Oficiální zpravodajská média

„Obohacování“ a vojenské nájezdy. Hrozí velká katastrofa. Přednáška kardinála Duky, na které obsáhle rozebral vztah k islámu
REPORTÁŽ Sýrie je mnohokulturní země, roztrhaná na kusy. Zapomínáme, že západní civilizace není „západoevropská“, ale pochází z Předního a Blízkého východu. Francie a Německo stojí před katastrofou. I křesťané z ohrožených oblastí, byť se za ně církev zaručí, se nebudou lehce integrovat díky jazyku a jiné kultuře. Na diskusi o křesťanství a islámu pohovořil nejen o historických konsekvencích kardinál Dominik Duka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
RETIA: NATO chce chránit radarové informace, ne určovat výrobce radarů
Stanovisko společnosti RETIA k otázce nasaditelnosti izraelských radarů do systému protivzdušné obrany NATO
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vyznamenání od takového individua, co nás cpe do Kremlu? Nikdy, nikdy, nikdy, odmítla Zdena Mašínová
A je tu další odmítnutí převzetí vyznamenání z prezdientových rukou. Zatímco před pár dny zaujal tento odmítavý postoj novinář a spisovatel Josef Klíma, kterého navrhli poslanci jako kandidáta na medaili Za zásluhy, nyní příchází na řadu senátory navržená Zdena Mašínová, sestra bratří Mašínů, kteří se po komunistickém převratu se zbraní v ruce prostříleli na západ. „Z takových rukou nikdy, nikdy, nikdy,“ řekla serveru iDnes.cz zarputile.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Prezident Macron promluvil o „citlivých zónách“. Jsou to takové oblasti, kde...
Prakticky žádná z evropských vlád není ochotna veřejně připustit, že na území jejího státu existuje no-go zóny. Ve Francii je například v politicky korektním žargonu označuji za „citlivé zóny“. Prezident Emmanuel Macron před nedávnem na toto téma veřejne promluvil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Okamura: Matteo Salvini nám ukázal cestu. Jedině SPD!
Předseda SPD Tomio Okamura se vyjádřil k zákazu přistání lodi takzvané neziskové charitativní organizace v Itálii, kde bylo 700 imigrantů. „Italský ministr vnitra a předseda naší partnerské strany Liga Matteo Salvini jasně ukázal, co je třeba dělat a proč Ligu lidé volili,“ poznamenal Okamura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Mafiáni, Babiš, ČT? Akademik o budoucnosti České republiky
ČSSD za vstup do Babišovy vlády hodně zaplatí. Ale je to pro ni jediná šance, jak přežít. Pro ParlamentníListy.cz to říká levicový publicista a vysokoškolský pedagog Radim Valenčík. "Ztratil jsem důvěru v Babiše i jeho schopnosti, udělal osudové chyby. Na rozdíl od prezidenta bude Babiše podléhat tlakům," konstatuje docent Valenčík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 10:34, zobrazit podobné
Odbory stanoví svůj postup pro vyjednávání o růstu platů
Odboráři z veřejných služeb a správy se dnes dopoledne sejdou v Praze, aby se dohodli na dalším postupu pro vyjednávání o růstu platů s vládou. Pro příští rok požadují plošné přidání o deset procent. Na svém protestním shromáždění zváží i nátlakové akce. Ještě před odborářským setkáním se chystají na tiskové konferenci plánovaný vývoj výdělků představit premiér Andrej Babiš (ANO), ministryně financí Alena Schillerová a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (oba za ANO). Už dřív uvedli, že s plošným navyšováním nepočítají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Exministr Zemanovy vlády Mertlík vystoupil z ČSSD: Zimolo, Foldyno, já nejsem národní socialista
Někdejší ministr financí za ČSSD Pavel Mertlík se po více než dvaceti letech rozhodl opustit sociální demokracii. V rozhovoru pro server Aktuálně.cz prozradil, že mu vadí, kterým směrem stranu tlačí pánové Jiří Zimola a Jaroslav Foldyna. Popisuje ho jako nacionální socialismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Středula hrozí Babišovi velkými protesty. Nechce prý zvyšovat platy, dokonce s odbory ani nedebatuje
Zatímco spolupráci s expremiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) si šéf Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula pochvaloval, u předsedy vlády Andreje Babiše už tak spokojen není. Mezi Středulou a Babišem to začíná skřípat. Zde je důvod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Korupční skandál německých imigračních úředníků sahá až k Merkelové. Advokát Irfan žil intimně s šéfkou úřadu a svážel jí imigranty ke schválení autobusy z celé země
Skandál, týkající se korupce na migračním úřadu v Brémách, kdy tamní vedoucí údajně zajistila neoprávněné udělení azylu zhruba u 1200 žadatelů, nabývá stále větších rozměrů. Do hry nyní vstupuje i německá kancléřka Angela Merkelová, která prý na pochybení byla několikrát upozorňována, informoval server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
„Asijský sexuální násilník“ jménem Mohammed znásilnil nezletilou a ještě jí vypálil písmeno M. A takové věci se prý v Británii děly dlouho, masově a úředníci je kryli
Zvěrstva páchaná gangy sexuálních násilníků se ve Velké Británii nevyhnula ani bohatému hrabství Oxfordshire. Hromadná znásilňování stovek místních obětí, které se později snažily spolu se svými rodinami dovolat spravedlnosti, jsou důsledkem selhání policistů, politiků, zaměstnanců místních úřadů a mnohých dalších. V Londýně žijící britský spisovatel, komentátor a analytik Douglas Murray v textu pro Gatestone Institute líčí příběh bývalé předsedkyně rady hrabství Oxfordshire, která patřila mezi ty, kdož ignorovali, jaké hrůzy se v jejich regionu dějí. Autor vyzývá k tomu, aby Velká Británie, pokud míní odčinit hanbu své kultury „gangů sexuálních násilníků“, změnila poměr rizika a zisku pro ty, kdo identifikují tyto obrovské zločiny, a pro ty, kteří tyto zločiny potichu kryjí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Tommy Robinson? Benjamin Kuras předložil, o čem se u nás nemluví
Spisovatel Benjamin Kuras, který střídavě žije v České republice a ve Velké Británii se na serveru Neviditelný pes rozepsal o kauze pravicového aktivisty Tommyho Robinsona. K případu aktivisty sdělil informace, o kterých se v České republice příliš nemluví. Při té příležitosti tzv. sepsul britská i česká média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Okamura: Ochrana společných hranic EU je lež pro naivní lidi
Komentář na facebookovém profilu k ochraně společných hranic EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ty děti nic nevědí! Ringo Čech se předvedl u Soukupa
Do posledního dílu Instinktů Jaromíra Soukupa si generální ředitel TV Barrandov pozval také bývalou ministryni školství a současnou poslankyni Kateřinu Valachovou (ČSSD). Do debaty přispíval také stálý host František Ringo Čech. Jaká bude budoucnost českého školství? Dostanou konečně učitelé přidáno?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Chtějí s námi vym*dat? Po posledních krocích USA nastalo zděšení
Někdejší řecký ministr financí Janis Varufakis se pro britský Guardian rozepsal o možném dalším světovém vývoji. Titulek „Pokud se Trump rozhodne rozbít světový pořádek, kdo jej zastaví?“ naznačuje, že Varufakis nevidí budoucnost velmi růžově. Ba naopak, předvídá „otřesný vývoj“. Trump prý může evropskou levici připravit o všechny jistoty, se kterými levice počítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Opravdu to prý dopadne: ČSSD půjde do vlády s Babišem. A už se houfují „pomocníci“
Již v pátek se dozvíme výsledky vnitrostranického referenda ČSSD. Podle všeho 60 procent straníků bude pro účast v kabinetu s ANO. Píše to dnešní deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Praha zemřela, nic se tu nestaví. Nemám důvod se špinit nějakými kšeftíky, říká exprimátor Svoboda
Nemám nejmenší důvod, abych si ve svém věku pošpinil svou životní dráhu nějakými kšeftíky, tvrdí kandidát na primátora za ODS Bohuslav Svoboda.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 12.6.2018 v 08:36, zobrazit podobné
Ať jdou migranti pryč, takhle to dál nejde. V ČT s tím souhlasila i Langšádlová
Velkou vlnu vášní vyvolal postup Itálie, kdy nový italský ministr vnitra zakázal, aby italské přístavy přijímaly humanitární lodě s uprchlíky na palubě. Sklidil za to kritiku OSN i Evropská komise. Své přístavy zatím nabídlo Španělsko. O dalším postupu v Událostech komentářích diskutovali zástupci tří stran, Roman Váňa (ČSSD), Lubomír Volný (SPD) a Helena Langšádlová (TOP 09).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 08:34, zobrazit podobné
Merkelová a Seehofer ve střetu kvůli imigrantům
Německý ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) odložil na neurčito představení svého „migračního plánu“ kvůli neshodám s kancléřkou Angelou Merkelovou (CDU). V oblasti migrace panují mezi politiky stále rozpory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Operace "VOMBAT"
V rámci mezinárodní spolupráce orgánů činných v trestním řízení České republiky, Spojených států amerických a Australského společenství, se podařilo rozkrýt organizovanou skupinu obchodníků s kokainem a heroinem v řádech stovek kilogramů, působící na území čtyř kontinentů. Jen v České republice bylo doposud obviněno 60 osob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: Když někomu dáme povinnost, ale není možné ji zabezpečit, je z toho málo užitku
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 6. 2018 k návrhu poslanců Václava Klause, Petra Fialy, Zbyňka Stanjury a dalších na vydání zákona, kterým se mění školský zákon
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Velký přešlap Kateřiny Valachové? Do Sněmovny poslala zákon, který by mohl sebrat peníze některým učitelům
Exministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) podala vlastní návrh novely zákona o pedagogických pracovnících, který zavádí zvláštní měsíční příplatek pro třídní učitele. Jenže ve Sněmovně už jeden návrh je a oproti němu chce třídním Valachová přidávat výrazně méně. Kromě toho Valachová navrhuje i snížení příplatků pedagogů za takzvané „specializované“ činnosti z rozmezí 1 000 až 2 000 korun měsíčně na pouhých 500 až 1 000. Na Facebooku se bývalá šéfka resortu školství odvolává na „legislativního šotka“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
VIDEO Geert Wilders to rozbalil na demonstraci v Londýně: Prodali jste nás. Dost bylo tyranie, my se umlčet nedáme
Za nepříliš valného zájmu mainstreamových médií proběhla v Londýně o víkendu další z demonstrací za propuštění aktivisty Tommyho Robinsona. Svoji podporu přijel britskému aktivistovi vyjádřit také Geert Wilders.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Komunista měl vyzývat k „nastavení starých dobrých pořádků“. Bylo kvůli tomu hodně křiku, ale byl to podvrh
Před časem proletěl českým internetem plakát, v němž údajně komunistický zastupitel Ivan Tekel horuje za vládu Andreje Babiše podporovanou komunisty. Plakát mnoha odpůrcům Andreje Babiše a komunistů zvedl tlak. Má to ale háček. Tekel tvrdí, že jde o podvrh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Státní zástupce Šereda pět let po razii na Úřadu vlády: Odvedli jsme kus dobré práce
V roce 2013 předvedl Robert Šlachta s dnes již neexistujících Útvarem pro odhalovaní organizovaného zločinu (ÚOOZ) monstrózní akci na Úřadu vlády ČR. Na tiskové konferenci po akci oznámil, že policie odhalila organizovanou skupinu. Policie měla poznatky o zlatě, penězích a organizovaném zločinu. Jenže pět let uteklo jako voda, zlato nikde. A co organizovaná skupina? K případu se pět let poté vyjadřuje státní zástupce Petr Šereda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Lídr SPD na pražského primátora: Na to, co se děje na Václáváku a v jeho okolí, si zvykat nechci! Já v tom centru bydlím a vidím i ty balkánské prostitutky s vylámanými zuby…
ROZHOVOR „Prakticky v kterémkoli větším evropském hlavním městě mají více jak tři linie metra. Už proto bych byl pro, aby se metro dále rozvíjelo a abychom nezaostávali,“ uvádí jako jednu z odpovědí Hynek Beran. V úterý oznámený lídr hnutí SPD pro podzimní komunální volby v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Trump se snažil Kima neurazit. Pozve ho do USA. Ale už přišla věc, která do úspěchu jednání hází vidle
Zákulisí schůzky prezidenta Spojených států Donalda Trumpa s vůdcem Severní Korey Kim Čong-unem přineslo zajímavé informace. Oba pánové kromě podpisu oficiálního dokumentu, ve kterém se KLDR zavázala, že odstraní veškeré jaderné zbraně na poloostrově, diskutovali i o rozvoji vzájemných vztahů. Vstoupí vůdce Severní Korey na americkou půdu? Trump jej prý má v plánu pozvat. Zazněla i kritika Obamy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
SŽDC: Vlaky na trati mezi Louny a Lovosicemi výrazně zrychlí, provoz bude také bezpečnější
Správa železniční dopravní cesty v těchto dnech zahajuje revitalizaci trati Louny-Lovosice, reaguje tak na požadavky koncepce dopravy Ústeckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
A je to tady zase. Po pár dnech zemřela v Německu další mladá dívka
Německo se ještě nestačilo vzpamatovat z brutálního znásilnění a vraždy čtrnáctileté dívky migrantem a média hlásí další smrt její vrstevnice. Patnáctiletá dívka byla tentokrát migrantem ubodána v parku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Oni tam hladoví! Neziskovky řvou na Mattea Salviniho. Migrant vyhrožuje, že vyskočí z lodi
Italský ministr vnitra Matteo Salvini (Liga severu) se včera rozhodl nevpustit loď s šesti sty uprchlíků na palubě do italských přístavů. Podle Salviniho se z neziskovek stali taxikáři migrantů. Itálie i Malta loď odmítly. Španělsko je moc daleko, stěžují si neziskovkáři. Aktuální vývoj je velice zajímavý. Lékaři bez hranic důrazně žádají státy EU o pomoc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: ČNB dnes zpřísní hypotéky - 4 zásadní důvody, proč je to špatně
Česká národní banka dnes pravděpodobně přistoupí k dalšímu zpřísnění poskytování hypoték.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Půjde Zeman před soud? Poslat ho tam může Babiš
Prezident Miloš Zeman se brání tomu, aby jmenoval sociálnědemokratického europoslance Miroslava Pocheho ministrem zahraničních věcí. Není to poprvé, co se prezident vzpěčuje v otázce jmenování některého z ministrů. V minulosti tak učinili i Václav Havel, tak Václav Klaus. O situaci píší Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 10:34, zobrazit podobné
Praha 5: Pohádkový les pobaví děti 16. června na Cibulce
Máte rádi pohádky? Chcete si hrát a dobře se pobavit? Vstupte alespoň na jeden den do zakleté říše plné čarokrásných rusalek, vodníků a skřítků. Městská část Praha 5, pod záštitou radního JUDr.Petra Lachnita, pro vás připravila na sobotu 16. června od 10 -17 hodin speciální dětský pohádkový les s názvem Skřítkové a víly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Neveselá bilance letošních dopravních nehod – zemřelo při nich 186 lidí, téměř o šestinu více než loni
Během prvních pěti měsíců letošního roku vyšetřovala Policie ČR celkově 41 095 dopravních nehod, při kterých zahynulo 186 osob. Dalších 770 bylo zraněno těžce a 9 143 lehce. Oproti stejnému období loňského roku bylo vyšetřovaných nehod o 624 více, bohužel o 25 narostl počet jejich obětí a o 579 více bylo i lehce zraněných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Přelom: Vypadněte jinam, řekla migrantům Itálie. A oni skutečně odjeli
Působení nové italské vlády se včera projevilo ve všech důsledcích. Místo tradičního přijetí lodí s migranty nařídil ministr vnitra a šéf Ligy severu Matteo Salvini pravý opak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 09:34, zobrazit podobné
Žít Brno? Vykašlete se na to. Zrušte to a zapomeňte, promluvil zakládající člen
Bývalý člen hnutí Žít Brno Robin Kvapil si myslí, že hnutí by mělo zaniknout. Řekl to alespoň serveru Deník Referendum. „Pokud přemýšlejí alespoň trochu racionálně, tak to rozpustí a kandidovat nebudou,“ nechal se slyšet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Je to vyřešeno. On miluje svou zemi, řekl Donald Trump o Kim Čong-unovi a podepsal s ním důležitý dokument
Téměř nereálné se stalo skutkem. Americký prezident Donald Trump a severokorejský lídr Kim Čong-un usedli k jednomu stolu, a dokonce po jednání podepsali i klíčový dokument.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 08:34, zobrazit podobné
Poslanci se budou věnovat změnám v předškolním vzdělávání
Poslanci by dnes měli pokračovat v projednávání školské novely ODS, která by mimo jiné zrušila povinnou mateřskou školu pro pětileté děti a povinnost školek přijímat už dvouleté děti. Sněmovna by také mohla projednávat předlohy v prvním čtení, případně se vrátit k evropskému fiskální paktu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Jak můžete hanobit naši vlajku? ptá se emigrant z roku 68. Odešel tehdy do Švédska a trápí ho, co tam vidí: Stát se podvoluje islámu. Věděli jste, že...
ROZHOVOR Nad hanobením české vlajky se pozastavuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Otto Černý, signatář Charty 77, který poté emigroval do Švédska. „Vlajky, ke které by měl mít každý loajální občan tohoto státu úctu. Ne nadarmo se vlajkou přikrývali padlí, naposledy v srpnových dnech roku 1968, jako poslední pocta, která se jim mohla dát. Byla vždy v čele odporu, když o něco šlo, byla nedílnou součástí, symbolem bojů za naši státní suverenitu. A pak tu vlajku někdo degraduje, promiňte, na dámskou vložku?“ všímá si i chaosu v Evropě na západ i sever od nás, i případu novináře a aktivisty Tommyho Robinsona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Aulická Jírovcová (KSČM): My jsme deklarovali, že dvouleté děti nepatří do mateřských škol
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 6. 2018 k návrhu poslanců Václava Klause, Petra Fialy, Zbyňka Stanjury a dalších na vydání zákona, kterým se mění školský zákon
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: My Rusy nemusíme, a vy přece také nechcete migranty
Litevec Tomas Artjoms pracuje na radnici baltského přístavu Klaipéda. Má svérázné názory a ruskou menšinu přirovnal k migrantům, kteří přišli do vyspělého Pobaltí ze zaostalého Ruska proti vůli zdejších obyvatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Informační povinnost zaměstnavatelů v souvislosti se zaměstnáváním osob ze zahraničí
V případě, že zaměstnavatel zaměstnává osobu ze zahraničí nebo je k němu takováto osoba vyslána k výkonu práce na základě smlouvy uzavřené s jejím zahraničním zaměstnavatelem, musí zaměstnavatel splnit informační povinnost vůči Úřadu práce ČR, vyplývající mu ze zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „zákon o zaměstnanosti“).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Musíme napravit naše přešlapy, to by z opozice nešlo, vysvětloval Zimola vstup ČSSD do vlády
Dnů, které zbývají sociální demokracii na hlasování o vstupu do vlády, pomalu, ale jistě ubývá. Jak to vypadá s poměrem a jakou pozici si případně sociální demokracie vedle silnějšího hnutí ANO vyjednala? V pondělním pořadu Interview na ČT24 odpovídal nejen na tyto otázky statutární místopředseda ČSSD Jiří Zimola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Sněmovna schválila smlouvu s Vietnamem o boji proti kriminalitě
Posílení policejní spolupráce mezi Českem a Vietnamem a omezení především obchodu s drogami patří k cílům smlouvy, kterou dnes schválila Sněmovna. Dohoda se týká rovněž nelegální migrace nebo financování terorismu. Senát ji projednal už v dubnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Chceme navyšovat platy především zaměstnancům s nízkými příjmy a tam, kde lidé chybí
Platy za minulé i současné vlády významně stoupají, a proto je dnes průměrný plat ve státní sféře podstatně vyšší než celkový průměrný plat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora doporučuje státu, aby drobné živnostníky osvobodil od EET
Hospodářská komora má výhrady k ve středu vládou projednávaným změnám v EET. V praxi by totiž téměř všichni živnostníci museli od roku 2019 podléhat EET. Výjimku by měli v podstatě jen ti, kteří si přivydělávají k zaměstnání nebo důchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Gajdůšková (ČSSD): Novela odstraňuje vše moderní, sociálně citlivé a podporující děti i jejich rodiče
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 6. 2018 k návrhu poslanců Václava Klause, Petra Fialy, Zbyňka Stanjury a dalších na vydání zákona, kterým se mění školský zákon
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Od Jana Čulíka: Přiznám se, že jsem Donalda Trumpa hrubě podcenil
Prezident Spojených států a vůdce KLDR mají svou historicky první schůzku za sebou. Donald Trump a Kim Čong-un podepsali dohodu, ve které se Washington zavazuje poskytnout Pchjongjangu bezpečnostní záruky výměnou za demontáž severokorejského jaderného arzenálu. Publicista Daniel Veselý se tak ve svém článku pro Britské listy rozepsal o tom, že setkání dlouho znepřátelených zemí nakonec dopadlo nad jeho očekávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Helena Horská: Singles a mladé rodiny budou odkázáni bydlet déle, ne-li po celý život, v nájmu
Zavedením doporučení pro míru zadlužení a následnou zátěž splácením dluhů s platností od 1.října 2018 ČNB reaguje na rostoucí riziko předlužení českých domácností a následnou neschopnost splácet dluhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Předsedkyně navštívila Ústav státu a práva
Jen málo akademických pracovišť se může pochlubit tak exkluzivním sídlem, jaké má Ústav státu a práva AV ČR, který se nachází v prvorepublikové budově někdejší pojišťovny na Národní třídě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Maxová (ANO): Vezměte si jen, kolik času úřednice na obci stráví dohledáváním rodičů
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 6. 2018 k návrhu poslanců Václava Klause, Petra Fialy, Zbyňka Stanjury a dalších na vydání zákona, kterým se mění školský zákon
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Petice proti záměru pokácet 93 stromů na Jiráskově náměstí v Plzni
V nejbližší době má být rozhodnuto o záměru pokácet 93 ze 136 stromů na Jiráskově náměstí v Plzni v rámci jeho plánované obnovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Ženu šikanoval zaměstnavatel kvůli věku. Musel se jí omluvit a zaplatit odškodné
Na ombudsmanku se obrátila žena, která čelila šikaně ze strany zaměstnavatele z důvodu svého věku. Šikana dolehla také na její podobně staré kolegy a na ty, kdo se jí zastali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Vyděšený Pirát Michálek v rozhlase: Komunisté budou zvýhodňovat Rusko, to je ještě horší, než za Nečase. Babiš to vykostí
Hostem úterních Dvaceti minut Radiožurnálu byl pirátský europoslanec Jakub Michálek, který na rozhlasových vlnách tepal trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše za to, že komunistům nabízí tzv. trafiky ve státních firmách, aby podpořili jeho vládu. Je to prý ještě horší situace než před pěti lety, kdy padla vláda ODS Petra Nečase, když Nečas žádal tři poslance ODS, aby nechali přežít jeho vládu. Výměnou za to údajně nabízel lukrativní posty ve státních firmách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Žebříček QS World University Rankings 2019 – Univerzita Karlova obhájila pozici
Univerzita Karlova obhájila své umístění mezi nejlepšími světovými univerzitami v prestižním žebříčku QS World University Rankings. V jeho nejnovějším vydání obsadila dělenou 317. příčku. Umístění těsně na počátku čtvrté stovky jí patří třetí rok po sobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Tým silniční bezpečnosti: Termíny letních školních prázdnin v Evropě
Termíny letních školních prázdnin nejsou v rámci Evropské unie jednotné. Čeští školáci a středoškoláci se budou moci oddávat zaslouženému letnímu odpočinku od 1. července do pátku 31. srpna. Podobně to bude v Belgii, Irsku a Polsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Oceňuji, že pan předseda Stanjura nám tady necitoval z Harryho Pottera
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 6. 2018 k vyslovení souhlasu s přístupem Smlouva o stabilitě, koordinaci a správě v hospodářské a měnové unii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Senát připravil 27 návrhů na státní vyznamenání
Senát pošle na Hrad 27 návrhů na státní vyznamenání, schválil to Organizační výbor Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Slavná žižkovská starostka Hujová končí, vystřídá ji politik z ODS
Vladislava Hujová, která se nedávno ve zlém rozešla s domovskou TOP 09, skončila ve funkci starostky Prahy 3. Odvolalo ji dnes zastupitelstvo městské části, které místo ní zvolilo do čela radnice dosavadního místostarostu Alexandra Bellu z ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Linhart: Všechno je v pořádku, v pražském vesmíru
Výrok „Všechno v NEN je v pořádku“, pronesený v květnu 2018 ministryní z MMR, uzavřel tento příběh (tak typický a zobecnitelný pro naši zemi).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
TOP 09 ve sněmovně požadovala seznam příjemců zemědělských dotací. Máte to na internetu, odpověděl Faltýnek
Sněmovna se nyní nebude zabývat sporným rozdělováním zemědělských dotací z programu rozvoje venkova. Skupina 56 poslanců dnes zablokovala svými podpisy zařazení debaty na program schůze, jak o to žádali Piráti, TOP 09, ale i bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL), píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ČNB zavádí nové limity na hypotéky
Vývoj českého finančního sektoru byl v uplynulém roce příznivý. Banky zůstávají vysoce odolné i vůči potenciálním negativním šokům včetně hluboké recese.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Dienstbier (ČSSD): Lidé potřebují naději
Komentář na facebookovém profilu k výročí vypálení Lidic nacisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Přestěhování Státního okresního archivu Trutnov ušetří ročně téměř milion
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Trutnově vytvořil podmínky pro přestěhování Státního okresního archivu Trutnov z komerčních prostor do administrativní budovy Horská č. p. 5, která je kromě dalších státních i nestátních institucí sídlem trutnovského odloučeného pracoviště ÚZSVM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Cesta z migrační krize
Komentář na facebookovém profilu k migrační krizi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kurz bezpečné jízdy před dlouhou cestou na dovolenou je dobrou volbou
Nejen nástrahy zimního počasí dokážou řidičům znepříjemnit jízdu. I v letních měsících, kdy je dlouho vidět a hrozí maximálně déšť, ovlivňuje pohodu za volantem řada nepříznivých faktorů a okolností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
dTest: Tříhvězdičkový hotel, nebo „nafukovací matraci se snídaní“?
Hledáte-li dovolenkové ubytování, často narazíte vedle nabídek hotelů i na nadšené amatéry. Někdo pronajímá přes inzerát chalupu, někdo nabízí na víkend byt v centru města. Na takových službách se dá docela ušetřit a poznat něco nového. Podle čeho vybírat? Jak je to s hodnocením uživatelů a jak se liší od hvězdičkového hodnocení hotelů?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Spisovatel: Tlustý smrad? Nechápu, co to bylo mezi Trumpem a Kimem. USA jsou nebezpečím pro celý svět
Slovenský přírodovědec, spisovatel, publicista a scenárista Gustáv Murín se na svém blogu na serveru Pravda.sk rozepsal o dnešním setkání amerického prezidenta Donalda Trumpa a severokorejského lídra Kim Čong-una.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Piráti chtějí, aby Sněmovna urychleně řešila podezření ze zvýhodňování agrokorporací
Piráti chtějí, aby Sněmovna ještě tento týden řešila podezření ze zvýhodňování agrokorporací při čerpání zemědělských dotací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: E- shopy neplní zákonné povinnosti
Obliba nákupu přes internet i nadále trvá. Česká obchodní inspekce se v prvním čtvrtletí tohoto roku zaměřila na provozovatele e-shopů a v tomto období provedla 270 kontrol. Porušení právních předpisů zjistila téměř v 90 % případů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ve středočeské ČSSD převažuje podpora vstupu do vlády s ANO
Ve středočeské ČSSD výrazně převažuje názor, že by strana měla vstoupit do příští vlády s hnutím ANO. ČTK to dnes řekl předseda krajské ČSSD Robin Povšík s odvoláním na průběžné výsledky vnitrostranického referenda v regionu. Účast se podle něj pohybuje kolem 60 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Státní pozemkový úřad aktivně spolupracuje s vysokými školami
Státní pozemkový úřad v rámci probíhající spolupráce s vybranými vysokými školami uspořádal na Břeclavsku ve dnech 3. a 23. května 2018 odborné workshopy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Neschválení zlevněného studentského jízdného je chyba
Hlasy členů Rady za Hnutí ANO a KDU-ČSL byl dnes zamítnut návrh na snížení jízdného v MHD na korunu denně pro studenty od 15 do 26 let. Pro zlevněné studentské jízdné hlasovali radní za ČSSD, zelení a STAN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Pošesté
Již pošesté jsme na jaře, stejně jako v předchozích letech, objeli všechna města senátního obvodu a na podvečerních setkáních diskutovali s příchozími.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš jednal s ukrajinským vicepremiérem o reformě Ukrajiny, obchodní spolupráci i energetice
V úterý 12. června 2018 se předseda vlády Andrej Babiš setkal v Hrzánském paláci s vicepremiérem Ukrajiny Volodymyrem Kistionem. Jednali spolu o probíhajících změnách na Ukrajině, udělování víz pro Ukrajince i ekonomických a mezinárodních otázkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Růst počtu obyvatel zajistila zahraniční migrace
Na konci března letošního roku měla Česká republika 10,613 milionu obyvatel. Od počátku roku se populace rozrostla o 3,3 tisíce, a to zásluhou zahraničního stěhování, jehož saldo činilo 7,9 tisíce. Zemřelých obyvatel Česka (31,6 tisíce) bylo více než živě narozených dětí (27,0 tisíce).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zdeněk Zacpal: Mariánský sloup je vším jiným než sloupem smíření
Otevřený dopis odpůrců obnovení tzv. Mariánského sloupu zastupitelům hl. m. Prahy ze dne 10. 6. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Štěpánek (Zelení): Jednání s KLDR jdou správným směrem
Komentář na facebookovém profilu ke schůze Donalda Trumpa a Kim Čong-una
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Vždyť jsme lidem přidali, obrátil se Babiš na odbory
Vláda chce příští rok zvýšit sumu na platy ve veřejné sféře o šest procent. Přidávat hodlá hlavně špatně placeným profesím a oborům, v nichž chybějí pracovníci. Novinářům to dnes řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Kritizoval odbory za jejich dnešní protestní setkání. Odbory požadují navýšení o deset procent a to plošně. Stěžují si, že vyjednávání o růstu platů s vládou ještě nezačala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Dotace na rozvoj venkova chtějí TOP a Piráti probrat ve Sněmovně
Poslanci TOP 09 budou požadovat, aby ministerstvo zemědělství do září Sněmovně dodalo seznam všech příjemců dotací z programu rozvoje venkova. Podle místopředsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové chtějí, aby plénum dolní komory schválilo toto usnesení, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Humoristický deník existuje! Je jím Fórum 24
Je to opravdový pokrok. Za komunistů jsme měli možnost pročítat jen jednou týdně docela zdařilý týdeník Dikobraz. Mohli jsme se těšit z roztomilých dvojsmyslů až těžkých narážek na papalášstvo, na obecné nešvary i politické zhůvěřilosti. Dnes jsme dále. Úsměv na tváři vzbudí spolehlivě projekt pana Šafra zvaný Fórum 24. Každý den.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Soukromníci: Další ústupek bolševikům. Babiš chce vládnout za každou cenu
První červnový den jsme si připomněli uplynutí 65 let ode dne, kdy soudruzi ožebračili celý národ. Je tedy smutné, že 29 let od jejich odstavení sledujeme, jak se drápou zpět a diktují podmínky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Poradce Donalda Trumpa utrpěl infarkt
Zatímco je americký prezident Donald Trump v singapurském letovisku Sentosa, kde se uskutečňuje historické setkání prezidenta USA s vůdcem Severní Korey, ve Washingtonu se děly nepříjemné věci. Trumpův klíčový ekonomický poradce Larry Kudlow utrpěl infarkt a byl převezen do vojenské nemocnice Waltera Reeda ve Washingtonu. Mluvčí Bílého domu následně začala uklidňovat veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Akademie Institutu umění vzdělává zástupce vybraných kulturních organizací i veřejnost
V květnu byl první přednáškou zahájen letošní, v pořadí již třetí ročník Akademie Institutu umění. Vzdělávací program na zvyšování dovedností (strategické plánování, marketing, leadership, fundraising, projektové řízení, kreativní myšlení) nezbytných pro efektivní řízení kulturních organizací se koná od května do listopadu 2018 v Praze. ?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství i v roce 2018 usiluje o maximální podporu pro chovatele prasat a drůbeže
O jednu miliardu na celkovou částku 3,05 miliardy korun byly v letošním prvním pololetí posíleny finanční prostředky na národní dotace. Přesto Ministerstvo zemědělství pokračuje ve vyjednávání k posílení rozpočtu na národní dotace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Inflace v květnu mírně nad prognózou ČNB
Komentář ČNB ke zveřejněným údajům o vývoji inflace v květnu 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Opravdové řešení migrace leží mimo Evropu
Prohlášení předsedy vlády k aktuálnímu vývoji debaty o evropské migrační politice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ZP 211 hýčká dárce krve. Loni jim vyplatila téměř 6 milionů Kč
Krev má v medicíně naprosto nezastupitelnou roli už jen tím, že se nedá uměle nahradit. Půllitr darované krve podle odborníků zachrání až tři lidské životy. I proto slavíme 14. června Světový den dárců krve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Svoboda (ČSSD): Senioři by mohli být příkladem dnešním dětem
Své krajské sportovní hry připravili v Liberci také Senioři České republiky. Hry se uskutečnily v pondělí 11. června v zahradě libereckého Kolosea. Několik desítek seniorů se zde utkalo například v šipkách, hodu na cíl nebo slalomu s břemenem. Akci podpořil i Liberecký kraj. Záštitu nad ní převzal náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí Pavel Svoboda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Dětské domovy dostanou nová vícemístná vozidla
Dětské domovy ve Znojmě, Strážnici a brněnský Dětský domov Dagmar si budou moci nakoupit nová devítimístná vozidla pro dopravu dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Peter Zvolenský: Jak mohou USA a jejich kamarádi poškozovat průběh šampionátu v kopané v Rusku
„Odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil.“ Tímto nezapomenutelným výrokem starého krále v nejoblíbenější české filmové pohádce Pyšná princezna se dá charakterizovat dnešní politika prezidenta Trumpa v korejském směru. I přihlouplý postup jeho ukrajinských klientů při dalším pokusu o diskreditaci Ruska - totiž vraždou/nevraždou jakéhosi „ruského hrdiny“ novináře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Knot (TOP 09): Na modernizaci přechodů v Budějovicích dá kraj více než 18 milionů
Nový povrch poškozené vozovky, její rozšíření či vybudování dvou nových bezpečných přechodů pro chodce. Na Mánesově ulici v Českých Budějovicích s tím počítá Jihočeský kraj, v jehož majetku tato komunikace je.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Česká pošta: České poštovní známky získaly prestižní mezinárodní ocenění
Každé dva roky se v rámci konference Government Postage Stamp Printers’ Association (GPSPA - Asociace státních tiskáren poštovních cenin) koná prestižní soutěž o nejlépe vyhotovenou poštovní známku na světě za poslední dva roky, a to hned v šesti různých kategoriích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Milek: České bramborářství potřebujeme pro naši krajinu i jídelníček
Začala sklizeň raných brambor. Plochy brambor pro výrobu škrobu stouply, dlouholetý pokles ploch polí s pozdními bramborami se podařilo téměř zastavit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Problematika veřejného zdraví se dostává v EU na okraj
Komentář na facebookovém profilu k řešení zdravotních a sociálních otázek v EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): O žebříčku univerzit, akademickém senátu a parlamentu v Rhodesii
Kritika fungování akademických senátů na portálu vedavyzkum.cz je v řadě případů jistě oprávněná. Vyčlenění nepřehlasovatelné skupiny uvnitř této instituce však není řešením problému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Baxa (ODS): Školský zákon o povinné mateřince vytvářil nákladnou a obtěžující byrokracii
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 6. 2018 k návrhu poslanců Václava Klause, Petra Fialy, Zbyňka Stanjury a dalších na vydání zákona, kterým se mění školský zákon
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš jednal s ministrem financí Dánska o hospodářské spolupráci, digitalizaci a evropských otázkách
Předseda vlády Andrej Babiš přijal v úterý 12. června 2018 ministra financí Dánského království Kristiana Jensena. Hlavními tématy jednání byly ekonomické otázky, digitalizace a elektronizace státní správy i aktuální evropská agenda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): Pokud přijmeme tento pozměňovací návrh, zabijeme tak školství v pěti krajích
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 6. 2018 k návrhu poslanců Václava Klause, Petra Fialy, Zbyňka Stanjury a dalších na vydání zákona, kterým se mění školský zákon
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Bývalá poslankyně Chalánková končí v TOP 09. Strana opustila své ideály, vysmívá se jim, říká
Bývalá místopředsedkyně byla v TOP 09 od jejího založení. Do Senátu bude kandidovat jako nezávislá.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 12.6.2018 v 18:36, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Většině Poslanecké sněmovny je úplně jedno, že vláda uplatňuje dvojí metr
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 6. 2018 k vyslovení souhlasu s přístupem Smlouva o stabilitě, koordinaci a správě v hospodářské a měnové unii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Finanční a ekonomické informace: Kybernetická kriminalita? Češi se stále málo chrání
V ochraně svých počítačů nebo mobilních telefonů je početná část Čechů nepoučitelná a útok hackerů tak může být úspěšný. Nemění přístupová hesla, PIN kódy, zapomíná na ochranu mobilu. Takzvaný Index bezpečnosti České bankovní asociace aktuálně dosáhl výše 61 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Nepřítel Kremlu, novinář Pasko, má v Česku problémy. Nedostal povolení k pobytu. PL s ním roky zveřejňovaly rozhovory a budou dál
Ruská armáda a loďstvo nemají na teritoriu suverénní Ukrajiny co dělat. Pro Vladimira Putina je to jasná vstupenka do Haagu. To řekl ParlamentnímListům.cz ruský investigativní novinář Grigorij Pasko v roce 2014. Nyní zde nedostal dlouhodobé vízum a jeho organizace Fond 19/29, zaregistrovaná v Česku, může skončit. Nyní PL poreferoval o zmíněných potížích, ale třeba k otázkám potlačování práv novinářů na Ukrajině se nevyjádřil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Americký server The Daily Caller a další websity stáhly falešné články o holdingu CZECHOSLOVAK GROUP
Lanny J. Davis, americký advokát zastupující holding CZECHOSLOVAK GROUP, označil obvinění publikovaná na websitu The Daily Caller autorem Davidem Hurseym za falešná a poškozující dobré jméno holdingu. Server The Daily Caller nyní text odstranil z důvodu nevěrohodnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Rychlejší, ale také efektivní soudy.Ministr Pelikán představil druhou výroční zprávu českého soudnictví
Výroční statistická zpráva českého soudnictví ukázala na pozitivní trendy, ale také na oblasti, na které je potřeba se zaměřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ODS: Plníme, co jsme slíbili. Ve Sněmovně navrhneme snížení daní
Vláda projedná daňový balíček, který dalece neodpovídá předvolebním slibům hnutí ANO a přichází s další komplikací daňového systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Chalánková má v topce útrum, kandidovat ji nenechají. Proti Pospíšilovi s Adamovou nepomohla ani přímluva Kalouska
Někdejší poslankyně a místopředsedkyně TOP 09 Jitka Chalánková narazila u své vlastní strany. TOP 09 ji odmítla podpořit v boji o křeslo senátorky. Dáma je prý příliš konzervativní. Nepomohla jí ani přímluva bývalého předsedy strany Miroslava Kalouska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora oceňuje, že MPSV přichází s valorizačním mechanismem pro minimální mzdu
Ve středu tripartita projedná návrh MPSV na jednorázové zvýšení minimální mzdy, a to ve dvou variantách – o 800 nebo o 1 000 Kč od 1. ledna 2019. Tripartita zároveň projedná nový valorizační mechanismus zvyšování minimální mzdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Dominik Rusinko: Putinova jedenáctka zřejmě neoslní, úspěch však může přijít v zákulisí
Již pozítří startuje v Rusku mistrovství světa ve fotbale, nejsledovanější sportovní událost na planetě, která po následující měsíc přitáhne pozornost více než 3 miliard diváků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Okamura: Tato vláda se zavázala, že nás nebude tlačit do eura. Teď předkládá návrh ve zcela opačném trendu
Projev na 13. schůzi Poslanecké sněmovny dne 12. 6. 2018 k vyslovení souhlasu s přístupem Smlouva o stabilitě, koordinaci a správě v hospodářské a měnové unii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Geopolitické mosty
Někdy je přímo zábavné, v jak pokryteckém světě žijeme. Dvojí pravidla jsou patrná na každém kroku. Každý asi zaslechl předsudečné odsudky provokativního divadla v Brně, které napadají jedinci, co ho neviděli. Nebo zase hájí lidé, kteří svého času ostře odsuzovali karikatury proroka Mohammeda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
TOP 09: Chceme vědět, kdo získává dotace EU na úkor malých zemědělců
TOP 09 chce řešit absurdní situaci, kdy většinu peněz z evropských dotací určených na rozvoj venkova stát posílá velkým podnikům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: V prvním kole Trump – Kim 1:1
Krásnou plichtou skončila bezprecendentní singapurská schůzka amerického prezidenta a severokorejského vůdce. Válka je zažehnána, slib denuklearizace je na stole, další schůzky jsou na cestě, ale hrát se možná bude podle celokorejských not.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ERÚ: Trading Region Upgrade propojuje český a rakouský trh s plynem
Český provozovatel přepravní soustavy pro zemní plyn (NET4GAS) a jeho rakouský protějšek (Gas Connect Austria) nabídnou od 2. července 2018 novou službu Trading Region Upgrade (TRU). TRU ve své pilotní fázi, která má trvat rok, propojí napřímo plynárenský trh Česka a Rakouska, aniž by k tomu bylo potřeba budovat novou infrastrukturu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Primátorka Krnáčová: S modernizací Lítačky skončí možnost využívání Opencard
V létě tohoto roku čekají na cestující v pražské a středočeské veřejné hromadné dopravě příjemné novinky, které zvýší jejich pohodlí při platbě za jízdné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Oblastní inspektorát práce dohlédl na bezpečnost práce při rekonstrukci středověké věže Jakobínka
Oblastní inspektorát práce pro Jihočeský kraj a Vysočinu se podílel svými radami na zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci během rekonstrukce středověké věže Jakobínka v Rožmberku nad Vltavou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Rusko vám otevírá své srdce, pozdravil Vladimir Putin návštěvníky mistrovství světa. Dějí se kolem toho velké věci
V Rusku bude již tento čtvrtek zahájeno 21. mistrovství světa ve fotbale. Na tradiční fotbalový svátek, který jednou za čtyři roky určuje, která země si vybojuje prestižní trofej pro nejlepší tým planety, se chystají statisíce fanoušků a miliardy jej budou sledovat prostřednictvím televizních obrazovek. Šampionát ale může mít i politické následky. Jak vidí vývoj zahraniční deníky? A co neziskovky?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Babiš se nechtě stává - součástí vlády
Socialisti nejspíš vládu s ANO schválí, komunisti už sklopili ušiska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Studenti mají zájem o veřejné dění a nevylučují ani angažmá v politice
Předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jan Bartošek navštívil v pondělí 4. června jihočeské Strakonice. Hlavním cílem jeho návštěvy bylo setkat se s občany a získat poznatky o současné situaci ve městě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Jan Urban: Jiří Paroubek aneb přiznání lumpa
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 08:41, zobrazit podobné
TOPlist