Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2022
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 53x, což odpovídá cca 2.765-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Pajcnout neziskovky? Jiří Čunek v ČT předvedl ženě z neziskové organizace něco, co nechtěla zažít
Ohlášená snaha ministryně financí Aleny Schillerové ušetřit několik miliard na podpoře neziskového sektoru vyvolala okamžitě ostrou reakci nejznámějších českých neziskových organizací v čele s Člověkem v tísni. Česká televize k tomu uspořádala debatu ve svém pořadu Devadesátka na ČT24. Kromě vozíčkáře z Centra Paraple byla pozvána ředitelka genderové neziskovky, která vysvětlovala, proč je nezbytné právě genderovou vyváženost financovat miliony ročně, a také hejtman zlínského kraje Jiří Čunek. Debata konzervativního lidovce s bojovnicí za práva žen dle očekávání stála za to.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
VIDEO Koupají se oblečení. Nerespektují řád. Je to peklo! Výpověď plavčíka, který zasahoval u brutálního zbití bílého mladíka skupinou údajně Romů
Úterní parná pohoda na městském koupališti v Dubí nabrala grády poté, co se do ostré hádky pustila dvojice koupajících se žen. Ty se údajně nepohodly kvůli tomu, že jedna z nich napomenula koupajícího se chlapce, patrně syna či příbuzného druhé z žen. Muž, který se snažil rozhádané ženy uklidnit, skončil v nemocnici. Sesypala se na něj početní přesila pěti útočníků, podle informací regionálního Deníku.cz, který se odvolává na útržky zachycené na sociálních sítích, mělo jít o jistou etnickou menšinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Kunc novým předsedou brněnské TOP 09
Regionální organizace TOP 09 se dočkala změny ve vedení ještě během léta. Novým předsedou se stal stávající místopředseda brněnské buňky TOP 09 Petr Kunc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
„A vy jste souhlasila s bombardováním Srbska?!“ Ivan David přišel k Drtinové na rozhovor, který dost vygradoval
Někdejší ministr zdravotnictví Ivan David chystá politický comeback. Bude kandidovat do Senátu pod záštitou SPD Tomia Okamury. Na přetřes se dostaly otázky týkající se SPD, ale také Ruska. Moderovala Daniela Drtinová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Prostějovský politik dostal milion od firem, musel skončit. Teď bude dělat náměstka na kultuře
Ministr kultury Antonín Staněk však tvrdí, že to důvěryhodnost jeho úřadu nepoškodí, neboť se Mačákovi žádná vina neprokázala.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 8.8.2018 v 14:36, zobrazit podobné
Miloš Kaláb: Čeští vojáci nejsou v Afghánistánu v dobré společnosti
Souhlasím s těmi, kteří hledí na naše vojáky v Afghánistánu jako na okupanty, bez ohledu na jejich „vznešené poslání přinést Afganistanu demokracii a mír“, jak to nazývají někteří politici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Sirény připomněly památku vojáků padlých v Afghánistánu
Památku tří českých vojáků, které zabil v neděli v Afghánistánu sebevražedný atentátník, připomněly dnes v poledne sirény v celé zemi. Pietní signál zněl z více než 8000 sirén a trval 140 sekund. Uctění památky padlých předcházelo návratu těl vojáků do vlasti, vojenský speciál je dopraví na letiště v Praze Ruzyni dnes v 16:15, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pajcneme neziskovky, oznámila vláda Andreje Babiše. Člověk v tísní už začal naříkat
Babišova vláda se snaží šetřit, tentokrát na neziskových organizacích. Ministryně financí, Alena Schillerová by chtěla uspořit zhruba tři z necelých čtrnácti miliard, které z rozpočtu neziskovým organizacím dorazí. Andrej Babiš se vyjádřil, zda všechny analýzy a náklady v neziskovkách mají smysl. Zprávu přinesla Česká televize. A z Člověka v tísni už se ozvalo, že z neziskovek dělají veřejného nepřítele.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Proč to naši chlapci odnesli? Zazněla výbušná věta o smrti vojáků v Afghánistánu
Exposlanec a poradce ministra obrany Bohuslav Chalupa (ANO) se na svém facebookovém profilu pořádně rozepsal. A jeho komentářů si všiml i ředitel spolku Evropské hodnoty Jakub Janda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Kde to je? Špehování, které jste si možná zaplatili. Bohuslav Sobotka, Bakala a jiní. Ptali jsme se
Kam z rukou civilní rozvědky zmizela špičková odposlouchávací zařízení, známá pod názvem Agáta? Došlo ke spiknutí a černému prodeji sofistikovaných systémů do soukromých rukou? A jak celá kauza, jejímž šetřením se zabývá i sněmovní bezpečnostní výbor a bezpečnostní složky, souvisí s přesunem exporadce z Ministerstva vnitra do Kanady? Na pozadí okurkové sezóny se v zákulisí české politiky a tajných služeb odehrává velké drama.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Syrská ofenzíva proti Idlíbu se blíží, Turecko je v pasti
Ankara má nejspíš už jen několik týdnů na to, aby s Ruskem, Íránem a možná i přímo Sýrií (a proč ne?) pro sebe rychle vyjednala co nejlepší podmínky, jaké ještě dojednat půjde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jakub Janda se směje Babišovi: Seškrtání peněz neziskovkám se nás prakticky nedotkne. My máme většinu peněz z jiných zdrojů
Kabinet Andreje Babiše (ANO) se rozhodl sebrat část peněz neziskovým organizacím. Pokud plán vlády projde, měly by neziskové organizace dostat asi o tři miliardy korun méně. Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty k tomu poznamenal, že je to skvělá cesta, jak do EU přilákat co nejvíc migrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Statečnost a slušnost se vrací
450 nebezpečných slov o bezpečnosti v Brně. Varování: Následující text obsahuje narativy, které dohání brněnskou kavárnu k zuřivosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
OS KOVO: Českokrumlovský výrobce kosmetiky přidal svým zaměstnancům
Největší světový výrobce kosmetických tužek, českokrumlovská společnost Schwan Cosmetics CR, se dohodl s odboráři na růstu mezd. Ze stávajících zhruba 600 zaměstnanců si nejvíce polepší lidé v dělnických profesích. Operátoři v průměru o 1600 korun měsíčně a seřizovači o přibližně 1200 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
VIDEO Incident s Romy. Vlastně dva. Krvavé. A vyjádření k tomu
Člen ČSSD a zastupitel Rumburka Dalibor Dvořák sdílel na svém facebookovém profilu video, na němž romští chlapci vyprovokují psa a ten jednoho z nich pokouše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zvonili jsme klíči... Kam zmizely ty miliardy? A co Havel? Profesor, který trpěl kvůli Zemanovi, nechce „držet hubu a krok“
ROZHOVOR V červnovém vyjádření pro ParlamentníListy.cz líčil profesor Jaroslav Šesták, jak osudné se mu stalo převzetí Medaile Za zásluhy I. stupně, za zásluhy o stát v oblasti vědy a školství, kterou převzal z rukou prezidenta Miloše Zemana. V jeho domovském Fyzikálním ústavu Akademie věd, kde podporovali prezidentova rivala Jiřího Drahoše, mu nebyla prodloužena pracovní smlouva. V aktuálním rozhovoru se věnuje vědě, jejíž původní a přirozené potřeby sdílet a šířit nejnovější poznatky nyní přehlušuje potřeba peněžní, a upozorňuje na prošustrovanou půlmiliardu korun v systému udělování grantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministr spravedlnosti se v Brně setká s předsedy soudů
Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO) se dnes v Brně setká s předsedou Nejvyššího soudu (NS) Pavlem Šámalem a následně s předsedou Nejvyššího správního soudu (NSS) Josefem Baxou. Hovořit mají mimo jiné o transparentnosti výběru kandidátů na funkci soudce, řekl ČTK mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Pět měsíců po zatčení soudce vrchního soudu. A nic se neděje. Padla slova o Lence Bradáčové
Už je to pět měsíců, co Národní centrála proti organizovanému zločinu zatkla soudce pražského vrchního soudu Ivana Elischera. Ten proti zatčení podal stížnost. Státní zastupitelství ale ani po pěti měsících o stížnosti nerozhodlo. Navíc podle informací ParlamentníchListů.cz nebyl vyslechnut jediný svědek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Budila jsem se hrůzou a oknem pozorovala, jestli po ulici nejedou ukrajinští vojáci. Teď se cítím bezpečně jako nikdy. Hovoří významná sevastopolská politička Altabaeva
ROZHOVOR Na Ukrajině a v Evropské unii vyrostlo pokolení, které je pod vlivem propagandy a nacionalismu. Sevastopolci několikrát město bránili do poslední kapky krve a bylo velice prozíravé, že se před čtyřmi lety krev neprolila. Tak hovoří předsedkyně Zákonodárného shromáždění města Sevastopol Jekatěrina Altabaeva. Je nutné připomenout, že město mělo na Krymu vždy zvláštní status a dnes je poloostrov v rámci Ruské fedearce také rozdělen na Krymskou republiku a federální město Sevastopol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Neúrodná půda zničila civilizace na Blízkém východě. Hrozí nám totéž? Expert promlouvá
Moderátorka Marie Bastlová přivítala ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu předsedu Asociace soukromého zemědělství Josefa Stehlíka. Ten posluchačům popsal, na co se budeme muset připravit v důsledku dlouhotrvajícího sucha.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Sněmovna se vyjádří ke zvýšení důchodů
Sněmovna se k opětovnému schvalování novely o zvyšování důchodů sejde ve středu 22. srpna. Termín dnes stanovil sněmovní organizační výbor. Normu musí poslanci znovu projednat kvůli tomu, že Senát ve vládní předloze doporučil jiný způsob zvýšení penzí, než na kterém se Sněmovna dohodla v červnu, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Paroubek: Žantovský bez masky
Michael Žantovský se kdysi stal hvězdou zcela zkorumpované a vyčpělé pravicové vládní strany ODA. Tato strana poté, co se zcela kompromitovala v loupežích nazvaných v devadesátých letech eufemisticky „Velká privatizace“, ve které se v české zemi kradlo jako od Bílé Hory nikdy ne, se časem zcela rozložila na prvočinitele. Myslím, že toho málokdo litoval. Většina borců, kteří stranu reprezentovali, skončila v politickém hrobě úplného zapomnění. Ale byly určité výjimky. Michael Žantovský šel zkoušet štěstí do české diplomacie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Myslíte, že by byl Václav Havel skutečně rád, kdyby... Jiří Paroubek zasadil ránu Michaelu Žantovskému
Expremiér Jiří Paroubek bude kandidovat do Senátu. Na Ostravsku. Podaří se mu vrátit do nejvyšších pater politiky? Rozhodnutí je na voličích, ale Paroubek dělá pro své zvolení, co může. V regionu, kde je stále citlivé téma společnosti OKD, Paroubek znovu vytáhl jméno bývalého majitele firmy Zdeňka Bakaly. A v souvislosti s ním položil dvě otázky řediteli Knihovny Václava Havla M. Žantovskému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ČVUT: Studentská formule vyhrála českou “Grand Prix” Formule Student
Se sedmou generací monopostu se týmu eForce FEE Prague Formula podařilo získat celkové vítězství na závodech Formula Student Czech Republic, čímž se zapsala do historie jako vůbec první elektroformule, která tento titul na FS Czech získala. Pražský tým tímto výsledkem porazil konkurenci z celé Evropy, mimo jiné z Německa, Belgie, Španělska, či Řecka. Závody se konaly od 1. do 4. srpna na polygonu u Autodromu Most.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Kabourková: V právním státě by zákony měly být přijímány odpovědně
Breviář současné doby na pokračování
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Problémy s nedostupností léků nebudou, zajistí to připravovaná novela zákona
Novela zákona o léčivech, kterou v současné době připravuje Ministerstvo zdravotnictví, má za úkol zajistit dostupnost léčivých přípravků pro pacienty v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Čečenský prezident na pohřbu vraha ruského velitele aneb Moskva chrání islámský fanatismus
Plukovník Budanov je pro Rusy hrdinou, pro Čečence válečným zločincem. V roce 2003 ho však ruský soud poslal na deset let do vězení za vraždu a znásilnění čečenské dívky. Později byl sám zabit islamistou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Primátorka odmítla vyvěsit duhovou vlajku, z balkónu magistrátu ji vyvěsili Zelení
Začíná již osmý ročník festivalu Prague Pride, který v týdnu od 6. do 12. srpna v Praze nabídne přes stovku akcí včetně kulturní představení, diskusí, sportovních i duchovních událostí a jeho vrcholem bude duhový průvod Prahou v sobotu 11. srpna se zakončením na Letenské pláni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Revoluční změna v Německu? Mluví se o zavedení povinné vojenské služby
Německo je od druhé světové války velice pacifistická země a jeho armádu a výdaje na zbrojení kritizoval například americký prezident Donald Trump. Proto jako velké překvapení přichází nápad znovu zavést povinnou vojenskou službu. Návrh vzešel z CDU a informoval o něm server thelocal.de.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Tohle se Jaroslavu Hutkovi líbit nebude. Dvě dohry písně o smrti Zemana
Komentáře Jana Schneidera z Lidových novin si všiml server NeviditelnýPes.cz. Schneider ve svém textu píše o písni Jaroslava Hutky Miloš a Zubatá, v níž se zpěvák de facto vysmívá prezidentu Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Krutáková (STAN): Ti, kteří jednou zaplatili za své studny, zaplatí nedobrovolně znovu
Komentář na facebookovém profilu k návrhu na uzákonění veřejného užívání studní na soukromých pozemcích
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
MŠMT: Pedagogické muzeum chystá výstavu k srpnu 1968
Interaktivní výstavu „Rok 1968 a české školství a knihovnictví“ k 50. výročí srpnových událostí roku 1968 otevře Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského v Praze pro veřejnost 21. srpna 2018 ve 13.00 hodin. Elektronická výstava v Jeruzalémské 12, Praha 1 přibližuje toto historické období a jeho dopad prostřednictvím knih a dokumentů z oblasti školství, kultury a knihovnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Že jsme žoldáci? Český voják se důrazně ohradil
Výsadkář Ivo Zelinka a hlavní kaplan české armády Jaroslav Knichal se svým spoluobčanům snaží vysvětlit, že čeští vojáci působící na zahraničních misích v žádném případě nejsou žoldáci, jak o nich pomýleně tvrdí někteří lidé na sociálních sítích. Čeští vojáci působící na zahraničních misích na ně jezdí proto, aby se Češi, Moravané a Slezané mohli cítit bezpečněji ve svých domovech. Pokud čelí teroristovi v zahraničí, sníží pravděpodobnost, že agresor dorazí do naší vlasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jsem lama... Mirek Topolánek o sobě dává vědět
Bývalý premiér a neúspěšný kandidát na prezidenta Mirek Topolánek se v poslední době činil. Studny, Bakala, Česká pošta nebo Babišův kandidát na primátora Stuchlík. Mirek Topolánek má názor na všechno. Na Twitteru se vyjádřil k tématům poslední doby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Sdružení místních samospráv jednalo s ministryní o problematice sociálního bydlení a vyloučených lokalit
Zástupci SMS ČR se dnes sešli s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou, aby s ní jednali o nejpalčivějších problémech obcí, které spadají do gesce jejího rezortu. Jde především o zneužívání sociálních dávek určených na bydlení, obecně problematiku sociálního bydlení a s tím související fenomén vyloučených lokalit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Máme na Babiše velkou věc, slibuje protikorupčník Ondráčka. Premiér prý možná bude muset úplně odejít z politiky
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) má asi zaděláno na další problém. Možná to bude tak velký problém, že povede dokonce i k jeho politickému pádu a odchodu z politiky. Naznačuje to alespoň ředitel české pobočky Transparency International David Ondráčka, který prý tvrdí, že se nezisková organizace zajímala o premiérovo podnikání a má v ruce důkazy, které zřejmě Babiše nepotěší. Ondráčka je však odhodlán dotáhnout celou věc do konce. Babiše se prý nebojí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: Cyklostezka povede nad hladinou malého Lipna
Více než 43 milionů korun bude stát nová cyklostezka, která povede vedle hráze oddělující v Černé v Pošumaví tzv. malé a velké Lipno. Stezka bude 1,2 kilometrů dlouhá a z 85 procent nákladů bude uhrazeno ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Hotovo by podle aktuálních plánů mělo být v roce 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Fiala: Registrované partnerství uzavřelo už téměř 3000 párů
V červenci 2006 umožnila Česká republika gay a lesbickým párům uzavírat registrované partnerství. Za celých dvanáct let jeho existence využilo této možnosti celkem 2950 párů, z toho 1880 mužských a 1070 ženských.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Padlé vojáky uctily na Vítězném náměstí více než dvě stovky lidí
Více než 200 lidí čekalo dnes odpoledne na smuteční konvoj se třemi padlými českými vojáky na Vítězném náměstí u památníku vojákům padlým ve druhé světové válce. Někteří z nich přišli s malými českými vlajkami, na místě byly také vlajky NATO a Evropské unie. Při průjezdu kolony lidé tleskali, poté u památníku pokládali květiny a zapalovali svíčky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
MHMP: Praha ve spolupráci s pivovarem Lobkowicz bojuje pivem proti smogu
S netradiční formou ochrany životního prostředí přichází projekt Čistou stopou Prahou ve spolupráci s pivovarem Lobkowicz. Pivo Pražský chodec je prvním pivem, které bojuje proti znečištění ovzduší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Policie pátrá: Tomu, kdo po Praze vylepuje papírky a „gratuluje afghánským vlastencům“ k zabití českých vojáků, hrozí až deset let vězení
Pražští kriminalisté se zabývají vytištěnými texty vylepenými na některých místech v hlavním městě, v nichž neznámý autor gratuluje „afghánským vlastencům“ k zabití tří českých vojáků, které označuje za žoldáky a okupanty. Věc vyšetřují pro podezření z trestného činu podpora a propagace terorismu. Informace serveru iDNES.cz dnes ČTK potvrdila mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Flachs: STRAKONICE-PŘÍMO jde do voleb
Možná někteří ze Strakoňáků již zaregistrovali plakáty kandidátky STRAKONICE-PŘÍMO. Je na čase Vám představit i její kandidáty do komunálních voleb 2018, jejichž profily jsou postupně vyvěšovány i na webové stránky www.strakonice-primo.cz
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
„Vyděsilo mě to.“ Iva Pazderková si prý zjistila informace o Babišovi a se vším se pak svěřila Bakalovu serveru
Herečka, zpěvačka a stand-up komička Iva Pazderková se přidala do skupiny českých umělců bojkotujících premiéra Andreje Babiše a jeho firmy odložené ve svěřeneckém fondu na všech frontách. Rozhodla se, že nebude poskytovat rozhovory a spolupracovat s vydavatelstvím Mafra a vystupovat na akcích finančně podporovaných současným předsedou vlády. „Vyděsilo mě, co všechno vlastní, byla jsem pokrytec,“ řekla v rozhovoru pro server Aktuálně.cz, vlastněný kontroverzním podnikatelem Zdeňkem Bakalou, Pazderková, které prý v tomto směru otevřel oči právě iniciátor bojkotu, zpěvák Tomáš Klus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vymazal (Piráti): Inspirovali jsme se kanadským zákonem o konopí
Zástupci Pirátské strany se v Kanadě setkali s poslancem Nathanielem Erskine-Smithem, který předložil v červnu schválený zákon o konopí. Ten umožňuje konopí legálně přechovávat, pěstovat nebo si obstarat ve státem kontrolovaných obchodech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Na pracovním trhu zůstává vše v zajetých kolejích
Podíl nezaměstnaných osob se v červenci zvýšil na 3,1 % z červnových 2,9 %. Předpokládal jsem přitom, že k nárůstu podílu nezaměstnaných osob nedojde a ten se udrží na 2,9 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Sanace Barevné skály v Českém Krumlově skončila, místo je bezpečné
Cesta i úsek Vltavy u Barevné skály v Českém Krumlově jsou zase bezpečné. Lesy ČR nechaly odtěžit 1500 tun uvolněné horniny a během dvou měsíců tak vyřešily havarijní situaci. Státní podnik zaplatil deset milionů korun. Podle znalce je skála stabilní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Hrozící nedostatek vody nevyřeší „znárodnění studen“
Komentář na facebookovém profilu k řešení nedostatku vody
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Je to černá díra. Bývalý zahraniční zpravodaj ČT Szántó vysvětloval divákům, proč velmoci vojensky operují v Afghánistánu
Česko uctilo památku tří vojáků, kteří padli na vojenské misi v Afghánistánu – v regionu, kde v dohledné době určitě nikdo nemůže čekat politický ani vojenský klid. Proč je tento region tak moc důležitý a mohl by se Afghánistán jednou stát demokratickou zemí evropských rozměrů? Na toto téma v pořadu Interview na ČT24 promluvil bývalý zpravodaj České televize na Blízkém východě Jakub Szántó.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Vlastimil Tlustý analyzuje: Uvnitř strany Andreje Babiše nastává zjištění. Lidí, kteří chtějí být užitečnými idioty, ubývá
ROZHOVOR Na podzimní komunální a senátní volby se bývalý vlivný politik ODS Vlastimil Tlustý dívá s velkým očekáváním, protože podle něj mohou přinést zvrat v politice. Odhaduje, že pro ANO volby ve velkých městech ani do Senátu velkým trumfem nebudou. „Navíc uvnitř této politické strany musí nastávat zjištění, že ten, kdo z toho má miliardové efekty, je majitel, a všichni ostatní jsou najati za větší či menší mzdy, které jsou v rozsahu milióntin toho, co má majitel. Ten nepoměr je tak velký, že lidí, kteří tu roli chtějí hrát, ubývá,“ prohlásil exministr financí Vlastimil Tlustý k faktu, že hnutí ANO těžko hledá výrazné osobnosti, které by za něj v regionech chtěly kandidovat do Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Tři zamyšlení nad afghánskou misí
Smrt tří českých vojáků na misi v Afghánistánu vyvolala velké emoce v české veřejnosti. Začaly se objevovat různé názory na naše působení v této zemi. Netřeba opakovat názory politiků nebo mainstreamu, které jsou dostatečně známy. Publikujeme tři odlišné názory, které jsou jistě diskutabilní, ale přinášejí další pohled na misi nazvanou Resolute Support Mission.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
MHMP: Pro Prahu byla dnes vyhlášena smogová situace
Český hydrometeorologický ústav vyhlásil dnes před 17. hodinou pro území aglomerace Praha smogovou situaci z důvodu vysokých koncentrací troposférického ozonu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Opravdu smekám
Slovácký senátor komentuje na facebookovém profilu záchranu někdejšího vládního speciálu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
VIDEO Koupají se oblečení. Nerespektují řád. Je to peklo! Výpověď plavčíka, který zasahoval u brutálního zbití mladíka skupinou údajně Romů
Úterní parná pohoda na městském koupališti v Dubí nabrala grády poté, co se do ostré hádky pustila dvojice koupajících se žen. Ty se údajně nepohodly kvůli tomu, že jedna z nich napomenula koupajícího se chlapce, patrně syna či příbuzného druhé z žen. Muž, který se snažil rozhádané ženy uklidnit, skončil v nemocnici. Sesypala se na něj početní přesila pěti útočníků, podle informací regionálního Deníku.cz, který se odvolává na útržky zachycené na sociálních sítích, mělo jít o jistou etnickou menšinu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
TOP 09 nabídne voličům v kampani speciální karty
TOP 09 nebude v letošních podzimních volbách v městech a obcích nabízet pouze zajímavý program, zkušenosti a osobnosti na radnice. Voličům ve všech krajích chce už v letních horkých týdnech nabídnout vlastní speciální edici zábavné karetní hry Prší. Hlavním leitmotivem hry je upozornit na některé politické problémy až kuriozity, ke kterým chce TOP 09 zvednout diskuzi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Metnar se vypraví v řádu týdnů za českými vojáky v Afghánistánu
Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) se v řádu týdnů vypraví za českými vojáky do Afghánistánu. Uvedl to dnes na letišti po smutečním ceremoniálu k uctění památky tří českých vojáků, kteří zahynuli v neděli při sebevražedném útoku atentátníka v Afghánistánu. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Český rozhlas Radiožurnál drží 2. místo na rozhlasovém trhu
Podle aktuálních výsledků hlavního výzkumu poslechovosti rádií v ČR Radioprojekt za období od 1. 1. – 30. 6. 2018 Český rozhlas Radiožurnál posílil počet posluchačů a udržel druhé místo v pořadí stanic podle denní a týdenní poslechovosti a podílu na trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Čeští vojáci, kteří padli v Afghánistánu prý nepochybili, zachránili další životy
Čeští vojáci při hlídce v Afghánistánu podle zástupce náčelníka generálního štábu Jiřího Vernera nepochybili. ČTK po návratu z Afghánistánu řekl, že svým hrdinským přístupem zachránili další životy. Útok podle něj mohl mít mnohem fatálnější následky. Do operační činnosti, tedy k hlídkování v okolí základny Bagrám, se čeští vojáci podle něj vrátí v řádu hodin, nejpozději do pátku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): KSČM dělá gesta hodinu po dvanácté
Komentář na facebookovém profilu k požadavku KSČM na zastavení zahraničních misí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Konec Karly Šlechtové kvůli mocným zbrojařům? Promluvili dva muži, kteří dodali další informace
Co stálo za koncem bývalé ministryně obrany Karly Šlechtové? „Byla předtím na Ministerstvu pro místní rozvoj a tak zná strukturu těch zákonů. Ukázala, že se v tom orientuje. Dokázala by při lepší politické podpoře ten systém zlepšit. Začala do toho šťourat. Lidé, kteří do toho viděli, na resortu obrany dlouho nevydrželi,“ vysvětlil ParlamentnímListům.cz bezpečnostní expert Jaroslav Štefec. Mnohem hůře ji hodnotil expert mediální, Jiří Mikeš. „Neřízená střela, při svých vystoupeních byla namyšlená, arogantní, zpupná. Bojovala proti všem. Šla mi na nervy, žádná pokora tam nebyla. To je ženská, co si o sobě myslí, že je bohyně a nejchytřejší na světě. Pravý opak je pravdou. Tak dostala přes prsty. Že odešla z vlády, je dobrá věc,“ uvedl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Další část historické zdi obory Hvězda bude rekonstruována
Městská rada včera rozhodla o výběru dodavatele na veřejnou zakázku "Rekonstrukce historické zdi obory Hvězda v úseku Kralupská brána - Jinočanská". Stala se jím společnost PSP-GDS, s.r.o., s nabídkovou cenou 13 557 165 Kč bez DPH a termínem zhotovení 90 kalendářních dnů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
„Odpálená bomba?“ Žena definitivně vyhrála nad VZP ve sporu o úhradu operace jejího syna
KAUZA Monika Hutníková definitivně zvítězila nad Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ve sporu ohledně neproplacení operativního zákroku jejího nezletilého syna. Ten trpí vzácnou nemocí očí zvanou keratokonus, při kterém dochází k postupnému hroucení rohovky. Pojišťovna operaci synovi Hutníkové nejprve proplatit nechtěla. Nyní to ale vypadá, že nakonec bude muset.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky udělí vyznamenání padlým vojákům
Prezident republiky Miloš Zeman udělí in memoriam státní vyznamenání třem českým vojákům, kteří padli v Afghánistánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Volná místa na novém rekordu
Nezaměstnaných sice v posledním měsíci mírně přibylo, avšak nic to nemění na dosavadních trendech na trhu práce. Aktuální zvýšení nezaměstnanosti je totiž jen krátkodobou sezónní záležitostí spojenou mj. s koncem některých sezónních prací a příchodem absolventů na trh práce. Už v srpnu a především pak na podzim se míra nezaměstnanosti opět vrátí pod úroveň tří procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
„Selhává mi srdce, opouští mě síla.“ Těla tří padlých hrdinů jsou opět ve vlasti
Těla tří českých vojáků, kteří padli v Afghánistánu při teroristickém útoku, se ve středu odpoledne vrátila do vlasti. Letoun přistál po 16. hodině na Letišti Václava Havla. Na poslední cestě do vlasti vojáky doprovodily armádní stíhačky JAS-39 Gripen. Letoun s těly hrdinů přistál před čtvrt na pět odpoledne. Česká televize přinesla z Ruzyně přímý přenos.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Pochybení projektantů jsou neakceptovatelná
Jednání Rady Pardubického kraje se z velké části neslo ve znamení krajských investic. Kromě postupu příprav vybraných staveb řešili radní také problematiku víceprací na stavbách v oblasti školství, dopravy, zdravotnictví a sociálních věcí, které jsou v současné době ve fázi realizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Petřínská rozhledna se rozsvítí na počest tří vojáků padlých v Afghánistánu
Rozhledna na pražském Petříně se dnes večer rozsvítí v barvách trikolory k uctění památky tří vojáků, které v neděli v Afghánistánu zabil sebevražedný atentátník. ČTK to sdělila primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Vlajky na magistrátu dnes také celý den visí na půl žerdi, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Semelová kandiduje na pražskou primátorku. Její vystoupení před kamerou zaujalo u Šafra. Tímto...
Marta Semelová z KSČM poskytla rozhovor serveru Info.cz u příležitosti toho, že je kandidátkou KSČM na pražskou primátorku. Mluvila o médiích, nálepkování i ubytování v Praze. Jejích prohlášení se chytilo Forum24 Pavla Šafra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ČEZ: Nad dolní nádrží Dlouhých strání je vyztužován skalní svah
Více než 1500 košů ze speciálního drátu, na jejich výplň 4200 m3 lomového kamene a 1220 samozávrtných injekčních tyčí dlouhých 3 a 5 metrů s průměrem přes 3 centimetry zajistí na dalších 40 let vyztužení skalního svahu nad dolní nádrží Dlouhých strání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jsou to zemští škůdci, pijavice a paraziti rozkládající národ, které musíme odstřihnout od zdrojů. Kníže, Filip, Foldyna, Keller či Doubrava promluvili k návrhu snížit dotace neziskovkám
ANKETA ČT24 informovala, že ministryně financí Alena Schillerová by chtěla snížit státní dotace neziskovým organizacím o tři miliardy korun oproti 13,6 miliardy, které dostaly neziskovky vloni. O peníze ale nemají přijít neziskovky pomáhající hendikepovaným, starším či sociálně slabým lidem a neziskovky podporující sport.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Piráti ochladí Prahu, vysází milion stromů
Piráti chtějí v příštích dvou volebních obdobích zmírnit extrémní teploty, které Pražany trápí v létě. Plánují sázet více stromů, podporovat zelené střechy a fasády a umístit na veřejná prostranství více vodních prvků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Je na čase začít mluvit o zkrácení pracovní doby
Komentář na facebookovém profilu k délce pracovní doby
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
České dráhy: Přijeďte vlakem do Kroměříže na výstavu Floria Léto
Od 9. do 12. srpna se na kroměřížském výstavišti koná další ročník celostátní výstavy Floria Léto, na které by neměl chybět žádný zahradník, zahrádkář a milovník květinové krásy. Pokud přijedou návštěvníci na výstavu vlakem, získají k jedné zakoupené vstupence druhou zdarma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Lidé na pomoc rodinám padlých vojáků poslali přes 1,2 milionu
Lidé na pomoc rodinám vojáků, kteří v neděli padli v Afghánistánu, poslali od pondělí do dnešního rána přes 1,2 milionu korun. Příspěvky zaslaly tisíce lidí na účet Vojenského fondu solidarity nebo prostřednictvím dárcovských zpráv DMS. ČTK to dnes řekla předsedkyně výboru Vojenského fondu solidarity Lenka Šmerdová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Poche se překvapivě vyjádřil o migraci a Rusku
Europoslanec za ČSSD a politický tajemník na Ministerstvu zahraničních věcí Miroslav Poche se domnívá, že bychom měli pomoci Itálii v otázce migrační krize. Formy pomoci jsou podle jeho slov různé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Krutáková (STAN): Brát vodu ze soukromých studní je diskriminační
Připravovaná novela ministerstva zemědělství plánuje dovolit využívat studny soukromníků pro potřeby obcí. Nejedná se ale o udržitelné řešení, a navíc diskriminuje ty, kteří se o svou vodu dobře starají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Napětí na trhu práce se dále stupňuje
Tuzemským firmám stále více chybějí zaměstnanci a červencové mírné zvýšení nezaměstnanosti v tomto směru nepřinese žádnou změnu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Zákon, který se vymkl zdravému rozumu
Zákon o střetu zájmů se zcela vymknul zdravému rozumu. Podle senátora Ivo Valenty je totiž namířen proti všem aktivním lidem, kteří se dobrovolně a nezištně zapojují do práce pro své město či obec. Zákon je totiž nutí, aby se před veřejností zcela vysvlékli donaha a na internet vyvěsili velmi podrobné informace o svém privátním majetku, ale také dluzích, hypotékách a podobně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš a Merkelová: Erik Best odhalil překvapivou pravdu
V diskusi na Českém rozhlasu Plus se sešli novinář Erik Best, redaktor Hospodářských novin Ondřej Houska a Jiří Pehe, ředitel New York University of Prague. Moderoval Tomáš Procházka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Padlým vojákům vzdají úctu představitelé státu, armády i veřejnost
Už v noci odstartoval vojenský speciál do afghánského Bagrámu, aby dnes odpoledne dosedl zpět na ruzyňském letišti v Praze s ostatky rotného Martina Marcina a desátníků Kamila Beneše a Patrika Štěpánka. Trojici vojáků v neděli brzy ráno při pěší patrole zabil sebevražedný atentátník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Martin Production: Noc s hvězdami na zámku Zahrádky 2018
Letos se na nádvoří zámku Zahrádky, který se nachází u České Lípy odehrál jubilejní 20. ročník benefičního koncertu "Noc s hvězdami", jehož výtěžek je použit na obnovu této vyhořelé památky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Brněnský dopravní podnik je nejhorší a nejdražší - cestující kolabují vedrem
Dopravní podnik města Brna způsobuje kolapsy svých platících cestujících ve svých vozech bez klimatizace za 40°C veder a spoje na sebe nenavazují. Jde o nejhorší dopravní podnik v EU a nikdo s tím nic nedělá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Ve druhém kvartálu rostly nejvíc tržby v dopravě a skladování
Ve druhém kvartálu pokračoval i růst tržeb ve službách. „Největší vliv na celkový výsledek mělo odvětví dopravy – dařilo se železnicím, silniční i letecké dopravě, skladování, poštovním a kurýrním službám. Růst ale zaznamenala i další odvětví jako informační a telekomunikační služby, pohostinství a ubytování nebo vědecké a profesní služby. Celkově se tržby ve službách zvýšily o 3,1 %,“ doplňuje ředitelka odboru statistiky služeb ČSÚ Marie Boušková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Po pořadu v ČT se Karla Šlechtová přesunula jinam. A bylo to zlé, občané vyjádřili svůj názor
Bývalá ministryně obrany na svém facebooku lákala své fanoušky ke sledování Událostí, komentářů, kam šla komentovat naše zahraniční mise. Na sociální síti se ale příliš pochopení nedočkala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Šampaňské, piva, krevety, panáky, drahá vína, maso na gril… To vše si nechávají proplácet tito pražští politici. A ještě k tomu dostávají stravenky
O tom, jak bývalá místostarostka Prahy 4 Ivana Staňková nakoupila v roce 2014 velké množství alkoholu za peníze městské části, jsme informovali koncem minulého týdne. Jen pro připomenutí: šlo o 50 lahví vína, tři lahve vodky, pět sektů, 62 piv a mnoho dalšího alkoholu – vesměs tvrdého. Ale Ivana Staňková rozhodně nebyla jediná, která nakoupila alkohol z reprefondu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Návštěvnost roste už pátým rokem
„Cestovní ruch roste. Konkrétně data o návštěvnosti hostů v tuzemských hromadných ubytovacích zařízeních se zvyšují už pátým rokem v řadě. V rámci druhého čtvrtletí se v hotelích, penzionech, kempech a dalších zařízeních ubytovalo 5,5 miliónu hostů. Nejvýznamněji narostl počet turistů meziročně v Moravskoslezském, Středočeském a Jihočeském kraji. Zahraničních hostů k nám přijelo nejvíc z Německa, byť se jejich počet ve srovnání s loňskem snížil. Naopak přibylo turistů z Číny, Slovenska a Polska,“ uvádí Pavel Vančura z oddělení statistiky cestovního ruchu ČSÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Měli bychom obnovit provinční a rekonstrukční tým
Komentář na facebookovém profilu k zahraničním misím
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
A to je změna! Jde o Babiše a Merkelovou. A o Bohuslava Sobotku
Co dělá Babiš správně a Bohuslav Sobotka dělal špatně? Proč ve vztahu k Evropě obrátil? Takové otázky si klade Erik Best ve svém dnešním Posledním slově, publikovaném na serveru Fleet Sheet, s nadpisem „Babiš a Merkelová“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: I v červnu rostl vývoz pomaleji než dovoz
Za silnějším růstem dovozů i v červnu stála kombinace vyšší investiční aktivity v domácí ekonomice a dražší ropy. Vyšší ceny ropy se zároveň v červnu významně podílely na nižším přebytku celkové obchodní bilance vzhledem ke skutečnosti, že ČR je čistým dovozcem ropných produktů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Archiv připomněl reakci rozvědky na výročí srpnové invaze
Na jednu z mnoha dezinformačních akcí, které organizovala československá zpravodajská služba kolem výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1968, upozornil na svém webu Archiv bezpečnostních složek (ABS). Do rubriky Archiválie měsíce zařadil dokumenty vztahující se k málo známé demonstraci, která se uskutečnila v Londýně 19. srpna 1979. Odsuzovala pražské jaro a obhajovala normalizaci. Jak ČTK řekl pracovník archivu Jan Makovička, akce jako tato byly součástí takzvaných aktivních opatření, jimiž se režim snažil vylepšit veřejné mínění v západních státech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pražská hygiena: Příměstské tábory kontrolám hygieniků nepodléhají
Poměrně neznámým faktem je skutečnost, že zatímco letní tábory se podrobují dozorům hygieniků, ty příměstské hygienickým kontrolám nepodléhají. Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) proto opětovně přináší pro širší laickou veřejnost podrobnější vysvětlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Stovky pražských domácností se dočkají nového vytápění
V rámci Programu Čistá energie Praha 2018 podpoří hlavní město více jak dvě stovky projektů, které si kladou za cíl ekologičtější vytápění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství: Den české zemědělské techniky v americkém Kentucky
S cílem rozšířit povědomí o nabídce českých technologií pro americké farmáře zorganizovala v pátek 20. července 2018 česká ambasáda prezentační akci spojenou s praktickou ukázkou fungování strojů na poli v oblasti Raceland v Kentucky. Místo bylo zvoleno i z toho důvodu, že leží na samé hranici se státy Ohio a Západní Virginií a zvýšila se tak možnost rozšíření i do přilehlých oblastí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Bomba odpálená v ČT: Šlechtová nečekaně prozradila, jak to bylo s Babišem, Stropnickým a Zemanem
Pár týdnů po konci na Ministerstvu obrany přišla Karla Šlechtová do Událostí, komentářů České televize. Rozhovor s Jakubem Železným a sekundující Marcelou Augustovou měl často charakter přestřelky, zejména když se hovořilo o důvodech odchodu Šlechtové z ministerstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Kukla (ANO): Potřebujeme znát praktické postřehy a zkušenosti personálu
Zatímco transformace Domova bez zámku v Náměšti nad Oslavou je už dokončena a 73 klientů může využívat 11 nových domků k bydlení, přestavba dvou uličních domů pro klienty Domova Kamélie Křižanov stojících v Třešti odstartuje před koncem letošních prázdnin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Čest všem, kteří položili život při výkonu služby
Příslušníkům ozbrojených složek i záchranářům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Obránci zvířat: Tři čtvrtiny Čechů chtějí zákaz klecových chovů slepic
Celých 86 % Čechů si myslí, že v klecových chovech nejsou pro slepice vyhovující podmínky. Tři ze čtyř respondentů (73 %) dokonce požadují úplný zákaz chovu slepic v klecích. Takový zákaz již několik let platí např. v Rakousku a už brzy v Německu. Česko by tak dohnalo své sousedy. Tato zjištění a mnohá další přináší výzkum veřejného mínění spolku OBRAZ - Obránci zvířat, který provedla agentura Median.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: České firmy dostatečně nevyužívají kupní síly, roste poptávka po zahraničním zboží
„Rostoucí příjmy českých domácností navyšují poptávku po zahraničním zboží. Výsledkem je výrazně vyšší dynamika růstu dovozu před vývozem, což zhoršuje celkovou bilanci zahraničního obchodu. České firmy by se měly více zaměřit na potřeby tuzemského trhu a využít vyšší kupní síly Čechů k rozvoji nových produktů a služeb,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Ve veřejných zakázkách pro zajištění dopravy na Jablonecku a Turnovsko-Semilsku pokračujeme
Liberecký kraj zahájil v červnu 2018 dvě veřejné zakázky na zajištění služeb v autobusové dopravě pro období 2019–2029, a to pro oblast JABLONECKO a TURNOVSKO–SEMILSKO. Těsně před koncem lhůty pro podání nabídek obdržel námitky proti zadávacím podmínkám zakázky. Rada rozhodla, že tyto námitky odmítne. Po projednání též vyloučila účastníka Okresní autobusová doprava Kolín, s.r.o., jelikož nesplnil zadávací podmínky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: I Slunce může mít svou atmosféru
Reaguji na článek zpráv o vyslání sondy až ke sluneční koróně, aby se prý zjistilo, proč naše planeta prochází drastickými změnami klimatu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Odmítáme plány MŽP na přísnější pravidla pro majitele studní
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) na současnou politickou situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Generál Baloun: Když na vás zaútočí sebevražedný atentátník s výbušninou, je to z hlediska síly asymetrický střet
Do Česka budou dnes přepraveny ostatky tří vojáků, které v neděli v Afghánistánu usmrtil sebevražedný atentátník. Armádní letoun, který nad českým územím doprovodí stíhačky Gripen, přistane s jejich těly na ruzyňském letišti v 16:15. Poté se uskuteční asi půlhodinový pietní ceremoniál, kterého se zúčastní pozůstalí, hlavní ústavní činitelé i vojáci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky se zúčastní pietního aktu při návratu ostatků vojáků
Prezident republiky Miloš Zeman se zúčastní pietního aktu u příležitosti návratu ostatků vojáků Armády České republiky, kteří padli při plnění svých povinností v Afghánistánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra