Oficiální zpravodajská média

Maláčová: Češi musí pocítit, že ekonomika šlape. Peníze na platy budou, když se politici dohodnou
Nová ministryně práce Jana Maláčová v rozhovoru pro Aktuálně.cz vysvětluje, proč chce zvednout platy zaměstnancům či dotovat dětské skupiny.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 31.7.2018 v 05:36, zobrazit podobné
Německo: Žena jela na kole do práce, ale přišla o kolo a navíc prožila minuty hrůzy
Německý deník Augsburger Allgemeine informuje o případu znásilnění, kterého se dopustil žadatel o azyl z Gambie. Spravedlnosti unikal pouze několik málo hodin a nyní již sedí ve vyšetřovací vazbě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ach, pane profesore, to bude tuze bolet… Tomáš Halík řekl, že bychom měli přijímat uprchlíky a že naše země není naše, a toto mu vzkázali Keller, kníže či Zahradil
ANKETA Tomáš Halík v Deníku Referendum napsal, že odmítnutí ujmout se i sebemenšího množství uprchlíků je symbol, který představuje mnohem větší urážku Krista než jakkoli kontroverzní divadelní představení. Halík dále píše, že „naše země není naše, Hospodinova je země a vše, co je na ní, my všichni, jsme zde jen cizinci a přistěhovalci“. Dle něho tím, když říkáme, že nepřijmeme ani jednoho uprchlíka, říkáme, že se zříkáme Krista a evangelia a že se vyřazujeme z Evropy, z evropské kultury humanismu, že dáváme přednost jedovatému nacionalismu a národnímu sobectví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
„Naši si dohlédnou na to, abys přestal dělat blbosti!“ Herec, který se přidal ke Klusovi, dostal drsný vzkaz
Řady umělců, kteří se rozhodli na všech frontách bojkotovat akce jakkoli spojené s premiérem Babišem, se rozrůstají. K Tomáši Klusovi či Jiřímu Macháčkovi se přidává také Václav Neužil působící mimo jiné v Dejvickém divadle. A toto následovalo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hnutí STAN by mělo postavit až 1500 kandidátek v komunálních volbách
Celostátní výbor hnutí Starostové a nezávislí schválil definitivní podobu senátních kandidátů a vzal na vědomí stav o počtu kandidátních listin pro podzimní komunální volby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ČVUT: Cílem Energetické olympiády je zvýšit zájem o technické vzdělání
Od 1. srpna do 12. října se mohou tříčlenné týmy studentů středních škol hlásit do zcela nové a unikátní soutěže nazvané Energetická olympiáda. Samotná olympiáda pak bude zahájena 19. října. Soutěžící se během ní dozví důležité informace z energetiky, ať už se jedná o klasické zdroje elektrické energie, nebo o moderní technologie 21. století. Finále soutěže se uskuteční 16. listopadu v prostorách Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze a také v Národní technické knihovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš odhalil věc o ČT. A dal vzkaz Tomáši Klusovi
Premiér Andrej Babiš se vyjádřil ke kauzám devadesátých let. Podle něj přišly o peníze v první polistopadové dekádě statisíce lidí a není možné odškodnit všechny. Mluvil ale také o náhradnících ve vládě, stižené problémem s diplomovými pracemi, nebo o Tomáši Klusovi. Rozhovor na tato témata poskytl serveru Idnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 07:35, zobrazit podobné
„Postarat se o všechny občany.“ Režisér profesor Jiří Svoboda a jeho postoj umělce. Babiš, Soros, EU a ČT jinak
ROZHOVOR Jak vidí profesor Jiří Svoboda novou vládu poté, co uplynuly zhruba dva týdny od získání důvěry? A jaké problémy ji čekají? Na to známý režisér a někdejší politik odpovídá pro server ParlamentníListy.cz. Upozorňuje též na vliv neziskovek. Nestabilitu podle něho vytváří i „globálně působící ‚údy‘ finančního spekulanta Sorose, jehož nadace rozdaly v průběhu posledních třiceti let více než 13 miliard dolarů na aktivity tzv. neziskových organizací,“ sděluje Jiří Svoboda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Kandidát ANO na pražského primátora Stuchlík prodal podíl ve firmě Fair Credit
Kandidát hnutí ANO na pražského primátora Petr Stuchlík prodal svůj podíl ve společnosti Fair Credit, která poskytuje krátkodobé půjčky. Svůj krok zdůvodnil dotazy médií na své podnikání a tím, že kandidatura na veřejnou funkci není slučitelná s některými podnikatelskými aktivitami. Kupcem Stuchlíkova podílu je jeho obchodní partner Martin Nejedlý. V tiskové zprávě to dnes oznámila mluvčí ANO Lucie Kubovičová. Výše úroků z půjček Fair Creditu, uváděná na webu firmy, se pohybuje podle výše úvěru a délky splácení od 21 do 35 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek: Platná právní úprava nedává prostor pro plošné odškodnění poškozených
Reakce ministra spravedlnosti k odškodnění klientů v kauze H-System
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Vratimovské kaly se začnou likvidovat
Skládku s téměř sedmi tisíci tunami kalů, které několik let znečišťují životní prostředí a obtěžují obyvatele Vratimova, dnes předali zástupci Moravskoslezského kraje sdružení firem SUEZ Využití zdrojů a.s. a AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o., aby ji zlikvidovaly. Do konce roku se tak město Vratimov zbaví velké ekologické zátěže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Lutonský z ČT vyvěsil otázky z rozhovoru TV Nova s Babišem a začala mela: „Ne všichni jsou zvědaví na styl rozhovoru, jaký předvedla Písařovicová!“ A už nastoupil Kalousek
Odlehčený rozhovor s premiérem Andrejem Babišem, který odvysílala TV Nova, je podle zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT Františka Lutonského „bizarní“ záležitost, už jen proto, že byl odvysílán v hlavní zpravodajské relaci. Kritizuje především to, že místo politického podtextu, který se v rozhovoru objevil jen zřídka, se rozhovor točil okolo Babišovy vysněné dovolené. Seznam otázek Lutonský zveřejnil na sociální síti. Někteří diskutující mu dali za pravdu, že je to přes čáru, jiní nevidí nic špatného na tom, že se dozví o českém předsedovi vlády i jiné než politické názory. Do diskuse se také zapojili například Miroslav Kalousek, Jakub Szántó nebo Svatopluk Němeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zaznělo ze seriózních míst poté, co Tomáš Klus spustil bojkot Babiše: Pražská kavárna to zkouší přes umělce. Nebude to mít vliv. Gott a Vondráčková se nepřidají
POLITOLOGOVÉ Někteří čeští umělci se přidávají k bojkotu trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše. Odmítají hrát na kulturních akcích sponzorovaných jeho firmami, nechtějí vystupovat v jeho médiích. Po oznámení zpěváka Tomáše Kluse se přidali například zpěvák kapely MIG21 a herec Jiří Macháček nebo zpěvák Matěj Ruppert z Monkey Business. Politolog Lukáš Jelínek jejich snahu vidí jako kampaň na reálných základech, v níž umělci riskují. Mediální analytik Jiří Mikeš upozorňuje, že může jít i o snahu se zviditelnit. Velkou změnu u voličů však nepředpokládají, ovlivnit by to mohlo v malé míře hlavně mladou generaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Dopis ústavním soudcům
Soudcům Ústavního soudu jsem zaslal dopis, ve kterém navrhuji, aby případné dovolání poškozených v H-Systému bylo spravedlivě rozhodnuté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jakub Janda rozsévá FOTO. To jsou oni, čeští kolaboranti pracující pro ruské okupanty. Jmenuje i ty, kteří na něm ale vůbec nejsou
Zástupce lobbistického spolku Evropské hodnoty Jakub Janda se na svém facebookovém profilu rozepsal o tom, jak podle něj čeští kolaboranti pracovali pro okupanty. Při svém sdílení se však dopustil nepřesností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Muž od Bakaly líčí scénku z tramvaje: Mladá žena v hidžábu, půvab a čistota. A muž v tílku, reprezentant voličů Zemana. Zuby, nehty, paty radši nevidět. Jejich ženy, čím tlustší, tím...
O hidžábu versus nátělníku se na serveru ego! rozepsal Jan Bartáček. Popisuje scénu z tramvaje, kdy šedesátiletý muž v nátělníku táhne vnučku na jiné místo, aby nebyla v blízkosti ženy v hidžábu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Švehla by takové politiky ze svého dvora nejspíš vyhnal karabáčem
Komentář na facebookovém profilu k návrhu prezidenta Zemana na vyznamenání Antonína Švehly
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hubou ještě nikdo nic nepostavil, říká kandidát do Senátu Libor Lukáš
Předseda Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě Libor Lukáš poskytl rozhovor serveru idobryden.cz. Lukáš je mimo jiné známý svou iniciací petice za dostavbu dálnic D49 a D55.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Objasnění informací z článku: "Šavle a pobyty v přírodě. To kupovala naše armáda, které chybí důležité vybavení"
Dne 23.7.2018 v 19:46 vyšel na ParlamentníchListech.cz článek s názvem "Šavle a pobyty v přírodě. To kupovala naše armáda, které chybí důležité vybavení". V materiálu se podle slov v textu jmenovaného podplukovníka Sováka objevily zavádějící informace, které se proto naše redakce rozhodla rozvést tak, aby článek neměl jakkoli zpochybnitelný charakter.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Tohle přijde do škol! Burcuje mladý Klaus
Komentátor Petr Honzejk zareagoval na svém facebookovém profilu na slova poslance za ODS Václava Klause mladšího, jenž se v posledním komentáři vyděsil, že se děti budou učit rozeznávat fake news. „Namísto toho, aby je učili o svobodě slova a toleranci jiných názorů,“ doplnil Honzejk Klausova slova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Luděk Štípal: Exekuce - "To by se mně stát nikdy nemohlo"
Pokaždé, když se na webu objeví článek týkající se exekucí, mezi prvními reakcemi v diskuzi najdete alespoň jednoho “pana chytrého” - a můžete se vsadit, že tam napíše něco ve smyslu - “to by se mi stát nikdy nemohlo, dobře jim tak, jen ať platí, chudáci věřitelé…” Rád bych Vám dnes ukázal, že nic není černobílé, a v exekuci se velmi jednoduše může ocitnout i takový “pan chytrý” - i když nikomu nedluží ani korunu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Státní zastupitelství v insolvenci
Občanský soudní řád odlišuje dvě možnosti účasti státního zastupitelství v civilním řízení. První širší možnost je, že státní zastupitelství může podat návrh na zahájení řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Elitní ekonom Ungerman: Naše země krvácí. Jednají s námi jako s domorodci. Co nám řeknou naši vnuci? Stát musí zasáhnout
ROZHOVOR Naše země krvácí a odliv zisku a kapitálu z České republiky bude mít dlouhodobé důsledky. Mezinárodní srovnání ukazují, že odliv dividend v poměru k hrubému domácímu produktu je v tuzemsku nejvyšší z celé Evropy. Makroekonom Jaroslav Ungerman, poradce několika českých premiérů včetně nynějšího, je přesvědčen o nutnosti nynější stav změnit. Odmítá se smířit s tím, že sem přišel zahraniční kapitál, a ten přece musí dostat svůj zisk, jinak by tu nebyl. Tento vývoj má ekonomické či sociální důsledky, o nichž se ale na odborných mezinárodních fórech nemluví. Tak nějak si představuje, že jednali koloniální úředníci s domorodci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Výsměch občanům
Komentář na facebookovém profilu k Babišovu etickému kodexu pro členy vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Narkomani, alkoholici, zkušení manažeři z SPD a uprchlíci. V Praze před volbami přituhuje
Hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury ví, že komunální volby jsou stále blíž. A cítí zřejmě, že v hlavním městě Praze by v těchto volbách mohli uspět Piráti. Možná proto Okamurovi kolegové vykreslili Piráty jako skupinu „narkomanů a alkoholiků“. Pirátský poslanec Radek Holomčík však vrátil úder.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Za SPD budou do Senátu kandidovat Jakl či exministr zdravotnictví David
Hnutí Tomia Okamury bude na podzim kandidovat také ve všech 27 senátních obvodech.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 31.7.2018 v 14:36, zobrazit podobné
Hess (Piráti): Jako dříve v záchranné službě, chci nyní pracovat i v Senátu
Krajské sdružení Pirátů v Plzeňském kraji si zvolilo svého kandidáta do Senátu PČR ve volebním obvodě Rokycany. Stal se jím lékař a bývalý záchranář Zdeněk Hess. Doplnil tak druhého pirátského kandidáta do Senátu PČR v Plzeňském kraji, kterým je Viktor Krutina za Domažlice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj získal z Unie 84 milionů na projekt ve školách
Pardubický kraj byl spolu s partnery mimořádně úspěšný při získání dotace z operačního programu Výzkum, vývoj a inovace. Do kraje začátkem července dorazila zálohová platba ve výši 25 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): ČR musí začít důsledně prosazovat své ekonomické zájmy
Komentář na prohlášení ekonoma Thomase Piketty, který píše, že lidé ze Západu, z Paříže, Berlína či Bruselu, nechápou, že lidé z Česka či Polska projevují nedostatek vděku za dotace z Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zachycených migrantů na jihu Moravy je letos méně
Policie letos za první pololetí zachytila na jižní Moravě méně lidí, kteří nelegálně překračují českou hranici. Bylo jich 19, zatímco loni šlo za prvních šest měsíců o 97 lidí. Novinářům to dnes při představení techniky cizinecké policie řekl vedoucí odboru cizinecké policie Miroslav Tóth.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Asociace cestovních kanceláří: Jak se vyhnout nepříjemnostem na dovolené
I letos mají čeští turisté velký zájem o dovolenou v zahraničí. Stále častěji vyráží za odpočinkem letecky. Na co si dát pozor, aby vaše cesta neskončila ještě před samotným odletem?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Mentální posun v ČNB aneb Jak se koruna popere se čtvrtečním rozhodnutím
I když se koruna za poslední měsíc trochu vzpamatovala z předprázdninových výprodejů, stále zůstává o více než tři procenta slabší oproti poslední prognóze centrální banky. Dokáže ji ČNB pomoci svým čtvrtečním rozhodnutím k dalším ziskům?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Legendární novinář z USA: Skripal a Novičok? Nesmysl. 11. září? Nemusel to být Usáma bin Ládin. Chemické útoky? Nemusel to být Asad
Britský deník The Independent publikoval rozhovor s legendárním americkým novinářem Seymourem Hershem, který však byl po krátké době stažen. Někteří kritici se domnívají, že důvodem byly některé z odpovědí Hershe, které se mediálnímu mainstreamu nehodily „do krámu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Lesy ČZ zvou na výstavu dětských výtvarných prací o lesích a přírodě
Nejlepší dětské výtvarné práce, které vzešly z krajského kola osmého ročníku výtvarné soutěže „LESY A PŘÍRODA KOLEM NÁS“, jsou do konce prázdnin k vidění v přízemí hlavní budovy Krajského úřadu Jihočeského kraje v Českých Budějovicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Česká průmyslová zdravotní pojišťovna: Kojení je pro dítě nejlepší, maminky ho ale mnohdy podceňují
První srpnový týden bude již pošestadvacáté ve znamení Světového týdne kojení, který iniciuje Světová aliance na podporu kojení (WABA). Jeho cílem je připomínat výhody přirozené formy krmení a zlepšovat tento trend místo přikrmování umělou stravou. Na podporu důležitosti kojení nezapomíná ani ČPZP ve svých preventivních programech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Senátorka Seitlová: Vlastníci nemovitostí jako nepřátelé lidu
Do schránky Vám vhodí lístek a po 14 dnech již mohou rozvrtat a rozkopat téměř úplně všechno na Vaší zahrádce nebo dvorku. Návrh zákona dokonce nevylučuje ani zahájení prací v uzavřených prostorách pro podnikání nebo přímo v rodinném domku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Je zle? Nový vývoj kolem muslimů v Česku. Incident, o kterém se bude mluvit
Eman Ghalebová je studentka Gymnázia, Teplice pocházející z Jemenu. Patří tak do nepočetné české muslimské komunity. Včera se prý přihodila událost, která ji nenechala chladnou. Na svém facebooku píše: „V sobotu došlo v Teplicích k útoku na muslimku s manželem a dětmi, bylo na ně mířeno PISTOLÍ.“ Vyzývá média a politiky, aby nešířili nenávist a hoaxy. O celé záležitosti píše také aktivista Jan Cemper na webu manipulatori.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Trump a premiér Itálie se shodli na migraci i přístupu k NATO
Donald Trump se setkal s Giuseppem Contem, italským premiérem, a vypadá to, že si oba lídři padli do oka. Trump pochválil italskou vládu za její přístup k migraci, Conte zase slíbil, že se bude snažit šířit poselství, které Trump poslal do NATO, o zvýšení financování. Informovala o tom agentura Reuters a server politico.eu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Karel Schwarzenberg: Zeman je příživník
Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg se vyjádřil k rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana vyznamenat dávno zesnulého ministerského předsedu z dob první republiky Antonína Švehlu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ČNB: Inflační očekávání finančního trhu
Měření inflačních očekávání finančního trhu, jako standardní analytický přístup centrálních bank, zaujímá významné místo především v měnověpolitickém režimu tzv. inflačního cílení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
PRO Jindřichův Hradec startuje
V Jindřichově Hradci vznikla koalice Lidovců a Zelených s názvem PRO Jindřichův Hradec. Cílem PRO JH je zlepšit život v Jindřichově Hradci zkvalitněním veřejných služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zpěvák Jiří Macháček: Nebudu ani hrát ve filmech, které platí Babiš!
K bojkotu Andreje Babiše (ANO) se přidal i herec a zpěvák Jiří Macháček. Podpořil tak výzvu písničkáře Tomáše Kluse k bojkotu premiéra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Zasedání ke svobodě náboženství ve Washingtonu
Náměstek ministra zahraničních věcí Ivo Šrámek se zúčastnil ministerského zasedání ke svobodě náboženství, organizovaného USA ve Washingtonu. Cílem setkání bylo získat zvýšenou pozornost a respekt mezinárodního společenství pro svobodu náboženství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Holomčík (Piráti): Vítám snahu zlepšit podmínky chovu šelem. Problémů k řešení je ale mnohem více
Velmi oceňuji projevy snahy Ministerstva zemědělství ČR ve věci omezení kontaktního chovu šelem a dalších změn v jejich chovu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Únava z Mekelové! FDP chce omezit funkční období kancléře
Předseda německé Svobodné demokratické strany (FDP) Christian Lindner prohlásil v rozhovoru pro list „Bild am Sonntag“, že funkční období německého kancléře by mělo být omezeno na 8-10 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Vláda se sejde v Hrzánském paláci, začátkem srpna si dá pauzu
Nezvykle v Hrzánském paláci na pražských Hradčanech dnes zasedne k pravidelnému jednání menšinový kabinet hnutí ANO a ČSSD. Do záložní budovy úřadu vlády se ministři uchýlí kvůli výměně oken v jednacím sále Strakovy akademie. Příští týden vláda jednání vynechá, má naplánovanou dovolenou. Premiér a šéf ANO Andrej Babiš na sociálních sítích informoval, že bude mít volno od 1. do 11. srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Na Hrad přijdou předsedové soudů, Zeman chce mluvit o H-Systemu
Předsedové Ústavního soudu (ÚS) Pavel Rychetský a Nejvyššího soudu (NS) Pavel Šámal se dnes odpoledne sejdou s prezidentem Milošem Zemanem. Na konzultaci je pozval, aby s nimi probral kauzu společnosti H-System. Zeman kritizoval rozhodnutí Nejvyššího soudu, který minulé úterý nařídil asi stovce obyvatel domů v Horoměřicích u Prahy postavených na pozemcích H-Systemu, aby se do 23. srpna vystěhovali. Šámal i Rychetský sice prezidentovo pozvání přijali, konkrétní obsah schůzky však není příliš jasný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Soros ovlivňuje českou politiku. Jak? Tomio Okamura vysvětluje
Šéf SPD Tomio Okamura sdílel na svém facebookovém profilu videorozhovor pro švýcarský deník Les Observateurs o skutečném pozadí migrace a o dalším předpokládaném vývoji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Vodička (Svobodní): Energetická nezávislost, nebo tunel na daňové poplatníky?
Ještě loni na podzim se stále v médiích probíraly výhody a nevýhody několika variant dostavby jaderných bloků v Dukovanech a Temelíně. Ve hře byly možnosti dostavby bez účasti státu i s účastí státu. Pak bylo dlouho ticho, asi chyběla vládě důvěra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Pernica (KSČM): Přátelství
Přátelství je v lidském životě důležité.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Plzeňský kraj: Turisté mohou využít speciální jednodenní jízdenku
Od začátku prázdnin zavedl Plzeňský kraj novou jednodenní jízdenku Turista na spoje vlaků a autobusů, financovaných Plzeňským krajem, a na městskou hromadnou dopravu v Plzni. Jednotlivec zaplatí za jednodenní jízdenku včetně plzeňské MHD 180 korun, bez MHD v Plzni 130 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Meduna: Advokát Pokorný žaluje Erica Besta
Pražský advokát a politický šíbr Radek Pokorný žaluje v Praze žijícího amerického novináře Erica Besta. U soudu se mají sejít již zítra ve středu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Nyní jsme strana podporující vládu, tak můžeme do té problematiky více mluvit. Pavel Kováčik v ČT hovořil o suchu a vodě
Česko schne, vody ubývá a leckde vydávají zákaz zalévání a napouštění bazénů, ani zvířata není čím krmit a úroda bude v důsledku toho nižší. Někde ale ne. Jak hodně může za sucho počasí a jak hodně špatné hospodaření zemědělců, prozradil v úterním Interview ČT24 místopředseda zemědělského výboru Poslanecké sněmovny Pavel Kováčik (KSČM).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kandidát ANO na pražského primátora Stuchlík prodal podíl ve Fair Creditu. Je to moje volba, říká
Petr Stuchlík kvůli své investici čelil poměrně tvrdé kritice, že se podílí na neetických obchodních praktikách.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 31.7.2018 v 19:36, zobrazit podobné
Černohorský (Piráti): NKÚ bude moci lépe odhalovat korupci
Vláda dnes dala souhlasné stanovisko pirátskému návrhu zákona na posílení pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu. Novelu připravil Pirát Lukáš Černohorský, který je místopředsedou Kontrolního výboru Sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jihomoravský kraj: Začala benefiční akce „Metrostav handy cyklo maraton 2018“
Slavnostním startem na Moravském náměstí v Brně v úterý 31. července 2018, kterého se za Jihomoravský kraj zúčastnila radní Jana Pejchalová, začala benefiční akce „Metrostav handy cyklo maraton 2018“ spolku Cesty za snem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jaromír Soukup řádil ve svém pořadu: ČSSD v pr*eli. Sobotkův vstup do strany omylem. V Praze cizinci kopali do číšníka a policisté za rohem nasazovali botičky
Ve včerejším díle Týdne s Jaromírem Soukupem na TV Barrandov si již zmíněný moderátor vzal do parády stranu ČSSD. Vysmál se jí za její politický sňatek s Babišem, za politiky bez charismatu a za Bohuslava Sobotku. A pak se pustil do české policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hausknecht (Zelení): Obec musí do pokřiveného trhu s bydlením zasáhnout
V Praze 3 vznikla nová iniciativa „Dostupné bydlení pro Žižkov“. Za cíl si klade vyřešit lokální bytovou krizi, kterou ale v posledních letech zažívá celá Praha i mnoho dalších evropských metropolí. Ceny nájmů rostou mnohem rychleji než příjmy domácností a sehnat tak byt za dostupné nájemné je v současnosti téměř nemožné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ne, ne, ne! Zásadní prohlášení týkající se H-Systemu
V pořadu Interview ČT24 se Daniel Takáč bavil s Milanem Štěchem, senátorem za ČSSD, o kauze H-System. Došlo i na peníze, které měl od H-Systemu brát Miroslav Šlouf. Ale proti slovům Daniela Takáče se ozval soudce, který o H-Systemu rozhodoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Slepice... Výstup Andreje Babiše na ČT na téma „černá Afrika“ a migrace nezůstal bez odezvy. Bylo to ostré
Migrace a solidarita v rámci EU. To bylo hlavní téma včerejších Událostí, komentářů na ČT 24. Moderátorka Daniela Písařovicová zpovídala premiéra Andreje Babiše. Česká televize totiž natočila rozhovor s italským premiérem Giuseppem Contem, který zve Andreje Babiše do Říma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
DPP: Ve stanici metra Muzeum A/C bude dočasně omezen přístup imobilních osob
Z důvodu povrchových úprav chodníků v rámci dokončovacích prací při rekonstrukci Národního muzea dochází od pondělí 6. srpna 2018 do konce srpna 2018 (předpoklad pondělí 27. srpna 2018) k dočasnému omezení přístupu imobilních osob ve stanici Muzeum A/C.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Mladý pedagog od lidovců: EU není primárně o financích, ale vytvoření bezpečného prostoru, kde již 70 nebyla válka. Je o hodnotách
ROZHOVOR „Andrej Babiš nechce naší zemi dobře vládnout, ale ovládnout ji. A bohužel se mu to daří,“ říká mladý lidovec Šimon Heller. Pro ParlamentníListy.cz hodnotil jako pedagog školství, řekl svůj názor ohledně kauzy H-System a promluvil i o migraci. Prozradil také svůj pohled na Evropskou unii. „Měli bychom být součástí jádra EU. O jednotné Evropě snil už Masaryk a je třeba společně pracovat na tom, aby byla lepší,“ uvedl Šimon Heller s tím, že EU není primárně o financích, ale o vytvoření bezpečného prostoru, kde již 70 let nebyla válka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Vláda: Výběrová komise doporučila na pozici ředitele GIBS Radima Dragouna
V návaznosti na usnesení vlády č. 282 ze dne 30. dubna 2018 vyhlásil předseda vlády výběrové řízení na pozici ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
FOTO Proti diskriminaci Romů v Evropě dnes protestovaly stovky lidí
Zhruba 150 lidí se dnes připojilo k protestnímu pochodu proti násilí a diskriminaci vůči romské komunitě v Česku, Itálii a na Ukrajině. Účastníci protestu vyzývali všechny tři země i Evropskou unii, aby se postavily proti xenofobii a rasismu. Akce, která se koná v devíti evropských zemích, je zároveň připomínkou likvidace takzvaného cikánského rodinného tábora v Osvětimi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zábranský (Piráti): České dráhy odmítly poskytnout informace, proto jsem byl donucen je zažalovat
Piráti vyhráli další spor o informace. Soud dal za pravdu předsedovi pražských zastupitelů za Piráty Adamovi Zábranskému, který se bránil proti obstrukcím Českých drah. Ty mu totiž opakovaně odmítly poskytnout detailnější informace o smluvním vztahu s Radmilou Kleslovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Babiš má možnost splnit slib - bude líp. Pomůže mu kauza H-system?
Bylo by to hezké, viďte, kdyby se Babišovi podařilo v této kauze pomoci okradeným lidem, a to jen proto, že by mohl splnit jeden ze svých předvolebních slibů. Dozajista by mu to mohlo přinést značný počet politických bodů. Je tu však značný počet nezanedbatelných 'ale', přes které vlak určitě nepojede. Proč?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Předání kasáren Planá Jihočeskému kraji
V úterý 31. července 2018 v 10 hodin se v areálu bývalých kasáren v Plané u Českých Budějovic uskutečnilo oficiální předání objektů poslední a současně největší části kasáren původního vojenského letiště Jihočeskému kraji. Ministerstvo obrany zastoupil ředitel odboru nakládání s nepotřebným majetkem Ľuboš Hajduk a nového vlastníka, Jihočeský kraj, pak radní pro oblast veřejných zakázek Antonín Krák.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Multikulturní armády za moc nestojí a multirasové jsou doslova nebezpečné! Martin Koller s hrůzou sleduje dění kolem Bundeswehru
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA O špatném stavu německé armády a především o plánu na doplnění jejích řad z cizinců ve své pravidelné rubrice píše analytik Martin Koller. Před "multikulturní armádou" pak vyloženě varuje a ukazuje na neblahé příklady z minulosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
O Senát chce usilovat 233 lidí včetně prezidentských kandidátů. Nejvíce uchazečů má Praha 8
Marek Hilšer kandiduje v Praze 2, Jiří Drahoš v Praze 4, Pavel Fischer v Praze 12 a Jiří Hynek na Chrudimsku.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 31.7.2018 v 20:36, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Od vlády očekáváme jasný program směřování státu
Komentář na facebookovém profilu k úkolům vlády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Na pozici ředitele GIBS navrhnu státního zástupce Radima Dragouna
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) navrhne na pozici ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) šéfa Okresního státního zastupitelství v Lounech Radima Dragouna. Vzešel z výběrového řízení, do kterého se přihlásilo 12 lidí. ČTK o tom dnes informovala mluvčí vlády Petra Doležalová. Z čela GIBS odešel na začátku května Michal Murín, který měl spory s premiérem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Volfová (ČS): Gazdíku, bez obžalovaného Půty bys nebyl poslancem
Česká Suverenita je znechucena trapnými výroky některých politiků v souvislosti s oznámenou kandidaturou Davida Ratha do Senátu Parlamentu ČR v nadcházejících podzimních volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Prezident republiky přijal Pavla Rychetského a Pavla Šámala
Prezident republiky Miloš Zeman přijal v úterý dne 31. července 2018 na Pražském hradě předsedu Ústavního soudu České republiky Pavla Rychetského a předsedu Nejvyššího soudu České republiky Pavla Šámala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Šokující VIDEO dostává Francii do varu: Sexuální obtěžování mladé studentky přímo na ulici vyústilo v násilný čin
Mladá studentka architektury Marie Laguerre toho prý má plné zuby. Na začátku týdne kráčela kolem pařížské kavárny Terrasse a přemýšlela o svých věcech. Jenže kolem kavárny šel také muž, který měl vůči mladé ženě ne právě slušné poznámky. Podle všeho ji sexuálně obtěžoval. Když se proti tomu Marie Laguerre ohradila, přistoupil k ní a udeřil ji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pavel Telička z Bruselu: Přijmout pár desítek uprchlíků by nám prospělo
Místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička, jenž byl zvolen za hnutí ANO, ale s Babišem se poté rozešel ne právě v dobrém, poskytl rozhovor serveru iHNed.cz. Jasně dal najevo, že se s Babišem neshodne ani v náhledu na uprchlickou krizi. Přijmout několik uprchlíků by podle Teličky Česku prospělo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Sdružení místních samospráv: Více než pětina starostů nechce obhajovat mandát
Dnes v 16:00 uplynul termín pro podání kandidátek do komunálních voleb. Třináct procent stávajících starostů přitom už nechce znovu kandidovat v komunálních volbách, devět procent dalších je ochotno kandidovat, ale pouze na řadového zastupitele, nikoliv obhajovat mandát starosty. Vyplývá to z vlastního průzkumu Sdružení místních samospráv ČR (SMS ČR), který probíhal 25. – 27. července ve všech krajích ČR mezi 987 respondenty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
STAN: Kandidátku v Praze 1 za LES doplnil podnikatel Martin Kotas
Uskupení MY, CO TADY ŽIJEME (Starostové a nezávislí, KDU-ČSL a Iniciativa Občanů) posílilo své řady a rozšířilo v Praze 1 spolupráci o Liberálně ekologickou stranu. Kandidátku na Praze 1 za LES jako jejich jednička doplnil mimo jiné majitel Mlýnské kavárny na Kampě a spolupracovník Karla Schwarzenberga Martin Kotas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Nová ministryně Maláčová má nápad: Můžeme zdanit informace
Do úterních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu zavítala čerstvě jmenovaná ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Mimo jiné vysvětlovala, proč tak vehementně trvá na navyšování důchodů, platů ve státní sféře i navyšování minimální mzdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: USA jsou jedinou zbývající koloniální mocností
Spojené státy existenci nezávislých vlád v Latinské Americe nikdy nepovolily. Pokaždé, co lidé zvolili vládu, která reprezentovala je a nikoli ekonomické zájmy USA, Washington takovou vládu svrhl. Popovídal nám o tom nejen námořní generál Smedley Buttler, ale i mnoho informovaných lidí dalších. Takže v tomto ohledu žádné pochybnosti nejsou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Dvě lávky zůstávají vinou dodavatele do září mimo provoz
Dvě ze tří přístupových cest z ulice U Nisy k budově krajského úřadu jsou od 8. června letošního roku z důvodu rekonstrukce stále uzavřeny. Malá lávka před budovou sídla Libereckého kraje a dřevěná oblouková lávka v parku procházejí opravou, neboť byly lávky dlouhodobě v havarijním stavu. Zejména v zimních měsících byla chůze po nich výrazně ztížená až nebezpečná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Milan Mundier: O politické odvaze
Když se John Fitzgerald Kennedy, senátor za stát Massachusetts a budoucí americký prezident, zotavoval v letech 1954 a 1955 po náročné operaci zad, napsal vynikající knihu Portréty odvahy. Jsou v ní popsány osudy osmi amerických senátorů, kteří prokázali nemalou politickou odvahu, přestože si byli vědomi skutečnosti, že by je to mohlo stát jejich úřad (a v některých případech se tak opravdu stalo). Konkrétně šlo o Johna Quincyho Adamse, Daniela Webstera, Thomase Harta Bentona, Sama Houstona, Edmunda G. Rosse, Luciuse Lamara, George Norrise a Roberta A. Tafta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ČEZ: Tropická vedra severočeské elektrárny nezaskočila
Současná tropická vedra nemají vliv na výrobu elektrické energie, veškerá technologie funguje v elektrárnách Skupiny ČEZ na severu Čech tak, jak má. Stanovený momentální výkon jednotlivých elektráren je pak plně v režii dispečerského řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Když nás nechtějí vzít do EU a NATO, tak chceme do Visegrádské čtyřky, ozvalo se z Ukrajiny
Před několika lety začala dávat Ukrajina najevo, že by se ráda připojila jak k Evropské unii, tak k NATO. Nic z toho se prozatím nenaplnilo, ale Ukrajina zveřejnila nový cíl. Ráda by se stala členem Visegrádské čtyřky a změnila ji ve Visegrádskou pětku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky podepsal šestnáct zákonů
Prezident republiky Miloš Zeman podepsal v úterý dne 31. července 2018 těchto šestnáct zákonů:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Roman Ramach: Pošetilost mocných
Dnešní panstvo (vládnoucí vrstva) neustále zkouší, co my pracující vydržíme. Bohatí bohatnou a běžný občan pracuje víc a víc, neustále je nucen poslouchat, jak prosperujeme, ale nic z toho nemá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Barta (OČR): Každému to, co mu patří
Kde jsou ty doby, kdy platilo, že za dobrou práci dobrá odměna a že za každý hřích musí následovat trest. Říkalo se, každému jen to, co si zaslouží. Dnes je to opačně. Odměňují se hříšníci a trestají poctiví lidé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Babišova prohlášení o imigraci a přečíslení původních obyvatel v Evropě prošla ověřováním. A zjistilo se, že...
Když Itálie požádala členské státy EU, aby si rozdělily 450 uprchlíků z jedné z lodí ze Středozemní moře, Babiš symbolicky práskl před Itálií dveřmi a oznámil, že Česko nepřijme ani jednoho uprchlíka. Ani jednoho. Svůj postoj poté několikrát zopakoval. Zopakoval ho v rozhovoru pro Českou televizi, ve které se s italským premiérem střetl na dálku. Jenže tím to neskončilo...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Klienti pojišťoven by měli být víc chráněni, Zeman podepsal zákon
Klientům pojišťoven se zřejmě dostane větší ochrany při prodeji pojištění. Měli by se také dočkat větší srozumitelnosti a srovnatelnosti informací o finančních produktech pojišťoven. Počítá s tím nový zákon o distribuci pojištění a zajištění, který dnes podepsal prezident Miloš Zeman. Informoval o tom prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Soudci po schůzce se Zemanem pořádně naložili politikům. Přesvědčte se sami
Předsedové Ústavního soudu Pavel Rychetský a Nejvyššího soudu Pavel Šámal dnes odpoledne jednali s prezidentem Milošem Zemanem. Po jednání předstoupili před novináře a promluvili o selhání politiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Národní technická knihovna razantně obměnila počítačové vybavení a přešla na Linux
Na 150 nových počítačích ve veřejné části Národní technické knihovny (NTK) běží otevřený operační systém Linux. NTK tak dále úspěšně rozšiřuje využívání open source ve svých informačních systémech, v čemž patří na špičku mezi veřejnými institucemi v ČR. Nové počítačové vybavení je nyní k dispozici registrovaným zákazníkům ve 3. až 6. patře budovy knihovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Švédsko se prý rapidně změní. Ještě v tomto století rodilé Švédy přečíslí přistěhovalci
Nizozemský think-tank Gefira nabízí s odkazem na oficiální údaje švédského statistického úřadu výhled, podle kterého se stane z rodilých Švédů do konce století menšina. Naopak dominovat budou v rámci populace přistěhovalci ze třetích zemí světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
dTest: Kam můžete jet bez pasu a kam potřebujete i vízum?
Ačkoliv po Evropské unii můžete cestovat jen s občanským průkazem, mimo ni se bez pasu neobejdete a některé populární turistické destinace vyžadují i vízum. To se dá v určitých případech pořídit i na letišti, lepší a levnější však bývá zajistit si ho dopředu. Na co je dobré myslet předem, a jaká specifická pravidla platí pro vstup do některých hojně navštěvovaných zemí?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Jak se do lesa volá…
…tak se z lesa ozývá. V němčině: Wie man in den Wald hineinruft, so schallt es heraus. V ruštině: Kak ayknetsja, tak i otkliknetsja.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Paroubek: Voliči se přelili mezi ANO a ODS? Situace bude zřejmě složitější
Výzkumy veřejného mínění a z nich odvozené volební preference v období letních prázdnin nemívají nějak skvělou vypovídající schopnost. Prostě část lidí je na dovolené a to jsou voliči v určitém průřezu politickým spektrem, kdy některé strany jsou odjezdy lidí na dovolenou postihovány více než strany jiné. A to je, obávám se, i záležitost právě zveřejněného průzkumu Medianu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Šéfka učiliště: Rodiče si myslí, že vysokoškolák dostane práci na úřadě. A nakonec jde dcera dělat prodavačku
REPORTÁŽ Problematika učňovského školství není otázkou, která rezonuje pouze v naší republice. Stejné je to i na Slovensku. Zde se ale zdá, že umí nebo chtějí věci pojmenovat jasněji a že u nás se už mnozí smířili s neutěšeným stavem a „hudrují“ jen tehdy, když je „hudrování“ povoleno. ParlamentníListy.cz navštívily Střední odbornou školu hotelových služeb a obchodu ve Zvolenu, jejíž absolventi jsou rozběhlí po celém světě a škola sklízí úspěch za úspěchem. Jak je to vlastně s dnešními mladými lidmi, kteří – když se nakonec na „učňák“ dostanou – neumí třeba ani pozdravit a je jim žinantní až směšné hovořit se staršími lidmi?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš a Václav Havel? Padly zajímavé informace
Komentátor Jindřich Šídlo se na serveru Český rozhlas Plus vyjádřil k tomu, že premiér Andrej Babiš (ANO) se již v několikátém rozhovoru odvolával na Václava Havla. „Respektive aby na něj svaloval odpovědnost za svá rozhodnutí a všechny možné problémy tohoto světa,“ sdělil Šídlo s tím, že Babiš by si měl již toto nechat od cesty, neboť je to nevkusné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Úřad zrušil výběrové řízení na stavbu D35
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) definitivně zrušil výběrové řízení na stavbu dálnice D35 mezi Opatovicemi a Časy. Rozhodnutí první instance potvrdil předseda úřadu, jak vyplývá z informací na stránkách úřadu. Stanovisko ŘSD ČTK zjišťuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petice: Vraťme policejní služebnu do pražské čtvrti Košíře
Petice občanů, kteří žádají, aby Policie ČR vrátila policejní služebnu Místní oddělení Košíře do katastru Košíř ze současného umístění Běhounkova 2301/19 Praha 13, Stodůlky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Kuželka: Bude očekávaným milníkem rozvoje elektromobility v ČR rok 2018?
Elektromobilita v ČR do roku 2015 tak trochu přešlapovala na místě a hledala sama sebe. Hodně se o ní mluvilo na různých přednáškách, konferencích, vytvářely se různé strategie a koncepce. Vše se ovšem pohybovalo více v teoretické rovině než v praxi, „na ulici“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Literární noviny: Zamyšlení o migraci – 2. část
Letní měsíce bývaly kdysi pro svůj oddechový charakter nazývány „okurkovým obdobím“, ale realita globalizovaného světa, v němž neustále vyvstávají nové problémy, vše změnila. Jedním z takových aktuálních a především akutních problémů je migrace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Soudy mají a musí zůstat nezávislé
Je naprosto nemyslitelné, abychom dovolili jakékoliv nabourání ústavou garantovaného oddělení moci soudní od moci zákonodárné či výkonné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Nezaměstnanost dále neklesá
Míra nezaměstnanosti mužů činila 1,9 %, u žen 2,9 %. „Míra nezaměstnanosti mužů už několik měsíců neklesá. Ve srovnání s předchozím rokem je o 0,5 procentního bodu nižší. Je otázka, jestli už bylo dosaženo dna. To ukážou až další měsíce,“ vysvětluje Dalibor Holý z odboru statistiky trhu práce ČSÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kabinet odmítl návrh TOP 09 na zrušení prokazování původu majetku
Vláda dnes odmítla návrh opoziční TOP 09 na zrušení pravomoci Finanční správy prověřovat výši majetku poplatníků v souvislosti s daňovým přiznáním. Na tiskové konferenci po jednání vlády to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Dodala, že autoři mimo jiné návrh na zrušení prokazování původu majetku dostatečně nezdůvodnili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Tak je to tady, pane Bakalo! My už víme, co vás čeká
Miliardář Zdeněk Bakala, který bývá obviňován z vytunelování OKD, se nejspíš nakonec k výslechu před sněmovní vyšetřovací komisi dostaví. Serveru Echo24.cz jeho mluvčí sdělil, že si finančník převzal předvolání. Podle šéfa komise Lukáše Černohorského mu poslanci nabídnou takový termín, aby měl čas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Elektronický monitorovací systém pro domácí vězení bude zásadním milníkem pro českou justici
Tiskové prohlášení ministerstva spravedlnosti ke spuštění elektronického monitorovacího systému pro domácí vězení
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Předsedou Rady ERÚ V. Košťál, vláda podá žalobu kvůli dotacím pro zemědělce
Kabinet Andreje Babiše se v úterý 31. července sešel k poslednímu jednání před vládními prázdninami. Ministři se kvůli rekonstrukci Strakovy akademie sešli v Hrzánském paláci a projednali mj. šest poslaneckých návrhů novel zákonů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.7.2018 v 13:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Cyril Svoboda: Josefova daň
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 11:41, zobrazit podobné
TOPlist