Oficiální zpravodajská média

Tereza Spencerová: Proč USA hodily přes palubu „své“ džihádisty na jihu Sýrie?
Nelze vyloučit, že se v příštích dnech či týdnech nezopakuje výsledek bojů z Východní Ghúty, tedy kapitulace džihádistů, jejich „usmíření s režimem“ nebo evakuace do Idlíbu, přičemž nově se nabízí i útěk do Jordánska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Do Prahy dorazí „Ruská propaganda“
Tak svou výstavu tituluje sám kontroverzní ruský umělec Vasja Ložkin, který v červenci přijede vystavovat do Prahy. Na šest desítek obrazů představí satirický pohled na současnou informační válku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Ryba smrdí od hlavy
Prezident Zeman si nevidí do úst. Raději bych řekl otevřeně „do huby“, ale pořád si myslím, že prezidentská funkce by měla být ctěna i když pan prezident Zeman dělá všechno abychom si hlavy státu nevážili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Chystá se nový, obrovský tunel, varuje Hana Marvanová
Právnička Hana Marvanová, která za hnutí STAN kandiduje do pražského zastupitelstva, v rozhovoru pro server Info.cz prozradila, že se v Praze chystá ještě větší finanční tunel, než byla slavná Opencard nebo Blanka. Do politiky se rozhodla vrátit především proto, že už se nemohla dívat na to, jak katastrofálně je politika v hlavním městě dělána. Katastrofální situace prý ale nehrozí jen v Praze. Dáma má obavy z celkové proměny politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Tohle ne! Mám toho dost! Podraz od Babiše! Vojtěch Filip zvažuje, že KSČM se na vládu vykašle
Předseda KSČM Vojtěch Filip je pořádně naštvaný. Zatímco původně to vypadalo, že jediným jablkem sváru ohledně nově sestavované vlády premiéra Andreje Babiše bude osoba Miroslava Pocheho (ČSSD), nyní je vše jinak. Vojtěchu Filipovi vadí, že Babiš na poslední chvíli zamíchal kartami v dozorčí radě státem vlastněného gigantu ČEZ a dosadil tam svoje lidi. Problém má Filip i s některými nominacemi na jednotlivá ministerstva. O svých pochybnostech se Vojtěch Filip rozhovořil pro MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Šaría sňatky s dětmi se v Německu množí. Je jich mnohem více, než se tvrdí
Německo se pomalu začíná stávat zemí, v níž nezletilí manželé, či spíše manželky, nebudou ničím výjimečným. Soeren Kern v textu pro Gatestone Institut v New Yorku píše, že skutečný počet dětských sňatků v Německu je mnohem vyšší, než naznačují úřední statistiky, protože mnoho takových sňatků je zatajováno. V květnu 2016 uznal odvolací soud v Bambergu svatbu patnáctileté dívky ze Sýrie s jejím jedenadvacetiletým bratrancem. Toto soudní rozhodnutí v Německu účinně legalizovalo sňatky s dětmi uzavírané dle práva šaría.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Bezradnost v ČSSD: Už nejde o Pocheho. Stranu obchází strach z něčeho mnohem horšího
Těsně před jmenováním nové vlády, v níž budou i sociálnědemokratičtí ministři, ParlamentníListy.cz zjišťovaly situaci uvnitř strany. Podle výsledků ankety se zdá, že místo stmelení a restartu strany, možnost působení ve vládě působí spíše rozkol. Jak uvnitř poslaneckého klubu, tak i ve vztahu mezi zákonodárci a budoucími ministry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Šlechtová promlouvá: Je pro mne opravdu velký zážitek, jakým způsobem je tento stát řízen
Zpravodajské služby by měly podle vlády v demisi získat nové pravomoci. Na svém zřejmě posledním zasedání dnes kabinet Andreje Babiše (ANO) schválil návrh novely zákona, která umožňuje zpravodajcům vytvořit vlastní systém odhalování lidí podle fotografií. Informoval o tom tiskový odbor vlády. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Novým ředitelem divize obchod a marketing České pošty je Martin Vránek
Generální ředitel České pošty Roman Knap dnes jmenoval s účinností od 1. července nového ředitele divize obchod a marketing. Stal se jím dosavadní ředitel sekce korporátní obchod Martin Vránek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Filozofie údržbářů. Jak na nás plivete... Čunek chtěl prosadit změny ve zdravotnictví, na kraji to bylo velmi dramatické. A my byli u toho
REPORTÁŽ „Materiál je nekoncepční, špatný!“ „Filosofie údržbářů!“ „Jak na nás plivete...“ Velmi ostrá výměna názorů zněla na jednání zastupitelstva Zlínského kraje, i když se o změnách ve zdravotnictví, které měl v plánu prosadit zlínský hejtman Jiří Čunek, nehlasovalo. Po měsících spekulací o případné fúzi nemocnic, kvalitě péče a podobně, zní výsledek: Odloženo! Proti hlasování o připravených změnách ve strategické koncepci pro řízení zdravotnictví se postavila opozice, když senátor Ivo Valenta podal návrh na stažení bodu z programu. Hejtman Jiří Čunek se těší, až bude po komunálních volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Dařilo se mi, ale měla jsem být ráznější. Nejradši by mě vystřelili na Mars, loučila se Šlechtová
Končící ministryně obrany Karla Šlechtová pokládá své angažmá za úspěšné. Zopakovala, že rozplétala klientelistické sítě, což prý mnoha lidem vadilo.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 26.6.2018 v 17:36, zobrazit podobné
Ivan Gabal se vrací. Zkusí se dostat do Senátu proti Hilšerovi s Kratinou
Bývalý poslanec za KDU-ČSL Ivan Gabal se rozhodl opět vstoupit do politiky. Dnes to oznámil na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Budete pořád vyčítat panu prezidentu Benešovi odsun nácků a fašounů? Zde je odpověď Daniela Hermana čtenáři
Válečné reparace, vyhánění Němců nebo kandidatura do senátu. V rámci cyklu otázek a odpovědí, které umožňují ParlamentníListy.cz klást politickým představitelům, jsme dnes vybrali 4 otázky na magistra Daniela Hermana, politika za KDU-ČSL a laicizovaného kněze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Okamura: Babiš "zprivatizoval" strategický státní podnik ČEZ
Komentář na facebookovém profilu k 16. schůzi Poslanecké sněmovny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Chovatelé mohou žádat o finance na ochranu stád až do poloviny roku 2019
Byl totiž prodloužen termín pro příjem žádostí ze 110. výzvy Operačního programu Životní prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Debil. Herec se v rozhovoru s Xaverem s politikou nemazal
David Gránský je český zpěvák a herec. Jeho první debut byl v televizní soutěži X Factor, kde uspěl svým zpěvem. A jeho tvář je známá i z českých seriálů jako Vyprávěj, Ohnivé kuře nebo Modrý kód. O politiku se prý zajímá, ale nechce se k ní vyjadřovat. „Já chci spíš setrvávat v nějakých pocitech, který jsou pro mě fajn,“ říká David Gránský v rozhovoru pro televizi XTV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Máte v ODS nepořádek, vrací ministr Vojtěch úder „modrým ptákům“, od kterých včera vyletěl
Adam Vojtěch vyletěl z modrých ptáků. ODS po dlouhé době zrušila členství Adama Vojtěcha, ministra zdravotnictví v Babišově vládě. „Teatrální,“ reaguje ministr na Twitteru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Gulf: Nejsilnější motocykl světa v Praze
Na červencových oslavách 115. výročí Harley-Davidson v Praze bude k vidění nejsilnější motocykl světa. Ian King, desetinásobný mistr Evropy v závodech dragsterů a držitel světového rychlostního rekordu v jízdě na motocyklu, přijede do Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: EU povýšenecká a agresivní
Extrémní míru arogance a sebestředné nezodpovědnosti předvádí EU s prezentovanou socialistickou vizí budoucí Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ani v létě nemusí lidé čekat ve frontách na Úřadu práce ČR
Stejně jako každý rok, i letos v červenci, je třeba podat novou žádost o příspěvek na bydlení. Tentokrát na období od 1. 7. 2018 do 30. 6. 2019. Zároveň je nutné, podle platné legislativy, doložit příjmy a uhrazené náklady za 2. čtvrtletí letošního roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Nechme živnostníky v klidu pracovat a nezatěžujme je další administrativou
Projev na 16. schůzi Poslanecké sněmovny dne 26. 6. 2018 k návrhu poslanců Vojtěcha Munzara, Petra Fialy, Zbyňka Stanjury a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o daních z příjmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Kardinál Duka vyzval věřící, aby podepsali petici proti manželství homosexuálů
Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka prostřednisctvím pomocného biskupa a generálního vikáře Zdeňka Wasserbauera vyzval katolické věřící, aby podpořili petici na podporu toho, aby manželství jako svazek muže a ženy bylo zakotveno v ústavě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zahradil: A tuhle fotku s Babišem jste viděli? Merkelová a sudeťáci, to se týká i Macrona
ROZHOVOR Podle europoslance Jana Zahradila (ODS) si prezident Miloš Zeman hraje s ČSSD jako kočka s myší. „Manévry prezidenta okolo sestavování vlády sleduji jako zajímavé představení. Prezident vlastně úplně mění povahu politického systému, který jsme tu dosud znali,“ vysvětlil v rozhovoru. Zahradil rovněž tvrdí, že se Zeman v podstatě stal hlavním aktérem při sestavování vlády a začíná se stávat rovněž hlavním aktérem při formování zahraniční politiky. Výrok bývalého ministra Lubomíra Zaorálka proti Vietnamu označil za emocionální úlet a vyzval ho k omluvě vietnamské komunitě za paušální napadení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Vydrží Evropská unie alespoň do švestek?
Podle toho, co říkají nejvyšší italští političtí představitelé a co chtějí zrealizovat, asi ne. A pokud ano, tak jen o málo déle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Lidovci vystavili Babišově vládě vysvědčení. Ale takové hodně zvláštní...
Blížící se vysvědčení inspirovalo lidovce, kteří oznámkovali končící první vládu Andreje Babiše (ANO). A ten kupodivu dostal jedničky – mimo jiné například za poddajné chování k prezidentu Miloši Zemanovi. Píše o tom server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Přes šedesát obcí získalo nově právo používat své vlajky nebo znaky
Dekrety o udělení obecního symbolu - znaku nebo vlajky - předal v pondělí 25. června 2018 starostkám a starostům více než šedesáti obcí, městysů a měst České republiky ve Sněmovně její předseda Radek Vondráček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Štěpánová (STAN): 700 let od první zmínky o sídle aneb, mají i malé obce mít svou samosprávu?
V sobotu 16. června 2018 jsem byla pozvána do obce Zájezdec poblíž Chrudimi. Slavili nepřehlédnutelné výročí. Již 700 let se o této vesničce ví, co se týče písemných pramenů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
SŽDC: O prázdninách zkomplikují provoz na železnici desítky dlouhodobějších výluk
Za pár dnů začnou letní prázdniny a s nimi přijdou i zvýšené nároky na cestování vlakem. Letní období je však nejen časem dovolených a výletů, ale také obdobím, kdy probíhají intenzivní práce na opravách a modernizacích železničních tratí. S nimi souvisí poměrně značné množství výluk ve všech koutech České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Marková (KSČM): Zdravotnictví si zaslouží zkušeného ministra, ne loutku
Formování druhé Babišovy vlády se pomalu blíží ke konci. Legitimní vládu již potřebujeme jako sůl! Kandidáti na jednotlivé ministry nebudou, doufejme, pokračovat v často neuvážených rozhodnutích a personálních čistkách, ale začnou skutečně „makat“ a konečně na sto procent řídit jednotlivé rezorty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
HK ČR: Čeští dlužníci patří k nejlépe splácejícím, změkčení podmínek oddlužení by situaci mohlo zkomplikovat
Během posledních 10 let usilovalo o vstup do procesu oddlužení na 200 tisíc osob s objemem dluhů ve výši 125 miliard korun. Úspěšně oddlužení lidé dokázali v průměru uhradit 56 procent z hodnoty svých dluhů. Tuzemští dlužníci jsou tak ve splácení svých závazků druzí nejúspěšnější v Evropě – hned po Němcích. Komplexní data o zadlužení dnes představila Hospodářská komora ČR ve spolupráci se společností InsolCentrum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Německé firmy se bojí vyhrocené obchodní války
Zatímco v české ekonomice panuje optimistická nálada, v té německé opět narůstají obavy. Tolik sledovaný index Ifo v červnu opět poklesl a vrátil se na úrovně, kde byl naposledy na začátku loňského roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Naštvaný Okamura odhalil svou pravdu o Babišovi
Na kanálu ČT24 byla vysílána vyjádření politických stran k jednání Poslanecké sněmovny. Zatímco ČSSD vystupovala smířlivě, Tomio Okamura si nenechal ujít příležitost kritizovat dosavadní vládu Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 16:34, zobrazit podobné
Rosatom dobývá Afriku, podepsal dohodu s další zemí, Rwandou
22. června podepsala ruská korporace pro atomovou energii Rosatom s Ministerstvem infrastruktury Rwandské republiky memorandum o porozumění v oblasti mírového využívání jaderné energie. Jde již o desátou africkou zemi, s níž má Rosatom uzavřené podobné memorandum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Další klacek pod nohy a byrokratická zátěž pro malé podnikatele
Hotely a další ubytovací zařízení nejsou cestovní kanceláře. Právě proto předložil slovácký senátor Ivo Valenta pozměňovací návrh k novele zákona o cestovním ruchu, kterou projednával Senát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vratislav Kulhánek představil knihu Cestou na Hrad
Vratislav Kulhánek, kterého má většina z nás spojeného se světem automobilů a českým hokejem, v pátek na půdě mezinárodní sítě autocenter AAA AUTO pokřtil svoji knihu „Cestou na Hrad“, která se z velké části týká i jeho kandidatury v letošních prezidentských volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Festival Hrady CZ startuje na Točníku s Tomášem Klusem, Divokým Billem či Škworem
Čtrnáctý ročník festivalu Hrady CZ startuje v pátek a sobotu 13. a 14. července na hradě Točníku a dále se vždy v pátek a sobotu představí na Kunětické hoře, Švihově, Rožmberku nad Vltavou, Veveří, Hradci nad Moravicí, Bouzově a svoji letošní pouť uzavře na hradě Bezdězu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
MSp: Druhá konference k civilnímu řádu soudnímu se věnovala opravným prostředkům
Ministerstvo spravedlnosti uspořádalo dne 22. června 2018 v pořadí druhé diskuzní fórum k návrhu věcného záměru civilního řádu soudního. Akce se konala v prostorách Veřejného ochránce práv v Brně. Účastníci si vyslechli příspěvky autorů návrhu záměru nového kodexu a doplňující referáty dalších odborníků na civilní proces. Druhá ze tří konferencí se zaměřila na opravné prostředky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Praha: K TOP 09 a STANu se přidali lidovci, Bursík a Kasl
Blok hned pěti stran chce v Praze v komunálních volbách porazit hnutí ANO. Jak píše server Novinky.cz, k již fungující koalici Spojené síly pro Prahu TOP 09 a STAN se přidali také lidovci, Liberální ekologická strana Martina Bursíka a Evropští demokraté pražského exprimátora Jana Kasla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Krysy? Šokující slova o Taťáně Malé a Babišovi
Novou ministryní spravedlnosti se má stát poslankyně hnutí ANO Taťána Malá, která na sebe upoutala pozornost už tím, že nemá české řádně ukončené právnické vzdělání. Práva vystudovala na Slovensku. Vedle toho přilákala pozornost médií i tím, jak urputně hájila svého stranického šéfa Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo. Právník Tomáš Němeček tvrdí, že usednutí Malé do křesla ministryně spravedlnosti s sebou nese hned pět rizik. Jsou to...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Porno a pitomec. Ringo Čech se u Jaromíra Soukupa nekrotil ani v přítomnosti přední političky
Hostem talk-show Instinkty Jaromíra Soukupa byla tentokrát hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. Řešily se především ženy, jejich práva a postavení ve společnosti. Potřebují schopné ženy feminismus, nebo Evropskou unii? Své k tomu řekl i pravidelný host pořadu, František Ringo Čech. Na přetřes se dostala i otázka platové rovnosti. Probral se i skandál Davida Ratha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Thoma (HOPB): Vrátíme město občanům
Občané pro Budějovice jdou do komunálních voleb pod vedením primátora Juraje Thomy. Na jejich kandidátce jsou i zástupci partnerského hnutí Jihočeši 2012 a řada nezávislých osobností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Agrofert podle Pirátů neoprávněně čerpal dotace, stát to řeší
Firmy patřící do holdingu Agrofert podle Pirátů neoprávněně čerpaly miliony korun z dotací pro malé firmy na pojištění proti škodám způsobeným počasím i škůdci. Česká pirátská strana dnes vyzvala dopisem Agrofert, aby peníze i s úroky vrátil, oznámila mluvčí strany Karolína Sadílková v tiskové zprávě. Státní Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond (PGRLF), který dotace udělil, případy prověřuje, píšou dnešní Hospodářské noviny (HN). Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Potkali se Čečenci, Afghánci a Srbové. Dopadlo to velmi zle
U vídeňského soudu včera padl nepravomocný verdikt v případu, kdy se spolu utkali čečenští, afghánští a srbští migranti. Po vzájemné potyčce zůstal jeden mrtvý a jeden těžce zraněný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Smetana (ČSSD): Opozice už má vysněné funkce
Už před volbami 2014, do zastupitelstva města snili o tom, jak jej budou řídit či ovládat. Tento sen se jim tenkrát rozplynul, nu a tak to zkouší, znovu, jinak, lépe a radostněji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Komu zvoní hrana? Vám, paní Merkelová…
Debaty o konci Angely Merkelové začínají být stejně nudné jako komentáře o sestavování Babišovy vlády. Ale zatímco v případě Babišovy vlády o nic nejde, protože počty mandátů ve Sněmovně, tedy jen 55 echt opozičních hlasů jinou než Babišovu vládu neumožňují (a je jedno, zda bude tato nepovedená s ČSSD či možná lepší menšinová s podporou SPD a KSČM), konec kancléřky bude znamenat konec Evropy i světa, který – a naprosto chybně – budovala poslední roky, zejména těch posledních let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Rozpad EU? Už ani jeden migrant. Matteo Salvini před důležitým setkáním notně přitvrdil
Před chystaným čtvrtečním summitem EU si jednotlivé strany vyměňují údery v otázkách migrace. Zatímco Angela Merkelová a Emmanuel Macron k žádnému řešení nedospěli, Matteo Salvini jel do Libye vyjednávat o třídících centrech pro migranty. Varoval také, že budoucnost Evropské unie je nejistá, a vysvětlil, na čem závisí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj dotací podpoří začínající praktiky a dětské lékaře
Proti nedostatku lékařů chce bojovat Pardubický kraj, který proto letos opět vyhlásí dotační program na podporu absolventů medicíny, kteří se hodlají stát praktickými lékaři nebo lékaři pro děti a dorost. Kraj na tuto podporu vyčlenil půl milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Mimořádně závažné, hlásí Ovčáček k soudnímu sporu o zdraví Miloše Zemana
Právníci prezidenta Miloše Zemana nechali pozastavit civilní spor hlavy státu s brněnským politikem Svatoplukem Bartíkem, který před prezidentskými volbami napsal, že má Miloš Zeman rakovinu a před sebou už jen pár měsíců života. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček počínání právníků vysvětlil takto...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Piráti: Sedm dceřiných společnosti Agrofertu neoprávněně čerpalo finanční podporu
Česká pirátská strana dnes vyzvala dopisem koncern Agrofert, aby vrátil státu finanční prostředky i s úroky, které získal prokazatelně neoprávněně v rámci finanční podpory pojištění Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF), který je podřízen Ministerstvu zemědělství ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
VLS: Lesnický den v Ralsku potvrdil pověst nejoblíbenější lesnické akce
Přestože počasí největší lesnické akci zrovna nepřálo a teploty se pohybovaly výrazně pod červnovým normálem, návštěvnost v areálu vojenských lesů Skelná huť v srdci bývalého vojenského prostoru v akci nijak nezaostala za minulými ročníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministryně německé vlády se vyjádřila k burkinám... a je z toho pořádně horko
V Německu v těchto dnech probíhá bouřlivá diskuse, která úzce souvisí s integrací muslimů a navozuje otázky, do jaké míry by měl stát tolerovat jejich zvyklosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Lidovci chtějí pomoct finančně méně gramotným osobám zákazem reklamy. Vláda neprotestuje
Uzákonění zákazu reklamy na spotřebitelské úvěry kromě půjček na bydlení, jak navrhli poslanci KDU-ČSL, vláda před zákonodárci nepodpoří, ale ani neodmítne. Na svém dnešním zasedání se kabinet ANO v demisi k předloze postavil neutrálně, informoval novináře tiskový odbor úřadu vlády. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Podrazy a zrady. Pražská kandidátka ČSSD obsahuje i jméno muže, který má mít jen základní školu
ParlamentníListy.cz byly v uplynulých dnech opakovaně informovány o jménech, která budou na kandidátce sociální demokracie pro letošní komunální volby v Praze. Krom toho jsme obdrželi také poznatky, jak se některá jména na čelné pozice oranžových dostala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Babišova vláda ANO legalizaci homosexuálních sňatků. Důsledek: Adopce dětí homosexuály
Babišova vláda schválila podporu zrovnoprávnění homosexuálních svazků s manželským svazkem. Budou-li následně schváleny poslaneckou sněmovnou, otevírá se cesta k adopci dětí homosexuálními páry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jak může bejt Zeman tak zlej! Havel, Čáslavská, Rejžek, to byla noblesa. Nářek nad vládou Babiše s KSČM a první odpor
Server Forum24.cz Pavla Šafra upozorňuje, že prezident Miloš Zeman chystá další „obludnost“, nebude se totiž zdráhat jmenovat novou vládu podepřenou komunisty v den památky obětí komunistického režimu. Své k tomu řekl i marketingový expert Jakub Horák a česká spisovatelka a režisérka dokumentárních i hraných filmů Monika Le Fay.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Poc (ČSSD): Evropský monitoring motýlů
Evropská komise zveřejnila výzvu na pilotní projekt, který bude posuzovat evropskou biologickou rozmanitost. Autorem iniciativy poskytující zájemcům přes 20 milionů korun je europoslanec Pavel Poc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jiří Sojka: Proč jsou někdy průměrné hodnoty úrokových sazeb hypoték matoucí
V posledních letech roste chuť Čechů pořídit si vlastní bydlení. S tím je spojen i zájem o data, na jejichž základě se kupující rozhoduje. Lze je nalézt v různých letácích bank lákajících na výhodný úrok, v denním tisku, na internetu, v radiu, v televizi či na sociálních sítích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Americký velvyslanec vyložil Tvarůžkové, proč obdivuje Trumpa
Spojené státy a Evropa se dostaly do fáze, o které někteří komentátoři hovoří jako o obchodní válce. Podle amerického velvyslance v České republice Stephena Kinga je to však příiš silný výraz. Sám navíc věří, že se vše v dohledné době vyřeší. „Spojené státy chtějí rovné podmínky pro obchodování, příliš dlouho přihlížely nekalým praktikám,“ uvedl v pořadu Interview na ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Přetrhávala jsem pavučiny, čelila jsem lynči. Závěrečná kanonáda ministryně obrany Šlechtové opravdu stála za to
Ministryně obrany Karla Šlechtová v úterý odpoledne bilancovala své působení v čele jednoho z nejsložitějších vládních resortů. Podle svých slov nebude v nové vládě, protože na obraně rozjela silné protikorupční tažení a zpřetrhávala klientelistické sítě a pavučiny, do kterých je prý zataženo mnoho lidí z ministerstva. Šlechtová též připomněla novinářům mediální lynč, kterému dle svých slov čelila a poděkovala vojákům a všem, kteří za ní stáli. Dodala, že obranu rozhodně nepouští ze zřetele a z pozice poslankyně hodlá velmi pozorně sledovat, jak nový ministr pokračuje v nastaveném směru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 19:34, zobrazit podobné
Český rozhlas a Praha připomenou srpnové události roku 1968 speciálním vysíláním i velkým koncertem
Na padesáté výročí srpnových událostí roku 1968 připravil Český rozhlas celodenní speciální vysílání a ve spolupráci s pražským magistrátem i koncert na Václavském náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Trestat neziskovky, které spolupracují s pašeráky! Budete koukat, kdo to řekl. Dřív se to bál vyslovit
Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se na svém blogu na serveru iDnes.cz zamyslel nad tím, kdy se začnou trestat neziskovky spolupracující s pašeráky lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Učitelé autoškol zdokonalovali své dovednosti v rámci preventivního projektu „Učme se přežít“
Projekt „Učme se přežít“ zaměřený na prevenci vzniku nehod motocyklistů se narodil již v roce 2010. Do konce loňského roku se uskutečnilo 60 jednodenních kurzů, jichž se zúčastnily zhruba 3 tisícovky motocyklistů z celé ČR. Projekt pokračuje i v letošním roce. Účastníci nehradí žádný poplatek. Vše je totiž plně v režii Libereckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
NKÚ prověřil hospodaření Fondu dalšího vzdělávání, odhalil nedostatky v proplácení některých stáží
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil hospodaření Fondu dalšího vzdělávání (FDV) v letech 2014 až 2016. Kontroloři se zaměřili hlavně na projekt financovaný z evropských peněz Stáže pro mladé zájemce o zaměstnání 2, který má žákům a studentům pomoci získat praxi a ulehčit jim vstup na pracovní trh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Končící ministr Hüner nedostal dost prostoru, shodují se podnikatelé
Končící ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner (za ANO) nedostal během svého zhruba půlročního působení v čele úřadu příležitost plně ukázat a realizovat své myšlenky a plány. Shodla se na tom většina oborových svazů a asociací, které oslovila ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš si mě vzal stranou, než oznámil jména ministrů. Tak jsme se dohodli, říká nový ministr obrany
Metnar chce především zlepšit systém armádních zakázek. "Musí být transparentní a efektivní," řekl v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 26.6.2018 v 06:36, zobrazit podobné
Kalousek: Letos má vláda k dispozici zhruba o 200 miliard víc, než měla vláda v roce 2012
Projev na 16. schůzi Poslanecké sněmovny dne 26. 6. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o zrušení Fondu národního majetku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Klaus mladší vyhrál soud s Respektem. Postižené děti parazity nenazval
Poslanec za ODS Václav Klaus mladší vyšel se soudního sporu se šéfredaktorem Respektu Erikem Taberym jako vítěz. Novinář o Klausovi ve svém článku před dvěma lety napsal, že označil postižené děti jako parazity, proti čemuž se politik důrazně ohradil. Týdeník ma nyní podle rozsudku na svých stránkách zveřejnit Klausovo vyjádření.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Přesně před rokem vypukla na Zlínsku nákaza afrického moru prasat
Dnes je to přesně jeden rok od potvrzení historicky prvního výskytu afrického moru prasat (AMP) v populaci prasat divokých v ČR. Do dnešního dne byla na našem území nákaza prokázána u 230 uhynulých či ulovených divokých prasat. Nákazu se po celou dobu podařilo udržet na velmi malém území v části okresu Zlín a AMP se nedostal do žádného chovu prasat domácích, což je z mezinárodního hlediska ojedinělý úspěch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
David Rath před dalším rozsudkem: Doneslo se ke mě, že dostanu stejný trest jako poprvé
Bývalý politk David Rath tvrdí, že má informace o obsahu rozsudku ve své korupční kauze přímo ze senátu. Podle Ratha ho čeká stejně vysoký trest jako v prvním rozsudku, později zrušeném vrchním soudem. Více se na kauzu ve svém textu zaměřil redaktor z veřejnoprávního Českého rozhlasu Ondřej Golis, který také uvedl, že Krajský soud v Praze nechtěl situaci blíže komentovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Levová (SPD): V létě za nás chce Evropská komise podepsat úmluvu Globální kompakt o migraci
Kdo hlasoval v Evropském parlamentu pro udělení mandátu Evropské komisi k podpisu úmluvy Globální kompakt o migraci? Přeci kandidát na post ministra zahraničních věcí Miroslav Poche.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Feri (TOP 09): Je třeba stanovit u referenda určité kvorum
Projev na 16. schůzi Poslanecké sněmovny dne 26. 6. 2018 k návrhu na vydání ústavního zákona o celostátním referendu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Nikdy nebylo účelem zvláštních účtů privatizace tvořit rezervu na horší časy
Projev na 16. schůzi Poslanecké sněmovny dne 26. 6. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o zrušení Fondu národního majetku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hledá se Partner Krkonošského národního parku
Správa KRNAP v příštích dvou letech realizuje projekt Partner Krkonošského národního parku. Cílem projektu je získat v Krkonoších partnery a společně s nimi řešit některé problémy v ochraně přírody, podpořit regionální identitu, patriotismus, ekologickou výchovu a udržovat Krkonoše čisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vyloďovací centra migrantů vidí Česko před summitem mimo Evropu
Střediska, kde by měli být v budoucnu vyloďováni na moři zachránění migranti mířící do EU, by se podle názoru České republiky měla nacházet mimo Evropu. Novinářům to dnes po jednání ministrů členských zemí odpovědných za unijní problematiku řekl český státní tajemník pro EU Aleš Chmelař. Shoda na tom podle něj ale před čtvrtečním unijním summitem stále není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Litevci úspěšně bojují se lživou ruskou propagandou
Zprávu o neúspěšném hoaxu, který měl očernit jednotky NATO v Pobaltí, přinesl web SeznamZpravy.cz. Litevští specialisté odhalili podvod s cílem obvinit americké vojáky ze smrti dítěte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Dosud privatizační fond fungoval, byla to rezerva státu, když se nedaří
Projev na 16. schůzi Poslanecké sněmovny dne 26. 6. 2018 k vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o zrušení Fondu národního majetku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš mění vládní mluvčí. Peterová vydržela půl roku
Mluvčí vlády Barbora Peterová končí ve funkci. Uvedla to dnes na svém twitterovém účtu. Za kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) mluvila Peterová od poloviny prosince loňského roku, kdy nahradila Martina Ayrera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Trutnově vydal dům oprávněné dědičce
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Trutnově vydal oprávněné dědičce bytový dům v Trutnově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Nebudeme to aplikovat na všechny, ale půjdeme pouze po těch zneužívačích
Projev na 16. schůzi Poslanecké sněmovny dne 26. 6. 2018 k návrhu na vydání zákona, kterým se mění zákon o pomoci v hmotné nouzi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Úřad vlády ČR představil spolu s Vojenským historickým ústavem Praha výstavu Pod sokolskými prapory
Vedoucí Úřadu vlády ČR Radek Augustin zahájil v úterý 26. června 2018 společně s velvyslancem Slovenské republiky v Praze Peterem Weissem před Lichtenštejnským palácem v Praze výstavu Pod sokolskými prapory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Erdogan byl unaven, neměl moc co nabídnout, a stejně roznesl opozici už v prvním kole. Další zajímavosti z tureckých voleb
Turecko po volebním vítězství Recepa Tayyipa Erdogana vstupuje do prezidentského systému. Co čeká opoziční politiky a kurdskou menšinu? Novinářka a odbornice na Turecko Tereza Engelová ve Dvaceti minutách Radiožurnálu promluvila o tom, zda se Erdogan stane diktátorem, jak se mnozí obávají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pastuchová (ANO): Já si stále stojím za tím, že tento zákon měl smysl, má smysl
Projev na 16. schůzi Poslanecké sněmovny dne 26. 6. 2018 k návrhu na vydání zákona, kterým se mění zákon o pomoci v hmotné nouzi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Téma restitucí je stále živé
Ani téměř 30 let od pádu komunismu není téma restitucí v České republice skončeno. Na ombudsmana se stále obracejí lidé o pomoc a radu, jak dosáhnout nápravy majetkových křivd. Pro většinu z nich už je ale pozdě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Před setkáním Trumpa s Putinem padají varovná slova. Největší obavy má prý Evropa
Bruselský server se obsáhle věnuje setkání mezi Donaldem Trumpem a Vladimirem Putinem, které je naplánované na příští měsíc. Podle oslovených odborníků bude hrát „první housle“ ruský prezident.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Babiš si raději do drůbežárny doveze Mongoly, než aby slušně zaplatil Čechy. Uměle nás udržují v chudobě, že je to prý výhoda. Pirát Šmída nechápe
ROZHOVOR „Nyní máme nejnižší nezaměstnanost v Evropě, ale platy se zvedají jen velmi pomalu. Dvě třetiny lidí mají nižší než průměrnou mzdu. Babiš si raději doveze do svých drůbežáren Mongoly, než aby zaplatil slušnou mzdu Čechům. Pak se divíme, že mladí utíkají z vesnic do měst a z Česka na Západ. Pak sháníme lékaře a sestry z Ukrajiny, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz člen republikového výboru Pirátů Martin Šmída.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 20:34, zobrazit podobné
Kam se hrabe starej Goebbels! Dosud nejtvrdší odveta proti ČT, podpořená drtivým argumentem na závěr
NEWSROOM TOMÁŠE KŇOURKA Česká televize svým posledním vydáním pořadu Newsroom ČT24 posunula laťku propagandy a nenávisti na úroveň, která by se dala stroze okomentovat jako svinstvo. Tvrdí to člen Rady Českého rozhlasu Tomáš Kňourek, podle něhož jde o jakousi permanentní vendetu vůči alternativnímu spektru, které na rozdíl od spřízněných redakcí a odborníků poukazuje jednak na přešlapy České televize ve vysílání, ale samozřejmě i na kejkle v jejím hospodaření. Kňourek se věnuje způsobu, jakým pořad ČT napadl TV Prima za způsob referování o Kramériových cenách. Ptá se: Proč ČT v reportáži o Novinářské ceně od nadace George Sorose nepřipomněla, kdo je George Soros?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 20:34, zobrazit podobné
BESIP: Na letních cestách čeká řidiče řada omezení, je lepší na ně být připraven
Prázdninové cesty mají celou řadu úskalí. Nezvyklou délku trasy, neznámé silnice, které mohou být neúměrně přeplněné, odlišnosti v dopravních předpisech, proměnlivou náladu posádky, velké riziko dopravních kolon, snahu být v cíli co nejrychleji, i nahromadění únavy a stresu z návalu práce před dovolenou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Máme největší výdajové paušály v rámci Evropské unie
Projev na 16. schůzi Poslanecké sněmovny dne 26. 6. 2018 k návrhu poslanců Vojtěcha Munzara, Petra Fialy, Zbyňka Stanjury a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon o daních z příjmů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ČSSD a lidovci navrhli zrušení výplaty dávek v nouzi v poukázkách
Sociální demokraté a lidovci chtějí úplně zrušit povinné vyplácení části dávek v hmotné nouzi v poukázkách. Žádají návrat k předchozímu řešení, kdy lidé dostávali dávky v penězích a o výplatě jejich části v poukázkách mohl v jednotlivých případech rozhodnout úřad práce. Pozměňovací návrhy podaly ČSSD a KDU-ČSL v dnešním druhém čtení k poslaneckým předlohám, podle nichž by dávky výhradně v penězích dostávali některé skupiny chudších lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Sklenák (ČSSD): Navrhuji, abychom se vrátili do stavu, který platil vloni, protože byl vyhovující
Projev na 16. schůzi Poslanecké sněmovny dne 26. 6. 2018 k návrhu na vydání zákona, kterým se mění zákon o pomoci v hmotné nouzi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Antonín Rašek: Osmašedesátý a boj o směřování armády
O generálovi Václavovi Prchlíkovi kromě mnoha dalších prací píše ve své dizertační práci Sovětský svaz a Československá armáda 1948-1983 také bývalá americká ministryně zahraničních věcí Condoleezza Riceová. Práce je případovou studií a vyšla v roce 2005 i u nás pod názvem Nejisté spojenectví v nakladatelství XYZ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vláda přerušila projednávání nového plánu pomoci některým krajům
Vláda dnes přerušila jednání o aktualizaci akčního plánu Re:Start na pomoc pro Moravskoslezský, Ústecký a Karlovarský kraj. Vláda chce po krajích stanovit konkrétní investiční priority a dohodu, co bude financovat vláda a co kraje. Na tiskové konferenci po jednání vlády to uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Holomčík (Piráti): Stav lesů a devastace půdy i vodních zdrojů jsou tikající bombou
Sněmovnu čeká klíčové hlasování o nominačním zákoně i návrh na zavedení nemocenské poslanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Šmída (Piráti): Pirátská Tvrz? Rádi boříme předsudky
Někteří novináři rádi tvrdí, že Piráti jsou strana jen pro mladé a vzdělané městské liberály, ideálně někde ze západní části naší republiky. A my prostě rádi boříme předsudky, takže jsme už v roce 2013 založili venkovské místní sdružení Pirátská tvrz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš bude jednat s francouzským prezidentem o budoucnosti EU a spolupráci v oblasti bezpečnosti
Předseda vlády Andrej Babiš navštíví v sobotu 30. června 2018 Francouzskou republiku. V rámci své návštěvy se setká s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, se kterým bude jednat o budoucnosti EU a vzájemné spolupráci v oblasti bezpečnosti. Společně pak podepíší nový Akční plán na další čtyřleté období. Následně český premiér uctí památku československých legionářů v Darney a navštíví obec Bataville.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš: Zemana k soudu nepoženu. S Pochem nepočítám
Druhá vláda Andreje Babiše (ANO) je v podstatě složena. Šéf kabinetu už počítá i s tím, že ve vládě nezasedne sociální demokrat Miroslav Poche. Znovu odmítl jít kvůli Pochemu do sporu s prezidentem Milošem Zemanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
TOP 09: Kandidátku „Společně pro Blovice“ vede Michal Hodek
Současný místostarosta města Blovice Michal Hodek bude lídrem kandidátky „Společně pro Blovice.“ S podporou TOP 09 na ní bude kandidovat řada nestranických osobností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Vedoucí Úřadu vlády otevře novou expozici o životě Edvarda Beneše a o historii jeho vily
Vedoucí Úřadu vlády ČR Radek Augustin spolu s dalšími čestnými hosty otevře ve čtvrtek 28. června 2018 v 17 hodin novou expozici Památníku dr. Edvarda Beneše v Sezimově Ústí, kterou připravilo Husitské muzeum v Táboře. Navíc bude v tento den v čase od 14.00 do 19.30 hodin mimořádně zpřístupněna i Benešova vila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
V Německu to prý může dopadnout všelijak. Merkelová opět balancuje na hraně
Magazín Stern rozebral napjatou situace ve vládní koalici a nastínil několik možných scénářů, pokud se nepodaří spory vyřešit. Hrozí údajně předčasné volby, konec éry Merkelové i rozdělení CSU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Cože? Vytváří se armáda států Evropské unie, budí obavy
Francie, Německo, Belgie, Dánsko, Nizozemsko, Estonsko, Španělsko, Portugalsko a Velká Británie se podle informací serveru SeznamZprávy.cz rozhodly podepsat smlouvu o vojenské spolupráci nad rámec spolupráce v rámci NATO. Jak vidno, Česká republika mezi signatáři dohody schází.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Konec humanity. Buďme tvrdí jako ti, co chtějí do Evropy, vyzývá Čech, který utekl před migranty. A předestírá nový záměr EU
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI „Pokud se máme postavit těm, kteří pronikají do Evropy, budeme se muset přizpůsobit jejich stylu. Konec nějaké humanity, kterou pohrdají a díky níž nás mají za změkčilé. V Evropě to pravděpodobně bude vypadat jako v devadesátých letech v Jugoslávii a tragické je, že to je ještě ta lepší varianta. Ta horší je, že nás dostanou bez odporu,“ varuje před dalšími následky nelegální migrace Václav Řehák. Právě kvůli nim opustil Velkou Británii a nyní na německé straně Šumavy provozuje penzion. Upozorňuje, že Evropu tlačí čas a až dojde na lámání chleba, nebude to nic pěkného. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz rovněž řekl, že kancléřka Angela Merkelová nyní bojuje v Německu o přežití.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
U ČPZP si můžete pojistit nejen úrazy, ale i nevyužitou dovolenou
Léto a čas dovolených jsou tu. Ať už jezdíte ve dvojici, s malými dětmi nebo sami za sportovními zážitky, je zapotřebí promyslet, jak předejít možným rizikům. K základním ochranným mechanismům bezesporu patří cestovní pojištění. Cestovní pojištění do zahraničí je možné si sjednat online z pohodlí domova, ale také na pobočce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
V USA je bída. 40 milionů lidí žije v chudobě. Chudoba mladých, dětská úmrtnost, nerovnost, zjistila OSN
Extrémní chudoba v USA, to je spojení slov, které se objevovalo spíše v komunistické propagandě. Nyní se ale Spojené státy ohradily proti zprávě, která zkoumá dlouhodobou chudobu v USA. Se zprávou přišel Washington Post
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
NPÚ: Na Bezdězu bude nově zpřístupněn Templářský palác
Již tuto sobotu bude po dlouhých 174 letech zpřístupněn tzv. Templářský palác na II. nádvoří hradu Bezděz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Dětští opilci a toxikomani stáli loni VZP 14,5 milionu korun
Psychické problémy, které dětem a mládeži ve věku do 18 let způsobil alkohol a drogy, stály loni Všeobecnou zdravotní pojišťovnu více než 14,5 milionu korun. To je o 2,5 % více než v roce 2016. Zvýšil se i počet dětských klientů VZP, kteří kvůli problémům s alkoholem či drogami skončili v péči lékařů – loni jich bylo už 1 272, což je o 6,5 % více než v roce předchozím (1 194).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Staví se stále více úsporných domů
V loňském roce bylo v České republice dokončeno 14,5 tisíce rodinných domů. Ve srovnání s rokem 2016 to představuje nárůst o 3,8 %. Nejvíce bylo zděných domů, průměrné náklady činily 3,5 mil. Kč a v energetické náročnosti převažovala třída B.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Diktát a vyhrožování neomarxisty Macrona musíme zásadně odmítnout
Komentář na prohlášení francouzského prezidenta Emmanuela Macrona ohledně finančních sankcí vůči zemím EU, které by odmítaly přijímat migranty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
To budete koukat, kdo se taky nachytal na „lékaře“, kteří „kadili rakovinu“. Já jsem tak blbá, naříkala přímo v ČT...
Po obrovském ohlasu v řadách veřejnosti přišla režisérka Šárka Maixnerová s pokračováním investigativního dokumentu o kontroverzním zdravotním centru AKTIP, které sídli na pražských Vinohradech. Pro ty, kteří si pamatují absurdní šarlatánské výroky typu „vykadit rakovinu“, přináší pokračování mnoho zajímavých informací. Ozvali se totiž ti, kteří s následky pochybných rad AKTIPu musí žít. Dokument včera odvysílala Česká televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova: Rotunda sv. Václava dostala od evropské veřejnosti bronz
V on-line hlasování občanů evropských států o cenu veřejnosti Europa Nostra obsadila rotunda sv. Václava bronzovou příčku. Stala se tak třetí nejoblíbenější evropskou památkou roku 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Na amerických burzách je kvůli Trumpovi nejhorší nálada od brexitu
Wall Street včera postihly silné výprodeje. Amerika se dostává pod tlak kvůli v podstatě již započaté obchodní válce s Čínou a Evropskou unií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
SÚIP: Při kontrole v Opavě bylo odhaleno 45 nelegálně pracujících cizinců
Ve čtvrtek 21. června 2018 v brzkých ranních hodinách proběhla v Opavě kontrolní akce zaměřená na odhalování nelegálního zaměstnávání, které se zúčastnili inspektoři ostravského oblastního inspektorátu práce v součinnosti s policisty Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, konkrétně odborem cizinecké policie a speciální pořádkovou jednotkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Dávat peníze Ukrajině je zbytečné. Všechno rozkradou, řekl Miloš Zeman. A má to dopad
Miloš Zeman dokáže často zaujmout svými výroky a je tomu tak i v těchto dnech. V zahraničí si povšimli jeho výroků na adresu Ukrajiny, které pronesl na TV Barrandov v rozhovoru s Jaromírem Soukupem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Smetana (ČSSD): Vzpoura neschopných a všehoschopných
To už tak bývá, člověk dovrší určitého věku, ohlédne se a zjistí, že po něm nic nezůstalo, nebo je mladý ambiciozní a je jediný, kdo má recept na život. No a tak sedne a začne hlásat své jediné pravdy a udávat ty drzé schopnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jsem disident. Čelím buzeraci, promluvil Petr Hampl
Sociolog Petr Hampl na serveru Nová buržoazie popsal, jak se ve 21. století žije v České republice disidentům, kteří odmítají plout s hlavním proudem. Tito disidenti, včetně Hampla, se údajně ocitají pod pořádným tlakem. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kabourková: Problémy, které občané prožívají, je třeba bezodkladně řešit
Prohlášení ke kandidatuře do Senátu Parlamentu ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Horáková a Babiš
Vláda s podporou komunistů má být jmenována v den popravy Milady Horákové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
„Já vládě nevěřím, podepište naši stížnost.“ Jiří Čunek čelil tlaku, ať vystoupí proti Praze. Ta bere 3 a půlkrát víc na pacienta než jeho kraj
REPORTÁŽ Diskriminace pacientů a horší kvalita péče? Rozdíly v platbách od pojišťoven v různých regionech republiky chce řešit senátor a zastupitel Zlínského kraje Ivo Valenta ústavní stížností. O podporu požádal i krajské zastupitelstvo včetně zlínského hejtmana. Jiří Čunek se ale nejdřív obrátí na premiéra a bude na toto téma pokračovat v jednání s vládou. „Nemám problém to podepsat, ale naše řešení je podstatně rychlejší.“ Valenta má jiný názor: „Kdo ví, jestli nějaká vláda vznikne, jestli dostane důvěru a jestli vydrží půl roku… Větší důvěru mám k ústavní stížnosti. Myslím si, že vždycky i v minulosti, když existovalo nějaké rozhodnutí Ústavního soudu, byl vytvořen i tlak na vládu.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
FOTO Zvyšte mzdy, nenažranci! Čeští dělníci se postavili Francouzům. Křičeli, nadávali, vypískali ředitele
REPORTÁŽ Na Plzeňsku věc nevídaná. Kolem tří stovek protestujících před branami podniku. Odboráři a zaměstnanci francouzského koncernu Zodiac Aerospace manifestovali za vyšší mzdy, kratší týdenní pracovní dobu a další sociální výhody, které u jejich kolegů v zemi galského kohouta jsou již řadu let naprosto normální. Akci zorganizovali místní odboráři za podpory odborového svazu KOVO, a zatímco na krajském úřadu pořádali tiskovou konferenci po jednání Rady, magistrát města podle pátečního údivu primátora Martina Zrzaveckého (ČSSD) nevěděl o ničem a regionální hospodářská komora ani nevyslala, stejně jako krajský úřad, „zvěda“ na Borská pole. Do Plzně údajně „čistou náhodou, shodou okolností“ dorazil vysoký představitel nového vlastníka této velmi prosperující firmy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hyský (ČSSD): Peloton propojuje obce a školy v kraji
Stovky dětí si zpestřily závěr školního roku cyklistickou štafetou Klimatour.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Orlickoústecká nemocnice: Filmoví fanoušci podpořili Nadační fond S námi je tu lépe!
Nadační fond S námi je tu lépe! se spojil s organizátory filmového festivalu v Ústí nad Orlicí a získal další prostředky na nákup nového vybavení Orlickoústecké nemocnice. Darovací šek v hodnotě 8 tis. Kč převzal 20. 6. 2018 zástupce nadačního fondu Josef Hájek od předsedy sdružení SPOUSTI Petra Kulhavého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Spolupráce s Čínou nesmí být jen prostou výměnou delegací
V sále Rady Pardubického kraj se v pondělí ráno uskutečnilo setkání hejtmana Martina Netolického a krajského zastupitele Václava Snopka se zástupci čínského okresu Fengxian a rozvojové zóny Fengxian Xinghuo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Michalik (STAN): Audit za půl milionu, který nikdo neviděl
Audit vypracovaný společností BDO Advisory s.r.o. v krajské správě a údržbě silnic Středočeského kraje stál daňové poplatníky více než půl milionu korun, nikdo ho však nikdy nečetl a je uložen v trezoru ředitele krajského úřadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Rakousko začalo přijímat kroky proti islamismu
Rakouští politici začali naplňovat své sliby, které dali svým voličům ve vztahu k zamezení počtu vstupu imigrantů do země. Jde převážně o muslimy, kterých je v Rakousku skoro tři čtvrtě milionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zjistil jsem, kdy byl kde přitomen a kdy ne, kdy hlasoval pro a proti... Filip v ČT znovu vytáhl na Pocheho, pro co zvedal ruku
Jestli vládu s důvěrou budeme mít 11. července, si předseda KSČM Filip netroufá odhadovat, podle jeho slov je zde stále mnoho věcí, které celou situaci pro KSČM velmi stěžují. Komunisté mají totiž výhrady k několika kandidátům na ministry, z nichž jedním z nich je i adept na ministra zahraničí europoslanec Miroslav Poche (ČSSD). Více k tématu Filip sdělil v pořadu Události, komentáře na ČT24, kde diskutoval i s místopředsedou ČSSD Martinem Netolickým a europoslancem Miroslavem Pochem (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Je třeba odstraňovat příčiny migrační krize v jejich počátku
Prohlášení KSČM k vyjádření francouzského prezidenta Emanuela Macrona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Soud v USA by mohl rozhodnout o termínu procesu s Nikulinem dopadeným v Česku
Federální soud v San Francisku by na dnešním předběžném líčení mohl stanovit termín začátku procesu s údajným ruským hackerem Jevgenijem Nikulinem, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Vrcholní představitelé justice se setkají s prezidentem Zemanem
Předsedové ústavního a obou nejvyšších soudů se dnes setkají s prezidentem Milošem Zemanem. Budou řešit otázky justice, včetně personálních. O schůzku požádal předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský. Původně se měla konat v polovině června, nicméně Rychetský termín posunul kvůli konání kulatého stolu předsedů Konference evropských ústavních soudů, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Poslanci zahájí schůzi Sněmovny, slib složí náhradnice za Pelikána
Poslanci se sejdou dnes odpoledne na další řádné schůzi Sněmovny. Podle návrhu programu by měli projednávat předlohy ve druhém čtení, při němž mohou podávat pozměňovací návrhy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
První Babišova vláda se na pravidelném jednání setká naposled
Vládu v demisi Andreje Babiše (ANO) dnes patrně čeká poslední pravidelné zasedání, ve středu by prezident Miloš Zeman měl jmenovat druhý Babišův kabinet. V něm vedle ministrů nominovaných hnutím ANO zasedne pět zástupců ČSSD, ve Sněmovně pak hodlají kabinet podpořit vedle sociálních demokratů komunisté, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Drsné odhalení. Zjistili jsme, jak na mnohých úřadech šidí matky samoživitelky. Takto se vyrábí chudoba
KAUZA Přídavky na děti nebo jiné sociální dávky, které dorovnávají nízké příjmy v rodině, se často nedostanou k samoživitelkám, které na ně mají nárok. Úředníci je mnohdy nutí vyplnit fiktivní příjem: Není výjimkou, že matky s batolaty končí v chudobě proto, že jim ouřada započítá do příjmu domácnosti výživné, které ale dítě nikdy nedostalo. „Mají z toho snad provize, když vás ošidí?“ kroutí nad tím hlavou jedna z žen, které mají přímou zkušenost. Máme tu mimochodem další způsob, jakým jsou v Česku zkreslovány statistiky o skutečném rozpočtu rodin a o chudobě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Erik Best: Ještě to může být ošklivé. Vláda ANO a ČSSD je ohrožena
Prezident Miloš Zeman patrně jmenuje novou Babišovu vládu už ve středu v 9 hodin ráno. Jak situaci vidí politický analytik a novinář Erik Best? Všechno podle něho může dopadnout i trochu jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
TOPlist