Nejčtenější v danném dni? Historie článků

listopad 2022
Po 7142128
Út18152229
St29162330
Čt3101724 
4111825 
So5121926 
Ne6132027 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.550x, což odpovídá cca 80.877-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Černohorský (Piráti): Týdenní maraton výslechů přinesl úspěchy, vyšetřování se chýlí ke konci
Vyšetřovací komise k OKD vedená Pirátem Lukášem Černohorským měla minulý týden na pilno, přestože běží parlamentní prázdniny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Monsport ustoupil: Prozatím se nikdo stěhovat nemusí
Správce konkurzní podstaty Josef Monsport podle senátora Jiřího Čunka (KDU-ČSL) přislíbil, že do vyřešení případu nebude vystěhovávat z Horoměřic žádného z klientů H-Systemu. Novinářům to řekl po schůzce Monsporta se zástupci bytového družstva Svatopluk, při které v Hrzánském paláci působil jako mediátor premiér Andrej Babiš (ANO). Svatopluk a konkurzní správce by se měli během srpna domluvit na ústavu, který by ocenil nemovitosti v Horoměřicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Silné kafe. Během Prague Pride se na Klinice chystají akce: Povídání o pornu. Chemsex. Anály mého putování...
Co se děje v komunitním centru Klinika? Například přednášky. Skupina Alt-Pride ve spolupráci se Socialistickou Solidaritou zde chystá povídání na téma „Marx a Engels proti tradiční rodině“. Osmého srpna si ti, kterým je zřejmě dnešní uspořádání světa nepříjemné, přijdou popovídat o tom, co si Marx a Engels mysleli o rodině a jaký je marxistický přístup k otázkám sexuální orientace, monogamie a trans lidí. A to není vše, cyklus přednášek zahrne i povídání o pornu, kurz internetové sebeobrany nebo blokování homofobů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
STAN: Výzvy pro ministryni Janu Maláčovou
Novou ministryní práce a sociálních věcí bude dnes jmenovaná Jana Maláčová z ČSSD. MPSV je ministerstvem s nejvyššími rozpočtovými výdaji. Takto vysoká zátěž státního rozpočtu je dlouhodobě neúnosná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zacpou Eriku Bestovi ústa? Jde o okolí Bohuslava Sobotky. Věc je vážná
Erik Best jde před soud. Kvůli krátkému článku ho tam žene Sobotkův blízký přítel, vlivný právník a lobbista Radek Pokorný. Věc se týká Bestova tvrzení o Pokorného vlivu na výběr provozovatele mýta v Česku. Jak sám politický analytik uvádí, pikantní je, že slova z jeho článku se do puntíku naplnila. Vše bylo oznámeno v pondělí v tiskové zprávě „Podaří se Pokornému Besta umlčet?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Sedmnáctiletý muslimský fanatik zavraždil židovského civilistu
To je něco odporného nepřijatelného, co nelze ničím omluvit. Sedmnáctiletý Mohamed Jusef nedávno zaútočil v židovské osadě Adam na bezbranné civilisty, jednoho ubodal k smrti, další dva zranil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Kurdské YPG svou válku prohrály. Jaké drobky jim Damašek nechá?
Hlavní „cena“, kterou budou muset Kurdové z YPG zaplatit, je jasná: musejí na severu Sýrie přestat bojovat za okupační síly, ať už je řeč o těch amerických, nebo britských či francouzských…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Co budeme jíst? Starý praktik o suchu, JZD a zničení našeho zemědělství
Rozhovor se spisovatelem Janem Bauerem, který je se 175 vydanými knihami oficiálně registrovaným rekordmanem. Původně vystudoval Provozně ekonomickou fakultu Vysoké školy zemědělské v Českých Budějovicích. K rozhovoru o suchu a způsobům, jak mu rozumným hospodařením s krajinou čelit, se za ním ParlamentníListy.cz vypravily do jeho současného působiště, do Českých Budějovic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Tomáš Halík: Tato země není naše! I my jsme tady cizinci a přistěhovalci. Musíme přijmout uprchlíky
Teolog Tomáš Halík se zlobí na Čechy, kteří odmítají přijmout byť jen jediného uprchlíka. Všem těmto lidem pořádně naložil v komentáři uveřejněném na serveru Deník Referendum.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Starostové-vytrvalci dostanou pamětní listy Senátu
Dlouhodobě slouží obcím, městysům i městům. A jejich sousedé jim opakovaně ve volbách dávají důvěru, aby ve své práci mohli pokračovat. Starostů, kteří stojí v čele radnic nepřetržitě dvacet let i více, jsou v České republice na tři stovky. A právě jim se rozhodli zástupci Senátu poděkovat a udělit jim pamětní listy za dlouholetou službu svým spoluobčanům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
„Babišovi nikdy nezapomenu.“ Dávný spojenec vystoupil proti premiérovi
ROZHOVOR Současná politická situace už se podle respektovaného advokáta Milana Hulíka těžko komentuje, protože to je taková absurdita, na kterou nebyl nikdo připraven. „Napadlo by vás někdy, že tady bude ministryní spravedlnosti jmenována, bez ohledu na to, co opsala, nějaká žena, která je expertem na králičí bobky? Myslím, že i tahle politická garnitura ‚prostě to zařídíme, ano, bude líp, nejsme politici, makáme‘, celý tenhle humbuk, celá ta propaganda ANO začíná již končit jako velká sranda,“ prohlásil advokát, který také na krátkou dobu Andreji Babišovi uvěřil a dnes svého kroku jako mnoho dalších „kluků z plakátu“ lituje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova získala dva prestižní ERC granty
Dva vědci Univerzity Karlovy – Matyáš Fendrych z Přírodovědecké fakulty a Ondřej Pejcha z Matematicko-fyzikální fakulty – obdrželi prestižní vědecká ocenění Evropské výzkumné rady (European Research Council), tzv. ERC Starting Grant (ERC StG).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vážná výzva: Neposlouchejte rozkazy Babiše, pracovníci BIS! Jednou se vás děti budou ptát...
Veterán 3. odboje Vladimír Hučín se rozhodl napsat výzvu k pracovníkům Bezpečnostní informační služby. Tu následně zveřejnil na svém webu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Rath v Senátu? Tak to tedy ne. Jiří Pospíšil se zhrozil. Petr Gazdík mluví o studu
Bývalý hejtman Středočeského kraje David Rath, který je nepravomocně odsouzený za korupci, v pondělí oznámil novinářům, že bude kandidovat do Senátu za Českou suverenitu v Litoměřicích. Volby se uskuteční společně s komunálními na začátku října. Před novináře vystoupil společně s předsedkyní mimoparlamentní České suverenity Janou Volfovovou. Učinili tak před vazební věznicí v Litoměřicích, kde byl Rath při vyšetřování své korupční kauzy ve vazbě. Politici jeho krok kritizují.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Je ostuda, že paliativní medicína dosud nebyla uznána za samostatný obor
Projev prezidenta republiky při jmenování nové ministryně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 22:35, zobrazit podobné
PMS: Tým projektu „Na správnou cestu II“ na první pracovní návštěvě irské Probační služby
Ve druhé polovině července se dvanáct zaměstnanců Probační a mediační služby vydalo v rámci projektu „Na správnou cestu II“ na první pracovně-studijní cestu do zahraničí. Jejich cílovou destinací se stalo Irsko, kde je přijali kolegové z Probační služby (Probation Service).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
,,Hu-hu-hu-hu-hu”... Sparta Praha se otřásá, prý jde o rasismus. Nahlédli jsme na obě strany
Podívejte se, co si na vlastní kůži zažil hráč Sparty Guélor Kanga. A to od vlastních fanoušků! Když dal Kanga gól, fanoušci jeho klubu ho nepochválili. Místo toho ho zasypali nadávkami a zlili ho pivem. A to nebylo všechno. Prý jde o neúctu ke klubu, vulgární gesta, aroganci a nezájem ze strany hráče. Fakta ale hovoří jasně - Kanga rozhodl oba ligové zápasy Sparty v její prospěch. Nahlédněte pod pokličku problémů v českém fotbalovém kolosu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Západ nás vysává, ovládá a drancuje. Jsme pro něj jen odbytiště pro zboží a levná pracovní síla, je to otroctví. Filip, Keller či Okamura o tom, jak jsou z naší země korporacemi vyváděny peníze
ANKETA Ekonom Thomas Piketty na svém blogu na Le Monde píše, že lidé ze Západu, z Paříže, Berlína či Bruselu, nechápou, že lidé z Česka či Polska projevují nedostatek vděku za dotace z Evropské unie. Upozorňuje, že ČR a Polsko to vidí jinak, protože investoři ze Západu tu vlastní zhruba čtvrtinu fixního kapitálu a více než polovinu, pokud jde o vlastnictví firem. Mezi léty 2010 až 2016 roční odliv zisku z ČR reprezentoval 7,6 procenta HDP, zatímco dotace z EU v tom samém období činily jen 1,9 procenta HDP. Analytička Lenka Zlámalová píše, že od nás za tu dobu odteklo na dividendách 2252 miliard korun, zatímco dotace z EU byly 563 miliard korun. Jsme tak prý „krmelcem Evropy“ a jsme největším poraženým ze střední Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Richterová (Piráti): Nová ministryně musí řešit především dostupné bydlení či IT systémy a digitalizaci
Nově jmenovaná ministryně práce a sociálních věcí za ČSSD Jana Maláčová se nemůže pyšnit žádnými výraznými úspěchy. Ve vzduchu tak visí otázka, zda dokáže toto robustní ministerstvo řídit systematicky a diplomaticky zároveň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Payne (Svobodní): Výsměch voličům
Poslanci pod vedením Aleše Juchelky za ANO navrhují zákon, který přejmenovává mateřskou dovolenou. Prý to má nějaký symbolický význam.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kyjev důrazně protestuje proti návštěvě českých politiků na Krymu
Ukrajinské ministerstvo zahraničí rozhodně protestovalo proti návštěvě českých politiků na anektovaném Krymu. Oznámila to dnes kyjevská média. Poslanec Evropského parlamentu za KSČM Jaromír Kohlíček a senátor za hnutí Severočeši.cz Jaroslav Doubrava v krymském Sevastopolu v neděli přihlíželi přehlídce plavidel ruské černomořské flotily a setkali se s místními poslanci. Poloostrov navštívili už letos v dubnu. Reakci obou politiků se ČTK snaží získat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Lidé v H-Systemu naletěli dvakrát
Přišlo mi poštou: „Zaregistroval jsem Váš článek k H-Systemu, a tak jsem se rozhodl Vám opět po dlouhé době napsat,“ začíná dlouhý text od zasvěceného autora, jehož jméno zatím neuvedu. Je přesvědčen, že situaci v Horoměřicích, její mnohaleté neřešení, mají na svědomí členové Sdružení Maják, respektive jejich právní zástupci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Úkoly MPSV ve vztahu k samosprávám: kontrola dávek na bydlení, sociálního bydlení a vyloučené lokality
U příležitosti jmenování nové ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové připomíná Sdružení místních samospráv ČR, jaké zásadní úkoly by mělo ministerstvo řešit právě ve vztahu k obcím a městům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Kuba mezi revoluční tradicí a pragmatickou revolucí
Když roku 2016 zemřel „otec" kubánské revoluce, devadesátiletý Fidel Castro Ruz, nejeden z předních představitelů západní Evropy „ostrovu svobody" kondoloval. Cožpak o to, kondolenční depeše dorazily dozajista ze všech světových stran. Včetně států, jejichž funkcionáři sotva vědí, kde Kuba leží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Výroba hovězího vzrostla, ceny vepřového stále nízké
Ve druhém čtvrtletí se vyrobilo 111 tisíc tun masa. Z toho 17 tisíc tun hovězího, 53 tisíc tun vepřového a 41 tisíc tun drůbežího. Vzrostla hlavně produkce hovězího masa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Trápí nás horko
Horké počasí nás opět navštívilo v plné míře. Nesvědčí zemědělcům, chovatelům ani pěstitelům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Kolman: Mareš, Babiš, Marvanová, slunce a H-System
Z notýsku jihomoravského občanského pasivisty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Z toho mnohým praskne hlava: Donald Trump to prý má s Ruskem vymyšleno úplně jinak, než si píší novináři
Ačkoli je Donald Trump za své setkání s Vladimirem Putinem ze strany mediálního mainstreamu a politických oponentů kritizován, podle dalších zdrojů byl jeho krok naopak promyšlený a má svoji logiku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
FOTO VIDEO Babiš seděl a mlčel, před ním létaly hromy blesky. O tom, jak to prý opravdu bylo s H-Systemem
Včera večer se v Horoměřicích u Prahy konala debata členů stavebního bytového družstva Svatopluk. Na ní se měli členové informovat o dalším postupu ve věci domů dostavěných svépomocí po krachu společnosti H-System. Na debatu dorazil i premiér Andrej Babiš, který chce mezi SBD Svatopluk a správcem konkurzní podstaty Josefem Monsportem působit jako mediátor. Padla ostrá slova na adresu Hany Marvanové i soudce Kamila Kydalky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Tomáš Klus a boj proti Babišovi? Promlouvá Miroslav Kalousek
Herec a zpěvák Jiří Macháček se přidal k Tomáši Klusovi. Společně hodlají bojkotovat akce spojené s českým předsedou vlády Andrejem Babišem, aby si zachovali vnitřní integritu. Na Macháčkův krok už se ozývají první reakce. Ozvali se Miroslav Kalousek (TOP 09) nebo novinář Jan Tuna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
A já vám něco připomenu, promlouvá Zdeněk Zbořil ke Klusovi a dalším ,,odbojným” umělcům. Vzkaz i pro Jana Hrušínského
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Karel Kryl se, bohužel, nerodí často a jeho existenciální ručení mělo jiné zdroje než nespokojenost s tím, že někdo, koho si nevážil, byl zvolen předsedou vlády,“ komentuje rozhodnutí zpěváka Tomáše Kluse politolog Zdeněk Zbořil. Hudebník totiž oznámil, že nebude vystupovat tam, kde se objeví „Šéfovy peníze“. Zbořil se věnuje také stížnostem herce Jana Hrušínského na sponzory nebo hodnocení úryvku literárního pořadu, který místopředseda Rady Českého rozhlasu považuje za „drsné maso“. A kauza H-System? „Mne jako občana ČR zaujalo, že celá věc se táhne už osmnáct let a že v ní bylo učiněno několik soudních rozhodnutí lidmi, kteří jsou nejen dobře placeni, ale v jistém smyslu se považují za nekritizovatelné až nedotknutelné,“ říká Zbořil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Kundra z Respektu chválí Miloše Zemana. Na chvíli se prý inspiroval Kiskou
Komentátor Ondřej Kundra ve svém komentáři na serveru Reflex.cz utrousil pochvalné slovo na adresu Miloše Zemana. Hodnotil jeho krátký pondělní projev, který měl v souvislosti se jmenováním nové ministryně práce Jany Maláčové. I přesto, že se dle Kundry chová prezident na veřejnosti často vulgárně, měl světlou chvilku. Jeho projev hodnotí pozitivně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Úřad pro ochranu osobních údajů chystá nové konzultace pro pověřence
Úřad pro ochranu osobních údajů uspořádá další společnou konzultaci pro pověřence spojenou se vzájemnou výměnou prvních zkušeností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Bohatí a prosperující. Takoví jsme podle Marka Bendy od revoluce
O rozdělení české společnosti a o tom, kdo za to může, hovořili v pořadu Pro a proti Českého rozhlasu poslanec za ODS Marek Benda a předseda české organizace Social Watch Tomáš Tožička. Podle poslední výroční zprávy české pobočky organizace je společnost v Česku rozdělená a mohou za to elity, které selhaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Marvanová (STAN): To je od Andreje Babiše nehorázná drzost
Andrej Babiš mě nehorázně napadl, jak si dovoluji vyjadřovat se ke kauze H-Systém. Je to od něj neuvěřitelná drzost! Navíc vůbec nereaguje na smírné řešení, které jsem navrhla pro nápravu křivd způsobených všem klientům H-Systému!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ČEZ: Velké vodní baterie zvedly meziročně výrobu o 4 procenta
Přečerpávací vodní elektrárny – velkokapacitní a dlouhodobě nejefektivnější baterie sloužící jako pomyslná rychlá záloha celé energetické soustavy – vyrobily za první pololetí v České republice celkem 628,8 milionů kWh elektřiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Doubrava a Kohlíček pojedou na Krym. Je z toho velké haló. Ukrajina varuje
Ukrajinské velvyslanectví v České republice se ohradilo proti přítomnosti komunistického europoslance Jaromíra Kohlíčka a senátora za hnutí Severočeši.cz Jaroslava Doubravy na Krymu. Politici jsou součástí širší české výpravy, která v těchto dnech navštívila Ruskem okupovaný Krym. Velvyslanectví odkazuje především k hrubé ignoraci mezinárodního práva a ukrajinských zákonů, a to i přes opakovaná upozornění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ne, pane Halíku. Urážlivý hnus. Satan. Češi reagují na Tomáše Halíka, jde o uprchlíky
Teolog Tomáš Halík se zlobí na Čechy, kteří odmítají přijmout byť jen jediného uprchlíka. Všem těmto lidem pořádně naložil v kázání uveřejněném na serveru Deník Referendum.cz. A následně se dočkal reakcí na sociálních sítích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Sto milionů pro chytré projekty nabízí nová výzva na ekoinovace
Nové problémy si žádají nová řešení. Aby Česko dokázalo lépe čelit suchu, povodním, smogu či neefektivnímu využívání odpadů, potřebuje tzv. ekoinovace – inovativní projekty, které využívají netradiční nebo u nás nepoužívané technologie s přínosem pro životní prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
NPÚ: Hrad Kunětická Hora se přiblíží své prvorepublikové podobě
Obnovu státního hradu Kunětická Hora dnes slavnostně zahájili ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, ministr kultury Antonín Staněk a generální ředitelka Národního památkového ústavu Naďa Goryczková. Projekt Kunětická hora Dušana Jurkoviče – básníka dřeva by měl mimo jiné hradu vrátit podobu z 20. let 20. století. Obnova si vyžádá téměř 79 milionů korun a z 85 procent bude hrazena z prostředků EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pavel Černý: U pana Gazdíka jsme narazili na člověka, co naslouchá rozumné argumentaci
V pondělí 30. července se v rámci jednání spektrem politických stran napříč poslaneckou sněmovnou uskutečnila schůzka lidskoprávní platformy LIGA LIBE s lídrem hnutí STAN, Petrem Gazdíkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Putin vrací, co Gorbačov zrušil. A v Česku je slyšet řev
Téměř po třiceti letech Putin prostřednictvím prezidentského dekretu v armádě obnovil takzvanou hlavní politickou správu, která v sovětské éře řídila práci komunistických politruků. Ta byla zrušena před 27 lety právě s rozpadem Sovětského svazu. Podle agentury TASS orgán povede náčelník západního vojenského okruhu, čtyřiapadesátiletý generálplukovník Andrej Kartapolov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Miloši, lez kanálama! Silná slova političky z ODS kvůli krachu H-Systemu
Kauza H-Systém, noční můra několika zainteresovaných rodin, stále rezonuje ve společnosti. Svůj postoj dnes vyjádřila i bývalá poslankyně Kateřina Dostálová. „Teda Miloši, lez kanálama“, vyřkla na svém facebooku na adresu současné hlavy státu. Ten byl premiérem v době, kdy H-System zkrachoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Rozhodovat o dění ve státě má ten, kdo v něm žije, kritizuje korespondenční volbu právník Kudrna
Hlasovat a rozhodovat o dění ve státě by měl ten, na koho můžou ta rozhodnutí dopadnout, říká v rozhovoru s Aktuálně.cz ústavní právník Jan Kudrna.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 30.7.2018 v 19:36, zobrazit podobné
Strakoničtí lidovci se pokusí o návrat do zastupitelstva
Zástupci strakonické KDU-ČSL dnes podali k registraci kandidátní listinu pro říjnové komunální volby ve městě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Uprchlíci, migrace. Je v nás usazen strach, říká Radek Špicar, který občany přesvědčuje o krásách EU
Viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Radek Špicar se domnívá, že téma Evropské unie dělí Česko stejně jako prezidentské volby. Uvedl to alespoň v rozhovoru pro Respekt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Klausův přítel Mečiar se vrací. Bude kandidovat na prezidenta?
Slovenský expremiér Vladimír Mečiar pomýšlí na návrat do politiky. Jak však píše server Tvnoviny.sk, na prezidenta kandidovat nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Výcvik moldavských hasičů v České republice v rámci projektu zahraniční rozvojové spolupráce
V termínu 9. – 13. července 2018 proběhl areálu Hasičského záchranného sboru ČR ve Zbirohu výcvik moldavských hasičů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Evropská výzva: Firmy a zaměstnanci - Průkopníci nové cesty pro Evropu
V Evropské unii se něco pokazilo. O této nefunkčnosti svědčí čtyři příklady. Jak lze ospravedlnit, že mohly vzniknout stovky tisíc firem s fiktivním sídlem (tzv. letter-box firem), když cílem těchto prázdných společností je vyhýbat se daním, pracovním zákonům a předpisům?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
HK ČR: Ukrajinští pracovníci jsou přínosem nejen pro zaměstnavatele, ale i společnost
Více než 2 mld. Kč za rok přitečou státu z přímých a nepřímých daní a odvodů navázaných na zaměstnávání pracovníků zařazených do vládního Režimu Ukrajina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ČOI: Ze sedmnácti stánkařů na Vltavě obstáli pouze čtyři
Česká obchodní inspekce Jihočeského kraje a Vysočiny provedla mimořádnou kontrolní akci zaměřenou na prodej zboží a poskytování služeb v okolí nádrže Lipno a řeky Vltavy. Ze 17 kontrolovaných subjektů vyhověly pouze 4 provozovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Paroubek o kmotrech: Bakala kontroloval politiky, třeba Sobotku. Chtěl mě zničit. OKD byty? Škodu lidem musíme nahradit
ROZHOVOR Jiří Paroubek podal přihlášku do boje o Senát za obvod Ostrava město. V rozhovoru pro PL.cz se rozpovídal o svém programu a prozradil, že chtěl v roce 2010 - pokud by se tehdy stal premiérem - řešit případ privatizovaných bytů OKD ve prospěch lidí v nich bydlících. Což se díky Bohuslavu Sobotkovi dozvěděl i Zdeněk Bakala. „Získal 20 až 25 miliard korun, jak se odhaduje, z prodeje těchto bytů. Vyplatilo se mu, aby ve volební kampani investoval pár desítek milionů korun proti tomu, kdo chtěl spravedlivé řešení pro lidi. Vedl proti mně antikampaň před volbami v roce 2010. Ty různé hnusárny, které se objevovaly, byly z velké části z dílny Bakaly a s ním spolupracující firmy Bison & Rose," vysvětluje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Finanční správa podle generální advokátky Soudního dvora EU postupovala v souladu s dosavadní judikaturou
Generální advokátka Soudního dvora EU Julianne Kokott v Lucemburku vydala 25. 7. 2018 rozhodnutí v zásadní kauze společnosti AREX CZ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Společně pro Jablonec: Proč BusLine vypověděl smlouvu s DPMLJ?
Vyjádření Společně pro Jablonec k důležité středeční události, kdy BusLine vypověděl smlouvu s Dopravním podnikem měst Liberce a Jablonce nad Nisou na provoz autobusů pro MHD. Výpovědní lhůta doběhne 25. ledna 2019. Původně měl BusLine zajišťovat jabloneckou MHD až do konce roku 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Minulá Sobotkova vláda neoprávněně nakládala s penězi daňových poplatníků
V souvislosti se zvyšujícím se počtem trestních oznámení na členy minulé Sobotkovy vlády, jsou zveřejňovány další skutečnosti o tom, jak její ministři hospodařili a jak neefektivně utráceli peníze ze státní pokladny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ÚZSVM předal bezúplatně Chomutovu pozemky pod komunikacemi
Předmětem smlouvy o bezúplatném převodu byly čtyři pozemky o celkové výměře 1 250 m2 ležící v katastrálním území Chomutov I. Na pozemcích se nachází místní asfaltová komunikace ve vlastnictví města. Pozemky jsou situovány v průmyslové části města a v územním plánu jsou proto zařazeny v plochách výroby a skladování. Na části pozemků se kromě asfaltky také nachází zatravněné plochy, trvalé porosty a chodník ze zámkové dlažby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Bank of Japan, FED a ČNB - kdo z nich překvapí?
Čeká nás další týden ve znamení centrálních bank, po kterém by trhy měly začít pomalu ale jistě upadat do hlubšího srpnového “odpočinku” spojeného s ještě nižší likviditou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kabourková: Važme si všech přátel a hýčkejme je
Mezinárodní den přátelství nám připomíná důležitost tohoto vztahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Propad. Obrovský. Angele Merkelové i Emmanuelu Macronovi se rozpadá jejich kariéra
Popularita Angely Merkelové a Emmanuela Macrona se propadá. V nových výzkumech se popularita její vlády dostala na dvanáctileté minimum a její křesťanské demokraty by nyní volila méně než třetina dotazovaných. Macronovi zase uškodil skandál s bodyguardem. Informovala o tom agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Spolek Šalamoun: Petr Kramný podal návrh na obnovu řízení
Symbolicky, přesně po 5 letech od smrti Moniky a Klárky Kramných v egyptské Hurgádě na pokoji 6343 v hotelu Titanic Palace, si dnes 30. 7. 2018 podal návrh na obnovu řízení ve své trestní věci, kde byl odsouzen za vraždu elektrickým proudem k výjimečnému trestu odnětí svobody v trvání 28 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Neznám přátele, kteří by se ve všem shodovali
Projev prezidenta republiky při tiskové konferenci k cestě vlakem na Slovensko
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ten vám nastavil zrcadlo! Po skonu Tomáše Haase se ozval exprezident Václav Klaus a jiní
Ve věku nedožitých 71 let zemřel v pátek odpoledne v Praze Tomáš Haas, politický analytik a někdejší poradce prezidenta Václava Klause a premiérů Mirka Topolánka a Jana Fischera. Zavzpomínal na něj již zmíněný Václav Klaus, poslankyně ODS Zuzana Majerová Zahradníková a rocker Petr Štěpánek, dlouholetý člen ODS, ale také předseda Alternativy pro Českou republiku 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Na tohle dojel Sobotka, když se na to vykašlal. Expremiér znovu vytahuje velké téma
Jiří Paroubek po čase opět promluvil. Nešetřil Bohuslava Sobotku (ČSSD), Miroslava Kalouska (TOP 09), ani Zdeňka Bakalu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Vězeňská služba má vážný systémový problém, ale dělá, že je vše v pořádku
Vězeňská služba přiznává, že není schopna zajistit, aby se do věznic nepronášeli mobilní telefony. A když projdou mobily, projdou také zbraně? Technika a lidé selhávají, takže vše mají řešit až následně psi? No to snad ne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Starostové a Piráti vyzývají primátora Karviné, aby nestrkal hlavu do písku
Starostové a Piráti, kteří jdou do letošních komunálních voleb v Karviné společně, primátora v otevřeném dopise vyzývají, aby před šokujícím umístěním Karviné v žebříčku nestrkal hlavu do písku, detailní analýzu pořídil, zveřejnil a podrobil reflexi a kritice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: V Čeladné se šlapalo pro školku a malé fotbalisty, zapojil se i mistr světa Petr Kraus
Pedály horských kol se o horké a zároveň deštivé červencové sobotě roztáčely nejen v kopcích směrem na Pustevny, ale také u přívěsu s charitativními koly Nadace ČEZ. Závodníci i diváci pomohli minutou šlapání k lepšímu vybavení místní školky a podpoře sportu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Kvůli plánované opravě železničního mostu Dobrá se vodákům přesune odpočinkové místo
Od 1. srpna do 19. září letošního roku bude opravován železniční most Dobrá na trase Volary - Černý Kříž. Pod tímto mostem proplouvají vodáci, kteří splouvají úsek Teplé Vltavy od Soumarského mostu do Dobré, ale díky tomu, že na mostu bude osazeno lešení, které bude zaplachtováno a práce na opravách pláště mostu budou probíhat uvnitř této konstrukce, nijak to splouvání neomezí. Oprava si však vyžádala přesun odpočinkového místa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: Podpora pomůže městům a obcím, z kterých lidé cestují za prací do průmyslové zóny
Ministerstvo pro místní rozvoj schválilo dotace pro výstavbu nájemních bytů a na zainvestování pozemků v průmyslové zóně Solnice-Kvasiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Kobza (SPD): Narůstá násilí, související s migrací z Afriky a Blízkého východu
O čem média zdvořile mlčí, je to, že míra násilí, páchaného nelegálními (nebo vágně legalizovanými v Německu) migranty na cestě do Evropy anebo již přímo v Evropě, stoupá rychle vzhůru za bezmocného přihlížení policie, svázané nařízeními, vydanými jejich vlastními socialistickými politiky:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Babiš: Vláda požádá příslušné složky o prověření konkurzu H-Systemu
Premiér Andrej Babiš (ANO) po dnešním jednání členů bytového družstva Svatopluk, které sdružuje část bývalých klientů zkrachovalého H-Systemu, řekl, že případem se bude zabývat vláda, jež podle něj požádá příslušné složky o prověření konkurzu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Tomáš Klus: Budeš viset, píšou mi. Věřím v převtělování
O písničkáři Tomáši Klusovi se poslední dobou hojně mluví. Vyjádřil se totiž velmi kriticky proti účasti na akcích, které podporuje šéf hnutí ANO a premiér Andrej Babiš. V rozhovoru pro server Flowee.cz se mimo jiné vyjádřil k sociálním sítím, kde podle něj zoufale chybí kritické myšlenky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Administrativní budovu v Jaroměři čeká rekonstrukce
V červnu 2017 převzal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových v Jaroměři administrativní budovu v ulici 5. května. Špatný technický stav, potřeba vysokých finančních nákladů na rekonstrukci, ale i nízký počet zde umístěných vlastních zaměstnanců byly zásadní argumenty, které původního uživatele, Generální finanční ředitelství – Finanční úřad pro Královéhradecký kraj, vedly k opuštění budovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
V Hrzánském paláci se dnes rozehraje další kolo kauzy H-System
V Hrzánském paláci na Hradčanech se dnes poprvé od vyhlášení rozsudku Nejvyššího soudu sejdou zástupci bytového družstva Svatopluk a konkurzní správce společnosti H-System Josef Monsport. Jako prostředník se jednání zúčastní premiér Andrej Babiš (ANO), přítomen bude i ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
U jednoho stolu s SPD: Rozčílená debata o uprchlické situaci ve Španělsku. Okamura pak prozradil něco ke kauze H-System, co v jiných médiích nikdy neřekl
REPORTÁŽ "Politici nedokázali v České republice nastavit legislativu tak, aby bránila slušné a řádné lidi. Místo toho je nastavena tak vágně, že v podstatě chrání podvodníky na úkor slušných lidí. Je to kauza, která ukazuje na nefunkční stát," konstatoval k momentálně hodně probírané kauze H Systém pro ParlamentníListy.cz Tomio Okamura. Stát by měl podle něj převzít odpovědnost. "Měl by těm lidem pomoc. Naběhli si na základě legislativy, kterou politici připravili tak, že vlastně podvodník má navrch. To přeci není možné," konstatoval s tím, že před dvaceti lety i on uvažoval o koupi bytu či domku u této firmy. Okamura se zúčastnil v sobotu setkání se členy SPD v Liberci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Velmi hloupý a nebezpečný názor. Je to přesně naopak! Maláčová ještě ani není ministryní a už zvedla ze židle Markétu Šichtařovou
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Zvýšení platů ve veřejné sféře o deset procent hodlá prosazovat nová ministryně práce Jana Maláčová, protože to povede k tlaku na růst mezd a platů všech občanů České republiky. Markéta Šichtařová však upozorňuje, že logika a kauzalita by měla být přesně opačná. Teprve když v soukromém sektoru rostou příjmy, měl by na to reagovat také sektor státní. Nikdy ne opačně. Vidí v tom zcela fundamentální nepochopení vztahů mezi soukromým a veřejným sektorem. Úředníci jsou v podstatě zaměstnanci sloužící soukromému sektoru, takže platy státních zaměstnanců se mají odvíjet od fungování soukromého sektoru, nikoliv opačně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Chce se mi zvracet? Zdeněk Pohlreich vystoupil proti internetu. U Veselovského si stěžoval a naříkal
Tvrdá konkurence, internetový teror, zaměstananci, co se nebojí o místo. Se Zdeňkem Pohlreichem, gastronomem a majitelem či spolumajitelem několika restaurací a hospod, hovořil na DVTV Martin Veselovský. A Pohlreich neskrýval, že naděje na úspěch v gastronomii je dnes mnohem menší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Resort práce a sociálních věcí je z hlediska výdajů rozpočtu největší
Premiér Andrej Babiš uvedl do úřadu ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Tragédie, hazard, stamiliardové škody. Ekolog pochmurně o kůrovcové množírně v našich lesích
ROZHOVOR Ministerstvo životního prostřední za současného vedení jde na ruku ekologickým aktivistům, kteří zase velmi rádi využívají granty a vytváří se dojem jakoby problém sucha nejen na Šumavě byl vyřešen. Významný odborník na lesnictví, urbanismus a ekologii Pavel Valtr však v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz bije na poplach. Jako by byly podporovány množírny kůrovce – bezzásahová pralesní divočina, ideálně ještě s medvědy nebo zubry, kde nemá místo starousedlík, turista, návštěvník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zakázky kamarádům a převrat na radnici. Pirát a média ostřelují mladého pražského starostu z ODS
Na Praze 3 to vře a to nejen díky pekelně vysokým teplotám vzduchu. Jak se blíží komunální volby, politici se navzájem slovně ostřelují. Tentokrát se pod palbou ocitl starosta Prahy 3 z ODS Alexander Bellu. Pálí na něj jeden z jeho protikandidátů z pirátské strany. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Odborář Středula odhalil hlubokou propast: Bohatneme. Nechápu, proč stát lidem z těch miliard nepřidá. Sobě politici přidají. Přitom mzdy v Německu...
ROZHOVOR „Jestliže meziročně vzrostl objem prostředků ve státním rozpočtu díky růstu ekonomiky o 115 miliard korun, tak nevidím důvod, proč by zaměstnanci, které platí stát, neměli dostat přidáno,“ říká předseda ČMKOS Josef Středula. Vyjádřil se k nové vládě i ke zvyšování mezd a důchodů. Svůj názor řekl mimo jiné i ohledně digitalizace a jejímu dopadu na pracovní místa. Sdělil také, co si myslí o stále obrovských rozdílech mezi mzdou v České republice a například v Německu. „Před rokem 1989 byla mezi Východem a Západem železná opona, která padla, ale téměř po třiceti letech dále existuje mezi těmito světy mzdová železná opona,“ říká Josef Středula.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zelení: Dostupnější bydlení pro Pražany? Inspiraci hledejme v zahraničí
Praha se při hledání cest k dostupnému bydlení může inspirovat příklady dobré praxe ze zahraničí. Ty podstatné popisuje studie “Musí být bydlení drahé?”, kterou zpracovala Odborná sekce pro územní rozvoj strany Zelených.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zástupci Akademie věd jednali s Národní rozpočtovou radou
Předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová se 20. 7. sešla s předsedkyní Národní rozpočtové rady Evou Zamrazilovou. Národní rozpočtová rada je nezávislý odborný orgán, jehož hlavním posláním je vyhodnocovat, zda stát a další veřejné instituce dodržují pravidla rozpočtové odpovědnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
,,Koule a penis, to je potřeba.” Po akci proti sprostému pořadu Českého rozhlasu se dějí velké věci
V pátek jsme psali o Tomáši Kňourkovi a jeho názorech na vysílání Českého rozhlasu, kde v úryvku z románu Alana Hollinghursta Linie krásy zazněly věci, které prý ve slušné společnosti v rádiu zaznít nemají. Nyní se k celému případu vyjádřila v otevřeném dopise Radě Českého rozhlasu překladatelka Michala Marková. Dopis zveřejnil Český rozhlas Vltava.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Umělci znovu v akci! Anna Geislerová dokonce pracovala rukama, aby naštvala Babiše
Herečka Anna Geislerová se pustila do premiéra Andreje Babiše (ANO). Jásala nad nápisy na silnici. Nešetřila ani prezidenta Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Prezident republiky jmenoval novou ministryni
Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval v pondělí Janu Maláčovou ministryní pověřenou řízením Ministerstva práce a sociálních věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Forum 2000 bude o potřebě aktualizovat demokracii
Tawakkul Karmánová, první arabská ženská nositelka Nobelovy ceny za mír, bude hostem letošní konference Forum 2000. Přijede také finsko-estonská spisovatelka Sofi Oksanenová nebo zakladatel organizace Lékaři bez hranic Bernard Kouchner. ČTK o tom za pořádající organizaci dnes informoval Karel Procházka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Přátelství bychom si měli vážit po celý život
Komentář na facebookovém profilu k Mezinárodnímu dni přátelství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Festival Hrady CZ na Rožmberku nad Vltavou se Škworem, Tomášem Klusem, Monkey Business nebo Divokým Billem
Čtrnáctý ročník festivalu Hrady CZ se po Točníku, Kunětické hoře a Švihově představí v pátek a sobotu 3. a 4. srpna na malebném Rožmberku nad Vltavou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Polovina červencových dní byla tropická, peklo je to i za volantem
Letošní červenec přinesl 15 tzv. tropických dní, tedy dní, v nichž maximální teplota překročila 30 stupňů Celsia. A podle meteorologů bude výheň pokračovat i v srpnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ČNB ponechává sazby rezervy ke krytí systémového rizika beze změny
ČNB přezkoumala systémovou významnost domácích bank a pěti systémově nejvýznamnějším bankám ponechala pro období od 1. ledna 2019 stávající sazby kapitálové rezervy ke krytí systémového rizika (KSR): pro Českou spořitelnu, ČSOB a Komerční banku ve výši 3 %, pro Unicredit Bank ve výši 2 % a pro Raiffeisenbank ve výši 1 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Václav Klaus: Za Tomášem Haasem
Tomáš Haas byl mimořádnou osobností české pravice. Byl v tomto ohledu naprostou výjimkou mezi našimi emigranty, kteří se po roce 1989 vraceli z USA a z Kanady. Všichni byli namočeni do amerického “liberálního” světa, jen Tomáš Haas byl mezi nimi bílou vránou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Viktor Orbán: Na Západě je cenzura. Kvůli muslimům
Maďarský premiér Viktor Orbán se díky svým nekonformním výrokům opět dostal na přední stránky světových médií. Ani tentokrát odbojný politik vůbec nepotěšil bruselské elity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Oni volí populisty, hrůza! Němci mají pocit, že na ně politici zapomněli. Hrozí konflikt a nárůst rasismu i v Česku? Štěpán Kotrba varuje
Publicista Jakub Ort se na serveru A2larm.cz zamýšlí nad tím, proč němečtí odboráři v poslední době volí protiunijní Alternativu pro Německo. Ort by prý jedno vysvětlení měl. K problému se vyjádřil i analytik Štěpán Kotrba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman jmenoval v Lánech Maláčovou, jako ministryně práce a sociálních věcí nahradila Krčála
Maláčová v čele resortu nahradila Petra Krčála, který odstoupil kvůli podezření z plagiátorství ve své diplomové práci.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 30.7.2018 v 15:36, zobrazit podobné
Ťok odbory ujistil, že změny ČD neohrozí. Bude s nimi dále jednat
Personální změny v Českých drahách (ČD) podnik neoslabí, řekl ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) při dnešním jednání s odbory. S odboráři se dohodl, že s nimi bude o dalším vývoji okolo Českých drah i o dalších otázkách na železnici jednat na pravidelných schůzkách. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Politici nahrazují práci a zodpovědnost NSZ Pavla Zemana
Státní zastupitelství mlčí. Jaká byla kvalita žalob, že nepadly žádné rozsudky a lidé přicházejí dál o střechu nad hlavou? Proč např. všem podezřelým z účasti na tunelování OKD a dalších nehorázností není obestavěn všechen majetek? Tím myslím pochopitelně i politiky, kteří se některých nehorázností účastnili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jak dopadnou lidé z H-Systemu? Čunek, Babiš a Monsport upekli řešení
V brífinku po setkání družstva Svatopluk a Josefa Monsporta, které medioval Andrej Babiš, se pro Českou televizi vyjádřil Jiří Čunek, senátor za KDU-ČSL, Martin Junek, zástupce družstva, a Lubomír Kincl, advokát. Seznámili novináře s tím, na čem se se správcem Monsportem shodli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Talíř (KDU-ČSL): V Kaplici se dobře žije
Volby už nám zase klepou na dveře. V následujících dnech se uzavírají kandidátní listiny jednotlivých volebních stran a hnutí pro podzimní komunální volby, které proběhnou 5. a 6. října a z nichž vyjdou noví zastupitelé města Kaplice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Česko v EU stále vyniká vysokou zaměstnaností
Česká republika je se svou vysokou zaměstnaností na třetí příčce v pořadí zemí Evropské unie. V prvním čtvrtletí u nás tato míra dosahovala 79,2 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petice za zřízení stanice pro měření kvality ovzduší v Rakovníku
Rakovník je město s několika významnými průmyslovými podniky a také městem bez silničního obchvatu, jehož stavba je zatím v nedohlednu. Nákladní doprava směřujicí do rakovnícké průmyslové zóny prochází, právě kvůli absenci obchvatu, přímo centrem města a ovlivňuje tak svým působením výrazně negativně dopravní situaci a životní komfort obyvatel Rakovníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Matteo Salvini vyslal další zásadní vzkaz do Evropy
Italský ministr vnitra a šéf Ligy severu Matteo Salvini se opět opřel do Evropské unie. Tentokrát se více než kriticky vyjádřil o vyjednávání, které se týká odchodu Velké Británie z EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Neskutečná suma. Sečetli jsme jako první médium v zemi, kolik si v politice vydělává odvolaná ministryně spravedlnosti Malá
Ministryně spravedlnosti Taťána Malá oznámila na začátku července po jednání výboru ANO svoji rezignaci. Dále uvedla, že obvinění z plagiátorství považuje za kampaň. Ještě nyní přitom na Wikipedii lze nalézt vysvětlení, že „odborníci pomocí specializovaného systému na odhalování plagiátů a především ruční analýzou odhalili opakované shody s příspěvky na internetu, s učebnicí České rodinné právo nebo s diplomovou prací na obdobné téma z roku 2006. Z učebnice bylo přepsáno, jen s mírnou úpravou, několik stran.“ O tom, že Malá prokazatelně podváděla, tak není pochyb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ČMKBK: Cena zemního plynu ve velkoodběru klesla
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo ve 30. týdnu uzavřeno 31 kontraktů na dodávku 24,1 tisíce MWh zemního plynu a elektřiny pro konečné odběratele v hodnotě 20,7 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Za víkend hasiči likvidovali 157 požárů
Víkend zaznamenal mírný pokles požárů, stále je ale jejich počet o 70 % vyšší než je dlouhodobý denní průměr. Oproti pátku, 27. července, kdy hasiči vyjížděli k 99 požárům, což je více než dvojnásobek, protože dlouhodobý denní průměr je 47 požárů denně, počet požárů během víkendu mírně poklesl. V sobotu 28. července vyjížděli hasiči k 73 požárům a v neděli 29. července k 84 požárům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
VZP: Dostupnost ambulantních služeb o dovolených
Otázka týdne z Všeobecné zdravotní pojišťovny
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
České dráhy: Jihočeský pátek s párou
Nenechte si ujít jízdy historického parního vlaku po jižních Čechách v pátek 3. srpna! Vlak potáhne parní lokomotiva 354.195, zvaná Všudybylka nebo Jednička. V rámci Jihočeského pátku s párou se k akci přidá i Vltavotýnská lokálka a vypraví i své vlaky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Budoucí ministryně Maláčová přišla s dalším nápadem. Nahlédněte
Ministerstvo práce dá vládě do několika měsíců návrh na zvýšení rodičovského příspěvku o 40.000 korun na 260.000 korun. Při hladkém postupu by matky či otcové na rodičovské mohli začít vyšší sumu čerpat před koncem příštího roku. ČTK to řekla kandidátka na ministryni práce Jana Maláčová (ČSSD). Prezident Miloš Zeman se ji chystá do funkce jmenovat v pondělí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Nemocnice Na Homolce zjednodušuje ohlašování pacientů
Jste naším pacientem? Pak pro vás máme příjemnou novinku, platnou od 1. srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Konzervativní publicista Joch o Drahošovi: Takto blbý nemůže být nikdo
Konzervativní publicista Roman Joch, jenž sám sebe označuje za liberálního konzervativce, nevěřícně hledí na to, co předvádí neúspěšný prezidentský kandidát a uchazeč o post senátora na Praze 4 Jiří Drahoš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Czernin (TOP 09): To, že premiér poslal Itálii do háje, je naprosto nepřijatelné
Komentář na facebookovém profilu k reakci Andreje Babiše na žádost italského premiéra
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: Spiknutí ke svržení prezidenta USA
V červenci 21. jsem na svůj web umístil zprávu o tom, že aféra Russiagate byla a dosud je krycí operací, jejímž cílem bylo zatemnit zneužití protišpionážních kapacit k provádění špionáže proti Trumpově prezidentské kampani a později i k sabotování jeho prezidentství (tento článek jsme pod titulkem: Bomba – Lisa Pageová odkrývá spiknutí proti Trumpovi, zveřejnili i my - pozn. překl.)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš: Romové budou pracovat v lesích. Musíme ochránit naši kulturu
Opět pět stránek popsal Andrej Babiš (ANO), aby zhodnotil svůj uplynulý týden. Premiér zveřejňuje svá prohlášení pravidelně na facebookovém profilu v neděli vpodvečer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Privatizace důlní společnosti OKD – kauza k nevyšetření
Po bitvě je každý generál. Ale kde byli generálové v roce 2004, kdy se doly OKD prodávaly? Poslanecké vyšetřovací komise jsou asi tak užitečné, jako služba Frontex. Hodně se o nich hovoří, výsledky jsou nijaké.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman oznámil, že u příležitosti vzniku ČSR vyznamená Švehlu
Prezident Miloš Zeman dnes během návštěvy Slovenska oznámil, že při příležitosti stého výročí vzniku Československa (ČSR) vyznamená někdejšího československého premiéra Antonína Švehlu (1873-1933). Zeman to řekl po schůzce se svým slovenským kolegou Andrejem Kiskou, se kterým odpoledne cestoval historickým vlakem z Hodonína do slovenských Topoľčianek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Zachráněná labuť se stala naším 3000. pacientem
Uvězněná mezi jezem a peřejemi. Tak strávila několik dní labuť u Hlávkova mostu poblíž ostrova Štvanice, kterou jsme za asistence hasičů zachránili před strádáním z nedostatku potravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Kdo nezaplatí, bude zavražděn?
Slovácký senátor komentuje na facebookovém profilu reklamu v hlavní roli s Jiřím Kajínkem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Do Horoměřic přijel na setkání s bývalými klienty H-Systemu Babiš
Do Horoměřic u Prahy dorazil dnes večer premiér Andrej Babiš (ANO) na setkání bývalých klientů zkrachovalého H-Systemu, členů bytového družstva Svatopluk. Chce slyšet názory lidí na kauzu. Podle nedávného rozsudku Nejvyššího soudu (NS) se mají členové BD Svatopluk bydlící v Horoměřicích u Prahy do necelého měsíce vystěhovat z bytů, jež si po krachu H-Systemu dostavěli, neboť vlastně investovali do cizího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
MMR: Ministryně Dostálová navštíví státní hrad Kunětická hora
V pondělí 30. července 2018 od 10:00 proběhne na státním hradě Kunětická hora slavnostní zahájení projektu „Kunětická hora Dušana Jurkoviče - básníka dřeva“ spolufinancovaného z prostředků EU v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vláda: Uvedení do úřadu nové ministryně práce a sociálních věcí
Předseda vlády Andrej Babiš uvede v pondělí 30. července 2018 do funkce novou ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou, která bude v 15:00 jmenována prezidentem Milošem Zemanem na zámku v Lánech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Útok migrantů na Španělsko? Braňte se, jinak je to konec Schengenu, stojí v LN
Komentátor Zbyněk Petráček se na serveru Lidovky.cz rozepsal o tom, jak bránit Ceutu. „Násilný útok na vnější hranici EU je násilný útok,“ uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Zemřel Tomáš Haas. Čest jeho památce!
Vzpomínka na facebookovém profilu na politického analytika a někdejšího poradce prezidenta republiky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vladimír Hučín: Andrej Babiš je jako premiér vysoké bezpečnostní riziko
Výzva pracovníkům BIS a dalším
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Obchodní inspekce: V červnu nevyšly čtyři vzorky pohonných hmot
Česká obchodní inspekce provedla v měsíci červnu tohoto roku 221 odběrů vzorků pohonných hmot a zjistila, že čtyři vzorky byly mimo normu. Jednalo se ve třech případech o automobilový benzin, v jednom případě o naftu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Chceme omezit riziko vzniku větších materiálních škod
Hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán vyhlásil období mimořádných klimatických podmínek. Ty platí až do odvolání a týkají se především dodržování zákazu rozdělávání ohně ve volné přírodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Je děsivé, jaký máme soudní systém
Komentář na facebookovém profilu k rozhodování českých soudů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtman Okleštěk: Situace v Olomouckém kraji je skutečně kalamitní
Hned s několika ministerstvy bude kvůli kůrovcové kalamitě jednat hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk. Chce, aby stát povolil skladovat vytěžené dřevo na zemědělských pozemcích, což zatím není možné, protože kvůli dotacím musí tato půda sloužit pouze pro farmářské účely. Jiné plochy ale v regionu dostupné nejsou. Kvůli kůrovci už hejtman svolal kalamitní štáb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Strážníci nemají stát za rohem a vybírat pokuty
Komentář na facebookovém profilu k programu Fungující Praha
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Zisky korporací jsou vytvořeny na základě nízkých mezd našich lidí
Komentář na facebookovém profilu k vládnímu návrhu státního rozpočtu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman dnes odpoledne jmenuje Maláčovou ministryní práce
Prezident Miloš Zeman dnes odpoledne jmenuje ministryní práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD). Ve vládě nahradí Petra Krčála (ČSSD), který před dvěma týdny rezignoval kvůli podezřením, že se dopustil plagiátorství při psaní bakalářské práce, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Kauza H-System - cenné stanovisko doktora Křečka
To nejcennější ke kauze H-System řekl Zástupce Veřejného ochránce práv Stanislav Křeček v rozhovoru pro Parlamentní listy 26. 07. 2018. Patrně mimoděk. Ale dostalo se to do názvu rozhovoru: "Vystěhováni nebudou!"Ale proč nebudou? Podívejme se, co k tomu S. Křeček říká (to nejdůležitější podtrhuji):
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Umíráte, vy štváči. Donald Trump zase udeřil proti velkým novinám, šlo i o osobní setkání
Donald Trump má minimálně jednu věc společnou s Milošem Zemanem. Svoji „lásku“ k novinářům. 20. července se setkal s A. G. Sulzbergerem z New York Times, který s ním hovořil o jazyce, který vůči novinářům používá. Ačkoliv zprvu tento novinář popsal setkání jako přátelské a také mimo záznam, později Donald Trump odpálil sérii tweetů, která novináře přinutila vydat svou vlastní verzi setkání. Zprávu přinesl deník New York Times.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
MŠMT: Diplomová práce ministra obstála při kontrole
Diplomová práce ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy byla zkontrolována systémem na odhalování plagiátorství Turnitin, přičemž práce jednoznačně obstála. O kontrolu požádal ministr Mendelovou univerzitu v Brně, kde diplomovou práci psal i obhajoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Podle odhadů zbytečně prosvítíme až dvě miliardy korun ročně
90 30 milionů: Stát rozšiřuje podporu rekonstrukce veřejného osvětlení a zároveň chrání zdraví lidí i přírodu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
NKÚ: Hospodaření MD? Nedostatky z minula odstraněny, stát ale zaplatil desítky milionů navíc
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil hospodaření Ministerstva dopravy (MD) a jemu podřízených organizací Drážní inspekce, Drážního úřadu a Ředitelství vodních cest ČR (ŘVC) v letech 2015 až 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Tohle v Bruselu nepotěší. Expert na EU narovinu říká, co potvrdil summit Trump-Putin
ROZHOVOR „Takzvaná obchodní válka je využívána jako jeden z prostředků prosazování americké zahraniční a ekonomické politiky a obchodní partneři, kteří nejsou na pozici Spojených států, nesou své důsledky,“ vysvětlil odborník na Evropskou unii Jiří Malý. Mimo jiné je prý vidět, že Donald Trump obecně nemá Unii příliš v lásce a raději by jednal se samotnými členskými státy. Navíc jeho setkání s ruským protějškem Vladimirem Putinem ukázalo, jak je celá instituce bezvýznamná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Andor Šándor: Trump se k nám chová jako SSSR. Krym prostě je ruský. Připomenu činy USA, o kterých je ticho
Jako když v době Varšavské smlouvy přijeli sovětští maršálové, tak se choval americký prezident Donald Trump ke spojencům na summitu NATO, konstatuje pro ParlamentníListy.cz někdejší ředitel Vojenského zpravodajství, brigádní generál v záloze Andor Šándor. Ten je naopak na straně amerického prezidenta, pokud jde o nařčení, že jeho zvolení do úřadu zajistili Rusové.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Výbuch granátu ve škole a dva přeražené nosy. Armádní policie čelí problémům, o kterých se dozví i ministr Metnar
Ve vojenské policii to v poslední době notně vře. Krátce poté, co odcházející ministryně obrany Karla Šlechtová oznámila, že vojenští policisté prověří nákupy vrtulníků a radarů, se v tomto sboru odehrálo několik personálních změn. Vojenská policie přitom vyšetřuje mimo jiné výbuch granátu ve vojenské akademii ve Vyškově. Podle zjištění ParlamentníchListů, ale nešlo o náhodnou delaboraci jednoho granátu, při které zemřel voják. Výbušného materiálu bylo v prostorách akademie více. Ve hře jsou i další závažné kauzy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Paraziti! Zaprodanci a samozvanci? Po prohlášení Kluse a „odbojných umělců“ je veselo
Tomáš Klus médiím sdělil, že si chce zachovat tvář, a když na jedné straně kritizuje Andreje Babiše (ANO), tak nemůže na straně druhé brát peníze od Agrofertu, který je momentálně odložen v premiérově svěřenském fondu. Herce a hudebníka Jiřího Macháčka Klusovo prohlášení zaujalo natolik, že se rozhodl postavit se Klusovi po boku a také Babiše bojkotovat. A to byl teprve začátek mely, která se rozpoutala...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra