Oficiální zpravodajská média

To je síla. Zuří válka o naše mrtvé vojáky v Afghánistánu. Zvrhlo se to do nevídaných konců
K úmrtí tří českých vojáků se vyjádřilo mnoho našich veřejných činitelů, mezi nimi i Tomio Okamura z hnutí SPD. Začaly debaty o naší roli v NATO, o tom, zda má cenu se misí účastnit a jak by se měli veřejní činitelé chovat při takovéto tragédii. Kromě Okamury promluvil i například generál Hynek Blaško, novinářka a humanitární pracovnice Markéta Kutilová, veterán z Aghánistánu Marek Obrtel i senátor Jiří Čunek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Nehorázná lež pana Petra Hampla
Ve svém příspěvku https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Petr-Hampl-Dejiny-ceskeho-povalecneho-nasili-vuci-Nemcum-546565 pan Petr Hampl lže, když píše, že si sudetští Němci teprve po roce 1980 vzpomněli na násilí ze strany Čechů při vyhánění z ČSR a že literatura vydaná před rokem 1980 o tom neexistuje, že je to vše výmysl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Martin Koller: Hýkáte nad smrtí vojáků. Na kolenou proste, politici! Zde je pravda o Afghánistánu
ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA. Tři vojáci byli zabiti v Afghánistánu a politici se na tom pasou jako hyeny. Blíží se volby a možnost udržet si, případně získat přetékající koryta placená z našich daní. Takže ke třem mrtvolám, jako důsledku české zahraniční politiky, se najednou vyjadřuje kdekdo, kdo má mezi půlkami otvor. Naštěstí to nedosahuje úrovně šaškárny, kterou české elity předvedly poté, co se při havárii v Rusku zabili tři naši hokejisté. Taky to podle nich byli hrdinové. Ruskými kluby placení hokejoví nádeníci se zabili kvůli ruskému nepořádku v letecké dopravě. A ejhle, byli z nich hrdinové, pro něž letěl armádní speciál. Možná by měl některý z politiků nestydatě parazitujících na cizí smrti vylézt a porovnat nám různé kategorie hrdinů. Pravděpodobně nejlepší šance stát se u nás hrdinou je nechat se zabít před volbami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Chvojka (ČSSD): Pardubičtí sociální demokraté drží slovo
Komentář na facebookovém profilu k sociální politice v Pardubicích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Kolektivizaci vstříc
Slovácký senátor komentuje na facebookovém profilu návrh na uzákonění veřejného užívání studní na soukromých pozemcích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: MotoGP pozitivně reprezentuje Brno a celý region ve světě
Desetitisíce diváků sledovaly z tribun brněnského Masarykova okruhu nedělní (5. srpna 2018) vyvrcholení závodů motocyklového mistrovství světa – Velké ceny České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
V centru Staré Boleslavi zaparkovala pirátská tramvaj
Klasický tramvajový vůz typu T3 umístili Piráti do proluky u Mariánského náměstí ve Staré Boleslavi. Akcí upozorňují na nedostatečnou dopravní obslužnost, která dlouhodobě město trápí. A zároveň představují plán na vybudování vlakotramvajové linky Praha – Brandýs nad Labem-Stará Boleslav.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zase ten Bakala a byty OKD. Pohrdání. Erik Best o cílech uhlobarona
Finančník Zdeněk Bakala v pátek oznámil, že se nedostaví ke sněmovní vyšetřovací komisi k privatizaci důlní společnosti OKD. Tvrdí, že není nestranná a svým zaměřením zasahuje do probíhajícího soudního řízení. „Ztratil odvahu v době, kdy měl pod palcem prakticky celou politickou elitu, to byl jiný kabrňák, já si na něj posvítím,“ říká k Bakalovu odmítavému postoji expremiér Jiří Paroubek, který se nyní jako nezávislý kandidát pokouší dostat do Senátu. Podle názoru amerického novináře působícího v Česku Erika Besta by měl Bakala také vysvětlit, jestli v prodeji společnosti sehrál roli i Zeman, jak v některých svých vyjádřeních naznačuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Stojí nám to za to? Proč tam vlastně jsme? Promluvil expert, který v Afghánistánu strávil rok života
V neděli v Afghánistánu zahynuli tři čestí vojáci poté, co se před nimi odpálil sebevražedný atentátník. O nebezpečí války, která v Afghánistánu probíhá už sedmnáct let, a o tom, proč není jednoduché ji ukončit, v rozhovoru na serveru Seznam zprávy.cz promluvil novinář a bývalý poradce premiéra Nečase Matyáš Zrno, který byl v letech 2010–2011 šéfem civilní části českého provinčního rekonstrukčního týmu, jenž pomáhal obnovit afghánskou provincii Lógar.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Kalousek? „Mrtvola, nenávist, nic hezkého,“ padá na vrub lídra TOP 09
Podle nejnovějšího průzkumu agentury STEM je nejméně oblíbeným politikem Miroslav Kalousek, kterého velmi nepříznivě hodnotí 59 procent lidí, k tomu ještě 23 procent spíše nepříznivě (důvěřuje mu 14 procent lidí). Proč tomu tak je? Co dělá špatně? Jaké budou jeho další vztahy s novým předsedou TOP 09 Jiřím Pospíšilem (spekuluje se, že není zrovna jeho oblíbencem) a jaká je vlastně budoucnost TOP 09, podaří se jí zvrátit nepříznivý sestupný trend? Tyto otázky položily ParlamentníListy.cz politologovi Lukáši Jelínkovi, mediálnímu expertovi Jiřímu Mikešovi a bývalém ministru financí Vlastimilu Tlustému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ÚZSVM obohatil sadou šperků sbírky Národního muzea v Praze
Pracovišti Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Svitavách připadla jako odúmrť dvoudílná sada šperků – jeden pár náušnic a řetízek s přívěskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Co se dělo před smrtí našich vojáků v Afghánistánu? Klid, cvičíme, vzpomínáme, psal jejich velitel. A po osudném výbuchu...
Užíváme si historicky prvního příměří s Tálibánem, cvičíme. Tak zněla jedna z posledních pozitivních zpráv z Bagrámu. Klid to byl krátký a zjevně zdánlivý. „Klíčové při řešení incidentů s místním obyvatelstvem je umět místním obyvatelům ukázat, že čeští vojáci jsou zde především pro jejich ochranu,“ napsal Píša. Sebevražedného atentátníka, který o víkendu zapříčinil smrt tří českých vojáků, zjevně ochrana afghánských obyvatel nezajímala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Praha letos investuje do oprav škol nejvíce peněz v historii
V rámci letních prázdnin je v hlavním městě rekonstruováno velké množství škol. Letos do oprav a vybavení investuje pražský magistrát dokonce nejvíce peněz v historii, a to celkem přes 250 milionů korun. Mezi největší akce se řadí například rekonstrukce bazénu na Třebešíně nebo renovace barokního paláce, kde sídlí Pražská konzervatoř.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL chce otevřít otázku výsluh pro strážníky městské policie
KDU-ČSL chce otevřít otázku výsluh pro strážníky městské policie. Místopředseda strany a poslanec Jan Bartošek (KDU-ČSL) dnes novinářům v Brně řekl, že to projedná ve sněmovním bezpečnostním výboru. Strážníci dosud výsluhy po odpracování určitého počtu let nemají, státní policisté ano. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Lipenecká škola oslaví 150. výročí
Půldruhého století od svého založení slaví letos Základní škola Praha-Lipence. Oslavy jsou naplánovány na 20. října, učitelé i žáci se ale už několik měsíců připravují, aby jejich návštěvníkům připravili zajímavé zážitky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hannig (Rozumní): Afghánistán - odejít a zemi hermeticky uzavřít
Samozřejmě vyjadřujeme lítost a soucítíme s rodinami zavražděných českých vojáků v Afghánistánu. Rád bych však něco dodal z historie této, pro svět ztracené země, které není pomoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Panu „učiteli“ nikoli s láskou
Pane Mácho, v reakci na tragickou událost – utonutí dvou vitenamských chlapců na jezeře Lhota, jste se také vyjádřil, že cituji: „Miloš Zeman, Andrej Babiš a Tomio Okamura nemůžou za včerejší smrt dvou dětí na jezeře Lhota, ale nesou obří podíl na selhávání společnosti a hovadnost, která celou tragédii provází. Velká část veřejnosti považuje výroky a chování těchto politiků za argument, kterým ospravedlňují své neuvěřitelné chování u jezera Lhota. Je mi blivno, nepomoci dětem jen proto, že jsou Vietnamci. Jako učitel si dávám pozor na výrazy, ale ti, kteří jim nepomohli, jsou hovada blbá.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Sídliště Chanov má důvod k oslavě
Pondělní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Úmrtí tří našich vojáků v Afghánistánu
Chci se připojit ke všem těm kondolencím a vyjádřit upřímnou soustrast rodinám a příbuzným tří vojáků kteří padli dnes ráno při plnění služebního úkolu v Afghánistánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Kabourková: Tady vidím „Velký špatný“
Dne 18. dubna 2018 vláda schválila zákon, který zpomalí skokový nárůst platů politiků. V květnu byl rozeslán poslancům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
NKÚ: Výdaje na vědu rostou, na Evropu v inovacích přesto stále více ztrácíme. Problém je v systému podpory
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil podporu výzkumu, vývoje a inovací v České republice v letech 2014 až 2016. Kontroloři se zaměřili na systém podpory – prověřovali například jeho nastavení, způsob rozdělování peněz, ale i to, jaký mají rozdělené peníze dopad na výzkum a inovace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Konečná (KSČM): Čas na zkracování pracovní doby a růst mezd nastává
To, co se ještě poměrně nedávno odkládalo do škatulky s cedulkou Bláznivé nápady levice, se dnes stalo běžnou součástí seriózní společenské debaty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Tohle může skončit revolucí, bojí se Zdeněk Zbořil po písni Jaroslava Hutky
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Mrzí mne, že celá diskuse přispívá k opravdu „blbé náladě“. „Možná dokonce té nejblbější a mohlo by se stát, že to skončí nějakou novou revolucí,“ uvedl k atmosféře ve společnosti i v souvislosti s písní Jaroslava Hutky s názvem „Miloš a zubatá“ politolog Zdeněk Zbořil. Komentuje také blokování politiků SPD v předvolebních debatách Blesku: „V každém případě přihráli SPD velké téma „mediální zlovolnosti“. S ním se volby vyhrát nedají, ale docela dobře se o něm dá během celé kampaně mluvit.“ Zbořil také upozorňuje, že „válka o vodu“ dávno začala: „I já bych chtěl s kolegou Zeleným hnát politiky k odpovědnosti, ale oni se mi budou smát ještě den před svou smrtí žízní, protože si myslí, že umírat budou jiní.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Rozhýbejme Zlín! Kandidát na primátora chce město měnit, nemocnici ale zachová
Z GIBS na zlínskou radnici míří Ivo Mitáček jako lídr kandidátky koalice Soukromníků, Svobodných a Nezávislých do komunálních voleb: „Kromě toho, že se považuji za odborníka v oblasti bezpečnosti, za svou výhodu pokládám i komunikativnost,“ uvedl Mitáček. Mezi konkrétní záměry koalice patří také umístění pošty v centru města nebo stavba bytů pro mladé rodiny. Na první tiskové konferenci představili své plány tři kandidáti nové koalice, která jde do komunálních voleb s heslem Rozhýbejme Zlín.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Paroubek: Dopraví Bakalu do Sněmovny postrkem?
Zdeněk Bakala, zkrachovaný uhlobaron a někdejší majitel OKD, ze kterých se svým společníkem dokázal během svého tamního působení po roce 2004 vydestilovat podle odhadu 100 až 120 miliard Kč, se vzbouřil. Odmítl se zúčastnit výslechu parlamentní vyšetřovací komise, věnované privatizaci a krachu důlní společnosti OKD. Prý proto, že by celá věc byla zneužita politicky v právě probíhajícím soudním procesu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Dalík zůstává ve vězení, Ústavní soud odmítl jeho stížnost, uvedla Česká televize
Lobbista Marek Dalík zůstává ve vězení. Ústavní soud odmítl jeho stížnost jako neopodstatněnou, protože v jeho případu neshledal porušení jeho ústavních práv. Uvedla to dnes Česká televize. Dalík si ve vězení odpykává pětiletý trest za podvod při nákupu obrněných vozidel Pandur pro českou armádu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
DPP upozorňuje na výluku provozu tramvají v Zenklově ulici
Z důvodu pokračující rekonstrukce kanalizace, vodovodu, vozovek, chodníků a tramvajové trati v Zenklově ulici se od pátku 10. 8. (cca 0:30 hod.) do pondělí 20. 8. 2018 (cca 4:30 hod.) mění dopravní opatření, v úseku Palmovka – Ke Stírce bude obousměrně přerušen provoz tramvají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Blíží se další Minisčítání
Český statistický úřad v září odstartuje nový ročník Minisčítání. Cílem je zvýšit povědomí mládeže o statistice. V každém kraji vyhrává jedna školní třída.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Česko-polský projekt vylepšuje silnice v pohraničí
Léto je tradičně sezónou hlavních prací na rekonstrukcích a modernizacích silnic. Díky projektu na zlepšení dostupnosti turistických atraktivit v okolí masivu Králického Sněžníku financovaného z česko-polského programu INTERREG, se nyní modernizují také silnice mezi Červenou Vodou a Boříkovicemi na české straně a mezi Stronie Śląskie – Czarna Góra – Idzików na straně polské. Oba zastoupení partneři představili postup prací na kontrolním dnu a společné schůzce v Králíkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Festival Hrady CZ putuje v pátek a sobotu na Veveří jako Moravské hrady.cz
Festival Hrady CZ putuje na Veveří se Škworem, Tomášem Klusem, J.A.R. nebo Divokým Billem. Nyní jako Moravské hrady.CZ - Veveří, Bouzov, Hradec nad Moravicí. Nově nabízí VIP kempy Plus – na festival jako do hotelu!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Ve středu 8. srpna ve 12:00 zazní sirény na památku padlých vojáků
Premiér České republiky Andrej Babiš rozhodl o celostátním symbolickém uctění památky tří vojáků zabitých v Afghánistánu, kteří položili své životy v boji proti terorismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Historik: Proč sem v srpnu 1968 Sověti přijeli? Nešlo jen o reformy. V sázce bylo mnohem více. USA nepomohly, protože...
Tisková agentura Slovenské republiky přinesla rozhovor s českým historikem Michalem Macháčkem, který sepsal první ucelenou historii československého komunistického prezidenta Gustáva Husáka. Macháček popsal pohled Spojených států na rok 1968 a starosti Sovětů. Neměli bychom si prý myslet, že jsme v srpnu 1968 byli pupkem světa. Nebyli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Nelze připustit, aby stagnace a zmatek pokračovaly další čtyři roky
Komentář na facebookovém profilu ke komunálním volbám
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zlato.cz: Zlaté rezervy za poslední rok navýšilo čtrnáct států, ty české stále klesají
Zlato neshromažďují pouze centrální banky Ruska a Turecka, jak by se mohlo zdát ze zpráv světových ekonomických médií. Redakce informačního portálu Zlato.cz napočítala celkem 14 států, které meziročně navýšily své devizové rezervy. Oproti tomu český zlatý poklad, který už několik let díky nenápadné novele zákona nepatří státu, ale přímo České národní bance (ČNB), každoročně klesá o stovky kilogramů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Babiš ve středu pustí sirény. Na počest vojáků z Afghánistánu
Premiér Andrej Babiš (ANO) oznámil, že ve středu 8. srpna uctí památku tří českých vojáků, kteří zemřeli při teroristickém útoku v Afghánistánu. Na počest tří mladých mužů se rozezní sirény po celém Česku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ODS bude v Praze 8 kandidovat společně se Svobodnými
Občanští demokraté v Praze 8 půjdou do podzimních komunálních voleb společně se Svobodnými. Ti budou mít na kandidátce ODS čtyři místa. ČTK to sdělil předseda zastupitelů ODS a oblastní manažer Ondřej Gros.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
MHMP: Dopravní opatření v souvislosti s průvodem Prague Pride
V sobotu 11. srpna 2018 se koná organizovaný průvod Prague Pride 2018. Jeho trasa povede po komunikacích Prahy 1 a 7, které budou postupně uzavírány.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Afghánistán? Toto by český čtenář měl vědět, zatímco Česko oplakává hrdiny
I když v neděli zahynuli tři čeští vojáci, je zde naděje, že by v tomto válkou zmítaném „hřbitově mocností“ mohl být mír. Ale bude to asi podobný mír, jaký svého času uzavřely Spojené státy s Vietnamem. Američtí diplomaté a velitelé ozbrojených sil začínají mluvit o vyjednávání s Tálibánem, který se vyskytuje na většině území Afghánistánu. Podle televize NBC se tak děje kvůli názorům a pochybnostem Donalda Trumpa o afghánské misi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
O zemědělství přímo z provozu: Máslo za 100? Může být hůř. Prasata pryč, dobytka málo. Vzpomeňte na Kateřinu Jacques...
Rozhovor se zootechničkou a chovatelkou koní Irenou Budínovou z jihomoravské obce Sentice. Nejen o suchu, ale i změnách, které se v posledních letech odehrály v zemědělství. A z nichž nyní hrozí řada problémů, které mohou postihnout spotřebitele potravin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Primátor Vokřál: Atletická hala bude sloužit studentům i výkonnostním sportovcům
Primátor města Brna Petr Vokřál a zástupci zhotovitelského sdružení firem podepsali smlouvu na doprojektování a výstavbu atletické haly v Bohunicích. Poklepali také na základní kámen budoucí haly, která poskytne atletům v Brně chybějící zázemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Cyklus duší všech vesmírných světů
Splynutí samčí a samičí pohlavní buňky, výměna genetických informací, toť inspirace pokusit se najít vysvětlení, jak je to s duší žijícího organismu. Žena a muž mohou zastávat roli dvou duší, které můžeme považovat za jakési améby, které fungují při splynutí jako stanovení podílů dané firmy, či společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Návrh aktualizace záplavového území a aktivních zón toku Dyje nad vodním dílem Vranov
Pro lepší a účelnější zvládání povodní a omezení ztrát na lidských životech, zdraví a majetku a následné strategické rozhodování o realizaci a rozsahu opatření k ochraně před povodněmi je nezbytné znát rozsah potenciálně ohroženého území, tedy rozsah záplavového území, včetně aktivních zón záplavového území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga: S řadou konstatování NKÚ se ministerstvo rozhodně neztotožňuje
Reakce MŠMT na závěry kontrolní akce NKÚ
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
V příštím roce se v Mostě možná objeví i autonomní studentská formule
Studenti technických vysokých škol z celé Evropy, kterých i s doprovodem dorazilo na 850, obsadili minulý týden už počtvrté areál polygonu mosteckého autodromu. Vytvořili 42 týmů, které se utkaly v soutěži Formula Student. Česká republika ji hostila pošesté. První dva ročníky se uskutečnily na letišti v Hradci Králové, Most měl premiéru v roce 2015. Soutěž každým rokem organizují i v dalších evropských zemích, a to Německu, Rakousku, Španělsku, Itálii, Maďarsku a v Nizozemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš explodoval: Kecy a lži! Zaplacení demonstranti, Kalousek. Brusel a Američani, to je důvod
V novém čísle časopisu Týden proběhl rozhovor s Andrejem Babišem, premiérem České republiky. V něm se Babiš opřel do demonstrantů, Kalouska i Kluse. A došlo i na řepku, KSČM, Čapí hnízdo a důchody. Podle něj jsou demonstranti proti němu zaplacení, za řepku může Goldman Sachs a Kalousek nic neumí a živí se pořád jen politikou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Stuchlík: Krnáčové se pár věcí i povedlo. Babiš není arciďábel, kavárníci mému rozhodnutí rozumí
Podnikatel Petr Stuchlík, lídr pražské kandidátky hnutí ANO pro podzimní komunální volby, po silném mediálním tlaku prodal svůj podíl ve firmě Fair Credit, zaměřené na krátkodobé půjčky s vysokým úrokem. Jak v rozhovoru pro Aktuálně.cz uvedl, 24,8 procenta přenechal svému kolegovi Martinovi Nejedlému za 24,8 milionu korun. I když to prý pro něj ve výsledku bude nejspíše znamenat ztrátovou investici, věří, že tím celý svůj reputační problém definitivně vyřešil – už mu nikdo nemůže nadávat do lichvářů a nic nebrání tomu, aby za Babišovo hnutí kandidoval na primátora hlavního města. Před volbami se teď mimo jiné chystá jet sbírat zkušenosti do Vídně.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 6.8.2018 v 08:36, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Zemřeli hrdinové
Vyjádření soustrasti na facebookovém profilu rodinám vojáků zabitých v Afghánistánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Karlovarský kraj: Obecní úřady mohou omezit nakládání s povrchovými vodami
Dlouhodobý nedostatek srážek a přetrvávající sucho způsobilo pokles hladin řek a dalších vodních zdrojů v Karlovarském kraji i v dalších částech země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Račí mor v EVL Stroupinský potok
V polovině července 2018 byl na území CHKO Křivoklátsko zjištěn masivní úhyn raka kamenáče a raka říčního v evropsky významné lokalitě Stroupínský potok.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: První stomatologové už nabídnuté pomoci využili
Ministerstvo schválilo první tři dotace zubařům v odlehlých oblastech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Řím - fantastické město s bonusem navíc. K moři tramvajenkou od MHD
Návštěva "svatého" města Řím je pro každého památkymilovného člověka fantastickým zážitkem. Řím ale nabízí i něco navíc, moře, na které si dojedete místní MHD. A týdenní návštěva Říma pro dva se dá pořídit levně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Okamurovci a KSČM teď navrhnou stažení vojáků z Afghánistánu, bojí se česká armáda
Pondělní Lidové noviny spekulují, že smrt tří českých vojáků v Afghánistánu může vyvolat tlak na zahraniční politiku vlády v oblasti vojenských misí. Komunisté už ostatně dali najevo, že smrt českých vojáků jim je líto, ale jedním dechem dodali, že tito vojáci bojovali za zájmy amerických kapitalistů v zahraničí a že by bylo dobře, aby se čeští vojáci vrátili ze zahraničních misí domů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Žoldáci, okupanti? Nablito na českém internetu, zlobí se Roman Máca či syn Petra Nečase
Dnes v noci zemřeli v Afghánistánu tři čeští vojáci. Zatímco premiér Andrej Babiš (ANO), poslankyně Jana Černochová (ODS) či předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek označili padlé vojáky za hrdiny, čeští komunisté si posteskli, že tito muž bojovali za zájmy amerických kapitalistů v zahraničí. A našli se bohužel dokonce tací „odvážlivci“, kteří českým vojákům za účast v zahraničních misích nadávali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Já že jsem p...? Redaktorka ČT sklízí ovoce za výrok ,,nejsou chytří, věří Zemanovi a jsou plní nenávisti"
Sportovní redaktorka České televize Darina Vymětalíková je známá tím, že se nezdráhá vyjadřovat své názory. Znovu to předvedla ve slovní přestřelce s hejtmanem Moravskoslezského kraje za hnutí ANO Ivo Vondrákem. O lidech ze severní Moravy napsala, že „nejsou moc chytří“. A zmínila i server ParlamentníListy.cz. Prý tam má „ctitele“. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Že Západ v Sýrii prohrál? Vždyť tam ani vlastně nebojoval. ČR neprohrála určitě, říká PL lidovec Benešík
ROZHOVOR "Válka ještě neskončila. Bude trvat dlouho, než se tato země dá dohromady," myslí si o Sýrii v rozhovoru pro PL.cz místopředseda KDU-ČSL Ondřej Benešík, který doufá, že současné utlumení konfliktu není jen klidem před bouří. "Máme nevyřešené Kurdy, Asada, máme tam těžkou intervenci Turecka. Jsou to věci, které jsou velkým potenciálem pro další násilí.," obává se. Vojenská angažovanost Západu ve válce v Sýrii byla podle něj v porovnání s jinými malá. "Západ tam pořádně ani nebojoval. Tvrdit, že Západ tam prohrál, záleží na úhlu pohledu. Nemyslím si, že Česká republika v Sýrii prohrála," " konstatuje a vyzdvihuje také činnost české velvyslankyně Evy Filipi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Vícha (ČSSD): S krajem se o náklady dělíme
V Bohumíně finišuje výstavba nového kruhového objezdu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 06:35, zobrazit podobné
VLS vybudují unikátní naučnou stezku kolem rybníka Olšiny na Šumavě
Kolem jednoho z nejvýše položeného českého rybníku Olšina, ležícího nedaleko Lipna, vznikne nová naučná stezka, která má návštěvníkům Šumavy zpřístupnit dosud málo známé přírodní bohatství – Národní přírodní památku Olšina, Ptačí oblast Boletice a další chráněná území Natura 2000.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Odborníci ošetřují stromy v dalších vybraných alejích v kraji
Ve významných alejích v Albrechticích u Frýdlantu a v Kamenickém Šenově probíhají práce spojené s jejich ošetřením a úpravami. Liberecký kraj realizuje dva projekty, jejichž cílem je stabilizace a ošetření vybraných významných alejí. Celkové výdaje obou projektů jsou stanoveny na 2,9 mil. Kč a jsou realizovány za podpory Operačního programu Životní prostředí (OPŽP) ve výši 1,8 mil. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
KRNAP: Vlčice putuje do Safari Parku Dvůr Králové nad Labem
V pátek do ovčí ohrady chycená a následně do volné přírody vypuštěná mladá vlčice se v minulých dnech potulovala v údolí Labe mezi Vrchlabím a Špindlerovým Mlýnem. Nakonec dezorientovaná vběhla do restaurace hotelu Velveta na Přední Labské, kde ji museli přivolaní veterináři uspat a nyní je převážena do karantény v Safari Parku Dvůr Králové nad Labem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Korytář (zpL): Kontrola z Inspektorátu práce bude řešit šikanu a nezákonné odměňování
Situací, kdy jsou některým řadovým úředníkům na radnici upírány odměny, na které mají nárok, se bude zabývat Inspektorát práce. Náměstek Korytář splnil svůj slib, zastal se svých kolegů a zaslal mu podnět na opakované porušování zákoníku práce. Stalo se tak poté, co se mu nepodařilo tento bod opakovaně zařadit na jednání rady města a jednání se současným ani předchozím tajemníkem k ničemu nevedla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Cenzor Okamura křičí, chyťte zloděje
Je to tragikomická fraška šéfa pochybného spolku SPD, on si stěžuje na to, že Blesk nechce jeho partaj pustit do předvolebních diskusí a přitom sám na facebooku znemožňuje lidem kritickou diskusi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Rozhodl jsem se učinit svůj národ šťastným i proti jeho vůli
To není názor autora těchto řádků, není to ani oficiální linie (zatím) české vládní garnitury. Je to názor aktivisty. Aktivista se jmenuje Jan Čulík, živí se publikační činností a šéfredaktorováním Britských listů. Nicméně – tu větu pronesl Vladař ve stěžejním díle Antoine – de -Saint-Exupéryho s názvem Citadela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Migranti z Afriky? Ne, problém je v jiných lidech, padlo v Respektu. Češi, Maďaři...
Migrace z východní Evropy do západní od roku 1989 otřásla kontinentem, především pak státům východní a středovýchodní Evropy toto stěhování přináší velkou ztrátu, jelikož mladí a vzdělaní lidé se stěhují do západní Evropy. Hlavním důvodem je ekonomická propast mezi Východem a Západem, která trvá dodnes. Ve srovnání s uprchlickou krizí tento problém pomalu nabírá na větší vážnosti. V některých postkomunistických státech panuje strach z vymírání národa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Pekingu padají měna i akcie, Trump je na koni
Obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou dále eskaluje. Čínská média tuží náladu lidu a připravují jej na vleklé obchodní válčení se Spojenými táty, které prý usilují učinit z Číny svého vazala. Oč silnější jsou slova, o to slabší jsou ovšem činy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: USA a Čína dál obchodně válčí, zesláblý juan s napětím čeká na devizové rezervy
Tento týden by měl být na první pohled relativně klidný - na vyspělých trzích máme za sebou zasedání Fedu, ECB, Bank of England, Bank of Japan i ČNB.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Poškození aleje u Černous kraj odsuzuje a nehodlá podobné projevy tolerovat
Tiskové prohlášení členů Rady Libereckého kraje k poškození výsadby kaštanů v aleji u Černous na Frýdlantsku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Výrobky pyšnící se značkou Česká kvalita CZECH MADE nemusí být povinně vyrobeny v Česku. A že prý je to kvůli EU
Problém se zjišťováním původu výrobku či produktu je v Česku evergreenem. Spotřebitelé si časem zvykli na zaručeně česká kuřata původem z Polska, holandská rajčata v supermarketech či oproti Západu na horší kvalitu některých potravin, což je ovšem tématem v celém bývalém východním bloku. Jak je to ale u produktů a služeb pyšnících se oceněním tzv. České kvality zaštítěné podporou státních institucí? Pátrali jsme po tom. Čtěte dále a možná budete překvapeni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Kolman: Parlamentní listy jako cesta ke koncentračnímu táboru?
Z notýsku občanského pasivisty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Tanky na ulících tady nikdo neviděl, tedy kromě památníků. Na ozbrojence s kulometem skoro nenarazíte. Přinášíme slova Krymčanů bez cenzury
REPORTÁŽ Bez referenda a připojení k Ruské federaci by nás Ukrajinci postupně pozabíjeli. Nebylo vyhnutí. Vodní a hospodářská blokáda Krymu jsou toho důkazem. Ještě, že jsme vše přečkali a teď už se bude dařit stále lépe. Takto hovoří obyvatelé poloostrova Krym, s nimiž reportér ParlamentníchListů.cz mluvil přímo na místě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
To se zvrtlo! Pěsti, střelba, násilí. V moderním Německu mohou mít oslavy mnoho podob
Měl to být první a také nejhezčí den na jejich společné cestě životem. Alespoň tak se o svatbě dvou mladých lidí zpravidla mluví. Rakouský server Heute.at však přinesl informaci o svatbě na severozápadě Německa v Severním Porýní–Vestfálsku, která se zvrtla. Rodiny ženicha a nevěsty se do sebe pustily pěstmi. Údajně prý došlo i na střelbu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Přizdisráčství! Tvrdá reakce na Halíkovo migrační kázání. Okopává Klause, ani Duka mu není svatý
Slova teologa Tomáše Halíka o migrantech a globálním oteplování v deníku Referendum vzbudila bouřlivé reakce. Dnes se k Halíkovým slovům vyjádřil i europoslanec Jan Zahradil z ODS, který si všiml, jak Halík „okopal“ Václava Klause st. a Dominika Duku. Halíka však kritika neodradila. Ve čtvrtek zveřejnil další část svých myšlenek pod názvem „Člověk nesmí nikdy ztratit naději“. A opět se opřel do Duky i do současných politických špiček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Stát si ukradne studně?
To by ty studny stát musel vyvlastnit zákonem. I v českém občanském zákoníku (zákon č. 89/2012 Sb.) platí právní zásada Superficies solo cedit - česky povrch ustupuje půdě, ve významu stavba je součástí pozemku. A studna je nepochybně stavbou. Právní zásada tak určuje, že všechny věci – nejen stavby, které se nacházejí na pozemku a jsou pevně spojené se zemí, patří neoddělitelně k tomuto pozemku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Dalibor Levíček: Brát jídlo, kde přebývá, a dávat ho, kde chybí
Prostřednictvím Potravinové banky lze účinně pomoci lidem v nouzi. V brněnském nákupním centru Avion můžete rýži, těstoviny a další potraviny dokonce vkládat do tzv. FoodBoxu. „Letos bychom chtěli vyrobit šest až osm dalších a doufáme, že si je lidi oblíbí,“ říká Dalibor Levíček, místopředseda Potravinové banky pro Brno a Jihomoravský kraj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Pozor na ty, co křičí "chyťte zloděje"
Komentář na facebookovém profilu ke vzkazu Jana Hrušínského „bolševikům, náckům a estébákům, co se tu roztahují“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Nemocnice Na Homolce: Reakce na článek v deníku Právo
Vážení, považujeme za nutné reagovat na článek v deníku Právo a dnes zveřejněný na serveru Novinky.cz – Homolka o žádné slevy od dodavatelů nestála.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Putina čekají těžkosti. Jde o obyčejné Rusy
Rádio svobodná Evropa/Rádio svoboda tvrdí, že záře ruského prezidenta Vladimira Putina pomalu slábne. Popularita prezidenta klesá. Je prý nejnižší od roku 2013.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Piráti se svolením správce vstoupili do Horského hotelu Prahy 10, městská akciovka na ně podává trestní oznámení
Politický boj na Praze 10 dosahuje absurdních rozměrů. Městská firma Prahy 10 v čele s koaličním zastupitelem Lukášem Rázlem (ČSSD) prokazatelně lže a obviňuje Piráty z vloupání do Horského hotelu, který Praha 10 vlastní. Piráti přitom mají zdokumentováno, že do hotelu se dostali se svolením správce a za jeho přítomnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Arnika zkoumá obsah toxických látek z elektrospotřebičů v prachu z pražských budov
Arnika rozběhla další unikátní výzkum a v patnácti budovách hlavního města odebrala vzorky prachu. Ve spolupráci s Vysokou školou chemicko-technologickou v Praze teď bude analyzovat, jestli obsahuje bromované zpomalovače hoření poškozující nervový systém malých dětí. Na základě výsledků vznikne studie, která by měla objasnit, jak nebezpečné látky ve spotřebním zboží znečišťují prostředí kolem nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hutko, ubožáku, běž skládat uhlí, píše advokátka. Zpěvák má vzkaz přímo pro vás
Text Hutkovy písně Miloš a zubatá stále budí emoce. Dnes se k němu vyjádřila Jana Zwyrtek Hamplová, advokátka a bývalá členka ČSSD. Píše, že odsoudit Hutku musí snad i ti, kteří Miloše Zemana nenávidí. Prý je neúspěšný člověk, který klesl níže než dno a nenávidí všechny, kdo jsou úspěšnější než on. Své myšlenky zveřejnila na svém blogu na serveru aktualne.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Tržby za nepotravinářské zboží meziročně vzrostly, za potraviny klesly
„Maloobchodní tržby se v červnu meziročně zvýšily o dvě procenta. V porovnání s vývojem v předchozích měsících se růst zpomalil. To bylo způsobeno jednak nižším počtem pracovních dní, a také poklesem tržeb za potraviny. Růst prodejů spotřebního zboží nadále pokračoval, tradičně nejrychleji rostly internetové obchody,“ říká Marie Boušková, ředitelka odboru statistiky služeb ČSÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Solidní růst, vysoké zakázky
Boom průmyslu pokračoval i v červnu, kdy se průmyslová výroba meziročně zvýšila o 3,4 %. Po zohlednění jednoho pracovního dne, o který byl tentokrát červen kratší, se tempo produkce dostalo téměř na sedm procent. K růstu tentokrát přispěla především energetika, strojírenství a výroba elektrických zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Děláš binec? Půjdeš do „vesnice pro lůzu“. Na severu Čech před volbami přituhuje
Kdo se neumí slušně chovat, toho vyhodíme z města ven. Vybudovat vesnici pro lůzu – tak zní hlavní cíl občanského Sdružení Mostečané Mostu, které se v komunálních volbách chce z opozičních lavic opět vrátit ke kormidlu. Programový bod, který byl zveřejněn v pátek, se přes víkend stal bouřlivým tématem facebookových diskusí. Zapojili se do ní i hlavní rivalové, tedy sympatizanti současného vedení města, s nimiž je spolek na ostří nože. Dokonce mu vystavil účet „hříchů a nesmyslů“ za poslední čtyři roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Barta ( OČR): Jezy na Labi? Pro koho budou a kdo to zaplatí?
Vleklý spor o stavbu jezů na Labi má řadu stoupenců i mnoho odpůrců, kteří hledají chyby na těch druhých a nenechají na nich nit suchou!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Růst průmyslové produkce pokračoval
Červnové výsledky průmyslu vykázaly proti loňskému červnu růst o 6,9 %, bez očištění o 3,4 %. „Průmysl vzrostl i v červnu. Nejvíce k růstu přispěla energetika a strojírenství. Meziročně se zvýšila i hodnota nových zakázek. Ze zahraničí o 5,7 %, tuzemské zakázky vzrostly o 3,7 %,“ hodnotí aktuální výsledky Radek Matějka, ředitel odboru statistiky průmyslu ČSÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Montovny přestávají být konkurenceschopné. Ve stavebnictví chybějí nové projekty
„V českém průmyslu dochází k rychlému růstu průměrné mzdy, která ve druhém čtvrtletí meziročně vzrostla o 8,4 procenta na 34 510 korun. Rychlý růst mezd vytlačuje z trhu výroby s nízkou přidanou hodnotou, které se stěhují na východ Evropy,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš je skeptický k možnému odškodnění klientů H-Systemu
Premiér Andrej Babiš (ANO) se staví skepticky k tomu, aby stát odškodnil lidi podvedené v případu zkrachovalé společnosti H-System. Bylo by to nespravedlivé vůči lidem, kteří byli podvedeni v jiných kauzách v minulosti, ale odškodnění se nedočkali, uvedl Babiš na svém facebookovém účtu. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Babišův kandidát Stuchlík: Jiná vláda než ta současná nebyla možná. V USA jsem viděl, jak tvrdě tam vybírají daně
Pokud hnutí ANO vyhraje letošní komunální volby, mohl by se primátorem stát multimilionář, zakladatel společnosti Fincentrum. Co od něj mohou voliči čekat? Bude postupovat zcela jinak než stávající primátorka za hnutí ANO Adriana Krnáčová? Nebo je přesvědčen, že některé věci udělala primátorka dobře a stojí za to na ně navázat? A co si myslí o „pražské kavárně“?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Tomáš Klus, jiní umělci... Ale tohle je pro Babiše nečekaný úder: Další osobnost proti němu
Tábor lidí, kteří se rozhodli bojkotovat premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho firmy odložené v svěřenském fondu na všech frontách, se dál rozrůstá. Ke zpěvákovi Tomáši Klusovi, herci Jiřímu Macháčkovi a dalším se přidala také jedna kuchařka, která si říká Kamu. Když oznámila, že nebude nadále své recepty zveřejňovat v Lidových novinách, rozjela se pod jejím statusem živá diskuse.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Španělsko jako vstupní země do Evropy – nápor imigrantů sílí
Migrační vlna do Evropy neopadá, spíše naopak. V současné době aktuálně stoupá počet nelegálních imigrantů západní středomořskou trasou přes Španělsko a roste i jejich agresivita.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hasičský záchranný sbor: Červenec zaznamenal rekordní počet požárů
Letošní červenec byl na požáry nejbohatší za posledních deset let. Celkem vyjeli hasiči ke 2688 požárům, což je průměrně 87 požárů denně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
VZP: Co dělat při ztrátě průkazu pojištěnce
Otázka týdne
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
To zas bude vzkazů, povzdechl si umělec-volič Zemana. Ale stejně se rozpovídal o prezidentovi
Moderátor Luboš Xaver Veselý zpovídal v internetové televizi XTV režiséra a pedagoga Tomáše Magnuska. Dozvěděl se od něj mimo jiné, že v minulosti patřil mezi podporovatele Miloše Zemana, ale dnes už by ho nevolil. A vysvětlil proč. „To zase bude e-mailů,“ prohlásil ve chvíli, když hodnocení prezidenta uzavřel. Pak došlo i na Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
31. TÝDEN NA ČMKBK: Zemní plyn ve velkoodběru zdražil
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo ve 31. týdnu uzavřeno 174 kontraktů na dodávku 57,2 tisíce MWh zemního plynu a elektřiny pro konečné odběratele v hodnotě 50,2 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ODS: O místo v Senátu bude usilovat podnikatel Josef Ťulpík
Podzimních senátních voleb v šumperském obvodu číslo 65, který je tvořen bývalým okresem Jeseník a větší částí bývalého okresu Šumperk, se bude letos účastnit podnikatel dávající práci lidem na obou stranách Jeseníků Josef Ťulpík. Do voleb jde s heslem Senátorem na 100 procent a cílem pomoci lidem žijícím na Šumpersku a Jesenicku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Stavební produkce pokračovala v růstu
Stavební produkce vzrostla v červnu meziročně o 8,9 %, bez očištění o 7,5 %. „Hodnota nově uzavřených stavebních zakázek byla nejvyšší za posledních deset let, a to jak v pozemním stavitelství, kde zakázky rostou již třetím rokem, tak v inženýrském stavitelství, které růst zakázek nastartovalo koncem minulého roku,“ uvádí Petra Cuřínová, vedoucí oddělení statistiky stavebnictví a bytové výstavby ČSÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Za smrt vojáků mohou poslanci, řekl sociolog. A strhla se mela. Nedokáže držet hubu, asociální idiot, napsal Šídlo
Česko myslí na nedávnou smrt tří českých vojáků v Afghánistánu, kteří zemřeli po podlém teroristickém útoku. Většina českých politiků v čele s prezidentem Milošem Zemanem má české vojáky padlé v Afghánistánu za hrdiny, kteří položili život při službě vlasti. V české společnosti se však najdou i lidé, podle nichž čeští vojáci nebránili vlast a zemřeli zbytečně. Do této skupiny patří např. sociolog Petr Hampl. Když svůj názor vyjevil, dočkal se tvrdé reakce ze strany novináře Jindřicha Šídla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist