Oficiální zpravodajská média

Kalousek usedl k fotbalu: Nasekejte Rusy do jitrnic!
V sobotu večer se na mistrovství světa ve fotbale v Rusku hraje čtvrtfinálové utkání mezi domácí reprezentací a Chorvatskem. Podceňovaný domácí tým vyřadil mistry světa 2010 ze Španělska a nyní může postoupit mezi nejlepší čtyři. Některé ale tato myšlenka děsí z ryze nesportovních příčin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 21:34, zobrazit podobné
Přijde černoch k bělošce a přímo na zastávce pod kamerami ji znásilní. Je to hoax, není to imigrant v Evropě, dementuje Šafrovo fórum
Českou republikou se šíří další hoax, neboli klamavá informace, která na první pohled působí důvěryhodně. Tentokrát jde o soulož černocha s běloškou na autobusové zastávce. Video, které se šíří po e-mailu, je doprovázeno komentářem, navozujícím dojem, že ke všemu došlo v Evropě, není tomu ale tak. Informaci přinesl server Manipulátoři.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Ústavní soud proti chudým
Řízení před soudy se stává advokátským procesem. Bez advokáta není šance na úspěch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Paní Malá předstoupí v pondělí před poslance, ohlásil Babiš. Jestli nedokáže vysvětlit své diplomky, měla by odstoupit
Kauza akademických prací ministryně spravedlnosti Taťány Malé se možná již brzy dočká rozuzlení. V pondělí má celou věc vysvětlit svému poslaneckému klubu. V případě, že by se prokázalo obvinění z plagiátorství, měla by Malá odstoupit z funkce ministryně, míní premiér Andrej Babiš. Rozhovor s ním přinesl server iRozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ladislav Žák: Poplach…
Tuhle historku rád vyprávím, a proto se omlouvám všem, kdo ji už slyšeli… Na podzim roku 1964 jsem seděl na louce, která mě i přes tepláky chlupem dovnitř už trochu studila tam, kde končí záda, a přede mnou a dalšími adepty hrdého statutu Jiskry, stála opravdu hodně stará, ba našima dětskýma očima přímo nad hrobem se klátící, nejméně šestnáctiletá vedoucí, která k nám vedla následující řeč…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ANO uvažuje o výměně lídra pro Prahu. Tlak prý jde z okolí Babiše
Kdo povede kandidátní listinu pro komunální volby hnutí ANO v Praze? O tom se stále ještě jedná. O možné výměně lídra píše server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Malá a její rezignace
Rezignaci nové ministryně spravedlnosti Malé požaduje kdekdo. Jedni proto, že jsou v opozici, druzí proto, že by rádi na tomto postu viděli jiného člověka, ale nejpodstatnější je požadavek obce právnické, která si neumí představit (a správně), že by funkci ministra spravedlnosti měl vykonávat člověk, který je dvakrát de facto už usvědčený z podvodu. Ostatně členové i Legislativní rady vlády buď přímo hrozí svým ukončením v tomto významném orgánu státu, nebo svůj odchod zvažují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vláda chystá velkou výměnu velvyslanců. Má jich skončit přes čtyřicet
Novým velvyslancem na Slovensku se má stát policejní šéf Tomáš Tuhý. O tom, jak Česko vymění téměř polovinu velvyslanců, píše server E15.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Niedermayer (TOP 09): Úspěch, že není neúspěch, je fakt málo
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům "migračního summitu"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Duka nevěří, že se dodatečně zdaní církevní restituce. Doufá v rozum českého soudnictví
Kardinál Dominik Duka se velmi kriticky vyjádřil k myšlence dodatečného zdanění církevních restitucí. „I komunisti snad mají smysl pro spravedlnost,“ doufá kardinál. Požadavky na zdanění považuje za skandální, uvedl to v sobotu na Velehradě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Velmi originální pohled na Donalda Trumpa
Co dělají liberálové špatně? Jaké jsou hlavní chyby kancléřky Angely Merkelové? A proč ji východní Evropa nesnáší? O tom se pro Lidové noviny rozhovořil bulharský politolog Ivan Krastev. Rozhovor vedl Veselin Vačkov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Rusové prý odhalili dva české agenty. Rozvědka je nestáhla, takže byli dál sledováni
Deník MF Dnes informoval o tom, že Rusové v minulosti odhalili identitu dvou českých agentů. Česká civilní rozvědka však oba dotyčné nepostavila do ústraní, a tak mohli být dále sledováni. Píše o tom iRozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Toto píše zkušený manažer: Osa Brusel–Paříž–Berlín provádí invazi. Je to pokus zotročit původní Evropany. Spoléhají na pasivitu zkažených lidí a kolaboraci vlád
Publicista a bývalý ředitel Českých drah Rudolf Mládek se ve svém komentáři pro Reflex.cz rozhovořil o tom, jaká je dnešní Evropská unie. „Povýšenecká a agresivní,“ poznamenal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Rakouské předsednictví EU chystá zásadní změny. Odpůrci už kříčí o novém Hitlerovi
Prvního června převzalo Rakousko štafetu předsednictví Evropské unie. A kancléř Sebastian Kurz, ve spojení s rakouskými Svobodnými, chce přinést změnu do politiky Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Toleranční dohoda bude podepsána před hlasováním o důvěře
Hnutí ANO se v dohodě zaváže, že koalice nebude brzdit komunistické návrhy a aktivně podpoří sedm programových priorit KSČM.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Dobrovolníci vyprostili část pancéřového zvonu pevnosti u Králík
Více než desítce dobrovolníků se dnes podařilo vyzdvihnout několikatunovou střepinu pancéřového zvonu z šachty pěchotního srubu u Králík. Objevena byla před dvěma lety při čištění šachty od suti a patří k jedněm z největších pozůstatků pevnostního pancíře objeveného při zřizování muzeí československého opevnění po roce 1989. Část zvonu váží odhadem 3,5 tuny a bez jeřábu by ji nebylo možné vyprostit, řekla ČTK Marie Chudobová z tvrze Hůrka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ÚZSVM ve Frýdku-Místku převedl pozemky do vlastnictví Jablunkova
Pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Frýdku-Místku převedlo bezúplatně do vlastnictví Města Jablunkov čtyři pozemky v účetní hodnotě 711 345,50 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Spravedlnost po anglicku. Za jejím znásilněním prý stojí samotná premiérka
Lidem ve Velké Británii je zcela jasné, co se v jejich zemi momentálně děje. Je postupně islamizována a vláda tomu napomáhá. Muslimové se dopouštějí otřesných zločinů, ale je s nimi zacházeno v rukavičkách, zatímco britský občan je zatčen třeba i jen za to, že si vůbec dovolí si stěžovat. To tvrdí rodilý Newyorčan Bruce Bawer, který žije už dvacet let v Evropě, ve svém textu pro Gatestone Institute v New Yorku v souvislosti se zatčením Tommyho Robinsona. Až do té chvíle nebyla soudní moc v Británii nikdy zneužita k umlčení novináře, ani k informačnímu embargu. Zodpovědná je přímo vláda Theresy Mayové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Komentátor Mlejnek z rozhlasu: Až tu bude vládnout „internacionála xenofobů“, ještě budete vzpomínat na Merkelovou
Politolog Josef Mlejnek se na vlnách Českého rozhlasu Plus zabýval tím, jak je v Česku vnímána německá kancléřka Angela Merkelová. Podle něj dojde k obrovské chybě, kterou půjde jen těžko napravit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
A šmytec. Italský ministr Salvini škrtl dovozcům imigrantů příspěvek 42 milionů eur
Česko-italská blogerka Monika Pilloni upozornila ParlamentníListy.cz na zásadní změnu v italské imigrační politice. Ministr vnitra Matteo Salvini zavírá kohouty neziskovkám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Od Jana Čulíka: Podívejte se vedle do Polska. Chcete, abychom byli nadále civilizovanou zemí, nebo populistickou idiocií?
Publicista Bohumil Kartous se na serveru Britské listy zamyslel nad tím, jak rychle se podaří české vládě zařadit se po bok Maďarska a Polska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 32. díl. Úprk rozumu
Dnešní kniha je možná jedním z nejosvícenějších obrazů naší nedávné minulosti, žhavé současnosti, a bojím se, též bezprostřední budoucnosti. Známý britský novinář Anthony Browne se ve svém eseji,výstižně nazvaném Úprk rozumu, zabývá jedním z klíčových fenoménů současného veřejného života - politickou korektností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Hyalitová partie aneb "Dáma bere krále "
Umění diplomacie, výtvarné nadání a osvícená doba, to jsou klíčová slova této výstavy. Od počátku raného novověku se renesanční myšlenky začaly postupně rozšiřovat po většině území Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Revolta podle Formanova filmu. Divák počkal, až v kině zhasnou, a pak vykřikl „Hanba, Babiš“
Na karlovarském filmovém festivalu se včera český premiér Andrej Babiš (ANO) a polský předseda vlády Mateusz Morawiecki (Právo a spravedlnost) sešli u promítání filmu Rain Man. Ve Velkém sálu hotelu Thermal jej uvedl sám režisér Barry Levinson. Píše o tom server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 15:34, zobrazit podobné
Trumpovo velkorysé gesto vůči Putinovi a souhlas s anexí Krymu je možný. Merkelová mu leze na nervy a Brusel ho nenávidí. Profesor Tomský otevřeně o konfliktu USA a Evropy
ROZHOVOR „Trump a jeho tým nejsou žádní šílenci a mají v rukou trumfy. EU nechce uznat realitu ani při jednání s Británii, kterou hodlá poškodit i na svůj úkor. Bruselská nomenklatura je ideologická, Trumpa nenávidí, není schopna pragmatického uvažování a Ameriku na rozdíl od Británie poškodit nemůže. Poškodí sebe,“ říká profesor Alexander Tomský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Z bezpečnostních sborů uniká čím dál více informací, zjistila GIBS. Loňský nárůst je opravdu výrazný
Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) loni obvinila 250 lidí, o čtyři více než v roce 2016. Vyplývá to ze zprávy o činnosti inspekce za rok 2017, kterou bude v úterý spolu s analýzou použití odposlechů projednávat vláda. Oproti předloňskému roku v roce 2017 výrazně stoupl počet vyšetřovaných případů souvisejících s úniky informací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Unikátní laser poprvé vystřelil
Unikátní laserový systém L3-HAPLS, který pro ELI Beamlines vyvinula americká národní laboratoř Lawrence Livermore National Laboratory (LLNL), byl slavnostně spuštěn. Mezinárodní vědecká kontrolní skupina systém L3-HAPLS shledala jako plně funkční a připravený k integraci s dalšími experimentálními systémy a k prvním experimentům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Mocná americká zbrojařská lobby se děsí schůzky Trump- Putin. Znalec Washingtonu našel důkazy v řádění opozičních novin
Server VašeVěc.cz nabídl překlad slov analytika Paula C. Robertse a někdejšího poradce prezidenta Reagana ohledně amerického zbrojařského strachu ze schůzky dvou prezidentů, Vladimira Putina a Donalda Trumpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Opravdu drsná kniha o dnešním Německu. Jak skončila otevřená náruč mámy Merkelové?
Proč Němci přijali víc uprchlíků než ostatní? S tímhle a ještě s několika dalšími dotazy na rtech projel izraelsko-americký novinář Tuvia Tenenbom skoro celé Německo. Ptal se skoro všude. Uprchlíků, ctihodných občanů, zelených, rudých, ale i aktivistů z Pegidy či z AfD. Z toho vznikla poutavá kniha „Čau uprchlíci!“, která mikroskopicky zkoumá „otevřenou náruč“ Němců v čele s kancléřkou Angelou Merkelovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 11:34, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Hrátky s ohněm
Slovácký senátor upozorňuje na facebookovém profilu na komentář k německému komplexu a multikulturalismu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Obchodní inspekce: Kontroly v cykloareálu odhalily nedostatky
Česká obchodní inspekce Ústeckého a Libereckého kraje uskutečnila kontrolu provozoven stravovacích zařízení a nabídky služeb v cykloareálu Singltrek v regionu Nového Města pod Smrkem. ČOI zde provedla 6 kontrol a porušení právních povinností zjistila ve čtyřech případech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Navrhuji založit společnou platformu s Hnutím DUHA
O rozvoji lesního hospodářství a řešení jeho aktuálních problémů, zejména kůrovcové kalamity, jednal ministr zemědělství Miroslav Toman se zástupci Hnutí DUHA. Navrhl založit společnou platformu odborníků z ministerstev, lesnických organizací a ochránců přírody, kteří budou situaci společně řešit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Česká republika poslala na pomoc do Thajska své hasiče
Ministr vnitra a úřadující ministr zahraničních věcí ČR Jan Hamáček včera rozhodl, že do Thajska odletí dva příslušníci Hasičského záchranného sboru, aby na místě prověřili možnosti, jak by Česká republika mohla pomoci při záchraně mladých thajských fotbalistů a jejich trenéra, kteří zůstali uvězněni v zatopené jeskyni na severu země. Pomoc thajským úřadům v minulých dnech nabídl premiér Andrej Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Rozpočtová politika vlády by měla tvořit rezervy
Komentář na facebookovém profilu ke státnímu rozpočtu vlády Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Spisovatel Klimek ze Šumavy: Současná vládní garnitura se mi nelíbí. Lidé zapomínají, Václav Havel je více vážen v cizině, než doma
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI „Zrcadlem životní úrovně na Šumavě je úbytek trvale žijících, zejména mladých obyvatel, v malých obcích a osadách,“ říká spisovatel a dlouholetý novinář Hynek Klimek. Promluvil o životní úrovni v České republice i o tom, že pro některé lidi je vývoj od listopadu 1989 zklamáním. Prozradil také svůj názor na současnou politickou situaci v České republice. „Mně se současná vládní garnitura a její hrátky nelíbí,“ říká spisovatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 06:34, zobrazit podobné
Petr Bílek: Sté léto bez císaře
A Karlovy Vary zase žijí filmovým festivalem. Říká se koneckonců, že Karlovy Vary žijí jen filmovým festivalem. Už přes půl století. Jinak se v nich celoročně potuluje po ulicích nuda. Bývá tomu tak i jinde v České republice, že náměstíčka zejí prázdnotou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Naši arboristé zabodovali na mistrovství republiky ve stromolezení
Předvést své profesní dovednosti a představit veřejnosti svoji práci měli možnost naši arboristé, kteří se zúčastnili letošního 18. ročníku Mistrovství České republiky ve stromolezení. Na soutěži, která se konala na Kmochově ostrově v Kolíně, nám Ján Kokavec zajistil celkové 5. místo, jeho kolega Josef Weiss se umístil na 17. pozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Babiš jednal s čínským premiérem o rozšiřování obchodních styků
Premiér Andrej Babiš dnes jednal v Sofii s čínským premiérem Li Kche-čchiangem o možném rozšiřování českého obchodního zastoupení v dalších městech Číny i o dalším rozvoji společného strategického partnerství. Hovořili také o nadcházejícím mezinárodním dovozním veletrhu v Šanghaji. Podle předběžných plánů by měl českou delegaci vést prezident Miloš Zeman. Informovala o tom mluvčí vlády Petra Doležalová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj: Doprava informuje o změnách tarifu a o slevách
Od 1. 9. 2018 vstoupí v platnost nový tarif Dopravy Ústeckého kraje. Hlavní změnou je zanesení nových slev nařízených státem, tedy pro děti do 18 let, studenty do 26 let a seniory nad 65 let dosáhne sleva nově 75 % z obyčejného jízdného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš se zúčastnil summitu zemí 16 1 a jednal s čínským premiérem
V sobotu 7. července 2018 se předseda vlády Andrej Babiš zúčastnil Summitu zemí střední, východní a jihovýchodní Evropy a Čínské lidové republiky ve formátu 16 1 v Sofii. Setkal se také s čínským premiérem Li Kche-čchiangem, se kterým jednal především o česko-čínských vztazích, ekonomické spolupráci a investicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Trochu psychologie, nikoho nezabije
Děkuji paní Taťaně Malé, ministru na dobu odpovídající stavu české společnosti a zatím neformálně obviňované z plagiátorství, za podnět k popsání aktuální problematiky s velkým politickým a geografickým rozměrem, a ireversibilními následky. Problematiku reprezentuje otázka: Proč, nehledě na skandály, prohřešení, či selským rozumem dokazatelnou vinu vyplývající z neschopnosti konat odpovědně v době pokrytectví, fake news a transformace kulturních hodnot, trvat na pozici, nebo se do ní snaží dostat, případně i za každou cenu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
MPO: Náměstek Bärtl přijme stálého tajemníka ministerstva zahraničí Zambie
Do České republiky přijíždí stálý tajemník MZV Zambie pan Chalwe Lombe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Na půl dne na hrách, vzkazuje Pavel Novotný prostořekému spolustraníkovi. A připsal něco pěkného o migraci
Bulvární novinář a komunální politik Pavel Novotný (ODS) opět komunikuje se čtenáři ParlamentníchListů.cz. Tentokrát odpovídá na přímé dotazy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ANO a ČSSD podepíšou podle Babiše koaliční smlouvu v úterý
Hnutí ANO a ČSSD podepíšou podle premiéra a předsedy ANO Andreje Babiše koaliční smlouvu v úterý. Na stejný den se chystá i podpis dohody s KSČM o tolerování vlády. Babiš to řekl novinářům dnes na summitu v Bulharsku. Ve středu má Poslanecká sněmovna projednat vyslovení důvěry kabinetu ANO a ČSSD podporovanému komunisty. Podle Babiše vláda důvěru získá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Nic proti motorkářům, ale milionovou dotaci považuji za plýtvání
Komentář na facebookovém profilu k dotaci pro oslavy značky Harley-Davidson
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
dTest: Nemocemi z potravin se můžete nakazit i od lidí
Tzv. alimentárním onemocněním se lze nakazit od jiné osoby, aniž bychom přišli do styku se škodlivými potravinami. Nabízíme vám rady, jak se bránit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Drozdík (Republika): Orlované demonstrovali za svou nemocnici
27. 6. proběhla plánovaná demonstrace na protest proti nové koncepci zdravotnictví, která je pro orlovskou nemocnici likvidační. Jak už víme, že se netýká jen zrušení interny, ale i ostatních oddělení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Dokumentace bude lépe odpovídat skutečným potřebám v praxi
Ministerstvo zdravotnictví připravilo novelu vyhlášky o zdravotnické dokumentaci, která přináší výrazné zjednodušení vedení zdravotnické dokumentace. Bude tak lépe odpovídat skutečným potřebám v praxi a především sníží administrativní zátěž zdravotnických pracovníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
VIDEO Poslanec Bundestagu Bystroň osobně podává trestní oznámení na neziskovky. Jsou to v podstatě pašeráci lidí
Petr Bystroň, český poslanec Bundestagu za AfD, podal s dalšími poslanci za Alternativu pro Německo trestní oznámení na politické neziskovky v Německu vozící do Evropy ilegální imigranty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Ukrajinská státní televize objevovala Plzeňský kraj
Televizní štáb ukrajinské státní televize zavítal na Plzeňsko, aby divákům svého ranního pořadu „Dobro ranku, Kraino!“ přiblížil turistické atraktivity kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Všem se asi nikdy nezavděčím
Komentář na facebookovém profilu k účasti na Všesokolském sletu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Evropa pokrokem k úpadku
Myslím, že jsem na to konečně přišla. Osvítil mě vzácný záblesk geniality a došlo mi, jak by měl vypadat ten správný volební program správné liberální, levicové, progresívní strany, hodné dnešní Evropy: „Osla do každé rodiny!"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Kurz IDARM prohloubil znalosti zaměstnanců resortu v akvizicích
V prostorách Amerického centra při velvyslanectví USA v Praze se konal odborný kurz IDARM (International Defence Acquistion Resource Management), zaměřený na problematiku obranných akvizic. Akci zahájil náměstek ministra obrany pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic Daniel Koštoval a ředitelka programu IDARM Kathleen Peggar z Námořní postgraduální školy v Monterey.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Toman pověřil Jiřího Šíra vyjednáváním s evropskými orgány
Ředitel Odboru zahraničně obchodní spolupráce Ministerstva zemědělství Jiří Šír bude hlavním vyjednavačem s EU o reformě Společné zemědělské politiky (SZP).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ ): Exekuční průmysl sráží tržby, daně a bere bankám klienty
Už uvalení jedné exekuce je pro většinu lidí hodně velký problém. Podle průzkumu Mapy exekucí ale vyšlo najevo, že se u Čechů čím dál častěji objevují potíže s vícečetnými exekucemi. Tři a více má aktuálně 493 tisíc obyvatel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kam uložit kalamitní dříví? Ministerstvo připravilo katalog volných ploch
Podrobný elektronický katalog volných ploch využitelných k dočasnému skladování dříví připravilo Ministerstvo zemědělství (MZe) pro vlastníky lesů a zpracovatele dříví. Reaguje tak na vysokou poptávku po skladovacích prostorách vzhledem k nutné těžbě po větrných kalamitách a poškození kůrovcem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Pokrokoví intelektuálové, zamyslete se. Petr Robejšek má připomínku ke všem, co dnes šílí z KSČM
Politolog Petr Robejšek se ve svém komentáři na blogu Aktuálně.cz zamyslel nad tím, díky čemu spoluvládnou komunisté. „Proč sametoví revolucionáři let 1989-90 komunistickou stranu nezakázali?“ ptá se Robejšek s tím, zda se nad touto otázkou někdo z dnešních pokrokových intelektuálů kriticky zamyslel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Boj proti antisemitismu ještě bohužel zdaleka není dobojován
Předseda Senátu poukazuje na facebookovém profilu na nárůst antisemitismu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj aktualizoval svou RIS3 Strategii inteligentní specializace
Jeden z hlavních nástrojů Královéhradeckého kraje pro rozvoj výzkumného a inovačního ekosystému a konkurenceschopnosti založené na znalostech prošel svou aktualizací platnou na následujících pět let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Muzeum Orlických hor: Sýpka zve na podvodní výstavu
Muzeum Orlických hor, ve spolupráci se Správou chráněné krajinné oblasti Orlické hory, srdečně zve na fotografickou výstavu „Obojživelníci ve svém živlu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš: Do Číny jezdilo hodně politiků, ale výsledek se zatím neprojevil. Teď se to chystá změnit
Premiér Andrej Babiš chce na společném jednání 16 států střední a východní Evropy s Čínou domluvit pro Česko výhodnější obchodní spolupráci. Zatím totiž ve vzájemném obchodě Česko dováží z Číny desetkrát více zboží, než do Číny vyváží. Babiš to dnes řekl novinářům před odletem do Sofie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Volební právo je pro lidi s postižením stejně důležité jako pro všechny ostatní
Komentář na facebookovém profilu k problematice účasti zdravotně postižených ve volbách
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Michael Romancov se předvedl jako Franta Jouda ze čtvrté cenové, ukazuje Petr Žantovský. A odhalil jednoho zcela mimořádného diletanta z týmu Pavla Šafra
TÝDEN V MÉDIÍCH Za dobrou zprávu považuje Petr Žantovský odmítnutí návrhu směrnice o autorském právu na půdě Evropského parlamentu, která nebyla ničím jiným než fintou, jak obejít skutečnost, že se jedná o cenzuru. Pozastavuje se ale nad mizivou mediální reflexi Piráty pořádané demonstrace za svobodu internetu, zatímco hrstka lidí protestujících proti premiérovi či prezidentovi je pro Českou televizi důvodem ke zpravodajství v délce mnoha a mnoha minut. Všímá si také toho, jak se politický geograf Michael Romancov znemožnil jako odborník na cokoli, a podrobně se věnuje i tomu, jak ho na bulvárním Šafrově webu neústrojně zakomponovali do článku o ministryni Taťáně Malé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
FN Brno: Díky radiologům má baron Trenck virtuální 3D model
Když se v únoru 2017 dostala mumie barona Trencka na Kliniku radiologie a nukleární medicíny Fakultní nemocnice Brno, málokdo tušil, jaký význam to bude mít pro stanovení jeho přibližné podoby a následně 3D modelu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
KRNAP: V Krkonoších platí zákaz používání dronů
Dronů v posledních letech zásadně přibývá a zákon tak reagoval na aktuální vývoj s cílem zabránit zbytečnému rušení živočichů, především ptáků, ale také zajištění klidu návštěvníků národního parku. V Krkonoších se však stále setkáváme s porušováním tohoto zákazu – možná i z neznalosti – a s nadcházející letní sezonou lze očekávat, že přestupků přibude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
P.C. Roberts: Americký zbrojařský strach ze schůzky Putin-Trump
Mezi vládnoucími zájmy v USA je jeden ještě mocnější než je izraelská lobby. Je to tzv. Hluboký stát vojensko-bezpečnostního komplexu, který se v těchto dnech třese strachem z toho, aby nadcházející Summit Putin-Trump nepřivedl na svět dohodu obou velmocí. A to dohodu takovou, která by znamenala konec démonizace Ruska, sloužící až dosud coby argument pro enormní rozpočet a neméně enormní moc amerického vojensko-bezpečnostního komplexu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Někdo (zase) dělá z vánku větrnou bouři
Na stránkách portálu Novinky.cz stojí velký nadpis Sokolové na svém sletu vypískali premiéra Andreje Babiše a pod ním úvodní slova: Mohutným pískáním reagovali diváci stadiónu v pražském Edenu, když moderátor po zaznění státní hymny na začátku XVI. všesokolského sletu přivítal ve čtvrtek večer hosty, mezi kterými byl i premiér Andrej Babiš. Článek také doprovází video, a protože jsem byl zvědav na autencititu prostředí, neodolal jsem a pustil jsem jej.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Nemocnice Na Bulovce nabízí jako první v ČR unikátní systém péče při porodu
Nemocnice Na Bulovce nabízí jako první unikátní systém ke splnění všech přání rodičů v souvislosti s porodem a s ošetřováním novorozence, při dodržení odborných postupů a zajištění bezpečnosti maminky a dítěte. Předpokladem realizace projektu bylo pořízení přístrojové techniky (k monitorování novorozence a k zajištění jeho tepelného komfortu) a rekonstrukce oddělení šestinedělí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
S ministryní Malou je to hodně špatné. Už se do ní pustili i v Lidových novinách
Ministryně spravedlnosti Taťána Malá (ANO) by měla být odvolána. Alespoň to si myslí její kritici. Jde nejen o vysokoškolské experty, informují dnešní Lidové noviny. Vzhledem k tomu, že ty patří do svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO), je patrné, že pozice Malé příliš silná není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Certifikáty o původu, exportní doklady a Karnety ATA nově také na OHK v Prostějově
Od 2. července 2018 mají exportéři možnost získat Certifikáty o původu zboží, exportní doklady a Karnety ATA nejen na Krajské hospodářské komoře Ol. kraje se sídlem v Olomouci a Okresní hospodářské komoře v Šumperku, ale nově i na OHK v Prostějově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Babiš se zúčastní summitu 16 evropských zemí s Čínou v Sofii
V Sofii se dnes uskuteční summit zemí střední, východní a jihovýchodní Evropy a Číny ve formátu 16 1. Českou republiku bude zastupovat premiér Andrej Babiš. Předseda české vlády před svým pátečním odletem do Bulharska uvedl, že chce pro Česko domluvit výhodnější obchodní spolupráci. Zatím totiž ve vzájemném obchodě Česko dováží z Číny desetkrát více zboží, než do Číny vyváží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.7.2018 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist