Oficiální zpravodajská média

Znásilnění na Klinice: Transgender aktivista Jiří „Marie“ Feryna je ve velkém průšvihu. Přicházejí další zprávy
Případ údajných dvou znásilnění, kterých se měl v Autonomním sociálním centru Klinika na pražském Žižkově dopustit transgender aktivista a básník Jiří Feryna, známý taktéž jako Marie Feryna, prověří policie. Na Jiřího (Marii) Ferynu podal trestní oznámení místostarosta Prahy 3 za ODS Alexander Bellu. Ten Ferynu i Kliniku na sociální sítí rozhodně nešetří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Helena Vondráčková ruší vystoupení v Dolní Studénce! Pořadatel ho prezentoval jako její koncert s Václavem Neckářem
Management zpěvačky Heleny Vondráčkové, Agentura MM Praha, byla nucena zrušit její vystoupení v obci Dolní Studénky, naplánované na 22. června 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vyhrocené jednání: Vy mě peskujete, paní Němcová! ohradil se ředitel Českého rozhlasu před političkou ODS. Stanjura mu vynadal a odešel. O co šlo?
Kam až vede to, že poslanci neznají zákony, které vytvářejí či neochota se jimi řídit, se včera ukázalo v plné nahotě na volebním výboru Poslanecké sněmovny. Přenos z tohoto jednání nabídla divákům například televize SeznamZprávy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zaznělo z ČSSD: Sobotkovi exministři jsou proti vládě s Babišem. Třeba ale mohou problém vyřešit tím, že „budou nemocní“. Pravým smyslem referenda je...
Vnitrostranické referendum o vstupu sociálních demokratů do vlády je v plném proudu, ale někteří sociální demokraté si myslí, že za ním je snaha přimět poslance ČSSD podřídit se rozhodnutí většiny členů. „Asi to tvůrci skrytě sledovali, protože věděli, že v klubu je příliš silný hlas odporu. Stejně si myslím, že Chovanec, Zaorálek nebo jihočech Veselý s případným hlasováním o vstupu do vlády budou mít problém. A možná i Chvojka. Ale asi se budou muset podřídit,“ prohlásil bývalý poslanec sociální demokracie Radim Turek o bývalých ministrech Sobotkovy vlády. Ale připustil, že problém mohou vyřešit tím, že „budou nemocní“. „Třeba budou mít zrovna nějaký záchvat. Tak bych to viděl,“ prohlásil exposlanec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
ČT vyvezla „Zlatou mládež“ na venkov. Když to viděl Martin Konvička, řekl nám o tom své. Ovšem velké obavy má z příštího dílu, kdy půjde o uprchlíky
ROZHOVOR „Za mého mládí jsme měli chmelové a povinné zemědělské brigády, kde si venkovskou práci vlastně zkusila celá studující generace,“ komentuje pořad České televize Zlatá mládež aktivista Martin Konvička a podotýká, že to možná nebylo zase tak špatné. Tehdejší zlatou mládež, ke které se prý v devadesátých letech rovněž snažil patřit, to více sblížilo s realitou. Povinně by je prý znovu nezaváděl, ale mladým by údajně prospělo si ji vyzkoušet. Jako pozitivní vnímal, že ač z počátku měli o venkovanech zkreslené představy, první dny je rychle probraly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kdo může nahradit kardinála Duku? Zde jsou jména
Arcibiskup Dominik Duka dosáhl věku 75 let, kvůli němuž by měl opustit svou funkci. Papež František jej nechá v arcibiskupském paláci do doby, než bude nalezen vhodný následovník. O nejčastěji zmiňovaných kandidátech píší Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Německo je v šoku. Vyšly na povrchl další podrobnosti ke znásilněné a zavražděné dívce
Včera proběhal tisková konference, na které vyšetřovatelé informovali o dalších detailech případů zavražděné a znásilněné čtrnáctileté dívky. Pachatel děsivého zločinu však bohužel uprchl i se svojí rodinou do rodného Iráku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic upozorňuje na zahájení opravy dálnice D1 mezi 12. a 16. kilometrem
Ředitelství silnic a dálnic zahajuje v sobotu 9. 6. rekonstrukci dálnice D1 v km 12 až 16 ve směru na Prahu a následně i v opačném směru. V místě dojde ke kompletní výměně povrchu vozovky včetně výměny betonových a ocelových svodidel, k opravě odvodnění, dopravního značení, mostů a protihlukových stěn. Práce budou v místě probíhat do konce srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Komentátor líčí svou návštěvu Petrohadu: Policejní kontroly a bezpečnostní rámy, ale nakonec klidně pronesete ve sportovní tašce kalašnikova
Komentátor Ondřej Leinert před pár dny vyrazil na návštěvu do Ruska a jeho dojmy jsou tak silné, že se rozhodl se s nimi v pátečním vydání deníku MF Dnes podělit i s jeho čtenáři. Realita totiž byla hodně odlišná od jeho původních představ. „Vše je tam naleštěná bída. Je to země neustálých kontrol, policejního dohledu, bezpečnostních rámů, nedostatku vody a chudých lidí,“ líčil podobu Petrohradu tak, jak jej měl možnost vidět svýma očima.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hutka a Rakušanová debatovali o uprchlících: Na ubytovnách jsou problémy. Ti mladí muži jsou šíleně vystresovaní, že nedostanou azyl. Doma musí vracet dluhy
REPORTÁŽ Zpochybněním existence a nebezpečnosti no-go zón překvapila pro mnohé beseda o migraci a emigraci, která se uskutečnila v metodistické farnosti Maranatha v Plzni. Taková ghetta prý byla na Žižkově a jsou stále v Ústí. V Rotterdamu je zase náckovská ulice. Hovořilo se též o fašizaci naší společnosti, o tom, že neumíme přijímat cizince a splývat s nimi. Norsko bylo ukázáno v nejrůžovější barvě jako vzor ctnosti, demokracie a blahobytu. Vrcholem liberálního přístupu je vztah k masovému vrahovi Breivikovi, kdy se seveřané chlubí pro něj speciálně postaveným zařízením. A také věčné půtky se Švédskem, kdo je vlastně lepší, zda tito socialisté nebo kapitalisté v Norsku. V západoevropských ghettech drží při sobě a nemůžeme se divit vystresovaným mladým mužům z černého kontinentu nebo Blízkého Východu, kteří jsou ze své cesty zadluženi a obávají se vrácení do země původu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Piráti zveřejnili video o plošném sledování lidí
Piráti včera představili na sociálních sítích video upozorňující na fakt, že Česká republika dosud nezrušila nástroje plošného šmírování lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Slovenský nejvyšší soud zamítl Babišovo dovolání v kauze StB
Slovenský nejvyšší soud zamítl dovolání českého premiéra Andreje Babiše ve sporu s Ústavem paměti národa o jeho spolupráci s komunistickou Státní bezpečností (StB). Informovala o tom v noci na dnešek slovenský server Denník N s odvoláním na mluvčí soudu Alexandru Važanovou, informovala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Filozof Bělohradský usedl před kameru ČT a odpálil slovní granáty. Witowská nestačila koukat
V pátečním Interview ČT24 usedl proti moderátorce Světlaně Witowské filozof Václav Bělohradský, který žil mnoho let v Itálii. Před kamerami České televize popsal, co se dnes v Itálii vlastně děje. Prý by neřekl, že se v Itálii formuje populistická vláda. A vyslovil jedno přirovnání, které zřejmě mnohé ohromí. Šlo o italskou politickou stranu Liga. Odpálil takřka slovní granát. Další slovní výbuch se ozval, když došlo na euro a české komunisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
„Zloděj vám ukradne auto. Máte jako náhradu dostat to moje?!“ Laudát se rozepsal o církevních restitucích a na jeho profilu vřely emoce
Exposlanec za TOP 09 František Laudát se rozhodl „Evropanu“ Liboru Roučkovi odpovědět na jeho otázku, proč by měli lidé narození po roce 1948 platit restituční náhrady církvím, když nic neukradli. Své vysvětlení pak zveřejnil formou facebookového příspěvku. „Roučkův dotaz jen ukazuje na dlouhodobě trapnou ideovou pozici ČSSD,“ nebral si Laudát servítky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Bývalý šéf Severočechů Zelenka má za pomluvu zaplatit 300 tisíc korun
Bývalý předseda hnutí Severočeši Jiří Zelenka má za pomluvu náměstkyně ministra životního prostředí Bereniky Peštové (ANO) zaplatit 300 000 korun. Dalších 50 000 korun má zaplatit jako nemajetkovou újmu Peštové. Dnešní rozsudek mosteckého okresního soudu není pravomocný, Zelenka se jeho vyhlášení nezúčastnil, státní zástupce si ponechal lhůtu na rozmyšlenou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Ukázka pomluv, které o mně Babišovo estébácké komando šíří
Vyjádření na facebookovém profilu k tvrzení místopředsedkyně ANO Jaroslavy Pokorné Jermanové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Balín (OMMO): Petice, výzvy, neznalost zákonů… kdo by měl však odejít?
Chtěli by více. Opět mít nad Mostem neomezenou vládu. Opět si zákony přizpůsobovat a dodržovat jen ty, co jim vyhovují. Ne že by to jejich následovníci nedělali také, ale údajně to dělají sofistikovaněji a kultivovaněji. (?)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Politici v Německu burcují veřejnost kvůli vraždě nezletilé dívky. Jen politička Zelených varuje před šířením nenávisti
Případ iráckým migrantem znásilněné a zavražděné čtrnáctileté dívky dominuje zprávám v německých médiích. Postupně se k děsivému zločinu vyjadřují také politici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Jak mohou zmizet odsouzení teroristé?
Titulek, hlásající, že odsouzení teroristé jsou neznámo kde, na mne působí jako špatný vtip.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Uznávaný profesor Ivo Budil: Dehonestování či veřejné zpochybňování mentálního stavu toho, kdo volil Zemana, Babiše, SPD či Piráty, vážně narušuje ducha demokracie. ČT a rozhlas? Odsouzeny k zániku
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI Mezi světovými válkami jsme patřili průmyslově k jedné z nejrozvinutějších zemí světa. Reinkarnace Škodů či Kolbenů se však po sametové revoluci nepovedla. Že jsme předstihli část jižní Evropy a míříme k Itálii, také není na velké chlubení. U nás odsuzovaná státní hospodářská politika a ochrana vnitřního trhu dokazuje ve světě, že má výsledky, naši tvůrci ekonomické reformy podlehli fascinaci neoliberalismu. To mj. uvádí světoznámý filozof, profesor Ivo Budil v exkluzivním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Německo je v šoku. Vyšly na povrch další podrobnosti ke znásilněné a zavražděné dívce
Včera proběhla tisková konference, na které vyšetřovatelé informovali o dalších detailech případu zavražděné a znásilněné čtrnáctileté dívky. Pachatel děsivého činu však bohužel uprchl i se svojí rodinou do rodného Iráku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Čeští historici drsně do Rusů - falšujete dějiny
„Jsme v šoku, jakým způsobem ruská státní média překrucují dějinné události týkající se našich dějin,“ vzkázali pracovníci ÚSTR svým ruským partnerům na Česko-ruském diskusním fóru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Celní správa: Boj s nelegálním hazardem pokračuje
Dalších pět podniků nelegálně provozujících hazardní hry odhalili v několika uplynulých dnech jihomoravští celníci. Zadrželi 31 „výherních automatů" a hotovost ve výši 1 500 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Richard Seemann: Berlín marně čeká na zprávu Londýna k případu Skripal
Německá spolková vláda neobdržela dodnes důkazy od oficiálních britských míst k případu Skripalových. Ani německé zpravodajské služby nemají žádné znalosti, že Rusko je zodpovědné za údajný atentát na tyto osoby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Výbor NATO: Radary z Izraele nesmí být zapojeny do NATO
Podle bezpečnostního výboru NATO není možné, aby byl do aliančního systému zapojen systém, který nepochází z členské země NATO. Týká se to i nákupu mobilních radarů pro českou armádu za asi 3,5 miliardy korun z Izraele. ČTK to dnes sdělilo tiskové oddělení Ministerstva obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Takže Donalde, natři to té G7
Budu otravně pár svých hesel opakovat, ale jen proto, aby bylo zjevné, že vše výsledkem zákonitostí. Naše doba je dobou vzpoury rebelů, protestních hlasů proti mainstremu či establishmentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Nejčastější mýty o mamografickém vyšetření
Rakovina prsu je po kožních nádorech nejčastějším nádorovým onemocněním u žen. V České republice každoročně onemocní kolem 7 000 žen na rakovinu prsu a ročně jí přibližně 1 900 podlehne. Je dávno známo a statisticky prokázáno, že více než 90 % žen s nádorem prsu v počátečním stadiu se zcela vyléčí. Nejdůležitější tedy je, aby ženy přišly na preventivní vyšetření včas a podstupovaly jej pravidelně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Hüner: Podpora podnikání reaguje na potřeby a aktuální situaci v regionech
Některé oblasti České republiky se potýkají s vylidňováním. Odcházejí z nich mladí a vzdělaní lidé, zpravidla za prací a za lepšími službami. Na venkově tak v současné době ubývají či přímo chybí například obchody. Ministerstvo průmyslu a obchodu si situaci uvědomuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Nejsme malé děti, nepostavíme se na hlavu, tvrdí Kováčik v tisku
Předseda poslanců KSČM Pavel Kováčik se domnívá, že budoucí vláda Andreje Babiše (ANO) nebude levicová. Jak uvedl dále, komunisté mají za důvěru udělenou menšinové vládě ANO a ČSSD získat kontrolní funkci. „Na zadní se ale stavět nebudeme,“ uvedl Kováčik. Píší o tom Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Projekt Discover EU umožní mladým cestovat zdarma Evropou
Pokud je vám osmnáct let a chcete zažít letní dobrodružství, přihlaste se do projektu DiscoverEU. Díky této iniciativě Evropské unie získá přibližně 15 000 mladých lidí na letošní léto měsíční jízdenku na evropské železnice. Požádat o ni mohou všichni mladí Evropané, kterým bude 1. července 18 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Pošlete svoji nominaci do soutěže Žena regionu
Znáte někoho, kdo se ve svém volném čase obětuje pro druhé a zvládá své aktivity skloubit s péčí o rodinu? Málo se podle vás o těchto nevšedních ženách veřejně mluví? Změňte to! Zapojte se do neziskové soutěže Žena regionu a přihlaste svou kamarádku, maminku, sestru nebo třeba kolegyni z práce. Dokažte, že jejich obětavost a práce mají skutečně smysl. Máte ještě čas do 15. června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Pieter (SLK): Po cyklotrase Greenway Jizera již s novým značením
Liberecký kraj dokončil obnovu svislého dopravního značení na cyklotrase Greenway Jizera. Původní značení již bylo na některých úsecích nejasné a nesrozumitelné, v některých místech dokonce i chybělo. Značení bylo obnoveno v délce 91 kilometrů. Kraj zaplatil za přeznačení nadregionální cyklotrasy č. 17 částku 406 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zachariaš (KSČM): Několik poznámek ke krásné průměrné mzdě
Média opět uvedla bombastickou hodnotu výše průměrné minimální, která překročila hranici 30 000 korun. Samozřejmě to není prvoplánové. Tato částka má lidem sdělovat, jak se mají dobře. Jenže! Jsou zde tři základní problémy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Hodek (ČSSD): Praha považuje péči o potřebné za jednu ze svých priorit
Na Střeleckém ostrově se včera konala velká přehlídka poskytovatelů sociálních služeb HELPfair. Představilo se na ní téměř sto organizací pro sociálně znevýhodněné skupiny. Nechyběl ani bohatý kulturní program a různé doprovodné aktivity na celém ostrově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
STAN bude řešit program pro říjnové komunální a senátní volby
Volební program Starostů a nezávislých (STAN) pro letošní senátní a komunální volby bude hlavní náplní konference, kterou dnes toto hnutí pořádá v Praze. Na konferenci se představí rovněž kandidáti na členy horní komory Parlamentu i primátory, kteří představí své vize, řekl ČTK mluvčí hnutí Karel Kreml.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Rakouský premiér zraje jako víno
Komentář na facebookovém profilu k setkání s rakouským premiérem Sebastianem Kurzem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Stropnický dnes předá Ceny Gratias agit za propagaci ČR v zahraničí
Ministr zahraničních věcí Martin Stropnický (ANO) dnes udělí osobnostem a organizacím Ceny Gratias agit za propagaci dobrého jména České republiky v zahraničí. Ocenění v Černínském paláci dostanou mimo jiné Rusové, kteří v roce 1968 protestovali na moskevském Rudém náměstí proti okupaci Československa. Cenu dostane také Památník Lidice nebo pařížská odbočka organizace Sokol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jak se Češi dívají na uprchlíky? Je zde nový průzkum
Podíl Čechů, kteří zcela odmítají uprchlíky, klesl od podzimu o 11 procentních bodů na 58 procent. Jako hrozbu pro evropskou bezpečnost je vnímá 82 procent lidí, pro mír ve světě 71 procent a pro bezpečnost ČR 68 procent. Ve všech třech případech jsou to nejnižší hodnoty od počátku srovnatelných měření v říjnu 2015. Vyplývá to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Všichni pytle přes hlavu, třeba podle střihu burky, a ufinancujeme to přes neziskovky. Markéta Šichtařová se pořádně vysmála soutěži Miss America
Ekonomka Markéta Šichtařová, která je známa svými nekompromisními názory, na svém blogu na serveru iDnes.cz se zase dobře baví. Legraci si dělá nejen z kampaně #MeToo, ale také z toho, že novou americkou Miss už nebude porota vybírat podle vzhledu, a vyřadí proto i promenády v plavkách, nýbrž podle osobitosti. „Mladého multikulturního muže totiž už nezajímá, jak dívka vypadá, měla by to asi být Miss Dušička, nebo Miss Obluda,“ směje se ekonomka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Lidé si elektronické aukce zamilovali
Komentář na facebookovém profilu k elektronickým aukcím nepotřebného státního majetku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
MHMP: Nadační fond Praha ve filmu vyhlašuje novou výzvu. Minulá podpořila devět snímků, natáčených v Praze
V letošní první výzvě nadačního fondu Praha ve filmu Prague Film Fund uspělo devět projektů, mezi které správní rada rozdělila celkem 9 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: ČR má nižší nezaměstnanost než Japonsko
V ČR má nižší nezaměstnanost než Japonsko, rekordní počet volných pracovních míst, ale na 90 procent z nich není třeba ani maturita.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Rakouský kancléř v akci: Sedm mešit zavřít, radikální imámy vyhodit ze země
Rakousko uzavře sedm mešit a vypoví ze země několik imámů, kteří jsou financovány ze zahraničí. Řekl to na tiskové konferenci kancléř Sebastian Kurz. Politický islám podle něj nemá v zemi místo. Píší o tom Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Golasowská, Kaňkovský (KDU-ČSL): Důstojný důchod je nezbytným předpokladem pro důstojné stáří
Česká společnost stárne. Tento fakt přináší mnoho výzev a nezbytnou celkovou změnu důchodového systému. Stávající systém je neudržitelný z pohledu dnešních, různými odvody a nedostatkem veřejných sociálních služeb extrémně zatížených daňových poplatníků, zejména ve střední generaci. Bez zásadní úpravy důchodového systému dnes bude situace závažná v horizontu 15 let, kdy do důchodu začne odcházet demograficky nejpočetnější generace tzv. Husákových dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
STAN: Senát by měl odmítnout referendum a o odchodu z NATO a EU
Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) bude v Senátu prosazovat, aby horní komora svým usnesením předem odmítla možnost úzákonění referenda, které by umožnilo rozhodovat o případném vystoupení z NATO a EU. Na programové konferenci STAN to dnes uvedl jeho předseda Petr Gazdík. Bez souhlasu Senátu ústavní zákon o referendu přijat být nemůže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš se po zamítnutí dovolání obrátí na soud pro lidská práva, žalobu chce podat do půlky června
Premiér Andrej Babiš (ANO) se po zamítnutí svého dovolání ve sporu se slovenským Ústavem paměti národa (ÚPN) kvůli evidenci ve svazcích komunistické Státní bezpečnosti (StB) obrátí na Evropský soud pro lidská práva. ČTK to dnes sdělila mluvčí ANO Lucie Kubovičová. Babiš žalobu na Slovensko avizoval už ve středu, chystá se ji podat do poloviny měsíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Rekonstrukce vestibulu metra Anděl je dokončena dřív
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) dokončil výměnu eskalátorů v jedné z nejvytíženějších stanic pražského metra, a to v jednom vstupu ve stanici metra Anděl. V rámci rekonstrukce proběhly dále i sanace průsaků v eskalátorovém tunelu, elektro práce na novém osvětlení, silových rozvodech, rozvaděčích a slaboproudých zařízeních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Rychlík: Pittsburská dohoda a Washingtonská deklarace
T. G. Masaryk už od zahájení zahraniční odbojové akce v roce 1914 počítal se spojením českých zemí se Slovenskem. Samotný český stát by byl příliš nestabilní: třetinu jeho obyvatelstva by tvořili Němci a navíc by byl ze všech stran obklíčen německým obyvatelstvem (je třeba mít na paměti, že Horní i Dolní Slezsko bylo tehdy německé, nikoliv polské).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Babiš rád mluví, ale skutek utek
Komentář na facebookovém profilu k zahraniční politice vlády Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Redaktorka Slovenské televize, která dala s dalšími kolegy veřejně výpověď, udělala televizi průšvih. Ta se musí omlouvat Babišovi
Společnost Rozhlas a televize Slovenska (RTVS) se omluvila za loňský příspěvek své reportérky o možném vlivu šéfa hnutí ANO Andreje Babiše na práci médií, která Babiš v minulosti koupil. Slovenská licenční rada podle místních medií dříve nařídila RTVS celkově třikrát odvysílat sdělení o porušení zákona ohledně objektivnosti a nestrannosti, byť kancelář rady na základě analýzy doporučovala řízení proti RTVS zastavit. Mluvčí RTVS Erika Rusnáková ČTK řekla, že televize podá vůči rozhodnutí licenční rady žalobu a že sdělení musela odvysílat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Kladné saldo zahraničního obchodu meziročně vzrostlo
Vývoz vzrostl v dubnu meziročně o 5,8 %, dovoz o 4,6 %. Obchodní bilance skončila přebytkem 15,8 mld. Kč, který byl ve srovnání s dubnem 2017 o 3,8 mld. vyšší. „Poprvé od začátku roku se do kladných hodnot dostal obchod s motorovými vozidly. To společně se snížením deficitu obchodu s ropou a zemním plynem vedlo k meziročnímu zlepšení celkové bilance zahraničního obchodu,“ říká Karel Král, ředitel odboru statistiky zahraničního obchodu ČSÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Nad Polskem se opět stahují mraky. Brusel volá po potrestání za soudní reformu
Evropská komise opět zatroubila do útoku proti Polsku. Tak by se dalo s nadsázkou označit počínání Bruselu v posledních dnech. Představitelé EU vyzvali vlády členských států, aby tlačily na Polsko v otázce jeho kontroverzní soudní reformy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Festival Trnkobraní vstupuje do druhé padesátky s Jarkem Nohavicou a oznamuje kompletní hudební program
Kompletní hudební program letošního 51. ročníku oznamuje hudebně-švestkový festival Vizovické Trnkobraní, který se koná v pátek a sobotu 17. a 18. srpna v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích nedaleko Zlína. Do své druhé padesátky tento hudební festival s nejdelší tradicí vstoupí s Jarkem Nohavicou, který se na Trnkobraní vrací po dlouhých jedenadvaceti letech, kdy býval pravidelným účastníkem festivalu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Finále Poháru hejtmana Pardubického kraje hostil Rváčov, triumf obhájily Slatiňany
Poslední májový den přinesl v útulném areálu finálový program Poháru hejtmana Pardubického kraje, ve kterém si znovu po roce vítězství připsaly Slatiňany. Každoročně je finálové odpoledne obohaceno o pestrý doprovodný program, který, kromě dvou finálových zápasů, přináší i zajímavé dovednostní soutěže pro děti. V útulném rváčovském areálu se sešla skvělá návštěva, která dokreslila celému odpoledni parádní atmosféru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Slováci mají o pětinu nižší mzdy a trpí třikrát vyšší nezaměstnaností
„Slováci v průměru pobírají o 5800 korun měsíčně méně než Češi. Přitom trpí nadprůměrnou nezaměstnaností v rámci Evropské unie. Stále tak existuje silná motivace pro migraci ze Slovenska do České republiky,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Midibusy v centru Českých Budějovic lidé podporují
V anketě webu budejckadrbna.cz lidé hlasovali o midibusové lince 24 a výsledek byl jednoznačný. Z více než 300 respondentů jich 81% je pro, aby midibusy jezdily po své trase i nadále.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra ocenilo nejlepší národní projekty Evropské ceny prevence kriminality
Ministerstvo vnitra udělilo ceny za tři nejlepší projekty národního kola Evropské ceny prevence kriminality za rok 2017. Tématem tohoto ročníku byla bezpečnost v kyberprostoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
MHMP: Informace o dopravním opatření na komunikaci Patočkova
Od 12. června 2018 bude z důvodu komplexní rekonstrukce komunikace omezen provoz na Patočkově ulici v úseku Střešovická – U Brusnice ve směru do centra. Plánovaný termín ukončení stavebních prací je 26. srpna 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš jednal s vedením České správy sociálního zabezpečení
V pátek 8. června navštívil pražské ústředí České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) předseda vlády ČR Andrej Babiš v doprovodu ministryně práce a sociálních věcí Jaroslavy Němcové. Sešel se zde se členy vedení a představiteli regionálních pracovišť ČSSZ. Kromě toho, že se seznámil s aktuální situací na ČSSZ, se hlavním tématem setkání premiéra s vedením ČSSZ stala realizace e-neschopenky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: První rotace minometné čety zamíří do Pobaltí ve středu
Ve dnech 7. a 8. června 2018 se ministryně obrany Karla Šlechtová zúčastnila zasedání ministrů obrany členských států NATO v Bruselu. Poprvé se konalo v nově vybudovaném sídle Severoatlantické aliance. Jedním z hlavních témat byla příprava Summitu, který se bude v Bruselu konat 11. a 12. července 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Dozorčí rada si zvolila za předsedu Karla Kratinu
Na včerejším jednání dozorčí rady České pošty si její členové zvolili do svého čela pana Karla Kratinu. Ten mezi lety 2004 a 2008 působil v České poště jako generální ředitel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Brněnský primátor Vokřál dostal německý Velký kříž. Za snahu o společné blaho
Velký kříž za zásluhy od Spolkové republiky Německo dostal za snahu o společné blaho primátor Brna Petr Vokřál (ANO). Dnes mu ho předal německý velvyslanec v Praze Christoph Israng. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí Brna Filip Poňuchálek. Brno se v minulosti omluvilo za poválečný odsun německy mluvícího obyvatelstva po druhé světové válce, každý rok se koná Pouť smíření jako připomínka obětí odsunu, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Nezaměstnaní docházejí, počet volných míst roste. Řešením může být dovoz cizinců
„Trh práce je přehřátý. Zchladit by ho mohl dovoz cizinců z východní Evropy. Ti by mohli obsazovat volná pracovní místa, kterými Češi opovrhují. Dovoz cizinců by snížil tlak na růst mezd, proto je nevýhodný pro zaměstnance. Naopak zaměstnavatelé by jej ocenili, ale brání jim komplikovaný systém vydávání pracovních víz,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš vyhlásí nové výběrové řízení na ředitele GIBS
Premiér Andrej Babiš (ANO) vyhlásí druhé kolo výběrového řízení na pozici ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů, které je od začátku května volné po odchodu Michala Murína. Do prvního kola se přihlásil jeden zájemce, což pro transparentnost výběrového řízení nestačí. Oznámila to dnes mluvčí vlády Barbora Peterová. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Chtěl jste ČEZ prodat do Ruska, vpálila Jermanová Pokorná Kalouskovi, když před publikem zesměšňoval Babiše básničkou
Internetová televize DVTV slaví čtvrté narozeniny. Při této příležitosti připravila speciální sérii rozhovorů s politiky a novináři. K jednomu takovému rozhovoru proti sobě zasedli středočeská hejtmanka hnutí ANO Jaroslava Pokorná Jermanová a předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. Jermanová hájila svého stranického šéfa Andreje Babiše takřka do roztrhání těla a připomínala Kalouskovi jeho údajné hříchy z minulosti. Kalousek na oplátku nešetřil Babiše a přidal vtip i s básničkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Konstantin Eggert: Kreml vkládá klín mezi Severní Koreu a USA
Donald Trump dosáhl pokroku v jednání se Severní Koreou. Kreml v duchu druhé studené války ale využije každou příležitost k tomu, aby vsadil klín do jednání mezi americkými představiteli a Severní Koreou, míní ruský novinář Konstantin Eggert ve svém komentáři pro německou stanici Deutsche Welle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vedoucí Úřadu vlády zahájí konferenci The Prague Spring 50 Years After
Vedoucí Úřadu vlády České republiky Radek Augustin zahájí ve středu 13. června 2018 v Lichtenštejnském paláci v Praze mezinárodní konferenci The Prague Spring 50 Years After. Jejím cílem a smyslem je přiblížit význam a dědictví roku 1968.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Paroubek: Jsou Řecko a Turecko ještě v jedné alianci?
V Turecku právě vrcholí volební kampaň před prezidentskými volbami. V posledních týdnech ovšem začaly padat dolů volební preference současného prezidenta Erdogana a vypadá to, že to, s čím on sám původně skálopevně počítal a sice, že bude zvolen již v prvním kole, se změnilo v přelud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Iráčana, který je podezřelý ze znásilnění a vraždy mladé dívky z Německa, dopadli v jeho domovině. A mezitím v Německu to vře
Dvacetiletý Iráčan Alí Bašar, jenž je hlavním podezřelým ze znásilnění a vraždy 14leté dívky v západoněmeckém Wiesbadenu, byl dnes zadržen na severu Iráku. Informaci přinesl server ČeskéNoviny.cz na základě zprávy agentury DPA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Produkci ovlivnily odstávky v energetice a rafinérském průmyslu
Průmysl v dubnu po očištění o vliv počtu pracovních dnů klesl o 0,2 %, bez očištění byla produkce vyšší o 5,5 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
FAEI.cz: Šance na přežití rakoviny prostaty zvyšuje proton
Rakovina prostaty je druhým nejčastějším onkologickým onemocněním mužů. Každoročně postihne na sedm tisíc mužů, každý pátý zemře. Když se ale zjistí včas, tak šanci, že člověk přežije, zvyšuje až na 90 procent protonová léčba. V rozhovoru pro portál Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) to říká primář Protonového centra v Praze Jiří Kubeš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Nemocnice Pelhřimov: Novorozence bude hlídat dalších patnáct monitorů dechu
Dalších patnáct monitorů dechu dostane od Nadace Křižovatka 21. června 2018 novorozenecký úsek dětského oddělení Nemocnice Pelhřimov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ČEZ: Nejmodernější zákaznické centrum bylo otevřeno v Šumperku
Zákaznické centrum, které se nachází v centru města na adrese Langrova 6, dostalo pohodlnou čekací zónu a jeho nové uspořádání umožňuje aktivnější obsluhu klientů. Na nové koncepci se podíleli sami zákazníci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj podpoří jedenáct učebních a dva maturitní obory
Do jednotlivých ročníků Stipendijního programu (celkem již 14 ročníků) bylo zařazeno celkem 1022 studentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Závodit v devadesáti? Žádný problém!
Borohrádek se 7. června stal dějištěm VI. sportovních her seniorů Královéhradeckého kraje, kterých se zúčastnilo téměř 300 sportovců. Ti se mohli přihlásit do čtrnácti různých disciplín. Věkový průměr závodníků byl 70,5 let a nejstarší účastník letos oslavil 91 let. Navzdory devíti křížkům na krku se přihlásil do šesti soutěží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
MPSV zmírnilo návrh snížení dávek na bydlení, dál s ním počítá
Ministerstvo práce zmírnilo své návrhy na citelné snížení dávek na bydlení početným rodinám a obyvatelům ubytoven. Dál ale počítá s menšími částkami a zmenšením okruhu lidí, kteří by měli mít na pomoc nárok. S novelami, které vyvolaly kritiku odborníků, radnic, krajů, odborů i některých politiků, vedení resortu dál počítá a stáhnout je nehodlá. Novinářům to dnes řekla ministryně práce v demisi Jaroslava Němcová (ANO), napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Více než 1300 vodních skautů se sjíždí v Lipně nad Vltavou
U břehů Lipna se od čtvrtka do neděle koná největší skautský sraz konaný v tomto roce na našem území, současně se jedná o největší skautskou akci organizovanou na jihu Čech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Bude KSČM žádat po politických vězních peníze za stravu a ošacení?
Představte si, že Vám někdo ukradne auto a roky ho používá. Policie ho vypátrá, vrátí Vám ho ve značně špatném stavu a ještě si řekne, že byste z něho měl zaplatit daně. Přijde Vám to spravedlivé?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Rusko a Čína podepsaly rekordní balík dohod o spolupráci v oblasti jádra
Dne 8. června směřování 2018 byl v Pekingu podepsán strategický balík dokumentů, které určují rusko-čínské jaderné spolupráce na několik nejbližších desetiletí. Nové reaktory VVER-1200 vzniknou v lokalitě Tchien-wan (angl. Tianwan) a Sü-ta-pao (angl. Xudabao). Dohody mají význam i pro české firmy, které patří mezi dodavatele prvních čtyř bloků elektrárny Tchien-wan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš s dalšími členy vlády pojedou v pondělí do Drážďan
Premiér Andrej Babiš (ANO) s dalšími členy vlády v demisi navštíví v pondělí Drážďany. Společně se saskou zemskou vládou si připomenou 25. výročí podpisu dohody, která vytvořila základ pro spolupráci Česka se sousední německou spolkovou zemí, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Holeček: Musíme Ústí opět udělat městem pro život
Radim Holeček na tiskové konferenci TOP 09
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Ve výběrovém řízení s aukcí se cena rodinného domu vyšplhala na šest a půl milionu
Územní pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v hlavním městě Praze prodalo ve výběrovém řízení s následnou aukcí rodinný dům v Praze-Radotíně. Očekávaný zájem o nemovitost na jižním okraji metropole se naplnil a konečná částka za dům se oproti vyhlášené minimální ceně navýšila o více než dva miliony korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Eman Pluhař: Nové geo-sociální vize
Pro stoupence pozitivizmu není nový esej Bruno Latoura (Terestrický manifest, Paříž, 2017) lehké čtení. Ale ani pro populisty, i když o schopnosti všech politických stran (tedy nejen tradičních) nikdo snad nedokáže pochybovat lépe než autor sám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
TOP 09 a hnutí Pro Zdraví a Sport: Program pro volby v Ústí nad Labem
TOP 09 a hnutí Pro Zdraví a Sport dnes představily priority svého programu pro letošní volby v Ústí nad Labem. Nově vytvořená koalice klade důraz na bezpečnost obyvatel, nabídku kvalitních škol a chce také zabránit odchodu vzdělaných obyvatel z města. Kandidáty přijel osobně podpořit předseda TOP 09 Jiří Pospíšil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ekologickou moderní novostavbu si můžete prohlédnout v Potštátě v sobotu
Zasypaná dřevostavba je nejexkluzivnějším, nejekologičtějším a nejefektivnějším bydlením svého druhu. Stavbu s názvem MIRdesign slavnostně otevřela s náměstkem olomouckého hejtmana Pavlem Šoltysem také Jarmila Uvírová, náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Bouchly ve mně saze a musel jsem to napsat! Telička v rádiu vyletěl kvůli reklamě s trdelníkem a černoškou, která se nelíbila v SPD
Trestně stíhaný premiér Andrej Babiš snad sedm měsíců po volbách sestaví vládu. Napodruhé. S ČSSD a za podpory komunistů. Místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička, který před čtyřmi lety kandidoval s podporou hnutí ANO, ale pak se s Andrejem Babišem nerozešel právě v dobrém, v pátečních Dvaceti minutách Radiožurnálu varoval, že hnutí SPD Tomia Okamury vyvolává v zahraničí velký odpor. Větší než komunisté, uvedl Telička a vysvětlil proč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Praha spustila webovou aplikaci pro zájemce o politickou reklamu ke komunálním volbám
Jednotlivé politické strany, hnutí, kandidáti či jejich zastupující organizace, které mají zájem prezentovat se před komunálními volbami 2018 na stožárech veřejného osvětlení, mají od dnešních 12:00 hodin možnost registrovat se v nové webové aplikaci www.prahasvitinavolby.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
PROHLÁŠENÍ Twitter přestal cenzurovat ParlamentníListy.cz
Náš server, který byl bez jakéhokoli upozornění blokován společností Twitter, od pátku opět umožňuje publikování www adres s naším obsahem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Veterinární správa: Dodržování pravidel, zaručujících pohodu zvířat při vysokých teplotách
Vzhledem k aktuálnímu vývoji počasí Státní veterinární správa (SVS) připomíná důležité zásady, které musí chovatelé hospodářských i zájmových zvířat dodržovat. Horké dny mohou totiž negativně ovlivnit pohodu a zdraví zvířat. V současném období by měli chovatelé věnovat zvýšenou pozornost především odpovídajícímu napájení, chlazení a větrání. Z preventivních důvodů se proto kontroly SVS v souvislosti s teplým počasím ve zvýšené míře zaměřují na plnění uvedených povinností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Novela služebního zákona k depolitizaci nepovede
Babišovy čistky mohou pokračovat. Výbor pro veřejnou správu i přes nesouhlas Pirátů podpořil novelu služebního zákona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy bude hovořit s občany Letovic o aktuální situaci na vodní nádrži
Po dohodě s vedením města Letovice dne se setkání uskuteční 13. 6. 2018 v 15 hodin v Kulturním domě v Letovicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Korytář (ZpL): Nechutný boj o opravu Lesního koupaliště vrcholí
Vyjádření náměstka primátora města Liberce Jana Korytáře k zablokování dokončovacích prací na Lesním koupališti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Výběrová komise doporučila další výběrové řízení na ředitele GIBS, premiér to bude respektovat
V návaznosti na usnesení vlády č. 282 ze dne 30. dubna 2018 vyhlásil předseda vlády výběrové řízení na pozici ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů. V návaznosti na usnesení vlády č. 282 ze dne 30. dubna 2018 vyhlásil předseda vlády výběrové řízení na pozici ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
„Chodím mezi lidi do hospůdky a tam se rozebírá, co píšou PL,“ stěžoval si student Taberymu. „Jejich volba... to nemá smysl,“ reagoval šéfredaktor. A to nebylo vše
REPORTÁŽ Někteří politici, zvláště Babiš a Okamura, ale i Zeman, chtějí, abychom měli málo vysokoškoláků a tím byl tupější národ. I to bylo řečeno na besedě, kterou uspořádali studenti Západočeské univerzity v Plzni s Erikem Taberym z Respektu. Samozřejmě se neopomnělo otřít o „lživé“ Parlamentní listy. Přítomní se dozvěděli, co by se stalo, kdyby předseda hnutí ANO znenadání vylétl na Mars a proč je jako český Orbán. Dokonce se přetřásalo, zda generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup nemá zálusk na Hrad…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Pokles námitek systémové podjatosti povede k efektivnějšímu a rychlejšímu rozhodování
Legislativní návrh Pardubického kraje na novelizaci správního řádu, který se snaží řešit tzv. systémovou podjatost, projednával na svém čtvrtečním jednání Ústavněprávní výbor Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Na jednání poslanců návrh obhajoval hejtman Pardubického kraje a předseda Výboru pro veřejnou správu a legislativu Asociace krajů České republiky Martin Netolický.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Státy V4 chtějí úzce spolupracovat ve vojenské logistice
Země visegrádské skupiny, tedy Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko, budou úzce spolupracovat ve vojenské logistice. Záměr ustavit velitelství společné logistické skupiny V4 dnes na okraj jednání ministrů obrany zemí NATO v Bruselu potvrdili zástupci čtveřice středoevropských zemí, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
dTest: Studenti z Opavska zvítězili v tvorbě spotřebitelského časopisu o mobilním trhu
Soutěž o zájezd do Evropského parlamentu přilákala 54 studentských týmů k redakční práci a ochraně spotřebitelů. V desátém ročníku soutěže Spotřeba pro život soutěžili studenti v tvorbě vzorového čísla časopisu, který pomůže čtenářům s orientací v džungli českého telekomunikačního trhu. Sami studenti si díky tomu osvojili znalosti o svých právech a povinnostech vůči mobilním operátorům. Do Štrasburku nebo Bruselu se podívají studenti z Opavska, Zlínska a Prahy se svými pedagogy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Hüner: Řešit vnitrostátní problémy pomocí zákazů či omezení je krátkozraké
Komisařka pro vnitřní trh, průmysl, podnikání a malé a střední podniky Elżbieta Bieńkowská navštívila v rámci oslav 25. výročí vnitřního trhu Prahu, aby na Ministerstvu průmyslu a obchodu diskutovala s ministrem průmyslu a obchodu Tomášem Hünerem o budoucnosti vnitřního trhu. Na konferenci nazvané „Vnitřní trh: včera, dnes a zítra“ se shodli na tom, že protekcionistické tendence v Evropě škodí celé evropské ekonomice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš jednal s eurokomisařkou Bieńkowskou o rozpočtu EU a obraně
Předseda vlády Andrej Babiš se v pátek 8. června 2018 setkal s komisařkou Evropské komise pro vnitřní trh, průmysl, podnikání a malé a střední podniky Elżbietou Bieńkowskou. Ve Strakově akademii spolu jednali o sektorových návrzích příštího evropského rozpočtu, které se týkají evropského kosmického programu a vnitřního trhu, a o evropském obranném průmyslu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kolínská (Zelení): Místo bývalého nádraží bude veřejná budova
Na rozhraní Nového Města a Karlína proběhne důležitá změna územního plánu, která pomůže zacelit jizvu v centru Prahy. Jaká konkrétní stavba v místě vznikne, pomohou určit urbanistické studie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: „Chytrá vychytávka“ bude zachraňovat životy
Lidem v Moravskoslezském kraji bude pomáhat služba, která bude efektivněji chránit zdraví i životy. „Systém pomoci na vyžádání“ zajistí rychlejší a kvalitnější pomoc při akutním zdravotním postižení nebo při selhání životních funkcí. Tento systém zajistí potřebnou pomoc ještě před příjezdem záchranné služby. Téměř celé náklady zaplatí Evropská unie a stát, roční provoz bude stát jen 1200 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Putin v Číně: Podepsané kontrakty, přivítání na náměstí Nebeského klidu...
Ruský prezident Vladimir Putin zavítal dnes do Číny. Upevňování vztahů mezi Ruskem a Čínou patří podle jeho slov mezi hlavní priority země. Při své návštěvě chce také posílit vzájemný obchod a ekonomickou spolupráci. Píše o tom server ČeskéNoviny.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Vlastenectví a extremismus
Rozdíl mezi vlastenectvím a extremismem je enormní. Problémem ovšem je populismus, který tyto rozdíly může stírat. A to je i případ představitelů některých extremistických stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Piráti: eNeschopenka je zastavená účelově
Piráti kritizují obstrukce vlády v demisi vedoucí k oddalování elektronizace veřejné správy. Jedním z projektů, který měl pirátskou podporu vzhledem k naplňování principu eGovernmentu, je právě eNeschopenka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
FNUSA: Brněnské mezinárodní centrum získalo unikátní grant, začne studovat stárnutí
Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC) získalo unikátní grant v hodnotě téměř 700 milionů korun. Grant je určen na vybudování nového výzkumného týmu, který bude tvořit zhruba 220 výzkumníků. Ti se budou společně zaměřovat na výzkum stárnutí a s ním souvisejících chorob, zejména forem nádorů, chronického zánětu a degenerativních onemocnění mozku a srdce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Po argentinském pesu a turecké liře přebírá štafetu brazilský real
Tipněte si, která měna nejvíce ztratila za posledních čtrnáct dní?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Plníme slib, který jsme dali místním občanům
Svinarský most, který je již téměř půl druhého roku uzavřen pro veškerou automobilovou dopravu, dnes začali rozebírat pracovníci stavební firmy. Demontáž by měla trvat do neděle. Chodci se na druhý břeh Orlice dostanou po provizorní lávce, která byla zprovozněna před několika dny. Na lávku byly také přeloženy inženýrské sítě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Tunisko je zemí Oscara Wilde i Hvězdných válek. Dovolenou si užijí dosyta malí i velcí
Tunisko je trochu opomíjenou dovolenkovou destinací. Země toho přitom nabízí mnoho nejen pro milovníky moře a pláží, ale i pro příznivce golfu, dobrého vína a památek. Hledáte-li tak dovolenou, kde snoubíte slunce, luxusní ubytování, pohodu, pohyb i poznání místní kultury a historie, je dovolená v Tunisku tou pravou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Bohuslav Svoboda z ODS bude usilovat o post pražského primátora. Už nyní má přitom přes deset politických funkcí současně
ODS v Praze povede do podzimních voleb bývalý primátor Bohuslav Svoboda. Na druhém místě kandidátky byla zvolena místopředsedkyně strany Alexandra Udženija. Na třetím místě bude za ODS kandidovat současný pražský předseda Tomáš Portlík. ParlamentníListy.cz měly možnost hovořit s několika členy občanských demokratů, kterým se návrat ke starým praktikám rozhodně nelíbí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist