Oficiální zpravodajská média

Prdlajs, pitomec, „Teraz, kurwa, my!“ ... Karel Schwarzenberg: Přijmout migranty! Zeman lže, že nás ohrožují. Rusové jak Němci za Hitlera
Falešný Babiš, napomenutý Pospíšil, nevyzpytatelný Trump a polské Právo a spravedlnost, které je prý strana TKM. V rozhovoru Hospodářských novin se spoluzakladatelem TOP 09 a bývalým neúspěšným prezidentským kandidátem, Karlem Schwarzenbergem přišla na řadu zahraniční politika, české vztahy s Evropskou unií, Zeman i Putin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Krajan z Německa: Dokud vládl bílý muž...
Publicista a spisovatel žijící v Německu Luděk Frýbort si všímá slov Fareeda Zakarii v týdeníku Respekt, jenž podle jeho slov obvinil amerického prezidenta Donalda Trumpa z výroby imigrační krize. Komentář publikoval na serveru NeviditelnyPes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Rasismus? Nálepka, kterou se šikanuje. Demonstrace mohou zničit demokracii. Hayato Okamura, Žít Brno... „Zlobivá“ politička KDU-ČSL vás překvapí
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI „Dnes je obecně cítit nechuť respektovat jakékoliv autority a to může být problém pro správné fungování demokratického systému,“ řekla Klára Liptáková, bývalá místopředsedkyně KDU-ČSL a jihomoravská zastupitelka. Současně v rozhovoru varovala, že české normy i s jejich dlouhodobě přísnými pravidly pro imigraci nelze v žádném případě klasifikovat jako rasistické. Podle ní je slovo rasismus v poslední době zneužíváno.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Marek Benda se rozčiloval v ČT nad tím, co vypustili z úst Zeman a Rychetský
Český prezident Miloš Zeman se v úterý na Pražském hradě sešel s předsedou Ústavního soudu, aby společně prokonzultovali kauzu H-System. Něco takového je ale podle předsedy ústavněprávního výboru Poslanecké sněmovny Marka Bendy (ODS) systémově velmi nebezpečné. „Pozve si Rychetského a pak společně dávají komentáře k této kauze, to je absurdní,“ rozčiloval se v pořadu Interview na ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Livie Klausová! V řečích kolem H-Systemu zaznělo nové jméno
Soudce Kamil Kydalka se v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV vyjádřil ke kauze H-System. Lidi, kterým jako bývalým klientům H-Systemu hrozilo vystěhování, soudce lituje. Ale to prý nic nemění na tom, že tito lidé neměli své domy dostavovat i přes zákaz soudu. Spíše měli komunikovat se správci majetku. A pak soudce zmínil Miloše Zemana a Livii Klausovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
SYNOT expandoval do Kambodži
Skupina SYNOT opět rozšiřuje působnost v Asii. Po velmi úspěšném vstupu na vietnamský trh zahájila své aktivity v Kambodži. Dodala stroje hned do dvou kasin a do budoucna v této zemi chystá větší expanzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Tomio výběrem kandidátů do Senátu fakt zabodoval
Poradce Klause Jakl, bývalý ministr zdravotnictví David, a další poradce bývalého hradního pána Klause Fiala. Klobouk dolů, to jsou skvělé úlovky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Umanutý „profesor“ Halík se zlobí
Teolog, ale také prý profesor Tomáš Halík se zlobí na Čechy, kteří trvale odmítají přijmout byť jen jediného uprchlíka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Náchod: Vojenský okruh láká turisty
V rámci oprav a údržby probíhá každoročně i údržba vojenského okruhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Kováčik (KSČM): Horka ovlivňují stav vody
Voda se stává velkým problémem. Zásoby spodních vod klesají. Horko a sucho způsobuje znečištění povrchových vod, ve kterých se množí různé organické látky a nastává situace, kdy je těžké z takovéto vody realizovat vodu pitnou, a odborníci varují, že se kvalita vody dostává na limitní hranici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Rasismus vůči bělochům, to se v západních médiích na přední místa nedostane. Ekonom Pikora se vrátil z Afriky a sepsal tyto varovné řádky
Rasismus je všeobecně odsuzován jako nepřijatelný přístup k člověku. Ale zdá se, že značná část společnosti je ochotna jistý druh rasismu tolerovat. A to, když je zaměřen směrem k bělochům. Své k tomu v rozhovoru na serveru Kupredudominulosti.cz řekl ekonom Vladimír Pikora, který se nedávno vrátil z Afriky, kde byl na studijně-pracovní cestě. Po svém návratu pak napsal obsáhlý článek s titulkem „Zastřel svého bělocha. Bílí obyvatelé Afriky se stávají lovnou zvěří“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
DPP má nového bezpečnostního ředitele. Stal se jím Daniel Barták
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) má ode dneška 1. srpna 2018 nového bezpečnostního ředitele. Nově bude funkci bezpečnostního ředitele DPP vykonávat Mgr. Daniel Barták. Nahradil tak Dr. Antonína Fedorka, který k 31. červenci 2018 ukončil v DPP pracovní poměr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Španělsko: Jaká masová migrace? Evropa potřebuje novou krev
Španělsko umožnilo v minulých týdnech několika lodím, odmítnutým italskými úřady, přistát u svých břehů. Začínají se proto ozývat hlasy, že se Španělsko otevřelo masové migraci. Něco takového však nyní popírá ministr zahraničí Josep Borrell.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Žatecká (ČSSD): Chceme, aby si mladí osahali svět sami
„Partnerská města se mají vzájemně inspirovat, ne se jen jednou ročně formálně setkat na slavnostech jako tomu bylo v České Lípě dlouho zvykem. Potkávat se musí různé skupiny obyvatel při různých příležitostech,“ říká starostka města Romana Žatecká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Učiňte už přítrž tomu honu na čarodějnice! Donald Trump dělá dusno kvůli vyšetřování ruského vlivu na volby v USA
Šéf Bílého domu Donald Trump zuří, důvodem je vyšetřování údajného ruského vměšování do americké prezidentské kampaně. Na sociální sítí tak vyzval ministra spravedlnosti Jeffa Sessionse, aby nečemu takovému ihned učinil přítrž. „Je to zmanipulovaný hon na čarodějnice, naši zemi to může pošpinit,“ uvedl americký prezident na svém Twitteru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Čtveřice afrických migrantů odešla od soudu „s pláčem“. Za znásilnění si posedí
Okresní soud v německém Dessau vynesl rozsudek nad čtveřicí migrantů z Eritreje, kteří čelili obžalobě ze znásilnění postarší ženy. Vzhledem k mimořádné krutosti spáchaného činu odešli od soudu s poměrně vysokými tresty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Pokud nezačnete přinášet revoluci směrem dolů, skončíte! Advokátka velmi dobře obeznámená s kauzou H-System varuje Babiše
ROZHOVOR „Zadotovat spravedlnost je dobrý výdaj.“ Když se do právních věcí musí vložit premiér, pak je něco špatně! „Takže se budu rouhat – je dobře, že je zde kauza H-System, protože konečně přinutí někoho něco dělat s tisícovkami zákonů, které, jak vidíme, nezaručují vůbec nic. Zejména ne spravedlnost,“ komentuje advokátka Jana Zwyrtek Hamplová. A že nelze pomoct všem lidem, kteří přišli o peníze, kvůli aférám z 90. let? Tak alespoň jednou, když už na to stát kašlal v těch desítkách jiných kauz. Podle Hamplové se můžeme pobít o to, zda je dobře, že vláda je, zda takto měla vzniknout, či ne, „nicméně pokud tuto revoluci směrem dolů nezačne tato vláda přinášet, skončí dřív, než se naděje“, protože na to, aby se udržela sama, je velmi křehká. Udrží ji jen podpora lidí zdola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
To máme uprchlíky nechat vyhladovět na moři? Jiří Pehe nastoupil na Babiše. Facku od něho dostala i většina Čechů
Politolog Jiří Pehe se vrátil k nedávnému vystoupení premiéra Babiše v Událostech, komentářích České televize, kde předseda vlády zopakoval, že Česko nepřijme ani jediného uprchlíka. Pehe má za to, že se Babiš chová ostudně. A mnoho Čechů, Moravanů a Slezanů mu za to bohužel tleská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zemane, vzdejte se funkce! Výzva Markéty Pekarové Adamové vyvolala silné reakce z těch nejvyšších míst
První místopředsedkyně TOP 09 se vyjádřila ke kauze H-System. Prezidentu Miloši Zemanovi se její vyjádření asi líbit nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Že by se USA rozhodly odejít z Afghánistánu?
Daeš bojující proti vládním oddílům i Tálibánu udrží v celém regionu napětí a nestabilitu zrovna tak dobře jako americká armáda, ovšem z hlediska Trumpovy „Ameriky především“ skoro zadarmo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Šéf pražské ODS: Vytvořil jsem silnou „devítku“, vytvořím i silnou Prahu. Posledních šest let se tady nedělalo nic
ROZHOVOR „Když pominu obvyklé věty o tom, že koalice se tvoří až po volbách a že budeme spolupracovat jen s demokratickými stranami a důležitá je programová blízkost stran, tak bych rád uvedl, že nejdůležitější pro nás je partner, se kterým budeme mít největší šanci začít pracovat, protože se tu šest let nic nedělo. Praha je v situaci podobné té po povodních s tím rozdílem, že není vidět voda v ulicích. Rozpočtově je na tom ještě hůř,“ říká šéf pražské ODS Tomáš Portlík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
dTest: Banánové müsli tyčinky neobsahují skoro žádné banány
Müsli tyčinka značky Corny láká na chuť banánu, obsahuje ho však zoufale málo, jak upozornila rakouská spotřebitelská organizace Konsument.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Sebevražedná blbost. Tak se předveď, ty sluníčkáři od Salvátora. Humanismus přináší potoky krve. Katolický kněz si přečetl výzvu Tomáše Halíka, že máme přijímat uprchlíky a…
ROZHOVOR „Přijmout někoho, kdo by měl zájem naši domovinu převzít a z nás, kteří jsme tu zatím stále ještě doma, vyrobit podřízenou ‚dhimmi‘ skupinu obyvatel, která, ač zatím ještě většina, by byla obyvatelstvem druhé kategorie na základě svého vyznání. Ti bez vyznání by šanci ani neměli, tedy za předpokladu, že by byl dostatek ‚pracovních sil‘ z řad ‚lidu knihy‘. Osud značné části (skoro celé) bývalé Byzantské říše by nám mohl napovědět, ovšem některé by asi musel ukopat téměř k smrti a stejně by to bylo marné,“ říká katolický kněz Jan Evermod Sládek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: MF krotí svůj dosavadní optimismus
Největší tuzemskou událostí tohoto týdne bude samozřejmě zítřejší zasedání bankovní rady ČNB, od kterého čekáme zvýšení sazeb a především posunutí jejich prognózy směrem vzhůru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Idiote, odsoudil Jan Rejžek kandidáta SPD Ladislava Jakla. A nebyl sám
Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) podalo kandidátky ve 209 obcích a městech. Hnutí Tomia Okamury bude na podzim kandidovat také ve všech 27 senátních obvodech. V Praze 2 nasadí někdejšího ředitele politického odboru kanceláře prezidenta Václava Klause Ladislava Jakla. A reakce na toto jméno na sebe nenechaly dlouho čekat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Expremiér Paroubek bude kandidovat jako nezávislý do Senátu v Ostravě
Bývalý premiér a někdejší předseda sociální demokracie Jiří Paroubek se bude jako nezávislý kandidát ucházet o hlasy voličů v letošních senátních volbách. Ve volebním obvodě č. 71 Ostrava-město bude kandidovat s podporou ostravské ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Koruna Česká, Konzervativní strana a Klub angažovaných nestraníků: Evropská koalice pro Prahu
Společné tiskové prohlášení Koruny České, Konzervativní strany a Klubu angažovaných nestraníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jirků (KDU-ČSL): Lidovci a Zelení PRO Jindřichův Hradec podali kandidátní listinu k volbám
Lidovci a Zelení podali kandidátní listinu k volbám do zastupitelstva města Jindřichův Hradec. Lídrem a kandidátem na starostu je Mgr. Jan Jirků, MBA, právník a ekonom.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ať senátoři pracují zadarmo! navrhuje David Rath. Promlouvá o penězích pro ČSSD a o své kauze: Neví se, že...
ROZHOVOR Nejde mi o funkci, peníze ani imunitu, tvrdí bývalý středočeský hejtman a exposlanec David Rath o své kandidatuře do Senátu, kterou ohlásil tento týden. „A protože nejsem součástí nějakých partiček jako docent Svoboda, který je ve stejném postavení jako já – trestně stíhané a nepravomocně odsouzené osoby – a je poslanec, nemohu spoléhat na to, že se mne nějaká partička zastane. A ani bych na to spoléhat nechtěl. Pokud by to nastalo, požádám o vydání a na sto procent budu vydán. Takže se to trestní řízení nezdrží ani o jeden den,“ prohlásil v rozhovoru pro PL David Rath, který byl nepravomocně odsouzen za korupci na osm a půl roku nepodmíněně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Národní síť místních akčních skupin: Jak zachovat vodu v krajině aneb Voda základ života
Za poslední čtyři roky v České republice zaznamenáváme období velkého sucha. Díky tomu se z krajiny vytrácí voda a je nezbytné ji tam opět vrátit. Jak tuto situaci řešit a vodu dostat zpět do krajiny? Jak nedostatek vody ovlivňuje život lidí v obcích? A co pro to dělají místní akční skupiny?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pajonk (Svobodní): Chceme v komunální politice více členů
I Strana svobodných občanů se účastní podzimních komunálních voleb. Tentokrát najdou voliči členy Svobodných na kandidátkách ve 141 obcích a městech včetně řady měst statutárních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Muslimové a islám v Česku? Specialista jasně promluvil
Arabista Bronislav promluvil o muslimech žijících v Česku a o politicích, kteří strach z muslimů přiživují, protože díky němu získávají politické body.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Česká krajina: Velcí kopytníci mohou zmenšit riziko požárů v krajině, ukazují vědecké výzkumy
Návrat velkých kopytníků do české přírody může snížit riziko požárů v krajině. Oheň je tradičně vnímán jako jeden z důležitých faktorů, který přispívá k otevřenému charakteru krajiny. Vědecké výzkumy však naznačují, že jeho role narostla až poté, co člověk v krajině v minulosti vyhubil velké býložravce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kolínská (Zelení): Venkovní výstava přiblíží minulost i budoucnost Malostranského náměstí
Od dnešního dne až do 26. srpna je ve spodní části Malostranského náměstí k vidění výstava věnovaná minulosti i budoucnosti Malostranského náměstí. Vernisáž výstavy se koná dnes v 15:00 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ze zrnka pravdy pečete bochník lži, udeřil Robert Fico „mienkotvorné“ novináře. A alternativní média? Z toho mnohé „jebne“
Expremiér a předseda strany Smer-SD Robert Fico po delší odmlce poskytl rozhovor pro média, jenž přinesl měsíčník Extra Plus. Následně byl sdílen na facebookovém proflu Smeru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Data o majetku nedodaly dvě třetiny funkcionářů, hrozí jim pokuta
Ještě několik týdnů mají veřejní funkcionáři čas doplnit do registru informace o svých příjmech a majetku nabytém v loňském roce tak, aby se vyhnuli pokutě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
„Ten zm*d černej,“ naštvala se u lékaře fanynka Ortelu. A nezůstalo to jen tak
Fanoušci Ortelu jsou na facebooku pro smích. Jedna z fanynek této skupiny si totiž pustila na facebooku, jak se říká, pusu na špacír o své příhodě z ordinace. Příspěvek plný vulgarit už okomentovali Pavel Novotný, Barbora Koukalová, Dan Přibáň nebo Luděk Staněk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
„Ministr zpoždění a zablokované dopravy.“ Dan Ťok má problémy
Takhle to chodí v Česku. Marketingový expert Martin Jaroš, který na jaře letošního roku oznámil, že založí novou politickou stranu kroutí hlavou nad tím, co se to v naší zemi děje. A ozval se předseda poslaneckého klubu TOP Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Z Hradu zahřmělo na Kluse a další „odbojné umělce“. A nejen na ně
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se na vlnách Českého rozhlasu rázně zastal svého šéfa Miloše Zemana. Nehodlá prý mlčet k tomu, když někdo proti prezidentovi republiky vede nemorální a špinavou předvolení kampaň, kterou propojuje s kauzou H-System. Ovčáček nezůstal jen u H-Systemu. Poslal také vzkaz zpěvákovi Tomáši Klusovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
David Rath: S čím do toho jdu
Po dlouhých úvahách jsem se nakonec rozhodl přijmout návrh kandidovat do Senátu za obvod Litoměřice. O důvodech, které mě k rozhodnutí přivedly jsem hovořil s médii a byly více či méně publikovány. Nebyl však zveřejněn můj osobní volební program a proto si jej dovoluji předložit v jeho celistvosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Pojezný (KSČM): Sportovci se nedají vyděsit
Napadnout kdeco, kritizovat za každou cenu, to je poslední dobou jev, který snad podněcuje i enormní horko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Babišova popularita je nejnižší za čtyři roky, nejoblíbenějším politikem ale zůstává, ukázal průzkum
Na druhé místo se dostal místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek, třetí je šéf pirátů Ivan Bartoš.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 1.8.2018 v 11:36, zobrazit podobné
Radim Valenčík: H-System/Drama a zvraty
Prezident se prý do toho nemá plést.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
VZP: Proti klíšťatům se očkuje stále více klientů, nemocných v Česku ale stejně přibývá
Zájem klientů VZP o příspěvek na očkování proti klíšťové encefalitidě neustále roste. Aktuální čísla ukazují, že za první pololetí letošního roku se nechalo očkovat jen o málo méně lidí, než kolik jich ještě před třemi lety tuto možnost využilo za celý rok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kabourková: Kdo ve skutečnosti děsí sportovce…
Dotace a sport se staly tématy, která poslední rok hýbou Českou republikou, a to doslova. Když se konečně přestalo jen mluvit a lobovat, tak je vše špatně. Jako členka týmu vládního zmocněnce pro sport si dovolím následující komentář:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
FN Brno: Pacienti s rakovinou plic přicházejí pozdě
Lidé často příznaky přecházejí, říká prof. MUDr. Jana Skřičková, CSc., z FN Brno
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Je mi blivno, uvedla Klára Samková k věci H-System. Schůzka u Zemana má dohru
Do případu H-Systemu podle předsedy Nejvyššího soudu Pavla Šámala musí vstoupit český stát a odškodnit poškozené. Šámal to včera řekl po schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na Pražském hradě. Omluvil se v té souvislosti za průtahy řízení, právě proces kolem H-Systemu je podle něj příkladem, kdy soudy rozhodovaly nepřiměřeně dlouhou dobu. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský dodal, že H-System je příklad selhání českého státu v 90. letech. Na jeho slova reaguje soudce Kamil Kydalka, své k věci uvedla i známá advokátka Klára Samková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Eurozóna hlásí inflaci nad cílem a slabší HDP
Eurozóna v červenci zaznamenala nejrychlejší růst cen od roku 2012. Inflace se vyšplhala na 2,1 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
O prázdninách nabízí Liberecký kraj zážitky a výpravy za řemesly
Liberecký kraj i v letošním roce podpořil v rámci svého dotačního fondu řemeslníky, kteří se věnují původní řemeslné tvorbě a turistům nabízejí možnost podívat se na výrobu a vyzkoušet si některý z výrobků vlastnoručně vyrobit. Pro návštěvníky kraje se tak nabízí možnost vyzkoušet si celou řadu tradičních řemesel – sklářství, výrobu ručního papíru, zpracování ovčí vlny, textilní tisk a další.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Vildumetzová: Sokolovské muzeum obnoví sklepení a vystaví zlatý poklad
Už letos na podzim by měly začít práce na stavebních úpravách ve sklepení sokolovského zámku, kde by si v budoucnu mohli návštěvníci prohlédnout sokolovský zlatý poklad. Ještě cennější je však z pohledu odborníků odkrytí základů starobylé vodní tvrze z 13. století. Realizaci zadávacího řízení na provedení stavebních úprav odsouhlasila Rada kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ČEZ Distribuce: Prokop Diviš rozdal studentům přes milion korun
Zvýšit atraktivnost studia na elektrotechnických školách a současně otevřít studentům elektro oborů možnosti budoucího zaměstnání pomáhá motivační program Prokopa Diviše, který spolupořádá ČEZ Distribuce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Příživník Zeman? Ne, pane Schwarzenbergu, mluvme o Havlovi, zaznělo
Karel Schwarzenberg předevčírem kritizoval Miloše Zemana za to, že chce vyznamenat Antonína Švehlu, který se už nemůže bránit a podle něj by vyznamenání odmítl. Zeman prý podporuje destrukci českého venkova velkými podniky, což by se Švehlovi příčilo. Schwarzenbergova slova ale přinutila reagovat Michala Haška, který knížeti vysvětlil, kdo může za současný stav v zemědělství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Soud projedná nárok Poulových na miliony zabavené v úřadu vlády
Obvodní soud pro Prahu 1 se dnes začne zabývat žalobou rodičů někdejšího vedoucího úřadu vlády Lubomíra Poula, kteří po úřadu požadují vydání 3,5 milionu korun zabavených v synově trezoru při policejní razii v roce 2013. Poul v minulosti uvedl, že rodiče si u něj peníze uschovali a že byly určeny pro jeho bratra, který dlouhodobě žije v USA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Za SPD budou do Senátu kandidovat Jakl či exministr David
Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) podalo kandidátky ve 209 obcích a městech. Hnutí Tomia Okamury bude na podzim kandidovat také ve všech 27 senátních obvodech. V Praze 2 nasadí někdejšího ředitele politického odboru kanceláře prezidenta Václava Klause Ladislava Jakla, v obvodu Praha 12 bude usilovat o hlasy bývalý ministr zdravotnictví z vlády Miloše Zemana Ivan David. SPD dnes o tom informovala v tiskové zprávě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Ke stávající koncepci armády máme dlouhodobě výhrady
Komentář na facebookovém profilu ke koncepci armády
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Česká krajina: Divocí koně pomohli vzácným rostlinám, broukům i ohroženým druhům vodních ptáků
Již přes sedm měsíců spásají divocí koně z Exmooru dvě přírodně cenné lokality ve Východních Čechách. V lokalitě Na Plachtě v Hradci Králové koně pomáhají pečovat o teplá písčitá stanoviště a rákosiny, v Ptačím parku Josefovské louky nedaleko Jaroměře spásají vlhké louky. Dosavadní výsledky jsou pro přírodu i její obyvatele přímo fantastické – pochvalují si ochránci přírody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Průzkum: Různorodé týmy jsou v Česku spíše výjimkou
Kombinovat zaměstnance různého věku, národnosti, vzdělání, zdravotního postižení nebo náboženského vyznání se zatím v Česku příliš nenosí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Kde se usadí, zavádí právo šaría
Komentář na facebookovém profilu k imigrační politice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Jste OSVČ s daňovým poradcem a využili jste delší lhůtu pro podání přehledu OSVČ?
Česká správa sociální zabezpečení (ČSSZ) připomíná, že osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), které využívají služeb daňového poradce, mají povinnost podat přehled o příjmech a výdajích OSVČ za rok 2017 nejpozději do středy 1. 8. 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Já nejsem politický aktivista! Jaromír Bosák se u Emmy Smetana pustil znovu do vysvětlování záležitosti s Ruskem
Slova známého sportovního komentátora České televize Jaromíra Bosáka, která pronesl v letošním přímém přenosu slavnostního ceremoniálu fotbalového mistrovství, že by se fotbalový šampionát, byť výborně zorganizován, neměl v Rusku z mnoha důvodů konat, nezůstala bez povšimnutí. Kvůli vyjádření o Rusku byl totiž oheň na střeše a na mnoha frontách Bosák čelil vlně kritiky. Přesto si za svým názorem stále stojí a rozhodně by jej vyslovil znovu. „Na Rusko jsou tu lidé příliš citliví,“ řekl v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
O financování nového jaderného bloku chci rozhodnout ještě letos, říká český premiér
Premiér Andrej Babiš chce, aby rozhodnutí o financování nového jaderného bloku v elektrárně Dukovany, která patří firmě ČEZ, padlo do konce letošního roku. Řekl to dnes v rozhovoru s agenturou Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Podstatná část exekuční špíny rovněž vyplývá z kšeftování s pohledávkami
Další komentář ke kauze H-System.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí má dva nové politické náměstky - Kauckého a Petříčka
Ministerstvo zahraničí má ode dneška dva nové politické náměstky - pražského zastupitele Lukáše Kauckého a Tomáše Petříčka, který byl dosud asistentem europoslance Miroslava Pocheho (všichni ČSSD). Právě Pocheho sociální demokracie prosazovala do čela Černínského paláce. Kvůli odporu prezidenta Miloše Zemana, který na návrh předsedy vlády jmenuje ministry, však místo Pocheho českou diplomacii dočasně řídí předseda ČSSD Jan Hamáček, jenž je zároveň ministrem vnitra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Století energetiky: Šest lokalit ČEZ funguje a dodává elektřinu už od začátku republiky
Hned tři vodní elektrárny z portfolia Skupiny ČEZ pamatují vznik Československa v roce 1918: elektrárna Želina u Kadaně, Hučák v Hradci Králové a Čeňkova pila na Klatovsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pražský zastupitel v ráži: Multikulturalismus ve školách? Nikdy bych si nedovolil dětem cpát politickou ideologii! A bojkot umělců Kluse a dalších...
ROZHOVOR „Pan prezident Miloš Zeman je moudrý člověk. Už jednou jako premiér naší země vyvedl naši ekonomiku z hospodářské krize,“ domnívá se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz sociálnědemokratický zastupitel z Prahy 22 Libor Čermák. „Ohrožena demokracie u nás samozřejmě není. Naopak se domnívám, že je u nás kolikrát lepší stav demokracie než v mnohých západních státech, kde to bohužel už ovládl multikulturalismus,“ míní. Zavzpomínal i na vládu Petra Nečase.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Katalog, který je ryzí knihou o Bohumilu Konečném
Zjara, přesně 19. dubna, uplynulo sto let od narození Bohumila Konečného. Tento Plzeňák do školy chodil s Miroslavem Horníčkem, ale talent měl jiný. Výtvarný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Osobně podporuji návrat ke stávající trati
Komentář na facebookovém profilu k výstavbě Ostřešanské spojky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
HSHMP: Plánované kontroly zmrzlin v Praze jsou zatím bez větších problémů
V současných parných letních dnech stoupá prodej a spotřeba zmrzlin. Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) se proto zaměřila na kontrolu nabídky právě této, v létě tolik poptávané komodity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Prioritou je pokračovat v přípravě a realizaci lázeňské a rekreační zóny
Společnost Thermal Pasohlávky s platností od 1. srpna 2018 vyhlašuje záměr prodeje strategických pozemků v lokalitě Pasohlávky, které jsou ve vlastnictví společnosti a jsou určené k výstavbě lázeňského resortu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
OS KOVO: Zaměstnancům závodu Rohde & Schwarz se opět po roce výrazně navýšily mzdy
Více než 700 zaměstnancům jihočeského závodu Rohde & Schwarz ve Vimperku se od 1. července 2018 navýšily mzdy. V průměru vzrostla hodinová mzda zaměstnanců o 9,9 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ČEZ Distribuce: Novým generálním ředitelem je od srpna Martin Zmelík
Novým generálním ředitelem společnosti ČEZ Distribuce se 1. srpna 2018 stane Martin Zmelík (*1975). V této pozici vystřídá Richarda Vidličku (*1966), který dále bude ve Skupině ČEZ působit jako poradce divizního ředitele pro oblast distribuce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Čunek (KDU-ČSL): Kauzou H-System jsem byl pověřen už v roce 2013
Komentář na facebookovém profilu ke kauze H-System.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Toto je naše země, pane profesore Halíku
Vážený profesore Halíku, ve svém posledním vyjádření vyzýváte k přijímání migrantů, jejich odmítnutí prý podle vás představuje větší urážku Krista než zvrácené divadelní představení zobrazující Ježíše znásilňující muslimku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Domácí zdravotní péči využívá 142 tisíc pacientů
Na zdravotní péči v domácím prostředí se podle aktuálních statistik vynaložilo 6,2 miliardy korun. Využívají ji převážně senioři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Sobotka (ODS): Krajští odborníci pomohou liberecké a českolipské nemocnici zdokonalit zdravotní péči
Rada Libereckého kraje na svém zasedání dne 10. července rozhodla o jmenování krajských odborníků pro obor onkologie, vnitřní lékařství a chirurgie liberecké a českolipské nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Bisnode: Počet českých firem s britským vlastníkem stále roste
Velká Británie by měla opustit Evropskou unii koncem března 2019. Poradenská společnost Bisnode, která dlouhodobě sleduje vzájemné vazby a propojení mezi ekonomickými subjekty, zveřejnila analýzu, ve které porovnává, jak se brexit vyvíjí z pohledu podnikání britských firem v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Pokud padne i ředitel BIS... Poplach u Bakaly i u Šafra
Generální inspekce bezpečnostních služeb, Národní centrála proti organizovanému zločinu i Bezpečnostní informační služba České republiky je v ohrožení. Alespoň si to myslí komentátoři Martin Fendrych na aktualne.cz a Jiří Sezemský z webu Pavla Šafra, Forum24. Babiš je prý chce ovládnout pro své účely a nyní – jmenováním Radima Dragouna do čela GIBS – se mu to prý daří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Nadbytek úředníků - prazáklad všech našich problémů
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Česká racionální drogová politika založená na principu harm reduction je v ohrožení
Racionální drogová politika v České republice založená na informovanosti a harm reduction jde dnešním rozhodnutím premiéra Andreje Babiše jmenovat na pozici národního protidrogového koordinátora Jarmilu Vedralovou do kopru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Jak Němci civilizovali Čechy a založili téměř všechna města v Království českém
... aneb Co vám žádný český soudobý historik neprozradí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Antiprágl a Praha - brněnské předměstí. Brňané hledají nové jméno pro své nádraží
Nové nádraží v Brně si pojmenují Brňané, od konce června přišlo už 2571 návrhů, z toho 1174 unikátních. Nejčastějším návrhem je „Brno, hlavní nádraží". V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí radnice Filip Poňuchálek, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Sobotka věděl podstatnou věc. Erik Best se vážně pozastavil nad tím, jak expremiér vypovídal před komisí k vyšetřování kauzy OKD
Sněmovní komise k privatizaci OKD pod vedením piráta Lukáše Černohorského pokračuje v práci. Amerického novináře Erika Besta překvapilo, jak se k privatizaci vyjádřil tehdejší ministr financí a pozdější premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Sobotka prý o prodeji OKD věděl jednu podstatnou věc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Soutěž má vítěze, pro velký zájem pokračuje do konce srpna
Soutěž o natankování paliva u samoobslužné čerpací stanice OMV v areálu mosteckého autodromu má své vítěze. Z hlavní výhry, kurzu sportovní jízdy v hodnotě 5 433 korun, se raduje Petr Motl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Státu dnes dorazilo 12,4 miliardy korun z dividend od ČEZ
Stát dnes na účet ministerstva financí obdržel dividendu od energetické společnosti ČEZ v objemu 12,4 miliardy korun. ČTK to sdělil mluvčí firmy Ladislav Kříž. Valná hromada ČEZ v červnu rozhodla o výplatě dividendy z loňského zisku ve výši 33 Kč za akcii před zdaněním. Mluvčí uvedl, že právě 1. srpen je dnem, od kdy je výplata dividendy zahájena. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): SPD podalo pro komunální volby kandidátky do více než 200 obcí a měst!
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) na aktuální politickou situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jaderné palivo dorazí do Ostrověcké JE v prosinci
Stavební a montážní práce v 1. bloku Ostrověcké jaderné elektrárny v Bělorusku pokročily natolik, že se začíná připravovat na dopravu první várky čerstvého jaderného paliva. Podle plánu běloruského ministerstva energetiky k tomu dojde 4. prosince 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): O čem hovoří Národní zpráva Social Watch 2018
Přesto, že se české ekonomice daří a je nízká nezaměstnanost, pokračuje naše společnost v nárůstu nerovnosti, zejména z důvodu sociálně nerovného vývoje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: Děti se na táboře učí zachraňovat topící se turisty, kteří přijedou na Lipno
Třináctiletá Alena Patčová chce být vodní záchranářkou. Čtyři roky trénuje plavání a přihlásila se i na letní tábor, který organizuje Vodní záchranná služba Českého červeného kříže se sídlem v Českém Krumlově, ta letos slaví 50 let od svého vzniku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zákaz nošení muslimských šátků: Bude ještě veselo
Burka a nikáb, dva nejvíce zahalující oděvy z muslimského šatníku, jsou ode dneška proti dánským zákonům. Začíná totiž platit zákaz zahalování tváře, který dánská vláda schválila na konci května. A chystají se protesty a demonstrativní porušování zákona. Zprávu přinesl magazín Time a agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Nepropadáme panice, když nám podpora padá k pěti procentům, říká Pospíšil. Spojil síly s Marvanovou
Nechválím Andreje Babiše, ale povinné kvóty na přerozdělování migrantů jsou skutečně neefektivní způsob řešení krize, tvrdí šéf TOP 09 Pospíšil.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 1.8.2018 v 12:36, zobrazit podobné
Úřad vlády: Hraní hazardních her se přesouvá do prostředí internetu
Aktuální data z výroční zprávy o hazardním hraní v České republice v roce 2017, kterou zveřejnilo Národní monitorovací středisko pro drogy a závislosti při Úřadu vlády, ukazují, že v roce 2017 již byla více než třetina všech peněz vložených do hazardních her vložena v on-line prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Karel Konečný: Arménie toleruje násilnosti ruských vojáků. Důvodem je Náhorní Karabach
Vojáci ze 102. základny ruské armády v Arménii děsí okolní obyvatele už desítky let. Poslední incident, kdy vojáci střelbou ohrožovali obyvatele místní vesnice, musel řešit i arménský premiér.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kancelář Senátu vyhlásila výběrové řízení na nového kancléře
Kancelář Senátu dnes vyhlásila výběrové řízení na nového kancléře horní komory. Zájemci se mají přihlásit do konce srpna, vítěz by nastoupil v říjnu. Nahradí Jiřího Ukleina, který na funkci rezignoval ke konci července po zhruba sedmiletém působení, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Festival Trnkobraní oznamuje kompletní program s Jarkem Nohavicou, Arakainem a Lucií Bílou, Mig 21 a dalšími interprety
Kompletní program letošního 51. ročníku oznamuje hudebně-švestkový festival Vizovické Trnkobraní, který se koná v pátek a sobotu 17. a 18. srpna v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích nedaleko Zlína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Někdejší tajemník SPD Staník dostal pokutu 70 tisíc. A nejen to
Obvodní soud pro Prahu 1 uložil bývalému tajemníkovi hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Jaroslavu Staníkovi za nenávistné výroky pronesené ve Sněmovně trestním příkazem roční vězení, které podmíněně odložil na zkušební dobu dva roky, a peněžitý trest 70 000 korun. Uvedla to dnes Česká televize (ČT), které to řekl šéf Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 Jan Lelek. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Šup zpátky s vámi. Matteo Salvini učinil zásadní krok k migrantům
Světová média se věnují případu více než stovky zachráněných migrantů, které italská loď vrátila zpět do bodu, odkud se vydali na cestu do Evropy. Podle nevládních neziskových organizací a OSN italská strana porušila mezinárodní právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
H-System a extrémně překvapivé jméno z řad umělců. Bolek Polívka
Rozhovor se Zdeňkem Blažkem, spoluzakladatelem sdružení Maják, které zastupuje zájmy poškozených klientů společnosti H-System.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Vítová: Rakousko přistoupilo ke smlouvě o zákazu jaderných zbraní
Rakousko přistoupilo ke smlouvě o zákazu jaderných zbraní a k uložení ratifikačních listin u generálního tajemníka OSN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
STEM: Popularita stranických osobností - červen 2018
Andrej Babiš byl v červnu nejlépe hodnoceným českým politikem, ztratil však většinovou podporu. Zdá se, že popularitu politických osobností ovlivnil složitý proces sestavování vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Všichni ho znají, skoro nikdo ho nemá rád. Kdo to bude? Průzkum, ve kterém vede Babiš
Andrej Babiš byl v červnu nejlépe hodnoceným českým politikem, ztratil však většinovou podporu. Zdá se, že popularitu politických osobností ovlivnil složitý proces sestavování vlády. Na druhé místo se tak dostal Jaroslav Faltýnek, který jako vyjednavač měl v médiích velký prostor. Výrazně uspěl na třetím místě Ivan Bartoš. Na čtvrtém místě zůstává Tomio Okamura, jeho popularita však v dlouhodobém pohledu mírně klesá. A co předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Plzeňský Prazdroj: Bratři Formanové založili speciální várku piva na památku Miloše Formana
Petr a Matěj Formanové v plzeňském pivovaru společně se starším obchodním sládkem Václavem Berkou založili mimořádnou várku piva Pilsner Urquell určenou pro vzpomínkovou akci na nejslavnějšího českého filmového režiséra Miloše Formana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta (SLK): Starostové v komunálních volbách podpoří 73 kandidátek
V říjnových volbách do zastupitelstev obcí podpoří Starostové pro Liberecký kraj kandidátky v 73 městech a obcích, ať už se jedná o přímou nominaci politickým hnutím nebo podporu kandidátce a jejímu lídrovi v případě sběru podpisů občanů na petici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Robert Fico udeřil na Sorose: 17letá dívka organizuje z dětského pokoje boj s vládou?
Expremiér a předseda strany Smer-SD Robert Fico po delší odmlce poskytl rozhovor pro média. Všiml si jej i server ParlamentnéListy.sk. Jak uvádí, Fico v něm hovoří o své demisi i o tom, co by se stalo, kdyby neodešel z premiérského křesla. Mluvil také o tom, kde Sorosovy děti vzaly peníze na organizování protivládních demonstrací. Rozhovor přinesl měsíčník Extra Plus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zdravotnický holding: Rockeři podpoří onkologické oddělení trutnovské nemocnice
V pátek 10. srpna se bude ve Velkých Svatoňovicích konat rockový festival Rockohrátkyfest 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Tento týden v EU (3)
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Konec dlouhé éry A. Merkelové
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 14:41, zobrazit podobné
TOPlist