Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2022
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 67x, což odpovídá cca 3.496-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Odvolání šéfa institutu robotiky ČVUT bylo podle Babiše nesmyslné
Odvolání ředitele Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) Vladimíra Maříka bylo podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nesmyslné. Premiér to uvedl dnes na facebooku. CIIRC patří pod České vysoké učení technické (ČVUT). Rektor ČVUT Vojtěch Petráček odvolal Maříka v pondělí a zdůvodnil to dlouhodobými spory mezi ním a Maříkem o fungování školy. Podle Babiše je ale Mařík přední odborník a premiér uvedl, že věří, že rektor odvolání zruší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Deprese, alkohol... Transgender aktivista Marie Feryna nepopřel znásilnění na Klinice. A takto onálepkoval ty, kteří o těžkém zločinu informovali
Skandál se dvěma znásilněními v Autonomním sociálním centru Klinika na pražském Žižkově, jichž se měl dopustit transgender aktivista Jiří (Marie) Feryna, nabírá na obrátkách. Sám klíčový aktér vysvětluje, co se vlastně v centru stalo. Za vším prý stojí počínající silné psychické problémy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
MHMP: Informace o dopravním opatření v souvislosti s koncertem Ozzy Osbourne
Ve středu 13. června 2018 od 01.00 do 24.00 hodin budou pro dopravu uzavřeny některé komunikace v Praze 18 a 19 v souvislosti s koncertem Ozzy Osbourne na Letišti Letňany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
VIDEO Mirda Kalousek je magor s průsery a štěká na Rusko, žhavil drát Jaromír Soukup. Pak přišel přídavek rovnou z TOP 09
V novém díle pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa byl ústřední postavou Miroslav Kalousek a jeho bojkot ruskému mistrovství světa ve fotbale. Putin je totiž jako Hitler. A proti čemu dalšímu Kalousek protestuje? A co má společného s Junckerem? I na to přinesl Jaromír Soukup odpovědi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO z parlamentu Německa: AfD vyzvala k minutě ticha za 14letou Němku zabitou migrantem. Zuřivá reakce následovala
Případ dívky z německého Wiesbadenu znásilněné a zavražděné iráckým migrantem vzbudil pozdvižení i v samotném Bundestagu. Jeden z poslanců Alternativy pro Německo věnoval svůj čas za řečnickým pultíkem její památce. Reakce levicových poslanců byla neuvěřitelná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Čas, kdy se dalo jednat bez nátlaku, je pryč! Středula svolává protestní mítink odborů
Na úterý byl svolán protestní mítink odborů. Ty protestují proti současné vládě v demisi, která s odboráři nekomunikuje a slibuje nesplnitelné. Odborový předák Josef Středula v rozhovoru pro ZDROJ připustil, že jádrem mítinku bude kritické chování vlády jako zástupce zaměstnavatelů. Babiš s nimi prý nekomunikuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
,,Ne, migrace za to nemůže." Robejšek předkládá, co se děje v Německu po migrantské vraždě 14leté dívky
Zakladatel Realistů a politolog dlouhodobě pobývající v Německu se podíval do trojích tamních novin, aby zhodnotil, jak své čtenáře informují o vraždě čtrnáctileté Susanny, které se měl dopustit uprchlík z Iráku. A dospěl k důležitému zjištění. Přesvědčte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Vážné nařčení Babiše: ANO ohrozilo bezpečnost Česka. Nesplněné sliby. Už jsou mrtví, hrozí akce
Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček se ve svém komentáři pro ParlamentníListy.cz rozepsal o bezpečnostní sebevraždě hnutí ANO. "Hnutí ANO na jedná straně rozdává miliony a miliardy a na druhé straně škrtá ve výdajích na místech, kde to může způsobit vážné bezpečnostní riziko pro celou ČR. Je to záměr nebo neprofesionalita?" ptá se Ondráček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Václav Cílek pro PL: Bude málo vody, i u nás. Zažijeme šok. Svět narazí na úplné dno
ROZHOVOR V Česku směřujeme k chronickým problémům se zásobováním vodou. Ve světě je jí nedostatek a z toho vyplývající neúroda mohou způsobit cenový šok podobný tomu, který odstartoval arabské jaro a tamní sociální bouře a občanské války. Geolog a klimatolog Václav Cílek tvrdí, že politiku doteď destabilizovali politici a války, ale nyní narážíme na materiální dno. Tím je dostupnost vody, potravin a energií. Nejhrozivější situaci vidí v Pákistánu, kde prodávat heroin není tak lukrativní jako prodávat vodu. Organizovaný zločin s ilegálními vodovody podchytává současnou vodovodní síť a díky propojení s policií a politiky vytvořil spiknutí, jehož obětí jsou nejchudší lidé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Kalousek a ČT. Erik Best přišel na zajímavé věci
Americký novinář působící v Česku Erik Best se ve svých dvou komentářích zamyslel nad aktuálními tématy – nad veřejnoprávní Českou televizí a nad preferencemi politických stran. Píše to na webu FSfinalword.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Valachová navrhuje snížení příplatků pro učitele. Pedagogická komora se od novely distancuje
Pedagogická komora se distancuje od návrhu novely zákona o pedagogických pracovnících, který zpracovala Kateřina Valachová a který 29. května předložila skupina poslanců ČSSD. Exministryně školství sdělila, že změny konzultovala s učiteli a řediteli škol. V důvodové zprávě se přímo uvádí, že byly „vydiskutovány a podpořeny většinou odborných asociací ředitelů škol, zástupců odborů i sociálních partnerů“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Co se děje u Pirátů na severu? Stranu opouští aktivistka Přibylová, která jezdila za uprchlíky. Mluví o šikaně a ohýbání pravidel výběrových řízení
VÍME PRVNÍ Pirátskou stranu opouští jedna z jejích nejvíce viditelných tváří v Ústeckém kraji, aktivistka a pracovnice v sociálních službách Barbora Přibylová. Svůj odchod ze strany po pěti letech oznámila v pátek 8. června na svém facebookovém profilu. Podle Přibylové ve straně „zhasíná idea dobrovolnictví a přichází finanční motivace“. Akční dobrovolnice, která spolu s týmem lidí jezdila pomáhat za uprchlíky na Balkán a organizovala pro ně dobročinné sbírky, rovněž hovoří o „ohýbání pravidel u výběrových řízení“ a „společenské šikaně“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
VIDEO Lidé se bojí Ruska. Vím to, řekl Andrej Kiska. Na Slovensku se mu přihodilo něco, co stojí za vidění
Letní sezóna je v plném proudu, vedro žene lidi k vodě a spotřeba zmrzliny roste. Jenže vedro ne vedro, politici dál pracují na plné obrátky. V Česku se sestavuje vláda a klid rozhodně nepanuje ani na slovenské politické scéně. O rozruch se postarali slovenský prezident Andrej Kiska a bývalý premiér Robert Fico. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zatímco se Západ hádal, Putin a Si Ťin-pching se domluvili. Zde je výsledek
Summit G7 pořádaný v kanadském Quebecu má dohru. O tu se ale postarali úplně jiní světoví lídři v čínském městě Qingdao. Tam se paralelně s G7 koná setkání Šanghajské organizace pro spolupráci (SCO), která mimo jiné sdružuje Čínu, Rusko a Indii. Jednání od sebe nemohla být rozdílnější. Putin se chce setkat s Trumpem, pomoc nabídlo Rakousko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Bacha na Halíka? Vy vzdělanci, nevzdělancům v hospodách to nevysvětlíte, směje se Zdeněk Zbořil Eriku Taberymu. I pracovníkům ČT, kterých by Klaus 1000 poslal k pásu
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Je vůči americkému prezidentovi vnímavější než mnozí čeští a evropští političtí činitelé, kteří, dovolil bych si říci, sami sebou nejsou, spíše bychom mohli říci, že jsou jen přihližiteli,“ komentuje vystoupení exprezidenta Václava Klause v nedělní Partii na Primě politolog Zdeněk Zbořil. A že by mohli najít někteří zaměstnanci ČT uplatnění v automobilce? „U VW v Mladé Boleslavi a přidružených závodech je všechno přesně spočítáno do posledního šroubku a odborové organizace vědí do poslední koruny, kolik a za co je tam možné vydělat,“ podotýká Zbořil. V souvislosti s propouštěním v Českém rozhlase se politolog ptá: „Kdo chrání redaktory ČRo a kdo chrání posluchače ČRo před ČRo?“ V Rozjezdu rozebírá i důvod nebezpečí, kterému může být za své názory vystaven kněz a teolog Tomáš Halík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Babiš: Merkelovou jsme k uznání chyby dotlačili i my
Premiér Andrej Babiš (ANO) očekává, že kvóty na přerozdělování uprchlíků v rámci států Evropské unie jsou definitivně překonané. Za výsledek celoevropského vývoje, ale i diplomatických snah České republiky a celé Visegrádské skupiny považuje vyjádření německé kancléřky Angely Merkelové, která podle magazínu Spiegel zpětně vidí rozhodnutí o kvótách kriticky. Prosazení kvót navzdory odporu několika zemí, mezi nimiž byla i Česká republika, podle Merkelové nepřispělo ke smíru v Evropě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
VIDEO a FOTO Příprava k obraně hranic, útok na nepřítele. Karla Šlechtová s generálem Opatou navštívili elitní vojáky
Zahraniční vojenskou misi v Lotyšsku ve čtvrtek posílí první čeští vojáci. V rámci předsunuté vojenské přítomnosti bude působit do 60 elitních příslušníků české armády. S všemi se v pondělí v Hranicích na Moravě rozloučila ministryně obrany Karla Šlechtová s náčelníkem generálního štábu gen. Alešem Opatou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Rok po „Kataru“ Saúdové dál zatvrzele přijímají rány
Rijád musí přihlížet, jak Katar dál prospívá, ale už více méně mimo rámec nefunkční GCC, zato v náruči s Íránem a Tureckem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hovado, v USA by mu urazili hlavu. Rudá armáda nás neosvobodila. Pane Ovčáčku, rozbili to jen tak trochu? Výrok „fašistické svině“ začal válku o pomník Rusům
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se na svém facebookovém profilu velmi halasně rozčílil. Nechyběla ani ostrá slova. Důvodem bylo poničení pomníčku osvoboditelů u Pražského hradu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Kalousek je magor, smál se ve své televizi Soukup. A politik vrací úder: Ty nájemný kašpare...
Generální ředitel TV Barrandov se ve svém novém díle pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa pořádně pustil do Miroslava Kalouska například kvůli jeho bojkotu ruského mistrovství světa ve fotbale, v němž přirovnal Putina k Hitlerovi. A protože to byl pořádný nášup, nezbývalo Kalouskovi, než se na celý díl věnovaný převážně k zodpovězení otázek ohledně jeho osoby také podívat. „Ty nájemný kašpare,“ bouchl do stolu po zhlédnutí Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Při opravě orloje objevili sochy a dopis, tajnou místnost nenašli
Při opravě orloje na Staroměstské radnici v Praze restaurátoři objevili v dutinách u kalendária kamenné sochy zvířat a dopis od sochaře Vojtěcha Suchardy, který orloj opravoval krátce po druhé světové válce. Pátrali i po tajné místnosti, o jejíž existenci napovídalo několik indicií, nepodařilo se ji ale objevit. Novináře dnes s nálezy seznámili restaurátoři a zástupci pražského magistrátu. Oprava radnice začala loni v dubnu, nyní je orloj v restaurátorských dílnách. Na věž radnice se vrátí nejpozději s koncem letních prázdnin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vydavatel ParlamentníchListů.cz podává stížnost na Českou televizi ve věci pořadu Newsroom ČT24
Česká televize odvysílala v neděli v rámci pořadu Newsroom ČT příspěvek o serveru ParlamentníListy.cz. V předtočené reportáži ale uvedla zastaralé a aktuálnímu stavu neodpovídající informace. ParlamentníListy.cz podají vůči postupu České televize stížnost Radě ČT i RRTV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek. Merkelovou je už nutné izolovat
Já, Evropská unie vyrazím proti americkým clům, oznámila Merkelová. Výrok Merkelové je doslova signifikantní pro dnešní stav v Evropské unii. Zatímco předseda Evropské komise Juncker slibuje cestu do Washingtonu, aby urovnal nebo se alespoň pokusil urovnat vztahy s USA, nesoudná německá kancléřka Merkelová, ač nemá žádný mandát, jménem EU vyhlašuje USA obchodní válku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ČSSD vyšle v Brně do senátních voleb Kosorina z Armády spásy
Kandidátem ČSSD do Senátu ve volebním obvodu 59 v Brně bude ředitel brněnského Centra sociálních služeb Armády spásy a předseda Potravinové banky pro Brno a Jihomoravský kraj Pavel Kosorin. Bude kandidovat jako nestraník. Novinářům to dnes řekli Kosorin a předseda brněnské ČSSD Oliver Pospíšil, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Proruští hovňousové, napsal Pavel Šafr. Takhle se ožrat. Ještě dnes zuří válka po vystoupení Václava Klause st. na Primě
Exprezident Václav Klaus si včera pustil pusu pořádně na špacír. Svěřil se, že pro něj dnešní Rusko nepředstavuje žádnou hrozbu. Souhlasí s Donaldem Trumpem v tom, že by se Rusko mělo účastnit vrcholných mezinárodních jednání. Vrátil se také k chystanému propouštění v řadách Českého rozhlasu. Štiplavě vyjádřil naději, že k něčemu podobnému dojde i v České televizi a tito zaměstnanci poté posílí například český automobilový průmysl. Klausovy výroky nezůstaly bez reakcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vy fašistické svině, zlobí se Ovčáček. Někdo totiž už úplně zničil pomník Rudé armády, který on umýval
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se na svém facebookovém profilu velmi halasně rozčílil. Nechyběla ani ostrá slova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kauza „kebab, po kterém se zvracelo“: Pozor, je to velmi vážné, informovala TV Nova. ČT přidala jiné informace
Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček před pár dny na sociálních sítích napsal, že v kebabech v Hradci Králové byl jed, že mnoho lidí skončilo v nemocnici a že on dá před kebabem konzumovaným především v muslimských zemích přednost raději vepřovému. Veřejnoprávní Česká televize a soukromá televize Nova se na pořad podívaly každá z trochu jiného úhlu. Sluší se přidat i jedno varování? Pozor, aby se vám z některého ze záběrů nezvedl žaludek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Sledují vás vozidla americké ambasády? Vadíte někomu v hnutí ANO? Co firma OMNIPOL? Rozhovor s ministryní Šlechtovou rozevře bolavé rány
ROZHOVOR „Na resortu obrany existují sítě klientelistických tlaků, které jsou v tomto případě velmi aktivní a ani to neskrývají,“ uvádí velmi otevřeně ministryně obrany Karla Šlechtová pro ParlamentníListy.cz. Těch zajímavých odpovědí je samozřejmě mnohem víc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Šmíd se zúčastní slavnostního zahájení projektů NPÚ v Telči a Uherčicích
Společně s předsedou vlády slavnostně zahájí 22. 6. 2018 v dopoledních hodinách projekt „Státní zámek Telč – Růže Vysočiny“ a projektu „Zámek Uherčice - šlechtické sídlo jako divadelní scéna“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Osmý ročník projektu „Učme se přežít“ odstartoval
Motocyklisté jsou ne náhodou považováni za nejohroženější skupinu účastníků silničního provozu. Pravděpodobnost, že při své jízdě utrpí smrtelné zranění, je totiž 20x vyšší než u cestujících v osobních automobilech. Navíc ti, kteří sedlají sportovní stroje, umírají až 4x častěji než jejich kolegové na cestovních motocyklech. Ovšem zdaleka ne vždy je na vině motorkář.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Tylová (Piráti): Petice bojuje za snížení hluku z dálničního okruhu
Pirátská kandidátka na senátorku za Prahu 12 Eva Tylová iniciovala petici proti nadměrnému hluku z pražského dálničního okruhu, který je na hranici současného povoleného limitu. Dokument již podpořily první desítky lidí. Petice navazuje na nedávnou stížnost senátorů k Ústavnímu soudu ČR, ke které se přidali pirátští senátoři Libor Michálek, Ladislav Kos a Renata Chmelová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Žába a sporák. Redaktorka ČT se pustila do komentování Babiše, Česka a politiky vůbec... I když její práce je jiná
Sportovní komentátorka Darina Vymětalíková nevěnuje pozornost jen dění na sportovních hřištích. Bedlivě sleduje také dění na české politické scéně. A zajímavým způsobem je komentuje. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO To je záhada: Kudy k nám jdou uprchlíci? Reportér pátral po nové trase do Evropy
V roce 2015, kdy vrcholila migrační krize, utíkaly přes tzv. balkánskou cestu do Evropy stovky tisíc lidí z Blízkého východu, Asie, nebo Afriky. Dnes je tato cesta víceméně uzavřená. V Bosně a Hercegovině se přesto hromadí další uprchlíci. Jak je to možné? Reportér TV Prima se vydal zjišťovat detaily přímo na místo, do jednoho z nelegálních uprchlických táborů nedaleko hranice s Chorvatskem. Padesát tisíc migrantů se chystá jen odsud pochodovat do Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: G-7 mizí v propadlišti dějin?
Schůzka vedoucích představitelů Německa, Francie, Británie, Itálie, Japonska a Kanady s americkým prezidentem Donaldem Trumpem vztahy s partnery spíše vyhrotila. Ono taky o čem jednat, když tam chybí Rusko a Čína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Matteo Salvini ucpal migrantům díry: Připluli jste do Itálie, ale my vás k nám nepustíme. Jsou zde nová opatření
V Itálii se skutečně začínají měnit poměry. Nový italský premiér je v úřadu jen pár dní, a přesto už došlo k důležitému obratu v přístupu k uprchlíkům. Agentura Reuters přináší více informací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Červíček (ODS): Mnohokrát řeš (diskutuj a prověřuj) a jednou řež (resp. vypisuj)
Komentář na facebookovém profilu k událostem uplynulého týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Referendum v ČSSD: 60 procent pro vládu s Babišem, odvolily dvě třetiny stranických buněk
Blíží se „den D“. V pátek 15. června sociální demokracie oznámí národu, jak dopadlo její vnitrostranické referendum o možném druhém vládním angažmá po boku trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše (ANO). Jak to zatím vypadá? Vznikne nová vláda ANO a ČSSD s podporou komunistů? Pondělní Lidové noviny nahlížejí sociální demokracii pod pokličku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hrad: Porada expertního týmu prezidenta republiky
V neděli dne 10. června 2018 se na zámku v Lánech konala porada expertního týmu prezidenta republiky Miloše Zemana za účasti ministra dopravy Dana Ťoka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš a saský ministerský předseda Kretschmer připomněli 25 let česko-saské spolupráce
Předseda vlády Andrej Babiš se v pondělí 11. června 2018 zúčastnil oslavy 25. výročí podpisu Společného prohlášení předsedy vlády ČR a ministerského předsedy Svobodného státu Sasko v Drážďanech. Se saským ministerským předsedou Michaelem Kretschmerem zároveň jednal o rozvoji přeshraniční dopravní infrastruktury i policejní a kulturní spolupráci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zemánek (ČSSD): Teze k situaci ve stavebnictví – servitizace
Etika (teorie morálky) se zabývá teoretickým zkoumáním hodnot a principů, které usměrňují lidské jednání v situacích, kdy existuje možnost volby prostřednictvím svobodné vůle. Hodnotí činnost člověka z hlediska dobra a zla. Sokratés např. tvrdí, že ,,poznání“ je ctnost a „neřest“ je důsledkem neznalosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jsou to pořád titíž komunisté, varoval z ČT Gazdík, když se s Tvarůžkovou bavil o možné vládě
Předseda hnutí STAN, poslanec Petr Gazdík, byl hostem Zuzany Tvarůžkové v Interview ČT24. Diskuse se nesly především nad formátem vznikající vlády. Gazdík připustil, že hlasovací koalice ve Sněmovně ve formátu ANO, SPD, KSČM opravdu existuje a bude podle něj těžko přehlasovatelná. Zároveň věří v proevropsky nastavené směřování vlády a Babiše pochválil za přizvání k jednání o zahraniční politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Acorus: Darujte sílu obětem domácího násilí
Česká značka Kantu ve spolupráci s webovým portálem Moje Jóga organizuje 2. ročník charitativního projektu na podporu centra ACORUS, které pomáhá obětem domácího násilí. Tématem letošního ročníku je žena-bojovnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Mělnická TOP 09 zvolila nové vedení
TOP 09 Mělník obměnila na nedělním sněmu své čelní představitele. Region nově povede Oskar Blažek a ve svých 23 letech se tak stává vůbec nejmladším předsedou v barvách TOP 09. Důvěru spolustraníků si získal vizí nové energie pro Mělnicko a dobrým výsledkem v loňských sněmovních volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Šlechtová: Účastí v alianční předsunuté přítomnosti v Pobaltí plníme spojenecké závazky
Ministryně obrany Karla Šlechtová, náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Aleš Opata, velvyslankyně Kanady Barbara C. Richardson a velvyslanec Lotyšska Alberts Sarkanis navštívili českou jednotku, která bude působit v mnohonárodním praporu pod vedením Kanady v rámci alianční předsunuté vojenské přítomnosti (eFP) v Lotyšsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Úhlavní politická sokyně Jiřího Drahoše promluvila. A právě Drahoš by měl zpozornět
Drahošova úhlavní sokyně přechází od ČSSD k ANO. Senátorka Syková si prý přeje "stabilní vládu, aby tady už konečně byl klid a mohli jsme pracovat ve prospěch lidí". Rozhovor s profesorkou Evou Sykovou vedl server aktualne.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Světové ceny, třetinové platy, pětinové důchody. Zato musíme zbrojit a podporovat NATO! Samé kecy, nic se nemění. Analytik Koller předkládá tvrdá data
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Stále více lidí se ptá, proč zbrojit, kolik a za kolik. Zbrojit, či nezbrojit, toť otázka. A proč zrovna 2% z HDP? Je zajímavé, že naši bojechtiví politici obvykle řeční o procentech HDP, které musíme dávat na obranu, ale snaží se neuvádět konkrétní čísla, nebo jen to nepatrné zvýšení a pouhých několik miliard. Takto se zamýšlí analytik Martin Koller a předkládá k tématu jasná čísla a odůvodnění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Piráti do senátních voleb postaví dvanáct vlastních kandidátů, další podpoří
Piráti mají pro Senát 12 kandidátů. Patří k nim mimo jiné někdejší náměstek ministra financí Lukáš Wagenknecht nebo bývalý vládní úředník Karel Štogl, který před půlrokem neúspěšně usiloval o prezidentskou kandidaturu. Piráti podpoří minimálně další čtyři adepty na senátory, například bývalého poslance Zelených Přemysla Rabase. ČTK o tom dnes informovala mluvčí Pirátů Karolína Sadílková s tím, že nominace strana minulý týden uzavřela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Papež František k energetické problematice: Civilizace potřebuje energii, ale užívání energie nemá civilizaci zničit!
Papež František v sobotu promluvil ve Vatikáně k publiku tvořenému představenstvem šesti ropných společností. Padesátka průmyslníků se sem poprvé sjela na sympozium pořádané Papežskou akademií věd a vatikánským Úřadem pro integrální lidský rozvoj na téma přechodu k novým energetickým zdrojům a péče o společný dům. V obsáhlé promluvě načrtl papež křesťanský pohled na energetickou problematiku vyjádřený v posledních dvou sociálních papežských encyklikách jménem Caritas in veritate a zejména Laudato si.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vláda: Oznámení o vyhlášení výběrového řízení na pozici ředitele GIBS
Předseda vlády České republiky tímto v návaznosti na usnesení vlády č. 282 ze dne 30. dubna 2018 oznamuje rozhodnutí předsedy vlády o vyhlášení výběrového řízení na obsazení služebního místa: ředitel Generální inspekce bezpečnostních sborů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Přestaňte už konečně lhát a manipulovat s lidmi
Komentář na facebookovém profilu k informacím o SPD v médiích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hitparáda profláklých tváří. V čem Miroslava Němcová drhne? Politologové rozebírají demonstrace proti Zemanovi a Babišovi
POLITOLOGOVÉ Demonstrace proti mocenskému bloku Andreji Babišovi a Miloši Zemanovi v řadě měst i protesty při návštěvách vlády v regionech dokazují, že obavy z nástupu autoritářské vlády Andreje Babiše spojené s komunisty ve společnosti neoslabují. A podle politologů se dá očekávat, že po klidnějším prázdninovém létě budou na podzim, vzhledem ke komunálním a senátním volbám, ještě gradovat. „Přibude jich začátkem září, protože celá řada happeningů, protestů a demonstrací se bude vztahovat k podzimním volbám. Už nyní se na nich začínají prezentovat politici z pravostředového světa,“ poukázal na účast některých opozičních politiků na jedné z největších demonstrací, která se uskutečnila minulý týden v Praze, politolog Jan Kubáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Publicista Hoffman promluvil na veřejnoprávních vlnách: Doba, kdy pro EU a USA bylo výhodné mít Rusko za nepřítele, pomalu končí
Komentátor a publicista Ivan Hoffman se věnuje právě skončenému summitu G7 v kanadském Torontu. Na vlnách Českého rozhlasu Dvojka se vyjádřil k tomu, jaký postoj by měl svět přijmout ohledně ruských sankcí. Společně s moderátorkou Zitou Senkovou řešil Hoffman také migrační politiku nebo Babišovu budoucí vládu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Klub českých turistů slaví 130 let
Dnes je to přesně 130 let, kdy byl založen Klub českých turistů. Přejeme všechno nejlepší a hodně našlapaných kilometrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Týden ve znamení mistrovství světa, Fedu i ECB…
Začíná týden, který bude jen přetékat zajímavými událostmi. Kromě startu fotbalového mistrovství světa v Rusku to bude především zasedání Fedu a ECB, které přitáhne lví díl pozornosti. Vyšší americké sazby a signál blížícího se konce QE v eurozóně přitom opět mohou rozkolísat rozvíjející se trhy… a s nimi nakonec i českou korunu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Havlova návštěva v USA, rok 1990: Poteče krev. Připravte se na rozdělení bohatství, řekl prý významný Američan
Ekonom Dušan Tříska se v magazínu Reflex rozhovořil mimo jiné o rozpadu sovětského impéria. Ale také i o scéně v Bílém domě. A co si myslí o nadcházejícím summitu Donalda Trumpa a Kim Čong-una? I to Tříska zhodnotil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš jednal s tajemníkem Světové turistické organizace OSN
Předseda vlády Andrej Babiš se setkal v pondělí 11. června 2018 s generálním tajemníkem Světové turistické organizace OSN Zurabem Pololikashvilim. Tématy jednání byly oblast cestovního ruchu, jeho přínos pro českou i světovou ekonomiku a zasedání Komise pro Evropu v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Sokolové v Novém Hrádku pořádají slet
Poslední generálkou před konáním XVI. všesokolského sletu v Praze bude v sobotu 16. června župní slet v Novém Hrádku na Náchodsku. I když zdejší jednota nepatří v Královéhradeckém kraji k těm největším, má tady pořádání sletů téměř 90letou tradici. Letos na něm vystoupí 400 cvičenců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Trump to určitě nevzdá. A to je pro svět dobře…
Trump v rámci své předvolební kampaně slíbil revoluci v podstatě proti všemu, co tehdy Obamova administrativa, ale i administrativa jeho předchůdců včetně republikánských představovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
FNUSA: Parkování u nemocnice je čím dál větší problém
Parkování v okolí Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (dále též „FNUSA“) se stává čím dál větším problémem, a to především pro pacienty. Nemocnice se potýká s nedostatkem parkovacích míst v dostupné vzdálenosti od areálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Andrej Babiš manažersky selhal
Komentář na facebookovém profilu k sestavování vlády Andrejem Babišem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ČSSD a Zemanovci se dohodli na podpoře. V komunálních volbách ve Zlíně
Jedničkou ČSSD pro podzimní komunální volby ve Zlíně je veterinární lékař a předseda zlínské organizace Moravského rybářského svazu Michael Javora. Kandiduje jako nezávislý. Pozici dvojky obsadila ekonomka Dagmar Jüngerová, na třetím místě kandidátky je pedagog Antonín Prokeš. Podporu zlínské kandidátce ČSSD vyjádřila SPOZ, která ji doplnila několika svými členy včetně předsedy strany Lubomíra Nečase, který figuruje na 41. místě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Růst cen pohonných hmot zvýšil inflaci
„V průběhu května vzrostly ceny benzínu a nafty o více než 2 koruny za litr. Vyšší ceny pohonných hmot se promítly do nákladů u dalšího zboží a služeb. Můžeme si tak všimnout růstu inflace, která se již dostala nad svůj cíl,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Otevření Honorárního konzulátu ČR v Charlottetownu
Za přítomnosti náměstka pro sekci právní a konzulární Martina Smolka byl slavnostně otevřen Honorární konzulát ČR v Charlottetownu s územní působností pro provincie Ostrov prince Edwarda (PEI) a Nový Brunšvik. Novým honorárním konzulem se stal pan John Steinsky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Chtěli na Hrad a neuspěli. Soud teď zamítl jejich stížnosti
Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost právního aktivisty Tomáše Peciny, udělal tak definitivní tečku za sporem kvůli vícenásobným podpůrným podpisům zákonodárců pro některé kandidáty na prezidenta. Podle Peciny chybná registrace pěti kandidátů mohla hrubě ovlivnit výsledek voleb, celé registrační řízení považoval za zmatečné. Výhrady měl také k vícero krokům volebního senátu Nejvyššího správního soudu (NSS). Ústavní soudci stížnost označili za zjevně neopodstatněnou, zjistila ČTK z databáze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Byl jste v kontaktu s Rusy, nařkli činitele Brexitu. Hon na čarodějnice, odmítá nařčený
Po údajných zásazích ruské strany do prezidentských voleb ve Spojených státech se tím samým tématem zabývají také ve Velké Británii. Tam prý mělo Rusko ovlivňovat referendum o Evropské unii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
VIDEO Svědek, kterého Němci nutili pohřbívat mrtvé z Lidic: Tady budete kopat hrob! řekl nám SSák. Mrtvoly jsme museli zout, prošacovat. Mlátili nás, jíst nám nedali
Je to 76 let od chvíle, kdy Němci jako odvetu za smrt říšského protektora Reinharda Heydricha nechali vypálit obce Lidice a Ležáky a zmasakrovali jejich obyvatelstvo. Při té příležitosti je dobré si připomenout hrůzné svědectví pana Viktora Laše (1923-2004), který byl členem otrockého komanda, které muselo pohřbívat oběti lidického masakru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Nová technika pomůže dalšímu zdokonalení výuky
Lesnická akademie převzala nové stroje za téměř 23 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Český ostrovní dům: První Češi získali nejvyšší ocenění EK. Bez dotací inspirují celou Evropu
Přední činitelé evropské politiky se již tradičně začátkem června potkali u příležitosti tzv. Evropského týdne udržitelné energetiky (EU Sustainable Energy Week). Organizátorem je Evropská komise a poprvé v historii zaznamenala tato událost i obrovský český úspěch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vondráček (ANO) přijal tři členy "osmi statečných"
Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Radek Vondráček přijal v prostorách své kanceláře tři členy "osmi statečných“ Pavla Litvinova, Taťánu Bajevovou a Viktora Fajnberga.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Ceny pohonných hmot výrazně vzrostly
„K růstu květnové inflace přispěly nejvíce ceny potravin a bydlení. Vzrostly také ceny pohonných hmot. Natural stál v květnu 32 Kč, nafta 31,30 Kč. U obou se jedná o nejvyšší hodnoty od prázdnin 2015,“ komentuje cenový vývoj Jiří Trexler z oddělení statistiky spotřebitelských cen ČSÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
23. týden na ČMKBK: Cena zemního plynu klesla
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo ve 23. týdnu uzavřeno 525 kontraktů na dodávku 163,6 tisíce MWh zemního plynu a elektřiny pro konečné odběratele v hodnotě 149 milionů korun. Zemní plyn v maloodběru i velkoodběru zlevnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Lidé se vzbouří kvůli migraci. Hrozí rychlé zhroucení, varuje EU známý analytik. Skripal? Divné. Poukazuje na tyto závěry...
ROZHOVOR Evropa tu byla před Evropskou unií a samozřejmě tady bude i po ní. Tak mluví vojenský a bezpečnostní analytik Lukáš Visingr a upozorňuje, že už dlouho jsme svědky mediálního trendu považovat Evropskou unii a Evropu za jedno a totéž. Podle něj se proto musíme naučit to důsledně oddělovat: Evropa prý není jenom kontinent, jsou to rovněž tradiční antické, židovské a křesťanské hodnoty, kdežto Evropská unie je stále méně funkční byrokratická struktura. Nejen o tématu migrace, ale také o nátuře Čechů nenechat se ovlivňovat propagandou a proč může amerického prezidenta Donalda Trumpa zatím jenom chválit, se rozpovídal v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce zabavila na tržnici ve Vyšším Brodě padělky za téměř 1 milion korun
Česká obchodní inspekce pravidelně kontroluje prodej zboží, které prodejci nabízí na tržnicích. V některých případech obchodníci porušují práva duševního vlastnictví a nabízí padělky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Biskup (SPD): Setkání v šalině
Jé, dobrý den, paní sousedko, máte tu volno?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Pieter (SLK): Lepší využívání volného pohybu v rámci Schengenského prostoru
Příhraničí Libereckého kraje a sousedního Německa propojí každý víkend od neděle 10. června do konce září nové autobusové spoje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Barta (OČR): Mít šanci vydělávat, když to vrchnost dovolí
Kvete šedá ekonomika, lidé pracují na černo a stát, tedy daňoví poplatníci, ještě vyplácí podporu těm, co nic státu (společenství občanů) nepřinášejí. Není na čase radikální změna?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Bernášek (ČSSD): Kadeřníků je na trhu práce nedostatek
Kadeřnické řemeslo je jedním z oborů, kterému nehrozí, že by někdy úplně vymřelo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Ochranná služba Vojenské policie se v Bechyni bránila napadení
Velitelství ochranné služby Vojenské policie nedávno oslavilo 15 let existence. Na své příslušníky klade vysoké nároky a i proto se výcviky často neobejdou bez rozličných scénářů, zbraní, ale i techniky. Letiště v Bechyni se tak stalo místem, kde se uskutečnil výcvik transportu chráněné osoby, včetně napadení a podpory ze vzduchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Lesy ČR patřily i v roce 2017 mezi TOP 20 firem, které nejvíc plnily státní pokladnu
Podle Ministerstva financí ČR opět patřily Lesy ČR i v roce 2017 mezi 20 nejvýznamnějších přispěvatelů do státní pokladny. V žebříčku plátců daně z příjmu právnických osob za loňský rok zaujímá podnik s téměř 800 miliony korun osmnácté místo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Inflace v květnu opět nabrala na síle
Podle dnes zveřejněných údajů statistického úřadu se spotřebitelské ceny v květnu zvýšily meziměsíčně o 0,5 %, tedy výrazně více, než čekal trh i centrální banka. Rychlejší vzestup obstaralo zdražení potravin, další růst nákladů na bydlení a pohonných hmot. Meziroční inflace se v důsledku svižného květnového zvýšení cen dostala na 2,2 % a byla tak o tři desetiny procentního bodu nad aktuální prognózou centrální banky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Česká mládež drží v Evropě rekord v užívání marihuany. Z ČT zaznělo varování. Týká se nejen jejich zdraví
Netechnické konopí a marihuana je z pohledu zákona stále rostlina a látka, jejíž pěstování, výroba a držení jsou v Česku tabu. Ve společnosti ovšem tabu rozhodně nejsou, právě naopak. Mladí Češi ve věku patnáct až šestnáct let drží v Evropě rekord, pokud jde o zkušenost s touto drogou. Alespoň jednou vyzkoušelo konopí sedmatřicet procent z nich. Jde o údaj z průzkumu Evropského monitorovacího centra pro drogy a drogovou závislost uveřejněného před několika dny. Proč je mezi mladými konopí tak rozšířeno? V pořadu Dvacet minut Radiožurnálu odpovídal šéf Národní protidrogové centrály Jakub Frydrych.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Nemocnice Litoměřice činí aktivní kroky k získání kvalifikovaných pracovníků
Aktivně přistupuje litoměřická nemocnice k jednomu z palčivých problémů českého zdravotnictví, kterým je nedostatek kvalifikovaného personálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Každý člen má možnost rozhodnout se
Komentář na facebookovém profilu k historii a budoucnosti ČSSD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ČNB odňala společnosti Chequepoint povolení ke směnárenské činnosti
Česká národní banka rozhodla o odnětí povolení společnosti Chequepoint k činnosti směnárníka. Důvodem bylo opakované porušování zákonných povinností, které se vztahují k provádění směnárenské činnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Plavba za odměnu s Povodím Moravy
Dětský den plný zábavy a her v Uherském Hradišti na téma 80 let Baťova kanálu. Vezmi s sebou rodiče, babičku, kamarády a zúčastni se řady soutěží, her, kvízů a atrakcí. Připraveny jsou také další odměny a mnoho dalšího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Piráti představují své kandidáty do Senátu
Piráti minulý týden uzavřeli nominace svých kandidátů do Senátu. V podzimních volbách se bude o hlasy voličů ucházet 12 osobností v pirátském dresu, další uchazeče o senátorské křeslo strana v předvolebním boji podpoří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Generál Pavel a jeho blá, blá, blá
Pan generál Petr Pavel, předseda vojenského výboru NATO, se v krátkém videu vyjádřil k činnosti, související s Think-tankem „Evropské hodnoty“ v čele s „chlapcem pro všechno“ Jakubem Jandou, kterému se dostalo od NATO „uznání“ za „obětavou práci při odhalování ruských podvratných aktivit v Česku“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
NPÚ: Nová úniková šifrovací hra Čertova mřížka s robotem Čendou
Hraví návštěvníci si od nynějška přijdou na Troskách na své. Spustili jsme novou únikovou hru pro malé i velké.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Malých a rekreačních plavidel se povinnost mít zařízení Inland AIS a Inland ECDIS netýká
Od dubna roku 2019 by měla být vybraná plavidla vybavena zařízením Inland AIS a Inland ECDIS, tedy zařízením pro sledování polohy a pohybu plavidel a pro zobrazování elektronických plavebních map. Toto opatření se bude týkat pouze jednoho úseku na Vltavě (od Třebenic, tj. hráze vodní nádrže Slapy po soutok s Labem) a jednoho úseku na Labi (od Přelouče po státní hranici s Německem). Na malá a rekreační plavidla se nevztahuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Infocentrum Mladá Boleslav: Regionální karta hosta Mladoboleslavsko a Český ráj
Od května 2018 je v regionu spuštěn projekt „Regionální karta hosta Mladoboleslavsko a Český ráj“. Jedná se o systém benefitů, slev a dalších výhod, které mohou čerpat nejen místní obyvatelé, ale samozřejmě i turisté a návštěvníci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Paroubek: G7 ve znamení rozporů
Celý svět obletěla fotografie ze summitu zemí G7, na které obklopují lídři těchto zemí, se založenýma rukama sedícího prezidenta USA Trumpa (každý psycholog, který se podívá na tuto fotografii, musí říci, že takto sedící člověk se zkříženýma rukama na hrudi je v obranném postavení).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Starosta Richter: Věřím, že výstavbu desítek nových bytů Dolní Počernice zvládnou
Dvacet let v čele radnice. Co se během dvou dekád za jeho působení událo a jaké jsou jeho výhledy rozvoje Dolních Počernic na příští roky? Mandát starosty chce obhájit i letos. V rozhovoru, který poskytl Zbyněk Richter (ODS) pro ParlamentníListy.cz, nám také prozradil, jak politika ovlivnila jeho osobní život. A nejen to.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Nové investice v kraji mají vliv i na kvalitu života obyvatel
Zlepšující se provozní výsledky, nízká zadluženost, solidní likvidita, silná kapacita samofinancování a obezřetné řízení rozpočtu – to jsou silné stránky hospodaření Jihomoravského kraje, díky kterým byl kraji udělen společností Moody's mezinárodní rating na úrovni A2 a národní rating na úrovni Aa3.cz. Udělení ratingu vzala na vědomí krajská rada 11. června 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Částkou 102 tisíc přispěli ochraně přírody závodníci i diváci pražských Primátorek
Na 105. ročníku legendárních veslařských závodů Primátorky se opět pomáhalo pohybem, a to jak v závodní dráze, tak na břehu pomocí veslařského trenažéru. Společně vydřené body převedla Nadace ČEZ na finanční dar ve výši přes 102 tisíc korun pro spolek Sdružení pro Vltavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Šafr dal prostor Josefu Klímovi a byl z toho znovu výprask Zemanovi
Jednoho z nejznámějších českých investigativních novinářů, Josefa Klímu, by za jeho práci chtěli ocenit poslanci, a navrhli jej proto prezidentu Miloši Zemanovi na státní vyznamenání. Novinář by jej však podle svých slov z rukou hlavy státu přijmout nemohl. Své důvody vysvětlil v rozhovoru pro časopis Revue FORUM a promluvil také o svém pohledu na dezinformace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Wolf (KDU-ČSL): Orloj na Staroměstské radnici skrýval tajemství. Před světem je tajil jeden z apoštolů
Začátkem ledna se na deset měsíců zastavil orloj na Staroměstské radnici a jeho součásti postupně putovaly do restaurátorských ateliérů. Po podrobném zkoumání odborníci zjistili, že jedna ze soch apoštolů má jinou váhu, než ostatní. Byl to sv. Tomáš, a tak mu věnovali zvláštní pozornost, dokonce došlo i na rentgenové snímky. Uvnitř sochy pak nalezli kovové pouzdro se zajímavým vzkazem z minulosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Celní správa: Drogový gang byl zadržen při rozsáhlém společném zásahu
?Mimo drog čekaly na celníky a policisty i zakázané a zákeřné zbraně. Organizovaná skupina pachatelů nebrala ohrožení ze strany vyšetřovatelů na lehkou váhu. Skupina měla nastavená protiopatření a také byla vybavena zbraněmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Proti težbě uhlí budou protestovat aktivisté na Mostecku
Občanské hnutí Limity jsme my pořádá od 27. června Klimakemp v Mostecké uhelné pánvi. Jeho účastníci budou diskutovat o změně klimatu, současné energetice a možnostem jejího alternativního vývoje. V pozvánce organizátoři uvedli, že při pětidenním setkání plánují také několik protestů proti těžbě a spalování uhlí. O jejich podobě budou informovat až krátce před zahájením Klimakempu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Asociace romských podnikatelů a spolků: Dejte přednost Romům před pracovníky ze zahraničí
Asociace romských podnikatelů zaslala otevřený dopis ministrům. Vyzývá je, aby dali přednost nezaměstnaným Romům před nekvalifikovanou pracovní silou ze zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Lidé mohou znovu vybrat nejlepšího starostu a primátora
Lidé mohou až do počátku prázdnin znovu rozhodovat o tom, kdo byl podle nich v uplynulých čtyřech letech nejlepším starostou a primátorem. Soutěž pořádá v souvislosti s nadcházejícími komunálními volbami Svaz měst a obcí (SMO). Nominace přijímá do 8. července, vítězové budou o dva měsíce později vyhlášeni na Pražském hradě, informovala ČTK za svaz Veronika Jacobs.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Buzerace nejmenších živnostníků je neuvěřitelná
Buzerace těch nemenších živnostníků je někdy opravdu do nebe volající. Nejde to nazvat jinak než cílenou šikanou a snahou o jejich likvidaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Na Burze filantropie věnovali dárci neziskovkám přes 400 tisíc
V Pardubicích byl zahájen 7. ročník dobročinné Burzy filantropie. Hned při prvním setkání byl velký důvod k radosti. Neziskovky z Pardubicka podpořilo finančními a materiálními dary celkem 14 donátorů z řad podnikatelů, firem, Pardubického kraje a města Pardubice. Výše podpory byla v součtu podpořených projektů 409 000 korun!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Erdogan nám vyhrožuje kvůli Rakousku: Sebastian Kurz je ještě mladý a nezkušený. Srovnejte si ho, nebo bude zle
Rakouský kancléř Sebastian Kurz v pátek oznámil, že Rakousko uzavře sedm mešit placených ze zahraničí. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan zuří, podle něj tento kancléřův krok směřuje k náboženské válce islámu a křesťanství, informoval server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Pikal (Piráti): Novela zefektivní proces místních a krajských referend
Pirátský místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Pikal předložil novelu, která umožní, aby se volby a referenda mohly konat ve stejnou dobu a ve stejných volebních místnostech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Dostane vás do basy společný prokurátor Evropské unie? Václav Klaus st. to říkal. Stačí nahlédnout do platné smlouvy EU
Od roku 2013 probíhá za mediálního ticha jednání o zřízení federálního prokurátora EU a zárodku evropského federálního trestního zákoníku. Legislativní návrhy se oficiálně jmenují: návrh Nařízení Evropského parlamentu a Rady o zřízení Úřadu evropského veřejného žalobce a návrh Směrnice Evropského parlamentu a Rady o boji vedeném trestněprávní cestou proti podvodům poškozujícím finanční zájmy Unie. V praxi se naplňuje to, před čím varoval bývalý prezident Václav Klaus při schvalování Lisabonské smlouvy. Schválení těchto dvou předpisů by minimálně v případě ČR znamenalo nutnost novelizovat Ústavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
SŽDC zveřejnila na svém webu Návrh železničního jízdního řádu 2019
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zveřejnila na svých internetových stránkách Návrh železničního jízdního řádu 2019, který bude platit od letošního 9. prosince do 14. prosince příštího roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Svoboda (ČSSD): Většina dětí z liberecké poradny je z rozvráceného manželství
Rozvod nezná vítěze. Něco při něm ztratí všichni členové rodiny. Tomuto tématu byl věnován dvoudenní seminář Centra intervenčních a psychosociálních služeb Libereckého kraje, který se uskutečnil v hotelu Zámeček v Raspenavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Metnar jednal o bezpečnosti s bavorským ministrem vnitra
V sobotu 9. června se v Chamerau uskutečnilo jednání ministra vnitra Lubomíra Metnara s bavorským ministrem vnitra a integrace Joachimem Herrmannem. Hlavním tématem jejich prvního společného setkání byla spolupráce České republiky a Bavorska při zajišťování vnitřní bezpečnosti v obou zemích včetně otázky boje proti migraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Německo teď bude v Evropě ještě důležitější. Je naší povinností přimět státy ke spolupráci, řekl ministr financí vlády Merkelové
Německý ministr financí Olaf Scholz (SPD) tvrdí, že Evropa potřebuje více solidarity. Je přesvědčen, že jeho země bude hrát v Evropské unii po odchodu Velké Británie ještě větší roli. Tvrdí, že právě Německo nese vůči Evropě ze všech zemí největší odpovědnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Referendem z pera ČSSD by šlo hlasovat pouze o barvách kravat pánů ministrů
V Poslanecké sněmovně leží předložený návrh zákona o obecném referendu z pera ČSSD, který je osekán tak, aby se, jak se říká lidově „vlk nažral a koza zůstala celá“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Babišova vláda naplánuje investice na příštích 10 let
Vláda do konce června představí plán investic na následujících minimálně deset let. Na dnešní akci Institutu pro politiku a společnost to uvedla ministryně financí v demisi Alena Schillerová. Materiál vypracovává ministryně pro místní rozvoj v demisi Klára Dostálová, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Výchovný ústav získal televizi, nádobí a další předměty
Výchovný ústav a dětský domov se školou v Kostomlatech pod Milešovkou obdržel od teplického pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových celkem 7 movitých věcí, které ÚZSVM získal jako odúmrť.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Kdo získá Zlatou šupinu? Pomozte najít vhodné kandidáty
Již pošesté bude jihočeské hejtmanství rozdávat tzv. Zlaté šupiny. Cena hejtmanky Jihočeského kraje Ivany Stráské je určena pro významné osobnosti, které se svými mimořádnými činy a celoživotní prací zasloužily o rozvoj či dobré jméno Jihočeského kraje v nejrůznějších oblastech či vykonaly jiný prospěšný čin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Lhát je mnohem snazší než makat
Komentář na facebookovém profilu k vládě Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš chce řešit infrastrukturu s Německem
Za velmi intenzivní a přínosnou považuje premiér Andrej Babiš česko-saskou spolupráci. Shodl se na tom dnes při oslavách jejího 25. výročí se saským premiérem Michaelem Kretschmerem. ČTK český ministerský předseda řekl, že za důležitou do budoucna považuje například vysokorychlostní trať z Prahy do Německa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pehe předpovídá mezinárodní konflikt populistů: Až se dostanou k moci...
Známý český politický komentátor Jiří Pehe se ve svém posledním příspěvku pro svůj blog na serveru aktualne.cz rozhovořil na téma populismus. Argumentuje, že rozdílné postoje populistů nakonec znemožní jejich spolupráci. Opírá se zejména do prezidenta Zemana a Tomia Okamury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Jak šetřílci likvidují české zemědělce
Někteří lidé mají plnou hubu vlastenectví, ale tímto končí. Umí akorát prázdně tlachat. Čeští producenti potravin o tom ví svoje. Spořílkové sice tvrdí, že nakupují hlavně české potraviny, ve skutečnosti však lžou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zaprodanci! Kde berou tu nehoráznou drzost nutit naše pracující občany spořit si na důchod a zároveň sem chtít importovat masy imigrantů zavislých na dávkách? Karel Fiedler je ve varu
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI „Prezident Miloš Zeman sice odmítá předčasné volby s tím, že by to byl podvod na voličích proti tomu, jak rozhodli, a dá se s tím víceméně souhlasit, ale účast ve vládě a pět ministerských křesel pro ČSSD, kterou voliči odsoudili k volebnímu debaklu, k podvodu na voličích rozhodně také nemá daleko,“ tvrdí Karel Fiedler. V rozhovoru se nemilosrdně pustil do Andreje Babiše, který podle jeho slov vybudoval své impérium právě v systému, který sám tak rád a často nazývá silně korupčním, uměl se v něm velmi dobře pohybovat a dokázal své politické soupeře porazit. Ve hře s názvem „Kdo nejlépe prodá své lži“ se prý stal premiantem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Prdelí tam žehlí židli kdekdo! Ať ČT vyhodí 1000 lidí, řekl starý Klaus a začalo něco neskutečného
ANKETA „Prdelí tam žehlí židli prostě kdekdo!“ „Trochu mi to připomíná padesátá léta, kdy intelektuálové měli jít do dolů.“ Ostrá slova padala v souvislosti s vyjádřením bývalého prezidenta Václava Klause, který v Partii na Primě nepřímo doporučil nejen snížení počtu pracovníků ČT, ale hned jim nastínil i možnost slibné kariéry třeba v automobilovém průmyslu. „Nevím, jestli by německé automobilky zrovna zajásaly, kdyby auta opravovali lidé z této profese,“ poznamenal spisovatel Hynek Klimek. „Poslala bych je někam, kde by pochopili, co je to pokora vůči divákovi, který si je jen tak mimochodem platí z vlastní kapsy,“ uvedla bývalá poslankyně a známá novinářka Jana Lorencová. ParlamentníListy.cz požádaly o názor osobnosti, které s ČT spolupracují nebo spolupracovaly, herce, politiky i firemního sociologa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zaprodanci! Kde berou tu nehoráznou drzost nutit naše pracující občany spořit si na důchod a zároveň sem chtít importovat masy imigrantů zavislých na dávkách? Poslanec Fiedler je ve varu
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI „Prezident Miloš Zeman sice odmítá předčasné volby s tím, že by to byl podvod na voličích proti tomu, jak rozhodli, a dá se s tím víceméně souhlasit, ale účast ve vládě a pět ministerských křesel pro ČSSD, kterou voliči odsoudili k volebnímu debaklu, k podvodu na voličích rozhodně také nemá daleko,“ tvrdí nezařazený poslanec Karel Fiedler. V rozhovoru se nemilosrdně pustil do Andreje Babiše, který podle jeho slov vybudoval své impérium právě v systému, který sám tak rád a často nazývá silně korupčním, uměl se v něm velmi dobře pohybovat a dokázal své politické soupeře porazit. Ve hře s názvem „Kdo nejlépe prodá své lži“ se prý stal premiantem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Zvýšení sazeb se blíží, koruna sílí
Růst mezd, pohonných hmot, ale i potravin vyhnal inflaci opět nad cíl ČNB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: V Praze se uskutečnily poprvé dny evropského práva
V Praze se ve dnech 7. – 8. června 2018 z iniciativy europoslance a předsedy Výboru pro právní záležitosti Evropského parlamentu Pavla Svobody uskutečnily poprvé Pražské dny evropského práva (www.eulawprague.eu).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Sametovou revoluci považují Češi i Slováci za největší milník
Takzvanou sametovou revoluci v roce 1989, která vedla v tehdejším Československu k pádu komunistického režimu, považují Češi i Slováci za nejvýznamnější historickou událost své země. Vyplývá to z výsledků společného průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) Sociologického ústavu Akademie věd ČR a Sociologického ústavu Slovenské akademie věd, jehož výsledky dnes zástupci obou institucí zveřejnili na tiskové konferenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Čeští vojáci ve čtvrtek odjíždějí do pobaltské mise
První čeští vojáci do pobaltské mise v rámci předsunuté přítomnosti NATO (Enhanced Forward Presence – EFP) odjedou ve čtvrtek. V Lotyšsku budou příslušníci minometné čety půl roku působit v mnohonárodním praporu pod vedením Kanady. Další čeští vojáci do Pobaltí odjedou na konci června a začátku července, mechanizovaná rota o velikosti 230 lidí se zapojí v Litvě do praporu pod vedením Německa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Povodí Vltavy: Splouvání řeky Sázavy omezují stavební úpravy
Informace o omezení splouvání řeky Sázavy v souvislosti se stavebními úpravami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra