Oficiální zpravodajská média

SANEP: Volební preference červen 2018
Hnutí ANO ve vedoucí pozicí mírně ztrácí, posilují Piráti a SPD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Stát půjčí mladým rodinám na bydlení až dva miliony korun
Stát půjčí mladým rodinám do 36 let na rekonstrukci nebo pořízení nového bydlení až dva miliony korun. Úroková sazba bude jedno procento s garantovanou dobou 20 let, maximální doba splácení bude ve výjimečných případech 25 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Vyhrožování teroristickým trestným činem
Policisté plzeňské expozitury Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) ukončili vyšetřování a zároveň podali státnímu zástupci Vrchního státního zastupitelství v Praze návrh na podání obžaloby pro pokračující zvlášť závažný zločin vyhrožování teroristickým trestným činem podle ustanovení § 312f odst. 1 trestního zákoníku, kterého se měl dopustit jednadvacetiletý cizí státní příslušník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Nemachrujte, kluci, utřel Ringo Čech Okamuru a Jaromíra Soukupa. Šéf SPD popsal, jak žije. Známý zpěvák poodhalil zákoutí ČT
Předseda hnutí SPD Tomio Okamura se objevil v dalším pořadu TV Barrandov. Tentokráte šlo o talkshow Instinkty Jaromíra Soukupa, kde oběma pánům dělal společnost i František Ringo Čech. Tématem pořadu bylo umění veřejného vystupování, ale hosté se dostali také k rozdílné životní úrovni v Japonsku a v Česku nebo k podivným praktikám v České televizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Hloupí novináři a ČEZ. Zeman přijel a hned řekl zásadní informaci
REPORTÁŽ Prezident České republiky Miloš Zeman zahájil další ze svých krajských cest. V úterý 19.6. v 11 hodin zavítal mezi zastupitele Ústeckého kraje. A nebyl by to Miloš Zeman, kdyby hned v úvodu své návštěvy si nedloubl do „hloupých novinářů“. A to byl teprve začátek...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Telička (ANO): Velesmutná česká realita
Komentář na facebookovém profilu k současné vládní situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
No tohle! To neřekl Tomio Okamura. Po internetu běhají následující VIDEA
Zavést euro je pro nás nutnost. To „říká“ na videu Tomio Okamura, šéf hnutí SPD. „Hovoří“ o nutnosti integrace eurozóny a „hrozí“: „Buď euro, nebo válka!“ Nezdá se vám to? Tomio Okamura si ve skutečnosti nic takového nemyslí. Jde o recesi, která koluje internetem. Sestříhaná videa vtipálkové umisťují do facebookové skupiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Cisco: Kontrolujete pracovní emaily i na dovolené?
Letní měsíce jsou pro většinu zaměstnanců spojené s každoroční dovolenou. Z údajů Českého statistického úřadu vyplývá, že v roce 2017 podnikli Češi přes 13 milionů delších cest (tzn. s více než čtyřmi noclehy).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Spálené trenky? Pletete se, novináři. Se Zemanovou akcí to prý bylo celé jinak
Marketingový expert Jakub Horák, který v posledních prezidentských volbách pomáhal Mirku Topolánkovi, se na svém facebookovém profilu vyjádřil k současným politikům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Generál Blaško: Migranti žijí na hromadě hnoje a ten hnůj vozí k nám. Jak mě může obohatit někdo, kdo v životě nesáhl na práci, vy vymetené mozky?
ROZHOVOR „Tito lidé (sluníčkáři) nás zatahují někam do bažin, odkud není úniku. Bahno je bahno. Divím se tomu, že si nikdo z nich nedokáže spočítat, když všichni hájí zájmy těch chudáků, přitom jsou to z devadesáti devíti procent ekonomičtí migranti, kdo je bude živit. Nezlobte se na mě, ale to jsou vymetené mozky, které vůbec nejsou schopny domyslet důsledky svého jednání,“ myslí si v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz generálmajor Hynek Blaško. „Jak mě může obohacovat někdo, kdo v životě nesáhl na práci, přijde sem a dělá bordel? Oni jsou zvyklí tam žít na hromadě hnoje, tak nám ten hnůj přivážejí i sem. Jsou tak zvyklí žít. Já jejich způsob života neuznávám, mně se nelíbí, já ho tady nechci,“ konstatuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 06:34, zobrazit podobné
Andrej Babiš má kandidáta na post ministra průmyslu: Je to...
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) prozradil prezidentu Zemanovi, koho nominuje na ministerské posty za hnutí ANO. Jména nových ministrů v tuto chvíli zná jen Babiš a prezident. Předseda ČSSD Jan Hamáček zatím neví, kdo s ním zasedne ve vládě. Jedno jméno prý zná i server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Tylová (Piráti): Zástavba louky negativně ovlivní přírodní památku Modřanské rokle
Zastupitelstvo městské části Prahy 12 dnes projedná změnu územního plánu ze sportovního a rekreačního využití na využití pro veřejnou výstavbu, která by umožnila louku „Na Hupech“ u vstupu do Modřanské rokle zastavět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Babiš neumí sestavit vládu s důvěrou, Ministerstvo financí rozpočet
Je těžko uvěřitelné, že při současných výborných ekonomických podmínkách připravila vláda premiéra Babiše rozpočet se schodkem 50 miliard.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Nedbálek (ČS): Politika a obchod, ideologie a spravedlnost
Představitelé polických institucí mají diplomatickou cestou, bez ideologických klišé otvírat dveře podnikatelům. Někteří lidé se na spolupráci s Čínou dívají přes prsty, že jsou jinde a raději obchodují se západními zeměmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Poněkud zkreslená „kvalita života“ občanů měst a obcí
Zaujala mě zajímavá analýza o kvalitě života občanů v ČR , která porovnává dostupná data z oblasti zdraví, materiálních podmínek a vztahů mezi lidmi ve 206 obcích s rozšířenou působností v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Piráti apelují na europoslance, aby zítra hlasovali proti zavedení cenzury internetu
Piráti varují před hrozící cenzurou internetu a požadují, aby se proti návrhu postavili europoslanci při zítřejším hlasování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Vedoucí Úřadu vlády uctil památku československých parašutistů
Vedoucí Úřadu vlády České republiky Radek Augustin se v pondělí 18. června 2018 zúčastnil pietní vzpomínky při příležitosti 76. výročí hrdinného boje a úmrtí československých parašutistů v pravoslavném chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
To je vůl! Skandál kolem parašutistů, kteří zbavili svět Heydricha: Jde o Český rozhlas
Redaktor veřejnoprávního portálu iRozhlas Lukáš Řezník si včera večer utrhl pořádnou ostudu. U kostela sv. Cyrila a Metoděje v Praze se včera odehrál tradiční vzpomínkový akt za padlými parašutisty, kteří před 76 lety spáchali úspěšný atentát na tehdejšího zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Do dlouhého špalíru těch, kteří se přišli parašutistům poklonit, se zařadili i někteří vrcholní politici. To v redaktoru Řezníkovi vzbudilo potřebu celý akt okomentovat. A použil k tomu píseň Karla Kryla. Vše poté korunoval sám Český rozhlas, který Řezníkova slova šířil dále. Skandál, zhrozil se Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ČVUT: Studentky U3V postavily betonovou kánoi
Miluše, Marcela, Helena a Katarína. Je jim přes sedmdesát let a spolu se studenty Fakulty stavební ČVUT postavily betonovou kánoi. Nyní s ní jedou společně na závody do Maďarska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: 50miliardový rozpočtový schodek je v době ekonomické prosperity zbytečný luxus
Rámec státního rozpočtu, jehož podobu na dnešním zasedání schválila vláda, počítá pro příští rok s deficitem ve výši 50 miliard korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Merkelová prý zakázala Babišovi spolupracovat s SPD
Komentář na facebookovém profilu k současnému sestavování vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Na světlo lezou další pikantnosti o Václavu Havlovi: Milenka a potrat. Bezstarostný život elit v disentu, večírek střídal večírek, francouzské sýry...
Historika a publicistu Petra Zídka zaujaly knižní vzpomínky psychoterapeutky Jitky Vodňanské. Představují prý zajímavý pohled na osobnost prvního českého prezidenta Václava Havla. Podle Zídka boří jeho údajný kult.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Budete televizní hvězda, takové devianty ČT ráda zabírá! Zeman na náměstí nemilosrdně skoncoval s mužem s transparentem
Miloš Zeman zavítal do Podbořan na Lounsku a rozehrál zde tradiční slovní koncert. Vysmál se „deviantovi s transparentem“, kterého si prý takřka jistě všimne Česká televize. Slovní salvu vypálil také na občany s červenými trenýrkami v rukou. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Tradiční konference Odpady a obce přinesla opět řadu zajímavých informací
Již po devatenácté se v rámci cyklu odborných konferencí Odpadové dny konala 13. a 14. června v královéhradeckém centru Aldis konference Odpady a obce 2018. Jejím pořadatelem byla Autorizovaná obalová společnost EKO-KOM. Dvoudenní setkání odborníků z oblasti odpadového hospodářství přineslo řadu zajímavých přednášek a diskuzí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Neradostná „výpověď“ o stavu našeho školství v přímém přenosu
Jarní zkušební období maturitních zkoušek skončilo a tak nebude na škodu připomenout si několik momentů, které se současnou monstrózní podobou maturity, ale i se školstvím obecně, souvisejí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ČEZ Energo investuje téměř 80 milionů korun v Horním Slavkově do kogeneračních jednotek
Horní Slavkov v Karlovarském kraji si zajistí dlouhodobě výhodnou cenu tepla z ekologických zdrojů. Společnost ČEZ Energo, jednička na trhu kogenerace v České republice, zde vybuduje dvě kogenerační jednotky o celkovém elektrickém i tepelném výkonu 4 MW.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pernica (KSČM): Někteří patrně ztratili paměť
Dohody o budoucí vládě by neměly zkrachovat na jménu jedince, který je bezesporu nahraditelný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Velká ruská nenávist vůči českým osvoboditelům
Nedávno Česká televize odvysílala o reportáž o tom, že ruské město Samara se brání pomníku českým legionářům, kteří ji osvobodili od bolševiků. Komunismus bohužel zapustil mezi Rusy hluboké kořeny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Slovensko na tom prý bude lépe než Česko. Už brzy
Bývaly časy, kdy Češi hleděli na Slováky jako na své chudší příbuzné a kdy nám Slováci mohli jen závidět naši ekonomickou situaci. Jenže se zdá, že Češi, Moravané a Slezané možná tak trochu usnuli na vavřínech, zatímco Slováci postupovali ekonomickými mílovými kroky kupředu. Nemusí to prý dlouho trvat a Slováci na tom budou lépe než my.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Je zvláštní, že Vojtěchu Filipovi nevadí na pozici premiéra trestně stíhaný pravicový oligarcha
Reakce předsedy Senátu Milana Štěcha na článek v dnešním vydání deníku Právo „Jako bych slyšel Okamuru, káral Dolejš Filipa“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Angela Merkelová má strach. A má proč. Nové informace
V Německu stále panuje napětí. Kancléřka Angela Merkelová (CDU) je stále pod palbou kritiky svého politického partnera Horsta Seehofera (CSU). Seehofer chce, aby Německo v uprchlické krizi více zohledňovalo své zájmy. Merkelová se bojí, aby se z Evropy zase jednou nestal nebezpečný sud s prachem. Průzkumy ukazují, že Němci souzní spíše s názory Horsta Seehofera. Situaci u našich západních sousedů okomentoval bývalý zpravodaj ČT v Berlíně Martin Jonáš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
KOVO: Do výchovy mladých techniků jsou firmy ochotny investovat
Do výchovy mladých techniků na středních školách a odborných učilištích jsou jihočeské firmy ochotny investovat. Chtějí ovšem záruky, že se jim prostředky vložené do moderního vybavení škol „vrátí“ tím, že jejich úspěšní absolventi nastoupí do jejich provozů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Nedostatek lidí je bariérou pro další růst ekonomiky
Napětí na českém trhu práce je čím dál větší, jak už ostatně každý měsíc naznačují statistiky nezaměstnanosti i volných pracovních míst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Paroubek: Důvěra představitelům politických stran za květen 2018
I přes dlouho trvající neschopnost sestavit vládu s důvěrou, je s odstupem oproti ostatním, nejdůvěryhodnějším českým politikem premiér A. Babiš s 35 % kladných hodnocení. Na druhé straně je ovšem třeba říci, že oproti předchozímu měření v únoru jeho pozitivní hodnocení pokleslo o 7 % a také nedůvěra v jeho osobu stoupla za tři měsíce o 8 % na 58 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Středula: Chudí v Česku jsou na tom v kupní síle hůře než v Rumunsku, Maďarsku a na Slovensku. Čech pracuje o 10 let déle než Němec
ROZHOVOR „Úroveň české minimální mzdy je opravdu otřesná, její kupní síla je dokonce mnohem nižší než kupní síla minimální mzdy v Rumunsku, Polsku, Slovensku, Maďarsku. Za námi už je jen Litva, Lotyšsko a Bulharsko,“ říká předseda ČMKOS Josef Středula. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz promluvil o vyjednávání s Andrejem Babišem, o možných demonstracích, nedostatku a mzdách zdravotního personálu. A porovnal i práci u nás a v Německu. „Český zaměstnanec na rozdíl od německého odpracuje za 40 let svého aktivního života o 10 let víc než německý. O tolik delší je fond pracovní doby u nás,“ upozorňuje Středula, kterého právě dnes čeká jednání s Andrejem Babišem na téma mezd státních zaměstnanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Okamura rekordně vysoko, Babiš v útlumu, TOP 09 mimo. Nejnovější čísla
Agentura SANEP zveřejnila další z řady různých průzkumů. I tento ukazuje, že je šéf hnutí ANO nejsilnějším politickým hráčem a žádná jiná strana se jeho ANO ani neblíží. Přesto má možná důvod k zamračení. Zato Tomio Okamura se svým hnutím Svoboda a přímá demokracie může jásat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
My herci jsme udělali rok 1989. Umíme se vyjadřovat a musíme mluvit do politiky, říká umělec, kterého štve Zeman
Český herec, režisér, scénárista, moderátor a prezident herecké asociace Ondřej Kepka byl hostem Luboše Xavera Veselého v diskusním pořadu XTV. Během rozhovoru hořekoval nad stavem české politiky, zkritizoval moderní český stát a jeho neschopnost ilustroval například na výstavbě dálnic. Podle Kepky je naprosto normální, když se herci vyjadřují k politickým tématům, jsou prý lépe slyšet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Hit internetu: Kalousek dostal co proto, když tvrdil, že hlavní je držet krok s EU
Poslanec za ODS Václav Klaus mladší se střetl s poslancem za TOP 09 Miroslavem Kalouskem. Video nyní sdílí na svém facebookovém profilu, zhlédlo ho již 9 tisíc lidí. Klausův profil přitom sleduje téměř 90 tisíc lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Autor knihy o Jiřím Drahošovi: Češi se chovali po válce jako dobytek
Badatel a historik Jiří Padevět, který je mimo jiné autorem knihy rozhovorů s neúspěšným prezidentským kandidátem Jiřím Drahošem, se v rozhovoru pro server Info.cz rozhovořil o událostech mezi květnem a srpnem 1945.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09): Babiš je problém, ne Poche
Komentář na facebookovém profilu k "problému Poche".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Žalobci a policisté nevidí, co nechtějí
Věnováno Aleně Vitáskové, ohrožené dovoláním nejvyššího státního zástupce, a nevinné Michaele Schneidrové, strádající ve Věznici Světlá n. S.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ty bolševický lháři. Vojtěch Filip má kvůli Pochemu problém už i v KSČM
Předseda KSČM Vojtěch Filip zařadil v neděli ve vysílání České televize europoslance Miroslava Pocheho mezi ty, kteří měli hlasovat o sankcích pro Česko za nedodržení migračních kvót. Informace to však není pravdivá, Filip se nyní brání tím, že to byl jen příklad, tak proč by to neříkal. Dočkal se však za svá slova kritiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 09:34, zobrazit podobné
Miroslav Poche neustoupí. Ale vyslal důležitý signál. Noviny také uvedly, že je příbuzným Masaryka
Nominant ČSSD na post ministra zahraničních věcí Miroslav Poche má podporu své strany. Proti němu totiž dlouhodobě stojí prezident Miloš Zeman a také KSČM. Lidové noviny přinesly také s Pochem rozhovor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 09:34, zobrazit podobné
František Kašpárek: Utajené rozhovory
Prolog: Řečeno slovy klasika – politici jsou taky jen lidi. Někdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Česká obchodní inspekce: Kontrola dětských hřišť neprokázala zásadní pochybení
Česká obchodní inspekce uskutečnila v průběhu roku 2017 kontrolu 170 zařízení dětských hřišť a ve 28 případech zjistila porušení právních předpisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ostravská ČSSD: Paroubek dokázal zastínit i prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše
Prohlášení ostravské sociální demokracie k neschválení kandidáta ČSSD do Senátu Ing. Jiřího Paroubka ve volebním obvodě č. 71 Ostrava-město.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš by měl dnes jednat o vládě s předsedou KSČM Filipem
Dohodu o toleranci kabinetu ze strany KSČM či aktuální spor o nominaci Miroslava Pocheho (ČSSD) na ministra zahraničí by mohli na své dnešní plánované schůzce probírat premiér Andrej Babiš (ANO) s předsedou KSČM Vojtěchem Filipem. Užší vedení komunistů v závěru minulého týdne schválilo podmínky, za kterých by o toleranci vlády ANO a ČSSD měla strana uvažovat, definitivní rozhodnutí by mělo padnout příští víkend.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Luděk Niedermayer: Aby se kolem našich lodí topili lidé a my jim nepomohli? To je proti našim hodnotám
ROZHOVOR Společnost v Německu podle europoslance Luďka Niedermayera chápe, že stejně jako když u nás spáchá trestný čin nějaký jedinec, že ho spáchal jedinec, a ne jeho rodina, ne jeho kamarádi, ne jeho spoluhráči ve fotbalovém klubu, nebo lidé, kteří mají podobnou barvu vlasů nebo pleti. „Myslím, že je velmi nebezpečné, když někteří politici a média naskakují na vytváření nějakých konceptů kolektivní viny,“ varuje europoslanec před tím, aby kvůli ojedinělým brutálním trestným činům migrantů v evropských zemích docházelo k protiimigrační hysterii. A poukazuje na kroky, například Marshallův plán pro Afriku, které mají přispět k řešení problémů migrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Hejtman Bubeníček: Peníze poslouží ke zlepšení a vetší efektivnosti práce složek IZS
Den záchranářů Ústeckého kraje bavil, pomáhal a samozřejmě zachraňoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: Novela nabízí efektivnější podmínky pro školské poradenství
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga se dnes zúčastnil výjezdu vlády do Pardubického kraje. Jednal zde s učiteli a řediteli místních škol a zajímal se také o fungování poradenských zařízení v regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman popřál Václavu Klausovi k narozeninám
Přání uveřejněné na facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Chartista na akci k výročí Milady Horákové: I když se tomu dneska vysmívají, stejně nakonec pravda a láska zvítězí. Lež a nenávist jsou neživot
REPORTÁŽ Citováním Orwela i odpovědí Václava Havla Ludvíku Vaculíkovi vyvrcholila v Plzni celodenní konference s názvem Doba mrazu, aneb když se Gottwald dostal na Hrad, kterou v Plzni uspořádal regionální klub mladých konzervativců. Akce měla připomenout 68. výročí justiční vraždy Milady Horákové. Kromě dalších hostů zde vystoupil chartista a umělec, známá osobnost Plzeňska, Vladimír Líbal. V průběhu dne vystoupili další hosté, mj. zástupce PTP Richard Smola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Transparency International vytáhla na Babiše závažné obvinění ohledně řízení Agrofertu
Premiér Andrej Babiš (ANO) podle organizace Transparency International (TI) nadále ovládá holding Agrofert. Organizace to dnes uvedla v tiskové zprávě s odvoláním na informace ve slovenském registru partnerů veřejného sektoru. Babiš vyjádření organizace odmítl, novinářům řekl, že holding převedl do svěřenských fondů. Podle TI ale Babiš Agrofert ovládá i po převedení koncernu do svěřenských fondů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Romové u vlády dnes odešli z jednání. Nelíbí se jim záměr na snížení doplatků na bydlení
Zasedání vládní rady pro záležitosti romské menšiny skončilo dnes předčasně. Jedenáct romských členů vládního poradního sboru totiž opustilo jednání na protest proti omezování pomoci lidem v tísni. Vadí jim zavádění takzvaných bezdoplatkových zón bez dávek na bydlení a zamýšlené snížení doplatků lidem z ubytoven. Vyzvali ministerstvo práce, aby novelu stáhlo a navrhlo vyškrtnutí možnosti vyhlásit bezdoplatkové oblasti ze zákona. Kritizovali pak Babišovu vládu v demisi, že doporučení rady nerespektuje. Své prohlášení 11 romských členů rady zaslalo ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Pelikán zabalil poslancování. Nejspíš ho nahradí ředitelka neziskové organizace
Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán (ANO) se dnes odpoledne vzdal poslaneckého mandátu. Jeho rezignaci přijal předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO), píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka: Úřad nemůže obhajovat chování úředníka, aniž by věc prověřil
Úředníci musí vždy zachovávat profesionalitu a pravidla slušnosti. Jestliže úřad vyřizuje stížnost na nevhodné chování úředníka, nemůže se bez dalšího přiklonit na jeho stranu, aniž by co nejpřesněji zjistil skutkový stav.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr spravedlnosti Pelikán složil poslanecký mandát
Jeho rezignaci na poslanecký mandát v úterý odpoledne přijal předseda sněmovny Radek Vondráček.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 19.6.2018 v 17:36, zobrazit podobné
Krajské organizace ČSSD se postavily Zemanovi: Chceme Pocheho
Sociální demokracie by na nominaci europoslance Miroslava Pocheho (ČSSD) na ministra zahraničí měla trvat. Shodla se na tom většina předsedů krajských organizací, které oslovila ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
dTest: Cestovní pojištění aneb Aby se dovolená neprodražila
Na seznamu věcí, které je potřeba zařídit, nakoupit a zabalit před odjezdem na dovolenou, by rozhodně nemělo chybět cestovní pojištění. Víte, pro jaké případy a v jaké výši se pojistit?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Pobucký (ČSSD): Olešná bude v jeden čas patřit eXtrémním závodům na kolech i bruslích
Přehrada Olešná ve Frýdku-Místku se letos stane dějištěm hned dvou eXtrémních závodů. V závodu INLINE24 změří síly bruslaři a v novém MTB závodu PH24 příznivci cyklistiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jakub Červenka: Okénko trhu
Ceny průmyslových výrobců v květnu meziměsíčně vzrostly o 1,0 %. Jedná se o nejrychlejší meziměsíční růst od roku 2013. Hlavní vliv na to měly vyšší ceny koksu a ropných výrobků, nebo také chemických látek a obecných kovů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Místo Pocheho by mohl být ministrem zahraničí Zaorálek, navrhuje Zimola
První místopředseda ČSSD Jiří Zimola už včera na Twitteru napsal, že vládní spolupráce by neměla stát a padat s jediným jménem.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 19.6.2018 v 16:36, zobrazit podobné
Zimola: Měli bychom Pocheho vzdát a navrhnout někoho jiného
Kolem Miroslava Pocheho stále není klid. Jedno vyjádření střídá druhé. Nemlčí ani místopředseda ČSSD Jiří Zimola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hadrava (ANO): Město přispěje z rozpočtu dobrovolným hasičům
Praha rozhodla, že zbrojnice pražských Sborů dobrovolných hasičů (SDH) projdou zásadní obnovou. Rozhodnutí platné pro období následujících tří let zahrnuje i technické dovybavení jednotek SDH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Na pražském magistrátu zasahuje policie kvůli dotacím na sport
Na pražském magistrátu zasahují policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ). Mluvčí magistrátu Vít Hofman ČTK řekl, že se zajímají o sport a tělovýchovu. Podle informací ČTK má jít o vyšetřování grantové komise a policisté v civilu předvolali k výslechu několik politiků. Podle serveru iDnes.cz předvolání potvrdili někteří členové grantové komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Filipovi se to pomotalo v hlavě, vysmál se Štěch šéfovi komunistů kvůli Pochemu
Za zmatení v důsledku intrikaření označil předseda Senátu Milan Štěch tvrzení šéfa komunistů Vojtěcha Filipa (KSČM), že senátoři ČSSD prosazovali europoslance Miroslava Pocheho na ministra zahraničí. Štěch to dnes uvedl v prohlášení zaslaném ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Hudební léto Kuks 2018
Od 23. června do 18. srpna 2018 se uskuteční 9. ročník mezinárodního festivalu Hudební léto Kuks, který nabídne celkem pět koncertů. Zahajovací koncert se bude konat v kostele sv. Jana Křtitele ve Dvoře Králové a půjde o slavnostní koncert ke 100. výročí založení ČSR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Online návštěva vlády České republiky v Pardubickém kraji
Předseda vlády Andrej Babiš a další členové kabinetu strávil včera den v Pardubickém kraji. Kromě jednání s radními a starosty měst a obcí Pardubického kraje měla vláda na programu návštěvu Winternitzových automatických mlýnů, Larischovy vily, nedokončeného obchvatu Chrudimi a Slatiňan a také pardubického přednádraží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Nemocnice Strakonice otevírá nové pracoviště magnetické rezonance
Tříleté snažení strakonických lékařů o zavedení nové diagnostické metody bude začátkem léta završeno zprovozněním nové magnetické rezonance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Nejhorší politička 21. století je Merkelová
„Nechceme postupovat jednostranně, bez domluvy a na úkor třetích,“ prohlašuje dnes k plánu odmítat migranty už na hranicích Německa Merkelová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
SANEP: Zákaz kouření
I přesto, že se zákazem kouření panuje většinová spokojenost, kouření před restauracemi a hospodami většině Čechům vadí a převládá rovněž názor, že by si o zákazu kouření měli rozhodovat majitelé restauračních zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Bělobrádek (KDU-ČSL): Demokracie není automatická, každá generace o ni musí bojovat
Stovky lidí si včera dopoledne připomněly památku parašutistů, kteří v roce 1942 uskutečnili útok na říšského protektora Reinharda Heydricha.?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Mučení na Ukrajině a divné akce našich spojenců. Tereza Spencerová ví více
Analytička Tereza Spencerová se na svém facebookovém profilu rozepsala o Sýrii, Jemenu i Ukrajině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Hlavním problémem kraje je dopravní infrastruktura
V pondělí 18. června 2018 zavítala vláda v čele s premiérem Andrejem Babišem do Pardubického kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ostravská ČSSD trvá na Paroubkovi. Ten je rozhodnutý kandidovat
Ostravská sociální demokracie trvá na kandidatuře Jiřího Paroubka do Senátu a kritizuje celostátní vedení strany za to, že nominaci bývalého premiéra a někdejšího předsedy ČSSD nepodpořilo. Pokud předsednictvo Paroubka neschválí, ČSSD zřejmě v tomto výrazně levicovém okrsku po 22 letech nepostaví žádného kandidáta. Paroubek řekl, že rozhodnutí předsednictva vnímá jako svého druhu podraz a že určitě kandidovat bude. Místostarostka obvodu Ostrava-Jih Věra Válková uvedla, že ostravští sociální demokraté jsou připraveni nasbírat pro kandidaturu Jiřího Paroubka tisíc podpisů od občanů. Podpisy by Paroubek potřeboval, kdyby do voleb kandidoval jako nezávislý, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš představí ministry po jednání Zemana s Pochem, uvedl Filip po dnešním jednání
Premiér Andrej Babiš (ANO) podle předsedy komunistů Vojtěcha Filipa počká s oznámením jmen nových ministrů na jednání prezidenta Miloše Zemana s kandidátem na ministra zahraničí Miroslavem Pochem (ČSSD). Filip to novinářům řekl po setkání s Babišem na Úřadu vlády. Předtím jednal Babiš s předsedou sociální demokracie Janem Hamáčkem, ani jeden z nich schůzku nekomentoval. Sociálnědemokratického nominanta Pocheho v příští vládě nechtějí prezident a KSČM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
OS KOVO: Do výchovy mladých techniků jsou firmy ochotny investovat
Do výchovy mladých techniků na středních školách a odborných učilištích jsou jihočeské firmy ochotny investovat. Chtějí ovšem záruky, že se jim prostředky vložené do moderního vybavení škol „vrátí“ tím, že jejich úspěšní absolventi nastoupí do jejich provozů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Richard Seemann: Německo vzpomíná na Kohla v době koaliční krize
Německo vzpomíná Helmuta Kohla (3.4.1930-16.6.2017), který zemřel před rokem shodou okolností v době vrcholící koaliční krize. Stalo se tak po pouhých sto dnech uvedení vlády velké koalice křesťanských stran a sociální demokracie do funkce, jejíž sestavení trvalo více jak půl roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Večerní schůzka šéfů ANO, ČSSD a komunistů nerozhodla. Spor o Pocheho bude na Zemanovi
I po dnešku trvá spor, zda bude ministrem zahraničí europoslanec Miroslav Poche (ČSSD), kterého v chystané vládě ANO a ČSSD odmítají komunisté i prezident Miloš Zeman. Rozpory nevyřešily ani večerní schůzky premiéra Andreje Babiše (ANO) s předsedy sociálních demokratů a komunistů Janem Hamáčkem a Vojtěchem Filipem. Babiš počká s oznámením jmen nových ministrů na jednání Zemana s Pochem, řekl novinářům Filip. Premiérovi také zopakoval výhrady komunistů k práci ministra dopravy Dana Ťoka a zdravotnictví Adama Vojtěcha (oba za ANO). Babiš ani Hamáček se ke dnešním konzultacím nevyjádřili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Radoměřská (TOP 09): Abychom pro samý kravál nepřeslechli šeptané slovo
Je to stejné, jako když sedíte v obýváku, nad hlavou vám létají blesky a vy jen doufáte, že vám neuhodí do střechy. A zatím, nikde neviděn, za humny se sbírá potok, aby vám v nečekané povodňové vlně vypláchl celý dům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
DPP: Uzavření stanice metra Muzeum A
Z důvodu rekonstrukce bude od soboty 23. 6. 2018 (od zahájení provozu) do neděle 24. 6. 2018 (do ukončení provozu) obousměrně uzavřena stanice metra Muzeum A. Vlaky stanicí budou pouze projíždět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš jména svých ministrů prozradí až po jednání Zemana s Pochem, řekl Filip po schůzce s premiérem
Předtím jednal Babiš s předsedou sociální demokracie Janem Hamáčkem, ani jeden z nich schůzku nekomentoval.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 19.6.2018 v 21:36, zobrazit podobné
Ivan Bednář: Topkařská starostka Prahy 3 Hujová skončila
Vladislava Hujová skončila ve funkci starostky Prahy 3. Odvolalo ji zastupitelstvo městské části, které místo ní zvolilo do čela radnice dosavadního místostarostu Alexandra Bellu (ODS).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jste zaujatí vůči Izraeli! USA dnes prý oznámí odchod z Rady OSN pro lidská práva
USA dnes oznámí, že opustí Radu OSN pro lidská práva, která se už dříve stala terčem americké kritiky, a to hlavně kvůli údajné zaujatosti vůči Izraeli. Zprávu od agentury Reuters a AP uveřejnila ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Vildumetzová: Podařilo se docílit pokračování projektu Ukrajina
Komentář na facebookovém profilu ke schůzce s podnikateli v regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Anonym podal stížnost na Zemana. Hořící trenky prý mohly škodit ovzduší
Prezidentovo pálení rudých trenek, ke kterému uspořádal brífink minulý čtvrtek, má dozvuky. Šetří jej nyní Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP), ta si totiž není jistá, zda náhodou nebyl porušen zákon o ochraně životního prostředí. Výsledek by prý inspektoři mohli znát do konce týdne. Prezidentská kancelář i hasiči odmítají sdělit, kdo hradní protipožární jednotce pálení trenýrek nařídil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Miss bez promenády v plavkách. Silák roku bez činek
Veliký fyzik Albert Einstein se mýlil. Rychlost světla není absolutní, nepřekonatelnou rychlostí. Blbost se šíří mnohem rychleji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Říkejte už pravdu o Rusku a migraci! Chyťte se za nos. Od Klause zazněla další brutální slova
ROZHOVOR „Rusko pro nás největší hrozbou není. Největší hrozbou Západu si je dnes Západ sám tím, že vládu demokratické většiny nahradil vládou nejrůznějších menšin, většinou nikým nevolených, a proto také nikomu neodpovědných,“ uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bývalý europoslanec za ODS a spolupracovník Institutu Václava Klause Ivo Strejček. „Trump sleduje reálpolitiku a na rozdíl od svých západních politických spojenců nemá potřebu své cíle balit do pokryteckých moralistních frází. Trump se cítí odpovědný za sliby té většině svých voličů, která jej zvolila. Kdyby si Merkelová, Macron i Trudeau počínali stejně, možná by pochopili, že většina jejich občanů má jiné starosti, než bojovat proti slunečnímu záření a zamýšlet se nad tím, zda se má muž takhle po ránu cítit být více ženou a naopak,“ vysvětluje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Balcarová (Piráti): Balíček představuje nové cíle pro recyklaci odpadu
Pirátka Balcarová uspořádala kulatý stůl k odpadové novele, shoda panuje na větší míře recyklace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
MHMP: Informace o dopravním opatření na Podolském nábřeží
V sobotu 23. června 2018 bude částečně omezen provoz na Podolském nábřeží v úseku Dvorecké náměstí – Vodárenská v Praze 4.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Josef Ježek: Stereopremiér
Skoro sedm měsíců už tahle země nemá vládu. Pardon! Má, ale bez důvěry. Přesto to tak dvakrát nikomu nevadí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Fiala vyslal z ČT silné varování sociální demokracii
Předsedové ANO, ČSSD a KSČM za chvíli začnou jednat o jménech kandidátů na ministry v nové vládě. Andrej Babiš by chtěl s novým kabinetem požádat Sněmovnu o důvěru 11. července. Problém je teď momentálně s Miroslavem Pochem, kterého ČSSD navrhuje na post ministra zahraničí. „Na příkladu ministra zahraničí se jasně ukazuje, kdo tady bude rozhodovat, je to ponížení sociální demokracie, a tím to nekončí,“ uvedl v Interview na ČT24 předseda ODS Petr Fiala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Krautwurm (HPP 11): Namísto Vestecké spojky postavte radiálu k D3
Jižní Město ohrožuje projekt tzv. Vestecké spojky, tedy dálničního tahu vytyčeného na rozhraní šedesátých a sedmdesátých let v projektu ZÁKOS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Milan Frydrych: Okénko trhu
Americká administrativa zvažuje druhé okolo obchodních sankcí vůči Číně jako odpověď na čínská protiopatření. Na rozdíl od prvotních sankcí, které cílovaly primárně průmyslové výrobky, druhý balíček opatření by se zaměřil na mnohem širší spektrum produktů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Další šílené zprávy po smrti slovenského novináře Kuciaka. Firma napojená na Fica mohla získat zakázku díky rodinným vazbám
Neuplynul ani půl rok od vraždy slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka a na Slovensku se objevují stále drsnější zprávy o klientelismu v tamní politice. Naposledy zpráva o zakázce přesahující půl miliardy korun na hlídání Slovenské pošty. Vítěz zpochybněného tendru se angažuje i v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Když Zaorálek na zahraničí, tak já na zemědělství, vypálil Poche po nápadu Zimoly
První místopředseda ČSSD Jiří Zimola uvedl, že místo kandidáta na ministra zahraničí europoslance Miroslava Pocheho, se kterým má problém nejen Miloš Zeman, jenž jej odmítl jmenovat, ale také KSČM, která jej považuje za nedůvěryhodného, by mohla sociální demokracie nominovat poslance Lubomíra Zaorálka. Poche, který ještě v pondělí říkal, že je jediný kandidát na post ministra zahraničí, připustil, že je to zajímavá myšlenka. Vzápětí také ironicky poznamenal, zda je v tom případě Zimola ochoten přistoupit na to, že by šel místo na zahraničí do resortu zemědělství a vystřídal Miroslava Tomana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
SČMVD: Výrobními družstvy roku 2017 jsou DDL Lukavec a Otava Písek
Svaz českých a moravských výrobních družstev (SČMVD) vyhlásil na jednání 27. valného shromáždění, které se konalo v pondělí 18. června v Nymburku, výsledky 7. ročníku soutěže Výrobní družstvo roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Investujme do boje proti pašerákům
Vláda schválila základní obrysy státního rozpočtu na rok 2019, stát zvýší levné půjčky mladým lidem na rodinné bydlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ostravské kultovní představení Evangelium podle houslí jede na Smetanovu Litomyšl
Šedesátý ročník hudebního festivalu Smetanova Litomyšl bude letos hostit kultovní hudební inscenaci z ostravské produkce Evangelium podle houslí skladatele Pavla Helebranda. Uvádět se bude ve středu 20. a ve čtvrtek 21. června od 20.30 v litomyšlském Piaristickém chrámu nalezení. sv. kříže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Politická infantilita ČSSD v přímém přenosu
Nebudu navazovat na aktuálně více než časté kádrování Miroslava Pocheho, byť jsem bytostně přesvědčen, že člověk s jeho znalostmi a zkušenostmi prostě nemůže být ministrem zahraničních věcí České republiky. Zaujal mne spíše dětinský postup ČSSD při vytváření a prosazování jeho kandidatury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Kvóty na uprchlíky ještě nejsou definitivně mrtvé, upozornila v rádiu Jourová
EU jedná o podobě rozpočtu na příštích sedm let. Předseda vlády Andrej Babiš označil současný návrh rozpočtu za nepřijatelný, ale je to opravdu tak zlé? V úterních Dvaceti minutách Radiožurnálu se k tématu vyjádřila i česká eurokomisařka Věra Jourová. Zmínila i povinné kvóty na uprchlíky. Prý mají v EU stále menší podporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
MHMP: Informace o dopravním opatření na komunikaci Karlovarská
Od 23. června do 23. července 2018 bude omezen provoz na komunikaci Karlovarská v Praze 6 v úseku od ulice Na Hůrce po hranici Hl. m. Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Externí defibrilátory mohou zachránit život na dalších 15 místech kraje
Bezpečnost lidí se zvýší na dalších 15 místech Jihočeského kraje. Druhou etapou totiž pokračuje projekt First Responder, díky němuž bude možné rychleji poskytnout první pomoc na místech s problematickou dojezdovou vzdáleností záchranné služby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Počet státních zaměstnanců roste
V případě snížení počtu státních zaměstnanců je možné výrazně navýšit platy. Celkové výdaje na státní zaměstnance se přitom nemusí výrazně navyšovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Marek Hilšer si založil hnutí s vlastním jménem. A to ho vysílá do Senátu
Bývalý uchazeč o prezidentské křeslo Marek Hilšer bude kandidovat v Praze 2 do Senátu za své hnutí, jehož je předsedou. Řekl to ČTK při dnešním představení své kandidatury. Jako senátor by chtěl přispět ke změně stylu české politiky, vadí mu vliv populistů a extremistů. Minimální náklad na kampaň vyčíslil na 300 000 korun. Peníze chce získat pomocí crowdfundingu, a inspirovat tak další zájemce o vstup do politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: Máme společný zájem na kvalitním vzdělávání, výzkumu, vývoji a inovacích
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga dnes podepsal dohodu o spolupráci mezi MŠMT a Svazem průmyslu a dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman a trestně stíhaný premiér i bývalý agent StB Babiš pracují na podkopání svobody demokracie. To tvrdí filozof Vodrážka
ROZHOVOR V současném světě narůstá stále více neliberálních demokracií se směsicí demokracie a autoritářství a i voliči v Česku mají větší zájem o volené autokraty. Dokladem je vítězství politického autokratického subjektu ANO, který si zahrává s myšlenkou „tyranie většiny“. To si myslí teoretik chaosu, filosof a publicista Miroslav Vodrážka, jenž byl během osmdesátých let minulého století spoluorganizátorem občasných konspiračních schůzek mluvčích Charty 77.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Generál Windischgrätz ostřeloval Prahu hlavně proto, aby podkopal odhodlání povstalců. O revolučním roce s historickým publicistou Zdeňkem Čechem
ČESKÉ OSMIČKY Jaro národů bylo řadou revolucí v Evropě roku 1848. V českých zemích nespokojenost s poměry v monarchii vyvrcholila ozbrojeným střetem v Praze ve dnech od 12. do 17. června. Přestože byly revoluce potlačeny, v některých zemích se díky nim prosadilo množství občanských svobod. V Praze skončilo povstání v krvi a v podstatě bez ústupků ze strany císaře Ferdinanda I. Dobrotivého, který však téhož roku odstoupil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Novým generálním ředitelem je Roman Knap
Generálním ředitelem České pošty se 18. června stal Roman Knap, který zvítězil v otevřeném výběrovém řízení vypsaném Ministerstvem vnitra. Třiačtyřicetiletý Roman Knap dosud působil jako generální ředitel firmy SAP ČR a SAP Slovensko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kolínská (Zelení): Sídliště Ďáblice ochrání územní studie
Pražští radní dnes Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR Praha) uložili vypracovat územní studii pro sídliště Ďáblice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Svět Západu odchází, uvádí docentka Švihlíková. A jasně říká, co teď přijde
ROZHOVOR Ustupovat v obchodním sporu se Spojenými státy nebude pro Evropskou unii z hlediska taktiky ta správná cesta. Donald Trump je silový typ politika, který ústupky neocení, spíš to pro něj bude signál, že postupuje správně. Tvrdí to ekonomka Ilona Švihlíková, podle níž dříve tak respektovaná G7 ztělesňuje minulost, kdy Západ ekonomicky, hodnotově a politicky dominoval. Tento svět ale odchází. Americký prezident to možná instinktivně chápe, a to i vzhledem k tomu, že nemá rád principy, které tento Západ, dominovaný USA, kdysi ukotvil v mezinárodních organizacích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jelínek: Babiš ČSSD převálcuje, když to bude potřebovat. Sobotka na ministrech trval, Zeman ustoupil
Členové ČSSD rozhodli v referendu o vstupu do vlády s ANO a podporou komunistů. Funkce ministra zahraničních věcí zůstává nevyřešenou otázkou.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 19.6.2018 v 12:36, zobrazit podobné
Hilšer kandiduje do Senátu, založil vlastní hnutí. Utká se s Liborem Michálkem i hercem Kratinou
Bývalý prezidentský kandidát se uchází v Praze o křeslo v Senátu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 19.6.2018 v 12:36, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Zákaz reklamy na půjčky před dluhy nikoho neochrání, naopak zdeformuje trh
Poslanecký návrh novely zákona o regulaci reklamy, který na dnešním zasedání projednává vláda, není podle Hospodářské komory ničím jiným, než dalším populistickým zásahem do podnikatelské činnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Svůdným pohledem do basy
Mnozí autoři slavných utopických děl by se možná nestačili divit, kam se v současnosti posouvá trend vytváření “nového člověka”.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Nemocnice Pelhřimov: Připojíme se ke Dni lékáren
Ve čtvrtek 21. června 2018 se naše nemocniční lékárna připojí k tradiční akci České lékárnické komory - Den lékáren. Letošní ročník chce poukázat na nezastupitelnost lékárníků v systému zdravotní péče. Mottem provázejícím Den lékáren je RADA Z LÉKÁRNY MÁ PRO VÁS CENU VAŠEHO ZDRAVÍ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Vládou prošel návrh statistiků o sčítání lidu. Ubude v něm polovina otázek
Vláda se dnes zabývala příštím sčítáním lidu. Schválila podobu návrhu, který jí předložil Český statistický úřad. Půjde o první sčítání, kdy se lidé budou moci sečíst, aniž by je kdokoliv kontaktoval. Statistici také výrazně zredukovali počet otázek ve formulářích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš navrhl, drží tím ČSSD pod krkem. Okamura podpořil, EU to vadí. Věc, která také promlouvá do skládání vlády
Menšinová vláda v demisi premiéra Andreje Babiše (ANO) předložila do Sněmovny návrh novely zákona o státní službě. Mezi poslanci je označován jako „čistkový zákon“. Ministrům má umožnit snadnější obměnu státních úředníků. Současnou verzi zákona prosadila minulá vláda ČSSD ANO KDU-ČSL. V době jeho schvalování bylo opozicí vládě vyčítáno, že účelem zákona je „zabetonovat“ na ministerstvech navěky úředníky dosazené politickými stranami tehdejší koalice. I když je nynější vláda menšinová, poslanci návrh novely nezamítli hned v 1. čtení, ale postoupili ji do výborů. Povyk však spustila Evropská komise, která ČR v případě schválení zákona vyhrožuje zastavením čerpání eurodotací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Vypadá to, že jedinou opozicí v Uherském Hradišti je sociální demokracie
Po včerejším zasedání zastupitelstva města Uherské Hradiště to vypadá, že jedinou opoziční stranou vůči současnému vedení radnice je sociální demokracie. Ta alespoň stále prosazuje svůj komunální program. Nebo že by to bylo tím horkem....
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
VZP vrací lidem mnohem více z doplatků za léky. Pomohla změna ochranného limitu
Přes 74 milionů korun vrátila VZP svým klientům, kteří loni zaplatili v lékárnách za započitatelné doplatky na léky více, než kolik stanoví tzv. ochranný limit. Tuto zákonem danou hranici překročilo přes 60 tisíc lidí. V letošním roce ovšem bude mnohonásobně vyšší jak vrácená částka, tak počet klientů VZP, jichž se bude týkat. Už za první letošní čtvrtletí totiž pojišťovna vrátila více než 31 milionů, zatímco loni to za stejnou dobu byly pouhé 2,3 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Jen ať to šponuje ČSSD na ostří nože aneb Mysleme na Miloše Kopeckého…
Jistě většina z nás měla pocit déja vu. Jan Hamáček se pustil do čehosi podobného, byť menšího a komičtějšího, než když Bohuslav Sobotka odvolával v té době naprosto bezkonkurenčně neskutečně nejoblíbenšjího politika Andreje Babiše. Mimochodem tehdy míval Babiš kolem 55 % podpory dotazovaných a výsledek nemohl být jiný, než že Sobotka zavedl stranu z dvaceti k tuším sedmi procentům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Běh Českou Kanadou přinesl nemocnému Jirkovi téměř 110 tisíc korun
Sto čtyřicet šest závodníků vyrazilo o víkendu na trať Běhu Českou Kanadou. Díky jejich účasti a dalším dobrovolným příspěvkům pořadatelé vybrali částku 53 280 korun, kterou věnovali jako příspěvek na bezbariérové úpravy koupelny pro rodinu hendikepovaného Jirky z Jindřichova Hradce. Dalších 56 000 korun se podařilo získat od Nadace ČEZ díky mobilní aplikaci EPP – Pomáhej pohybem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Cizí Romy vyhodíme. Italské si, bohužel, musíme nechat, řekl Matteo Salvini. Křičí na něj, ale my víme: Preference mu letí vzhůru a překonal Merkelovou
Budeme sčítat Romy! To Italům oznámil jejich nový ministr vnitra Matteo Salvini. Ti, kteří jsou v zemi nelegálně, mají být deportováni. Salvini ale jedné věci zalitoval a dotkl se tím levice i neziskovek zároveň. Mezitím obyčejní Italové jeho postup stále více schvalují, dnes by jej volilo skoro dvakrát tolik lidí, co v březnu. Salvini se stal i evropským číslem jedna na sociálních sítích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
NKÚ: Dotací z fondů EHP a Norska ČR vyčerpala 90 procent, systém byl ale složitý a chyběly jasně měřitelné cíle
Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na podporu, kterou Česká republika v letech 2011 až 2017 získala v rámci finančních mechanismů Evropského hospodářského prostoru a Norska. Peníze rozdělované z těchto mechanismů mají pomoci snižovat ekonomické rozdíly v Evropském hospodářském prostoru a mají také posilovat vztahy mezi zúčastněnými zeměmi. Koordinaci a finanční vztahy u těchto mechanismů má na starosti Ministerstvo financí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Kam až chce demokratická levice zajít ve své sebedestrukci?
Komentář na facebookovém profilu k postupu ČSSD při sestavování vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky navštíví Ústecký kraj
Prezident republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou Zemanovou navštíví ve dnech 19. – 21. června 2018 Ústecký kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist