Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.850x, což odpovídá cca 148.709-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

„Seznam zrádců... Já nevěřím svým uším!“ Hamáček byl v šoku z toho, co si v ČT dovolil říct Filip. Mezitím Ovčáček mimo studio na šéfa ČSSD prozradil...
Předseda KSČM Vojtěch Filip, předseda ČSSD Jan Hamáček a předseda Starostů Petr Gazdík se v neděli v poledne sešli v Žižkovské věži u Václava Moravce. Filip hned od začátku dštil oheň a síru na hlavu sociálního demokrata Miroslava Pocheho. Hamáček jen ohromeně koukal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Michal Rusek: Červené trenýrky – rudý hadr na býka
Napřed dovolte malou otázku, je to ale jen příklad: Kolik hodin nám všem, občanům ČR, vezme kauza „prezident si dělá prdel z novinářů“? Snad 100 tisíc? Nebo spíš 10 milionů hodin? A teď jinak: Není problém ve společnosti náš všech, že nejen u nás („v naší vlasti“ je nevhodné?), ale i jinde ve světě visí miliony takových rudých trenclí, které doslova zasviní veškerý veřejný informační prostor, takže prostě není čas a hlavně potřebná nálada na výměnu myšlenek* a jejich dotažení k dobrému konci?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Online kampaně v Japonsku lákaly k návštěvě České republiky
Tři online kampaně zaměřené na různé cílové skupiny zrealizovalo japonské zastoupení agentury CzechTourism na přelomu loňského a letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Německo zřejmě čekají napínavé zážitky
Do Evropy se pohrnou další přistěhovalci. Německo totiž umožní stávajícím běžencům, aby se za nimi přistěhovali další členové rodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Moravec si do věže pozval Pocheho. Ten se rázně postavil k tématu migrace. Zpochybnil také protiruské sankce
Ve druhé hodině Otázek Václava Moravce před kamerami České televize zasedli europoslanci Jan Zahradil (ODS), Miroslav Poche (ČSSD) a Petr Ježek. Politik ČSSD okamžitě smetl výhrady komunistů vůči své osobě jako výhrady dezinformačního Aeronetu. Poté se všichni tři pánové vyjádřili k systému povinných kvót na přerozdělování migrantů v EU. A Poche zpochybnil smysl protiruských ekonomických sankcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Publicista Ondřej Neff nabídl trochu jiný pohled na kauzu Poche
Sociální demokracie si v referendu odhlasovala vstup do menšinové vlády Andreje Babiše podporované komunisty. Teď se vede bitva o europoslance Miroslava Pocheho (ČSSD). Prezident Miloš Zeman a jeho mluvčí Jiří Ovčáček dávají hlasitě najevo, že tento pán se nikdy nestane českým ministrem zahraničí. Publicista Ondřej Neff nabízí možné vysvětlení, proč Zeman jedná tak zuřivě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 09:34, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 29. díl. Agenda-setting
Každý novinář zná prastaré úsloví o tom, že zpráva není, když pes pokouše pána, nýbrž když pán pokouše psa. Teoretikové médií, sociologové, sociální psychologové, ti všichni si léta lámou hlavu, proč jsou média plná unifikovaných (a nejčastěji negativních) zpráv, proč víc nepřispívají k diferencované politické orientaci a zasvěcenějšímu názoru veřejnosti na opravdu důležitá témata. Kdo stanovuje, oč se bude veřejnost, tedy příjemci mediálních sdělení zajímat? A kdo tedy přeneseně bude mít – výběrem onoho okruhu témat, zajímajících veřejnost – vliv na utváření veřejného mínění? To je otázka, která nejvíce trápí politiky, ale i komerční marketéry, protože na utváření názoru veřejnosti je životně závislý jejich produkt – ať už spotřební zboží, či nějaká ideologie přetavená v praktickou politiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jo, smutné je to. Filip je borec! Po show u Moravce se krize vlády dál vyhrocuje. Výzvy Babišovi, úder od Zemana, zděšení Respektu, zákulisní narážky
Předseda KSČM Vojtěch Filip v Otázkách Václava Moravce odmítl podpořit vládu ANO a ČSSD, pokud v ní bude europoslanec Miroslav Poche. Sociální sítě v neděli odpoledne a večer zaplavily reakce českých komentátorů a pravicových politiků, kteří se pohoršovali nad tím, že složení vlády bude diktovat představitel „zločinecké organizace KSČM“. Padly však i jiné, zásadní informace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 20:34, zobrazit podobné
„Všude za námi chodí, asi nemají co dělat.“ Babiš utekl hrstce protestujících v Lánech a novináře si svolal do Průhonic. Tam jim řekl, co bude s Pochem
Prezident Miloš Zeman přijal dnes ve 14:00 na zámku v Lánech Andreje Babiše. Ten již dříve řekl, že Zemanovi přinese seznam ministrů. V podvečer proto předstoupil před novináře na tiskové konferenci, aby jim sdělil výsledky jednání. „Problém se jmenováním Pocheho je stále na stole, prezident s ním promluví osobně,“ sdělil před kamerami České televize premiér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Kampaň začala - politici vědí o mimořádných volbách
Objevují se opět suchá předvolební hesla a sliby. V politických kruzích tuší nové a mimořádné volby, kde půjde o všechno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Špionážní aféra obřích rozměrů: Mezi Německem a Rakouskem to pořádně jiskří
Rakouský prezident Alexander Van der Bellen se opravdu hodně zlobí. Zlobí se na Německo. Vyšlo totiž najevo, že agenti německé tajné služby Bundesnachrichtendienst (BND) strkali prsty tam, kam neměli. S pomocí Američanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Další kolo boje o Pocheho: Babiš odpoledne dorazí za Zemanem
Premiér Andrej Babiš (ANO) bude dnes odpoledne informovat prezidenta Miloše Zemana o tom, koho navrhují ANO a ČSSD na ministry v možné společné koaliční vládě. Sociální demokraté trvají na tom, aby mezi jmény figuroval jako kandidát na šéfa diplomacie i europoslanec Miroslav Poche, jehož jméno vyvolalo v sobotu roztržku mezi oběma potenciálními koaličními partnery, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zábranský (Piráti): Konzervativní poslanci jsou skoro ve všech stranách
Komentář k facebookovém profilu k ochraně manželství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
František Dostál: Každou dobu prezentují jinak moudří lidé…
Fotoblog Františka Dostála
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Stát musí věřit občanům a občané státu
Komentář na facebookovém profilu k principu vzájemné důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Na výstavu Autosalon Louny zavítali také policisté
Na lounském výstavišti se konala akce, která spojovala dvě výstavy – Autosalon Louny a Rodina a volný čas. Veřejnost, která se zastavila u stanoviště lounských policistů, se mohla dozvědět něco o práci dopravní policie či kriminalistického technika.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Je třeba rozvinout cestovní ruch tak, aby byl rozložen po celé krajině
Zástupci sousedních krajů – Jihočeského a Středočeského – se sešli, aby si nastavili těsnější spolupráci v oblastech, kde je společný postup prospěšný. Jde například o dopravu, životní prostředí, cestovní ruch, kulturu, školství nebo sport.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Drsný pravičák Matějka se obul do Člověka v tísni. A přišla odpověď
Dlouholetý bloger František Matějka býval členem Svobodných. Dnes vede svou vlastní partaj - Stranu nezávislosti České republiky a stále bedlivě sleduje společenské dění. Nepouští ze zřetele ani dění v Rusku a ve Velké Británii. A zdá se mu, že nezisková organizace Člověk v tísni neměří lidem žijícím v těchto zemích stejným metrem, jak by se na českou neziskovou organizaci placenou i z veřejných peněz slušelo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Fiala (SPD): Babiš lepí politického kočkopsa
Komentář na facebookovém profilu k vládě Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Stanovisko spolku Chamurappi k dovolání nejvyššího státního zástupce v neprospěch Aleny Vitáskové
Spolek Chamurappi z.s. převzal od listopadu r.2017 se souhlasem obou obžalovaných sledování kauzy Ing. Aleny Vitáskové a Ing. Michaely Schneidrové, které od r.2013 až do té doby prováděl Spolek na podporu nezávislé justice v ČR Šalamoun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Už je jasno, co udělá prezident Zeman s Pochem
Prezident republiky Miloš Zeman přijal v neděli na zámku v Lánech po vzájemné dohodě předsedu vlády Andreje Babiše, který ho informoval o stavu vyjednávání o koaliční vládě. Následná tisková konference se před branami lánského zámku nekonala, ale sdílnější byl hradní mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
FOTO Babiš odjel beze slova z Lán. Před novináři tedy promluvilo dítě a protibabišovský aktivista
Předseda ANO a premiér Andrej Babiš již opustil lánský zámek. Zde se sešel s prezidentem Milošem Zemanem a předal mu seznam ministrů. Novináři se však žádného jeho komentáře před branami lánského zámku nedočkali. Místo něj však promluvil k novinářům spolek Milion chvilek pro demokracii, jenž na prostranství proti Babišovi protestoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vládní krize v Německu? Ministr vnitra Seehofer už prý nemůže s Merkelovou ani pracovat
Bavorský ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) se zlobí na německou kancléřku Angelu Merkelovou (CDU). Dokonce tvrdí, že s ní už nemůže pracovat. Píší to Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Donald Trump telefonicky hovořil s Viktorem Orbánem. Zde je důvod
Americký prezident Donald Trump se telefonicky spojil s premiérem Maďarska Viktorem Orbánem. Hovořili spolu nejen o ochraně hranic, ale i o schůzce se severokorejským vůdrem Kim Čong-unem, s nímž se Trump tento týden sešel. Píše to server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
FOTO V Lánech se právě rozhoduje o dalším osudu vlády. Babiš minul desítku protestujících a už je u Zemana
Asi desítka lidí dnes odpoledne přišla před zámek v Lánech protestovat s transparenty a červenými trenýrkami. Vadí jim, kam Česko směřuje pod vedením prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše (ANO). Babiš Zemanovi přivezl seznam kandidátů na ministry v jeho druhé vládě. Kolem demonstrantů ale neprojel, do zámku vjel jinou bránou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
MPO: Státní tajemník vyhlásil nový ročník soutěží Rady kvality ČR
Státní tajemník Ministerstva průmyslu a obchodu a předseda Rady kvality České republiky JUDr. Ing. Robert Szurman vyhlásil nový ročník soutěží o získání ocenění v programech vyhlašovaných Radou kvality ČR, která pracuje v gesci Ministerstva průmyslu a obchodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hlaváč (TOP 09): Žijeme Plzencem – představujeme společnou kandidátku
TOP 09, nezávislé sdružení Volba pro Starý Plzenec a Sedlec a Strana soukromníků sestaví společnou kandidátku do komunálních voleb ve Starém Plzenci. Ta ponese název „Žijeme Plzencem“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Lesy ČR ošetřily historickou alej u rybníka Kolečko v Tovačově
Jednu z nejstarších dubových alejí na Moravě u rybníka Kolečko v Tovačově v Olomouckém kraji obnovil podnik Lesy České republiky. Projekt vyšel na bezmála tři miliony korun bez DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Řidiči pozor: Vláda se vyjádří k zákonu, který se vás týká
K návrhu na uzákonění kontrol zraku motoristů při výměně řidičského průkazu zřejmě vznese vláda ANO v demisi poměrně mnoho připomínek. Na úterní schůzi by se navzdory tomu měl kabinet postavit k poslanecké předloze Jana Birkeho (ČSSD) podle podkladů neutrálně, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): Magistrát v Mostě nechce podléhat populismu
Lze hodnotit pozitivně, že magistrát v Mostě nechce podléhat účelovosti a populismu. Bohužel to k řešení nestačí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jak to bylo se zradou Miloše Zemana v ČSSD v roce 2003? Vladimír Špidla vše odkryl v novinách
Expremiér Vladimír Špidla (ČSSD) v rozhovoru pro Deník.cz zavzpomínal na svou politickou kariéru. Prozradil, že si dodnes trvá na své slavné větě zdroje jsou. Popsal velkou slabinu druhého českého prezidenta a poodhalil obrysy plánu, který zhatil stávající prezident Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Účast ve vládě není všechno
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům stranického referenda ČSSD
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Slavnostní ukončení Diplomatické akademie
Státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí ČR Miloslav Stašek předal osmi diplomatickým koncipientům certifikáty, potvrzující úspěšné zakončení základní diplomatické přípravy, zahájené koncem února tohoto roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
VIDEO Ohlédnutí za udílením Krameriových cen: Tomský prozradil, proč už nemůže do ČT. A došlo i na zavražděného Kuciaka
Už třetí rok po sobě rozdávala Asociace nezávislých médií Krameriovy ceny za svobodnou žurnalistiku. In memoriam ocenění dostal v únoru zastřelený slovenský novinář Ján Kuciak. V porotě opět zasedl i šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl. Na akci promluvil mimo jiné poslanec ODS Václav Klaus mladší, který citoval z Bible.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 09:34, zobrazit podobné
Že tohle vzniká v ČT za peníze daňových poplatníků, to je na vyhození ředitele! Martin Konvička sledoval pořad s mládežníky na cestě uprchlíků a už se neudržel
ROZHOVOR „Výprava byla standardní batůžkářský čundr s nízkým rozpočtem, takže vůbec netuším, proč to Česká televize nějakým způsobem připodobňovala k uprchlíkům a uprchlickému fenoménu,“ říká o dalším díle pořadu Zlatá mládež aktivista Martin Konvička. Zatímco se nejdříve obával, že veřejnoprávní televize pošle tři mladé na nebezpečnou cestu, po zhlédnutí prohlásil, že jde o publicistický kýč. Zároveň uvedl, že pokud takové pořady vznikají za peníze daňových poplatníků, je to na vyhození ředitele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 09:34, zobrazit podobné
Národní divadlo předvede na festivalu Eurokontext Massenetova Werthera
Na operní přehlídku Mezinárodního divadelního festivalu Slovenského národního divadla v Bratislavě „Eurokontext“ přiveze v neděli 17. června pražské Národní divadlo operu Julese Masseneta „Werther“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
NDM: Večer mladých choreografů v Divadle Antonína Dvořáka
Dne 20. června se v představení s názvem Myslím, tedy jsem poprvé jako tvůrci choreografií (nikoli jen jako tanečníci) představí na scéně Divadla Antonína Dvořáka ti členové ostravského baletního souboru, kteří v sobě našli odvahu a ctižádost předvést svůj kreativní potenciál ve vlastní autorské tvorbě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
VIDEO Ohlédutí za udílením Krameriových cen: Tomský prozradil, proč už nemůže do ČT. A došlo i na zavražděného Kuciaka
Už třetí rok po sobě rozdávala Asociace nezávislých médií Krameriovy ceny za svobodnou žurnalistiku. In memoriam ocenění dostal v únoru zastřelený slovenský novinář Ján Kuciak. V porotě opět zasedl i šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl. Na akci promluvil mimo jiné poslanec ODS Václav Klaus mladší, který citoval z Bible.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
„Ekonomické výhody nahradila ideologie.“ Před 15 lety Češi hlasovali o vstupu do EU. Markéta Šichtařová nyní vynáší znepokojivé hodnocení vývoje
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Spory mezi Spojenými státy a Evropskou unií a z toho vyplývající cla na vývoz automobilů jsou hrozbou pro českou ekonomiku, ale poškodí i USA. Markéta Šichtařová upozorňuje, že už nesčetněkrát bylo dokázáno, že protekcionismus je nevýhodný pro všechny zúčastněné. Američanům vzrostou ceny a klesne nabídka aut, ale pochopitelně větší dopad bude na proexportně orientované evropské země. U příležitosti 15. výročí českého referenda o vstupu do EU analytička tvrdí, že integrace postoupila tak daleko, že ekonomické výhody pro všechny země byly nahrazeny ideologií a státním paternalismem na všech frontách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Plzeň 3: V zadních Skvrňanech se už lépe parkuje
V prostoru stávajícího parkoviště a v části bývalého hřiště před bytovými domy Vojanova 9 – 15 ve Skvrňanech vybudoval plzeňský centrální obvod nové parkoviště, které je samozřejmě doplněno vyhrazeným stáním pro vozidla přepravující těžce pohybově postižené.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Rozhodnutí ústředního výboru je jednoznačné
Komentář na facebookovém vprofilu k podpoře vlády Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jakub Patočka: Přeji ČSSD masakr v podzimních volbách. Jen to ji zachrání
Demokratickou levici dnes u nás nikdo nereprezentuje, přesně tak to vidí novinář Jakub Patočka, donedávna člen ČSSD. Na svém serveru DeníkReferendum.cz se rozepsal o tom, že vstup sociální demokracie do Babišovy vlády je zradou nejen vlastních hodnot a voličů, ale demokracie jako takové. Zdecimované členské základně podle jeho slov zkroutilo v takzvaném referendu vedení strany ruce. „ČSSD může zachránit už jen masakr v podzimních volbách,“ píše v komentáři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Stavíme kandidátky v přibližně 300 městech a obcích
Komentář na facebookovém profilu k přípravě na komunální volby
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
V Praze další týden bez nového případu onemocnění spalničkami
Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen HSHMP“) informuje veřejnost, že v právě probíhajícím 24. kalendářním týdnu roku 2018 nebyl v Praze zaznamenán žádný výskyt nového, laboratorně potvrzeného případu onemocnění spalničkami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Téměř 800 milionů korun pro ochranu přírody a krajiny
Od 15. června je možné podávat žádosti o podporu projektů, které pomohou pečovat o naši přírodu a krajinu, usnadňovat návštěvníkům její poznávání či zlepšovat vodní režim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Atentát na Heydricha byl vrcholem českého odboje
Byl to nejvýznamnější odbojový čin českého národa za II. světové války. Válečný zločinec Reinhard Heydrich si za své skutky smrt zasloužil. O to víc mně štvou ti, kteří tento statečný čin znevažují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Pojem pravice-levice se dosti vyprázdnil
Komentář na facebookovém profilu ke střetu levice a pravice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš: Co hudrujete, že kvůli mně krachují hospody? Vzniklo jich nejvíc v historii. Akorát nejsou kuchaři a číšníci
Premiér Andrej Babiš (ANO) napsal na svůj facebookový profil sumář toho, co se minulý týden vše odehrálo. Mimo jiné také uvedl to, že jeho dcera Vivien odmaturovala a žena Monika slavila narozeniny. A sdílel také svoji fotografii s červeným nápojem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Zřícený stůl demokracie v Evropské unii
Je známo, že klasický princip dělby moci navrhl nejlépe francouzský filosof Montesquieu (1689-1775), a to jako rozdělení na moc zákonodárnou, výkonnou a soudní, aby se zajistila soudcovská nezávislost a výkonná moc byla omezena zákony, jež si nemůže dávat sama. Ústavy demokratických států tento princip obsahují a praktické formy pak s ohledem na vývoj či tradici států bývají odlišné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman začne přijímat nominanty do vlády za hnutí ANO i ČSSD
Prezident republiky Miloš Zeman přijal v neděli dne 17. června 2018 na zámku v Lánech po vzájemné dohodě předsedu vlády Andreje Babiše, který ho informoval o stavu vyjednávání o koaliční vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ÚZSVM spolupracuje s celníky na využití skladového areálu v Rokytnici
Zaměstnanci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Rychnově nad Kněžnou ÚZSVM, kromě zajišťování běžného chodu skladového areálu v Rokytnici v Orlických horách, spolupracují při využití jeho kapacit se zaměstnanci spádového pracoviště příslušného celního úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Týmy CzechTourism běžely Stromovkou
Propagaci České republiky, aktivního odpočinku i agentury CzechTourism se zhostily hned tři běžecké týmy, které se v pražské Stromovce účastnily třetího ročníku závodu O2 Pražská štafeta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Není rychlost jako rychlost
Mnozí řidiči si stále neuvědomují, jak je důležité předvídat při projíždění zatáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Předseda ODS Fiala dělá ze sebe politického analfabeta
Jakkoli je známo, že pan předseda ODS Petr Fiala je několikanásobně korunovaný, pardon „otitulovaný“ člověk, který by vzhledem k tomuto vzdělání mohl, resp. měl být člověkem rozumným, inteligentním a řečeno lidsky moudrým, přesto však v souvislosti s angažmá ČSSD ve vládě s hnutím ANO se zdá, že panu Fialovi tato skutečnost ani ne tak vyrazila dech, ale jako by mu zcela zatemnila mozek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Prvních pět dotovaných center duševního zdraví začne fungovat už od července
Z uchazečů o podporu z Programu podpory Center duševního zdraví bylo odbornou komisí vybráno prvních pět center, která by měla dotaci obdržet. CDZ v Přerově, Havlíčkově Brodě, Brně, Praze 9 – Proseku a v Praze-Strašnicích by tak měla začít fungovat už od 1. července tohoto roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Jádrem sporu je stanovení výše poměrného odpočtu daně
Reakce na kritiku návrhu úpravy odpočtů na DPH pro Český rozhlas a Českou televizi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Hüner: Práce na Sokolovsku i pro vysoce kvalifikované odborníky
V pátek 15. června 2018 se uskutečnil další významný krok k realizaci chystaného zkušebního centra BMW Group Future Mobility Development Center na Sokolovsku. Ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner s Dr. Herbertem Grebencem ze společnosti BMW AG v Praze podepsali společnou Deklaraci o spolupráci mezi vládou ČR a BMW Group o přípravě výstavby nového zkušebního centra. Jde o další významný krok na cestě k realizaci investice společnosti BMW AG v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Šestitónové harmonium zapůjčí České muzeum hudby pro světovou premiéru unikátní opery
Jediná dvě představení Hábovy šestinotónové opery se konají 24. a 25. června v Divadle Jiřího Myrona v Ostravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Veselý (ČSSD): Dovolenou v Chorvatsku letos znepříjemní čekání na hranicích
Češi, jedoucí na dovolenou do Chorvatska v nadcházející letní sezóně, musí počítat s mnohahodinovým stáním na hranicích. Zejména Slovinci zpřísňují kontroly a budou prověřovat cestovní doklady posádek doslova všech, i osobních, automobilů. Čekání na hranicích tak budou muset čelit všichni Češi, kteří pojedou k moři do Chorvatska, a to zejména na své zpáteční cestě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman lže
Pilíře právního státu jsou dlouhodobě narušovány, nyní již prokazatelně rozbity. (I) Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman lže, pomáhá dotvářet trestní čin pravděpodobně na objednávku s cílem trestně stíhat nevinné lidi a svést soud na nepravdivou cestu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jasný vzkaz Babišovi i na Hrad. Hamáček usedl před kamery a řekl, jak to bude s Miroslavem Pochem
V dobách Jiřího Paroubka a Mirka Topolánka byly televizní debaty předsedů dvou nejsilnějších vládní stran ČSSD a ODS plné ohnivých slov. Jak je tomu dnes? Na tuto otázku v nedělní Partii televize Prima odpověděli předseda ČSSD Jan Hamáček a předseda ODS Petr Fiala. Jan Hamáček se pochlubil, že si česká sociální demokracie dovolila něco, co si dříve nedovolila ani německá sociální demokracie. Petr Fiala si rýpl do exprezidenta Václava Klause. Prý už je trochu odtržen od politické reality.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Czech Street Party
V pátek 15. června 2018 večer se konal již jedenáctý ročník největší prezentační akce České republiky pro širokou veřejnost v Bruselu, jmenované také v knize „100 tajemství Bruselu“ v kategorii 5 nejlepších letních festivalů, tzv. Czech Street Party.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
DPP: Krátkodobé uzavření stanice metra Muzeum A
Z důvodu rekonstrukce bude od soboty 23. června 2018 (od zahájení denního provozu) do neděle 24. června 2018 (do ukončení denního provozu) obousměrně uzavřena stanice metra Muzeum na lince A.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ženu s obavami jste poslala do kostela a zpívat koledy?! Velký kritik islámu Hamed Abdel-Samad napsal dopis Merkelové. A je to drsné
Když se do Evropy valily statisíce uprchlíků a migrantů, Merkelová jim otevřela brány své země. Hamed Abdel-Samad, který musel utéct z Egypta, protože se až příliš kriticky vyjadřoval o islámu, má za to, že prvotní rozhodnutí paní kancléřky lze pochopit. Jenže to, co se dělo další tři roky, už podle Abdel-Samada pochopit nelze. Zdá se, jako by v průběhu těch let Merkelová zapomněla, co je jejím nejdůležitějším úkolem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Na většině pražských koupališť je jakost vody přijatelná
Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) pravidelně sleduje jakost vody na pražských koupalištích, a to včetně poskytování výsledků veřejnosti. V souladu s platným monitorovacím kalendářem pro rok 2018 provedli aktuálně provozovatelé pražských koupališť, prostřednictvím akreditovaných laboratoří, odběry vzorků vody v pondělí 11. 6. 2018. Na základě platných právních předpisů ČR výsledky rozborů následně poskytli k dispozici HSHMP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Nalákat, nesplnit a žalovat. České politiky a podnikatele obchází americká lobbistická skupina. Takto s ní dopadli na Slovensku
Jak již ParlamentníListy.cz informovaly, pro evropské trhy byl připravován projekt bezdrátově nabíjených elektrických autobusů, které měly být využity v městské hromadné dopravě. S výrobcem těchto autobusů měla exkluzivní dohodu o zastupování ve střední a východní Evropě firma SARN. K realizaci projektu ovšem nedošlo a SARN výrobce žaloval o náhradu škody. Zajímavé je, že to není poprvé, co projekt, do kterého se tato firma zapojila, skončil nezdarem a předně následnou žalobou o vysoké odškodné. Nepříjemné zkušenosti s praktikami této americké lobbistické skupiny má i slovenská vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Lachnit: Pohádkový les Prahy 5 na Cibulce přilákal více než osm tisíc lidí
K nejoblíbenějším akcím pro děti, jež pořádá městská část Praha 5 pod záštitou radního Petra Lachnita, se jednoznačně zařadil Pohádkový les, který si v sobotu 16. června nenechalo ujít více než osm tisíc lidí. Ti všichni na Cibulce zažili mnoho zábavy, dobrodružství a legrace. Přes 80 procent dětí přitom bylo z městské části Praha 5.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Svoboda (KDU-ČSL): Kybernetická bezpečnost a užší spolupráce s NATO
Poslanci Evropského parlamentu na svém červnovém zasedání schválili usnesení, ve kterém vyzývají posílení kybernetické bezpečnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vladislav Černík: Ve věci kandidatury J. Paroubka do Senátu za Ostravu
Každý, kdo jen na chvilku nakoukne na www.vasevec.cz, si okamžitě musí povšimnout, že vůči Jiřímu Paroubkovi zde dávám nezřídka alternativní názory. Ale jeho kandidaturu do Senátu jsem podpořil. Nyní jde o to, jak dál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Dokud se nezačne více stavět, nic moc se nezmění
Komentář na facebookovém profilu k regulaci hypoték
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury: Náměstek Schreier vedl delegaci na studijní cestě v Norsku
Zástupci Ministerstva kultury, Muzea romské kultury, romských pamětníků, Velvyslanectví Norského království v Praze a Úřadu vlády navštívili významné norské instituce, zabývající se událostmi II. světové války i novodobými dějinami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Přednáška, která nesměla zaznít v knihovně II.
Druhá část úvodu k liberecké diskuzi nad knihou Prolomení hradeb
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Piráti: Divoké změny územního plánu a záchrana jednoho volebního obvodu
Pražští zastupitelé na červnovém zasedání schválili několik změn územního plánu, které umožní developerům zastavět pole a louky. O hlas naštěstí neprošlo rozdělení metropole na sedm volebních obvodů. Na projednání petic čekali občané 17 hodin zbytečně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Den s Lesy ČR na Smetanově Litomyšli
V pondělí 18. června se letos na Smetanově Litomyšli koná Den s Lesy ČR. Podnik patří k tradičním partnerům hudebního festivalu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: O psech a lidech
Při cestách po pražských parcích mi připadlo najednou nápadné, že za psy rejdícími po trávnících vlají na vodítku většinou ženy. Zatímco mužské venčení se dá v zásadě rozdělit do dvou typů, ženy jako by tvořily jen jednu pestrou kategorii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Na lepší časy se neblýská
Poslanci rodící se levicové koalice pohřbili další návrh na úlevu podnikatelům od jha elektronické evidence tržeb, a to přesto, že někteří sociální demokraté dříve tento návrh v předchozích fázích projednávání podpořili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Celní správa: Hradečtí celníci likvidovali nelegální lihoviny
Nelegální lihoviny skončily v čistírně odpadních vod v Hradci Králové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Vicehejtman Knot z TOP 09 se vysmívá Hradu: Podpal červených trenek? Zeman ukázal, že není dobrý hospodář. Z té látky se daly vyrobit dvě krásné ruské vlajky
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Jsem kritikem antibabišovské kampaně. To ale neznamená, že musíme s hnutím ANO vstupovat na parlamentní úrovni do koalice,“ říká vicehejtman Jihočeského kraje Josef Knot s tím, že ale na druhou stranu spolupráci s ANO na komunální úrovni jako chybnou nevnímá. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz promluvil nejen o TOP 09 a odchodu Jitky Chalánkové, ale i o chystané vládě a vyjádřil se i ke čtvrtečnímu brífinku Miloše Zemana a pálení červených trenýrek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Babiš není evropskými státníky vnímán jako partner
Komentář na facebookovém profilu k pozici Andreje Babiše v EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Pozor na nebezpečí, plynoucí z polomů
Bouře 13. 6. 2018 způsobila mnoho polomů. V okolí Lenory a Českých Žlebů jsou postiženy TZT, vedoucí z Lenory do Stožce (Žlebská cesta) a TZT vedoucí od Soumarského mostu na Hliniště (Zelená cesta).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Den zdraví návštěvníky oslovil, preventivní vyšetření využilo více lidí než loni
Letošní ročník Dne zdraví v Litomyšlské nemocnici se těšil velkému zájmu návštěvníků. I přes chladnější počasí, než na jaké jsme v těchto dnech zvyklí, se uskutečnily desítky preventivních vyšetření a prohlídek oddělení i zdravotnické techniky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Světový den boje proti suchu a rozšiřování pouští
V neděli 17. června je Světový den boje proti suchu a rozšiřování pouští. Úmluva Organizace spojených národů o boji proti desertifikaci si tento den připomíná pod heslem „Půda má opravdovou hodnotu – investujme do ní“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Politicky nekorektní Pirát na scéně: Vojenská síla Ruska je nadhodnocována propagandou. Ruská hrozba je uměle vytvářena, aby...
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI „Byli jsme naivní. Na změně u nás vydělaly především západní ekonomiky. Mnoho zahraničních subjektů získalo téměř zadarmo značná reálná aktiva. Celkově jsme se stali převážně poskytovatelem levné pracovní síly pro západní firmy, které naši ekonomiku zcela ovládly,“ hodnotí pro ParlamentníListy.cz bývalý místopředseda Pirátů a zastupitel Zlínského kraje Ivo Vašíček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
TOPlist