Oficiální zpravodajská média

Čau lidi, tady Bureš. Komik Pavlásek stvořil parodii na Babišovy týdenní raporty
Tým předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) se pravděpodobně stará o to, aby na sebe pan premiér neustále upozorňoval, např. s pomocí textů uveřejňovaných na sociální síti facebook. Takové texty zpravidla začínají zvoláním „Čau lidi“, po kterém většinou následuje popis toho, jak Babiš odpočívá nebo jak je jeho vláda skvělá. Bavič Lukáš Pavlásek se rozhodl tak trochu si z premiéra vystřelit a sepsal tak trochu jiné provolání, které zahájil pozdravem „Ahoj lidi“. Podívejte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Dvacet let od „atentátu na demokracii“, opoziční smlouvy. Advokát vyvrací pomluvy, které se o ní šíří
Advokát Aleš Rozehnal napsal pár řádek ke dvacátému výročí tzv. opoziční smlouvy. Pokusil se vyvrátit několik mýtů, které jsou podle jeho názoru s touto smlouvou, uzavřenou mezi Milošem Zemanem a Václavem Klausem, spojeny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Dali jsme čestné slovo Pobaltí, že ho nenecháme Rusku. A kvůli tomu se musí jít i do války, píše expert Joch
Myslet geopoliticky se Česku vyplatí, říká ředitel Občanského institutu Roman Joch, podle nějž má velký smysl dbát na čest i spojenecké závazky. V textu pro Lidové noviny se totiž zaměřil na důvody, proč lidé válčí, a jak válce předejít. Evropu v tomto ohledu tváří v tvář potenciálnímu protivnikovi vnímá jako velmi slabou. „Protivník musí vědět, že jste připraveni a máte sílu, kterou hodláte použít. Evropa tuto schopnost nemá,“ říká Joch a dodává, jak by se měla zachovat Česká republika například ve výdajích na obranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Mediální lynč po česku. Petr Žantovský na případu Taťány Malé rozebírá, jak to „strážci demokracie“ dělají. Zato o utajované disertaci Tomáše Halíka se mlčí...
TÝDEN V MÉDIÍCH Za neférové a doslova za snůšku ubohosti považuje Petr Žantovský počínání Miroslavy Němcové, která obviňuje jiného poslance z toho, co dělal jeho otec. Ptá se snad někdo, co dělali její rodiče? Kromě paskvilu a politické pavlače, které byly k vidění v Poslanecké sněmovně před hlasováním o důvěře vládě, se mediální analytik věnuje selektivnímu přístupu českých novinářů, kteří si někoho vyberou za terč svého lynče a na něm všichni kolektivně rozehrávají dobové tance a mají zvrácenou rozkoš z toho, jak šlapou po kostech toho jimi vlastně už zničeného objektu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Šaráda Mayové, po které zastáncům brexitu nezbylo, než odstoupit. Profesor Tomský nám také vysvětlil, proč se premiérka smrtelně bojí muslimů
ROZHOVOR V poslední době se často mluví o politické situaci v Anglii. Nedávno tam odstoupili dva vlivní ministři, stále není jasné, jak dopadne brexit, do toho klesá popularita premiérky Mayové. Co se to děje v zemi, která bývala zdrojem stability? ParlamentníListy.cz oslovily profesora Alexandra Tomského, politologa obeznámeného s britskou politikou jako málokdo jiný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Muslimské děti ve Švédsku už hrozí spolužákům podřezáním. Nadávají jim do „kafírů“ a je to už opravdu vážné, varuje oficiální studie
Švédská publicistka Judith Bergmanová informuje o nové studii Swedish Defence University, která se věnuje narůstajícímu salafismu, tedy růstu radikálního islámu v zemi. Některé pasáže ze studie jsou skutečně alarmující.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Nabídl jsem Asociaci romských podnikatelů a spolků zcela konkrétní práci
Ministr zemědělství nabídl ostravské Asociaci romských podnikatelů a spolků ČR konkrétní práci v lesích, chce podpořit i romskou mládež
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Prolhaný šmejd Člověk v tísni
Napsal mi před časem pan Urban (snad ho to jednoznačně určující pohlavní určení neurazí) z Člověka v tísni takovouto poznámku na můj facebookový profil:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Stát dělá ze všech podezřelé
Krátíme Seznam nesvobody – rušíme šikanující zákony.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Vojtěch má závěry prověrky v ostravské nemocnici za zarážející
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) pokládá výsledky prověrky v ostravské fakultní nemocnici za zarážející. Při kontrolách přímo řízených nemocnic bude ministerstvo prověřovat využívání externích služeb a případné propojení jejich zaměstnanců a soukromých společností, u nichž služby objednávají. Vojtěch to dnes řekl novinářům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Okamura bude obhajovat post lídra SPD, o vyzyvateli neví
Lídr hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) a místopředseda Sněmovny Tomio Okamura bude dnes na volební konferenci hnutí v Praze obhajovat poprvé od vzniku uskupení před třemi lety funkci. Usilovat o znovuzvolení bude i místopředseda hnutí a šéf sněmovní frakce SPD Radim Fiala. Podle vyjádření Okamury, který hnutí založil po rozchodu s hnutím Úsvit, se zatím neozval žádný vyzyvatel dosavadních lídrů. Může se tak stát ale přímo na plénu konference.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ivan Přikryl: Malostranské panoptikum
Ráno ve tři hodiny mě probudil budík, vstal jsem z postele a pustil přes internet ČT 24. (jsem teď v „jiném časovém pásmu). Začal přímý přenos z Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR s jediným bodem jednání: Žádost o důvěru vládě premiéra Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Přírodovědec docent Ziegler se baví nad novinami: Předtím psali, jak se ten novičok na vzduchu rozpadá, a najednou...
Patří pískání a politické protesty na sraz Sokolů, a bude opět spartakiáda? Švýcarští fotbalisté na mistrovství světa při zápase ze Srbskem vyjadřují podporu Velké Albánii a vedení FIFA to, zdá se, vůbec nevadí. Už zase vylezl novičok, kterého je snad stará dobrá Anglie přeplněna. Letní rozhovor s uznávaným přírodovědcem a geologem docentem Václavem Zieglerem však přináší i další informace – o plastech v mořích, o kůrovci a cuketové i „okurkové“ sezóně, která, zdá se, v médiích „nikdá nebude“. Místo spokojenosti, že už je nová vláda, jsme nespokojeni a chceme změnu – tedy někteří z nás; a starší člověk aby se obával povinného zřízení datové schránky, které zgusta propagují Piráti. Léto je prostě v plném proudu...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
FN Ostrava: Závěry auditu poukazují na závažná systémová pochybení
Audit poukazuje mj. na pochybení s negativními finančními dopady pro Fakultní nemocnici Ostrava. Zadání tohoto auditu bylo jedním z prvních manažerských rozhodnutí nového ředitele Fakultní nemocnice MUDr. Evžena Machytky, Ph.D.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Na holické automobilní škole se začnou zateplovat dílny
Projektem na úsporu energií se na svém posledním jednání zabývali radní Pardubického kraje. V rámci Operačního programu životní prostředí budou upraveny dílny Střední školy automobilní v Holicích, a to za více než 14 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Pádem Dará´a válka v Sýrii fakticky skončila… vítězstvím Ruska
Putin už zakrátko bude moci veřejně pronést své vlastní „Mise splněna!“. Izrael i Írán jsou drženy na distanc, Turecko je (nebo bude) adekvátně uspokojeno, USA mohou konečně odejít, protože „Daeš je poražen“, a Bašár Asad získá jistotu, že mu svržení hrozí maximálně za tři roky, a to v prezidentských volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hamáček si spolupráci s Babišem zatím pochvaluje
Menšinová vláda hnutí ANO a ČSSD vládne s důvěrou Poslanecké sněmovny jen pár dní. Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček si zatím vládní spolupráci s předsedou vlády chválí. Ustavení vlády navíc podle jeho slov výrazně přispělo k uklidnění situace uvnitř sociální demokracie. V rozhovoru pro server Novinky.cz se nezapomněl vyjádřit také k tomu, jak bude ČSSD dále postupovat v případě poslance Milana Chovance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Trump je agentem KGB od roku 1987?
Prezident USA Donald Trump byl ruskou rozvědkou „naverbován“ již v roce 1987 během jednání v Moskvě o možnosti výstavby hotelu v ruském hlavním městě, který však nakonec postaven nebyl. Píše o tom nyní časopis „New York Magazine. Již o rok dříve měl také Trump mít v New Yorku schůzku se sovětským velvyslancem Jurijem Dubininem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Křivá huba tzv. demokratického bloku. Komentátor Hanák vidí v duševně chudých opozičnících hlavně nenávist
Několikahodinovou středeční debatu našich poslanců, která se odehrávala na půdě Poslanecké sněmovny před hlasovaním o důvěře vládě, sledoval i politický komentátor Jiří Hanák. Po jejím zhlédnutí mu prý v hlavě znělo jediné, a sice příhodný verš z Wolkerovy básně U rentgenu: „nejhlouběji, chudý, vidím nenávist“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky přijal generála Emila Bočka
Prezident republiky Miloš Zeman přijal v pátek dne 13. července 2018 na zámku v Lánech generála Emila Bočka, nositele Řádu Bílého lva, a to po jeho návratu z nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Bartošek (KDU-ČSL): Babiš Sokolům nic nedal
„Vy na mě pískáte, a přitom jsem vám JÁ dal ne pět, ale rovnou 40 miliónů korun,“ tak by se dal volně parafrázovat postoj premiéra „před důvěrou“ potom, co nesklidil ovace na Sokolském sletu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Správa železniční dopravní cesty: Drážní hasiči převzali nové cisterny
Představitelé Hasičské záchranné služby Správy železniční dopravní cesty (HZS SŽDC) převzali v Jičíně prvních deset speciálních cisternových vozidel. V letošním roce dosáhnou investice do obnovy zásahové techniky drážních hasičů téměř 300 milionů korun a do jejich výzbroje přibude 48 vozidel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Ústavní stížnost na vazbu a chudí
Za podání ústavní stížnosti se neplatí soudní poplatek. Ústavní soud má jinou ekonomickou bariéru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Evropská komise dementuje: Pan předseda Juncker nebyl opilý, jen dostal záchvat ischiasu
Video, v němž na dvoudenním summitu NATO předseda Evropské komise Jean- Claude Juncker vrávorá při chůzi a udržet rovnováhu mu pomáhá rámě ostatních státníků, oblétlo svět. Rozmohly se spekulace, jestli za jeho stavem, který kamera podrobně zachycuje, stojí přemíra alkoholu, nebo skutečně problémy se zády, jak vysvětlují někteří politici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Grebeníček (KSČM): Kardinál Duka proti bibli, cti a spravedlnosti
Pokud by kardinálu Dukovi leželo na srdci slovo boží a pokud by měl smysl pro křesťanské hodnoty, nikdy by nevznesl tak drzé a nekřesťanské nároky na majetek a peníze České republiky a českých občanů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Komunistický inkviziční tribunál rozhodoval ve Varšavě o nás bez nás. S publicistou Čechem vzpomínáme na schůzku, kde dal Brežněv dohromady koalici pro invazi
ČESKÉ OSMIČKY Navenek přátelé, uvnitř kovaní soudruzi bez špetky porozumění. Takoví obvykle byli nejvyšší představitelé socialistického bloku, kteří v polovině července 1968 jednali ve Varšavě o „nebezpečí kontrarevoluce“ v Československu. Naše delegace v čele s Alexandrem Dubčekem se však nedostavila. O vojenském vpádu na naše území bylo už v zásadě rozhodnuto.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Transparency International: Téměř třetina europoslanců si přivydělává, někteří až přes 100 tisíc eur ročně
Členové Evropského parlamentu si od svého zvolení v roce 2014 přišli díky vedlejším příjmům minimálně na 18 milionů EUR (v přepočtu asi 450 milionů Kč), maximální odhady však hovoří až o 41 milionech EUR. Vyplývá to z aktuální analýzy Transparency International EU (TI EU), podle které si až 104 evropských poslanců za poslední čtyři roky přivydělalo ke svému poslaneckému platu přes 100 tisíc EUR. Činnost poslanců Evropského parlamentu je přitom zaměstnáním na plný úvazek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
České ministerstvo odmítá globální pakt o migraci: Souhlasit s nelegální migrací nebudeme
Česká vláda nemůže a nebude dávat souhlas s nelegální migrací, reagovalo dnes ministerstvo zahraničí na informace o globálnímu paktu k migraci, na jehož textu se v pátek shodla většina zemí OSN. Ministerstvo zahraničních věcí ČR rovněž zdůraznilo, že dohoda, k níž mají kromě Američanů výhrady také Maďaři, není právně závazná a státy OSN zatím přijaly pouze návrh, k němuž se jednotlivé země vyjádří až v prosinci, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
První dáma ODS překládá „natvrdlému Babišovi“: Milej zlatej, moc a prachy ti na tuhle nevěstu nestačí. S estébákem nepůjdeme
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) čelí kritice za to, že svou vládu opřel o podporu komunistů. Premiér se brání, že mu v podstatě nic jiného nezbylo, že by mnohem víc stál o vládu s ODS, po které podle svých vlastních slov začal volat těsně po volbách. Alexandra Udženija z ODS teď poslala Babišovi jasný vzkaz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministryně Nováková: Podniky, které šetří energií, mohou žádat o dotace
Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo IV. výzvu programu Úspory energie v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) 2014 až 2020. O dotace mohou žádat podniky, které chtějí realizovat energeticky úsporné investiční projekty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Policie ČR: #BuySafePaySafe - tipy, jak se nestát obětí podvodu
Národní centrála proti organizovanému zločinu SKPV se připojila k preventivní kampani napříč evropskými státy, která je zaměřena na boj proti podvodům páchaným bez fyzického disponování platebními kartami v online prostředí. Tato preventivní kampaň navazuje na akci e-Commerce 2018, při které orgány činné v trestním řízení z 28 evropských zemí zatkly 95 osob. Operace eCommerce 2018 je součástí projektu „EMPACT Bezhotovostní platební prostředky“ vedeného Rakouskem, jenž vznikl v roce 2010 za účelem zlepšení boje proti organizované a závažné mezinárodní trestné činnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vondra (TOP 09): Metropole má první rozhlednu od dokončení Žižkovského vysílače
Doubravka, jak věž, která v posledním roce rostla na Černém Mostě, pojmenovali její autoři, není jen tak ledajakou stavbou. Je v mnoha ohledech jedinečná – originální konstrukcí, použitými materiály, tím, že pochází „z dílny“ světoznámého architekta i způsobem realizace. Myšlenka obohatit Prahu 14 o rozhlednu se v roce 2013 zrodila v hlavě starosty této městské části, Mgr. Radka Vondry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hádka nad rozkopanou dálnicí. Ťok viní ekologické aktivisty a kritiku od opozice odmítá
Ministrovi dopravy Danu Ťokovi je líto, že čeští řidiči musí trpět na dálnici D1. Prý to ale jinak nejde. Občané prostě trpět musí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Členství v EU není podmínkou ekonomické spolupráce
Komentář na facebookovém profilu k návrhu zóny volného obchodu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Vaše/naše násilí a naše nepochopení
V rámci divadelního festivalu Divadelní svět Brno uvedlo Divadlo Husa na provázku divadelní inscenaci „Naše násilí a vaše násilí“ autora Mladinsko Gledališče v režii Olivera Frljiće. Inscenace vzbudila vášně; kladné i záporné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zoo Ostrava: Mláďaty se to v zahradě přímo hemží
Ostravská zoologická zahrada má nové přírůstky. Návštěvníci mohou spatřit dvě mláďata vzácných papoušků guaroubů zlatých, devět mláďat největšího ptáka jižní Ameriky nandu pampového a šest mláďat lam alpak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kurzovo Rakousko může být základním pilířem nové evropské stavby. Bývalý velvyslanec Koukal shrnuje, jak se kancléři podařilo během půl roku vytočit a zdeptat arogantní mainstream
ROZHOVOR „Řešení celého migračního problému musí začít standardním hlídáním hranic. To je jasné většině obyvatel Evropy, jenom dnešní špičky EU politiky, osa Berlín–Brusel, to z nějakého důvodu nechtějí vidět,“ říká bývalý český velvyslanec v Rakousku Jan Koukal. Pro ParlamentníListy.cz promluvil o rakouském předsednictví EU, o kancléři Kurzovi a kancléřce Merkelové. Vyjádřil se i k tranzitním centrům a rázně řekl, co si myslí o migračních kvótách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vláda bude ve středu projednávat změnu financování matrik
Matriční úřady by měly být od příštího roku financovány paušálně podle druhu prvozápisu. Počítá s tím návrh Ministerstva vnitra, který ve středu projedná vláda. Za prvozápis narození by měl úřad dostat 897 korun, za uzavření manželství 3588 korun a za zápis úmrtí 1794 korun. Obce budou výkony vykazovat zpětně a dostanou je proplacené. Návrh vychází z analýzy financování a výkonu matriční agendy v letech 2014-2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Somr (ODA): Česká koruna první obětí zvláštních oslav amerického Dne nezávislosti
Spojené státy americké slaví Den nezávislosti na paměť deklarace, díky níž se 4. července 1776 vymanily ze závislosti na Velké Británii. Oslavily ho však zvláštně – vyhrožováním obchodní válkou celému zbytku světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Hrady a zámky se v létě představí v Českém rozhlase
Téměř stovku hradů a zámků ve správě NPÚ představí během prázdnin projekt regionálních stanic Českého rozhlasu a Národního památkového ústavu Hradozámecké léto.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Korytář (ZpL): Lesní koupaliště opět slouží veřejnosti
V pátek 13. července ve 13 hodin se obnovené Lesní koupaliště po deseti letech opět otevřelo veřejnosti. Liberec tak po mnoha letech získal novou vodní plochu, určenou ke koupání, kterých ve stotisícovém městě příliš mnoho není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Za zhoršení kvality vody v brněnské přehradě může extrémní počasí
Jihomoravský kraj, statutární město Brno a Povodí Moravy, s.p. společně realizují třetí etapu projektu „Realizace opatření na Brněnské údolní nádrži 2018 – 2022“. V rámci realizace této etapy v současné době probíhá srážení fosforu na přítoku do Brněnské přehrady, který je hlavní živinou pro sinice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Buzerace na entou...
Jinak opravdu nejde nazvat případ, kdy majitel trafiky dostal pokutu 25 tisíc za to, že prodavačka se zpožděním zaúčtovala položku ve výši 22 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Potravinářská inspekce zakázala cukrovinky, nebezpečné pro alergiky
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila společnosti Kaufland Česká republika v.o.s., aby neprodleně stáhla ze své tržní sítě nevyhovující potravinu Madison – Sušenky s kousky tmavé a mléčné čokolády a rozinkami v balení 150 g, datum minimální trvanlivosti do 12. 3. 2019, číslo šarže: L3181111, výrobce neuveden, země původu: Polsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Rusíni si to po válce v SSSR „vyžrali“. Dodnes se tam vzpomíná na Masaryka, říká šéf Klubu přátel Podkarpatské Rusi
ROZHOVOR Zakarpatská Ukrajina v minulosti i v současnosti slouží jako dodávka mladé krve, „kanónenfutru“ do nejrůznějších míst konfliktů. Bylo to na Dukle, za Sovětského svazu a je to i dnes vzhledem ke konfliktu na východě republiky s Ruskou federací. Sliby vůdce českých republikánů Miroslava Sládka o znovupřipojení k Československu se staly jen záminkou nacionalistů k upevnění Ukrajiny a rusínská národnost vlastně neexistuje. Třiaosmdesátiletý Libor Chytílek, vedoucí brněnského Klubu přátel Podkarpatské Rusi, který byl v Zakarpatí téměř dvěstěkrát a jehož otec tam za prvorepublikového Československa několik let pracoval, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz připomíná mnohdy opomíjené historické souvislosti. Upozorňuje také na „čachry“, které se děly ohledně získávání víz, i na to, že na jedné straně deklarujeme životní nutnost získávání dalších pracovníků, ale praxe je naprosto odlišná a Polsko či Maďarsko nás v tomto daleko předbíhají. Na rozdíl od řady krajů, měst a obcí v ČR mnohá ministerstva pozapomínají, že se na masarykovskou první republiku lidé stále ještě dívají jako na období, kdy v těchto mnohdy bohem zapomenutých místech bylo nejlépe...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 11:34, zobrazit podobné
Luboš Palata cituje z německých novin: Politici NATO vám to nahlas neřeknou, ale Trumpa považují za klinický případ
I když všichni američtí prezidenti podporovali po druhé světové válce sjednocování Evropy, tomu současnému, Donaldu Trumpovi, se líbí její rozpad, říká redaktor MF Dnes Luboš Palata. Evropští státníci se podle něj už naučili při Trumpových extempore navenek zachovávat klid, ale uvnitř už ztrácejí trpělivost. „Evropská unie je pro Trumpa soupeř,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Prvním testem Babišovy vlády budou komunální a senátní volby
Komentář na facebookovém profilu k budoucnosti Babišova vládnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Dominik Duka: Předně miluji Krista jako člověk
Dominik Duka soudně napadl uvedení divadelní hry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Karlovarský kraj: O školní obědy zdarma je čím dál větší zájem
?Ještě na počátku uplynulého školního roku, v září 2017, byl zájem o bezplatné školní stravování v rámci projektu "Obědy do škol" v Karlovarském kraji minimální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zálom (Svobodní): Rudá záře nad Strakovou akademií
Tak jsme se konečně dočkali! Máme vládu s podporou parlamentu! Jak jsme bez ní vůbec ten více než půlrok mohli žít, že?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Upozornění na nebezpečí sesuvů půdy a záplav v Číně
MZV ČR upozorňuje na zvýšené riziko sesuvů půdy a záplav v provincii Sichuan na jihozápadě Číny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Babiš v MF DNES: Chovanec zradil. Kdo zradí jednou, asi zradí vždycky. Malé je škoda, má tah na branku a dvě vysoké školy
K sobotní snídani si čtenáři mohou přečíst velký, třístránkový rozhovor, který deníku MF DNES poskytl jeho vlastník, předseda vlády Andrej Babiš. S redaktorem Petrem Kolářem si povídali hlavně o nové vládě a okolnostech, za kterých dostala důvěru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Bavorská policie bude moci působit u hranice s ČR
Bavorská vláda se dohodla se spolkovou vládou na budoucí spolupráci mezi spolkovou a zemskou policií při kontrole hranic s Rakouskem a s Českou republikou. Řekl to dnes v Ambergu na zasedání okresní organizace Křesťanskosociální unie (CSU) bavorský premiér Markus Söder, informoval na své internetové stránce regionální deník Mittelbayerische Zeitung. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Českou krajinu na Feyfarových fotografiích představuje Krkonošské muzeum v Jilemnici
Netradiční výstavu dvou význačných českých fotografů krajinářů – otce Jaroslava a syna Zdenko Feyfara – můžete až do 31. srpna navštívit v Krkonošském muzeu Správy KRNAP v Jilemnici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Poslední miliardy na čističky a kanalizace míří do měst a obcí
Evropské prostředky pomohou více než stovce obcí vyřešit problém s čištěním odpadních vod. Ministerstvo životního prostředí schválilo dalším 132 vodohospodářským projektům dotace na výstavbu a modernizaci čistíren odpadních vod a kanalizací v celkové výši 4,8 miliardy korun z Operačního programu Životní prostředí. Aktuálně pošle prvním 105 nejúspěšnějším projektům 3,8 miliardy korun. Zbývající miliardu uvolní po odsouhlasení navýšení rozpočtu Evropskou komisí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Dvanáct tisíc ozbrojenců jen v Paříži. Tak se dnes slaví francouzský národní svátek
Francouzi si dnes připomínají velký den. 14. července 1789 padlo nejslavnější francouzské královské vězení Bastila. Pád tohoto vězení byl symbolem konce monarchie. Nastoupila doba Francouzské republiky. Ta to však nikdy neměla snadné. Moc nad ní převzal Napoleon, málem ji porazili Němci v první světové válce a za druhé světové války si republiku podrobil Adolf Hitler. Dnes se Francouzi obávají teroristického útoku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Písek se dokázal zapojit do excelentního projektu
V jihočeském městě s třiceti tisíci obyvateli se v příštích pěti letech může psát historie. Písek je součástí společenství sedmi evropských měst, které uspělo před Evropskou komisí s ambiciózním projektem CityxChange, jehož záměrem je decentralizace obchodování s elektrickou energií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Summit NATO řešil obranné výdaje, posilování schopností i alianční mise
Na summitu v Bruselu jednali ve dnech 11. a 12. července vedoucí představitelé 29 členských států NATO. Delegaci ČR vedl první den prezident Miloš Zeman a druhý den premiér Andrej Babiš s ministrem zahraničí Janem Hamáčkem. Resort obrany po oba dny zastupoval náměstek ministra Jakub Landovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Žádný vedlejší příjem po nastoupení do mandátu nemám
Ohrazení proti informacím Transparency International o vedlejších příjmech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Uškrcení Babiše a vtipy na drůbež z Vodňan. Miroslav Kalousek ani o víkendu neztrácí formu
Češi, Moravané a Slezané si užívají letní pohody, ale politice ani teď neutečou. Blíží se totiž komunální volby, které budí velkou pozornost především v Praze, byť nejen tam. Komentátor Hospodářských novin Petr Honzejk v souvislosti s komunálními volbami v Praze vyhlásil jeden závazek. Miroslav Kalousek (TOP 09) Honzejka obrazem označil za „sraba".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Karlovarský kraj chystá prodloužení Cyklostezky Ohře
Cyklisté, kteří hojně využívají oblíbenou páteřní cyklostezku, se v budoucnu dočkají jejího prodloužení směrem na severovýchod od Karlových Varů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Martin Komárek: Zakážeme sexy holky, ať jsou na fotbale burky
FIFA, bohatá zkorumpovaná organizace se jménem gaučové feny, hodlá zakázat záběry hezkých fanynek, neboť jde prý o sexismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Historii nelze přetapetovat
Komentář na facebookovém profilu k výrokům premiéra Babiše o demokratické KSČM
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
VIDEO Donald Trump byl u britské královny. Nedá se to popsat, třeba vidět
45. prezident USA Donald Trump vyrazil na pracovní návštěvu Velké Británie. Během ní se setkal mimo jiné i s britskou panovnicí Alžbětou II. – o které se ví, že vystupuje velmi uvážlivě. Donald Trump naproti tomu nejednou dokázal, že se umí vyjádřit velmi „barvitě“. Jemně řečeno. Mnohá média si proto položila otázku, co by se mohlo stát. A takhle to nakonec dopadlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova: Zahraniční studenti zkoušejí v Plzni experimentální chirurgii
Pátý ročník vzdělávacího kurzu Summer School of Experimental Surgery přivedl do Plzně tři desítky mediků z dvanácti univerzitních měst. V Biomedicínském centru Lékařské fakulty v Plzni UK se věnují demonstraci experimentální chirurgie na reálných příkladech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Poprvé jsem viděl naživo Trumpa
Komentář na facebookovém profilu k summitu v Bruselu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Okamura byl opět zvolen předsedou SPD. Mandát má na tři roky
Místopředseda Sněmovny Tomio Okamura povede hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) další tři roky. Na volební konferenci v Praze dnes obhájil zakladatel uskupení svou pozici, když získal 150 ze 152 hlasů, řekl místopředseda strany Radim Fiala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pane Duko, jste cítit nácky, vzkazuje Martin Fendrych. Jste nesnášenlivý jak Zeman a Babiš
Kardinál Dominik Duka podal trestní oznámení kvůli kontroverzní divadelní hře „Naše násilí a vaše násilí“, ve které představitel Ježíše Krista znásilňuje muslimku. Kardinál Duka prohlásil, že tak učinil ve jménu svých „křesťanských oveček“. Komentátor serveru Aktuálně.cz oponuje, že Duka se tím nepostavil ani tak na stranu svých oveček, ale spíše na stranu obdivovatelů nacismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman Bubeníček: Práce dobrovolných hasičů si velmi vážím
Hejtman Oldřich Bubeníček navštívil obec Travčice na Litoměřicku a zúčastnil se zde slavnostního otevření nové hasičské zbrojnice. Její vybudování stálo šest milionů korun. Hejtmana pozval starosta obce Pavel Štros a starosta Sboru dobrovolných hasičů Travčice Petr Kirchner. SDH Travčice byl založen už v roce 1896.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Akademie věd ČR: Více než půl miliardy půjde na výzkum fyziky pevných látek
Fyzikální ústav Akademie věd ČR uspěl v náročné výzvě „Excelentní výzkum“ v Operačním programu Věda, výzkum a vzdělávání s projektem SOLID21 a obdrží v následujících letech více než půl miliardy korun na rozvoj předního evropského výzkumného centra v oblasti fyziky pevných látek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Okamura na sněmu varoval: Babiš nakonec diktátu Berlína ustoupí
Menšinový kabinet hnutí ANO Andreje Babiše a ČSSD podléhá diktátu Bruselu a Berlína, v diskusi o migrační krizi nakonec kapituluje, uvedl na dnešní volební konferenci SPD zakladatel hnutí a jeho předseda Tomio Okamura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Petice: Žádáme zrušení omezení jízd nákladních vozidel
Zrušení omezení jízd vozidel nad 3,5 tuny v době letních prázdnin
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Sehnalová (ČSSD): Priority rakouského předsednictví v Radě EU pro oblast dopravy
Rakouský ministr pro dopravu, inovace a technologie Norbert Hofer v Evropském parlamentu na zasedání Výboru pro dopravu a cestovní ruch představil hlavní priority rakouského předsednictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Naši zemi čekají krušné dny a měsíce
Komentář na facebookovém profilu k vládě Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kníže Schwarzenberg kritizuje: Demonstrace proti Babišovi byly příliš slabé. Opouštíme zásady Václava Havla
Vláda Andreje Babiše už má několik dní důvěru Poslanecké sněmovny a čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg ji stále slovně ostřeluje. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Okamura obhajuje funkci předsedy SPD. Prezident poslal na sněm video
Tři roky politických úspěchů má za sebou hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) podle místopředsedy Radima Fialy, který dnes spolu se zakladatelem a předsedou Tomiem Okamurou bude na konferenci hnutí obhajovat funkci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Nemocnice ve Frýdku-Místku dostala vybavení pro Beskydské gastrocentrum
Nové endoskopické vybavení do jednoho endoskopického sálu v prostorách Beskydského gastrocentra získala nemocnice ve Frýdku-Místku jako dar od Nadačního fondu Subventio, jehož posláním je podpora rozvoje zdravotní péče v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Jiří Paroubek: Krok pražské ČSSD správným směrem
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 15:41, zobrazit podobné
Krok pražské ČSSD správným směrem
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
TOPlist