Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2021
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.720x, což odpovídá cca 141.926-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Petice proti výstavbě domu s nájemními byty na ulici Družstevnická v Havířově - Podlesí
Žádáme Bezpečnostní radu města a Radu města, aby se zasadila o nesouhlas se „zahušťováním“ stávající zástavby bytových domů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr kultury jmenoval náměstkem Aloise Mačáka
Ministr kultury Antonín Staněk dnes jmenoval do funkce náměstka člena vlády PhDr. Aloise Mačáka, MBA. ?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Petr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 36. díl. Presstituti versus konspirátoři
Před nedávnem jsme se v tomto cyklu zastavili u knihy slovenského publicisty a mediálního kritika Ĺubomíra Huďa Držte hubu a krok. Tento autor u slovenského mediálního mainstreamu rozhodně nemá na růžích ustláno, a dokonce i čeští třídní bojovníci za jedinou správnou pravdu už v něm odhalili nepřátelského exponenta, jehož nebezpečnost tkví v tom, že si dovoluje mít vlastní názor a někdy i pěkně peprně a nahlas jej vyslovovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Dezinformační jednotka placená z Bruselu. Senátnímu soupeři Jiřího Drahoše se prý pod články dějí velmi podivné věci
Spisovatel Benjamin Kuras, který se chystá zabojovat o Senát proti Jiřímu Drahošovi, vyložil čtenářům svůj pohled na Německo. V několika střípcích vykreslil dosti temný obraz země vedené kancléřkou Angelou Merkelovou. Nakonec zmínil i jednu „dezinformační jednotku placenou z Bruselu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hamáček se dnes sejde s šéfy rozvědky. Zde je důvod
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se dnes odpoledne sejde s vedením Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) v souvislosti se zprávou o kontrole hospodaření úřadu, kterou dostal minulý týden, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Je to možné? FOTO našeho nahého prezidenta... A známý zpěvák začal nadávat. Dočkal se zákroku
Fotografie zpěváka Matěje Rupperta, kterou si umístil na sociální síť Instagram, zveřejnila mimo jiné i Barbora Koukalová. Ruppert se na snímku "posmívá" exprezidentu Václavu Klausovi. V diskuzi se pak věnuje velmi výrazně kritice Klause i současné hlavy státu Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Pojezný (KSČM): Zavádějící informace
Člověk by měl vážit slova, nežli něco vyřkne nebo napíše. Novela Zákona o podpoře sportu vzbudila diskuse. Mnohdy by stačilo pořádně si ji přečíst a pochybnosti by zmizely.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Umělec, který zná Zemana od roku 1988, „odbojným“ kolegům: Jen si to zkuste! Kam tohle povede. Lidi vás už mají dost
ROZHOVOR „Já byl v šoku. Opravdu mne to znechutilo,“ říká poté, co si poslechl píseň Jaroslava Hutky, který zpívá například, že „zubatá už na Hrad chvátá“, herec Jan Kuželka. Řekl svůj názor na to, že někteří lidé se do prezidenta „navážejí“ kvůli jeho zdravotnímu stavu, a vyjádřil se i k rozhodnutí písničkáře Kluse ohledně Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Pan Halík je potřebný inspirátor – provokatér
Pokud by byly všechny teze, které pan Halík pronáší, skrytým záměrem pro následnou reakci v diskusi čtenářů a posluchačů, nutno dodat, že téměř 100% kritickou, patřil by mu metál mnohem cennější než všechna ocenění a tituly, které kde kdy ve světě dosud posbíral.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Lhář a podvodník Boris Johnson to zkouší s nenávistí k muslimům, bouří Britské listy. Přečtěte si, co britský svéráz prohlásil
Bývalého britského ministra zahraničí Borise Johnsona označily Britské listy ve svém článku, v němž informují o tom, že vydal v deníku Daily Telegraph komentář, kde přirovnal muslimky nosící závoj na tváři k „poštovním schránkám“ a k teroristům, za lháře, podvodníka a manipulátora. Jeho rasistické a islamofobní výroky mu mají prý pomoct stát se po kolapsu Brexitu a rezignaci Theresy Mayové šéfem Konzervativní strany. Johnson trvá na tom, že jeho článek byl vyvážený, a požadavek předsedy Konzervativní strany na to, aby se za své výroky omluvil, důrazně odmítá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Sbírka pro rodiny tří padlých vojáků. Během pár hodin se posbíralo přes půl milionu
Mimořádnou finanční sbírku ve prospěch rodin trojice českých vojáků padlých v Afghánistánu vyhlásil Vojenský fond solidarity. Za téměř jeden den od vyhlášení sbírky se podařilo vybrat 612 456 korun, informovala Lidové noviny brigádní generálka Lenka Šmerdová, předsedkyně výboru Vojenského fondu solidarity. 
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Kruté praktiky norského Barnevernetu tentokrát doložila BBC. A taky se zjistilo, že psychiatr píšící posudky sám dělá velmi nechutné věci
Britská BBC se zaměřila na zemi, která je ve většině žebříčků na špičce. Ano, jde o Norsko a odebírání dětí. Jeden z psychiatrů, který doporučoval děti odebrat, byl v dubnu odsouzen k 22 měsícům vězení za stahování dětského porna. A v zemi se ozývají hlasy, že je potřeba přehodnotit všechny případy, kterými se zabýval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Počty společných kontrol SVS s Policií ČR a Celní správou narůstají
Od začátku roku Státní veterinární správa (SVS) při kontrolách s policisty a celníky zkontrolovala více než 500 vozidel přepravující potraviny a přibližně u každého šestého vozidla zjistila závadu. Při poslední celostátně koordinované kontrolní akci, která se uskutečnila na konci července, veterinární inspektoři zkontrolovali 61 aut. Již několik let představují takzvané kontroly na cestě důležitou součást dozorové činnosti SVS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Máme na Babiše velkou věc, slibuje protikorupčník Ondáčka. Premiér prý možná bude muset úplně odejít z politiky
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) má asi zaděláno na další problém. Možná to bude tak velký problém, že povede dokonce i k jeho politickému pádu a odchodu z politiky. Naznačuje to alespoň ředitel české pobočky Transparency International David Ondráčka, který prý tvrdí, že se nezisková organizace zajímala o premiérovo podnikání a má v ruce důkazy, které zřejmě Babiše nepotěší. Ondráčka je však odhodlán dotáhnout celou věc do konce. Babiše se prý nebojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jsem gay, říká otevřeně Stuchlík. V Česku je to vzácnost, evropští politici se orientací netají
I politici mají právo na soukromí, nikdo je nemůže nutit, aby veřejně sdělovali sexuální orientaci, soudí oslovení politologové.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 7.8.2018 v 19:36, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Simulování a neodhalená lež - akceptovaná součást hry o vítězství?
Díky televizi jsme měli možnost vidět desítky zápasů mistrovství světa ve fotbale, a vidět tak v akci nejlepší světové fotbalisty často vzory pro desetitisíce možná i statisíce mladých kluků na celém světě. A také jsme poprvé na mistrovství světa zažili v akci videorozhodčího.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Komunisté a okamurovci jsou jediní, kteří ví, o co fakt jde…
Válka v Iráku, humanitární bombardování Jugoslávie a hlavně Srbska, Válka v Libyi, podněcování arabského jara, krvavý euromajdan v Kyjevě, válka proti legitimní vládě režimu Sadama Husajna. To jsou výsledky agresivní a krvavé politiky Západu a jeho vojenského paktu NATO za posledních 30 let. A logicky tam zapadá i válka v Afghánistánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Piráti chtějí v Ostravě hlavně překročit pětiprocentní hranici
Česká pirátská strana chce v Ostravě a dalších třech městských obvodech, kde pro podzimní komunální volby postavila své kandidáty, především prolomit pětiprocentní hranici potřebnou pro vstup do zastupitelstva. Novinářům to dnes řekl lídr a kandidát na primátora David Witosz. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jak voják pozná, že ho někdo chce „vyhodit do luftu“? Hovoří náš vysoký generál
Ve včerejším pořadu Události, komentáře na ČT se probírala smrt tří českých vojáků na zahraniční misi v Afghánistánu. Za co v daleké cizí zemi bojovali? A jak si tam vede NATO? O tom mluvil zástupce náčelníka Generálního štábu AČR Jiří Verner. S ním ve studiu diskutoval redaktor Jakub Železný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Rosatom: Začaly studené a horké zkoušky 2. bloku JE Novovoroněžská II
Druhý blok jaderné elektrárny Novovoroněžská II vstupuje do přípravy ke spuštění, 1. srpna začaly jeho studené a horké zkoušky. První blok této elektrárny v únoru 2017 uvedla ruská korporace pro atomovou energii Rosatom jako první blok generace III na světě do komerčního provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Ekonomika šlape a občané to pocítí, rozjela se u Tvarůžkové ministryně Maláčová
Odbory pokračují v tlaku na navýšení platů ve veřejné sféře o deset procent, a to už od října. Nová ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová uvedla, že navýšení minimální mzdy o 1 500 Kč je jednou z jejích priorit, s čímž však nesouhlasí hnutí ANO ani zaměstnavatelé. „Vyjednávání bude složité, ale mám dobré argumenty a budu bojovat,“ řekla jistě Maláčová v pořadu Interview na ČT24 s tím, že je čas, aby občané konečně pocítili, že ekonomika šlape.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo paní Maláčové představilo plán: Příští rok se na tarifech přidá až deset procent
Platové tarify ve veřejném sektoru by se mohly příští rok zvýšit od dvou do deseti procent, a to podle profesí. O desetinu vyšší pevnou část výdělku mají od ledna jistou zřejmě jen učitelé. Nejméně by si mohli v tarifu polepšit policisté a vojáci a pak i lékaři a sestry. Příslušníci by mohli počítat se dvěma tarifovými procenty navrch, zdravotníci pak čtyřmi procenty. Vyplývá to ze tří navrhovaných variant přidávání, které propočítalo Ministerstvo práce. ČTK má materiál k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Letošní červenec zaznamenal rekordní počet požárů
Letošní červenec byl na požáry nejbohatší za posledních 10 let. Celkem vyjeli hasiči ke 2 688 požárům, což je průměrně 87 požárů denně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Novináři si proklepli senátní kandidáty SPD. Našli spoustu kritiků EU
Pražští kandidáti hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury (SPD) do Senátu jsou zaměření zejména proti Evropské unii. Jiří Kocman, který nyní pracuje v Centru pro regionální rozvoj České republiky, by hlasoval pro zrušení Senátu. Za SPD budou v hlavním městě dále kandidovat někdejší šéf politického odboru kanceláře prezidenta Václava Klause Ladislav Jakl, bývalý ministr zdravotnictví z vlády Miloše Zemana Ivan David a bývalý generální ředitel Vězeňské služby Luděk Kula. Své politické názory dnes představili na tiskové konferenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
MŽP: Média a sociální sítě šíří nesmysl. Soused si z příkazu státu pro vodu na váš pozemek chodit nebude
Zcela zkreslené informace v médiích o jakémsi znárodňování studní zcela důrazně odmítáme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jsem gay, říká otevřeně Stuchlík. V Česku je to vzácnost, evropští politici se orientací netají
I politici mají právo na soukromí, nikdo je nemůže nutit, aby veřejně sdělovali sexuální orientaci, soudí oslovení politologové.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 7.8.2018 v 20:36, zobrazit podobné
Petr Mrázek: Přestaňme mluvit o obětech a začněme mluvit o pachatelích
V těchto dnech si připomínáme velmi podivné výročí. Je to padesát let od hanebné kapitulace našich politiků před ozbrojenou silou „spojeneckých“ vojsk.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Britské noviny musely stáhnout článek o no-go zóně v Paříži. Stěžoval si aktivista Marwan Muhammad, novinář pak dostal pořádně naloženo
Server britského deníku The Daily Mail uveřejnil článek novináře Andrewa Malona o životě na jednom z předměstí Paříže – v Saint-Denis. Popsal tuto čtvrť jako no-go zónu, jako stát ve státě, kde vládnou muslimské právo a gangy, které zde prodávají drogy. Údajně tu má žít až 300 tisíc ilegálních migrantů. Tento článek následně vzbudil značný rozruch. Stěžoval si na něj aktivista a bývalý ředitel Společenství proti islamofobii ve Francii. A toto následovalo...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
dTest: Hledáte nájem přes realitku? Pozor na poplatky
Pokud hledáte pronájem s pomocí realitní kanceláře, nebude to samozřejmě zadarmo. Kanceláře si obvykle za sjednání nájmu účtují provizi ve výši jednoho měsíčního nájemného. Stejnou částku ale můžete zaplatit i v případě, že nájemní smlouvu nakonec nepodepíšete. Navíc některé realitky požadují různé absurdní poplatky za své služby i během trvání pronájmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zelení podali kandidátku! Mají na ní nejvíce žen a lídrem je Ondřej Mirovský
Zelení zveřejnili svou kandidátku do podzimních komunálních voleb v Praze. Lídrem a kandidátem na primátora je Ondřej Mirovský, místostarosta Prahy 7, pražský zastupitel, přírodovědec a bojovník proti hazardu a hernám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Vít Klíma: Evropa nemá nic co Izraeli vyčítat
Motto: „nerovní se rodíme, rovní umíráme", Seneka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Padlí vojáci byli povýšeni, letadlo s ostatky doprovodí gripeny
Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) povýšil tři padlé české vojáky z Afghánistánu, Martina Marcinu, Kamila Beneše a Patrika Štěpánka, in memoriam do hodnosti štábních praporčíků. Ministerstvo obrany to dnes uvedlo na Twitteru. Povýšení ministrovi navrhl náčelník generálního štábu Aleš Opata. První zástupce náčelníka generálního štábu Jiří Baloun na tiskové konferenci řekl, že letoun pro ostatky tří vojáků odletí z Česka dnes večer. Vrátí se ve středu odpoledne, nad Českem ho doprovodí stíhací letouny Gripen. Na ruzyňském letišti přistane v 16:15. Návrat ostatků do České republiky v Praze v té době doprovodí zvuk zvonů katolických kostelů a chrámů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Povodí Odry: Pro vodáky vodu do Moravice pustit nemůžeme
Od poloviny července se hydrologické podmínky v povodí Moravice nezlepšily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Židek (ODS): Pokud chceme, aby se věci změnily, musíme začít především sami u sebe
Chceme fungující a čisté město – to jsou priority ODS pro další čtyři roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Toto je pro Kalouska zrádná kombinace a tohle by měl zlepšit Okamura. Je dobře, že je Babiš populistou, ale je vydíratelný v této záležitosti. Politický a marketingový poradce hovoří
ROZHOVOR „ANO ovšem může fungovat současným způsobem ještě relativně dlouho a není také vyloučeno, že jisté ideové ukotvení může proběhnout i u něj. Větší riziko dnes vidím v tom, že jeho předseda je zranitelný ze strany celé EU i některých jednotlivých členských států. Ty mají jistě poměrně velký vyděračský potenciál směrem k jeho firmám a unijní neomarxističtí revolucionáři to jistě moc dobře vědí. Já osobně doufám, že nenajdou žádné dostatečně slabé místo a nedonutí udělat ČR kroky, které by byly proti jejím zájmům. V tomto smyslu musíme přát našemu premiérovi (ať už ho máme rádi, či nikoli), aby všechny tlaky ustál, protože to je v našem zájmu,“ říká politický a marketingový poradce Michal Walter Kraft.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Piráti: Znalec a vedoucí majetkového odboru Prahy 1 odmítli vypovídat v kauze pochybného prodeje bytů
Prodej bytů Městskou části Praha 1 je opět vyšetřován Policií ČR. Škoda, která mohla Praze 1 vzniknout pochybným postupem znalce, dosahuje minimálně 2,6 mil. Kč. Vedoucí odboru majetku Prahy 1 a soudní znalec odmítli vypovídat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
VIDEO Po Hutkovi přišel i Tomáš Klus s novou politickou písní: Pravda je žezlem v rukou lháře, ruská klaka
Zpěvák Tomáš Klus se znovu ozývá. Pokud si někdo myslel, že vyhlásí bojkot Andreje Babiše (ANO), firem i médií, která koupil, a odmlčí se, tak se spletl. Klus napsal novou písničku, ve které Babiše označil za lháře, pod jehož vládou tato země pláče.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Opravdu nás v roce 1968 zradil Západ?
V poslední době se objevují na sociálních sítích a v některých médiích názory, že Sovětský svaz ani Západ nepřál reformnímu úsilí v roce 1968 a okupace států Varšavské smlouvy prý proběhla se souhlasem západních mocností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek: Aby komunikace fungovala, je potřeba se pravidelně potkávat
Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek využil čas vládních prázdnin a setkal se se zástupci České advokátní komory a Notářské komory ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hutkova píseň o Milošovi a zubaté se natáčela v neziskovce Kroupy juniora. Ta se teď distancuje a hovoří o náhodě
Kauza Hutkovy nové písně, v níž písničkář zpívá o smrti prezidenta republiky pokračuje. Nahrávka díla “Miloš a zubatá” skutečně vznikla v prostorách nadace Post Bellum, jak se před týdnem spekulovalo na sociálních sítích. Redakci to potvrdila sama nadace. Odmítá však, že by šlo o záměr a jakékoli vyjádření názorů na Miloše Zemana. Šéf nadace Mikuláš Kroupa se ovšem dlouho proti Zemanovi staví kriticky. Podle něho jde o “odpudivý zjev zdemoralizovaný alkoholem.”
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jaroslav Tvrdík se zlobí. Jde o padlé vojáky v Afghánistánu
Jaroslava Tvrdíka zvedlo ze židle rozhodnutí Evropské fotbalové asociace (UEFA). Předseda představenstva SK Slavia Praha prozradil, že se fotbalový klub obrátil na asociaci s prosbou, aby byla při zápase uctěna památka tří českých vojáků padlých v Afghánistánu. UEFA žádost nevyslyšela.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jan Rejžek, Jindřich Šídlo a spousta sprostých slov. Čtěte, co schytal Petr Hampl kvůli „nesmyslné misi“ v Afghánistánu
Petr Hampl v neděli napsal na Facebooku, že smrt českých vojáků byla důsledkem špatného politického rozhodnutí o vyslání mise do Afghánistánu. Za to si vysloužil od známých tváří označení jako „asociální idiot“ (Jindřich Šídlo) nebo se dozvěděl, že „vyblil hnus“, který překonává Rudé právo i Árijský boj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Halík prosazuje zrůdnou, zvrhlou, pokryteckou pseudomorálku. Šíří ideologický sajrajt smrdutého zkaženého Západu. Krev a slzy obětí islámských imigrantů. Filozof hovoří
ROZHOVOR „I tuhle hanebnou pseudomorálku dokáže dát do souladu s evangeliem? Skutečně lze číst Ježíšův výrok ‚… byl jsem na cestě a neujali jste se mě…‘ jako výzvu k vřelému přijetí nepřátel ve vlastní zemi či lupičů ve vlastním domě?“ říká o Tomáši Halíkovi klasický filozof Jiří Fuchs.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Česká pošta: Ježíšek přijde včas, do třídicího uzlu Malešice investujeme 70 milionů korun
Generální ředitel České pošty Roman Knap dnes provedl ministra vnitra Jana Hamáčka největší třídírnou zásilek v České republice, pražským sběrným přepravním uzlem (SPU) Malešice. Ministra seznámil s probíhajícími přípravami na předvánoční provoz a konkrétními opatřeními, která mají zajistit bezproblémové doručení všech vánočních dárků zákazníkům České pošty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Umělci znovu promlouvají: Tentokrát jde o Prahu
Památkově chráněný objekt Staroměstské tržnice by měl sloužit veřejnosti nejen k nákupům, uvedlo dnes několik osobností, které se spojily v projektu pro oživení tohoto prostotu. Vedou ho kavárník Ondřej Kobza a provozovatel Staré tržnice v Bratislavě Gábor Bindics. Tržnici mezi ulicemi Rytířská a 28. října hodlá město Praha zrekonstruovat za více než 300 milionů korun. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš a Hamáček se zúčastní piety při návratu padlých vojáků z Afghánistánu
Premiér Andrej Babiš (ANO) se ve středu zúčastní pietního aktu při návratu tří padlých českých vojáků z Afghánistánu. Dnes ČTK napsal, že se kvůli tomu vrátí z dovolené dřív. Piety na ruzyňském letišti se zúčastní také prezident Miloš Zeman a ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Účast dnes na Twitteru potvrdil i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), který je pověřen i řízením ministerstva zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Skupina SYNOT: Již tři tisíce strojů v Řecku
Skupina SYNOT i nadále pokračuje v úspěšné spolupráci se sázkovou a loterní společností OPAP, která je lídrem řeckého trhu. Z celkového počtu pěti tisíc strojů, které SYNOT do země na základě smlouvy postupně dodá, jich jsou uvedeny do provozu již více, než tři tisíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Utopené vietnamské děti: Po řečech o rasismu jsou zde zcela jiné informace
Blogerka Lucie Sulovská a komentátor Jiří Sobota se vrátili ke smrti dvou vietnamských chlapců na jezeře Lhota. Sulovská na svém facebookovém profilu, Sobota na webu Respekt.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Witzany (SNK-ED): Koalice šesti stran a hnutí jde společně do pražských voleb
Evropská koalice pro Prahu sdružující politické strany SNK Evropští demokraté, evropani.cz, Sdružení pro místní správu, Koruna Česká (monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska), Konzervativní strana a Klub angažovaných nestraníků podává společnou kandidátku pro volby do zastupitelstva hl. m. Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Je třeba, aby stát České poště za její služby adekvátně platil
Ministr vnitra navštívil pobočku České pošty v Malešicích a v ulici Moravská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
TOP 09: Michal Janek kandiduje do Senátu na Domažlicku
Oční lékař a jeden z předních chirurgů v České republice se narodil v roce 1948 a vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Je významnou osobností v oblasti české kataraktové chirurgie. V roce 2006 se stal radním města Klatovy a od roku 2010 byl jedno funkční období poslancem za TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ČOI: Na Colours of Ostrava stánkaři obvykle nedodržovali míry
Česká obchodní inspekce provedla v rámci festivalu Colours of Ostrava 39 kontrol zaměřených na dodržování zákona o ochraně spotřebitele. Nedostatky zjistila ve 20 případech, což je více než 50 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Práce na rekonstrukci Historické budovy Národního muzea už pomalu finišují
V Historické budově Národního muzea intenzívně pokračují práce na dokončení generální rekonstrukce. Na jejich průběh přijel v rámci kontrolního dne dohlédnout také ministr kultury Antonín Staněk. Za přítomnosti generálního ředitele Národního muzea Michala Lukeše mu byly prezentovány probíhající práce a byly představeny i již zrekonstruované části budovy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Finanční správa žádá po manželích údaje o jejich svatbě, prý kvůli EET. Daňoví poradci jsou zděšeni
Svatba by měla být prvním krokem muže a ženy na společné cestě životem. Pokud ne tím vůbec nejhezčím krokem, tak určitě jedním z nejhezčích dnů. Manželům z Přerovska však jejich svatbu poněkud zkazil daňový úřad. Napsal totiž páru, aby poskytl finanční údaje ze své svatby. Kvůli EET. Zdá se vám to za hranou slušných mravů? Finanční správa se brání, že postupovala v souladu se zákonem. Někteří odborníci to ale vidí jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
SPD představila kandidátky do voleb v Praze. Chce řešit hlavně drahé bydlení
Hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury (SPD) podalo v Praze kandidátní listinu v 16 městských částech a do zastupitelstva hlavního města. Všechny kandidátky sestavilo samostatně. Volební program hnutí je zaměřen na sociální témata, například zlepšení péče o seniory nebo zvýšení počtu obecních bytů. Mezi další témata patří zvýšení bezpečnosti a zachování zeleně ve městě. Lídři kandidátek to dnes uvedli na tiskové konferenci SPD. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Návštěvnost turistických cílů v ČR
Agentura CzechTourism sestavila žebříček nejvíce navštěvovaných turistických atraktivit, a to na základě sledování necelé tisícovky objektů. Stále více turistů míří do regionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kavij (KSČM): Oprávněnost požadavku na vystoupení ČR z NATO je stále aktuální
KSČM bývala (občas ještě někdy bývá) označována pro její dlouhodobý požadavek k vystoupení České republiky z NATO extremistickou stranou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Nové zakázky slibují pokračování boomu české ekonomiky
Ještě než přijde příští týden na řadu bleskový odhad českého HDP za druhý kvartál, máme zde poslední várku dat, která ukazují, jak se ekonomice vedlo v červnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ČD: Restaurační vozy projdou přestavbou, vzniknou z nich bistrovozy s oddíly 1. třídy
Vyšší efektivitu provozu dálkových linek, rozšíření služeb v oblasti gastronomie na palubě vlaků Českých drah a zvýšení kapacity spojů ve stále více poptávané 1. třídě umožní přestavba restauračních vozů na bistrovozy. První z nich mají být uvedeny do provozu v prvním pololetí příštího roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hradecký (Svobodní): Mravence v kuchyni nezničíte rozkopáním lesního mraveniště
Představte si, že Vám po kuchyňské lince lezou mravenci a místo utěsnění otvoru ve zdi Vás manželka pošle do lesa s motykou rozhrabávat lesní mraveniště. A tam si přes noc rozbalit stan a hlídat, jestli se už mravenci neumoudřili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Dívčice chtějí uctít vojáka z Afghánistánu pamětní deskou
Dívčice na Českobudějovicku zvažují, že vyrobí pamětní desku, která bude připomínat vojáka Martina Marcina, jenž se stal obětí útoku sebevražedného atentátníka v Afghánistánu. Marcin v Dívčicích s rodinou bydlel. Kamil Beneš, další ze tří obětí nedělního teroristického útoku, žil v Hluboké nad Vltavou. Město nabídlo rodině, aby si vybrala na hřbitově jakékoli místo, kde bude Beneš pochovaný, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Kolman: Mobilní telefony ve školách. Nic není zadarmo aneb halíře dělají talíře
Kterak možná víte, ve Francii před pár dny schválili relativně kontroverzní zákon, dle kterého nebudou moci žáci ve školách používat mobilní telefony! Mach a Šebestová by asi ve Francii ostrouhali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Odkup pozemků na území NKP Ležáky do vlastnictví státu
Památník Lidice, Ministerstvo kultury a Ministerstvo financí dospěly k dohodě se soukromým vlastníkem na odkup pozemků na území Národní kulturní památky Ležáky do vlastnictví státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petice za dostavbu dvojice dálnic na Moravě, kterou brzdili ekologové, dostala zelenou od dalšího senátního výboru
Petice za urychlení dostavby dálnic D49 a D55 na jihu Moravy získala podporu od další skupiny senátorů. V úterý 7. srpna dokument, který podepsalo na 17 tisíc občanů, s menší úpravou podpořil senátní výbor pro hospodářství, zemědělství a dopravu. Ještě předtím petici podpořil i senátní výbor pro územní rozvoj. Petice, na jejímž konci by podle předsedy petičního výboru a šéfa Sdružení za rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě Libora Lukáše měla být legislativní změna, tak s největší pravděpodobností na podzim zamíří na plénum Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Mažou informace o migrantech! udeřil Viktor Orbán. A přitvrdil akce proti Sorosovi
Maďarský prezident Viktor Orbán ani v letních měsících nepolevuje v pracovním nasazení. Uskutečnil svůj každoroční projev na letní škole v Bálványosi. Médii mezitím prosakují zprávy o tom, kterak spřátelení Orbánovi lidé údajně získali kontrolu nad TV stanicí. Viktor Obrán také pokračuje v kampani proti finančníkovi Georgi Sorosovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Koukal: Před volbami v Praze
Zamyšlení Jana Koukala, bývalého pražského primátora a velvyslance v Rakousku, publikované v osmém letošním vydání elektronického měsíčníku Strany soukromníků České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Hradci Králové dovedl do cíle téměř šedesát církevních sporů
Právní zástupci Úřadu pro zatupování státu ve věcech majetkových v Hradci Králové jsou účastníky ve více než sto padesáti soudních řízeních, ve kterých je rozhodováno na základě zákona o majetkovém vyrovnání státu s církvemi a náboženskými společnostmi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hamáček chce, aby Česká pošta mohla dostávat až 1,5 miliardy korun
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) chce, aby Česká pošta ze státního rozpočtu místo současných 500 milionů korun mohla dostávat až trojnásobek. Novinářům to řekl v závěru své dnešní prohlídky v třídírně zásilek v pražských Malešicích. I přesto by měl podle Hamáčka generální ředitel České pošty Roman Knap přijít s plánem úspor. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Tři argumenty pro masovou imigraci
Pět set nebezpečných slov k diskuzi, která dnes otřásá Evropou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Profant (Piráti): S ICTU spolupracujeme na zákonu o digitální službě, na podzim půjde do Sněmovny
Komentář poslance Ondřeje Profanta k záměru ICT Unie předložit komplexní zákon o eGovernmentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Koudelka (ČSSD): Přezkum restitucí
Ministr zemědělství Miroslav Toman chce prověřit církevní restituce. Zákon o církevních restitucích umožnil vrácení církevního majetku dle zásady, že co stát v době totality odňal, se má vrátit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
VIDEO Jaroslav Hutka natočil další politickou píseň. A chce, abyste si ji zrovna vy poslechli
„Takže po krátké, ale intenzivní dělostřelecké přípravě, jdu na zteč s písní, o které má cenu mluvit,“ píše zpěvák Jaroslav Hutka na svém facebookovém profilu ke své další písni, tentokrát věnované srpnu 1968.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Česká televize nabídne na podzim pět nových seriálů a minisérií
Na obrazovky České televize zamíří na podzim minisérie Jana Hřebejka Rédl, neotřelý pohled na české maloměsto v seriálu Lynč, nové díly Labyrintu a První republiky i šestidílné Zahradnictví. Devátou sezónou se do vysílání vrátí StarDance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Pardubická nemocnice: Urgentní příjem získává konkrétní obrysy
Stavba centrálních urgentních příjmů (CUP) v Pardubicích a Ústí nad Orlicí je jednoznačnou zdravotnickou prioritou současné krajské samosprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Rada projedná úpravy Staroměstské radnice nebo dopravní plán
Pražští radní v úterý projednají dopravní plán Pražské integrované dopravy (PID), změny v dispozici Staroměstské radnice nebo studii proměny ulic Veletržní, Dukelských hrdinů, části ulice Strojnická a U Výstaviště za 762 milionů korun. Na programu jsou také granty v oblasti zdravotnictví nebo rekonstrukce běžecké trasy ve Stromovce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Počítáme s půlmiliardou na materiálové využití odpadů
Dvě nové dotační výzvy z Operačního programu Životní prostředí vyhlašuje Ministerstvo životního prostředí ve spolupráci se Státním fondem životního prostředí ČR. Obcím, městům, firmám a dalším zájemcům nabízí celkově 1,3 miliardy korun na projekty zaměřené na odpadové hospodářství, recyklaci a opětovné využití komunálního odpadu. Příjem žádostí v obou výzvách startuje 3. září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Bělobrádek: Za vaši i naši svobodu
Komentář na facebookovém profilu k výročí demonstrace v srpnu 1968 na Rudém náměstí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
TOP 09 Pelhřimov: Musíme zastavit odliv mladých lidí z města
V Pelhřimově se TOP 09 podařila sestavit kvalitní kandidátka, kde najdeme jak zkušené komunální politiky, tak zajímavé a respektované osobnosti z řad lékařů nebo živnostníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Projekt Dyje 2020/Thaya 2020 vrací Dyji dva meandry
Hraniční úsek Dyje mezi Břeclaví a soutokem s Moravou se prodlouží. Od srpna 2018 budou v rámci projektu Dyje 2020, který je součástí programu INTERREG V-A Rakousko – Česká republika, opětovně napojena dvě odstavená ramena Dyje. Napojením dvou meandrů na rakouské straně a jednoho meandru na české straně dojde k prodloužení řeky Dyje o více než jeden kilometr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
„Pane Babiš, stát na mě sere a je mi z toho na blití. Hovada,“ stěžoval si občan. A předseda vlády mu natočil VIDEO
Andrej Babiš chce být přístupný obyčejným lidem. Zřejmě proto zřídil aplikaci Pojď do mě. Lidé mu mají posílat videovzkazy, na které bude odpovídat. Jeden z nich mu poslal i Petr Hrachovina, který je znechucen chováním státu a jeho činitelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pryč s Merkelovou! Ani migrant do Německa, zaznívá z CDU
Německá kancléřka Angela Merkelová to nemá jednoduché. Část CDU jí totiž vzkazuje, aby odešla. Píše to server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ze čtyř příspěvků pro těhotné jdou ve VZP tři na screening Downova syndromu
Zájem těhotných klientek VZP o příspěvek na tzv. prvotrimestrální screening stoupl za poslední čtyři roky skoro dvojnásobně. Z dat za prvních šest měsíců letošního roku vyplývá, že ze čtyř těhotných, které žádají pojišťovnu o nějaký benefit, si tři vyberou právě příspěvek na prvotrimestrální screening. Všeobecná zdravotní pojišťovna na něj jen za první pololetí vyplatila přes 13 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jak Koukal: Před volbami v Praze
Zamyšlení Jana Koukala, bývalého pražského primátora a velvyslance v Rakousku, publikované v osmém letošním vydání elektronického měsíčníku Strany soukromníků České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Smrt tří vojáků je nepochybně velká lidská tragedie, ale...
Trojice vojáků AČR zahynula při běžné hlídce v okolí vojenské základny Bagrám v provincii Parván na východě Afghánistánu. Útok byl nenadálý, byla v podstatě spatřena pouze jedna osoba, která se odpálila v prostoru, který byl bohužel vybrán tak, že následky byly skutečně fatální,” přiblížil Verner situaci. K útoku se přihlásilo radikální islamistické hnutí Tálibán, které podniká podobné atentáty proti členům mise NATO či afghánským bezpečnostním silám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Klamavá reklama a co klamavá politika
Je třeba bojovat proti jakékoliv klamavé reklamě. Ať již proti té spotřební, tak i proti té politické. ta je totiž dlouhodobě daleko nebezpečnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Jednoznačně odmítáme symbolické přijetí jednoho ilegálního imigranta
SPD jednoznačně odmítá návrh italského premiéra Giuseppe Conteho, kterým vyzývá Českou republiku, aby přijala alespoň symbolicky jednoho ilegálního imigranta z Itálie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Proč vojensky povyšují Hitlera?
Též jste si toho všimli? No že téměř ve všech západních dokumentárních pořadech, ve kterých je zmíněna Hitlerova vojenská kariéra, je tento uváděn jako desátník? Třebaže desátníkem nikdy nebyl a za čtyři roky své vojenské služby to dotáhl jen na svobodníka. Naposledy ta chyba padla (a to nejen jednou), v prvním díle francouzského cyklu Hitler versus Churchill, uváděném na ČT2 včera, to je v pondělí večer.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Přebytek zahraničního obchodu meziročně klesl
Zahraniční obchod v červnu skončil přebytkem 15,8 miliardy korun. Meziročně byl o 3,5 miliardy nižší. Vyplývá to z předběžných údajů ČSÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Přes držku za kecy o Afghánistánu? Další názory a hlavně vážné zahraniční informace, které je dobré znát
Z krátkého příměří by se mohla vyvinout mírová dohoda. Americká vláda jedná s afghánským hnutím Tálibán o ukončení konfliktu. Ale jaké budou podmínky, čeho se Amerika v Afghánistánu vzdá a co to bude znamenat pro samotný Tálibán? Na to se snaží odpovědět americký deník Washington Post, televize NBC a server Vox.com. Mezitím v Čechách běží na plné obrátky debata o smyslu setrvání v této zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ŘLP ČR: Tendr na poskytování služby řízení bezpilotního letového provozu
?Firma AirMap, přední světový poskytovatel řešení pro řízení bezpilotního letového provozu, oznámila, že její UTM platforma bude nasazena v Řízení letového provozu České republiky (ŘLP ČR, s.p.), za účelem poskytování situačního povědomí a možnosti podávání žádostí o provedení letů rostoucí komunitě provozovatelů dronů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Až přijedu, koupím si psa a už zůstanu, říkal. Vzpomínky na tři vojáky, které jsme ztratili v Afghánistánu
Tři mladí Češi – Martin Marcin, Kamil Beneš a Patrik Štěpánek – zahynuli při útoku sebevražedného atentátníka při plnění vojenských povinností v Afghánistánu. Jejich příběhy a vzpomínky známých přinášejí MF Dnes a Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Je čas zastavit totalitní Facebook
Facebook stále častěji blokuje účty za pouhá slova a není možné se písemně nikde obhájit. Chová se jako totalitní cenzor, ale současně umožňuje online výlevy islámských teroristů a proto by bylo vhodné zvážit blokaci na území EU.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
ZP MV ČR: Kojení prospívá zdraví a buduje vztah s miminkem!
Poradí s ním laktační poradkyně. Namísto toho, aby se maminky těšily z prvního kontaktu se svým miminkem, mnohdy se stresují a jsou zbytečně nervózní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Choroby migrantů a chování Romů? Zkušený lékař promluvil
ROZHOVOR Doktoři bývají dobrými politiky, myslí si 63letý infektolog, který léčí mimo jiné narkomany nebo pacienty s tropickými chorobami. Vysvětluje, proč by některým nepřizpůsobivým stačil turecký záchod, jak máme vnímat jeho kolegy z Východu a proč se nemusíme bát exotických chorob migrantů. S „čunkodomy“ pro Romy má ale problém. Rozhovor vznikl během prvního brífingu politického subjektu SMM v Mostě – ten známému místnímu lékaři umožnil návrat do politiky hned v pozici volebního lídra. Jde o sdružení občanů, které propaguje „vesnici pro lůzu“, bezdoplatkovou zónu z celého města nebo zákaz všech heren.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vojáky nestáhneme, změny v misích si neumím představit. Alternativa k NATO neexistuje, říká Hamáček
Pro bezpečnost Evropy je udržení aliance a transatlantické vazby naprosto klíčová věc, říká v rozhovoru ministr vnitra i zahraničí Jan Hamáček.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 7.8.2018 v 08:36, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Ekosystémy a teritoria nebezpečných organismů na Zemi
Změna klimatu znamená též změnu rozlohy biotopů nebezpečných živočichů, na což může "nic netušící" člověk doplatit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Tomáš Halík: Uprchlíky nevystřelíme na Měsíc, musíme s nimi žít. Část Čechů potřebuje terapii
Hostem moderátorky Daniely Drtinové v pořadu DVTV.cz byl kněz Tomáš Halík. Hovořil mimo jiné o Andreji Babišovi (ANO) či o uprchlících.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Má to Západ za sebou? Časy se prý mění
Politické struktury západního světa se pod množstvím střetů populistů, antiestablishmentových hnutí či stran a tradičních politických subjektů začínají pomalu hroutit. „Veřejnost na tento fakt často reaguje zmateně, někteří lidé jsou zděšení, jiní věří, že změny přinesou lepší budoucnost,“ píše pro Britské listy komentátor Dominik Zámec ve svém textu, v němž představil několik důvodů, díky nimž si můžeme vysvětlovat prudký vzestup populismu a antisystémových stran.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Čest všem, kteří položili život při výkonu služby
Příslušníkům ozbrojených složek i záchranářům
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ ): Školy fungují jako ideologický diktátor na úkor kvality výuky
Připravenost studentů na VŠ studium je nízká a u zkoušek z matematiky, chemie a dalších předmětů neuspěje stále větší počet studentů. Důvodem je nedbalá výuka, která směřuje spíše na politickou propagandu, než na kvalitu výuky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
HZS ČR: Sirény se rozezní k uctění památky tří českých vojáků
Premiér České republiky Andrej Babiš rozhodl o celonárodním symbolickém uctění památky tří vojáků české armády zabitých v neděli 5. srpna 2018 v Afgánistánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Mrtvoly a strach. Informace, které staví kauzu H-System do ještě horšího světla
Parlamentním listům se podařilo získat dokumenty, které causu H-System ukazují v ještě horším světle, než je běžně informováno v médiích. Kromě ukradených miliard v penězích i v majetku zůstali za pachateli podvodu i mrtví lidé. Mezi nejvýznamnější „pomníčky pražské mordparty“, neboli nevyřešené případy, patří i vražda pětatřicetileté advokátky Aleny Benešové, která byla spolu se svojí sedmadvacetiletou koncipientkou v červenci 1999 nalezena zastřelená ve své advokátní kanceláři v Praze 8. Z vraždy byl obviněn její přítel, rovněž advokát, který ale ve vazbě v pankrácké věznici údajně záhadně spáchal sebevraždu. Benešová připravovala podklady pro vznik SBD Svatopluk. Žádnou z těchto smrtí se policii nikdy nepodařilo objasnit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Tomáš Halík, migrace a magoři. Překvapivá slova z nečekané strany
Migranti jsou passé, nebudou tady, začněte řešit něco jiného. Spisovatel a producent Jakub Horák na Facebooku apeluje, aby se lidé začali už konečně věnovat důležitějším tématům. Jinak se prý do europarlamentu dostane „sbor nějakejch pomatenejch magorů z SPD“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Kandidátky odevzdány, posíláme do boje o senátorská křesla 14 kandidátů
V úterý 31. července skončila lhůta pro podávání kandidátek do podzimních senátních voleb. O křesla v horní komoře bude za KDU-ČSL bojovat 14 kandidátů, z nichž dva jsou navrhováni společně s dalšími stranami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ocenění AOPK ČR v oblasti využívání informačních technologií
AOPK ČR byla spolu s dalšími oceněnými vybrána z více jak 100 tis. subjektů, kteří používají technologii společnosti Esri.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Korytář (ZpL): Vodu pro Lesní koupaliště zajistí lom v Ruprechticích
Letošní extrémně suché jaro i léto (v Liberci chybí cca 60 mm srážek) jakoby daly za pravdu těm, kdo tvrdili, že obnova Lesního koupaliště je nesmysl, protože tam nebude dost vody. Liberečané si ale na Lesní koupaliště našli cestu, i když je hladina cca 80 cm v minusu a Lesák tak opět žije! O víkendech zde bývá přes tisíc návštěvníků, ve všední dny několik set.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist