak o odvetu za výše zmíněnou kritiku Koránu ve Francii, napsala webová stránka projektu the World University Rankings.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ČEZ: Teplárnu ve Dvoře Králové nad Labem prověřilo havarijní cvičení
Sbor profesionálních hasiči dorazil k simulovanému úrazu pracovníka teplárny elektrickým proudem, kterého museli zachránit z prostor hlavní výměníkové stanice v Teplárně ve Dvoře Králové nad Labem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Harley-Davidson: Dražit se budou helmy i motocykl H-D
Toužíte po originální motocyklové přilbě? Zúčastněte se charitativní dražby a získejte helmu, kterou vyzdobil Marpo, Pepa Vojtek, Dalibor Gondík nebo třeba Karen, Bill a Willi G. Davidsonovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Kdy odstoupíte?! Merkelové dnes ve Spolkovém sněmu bylo horko. Došlo na její „vítání uprchlíků“
Německá kancléřka Angela Merkelová dnes ve Spolkovém sněmu v rámci odpovědí na dotazy, které jí pokládali poslanci, uvedla, že Německo nepodporuje opětovné přidružení Ruska ke skupině vyspělých ekonomik G7. Zároveň dodala, že je však pro zachování dialogu s Moskvou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hadrava (ANO): Dubeč získá novou hasičskou zbrojnici
Nová hasičská zbrojnice vyroste na základech původního a již nevyhovujícího objektu v pražské Dubči. Praha poskytne městské části na její výstavbu investiční dotaci ve výši přesahující 33 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
FN Olomouc: Systém péče na oddělení urgentního příjmu na videu
Oddělení urgentního příjmu je pomyslnou „první linií“ všech velkých zdravotnických zařízení. Často se tu rozhoduje o přežití pacientů. Lékaři musejí ve vteřinách rozhodovat o stanovení správné diagnózy a dalším postupu léčby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Chápu, že lidem vadí, co se rýsuje, ale vláda opírající se o podporu komunistů mi vadí méně než vláda opírající se o SPD, prohlásil v ČT Hamáček
Andrej Babiš je už několik hodin designovaným premiérem, o důvěře pro jeho nový kabinet by měli poslanci hlasovat 11. července. Opozice kritizuje, že tu po devětadvaceti letech od revoluce vzniká vláda s podporou komunistů. Předseda ČSSD Jan Hamáček ve středečním Interview na ČT24 mluvil o tom, jak se s tím vypořádá ČSSD, jejíž členové ve vnitrostranickém referendu právě rozhodují, jestli mají jít do vlády, nebo ne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Paroubek: Nové průzkumy SANEP a CVVM
Podle průzkumu agentury SANEP by se nejsilnější stranou, pokud by se volby do poslanecké sněmovny uskutečnily v polovině května, stalo opět hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Napsali v zahraničí po Babišově jmenování: Komunistům se otevírá cesta k moci. Protestovalo se
Zahraniční agentury v dnešním jmenování Andreje Babiše českým premiérem spatřují návrat komunistů k moci poprvé od převratu v roce 1989, kdy se země vymanila z komunistické diktatury. Agentury také shodně připomínají, že v úterý se v Praze i v dalších českých městech proti Babišovi a proti komunistické toleranci jeho budoucí menšinové vlády se sociálními demokraty demonstrovalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Radek Sárközi: Práce třídního učitele si vyžádá dvacet hodin měsíčně navíc
Třídní učitelé by si mohli přilepšit o pár tisíc měsíčně, navrhují lidovci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Velké dopravní omezení mezi Ostravou a Opavou
Řidiči, kteří pojedou v následujících měsících po silnici I/11 (Ostravská ul.) mezi Ostravou a Opavou, budou muset počítat s velkým dopravním omezením na této nejvýznamnější silnici I. třídy opavského okresu. Kvůli generální opravě vozovky bude na tři týdny zcela uzavřen asi kilometrový úsek v městské části Opavy v Komárově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Kučera: Armáda přezbrojuje. Ale ne hospodárně
Největší armádní tendr v historii českého státu. Tak je označován plánovaný nákup pásových bojových vozidel, které by měly nahradit zastaralé stroje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zarážející. Církve by se měly věnovat péči o duše svých oveček, ne mamonu, vystřelil z rádia Dolejš
Andrej Babiš byl sedm měsíců po volbách podruhé jmenován premiérem. Vládu s důvěrou Sněmovny sestaví za současných podmínek jen s podporou komunistů. Bývalý místopředseda KSČM Jiří Dolejš ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu prozradil, jak se budou chovat, když budou stát mimo vládu s vědomím, že je Babiš potřebuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Druhé jmenování Andreje Babišem premiérem je výsměchem členům ČSSD
Komentář ke jmenování Andreje Babiše premiérem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Cikánům sociální dávky z jejich daní, Čechům také tak
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Beneš byl snad nejnešťastnější československý státník, přitom odvedl pro zemi spoustu mravenčí práce. S historickým publicistou Zdeňkem Čechem o smutném osudu našeho prezidenta
ČESKÉ OSMIČKY Moudrý a prozíravý politik, anebo stále někomu ustupující zbabělec? Na druhého československého prezidenta Edvarda Beneše jsou názory stále rozpolcené. Nicméně to byl státník, který rozhodoval v nejtemnější době naší novodobé historie. Sedmého června 1948 byla zveřejněna jeho abdikace na úřad prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Přelomový verdikt? Rodina vyhrála spor s VZP kvůli neuhrazení operace očí svého syna. Nemoc, která může končit oslepnutím, měla pojišťovna chtít řešit brýlemi a transplantací
VÍME PRVNÍ Rodina Hutníkových vyhrála v prvním stání správní soud se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ve věci zamítnutí mimořádné úhrady operativního zákroku svého nezletilého syna. Ten trpí vzácným onemocněním očí, tzv. keratokonem, které v případě progrese, jež může být velmi rychlá, může končit až naprostou slepotou. Žádost o uhrazení operace, která je podle odborníků dosud jedinou efektivní léčbou, však největší zdravotní pojišťovna v Česku dříve zamítla. Místo toho navrhovala problém řešit brýlemi, kontaktními čočkami a v případě dalších komplikací transplantací rohovky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
MHMP: Kompostárna ve Slivenci oslaví první rok fungování
První kompostárna, kterou hlavní město Praha na svém území vybudovalo a kterou spravují Lesy hl. m. Prahy, zahájila svůj provoz na začátku července minulého roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Milan Frydrych: Vyšší počet pracovních dní podpořil dubnový průmysl
Česká průmyslová výroba v dubnu ve srovnání s předchozím měsícem klesla o 0,9 % (po očištění o sezónní faktory). Meziročně tuzemský průmysl vzrostl o 5,5 %, což negativně překvapilo trh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Filharmonie Hradec Králové představuje svou 41. sezónu 2018/2019
Nástup nového šéfdirigenta, připomínky stého výročí české státnosti, plné využití nových mistrovských varhan. To jsou některé ze stavebních kamenů příští 41. sezóny Filharmonie Hradec Králové. Pro stávající i nové návštěvníky koncertů je opět přichystán barevný vějíř abonentních řad, stejně pestrý, jako nabídka připravovaných koncertů a představení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
„Elity postkomunismu“ už prohrávají i volby. Tím víc papouškují pitomosti „strany války“, říká Josef Skála. Až je těch šašků skoro líto...
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI Značnou část ročníků na startu života čekají existenční dramata, varuje komunista, který nedávno málem vystřídal předsedu Filipa. Většina seniorů před nimi podle něj uniká jen díky bydlení za zlomek tržní ceny, získanému za socialismu. Josef Skála ostře polemizuje i s jinými kánony mainstreamu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pieter (SLK): Liberecký kraj obdrží skoro 180 milionu korun na rekonstrukce silnic
Liberecký kraj zahájil další tři výběrová řízení na zhotovitele rekonstrukcí krajských silnic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Průmysl na hranici možností
S více než pětiprocentním nárůstem nebo také s nulou skončil tuzemský průmysl v dubnu. Meziročně o 5,5 % rostla výroba našeho největšího odvětví, pokud se nezohlední, že duben měl ve srovnání s tím loňským o dva procentní dny navíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ježíš se vrátí a dovrší islamizaci tohoto světa... Beseda s arabistou a islamologem byla plná překvapení
REPORTÁŽ Islám a křesťanství jsou téměř jedno, i když muslimové mají výhrady k Bibli i ke Kristovi. Jak je to s prorokem? Saúdi nechtějí publikovat ani jeho stín, zatímco v Íránu se prodává na pohlednicích a medailoncích jako švarný mladík. Beseda s českým islamologem a arabistou Lubošem Kropáčkem byla plná překvapení. Několikrát byla zmíněna Sýrie a vzpomnělo se i na komunistického ministra zahraničí Bohuslava Chňoupka, který rozdával miniatury Koránu, kde se dalo, a že to bylo od „nevěřících“, nikdo neřešil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj pomůže organizacím v sociální oblasti překlenout začátek roku deseti miliony
Na pokrytí provozních nákladů v prvních třech měsících roku 2019 pošle Liberecký kraj organizacím, které poskytují sociální služby, celkem 10 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Průzkum: Prezidentu Zemanovi vzrostla důvěra mezi lidmi
Důvěra v prezidenta Miloše Zemana po dvouměsíčním poklesu v květnu mírně vzrostla. Věří mu 51 procent lidí. Je to o dva procentní body více než v dubnu, ale o pět méně než v únoru. Nejhůře z ústavních institucí dopadla Sněmovna, naopak nejlépe na tom jsou obecní zastupitelstva a starostové. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: Vláda schválila pro školy a lékařské fakulty navíc 1,2 mld. korun
Vláda dnes rozhodla o navýšení rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na rok 2018 o 758 000 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Důvěra v prezidenta po propadu roste. Nejhůř dopadla sněmovna, nejlíp starostové
Obecní zastupitelstvům a starostům věří 63 procent dotázaných, což je podobné jako v předchozích měsících.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 6.6.2018 v 16:36, zobrazit podobné
Pernica (KSČM): Každý člověk má právo na vlastní názor
Po republice jsme mohli zaznamenat protesty proti Andreji Babišovi, prezidentu Zemanovi i KSČM. Tyto demonstrace provázel i kulturní program, je tedy otázkou, zvláště v Praze kolik lidí se přišlo podívat na umělecká vystoupení a kolik bylo cizinců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Krása: Evropská komise žádný parlament de facto nepotřebuje
Komentář na facebookovém profilu k roli Evropské komise
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Olomoucký kraj: Krajské milióny pomohou vysokým školám
Radní Olomouckého kraje schválili nový dotační program, který má pomoci vysokým školám. Pokud ho podpoří i krajské zastupitelstvo, mohly by univerzity získat milióny korun na lepší učební pomůcky a nové přednášející odborníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Macků: Světlanka na Hrad!
A co by ne! Už tam navrhovali Káju, Dominika a kdoví koho ještě, už dokonce na Hrad dostali i červené trenky, tak proč ne jednu novinářku z České televize?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Vystavíme úplně novou jízdárnu
Kraj chce opravit odbornou učebnu na kladrubské Střední škole chovu koní a jezdectví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Wilders přijede do Londýna podpořit vězněného nacionalistu
Nizozemský odpůrce islámu a předseda Strany pro svobodu Geert Wilders se zúčastní sobotní demonstrace svolané do Londýna za propuštění nacionalisty Tommyho Robinsona z vězení, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Česká centra: Česká fotografie dobývá Milán a Brusel
České centrum Milán ve spolupráci s Galerií Expowall připravilo v rámci milánského Photoweeku dvě exkluzivní výstavy v prestižních výstavních prostorách Královského paláce (Palazzo reale) v Miláně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Kraj podporuje investice do páteřních nemocnic dlouhodobě
Páteřní nemocnice v Libereckém kraji dostanou příspěvek na investice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ekonomický expert ODS: Máme se velmi dobře
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI „Patříme k té šťastnější menšině světa, která se má velmi dobře. Nebuďme jen pesimisty a věčnými škarohlídy. V délce vyplácení rodičovské jsme rekordmany, když srovnáme daňové slevy, které náš daňový systém poskytuje rodinám, opět jsme na tom v mezinárodním srovnání s vyspělými zeměmi opravdu dobře… Všechna ekonomická data ukazují, že se lidem v naší zemi ekonomicky daří. Rostou mzdy, roste spotřeba a bezesporu to platí i pro rodiny s dětmi,“ říká ekonomický expert a místopředseda poslaneckého klubu ODS Jan Skopeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zeman jmenoval Babiše. A udělal si srandu z ČT a z jiného novináře
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) a prezident Miloš Zeman stanuli před novináři. Oznámili jim, že Zeman podruhé jmenoval Babiše premiérem. Zeman si při té příležitosti rýpl do veřejnoprávní České televize, která slavnostní akt přinesla divákům. A to nebylo zdaleka všechno...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Lídr AfD Gauland se šel vykoupat do jezera. Ukradli mu šaty a křičeli „Náckové se koupat nesmí“
Zakladatel Alternativy pro Německo (AfD) Alexander Gauland prožil trapas. Zatímco chladil své tělo v jezeře v Postupimi, kdosi na břehu mu ukradl šaty. Gauland se ve vodě červenal jako rak. Informuje o tom server Politico.eu s odvoláním na další německá média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ČEZ: Kutnohorská gymnazistka získala bronz na Evropské fyzikální olympiádě v Rusku
Pět středoškoláků reprezentovalo letos Českou republiku na Evropské fyzikální olympiádě. Nejúspěšnější řešitelkou náročných úloh byla Kateřina z Gymnázia J. Ortena v Kutné Hoře, přičemž 62. místo jí vyneslo bronzovou medaili. České studenty ještě letos v červenci čeká Mezinárodní fyzikální olympiáda v Lisabonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Lacko (ANO): Byty budou také pro seniory i handicapované
Praha pomůže rodinám k novému bydlení. Městské části se dočkají téměř 500 nových bytů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vláda přidá peníze lékařským fakultám i učitelům v krajích, peníze vezme z úspor na zlevněné jízdné
O peníze požádal ministr Plaga v souvislosti s odkladem avizovaného příspěvku na dopravu zdarma pro studenty a důchodce.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 6.6.2018 v 13:36, zobrazit podobné
Šéf OLAF odmítl Babišovo tvrzení, že nevyšetřuje nezávisle
Úřadující šéf Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) Nicholas Ilett se dnes důrazně ohradil proti tvrzení českého premiéra Andreje Babiše. Ten v lednu v souvislosti s kauzou Čapího hnízda uvedl, že OLAF není nezávislý a věc je zpolitizovaná jak v České republice, tak v Bruselu. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Komunisté budou v Brně kandidovat s podporou Zemanovců
KSČM bude v Brně i čtyřech městských částech kandidovat s podporou Strany práv občanů (SPO), ve které je čestným předsedou prezident Miloš Zeman. Novinářům to dnes řekli zástupci obou stran. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ČOI: Víc než polovina kontrolovaných hraček loni nevyhověla
Hračky jsou výrobky, které musí splňovat bezpečnostní a technické parametry tak, aby neohrožovaly zdraví dítěte. Česká obchodní inspekce průběžně provádí kontroly dětských hraček, které jsou v nabídce a prodeji na českém trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Kupon na pražskou MHD může být na splátky
Metro bude jezdit o víkendu častěji, studenti by mohli jezdit za korunu denně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Regulace hypoték bude mít negativní dopad na stavebnictví
V případě zpřísnění regulace hypoték dojde ke snížení poptávky po nemovitostech. V takovém případě se může snížit cena realit a omezit výstavba nových bytů. Rozvoji stavebnictví tak kromě stavebních předpisů mohou nově bránit i přísné podmínky pro získávání hypotečních úvěrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Povodí Odry: Červnový vodácký sjezd řeky Moravice bude
Vzhledem k aktuálnímu stavu naplněnosti zásobního prostoru nádrží Kružberk a Slezská Harta oznamujeme, že souhlasíme s uspořádáním červnového sjezdu Moravice a to pouze v sobotu 9. 6. 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Okamura se obrátil na britskou premiérku. Zde je důvod
Místopředseda Sněmovny a předseda SPD Tomio Okamura chce od britské premiérky Theresy Mayové informace o případu někdejšího šéfa krajně pravicové Anglické obranné ligy (EDL) Tommyho Robinsona, který byl v květnu odsouzen k 13 měsícům vězení za pohrdání soudem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Přívětivý a otevřený městský úřad
Uherské Hradiště je krásné historické město, ve kterém se stále něco děje. Nicméně mu schází pomyslný tah na branku z pohledu jeho rozvoje a zejména z pohledu řešení základních problémů města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Okamurovci poodhalili program pro Prahu: Nechají rozhodnout občany
Hnutí Svoboda a přímá demokracie se po úspěchu v krajských i sněmovních volbách chystá i na volby komunální. Nedávno představilo své plány v hlavním městě, kde chce řešit především vysoké ceny bydlení nebo problémy s parkováním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Potřebujeme vůbec tak drahé radiolokátory?
Reakce na facebookovém profilu na komentář Jany Černochové k armádním projektům publikovaný na Parlamentních listech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Odmítáme předat kontrolu nad rozpočtem ČR úředníkům EU!
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) k aktuální politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Daniel Herman pro PL: Bezzásadoví lidé se spojují s KSČM a nechávají se jí vydírat. Nebudu je jmenovat, ale znám je. Zklamali mě
ROZHOVOR Bývalý ministr kultury a místopředseda KDU-ČSL Daniel Herman přiznává, že je zklamán některými politiky, kteří sice pohrdají komunisty, ale účelově se s nimi spojují a podléhají jejich vyděračské politice. „Je to pro mne velké zklamání, protože řadu těch politiků znám. A jsou jak z hnutí ANO, tak z ČSSD. Nyní, jak vidím, je jim košile bližší než kabát. Je to tragické, jsou to lidé bezzásadoví a pro mne je to velké varování,“ prohlásil někdejší šéf Ústavu pro studium totalitních režimů v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz k současné politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Užijte si léto s pekařstvím PAUL
Lahodné menu sestavené ze surovin v nápaditých kombinacích určitě nezklame vaše chuťové pohárky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Milan Frydrych: Okénko trhu
České maloobchodní tržby v dubnu vzrostly o 4,7 % v meziročním srovnání. Tržby bez započtení prodejů automobilů zrychlily meziroční tempo růstu na 5,6 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Syn cimrmanovského Ladislava Smoljaka promluvil na akci proti Babišovi
Na demonstraci, kterou organizoval Milion chvilek pro demokracii, vystoupil i kandidát hnutí Starostové a nezávislí do zastupitelstva hlavního města Prahy David Smoljak. Jde o nejstaršího syna režiséra Ladislava Smoljaka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Minář (Milion chvilek pro demokracii): Každá velká změna se rodí z mnoha malých chvilek
V úterý 5.6. se sešly desetitisíce lidí na demonstracích po celé České republice, který pořádalo hnutí Milion chvilek pro demokracii. To evidovalo celkem 205 míst, kde demonstrace proběhla. Informace sbírají z Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Rusko a Putin v Rakousku. Jaroslav Bašta přišel do ČT, málem tam praskly kamery
Rusko podle prezidenta Vladimira Putina překonalo potíže, které mu způsobily sankce ze strany Evropské unie. Po setkání se svým rakouským protějškem ve Vídni dodal, že by v zájmu všech měla hospodářská omezení skončit. Rakousko je první členskou zemí EU, kterou si Putin vybral k návštěvě od svého březnového znovuzvolení do funkce. Vídeň prý také chce být mostem mezi Ruskem a Bruselem. Jak funkční takový most může být? O tom promluvil v pořadu Události, komentáře na ČT24 někdejší velvyslanec České republiky v Rusku Jaroslav Bašta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Průzkum: V Česku se užívá 32 % nelicencovaného softwaru, nejméně v historii
Zajištění kybernetické bezpečnosti uvádějí manažeři jako hlavní důvod, proč se vyhýbat nelegálnímu softwaru. Obávají se zejména ztráty dat. Nižší riziko právních postihů se v průzkumu BSA umístilo až na druhém místě. Česko má nejméně nelegálního softwaru ze zemí střední a východní Evropy, ale stále nedosahuje 28% průměru EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vostrá (KSČM): Vláda bez důvěry je známkou určité nestability země
Vyjádření ke jmenování Andreje Babiše premiérem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Italský premiér: Ať EU rozdělí migranty. Bude to test vztahů s našimi partnery
Italský premiér Conte promluvil na téma migrace a příliš tím nepotěšil členské státy, které odmítají přerozdělování uprchlíků dle kvót navržených Evropskou komisí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Polanský (Piráti): Aktuální znění návrhu zákona o výstavbě infrastruktury zanáší právní nejistotu
Na Hospodářském výboru jsme včera projednali návrh novely, která má dočasně suplovat zákon o liniových stavbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Pelta o kauzách: Je to útok na mé manželství. Tuším, kdo za tím vším je, nejsou to lidi ze sportu
Fotbalový boss Miroslav Pelta se pro Seznam.cz rozhovořil o kauzách, kterým v poslední době čelí. Podle jeho slov jde o útok na rodinu a jeho manželství. "Mám z toho panické ataky," uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČEZ a Unipetrol rozšiřují nabídku sítě Benzina o elektrickou energii
Unipetrol rozšíří nabídku pohonných hmot ve své síti čerpacích stanic Benzina o elektrickou energii. Se Skupinou ČEZ se dohodl na zprovoznění desítek rychlodobíjecích stojanů po celé České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Piráti: Strop pro Agrofert!
Komentář na facebookovém profilu ke krácení dotací pro největší zemědělské podniky a agrokorporace
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Do památek Jihočeského kraje investujeme 350 milionů korun
Vláda premiéra Andreje Babiše navštívila v úterý 5. června 2018 Jihočeský kraj. Hlavním tématem návštěvy byla dopravní infrastruktura, a to jak silniční, tak železniční a letecká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ČVUT: Fakulta elektrotechnická pořádá Hudebně-vědecký festival FELFEST
Již devátý ročník festivalu FELFEST se na pražském Vítězném náměstí uskuteční ve středu 13. června od 14.00 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na zajímavé exponáty v TechParku i na bohatou hudební produkci. Mezi vystupujícími skupinami budou i letos studentské kapely.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Je v ANO někdo, kdo se ohradí?
Komentář na facebookovém profilu k výroku poslance Faltýnka na ČT 24
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Prezident Hospodářské komory zmapuje v Londýně situaci před brexitem
Právě probíhající rozhovory Velké Británie a EU o obchodním a celním režimu po opuštění Velké Británie z EU zavedou prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého do Spojeného království na dvoudenní misi s cílem zmapovat, na co se mají v nepřehledné situaci čeští podnikatelé připravit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora ČR: Funkční e-neschopenka by mohla zamezit zneužívání nemocenské
Vláda se chystá odložit zavedení e-neschopenek o dva roky na rok 2021. Nový harmonogram zavedení elektronické neschopenky Hospodářská komora shledává jako přesvědčivý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jakub Červenka: Maloobchodní tržby se vrátily na vyšší dráhu růstu
Maloobchodní tržby v dubnu vzrostly o 4,7 % v meziročním srovnání. Tržby bez započtení prodejů automobilů zpomalily meziroční tempo růstu na 5,6 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Nová vláda Babiše: ČSSD jasně počítá, že v ní bude. U ANO nečekané změny
Druhá vláda Andreje Babiše (ANO), která bude dnes jmenována prezidentem Milošem Zemanem, by měla být již koaliční. Jak píše dnešní MF Dnes, s účastí ve vládě již počítá sociální demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist