Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2022
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 53x, což odpovídá cca 2.765-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Prezident Zeman připomněl nepěknou minulost Miroslava Pocheho
Další Týden s prezidentem na TV Barrandov s generálním ředitelem televize Jaromírem Soukupem přinesl opět zajímavou diskusi. Jedním z témat byla nadcházející schůzka prezidenta s kandidátem na ministra zahraničí Miroslavem Pochem (ČSSD). Prezident opět připomněl slova Jakuba Michálka z Pirátů, který prohlásil, že pan Poche je součástí korupčního prostředí na pražské radnici. „Není důvod mu nevěřit,“ okomentoval tvrzení Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Novela zákona na ochranu klientů cestovních kanceláří nabude účinnosti
Klienti cestovních kanceláří budou už o letošních prázdninách ještě více chráněni při svých cestách na dovolenou. 1. července totiž nabude účinnosti nová právní úprava o některých podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu, kterou připravilo Ministerstvo pro místní rozvoj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Trump se chce sejít s Putinem. Generalita NATO z toho šílí
Vladimir Putin je díky právě probíhajícímu fotbalovému šampionátu opět ve středu pozornosti světových médií. Řeší se ekonomická i společenská situace v Rusku. Trump se prý chce s Putinem potkat. Schyluje se ke schůzce dvou nejmocnějších mužů planety? A jak silné je doopravdy dnešní Rusko? Renomovaní vědci to spočítali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Rodina je základní “stavební” prvek zdravé společnosti
Komentář na facebookovém profilu k návrhu na změnu Ústavy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Nacistická bába, padlo o Merkelové. Přitvrzuje i Hrad. Ivan Gabal nadává Čechům. Od Bakaly zní: Kecy Okamury neposlouchat
Německá kancléřka Angela Merkelová se vyjádřila k vysídlení řady německy mluvících obyvatel ze svých zemí. Oznámila světu, že ani hrůzy druhé světové války neospravedlňují vyhánění lidí z jejich domovů. Tato slova zvedla ze židle prezidenta Miloše Zemana, premiéra Andreje Babiše (ANO), sociálního demokrata Jaroslava Foldynu a řadu dalších lidí. A ani několik hodin po slovech Merkelové není klid. Na hlavu jí prší další české reakce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
MŽP: Sedm statečných firem se zaměří na boj s plasty. Kdo se přidá?
Prvních sedm firem snižuje díky dobrovolným dohodám s Ministerstvem životního prostředí spotřebu jednorázových plastů a výrobků v gastronomii, a to díky iniciativě #dostbyloplastu. Jejich zástupci to spolu s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem stvrdili svým podpisem. Realizovat slíbené kroky začnou postupně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zábranský (Piráti): Praha 1 neoprávněně vyvedla 30 milionů, Piráti podali trestní oznámení
Piráti podali trestní oznámení kvůli tomu, že Praha 1 nezákonně vyvedla desítky milionů korun funkcionářce místní ČSSD Michaele Šupinové, resp. její společnosti SPAZIO DESIGNER ITALIANO s.r.o.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Holding CZECHOSLOVAK GROUP, EXCALIBUR ARMY a TATRA TRUCKS se představí na tradiční vojenské akci Bahna
Společnost EXCALIBUR ARMY spolu s firmou TATRA TRUCKS, obě patřící do holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG), se zúčastní největší společné ukázky současné i historické vojenské techniky Bahna, jejíž 29. ročník se uskuteční v sobotu 23. června od 9 do 17 hodin v bývalém vojenském výcvikovém prostoru v lokalitě Bahna u Strašic nedaleko Rokycan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Nemocnice Cheb: Novostavba přinese zvýšený komfort pacientům
Pavilon A1 chebské nemocnice je hotov, začala rekonstrukce části budovy B
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Gajdůšková: Poche ministrem? To je závazek vůči členům ČSSD, kteří hlasovali v referendu
ROZHOVOR Poslankyně sociální demokracie Alena Gajdůšková předpokládá, že současné vedení strany dovede sociální demokracii do vlády s odvoláním na výsledek referenda. Ale upozorňuje, že součástí rozhodování členů ČSSD byla jména budoucích ministrů, což je podle ní vážný závazek. „Výběr lidí do vládního týmu však vždycky byla a měla by být i nyní výhradní předsedova kompetence i odpovědnost. Je na něm, jak se rozhodne,“ prohlásila bývalá místopředsedkyně Senátu Alena Gajdůšková v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Zločinní komunisté týrali válečné hrdiny
Je to jedna z nejsmutnějších kapitol českých respektive československých dějin, kdy mnozí vojáci, kteří bojovali s nacistickým Německem, po únorovém rudém puči skončili v komunistických lágrech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Historický moment v boji proti migraci? Salvini se setkal s Rakušany, včetně spojence Okamury. A dohodli se
Matteo Salvini se dostal opět do křížku s Evropskou unií. Italský ministr vnitra pohrozil, že Itálie bude do společenství odvádět méně peněz. Znovu jde o migranty. Itálie žádá pomoc, společnou řeč nalezla s Rakouskem. To bude nyní Evropské unii půl roku předsedat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Není možné přepisovat dějiny a zaměňovat příčiny a následky
Komentář na facebookovém profilu k výrokům Angely Merkelové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
S komunisty hlasovat nebudeme, praviul kategoricky Pirát Michálek. Ale jinak Babišovi slíbil „konstruktivní opozici“
Jakub Michálek (Piráti), předseda poslaneckého klubu strany, byl hostem Světlany Witowské v Interview ČT24. Podpora vlády sociální demokracie s podporou komunistů je pro ně nepřijatelná. Nechtějí podporovat vládu, kde sedí komunisté. Prioritní jsou pro ně sliby, které dali svým voličům. „Zajištění vzniku té vlády je pro nás nepřijatelné,“ odůvodnil stanovisko Pirátů Michálek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Tito lidé si zadarmo udělali výlet na olympiádu. Například náměstkyně- kamarádka paní Valachové
Na olympiádu zadarmo? Jednoduché, pojďte do státní správy. Česká unie sportu si vyžádala seznam politiků a úředníků, kteří se na náklady olympijského výboru letěli podívat na olympiádu. Se zprávou přišla Mladá fronta Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Visegrádští premiéři nepojedou na minisummit EU o migraci. Babiš původně chtěl, ale přesvědčili ho
Žádný z premiérů Visegrádské čtyřky (V4) nepojede do Bruselu na nedělní minisummit některých zemí EU o migraci, uvedl český premiér Andrej Babiš po dnešním setkání se svými protějšky z Maďarska, Polska a Slovenska v Budapešti. Babiš tuto dohodu odůvodnil tím, že by premiéři V4 s předpokládanými závěry schůzky nesouhlasili. O tom, že visegrádští premiéři nepojedou, se před novináři zmínil také maďarský premiér Viktor Orbán. Názor V4 bude podle Babiše na setkání prezentovat rakouský kancléř Sebastian Kurz, s nímž se dnes V4 v maďarské metropoli sešla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Podnikatel Rada, kterému prý Babiš zničil pole, vymyslel akci. Premiérovi se líbit nebude
Z toho mít Andrej Babiš radost nebude. Po České republice budou nově jezdit žluté nákladní vozy s jeho tváří přeškrtnutou červeným křížem a heslem „Prostě podvádím, sorry jako!“. Celé to má na svědomí Babišův známý odpůrce zemědělec Bohumír Rada, který tím prý chce upozornit na lži trestně stíhaného premiéra. K představení těchto vozů rovnou uspořádal na Letenské pláni tiskovou konferenci. „Chci bojovat proti nespravedlnosti, nepořádku a oligarchizaci naší republiky,“ říká Rada.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zbláznil se Zaorálek? Jan Zahradil má vážné podezření
Expert ODS na zahraniční politiku a europoslanec Jan Zahradil je v šoku z prohlášení, které dnes zaznělo na jednání sněmovního zahraničního výboru z úst předsedy výboru a exministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) o tom, že „Vietnam je organizovaný zločin“ a stalo se z něj bezpečnostní riziko prvního řádu. „Zaorálek se zbláznil? Takhle mluví předseda ZV a bývalý ministr zahraničí?“ rozčiloval se na sociální síti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Totální válka v goebbelsovském stylu. Útok Merkelové je podle docenta Valenčíka součást širší akce globálních elit
Německá kancléřka Angela Merkelová v závěrečném tažení svého politického života svým vyjádřením o tom, že pro vyhnání Němců neexistovalo morální ospravedlnění, podrazila Česko-německou deklaraci o vzájemných vztazích a jejich budoucím rozvoji, říká vysokoškolský učitel Radim Valenčík. „Zaútočila skutečně podlým způsobem na samotnou podstatu deklarace,“ píše v komentáři na svých webových stránkách, kde zároveň připomněl, o čem konkrétně deklarace pojednává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zbláznil se Zoarálek? Jan Zahradil má vážné podezření
Expert ODS na zahraniční politiku a europoslanec Jan Zahradil je v šoku z prohlášení, které dnes zaznělo na jednání sněmovního zahraničního výboru z úst předsedy výboru a exministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) o tom, že „Vietnam je organizovaný zločin“ a stalo se z něj bezpečnostní riziko prvního řádu. „Zaorálek se zbláznil? Takhle mluví předseda ZV a bývalý ministr zahraničí?“ rozčiloval se na sociální síti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Unucka (ODS): Nelze najít řešení, které by bylo ke spokojenosti všech
Vyjádření předsedy klubu zastupitelů ODS k optimalizaci krajských nemocničních zařízení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Česko prý chce investovat na Krymu. Jak to je ve skutečnosti?
Ruská média už nějaký čas informují o tom, že se české firmy chystají investovat na ukrajinském Krymu, který obsadilo Rusko. České firmy prý budou investovat na anektovaném území i navzdory tomu, že se na něj vztahují sankce vyhlášené Evropskou unií. Jenže podle serveru Aktálně.cz to není s českými investicemi na Krymu zase tak horké. To prý jen jeden podnikatel hodně slibuje. A slibuje tolik, že od něj nejedna česká firma dává ruce pryč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vietnam je bezpečnostní riziko prvního řádu, říká Zaorálek
Kritická slova na adresu Vietnamu zazněla na dnešním jednání sněmovního zahraničního výboru. Předseda výboru a exministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) prohlásil, že Vietnam je organizovaný zločin a stalo se z něj bezpečnostní riziko prvního řádu. Řekl to v debatě nad loňským hospodařením Ministerstva zahraničních věcí poté, co státní tajemník ministerstva Miloslav Stašek popisoval poslancům situaci s vydáváním víz do ČR v některých zemích. Stašek poznamenal, že špatná situace ve Vietnamu trvá. Podle něj je to téma na vyhrazenou debatu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Praha hostí policejní mistrovství Evropy ve fotbale mužů
O evropský titul bude usilovat osm nejlepších policejních týmů. Úřadujícími mistry jsou Němci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Baletní ztvárnění Mé vlasti bude pro veřejnost zdarma
Letošní rok patří v mnoha ohledech oslavám vzniku Československa, a právě na jednu z nejdůležitějších akcí se můžete těšit už na konci června. Bratři Bubeníčkové vytvořili speciálně pro Prahu baletní inscenaci Má vlast. Vstup je navíc zdarma. Neměli byste však váhat, počet míst na sezení je omezen na 400, pro ostatní diváky budou připraveny velkoplošné obrazovky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Zodpovědné firmy nabízejí práci sociálním podnikům
Regionální kancelář CzechInvestu ve spolupráci s Pardubickým krajem a Českou abilympijskou asociací uspořádala v Integračním centru Kosatec poprvé v České republice pilotní seznamovací akci pod názvem „Social Market Forum“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kalousek: Upřímné vyjádření ministryně financí
Komentář na facebookovém profilu k výroku ministryně financí Aleny Schillerové
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Stop Soros? Uvidíme, kolik zavřou „sluníčkářů“. Ale Sorosovy penězovody jedou dál. Situace s migrací je následovná
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Země jako Maďarsko mohou obehnat své hranice ostnatým drátem, ale pro Itálii nebo Španělsko takové řešení neplatí. Tam už totiž statisíce nelegálních migrantů jsou, rozebírá aktuální stav kolem migrace editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Ta kromě zákona „Stop Soros“, který schvállilo právě Maďarsko, analyzuje nápad na třídění migrantů přímo v Africe či komplikace při jejich vracení. V rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz se vrací i ke kauze Skripal a pár slov nachází i k probíhajícímu fotbalovému mistrovství světa v Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
To vás nepřekvapí: Zástupci veřejnoprávních médií se shodli, že veřejnoprávní média jsou zárukou svobody projevu
Český rozhlas ve spolupráci s BBC, Velvyslanectvím České republiky ve Spojeném království a Evropskou vysílací unií uspořádal konferenci s podtitulem Truth and Power v londýnském sídle BBC. Hlavním tématem jednotlivých vystoupení byla budoucnost veřejnoprávních médií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Vostrá (KSČM): Nehorázný výrok německé kancléřky k odsunu Němců je nepřijatelný
Vyjádření poslankyně Miloslavy Vostré k výroku Angely Merkelové k odsunu Němců
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Komunističtí vrazi: Lidé dnes zavzpomínají na justiční vraždu Heliodora Píky
Před budovou generálního štábu na Vítězném náměstí v Praze se dnes uskuteční pietní vzpomínka na komunistickou justiční vraždu armádního generála Heliodora Píky. Zúčastní se jí představitelé vlády, Parlamentu, armády i válečných veteránů. Československý voják a legionář byl popraven před 68 lety, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
S komunisty hlasovat nebudeme, pravil kategoricky Pirát Michálek. Ale jinak Babišovi slíbil „konstruktivní opozici“
Jakub Michálek (Piráti), předseda poslaneckého klubu strany, byl hostem Světlany Witowské v Interview ČT24. Podpora vlády sociální demokracie s podporou komunistů je pro ně nepřijatelná. Nechtějí podporovat vládu, kde sedí komunisté. Prioritní jsou pro ně sliby, které dali svým voličům. „Zajištění vzniku té vlády je pro nás nepřijatelné,“ odůvodnil stanovisko Pirátů Michálek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Šéf Nečasova úřadu odešel od soudu s prázdnou. „Nevěrohodné vyprávění“, řekl soudce o výkladu, jak přišel ke čtvrt milionu
Pražský městský soud pravomocně zamítl odvolání bývalého šéfa Úřadu vlády Lubomír Poula. Ten nedostane čtvrt milionu korun, které policie zabavila při razii v sídle vlády v roce 2013. Soud to odůvodnil tím, že úředník dostatečně neprokázal, že peníze byly skutečně jeho. Poul zvažuje podle serveru Echo24.cz odvolání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Potravinářská inspekce zadržela čínské čaje s až 120x překročeným limitem pro obsah pesticidů
V rámci kontrol dovozu potravin ze zemí mimo EU zajistila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) ve spolupráci s Celním úřadem Praha Ruzyně nevyhovující zásilku čajů z Číny, kterou nepropustila do vnitřního trhu ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Senátorka Horská: Sociální pracovníci si zaslouží ocenění a zákon o sociální práci
Sociální pracovníci pomáhající občanům v tíživých situacích, jako jsou dluhové potíľe, pracovně-právní vztahy, problémy v rodině apod. Dlouhodobě sami volají po zákonu o sociální práci, který by dal jasné mantinely jejich aktivitám. Ministerstvo práce a sociálních věcí ho plánuje předložit do konce tohoto roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Reakce na skandální slova německé kancléřky Merkelové
Německá kancléřka Angela Merkelová svými výroky o neospravedlnitelnosti poválečného odsunu Němců z Československa vnesla do naší většinové společnosti značné rozhořčení. Přinášíme několik zajímavých ohlasů a v závěru také předvídavá poválečná slova prezidenta Edvarda Beneše. Dlužno také připomenout, že diskutující oceňují prakticky okamžité kritické vyjádření prezidenta Miloše Zemana a předsedy vlády Andreje Babiše. Mnozí se ovšem podivují skutečnosti, že zcela odtažitě se ke skandálnímu vyjádření A. Mertlové chová česká diplomacie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Maďaři se s tím nemazlí
Slovácký senátor komentuje na facebookovém profilu řešení migrační krize v Maďarsku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
František Kuba: Hybridní válka proti státům
Sociolog Antonín Rašek ve svém komentáři v Právu z 12. června citoval definici hybridní války od Franka Hoffmana, analytika Potomackého institutu politických studií. Je to: kombinace konvenčních, nepravidelných, teroristických a kriminálních metod a prostředků vedení boje za současného působení státních i nestátních aktérů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Špatná zpráva před prázdninami, koruna citelně oslabuje. Zachránit to může ČNB
Takhle před prázdninami to není úplně dobrá zpráva. Koruna dnes proti dolaru klesla na nejslabší úroveň od loňského července, 22,52 koruny za dolar. Proti euru (25,94) je zase nejslabší od října.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ČVUT: Studenti chystají osm expozic na festivalu kutilů
Tým vyučujících studijního programu Kybernetika a robotika na Fakultě elektrotechnické ČVUT prosazuje styl vzdělávání orientovaný na samostatné projekty a kreativní řešení problémů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Na potřebu potřebu mobilní paliativní péče začínají reagovat i zdravotní pojišťovny
Výstava fotografií nazvaná Až do konce – moje práce v hospici představuje mobilní specializovanou péči o pacienta trpícího nevyléčitelnou chorobou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Designovaný v demisi…?
Jsou to především veřejnoprávní sdělovací prostředky, které se přímo vyžívají v nadužívání pojmu „v demisi“. Premiér je „v demisi“, ministr je „v demisi“, vláda je „v demisi“, dokonce jsem už slyšel, že „ministr v demisi vlády v demisi“. Jde evidentně o úpornou snahu naznačit, že nejde o takzvaně plnohodnotnou vládu, protože nezískala důvěru Poslanecké sněmovny a musela podat demisi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Tak ČT prý naši tiskovou konferenci opět nemůže přenášet, smál se Zeman. Pak poslal vzkaz novinářům, jejichž obzorem je kurník
Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek odpoledne ukončil svou třídenní návštěvu Ústeckého kraje. Závěrečná tisková konference se uskutečnila na Státním zámku Jezeří v Horním Jiřetíně. Podle hejtmana Ústeckého kraje to byla návštěva zajímavá a úspěšná. Zeman si návštěvu také pochvaloval. Čas opět využil také k tomu, že si tropil žerty z novinářů. Zvláštní pozornost věnoval České televizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jiránek (Piráti): Češi si zaslouží adekvátní ceny za mobilní data
„Zástupci mobilních operátorů nedokázali na jednání podvýboru poslancům vysvětlit, proč máme jedny z nejdražších mobilních dat v Evropě,“ shrnuje Martin Jiránek poslední zasedání podvýboru pro ICT a telekomunikace, kterému předsedá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
VIDEO Merkelová, ksindl a dobře mířená facka. Zemanova dost živá beseda s občany
REPORTÁŽ Prezident Miloš Zeman třetí a poslední den pokračuje ve své cestě po Ústeckém kraji. Ve čtvrtek odpoledne zavítal do Bíliny. I tady poděkoval občanům za hlasy, které od nich dostal v prezidentské volbě. V Bílině vyhrál se ziskem takřka 72 procent hlasů. Poté rozjel slovní koncert, za který mu lidé hlasitě tleskali. Rovněž se znovu vyjádřil k projevu německé kancléřky Angely Merkelové. Padla také slova o dobře mířené facce jako vhodném výchovném prostředku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Svoboda (KDU-ČSL): Druhý typ střetu zájmů premiéra Babiše
Ve stínu diskusí o tom, zda vznikne vláda a kdo ji podpoří, nebo má-li prezident republiky veřejně pálit červené trenky, mohla zapadnout informace o tom, že premiér Babiš zažaloval Slovenskou republiku kvůli rozhodnutí ústavního soudu Slovenska, kterým byla definitivně potvrzena Babišova spolupráce se StB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: České potrefené husy kejhají
Dalo se téměř s jistotou předvídat, že slova německé kancléřky: „Vyhnání a útěk Němců byly především bezprostředním následkem Němci započaté druhé světové války a nevýslovných zločinů nacionálně socialistické diktatury. To ale nemění nic na tom, že pro vyhnání neexistovalo ani morální, ani politické ospravedlnění," vyřčená 19. 06. 2018 v berlínském muzeu v rámci Dne připomínky útěku a vyhnání, vyvolají reakci české strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
TOP 09 a nezávislí: Spojené síly pro Prahu 10 povede Tomáš Pek
TOP 09 Praha 10 ve čtvrtek představila jména těch, kteří se na její kandidátce budou v podzimních komunálních volbách ucházet o hlasy voličů „na desítce“. Kandidátku, kterou povede populární první místostarosta Prahy 10 Tomáš Pek, obsadí nejen stávající radní, ale i nezávislé osobnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Paroubek: Hamáček se Zimolou v obklíčení?
V obklíčení kým? Sobotkovci v předsednictvu z pozadí řízenými kmotry. Kterými kmotry? Radek Pokorný, Růžička (dříve z Bison & Rose) anebo Havelka v Ústeckém kraji. Strana je v tuto chvíli na 6 – 7% volebních preferencí. Předsednictvu strany a Sobotkovým a Chovancovým kmotrům je to ale jedno. To je přeci zodpovědnost někoho jiného, že...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: České lesy plošně hynou
S českou smrkovou monokulturou je konec, v tomhle klimatu nepřežije. Hnutí DUHA předalo vládě komplexní balíček odborných návrhů pro lesní hospodaření blízké přírodě, které řeší příčiny plošného hynutí českých lesů a dává šanci k jejich obnově. Čím? Dubem, bukem a dalšími listnáči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Šéf sudetských Němců Posselt kritizoval české politiky a postavil se za Merkelovou
Šéf sudetských Němců Bernd Posselt kritizoval útoky českých politiků na kancléřku Angelu Merkelovou kvůli jejím slovům o tom, že pro vyhnání Němců ze zemí střední a východní Evropy po druhé světové válce neexistovalo morální ani politické ospravedlnění. Část českého establishmentu podle Posselta míří ke komunistické minulosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Hřebejk: Zeman je ohavný chlap. Vulgární ožrala, který čůrá na schodišti. Líbí se hňupům
Hostem DVTV byl režisér Jan Hřebejk, který se rozhodl kandidovat za hnutí STAN v podzimních komunálních volbách. Hřebejk je známý svým kritickým postojem k voličům Miloše Zemana. Po volbách v roce 2013 prohlásil pro TV Prima: „Rudá a hnědá prasata táhnou lháře a demagoga na Hrad.“ Moderátorka Emma Smetana se Jana Hřebejka ptala, jak to má se Zemanem, s jeho voliči i s údajnou politickou přelétavostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
České dráhy: „Prezidentský vlak" připomene 100. výročí založení ČSR
Dne 28. června 2018 vyrazí na svou neopakovatelnou jízdu po České a Slovenské republice speciální „Prezidentský vlak“, který Národní technické muzeum připravilo ve spolupráci s Národním dopravcem Českými drahami a se Železnicemi Slovenské republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Václav Peričevič: Věta, která nikdy z úst Petra Kramného nezazněla
Zásadním a nepřímým důkazem proti Petru Kramnému měla být věta, kterou měl uvést v rozhovoru se svou příbuznou V. D. dne 22. 11. 2013 v čase 17:58 v rozhovoru v délce 00:32:23, že mu všechno vyšlo, i v tom Egyptě...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Doktor Macek ostře odpověděl Merkelové
Ani tradičního glosátora společenského dění Miroslava Macka nenechala v klidu slova německé kancléřky Angely Merkelové o tom, že vyhánění německy mluvícího obyvatelstva z jejich domovů nemohou morálně ospravedlnit ani hrůzy prožité za druhé světové války. Macek má za to, že by tento problém měl být postaven obráceně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kalousek a další pravičáci hovoří ke slovům Merkelové o Sudeťácích. Pozor, výbušné
Bránit nedávná slova Angely Merkelové na adresu sudetského odsunu je v Čechách nepopulární disciplína. Jsou ale tací, kteří se tohoto úkolu zhostí rádi, jako třeba šéfredaktor serveru forum24 Pavel Šafr. Zde jsou názory Petra Fialy, Miroslava Kalouska a Pavla Šafra na odsun Němců po válce, které zveřejnily na Twitteru. Přidal se i zakladatel ODS Petr Paulczyňski.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Výsměch chudým lidem
Opravdu se nestačím divit tomu, co všechno se dá financovat z fondů EU. Tedy abych byl přesný – za co všechno se dají vyhodit peníze z fondů EU. Tragikomickým příkladem je kuchařka pro chudé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Zeman přijme Hamáčka. Sdělí mu osud Pocheho
Prezident Miloš Zeman přijme v pátek navečer předsedu ČSSD Jana Hamáčka. Schůzka bude následovat prezidentovu jednání s Miroslavem Poche, kterého hlava státu odmítá na jmenovat do vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Světlana Witowská promluvila o ČT a o její kritice
„Dělají si ze mě legraci,“ myslela si Světlana Witowská, když jí nadřízení řekli, že bude moderovat debatu Zemana s Drahošem. Bála se, že se nezavděčí nikomu a lidé po ní plivnou. Moderátorka slavné debaty poskytla rozhovor magazínu MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Běžci na autodromu také letos čelili vedru, i tak jich dorazilo přes 300
Už tradičně provází účastníky T-Mobile Olympijského běhu v areálu mosteckého autodromu horké a slunečné počasí. Výhni ze sálajícího asfaltu velkého závodního okruhu se tak nevyhnuli ani letos. Přesto se ve středu 20. června vpodvečer sešli v úctyhodném počtu 308 mužů a žen, k vyrovnání loňského rekordu tak chybělo jen 14 sportovců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Zápach zloby zavanul z Berlína
Pro vyhnání Němců ze zemí střední a východní Evropy po druhé světové válce údajně neexistovalo morální ani politické ospravedlnění, i když tehdejší události byly následkem nacistické diktatury. Při příležitosti Mezinárodního dne uprchlíků to prohlásila německá kancléřka Angela Merkelová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Sucho v Česku: Bude hůř. Na vesnicích dochází voda, problém čeká i města. Hrozí nám vystěhovávání, říká odborník
Česku hrozí problémy s vodou. O tom, že míst s nedostatkem vody bude přibývat, se rozhovořil půdní expert Jan Vopravil pro Hospodářské noviny. Poslankyně za ODS přichází s jasným vzkazem – proti hrozbě sucha se musí bojovat. Stát mezitím spustil dotační programy, na boj se suchem vynaloží skoro miliardu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
MŠMT dá na nová místa v mateřských školách dalších 300 milionů
Dalších 300 milionů korun pošle MŠMT mateřským školám na rozšíření jejich kapacit. Jde již o šestou výzvu v programu pro rozvoj výukových kapacit mateřských a základních škol pro roky 2018 a 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí uspořádalo seminář k ochraně kulturních statků v době ozbrojeného konfliktu
Ministerstvo zahraničních věcí ČR uspořádalo diskusní seminář na téma mezinárodněprávní ochrany kulturních statků v době ozbrojeného konfliktu. Akce se odehrála za přítomnosti experta na danou problematiku v UNESCO Jana Hladíka, prezidenta Českého červeného kříže Marka Jukla a pracovníků příslušných resortů a dalších českých úřadů a univerzit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Fórum Jihlava jde do komunálních voleb na kandidátce STAN
Politické hnutí Starostové a nezávislí se do podzimních komunálních voleb v krajském městě Vysočiny zapojí ve sdružení s nezávislými kandidáty ze sdružení Fórum Jihlava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Letní Rádio Retro bude s vůní dálek a knížek
Se začátkem léta spustí Český rozhlas tematický stream uvádějící výběr archivních nahrávek tentokrát z rozmezí let 1952 a 2003. V prázdninovém programu se doplňují dva typické dovolenkové motivy – dálky a knížky. Rádio Retro připomene především literárně činné cestovatele, včetně dvojice Hanzelka a Zikmund nebo etnografa Miloslava Stingla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor Láska: Americká politika oddělování dětí nelegálních migrantů je zvěrstvo
Komentář na facebookovém profilu k americké migrační politice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Veterinární inspektoři v Praze během letošních kontrol farmářských trhů zjistili závady u jedné pětiny prodejců
S rychlým nástupem jara se inspektoři Státní veterinární správy (SVS) působící v Praze zaměřili také na kontrolu prodeje potravin na farmářských trzích; konkrétně živočišných komodit jako jsou maso, ryby, masné a rybí výrobky, vejce, mléko a mléčné produkty či med.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Rejmon (Soukromníci): Fronty na provedení technické prohlídky
Poslední dobou procházíme převratnými technickými změnami v automobilismu. K tomu Ministerstvo dopravy chystá a provádí změny v systému kontrol vozidel v provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Je to diktát z Bruselu. Máme snad být do budoucna protektorátem? Podplukovník Černý vyráží do útoku s novinkou
ROZHOVOR „Už pan premiér řekl a my s tím souhlasíme, že máme být v Bruselu více a více slyšet. Ať nám to tedy politici předvedou v praxi,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz elitní policejní instruktor, podplukovník Pavel Černý, který je spoluiniciátorem dvou významných petic proti bruselské zbraňové směrnici a s kolegy nyní zakládají právní platformu LIGA LIBE. „Skutečně některá rozhodnutí, která nám Brusel posílá, zavání spíše diktátem, než že bychom byli plnohodnotným partnerem v Evropské unii. Bohužel systém schvalování v Evropském parlamentu je takový, že nás velké země snadno a jednoduše přehlasují. Měli bychom si položit jednu otázku: Máme snad být do budoucna nějakým protektorátem? Já tedy nechci,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Nelze říct, že europoslanci odhlasovali sankce
Komentář na facebookovém profilu k špatné interpretaci hlasování v Evropském parlamentu předsedou KSČM Vojtěchem Filipem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
TOP 09: Změníme zajišťovací příkazy, které likvidují podnikatele
Poslanci TOP 09 navrhnou změny daňového řádu, které znemožní finanční správě svévolně likvidovat léta budované podnikání osob a firem. Podle údajů Finanční správy použil úřad v letech 2015-2016 zajišťovací příkazy proti více než třem tisícovkám firem. Nově by tak mohl postupovat pouze se souhlasem soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Arnika: Úmluva o ekologické demokracii slaví dvacetiny
Dvacet let po svém schválení zůstává Aarhuská úmluva stále unikátní pojistkou prosazování práva na zdravé životní prostředí. Mezinárodní dohoda OSN, přijatá v červnu 1998 v dánském městě Aarhusu, dává lidem v Evropě a bývalém Sovětském svazu právo na informace, účast v rozhodování a právo na nezávislý soud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
VIDEO Lžete, je to kampaň, já ty akcie našel. Protibabišovský sedlák Rada přivezl do Prahy divadlo
V Praze na Letenské pláni se odehrál happening, kterým zemědělec Bohumír Rada protestoval proti tomu, jak se premiér Andrej Babiš ještě jako šéf Agrofertu zmocnil akcií jeho zemědělské společnosti Navos. Kromě toho, že na místo přivezl kamiony, které budou jezdit po republice a hlásat všude, že „Bureš lže“, zorganizoval s přáteli i scénku, kde předvedl, jak se Babiš akcií za téměř čtvrt miliardy zmocnil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pan Havel nedovedl většinový systém jako v Americe. Tam to pan Trump řídí všechno, zasnil se Andrej Babiš před lidmi
REPORTÁŽ „Hrůza! Pane premiére, za komunistů nebyl takový nepořádek! Tvrdší zákony a trest smrti!“ I tento návrh zazněl na besedě občanů s vládou Andreje Babiše v olomouckém Clarion Congress Hotelu. Před stovkami lidí odpovídali členové vlády na dotazy. Premiéra se ptali i na sestavování vlády. Jména svých ministrů chce Babiš oznámit v pátek odpoledne: „Novináři stále slídí, co se děje, aby mohli dělat kampaně a chudáky nové ve vládě terorizovat,“ podotkl premiér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstva a kraje se dohodly na postupu při řešení kůrovcové kalamity
Ve všech krajích postižených kůrovcovou kalamitou vzniknou kalamitní štáby, které umožní intenzivní, a především rychlejší spolupráci mezi resorty a kraji. Veškerou iniciativu za vyhlášení a koordinaci štábů převezmou krajské samosprávy. Na dnešním společném jednání na Ministerstvu zemědělství se na tom dohodl ministr zemědělství Jiří Milek a ministr životního prostředí Richard Brabec společně se zástupci Asociace krajů ČR. Všichni zúčastnění se rovněž shodli, že v současné chvíli není nezbytné vyhlášení stavu nouze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Nemocnice Písek zajistí hemodialýzu také prázdninovým turistům
Pokud pacient s nemocnými ledvinami přijede během nadcházejících letních prázdnin do jižních Čech, může využít služeb Hemodialyzačního střediska Nemocnice Písek, a. s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Místo pro život: Ve srovnávacím výzkumu zazářil Královéhradecký kraj
Královéhradecký kraj vyniká skvělými podmínkami na pracovním trhu, na výborné úrovni je vzdělávání, region nabízí výjimečné prostředí pro kulturní a společenské vyžití. Lidé jsou v kraji spokojeni a mají také objektivně proč. Potvrdil to výzkum Místo pro život, ve kterém analytická agentura Datank hodnotí data získaná z nezávislých zdrojů a údaje z průzkumu prováděného mezi 2 800 obyvateli všech regionů. Stříbro bere Zlínský kraj, bronz Hlavní město Praha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
SMO: Obce a města jsou připravena vyjednat ty nejlepší možné podmínky pro čerpání evropských dotací po roce 2020
Aby obce a města získala peníze z evropských fondů po roce 2020 na skutečně potřebné a smysluplné projekty, je nutné postupovat jednotně. Proto Svaz měst a obcí ČR vypracoval souhrn priorit a na jejich základě je připraven dál vyjednávat o co možná nejlepších podmínkách pro příští dotační období, tedy roky 2021 až 2027. Starostové v této souvislosti volají nejčastěji po snížení administrativní zátěže a zdůrazňují nutnost investovat do dopravní a technické infrastruktury či dostupnosti služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Obvinění dobrovolně uhradili škodu, kterou způsobili během protestu na elektrárně Chvaletice
Pětice lidí, kteří v roce 2016 protestovali na chladicí věži elektrárny Chvaletice, v těchto dnech uhradila 407 780 korun firmě Severní energetická. Právě takto vysoká částka stála na faktuře firmy, která zamazávala zhruba stovku děr způsobených zavěšením transparentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Díky vysloužilému elektrospotřebiči zdarma na Colours of Ostrava
Moravskoslezský kraj chystá soutěž o lístky na Colours Of Ostrava. Akce Elektrohrátky je součástí kampaně podporující třídění odpadu. Během ostravského Festivalu v ulicích mohou lidé odevzdat drobný elektroodpad. Budou tak ve hře o atraktivní vstupenky na Coloursy. Na akci kraj spolupracuje se společnostmi Asekol a Elektrowin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Ústecko je významným místem pro rozvoj cestovního ruchu
Projev prezidenta republiky při tiskové konferenci k ukončení návštěvy Ústeckého kraje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Kolektivní žaloba kvůli podvodům s emisemi? Už se chystá i u nás, právníci ale vznášejí varování
Začíná bitva o peníze. Díky kauze dieselgate, která se rozpoutala kvůli podvodům s emisemi, se i v České republice objevily žalobní iniciativy, které nabízejí vlastníkům aut koncernu Volkswagen pomocnou ruku. Po americkém vzoru se snaží z automobilek vymoci tučné odškodnění za jejich naftové motory, slibují jim až 220 tisíc korun. Uzavírají s klienty smlouvy a jejich nároky vymáhají hromadně soudně. To se děje i přesto, že hromadné žaloby v České republice podle dosavadní legislativy zatím podávat nelze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 18:34, zobrazit podobné
Miloš Zeman pro PL: S Merkelovou o Sudeťácích budu mluvit. Správně, Matteo Salvini! Neschopný Pavel Šafr, odevšad ho vyhodili. Stop Soros, souhlasím. Václav Moravec, zjev...
ROZHOVOR S PREZIDENTEM Německá kancléřka by si měla prostudovat materiály o poválečném uspořádání Evropy. V reakci na její výroky o odsunu Němců to řekl ParlamentnímListům.cz prezident Miloš Zeman. Na podzim při své cestě do Berlína bude chtít s Merkelovou o jejích výrocích mluvit. Italský zákaz přijímání lodí s migranty je podle prezidenta správné rozhodnutí a ostatním lídrům v EU chybí fantazie k tomu, aby lodě posílali zpět do Afriky. Česko by podle Zemana mělo stáhnout svou přihlášku do Rady OSN pro lidská práva, a to v reakci na odchod USA z této instituce pro její protiizraelské postoje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 18:34, zobrazit podobné
Internet.cz: Co nového v .eu doméně?
Doména s koncovkou .eu je dobrou volbou, pokud chcete své podnikání rozšířit i za hranice České republiky. Je vhodná i pro mezinárodní spolky a sdružení působící na evropské půdě. Co se za poslední měsíce – nejen v souvislosti s GPDR – změnilo?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Wolf (KDU-ČSL): Galerie vynaloží na péči o veřejné plastiky e téměř 16 milionů
Galerie hl. m. Prahy, jejímž zřizovatelem je hlavní město Praha, tento rok vynaloží 15 869 200 korun (bez DPH) na probíhající a nové projekty související s veřejnými plastikami. Jedná se především o restaurování, údržbu, konzervaci a čištění těchto plastik - zejména soch a pomníků, které jsou v její správě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Uprchlíkovi- zločinci může stát odebrat jeho status, rozhodl soud EU. Má to ale háček
Ustanovení směrnice Evropské unie o uprchlících, která členskému státu umožňují nepřiznat nebo odejmout postavení uprchlíka, jsou v souladu s unijním právem. Konstatoval to dnes generální advokát Soudního dvora EU Melchior Wathelet, který posuzoval tři případy týkající se nepřiznání nebo odnětí postavení uprchlíka. Jejich podstatou bylo, že se běženec v členské zemi EU dopustil trestného činu. Jeden případ se týkal i České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Chceme zajistit další fungování venkovských prodejen potravin
Do celkem 51 obcí jižní Moravy zamíří dotace na podporu provozu venkovských prodejen. Rozdělení částky dvou milionů korun schválilo krajské zastupitelstvo na svém zasedání 21. června 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Prodej bývalého školního areálu v Brně-Chrlicích
Zastupitelstvo Jihomoravského kraje na svém zasedání 21. června 2018 schválilo prodej bývalého areálu středního odborného učiliště v Brně-Chrlicích společnosti ADZ Investment s.r.o. za nabídnutou kupní cenu 10 174 600 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Operace TRIP – ukončení vyšetřování
Detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ), sekce organizovaného zločinu, odboru obchodu s lidmi a nelegální migrace, v uplynulých dnech ukončili vyšetřování mezinárodní organizované skupiny převaděčů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Topka nemá budoucnost, napsal čtenář knížeti Schwarzenbergovi. A přišla odpověď, kterou nečekal
Bývalý předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg se zhruba před měsícem na půdě Poslanecké sněmovny vyjádřil k tématu migrace a uvedl, že jinak naši politici hovoří u nás a jinak v Bruselu. Na jeho slova poté reagoval čtenář Parlamentních listů se slovy, že v tomto ohledu je se svým názorem u nás osamocen a TOP 09 zde nemá budoucnost. Kníže byl však opačného názoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Červnové Lipensko je v jednom květu
Lipenské louky nyní kvetou těmi nejbarevnějšími květy, jaké si lze v našich zeměpsiných šířkách představit. Řada z nich je chráněná a jejich výskyt republikově významný. Díky letošnímu teplému červnu je zajímavé také množství květin, které na území kvete. Zbývá ještě zhruba poslední týden užít neopakovatelnou rozkvetlou krásu tohoto koutu jižních Čech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Novorozené děti v Havlíčkově Brodě, Jihlavě a Pelhřimově bude hlídat 64 nových monitorů dechu
Nadace Křižovatka předala darem 29 kusů monitorů dechu na dětské oddělení nemocnice Havlíčkův Brod, p.o. 20 monitorů dechu na dětské oddělení Nemocnice Jihlava, p.o. a 15 monitorů dechu do Nemocnice Pelhřimov, p.o.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Konec řecké ságy - blíží se odpuštění dluhu?
Jsme na konci řecké ságy? S blížícím se koncem posledního záchranného programu jsou zdá se věřitelé včetně Německa ochotni nabídnout to, po čem MMF a Athény volají již delší dobu - restrukturalizaci mamutího dluhu přesahujícího 170 % HDP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vlastimil Tlustý: Zeman nechce být jen prezidentem, ale i premiérem. Potřebuje zvýšit dávku
ROZHOVOR Současná situace kolem sporu o kandidaturu sociálního demokrata Miroslava Pocheho do vlády podle bývalého vlivného politika ODS Vlastimila Tlustého dokazuje, že předseda vlády není ten rozhodující hráč, že rozhodující hráč je prezident. „Ukazuje to, že jsme opravdu v tom prezidentském systému, prezident České republiky dává najevo, že chce být částečně, významně částečně, také i premiérem,“ prohlásil exministr financí. Podle něj vláda, která se připravuje, není vládou za účasti sociálních demokratů, ale za účasti prezidenta a jeho lidí, a sociální demokracie je jen fíkovým listem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
dTest: Nález mikroplastů v mořské soli a mořských plodech
Mikroplastové částice doprovází lidstvo poměrně krátkou dobu a o jejich vlivu na zdraví člověka se zatím příliš neví. Nepodařilo se tak doposud ani vyvrátit možnost, že by mohly škodit. Časopis dTest otestoval spolu se zahraničními spotřebitelskými organizacemi přítomnost mikroplastů v potravinách mořského původu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vzpomínáte na VIDEO Zuzany Roithové? Nebojte se EU kvůli migraci, říkala. Má to dohru
Vztah Čechů, Moravanů a Slezanů se v průběhu let proměňuje. Důvěrou v tuto nadnárodní instituci otřásla v duších občanů ekonomická, ale také uprchlická krize. I díky těmto krizím je většina občanů mnohem skeptičtější než jiné národy EU. Přesto je většina voličů nakloněna tomu, že bychom měli v EU zůstat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Poštovní léto ve Vyšším Brodě
Poštovní muzeum opět láká turisty, vodáky, zkrátka výletníky všeho druhu na prohlídku své pobočky, umístěné v areálu cisterciáckého kláštera ve Vyšším Brodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Za převoz nelegálních migrantů policie navrhla obžalovat pět lidí
Čeští policisté navrhli obžalovat Egypťana, Ukrajince a tři Čechy, kteří podle vyšetřovatelů organizovali převozy nelegálních migrantů z Blízkého východu do Německa. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Doplnil, že další čtyři lidé byli za stejnou trestnou činnost obviněni v Rakousku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Prohlášení kancléřky Merkelové je naprosté svinstvo vůči České republice
Komentář na facebookovém profilu k prohlášení německé kancléřky Angely Merkelové k poválečnému odsunu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jablkové pokušení, Smrkové výhonky a další produkty získaly značku Regionální potravina Moravskoslezského kraje
Značka Regionální potravina podporuje malé a střední zemědělce a producenty v regionu. Na krajském úřadě včera (20. 6.) posuzovala hodnotitelská komise přihlášené potraviny. Prestižní ocenění získalo 8 z nich, další 4 produkty obdržely ceny hejtmana a cenu předsedy hodnotitelské komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Detaily z jednání socdem. Osm nejvyšších představitelů chtělo Paroubka do Senátu. Devět bylo proti
ParlamentnímListům.cz se podařilo získat zápis z posledního rokování předsednictva ČSSD. Vyplývá z něj nejen počet hlasů u senátních nominací, ale také fakt, že nad sestavováním kandidátky v hlavním městě bude bdít 1. místopředseda ČSSD Zimola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Povinné financování neziskovek a další problémy? Je zde smlouva, kterou jsme podepsali ještě za Sobotky a Dienstbiera
Úmluva o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí byla sjednána na půdě Rady Evropy. Formálně byla dána k podpisu na ministerské konferenci Rady Evropy, která proběhla 11. 5. 2011 v tureckém Istanbulu. Podle něj je také označována jako Istanbulská úmluva. (Oficiální název je Úmluva Rady Evropy o prevenci a boji proti násilí na ženách a domácímu násilí; pozn red.) Česká vláda premiéra Petra Nečase (ODS) Úmluvu odmítla podepsat. Za ČR ji nakonec 8. 2. 2016 podepsal velvyslanec při Radě Evropy Emil Rufer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Piráti zesilují kampaň proti cenzuře internetu
Výbor Evropského parlamentu pro právní záležitosti včera schválil směrnici, která přibližuje zavedení cenzury internetu. Nyní hrozí, že Evropský parlament 4. července směrnici schválí na plenárním zasedání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Česká ženská lobby: Jsme na chvostě, přesto se chystají škrty ve financování genderové rovnosti
Social Watch Česká republika a ženská lobby u příležitosti Mezinárodního dne rovnosti žen a mužů vyzývají politickou reprezentaci k ratifikaci Istanbulské úmluvy, ke garanci míst ve školkách pro dvouleté děti od roku 2020 a k zachování financí na podporu genderové rovnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Růst mezd stimuloval domácí poptávku
Výkon české ekonomiky v prvním čtvrtletí zeslábl. Přesto se Česko díky meziročnímu růstu HDP zařadilo mezi nejrychleji rostoucí země EU. Ekonomiku táhly vyšší investice i spotřeba domácností. Kupní síla mezd rostla nejvíc za posledních patnáct let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Přepisování historie v přímém přenosu
Čtvrteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Parta profíků není schopná investovat a plánovat
Komentář na facebookovém profilu k fungování koalice na pražském magistrátu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Čtěte jen u nás, co Merkelové vzkázal Babiš po jejích nových slovech
ANKETA Jak informovaly Novinky.cz, německá kancléřka Angela Merkelová řekla ve středu, že velká většina uprchlíků jsou oběti a nesmíme nikdy zapomenout, že jde pořád o lidi. Německo dle ní „dostojí své lidské odpovědnosti chránit lidi, kteří utíkají před válkou a terorem“. Podle ní by nebylo dobře, aby „každý rozhodoval na úkor ostatních“. Andrej Babiš s ní nesouhlasí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Dostavba Dukovan: Zeman a šéf ČEZu Beneš se shodli a vybrali jednu ze tří variant, píší noviny
Aktuálně se řeší výstavba nových jaderných reaktorů v Dukovanech. Ve hře je až 200 miliard korun. Existuje několik variant, každá z nich s jinými riziky. Podrobný přehled přinesly Lidové noviny. Ovládne dozorčí radu energetického gigantu Andrej Babiš, nebo si nadvládu udrží generální ředitel Daniel Beneš?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): SPD není v žádném případě extremistickou stranou
Kancelář prezidenta republiky Miloše Zemana se jasně vymezila proti výroční zprávě o extremismu za loňský rok, kterou vypracovalo Ministerstvo vnitra ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš: ČT říká nepravdu. Jedu řešit migraci. Co psaly noviny, mě nezajímá
Premiér Andrej Babiš (ANO) se dnes sejde s dalšími předsedy vlád zemí Visegrádské čtyřky. Jako zvláštní host se k nim připojí také šéf rakouského kabinetu Sebastian Kurz. Ale ještě před svým odletem předstoupil premiér před novináře a pustil se s nimi do slovní přestřelky. Takhle to dopadlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Okamura k Merkelové: Revanšismus a naprosté svinstvo. Předvolat velvyslance a projednat ve Sněmovně
Tomio Okamura (SPD) zuří. Žádá ministerstvo zahraničí České republiky, aby si na kobereček předvolalo velvyslance Spolkové republiky Německo. Prý kvůli naprosto nepřijatelným a revanšistickým výrokům německé kancléřky Angely Merkelové. Ministerstvo zahraničí je v této věci podstatně zdrženlivější než Okamura. Ve slovech kancléřky resort nevidí problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Reálné a virtuální banány doma i ve světě
Reálných banánů je v dnešních supermarketech a hypermarketech dost, ale v internetové kultuře se často setkáváme s těmi virtuálními.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Jihomoravský kraj nabízí spolupráci rodině Liechtensteinů
Velvyslankyně Lichtenštejnska v ČR navštívila Moravský Krumlov
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Bára Hrzánová: Štve mě, že vám nevadí nehorázný Zeman a estébák Babiš. K čemu je, že bohatneme? Budu při tom šťastnější, když půjdu na houby?
Pro server Forum24 promluvila představitelka hlavní postavy hry Hrdý Budžes Bára Hrzánová. Současné poměry se jí nelíbí, bojí se návratu normalizace a Babiš se Zemanem ji rozčilují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ÚZSVM vyřešil nejasné vlastnictví čtyř pozemků na Hodonínsku. Patřily oběti holokaustu
Další čtyři položky ze seznamu majetku vedeného v katastru nemovitostí na nedostatečně identifikované vlastníky vyřešili pracovníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v Hodoníně. Za dohledáním vlastníka čtyř pozemků se však opět skrývá jeden z tragických osudů židovských obyvatel, odsunutých za války do koncentračních táborů. V tomto případě jde o příběh rodiny Matyldy M.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Premiéři visegrádské čtyřky budou jednat s rakouským kancléřem Kurzem
Premiéři Česka, Maďarska, Polska a Slovenska se dnes v Budapešti sejdou na summitu Visegrádské skupiny (V4). Jako host se k nim tentokrát připojí rakouský kancléř Sebastian Kurz, který má blízko k názoru čtveřice předsedů vlád na řešení migrační otázky. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Firma odložená v premiérově fondu souhlasila, že vrátí desítky milionů za Čapí hnízdo
Firma Imoba z holdingu Agrofert souhlasila s dobrovolným vrácením padesátimilionové dotace na vybudování rekreačního a konferenčního areálu Čapí hnízdo. Dohodu bude příští týden schvalovat výbor Regionálního operačního programu (ROP) Střední Čechy, který dotaci přidělil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra