Oficiální zpravodajská média

Miroslav Macek: Nekonečnost a nakažlivost lidské blbosti a pokrytectví se opět potvrdila
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Co na to Dáša? Hnůj. Pravý Havel. Milenka exprezidenta dále hovoří
Psychoterapeutka Jitka Vodňanská se v rozhovoru pro DVTV vyjádřila ke své nové knize Voda, která hoří. Chce prý tímto způsobem podat svědectví o svém životě, do kterého velkou měrou patří bývalý prezident Václav Havel. Do knihy vložila i pasáž o podstoupeném potratu, kterou hojně šířila bulvární média. Velký ohlas ji prý nemile překvapil. Jitku Vodňanskou vyzpovídala Emma Smetana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Za větu „máme se tak dobře, jako ještě nikdy“ by se mělo fackovat, padlo. Proč?
Sociolog Petr Hampl se na facebooku rozjel. Autor knihy „Prolomení hradeb“ kritizoval Spojené státy, ale i poměry v Česku. Dnešní dobrá životní úroveň je podle něj relativním pojmem. Pořádně naložil i ODS a hnutí ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ještě větší průšvih, než se čekalo? Babišova ministryně Malá a Putin. Ano, Putin
Co může být pro novou ministryni spravedlnosti horšího než opsaní králíci? Putinovi králíci! Na povrch vycházejí nové informace o původu univerzity, kterou Taťána Malá vystudovala. Pro denikreferendum.cz je odhaluje Ivan Štampach, vysokoškolský pedagog a teolog.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Hospodaření státu je ostudou premiéra Andreje Babiše a ministryně Aleny Schillerové
Komentář Jana Skopečka k plnění státního rozpočtu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Miloš Rejmont: 27. červen 1950 a 27. červen 2018, je to jen náhoda?
27. června 1950 v 5:35 hodin byla vykonána poprava oběšením Milady Horákové na dvoře pankrácké věznice. Tato justiční vražda spáchaná komunisty vyvolala velký mezinárodní ohlas, např. britský premiér Winston Churchill prohlásil:" Plně sdílím zármutek a rozhořčení, které cítíte při krutých soudních vraždách v Československu".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ČOI: Při slevách si u pokladny kontrolujte účtenku, ceny se mohou lišit
V souvislosti se slevovými akcemi se může spotřebitel na českém trhu setkat s tím, že účtovaná cena zboží neodpovídá avizované slevě. Na tuto oblast se v 1. čtvrtletí 2018 zaměřila i Česká obchodní inspekce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
„Ministr lithium“ Havlíček se vrací na místo činu. Bude Novákové dělat náměstka
Bývalý ministr průmyslu a obchodu ve vládě Bohuslava Sobotky Jiří Havlíček (stejně jako expremiér z ČSSD), který podepsal memorandum o těžbě lithia v Česku, se vrátil na pozici náměstka ministra průmyslu a obchodu, kde před jmenováním ministrem v letech 2014 až 2017 působil. Vede sekci legislativní a provozní. Na pozici náměstka sekce technologií 4.0 nastoupil dosavadní předseda Technologické agentury ČR Petr Očko. ČTK to dnes řekla mluvčí MPO Štěpánka Filipová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Šesták: Žádáme propuštění politického vězně Oleha Sencova
Místopředseda Senátu Jiří Šesták se společně s trojicí předsedů senátních výborů (evropského, zahraničního a lidskoprávního) obrací na ruského prezidenta Vladimíra Putina ve věci politického vězně Oleha Sencova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Trampové zavítali do Národopisného muzea
Pod pojmem tramping si asi každý představí něco trochu jiného. Výstava v Národopisném muzeu Národního muzea s názvem Století trampingu představuje návštěvníkům trampské hnutí z různých úhlů pohledu a poukázat nejen na jeho historii a současnost, ale také na to, jak trampové ovlivnili podobu české populární kultury, umění a sportu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Přísnější tresty pro přistěhovalce z ghetta a jiná tvrdá pravidla. Dánsku došla trpělivost
Dánská vláda přijala balík zákonů, s jejichž pomocí chce k integraci do společnosti donutit i ty migranty, kteří se dosud začlenění do dánské společnosti vyhýbali. Děti migrantů by se měly povinně učit dánsky a měly by si osvojit, jaké tradice jsou spojeny s Velikonocemi a Vánocemi. Pokud se některé rodiny budou vyhýbat plnění zákonných povinností, podle balíku nových zákonů může přijít trest...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zeman jmenuje 40 nových soudců, čekal na výměnu ministrů spravedlnosti
Mezi kandidáty na nové soudce je například státní zástupce Roman Kafka, známý z kauzy tzv. lihové mafie.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 2.7.2018 v 17:36, zobrazit podobné
České dráhy zakoupily v Rakousku 41 rychlíkových vozů
České dráhy rozšíří park osobních vozů pro dálkové vlaky nákupem vozů od rakouských železnic ÖBB. Komfortní klimatizované vozy posílí kapacitu mezistátních i vnitrostátních vlaků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Lidská blbost a pokrytectví je věčné, soudí doktor Macek. Tentokrát jde o zaměstnance, který řekl slovo „negr“ a letěl
Ředitel televize vypustil z úst slovo „negr“ a začaly se dít věci. Podle doktora Miroslava Macka se znovu potvrdilo, že lidská blbost a pokrytectví jsou věčné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Poslanci ČSSD podpořili zvýšení penzí od ledna 2019
Poslanci sociální demokracie v pátek 29. června v závěrečném čtení podpořili novelu na zvýšení penzí seniorům nad 85 let o 1000 korun, která počítá také s navýšením pevné části pro výpočet důchodů z 9 na 10 % průměrné mzdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Sudeťáci, zastydlí náckové, které v Bavorsku nesnášejí. Martin Koller sepsal, proč je dnes enderácká „vědecká pracovnice“ Merkelová tak hájí
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Zdánlivě pouze vnitřní záležitostí Německa, která ale může mít zásadní vliv i na nás, je ostrý střet německé kancléřky Merkelové a ministra vnitra za CSU Horsta Seehofera. Přeneseně je to spor spolkové německé moci se státem Bavorsko, jehož byl Seehofer dlouholetým premiérem a který nese největší nápor imigrační vlny a zaklínadla kancléřky Merkelové „My to zvládneme“. Bezpečnostní analytik Martin Koller pro ParlamentníListy.cz rozebírá, co tento spor může znamenat pro nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Senátor Šesták napsal dopis Putinovi. Šlo o přímluvu za politického vězně
Senátorovi Jiřímu Šestákovi, zvolenému za Hnutí občané pro Budějovice a STAN, zanedlouho skončí jeho šestiletý politický mandát. Ještě než se tak stane, rozhodl se napsat dopis ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Žádá v něm o propuštění jednoho politického vězně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Krčál začal úřadovat na MPSV. Netají se tím, že nastanou změny
Náměstkem ministra práce Petra Krčála (ČSSD) pro informační technologie, rozpočet a evropské fondy se stal Tomáš Martinec. Náměstkem pro zaměstnanost Krčál jmenoval Robina Povšíka, který ale funkci převzal pouze dočasně na několik týdnů, než ji předá Jiřímu Vaňáskovi. Krčál to dnes řekl na tiskové konferenci. Vaňásek náměstkem byl už v minulosti, letos funkci ale za ministryně Jaroslavy Němcové (ANO) opustil. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
No tedy. Miloše Zemana potkalo v posledních dnech něco opravdu zlého
Prezident republiky Miloš Zeman se stal terčem vtípků na sociálních sítích. Prezident se vydal ke svému oblíbenému Veselskému rybníku, avšak na jeho hladinu nevyplul. I přesto se jeho vzhled stal předmětem diskusí, někdy až za hranou slušného chování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Zemřela první polistopadová ministryně spravedlnosti Burešová
O víkendu zemřela první ministryně spravedlnosti po listopadu 1989 a někdejší předsedkyně České národní rady (ČNR) z počátku 90. let Dagmar Burešová. Na svém twitterovém účtu to dnes oznámila Česká advokátní komora. Obhájkyni disidentů z doby totality, jež se po svém politickém angažmá vrátila k advokacii, bylo 88 let, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Konec první České republiky a počátek druhé
Komentář na facebookovém profilu ke jmenování nové vlády Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kalousek: Odpočívej v pokoji. Bylas krásná, statečná a kultivovaná dáma
Právnička Dagmar Burešová, která o víkendu zemřela ve věku 88 let, patří k nejvýznamnějším polistopadovým českým političkám, stala se první ministryní spravedlnosti po listopadu 1989 a na začátku devadesátých let stála dva roky v čele tehdejšího republikového parlamentu – České národní rady. Neméně významnou stopu jako v politice zanechala i v advokacii, za totality obhajovala disidenty, k advokacii se vrátila i po svém politickém angažmá. Jejího odchodu do nebe lituje např. Miroslav Kalousek (TOP 09).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jiřímu Bartoškovi se pokakal festival ve Varech. A navíc padlo: Lidé tady pořád popíjejí
„Pijte vodu, pijte pitnou vodu, pijte vodu a nepijte rum.” Alespoň tak to zpívá Jarek Nohavica ve známé písni. Ale v Karlových Varech se tato rada dost vymstila. Podle serveru iDNES.cz a Karlovarského deníku se až 40 lidí otrávilo závadnou vodou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Svinstvo proti chudejm lidem. Kraviny z EU, odhalil Václav Klaus mladší, jak to chodí ve sněmovně
Poslanec za ODS Václav Klaus mladší se ve svém komentáři pro server Novinky.cz rozepsal o tom, že málokdo si uvědomuje současnou míru ztráty suverenity naší země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Úspěšné hnízdění sokolů stěhovavých v Moravském krasu
Třetí rok po sobě, po předchozí padesátileté pauze, zahnízdili sokoli v Moravském krasu a jejich hnízdění bylo opět úspěšné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
STEM: Podpora našeho členství v EU prošla krizovým obdobím
Podpora Evropské unie se po odeznění ekonomické a migrační krize vrací na úroveň z počátku dekády, opětovný vstup do Unie by podpořilo 53 % občanů, 47 % by bylo proti. Stále ale podpora EU zůstává velmi nejistá, nezájem a skepse vůči konkrétním krokům EU přetrvávají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Další revoluce v protitotalitním ústavu? Ředitel může skončit kvůli vyšetřování rekonstrukce
Sesazení ředitele ústavu Zdeňka Hazdry je projednáváno Radou Ústavu pro studium totalitních režimů. Důvod k tomu, zprostit jej funkce, zavdalo policejní vyšetřování rekonstrukce sídla ústavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Na území Evropské unie se objevil mor malých přežvýkavců
Na území Evropské unie se v uplynulém týdnu poprvé objevila nebezpečná nákaza zvířat – mor malých přežvýkavců. Dvě ohniska byla postupně potvrzena na území Bulharska blízko hranic s Tureckem, kde se nemoc dlouhodobě vyskytuje. Infekce není nebezpečná pro člověka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Válek (TOP 09): Stále je co vylepšovat
TOP 09 v Brně sází na zkušené osobnosti – kandidátku povede Válek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Rosatom a EDF rozšiřují spolupráci ve výzkumu a vývoji
Během mezinárodního jaderného veletrhu World Nuclear Exhibition, který probíhal 26. až 28. června 2018 v Paříži, podepsala ruská korporace pro atomovou energii Rosatom a francouzský koncern EDF memorandum o porozumění v oblasti vědeckých, výzkumných a vývojových prací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Poslankyně Maxová: manželství homosexuálů je nesnadné téma, musíme se o tom hodně naučit. Kolega Brázdil by měl vážit slova
Komunisté se o víkendu dohodli, že vláda dostane jejich podporu, zároveň ale varují, že nebudou poslušně plnit požadavky vlády. Bez ohledu na důvěru se také ve Sněmovně hromadí nové návrhy zákonů, například ten o manželství homosexuálů, jenž dělí českou společnost i poslanecké kluby. Na toto téma tentokrát v pořadu Interview ČT24 promluvila poslankyně za hnutí ANO Radka Maxová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
BIS: Vláda navrhla významné posílení bezpečnosti České republiky
Vláda České republiky projednala a schválila novely několika zákonů (zákona o zpravodajských službách, zákona o Bezpečnostní informační službě a zákona o Vojenském zpravodajství), které předložila společně s premiérem Bezpečnostní informační služba (BIS). Podle ředitele BIS Michala Koudelky se jedná o významný krok k posílení bezpečnosti ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jelínková (Zelení): Je nepřijatelné, aby uhlobaroni a další fosilní magnáti vydělávali na úkor přírody
Komentář na facebookovém profilu ke druhému českému Klimakempu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Klukovi se líbí kluk (dívce dívka)
Prostě je to tak a on neví proč tomu tak je. Jeho spolužáci obdivně pokukují po dívkách, povídají si o nich, ale jeho to nezajímá. Má z toho sociální stigma a připadá si vyloučený. Obvykle svůj skutečný zájem začne maskovat a snaží se neprozradit. Začne hrát komedii, že to vidí stejně jako ostatní, ale nevidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Třicet tři úředníků Probační a mediační služby skládalo odbornou zkoušku
Po roce intenzivní přípravy nadešel v týdnu od 18. do 26. června pro 33 zaměstnanců Probační a mediační služby pomyslný den D v podobě odborné zkoušky, kterou musejí absolvovat všichni uchazeči o funkci úředníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Naprostý úpadek a nevkus, vyjádřil se předseda ODS Fiala k nové vládě
V České republice se střídají vlády rychleji než fotbaloví trenéři, říká předseda občanských demokratů Petr Fiala, který se netají svými vyhradami k nové Babišově vládě, jež je podle jeho slov na rozdíl od čtrnácti předchozích vlád za posledních pětadvacet let samostatné existence výrazně neobvyklá hned v několika směrech. „Její ustavení provází politický nevkus a představuje politické nebezpečí,“ píše ve svém komentáři na blogu serveru Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Fotbal? Politický úspěch Ruska. Naprosto skvělá země, píší média na Západě. A další informace
Ruská fotbalová reprezentace dokázala ve včerejším osmifinále fotbalového mistrovství světa vyřadit favorizované Španělsko. K rozuzlení došlo až během pokutových kopů, neboť základních 90 minut, stejně jako půlhodinové prodloužení, k výhře ani jednoho z celků nevedlo. Překvapivé vítězství zažívá Rusko na hřišti i mimo něj, jak se shodují mnohá světová média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
MŠMT: Náměstek Doleček zahájil činnost superlaseru ELI Beamlines
V laserové výzkumné infrastruktuře ELI Beamlines v Dolních Břežanech byl dnes poprvé spuštěn superlaser L3, nejvýkonnější laserové zařízení na světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Ve čtvrtek se rozhodne o budoucnosti svobodného internetu v Evropě
Ve čtvrtek 5. července bude Evropský parlament hlasovat o směrnici o autorském právu na jednotném digitálním trhu. Články 11 a 13 směrnice obsahují prvky cenzury jako je zavedení licencí za citaci krátkého textu a automatické filtry nahraného obsahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
TOP 09 předložila návrh: Týká se i volby prezidenta
Češi v cizině by mohli volit poslance i prezidenta korespondenčně, hlasovací lístky by posílali poštou. Změna by mohla zvýšit volební účast. Navrhly ji tři desítky opozičních poslanců v čele s TOP 09. Jejich novela volebních zákonů nyní čeká na posouzení vládou, v případě rychlého přijetí by mohla být použita za rok při volbách do Evropského parlamentu, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Vláda v demisi se letos poměrně rychle zadlužovala. Co na to Národní rozpočtová rada?
Během prvního letošního čtvrtletí stoupl vládní dluh ČR o více než 83 miliard korun. Nad takovým nárůstem dluhu je třeba pozvednout obočí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Český rozhlas vyhlašuje 22. ročník ankety Neviditelný herec
V přímém přenosu rozhlasového pořadu Tobogan v sobotu odstartovala posluchačská anketa Neviditelný herec, která každoročně oceňuje nejpopulárnější herecké výkony na vlnách Českého rozhlasu. Mezi nominovanými jsou Taťjana Medvecká, Jiří Lábus i Oldřich Kaiser. Hlasování potrvá až do 25. září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Paroubek: Proč kandiduji jako nezávislý? A proč právě v obvodě Ostrava-město?
Ostravská sociální demokracie mně navrhla, abych ve volebním obvodě v Ostravě-město kandidoval do Senátu jako nezávislý kandidát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
NPÚ: Novou kulturní památkou v Kraji Vysočina je židovský dům v Třebíči
Židovský městský dům v Třebíči, nazývaný také jako Dům Johela Begla, byl ve druhém čtvrtletí roku 2018 prohlášen za kulturní památku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Že potřebujeme dovážet pracovní síly? To je pěkný nesmysl. Klára Samková k tomu sepsala obsáhlé zamyšlení
Advokátka Klára Samková se na svém facebookovém profilu zamyslela nad budoucností ekonomiky 21. století.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Německé bulíky na našem nose. Analytik Štefec objevil v novinách závažnou zprávu, kterou české orgány ignorují
Zbrojní analytik Jaroslav Štefec zaznamenal, že bavorská zemská vláda v německém Pasově otevřela centrálu pohraniční policie. Němci však své zahraniční partnery ujišťují, že to nemá nic společného s uprchlickou krizí. Štefec německou stranu požádal, aby napříště lidem „nevěšela bulíky na nos“. Měli bychom se prý připravit na to, co může následovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zeman je nebezpečný, zaútočil Špidla. Vážený muž teď svědčí o Špidlovi: Byl jsem u toho, když jednu věc říkal a druhou dělal
Miloš Zeman je prý nebezpečný člověk. Tvrdí to alespoň expremiér Vladimír Špidla (ČSSD), a proto prý pracoval proti jeho zvolení prezidentem v roce 2003. Redakce PL Špidlovy výroky předložila významné osobnosti ČSSD Zdeňku Jičínskému, který coby pamětník Zemanova a Špidlova společného působení záležitost okomentoval. Své k věci řekl i hradní mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Změna předsedy Technologické agentury ČR
V pátek jsme se rozloučili s Petrem Očkem jako předsedou Technologické agentury ČR (TA ČR). V jeho křesle jej dočasně nahradí Pavel Komárek, který je členem předsednictva TA ČR již přes 6 let. Od července 2018 bude Petr Očko působit v roli náměstka pro řízení sekce technologie 4.0 Ministerstva průmyslu a obchodu. Tato nová sekce se bude koncepčně věnovat podpoře nových technologických trendů. Logicky tak Petr Očko naváže na své působení v TA ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
STAN: Rozumné hospodaření, nerozumné obcházení komisí
Karlovarský kraj schvaloval 21. června na zasedání zastupitelstva závěrečný účet za rok 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Roman Onderka vzkazuje Pochemu: Nešli jsme do vlády kvůli křeslům pro některé členy. Nejsem zastáncem války s prezidentem za každou cenu
ROZHOVOR Podle poslance a místopředsedy ČSSD Romana Onderky by sociální demokracie neměla jít do střetu s prezidentem a premiérem kvůli obsazení křesla ministra zahraničních věcí. „Budeme se na to muset dívat pragmaticky, bude to předmětem velké diskuse, ale skutečně nejsem zastáncem války za každou cenu. A už vůbec ne s prezidentem nebo premiérem. Spory se mají vést o ideové věci. Sociální demokracie nešla do vlády kvůli postům nebo křeslům pro některé členy,“ prohlásil bývalý primátor Brna Roman Onderka v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 19:34, zobrazit podobné
Nedovolíme Babišovi, aby si přisvojoval úspěchy jiných, vzkázala z rádia komunistka Konečná
Europoslankyně Kateřina Konečná (KSČM) v pondělních Dvaceti minutách Radiožurnálu popsala, co bude muset dělat předseda vlády Andrej Babiš, pokud si bude chtít udržet přízeň komunistů. Bez nich ztratí parlamentní většinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
František Kuba: Jsme šťastný národ?!
Dříve jsem si myslel, že národ je tvořen jednotlivci, rodinami, rody, kteří mají přibližně totožné, nebo nepříliš rozdílné preference. Nicméně uznávají určité symboly, které mají v jejich vědomí a nevědomí vyvolávat pocit sounáležitosti s daným uspořádáním společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Výstava v Senátu připomíná vznik československého státu
Ode dneška můžete ve Valdštejnské zahradě zhlédnout výstavu „Československo v proměnách Evropy 20. století “, která vznikla při příležitosti letošních oslav 100. výročí ustavení samostatného československého státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Dvacet let od otevření první mešity v ČR. ČT přinesla živý vstup s agitací a pozvánkou
Je to dvacet let od otevření první mešity v České republice, informovala Česká televize. „Nízká, nenápadná budova bez minaretů“ stojí v Brně. Veřejnoprávní médium odvysílalo na kanále ČT24 před polednem přímý vstup ze zmíněné mešity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kuba (ODS): Chci, aby Budějovice zase byly opravdovou krajskou metropolí
Českobudějovická ODS představila svoji kandidátku pro podzimní komunální volby. Lídrem a kandidátem na primátora Českých Budějovic je Martin Kuba, který se rozhodl kandidovat na tento post, a zároveň přivedl na kandidátku i řadu nezávislých osobností spojených s Českými Budějovicemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Stanislav Novotný: Kdo odkáže úřady cizích států do patřičných mezí?
V roce 1961 podepsala někdejší ČSSR Vídeňskou úmluvu o diplomatických stycích. Tato úmluva byla ratifikována a v roce 1964 vstoupila v platnost i pro Československo. Česká republika – jako právní nástupce ČSSR a ČSFR – je touto úmluvou vázána a stejně tak jsou její ustanovení závazná i pro země, se kterými ČR udržuje diplomatické styky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Pokladní plnění státního rozpočtu za leden až červen 2018
K 30.6.2018 dosáhly celkové příjmy státního rozpočtu 688,1 mld. Kč, celkové výdaje 694,0 mld. Kč a schodek hospodaření 5,9 mld. Kč (v červnu 2017 vykázán přebytek 4,6 mld. Kč).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
FAEI.cz: Kroj může při správné péči sloužit i sto let, říká Gabriela Mahdalová
„V současné době se na Slovácku šitím krojů zabývají dvě větší krojové dílny a ostatní jsou živnostníci na volné noze. Přivydělají si tak i zkušené ženy v důchodu. A mají logicky jiné ceny, než ti, které řemeslo živí. Momentálně poptávka po krojích převažuje,“ říká v rozhovoru pro portál Finanční a ekonomické informace (FAEI.cz) Gabriela Mahdalová, specialistka na šití slováckých krojů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Krčil (Soukromníci): V Liberci do toho jdeme samostatně
Soukromníci v Liberci se po oblastním zasedání strany rozhodli, že postaví do podzimních komunálních voleb samostatnou kandidátku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Věřící za manželství pro gaye a lesby: Všichni jsme přece děti Boží
Otevřený dopis poslancům a poslankyním PS PČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
BMW zve zájemce na premiérovou motoškolu do Mostu
Společnost BMW Motorrad Česká republika uspořádá 7. srpna v areálu mosteckého autodromu premiérovou motoškolu. Teoretická část se uskuteční ve výstavní a přednáškové síni Auto Gallery, praktická pak na výcvikových plochách polygonu a přilehlé offroadové dráze. Vše pod dohledem zkušených instruktorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vměšování, protektorát, kolonizátoři. Bývalý policejní prezident sepsal, co všechno tu provádí ambasáda USA
Bývalý prezident Policie ČR Stanislav Novotný ve svém komentáři rozebírá působení americké ambasády v České republice. Naráží na to, že v rámci platné Vídeňské úmluvy o diplomatických stycích je práce zahraničních ambasád v daných státech jasně definována. USA v Česku se podle toho prý nechovají a vměšují se do naší politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ČNB: Inflační očekávání finančního trhu
Měření inflačních očekávání finančního trhu, jako standardní analytický přístup centrálních bank, zaujímá významné místo především v měnověpolitickém režimu tzv. inflačního cílení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Dlouholetý krajský tajemník a jihlavský radní Antonín Holub dostal ocenění
Dlouholetý krajský tajemník KDU-ČSL Vysočina, jihlavský radní a také otec šesti dětí Antonín Holub byl u příležitosti Dne KDU-ČSL v Ostravě (9. 6. 2018) oceněn tzv. čestným členstvím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: S ochranou vodárenských nádrží pomůžou policisté se psy
Suché období, se kterým se Česká republika potýká už několikátý rok, s sebou nese zvýšenou potřebu péče o vodní zdroje. Mimořádnou ochranu je pak třeba věnovat zdrojům vodárenským. Povodí Moravy proto zahájilo na vodárenských nádržích na Vysočině spolupráci s Krajským ředitelstvím Policie ČR, oddělením služební kynologie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kučera (TOP 09): Spojili jsme se PRO LEPŠÍ LOUNY
Celkem pět zastupitelů města, kteří kandidovali v posledních volbách za tři subjekty, spojilo své síly a budou obhajovat svůj mandát na kandidátce PRO LEPŠÍ LOUNY.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zaujalo i Jaromíra Soukupa, bude to mít soudní dohru: Kauza mámy, která chce proplatit léčbu svého syna. Došlo ke zlomu
KAUZA Případ chlapce, kterému Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) odmítla proplatit léčbu onemocnění očí, tzv. keratokonu, čeká pokračování. VZP se proti rozsudku soudu, který dal chlapcově matce Monice Hutníkové za pravdu a rozhodnutí pojišťovny operaci neproplatit zrušil, odvolala prostřednictvím kasační stížnosti. Spor, na jehož počátku stála neochota pojišťovny zaplatit operaci ve výši přibližně 13 tisíc korun, tak bude mít dohru u Nejvyššího správního soudu v Brně. Ve věci se začalo angažovat i Ministerstvo zdravotnictví. A jeho postoj k případu do karet největší zdravotní pojišťovně v Česku příliš nehraje. Případem sporu rodiny Hutníkových s největší zdravotní pojišťovnou v Česku se již zabýval i Jaromír Soukup na TV Barrandov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Míra zadlužení meziročně klesla
Deficit a dluh vládních institucí za první čtvrtletí roku 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ČSSD: Zahraniční mise z programového prohlášení vlády nevypadly
Celá řada médií informuje o tom, že z aktuálního programového prohlášení nově jmenované menšinové vlády ANO a ČSSD „vypadlo oproti květnovému programovému prohlášení posílení zahraničních misí armády“. Sociální demokracie takto prezentované zprávy považuje za dezinformace, které poškozují včera jmenovanou vládu a ČSSD samotnou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Nevkus, úpadek, diletantismus. To čeká šéf ODS Fiala od Babišovy vlády
Inkoust na podpisech nových ministrů ani nestačil pořádně zaschnout a profesor Petr Fiala, předseda ODS, už ví, že tuto vládu nechce. Na serveru Fórum24.cz zveřejnil svou zdrcující kritiku nové vlády. Posluhovačství, diletantismus, nevkusné výročí, Petr Fiala tepe koalici ČSSD a ANO podporovanou komunisty ze všech stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Vyřídit si nový řidičák přišlo za dopoledne přes šest tisíc lidí, více než je denní průměr
Nový řidičský průkaz si přišlo během dopoledne vyřídit 6328 lidí na všech 206 úřadech obcí s rozšířenou působností, což je o 1 328 lidí více než je denní průměr podaných žádostí. První den je možnost vyřídit si řidičský průkaz, paměťovou kartu do digitálního tachografu nebo průkaz profesní způsobilosti řidiče kdekoliv a bez papírové fotky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Většina Čechů už zase chce být v EU. Ale...
Podpora členství v Evropské unii se v Česku vrátila na úroveň z počátku dekády. Pro opětovný vstup země do EU by nyní hlasovalo 53 procent lidí, což je o čtyři procentní body více než na jaře 2011. Proti loňskému roku se podíl lidí, kteří by ho znovu podpořili, zvýšil o osm procentních bodů. Vyplynulo to z aktuálního průzkumu agentury STEM, která jeho výsledky dnes poskytla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Individuální vzdělávání zjednodušeno nebude. Piráti rozhodnutí Sněmovny kritizují
Piráti dlouhodobě prosazují svobodu volby v přístupu ke vzdělání. Považují proto za chybné, že Sněmovna v pátek nepřijala pirátský pozměňovací návrh školského zákona, který by zjednodušil možnost individuálního vzdělávání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
SFŽP: Češi podporují ochranu přírody a životního prostředí. Omezit se však chce jen menšina
Masarykova univerzita připravila první rozsáhlou studii postojů Čechů k přírodě a životnímu prostředí. Kniha nabízí souhrn více než 80 průzkumů veřejného mínění z posledních let a výsledky nového výzkumu, který proběhl na reprezentativním vzorku 2 673 respondentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova získala dva unikátní dokumenty z historie české a evropské vzdělanosti
Univerzita Karlova získala ze soukromé sbírky dvě vzácné písemnosti, jež mají mimořádný a unikátní význam nejen pro počátky naší almy mater, ale i pro dějiny celé naší země a vzdělanosti obecně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Německá politická krize může dopadnout na euro i na korunu
Začíná první prázdninový týden, který by za normálních okolností měl být velice klidný. Spojené státy slaví Den nezávislosti a my v Čechách Cyrila a Metoděje s Janem Husem. Nakonec ale může být kvůli politickému napětí a obchodním přestřelkám na trzích živěji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Bavorsko otevřelo v Pasově centrálu pohraniční policie. Dotkne se to i Česka
Největší německá spolková země Bavorsko dnes otevřela v Pasově centrálu své vlastní pohraniční policie, která tak zahájila svou činnost. Bavorsko ještě zintenzivní preventivní příhraniční kontroly u hranic se sousedními zeměmi – tedy s Rakouskem a s Českem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Dvouletý (Soukromníci): Jak na komunální volby? Důvěryhodné osobnosti a jasný program
Soukromníci ve Zlínském kraji vstupují do letošních komunálních a senátních voleb s nemalými ambicemi. Vždyť právě Zlínský kraj byl v posledních letech velmi úspěšnou „líhní“ politického úspěchu Strany soukromníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Eman Pluhař: Migrace z Třetího světa si vynutí nový dialog Severu a Jihu
Jak už básník Nezval pravil: „Je tu něco těžšího, co drtí...“ a tak svět vyhozený z pantů nesténá jen pod váhou volební nehody v USA. Bernd Ulrich z Die Zeit nehledá proto vysvětlení na „velké šachovnici“, ale v hlubších příčinách a otázkách doby: epochální ztráty moci Západu a „efektu hrdla láhve“ mezi potravinovými zdroji a růstem světové populace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
dTest: Jak na opalovací přípravky? Chytře a mazaně
Cílem opalovacích přípravků je poskytnout ochranu před ultrafialovými složkami slunečního záření, které mají negativní účinky na lidský organizmus. Aby fungovaly tak, jak mají, je důležité znát pravidla správného výběru a aplikace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Opilý Kalousek smrdí už v poledne. Jaromír Soukup drtil „vydloubnutou“ TOP 09
V pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa se tentokrát mediální magnát a vlastník TV Barrandov věnoval nejen svému oblíbenému politikovi Miroslavu Kalouskovi, ale také vrcholným evropským činitelům, jako jsou Angela Merkelová nebo Emmanuel Macron. Pozornosti neušel ani Rambohafík Karly Šlechtové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zimola močí proti větru: Poche by se měl vzdát ministrování
První místopředseda ČSSD Jiří Zimola se v rozhovoru pro server Novinky.cz nechal slyšet, že europoslanec Miroslav Poche by se měl vzdát nominace na post šéfa diplomacie. Zimola míní, že ČSSD musí brát ohledy na názor prezidenta Miloše Zemana, premiéra Andreje Babiše (ANO) i komunistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Nedá se to stihnout
Je sobota a dopoledne se ve Větrném Jeníkově koná tradiční Běh okolo Větrného Jeníkova. Zároveň také dopoledne v Kněžicích začínají dobrovolní hasiči slavit 140 let od svého založení. Hned po poledni zahajuje v Telči Milena Blažková výstavu „Poznej dědictví UNESCO“ a zároveň v tomtéž čase začíná setkání rodáků v Dušejově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Pražští hygienici kontrolují provozovny rychlého občerstvení na koupalištích
Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen "HSHMP"), jako věcně a místně příslušný orgán ochrany veřejného zdraví v metropoli, se i letos zaměřuje na kontroly provozoven rychlého občerstvení a stravovacích služeb v areálech pražských koupališť. Za loňskou letní sezónu HSHMP provedla 40 kontrol na čtrnácti pražských koupalištích. 14 kontrolních akcí proběhlo již letos a další budou pokračovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Výsměch a provokace Daniela Hermana v Ležácích. Stále je to slizký gauner. Senátor Veleba promluvil
ROZHOVOR „Beru to jako provokaci a výsměch a myslím si, že podobně to vnímá většina účastníků. Zvláště ti starší účastníci piety, kteří se přijdou poklonit obětem nacistických vrahů každý rok a dost často s sebou berou děti svých potomků, to nesou velmi těžce. Berou to tak, že možná předci oněch pro Hermana ‚milých krajanů‘ se podíleli na zvěrstvech páchaných na jejich krajanech, tedy Češích a Slovácích, a to nejenom v Ležácích,“ říká senátor SPO Jan Veleba o účasti Daniela Hermana na pietním aktu v Ležácích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Meč nad Merkelovou. Může dopadnout rychle
S tím, jak německý ministr vnitra Horst Seehofer včera nabídl svou rezignaci z pozice ministra a zároveň i z pozice předsedy bavorské CSU, kterou vede od roku 2008, může dojít až k rozpadu německé vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova zakládá samostatnou dceřinou společnost pro přenos vědeckých poznatků do praxe
Univerzita Karlova posouvá hranice v oblasti praktického využití a financování vědy, výzkumu a inovací v České republice. Jako první vysoká škola se rozhodla založit stoprocentně vlastněnou dceřinou společnost s názvem Charles University Innovations Prague, s.r.o., zkráceně CUIP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zelení: Pane Brázdile, vyzýváme vás k omluvě všem dotčeným a k rezignaci
Otevřené dopisy poslanci Brázdilovi a premiérovi Babišovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Český rozhlas představí hrady a zámky v rámci projektu Hradozámecké léto
Téměř sto českých, moravských a slezských hradů a zámků představí během prázdnin projekt regionálních stanic Českého rozhlasu a Národního památkového ústavu Hradozámecké léto. Tradiční výletní cíle představí v přímém přenosu rozhlasové osobnosti Naďa Konvalinková, Ondřej Kepka, Jan Přeučil, Ota Jirák, Zdeněk Junák a Pavel Nový. Součástí Hradozámeckého léta jsou také koncerty a velká posluchačská soutěž.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Lidovec Benešík: Babiš neúspěchy hází na ostatní a úspěchy si přivlastňuje. To umí výborně. Ale projeďte se po D1
ROZHOVOR „Schopnost Andreje Babiše socializovat a posunovat nezdary na ostatní a přivlastňovat si jiné vlastní úspěchy je opravdu naprosto famózní. Poměrně často jsme to zažívali,“ vzpomínal v rozhovoru na minulou vládní koalici šéf evropského výboru Sněmovny a místopředseda KDU-ČSL Ondřej Benešík. V samostatné České republice jsme podle něj neměli horší vládu ohledně staveb v dopravní infrastruktuře, ale Babiš si stále vystačí s tvrzením, jak vše zrychlí a zlepší. „Ale projeďte se po dálnici D1,“ vyzval Benešík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Dobytek! Pořad Václava Moravce má vyhrocené pokračování
Ve včerejších Otázkách Václava Moravce na ČT24 se nechal předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek slyšet, že informace v trestním spise ohledně stíhání Andreje Babiše (ANO) jsou podle něj poměrně závažné. „Trestní stíhání je pravděpodobně oprávněné,“ řekl. Na to zareagoval Jaroslav Faltýnek (ANO) a začala smršť i na sociálních sítích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Past jménem Babiš
A.Babiš ukázal dalším následovatelům že pro voliče není důležitý obsah politiky, ale pouze její forma.Stačí opakovat fráze a mít vliv na sdělovací prostředky a fikce je hotová.Je pak otázkou, zda se ještě dá hovořit o demokratické a svobodné soutěži.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Milovníci EU se osypou hrůzou. Zpráva z USA jim nabourá svět
Americký prezident Donald Trump se netají tím, že mu dovoz produktů z EU leží v žaludku. Ale v novém interview s americkou televizí Fox News zašel ještě dál než normálně. Přirovnal EU ke komunistické Číně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČMKBK: Zemní plyn zdražil
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo ve 26. týdnu uzavřeno 219 kontraktů na dodávku 193,1 tisíce MWh zemního plynu a elektřiny pro konečné odběratele v hodnotě 165,5 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Česká republika nepotřebuje žádný diktát z Evropské unie
Česká republika má na to, aby měla statut suverénního státu, který budou ostatní země plně respektovat. Tuto roli již úspěšně plnila pod názvem Československo za vlády prezidenta T. G. Masaryka v období mezi první a druhou světovou válkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL se dohodla s ministryní pro místní rozvoj na společných krocích při řešení bytové krize
Analýza potřebnosti dostupného bydlení, vznik rady vlády pro koordinaci výstavby bytů nebo jednání s Evropskou investiční bankou. Na takových krocích se dohodl místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek na společném jednání s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou (ANO). Schůzka se uskutečnila ve středu 27. června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Trump odchází ze Sýrie a chce za to pomoc Ruska proti Íránu
Damašek i Moskva chtějí, aby americké jednotky ze syrského území odešly, ale je otázkou, zda je to při pohledu na „realitu v terénu“ dostatečně „velký americký dar“, aby Putin Trumpovi padl k nohám nebo mu nabízel nějaký významný ústupek na výměnu. Vše totiž napovídá, že USA odejdou – nebo budou donuceny odejít – samy, a to dřív nebo později.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Míra nezaměstnanosti zůstává stejná
Míry zaměstnanosti, nezaměstnanosti a ekonomické aktivity za květen 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš: Merkelová mě šokovala
Premiér Andrej Babiš se na svém facebookovém profilu pozastavil nad slovy německé kancléřky Angely Merkelové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
NKÚ: Významné chyby v účetnictví Ministerstvo obrany odstranilo
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil vedení účetnictví a sestavení účetní závěrky Ministerstva obrany (MO) za rok 2017. Zaměřil se také na závěrečný účet a na údaje, které MO předkládalo v roce 2017 pro hodnocení plnění státního rozpočtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
To je ptáček, ten Horáček: Ukazuje se, co měl exčlen ČSSD zfixlovat ve zdravotnictví
„Je to sice delší, ale za to horší cestou,“ pravilo se v české klasice Sněženky a machři. A stejným způsobem by se dal popsat styl podnikání Tomáše Horáčka, muže, jenž vysoutěžil 25 zakázek z Bulovky a pak je zadal subdodavatelům. Nyní ho vyšetřuje policie. Se zprávou přišla MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Bývalá firma pana premiéra se bojí, že by někdo kontroloval její střeva
Komentář na facebookovém profilu k vrácení dotace na Čapí hnízdo
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Špidla: Zeman pohrdá lidmi. Sprostě jim nadává. Neměl by být prezidentem
Expremiér a expředseda ČSSD Vladimír Špidla se rozhovořil pro server Aktuálně.cz o aktuální politické situaci. Mimo jiné se obul do prezidenta Miloše Zemana, o němž řekl, že pohrdá lidmi a není sociálním demokratem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ZP MV ČR: Žloutenka zabije ročně až 1,5 milionu lidí na světě
Hepatitida neboli lidově žloutenka je vážné onemocnění vyvolávající zánět a další postižení jater. Vyskytuje se po celém světě a její následky nejsou zanedbatelné. Jen žloutenka typu B má dle odhadů na svědomí až 1,5 milionu úmrtí ročně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Dnešní ohrožení nepřichází z Východu, z Ruska, z Putina, nebo z Číny
Vystoupení na úvodním představení Manifestu IVK proti liberální demokracii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
VLS: Na Běhej lesy měl premiéru Slavkovský les
V pořadí již čtvrtý závod seriálu Běhej lesy 2018 odstartoval v sobotu 23. června 2018 v nádherné chráněné krajině Slavkovského lesa na západě Čech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Peníze pro Afričany a neziskovky. Co se odsouhlasilo na summitu EU a příliš se o tom nemluví
Téměř celou noc ze čtvrtka 28. 6. na pátek 29. 6. 2018 jednali v Bruselu na Evropské radě šéfové států a vlád členských států EU o reformě společné azylové politiky – označované jako Dublin IV. Zástupcům „rebelujících zemí“, které odmítají přijímat migranty, se s pomocí Rakouska a Itálie podařilo vyvzdorovat vypuštění mechanismu na povinné přerozdělování migrantů. A pokut pro státy, které migranty odmítají přijímat. Jednání o zřízení Evropské agentury pro azyl, která by místo členských států měla rozhodovat o tom, kdo se do Evropy dostane legálně, však budou pokračovat. Včetně účasti UNHCR a neziskovek. Premiéři rovněž rozhodli, že EU bude africkým státům platit „migrační výpalné“ podobně jako Turecku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Lachnit (ANO): Šachový turnaj SENIOR-KA oslaví dvacetiny
Radní MČ Praha 5 Petr Lachnit zve na 20. ročník šachového turnaje SENIOR-KA 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: Dva názory na Summit Putin-Trump
Schůzka Putina s Trumpem, které se tzv. hluboký stát (vojensko-bezpečnostní komplex, neokonzervativci a zpravodajské služby), snažil zabránit vymyšlenou aférou Russiagate a jejím následným protahovaným vyšetřováním, byla konečně sjednána.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Odstartovala soutěž Česko je super! Tak to vyfoť!
V rámci oslav stého výročí vzniku Československa a 51. ročníku Mezinárodního filmového festivalu filmů s cestovatelskou tematikou Tourfilm probíhá soutěž o nejlepší fotografii. Účastnit soutěže se může každý, fotografie vyjadřující národní hrdost ale musí vzniknout v České republice, každý může přihlásit právě jeden snímek. Cílem soutěže je zvýšit povědomí o letošním jubileu založení Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Debilní Češi, proč fandíte Rusku? Silný národ, hrdinové! Po fotbalu se diváci přesunuli na internet. A děly se věci
Fotbalisté Ruska vyřadili překvapivě v osmifinále mistrovství světa po penaltovém rozstřelu Španělsko. Po prodloužení byl stav 1 : 1, na penalty domácí uspěli 4 : 3. A sociální sítě se začaly hemžit reakcemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 08:34, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Soudruzi vyměnili myšlenku revoluce za křesla
Komentář na facebookovém profilu k podpoře KSČM vládě Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Lidé z Drahošova týmu založili spolek, vede ho exdiplomat Kolář. Chtějí podpořit prozápadní politiky
Část spolku tvoří někdejší volební tým neúspěšného prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 2.7.2018 v 06:36, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Zrušení pokut za pár piv pro vodáky
Vystoupení v Poslanecké sněmovně na 16. schůzi k zákonu o vnitrozemské plavbě ze dne 27. června 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
STAN: Ve Zlíně požádá voliče o důvěru z pozice lídra Miroslav Adámek
Starosty a nezávislé (STAN) povede v říjnových komunálních volbách ve Zlíně z pozice lídra kandidátky Miroslav Adámek. Současný primátor má v hnutí jednoznačnou podporu a pokusí se podruhé obhájit svou pozici na radnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Jermanová: Chceme získat a udržet zejména bonitní turistickou klientelu
Cílem Memoranda o spolupráci v oblasti cestovního ruchu – spolupráce „TouchPoint“ je podpora cestovního ruchu a přilákání zejména movité klientely. Dokument podepsali zástupci Letiště Praha, České centrály cestovního ruchu – CzechTourism, Prague City Tourism a Středočeského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Bavorsko slavnostně otevře centrálu své pohraniční policie
Největší německá spolková země Bavorsko, která sousedí s Českou republikou a Rakouskem, dnes v Pasově slavnostně otevře ředitelství své vlastní nově zřízené pohraniční policie. Na slavnostní ceremonii promluví bavorský premiér Markus Söder a bavorský ministr vnitra Joachim Herrmann.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Babiš: Největší úspěch naší vlády. Žádní migranti. A takto jednám s Macronem
Co si člověk nepochválí sám, to prostě nemá. Andrej Babiš zveřejnil svou reakci na summit členů EU, dohodu o migračních centrech a setkání s Emmanuelem Macronem na síti Facebook. Popisuje náročné jednání a své úspěchy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zločin, pane Babiši, a vy nic neděláte. Modlím se, aby přišla krize. Drsný pohled na to, co čeká naše hospodářství
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI Skutečně hospodářský zločin, smrtelný a neodpustitelný politický hřích. Tak nazvala navrhovaný rozpočet se schodkem ekonomka z Masarykovy univerzity Hana Lipovská: „Není přece možné v době růstu plánovat státní rozpočet se strukturálním deficitem padesát miliard korun. Za takový návrh státního rozpočtu by náš první ministr financí Rašín poslal vládu pod kuratelu.“ V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Lipovská zároveň upozornila, že období růstu dlouho trvat nebude, navíc současná vláda je pro složité období, které nás v dnešní Evropě čeká, zoufale málo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist