Oficiální zpravodajská média

Předvolební rána Jiřímu Drahošovi od ženy, kterou velmi dobře zná: Je to politický diletant. O všedních problémech lidí nemluví, protože o nich nic neví. Jen naučené fráze
ROZHOVOR Na křeslo v Senátu si brousí zuby poražený prezidentský kandidát Jiří Drahoš. Vybral si volební obvod Praha 4, v němž se střetne se stávající senátorkou Evou Sykovou, kterou ještě jako předseda Akademie věd odstranil z funkce ředitelky Ústavu experimentální medicíny. Respektovaná vědkyně považuje svého soupeře ve volbách za politického diletanta, což podle ní prokázal v politických debatách v průběhu neúspěšné prezidentské kampaně. Připomíná všední problémy, které její voliče trápí dnes a denně a které se pokouší řešit, zatímco Jiří Drahoš o nich ani nemluví, protože o nich v zajetí svými loutkovodiči vnucených globálních otázek nic neví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
„Nemluvilo by se vám lépe s mužem?“ Witowská si do studia ČT pozvala muslima a vůbec si nebrala servítky
Moderátorka Událostí, komentářů České televize Světlana Witowská přivítala ve studiu Badera Eknaifitha, majitele jazykové školy Alfirdaus. Pan Eknaifith se narodil v Kuvajtu, ale už 15 let žije v České republice. Witowská se ho zeptala, jak se u nás jako muslim cítí. Chtěla také vědět, jak se mu s ní mluví jako se ženou. A toto následovalo...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ekonom Pikora o české ekonomice: Ukamenujte mě, ale řeknu to
Co svět světem stojí, lidé si pořád na něco stěžují. Na vedro, na sucho, na vysoké daně, na politiku obecně, na televizní program a tak dále. Ekonom Vladimír Pikora má ale za to, že lidé si vlastně nemají na co stěžovat. Máme se nejlíp za mnoho a mnoho let. Podle Pikory se máme jako prasata v žitě. To však také znamená, že dříve či později bude hůř.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Expert na zdravotnické právo Ondřej Dostál: Český systém připravuje o zdravotní péči hodně lidí. Je to Potěmkinova vesnice
ROZHOVOR Existuje mnoho pacientů, kteří potřebovali ze strany některé zdravotní pojišťovny správně a rychle rozhodnout o mimořádné úhradě zdravotní péče, ale než schválení přišlo, tak buď zemřeli nebo se jejich stav výrazně zhoršil, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz odborník na zdravotnické právo a právník PriceWaterhouseCoopers Ondřej Dostál. „Říká se, že máme nejlepší zdravotnictví ve střední Evropě. V reálu odvádíme státu stále více a více, ale mnohé moderní léky, moderní metody se ve skutečnosti do běžné úhrady zdravotních pojišťoven nedostávají. To skvělé zdravotnictví nám často nabízí řešení, která jsou dvacet let stará, a vydává je za nejmodernější péči,“ dodává Dostál, podle nějž je české zdravotnictví pomyslnou Potěmkinovou vesnicí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Česká školní inspekce podcenila šikanu na základní škole
Základní škola nedokázala zabránit šikaně chlapce, který čelil slovním a fyzickým úrokům. Jeho matka se proto obrátila na Českou školní inspekci (ČŠI). Inspekce shledala její stížnost částečně nedůvodnou a částečně neprůkaznou. Ombudsmanka během svého šetření konstatovala dvě pochybení v činnosti inspekce. Ta neprovedla ve škole kontrolu a nezabývala se tedy tím, zda k šikaně skutečně dochází. Šikana je závažný problém a její dopady na životy dětí nelze zlehčovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl jistě znovu naštve Lukeše: Pokud cizí služby ovlivnily volby v USA, činitelé bezpečnostních složek by se měli zastřelit! A ti „liberálové“...
Ladislav Jakl se ještě jednou vyjádřil na adresu „tzv. liberálů", kteří se ohánějí hodnotami, dobrem, svobodou a demokracií, jenže tu ctí, jen když všechno šlape podle nich. A když to zrovna nejde podle nich, zlobí se. Jenže podle Jakla by si tihle „liberálové" měli uvědomit jednu věc...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
FOTO Město duchů a bez historie. Strašidelná návštěva bývalé slavné Poldovky
REPORTÁŽ Babička mi kdysi říkávala, abych „nebral jméno Boží nadarmo“. Při mé návštěvě areálu bývalé Poldovky v Kladně jsem je použil snad v každé třetí větě, ve spojení s krátkými citoslovci. Město duchů v okresním osmdesátitisícovém městě, které je dnes bráno už jen jako noclehárna Prahy a na bývalé „železné srdce“ středních Čech a republiky vůbec se jaksi pozapomnělo. Dvacet let uplynulo od doby neslavného konce kdysi slavných hutí a ocelárny, které směle konkurovaly nejlepším společnostem ve světě. Hrdinství se nenosí. Jestli byla Poldovce osudná příslovečná hvězda u hlavy ženy či dívky, což byla ještě donedávna značka s velkým Z, je dnes už jen fabulace a konspirace…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Éra Pavla Béma, „kmotři“ a obrovská manažerská chyba současného vedení Prahy. Dalibor Mlejnský promluvil
Dalibor Mlejnský byl takřka dvacet let členem ODS. Z toho osm let seděl v pražském zastupitelstvu. S ohledem na to, jak dnes město řídí primátorka za ANO Adriana Krnáčová, má Mlejnský za to, že často proklínaná éra Pavla Béma coby pražského primátora vlastně vůbec nebyla špatná. Nejen to prozradil v rozhovoru pro internetovou televizi XTV. Politika zpovídal Luboš Xaver Veselý. Promluvil také o obvinění, za které mu hrozí 8 až 12 let odnětí svobody. Došlo i na premiéra Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Václav Klaus poslal výbušná slova ze Sněžky: Jaklovu kandidaturu za SPD chápu. Tato vláda ještě nic neudělala. A nejhorší strany jsou...
Exprezident Václav Klaus se dnes zúčastnil tradiční Svatovavřinecké poutě na Sněžku. U té příležitosti se vyjádřil ke kandidatuře Ladislava Jakla, jeho někdejšího ředitele politického odboru Kanceláře prezidenta republiky. Píše o tom server SeznamZprávy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr kultury Antonín Staněk jmenoval náměstkem Jiřího Vzientka
Agendu využití kultury a kulturního dědictví v cestovním ruchu a při formování obrazu naší společnosti v zahraničí bude na ministerstvu kultury zajišťovat náměstek Jiří Vzientek, kterého ministr Antonín Staněk jmenoval dnes. ?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pražský radní pro dopravu Dolínek si pochvaluje, jak se v Praze daří opravovat silnice a chodníky
Poslanec a radní Petr Dolínek (ČSSD), jenž je zodpovědný v Praze za dopravu, se pro Novinky.cz rozhovořil o tom, co se podle něj v hlavním městě podařilo. Jak uvedl, dobře prý probíhají například opravy ulic a chodníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Podle komise diplomová práce Malé vykazuje shody, o titul nepřijde
Diplomová práce bývalé ministryně spravedlnosti Taťány Malé (ANO) o chovu králíků na Mendelově univerzitě v Brně z roku 2005 vykazuje v rešeršní části shody významného rozsahu s prací obhájenou na stejné univerzitě o dva roky dříve. Vyplývá to ze závěrů etické komise Mendelovy univerzity, která diplomovou práci prozkoumala. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí univerzity Jiřina Studenková. Malá o titul nepřijde, řízení o vyslovení neplatnosti vysokoškolského diplomu lze zahájit do tří let. Malá ČTK napsala, že už dříve řekla, že se mohla dopustit chyby, nikoli však úmyslného opisování. Vyhrocené situace je jí líto.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Úřad práce: Nejčastější výše rodičovského příspěvku se pohybuje mezi 6 000 – 7 600 Kč
Ke konci června čerpalo rodičovský příspěvek (RP) ve výši nad 11 500 Kč celkem 16 597 rodičů. Využili tak možnost, kterou od ledna letošního roku zavedla novela zákona o státní sociální podpoře. Ta zrušila omezení horní hranice výše čerpání rodičovského příspěvku (11 500 Kč za měsíc).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: ODS s hnutím ANO „závodí“ v tom, kdo a jak se superhrubou mzdou
Komentář k návrhu ODS zrušit superhrubou mzdu a nahradit jí daní z příjmu ve výši 15 procent
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Hasičský seriál pro bezpečné léto č. 4 – Jak se chovat za bouřky
Český hydrometeorologický ústav včera vydal výstrahu č. 74/18 na jev „Silné bouřky“ pro kraje Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský, Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský od čtvrtečních 11 hodin do odvolání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Čtenář PL: Jak nás chtěli okrást „Indočeši“ v Kralupech nad Vltavou
ParlamentníListy.cz přinášejí osobní svědectví našeho čtenáře. Materiál vydáváme především jako memento.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
ÚZSVM: Vyjádření k trestnímu oznámení v kauze OKD
Na základě dotazů zveřejňujeme stanovisko k podanému trestnímu oznámení v kauze OKD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Pohřeb M. Marcina, jenž padl v Afghánistánu, bude 14.8. v Chomutově
Pohřeb Martina Marcina, který se stal obětí atentátníka v Afghánistánu, bude v úterý ve 12:00 v Chomutově. Obřad se uskuteční v kostele sv. Ignáce z Loyoly. ČTK to dnes řekla mluvčí generálního štábu Vlastimila Cyprisová. Město také u kostela zřídilo pietní místo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Štěpánek: Naše afghánské zájmy aneb Za koho umírají naši vojáci
Na dotaz, proč naši vojáci operují v Afghánistánu, mi jeden uvědomělý čtenář odpověděl, že nás k tomu zavazuje článek 5 smlouvy NATO. Prý musíme jít na pomoc napadené zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Prezident Bundesbanky Jens Weidmann navštívil ČNB
Prezident německé centrální banky Jens Weidmann včera navštívil Českou národní banku. Hlavními tématy jeho neformálního setkání s guvernérem ČNB Jiřím Rusnokem a dalšími členy bankovní rady byl pohled na českou ekonomiku zvenčí a situace německého hospodářství. Předmětem diskuse byla také budoucnost eurozóny a bankovní unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Budou si pořadatelé velkých kulturních akcí zvát dále na pódium Tomáše Kluse? Teď promluvil jeden z nich. A zpěvák by měl zpozornět
ROZHOVOR „Pan Hutka si do jisté míry hraje na ‚druhého Kryla‘, ale k tomu on má velmi, velmi daleko,“ říká ohledně písně Jaroslava Hutky, která vyvolala obrovské diskuze, promotér, hudební producent, manažer a spolupracovník řady umělců Aleš Trdla. Jako pořadatel kulturních akcí se vyjádřil i k rozhodnutí Tomáše Kluse ohledně „bojkotu“ v souvislosti s Andrejem Babišem. „Otázka je, jestli si pak budou chtít všichni ti pořadatelé pana Kluse objednávat, protože konkrétně Andrej Babiš má těch firem hodně a toto by pořadatele výrazně omezilo,“ říká Aleš Trdla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Prý se lidé neumí chovat, když houkají sirény k poctě hrdinům. Takže Ladislav Špaček vysvětluje, co dělat
Na počest trojice českých vojáků, kteří padli v Afghánistánu poté, co se před nimi odpálil sebevražedný atentátník, se v Česku ve středu rozezněly sirény. Reakce velké části veřejnosti však v tento okamžik nebyla téměř žádná. Řada odborníků včetně toho na etiketu Ladislav Špačka chladné chování odůvodňuje tím, že na to zkrátka Češi nejsou zvyklí a setkali se s novou situací. Někteří si prý navíc mohli myslet, že jde o tradiční zkoušku funkčnosti sirén obvykle připadající na každou první středu v novém měsíci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
TOP 09 jde do voleb s vizí Kolína 21. století
Kolín už zná konkrétní podobu složení kandidátky TOP 09. Do voleb ji povede Petr Březina, ekonom a člen České tábornické unie. Ze druhého místa bude kandidovat Petr Křemen, průvodce a profesionál v cestovním ruchu. Spojenými silami hodlají posunout Kolín do 21. století, tuto vizi opírají především o širší využití chytrých technologií a podporu turismu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jiří Weigl: Snaha stále navyšovat prostředky na vědu a výzkum je v naší situaci plýtvavým luxusem
Růst prostředků na financování vědy a výzkumu je u nás vzývanou prioritou za všech režimů. Pamětníci si nepochybně vzpomenou na nekonečné prázdné omílání „vědeckotechnické revoluce“ a „urychlení inovací“ za minulého režimu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Dubí kvůli útoku dá na koupaliště kamery, Romové útok odsoudili
Město Dubí na Teplicku dá kvůli úternímu napadení ženy a mladého muže nainstalovat na koupališti kamery. Schválili to radní na dnešní mimořádné schůzi, oznámil starosta Petr Pípal ČTK. Starosta také vyjádřil znepokojení z nenávistných příspěvků na sociálních sítích, které útok vyvolal, a z chystané demonstrace extremistické strany. Místní romská komunita útok, v němž figurovali zřejmě Romové z Teplic, odsoudila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Stanovisko SVS ve věci možnosti výskytu AMP u vepřového masa z ČR
V České republice se africký mor u domácích prasat nevyskytuje a nikdy nevyskytoval. Onemocnění, jeho původce nebo protilátky proti němu byly doposud zjištěny výhradně u volně žijících prasat divokých.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Čeští vojáci chtějí v Afghánistánu dopadnout strůjce útoku
Česká armáda chce v Afghánistánu dopadnout strůjce sebevražedného útoku, při kterém zahynuli tři čeští vojáci. Pomáhat jim budou koaliční partneři ze spojeneckých sil. České televizi to řekl náčelník generálního štábu Armády ČR Aleš Opata. Podle televize plánuje armáda ke hledání kompliců útočníka využít hlavně vojáky, kteří již v Afghánistánu jsou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Na padesáti akcích můžete poznat tajemný život netopýrů
Přednášky, promítání, ukázky moderních výzkumných metod, hry pro děti a blízká setkání s živými netopýry čekají až do začátku října návštěvníky na 52 místech po celém území ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Barta (OČR): Proudy vody, záplavy a následné sucho? Kde zůstal selský rozum a zkušenosti?
Rádoby odborníci na MŽP rozdávají velké peníze na dotacích na zachycování vody do nádrží, ale vodu, která při deštích padá z nebe, nechávají s klidem odtéct řekami mimo naše území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Brabec: Chceme přivést děti k zájmu o přírodu a životní prostředí
Přes 363 milionů na přírodní zahrady škol a školek, zeleň v obcích nebo turistický servis v národních parcích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Birke (ČSSD): Cesta poslanců do Číny se zřejmě neuskuteční
Neoficiální cesta skupiny poslanců do Číny, na kterou měli odjet na konci srpna, se s nejvyšší pravděpodobností neuskuteční. Většina poslanců účast odřekla, momentálně by v delegaci zbyli jen tři poslanci. ČTK to dnes řekl poslanec ČSSD Jan Birke, který měl být vedoucím delegace. „Je to nedůstojné vůči hostiteli,“ řekl. O záměru poslanců vycestovat do Číny informovaly čtvrteční Hospodářské noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pospíšil (TOP 09): Dolínek se evidentně drží hesla “nikdo tě nepochválí tak, jako ty sám”
Komentář na facebookovém profilu k opravám silnic v Praze
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Trump versus Teherán – staronová válka
Rozumové obzory Donalda Trumpa jsou dle jeho výroků a jednání nejspíše okleštěné. Prezentované ovšem se sebejistou, nezřídka jadrnou arogancí. S ní americký prezident svede nastolovat také to, co je pro sdělovací prostředky vděčným momentem – konflikt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Michael Žantovský je pobouřen: Přítomnost české velvyslankyně v Sýrii vrhá hanbu na nás všechny
Ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský považuje za hanbu to, že máme velvyslankyni v Sýrii. Uvedl to ve svém komentáři pro server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Chybí snad jen Ortel, rozohnil se komentátor při sledování Kluse, Hutky, Jakla či Pepy Nose
Letos politickou muziku nejvíc tvrdí písničkáři, říká komentátor Petr Holec. Nejdřív zavelel k  bojkotu premiéra Andreje Babiše písničkář Tomáš Klus, pak ve své písni Miloš a zubatá nechal zemřít prezidenta Miloše Zemana písničkář Jaroslav Hutka. Připomněl také, že za SPD Tomia Okamury do Senátu kandidují hospodský bluesman Ladislav Jakl a folkař Pepa Nos. „Chybí snad jen Ortel. Ne však ten Ovčáčkův, ale taky písničkář,“ dodal ve svém textu na serveru iROZHLAS.cz Holec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Koalice na obranu horníků OKD protestuje u sídla Zdeňka Bakaly v Hilton Head
Koalice na obranu horníků OKD zahájila protesty u residence kontroverzního českého miliardáře, aby převzal zodpovědnost za takzvaný „podvod století” a došlo k vyřešení ostravské bytové krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Rizika rozhodnutí
Blíží se jednání schůze Poslanecké sněmovny ČR, která rozhodne o Senátem vráceném návrhu zákona o důchodovém pojištění, který po delší podrobné diskusi poslanecká sněmovna schválila jako opravdu široce založený kompromis, když v závěrečném hlasování ze 132 přítomných hlasovalo pro 130 poslanců a nikdo nebyl proti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Hřib (Piráti):Snažíme se ukázat, že pro účast v průvodu nemusíte mít kdovíjaký kostým
Piráti se chystají do průvodu Prague Pride. Jako první politická strana budou mít vlastní vůz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
CzechTourism: Výstava (Ab)normalizace Jindřicha Štreita v Bratislavě přinesla velký mediální ohlas
Zahraniční zastoupení CzechTourism Slovensko připravilo při příležitosti 50. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa foto výstavu oceňovaného českého dokumentaristy Jindřicha Štreita. Slavnostní otevření výstavy v Bratislavě se uskutečnilo za účasti autora a zaujalo největší celoslovenská média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Buďte opatrní, sucho způsobuje na Baťáku snižování plavebních hloubek
Povodí Moravy, s. p. upozorňuje na snižování plavebních hloubek v důsledku sucha. Opatrnosti je třeba především na řece Moravě u Hodonína a na některých místech Baťova kanálu. Nepozornost vůdců plavidel může vést i k poškození lodí a člunů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Odboráři chtějí jednat o vyšších platech. ČSSD by jim ráda v maximální míře vyhověla
Odbory žádají o stanovení termínu pro další jednání s vládou o platech ve veřejném sektoru. V srpnu by chtěly vyjednávání uzavřít a vědět, o kolik a odkdy si zaměstnanci státu a veřejných služeb polepší. Požadují růst tarifů o deset procent. ČSSD bude ve vládě prosazovat to, aby se navyšování co nejvíc přiblížilo odborářskému požadavku. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Karel Konečný: Manželka arménského premiéra usiluje o mír s Ázerbájdžánem
Konflikt mezi oběma kavkazskými státy o Náhorní Karabach se táhne od 90.let minulého století. Ke stažení arménských vojáků z území Ázerbajdžánu vyzývají rezoluce OSN i protivládní arménské demonstrace. Nyní se do sporu vložila manželka nejvyššího představitele země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Na pomoc rodinám padlých vojáků lidé poslali téměř čtyři miliony
Téměř čtyři miliony korun poslali lidé od pondělka do mimořádné sbírky pro rodiny tří českých vojáků, kteří padli minulý týden v Afghánistánu. ČTK to dnes řekla předsedkyně výboru Vojenského fondu solidarity Lenka Šmerdová. Částka je podle ní neuvěřitelná, pro vojáky je však důležitá hlavně podpora veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Šetřit se musí, ale na správném místě
Komentář na facebookovém profilu k ohlášené snaze ministryně financí Aleny Schillerové ušetřit několik miliard na podpoře neziskového sektoru
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Mrtvolný zápach. K nadšení Žilkové, Dienstbiera a Drahoše sem vtrhnou hordy negramotných afrických samců a znásilní gender intelektuálky. Pandemie HIV u gayů. Známý lékař promluvil
ROZHOVOR „Mužská homosexualita je neoddiskutovatelně příčinou pandemie AIDS v Americe i v Evropě. Organizátoři Prague Pride pochopili, že problém nelze bagatelizovat a strkat před ním hlavu do písku. A tak v programu jsou akce, většinou edukativního a poradenského charakteru, které se tématem zabývají. A mezi nimi pojednání, jak s adopcí dítěte u HIV pozitivních homo rodičů. Tak toto snad nemůže nikdo myslet vážně,” říká bývalý senátor, lékař a bývalý viceprezident Českého červeného kříže Pavel Lebeda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Anatomie tureckého strachu…
Situace v rozvíjejících se trzích v posledních kvartálech není vůbec růžová. Vidina dražšího dolaru v kombinaci se strachem z globální obchodní války těm nejslabším “podráží nohy”. Od minulého roku proto musel Mezinárodní měnový fond pomoci již šestnácti rozvíjejícím se trhům a jeho záchranářské práce pravděpodobně nejsou u konce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Kalousek: Zemědělské dotace jsou určeny pro veřejný zájem, ne pro vyšší zisk agrobaronů
Komentář na facebookovém profilu k zemědělským dotacím
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Lidi si postavili studny za zdaněné peníze bez pomoci státu. A ten jim je chce při suchu zabrat? Markéta Šichtařová vypěnila
Ekonomka Markéta Šichtařová se zlobí. Komunistické myšlení se nám prý vrátilo do společnosti rychleji, než by člověk čekal. V 50. letech 20. století komunisté rozhodovali o tom, co se udělá s bytem, v němž bydlíte. Dnešní vláda zase rozhoduje o tom, co provede s vaší vodou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Daňový systém má být jednoduchý a daňové sazby nízké
Do Poslanecké sněmovny jsme předložili zrušení superhrubé mzdy a zavedení jediné 15% daně z hrubé mzdy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pojďte s 211 do ZOO za dobrodružstvím
Nevíte kam s dětmi o víkendu? Co takhle ZOO? A co dobrodružství v ZOO s pojišťovnou 211?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Festival úpadku
Komentář na facebookovém profilu k Prague Pride
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Marian Kechlibar je u vytržení z příběhu Somálce v německých novinách: Čekal bych minimálně doživotí, místo toho tisíc euro měsíční dávky a klidný život v Německu
Matematika Mariana Kechlibara zaujal příběh pobřežního piráta, který u somálských břehů přepadal lodě, ale dnes v poklidu žije v Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ČD: Unikátní „Prezidentský vlak“ zamíří v polovině srpna do Karlových Varů
Jedinečnou příležitost prohlédnout si několik historických salónních vozů československých prezidentů budou mít obyvatelé Karlových Varů a Karlovarského kraje ve dnech 13. a 14. srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Exministr David zuří: Propagují zapšklou a žlučovitou Miroslavu Němcovou „for president“ a ještě mi připisují výroky, které jsem neřekl!
Bývalého ministra zdravotnictví Ivana Davida (ČSSD) nedávno pořádně rozlítil článek komentátora serveru Forum24.cz Jana Jandourka, v němž exministrovi připisuje výroky například o tom, že USA chtějí ovládat svět a padlí vojáci nejsou hrdinové. „O duševním obzoru tohoto think-tanku svědčí už to, že na titulní stránce propagují zapšklou a žlučovitou Miroslavu Němcovou „for president“,“ napsal na svém blogu na serveru Vaševěc.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Bitka na koupališti v Dubí má nečekanou dohru. Toto se šíří na internetu
Kauza hromadné rvačky na koupališti v severočeském Dubí se zdá se dále odvíjí. Tisková agentura JV Press, která o incidentu informovala jako první, přináší další detaily napadení, které ve středu 8. srpna rozhýbalo česká média. Objevily se spekulace o rasistických a vulgárních urážkách, které měli útočníci během napadení vykřikovat. Mohl to být rasismus, spekuluje se na sociálních sítích. Policie ale zatím věc vyšetřuje jen jako výtržnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Paroubek: Tragická smrt českých vojáků
Jak se zdá, tři čeští vojáci padli při plnění svých povinností v Afghánistánu do léčky teroristů a zahynuli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Ministerstvo sportu? Není třeba další moloch, stačí štíhlá agentura, prohlásil v ČT Hnilička
Poslanec Milan Hnilička (ANO) hovořil v pořadu Interview ČT24 zejména o sportu a jeho financování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Národní muzeum: 200 let poznáváme svět. Poznejte vy nás na akci Flašinet žije
Flašinety rozezní srpnovou Prahu i v letošním roce. Národní muzeum pořádá už V. ročník mezinárodního setkání flašinetářů s názvem Flašinet žije!, který se uskuteční v úterý 14. srpna 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Extrémní honba za sportovními výkony je ponižování lidské důstojnosti
K vynikajícím sportovním výkonům a oceněním lze dosáhnout rozmanitými prostředky v rozmanitých koutech světa. Jsou národy, u nichž se rodí a vychovávají mistři ve skromných podmínkách, ale v nádherné přírodě. I když jsou třeba chudí, tak na sobě více pracují, anebo si svou vytrvalost a um vytvářejí např. při obyčejném zaměstnání. Své bydliště často mívají v blízkosti savan a tropických deštných pralesů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Kostel svaté Rodiny v areálu ÚZSVM v Havlíčkově Brodě slouží také kulturnímu životu města i kraje
Havlíčkobrodské pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových umožnilo v prostorách klášterního kostela svaté Rodiny, který je součástí sídla ÚZSVM v Havlíčkově Brodě, uspořádání kulturní akce – 17. ročníku hudebního festivalu Stamicovy slavnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jirků (KDU-ČSL): Městští strážníci by měli dostávat výsluhy jako státní policisté
Jedním z hlavních úkolů města je zajištění pořádku. Je na městě, aby se ale také o své strážníky dobře staralo, vytvořilo jim podmínky pro práci, a dalo jim pocit jistoty do budoucna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Kričfaluši (ODS): Lidé se zdravotním handicapem budou moci cestovat autobusy snadněji
V minulém týdnu jsem se na pozvání 1. náměstka hejtmana Královéhradeckého kraje Martina Červíčka zúčastnil jako člen Komise Rady Královéhradeckého kraje pro osoby se zdravotním postižením a regionální rady Sjednocené organizace osob nevidomých a slabozrakých (SONS) jednání o přístupnosti veřejné autobusové dopravy v Královéhradeckém kraji pro handicapované.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jaňourová (Zelení): Život v betonové výhni, alias léto v rozpáleném Prostějově
Snad každý už slyšel o klimatických změnách, globálním oteplování a katastrofálních důsledcích pro život na zemi. Faktem je, že se z toho stalo tisíckrát omílané téma a tak tisíce tun plastu v oceánu, nedýchatelný vzduch ve velkých aglomeracích, alarmující sucho v dříve tolik úrodných oblastech, už málokoho překvapí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Soud rozhodl: Aktivista Šinágl musí Heleně Vondráčkové zaplatit za pomluvy 1 milion 200 tisíc korun
Okresní soud v Berouně v pátek rozhodl, že aktivista Jan Šinágl musí za dlouhodobé pomluvy a nerespektování předběžného opatření zaplatit částku 1 milion 200 tisíc korun zpěvačce Heleně Vondráčkové, jejímu manželovi Martinu Michalovi a jejich spolupracovníkům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Metafyzici musí vyhrát nad materialisty, jinak se svět bude ubírat satanistickou cestou. Stalin byl metafyzik. Pro PL promluvil vůdce motocyklového klubu Noční vlci
EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR Vůdce mocného ruského motorkářského klubu Noční vlci Alexander Zaldostanov alias chirurg se pro ParlamentníListy.cz na Krymu rozhovořil o vlastní filosofii. Reportér PL si připadal, že stojí před novovodobým Rasputinem, přestože toto srovnání v mnoha směrech pokulhává. První díl rozhovoru začíná, nicméně úvodu je třeba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hnutí STAN a Čisté Budějovice vytvořila koalici pro komunální volby v Českých Budějovicích
Hnutí STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ (STAN) a Čisté Budějovice dnes podepsala memorandum o spolupráci a představila programové priority. Tento týden spolu obě tato hnutí podala společnou kandidátku pro letošní komunální volby v Českých Budějovicích, která přivádí do politiky mnoho nových odborníků, zejména z akademického a podnikatelského prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
SŽDC: Cestujícím v Modřicích slouží opravená výpravní budova
Moderní podobu získalo v uplynulých měsících nádraží v Modřicích, které je důležitým přestupním uzlem integrované dopravy Jihomoravského kraje. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dnes předala symbolický klíč od opravené výpravní budovy zástupcům města. Stavební práce za přibližně 5,5 milionu korun začaly v říjnu loňského roku a trvaly do konce letošního června.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Za kritiku Hutkovy písně, v níž volal smrt na Zemana, přišel trest. Vladimír Just pranýřuje Schneidera a Hamplovou
Divadelní a mediální kritik Vladimír Just se tentokrát zaměřil na to, jak o kauze písně Jaroslava Hutky, v níž písničkář zpívá o smrti prezidenta republiky, informují právě Babišova média. Konkrétně se zaměřil na Lidové noviny, a kritikou některých, kteří zde své texty publikují, opravdu nešetřil. „Od Jana Schneidera jsem nic lepšího než kýbl odporných, zákeřných splašek nečekal. A Jana Zwyrtek Hamplová, to je ještě horší, jedna perla za druhou,“ napsal na svém blogu na severu Aktuálně.cz Just.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Lubomír Man: Amatérská okénka profesionálního zpravodajství MS v atletice
Je známou skutečností, že politici a vůbec všichni ostatní veřejní činitelé si za své zástupce nikdy nevyberou lidi chytřejší, schopnější a informovanější, než jsou oni sami. A to už z prostého pudu sebezáchovy. Ti chytřejší, schopnější a informovanější jejich zástupci by je totiž nejen zastínili, ale přirozeným během jevů a událostí by je po čase z jejich postavení i vystrnadili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Nejvyšší soud vrátil kauzu brněnského zastupitele Kratochvíla na začátek
Nejvyšší soud (NS) zrušil odsuzující rozsudky brněnských soudů v případu zastupitele Brna Tomáše Kratochvíla (zvolen za ANO) obžalovaného z krácení daně. Věc se tak vrací před městský soud, řekla dnes ČTK mluvčí městského soudu Petra Hovorková. Městský a následně krajský soud Kratochvílovi uložily podmíněný trest za krácení daně u jeho nábytkářské firmy Toka. Krajský soud mu navíc dal pokutu 200.000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Nelze šmahem házet neziskovky do jednoho pytle
Komentář na facebookovém profilu k ohlášené snaze ministryně financí Aleny Schillerové ušetřit několik miliard na podpoře neziskového sektoru
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Šéf sněmovní vyšetřovací komise k OKD vypustil jasný vzkaz. Adresován je Zdeňku Bakalovi, který odmítl předstoupit
ROZHOVOR Bakalova reakce mě nepřekvapila. Jeho argumenty považuji za nerelevantní, využiji veškeré zákonné prostředky, aby před komisi musel předstoupit, říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz předseda poslanecké vyšetřovací komise ke kauze OKD Pirát Lukáš Černohorský. Bakala je podle Černohorského „mistrem kliček“, který je „schopen najít cestu i tam, kde ji jiný hledá obtížně“. „Zdaleka jsme ještě nevyčerpali veškeré způsoby, jak pana Bakalu přimět svědčit. Pokud bude dále všechny snahy o korektní přístup sabotovat, můžeme ho nechat předvést policií,“ dodává Černohorský. „Skepse“ a „rezignace“, popsal ParlamentnímListům.cz Černohorský atmosféru, jaká teď podle něj panuje v souvislosti s kauzou OKD v hornické Ostravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Inflace v červenci byla mírně pod prognózou ČNB
Komentář ČNB ke zveřejněným údajům o vývoji inflace v červenci 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Chci pro příští rok minimální mzdu ve výši 13 760 korun
Předseda ČSSD Jan Hamáček a ministryně práce Jana Maláčová jednali o platech s předsedou ČMKOS Josefem Středulou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Filip Kopecký nastupuje na pozici ředitele rozvoje technologií Letiště Praha
Od 1. srpna 2018 působí na Letišti Praha na pozici ředitele rozvoje technologií Filip Kopecký. Na nově vytvořenou pozici na největším českém mezinárodním letišti přichází po osmi letech strávených ve společnosti ZOOT, kde zastával pozici ředitele IT a byl také členem vedení firmy. Dříve rovněž působil jako technologický ředitel ve firmách LMC, Web Design Factory či GLOSTER.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman a zubatá... Hutka vypustil nejnovější varování pro českou společnost
Jaroslav Hutka, který před časem nazpíval písničku o Miloši Zemanovi, se znovu ozývá. Má prý obavy z toho, kam se česká společnost ubírá. Stát, který vznikl po listopadu 1989, je prý možná v rozkladu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Byty jsou drahé, tak je ještě zdražíme, říká FÚ
Ministerstvo financí hodlá za pomoci nového poplatku zvýšit příjmy obcí. Podle zveřejněného záměru se nový poplatek dotkne se nejenom turistů, ale především i lidí, co si byty pronajímají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Duhový festival Prague Pride je marketinkový projekt financovaný z fondů EU
V Praze začal festival zaměřený na propagaci homosexuální tematiky. Jeho organizátoři a propagátoři poukazují na to, že homosexuálové mají mít stejná manželská práva a povinnosti jako tradiční rodina, včetně práva mít děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Lachnit: Přestaňme se strašit
"Existovaly kdysi noviny, které se jmenovaly Večerní Praha. Mezi lidmi se jim přezdívalo Pražská drbna. Pokud dneska v archivu zalistuji jejími starými výtisky, zjišťuji s překvapením, že těch drbů tam bylo velmi poskrovnu ve srovnání s dnešními médii. Oblíbený sloupek byla tehdy Černá kronika, stručný přehled tragických zpráv. Dnes je to opačně. Sotva rozsah jednoho sloupku jsou zprávy zajímavé, zbytek médií tvoří černá kronika," uvádí JUDr. Petr Lachnit, radní MČ Praha 5.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Proč jsem přijal pozici lídra na kandidátní listině ČSSD
Zájmy veřejnosti by měli hájit a problémy občanů řešit politici, kteří mají důvěru svých spoluobčanů, mají odborné a životní zkušenosti a jsou morální zárukou pro výkon veřejné funkce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Čeští vojáci jsou hrdinové, zbabělí čecháčci pokrytečtí
Jedná se o klasický dvojí metr putinovců, přítomnost ruských vojáků v Sýrii je správná, přítomnost armád NATO v Afghánistánu špatná. Přitom se se de facto jedná o shodné situace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Americké sankce bude Rusko považovat za vyhlášení obchodní války, varuje Medveděv
Americké sankce, které se dotknou ruských bankovních operací nebo devizového obchodu, budou pro Rusko znamenat vyhlášení obchodní války, uvedl ruský premiér Dmitrij Medveděv. „Moskva na americké sankce odpoví politicky i ekonomicky. Nebo dalšími prostředky, bude-li to nutné,“ dodal předseda ruské vlády. Sankce mají vstoupit v platnost 22. srpna nebo blízko tomuto datu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Podíl mladých v populaci činí dvanáct procent
ČSÚ připravil infografiku k Mezinárodnímu dni mládeže, který připadá na 12. srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Vildumetzová: Jesle v Krajském dětském domově v Karlových Varech by měly začít fungovat už v říjnu
Komentář na facebookovém profilu k otevření jeslí v karlovarském dětském domově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Masakr civilistů v Jemenu. Spojenecké síly v čele se Saúdskou Arábií při bombardování zabíjely i děti
V Jemenu došlo k masakru. Letouny spojeneckých síl vedené Saúdskou Arábií, které bojují proti zdejším povstalcům, zasáhly v provincii Saada zdejší trh a autobus. Zemřely desítky lidí, včetně dětí. Informace přinesla agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Lesy ČR zahájily nejrozsáhlejší obnovu rašeliniště v Krušných horách
Přirozenou tvorbu rašeliny obnovují Lesy České republiky na 66 hektarech Perninského rašeliniště v Krušných horách při silnici z Perninku do Abertam. Krajina tak opět zadrží vodu a vrátí se i typická vegetace a živočichové. Projekt za 7,7 milionů korun spolufinancovaný Evropskou unií začal 1. srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Lachnit: Přestaňme se strašit
"Existovaly kdysi noviny, které se jmenovaly Večerní Praha. Mezi lidmi se jim přezdívalo Pražská drbna. Pokud dneska v archivu zalistuji jejími starými výtisky, zjišťuji s překvapením, že těch drbů tam bylo velmi poskrovnu ve srovnání s dnešními médii. Oblíbený sloupek byla tehdy Černá kronika, stručný přehled tragických zpráv. Dnes je to opačně. Sotva rozsah jednoho sloupku jsou zprávy zajímavé, zbytek médií tvoří černá kronika," uvádí JUDr. Petr Lachnit, radní MČ Praha 5.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Firma, která měla na obraně na starosti úklid, se prý podílela na mnohamilionových daňových únicích. Vyplavalo také jméno podnikatele Kočky
Koncem měsíce června pozatýkali detektivové Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) celkem devětadvacet lidí kvůli krácení daní v hodnotě přes sto třicet milionů korun. Mezi firmami, které se do podvodného řetězce sloužícího ke krácení daní zapojily, byla podle zjištění MF Dnes i společnost, která provádí úklidové práce v objektech Ministerstva obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Vadí nebo nevadí?
Panu Matěji Rupertovi toto léto zřejmě nesvědčí, z horka má zřejmě přiliš přehřátý organismus (pokud to není stav trvalý), protože napsat, resp. kritizovat tuto naprosto nezávadnou, běžnou, lidskou a civilizovanou fotografii bývalého prezidenta Václava Klause, je naprostý kolaps úsudku a logiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Plavby Olomouc: Festival Řeka má duši startuje už za týden
Festival Řeka má duši, který v Olomouci již třetím rokem pořádají Plavby Olomouc, vás zve na hudební koncerty, elektronik DJ`s a vyvrcholení festivalu v podobě audiovizuální show, kombinující divadelně taneční prvky se site specific a autorskou hudbou, v podání celorepublikově významných umělců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Švarcbek (KSČM): Jak to vidí občané v Holýšově
Jak to vidí občané v Holýšově. Proč nechodí k volbám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Policie se kvůli sportovním dotacím zajímá o Sobotku a Faltýnka. Kauza pokračuje
Podle informací páteční MF Dnes policie dál rozplétá možné podvody s přidělováním dotací na sport, na které se přišlo v době, kdy Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR vedla současná poslankyně za ČSSD Kateřina Valachová. Policisté jí prý vyslýchali 11 hodin. A hodně se zajímali i o expremiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Dřívější splacení dluhů umožní přípravu nových investic
Celkem 100 milionů korun letos Liberecký kraj umoří z úvěru na komplexní revitalizaci mostů na silnicích II. a III. třídy na svém území.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Hamáček, Maláčová a Středula budou dnes jednat o růstu platů
Vicepremiér Jan Hamáček, ministryně práce Jana Maláčová (oba ČSSD) a předák odborové konfederace Josef Středula budou dnes spolu jednat o růstu platů ve veřejném sektoru. Odbory požadují zvednutí platových tarifů o deset procent všem pracovníkům. Hamáček i Maláčová už dřív řekli, že odborářský požadavek podporují. Návrh rozpočtu na příští rok počítá se zvýšením sumy na platy o šest procent a u učitelů o 15 procent. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) by se nemělo přidávat plošně, ale víc by si měli přilepšit pedagogové a špatně placené profese.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 06:35, zobrazit podobné
dTest: Plnotučné hořčice obsahují méně éček než za totality
Tučná, masitá nebo nevýrazná jídla jsou rázem pikantnější, když se k nim přidá hořčice. K její výrobě nejsou konzervanty nutné, přesto je někteří výrobci přidávají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Tommy Robinson se nemusí bát ani justice, ani muslimských spoluvězňů. Toto ještě před jeho propuštěním napsal britský velvyslanec
V České republice vyvolal velký rozruch proces britské justice s aktivistou Tommym Robinsonem kvůli tomu, že informoval o soudním procesu s gangem pákistánských pedofilů. Britská ambasáda ale ještě před jeho propuštěním u odvolacího soudu vzkázala, že v Británii má každý vězeň stejná práva a nemusí se bát násilí ze strany spoluvězňů. Stalo se tak v odpovědi na dopis, který napsal na Robinsonovu podporu předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek: Dialog se soudci při přípravě předpisů je nutný
Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek navštívil Nejvyšší soud a Nejvyšší správní soud v Brně, kde s předsedy obou institucí řešil například novelu zákona o soudech a soudcích, fungování správního soudnictví a priority justice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Bezecný (KDU-ČSL): Jak daleko je z Harare do Židenic?
V Zimbabwe je po volbách. Mugabe volil opozici, ZANU PF nadbíhá bílým farmářům. Zázrak? My se zatím na volby připravujeme. Byť teritoriálně vzdáleni, volební skutečnosti ukazují na překvapivou blízkost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist