Oficiální zpravodajská média

Senátor Valenta: Obce nemají dotovat poštu
Je velmi nešťastné, že problémy s hospodařením, kterým čelí Česká pošta, jsou plíživě přenášeny na samosprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ortel nad Jaroslavem Hutkou: Pražský hrad vrací úder za píseň o smrti Miloše Zemana
Písničkář Jaroslav Hutka svou písní, ve které de facto přeje smrt prezidentu republiky Miloši Zemanovi výrazně rozvířil atmosféru letního horka. Proti Hutkovu uměleckému počinu se začaly zvednat hlasy napříč názorovými spektry. Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček z dovolené písničkáři vzkázal, že si podepsal vlastní ortel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
dTest: Mléčné řezy a tyčinky – cukr v maskáčích
V chladicích regálech bývají blízko tvarohů a jogurtů vyskládány také chlazené sladké svačinky. Někteří výrobci je prezentují jako zdravější alternativu ke klasickým cukrovinkám. Je mezi nimi ale rozdíl? Spotřebitelský časopis dTest porovnal složení 13 chlazených výrobků s obsahem mléka a tvarohu. Zjistil, jak jsou na tom po výživové stránce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Dvouletý (Soukromníci): Chceme naplno pomáhat řešit problémy i další rozvoj Uherského Hradiště
Lídrem nové koalice Soukromníci, Svobodní a Nezávislí, která se bude v Uherském Hradišti v podzimních komunálních volbách ucházet o hlasy voličů, bude krajský zastupitel, slovácký patriot a folklorista Michal Dvouletý. Ten je společně se svým týmem připraven se naplno věnovat práci pro město a zapojit se tak do řešení dlouhodobých problémů města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Není všechno zlato, co se třpytí
Přísloví je na míru šité na obviňování ČLR a EU prezidentem Trumpem. Význam přísloví je v tom, že něco není tak dobré při důkladnějším zkoumání, jak se to jeví na první pohled, byť zdůrazněný twitterem, vyhrůžkami ve forte, nebo generalizací a mlžením kontextu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pos*anej Jeseník nevyšel, ječel prý Faltýnek. Na šéfa poslanců ANO vyplavaly nepěkné věci
Šéf poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek se snažil lobbovat za některé projekty ve známé kauze sportovních dotací. Píše o tom server ekonomickydenik.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Barta (OČR): Počet správních žalob jako barometr počtu „lemplů“ ve státní správě
Arogance úředníků státní správy se zdá stále vyšší. Chtějí ukázat, co vše si mohou dovolit a tak si dovolují! Správní řízení zpravidla zahajují státní úředníci, když nedostanou úplatek, nebo kontrolovaní lidé nepanáčkují tak, jak si oni přejí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zemřel senátor Plaček z ČSSD. Bylo mu 53 let
Ve věku 53 let ve čtvrtek náhle zemřel opavský senátor Vladimír Plaček (ČSSD). Byl rovněž ředitelem Ústavu sociální péče pro tělesně postižené v Hrabyni. ČTK to sdělila senátní tisková tajemnice Eva Davidová. Plaček byl členem horní komory od roku 2012, letos chtěl mandát obhájit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Nenávist a zášť zbavila Hutku soudnosti. Pěvci odpovídá kardinál Duka, na kterého v textu o Milošovi a zubaté také došlo
K textu písničky „Miloš a zubatá“, kterou složil skladatel a písničkář Jaroslav Hutka a v níž zpívá o smrti prezidenta Miloše Zemana, se kriticky vyjádřil i kardinál Dominik Duka. Právě o něm ve své skladbě Hutka také zpívá. „Svým vystupováním popřel svou vlastní lidskou důstojnost a integritu,“ říká Duka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj investuje do oprav škol na Českolipsku 21 milionů korun
Na opravy škol včetně přípravných prací, které proběhnou či začínají o prázdninách, vyčlenil letos Liberecký kraj ze svého rozpočtu téměř 81 milionů korun. Je to 2,5 krát více než v loňském roce, kdy do letních oprav investoval 33 milionů. Na Jablonecku se jedná o 7 organizací, na Liberecku o čtyři, na Českolipsku o pět a na Semilsku o tři. Konkrétně Českolipsku náleží z této částky 21 210 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Šporcl bude mít možná problém. Jde o pomluvu, která mi má ublížit. Budu ho žalovat. Antisemitismus se mi příčí, reaguje Semín na nařčení houslisty
Houslista Pavel Šporcl na svém facebookovém profilu přinesl prohlášení, kde oznamuje, že nevystoupí na koncertě, jejž ke 100. výročí založení Československa odvysílá TV Prima. Vadí mu totiž, že předsedou Nadačního fondu Má vlast, jenž podle Šporcla akci připravuje, je Michal Semín. Ten je podle Šporcla spojen, dle jeho slov, s antisemitskou Akcí D.O.S.T., která dle něj podporuje Okamurovu SPD nebo neonacistu Adama B. Bartoše. Semín se proti Šporclovi ostře ohradil a se Šporclem se bude soudit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ČEZ: Mladí čeští fyzici získali tři medaile na mezinárodní olympiádě
Jednu stříbrnou a dvě bronzové dovezli nejlepší středoškolští fyzici z mezinárodního klání v portugalském Lisabonu. Medaile pro gymnazisty z Havířova, Olomouce a Prahy doplnila čestná uznání pro zbylé dva členy českého družstva z Vyškova a Kroměříže. Na olympiádě bojovali proti 396 dalším účastníkům z celého světa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Daniel Bessner: Výklad Sorose - jeho nazírání a fatální chyba
Přestože existuje až obsese Sorosem, málokdo analyzuje, o čem vlastně tento miliardář přemýšlí. Na rozdíl od většiny bohatých mluvících v obecných pojmech a stranících se občanské angažovanosti, Soros je intelektuálem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Tajná služba možná kradla. Hamáček dostane zprávu
Kontrola hospodaření Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) je podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) hotova, závěrečnou právu dostane v pátek. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zeman umře, hurá? Jaroslav Hutka označen za..., ale je tu další článek: Prezident je dement, řekl prý zasvěcený lékař. A na Hradě se má dít toto
Písničkář Jaroslav Hutka nedávno složil píseň, která se velmi nelichotivě vyjadřuje o současném prezidentu Miloši Zemanovi. Píseň, ve které se zpívá například: „Miloš je zhroucený a oči v sloup, z cigaret zvedá se štiplavý čoud, Zubatá už na Hrad chvátá,“ vzbudila u známých komentátorů a jiných osobností nečekaný ohlas na sociálních médiích. S jejím textem však souzní článek na webu Forum24. Podle něj Zeman může trpět „nemocí sprostých dědečků“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jaromír Petřík: Svrhnou řvoucí hysterikové v ulicích Babišovu vládu jako na Slovensku či Ukrajině?
Babišova vláda po dlouhé době získala důvěru ve Sněmovně za podpory komunistů, z čehož se komunistobijci, jak ve Sněmovně, tak v ulicích Prahy, ale i zde na blogu mohou pominout, soudě podle jejich hysterických projevů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Na pražské kandidátce ANO to houstne. Nacher zhodnotil podnikání svého lídra slovy o lichvě
Poslanec hnutí ANO a bývalý Babišův volební lídr pro Prahu Patrik Nacher v rozhovoru pro internetovou televizi DVTV popisoval situaci v hnutí ANO. Občas prý má chuť s tím praštit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Královéhradecký kraj: Dětské ozdravovny v Krkonoších jako jediné v Česku nabízejí ozdravný pobyt na zdravém vzduchu
Královéhradecký kraj zřizuje dětské ozdravovny v Krkonoších, které umožňují pobyty na zdravém horském vzduchu pro děti od 3 do 15 let z celé republiky. Tato zařízení jsou v celém Česku unikátní. Kraj na jejich provoz ročně vynaloží desítky milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Moderátor Slávek Boura: Že za všechno může Putin? A to jste slyšeli, kolik už investoval Obamův viceprezident Biden do ukrajinských dolů?
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI „Škoda jen, že se tato kauza neřešila podobně jako dnes i před deseti lety. Škoda jen, že ti, co podváděli a miliardu ukradli, krom pana Smetky, dostali abolici od bývalého prezidenta,“ říká ohledně toho, co se děje kolem kauzy H-System moderátor a skladatel Slávek Boura. V rozhovoru se vyjádřil k životní úrovni v České republice, promluvil o Andreji Babišovi i Václavu Havlovi a zmínil, jak tohoto našeho bývalého prezidenta vnímají v zahraničí. Svůj názor řekl i ohledně současného Ruska a vyjádřil se také k údajnému rasismu u nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Vosecký: Vláda by měla být ve zvyšování důchodů ambicióznější
Senát na své schůzi 19. července 2018 projednával zvýšení důchodů. Poslanci navrhovali, aby důchod stoupl – o tisíc korun – pouze seniorům starším 85 let (a o 2000 korun starším 100 let). My jsme ovšem po dlouhé rozpravě nakonec důchodovou novelu vrátili do Poslanecké sněmovny s tím, že žádáme navýšení o tisíc korun pro všechny seniory, kteří čerpají důchod 25 a více let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
MŠMT rozdělilo dotace dalším 1000 sportovním klubům
V programu Můj klub rozdělilo MŠMT mezi 1002 sportovních klubů a jednot dalších více než 200 milionů korun. Průměrná výše dotace na jeden klub tak meziročně vzrostla ze 176 tis. na více než 218 tis. Kč. Zatím bylo v programu Můj klub rozděleno více než 853 milionů. Loni MŠMT vyplatilo na tyto účely 687 mil. Kč, přímá podpora klubů tedy roste.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Gustáv Murín: Typológia slniečkára
Pokúsme sa spolu pochopiť, čo sa to stalo, že sa z donedávna pokojného a prosperujúceho spoločenstva našich známych, susedov a kolegov odrazu vyčlenila taká až extrémne netolerantná, agresívne jednostranne zameraná skupina obyvateľov, ktorí nepripúšťajú pochybnosti o „jedinej pravde“, hoci je takou pozoruhodnou zbierkou lží, a ktorú ktosi nazval – slniečkári?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Priority nového předsedy Rady ERÚ
Od 1. srpna 2018 jmenovala Vláda ČR nového předsedu Rady Energetického regulačního úřadu. Stal se jím Vratislav Košťál, který zároveň obhájil svůj mandát člena Rady ERÚ pro další pětileté funkční období. Post předsedy Rady ERÚ může podle energetického zákona zastávat nejvýše po tři roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Profesor Fiala na Šafrově webu: Z Ruska nepřichází nic, co by nám pomáhalo. Srpen 1968 je varováním pro všechny, kteří by tam pošilhávali
Předseda ODS Petr Fiala znovu rozcupoval vládu Andreje Babiše. V rozhovoru pro server Forum24.cz konstatoval, že premiér Andrej Babiš si pořád slibuje, jak bude líp, ale reálně jeho kabinet v podstatě nic nepředvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Multikulturní sen ve Francii končí, sto tisíc Židů už uteklo ze země. Před muslimy, ale v novinách mají strach to napsat
Ve Franci přituhuje. Útoků na Židy přibývá, sen o multikulturní společnosti se hroutí. Těmito slovy popisuje současnou Francii server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Petice: Nesouhlas s výstavbou pobočky České pošty v ul. Terezy Novákové v Brně
Petice dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ALIPRO: Den pro rodinu chce upozornit i na negativní jevy ve společnosti
Již v sobotu 4.8. proběhne další ročník Dne pro rodinu. Letos pod heslem: Děti potřebují mámu a tátu, babičky a dědečky, celé generace. DEN PRO RODINU chce především poděkovat a povzbudit rodiny, které nesou tíhu dne a pečují o své děti, ale také upozornit na mnohé negativní jevy ve společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Radní Prahy 6 Hořánek odchází z ANO, kandidovat bude za STAN
Radní pro bezpečnost Prahy 6 Zdeněk Hořánek odchází z hnutí ANO. Nelíbí se mu rozhodování v oblastní organizaci hnutí v šesté městské části, kterou vede radní Prahy 6 Roman Mejstřík. Podle Hořánka se v organizaci vyžaduje slepá poslušnost. V podzimních volbách do zastupitelstva bude na kandidátní listině Starostů a nezávislých. ČTK o tom dnes informoval Hořánek. Vyjádření hnutí ANO ČTK shání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Je vám vedro? Bude hůř: Bude to kruté. Připravte se, jinak všechno klekne. Počasí nás přinutí předělat celé Česko
ROZHOVOR Extrémní horka, extrémní zimy, častější živelné katastrofy. Jsme připraveni na změny klimatu a pomalý posun subtropického pásma na sever? Dokážeme zabránit výpadkům infrastruktury? Analytik Štěpán Kotrba před deseti lety podrobně popsal veškerá rizika i fakt, že občané neví, co v kritické situaci dělat. Co všechno se od té doby změnilo, nyní popisuje pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Michek: Je potřeba v ČR zavést sektorovou daň?
Dne 28. března 2018 uveřejnila analytička Lenka Zlámalová na serveru Echo24.cz článek pod názvem „Z Česka se stal krmelec Evropy“. Cituje tu názory francouzského ekonoma Thomase Pikettyho, který na základě veřejně dostupných údajů z Eurostatu došel k jednoznačnému závěru, že společná Evropa je dobrá jen pro některé a jiným, například České republice, přímo škodí!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
On to byl násilný zločinec! Vyšlo najevo o Afghánci, kterého před deportací bránila studentka „vlastním tělem“
Švédská studentka Elin Erssonová se stala na několik hodin hrdinou pro všechny příznivce multikulturalismu a liberální přistěhovalecké politiky otevřených zdrojů. Zabránila deportaci afghánského migranta. Celý příběh však má dohru, která Erssonové příliš ke cti neslouží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
„Jiří Drahoš? Ten má více tváří,“ padlo tajemně na VIDEU
Vědkyně a senátorka Eva Syková se v rozhovoru pro XTV.cz s Lubošem Xaverem Veselým vyjádřila k neúspěšnému prezidentskému kandidátovi Jiřímu Drahošovi. „Je člověk více tváří,“ řekla mimo jiné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Cože? Halík, Schwarzenberg, migranti... A ty reakce? Z „pražské kavárny“ zazněl nářek
Marketingový expert Jakub Horák se na svém webu vyjádřil k diskuzím ohledně Karla Schwarzenberga (TOP 09) a kněze Tomáše Halíka. „Oba se někde zmínili o migrantech,“ píše Horák, co se dočetl na – dle jeho slov – alternativních webech, kde se na oba muže velmi nadává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vláda: Ředitelkou Odboru protidrogové politiky se stala Jarmila Vedralová
S účinností od 1. srpna 2018 byla jmenována do funkce ředitelky Odboru protidrogové politiky Mgr. Jarmila Vedralová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Paroubek: Proč lidé lžou
Předseda senátorského klubu ČSSD Petr Vícha je kromě toho, že je senátorem, také dlouholetým a velmi úspěšným starostou Bohumína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Primátor Zrzavecký: S investicí do MHD předpokládáme další rozvoj Borských polí
Zastupitelé města Plzně schválili uzavření smlouvy o dílo na prodloužení tramvajové trati na Borská pole. Nová 1,3 kilometru dlouhá trať bude vybudována od křižovatky Klatovská – Kaplířova – U Borského parku po ulici U Letiště, a to včetně přemostění silnice I/27.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jiří Pehe zúčtoval se Zemanem kvůli H-Systemu. A pan Rychetský, ctihodný soudce, tehdy místopředseda jeho vlády...
Nad tvrzením, že v kauze H-Systém selhal stát, ke kterému po schůzce na Pražském hradě společně došli předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský a předseda Nejvyššího soudu Pavel Šámal s prezidentem Milošem Zemanem, kroutí hlavou politolog Jiří Pehe. V tomto prohlášení totiž shledává jisté prvky paradoxu. „Oznámit občanům, že stát selhal v době, kdy byl bývalý politik a dnešní předseda Ústavního soudu jedním z jeho nejvyšších představitelů, je poněkud matoucí,“ napsal Pehe na svém blogu na serveru Aktuálně.cz a dodal, že podobně to vidí i se Zemanem a Babišem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Je alarmující, pokud je právně vše správně, ale lidsky úplně špatně
Komentář na facebookovém profilu ke kauze H-Systém
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Opustil nás Jaroslav Král, jeden z nejúspěšnějších starostů v řadách ODS
Velmi smutná zpráva. V úterý nás po dlouhé a těžké nemoci opustil Jaroslav Král, dlouholetý starosta města Benátky nad Jizerou a zastupitel Středočeského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kverulant pokračuje v soudu o zprávu OLAF o Čapím hnízdě
Ministerstvo financí arogantně a nezákonně odepřelo veřejnosti poskytnout zprávu Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) o Babišových aktivitách v kauze Čapí hnízdo. Přes všechnu snahu o utajení nakonec zpráva na veřejnost unikla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
FN Brno: Operatéři z úrazové chirurgie prodloužili pacientovi nohu o 3,5 cm
Bravurní výkon provedli lékaři z Kliniky úrazové chirurgie Fakultní nemocnice Brno. Pacientovi, který měl po úraze tříštivou zlomeninu stehenní kosti, čímž došlo k jejímu zkrácení o 3,5 cm, nyní provedli operační zákrok, který povede k prodloužení kosti tak, aby nekulhal a mohl se běžně pohybovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Stát se vzdal místa ve věřitelském výboru H-systemu
Finanční úřad pro Středočeský kraj se se po 20 letech vzdal členství ve věřitelském výboru zkrachovalé firmy H-System, uvedl dnes správce konkurzní podstaty Josef Monsport. Krok je podle něj nečekaný a bude ztěžovat rychlý postup v konkurzním řízení. Zástupce státu se tímto krokem zbavil možnosti vhledu do věci a účasti na rozhodování o dalším postupu, uvedl Monsport v prohlášení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Na panáka s Topolánkem a Kalouskem. Expremiér komentoval průzkum a začaly se kolem toho dít věci, které nečekal
Průzkum popularity politiků od společnosti STEM zanechal hlubokou stopu na českém internetu. O prvenství Andreje Babiše pochybovalo málo lidí. Větší překvapení vzbudilo jméno jeho čísla dvě, Jaroslava Faltýnka, který se umístil jako druhý i na žebříčku. Celý průzkum komentovali například Mirek Topolánek nebo Jakub Horák a vzbudil pozdvižení i na stránce Český institut pro urážení politiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
České dráhy: Poslední žabotlam zamíří do sbírek Národního technického muzea
Končí éra úspěšných elektrických jednotek řad 451/452, se kterými jsou spojeny přezdívky pantograf, emilka nebo žabotlam(a). V pátek 10. srpna je plánovaný poslední den pravidelného provozu poslední jednotky 451.025-26. V sobotu 11. srpna se vydá na cestu do depozitáře Národního technického muzea v Chomutově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Černý den pro boj s drogami. Koordinátor Vobořil má strach z toho, co bude provádět jeho nástupkyně
Jindřich Vobořil byl od června 2010 koordinátorem české protidrogové politiky. Teď ho v čele Odboru protidrogové politiky při Úřadu vlády nahradila Jarmila Vedralová a podle Vobořila to v žádném případě není dobrá zpráva pro Česko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
České dráhy: Na Křivoklát ve stylu 60. let s historickou lokomotivou „bardotka“
Na tradiční letní Křivořezání na bývalém královském hradě Křivoklátu se i letos vypraví zvláštní historický vlak. Kvůli suchu a extrémním vedrům pojede vlak ve stylu 60. let 20. století v čele s historickou motorovou lokomotivou 751.010 přezdívanou „bardotka“ nebo „zamračená“. V soupravě nebude chybět ani bufetový vagón.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Redl: Kandidatura je zodpovědnost za sebe i za ostatní...
Pro občana, voliče, je důležité znát mé priority, kterým se chci aktivně věnovat. Postupně zde zveřejním většinu svých priorit. Začnu zdravotnictvím a sportovními organizacemi...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Další umělec bojkotuje: Pavel Šporcl odmítl zahrát hymnu
Houslista Pavel Šporcl na svém facebookovém profilu přinesl prohlášení, kde oznamuje, že nevystoupí na koncertě, jenž ke 100. výročí založení Československa odvysílá TV Prima. Vadí mu totiž, že předsedou Nadačního fondu Má vlast, jenž akci připravuje, je Michal Semín. Ten je podle Šporcla spojen s antisemitskou Akcí D.O.S.T. podporující Okamurovu SPD nebo neonacistu Adama B. Bartoše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Už „dolejzají“. Západ prohrál, ale rád by peníze, sleduje Tereza Spencerová zprávy ze Sýrie. O mnohém se mlčí
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Západ válku v Sýrii prohrál, ale některé jeho země, například Francie, by rády „lístek do fronty“, aby mohly vydělat na poválečné rekonstrukci země, kterou osm let pomáhaly ničit, komentuje nejnovější vývoj analytička a editorka Literárních novin Tereza Spencerová. Kurdské oddíly na severovýchodě Sýrie se zatím ofenzivy Asada bát nemusí, válka nehrozí ani mezi Asadem a Tureckem, naznačuje Spencerová v rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz. Zásadní informace dodává o Afghánistánu. K pádu popularity Merkelové a Macrona říká: „Žijí mimo realitu, naslouchají všem jiným než národům, jimž vládnou.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Slavná žižkovská starostka Hujová a bývalá senátorka za Zelené se potkají v jednom dresu
Pražští zastupitelé Jiří Nouza a Vladislava Hujová, kteří oba nedávno vystoupili z TOP 09, figurují na čelných místech kandidátky hnutí Pro Prahu do podzimních komunálních voleb. Za hnutí bude kandidovat také bývalá senátorka a stávající radní Prahy 10 Ivana Cabrnochová, která vystoupila ze Strany zelených. ČTK to sdělil mluvčí hnutí Vladimír Michna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Politolog varuje Babiše: Popularita klesá, lidé už hledají někoho nového, kdo je okouzlí
Nedávný průzkum agentury STEM ukázal, že popularita premiéra Andreje Babiše (ANO) klesla pod 50 procent. Podle politologa Jana Kubáčka by se měl mít předseda hnutí na pozoru, protože se může objevit někdo, kdo ho zastíní. Jak známo, lidé jsou v náklonnosti k politikům značně nestálí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Hannig (Rozumní): David Rath aneb Nejlepším myslivcem je bývalý pytlák
Mnozí se mě ptají, co říkáš na toho Ratha – to je drzost, co? Má odpověď většinou zní, no, drzost to sice je, ale jen ho nechte, ať mluví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Úrokový diferenciál mezi korunou a eurem se posouvá ve prospěch české měny
Komentář k zasedání bankovní rady ČNB
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Expert od Kalouska a Dlouhého se pustil do vlády: Vytvářet dluhy za konjunktury rozhodně není správné
Do studia Českého rozhlasu dorazil Ladislav Minčič. Muž, který pracoval mnoho let na Ministerstvu financí, i v časech ministra Kalouska. Na vlnách veřejnoprávního rozhlasu promluvil o stavu české ekonomiky. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jindřich Vobořil: Včerejšek považuji za černý den pro protidrogovou politiku v ČR
Prohlášení Jindřicha Vobořila k nové volbě ředitele Odboru protidrogové politiky ČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Piráti: Kvůli podezření o střetu zájmů premiéra jsme se obrátili na eurokomisaře
Právě dnes vstoupilo v účinnost finanční nařízení Evropského parlamentu týkající se střetu zájmů. Jednotlivé osoby veřejné sféry mají povinnost svoje riziko střetu zájmů nahlásit a v případě jeho potvrzení, musí v této oblasti ukončit veškerou svoji činnost. Piráti jsou přesvědčeni, že ve střetu zájmů je nejenom premiér Andrej Babiš, ale například i ministr zemědělství Miroslav Toman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
To jsou oni: Tři senátoři absentovali na 1350 hlasováních. Za to si odnesli přes 5,5 milionu korun. Ale našli jsme toho mnohem víc
ParlamentníListy.cz se po Poslanecké sněmovně zaměřily na aktivitu jednaosmdesáti členů horní komory Parlamentu. Zajímali jsme se především o dva faktory, které jsou z našeho pohledu nejprůkaznější. Prvním je účast na hlasováních, kterých se za uplynulé dva roky uskutečnilo několik stovek. Tím druhým pak byla logicky neúčast na těchto hlasováních. Všech šesti senátorů, tedy těch nejvíce i nejméně aktivních, jsme se následně zeptali, jak toto hodnocení vnímají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Tato země je naše a uděláme maximum, aby to tak zůstalo
Komentář na prohlášení Tomáše Halíka, který napsal, že odmítnutí ujmout se i sebemenšího množství uprchlíků je symbol, který představuje mnohem větší urážku Krista než jakkoli kontroverzní divadelní představení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Veterinární inspektoři odhalili na jihu Čech několik závadných zásilek potravin
Inspektoři Státní veterinární správy v Jihočeském kraji odhalili v závěru minulého týdne při společné kontrole na silnici s celníky dvě problematické zásilky živočišných produktů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Dotace pro Babiše bude prověřovat Babiš
Komentář na facebookovém profilu k Radě vlády pro koordinaci boje s korupcí, v čele s Andrejem Babišem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zoo Liberec: Druhá srpnová sobota bude opět patřit slonům
V sobotu 11. 8. 2018 se Zoo Liberec opět přidá k oslavám Mezinárodního dne slonů. Jeho cílem je zájemce a návštěvníky blíže seznámit se životem nejen našich libereckých slonic, ale především těch divoce žijících v Africe a Asii. Těch na naší planetě každým dnem stále ubývá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ČNB znovu zasahuje. Reaguje na situaci v české ekonomice
Česká národní banka znovu zvýšila úrokové sazby. Dá se tak předpokládat, že hypotéky budou dál zdražovat. Centrální banka tak reaguje na stav české ekonomiky, píše ČTK
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Hnutí ANO pošle v Praze do bitvy o Senát lékaře Kerekeše
Lékař Roman Kerekeš bude v barvách hnutí ANO v podzimních volbách kandidovat do Senátu České republiky. O přízeň voličů se bude ucházet v Praze v šestadvacátém volebním obvodě, který pod sebou zahrnuje druhou a třetí městskou část - například Nové Město, Žižkov, Vinohrady a Strašnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Na pražskou hygienu bude nově možné přijet i na kole
V nejbližších dnech dojde v sídle HSHMP i na všech jednotlivých pobočkách k instalaci stojanů na jízdní kola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Na okupační tanky ze srpna 1968 zavzpomínají stateční pamětníci
Padesáté výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy si do Česka přijedou připomenout účastníci zahraničních protestů proti vpádu okupantů. Na pozvání Ústavu pro studium totalitních režimů a Knihovny Václava Havla přijedou maďarská filozofka Ágnes Hellerová, ruský matematik Pavel Litvinov, polská dokumentaristka Joanna Helanderová či krymsko-tatarský politik Mustafa Džemilev.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Pošta musí hledat úspory jinde než v uzavírání venkovských pracovišť
Olomoucká radnice byla ve středu 1. srpna odpoledne místem setkání ministra vnitra Jana Hamáčka s představiteli samosprávy Olomouce a dalších obcí z Olomoucka. Na půdě radnice jej přivítal primátor Olomouce Antonín Staněk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: 17. ročník Letní školy evropských studií
Státní tajemník Ministerstva zahraničních věcí ČR Miloslav Stašek zahájil svým úvodním projevem již 17. ročník Letní školy evropských studií v Telči, letos na téma „Zodpovědnost a strach – inovace, technologie a budoucnost Evropy“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Přesné grafy a statistiky k migraci. Přímo z bruselského serveru
Bruselský server Politico přináší ve svém aktuálním článku několik zajímavých grafů, které se vztahují k migraci. Vedle podílů cizinců v rámci populace v jednotlivých evropských státech grafy rovněž ukazují, kdy byla migrace na nejvyšším stupni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Logika imigrace z Afriky do Evropy
Píše se rok 2018 a do civilizované Evropy se vrací středověk. Ovšem ne z rozmaru evropských obyvatel. Jde o byznys. Velký byznys s lidmi a na první pohled zcela nesmyslný a pro Evropu a její národy definitivně likvidační.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Židek (ODS): Naše srdce bije pro Liberec, chceme fungující a čisté město
Nejen fungující město a úřad, ale také změna v politické kultuře je pro libereckou ODS prioritou pro nadcházející funkční období. Jedním z hesel kampaně „Uklidíme Liberec – chceme fungující a čisté město“ tak nenaráží jen na fakt, že Liberec se v posledních čtyřech letech ve svém rozvoji fakticky zastavil, ale také na to, že se zásadně zhoršila politická kultura ve městě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Co dnes sledovat při zasedání České národní banky?
Jak se dalo čekat, Fed sice včera sazby nezvýšil, ale připravil trh na jejich růst v září. Dnes se alespoň na českém trhu bude pozornost soustředit na ČNB. Co sledovat a čeho si všímat?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Radní pro bezpečnost Prahy 6 končí v ANO, bude kandidovat za STAN
„Do ANO 2011 jsem vstoupil jako úspěšný podnikatel a celé 4 roky jsem se snažil prosazovat protikorupční pojetí komunální politiky, někdy i přes silný odpor jednotlivců,“ píše dosavadní radní za ANO Zdeněk Hořánek v rezignačním dopise adresovaném Andreji Babišovi, předsedovi pražské organizace Janu Říčařovi i předsedovi organizace ANO v Praze 6 Romanu Mejstříkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj se chystá opravit další mosty. Usiluje o peníze z Evropské unie
Pardubický kraj připravuje dalších devět projektových záměrů na modernizace mostů. Mají být připravené pro případ, že by bylo možné na ně získat dotace z Evropské unie. I bez nich však budou stavební úpravy postupně realizovány.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Rada ERÚ – došlo k porušení zákona. Vyzýváme NSZ Pavla Zemana a státního zástupce Špeldu, aby konali a nebyli nečinní
Prvního srpna 2018 vláda doplnila staronovou pětičlennou radu ERÚ. Zmiňuji se staronovou, protože členu Rady panu Košťálovi vypršel mandát a bylo nutné jmenovat nového člena. Do jisté míry jsem rozpohybovala MPO a vládu svými otevřenými dopisy, kdy se zodpovědné instituce neměly k tomu, aby zahájily výběrové řízení. V kuloárech se hovořilo, že je to zbytečné, protože místo má „přislíbené“ stávající člen Rady dr. Košťál, a to bez výběrového řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Domácnosti více utrácejí
Domácnosti v posledním období utrácejí rychleji, než o kolik rostou jejich příjmy. Důvěra lidí v budoucí pozitivní vývoj ekonomiky je dlouhodobě vysoká. Vede to mimo jiné k tomu, že obyvatelé méně šetří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL posílá do boje o senátorská křesla 14 kandidátů
V úterý 31. července skončila lhůta pro podávání kandidátek do podzimních senátních voleb. O křesla v horní komoře bude za KDU-ČSL bojovat 14 kandidátů, z nichž dva jsou navrhováni společně s dalšími stranami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Státní rozpočet dosáhl na konci července přebytku 16,6 miliardy korun
K 31.7.2018 dosáhly celkové příjmy státního rozpočtu 799,4 mld. Kč, celkové výdaje 782,8 mld. Kč a přebytek hospodaření 16,6 mld. Kč (v červenci 2017 vykázán přebytek 25,0 mld. Kč).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Sexuolog a politik: Havel? Velikán, ale on nás neosvobodil. Ty jeho lidské slabosti, to víte...
AUDIT ČESKÉ SPOLEČNOSTI „Evropa nekontrolovaný příliv migrantů již nyní nezvládá. Vidět to nedokáže jen tupý ignorant,“ říká bývalý europoslanec za ODS a známý psychiatr a sexuolog Jaroslav Zvěřina. I z pohledu psychiatra zhodnotil to, co se dělo ve Sněmovně i před Sněmovou při jednání před vyslovením důvěry vládě. V rozhovoru promluvil o Andreji Babišovi i Václavu Havlovi a řekl také svůj názor na současný stav EU. „Zachování EU vyžaduje zásadní změny a více respektu k národním státům. Jinak se dočkáme dalších exitů, nejen toho britského,“ vysvětluje Jaroslav Zvěřina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Slovo odpovědnost bylo úředně zrušeno?
Čtvrteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Partaje a jejich všeho schopní šíbři opět před volbami slibují
Opravdu si voliči myslí, že když budou volit partaje a politiky, kteří nastavili, udržují a profitují ze systému, který se tak tragicky odráží v životech drtivé většiny lidí a jde proti zájmům naší země, že se budeme mít my a naše děti lépe?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
A.N.O.: Volbu nové ředitelky Odboru protidrogové politiky označují odborníci za hazard
Reakce na zprávu z webu vlada.cz ze dne 1. srpna 2018: Ředitelkou odboru protidrogové politiky se stala Jarmila Vedralová
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Nenáviděli jsme ruštinu, promluvila herečka Eliška Balzerová o roce 1968
Socialismus nemohl mít lidskou tvář, myslí si Eliška Balzerová. V rozhovoru pro Magazín TV Dnes se rozhovořila o srpnové okupaci z roku 1968. „Začali jsme nenávidět ruštinu,“ popisuje vliv okupace na názory její a jejích přátel. A zmínila i incident, při kterém ruští vojáci zabili matku s dítětem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Je to možné? K Rusku čelem, k Číně zády, Donalde, našeptali prý Trumpovi
Kdo, s kým a proti komu? To není další díl Ordinace v růžové zahradě, to je otázka, kterou si mnozí kladou u zahraniční politiky Donalda Trumpa. Diplomat a stratég Henry Kissinger i v pětadevadesáti letech ovlivňuje americkou politiku. Zdá se, že nový Trumpův majstrštyk by mohlo být spojenectví s Ruskem proti Číně. Informoval o tom server Daily Beast.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Politický kalkul a nerespektování práva nakonec vyjdou
Komentář na facebookovém profilu ke kauze H-System.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: V červenci požádalo o řidičský průkaz na úřadě mimo své trvalé bydliště 13 procent řidičů
O řidičský průkaz požádalo v červenci na všech 206 úřadech obcí s rozšířenou působností 112 929 motoristů, což je nejvíce za poslední dva roky. Z toho 14994 lidí navštívilo jiný úřad, než pod který spadají svým trvalým bydlištěm. Nový způsob vyřízení dokladu tak využilo přibližně 13 procent motoristů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Na dálnici D35 čekáme přes dvacet let. Stát by se měl z chyb konečně poučit
Komentář na facebookovém profilu k výstavbě dálnice D35.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Vedro a sucho: Stát připraví zákon, jak to překonat
Ministerstvo životního prostředí a ministerstvo zemědělství připravují novou legislativu, která by měla určit, jak se kdo bude moci během sucha chovat s vodou. Od roku 2020 by tak mohla být nová pravidla. Sucho totiž sužuje Česko už pátým rokem v řadě. Píše to dnešní MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
MŠMT: Spolek Moto GP dodal podklady až 1. srpna odpoledne
Vyjádření MŠMT k dotaci pro Moto GP
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Všude žijí lidé, aneb byty pro mladé lékaře i učitele
Chybí lékaři, chybí učitelé, chybí…chybí… Ne všude někdo chybí, ale v malých obcích a v různých částech naší vlasti ano. Co s tím budete dělat?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
VIDEO Jaroslav Hutka se v písničce těší na smrt Miloše Zemana. A nadává mu
Písničkář Jaroslav Hutka se ve své skladbě Miloš a zubatá velmi nelichotivě vyjádřil k současné hlavě státu Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Línek (KDU-ČSL): Kraj připravuje devět projektových záměrů modernizace mostů
Pardubický kraj se chystá opravit další mosty. Usiluje o peníze z Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
THMP: Zájem politických stran o plochy na stožárech veřejného osvětlení
Politické strany, hnutí, kandidáti či jejich zastupující organizace si mohli od 15. června do 11. července na webu prahasvitinavolby.cz rezervovat umístění politické reklamy ke komunálním volbám 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Láska v ČT: V Česku se s někým, kdo má zahalený obličej, či nikáb, setkáme spíše u turistů. Když zakážeme zahalování, bude to zásah proti turistům
Dánsko zakázalo zahalování tváře na veřejnosti a v místní muslimské komunitě to vře. Povolen není nikáb ani burka. Na šátky nošené přes vlasy se opatření nevztahuje. Kdo zákon poruší, riskuje pokutu v přepočtu zhruba 3500 korun, při opakovaném provinění pak až desetinásobek. Česko by mohlo dánský příklad následovat. Je to boj o větší bezpečnost, nebo zásah do práv lidí? Na toto téma ve středečním pořadu Události, komentáře na ČT24 promluvili senátor Václav Láska a poslanec SPD Jiří Kobza.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek: Práce na procesních předpisech je jednou z priorit ministerstva
V České republice se daří zkracovat délku civilního řízení. Polovina věcí je na soudech vyřízena za šest měsíců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Od Babiše zní vzkazy Klusovi i Žít Brno. A mrazivá slova k migraci: Musíme lidem říct, co je čeká a co musíme. Jinak přijde konec
ROZHOVOR „Už jsem jako občan České republiky unavený z toho neustálého zpochybňování výsledků demokratických voleb. Pořád se straší, že je ohrožena demokracie. Není ohrožena. Pokud se nenaučíme respektovat základní pravidla hry demokratické společnosti, tak se blížíme spíše k anarchii,“ říká v rozhovoru pro PL.cz bývalý poslanec hnutí ANO Bohuslav Chalupa. Evropa má podle něj v čele politiky, kteří umějí jen naříkat a organizovat luxusní a drahé summity a psát různá prohlášení. „Ale skutek utek. Pokud se Evropani nevzpamatují a v roce 2019 nepůjdou k volbám a nezvolí do Evropského parlamentu úplně novou gardu lidí, tak se nic nezmění,“ myslí si a varuje před hrozbou, o které se příliš nemluví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist