Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2021
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.987x, což odpovídá cca 103.679-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Je promigrační a poslouchá Merkelovou, kritizuje Okamura Babiše. SPD mění rétoriku vůči ANO
Tomio Okamura každodenně kritizuje premiéra Andreje Babiše. Jeho rétorika se vyostřila poté, co se SPD dostalo mimo hru v koaličním jednání.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 8.7.2018 v 19:36, zobrazit podobné
Mladí eurosvazáci typu Jandy a Feriho mají sklon nastolovat totalitarismus. Hovořili jsme s českým přispěvatelem čím dál uznávanějšího Gatestone Institutu
ROZHOVOR Bývalý šéf týmu dobrovolných překladatelů pro českou verzi Gatestone Institute Josef Zbořil se může pochlubit, že se za poslední půlrok dva jeho původní články objevily na stránkách think-tanku Gatestone Institute v jeho originální anglické verzi. Stejně velkou radost mu udělalo, když předseda tohoto think-tanku John R. Bolton přešel v průběhu letošního dubna na pozici Trumpova nového poradce pro národní bezpečnost USA. To považuje za skvělou zprávu pro obhájce svobody na celém světě. Situaci v Česku vnímá jako boj o svobodu mezi republikou plnou autentických názorů všech občanů a liberální demokracií s názory omezenými multikulturní politickou korektností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Migranti mají novou cestu. Přes Maroko rovnou do vstřícného Španělska. Pravičák Matějka k tomu napsal něco hodně drsného
Vyhodíš-li ho dveřmi, vrátí se ti oknem. Že toto úsloví bude platit i u tras, které migranti volí přes Středozemní moře, toho se bojí šéf agentury Frontex Fabrice Leggeri. Zprávu německého týdeníku Focus přinesl server novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Vítačům se to sype jako domeček z karet
Nastartovala Itálie svým razantním přístupem konečně tolik potřebnou změnu v přístupu k migraci z Afriky ? Zdá se, že ano. Konečně. Vítačské neziskovky ať prasknou vzteky. A musí se začít vyšetřovat !
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Migrant znásilňoval a málem zavraždil. Při vynesení tvrdého rozsudku ani neotevřel oči
Okresní soud včera v Mnichově vynesl přísný rozsudek v případu jednoho pokusu o vraždu a dalšího znásilnění, ze kterého byl usvědčen kurdský migrant. Ve vězení by měl strávit téměř patnáct let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hospodářské noviny rozjíždějí další kauzu. Jde o Zemanovu pomstu Rychetskému a Nejvyšší správní soud
Hledá se předseda. Značka: Musí být členem Nejvyššího správního soudu. A musí se líbit Miloši Zemanovi. Hospodářské noviny píší o výběru nového předsedy Nejvyššího správního soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Kupujte sůl!
Summit NATO, setkání Trump – Putin, začátek velké světové obchodní války. Bude to týden, o kterém se bude psát v učebnicích? A to jsme nezmínili jednání parlamentu o Babišově vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Podělali jsme si to sami. Vlivný muž českých médií přiznal, jak to bylo se Schwarzenbergem a Drahošem
Bývalý šéfredaktor MF Dnes a nynější šéfredaktor časopisu Reportér Robert Čásenský se v rozhovoru pro server Seznam Zprávy vyjádřil k médiím, k prezidentu Miloši Zemanovi i jeho protikandidátu v první přímé volbě Karlu Schwarzenbergovi. A nejen jemu - svá slova věnoval i druhé přímé volbě a Jiřímu Drahošovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Drsný návladní, který se nepáral ani s Tuhým. Teď má Pavel Komár velet všem státním zástupcům. Zjistili jsme, že je to velmi pravděpodobné
Je to velká neznámá, která v posledních dnech rezonuje v justičních i politických kruzích. Až skončí nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, kdo ho nahradí? V zákulisí se už jedno jméno objevilo. Má jít o sondáž náměstka olomoucké vrchní prokuratury Pavla Komára. A o to, jestli by bylo jeho jmenování politicky komfortní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Poche stále věří: Prezidenta přesvědčím
Europoslanec Poche to nevzdává, stále chce přesvědčit Miloše Zemana, že na ministerstvu zahraničí má být on. A popírá, že by věděl o dvou dopisech, které dorazily na Pražský hrad a které se týkaly jeho nejmenování ministrem zahraničí. Řekl to v interview pro deník Blesk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Začerněná smlouva za deset milionů? ČT tají, kolik zaplatila firmě dcery exposlance Zlatušky za neuvěřitelný seriál o zlaté mládeži
EXKLUZIVNĚ Česká televize nechce sdělit, na kolik ji přišlo natočení nové řady zčásti edukativní a zčásti zábavné reality show Zlatá mládež. Stejným tajemstvím je i to, na kolik si přišli účinkující z řad dobře situované pražské omladiny, kteří se v pořadu potýkají s náročnými situacemi: například procházejí balkánskou trasu spolu s migranty nebo pracují na jatkách. Ačkoliv Kavčí hory ve věci celkové ceny pořadu mlčí, přičemž o ceně druhé řady pořadu či odměně pro účastníky spekuloval i bulvární server Extra.cz, ParlamentníListy.cz narazily na internetu na zajímavou smlouvu se společností, která pro ParlamentníListy.cz Zlatou mládež vyráběla. Celková hodnota smlouvy přesahuje deset milionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Jan Schneider: Merkelová? Zkoušejí na nás věci, které by ani na zvířatech nezkoušeli. Masová migrace jako zbraň
Jak je na tom Evropa ve věci migrační politiky tři roky poté, co kontinent v nevídané míře zavalily statisícové vlny migrantů z Blízkého východu a Afriky? Současnou situaci, postoje a činy evropských lídrů pro ParlamentníListy.cz analyzuje bezpečnostní expert, bývalý zpravodajec BIS, chartista a spolupracovník LN Jan Schneider.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Vláda v úterý projedná přesun brněnského nádraží
Vláda v úterý projedná rozhodnutí Ministerstva dopravy o přesunu hlavního nádraží v Brně do nové lokality u řeky. Předpokládané náklady na přestěhování nádraží by se měly pohybovat kolem 40,8 miliardy korun. Další investice by si při přesunu vyžádala i městská infrastruktura, která by měla stát zhruba 2,3 miliardy korun. Vyplývá to z dokumentu, který Ministerstvo dopravy představí vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Modernizace tratě Kladno – Praha
Komentář na facebookovém profilu k železniční stavbě Kladno – Praha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Kde udělali soudruzi z USA zase chybu?
Amerika byla vždy pro Evropu vzorem svobody, kde má každý bez rozdílu možnost pokusit se o svůj americký sen. V oblasti regulace návykových látek je ale naopak odstrašujícím příkladem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Na krajském úřadě zavlála vlajka připomínající historii Moravy
Na budově Krajského úřadu Jihomoravského kraje, stejně jako na radnicích a obecních úřadech více než 1400 měst a obcí Moravy, zavlála ve čtvrtek 5. července 2018 vedle vlajek České republiky a Jihomoravského kraje také vlajka v moravských zemských barvách - červené a žluté doplněná moravským zemským erbem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vysvětlovací tabulka u sochy maršála Koněva stále není. Někteří viní ruskou ambasádu, ale je to jinak
Socha sovětského maršála, jež osvobozoval Prahu, stále nemá tabulku s informacemi o jeho méně lichotivých angažmá, ačkoliv ta měla být vyhotovená do konce června. Vyvíjejí Rusové politický tlak, aby socha maršála Koněva nebyla osazena informační tabulkou? Nebo za to můžou jen tradiční úřední průtahy? Novinky kolem sochy řeší web Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
EU se začíná blížit Sovětskému svazu, hrozí diktatura menšin, obává se Jaroslav Bašta. Mnohé už se prosadilo a lidem to ani nepřijde divné
Evropská unie se začíná blížit Sovětskému svazu, tvrdí Jaroslav Bašta ve svém novém komentáři pro server prvnizpravy.cz. Je prý také založena na lži. „Místo proletariátu dnes zaujaly menšiny a nelze vyloučit jejich možnou budoucí diktaturu," obává se bývalý poslanec a disident Bašta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Trochu pomoct, hodně škodit - to se může vždycky hodit
Reakce na facebookovém profilu na prohlášení europoslance Zdechovského
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Europoslankyně Šojdrová: EP vrátil návrh reformy nákladní dopravy k přepracování
Europoslanci zamítli pozměňovací návrhy k reformě pravidel týkajících se přeshraniční nákladní dopravy v EU. Tzv. balíček mobility upravuje především pravidla pro vysílání řidičů, kabotáž a minimální sociální ochranu řidičů kamionů v rámci EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Babiš: Sokolové? Vy jste si nevšimli, že...
Premiér Andrej Babiš se ve svém dlouhém souhrnu na facebookovém profilu vyjádřil k dění uplynulých dní. Vzpomněl na dovolenou, ale i na jednání, která měl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Němci se čím dál více staví proti Merkelové. Teď už by ani „velká koalice“ neměla většinu
Německá kancléřka Angela Merkelová své občany příliš netěší. Strany současné vládní koalice – CDU, CSU a SPD – by ve volbách nezískaly ani většinu. Píše o tom průzkum společnosti Enmid, jenž přinesl server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Kabourková: Jak nám dupou králíci?
Tak by se dal nazvat hon na novou ministryni spravedlnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
VIDEO Další demonstrace proti Babišovi. Budou aktivisté, písničkáři a co nejvíc hluku. Zve herec Tomáš Hanák a nedá se to popsat
Další týden, další demonstrace. Po Sirénách z minulé středy se chystá další, opět středeční záležitost. Tentokrát prý snad poslední. A podpořil ji i Tomáš Hanák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Sdružení českých taxikářů: Proč chce stát zlikvidovat klasickou taxislužbu?
Řidiči společností Uber a Taxify už po několik let nesplňují platné zákony České republiky a stále v naprosté většině provozují taxislužbu bez potřebných dokladů, které vyžaduje současná legislativa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
V Anglii teď řeší zásadní problém: Domácí agresivitu fotbalových fanoušků
Když se spojí slova fotbal a násilí, mnozí z nás si představí ultras, souboje na stadionech i mimo ně. Ale kampaň z britských ostrovů se zaměřuje na něco docela jiného a vážnějšího. Se zprávou přišel týdeník Reflex a britská BBC.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
dTest: Muži různého věku mají odlišné stravovací potřeby
Mužské tělo má v různém věku odlišné potřeby. Jak se stravovat, abyste byli zdraví a plni energie, ať je vám 20, 40 nebo 60, a jaké zásady při tom dodržovat, shrnula americká spotřebitelská organizace Consumer Reports.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
NP České Švýcarsko: Parkoviště v okolí Hřenska praskají ve švech, přesedněte na vlaky a autobusy
Parkoviště zejména ve Hřensku a Mezní Louce, ale i na Jetřichovicku či v obci Kyjov na Krásnolipsku, čelí v hlavní turistické sezóně náporu automobilů. Dostupné parkovací kapacity se v dopoledních hodinách rychle naplní a pro další automobily již není prostor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Koaliční smlouva ANO a ČSSD se podepíše asi v úterý. Ve stejný den se upíše i KSČM, plánuje premiér
Hnutí ANO a ČSSD podepíšou podle premiéra a předsedy ANO Andreje Babiše koaliční smlouvu v úterý. Na stejný den se chystá i podpis dohody s KSČM o tolerování vlády. Babiš to řekl novinářům dnes na summitu v Bulharsku. Ve středu má Poslanecká sněmovna projednat vyslovení důvěry kabinetu ANO a ČSSD podporovanému komunisty. Podle Babiše vláda důvěru získá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 07:35, zobrazit podobné
ČSSD a ministerstvo zahraničí? Foldyna nabídl řešení, které ještě nepadlo. Pak promluvil o organizovaných mafiích v Kosovu a Bosně
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Všichni poslanci podepsali koaliční či vládní prohlášení. Nikdo neavizoval, že bude hlasovat proti. Neočekávám žádné zásadní překvapení,“ říká k vyslovení důvěry vládě ve Sněmovně ze strany sociálních demokratů místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna. V rozhovoru pro ParlamentníListyL.cz se vyjadřuje i k Miroslavu Pochemu – „nejpravděpodobnější jsou varianty, že sociální demokraté budou trvat na svém a budou chtít, aby došlo k dohodě mezi prezidentem a premiérem v tom jmenování, nebo ČSSD svého kandidáta vymění“. A k ministryni Taťáně Malé – „je třeba, aby došlo k vyjasnění ze strany paní ministryně a hnutí ANO, že věci, které se proti ní obracejí, nejsou pravda“. Ale také ke Kosovu či k masakru ve Srebrenici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
VIDEO Hochu, hochu, takhle v Rusku ne. Policie dala přes hubu fanouškovi z Anglie. A dějí se věci
Fotbalový fanoušek skákající po automobilu po vítězství sborné na mistrovství světa ve fotbalu rozčílil muže zákona natolik, že jej zbili obušky. A to velmi brutálně. O případu ve Voroněži informuje například server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Babiš: Zrušit sankce a začít obchodovat s Ruskem. To je potřeba
Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyjádřil proti sankcím, které podle jeho slov nic moc nepřinesly. Jak uvedl na summitu zemí střední, východní a jihovýchodní Evropy a Číny v Sofii, chtěl by také začít obchodovat s Ruskem. Jeho slova přinesl server iROZHLAS.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Výbušné vyjádření českého biskupa. A nezůstalo jen u řečí
Předseda rady pro rodinu České biskupské konference Josef Nuzík se v rozhovoru pro Český rozhlas vyjádřil k manželství. Podle jeho slov exkluzivita manželství tvoří základ společnosti. "Homosexuálové nemůžou zplodit potomka," uvedl Nuzík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Úřad práce ČR: Sladění nabídky a poptávky na trhu práce i pro řidiče MHD
Úřad práce ČR vyvíjí maximální snahu ve sladění nabídky a poptávky na trhu práce. Přestože není jediným zdrojem pracovní síly, daří se mu, prostřednictvím nástrojů a opatření aktivní politiky zaměstnanosti (APZ), pozitivně ovlivňovat situaci na trhu práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Odbila dvanáctá hodina
Název příspěvku je českým překladem titulu knihy německého spisovatele (narozeného v Liberci 1923, zemřelého před pěti roky, 2013 v Prien am Chiemsee), Otfried Preußlera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Nová verze portálu veřejné správy stále čeká na spuštění
Nová verze elektronického portálu veřejné správy, který by měl nabídnout lidem vyřízení čtyř desítek služeb státu bez nutnosti navštívit úřad, měla být dnes spuštěna. Příslušný web ve 14:00 nabízel ovšem stále pouze pilotní provoz nového konceptu, který je spíše informační. O výpisy z rejstříků tak lidé mohli nadále žádat pomocí datové schránky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
dTest: Teflonové kuchyňské nádoby ohrožují životní prostředí
Jak potvrdily naše testy, používání hrnců, pekáčů a pánví s nepřilnavým povrchem je bezpečné pro naše zdraví. Je jen potřeba dodržovat několik základních pravidel. Vzhledem k použití fluoridů při výrobě však představují zátěž pro přírodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jsem čistá a nezkorumpovatelná, ozvala se znovu Karla Šlechtová. A vrátila se ke kauze „salónek na letišti“
Karla Šlechtová promluvila o kauze nákladů na cestování, kterou na ní prý ušili v Lidových novinách. „Jsem čistá a nezkorumpovaná a nezkorumpovatelná!" tvrdí bývalá ministryně ve svém příspěvku na Facebooku. Se zprávou přišel server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Běhounek: Hledáme cestu, jak lépe pochopit čínskou kulturu
Vysočina a partnerská Hubei zvažují posílení turistického ruchu a výměnu instalací tradičního i moderního umění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová objevila, kolik se z rozpočtu rozdělí neziskovkám. Je to alarmující číslo
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Pokud by Spojené státy zvýšily dovozní tarify o deset procentních bodů na všechny své dovozy a obchodní partneři by zavedli opatření jen proti USA, tak by se z růstu americké ekonomiky v prvním roce stala podle modelu Evropské centrální banky stagnace či dokonce pokles. Upozorňuje na to Markéta Šichtařová, která v souvislosti s pololetním deficitem českého státního rozpočtu ve výši 5,9 miliardy korun považuje za alarmující růst výdajů o 28,1 procenta u položky neinvestiční transfery neziskovým a podobným organizacím, bez něhož by byl rozpočet v přebytku pěti miliard.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Národní park Podyjí: Čápi černí znovu hnízdí v Podyjí
Je to pohled, který jste poslední dva roky nad Podyjím vidět nemohli. Nad Sealsfieldovým kamenem krouží dvojice čápů černých a hledá potravu pro svá mláďata. Jsou jedním ze dvou párů, který letos v národním parku zahnízdil. Ornitologové doufají, že se tento výrazný pták nad údolí řeky znovu natrvalo vrátil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Česká republika posílá na pomoc do Thajska své hasiče
Oba naši styční důstojníci, ppor. Mgr. Petr Vodička z HZS hl. m. Prahy a plk. Ing. David Kareš ze Záchranného útvaru HZS ČR, se po příletu do Bangkoku sešli se zástupci České ambasády i se zástupci místních úřadů. Poté se společně vnitrostátní linkou přesunuli na místo události.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Krčál navštívil Centrum sociálních služeb pro osoby se zrakovým postižením
Ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál navštívil Centrum sociálních služeb pro osoby se zrakovým postižením v Brně-Chrlicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Drozdík (Republika): V politice chybí komunikace
Myslím si, že je to hodně důležité, pokud má nějaký vztah dobře fungovat a teď myslím jakýkoliv vztah, ať už je to v rodině, v práci či v politice. A o tom bude má dnešní myšlenka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Jsem pro narovnání morálních hodnot na vyspělou úroveň
Skutečným rodinám, podle tradiční definice rodina, bych schvaloval nízko-úrokové státní hypotéky, též bych posunul výše věk rodičů tak do 50 let ohledně dosažitelnosti a přístupnosti nízko-úrokové hypotéky. Taktéž bych pomáhal osamělým lidem, aby měli jisté bydlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Obilovin se urodí méně, sklizeň řepky bude příznivější
Na základě prvních letošních odhadů sklizně k 10. červnu se očekává úroda základních obilovin 6 298 tis. tun a řepky 1 221 tis. tun. V porovnání s loňskou sklizní je předpokládaná úroda základních obilovin o 561 tis. tun nižší (-8,2 %), řepky se podle odhadu sklidí o 75 tis. tun více ( 6,5 %).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pieter (SLK): Liberecký kraj letos ušetřil na veřejných zakázkách přes 110 milionů
Od začátku roku vyhodnotil kraj 110 veřejných zakázek, na kterých ušetřil 110.606.365 korun. Veřejné zakázky byly vyhlášeny v součtu za 733.338.950 korun a nabídkové ceny účastníků činily 622.732.585 korun. Úspora byla ve výši 15 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Svoboda (KDU-ČSL): Autorským právem se bude EP zabývat po prázdninách
Evropský parlament rozhodl, že o sporné směrnici o revizi evropského autorského práva bude opětovně jednat na plenárním zasedání v září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
P.C. Roberts: Severní Korea má za to, že Pompeo nedrží dohodu
Pchjongjang vyjádřil svou lítost nad postojem, který na probíhajícím jednání mezi delegací USA a Severní Koreje zaujal americký ministr zahraničí Mike Pompeo, a obvinil Washington z toho, že mu jde mu výhradně jen o jednostranné a vynucené nukleární odzbrojení Severní Koreje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Akademie věd ČR: V Geologickém ústavu používají zejména destruktivní metody
Zkoumají nestabilní skalní masivy, detekují těžké kovy v horninách i složení meteoritů a studují vymizelou přírodu. Pražská pracoviště Geologického ústavu AV ČR navštívila předsedkyně Eva Zažímalová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 22:35, zobrazit podobné
VIDEO Hochu, hochu, takhle v Rusku ne. Policie dala přes hubu fanouškovi. A dějí se věci
Fotbalový fanoušek skákající po automobilu po vítězství sborné na mistrovství světa ve fotbalu rozčílil muže zákona natolik, že jej zbili obušky. A to velmi brutálně. O případu ve Voroněži informuje například server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Sdružení tlumočníků a překladatelů porušovala soutěžní právo
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vydal ve správních řízeních ukončených s využitím procedury narovnání dvě rozhodnutí z oblasti zakázaných a neplatných rozhodnutí sdružení soutěžitelů. V obou případech Úřad rovněž provedl šetření na místě v sídlech účastníků řízení, v rámci nichž zajistil důkazní dokumenty. Účastníky řízení byly spolek Jednota tlumočníků a překladatelů a Česká komora tlumočníků znakového jazyka, z. s.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Feberová (ČSSD): Pro sport a kulturu v Havířově 44 milionů korun
Městská realitní agentura se podílí na dosahování veřejně prospěšných cílů například v oblasti sociální, kulturní, vzdělávací nebo sportovní na území města Havířova a přilehlém regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Petice proti odvolání emeritního biskupa ThMgr. Dušana Hejbala
PETICE proti odvolání emeritního biskupa ThMgr. Dušana Hejbala z pozice duchovního správce farní obce Starokatolické církve v Praze – sv. Kříž, a tím způsobenému přerušení kontinuity duchovního vedení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Marek Hilšer: Náš zdravotnický systém je tikající bomba
Komentář na facebookovém profilu k situaci ve zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Birke (ČSSD): Doufám, že nová opěrná zeď vydrží nejméně 80 let
Opěrná zeď v ulici Bartoňova podél Základní školy T. G. Masaryka byla ve velmi špatném stavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Karlovarský kraj: Na zámku Kynžvart vystavují malí výtvarníci
Pod heslem "Máš nápad pro cyklostezku" se v uplynulých měsících konala výtvarná soutěž pro děti ze základních škol v českém a bavorském příhraničí. Školáci měli nakreslit nebo jinak ztvárnit své představy o tom, jak by se daly oživit a zatraktivnit cyklostezky a trasy na našem území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Olomoucký kraj: Region se připravuje na čerpání dalších peněz z EU
V Olomouci se uskutečnilo již třinácté zasedání Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje. Zástupci hejtmanství, obcí, neziskových organizací, podnikatelského sektoru, univerzity, úřadu práce, církví a dalších organizací diskutovali o přípravě regionu na nové programové období EU po roce 2020.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ÚZSVM díky aukcím a dražbám nepotřebného majetku navyšuje příjmy státu o desítky procent
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) navyšuje kupní ceny o desítky procent díky aukcím a dražbám. Za půl roku od října 2017 do března 2018 se při prodeji nemovitostí díky výběrovým řízením s následnou aukcí navýšily kupní ceny o 18 % a při dražbách dokonce o 23 %. Při prodeji movitých věcí díky výběrovým řízením s aukcí ceny narostly o 32 % a v elektronických aukcích o 31 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Bez blábolení zpátky k hnojivám. Tomáš Klus zpíval ve Varech na festivalu a pustil se do Babiše i Zemana
Zpěvák Tomáš Klus se na mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech věnoval ve svém vystoupení premiérovi Andreji Babišovi a prezidentu Miloši Zemanovi. Na jeho výstup upozornil i server Forum24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zoo Hodonín připravuje novou koncepci rozvoje
Zoo Hodonín je jedna z nemladších v ČR. Město má velký zájem zoo modernizovat a dostat se tak na špičkovou úroveň v poskytování těchto služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Protektorátní činnost Jaroslava Foglara podle knihy Zdeňka Bauera
Zdeněk Bauer (nar. 1974) je ústředním tvůrcem víc než čtyřsetránkové publikace Klub zvídavých dětí, která má podtitul Jaroslav Foglar a Protektorát (2018).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Komentátor Pečinka varuje: Pane Babiši, nic neroste do nebe. Nálada lidí už se mění
Komentátor Bohumil Pečinka se na webu Reflex.cz zamyslel nad podle jeho slov neuvěřitelnou arogancí nové vlády Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Festival bez dotací
Člověk si už pomalu zvyká, že když někam přijde za kulturou nebo zajímavým uměním či zábavou, najde tam spoustu multikulturních eurosvazáků přisátých na dotace, pro které je život jedna velká politická agitace a kteří jsou připraveni kdykoliv vyvolat konflikt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ivan Gabal se po festivalu ve Varech vrátil ve formě. Vysvětlil Trumpovi, že buď se přimkne k Evropě, nebo k Putinovi
Rusko, Rusko a zase Rusko, to je hrozba, které se obává Ivan Gabal, politik, sociolog a bývalý poslanec za KDU-ČSL. Ve svém postu na sociální síti Facebook píše, proč jsou nadcházející summit NATO v Bruselu a setkání Trumpa s Putinem tak důležité.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Proč nebyl Slet Sokolů součástí oficiálních oslav 100 let republiky?
Komentář na facebookovém profilu k Všesokolskému sletu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Okamura promluvil k přímé volbě starostů a hejtmanů. Odpovídá všem, kteří namítají, že to nemůže fungovat
Šéf SPD Tomio Okamura se na svém facebookovém profilu vyjádřil k návrhu zákona o přímé volbě a odvolatelnosti politiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zlínský kraj: V létě chybí krev, pomozte a darujte ji
Během prázdnin každoročně ubývá dárců krve a tudíž i množství této nenahraditelné tekutiny ve zdravotnických zařízeních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Odvolatelnost politiků má šanci
Komentář na facebookovém profilu k návrhu zákona o přímé volbě a odvolatelnosti politiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
František Dostál: Paní Merkel, čím ospravedlníte válku, co jste začali?
Odsun podle Vás nelze ospravedlnit. Válka je vždy svinstvo a oběti přinášejí všichni. Za vše se totiž časem platí daň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Václav Husák: Pryč s humanitou!
Je jistě nádherné žít ve státu, který ve všech oblastech života prosazuje maximálně humánní přístup. Jenomže když se podíváte zblízka a podrobně, zjistíte, že v mnoha případech se humánní přístupy obracejí proti těm, kteří je uznávají, podle nich jednají a „stát plný humanity“ svými daněmi financují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Thajsko zatím nevyužije nabídky ČR na záchranu chlapců
Thajsko zatím nevyužije nabídky ČR na pomoc při záchraně thajských chlapců ze zatopené jeskyně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Úspěšné projekty podpořené z evropských fondů představuje fotovýstava v Táboře
Ministerstvo pro místní rozvoj od 21. června až do 19. července pořádá na náměstí T. G. Masaryka v Táboře výstavu fotografií projektů, které byly podpořeny evropskými fondy. Výstava návštěvníkům ukáže celkem 18 projektů realizovaných v Jihočeském kraji. Fotovýstavy budou letos pořádány v šesti dalších městech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
V Berlíně zmlátili čtyři Syřané Žida. Už nikdy se tu nebudete muset cítit v nebezpečí, slibuje ministr...
Osm mužů bylo zadrženo kvůli údajnému útoku s náboženským podtextem. Syřané měli zmlátit jednoho ze svých krajanů, protože měl na krku Davidovu hvězdu, symbol judaismu. Zprávu z německého Die Welt otiskly novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist