Oficiální zpravodajská média

Vědci podepisují petici za odvolání ministryně Malé. Páchala prý „protiprávní činy“
Ministryně spravedlnosti Taťána Malá by měla být odvolána. Alespoň to si myslí ti, kteří podepsali petici. Jde o lidi působící na vysokých školách, podepsat ji však může každý. O petici informuje server Forum24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Michael Kocáb chtěl předat Rolling Stones tričko s Havlem. Neuspěl. A potom na pódiu „prudil s agitkou“
Pražský výběr Michaela Kocába byl předskokanem kapely Rolling Stones, která včera vystoupila v pražských Letňanech. Rozhovor s Kocábem přinesl server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Novičok: Dva lidé byli prý otráveni omylem. Leží ve stejném špitále jako Skripalovi
Toxická látka, kterou se otrávil pár v Salisbury, byl opět novičok. Potvrdila to Londýnská městská policie pro americkou televizi CNN. Jsou údajní ruští agenti lajdáci, kteří nechávají novičok jen tak válet, kde je napadne?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Moravský znak a vlajka
Na svátek patronů Moravy a Evropy sv. Cyrila a Metoděje 5. července se vyvěšuje moravská vlajka. Přibližme si vývoj moravského znaku i vlajky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ty šmejde! Kalouskovi a jeho přátelům se stala na katolické pouti nepěkná věc
Miroslav Kalousek jde do sebe. Někdejší předseda TOP 09 zásobuje své příznivce četnými příspěvky na sociální síti Twitter. Tentokrát jde o Velehrad a zpolitizování celé akce. Někdejší mluvčí KDU-ČSL Alexandra Alvarová sdílela na sociálních sítích fotku brožurky, kterou obdržela na Velehradě. Vyfocený text pochází z dílny Andreje Babiše. Kalousek se ironicky diví, že tam Babiš nepíše o „Kalouskových tunelech“ v případě církevních restitucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Blíží se prý nová krize, kterou si Česko „odsere“ skoro nejhůře. Padla i slova o válce
Slovutný český ekonom Pavel Kysilka se obává nové ekonomické krize. Prý přijde co nevidět a Česká republika je jednou ze zemí, která může být zasažena vůbec nejhůře. Kysilka své obavy vyjádřil v rozhovoru pro Hospodářské noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 07:35, zobrazit podobné
ČT se snažila koupat Foldynu za komunisty, on ale vytáhl Václava Havla
Večerní Události, komentáře přinesly diskusi s poslancem Jaroslavem Foldynou (ČSSD) a se zlínským hejtmanem Jiřím Čunkem (KDU-ČSL). Jak uvedl reportér Martin Řezníček, KSČM se připravuje na podporu vlády. I přes neúspěch v posledních volbách budou mít komunisté fakticky největší moc od roku 1989. KSČM vypracovala tzv. toleranční smlouvu, kterou by příští týden mělo podepsat hnutí ANO společně s komunisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Konzervativní myslitel: Postupná likvidace naší civilizace, s tím už přece přišel Havel. Jsme kolonií Německa. Babiš to myslí dobře, chce pracovat pro občany
ROZHOVOR „Babiš nemá jiný program než sliby. Celá jeho programová vize není nic jiného než slib, co všechno pro občany udělá. Myslí to dobře, chce pro občany pracovat, chce jim ukázat, že má výsledky. Je jasné, že tím může být politicky úspěšný. Tato metoda populismu má jednu velkou nevýhodu. Jakmile to všechno nepůjde tak, jak slíbil, velmi rychle poletí dolů, protože jinou vizi nemá,“ říká konzervativní spisovatel Vlastimil Podracký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ivan Přikryl: Hrozí nám bytová krize? Nebo se v ní již nacházíme?
Když vycházíte z mediálního prostoru, a hledáte odpověď na tyto otázky, pak naleznete protichůdné argumenty. Naší republice se ekonomicky daří, uznávají to i v zahraničí [1] . Platy rostou, nezaměstnanost se snižuje. Není žádný důvod toto zpochybňovat, ač statistici tvrdí, že mnohá čísla jsou velmi zavádějící, průměrování je velmi ošidné. Ale nepochybně se daří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Krčál: Důchodovou reformou se bude zabývat pracovní skupina
Komentář na facebookovém profilu k důchodové reformě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petice: Vraťte státní znak na hokejové dresy!
Žádáme o návrat k původní podobě dresu se státním znakem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ne, není to hoax. V Británii skutečně zakázali holčičkám sukně
Britské školství jde zase o jeden progresívní krok vpřed. A tento krok učiní v kalhotách, protože sukně mají ze středních škol zmizet. Zatímco kdysi dávno sufražetky bojovaly o právo nosit kalhoty, nyní to vypadá, že jim nic jiného než kalhoty nosit nezbyde. Zprávu jako první otiskl prestižní britský deník The Times. Část české veřejnosti ovšem odmítá informaci uvěřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Za srandou kolem králíků paní Malé se dějí zásadní věci. Obeznámený Bohumil Pečinka upozorňuje na snahy Šlachty i povýšení Ištvanovy pravé ruky
Komentátor Bohumil Pečinka se na webu E15.cz rozhovořil o politizaci justice. A to v souvislosti s novou ministryní spravedlnosti Taťánou Malou a jejím skandálem ohledně opisování diplomových prací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí žádný soud ohledně zprávy OLAF neprohrálo
Ministerstvo financí žádný soud o zveřejnění zprávy OLAF neprohrálo. Interpretace, že zveřejnění zprávy nařídil Ministerstvu financí soud, je naprosto zkreslená. To ostatně jasně dokládá text usnesení soudu, jehož výklad prezentovaný sdružením Kverulant nelze vnímat jinak, než jako vlamování se do otevřených dveří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 22:35, zobrazit podobné
A takto na Bulovce létaly miliony. Podnikatel se rozhodl promluvit
O podivných zakázkách kolem Nemocnice na Bulovce informoval již delší dobu, nikdo ho ale neposlouchal. Podnikatel Alexandr Rusevský celou věc dokonce řešil s Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže. V rozhovoru pro server iRozhlas.cz popsal, jak na něj někteří lidé tlačili, a dokonce se ho snažili uplatit. Šlo o miliony korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
František Dostál: Bude v Evropě čím dál veseleji?
Fotoblog Františka Dostála
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Polčák (STAN): Evropský parlament promarnil šanci hledat kompromis o ochraně duševního vlastnictví
Vyjádření ke směrnici o autorském právu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Okamura chce rozvrátit státní finance a je nevolitelný
Na rozdíl od kolegy Aleše Preslera vím, proč jsou pro mě SPP a její neomarxistický šéf nevolitelní. Argument, že všichni jsou proti němu a tak ho na truc budu volit, považuji za hodně dětinský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jiří Čunek: Havel měl být ráznější a zrušit komunisty rovnou. Teď bychom nemuseli řešit, že na nich stojí vláda
Zlínský hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL) se domnívá, že prezident Václav Havel měl být ráznější a měl zrušit KSČM. Podle jeho slov by se pak strana dnes nepodílela na vzniku vlády. Slova zazněla v pořadu Události, komentáře na ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Legendární značka Harley-Davidson odstartovala oslavy 115. výročí
Praha se stala na několik dní hlavním městem motorkářského světa. Zájem o vstupenky v posledních dnech předčil očekávání organizátorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Moravské divadlo Olomouc: Jeviště čeká o prázdninách renovace
Divadelní sezona skončila, ale jeviště Moravského divadla nezůstane o prázdninových měsících opuštěné. Zaplní ho dělníci, kteří uvedou do provozu několik let nefunkční propadlo, oprav se dočká také prostor orchestřiště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 19:34, zobrazit podobné
Armáda zkouší novou taktiku náboru. V Praze na srazu motorkářů
Nové rekruty se armáda pokusí získat na srazu příznivců motocyklů Harley-Davidson, který dnes začal v Praze. Na pražském Výstavišti představí svou současnou i historickou techniku nebo předvede ukázky boje zblízka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka Šabatová: Napadají mě a urážejí. V Ústí Romové neseženou levný byt, jiní lidé ano
Ombudsmanka Anna Šabatová se v rozhovoru pro Aktuálně.cz rozhovořila o tom, že v Ústí je možné sehnat levný byt, i když člověk není Rom. „Bydlení není dárek navíc, ale základní potřeba,“ podotkla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ekonom, bývalý místopředseda Zemanovců: Nůžky mezi lidmi se extrémně rozevírají. Měli jsme hospodářský růst, ale mnoha lidem nepomohl vůbec
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI „Voliči rozdali karty, se kterými se těžko hrají mariáš i kanasta. Navíc od svých stran požadují, aby se pevně držely toho, co bylo řečeno před volbami. Ve chvíli, kdy jsou jenom postoje ‚s ANO nikdy‘, ‚s KSČM nikdy‘ a proti stojí ‚Babiš jediný kandidát na premiéra‘, jste v patové situaci. A když voliči dávají najevo svým stranám, že jim neodpustí porušení těch silných předvolebních slov, tak co chcete dělat?“ vysvětluje obtížné sestavování vlády ekonom a vysokoškolský pedagog Luboš Smrčka, bývalý místopředseda Strany práv občanů. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se věnuje například i problému exekucí, příčinám migrace, rozporům mezi USA a Evropou či jak je to s nebezpečností Ruska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Budeme dřít, ale prachy shrábne někdo jiný. Ekonom tvrdě popsal, jak dnes vypadá česká ekonomika
Skončí Česká republika z pohledu ekonomiky jako pouhý nosič vody pro ostatní? I to je prý možné. Ekonom a majitel investičního fondu QUANT Aleš Michl vidí takovou hrozbu jako reálnou. O své predikce se podělil pro server idnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
iROZHLAS.cz: ANO vrátí dar od podnikatele Horáčka
Hnutí ANO vrátí dar, který dostalo od podnikatele Tomáše Horáčka, který je trestně stíhán v souvislosti se zadáváním zakázek v Nemocnici Na Bulovce. Serveru iROZHLAS.cz to řekl premiér a předseda ANO Andrej Babiš. Firma Active Vision spojená s Horáčkem přispěla ANO na kampaň v roce 2014 nepeněžitým plněním v hodnotě 362.000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Paroubek: Nenapravitelný Holec
Když jsem si před rokem touto dobou přečetl komentář z pera politického „experta“ Českého rozhlasu Hofmana inspirovaného vlivovou agenturou Bison&Rose o tom, že bych neměl usilovat o to, stát se členem ČSSD, neboť pak tato strana nebude schopna získat ve volbách do sněmovny 20 % hlasů, považoval jsem to jen za běžnou pitomost, o které všichni víme, jak dopadla. ČSSD v říjnových volbách loni získala něco přes 7 % hlasů voličů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Profesor Gerloch, právník a senátní kandidát: Pro Babiše platí presumpce neviny, z této zásady nesmíme ustupovat. A s Malou si má její problémy vyřídit premiér
Ústavní právník a místopředseda Legislativní rady vlády Aleš Gerloch se vyjádřil k opsané diplomové práci nové ministryně spravedlnosti Taťány Malé (ANO). A nejen k tomu. Rozhovor s ním vedl moderátor Martin Veselovský na serveru DVtv.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Dny lidí dobré vůle dnes vyvrcholily Národní poutí Velehrad
Devatenácté Dny lidí dobré vůle dnes končí. Slavnostní poutní mše svaté se na Velehradě zúčastnilo přes 30 tisíc nejen poutníků. Včerejší benefiční koncert zhlédlo 23 tisíc lidí a výtěžek se vyšplhal na 1,5 milionu korun. Velehradské cyrilometodějské oslavy jsou největší svého druhu u nás a konají se každoročně ve dnech 4. a 5. července.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Obchodní inspekce: V den vysvědčení se prodával mladistvým i tvrdý alkohol
Svým rozsahem zatím nejmasivnější kontrolu na dodržování zákazu prodeje alkoholu osobám mladším 18 let v jediný den provedla Česká obchodní inspekce v pátek 29. června 2018. „Jednalo se záměrně o den, kdy školáci dostávají vysvědčení a chystají se případně oslavit začátek prázdnin,“ říká ústřední ředitel České obchodní inspekce Mojmír Bezecný. Kontroly proběhly ve všech regionech, celkem bylo zkontrolováno 44 provozoven, obchodníci zákaz porušili a alkohol mladistvému prodali v 26 z nich (tj. 59 %).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ale oni nepili šampaňské. Disident vytáhl na obranu Václava Havla
Kniha psychoterapeutky Jitky Vodňanské s názvem „Voda, která hoří“ vyvolává u veřejnosti velmi živé diskuse. Zejména pak proto, že Vodňanská věnuje zhruba 150 stran textu osobě někdejšího prezidenta Václava Havla, s nímž prožívala intimní vztah. Na serveru Lidovky.cz se ke knize a jejímu vlivu na společnost vyjádřil novinář Jan Macháček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Cyril a Metoděj z pohledu dneška
Soluň, město odkud pocházeli Cyril a Metoděj, byla tehdy po Cařihradu druhým největším městem Byzantské říše. Odtud věrozvěstové Cyril a Metoděj doputovali na Velkou Moravu a dodnes zůstává tajemstvím, zda jižní Slované byli již osvícení a znalí písma. A jak se dnes žije v pravoslavných arcibiskupstvích na Balkáně?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš se zúčastní Summitu zemí střední, východní a jihovýchodní Evropy a Číny
V sobotu 7. července 2018 navštíví předseda vlády ČR Andrej Babiš Sofii, kde se zúčastní setkání předsedů vlád států střední a východní Evropy a Čínské lidové republiky v rámci tzv. formátu 16 1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Tohle je konec. Potrestat západní politiky, napadá Terezu Spencerovou: Opět vývoj v Sýrii, na Ukrajině či mezi Ruskem a USA, o kterém se nepíše
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Stahování Spojených států ze Sýrie jde tak daleko, že vláda Bašára Asada a Kurdové, dříve američtí spojenci, se již dohadují o uspořádání společné budoucí armády, sděluje čtenářům ParlamentníchListů.cz editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Ta se v rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí zamýšlí i nad vývojem v Evropské unii. „Zatím to sice vše formálně ještě drží, ale v reálu ta ‚stará dobrá EU‘ už skonala… Ochrana hranic v době, kdy tu máme Schengen, vytváření nových pohraničních sil, vysílání vojáků sem a tam… K tomu platí, že třeba dvě třetiny belgické armády už hlídkují jen v ulicích belgických měst, totéž platí pro armádu francouzskou a Macron přemýšlí, že by zavedl povinnou vojenskou službu. Nejen pro kluky od šestnácti let, ale i pro holky. Prý by to posílilo ‚sociální soudržnost‘. To je, sorry, konec,“ uvádí Spencerová v rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Studenti z Brna: Chudým lidem v Africe se mění klima natolik, že nejsou schopni si vypěstovat jídlo
Brněnští studenti vytáhli do boje za klimatickou spravedlnost. Áron Tkadleček a Klára Aubrechtová, dva mladí studenti environmentalistiky na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně, se bojí o budoucnost některých částí světa. O jejich názorech a aktivitách přinesl reportáž server Masarykovy univerzity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
"Jděte už do pr...!" Vládní Hate Free propaguje lidi, co odmítají sex a ostatní jsou ma ně zlí. Ale je tu drsný vzkaz"
Homosexuálové a transsexuálové, to už jsou provařené menšiny. Nový film Evy Lammelové je o asexuálech – lidech, kteří necítí sexuální touhy nebo postrádají sexuální orientaci. „Asexuálové jsou pod každodenním tlakem okolí,“ říká autorka; proto o nich film natočila. Celý rozhovor je na serveru hatefree.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Unifikace má vždy jediný cíl - podmanit a ovládat
Komentář na facebookovém profilu ke svátku Cyrila a Metoděje
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ředitelka Europolu jednala s vedením Policie ČR
Vedení Policie ČR v čele s policejním prezidentem přivítalo novou výkonnou ředitelku Europolu paní Catherine De Bolle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček se setkal s vedením policie
Nově jmenovaný ministr vnitra a 1. místopředseda vlády Jan Hamáček si s vedením Policejního prezidia ČR vzájemně představili své plány v oblasti vnitřní bezpečnosti České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL) se stane tváří sbírky Dobrá vůle
Berounská Charita ročně pomáhá čtrnácti stům klientů, a je tak nejvýznamnějším poskytovatelem sociálních služeb v regionu. Poptávka po jejích službách je ale dvojnásobná. Její ředitel Petr Horák se proto sešel s europoslancem Tomášem Zdechovským /KDU-ČSL/. Domluvili se, že se Zdechovský stane tváří sbírky Dobrá vůle, pomocí které chce Charita sehnat nové sponzory a rozšířit tak svou nabídku služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Evropa vítačů končí. Zkušený exministr popsal, co se teď bude dít s plány Merkelové
Nastává čas nové Evropy, myslí Vlastimil Tlustý, bývalý poslanec za ODS a krátce také ministr financí v Topolánkově vládě. Komentuje tak současné dění kolem migrační krize a kancléřky Merkelové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Rusové jsou Mongolové a my jsme Němci, uvedl blízký spolupracovník Bělobrádka a Topolánka
Bývalý autor projevů premiéra Mirka Topolánka a tiskový poradce předsedy KDU-ČSL Pavla Bělobrádka Martin Schmarcz se na svém facebookovém profilu vyjádřil k lídrovi SPD Tomiu Okamurovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Stát uzavřel tendr na auta za 800 milionů. Vyhrála asi Škodovka
Stát na přelomu června a července uzavřel tendr na nákup a servis osobních aut za více než 800 milionů korun. Uvedl to dnes server iDNES.cz na základě vyjádření Ministerstva financí (MF). Hlavního vítěze zatím stát nezveřejnil, podle serveru se jím zřejmě stane tuzemská automobilka Škoda Auto. Do poloviny července ale ještě trvá lhůta pro případné podání námitek proti výsledku výběrového řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Úřad vlády: Lichtenštejnský palác na pražské Kampě přivítal 873 návštěvníků
Úřad vlády České republiky zpřístupnil ve čtvrtek 5. července 2018 veřejnosti v rámci oslav 100. výročí vzniku Československa Lichtenštejnský palác v Praze. Historickou budovu, která je využívána pro konání protokolárních akcí na nejvyšší státní úrovni, si prohlédlo celkem 873 zájemců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Světově uznávaný přírodovědec Ziegler: Slibovali, že zatočí s pašeráky lidí a teď je místo nich vozí neziskovky placené bohatými lidmi. A naše opozice se demokracii zjevně ještě nenaučila
ROZHOVOR Nejen nové vládě a mistrovství světa ve fotbale se věnuje v exkluzivním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz světově uznávaný geolog, přírodovědec, docent doktor Václav Ziegler. V obsáhlém rozhovoru se zmiňuje o málo frekventované problematice doslova masového vybíjení tažných ptáků, nad kterým Evropská unie u středomořských států – o zemich Středního a Blízkého východu nemluvě – zavírá oči, ale na druhé straně pedantsky vyžaduje jejich ochranu u nás, snad aby pro jižní část Evropy byl stálý přísun „živého masa pro zábavu“. To všechno pod pláštíkem národních tradic a zvyklostí, byť na to upozorňují nejprestižnější světové organizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Stát uzavřel tendr na auta za 800 mililonů. Vyhrála asi Škodovka
Stát na přelomu června a července uzavřel tendr na nákup a servis osobních aut za více než 800 milionů korun. Uvedl to dnes server iDNES.cz na základě vyjádření Ministerstva financí (MF). Hlavního vítěze zatím stát nezveřejnil, podle serveru se jím zřejmě stane tuzemská automobilka Škoda Auto. Do poloviny července ale ještě trvá lhůta pro případné podání námitek proti výsledku výběrového řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
CzechTrade: Harley-Davidson částečně přesune výrobu z USA
Americký vývozce Harley-Davidson přesune výrobu svých motocyklů, určených pro vývoz do Evropy, mimo Spojené státy. Tento krok podnikne z důvodu unijního navýšení cla na motocykly, dovážené z USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Slavoj Žižek: Využije levice nabízený prostor, nebo bude vymazána z politické mapy?
Americký podnikatel a politik, známý svými ultrapravicovými názory Steve Bannon nedávno uvedl, že jeho politickým ideálem bude jednota pravicového i levicového populismu proti starému politickému establishmentu. Měli bychom si uvědomit, že skutečný nepřítelem je globální kapitalistický establishment a nikoli noví pravicoví populisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Silnice v centru Hlinska bude na tři dny uzavřená
Od úterý 10. července do čtvrtka 12. července bude úplně uzavřena silnice I/34 v zastavěné obci Hlinsko v úseku od nároží Městského úřadu Hlinsko u Poděbradova náměstí k mostu přes řeku Chrudimku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Andrej Babiš nikdy nechtěl jít do vlády s ODS
Komentář na facebookovém profilu k vládě Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Pelikán pro PL: Nejsem příznivcem demokracie. Víc než po demokracii toužíme po spravedlnosti
ROZHOVOR „Je škoda, že nemáme více trestně stíhaných premiérů. Někteří by si to opravdu zasloužili,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz arabista a honorární konzul Súdánu Petr Pelikán. Pelikán podle svých slov není „příliš velkým příznivcem demokracie“ tak, jak tento systém v Česku v současné době funguje. Demokracie coby vláda lidu umí být i velmi krutá, říká Pelikán. Podle něj lidé ve skutečnosti netouží ani tolik po demokracii jako po spravedlnosti, a je přitom jedno, jestli principy spravedlnosti vymáhá a garantuje diktátor, monarcha nebo někdo, kdo je zvolený. „Nemám pocit, že demokracie coby systém volených zástupců by tuto spravedlnost nějak zásadně zajišťoval,“ dodává Pelikán.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Bývalý zámek Metternichů je mimořádně zpřístupněn
V Plasích je teď mimořádně zpřístupněna další památka ve správě Národního památkového ústavu, a to prostřednictvím výstavy s názvem METTER(M)NICH „...člověk by chtěl obnovit jen zašlou slávu, kterou může jen tušit…“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Svoboda internetu je prozatím nedotčena
Evropský parlament dnes odmítl přijmout zprávu ke směrnici o autorském právu na jednotném digitálním trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vy neplníte své povinnosti, musíme udržovat lidskost. Merkelová hubovala Orbána přímo před kamerami
Angela Merkelová, německá kancléřka a Viktor Orbán, maďarský premiér se sešli v Berlíně, aby projednali situaci ohledně migrantů. Dnes odpoledne předstoupili před kamery a mikrofony novinářů na společné tiskové konferenci, aby sdělili výsledky jednání. Debatu vysílal server euronews.com. Některé pasáže otiskl server usnews.com.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Uchovejte nezávislost maďarské vědy, volají evropské akademie věd
Partnerské akademie věd zemí Visegrádské čtyřky i instituce sdružené v organizaci ALLEA se obracejí na maďarské představitele s výzvou, aby přehodnotili navrhovanou novelu zákona o Maďarské akademii věd a návrh zákona o státním rozpočtu pro rok 2019, které by měly nepříznivý dopad na Maďarskou akademii věd, její finanční a vědeckou nezávislost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Základní školy získají z IROP 1,36 miliardy korun navíc
Dalších 125 projektů za více než 1,36 miliardy korun bude podpořeno díky významnému navýšení financí pro výzvy Infrastruktura základních škol a Infrastruktura základních škol SVL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ekonom, bývalý místopředseda Zemanovců: Nůžky mezi lidmi se estrémně rozevírají. Měli jsme hospodářský růst, ale mnoha lidem nepomohl vůbec
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI „Voliči rozdali karty, se kterými se těžko hrají mariáš i kanasta. Navíc od svých stran požadují, aby se pevně držely toho, co bylo řečeno před volbami. Ve chvíli, kdy jsou jenom postoje ‚s ANO nikdy‘, ‚s KSČM nikdy‘ a proti stojí ‚Babiš jediný kandidát na premiéra‘, jste v patové situaci. A když voliči dávají najevo svým stranám, že jim neodpustí porušení těch silných předvolebních slov, tak co chcete dělat?“ vysvětluje obtížné sestavování vlády ekonom a vysokoškolský pedagog Luboš Smrčka, bývalý místopředseda Strany práv občanů. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se věnuje například i problému exekucí, příčinám migrace, rozporům mezi USA a Evropou či jak je to s nebezpečností Ruska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Některé městské části v Praze by uvítaly úpravy parkovacích zón
Část pražských městských částí, kde fungují parkovací zóny, by uvítala jejich úpravu či rozšíření. Vyplývá to z ankety ČTK. Náklady na výběr pokut, který loni přešel z magistrátu na jednotlivé radnice, se pohybují kolem tří milionů korun. Zóny začaly v neděli platit v části Prahy 4, zavádět je chce i Praha 9 a výhledově možná Praha 10.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Dobrý: Úroveň komentářů Jaromíra Bosáka je zoufalá
Dopis fotbalových fanoušků výkonnému řediteli ČT Sport Jiřímu Ponikelskému
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Čeští piloti patří díky cvičení na unikátní základně ke světové špičce
Čtrnáctidenního cvičení Vzdušných sil Armády ČR Mountain Flight 2018 se ve výcvikovém středisku Saint Leocadie ve Francii zúčastnili vojáci z 22. základny vrtulníkového letectva Sedlec, Vícenice u Náměště nad Oslavou s trojicí vrtulníků Mi-171š. Členité okolí střediska s horskými masivy a hlubokými údolími umožnily pilotům provádět náročný a důležitý výcvik v létání v horských oblastech, který je nezbytnou součástí přípravy k nasazení do zahraničních operací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Na strach nebyl čas, říká český lékař, který byl na misi v Jemenu
V Jemenu v roce 2016 se český anesteziolog Dušan Mach setkal zejména s válečnými zraněními. Během některých nocí nemocnice v Adenu, kde v rámci mise s Lékaři bez hranic (MSF) sloužil, přijala i deset lidí s průstřelem hrudníku. V Jižním Súdánu, kde byl loni, naopak řešil spíše běžnou chirurgii. „Byla ale trochu jiná, než ji známe my. Většina pacientů totiž přicházela do nemocnice pozdě,“ popsal Mach v rozhovoru s ČTK. Často šlo o zanedbané zlomeniny či zhnisané rány.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
A proto mají Němci všechno lepší a hezčí než Češi. Proč? Je zde VIDEO
Pošleme Malou domů! Marketér Martin Jaroš vydal na Facebooku nové video s mnohoznačným názvem. Jde o výzvu směrem k voličům, ale také k premiéru Babišovi. Video tak pokračuje v sérii politických výzev od známých osobností, kterou v roce 2010 nastartovalo video „Přemluv bábu!“ režiséra Petra Zelenky, ve kterém účinkovali Jiří Mádl a Martha Issová. Nyní by měla odstoupit ministryně spravedlnosti, a to kvůli svému skandálu s akademickými pracemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Nová posila TOP 09. To budete koukat! Když si ho pozvete, vychválí vám EU
Politická strana TOP 09 do svých řad získala další známou tvář, kterou by chtěla oslovit hlavně mladší voliče. Za stranu, kterou po Miroslavu Kalouskovi převzal Jiří Pospíšil, bude v podzimních komunálních volbách kandidovat jednadvacetiletý zpěvák a herec Adam Mišík. O jeho politických krocích jako první informoval server Týden.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
FOTO Je nás málo, ale stejně se vyfotíme. Já demonstrovala sama, mě neměl kdo fotit. „Mohutný úspěch“ protestů proti Babišovi
Včera, během zkoušky sirén, proběhl protest proti současné vládě Andreje Babiše podporované komunisty a proti prezidentu Miloši Zemanovi. Na Václavském náměstí se sešlo asi 30 lidí. Ale akce měla být celorepubliková. Přinášíme fotografická svědectví a komentáře z různých koutů republiky z profilu stránky Milion chvilek pro demokracii na Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman blahopřál mexickému prezidentovi
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal blahopřejný telegram Andrési Manuel López Obradorovi, prezidentovi Spojených států mexických, v souvislosti s jeho zvolením do funkce prezidenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ČEZ: Elektrárny už vychovaly 66 mláďat vzácných sokolů
66 sokolích mláďat se už vylíhlo na komínech a jedné chladicí věži elektráren ČEZ
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Čest památce profesora Rybky
Bohužel jsem se dozvěděl velmi špatnou zprávu. V úterý nás opustil a odešel nahoru za svou ženou profesor Jaroslav Rybka. Muž, kterého jsem si nesmírně vážil jako člověka i jako lékaře – odborníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ruský vliv? Houby! Koupí nás Čína! Analýza hovoří jasně
Že nás ovládne Rusko, to je strach, který v českých mediálních kruzích krouží už dlouho. Tak dlouho, že se úplně zapomíná, že by nás mohli koupit Číňané. Berlínský Mercator Institute for China Studies a Global Public Policy Institute v únoru tohoto roku zveřejnily podrobnou zprávu mapující snahu o pronikání čínského, státem koordinovaného, vlivu do Evropy. Zprávu otiskl server sinopsis.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Rekonstrukce mostu uzavře silnici v Krásné Studánce
Z důvodu opravy železničního nadjezdu v Krásné Studánce, bude úplně uzavřena silnice I. třídy číslo 13-I v ulici Hejnická. Rekonstrukce nadjezdu si vyžádá částečnou i úplnou uzavírku provozu. Úplná uzavírka provozu bude zahájena 8. července a skončí s posledním červencovým dnem. Omezení se bude týkat i linek veřejné autobusové dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Spolupráce s VŠCHT Praha v oblasti analýzy pachových stop
Dodatek k memorandu o spolupráci podepsali policejní prezident Tomáš Tuhý a rektor VŠCHT Praha Karel Melzoch. Spolupráce navazuje na úspěšně řešený projekt z programu Bezpečnostního výzkumu Ministerstva vnitra. Cílem pokračujícího výzkumu je sestavení pachové signatury a její digitalizace, následně aplikace v kriminalistice a vývoj mobilního zařízení umožňující odběr pachových stop.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
České dráhy: Parním vlakem z muzea k Berounce
Pojeďte s námi historickou soupravou z ČD Muzea v Lužné u Rakovníka k Berounce, na Křivoklát a do Berouna. Program výletu si můžete sami zvolit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Piráti začali sbírat podpisy pod petici za online petice
Piráti začali sbírat podpisy pod petici, která má státní orgány přimět k přijímání petic online přes internet, tedy nejen petice v papírové podobě. Online petice může mimo jiné usnadnit zakládání občanských kandidátek pro komunální volby nebo sběr podpisů na podporu prezidentského kandidáta. Piráti o tom informovali ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Sociální problémy v Liberci bude řešit takzvaný mikrotým
Liberec vytvořil pro řešení sociálních problémů takzvaný mikrotým, který začal pilotně působit ve Vesci a Doubí. Tvoří ho policista, strážník, asistent prevence kriminality a terénní pracovník města. ČTK to sdělil náměstek primátora pro sociální oblast Ivan Langr (býv. Změna pro Liberec). Vesec a Doubí podle něj patří mezi sociálně nejzatíženější oblasti v Liberci. V budoucnu by mikrotýmy měly působit i v dalších problematických lokalitách Liberce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vinklátová (SLK): Je třeba si připomínat slavné rodáky našeho kraje
Vysoké nad Jizerou oslaví 100 let vzniku Československé republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Na Velehradě se vybralo celkem 1,5 milionu korun
Včera v 19:30 začal na pódiu před bazilikou tradiční a dlouho očekávaný Večer lidí dobré vůle. Benefičním koncertem, kterým provedlo duo Barbora Černošková a Filip Tomsa, vyvrcholil středeční program dvoudenních cyrilometodějských slavností. Na Velehrad dorazilo 23 tisíc návštěvníků a na charitativní projekty se vybrala částka 1,5 milionu korun českých (DMS a vázané finanční dary). Letošní Dny lidí dobré vůle navíc připomněly 100. výročí vzniku Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: „Prý“ je podle Angličanů je něco jako definice jistoty
Parlamentní listy.cz informují o tom, že Britský „The Sun“ přišel s novou senzační informací, týkající se kauzy otravy Sergeje a Julie Skripalových. Scotland Yard, který případ vyšetřuje, má „prý“ za to, že útok měla spáchat konkrétní dvojice mužů, kteří opustili zemi den po útoku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Mučení političtí vězni žalují, Rusku vadí bádání o obětech stalinismu
Pátráte po minulosti, zajímáte se o komunistické zločiny stalinismu? Pak v putinlandu skončíte ve vězení. Jsem hrdý na české poslance a senátory, kteří protestují proti zrůdným praktikám ruské justice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Hradní slavnosti přilákaly na Rychmburk mnoho diváků
Hrad Rychmburk ožil o víkendu tradičními Hradními slavnostmi. Vzhledem k tomu, že na hradě dosud sídlí sociální zařízení kraje pro osoby s chronickým duševním onemocněním, přivítal diváky jako hradní pán ředitel Domova na hrdě Rychmburk Jakub Vávra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Valenta (KSČM): Nauč se chovat, prezidente, ale koalice ODS s ANO v Plzni přesto bude
Obrovskou ostudu udělali svému městu a mnohým jeho občanům někteří plzeňští radní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Státní tajemník Stašek povede konzultace s diplomaty Zambie
Konzultace mezi Ministerstvy zahraničních věcí České republiky a Zambie se uskuteční 9. července 2018 v Černínském paláci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jděte už do pr...! Vládní Hate Free propaguje lidi, co odmítají sex a ostatní jsou na ně zlí. Ale je tu drsný vzkaz
Homosexuálové a transsexuálové, to už jsou provařené menšiny. Nový film Evy Lammelové je o asexuálech – lidech, kteří necítí sexuální touhy nebo postrádají sexuální orientaci. „Asexuálové jsou pod každodenním tlakem okolí,“ říká autorka; proto o nich film natočila. Celý rozhovor je na serveru hatefree.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Primátor Volf: Konec nebezpečného přecházení u gymnázia
Zásadní změnu čeká v době letních prázdnin frekventovaný dopravní uzel u kladenského gymnázia.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Odporný pořad, špína? Ovčáček je placen i z mých daní, takže... Luboš Rosí z ČT si vyřizoval účty v rádiu
Hostem Radia 1 byl moderátor České televize Luboš Rosí. Hovořilo se o pořadu Newsroom ČT24, jenž je velmi napadaný. „Pořad zjevně vadí lidem z okolí prezidenta republiky, z konspiračních webů,“ poznamenal moderátor pořadu Zátiší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist