Oficiální zpravodajská média

Hybridní propaganda, obchodní válka. Mezi velmocemi právě teď dochází k zásadním změnám, dotknou se i nás. Přibližuje profesor Oskar Krejčí
ROZHOVOR Vztahy na globální šachovnici se zásadně proměňují. USA, Rusko, Čína a Evropská unie mění své vzájemné vztahy způsobem, jakého by se ještě před pár měsíci nikdo nenadál. Zejména severoatlantické spojenectví USA a EU dostává pěkně zabrat. Průvodcem po dynamických změnách světové rovnováhy je protentokrát profesor Oskar Krejčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Policie odhaluje podrobnosti vraždy čtrnáctileté dívky, Německo je v šoku: Imigrant s parťákem ji mučili celou noc, pak dlouho škrtili
Na povrch vyplouvají další detaily případu znásilněné a zavražděné dívky v německém Wiesbadenu. Čím více toho vyšetřovatelé „vypouštějí ven“, tím vyznívá celá záležitost děsivěji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ivan David: To by se v Brně stát nemohlo
V bulharských horách jsem před více než čtyřiceti lety potkal docenta fyziologie rostlin z brněnské přírodovědné fakulty, pohovořili jsme, já jako amatérský entomolog, on jako profesionální botanik.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Průmysl 4.0 v České republice je stále spíše vizí než realitou
Zavádění průmyslu 4.0 do praxe, úroveň spolupráce s technickými univerzitami a pracovní podmínky zdejších českých i zahraničních zaměstnanců - to byla témata úterní návštěvy předsedy Pirátů a Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj Ivana Bartoše a poslankyně Lenky Kozlové ve společnosti FOXCONN CZ v Kutné Hoře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vážení umělci, nikdo nemá povinnost vám platit za hnus. Advokát Koudelka vysvětluje, proč podal trestní oznámení na ředitele divadla i primátora
Právník Zdeněk Koudelka se ještě jednou vrátil ke kontroverznímu divadelnímu představení „Naše násilí, vaše násilí“, ve kterém představitel Krista znásilní muslimku. Právník uznává, že každý člověk se smí vyjadřovat, jak je mu libo. Máme svobodu slova. Ale svoboda slova ještě nezakládá povinnost platit umělcům za hnus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
NATO poprvé pořádá „elektronické manévry“. Bude si testovat elektronický boj
NATO v příštích týdnech při unikátních cvičeních Unified Vision a Baltic CESMO Test vyzkouší své schopnosti v oblasti elektronického boje EW (Electronic Warfare) a společného zpravodajství, sledování a průzkumu JISR (Joint Intelligence Surveillance Reconnaissance). Zapojí se do něj i přes 300 českých vojáků s desítkami kusů speciální techniky včetně pasivních sledovacích systémů Věra, ochranných a rušících systémů elektronického boje a bezpilotních systémů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Dnes vládne politika „po nás potopa“. Vždyť prezident klidně pracuje pro Rusko proti vlastní zemi, říká Miroslav Kalousek
Miroslav Kalousek k rýsující se vládě ANO s ČSSD opírající se o podporu komunistů pravil: „Po půl roce parlamentní praxe není pochyb o tom, že se bude jednat o vládu ANO, KSČM a SPD, a teď se jenom rozhoduje, zda u toho bude k jednorázovému použití sociální demokracie, nebo nebude,“ uvedl s tím, že tak to funguje už půl roku a je to je jeden z důvodů, proč nemůže mít jejich důvěru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Šoška (Svobodní): Každý má právo diskriminovat
V mnoha médiích vyšel článek, který pojednával o rozhodnutí Nejvyššího soudu USA. Soud rozhodoval, zda má pekař právo odmítnout službu na základě sexuální orientace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
TA ČR spolu s partnery poprvé podpoří společné projekty s Izraelem
Technologická agentura ČR (TA ČR) vyhlásila 6. veřejnou soutěž programu DELTA, která podporuje mezinárodní spolupráci s několika zeměmi. Historicky poprvé podpoří také spolupráci s Izraelem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Klika: Zastavte odsun nádraží, je to v rozporu s důležitými veřejnými zájmy
Otevřený dopis premiéru Andreji Babišovi ve věci přesunu brněnského hlavního nádraží k řece
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kulhánek (ODS): Jaký byl vlastně smysl zájezdu vlády do Ústeckého kraje?
Krajský zastupitel a starosta města Kadaň Jiří Kulhánek odpovídal v Listech Ústeckého kraje na otázku: "Myslíte si, že výjezdy vlády ČR do jednotlivých krajů jsou prospěšné jak pro členy vlády, tak pro kraje?"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
V Británii oficiálně vyhlásili „měsíc islámu a multikulturalismu“. A tady je otřesná bilance, co se během něj odehrálo
Vedoucí pracovník Gatestone Instute v New Yorku Soeren Kern zpracoval přehled toho, jak ve Velké Británii vypadal měsíc islámu a multikulturalismu, jímž byl letošní únor. Z peněz daňových poplatníků se financovalo rozdávání muslimských šátků. Na londýnské módní přehlídce byly předváděny nejnovější styly hidžábu, abáji a dlouhých sukní se zaměřením na rozbití stereotypů v módním průmyslu. Aktivista pro boj proti extremismu obvinil Británii, nikoli islám, ze stvoření džihádistů Beatles, skupiny čtyř Britů, kteří v Sýrii mučili a popravovali zahraniční humanitární pracovníky a novináře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 11:34, zobrazit podobné
Bývalý elitní zpravodajec promlouvá: Naše armáda by nedokázala ubránit ani město Kolín. Vzít Ukrajinu do EU by byl poslední krok před válkou
ROZHOVOR Mír ve světě drží pod krkem určité kruhy, úzká skupina lidí z Ameriky. Se světem cvičí, jak chtějí, a všichni ostatní je poslouchají. To si myslí Olin Jurman, velitel skupiny Pálava, která se za bývalého režimu připravovala na úkol najít na cizím území zbraně hromadného ničení a nahlásit jejich polohu. O tom napsal v knize Špion, v jedné z řady svých knih. Jeho manželka je vnučkou legionáře Františka Prudila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Měnová reforma v roce 1953? Krádež století
Pět let po únorovém převratu, dva měsíce po smrti Klementa Gottwalda, s blížícím se koncem května roku 1953 začalo v komunistickém Československu ubývat zboží v obchodech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ŘSD spustilo testovací verzi kooperativního dopravního systému na úseku Mirošovice – Rudná
Dálniční úsek mezi Mirošovicemi a Rudnou je dle měření dopravních intenzit, které Ředitelství silnic a dálnic pravidelně provádí, úsekem s největší dopravní zátěží v rámci České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
MMR: Přeshraniční spolupráce ČR – Rakousko už vyčerpala dvě třetiny připravených financí
Více než dvě třetiny částky, která byla určena pro toto období Programu česko-rakouské přeshraniční spolupráce, byly vyčerpány. K začátku června bylo schváleno 51 projektů ve výši 65 milionů EUR, což představuje celkem 67 % alokace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vláda schválila novelu zákona o pobytu cizinců. Zjednoduší studentskou a vědeckou migraci
Vláda schválila na návrh Ministerstva vnitra novelu zákona o pobytu cizinců. Novela reaguje primárně na potřebu implementace směrnice EU, která upravuje podmínky pobytu cizinců za účelem vědeckého výzkumu nebo studia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Deset minut o Marxovi (možná o něco více)…
Karel Marx patří mezi nejvýznamnější a zároveň nejrozporuplnější osobnosti a myslitele v dějinách lidstva. Co je však nezpochybnitelné a je mimo jakoukoliv další diskusi, že patřil a patří mezi ty nejvlivnější. Jeho myšlenky, ať již v dobrém či zlém, oslovily desítky, možná stovky miliónů lidí na celém světě a ovlivnily jejich osudy. Karel Marx byl v celém rozhodně více prorokem než vědcem. Řadí se tak k osobnostem, jakými byli Budha, Zaratuštra, Mojžíš nebo Ježíš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pitomost, pitomost, pitomost! Trapárna Miroslavy Němcové. Po vyhroceném jednání o Rozhlasu vyplouvá minulost, týkající se ČT
Rocker a někdejší místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek se rozhodl zareagovat na slova analytika Štěpána Kotrby, který obvinil ODS a jeho osobně, že se před lety pokoušela zničit veřejnoprávní Českou televizi. Štěpánek a Kotrba se na přelomu tisíciletí střetávali v pohledu na podobu veřejnoprávního vysílání. Kotrba nařkl Štěpánka a další lidi kolem ODS, že chtěli ČT, ČRo a ČTK zcela zrušit. Štěpánek to odmítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Odezva hasičů podílejících se na realizaci fontány
Realizace akce Hasičská fontána Praha 2018 v sobotu 2. června nebyla hlubokým zážitkem jen pro tisíce diváků v okolí pražských náplavek. Velice silný dojem z realizace a výsledku této velkolepé akce zanechala i u ostřílených hasičů, kteří se podíleli na realizaci celé akce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ČNB poprvé vystaví nikdy nerealizovanou československou ústavu, tzv. Základní zákon
U příležitosti letošních oslav 100 let od vzniku samostatného státu připravila ČNB expozici s názvem Vznik Československa v dokumentech archivu České národní banky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Česko- německý spisovatel Frýbort po rozhovoru v PL znovu přikládá: Kdypak jste naposledy slyšeli šíleného střelce křičet „Kristus je veliký“?
Český spisovatel žijící v Německu Luděk Frýbort, který v týdnu poskytl rozhovor serveru ParlamentníListy.cz, ve kterém mimo jiné popsal, jak německá policie uplatňuje na občany dvojí metr. Zatímco běloch prý může dostat ránu, černochovi se údajně nesmí ublížit. A nyní pokračuje v „jízdě“. Sepsal komentář, ve kterém se rozepsal o tom, proč podle jeho názoru muslimští migranti do Německa rozhodně nepatří. Pravil mimo jiné, že lidé si rozhodně nejsou rovni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Šlachta chtěl před lety rozprášit extremní pravici. Teď akce končí fiaskem
V letech 2009 a 2010 rozjel dnes již neexistující Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Roberta Šlachty obří akci. Chtěl si došlápnout na špičky neonacistické scény v Česku. Teď se však ukazuje, že akce, od které si policie zřejmě mnoho slibovala, skončila absolutním krachem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Za ten hnus, tendenčnost a oplzlosti Vám, pane Frljiči, „děkuji“
Dílo „Naše násilí, vaše násilí“ je dobrou formou testu, jak jsme na tom s mírou vkusu, etickými hranicemi, vnímáním historie, vlastenectvím a právním ukotvením některých z těchto atributů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Milan Mundier: Vzpomínka na „Bobbyho“ Kennedyho
Kdysi jsem se setkal s názorem, že nebýt onoho osudného rána v hotelu Ambassador, stal by se Robert Kennedy nejlepším americkým prezidentem v historii. Inu, možné to je. Jen málokterý americký politik měl pro úspěšné zvládnutí této funkce takové předpoklady a jen málokterý americký politik se tak výrazně zapsal do srdcí lidí. A právě tento týden je to přesně padesát let ode dne, kdy se Robert Kennedy stal obětí atentátu, který předčasně ukončil jeho život a miliónům lidí na celém světě vzal naději na šťastnější zítřek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Čeká nás státní převrat? Bude tu vládnout Tomáš Halík? Petr Žantovský naznačuje alarmující souvislosti
TÝDEN V MÉDIÍCH To, co se děje před našima očima, ať se to odehrává na Václavském náměstí, v rozhovorech Tomáše Halíka v různých malých privátních televizích, v projevech některých politiků nebo v komentářích lidí, jako je Alexandr Mitrofanov, považuje Petr Žantovský za regulérní pokus o státní převrat. Přitom rozebírá absurdní vyjádření člověka hrajícího si na celebritu, že menšina má vždy pravdu, aniž by se v médiích někdo nad takovou hloupostí pozastavil. Jeho pozornosti neušla ani komentářová adorace protibabišovská demonstrace na Novinkách, ani výroky jak z někdejšího Dikobrazu, které vypouštěla Miroslava Němcová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Zlín potřebuje rozhýbat a opět nahodit motor
Komentář na facebookovém profilu ke komunálním volbám
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Stát terorizuje občany, znělo na sněmu Soukromníků. Jiní mluvili o sekání hlavy hydře. A host Fiala promluvil o hrůze Babiše a Zemana
REPORTÁŽ Musíme bojovat se zlem. Není možné tolerovat, co se děje. Andrej Babiš si s podporou prezidenta Miloše Zemana de facto dělá, co chce. Takové a další ostré výroky zazněly na desátém sjezdu Strany soukromníků České republiky v sobotu dopoledne v Holicích. Mezi hosty promluvil mimo jiné i předseda ODS Petr Fiala. Cíl je jasný, uspět v komunálních i senátních volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Okamura: Nelze problém neplatičů alimentů řešit přenesením platby na stát
Komentář na facebookovém profilu k zálohovému výživnému
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Psycholog Höschl odpovídal vyděšené čtenářce: Budou naše děti vůbec ještě umět psát?
Jak dopadnou naše děti? Budou ještě umět vůbec psát? Nad těmito otázkami se zamýšlí psychiatr profesor Cyril Höschl, podle nějž úspěch generace našich potomků stojí dost možná na jiných základech, než z jakých vyrůstala naše generace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Miss je Obluda!
Zaplaťpámpu, že vývoj se ubírá tím správným směrem. Kampaň #metoo jasně ukázala, jaký je trend. Dost bylo sexismu a zesměšňování žen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ODS: Vyzýváme vedení kraje, aby předložilo nezačerněnou zprávu o auditu v KSÚS
Po několika měsících, kdy nám paní hejtmanka Pokorná Jermanová slibovala předložení závěrečné zprávy o provedení a výsledcích auditu v Krajské správě a údržbě silnic, jsme ji tento týden dostali. Tato zpráva je ale anonymizovaná v takové míře, že z ní není vůbec nic poznat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Charanzová (ANO): Cesta k dnešní dohodě nebyla snadná, je to ale velké vítězství pro občany EU
Poté, co byly v roce 2017 zrušeny roamingové poplatky za volání ze zahraničí, udělal Evropský parlament na návrh české poslankyně Dity Charanzové další krok. Dohodl legislativu, která umožní zlevnění cen volání z domácí sítě do jiných zemí EU. Tento bod je součástí politické dohody, kterou ve středu učinil Evropský parlament s členskými státy EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Britská profesorka před Čulíkovou kamerou: Je velká chyba, že máte v učebnicích málo obrázků jiných kultur. Národní historie je umělý konstrukt
Kirsten McMullanová se ve Velké Británii věnovala studiu střední Evropy. A dospěla k závěru, že českým školákům škodí, když v učebnicích nevidí obrázky příslušníků jiných kultur. A to není jediná věc, která nám škodí. Je nám prý také vštěpován umělý konstrukt společné národní historie, a to podle Kirsten McMullanové není dobře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Elitářský neomarxismus. Budete koukat, co se dnes děje na kdysi slavné FAMU. Promluvili Jiří Svoboda, Jan Hřebejk, rozčílený Vít Klusák i Jiří Bartoška
Jan Hančil, rektor Akademie múzických umění, se rozhodl, že neodvolá děkana FAMU Zdeňka Holého. Hančil tak nepodpořil návrh Akademického senátu FAMU, který odvolání Holého na konci května požadoval. Vytočil tak například dokumentaristu Víta Klusáka, který za sesazení děkana velmi bojoval. Nejspíš pak opět oživil celou kauzu, která probíhá již několik týdnů a zapojila se do ní řada známých filmařských osobností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Pozor, pane Babiši. U komunistů ještě podle všeho nemáte nic jistého
O sociální demokracii se ví, že je v otázce vstupu do druhé vlády s Andreje Babišem (ANO) rozpolcená. Jenže není sama. Podle informací deníku Právo řeší jisté dilema i komunisté. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Vysoký obchodní přebytek států G6 ve vztahu k USA
„Ty vyděláváš a já prodělávám.“ Asi i taky by se dal přeložit onen vysoký obchodní přebytek států G6 vůči Spojeným státům americkým.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Bez armády není suverenity. My armádu nemáme
Ať už se těch pár tisíc českých ozbrojenců nazývá jakkoli, třeba armádou, žádné skutečné vojsko to není. Dáme totiž dohromady s bídou tak jednu divizi na válečných počtech. Vzhledem k tomu, že v roce 1938 bylo připraveno bránit Republiku 42 plně vyzbrojených divizí, armádu opravdu nemáme. Co vlastně tedy máme?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Výprava z Maďarska navštívila revitalizace potoků v Hostivicích a u Nenačovic
Maďarská pobočka WWF je zapojena do evropsky podporovaného programu, zaměřeného na hospodaření s vodou v obcích. Jednáním byly k prohlídce zvoleny dvě vodohospodářské revitalizace, ležící nedaleko od sebe západně od Prahy, obě provedené v roce 2015 za financování Operačnío programem Životní prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Za ČSSD kandiduje na primátora Pardubic třicátník Rychtecký
Dosavadní náměstek primátora Jakub Rychtecký je v čele kandidátky České strany sociálně demokratické pro podzimní komunální volby v Pardubicích. Čtyřiatřicetiletý Rychtecký, za kterým na druhém místě kandiduje jeho kolega z vedení města Jiří Rozinek, je v současné době nejmladším známým kandidátem na primátora Pardubic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Herman (KDU-ČSL): Silný příběh lidického faráře
V neděli 10. 6. uplyne 76 let od vyvraždění a zničení obce Lidice. Byla to msta nacistů za atentát českých parašutistů na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Z odborů na Hrad. Středula ohlásil svůj zájem vystřídat Zemana
Prezident Miloš Zeman složil svou druhou prezidentskou přísahu teprve před pár měsíci a pokud mu vydrží zdraví, má před sebou takřka ještě celých pět let v úřadu. Ale už teď se spekuluje o tom, kdo Zemana jednoho dne nahradí v úřadu. Na stole jsou již dnes jména hned dvou kandidátů – jednoho pravicového a jednoho levicového. Levicovým uchazečem o Hrad byl mohl být odborář Josef Středula.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Na summit NATO příští měsíc přijede prezident Zeman, oznámila ministryně Šlechtová
Český prezident Miloš Zeman bude příští měsíc zastupovat Českou republiku na summitu Severoatlantické aliance v Bruselu. Novinářům to po čtvrtečním a dnešním jednání aliančních ministrů obrany řekla česká ministryně Karla Šlechtová. Ministerská schůzka se z velké části věnovala právě přípravě setkání vrcholných představitelů NATO, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Neuvěřitelný bordel kolem uprchlíka, který prý zavraždil dívku a uprchl z Německa. Už i tamní média dávají průchod zděšení
Německem dál cloumá případ čtrnáctileté zavražděné dívky Susanny F., přičemž z jejího zavraždění je obviněn dvacetiletý Iráčan Ali Bashar. Tomu se podařilo utéct z Německa. Nyní pobývá v severním Iráku. Server německého deníku Bild si položil otázku, jak je božné, že Bashar bez problémů odletěl do země a zda se podaří dostat ho znovu do Německa. K případu se vyjádřil také jeden z uprchlíků. Z toho, co se stalo, je prý zdrcen a nechápe, proč není německá vláda tvrdší vůči uprchlíkům, kteří se dopustí zločinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Merkelová zakázala Babišovi Okamuru - píší německá média
Komentář na facebookovém profilu k informacím o rozhovoru Andreje Babiše s kancléřkou Angelou Merkelovou
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Čas pracuje pro talentovaného ševce
Město Opočno oslaví tento víkend 950 let od první zmínky v kronice letopisce Kosmase. Myslím, že Česká televize, aniž to tušila, svým nedělním uvedením filmu Jana Schmidta Smrt talentovaného ševce, tyhle oslavy zahájila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
V Praze budou na senátory kandidovat uchazeči o Hrad
Zřejmě nejvýraznějšími osobnostmi, které se budou v Praze ucházet o Senát, jsou neúspěšní kandidáti na prezidenta. Kandidovat se rozhodli Jiří Drahoš, Marek Hilšer a Pavel Fischer. Strany do voleb nominovaly nejen politiky, ale také nezávislé osobnosti. Seznam kandidátů ještě není úplný, v následujících týdnech budou strany hledat a schvalovat další zájemce. Volby se uskuteční na začátku října. Bude se obměňovat třetina Senátu a v metropoli se bude volit v Praze 2, 4, 8 a 12.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Herman nad první Havlovou lavičkou na Slovensku: Ideály roku 1989 zůstávají platné, i přes současnou smutnou realitu
Na Slovensku byla ve středu v Košicích odhadlena první lavička Václava Havla. Dosud bylo podobných laviček ve světě celkem čtyřiadvacet, v Česku patnáct, na Slovensku však nebyla žádná. Slavnosti se zúčastnil i místopředseda KDU-ČSL Daniel Herman, jenž nad lavičkou pronesl projev. Podle něj lavička symbolizuje demokratický dialog a hodnoty, které Václav Havel reprezentoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pražští Starostové - nezávislí schválili kandidátní listinu pro komunální volby 2018
Na počátku tohoto týdne proběhl sněm pražské organizace hnutí Starostové a nezávislí. V průběhu odpoledne se mimo jiné hlasovalo o sestavení kompletní kandidátní listiny pro podzimní volby do zastupitelstva magistrátu hlavního města Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Národní divadlo moravskoslezské: Pratchettova britská humoristická fantasy Maškaráda poprvé v Ostravě
Na prknech Divadla Antonína Dvořáka se v ostravské premiéře představí britská humoristická fantasy v operním duchu (a s operním duchem) Maškaráda čili Fantom Opery. Kombinace fantaskních prvků, břitkého humoru a popkulturních odkazů Pratchettovy Úžasné Zeměplochy s výsostnou divadelností nabízí zaručenou zábavu pro celou rodinu!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ÚZSVM odvádí do státního rozpočtu i finanční prostředky připadlé státu ze soudních úschov
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Hradci Králové odvedl do státního rozpočtu za první čtyři měsíce roku 2018 finanční prostředky ze soudní úschovy v celkové výši 131 000 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ivan David vzpomíná: Jeden docent z Brna mi vykládal, jak je Praha zkažená. A když to vidím dnes...
Jednoho dne vyrazil psychiatr a někdejší ministr zdravotnictví za ČSSD na výlety po republice. Při svých toulkách náhodou narazil na docenta z Přírodovědecké fakulty v Brně, který si mu stěžoval, jak jsou Pražané hrozní. Vždyť přece kdysi dávno vítali v ulicích města i Hitlera. Až tak jsou prý „Pražáci“ otřesní. To by se v Brně stát nemohlo, tvrdil tehdy na výletě pan docent. Ivan David se s odstupem let snaží doložit, že i v Brně se dějí dost hrozné věci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Alkohol mladistvým v Praze u škol většinou prodali
Inspektoři České obchodní inspekce pro Středočeský kraj a Hl. m. Praha v posledních dnech měsíce května provedli kontroly zaměřené na prodej alkoholických nápojů osobám mladším 18 let. Alkohol prodali figurantům v 7 případech z 12 kontrol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Herman (KDU-ČSL): Svoboda a odpovědnost, ideály let 1918 i 1989 zůstávají i dnes platné
První lavička Václava Havla na Slovensku byla odhalena v Košicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ZP 211 podpoří telemonitoring těhotných
Zdraví vede ke štěstí a šťastný život je to, o co všichni usilujeme. Proto ZP 211 vymýšlí nové projekty posilující zdraví svých klientů. Nyní přichází s podporou telemonitoringu, tedy moderní metody sledování zdravotního stavu pacienta na dálku. Týkat se bude sledování žen s těhotenskou cukrovkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zbořil oceňuje přínos Trumpa: Začal říkat otevřeně, o co jde. Ne ty ideologické příběhy...
Politolog Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro První zprávy.cz okomentoval dění na mezinárodní i na domácí politické scéně. Konstatoval, že je stále více jasnější, že v politice nehrají prim ideály, ale ekonomické zájmy. Za ekonomické zájmy se vedou i války. Platí to prý i u nás. Prezident Zeman to podle Zbořila dokazuje. Americký prezident Trump se pak od jiných světových politiků odlišuje tím, že tuto věc říká v podstatě otevřeně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Kauza Zadeh - Nová obžaloba (12. část)
aneb Týrání vazbou pokračuje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Chmelík (TOP 09): Proč jdeme v Liberci do voleb na společné kandidátce?
Mnozí lidé se mě v posledních dnech ptají proč jdeme vlastně s těmi Starosty na společnou kandidátku. Co z toho máme, že nechceme jít sami? Komu to prospěje? Jak to bude až skončí volby? Jak uděláme, aby TOP 09 byla ve volbách vidět?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Prezident německé THW navštívil sklady SSHR
Do skladu SSHR v Doksech u Máchova jezera přijel prezident německé organizace THW (Technische Hilfswerk) Albrecht Broemme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jednání nejmocnější sedmičky světa: Pojďte, spojíme se všichni proti Trumpovi, burcoval prý Macron
V kanadském La Malbaie v pátek večer odstartovalo jednání skupiny G7. Prezident Spojených států Donald Trump prý jednání hned na počátku v podstatě rozbil požadavkem, aby se Rusko vrátilo do skupiny ekonomicky nejsilnějších zemí světa. Ostatní země s tím však nesouhlasily – kvůli ruské anexi ukrajinského Krymu v roce 2014. A to nebylo jediné jablko sváru, které Trump hodil na jednací stůl. Rozbroje mezi představiteli G7 probíhaly i kvůli řadě dalších věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Básník Karel Sýs: rejžkové, putnové, kolik v sobě ještě máte té žluči? Takhle si nepouštěl hubu na špacír ani Goebbels
Čechami, nebo alespoň jejich „lepší část“, obchází strašidlo. Dostalo se dokonce až do pořadu Nory Fridrichové a jmenuje se Karel Sýs. S literátem jsme si povídali o velkém rozruchu, který vyvolal návrh na jeho ocenění státním vyznamenáním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Chcete strávit noc v muzeu? Pražská muzejní noc vám to umožní již popatnácté
V letošním roce, kdy Národní muzeum slaví výročí 200 let od svého založení, se uskuteční Pražská muzejní noc již popatnácté. V sobotu 9. června v 19 hodin otevře své dveře 50 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí v celkem 77 objektech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zelení: Proč podporujeme zastropování zemědělských dotací z EU
Pokud chceme mít dostatek vody, žít v rozmanité krajině a jíst zdravé potraviny, musíme podpořit malé a střední zemědělce a oslabit velké agrární společnosti, pro které je zemědělská půda pouhým dotačním byznysem. Proto je třeba omezit snadné přerozdělování prostředků velkým „průmyslovým“ zemědělským podnikům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ŘSD: Od června mohou řidiči v Jihlavském tunelu využít navigaci
Ředitelství silnic a dálnic provedlo společně s Waze CZ komunitou a společností Waze první instalaci Waze Beacons (majáků) v celém profilu Jihlavského silničního tunelu. Instalace proběhla 26. 5. 2018 a majáky byly zařazeny do reálného provozu v navigaci Waze pro všechny její uživatele 30. 5. 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Volfová (ANO): Zlepšení výhledu ratingu kraje je jasným signálem, že jdeme správným směrem
Vyrovnané hospodaření, financování kapitálových výdajů výhradně z vlastních zdrojů, oblast likvidity, dodatečná tvorba rezerv nebo nízké provozní výdaje. Nejen to se promítlo v novém ratingovém hodnocení Libereckého kraje od agentury Moody's.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
KRNAP: Ředitel Böhnisch získal Cenu Josefa Vavrouška
V letošním roce Cenu Josefa Vavrouška za výjimečný počin získal současný ředitel Správy Krkonošského národního parku Robin Böhnisch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Průmysl 4.0 v České republice stále spíše vizí než realitou
Zavádění průmyslu 4.0 do praxe, úroveň spolupráce s technickými univerzitami a pracovní podmínky zdejších českých i zahraničních zaměstnanců - to byla témata úterní návštěvy předsedy Pirátů a Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj Ivana Bartoše a poslankyně Lenky Kozlové ve společnosti FOXCONN CZ v Kutné Hoře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Baránek (Soukromníci): Nešlo zdaleka jenom o novelu protikuřáckého zákona
V průběhu několika posledních měsíců jsem vás poměrně často informoval o průběhu příprav novely tzv. protikuřáckého zákona. Optimismus u mne pramenil jednak z detailních informací od předkladatele novely pana Marka Bendy a také z toho, že novelu podpořilo podpisem celkem 85 poslanců z 8 parlamentních klubů. Jediná KDU-ČSL se nepřipojila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš byl u výslechu kvůli Čapímu hnízdu. Policista Nevtípil si předvolal i jeho ženu a dceru
Premiér Andrej Babiš (ANO) poprvé vypovídal ve čtvrtek na policii jako obviněný v dotační kauze Čapí hnízdo. Informuje o tom deník Právo. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Změny v dohledu nad spotřebitelskými úvěry
Od 1. června musí mít nebankovní poskytovatelé spotřebitelských úvěrů licenci od České národní banky. ČNB je také jediným dohledovým orgánem, který řeší stížnosti spotřebitelů na poskytovatele úvěrů, na jejich všeobecné obchodní podmínky apod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
TOP 09: Zajistíme dostupné bydlení v metropoli
Volební koalice TOP 09 a hnutí Starostové a nezávislí představila Plán pro zajištění dostupného bydlení v Praze. Jedná se o palčivý problém stávajících i budoucích rezidentů. Praha se stává městem, kde si ani dobře vydělávající obyvatelé nedokážou snadno pořídit byt. Odborníci a politici z volební koalice zpracovali konkrétní návrhy, jak zajistit pro Pražany dostupné bydlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zálom (Svobodní): Alespoň jednu chvilku pro svobodu
V mnoha městech České republiky se demonstrovalo proti Andreji Babišovi, prezidentu Zemanovi a růstu moci komunistů. Demonstrace organizovalo sdružení Milion chvilek pro demokracii. Svoji alespoň jednu chvilku by si však zasloužila také svoboda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Klíčové společnosti skupiny Český aeroholding dosáhly v minulém roce provozního zisku ve výši 4,9 miliard
V roce 2017 dosáhly klíčové společnosti skupiny Český aeroholding (ČAH) provozního zisku (EBITDA) ve výši 4,9 miliardy korun. To představuje meziroční nárůst o 14 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
V USA se rozmáhá totalita sexuálních menšin. Chovají jako kdysi komunisté, nezastaví se před ničím, říká tamní spisovatel
Americký konzervativec Rod Dreher má za to, že ve Spojených státech stále více vystrkuje růžky totalita. Totalita ne nepodobná té, která opanovala naši vlastní zemi v roce 1948. Rozdíl je snad jen v tom, že v USA se k moci nederou komunisté, ale údajně privilegovaná komunita příslušníků sexuálních menšin. Američané to cítí a nelíbí se jim to. Proto poslední prezidentské volby vyhrál Donald Trump. Jde prý o snahu zastavit ještě nástup této totality.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Pan Telička - já nic já muzikant, nicméně orchestr za který hraje...
Pokud pan Telička otevřeně svaluje odpovědnost za chování suverénního politického subjektu SPD na pana Andreje Babiše, pak pana Teličku ujišťuji, že pan Babiš nepřevlékl „kabát“ a je stále předsedou nikoliv SPD, ale Hnutí ANO 2011.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Nový ředitel sekce regulace a mezinárodní spolupráce na finančním trhu ČNB
Novým ředitelem sekce regulace a mezinárodní spolupráce na finančním trhu České národní banky se od 1. července 2018 stane Vojtěch Belling, který nyní vede odbor EU a mezinárodních organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ZP 211 ví, jak dětem uchovat krásný a zdravý úsměv po celý život
Úroveň prevence zubního kazu v České republice dlouhodobě zaostává za evropskými standardy - a ZP 211 chce aktivně přispět ke zlepšení situace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
NPÚ: Výjezdní zasedání vedoucích odborů památkové péče se zaměřilo na nástěnné malby
Ve dnech 5. a 6. června se uskutečnilo výjezdní metodické zasedání vedoucích odborů péče o památkový fond z jednotlivých územních odborných pracovišť a generálního ředitelství Národního památkového ústavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Miniterstvo kultury: Pietní akt k 76. výročí lidické tragédie
Ministr Šmíd uctí spolu s dalšími ústavními činiteli a představiteli veřejného života 10. června 2018 památku zavražděných lidických občanů. Vzpomínková akce k 76. výročí lidické tragédie se koná pod záštitou ministra kultury v Památníku Lidice - příspěvkové organizaci MK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Trdelník v multikulturní křeči
Jsem dalek toho, abych kritizoval brněnské firmy, a to bez ohledu na to, zda si za podivných okolností mastí kapsu na justičním paláci, nadjezdech vedoucích odnikud nikam nebo na přesunu nádraží právě tak odnikud nikam.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
To tu ještě nebylo. Sněmovní komise žádá výslech Bakaly, Pokorného a několika expremiérů
Když se Piráti dostali do Sněmovny, prosadili vznik vyšetřovací komise ke kauze OKD. Chtěli si posvítit na situaci kolem této firmy od devadesátých let minulého století, tedy ještě dávno předtím, než se ministrem financí stal Bohuslav Sobotka (ČSSD), který privatizaci dokončil. Lidové noviny prý získaly tajný dokument, který naznačuje, co se před komisí bude dít teď. Před poslanci možná stane sám Zdeněk Bakala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Na pravdu si člověk občas musí počkat
Komentář na facebookovém profilu k důsledkům ekonomických škrtů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Musíme posílit schopnost odstrašení, shodli se prezidenti zemí NATO
Hlavy devíti států střední a východní Evropy dnes ve Varšavě vybídly Severoatlantickou alianci, aby – po pozemních silách – posílila své „východní křídlo“ také o letecké a námořní jednotky. Uvedl to hostitel schůzky, polský prezident Andrzej Duda, jehož citovala tisková agentura PAP. Prezidenta Miloše Zemana ve Varšavě zastupoval předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO), napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist