Oficiální zpravodajská média

Nová ministryně Malá má asi problém
Nová ministryně spravedlnosti Taťána Malá z hnutí ANO má problém. Čelí podezření z plagiátorství své diplomové práce. Pravděpodobně si půjčovala citace z jiných prací bez toho, aby je řádně označila. Zato tam nechala i původní překlepy. Informuje o tom server Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Malá dělala koncipientku 300 kilometrů od domova. Praxi přitom měla absolvovat na plný úvazek
Nová ministryně spravedlnosti Taťána Malá dělala přes tři roky koncipientku ve slovenském městě Dolný Kubín.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 28.6.2018 v 06:36, zobrazit podobné
Skryté VIDEO: Velké pozdvižení ve Vídni. Takto vyučuje imám v jedné z mešit
Záběry z jedné z vídeňských mešit šokovaly rakouskou veřejnost. Krátké video ukazuje, že tělesné tresty patří v jedné z vídeňských mešit k hlavním učebním metodám imámů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Policejní razie na pražských nemocnicích. Strážci zákona navštívili Vrbovskou, kterou vyhodil ministr Vojtěch
V Nemocnici Na Františku a v Nemocnici Na Bulovce v Praze dnes úřadovala policie. Posvítila si na tamní veřejné zakázky a na možné podezření z korupčního jednání a z vydírání. Státní zastupitelství v kauze obvinilo pět osob, zásah v nemocnicích potvrdila vrchní státní zástupkyně v Praze Lenka Bradáčová. Zprávu přinesl server iROZHLAS.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Láska mezi Evropou a USA? Z Bruselu přišlo šokující prohlášení
Donald haněl Donalda. Polský předseda Evropské rady Donald Tusk se obul do amerického prezidenta Donalda Trumpa na začátku summitu EU v Bulharsku. „Když máte takové přátele, kdo potřebuje nepřátele?“ tlumočí jeho slova britský deník Guardian.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
„Naši vojáci mají jít na Rusko?!“ Babišova vláda možná jde do kelu, Filipovi se bouří KSČM
Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) je sice prezidentem Milošem Zemanem jmenována, nic jistého však nemá. O důvěru Poslaneckou sněmovnu požádá 11. července, a spoléhá v tuto chvíli na podporu komunistů. Ti se však proti vládě bouří. Píší to Lidové noviny i MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Místo řešení problémů se evropští státníci uchylují k politickým gestům
KSČM proti intervenčním jednotkám EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Rozpočet EU: Zbohatli jsme, takže nám hrozí „trest“. Juncker odmítl plán Babiše
Ve čtvrtek 28. 6. a pátek 29. 6. 2018 zasedá v Bruselu Evropská rada, neboli summit šéfů států a vlád. Kromě jednání o reformě společné migrační a azylové politiky je na programu i další kolo jednání o víceletém fiskálním rámci (VFR). Což je stanovení výdajových limitů ročních rozpočtů EU na léta 2021 až 2027. Žádná finální čísla ještě schválena nebudou. Toto kolo jednání však zásadně ovlivní naši celkovou bilanci mezi platbami do Bruselu a dotacemi z rozpočtu EU. Ve hře totiž bude struktura rozpočtu. Toto zlomové jednání pro ParlamentníListy.cz analyzoval ekonom a publicista Martin Kunštek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ondřej Neff se zamyslel po svém nad děním kolem Pocheho: Jako duch Hamletova otce...
Publicista Ondřej Neff se tentokrát ve svém komentáři uveřejněném na serveru Neviditelný pes zaměřil na spekulace, jestli prezident Zeman obdržel od předsedy vlády dva seznamy ministrů, tedy první se jménem Miroslava Pocheho a druhý už bez něj. Prozradil také, jak to vidí se stabilitou nové Babišovy vlády, kterou prezident ve středu jmenoval, a připojil i pár slov k migrační otázce, o které začaly dnes v Bruselu jednat hlavy států.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Krčál: Jsou připraveny projekty pro přemístění dětí do menších domácností
Odpověď ministra Krčála na ústní interpelaci poslankyně Richterové na 16. schůzi Poslanecké sněmovny 28. června 2018 k transformaci ústavních zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Svá nejlepší politická léta mám ještě před sebou, pravil v rádiu Kalousek
Hostem čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu byl předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek, který si nebral servítky vůči nově jmenované vládě Andreje Babiše. Pár slovních ran dostal také prezident Miloš Zeman. Kvůli tomu, jak bylo obsazeno Ministerstvo zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor ODS: Merkelová a zvěrstva Němců. Firmy ze Západu si u nás dovolí všechno a sankce proti Rusku poškozují nás. Byl jsem v zemi, kde to s uprchlíky vyřešili
ROZHOVOR „Pro Německo bude ještě ‚úžasné‘, až se začnou spojovat rodiny imigrantů. Na jednoho uprchlíka jim přijde třeba dalších šest. Německo si založilo na problém. Mají silnou komunitu Turků, kteří se nestanou Němci, ale zůstanou Turky. A Němci k tomu dostanou ještě milion dva dalších islamistů. Tak to bude vážně ‚boží‘,“ říká senátor ODS Jaroslav Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Vysvětlete nám, proč nebyl jmenován Poche, požaduje pražská ČSSD po vedení strany
Pokud prezident Miloš Zeman Miroslava Pocheho nejmenuje, měl by premiér podle předsedy pražské ČSSD Petra Pavlíka zvážit podání kompetenční žaloby.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 28.6.2018 v 17:36, zobrazit podobné
Kalousek chce za každou cenu vědět, co je za rošádami kolem Pocheho. A proto...
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 to jen tak nenechá. Bude se prý zajímat o nejmenování Miroslava Pocheho ministrem zahraničí tak dlouho, dokud se nedozví, kde je pravda. Do boje se zapojuje i senátor Jiří Dienstbier (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Merkelová k migraci: EU se snaží dohodnout s Afrikou
Další dohody, další peníze nasypané do zemí, ze kterých migranti směřují do Evropy. Tak chce Angela Merkelová řešit situaci, která podle ní ohrožuje samotnou budoucnost Evropské unie, a tak také hovořila před Bundestagem. CDU ji odměnila potleskem, AfD smíchem. Se zprávou v Čechách přišel server iDnes a agentura ČTK, ve světě pak server dw.com.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vojáci si připomněli Den ozbrojených sil zavedený prezidentem Havlem
Den ozbrojených sil, který připadá na 30. června, si dnes na pražském Vítkově připomněli vojáci, zástupci Ministerstva obrany i politici. Vybraní zástupci resortu obrany i armády dostali resortní vyznamenání a dvěma vojenským jednotkám byly propůjčeny čestné názvy po generálech Karlu Janouškovi a Josefu Buršíkovi. Na závěr akce nad Vítkovem přeletěly bitevní vrtulníky a letouny L-159, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kalousek: Drž už hubu, ty zloději!
Exhejtman Středočeského kraje Davida Rath se včera dočkal opětovného rozsudku, kdy za korupci v souvislosti s veřejnými zakázkami má jít na 8,5 roku do vězení. Kvůli tomu následně pronesl projev, v němž se připodobnil k Miladě Horákové. A to rozčílilo poslance za TOP 09 Miroslava Kalouska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 07:34, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Vysmáté léto opět pomůže dvěma organizacím z Kadaně
Nezadržitelně se blíží největší hudební svátek na Chomutovsku, jímž je bezesporu rockfest Vysmáté léto v Kadani. Jeho konání tentokráte připadlo na 30. června a Nadace ČEZ bude opět u toho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Zmínil Navalného a dostal vyhazov z ruské televize
Asi nikdo rozumný nezpochybní, že Rusům klape organizace mistrovství světa ve fotbale a stadiony jsou krásné. Ale oni udělají aféru z naprosté hlouposti, a zbytečně si zkazí dobrý dojem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Národní knihovna: Výstava barokních kostýmů prozradí tehdejší módní trendy
Jak vypadá barokní architektura, můžeme v Klementinu obdivovat denně, ale co se v té době nosilo? Jaké šaty na přelomu 17. a 18. století nejvíce zapůsobily na maškarních plesech, si budete moci prohlédnout v Galerii Klementinum, kde 3. července začíná výstava ALAMODE / ANEB / JAK UDĚLAT DOJEM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Do závěrů summitu EU chce Česká republika prosadit zmínku o reverse charge
Česká republika se do závěrů dnešního summitu Evropské unie snaží prosadit zmínku o možnosti používat k boji proti daňovým únikům na dani z přidané hodnoty (DPH) systém přenesené daňové povinnosti, označovaný jako reverse charge. Novinářům to na okraj jednání unijních špiček v Bruselu řekl český státní tajemník pro EU Aleš Chmelař.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Angelo Merkel, rezignujte! Na kancléřku tlačí už i v její vlastní straně
Nad německou kancléřkou se stahují mračna. Už i lidé z CDU naléhají na její odchod kvůli její azylové politice. Její odstoupení požadoval podle serveru Novinky.cz Holger Kappel, šéf bádensko-württemberského svazu Werte Union (Unie hodnot). Jde o volné sdružení členů strany CDU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
O migraci jednali v Bruselu s Macronem předseda vlády Babiš a další premiéři V4
Asi 45 minut dnes trvala schůzka premiérů čtyř středoevropských zemí včetně předsedy české vlády Andreje Babiše s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Podle diplomatů klidné a konstruktivní jednání „vyčistilo vzduch“ ve sporech o řešení migrační krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): „Využívání nebo zneužívání“ občanské společnosti k prosazování politických cílů
Fenoménem posledních skoro 10 let v České republice je vznik sdružení spojených s aktivitami, které provádějí intenzivní nátlak nebo chcete-li lobbing na politiky k prosazení svých cílů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Proč vznikla internetová Petice za podporu manželství přijetím ústavního dodatku
Internetová petice za podporu manželství reaguje na současný stav ve společnosti charakterizovaný neustálým zpochybňováním manželského svazku tvořeného mužem a ženou vychovávajícími v přirozeném rodinném prostředí své děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
SŽDC postupuje při kácení porostů v souladu s platnými zákony
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) má jako provozovatel železniční infrastruktury v České republice mimo jiné povinnost zajistit bezpečnost a plynulost drážní dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Tabulková místa se škrtnou VZP a přesunou se na ministerstvo
Odpověď ministra Vojtěcha na ústní interpelaci poslance Pávka na 16. schůzi Poslanecké sněmovny 28. června 2018 ve věci pracovních míst a sněmovního tisku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Rekonstrukce Thermalu včetně bazénu by měla být ukončena v roce 2021
Odpověď Aleny Schillerové na ústní interpelaci poslankyně Maříkové na 16. schůzi Poslanecké sněmovny 28. června 2018 k situaci kolem hotelu Thermal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ČEZ: Síť veřejného dobíjení hlásí 100 stanic, 50 z nich je rychlých
Hranici 100 instalovaných stanic pokořila síť veřejných dobíjecích míst pro elektromobily provozovaná Skupinou ČEZ. Zvyšující se poptávce po elektromobilitě ČEZ vychází vstříc výstavbou dalších, především rychlodobíjecích stanic, kterých je momentálně přesně 50, a také nabídkou souvisejících produktů a řešení pro všechny typy zákazníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Průzkum: V prevenci rakoviny hrají velkou úlohu potravinové doplňky
Zhoubná onemocnění, s výjimkou geneticky podmíněných forem rakoviny, jsou civilizační choroby. S rozvojem společnosti, technologií a znečištění stoupá i jejich výskyt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka žádá zrušení desetitisícového poplatku za podání podnětu
Od 1. října 2016 je podání podnětu k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže zpoplatněno částkou 10 000 korun. Ombudsmanka považuje takový poplatek za neústavní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Ložisko by muselo být úplně vyňato z evidence
Odpověď Richarda Brabce na ústní interpelaci poslance Pávka na 16. schůzi Poslanecké sněmovny 28. června 2018 k věci dolu Frenštát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Poslanec ANO označil homosexuály za postižené lidi a Šlechtová zuří. Takto ho za to vypráskala
Poslanec hnutí ANO Milan Brázdil označil stejnopohlavní páry za postižené. A postižení podle jeho názoru nemají nárok mít děti. Svým výrokem řadu lidí pobouřil, ale omlouvat se za něj nehodlá. Dovolává se mimo jiné poslanecké imunity. Bývalá ministryně obrany Karla Šlechtová nenechává na svém kolegovi nit suchou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Státní svátky počátkem července přinesou důchody dříve
Státní svátky Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje a Den upálení mistra Jana Husa, které připadají na 5. a 6. července, posunou výplatu důchodů s výplatními termíny 4 a 6 dopředu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Proč blokujete protikorupční zákony?
Ústní interpelace poslance Michálka na předsedu vlády Andreje Babiše na 16. schůzi Poslanecké sněmovny 28. června 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Kolman: Víte, že Karlu Šlechtovou prý sledovali američtí agenti a Rambohafíka kačer Donald?
Bude Vám chybět ministryně K. Šlechtová?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Praha: Aquapalace Praha se stal terčem podvodníků
Zábavní komplex Aquapalace Praha v Čestlicích se stal obětí klamavé reklamy, která nabízí vstupenky až 500 rodinám zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Srbsko je zařazeno do projektů takzvané cílené pracovní migrace
Odpověď na ústní interpelaci poslance Zahradníka na 16. schůzi Poslanecké sněmovny 28. června 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Podívejte se, co provádí George Soros v Africe
Server Česká pozice se zabývá mírou vlivu miliardáře a filantropa George Sorose v Africe. Kontinent, na kterém se má do roku 2050 zdvojnásobit počet lidí na takřka 2,5 miliardy, bude do budoucna z obchodního hlediska stále důležitější oblastí. V Africe se hraje o všechno. Nerostné bohatství, inženýrské sítě, i politický vliv. Se vším ale může zamávat jeden člověk. Donald Trump.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Jsme opravdu nemyslící stádo
Komentář na facebookovém profilu k obsazení postu ministra zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ve stranách to dál jiskří: Kvůli manželství pro homosexuály
Sněmovnu čeká v tomto volebním období zřejmě rozhodování o tom, jestli manželství v Česku bude i pro gaye a lesby, nebo zda to bude výslovně jen svazek muže a ženy. Ve většině poslaneckých klubů jsou oba tábory, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Tohle může potopit novou vládu. Čtěte jen u nás prohlášení části KSČM, které Babiše ani Filipa a Hamáčka nepotěší
EXKLUZIVNĚ ParlamentníListy.cz mají k dispozici výzvu „Členům ÚV KSČM a všem komunistům“, která kritizuje vedení KSČM za to, co vyjednalo ve vztahu ke koaliční vládě ANO a ČSSD. Kritizují se tam vojenské mise, minimální prosazení programu KSČM do programu vlády či to, že KSČM ztrácí potenciál protestní strany a protestní hlasy získávají strany jiné. Místo o prosazení programu to vypadá, že KSČM usiluje o trafiky v dozorčích radách a jinde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Miroslav Kalousek vyzývá k jednotě. A kdo mu to zkazí, ten je…
Miroslav Kalousek hořekuje nad taktickou chybou, které se dopustila nejen jeho TOP 09, ale také hnutí STAN a KDU-ČSL. V souvislosti s nejčerstvějšími průzkumy volebních preferencí by se totiž těmto stranám mohla zamlouvat společná kandidátka. Dvě ze tří jsou „pod čarou“. Jindřich Šídlo se přidává: Nespravedlivý volební systém!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jeden seznam, ale dva dopisy. Zjistili jsme, jak Babiš ustoupil Hradu a vyměnil Pocheho za Hamáčka
Místo toho, aby trvali na jmenování Miroslava Pocheho ministrem zahraničí, umožnili Zemanovi pověřit řízením resortu předsedu ČSSD.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 28.6.2018 v 13:36, zobrazit podobné
ČSSD v Pardubickém kraji není spokojena s nejmenováním Pocheho
Sociální demokraté v Pardubickém kraji, které ČTK oslovila, nejsou příliš spokojeni s tím, že předseda strany Jan Hamáček má řídit Ministerstva vnitra i zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman porušil Ústavu, křičí muž od Petra Nečase. Znalec ho však klidní: Nic se nestane
Porušil Miloš Zeman Ústavu nebo Hamáček důvěru v něj svěřenou členy ČSSD? Kauza Poche nekončí, nyní se řeší, jak to bylo se seznamem ministrů, který Andrej Babiš poslal Miloši Zemanovi. Byl Poche navrhnut a nejmenován? Obešel Jan Hamáček vedení ČSSD a nechal se navrhnout na ministra zahraničí? Co vlastně poslal Andrej Babiš na Hrad? Těmito otázkami se zabýval server Forum24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Nikdy jsem neřekla, že každý podnikatel je sprostý podezřelý
Odpověď na interpelaci poslance Munzara na 16. schůzi Poslanecké sněmovny 28. června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
OLAF prošetří podezření na zneužití dotací u firem z holdingu Agrofert
Úřad pro boj proti podvodům (OLAF) se bude na podnět Kontrolního výboru (CONT) zabývat podezřením na zneužití evropských dotací firmami z holdingu Agrofert.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová má blbé zprávy pro příznivce USA jako „světového policajta“. A bude hůř. Už slyší řev
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Průlom? Spojené státy skutečně opouštějí své rebelské spojence v Sýrii, potvrzuje editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Lze za tím dle ní vysledovat, že Donald J. Trump „přestal poslouchat“ svého ministra obrany Jima Mattise, kterému se ze Sýrie nechce. „A mezitím včera Trumpův poradce pro národní bezpečnost, superjestřáb John Bolton, v Kremlu zasedl s Vladimirem Putinem, aby probrali ‚aktuální problémy‘ a přípravu summitu. Datum a místo mají oznámit dnes, ale hodně se skloňují Helsinky, po summitu NATO, na kterém Trump – po G7 – jistě znovu vysvětlí svým ‚spojencům‘, co si o nich myslí…“ nastiňuje Spencerová další vývoj. V rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz komentuje i ambice Turecka či vývoj na Ukrajině.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Projekt „Čisté povodí Svratky“ pokračuje další etapou
Projekt Čisté povodí Svratky, zaměřený na vyřešení dlouhotrvající špatné kvality vody v přehradních nádržích Brno a Vír vlivem přemnožených sinic–cyanobakterií, bude pokračovat i v příštích letech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Wolf (KDU-ČSL): Praha bude iniciovat úpravu provozování „beer bike“ na svém území
Nabídka „beer bike“ bývá inzerována jako „netradiční cyklo výlet historickým centrem Prahy“ pro skupiny lidí se zkušeným průvodcem, který v průběhu jízdy čepuje pivo. Tato služba je nabízena jak pro soukromé akce, tak pro pravidelné trasy v určité lokalitě. V poslední době se však množí stížnosti na řadu problémů spojených s touto službou, od nadměrného hluku po omezování plynulosti provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Babiš na summitu EU: Najít shodu v otázce migrace bude obtížné kvůli Italům
Italský premiér Giuseppe Conti zablokoval schválení už domluvených závěrů na summitu EU k tématům, jako jsou obrana a bezpečnost či digitalizace evropského hospodářství. Učinil tak ve snaze prosadit do závěrů čtvrtečního summitu své požadavky týkající se migrační problematiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Dolar posiluje proti euru, libře i koruně
„Na trzích panuje negativní sentiment, který je zapříčiněn strachem z obchodních válek. Investoři se začínají stahovat do bezpečných aktiv, která mají dolarovou podstatu. Výsledkem je výrazné oslabování eura, libry i koruny vůči dolaru,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Bauer (ODS): Smutné představení
Komentář na facebookovém profilu ke dni jmenování nové vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Střelba v redakci amerického deníku v Annapolis. Několik mrtvých lidí
Několik mrtvých si vyžádal střelecký útok v redakci deníku The Capital ve městě Annapolis v americkém státě Maryland. Na místě nyní v masivním počtu zasahuje policie, která podle agentury AP označuje střelecký útok v místě za dosud neskončený. Další média však uvádějí, že útočník byl dopaden, což zatím zůstává nepotvrzené, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Od července pojede do Adršpachu více vlaků
V neděli 1. července dojde k mimořádné změně železničního jízdního řádu na tratích Starkoč – Náchod – Broumov a Teplice nad Metují – Adršpach – Trutnov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Už je jasno, zda vůbec Babiš navrhl Pocheho na ministra. Miloš Zeman to odtajnil a nejmenovanému ministrovi navíc zasadil další ránu z televize. A došlo i na uprchlíky
Další díl diskusního pořadu Jaromíra Soukupa Týden s prezidentem se nesl v duchu diskuse nad jmenováním nové Babišovy vlády. Prezident podle svých slov věří, že vláda získá důvěru. Nejvíce je pak spokojen s výměnou ministra spravedlnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Cabicar (TOP 09): Kvůli nedostatku personálu budeme muset možná záchytku uzavřít
Krajská záchytná stanice bude čelit problémům. Novela vyhlášky požaduje specializované lékaře, kteří zde nejsou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
dTest: Dovolená na splátky? Z ráje rovnou do pekel
Budete-li se bavit s kýmkoliv, kdo se trochu zabývá finanční a spotřebitelskou gramotností, uvede jako příklad naprosto zbytečného zadlužování půjčku na dárky nebo dovolenou. Radost a užitek z nich většinou nevydrží tak dlouho, jako bude trvat jejich splácení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Celní správa: V kontejneru celníci odhalili padělky
Více než šest a půl tisíce kusů padělků či napodobenin dětského zboží objevili v uplynulých dnech ústečtí celníci při důkladné kontrole kontejneru z Číny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jakub Červenka: Okénko trhu
Spotřebitelská inflace v Německu v červnu mírně poklesla o 0,1 p.b. na 2,1 % r/r. Pro trh to nebylo žádné překvapení. Meziměsíčně růst spotřebitelských cen povolil výrazněji, o 0,5 p.b. na 0,1 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Investice pro Štěpnice v Uherském Hradišti
Pokud se plánují investice, pak by se mělo přihlížet k potřebám občanů. Proto je třeba investovat efektivně a s rozmyslem. A zejména využít finanční možnosti, které máme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Historické závodní vozy obdivovali i chlapci z dětského domova
Patnáct chlapců z dětského domova v Jiříkově na Děčínsku s pedagogickým doprovodem zavítalo v neděli do areálu mosteckého autodromu. Mohli si tak vychutnat souboje rychlých a silných strojů i jedinečnou atmosféru při závodech historických vozů The Most Historic Grand Prix
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Sněmovna zvolila do Rady ČT Karmazína
Volné místo v Radě České televize (ČT) obsadil bývalý vedoucí televizní pracovník Vladimír Karmazín. V prvním kole tajné volby ho dnes zvolila Sněmovna. Poslanci naopak nedoplnili Radu Českého rozhlasu (ČRo), žádný ze tří kandidátů nedostal dostatek hlasů. Uskuteční se druhé kolo volby, zřejmě v červenci. Oznámil to předseda sněmovní volební komise Martin Kolovratník (ANO). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Výrazný zájem je o in-line bruslení
Praha rozšířila lesopark v Letňanech o stovky metrů nových cest.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Už jen blázen by Merkelové věřil
„Migrace by se mohla pro Evropskou unii stát osudovou, potřebujeme společné řešení“ hřímá Merkelová a je to tak trapné, že nic trapnějšího jsme tu neviděli padesát let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Někdejší Zemanův spolupracovník Augustin prý dostane post ve Francii
Současného velvyslance ve Francii Petra Druláka by měl v dohledné době nahradit Radek Augustin, bývalý vedoucí Úřadu vlády a někdejší spolupracovník prezidenta Miloše Zemana. Informoval o tom dnes server Lidovky.cz. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
JE Temelín: V pátek večer ČEZ plánovaně odstaví druhý blok
Výměna paliva, kontroly turbíny a bezpečnostních systémů nebo rekonstrukce části potrubí cirkulační chladící vody. To jsou jen příklady nejdůležitějších prací během odstávky druhého bloku. Celkově mají energetici v plánu udělat přes deset tisíc činnost a vše navíc chtějí zvládnout během dvou měsíců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vedlich (TOP 09): Jde o jediné řešení, jak v rekonstrukci ZUŠ pokračovat
Město vyzvalo stavební firmu k ukončení prací na ZUŠ Střezina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Stanislav Zapletal: U ČT vily víly věnce nové vládě vily...
... psi z ČT vily na ně vyli...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Migrace bude zásadním tématem summitu
Premiér Babiš bude jednat na Evropské radě o migraci a budoucím rozpočtu EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Babiš o dohodě na vrácení migrantů: Na tohle Německu nepřistoupím
Německá kancléřka Angela Merkelová nežádala Českou republiku o bilaterální dohodu o vracení migrantů, řekl dnes před začátkem unijního summitu český premiér Andrej Babiš. Dodal, že takovou dohodu by nepodepsal, protože do EU podle něj nemají migranti nelegálním způsobem vůbec přicházet, zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
SVOL: Podle jakých pravidel budeme na podzim zalesňovat?
Vlastníci lesů se obávají o osud právní normy, která jim měla poskytnout odborná doporučení pro zalesňování a obnovu lesů. Po více než dvaceti letech by se mohly modernizovat způsoby obnovy lesů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Chceme zjednodušit život veřejné správě
Projev na 16. schůzi Poslanecké sněmovny 28. června 2018 k návrhu zákona o zpracování osobních údajů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Anna Šabatová: Je nezbytné postihovat špatné zacházení v zařízeních sociálních služeb
Projev na 16. schůzi Poslanecké sněmovny 28. června 2018 o zprávě o činnosti veřejného ochránce práv za rok 2017
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti: Novela přináší právní poradenství i zastoupení v řízení
Novela zákona o advokacii rozšiřuje od 1. července 2018 státem zajištěnou právní pomoc. Ta nově pokryje i oblast mimo řízení před orgány veřejné moci ve formě právních porad, oblast správního řízení a řízení před Ústavním soudem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Nejmenování Pocheho bylo podle členů ČSSD v Praze trapné
Pražští sociální demokraté považují nejmenování europoslance Miroslava Pocheho (ČSSD) ministrem zahraničních věcí za nestandardní a trapné. ČTK to dnes řekli oslovení členové pražské sociální demokracie. Řízením resortu byl pověřen předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček. Poche bude na Ministerstvu zahraničí působit jako nehonorovaný politický tajemník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Středočeský ROP schválil dohodu o vrácení dotace na Čapí hnízdo
Výbor Regionálního operačního programu Střední Čechy dnes schválil dohodu s firmou Imoba z holdingu Agrofert o vrácení padesátimilionové dotace na vybudování rekreačního a konferenčního areálu Čapí hnízdo na Benešovsku. Pro podezření z dotačního podvodu kvůli sporné dotaci čelí stíhání premiér Andrej Babiš (ANO) a další lidé, včetně Babišových příbuzných, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Válková (ANO): Poslanecká sněmovna nemá zájem o závažná zjištění ombudsmanky
Reakce na projev ombudsmanky Šabatové na 16. schůzi Poslanecké sněmovny 28. června 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kabourková: Zhrzený europoslanec, totalitní generál a neúspěšný místopředseda
Totalitního náčelníka generálního štábu Vacka netřeba komentovat. Jeho éra je dávno za námi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ODS: Kandidátku v Hradci Králové rozšířily nezávislé osobnosti
Do podzimních komunálních voleb jde Občanská demokratická strana v Hradci Králové s kandidátkou, kterou svou účastí podpořily tři nezávislé osobnosti veřejného života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
„Tohle je přeci skandální, ku*va! A oni mi řekli, že nejsou peníze!“ Kraj, kde vládne ANO, dá na propagaci svého loga téměř deset milionů
Podporovat sport je jistě bohulibá činnost. Někdy ovšem nad výší těchto prostředků zůstává rozum stát. Přesně v tomto duchu byly ParlamentníListy.cz informovány z několika zdroji z Olomouckého kraje. Tam je hejtmanem neviditelný Ladislav Okleštěk, který krom jiného zvládá ještě úřadování v ANO a práci poslance ve Sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 14:34, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): V čele ZAMINI neministr Poche
Tragikomedie s resortem zahraničních věcí graduje!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Nemocnice Pardubického kraje nabízí svým zdravotníkům preventivní očkování proti spalničkám
Předloni byl zaznamenán historicky nejnižší výskyt spalniček v Evropě. Ovšem od té doby se situace dramaticky změnila. Počet případů tohoto vysoce nakažlivého infekčního onemocnění mnohonásobně narostl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Bez zahraničních pracovníků se neobejdeme
Odpověď na interpelaci poslankyně Aulické Jírovcové na 16. schůzi Poslanecké sněmovny 28. června 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ČEZ Teplárenská: Spolehlivou dodávku tepla zajistí pravidelná letní odstávka
Pravidelnou preventivní údržbu a případné následné opravy plánuje společnost ČEZ Teplárenská i v regionu východních Čech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Pravděpodobnost oslabení koruny nad hladinu 26 CZK/EUR vzrostla
V bankovní radě ČNB na dnešním zasedání převážil názor zvýšit úrokové sazby, a to konkrétně hlavní úrokovou sazbu 2T REPO o 0,25 procentního bodu na 1,00 %, lombardní úrokovou sazbu o 0,50 procentního bodu na 2,00 % a diskontní sazbu ponechat na úrovni 0,05 %. Zvýšení úrokových sazeb je v souladu s mým i s tržním předpokladem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Adámková (ANO): Problém je svolení či nesvolení s resuscitací těžce nemocných osob
Projev na 16. schůzi Poslanecké sněmovny 28. června 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Nová facka České televizi: Po „starém Goebbelsovi“ schytaly Kavčí hory další vtipná přirovnání
Do veřejnoprávní České televize se obul analytik Jan Schneider. „Chce Česká televize dezinformace, nebo demokracii?“ ptá se na serveru Česká pozice. Navazuje tak na kritická slova člena Rady Českého rozhlasu Tomáše Kňourka. A nebyl sám, v otevřeném dopisu členům Rady České televize se k pořadu Newsroom ČT vyjadřuje i Michal Semín. Nový text navazuje na úspěšný článek, jehož titulek začíná: „Kam se hrabe starej Goebbels!“. Také Schneider nešetřil příměry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 13:34, zobrazit podobné
Sanatoria Klimkovice: Poprvé se uskutečnil Den s vojáky a záchranáři
Den s vojáky a záchranáři se letos poprvé uskuteční v areálu Sanatorií Klimkovice, chybět na něm nebude ani Policie ČR. Konat se bude v sobotu 30. června od 9 do 16 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Piráti: Dominantní roli ve vládě bude mít ANO, ČSSD bude hrát druhé housle
Piráti se na tiskové konferenci vyjádřili k nově jmenované vládě Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Jestřábi z ČNB v akci
Neuplynuly ani celé dva měsíce a ČNB radikálně změnila svůj postoj a zvýšila své úrokové sazby. Zatímco při minulém zasedání centrální bankéři hovořili o růstu sazeb na přelomu roku, slábnoucí koruna spolu s přehřívajícím se pracovním a realitním trhem je přesvědčily zasáhnout výrazně dříve.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Tři roky s Veřejnou databází
Český statistický úřad produkuje obrovské množství dat. Nejvíce jich obsahuje Veřejná databáze (VDB). V neděli to budou přesně tři roky, kdy byla veřejnosti zpřístupněna VDB 2. Za tu dobu ji navštívilo 380 tisíc uživatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ODS se nepodařilo prosadit debatu o jmenování ministra zahraničí
Občanským demokratům se dnes nepodařilo zařadit na program sněmovní schůze debatu o okolnostech jmenování nového ministra zahraničí. Jejich snahu zablokovaly vládní kluby hnutí ANO a ČSSD, jak jim to umožňuje jednací řád. ODS ale bude na vysvětlení trvat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jaromír Soukup vytáhl kauzu z temných dějin ČSSD. Slavný mafián, zločin, vraždy, rozkrádání a ulité peníze...
Hlavním protagonistou dalšího dílu Kauz Jaromíra Soukupa se stal nechvalně proslulý podnikatel Radovan Krejčíř. Jaromír Soukup si na něj znovu vzpomněl zhruba v polovině března, kdy českými médii poprvé proběhla zmínka, že by se Krejčíř mohl vrátit do České republiky. Problémy by mohl mít legendární právník Tomáš Sokol, ale i zadlužená ČSSD. Soukup připomenul i směnku na 60 milionů. Jde o dědictví Stanislava Grosse?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Bláha (SPD): Poslední představení festivalu Divadelní svět Brno 2018
Poslední představení tohoto festivalu se konalo ve čtvrtek 21. června 2018 a jmenovalo se 15. zasedání zastupitelstva Jihomoravského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Česká národní banka zvýšila úrokové sazby
„Díky České národní bance budou komerční banky motivovány k navýšení úrokových sazeb na běžných a spořících účtech. Dnešní úrokové sazby nepokryjí inflaci a střadatelé přichází o reálnou hodnotu svých úspor,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj pokračuje v jednáních o zajištění autobusové dopravy
Představitelé Ústeckého kraje a společnosti BusLine a.s. se sešli na společném jednání k řešení aktuální situace v zajištění dopravní obslužnosti pro občany Ústeckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Dubčekova busta v Radě Evropy
Slovenský premiér Petr Pellegrini dnes v Parlamentním shromáždení Rady Evropy (PACE) odhalil bustu Alexandra Dubčeka. Přítomný byl také generální tajemník Rady Evropy, norský socialistický politik Thorbjorn Jagland.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Agresivní a neadekvátní přístup k podnikatelům vidíme dnes a denně
Interpelace na ministryni financí Alenu Schillerovou na 16. schůzi Poslanecké sněmovny 28. června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
FOTO „Komunista, práskač a tunelář, slovenský udavač Babiš. Komunista Zeman.“ Umělci se sešli, aby se vyjádřili k vládě
REPORTÁŽ Koncert za oběti komunismu, proti komunistům současným i bývalým! Takový byl název akce, která se konala ve středu v Českých Budějovicích. Vystoupil tam například aktivista a písničkář Ziggy Horváth, hudebník, publicista a spisovatel Vladimír Merta, kapela Larva a další. „Dnes byla jmenována bývalým komunistou Milošem Zemanem vláda, kterou jmenoval bývalý komunista, práskač a tunelář, slovenský udavač,“ pronesl Ziggy Horváth. Pro ParlamentniListy.cz promluvil i známý hudebník, skladatel, podnikatel a nyní i kandidát do Senátu Ladislav Faktor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Nejhorší je, když levičák začne páchat dobro
Čtvrteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Podporujeme environmentální výchovu u školáků
V parku Stromovka se dnes konala akce „Voda a zeleň ve městě“, kterou pořádá odbor ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Braný (KSČM): Kdo nic nedělá...
Obtížně klopýtá druhá, tentokrát koaliční vláda Andreje Babiše k hlasování o vyslovení důvěry ve sněmovně. O to, zda ji získá, budou spolurozhodovat i komunisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Olympionička Bártová vyhecovala Lutyni, sportují tam celé rodiny
V Dolní Lutyni na Karvinsku najdete jen málo osamělých běžců, nejčastěji se tam sportuje v tandemu rodič – dítě. Velký podíl na tom má Daniela Bártová, bývalá světová rekordmanka ve skoku o tyči a účastnice letních olympiád v Barceloně a Sydney, která ve spolupráci s místní základní školou letos zorganizovala už šestý ročník Lutyňské tretry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Senátorka Horská: Vliv lidí, kteří pohrdají demokracií, dnes sílí
1. místopředsedkyně Senátu Miluše Horská včera vystoupila na dvou pietních akcích. V areálu pankrácké věznice připomněla význam Milady Horákové a kritizovala jmenování vlády s podporou KSČM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
dTest: Jak vybrat správce hesel
Máte obavy, že se někdo vloupá třeba do vaší e-mailové schránky, na sociální síť nebo na účet na diskuzním fóru? Nejpohodlnější i nejbezpečnější řešení je použít správce hesel. Ten si ohlídá, aby bylo každé heslo, které použijete dostatečně silné, a přitom si je za vás i zapamatuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Plzeňští piráti uspořádali tiskovou konferenci ke komunálním volbám 2018
Na této konferenci byl představen lídr České pirátské strany na Plzeňský magistrát Pavel Bosák a ostatní lídři městských obvodů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Přínos brněnského projektu Rapid Re-Housing nyní potvrzují i vědci
Bezdomovectví rodin má řešení: celkem 96 % rodin, které se účastnily projektu Rapid Re-Housing, si po roce zvládlo udržet bydlení. Jak potvrdil výzkum Ostravské univerzity, díky projektu se navíc zlepšil zdravotní stav zapojených dětí i rodičů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Matteo Salvini: Ať z moře zmizí neziskovky a místo nich nastoupí pohraniční stráž
Šéf Ligy severu a ministr vnitra v nové italské vládě Matteo Salvini poskytl rozhovor německému magazínu Spiegel. Vlivný člen vlády předpovídá, že příští měsíce napoví, jestli má ještě Evropa v současné podobě budoucnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Motocykly z Tábora obohatily sbírky Národního Muzea v Praze
Díky Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Táboře obohatilo Národní muzeum své sbírky exponátů o dva motocykly československé výroby. Pracoviště Tábor je oba získalo v loňském roce z tzv. odúmrtě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Česko by také mělo dát stopku urážkám Izraele
Tedy by se vzoru USA mělo přestat podílet na činnosti Rady OSN pro lidská práva (UNHRC), která neřeší danou problematiku, ale místo toho, hrubě ostouzí Židovský stát, který je podle ní zdrojem všeho zla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
František Táborský: ČNB zvýšila počtvrté své úrokové sazby
Bankovní rada ČNB dnes rozhodla zvýšit své úrokové sazby. Dvoutýdenní repo sazba se tak dostává na úroveň 1,00 % a lombardní sazba na 2,00 %. Diskontní sazba byla ponechána na současné hodnotě 0,05 %. Hlasování bankovní rady bylo jednomyslné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Poslanci by se měli věnovat interpelacím a debatě o GDPR
Poslanci by se dnes měli věnovat pravidelným písemným i ústním interpelacím na členy vlády. Vedle toho by měli absolvovat druhé čtení vládního návrhu zákona o zpracování osobních údajů, který reaguje na nové evropské nařízení známé pod zkratkou GDPR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Cože? O tom nic nevím. Hamáček a Babiš pod palbou novinářů při převzetí ministerstva zahraničí. Které bude stejně řídit Poche
V Černínském paláci se dnes ráno vedení české diplomacie ujme Jan Hamáček (ČSSD), který v nové vládě působí jako ministr vnitra. Ve funkci zastupuje Miroslava Pocheho (ČSSD), kterého prezident Miloš Zeman odmítl ministrem jmenovat. Druhým nastupujícím ministrem bude Lubomír Metnar (za ANO), který se ujme řízení resortu obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 07:34, zobrazit podobné
Zákon o střetu zájmů se i na prezidenta vztahovat nebude
Zákon o střetu zájmů se nebude vztahovat také na prezidenta, jak chtěla skupina poslanců v čele s Piráty. Sněmovna dnes vrátila novelu o střetu zájmů na návrh Petra Sadovského (ANO) předkladatelům k dopracování. Předloha měla také omezit kumulaci odměn z politických funkcí, což se stalo hlavním tématem debaty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Praha má adaptační strategii na klimatickou změnu
Implementační plán Adaptační strategie hl. m. Prahy na klimatickou změnu na roky 2018–2019 chválila Rada hl. m. Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Konzervativní strana: K aktuální diskusi na téma definice manželství
Pokud určitému typu soužití má stát propůjčit ochranu a označení manželství, pak to má být takový vztah, který vychovávaným dětem zaručí prostředí tradičních společenských vzorů a rolí, jinými slovy: skýtá dětem právo na mámu a tátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
K čemu takové vedení. Odtroubili to. Znalec politiky k postupu ČSSD
ROZHOVOR Podle advokáta a bývalého politika Jaroslava Ortmana se stal prezident Miloš Zeman dominantní osobou české vrcholné politiky. „To, že Jan Hamáček je ochoten vést ministerstva dvě, mezi řádky znamená, že on sám odtroubil účast Pocheho na pozici ministra. Jeho jmenování už nikdo nemůže brát vážně. Když nebyl jmenován teď, už nebude jmenován nikdy. Takže já to vidím jako prosazení vůle prezidenta Zemana, který se stal dominantní osobou české vrcholné politiky,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Jaroslav Ortman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Merkelové budeme ještě děkovat, že otevřela uprchlíkům hranice! Jiří Pehe práská „české migrační chytrolíny“
Jiří Pehe, politický komentátor na blogu na serveru Aktuálně.cz, oslavně opěvuje německou kancléřku Angelu Merkelovou, která nás prostřednictvím otevření německých hranic podle něho všechny vlastně zachránila. Budeme jí jednou možná děkovat. „I navzdory českému nadávání riskovala svoji politickou pověst s cílem udržet EU jednotnou a bez hranic mezi členskými státy,“ píše Pehe na blogu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Je tu další SMS socialisty Pocheho, kterou obdržel pražský starosta. I její text bude řešit nejvyšší orgán ČSSD
Spory uvnitř sociální demokracie se netýkají pouze (ne)jmenování europoslance Pocheho na post šéfa resortu zahraničí. ParlamentníListy.cz totiž ve čtvrtek obdržely stížnost, pod kterou je podepsána dlouhá řádka významných sociálních demokratů z Prahy 10 – v čele s tamním starostou Vladimírem Novákem. Stížnost míří k nejvyšším orgánům socdem a jde v ní především o podobu kandidátky pro podzimní volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Pane Babiši, necháte si kadit na hlavu? Měl byste si proklepnout Člověka v tísni. Kvůli tomuto VIDEU
Shrábnout peníze a pak spustit kritiku na svého štědrého sponzora? Tak by mohl leckdo popsat přístup neziskové organizace Člověk v tísni, pokud by nadále pobírala prostředky ze státního rozpočtu. Neziskovka totiž v rámci svého projektu „Příběhy bezpráví“ dává do souvislostí jmenování nové vlády s oběťmi komunistického režimu. Prezident totiž nový kabinet jmenoval v den výročí popravy Milady Horákové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 14:34, zobrazit podobné
Praha TV předstihla v Praze a ve středních Čechách zpravodajskou čtyřiadvacítku. Plánuje nový vizuál a napřesrok chce usilovat o peoplemetry
Lidé v Praze a ve středních Čechách na svých televizorech častěji zapínají Praha TV než celodenní zpravodajství ČT24 České televize. Vyplývá to z průzkumu sledovanosti, který pro TV Praha exkluzivně zpracovala sociologická agentura Median. Ředitel Praha TV Přemysl Svora hodnotí změny v číslech od minulého měření pozitivně. Televize chce na podzim vyrukovat s novým vizuálem a napřesrok usilovat o měření sledovanosti skrze tzv. peoplemetry. Těch využívají velké televize s celorepublikovou působností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Na výjezdech nic neslibujeme, mapujeme investice a potřeby jednotlivých regionů
Odpověď na interpelaci poslance Munzara na 16. schůzi Poslanecké sněmovny 28. června 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Václav Klaus mladší: Zeman je zvolen přímo, má pocit oprávnění dělat svou politiku. Milada Horáková? Ta s vládou nesouvisí. K předsedovi ODS Fialovi nemám komentář
ROZHOVOR „Mandát prezidenta zvoleného občany je daleko silnější, než byl mandát prezidenta v minulosti, takže má logicky pocit oprávnění přispět k točení kormidla moci v zemi,“ řekl poslanec Václav Klaus mladší. Stydět se podle něj mají ti, kdo přímou volbu prezidenta spustili, protože mocenská politika na Hradě je důsledkem jejich rozhodnutí. Koalice hnutí ANO a ČSSD podporovaná komunisty prý vznikla ze zoufalství a místo programových bodů se řeší personální obsazení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Postižení lidé nemůžou být manželé a mít děti, řekl o homosexuálech poslanec ANO. A popotahují ho za to
Bránit instituci manželství – to je úkol, který většinou spadá na křesťanskou KDU-ČSL. Ale hlásí se k němu i poslanec hnutí ANO a lékař Milan Brázdil. Lékařka Vendula Svobodová ho žádala o schůzku k umožnění manželství homosexuálních párů, on ji však odmítl. V e-mailové konverzaci pak pronesl takové výroky, že server iRozhlas uznal za vhodné udělat s ním interview.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Německo do hajzlu, v Rusku mu to nikdy nešlo. Vyvolá další válku? Šok po krachu Němců na mistrovství světa ve fotbale
Všechno je politické, jak řekl Thomas Mann. A to se týká i fotbalu, jak by mohl dosvědčit například Vladimir Putin. Včerejší debakl Německa proti Jižní Koreji vzbudil ohlasy na sociálních médiích i u politiků a novinářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
EAPN ČR: Speciální autobusy na podporu zajištění důstojného minimálního příjmu projely 32 evropských zemí
V Bruselu dnes zakončily cestu dva speciální autobusy v rámci kampaně v boji proti chudobě. Autobusy, upozorňující na důležitost zajištění důstojného minimálního příjmu pro všechny obyvatele evropských zemí, navštívily 32 států.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pavel Rychetský v ČT odhalil své děsivé představy: Kdyby Ústavní soud rozhodl ve věci nejmenování Pocheho a politici to odmítli respektovat...
První den po jmenování vlády politické vášně neopadají. Vedení sociální demokracie je pod tlakem, aby trvalo na jmenování kandidáta na ministra zahraničních věcí Miroslava Pocheho. O tom, v jaké pozici je nyní prezident republiky a jak se drží ústavy, přišel do čtvrtečního Interview na ČT24 promluvit předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, který prozradil, kam až může zasáhnout soudní moc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 21:35, zobrazit podobné
TOPlist