Oficiální zpravodajská média

Ozval se Jiří Drahoš! Pavel Šafr vyhrožuje. Peszynski se vyjádřil. A jak to, že se řvalo přímo před Sněmovnou?
Zasedání Sněmovny k hlasování o důvěře vládě, které skončilo až v půl druhé ráno, vzbudilo mnoho vášnivých reakcí na sociálních sítích. Přinášíme vám ty nejzajímavější: Kalousek, Drahoš, Peszynski, Šlechtová a další.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 09:34, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Trump zatřásl Evropou… a ještě neskončil
Po summitu Aliance není zcela jasné ani to, zda NATO, jak ho známe, stále ještě existuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 22:35, zobrazit podobné
„Fake news! Bakalovo Aktuálně.cz brutálně lže.“ Jiří Ovčáček se pustil do boje za prezidenta
České sociální sítě ve středu obletěly fotografie ze společného focení premiérů a prezidentů na summitu NATO, kam si prezident Miloš Zeman nechal přinést židli. To vyvolalo vlnu reakcí ze strany české veřejnosti, někteří si z hlavy státu utahují, jiní pochybují o jeho zdravotním stavu. Mluvčí prezidenta se do všech kritiků ostře pustil. Nazývá je „lidským odpadem“. Kritickými slovy nešetřil ani na adresu serveru Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Demonstranti bombardovali Babiše lahvemi? Prý to bylo úplně jinak. Ozvala se „lumpenkavárna“
Předseda vlády Andrej Babiš včera na chvíli vyšel před Sněmovnu k demonstrantům protestujícím proti jeho vládě podporované KSČM. Jen co k nim však došel, rychle se otočil na podpatku a zaplul zpět do Sněmovny, jelikož podle informací většiny médií chvíli poté, co vystrčil nos ven, na něj mířila smršť létajících předmětů včetně plastové láhve. Právě nad tím se pozastavuje facebooková skupina jménem Lumpenkavárna, podle které je celá situace s láhví až příliš nafouknutá, a to jen proto, aby prý premiér vypadal jako chudák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ombudsmanka: Ministerstvo porušuje zákon při přezkumech maturit
Ministerstvo školství podle veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové porušuje zákon při přezkumech maturitních zkoušek. Například při prověřování stížností na průběh zkoušky si neopatřuje vyjádření přítomných maturantů. ČTK to dnes řekla mluvčí kanceláře ombudsmanky Iva Hrazdílková. Ombudsmanka navrhne vládě, aby uložila ministerstvu, ať nedostatky odstraní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Gabriel: …a tak máme vládu
Dnes dostala důvěru nová vláda. Vláda, která vznikla po 264 dnech ne snad bezvládí, ale po dnech, kdy jsme neměli vládu s důvěrou Poslanecké sněmovny PČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
„Američané jsou z nás zklamaní,“ naříkal Jakub Janda po summitu NATO. Pak spustil o Trumpovi
Jsme jedni z těch, kvůli kterým americký prezident Donald Trump říká, že aliance, na které česká bezpečnost plně závisí, by mohla být rozpuštěna, upozorňuje aktivista z lobbistického spolku Evropské hodnoty Jakub Janda. Reaguje tak na požadavek prezidenta Donalda Trumpa, aby se výdaje členských států NATO na obranu zvýšily na čtyři procenta jejich HDP. Někteří čeští politici však něco takového důrazně odmítají. Například ministr zahraničí Jan Hamáček (ČSSD) je toho názoru, že dvě procenta jsou zcela optimální. Ministr obrany Lubomír Metnar (ANO) zase připomněl, že českým cílem jsou dvě procenta HDP do roku 2024.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Řvali a začali na mě házet láhve! Vaši demonstranti!
Projev na 17. schůzi Poslanecké sněmovny 11. července 2018 k žádosti vlády premiéra Andreje Babiše o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Rekonstrukce vrátí slatiňanskému zámku jeho původní ráz
V rámci čtvrteční cesty po regionu navštívil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický Státní zámek Slatiňany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 22:35, zobrazit podobné
CzechInvest: Až 300 tisíc korun pro středočeské podnikatele
Žádosti o tzv. kreativní vouchery přijímá Středočeské inovační centrum do 22. července 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
VIDEO Motání, klopýtání, noha přes nohu. Nevyšel ani schody. Juncker měl na summitu NATO vážný problém. Podpírali ho státníci
Summit Severoatlantické aliance, který začal ve středu v Bruselu, je ostře sledovaný nejen díky svému nabitému programu. O rozruch se postaral také předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker, který se v Bruselu kymácel a klopýtal. Podpírat ho museli ostatní státníci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 19:34, zobrazit podobné
Ožrala. Zloděj zlodějská! Babiš se za nadávky Kalouskovi omlouvat nebude
Premiér Andrej Babiš (ANO) se nemíní omlouvat předsedovi TOP 09 Miroslavu Kalouskovi za výroky, které na jeho adresu pronesl při středečním jednání Sněmovny o důvěře vládě. Novinářům to dnes řekl před odjezdem ze summitu Severoatlantické aliance v Bruselu. Babiš uvedl, že neplánuje ani podávat trestní oznámení na demonstranty, kteří po něm házeli předměty, když mezi ně během středečního zasedání přišel před budovu dolní komory Parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Babiš po summitu NATO čte mezi řádky Trumpových slov: Kupujte naše zbraně, budete plnit procenta a snížíme deficit
Česká republika nebude po nynějším summitu NATO upravovat a zrychlovat svůj plán týkající se výdajů na obranu, řekl na závěr vrcholné schůzky v Bruselu novinářům premiér Andrej Babiš. Praha tak dál počítá s tím, že obranné výdaje vzrostou ke dvěma procentům hrubého domácího produktu v roce 2024. Rychlejší cestu k této dvouprocentní hranici, domluvené v roce 2014 na aliančním summitu ve Walesu, ve středu i dnes tvrdě prosazoval americký prezident Donald Trump.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Průzkum: Zrakově postižených přibývá, pomoc státu se snižuje
Potřeba lidí s vážnou poruchou zraku být on-line přitom stále roste.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Státní fond životního prostředí: Poslední miliardy na ČOV a kanalizace míří do měst a obcí
Evropské prostředky pomohou více než stovce obcí vyřešit problém s čištěním odpadních vod. Ministerstvo životního prostředí schválilo dalším 132 vodohospodářským projektům dotace na výstavbu a modernizaci čistíren odpadních vod a kanalizací v celkové výši 4,8 miliardy korun z Operačního programu Životní prostředí. Aktuálně pošle prvním 105 nejúspěšnějším projektům 3,8 miliardy korun. Zbývající miliardu uvolní po odsouhlasení navýšení rozpočtu Evropskou komisí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Sdílenou digitální ekonomiku podporujeme
Ministerstvo financí uzavřelo se společností UBER daňové memorandum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Madeleine Albrightová: Trump tedy není úplný fašista, ale...
Bývalá americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová poskytla u příležitosti vydání své knihy „Fascism: A Warning“ rozhovor německému magazínu Spiegel. Nakonec se ale celý rozhovor točí jen kolem Donalda Trumpa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr dopravy Ťok chce vyměnit vedení Českých drah, řekl MfD
Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) chce vyměnit vedení Českých drah (ČD). Důvodem jsou spory ohledně postupu při otevírání trhu železniční dopravy jiným firmám. Ministr to řekl deníku Mladá fronta Dnes. O odvolání generálního ředitele a předsedy představenstva ČD Pavla Krtka se mluví od loňského podzimu. Ministr chtěl ale se změnami počkat na silnější mandát, který dnes v noci vláda Andreje Babiše získala. Nový management stát vybere v otevřeném výběrovém řízení, píše iDNES.cz. Krtek dnes ČTK sdělil, že se k věci nebude vyjadřovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Sanace a revitalizace skládky Velká Chuchle
Desítky let stará skládka, která se nachází v jámových lomech mezi městskými částmi Slivenec a Velká Chuchle, se v sedmdesátých letech minulého století rozrostla i na volný terén a zabírá asi patnáct hekatarů pozemků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Oni tam bydlí křečci! 17 tisíc lidí podepsalo, že chtějí dálnici, ale mají smůlu. Už toho mají plné zuby
Senátní výbor pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostřední ve středu 11. července probíral petici za dostavbu dvojice dálnic D49 a D55 na jihu Moravy. Stavba dvojice páteřních komunikací totiž již delší dobu stojí. Důvodem jsou předběžná opatření, která soudy vydávají v reakci na opakované podněty ekologických aktivistů. Nyní ale došlo k důležitému posunu. Výbor pověřil Ministerstvo dopravy urychlením výstavby dálnic D49 a D55, které by měly zlepšit dopravní situaci ve Zlínském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Skřípal 1, Skřípal 2, bezdomovci... Fakt sranda. Trump si z vás dělá srandu. Jde vám to celé do kytek
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Ne dvě, ale rovnou čtyři procenta. To indikuje americký prezident Donald J. Trump vůči Evropě, pokud jde o podíl HDP vynaložený na zbrojení. „Fakt si z evropských politiků nepokrytě utahuje a kochá se tím, jak se většina kroutí a zkouší se lísat,“ komenutuje to editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová, která v rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz nevěští tradiční spolupráci Evropy a Spojených států nic dobrého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Inflace se zvýšila na 2,6 procenta. Prožíváme ropné minišoky
„Česká ekonomika prožívá ropné minišoky, kdy vysoký růst cen pohonných hmot navyšuje inflaci. Vysoké ceny benzínu a nafty se přenáší do cen dalšího zboží. K tomu navíc obchodníci využívají růstu příjmů domácností a zdražují,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
RETIA: General Dynamics European Land Systems v Pardubicích
Představitelé společnosti General Dynamics European Land Systems se setkali se zástupci Pardubického kraje a firem působících v regionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Trapné divadlo v poslanecké sněmovně – každý ví, co se mělo dělat
Je zajímavé, když se tahají politické strany o moc v hlasování o důvěře vládě, jak najednou všichni vědí, co by se mělo v parlamentu udělat. Jak opozice, tak vláda, žádající o důvěru. Kde budou jejich slova za dva měsíce?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Strach z komunistů se rozšířil až za kanál. „Čeští komunisté se vrací do vlády,“ píše britský deník
Vláda podporovaná komunisty vzbudila pozdvižení nejen v Česku. Zareagoval na ni i britský deník Guardian. „Čeští komunisté se vrací do vlády jako silní hráči,“ zní titulek jejich článku. A pokračuje: „Tato strana získala opravdový vliv poprvé od roku 1989.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Analytik: „Polibte mi všichni pr...“, mohl klidně předložit Babiš Sněmovně. Nikdo by si toho ani nevšiml
Ve čtvrtek 12. 7. 2018 o půl druhé ráno získala vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) důvěru Poslanecké sněmovny. Hlasovalo pro ni 105 poslanců za ANO, ČSSD a KSČM. Formálně tak došlo k naplnění ustanovení článku 68 Ústavy, který předpokládá vznik vlády s důvěrou Sněmovny. Dosavadní jednání o vzniku vlády napovídala, že český ústavní systém je v krizi. Jednání o důvěře to v přímém přenosu ukázalo v „plné parádě“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Uber se dnes zaváže v daňovém memorandu k zavedení EET
Poskytovatelé přepravních služeb, včetně společnosti Uber, budou od podzimu letošního roku elektronicky evidovat své tržby v systému EET. Dnes kvůli tomu podepíšou daňové memorandum generální manažer společnosti Uber pro střední a východní Evropu Alexei Stakh a ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Stát tak bude mít přehled o placení daní ze strany řidičů společnosti a finanční správa bude moci u nich provádět daňové kontroly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Na*raný Babiš, Kalousek a hovory od srdce. Dělo se, zatímco jste spali
Nejdřív létala obvinění, pak směrem k premiérovi lahve. Nakonec létaly nadávky, a to úplně všemi směry. Jednání Sněmovny o důvěře vládě bylo dlouhé, drsné a místy opravdu nevybíravé. Bude se Miroslav Kalousek soudit? Padlo mnoho výroků, které budou aktéři jen těžko brát zpět. Důvěru vládě dalo hodinu po půlnoci 105 poslanců, mezi nimi ale nebyli Milan Chovanec, nebo Zdeněk Ondráček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Jako reálný plán je programové prohlášení neklasifikovatelné
Projev na 17. schůzi Poslanecké sněmovny 11. července 2018 k žádosti vlády premiéra Andreje Babiše o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Juránek (KDU-ČSL): Pravdu nevymažete. A stejně tak se nevymaže ani to dnešní hlasování
Projev na 17. schůzi Poslanecké sněmovny 11. července 2018 k žádosti vlády premiéra Andreje Babiše o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Žádný pravicový politik nemůže hlasovat pro vládu, postavenou na hlasech komunistů
Projev na 17. schůzi Poslanecké sněmovny 11. července 2018 k žádosti vlády premiéra Andreje Babiše o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Celodenní bitva je u konce: Vláda Andreje Babiše v noci získala důvěru Sněmovny
Menšinový kabinet ANO a ČSSD bude vládnout s důvěrou Sněmovny. Podpořila jej KSČM. Česko má plnohodnotnou vládu po více než osmi měsících od voleb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
„A ejhle. Tohle se stalo poprvé v historii.“ Předseda seniorů promluvil za důchodce k Babišově vládě
ROZHOVOR „Poprvé v historii se řada našich požadavků objevila v programovém prohlášení vlády, přestože jsme to dělali již mnohokrát,“ vysvětlil Zdeněk Pernes, předseda Rady seniorů České republiky. První vláda premiéra Babiše byla podle jeho slov k seniorské populaci mimořádně vstřícná na rozdíl od těch předchozích. A má s čím srovnávat, protože v čele starší generace působí už 23 let a oponoval i hodnotil za tu dobu všechny priority vlád. Přestože se některé věci do programu druhé Babišovy vlády nedostaly, hnutí ANO podle něj slyší na potřeby seniorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Zločin? Němcová? Jasný pohled na to, co se včera a dnes dělo ve Sněmovně
Vláda Andreje Babiše nakonec získala důvěru. Stalo se tak 264 dní od voleb. Důvěru vládě nakonec odmítl udělit poslanec ČSSD Milan Chovanec. Jednání o důvěře probíhalo dlouho do noci. Pro ParlamentníListy,cz ho shrnula analytička Irena Ryšánková
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Olomoucký kraj: V krajských autobusech bankovky ani mince nepotřebujete
Ať už cestujete do zaměstnání, za nákupem nebo jedete na výlet, můžete v autobusech Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (IDSOK) využít pohodlných bezkontaktních plateb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Arnika: Babišova vláda nadále likviduje právo lidí na rozhodování o životním prostředí
Programové prohlášení vlády ANO a ČSSD slibuje koncepční změnu stavebního práva, urychlení výstavby dopravní infrastruktury a zjednodušení schvalování veřejně prospěšných staveb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jakub Červenka: Okénko trhu
Průmyslová výroba v eurozóně v květnu meziročně vzrostla o 2,4 %. Meziměsíční růst činil 1,3 %. V obou případech jde o celkem výrazné zrychlení růstu průmyslové výroby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Brno získá inteligentní parkovací automaty. Jejich dodávku, implementaci a servis zajistí ČD - Telematika
Statutární město Brno získá 120 nových inteligentních parkovacích automatů. Jde o jednu z částí pětiletého projektu „Systém organizace a bezpečnosti dopravy města Brna“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Dvakrát to fakt stačilo
Reakce na facebookovém profilu na článek Jakuba Jandy v Parlamentních listech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš na Summitu NATO potvrdil další českou podporu Afghánistánu
Předseda vlády Andrej Babiš se ve čtvrtek 12. července 2018 zúčastnil druhého dne Summitu NATO v Bruselu, kde zastoupil prezidenta republiky Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Ostuda. Je to ostuda
Komentář na facebookovém profilu k nové vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vylovení uprchlíci se vzbouřili na italské lodi. Ministr Salvini ve varu: Jsou to zločinci, půjdou v poutech. Neskončí v hotelu, ale ve vězení!
Loď Vos Thalassa pod italskou vlajkou vzala v pondělí v podvečer na palubu 67 migrantů u pobřeží Libye. Na palubě došlo ke vzpouře vůči posádce několika migrantů z obavy, že je loď odveze zpátky. Námořníci se podle serveru iDNES.cz zamkli v kabině kapitána. Zachránila je až italská pobřežní stráž. Ministr vnitra považuje vzbouřence za zločince a chce je potrestat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Paroubek: Hoši, zklidněme hru!
Předsedovi ČSSD Hamáčkovi opravdu nezávidím. Poté co Sobotka, Chovanec a spol. (nelze zapomenout také na mnoho jejich spoluviníků v krajích), byli kolosálně neúspěšní v loňských volbách do sněmovny, musí za ně nyní vytahovat horké kaštany z ohně Jan Hamáček a Jiří Zimola. Tedy nový předseda a nový první místopředseda strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Že vstoupili do vlády, protože cítili zodpovědnost? Ivan Bartoš se v ČT vysmál ČSSD
Česko má od včerejška vládu s důvěrou 264. den po loňských volbách. Dlouhé jednání Sněmovny provázely od rána až do noci protesty. Podle předsedy Pirátů Ivana Bartoše, který byl hostem Interview na ČT24, sociální demokracii účast ve vládě nepomůže. „Vláda má špatnou energii,“ řekl a odkázal k obličejům poslanců při hlasování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zlínský kraj: První oratorium v dějinách hudby na zámku Holešov
Zámek Holešov bude 21. července od 20 hodin hostit scénické provedení Cavalieriho Rappresentatione di anima et di Corpo (Svár duše s tělem). Sváteční hudební večer je součástí unikátního cyklu staré hudby Bacha na Mozarta! ve Zlínském kraji, jehož realizaci podpořilo i krajské zastupitelstvo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Lidé jsou to nejcennější, co každý kraj má
Stejně jako v předchozích letech bude i v letošním roce udělena významným osobnostem našeho regionu Cena Jihomoravského kraje. Návrhy mohou podávat zastupitelé, obce, spolky, ale i jednotliví obyvatelé kraje až do 31. července.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
To si vůči nám ani Hitler nedovolil. Stát finančně odírá rodiny s dětmi a vyhlásil jim válku. Důchodový systém je dvojitý finanční tunel. Odborník hovoří o věcech, o kterých jste asi netušili
ROZHOVOR Ivo Patta, který se dlouhodobě zabývá otázkou důchodové reformy a vlivu ekonomického systému na demografii, upozorňuje, že stát do roku 1992 refundoval rodičům 50 procent nákladů na výchovu dětí v rodině. Od 1. 1. 1993 zohlednění nákladů na výchovu dětí ze strany státu kleslo na 12,5 procenta, čili stát refunduje rodičům pouze osminu nákladů. „Místo aby Ministerstvo financí odečetlo 50 % nákladů na výchovu dítěte, tedy 40 000 Kč za rok, odečte aktuálně jen částku 24 204 Kč za rok,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Experti jsou z Thajska zpět v Praze
Včera na pražském ruzyňském letišti přistálo letadlo se dvěma českými hasičskými experty, kteří odcestovali minulý týden na základě rozhodnutí ministra vnitra a úřadujícího ministra zahraničních věcí Jana Hamáčka na sever Thajska, aby přímo na místě zhodnotili situaci a nabídli thajské straně pomoc při záchraně mladých fotbalistů a jejich trenéra ze zatopeného jeskynního systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Praha hostí prestižní mezinárodní turnaj Pražské debatní jaro
Asociace debatních klubů pořádá jubilejní 5. ročník výtečně obsazeného turnaje Prague Debate Spring. Akce, která bezprostředně předchází mistrovství světa v debatování v Chorvatsku a Slovinsku, se zúčastní debatéři z 23 států světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Piráti vítají návrh směrnice, která omezí plasty. Nejlepší je odpad, který nevznikne
Výbor pro životní prostředí dnes na podnět Pirátů projednal a následně jednohlasně podpořil evropskou směrnici o omezení dopadu některých plastových výrobků na životní prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Pach peněz a moci zvítězil nad rozumem
Čtvrteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
DPP: Karlovo náměstí bude průjezdnější
Tramvaje linky č. 2 pojedou obousměrně přes Jiráskovo náměstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Bernášek (ČSSD): Na holické automobilní škole se začnou zateplovat dílny
Projektem na úsporu energií se na svém posledním jednání zabývali radní Pardubického kraje. V rámci Operačního programu životní prostředí budou upraveny dílny Střední školy automobilní v Holicích, a to za více než 14 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Co mi odpovíte, "vítači" této vlády?
Nejsem nadšený z této vlády. Přesněji – mám velké obavy z toho, jak si povede zejména v oblasti zahraniční politiky, resp. geopolitice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Chceme získat kontrolu nad vydávanými penězi a dalšími investicemi
Liberecký kraj podá správní žalobu. Je to jeho reakce na rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
dTest: Vaši internetovou identitu lze snadno koupit
Naprosto všechny vaše osobní údaje i s informacemi o vašich internetových aktivitách lze koupit na černém online trhu naprosto bez problémů. Je to cenově dostupné a podvodníkům se to vyplatí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jarošová (SPD): Proč nepodporuji vládu Andreje Babiše
Andrej Babiš sestavil svou druhou vládu a na rozdíl od té první, tato získala důvěru poslanecké sněmovny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Čerstvá čísla za období, kdy se dojednávala vláda: Babiš posílil, ČSSD klesla. Starostové a TOPka mimo
Červnové volby do Sněmovny by podle modelu CVVM vyhrálo ANO se ziskem 31 procent, mírně posílilo stejně jako ODS nebo KDU-ČSL. Oslabili naopak Piráti, ČSSD a SPD. Stabilní pozici si drží KSČM. Těsně pod pětiprocentní hranicí pro zisk poslaneckých křesel byli Starostové a přes nárůst podpory také TOP 09. Výsledky dnes CVVM poskytlo ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
František Táborský: Okénko trhu
V červnu spotřebitelské ceny meziročně vzrostly o 2,6 %. Výsledek je tak o desetinu nad očekáváním trhu a výrazně nad prognózou centrální banky. Za zrychlením inflace stojí hlavně vyšší ceny bydlení a pohonných hmot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kardinál Duka podal žalobu kvůli divadelní hře s Ježíšem znásilňujícím muslimku. Napadená strana křičí: Vždyť to nebyla postava Ježíše...
Kardinál Dominik Duka podal žalobu na Centrum experimentálního divadla Brno kvůli kontroverzním divadelním inscenacím Naše násilí a vaše násilí a Prokletí chorvatského režiséra Olivera Frljiče, které v květnu uvedl festival Divadelní svět Brno 2018. V jedné ze scén herec ztělesňující Ježíše znásilňuje muslimku, což prý zasáhlo kardinálovo vyznání. Inscenace vyvolala protesty přímo v průběhu divadelního představení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj: Technické hry v Duchcově připomněly důležitost vzdělání v těchto oborech
V prostorách Gymnázia a Střední průmyslové školy v Duchcově se uskutečnil již 3. ročník Technických her, kterého se tentokrát zúčastnilo téměř 200 žáků osmých tříd z Teplicka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Moje srdce stále bije více vpravo
Komentář na facebookovém profilu k nové vládě s důvěrou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Česká republika právě skončila... Vůdce! Schwarzenberg ještě v noci pronesl hrozivá slova
Česká republika, jak byla založena v roce 1993, právě skončila, uvedl na noční tiskové konferenci krátce po hlasování poslanců o důvěře vládě čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg, podle kterého je předseda vlády Andrej Babiš kvůli svému ekonomickému i politickému vlivu neomezeným vůdcem a majitelem strany. „Jdeme do období, kdy demokracie nebude to, co byla,“ dodal kníže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Průzkum: ANO dál posiluje, volby by vyhrálo s 31 procenty. TOP 09 a STAN by se do sněmovny nedostaly
Na druhé místo se vrátila ODS se 14 procenty hlasů, třetí pozici obsadila ČSSD s 11 procenty.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 12.7.2018 v 16:36, zobrazit podobné
Premiér Babiš se zúčastní Summitu NATO v Bruselu
Dnes se předseda vlády Andrej Babiš zúčastní druhého dne Summitu Severoatlantické aliance v Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Proti výsledkům hodnocení písemné práce a ústní zkoušky se odvolalo 72 maturantů
Ve stanovené lhůtě bylo na Krajský úřad Kraje Vysočina doručeno celkem 72 žádostí o přezkum výsledků letošní jarní části maturit, a to v případě písemné práce nebo ústní zkoušky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Milan Chovanec je bit ve vlastní straně. Tentokrát mu zasadil ránu Zimola. Tvrdě a veřejně
Menšinová vláda ANO a ČSSD důvěru Poslanecké sněmovny získala. Jiří Zimola, 1. místopředseda sociální demokracie, v návaznosti na to všem poslancům ČSSD, až na někdejšího úřadujícího předsedu Milana Chovance, který se rozhodl vládu nepodpořit, prostřednictvím sociální sítě dnes vzkázal, jak moc si jejich vyslovení pro vládu cení. Ke svému příspěvku pak také připojil i obrázek narážející na Chovancovo svědomí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Cogan (STAN): Zase o krok otevřenější. Kraj zpřístupňuje svá data veřejnosti
Královéhradecký kraj přibyl na seznam krajů, měst a dalších institucí, které zpřístupňují jimi shromažďovaná data veřejnosti. Přístup k takzvaným otevřeným datům umožňuje na svém webu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
„Já vím, že mě zkoušíte, takže vám opět rád odpovím.“ Okamuru si pozvali před kameru ČT, aby zhodnotil včerejší Sněmovnu
Jako host ČT24 vystoupil také Tomio Okamura, předseda hnutí SPD, poslanec a místopředseda Poslanecké sněmovny. Moderátor se ho ptal na včerejší jednání Poslanecké sněmovny o důvěře. Okamura vyzdvihl poslance svého hnutí, že jednali věcně a nezaplétali se do hádek jako ostatní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Rosatom vyvinul ocel pro stoletý provoz jaderných reaktorů
Nový typ oceli vyvinutý ruskými vědci umožní provozovat jaderné reaktory minimálně 100 let namísto 60 let jako v případě dnes stavěných jaderných elektráren.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Budeme důraznou opozicí
Komentář na facebookovém profilu k novému působení vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Evropa by se měla připravit! Generál Kostelka předvídá, co vzejde z klíčové schůzky Trumpa s Putinem. A nejen to
ROZHOVOR Evropa se podle exministra obrany a bývalého velvyslance České republiky v Rusku Miroslava Kostelky musí připravit na to, že se bude muset nějakým způsobem osamostatnit od Spojených států, protože nemůže stále spoléhat na americký deštník. Generál Kostelka také nevěří, že Rusko a Spojené státy americké překonají příkopy mezi oběma velmocemi, které jsou dnes podle něj horší než v době studené války, velmi rychle. „Ale každá dohoda s Ruskem je podle mne pro svět velmi dobrá. I sebemenší,“ prohlásil exministr obrany Kostelka v rozhovoru k summitu NATO a nadcházející schůzce prezidentů Donalda Trumpa a Vladimíra Putina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Uber od října zavede EET, týkat se však bude jen nových řidičů
Společnost Uber bude od začátku října evidovat tržby svých řidičů v EET. Společnost bude navíc finanční správě poskytovat data o aktivitách šoférů, která stát bude moci využít k daňové kontrole. Povinnost se ovšem bude týkat pouze nových řidičů, kteří začnou pro společnost jezdit po zavedení EET. Firma se k tomu dnes zavázala podpisem daňového memoranda. V současnosti společnost v Česku eviduje zhruba 2000 aktivních řidičů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ČEZ: Jak se bránit proti nekalým praktikám při prodeji energií
Zavádějící nebo přímo lživé informace, neexistující slevy, smlouvy a dárky „zdarma“ a ve skutečnosti s vysokými pokutami, nátlak a spěch. Některé praktiky nekalých obchodníků, se kterými se často setkávají zákazníci nejen ČEZ, ale i dalších seriózních obchodníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zimola (ČSSD): Strana se musí přestat v očích veřejnosti zabývat sama sebou
Komentář na facebookovém profilu k hlasování o důvěře vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Bomba o Kalouskovi, Havlovi, Luxovi, a dokonce Mariánu Čalfovi. Svědek promluvil
Kalouskovy výkony ve Sněmovně a mimo ni neunikly ani šéfredaktorovi MF Dnes Jaroslavu Pleslovi. Kalousek podle něj nemá jinou budoucnost než „obrovskou nafukovací flašku tullamorky“. A premiér, který byl v StB? Takového podle Plesla jmenoval Havel už před dvaceti lety. A Plesl začal jmenovat. Lux, Čalfa, Havel, Zieleniec...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ondráček by měl svůj postoj k vládě kolegům vysvětlit v pátek
Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček podle názoru stranických kolegů nepodpořil při nočním hlasování menšinovou vládu ČSSD a ANO ve Sněmovně záměrně, nikomu to ale předem přímo neřekl. Očekávají, že jim postup ozřejmí na pátečním zasedání širšího vedení KSČM, jehož je členem. Ondráčkovo vyjádření ČTK nezískala. S poslancem po hlasování nestihli mluvit ani komunističtí poslanci, které ČTK oslovila. Ondráček patří k poslancům KSČM, kteří mají ke spolupráci s hnutím ANO premiéra Andreje Babiše velké výhrady, k tomu, že vládu nepodpoří se podle kolegů zřejmě rozhodl definitivně až během úterý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
MHMP: Informace o dopravních opatřeních na komunikaci U vršovického hřbitova
Od 15. července do 30. listopadu 2018 bude omezen provoz na komunikaci U vršovického hřbitova v Praze 10. Důvodem je stavební zábor pod železničním mostem, který je rekonstruován v rámci modernizace železniční tratě v úseku Praha Hostivař – Praha hl. nádraží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Stanislav Zapletal: Sláva Bohu na výsostech, máme Druhou republiku
Máme Druhou republiku, kterou tak pojmenovala opozice. Republiku bez Topolánků, Drobilů, starých Klausů, Řebíčků či Hřebíčků, Nečasů, a všech ostatních, co vedli po léta republiku jen pomocí ideologických žvástů, když ona sama chudla a chudla a chudla, protože zlodějů bylo moc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kalousek vyzve Babiše k omluvě za slova o ožralovi a zloději
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek vyzve premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše k omluvě za výroky, které na jeho adresu předseda vlády vyslovil během středeční schůze k vyslovení důvěry vládě. ČTK Kalousek řekl, že na sněmovní výbor se kvůli nepravdivým výrokům obracet nebude. „To má vždycky nějaký politický charakter. Já tím nechci už tak složitou atmosféru ve Sněmovně zatěžovat,“ uvedl. Doufá, že se premiér omluví a spor neskončí u soudu v občanskoprávním řízení. Babiš se na plénu Sněmovny do Kalouska ostře pustil, tykal mu a označil ho za zloděje zlodějského a ožralu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Průzkum STEM/MARK: Piráti v červnu ztratili, stále ale patří mezi favority voleb v Praze
U Pražanů roste nespokojenost s parkováním a bydlením
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: CERMAT zavede opatření, aby zamezil chybám v testech
Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) přijme opatření, aby minimalizovalo riziko chyby v maturitních a přijímacích testech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vedení ČSSD se bude zabývat situací kolem vedení ministerstva zahraničí v úterý
V úterý se v pražském Lidovém domě sejde předsednictvo ČSSD, které v květnu vybralo do čela diplomacie europoslance Miroslava Pocheho. Prezident Miloš Zeman ho však kvůli svým výhradám odmítl do vlády jmenovat. Ministerstvo zahraničních věcí tak dočasně vede ministr vnitra a šéf ČSSD Jan Hamáček. Místopředseda ČSSD Martin Netolický předpokládá, že ČSSD bude trvat na Pochem. Na programu předsednictva bude i řada dalších témat, řekl ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Čermák: Česká výnosová křivka zplošťuje. Větří snad trh recesi?
Dnes po ránu zapomeňte na lehké letní čtení - budeme se totiž věnovat náročnějšímu tématu a tím nebude nic jiného než fenomén zplošťování korunové výnosové křivky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslava Němcová: Házení lahví po Babišovi? Ti demonstranti byli frustrovaní
Miroslavu Němcovou, poslankyni za ODS, zpovídala ČT24. Padaly otázky na demonstraci vně Sněmovny a na roli komunistů a ČSSD ve vládě. Němcová řekla, že demonstranti po Babišovi házeli lahve, protože byli frustrovaní, a že nevíme, co všechno komunisté za hlasování dostanou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Do kultury putovalo 233 miliard
Do kultury v roce 2016 přiteklo z různých zdrojů 232,9 miliardy korun. V porovnání s předchozím rokem to bylo o 6,3 miliardy víc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Tulpa (SLK): Střední školství by mělo být v souladu s poptávkou na trhu práce
Rada kraje jmenovala nové zástupce do školských rad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Máte občané to, co jste si zasloužili
Druhá vláda Andreje Babiše prošla. Za hereckého vystupování opozice a srdceryvných výkřiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš se setká s generálním tajemníkem OECD Gurríou
Předseda vlády Andrej Babiš přijme v pondělí 16. července 2018 generálního tajemníka Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) Angela Gurríu, který do České republiky přijede prezentovat pravidelný Hospodářský přehled OECD pro ČR za období posledních dvou let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Dvojí kvalitě zabrání pouze legislativa
Prodávání výrobků pod stejnou značkou a balením, jejichž složení se však liší v různých státech Unie, musí být zakázáno evropskou legislativou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Hřebejk: Babišova vláda se opírá o hlupáky
Místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek se vyjádřil ke včerejšímu dění ve Sněmovně. Je to prý po ránu ještě horší, než si myslel. A připomněl Čechům genocidu, na kterou podle něj zapomněli. A co Jan? Nikoli Jan Tleskač, ale režisér Jan Hřebejk. I ten jde s kůží na trh.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zaorálek (ČSSD): Muselo skončit období nekontrolovaného vládnutí kabinetu bez důvěry
Komentář na facebookovém profilu k hlasování o důvěře vládě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pražský dopravní podnik si nechal analyzovat technologie Wi-Fi. Dá za to přes 1,7 milionu
Dopravní podnik, o kterém se hovořilo především v souvislosti s právníkem a přítelem Jaroslava Faltýnka Květoslavem Hlínou, se rozhodl jít kupředu. Od firmy Nowire CZ si nechal vypracovat "analýzu koncepce datové komunikace technologie Wi-Fi". Podpisem ředitele DPP Gillara a místopředsedy představenstva Ladislava Urbánka se pak "poradce" bude moci těšit na sumu 1.440.000 korun bez DPH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: Lipenským policistům začala sezóna na vodě
První případy řešili na přelomu června a července lipenští policisté, kterým začala sezóna na hladině lipenské přehrady. Zde kontrolují nejen provoz na vodě, ale i to, co se děje na břehu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Marek Obrtel: Jsem pro znovuzavedení všeobecné branné povinnosti a vojenského výcviku
Lékař Marek Obrtel kandiduje na senátora.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Baránek (Soukromníci): Soukromníci, jejich rodiny a jejich zaměstnanci potřebují důrazné politické zastání
Výsledky letošních komunálních a senátních voleb hodně napoví o postavení Strany soukromníků České republiky na pravé straně politického spektra v dalším období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kdopak se to koukal na fotbal? FOTO ze včerejší sněmovny
Včerejší zasedání Sněmovny ohledně vyslovení důvěry vládě bylo nervydrásající. Pro některé poslance obzvlášť - kromě svých povinností totiž námi volení zástupci stíhali prožívat i semifinálové utkání mistrovství světa mezi Chorvatskem a Anglií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kalousek, přítel demonstrantů a aktivistů? Je zde VIDEO, které ho nepotěší. Ne, ne to ze včerejška
„Chci se dostat k pracujícím-nepracujícím.“ Tak zesměšňoval demonstranty Miroslav Kalousek, když mu coby ministru financí přišli odboráři křičet pod okna ministerstva a protestovat proti ekonomicky restriktivní politice vlády premiéra Nečase. Psal se rok 2011. Čas oponou trhnul – a z Kalouska je teď miláček demonstrujících nebo dokonce aktivní demonstrant.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jde tady o tajný mocenský pakt mezi ANO a komunisty, varovala před hlasováním Němcová
Ve středu předstoupila před Poslaneckou sněmovnu druhá menšinová vláda Andreje Babiše a žádala ji o vyslovení důvěry. Po několika hodinách na plénu Sněmovny chvíli před rozhodnutím promluvila u řečnického pultu i poslankyně Miroslava Němcová (ODS). Upozornila na to, že poslanci sice probírají jednotlivé stránky vládního prohlášení, aby ho zkritizovali, ale to je pouze kouřová clona. „Tady jde o tajný mocenský politický pakt mezi ANO a KSČM,“ burcovala poslance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vinklátová (SLK): Licence na užití vyobrazení Televizního vysílače a hotelu Ještěd je uzavřena na pět let
Kraj získá licenci na užití vyobrazení Televizního vysílače a hotelu Ještěd
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Projekt Jedu vodu chce zbavit Vltavu i cigaretových nedopalků
Už čtvrtým rokem se letos se vodáci na Vltavě setkávají s projektem Jedu vodu. Akce slouží k tomu, aby byla nejfrekventovanější řeka v tuzemsku i po letním náporu turistiky co nejčistší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Malí táborníci si užívají prázdniny v opravené klubovně
Dětský smích a prázdninová pohoda vládnou v letním dětském táboře Zámostí- Blata nedaleko Jičína. 80 táborníků zde tráví svůj volný čas v krásném prostředí Českého ráje. Díky finančnímu příspěvku Nadace ČEZ mají malí táborníci opravenou klubovnu a jídelnu, kde tráví společné chvíle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Milan Frydrych: Počet volných pracovních míst překonal 300 tisíc
Podíl nezaměstnaných osob v ČR na populaci ve věku 15 – 65 let v červnu klesl o 0,1 p.b. na 2,9 %, což je v souladu s naším odhadem i odhadem trhu. Celkový počet uchazečů o zaměstnání klesl o 2,5 % na 223 786 a počet hlášených volných pracovních míst vzrostl o 6,5 % na 301 516.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Pocta opoziční a toleranční smlouvě
Je výročí podepsání druhé opoziční smlouvy z 9. 7. 1998 mezi Občanskou demokratickou stranou vedenou Václavem Klausem a sociální demokracií Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí podepíše daňové memorandum se společností UBER
Briefing s podpisem daňového memoranda se společností UBER
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pernica (KSČM): Co nás čeká
Lidé řeší spoustu běžných problémů. Některé dokáží vyřešit sami, u jiných je třeba, aby pomohli ti, kteří ve svých kampaních pomoc slibovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Státní zástupce podal obžalobu v druhé větvi Rathovy kauzy
Státní zástupce Jiří Pražák ve středu podal obžalobu na devět lidí a osm firem ve druhé větvi kauzy bývalého hejtmana Davida Ratha. Týká se zejména přijetí úplatků, podplácení, zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, pletich při zadání veřejné zakázky a poškození finančních zájmů Evropské unie. Případem se bude zabývat Krajský soud v Praze. Státní zástupce to uvedl na webu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
České mírové hnutí: Na Václavském náměstí se uskutečnila demonstrace proti NATO
Ve středu 11. července 2018 se na Václavském náměstí v Praze uskutečnilo shromáždění proti Severoatlantickému paktu NATO. Demonstraci zorganizovalo České mírové hnutí za podpory občanské iniciativy Ne základnám a dalších mírových a protiválečných organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Inovace, excelence a budování proexportních kapacit
V NATO máme na to - tak proč do toho nejít....
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: „Vodárna“ ve Vysokém Mýtě má nového ředitele
Nového ředitele má nyní Vyšší odborná škola stavební a Střední škola stavební Vysoké Mýto. Na včerejším jednání jím Rada Pardubického kraje jmenovala Jiřího Skalického.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Demokratizace energetiky
Na nové evropské směrnici o obnovitelných zdrojích RED II, která by mohla být schválena do konce roku, zaujmou lepší podmínky pro samovýrobce a decentrální zdroje. Česká republika žádá nejnižší podíl obnovitelných zdrojů ze všech členských států. Říkáme si o odklad našeho startu do další průmyslové revoluce, abychom měli jistotu, že začneme jako poražení?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
dTest: Jak omezit množství mikroplastů v potravinách
Ryby, krevety, mušle i mořská sůl mohou obsahovat plasty, jichž jsou moře a oceány plné. Co proti tomu můžeme dělat?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Adamec (ODS): Nebudu moralizovat a přesvědčovat někoho, jak se má chovat
Projev na 17. schůzi Poslanecké sněmovny 11. července 2018 k žádosti vlády premiéra Andreje Babiše o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Krutáková (STAN): Vláda přispívá k vylidňování venkova a svými návrhy v tom bude pokračovat
Projev na 17. schůzi Poslanecké sněmovny 11. července 2018 k žádosti vlády premiéra Andreje Babiše o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Vrecionová (ODS): Největší absurditou je, že superkapitalistu Babiše podpoří komunisté
Projev na 17. schůzi Poslanecké sněmovny 11. července 2018 k žádosti vlády premiéra Andreje Babiše o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Vláda se ze všeho nejvíc vyznačuje hlubokými rozpory
Projev na 17. schůzi Poslanecké sněmovny 11. července 2018 k žádosti vlády premiéra Andreje Babiše o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Profant (Piráti): Projekty nesmějí být vedeny jako výběrové řízení na EET
Projev na 17. schůzi Poslanecké sněmovny 11. července 2018 k žádosti vlády premiéra Andreje Babiše o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Munzar (OSDS): Programové prohlášení - nikdo vám nedá tolik, kolik my vám dokážeme slíbit
Projev na 17. schůzi Poslanecké sněmovny 11. července 2018 k žádosti vlády premiéra Andreje Babiše o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Richterová (Piráti): Právě při jednání o důvěře má celá vláda slyšet naše obavy
Projev na 17. schůzi Poslanecké sněmovny 11. července 2018 k žádosti vlády premiéra Andreje Babiše o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Janda (ODS): Prohlášení je prostě vágní a obecné, nemastné a neslané
Projev na 17. schůzi Poslanecké sněmovny 11. července 2018 k žádosti vlády premiéra Andreje Babiše o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Majerová Zahradníková (ODS): Je na této šílené vládě něco dobrého?
Projev na 17. schůzi Poslanecké sněmovny 11. července 2018 k žádosti vlády premiéra Andreje Babiše o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Langšádlová (TOP 09): Pane premiére, prosím, informujte nás o vašich záměrech ve vztahu k NATO
Projev na 17. schůzi Poslanecké sněmovny 11. července 2018 k žádosti vlády premiéra Andreje Babiše o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Kaňkovský (KDU-ČSL): Vládní prohlášení je ambiciózní směrem k výdajům
Projev na 17. schůzi Poslanecké sněmovny 11. července 2018 k žádosti vlády premiéra Andreje Babiše o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Žáček (ODS): Možná nejdůležitější je to, co v programovém prohlášení není
Projev na 17. schůzi Poslanecké sněmovny 11. července 2018 k žádosti vlády premiéra Andreje Babiše o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Důvěra bude porážkou svobodu vyznávajících aktivních jedinců
Projev na 17. schůzi Poslanecké sněmovny 11. července 2018 k žádosti vlády premiéra Andreje Babiše o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Mihola (KDU-ČSL): Politik má hledat řešení, dobrá pro tuto zemi, ne ta, která se mu hodí
Projev na 17. schůzi Poslanecké sněmovny 11. července 2018 k žádosti vlády premiéra Andreje Babiše o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: V zákoně o DPH máme ustanovení, které je v rozporu se směrnicí EU
Projev na 17. schůzi Poslanecké sněmovny 11. července 2018 k žádosti vlády premiéra Andreje Babiše o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Beitl (ODS): Konjunktura nebude trvat věčně a je potřeba vytěžit z ní, co se dá
Projev na 17. schůzi Poslanecké sněmovny 11. července 2018 k žádosti vlády premiéra Andreje Babiše o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Němcová (ODS): Mám stále neodbytnější pocit, že je zde taková ta hra, které se říká vrtěti psem
Projev na 17. schůzi Poslanecké sněmovny 11. července 2018 k žádosti vlády premiéra Andreje Babiše o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Vzhledem k obrovské nestabilitě nebude vláda vládnout ani rok
Projev na 17. schůzi Poslanecké sněmovny 11. července 2018 k žádosti vlády premiéra Andreje Babiše o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Lipavský (Piráti): Kvůli mocenskému handrkování je oslabena i pozice ministra zahraničí
Projev na 17. schůzi Poslanecké sněmovny 11. července 2018 k žádosti vlády premiéra Andreje Babiše o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Předseda vlády, který žádá o důvěru, by neměl být usvědčený lhář
Projev na 17. schůzi Poslanecké sněmovny 11. července 2018 k žádosti vlády premiéra Andreje Babiše o vyslovení důvěry
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Babiš vyšel mezi zuřivé demonstranty. Ochranka zasáhla, jinak by dostal letící lahví
Premiér Andrej Babiš (ANO) nakrátko vyšel dnes večer před Sněmovnu k demonstrantům protestujícím proti jeho vládě podporované KSČM. Účastníci ho zahrnuli pískotem a výkřiky „hanba“. Po několika sekundách se vrátil do budovy. Přispělo k tomu zřejmě i to, že podle některých svědků na Babiše mířilo několik předmětů, například koule zmačkaného papíru a zřejmě i plastová láhev.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist