Oficiální zpravodajská média

ČSSD: Stojíme na straně odborů
Stojíme na straně odborů a ve vládě se postavíme za plošný růst platů ve veřejné sféře o deset procent
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Celní správa: Další nezdaněné cigarety na dálnici
Více než 16 000 nezdaněných cigaret zajistili jihomoravští celníci při rutinní kontrole vozidel na dálnici D2 v blízkosti státní hranice se Slovenskem. Dluh na cle a daních přesáhl 70 000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
USA chystají „arabské NATO“. To nedopadne dobře, varuje Hynek Kmoníček
„Americká administrativa přišla s myšlenkou vytvořit ‚arabské NATO‘, které by slučovalo sunnitské země okolo Saúdské Arábie proti Íránu. Už jednou k podobnému pokusu došlo, a dopadlo to bídně,“ popisuje ve svém komentáři pro MF Dnes Hynek Kmoníček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Publicista pro Respekt popsal svou „osvětovou“ cestu za školáky: Vzali jsme si Okamurův článek a diskutovali
Část české politické scény tvrdí, že některé neziskové organizace – např. Člověk v tísni – údajně vymývají mozek žákům a studentům. Ale jak takové „vymývání mozků“ opravdu vypadá a jak se skrze něj dá „zbohatnout“? Podívejte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zahradil (ODS): To musí být nějaký omyl
Europoslanec ODS komentuje na facebookovém profilu, co všechno se o sobě na sociální síti dozvěděl
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Centrum kyberobrany představilo svou strategii do roku 2022
Nastavení právního rámce, vybudování infrastruktury a schopností pro obranu Česka v kyberprostoru patří mezi priority vznikajícího útvaru, který má pod hlavičkou Vojenského zpravodajství na starosti kybernetickou obranu. Vyplývá to z veřejné části strategie Národního centra kybernetických operací (NCKO) do roku 2022, kterou zveřejnila na svém webu armáda. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Erdogan prý nejspíš bude potřebovat pomoc Alláha. Hrozí mu bouře kvůli hospodářské situaci
Matematik Marian Kechlibar se zamýšlí nad situací v zemi půlměsíce. Turecká ekonomika má problémy a turecká lira prudce oslabuje. Nepomáhá ani ujišťování prezidenta Recepa Erdogana, že vláda připraví plán záchrany. Erdogana, který nedávno vyhrál volby v nově nastoleném prezidentském systému, tak zřejmě čekají perné chvíle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
V Maďarsku už nebude možné studovat genderová studia. Podle vlády nepřinášejí nic pozitivního
Vláda maďarského premiéra Viktora Orbána zakročila proti akademikům, přesněji řečeno proti studentům oboru Gender Studies – oboru, který se věnuje kulturním rozdílům mezi muži a ženami. Tyto obory mají být brzy uzavřeny. Kabinet Viktora Orbána je totiž považuje za zbytečné nebo dokonce společensky nebezpečné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Koalice TOP 09, KDU-ČSL a STAN jde v Ústí nad Labem společně do voleb
Do říjnových komunálních voleb v Ústí nad Labem jdou společně TOP 09, KDU-ČSL a STAN. Koaliční kandidátku postavily strany nejen na magistrát, ale i do všech městských částí. Cílem tohoto spojení je nabídnout voličům jednak zajímavé osobnosti, dobrý program, ale také spojit sílu stran s hodnotami, které jim jsou blízké.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Trestně stíhaný může tvrdit cokoliv
Komentář na facebookovém profilu k rozhovoru se soudcem Ivanem Eichlerem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
V GIBS prý létaly miliony. Až 27 jich mělo zmizet bokem
Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) má problém. Podle kontrolorů totiž nezákonně posílala peníze na jiný účet. Celkem si tak měla ulít bokem až 27 milionů korun. Píše to server Lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
TOP 09 a Studenti: Nejen Hradiště do světa ale i svět do Hradiště
TOP 09 s podporou Studentů a nezávislých kandidátů podala svou kandidátku v Uherském Hradišti. Lídrem kandidátní listiny je socioložka a předsedkyně místní organizace TOP 09 Zuzana Vandame, která do voleb kandidátku povede společně se studentem Adamem Jaškem ze sdružení Studenti pro Hradiště. Ve volbách se chtějí soustředit na propojování generací a zlepšování mezilidských vztahů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Nápad ministra Tomana je pro Česko likvidační
Jinak jeho vyjádření, že naše země by měla dovážet pouze potraviny, které sama neprodukuje, nelze chápat. Takové snahy jsou neskutečně hloupé a jejich výsledkem by akorát byl krach naší ekonomiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Zelení kandidují po celém Jihomoravském kraji
V Brně a dalších devíti jihomoravských obcích letos zasáhnou do voleb Zelení. Většinou se budou o hlasy voličů ucházet ve spojení s místními nezávislými osobnostmi a spolky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Začala předvolební kampaň, takže vypuklo zcela mimořádné šílenství. Klus ve stopách Šiklové a Svěráka, trucspolek plivající na Gotta. Petr Žantovský vysvětluje, co tyto lidi spojuje
TÝDEN V MÉDIÍCH Společným znakem všech témat, která se objevují v nejnovějším přehledu mediálních zajímavostí uplynulého týdne, je vzrůstání nenávisti a neporozumění mezi skupinami lidí. Jako první příklad uvádí Petr Žantovský iniciativu zpěváka Tomáše Kluse, jenž jde ve stopách Jiřiny Šiklové a Zdeňka Svěráka, kteří také vždy vyrazili před volbami špinit jednoho a adorovat druhého. Ze stejného soudku je i aktivita Asociace spisovatelů namířená proti Karlu Gottovi, nebo bývalého novináře BBC horujícího proti vyváženosti v médiích, ale také volání akademika po tom, aby někteří nemohli vstoupit do diskuse.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Odpusťte si tyhle kecy. Vážně chcete, aby ČR skončila s obviněním z válečných zločinů? Zděšený Jaroslav Štefec krotí generála Opatu, který vyhlásil „pomstu teroristům“
Expert v otázkách obrany Jaroslav Štefec se na svém facebooku ohradil proti slovům, jež zazněla v médiích z nejvyšších míst velení Armády ČR poté, co v Afghánistánu padli tři mladí čeští vojáci – a sice, že za padlé vojáky je třeba se pomstít. „Tohle je těžce za hranou, politické kecy o ‚mírové misi‘ si odpusťte, to samé i plky o ‚pohánění před soud‘,“ napsal na sociální síti Štefec. A dodal, že by se nerad za pár let dožil toho, že Česká republika bude čelit obvinění z válečných zločinů, spáchaných ve jménu „pomsty za mrtvé“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk na návštěvě Českého Krumlova a Rožnova pod Radhoštěm
Antonín Staněk navštívil v sobotu 11. srpna 2018 s generální ředitelkou Národního památkového ústavu Naděždou Goryczkovou Český Krumlov, který patří mezi lokality zapsané na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman říká, čeho se pokrytci bojí. Někteří jeho odpůrci dělají ostudu nám všem, lituje senátorka Emmerová
ROZHOVOR Do nových senátních voleb opět na Plzeňsku promluví Milada Emmerová. Oblíbená lékařka, docentka, jejíž motto je již léta „Chci léčit lidi i společnost“, vyjadřuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz spokojenost se současným stavem spoluvládnutí ANO a ČSSD. Vyvrací některé zákulisní povídání o exministru Milanu Chovancovi a přehnané obavy nemá ani z ODS. Co se týká prezidenta Zemana, zná jej velmi dlouho, váží se jej jako nadprůměrně inteligentního člověka a odsuzuje ty, kteří se jej snaží za každou cenu dehonestovat a tím dělají ostudu skutečně všem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zemřel „Míša“, na jehož konto přispíval celý národ
Michal Budínský, díky němuž se v 90. letech zrodilo Konto Míša, zemřel po dlouhé nemoci ve svých čtyřiceti letech. Na konto se například vybraly finanční prostředky, které umožnily nákup gama nože, jenž pak pomohl ke zlepšení života více než deseti tisícům dalších lidí s handicapem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Letošní volby - strany, kandidáti a voliči
Letošní říjnové volby (obecní i senátní) budou v jedné věci dost odlišné od těch předcházejících. Alespoň pokud jde o něktré ze stran. Přesněji o ty strany, kterým dali voliči již dvakrát žlutou kartu (před rokem a před dvěma), které (přesněji jejichž vedení a administrativa) však toto varování nebraly vážně a nevyužily ani "nápravné sjezdy", které si neúspěch vynutil, k tomu, aby řešily vnitrostranickou situaci a otevřely si perspektivu vlastní existence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Učení jazyků je základní podmínka úspěšné integrace
Komentář na facebookovém profilu k integraci migrantů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ČEZ: Ombudsmana oslovilo už 6,5 tisíce zákazníků, vyhověl 752 z nich
Ombudsman Skupiny ČEZ, který před téměř devíti lety jako první v energetickém sektoru ČR začal sloužit zákazníkům, se dosud zabýval podněty 6515 klientů. Letos ho dosud oslovilo celkem 330 zákazníků. Nejvíce podnětů historicky směřuje do oblastí smluvních záležitostí a měření odebrané elektřiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Armáda by místo Afghánistánu měla vzít šturmem mešitu na Černém mostě, vzkazuje docent Konvička. A Hutkova skladba je vrchol lidského hnoje
ROZHOVOR Skladbu Jaroslava Hutky proti prezidentovi označil za vrchol lidského hnoje. Aktivista Martin Konvička prý v životě nezažil větší srabárnu a zradu chlapství: „Ten chlap to u karmy tak podělal, že se mu stane něco strašného. Kdybych byl věřící člověk, modlil bych se za duši Jaroslava Hutky,“ uvedl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz s tím, že o negativech Miloše Zemana by mohl mluvit hodinu, ale podobná píseň je odpornost. Hrdinství nevidí ani v kroku zpěváka Tomáše Kluse, který vyvolal bojkot proti premiéru Andreji Babišovi. Respekt a úctu naopak vyjádřil zemřelým českým vojákům v Afghánistánu a pomyslné „fuj“ udělil politice Severoatlantické aliance posledních patnácti let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Středula pohrozil Babišovi protesty. Na své straně má Hamáčka
Platy ve veřejném sektoru jsou stále tématem rozhovorů mezi premiérem Andrejem Babišem (ANO) a odboráři. Jejich šéf Josef Středula, jenž poskytl rozhovor serveru Info.cz, stále věří, že jednání přijdou a protesty tak nebudou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Račok: Vlastizrada suverenity České republiky
Vlastizrada suverenity České republiky. Je to odvážné tvrzení, nebo jen mylná představa. Domnívám se, že ne. Tak tedy od začátku, nebo počátku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Americké sankce zaskočily rubl, který spadl na dvouletá minima
Pád ruského rublu je jen dalším důkazem toho, že na rozvíjejících se trzích přituhuje. Po uvalení nových amerických sankcí (v reakci na britskou kauzu “novičok”) se rubl propadl na nejslabší úrovně za poslední dva roky a zdá se, že výprodeje nemusí být u konce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
MMR pořádá na Zemi živitelce seminář o budoucnosti venkova
Ministerstvo pro místní rozvoj v pátek 24. 8. opět pořádá v rámci veletrhu Země živitelka 2018 v Českých Budějovicích půldenní odborný seminář. Hlavním tématem letošního 45. ročníku agrosalónu je „100 let českého zemědělství“. MMR se v semináři „Podpora obnovy a rozvoje venkova v ČR“ nejen ohlédne do minulosti, ale zaměří se především do blízké budoucnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ať žije queer komunismus! Sledujte VIDEO, jak Prahou procházejí menšiny
V sobotu po poledni odstartoval další pochod hrdosti sexuálních menšin. Pochodu se účastní desítky tisíc lidí a jako každý rok v něm provokují křiklavými kostýmy a hesly. Jeden z transparentů volá např. po konci kapitalismu a začátku „plně automatizovaného queer komunismu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Co slíbíme voličům, to plníme
Komentář na facebookovém profilu k navrženým změnám daňového systému
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Série politických písní pokračuje. Po Hutkovi a Klusovi perlí tvůrce „Ruského švába“
Pitomio není český vlastenec. To zaznívá opakovaně v písni Quida MC, jenž se rozhodl dát šéfovi SPD Tomio Okamurovi co proto...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): A máme tady opět festival všemožných zvrhlostí Prague Pride
Další ročník festivalu Prague Pride je tady a všichni máme před očima obrázky z průvodů, které jsou propagací neskutečných nechutností. A to vše s finanční podporou z veřejných rozpočtů EU, státu a neziskovek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Velký úspěch české diplomacie
Komentář na facebookovém profilu k propuštění humanitárních pracovníků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Letci navrhují povýšit kosmonauta Remka na generála. Bude to složitější, musí rozhodnout Metnar
Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) dostal od Českého svazu letectví žádost na povýšení kosmonauta Vladimíra Remka a Oldřicha Pelčáka, který s ním absolvoval přípravu k letu do kosmu, do generálské hodnosti. Zákony ohledně povyšování ale pamatují hlavně na válečné veterány či vojáky v aktivní službě, kterými Remek ani Pelčák nejsou. Metnar tak nyní musí rozhodnout, zda je přesto navrhne na povýšení. Uvedl to dnes server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
H-System byl v devadesátých letech standard, ne výjimka. Ekonom připomněl děsivé věci, o kterých se nemluví
Ekonom Petr Gočev představil na webu A2larm.cz svůj pohled na kauzu H-System. Podle něj se nejedná o žádný křiklavý exces, naopak bohužel spíše o standard českého polistopadového vývoje, zejména devadesátých let. Proto by uvítal, kdyby sledovaný případ přinesl systémové změny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Veterinární kontrola odhalila více než půl tuny prošlých potravin
Státní veterinární správa provedla na základě podnětu od Policie České republiky spolu s policisty kontrolu u provozovatele potravinářského podniku na Kladensku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Holywood utržený ze řetězu: Močení, exkrementy a dokonce krumpáč na Trumpa
Z chodníku slávy v Hollywoodu má zmizet hvězda věnovaná americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi. O tom, jak ji Američané chodí ničit s krumpáčem i sbíječkou, píše MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Koupání u vodní elektrárny v Ivančicích je zakázané, hrozí úraz
Součástí malé vodní elektrárny (MVE) Ivančice na řece Jihlavě je betonový výtokový objekt. V jeho prostoru i přes přísný zákaz vstupu dochází ke koupání dětí staršího věku. Upozorňujeme, že koupání a skákání do vody v tomto prostoru je zakázané.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Žádné zestátňování studní nebude. Ministerstvo zemědělství vyvrací fámu
Že chce Ministerstvo zemědělství zestátnit studny? Ne, to je nesmysl, vyvrací fámu samotný resort pro server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Útok spisovatelů na Karla Gotta byl úplně zbytečný. Jeho koncert v Lipsku se nekoná
Zpěvák Karel Gott se dostal na paškál Asociace spisovatelů. Protestují proti jeho říjnovému vystoupení v rámci Roku české kultury v Lipsku. Koncert se však nekoná. O případu píše MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Klub svobodných matek: Třetina samoživitelek má příjmy pod deset tisíc korun, ovoce a zeleninu zvládne kupovat jen každá čtvrtá
Průměrný měsíční příjem matek samoživitelek se pohybuje od 10 do 20 tisíc korun, výživné na dítě dostává každá druhá. Většinou se starají o 1 nebo 2 děti a za rozpadem vztahu stály rozdílné pohledy na rodinu a životní styl partnerů, jejich nevěra, alkohol nebo domácí násilí. Finanční situace umožňuje pravidelně nakupovat ovoce a zeleninu nebo platit dětem zájmové kroužky ve školce či ve škole jen každé čtvrté matce samoživitelce. Data vyplývají z průzkumu, který zrealizovaly nezisková organizace Klub svobodných matek a společnost EMCO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Ideálem ODS je vícerychlostní EU
Komentář na facebookovém profilu k EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Profesionální hasiči se představí na Pyrocaru
Hasičský záchranný sbor ČR se zúčastní ve dnech 17. a 18. srpna 2018 největšího setkání požárních automobilů, jejich řidičů, strojníků a osádek – akce Pyrocar 2018. Záštitu nad přehlídkou současné techniky hasičů a veletrhem hasičské a záchranářské techniky převzal generální ředitel HZS ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba. Letošní, již pátý ročník, je věnován stému výročí vzniku československého státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Nepřizpůsobivá lůza vám ještě ukáže, hrozí Jandourek. A dcera Břetislava Rychlíka se přidala
Pozoruhodné zamyšlení nad nepřizpůsobivými obyvateli Mostu přinesl redaktor webu Forum24.cz Jan Jandourek. Sepsal jej v reakci na nápad jedné komunální kandidátky, přimět nepřízpůsobivé k vystěhování mimo město. A v nápadech na řešení se přidala ze studia Českého rozhlasu i Apolena Rychlíková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Merkelová se objevila ve Španělsku. A pronesla, že migranti jsou problém všech zemí EU
Migranti a jejich rozmísťování jsou podle německé kancléřky Angely Merkelové problémem všech zemí Evropské unie, nejen států podél Středozemního moře. Jeho řešení tak vidí ve vzájemné spolupráci všech států EU. Šéfka německé vlády to sdělila po neformální schůzce se španělským premiérem Pedrem Sánchezem na jihu Španělska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Vojáci, kteří se vrátili z mise v Iráku, drželi minutu ticha za padlé kolegy
Vojáci, kteří se ve čtvrtek 9. srpna vrátili z mise v Iráku, uctili po příletu na letiště Praha – Ruzyně památku svých padlých kolegů v Afghánistánu minutou ticha. Příslušníky 5. leteckého poradního týmu, 1. výcvikové jednotky chemického vojska a 2. výcvikové jednotky Vojenské policie přivítal zástupce ředitele Společného operačního centra MO brigádní generál Štefan Muránský a velitel Velitelství Vojenské policie Tábor Roman Bis.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Václav Husák: Ženy nás, muže, sexuálně obtěžují
Pro pořádek však musím přiznat, že ne všechny a ne vždy. Ale je toho obtěžování opravdu hodně. A to ani nezmíním případnou návštěvu koupaliště, kde ženskou prdelku často „zdobí“ jen uzoučký proužek textilu, mnohdy dokonce prakticky neviditelný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Krkoška (ANO): Návštěvnost Severní Moravy a Slezska roste nejvíc ze všech krajů
Druhé čtvrtletí letošního roku bylo pro Moravskoslezský kraj z pohledu cestovního ruchu velmi úspěšné. S meziročním nárůstem o 10,5 procenta se stal regionem s nejvyšším meziročním přírůstkem návštěvníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Plzeňský kraj: 14. nejnavštěvovanějším turistickým cílem ČR je Zoo Plzeň
Zoologická a botanická zahrada města Plzně je 14. nejnavštěvovanějším turistickým cílem České republiky za rok 2017, kdy ji navštívilo 452,8 tisíc návštěvníků, což je nárůst o 2,6 procenta oproti roku 2016. V TOP50 nejnavštěvovanějších destinací Česka je plzeňská zoo jediným zástupcem z Plzeňského kraje. Dinopark Plzeň se umístil na desátém místě mezi zábavnými turistickými cíli České republiky s počtem návštěvníků 181 tisíc za rok 2017. Data zveřejnila na svých webových stránkách agentura CzechTourism.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Neziskovky přežily Klause a přežijí i Babiše. To proto, že jsou postavené na idealismu, vysvětluje politolog Jelínek. Jsou svobodomyslné, a proto jsou terčem
ROZHOVOR Plán ušetřit tři miliardy korun na neziskových organizacích je podle politologa Lukáše Jelínka ze strany Andreje Babiše a hnutí ANO snahou eliminovat prostor, který není zrovna přátelský ať už k hnutí ANO, ke komunistické straně nebo k proudům, které jsou jim blízké. „Zárodek nedůvěry v neziskové organizace je v tom, že to prostředí je volnomyšlenkářské, svobodomyslné, otevřené, že se neocitá v nějakých národních, kulturních nebo náboženských škatulkách,“ vysvětlil politolog. Větší kontrolu by uvítal v oblasti neziskového sektoru, kam teče nejvíc peněz a kde se utrácí nehospodárně, a to je sport.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Volně žijící zvířata strádají žízní i hladem
Tropické teploty, které v posledních týdnech zažíváme na celém území České republiky, přinášejí řadu komplikací nejen pro lidi, ale také pro zeleň a volně žijící živočichy. S extrémními teplotami a nedostatkem srážek totiž přichází další soupeř, se kterým se musíme vypořádat: sucho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Malá změnila přístup vysokých škol. Chtějí i zpětně kontrolovat diplomky svých absolventů
Druhá vláda Andreje Babiše (ANO) přišla krátce po svém zrodu hned o dva ministry. Bývalé ministryni spravedlnosti za hnutí ANO Taťáně Malé politicky zlomilo vaz, že ve své vysokoškolské práci opisovala z cizích zdrojů a text vydávala za svůj. S týmž problémem se potýkal i exministr práce a sociálních věcí Petr Krčál (ČSSD). Možná právě tyto dvě aféry přiměly vysoké školy, aby překontrolovaly i další absolventské práce. Na co asi přijdou?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Fake news neznamená nic, je to jen klacek na oponenty. Demokracii bychom neměli bránit demagogií, vzkazuje novinář
Novinář Joshua Habgood-Cote na serveru The Conversation varuje před přílišným používáním termínu „fake news“. Každý si pod tímto termínem představuje něco jiného a podle žurnalisty je to vlastně prázdný pojem, který lze snadno zneužít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Pro zákaz islámského zahalování na veřejnosti připravujeme zákon
Komentář na facebookovém profilu k zahalování na veřejnosti
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
CzechTourism uspořádal s rakouskými kolegy vůbec první drive trip
O propagaci cestování po České republice a širším regionu v pronajatém autě usiluje v Soulu zahraniční zastoupení agentury CzechTourism Korea. Ve spolupráci s Qatar Airways, českými regiony a s rakouskými partnery z Vienna Tourism Board a Salzburg City Tourism zorganizovalo první inspekční „drive trip“, určený pro korejské agenty cestovních kanceláří a bloggery.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
V Rumunsku se demonstruje proti korupci ve vládě. Policie to rozhání slzným plynem
V ulicích rumunského hlavního města Bukurešti tekla krev. V pátek tu začali lidé demonstrovat proti levicové vádě sociálních demokratů (PSD). Protestující vládě vyčítají, že nebojuje s korupcí. Policie nasadila proti demonstrantům vodní děla a slzný plyn. Řada demonstrantů po zásahu bezpečnostních složek musela vyhledat lékařské ošetření. Informuje o tom agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Díky ÚZSVM je opravována zanedbaná administrativní budova v centru Náchoda
Administrativní budovu v Krámské ulici v Náchodě, kterou Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových převzal v únoru 2017 od Zdravotního ústavu Ústí nad Labem ve značně zanedbaném technickém stavu, dostává postupně dílčími opravami podstatně vlídnější vzhled.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Takové pako jsme snad nikdy neměli
Koho to neotravuje a sem tam si přečte něco, co vyplodím, samozřejmě ví, že také dovedu být ostrý. Ale zároveň platí, že se v tom sadisticky nijak zvlášť nerochním. Jde mi, a všem by nám mělo jít, o podstatu problémů, nikoliv jen o emocionální výkřiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Lékař a vyzyvatel Gabala a Hilšera: Zdravotnictví je apolitické. Kde má nemocnici v rukou stát, je znát, že se moc dobře nestará
ROZHOVOR Ovlivnit a zlepšit lze něco jen tehdy, když je člověk etablován v nějaké struktuře. Tím zdůvodňuje kardiolog Roman Kerekeš, proč se rozhodl kandidovat do Senátu. Za nejdůležitější problém ve zdravotnictví, na které se chce soustředit, považuje efektivitu, která se dá podle něj zvýšit tím, že správní lidé budou využíváni správným způsobem, a ne zahlceni administrativou. Je přesvědčen o tom, že je třeba změnit přístup ke zdravotnictví, protože lidé mají mnohdy pocit, že si mohou dělat, co chtějí, ale svým nezodpovědným přístupem například k preventivním prohlídkám sami snižují efektivitu zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
FN Brno: Alergologie slaví 25 let od založení
Alergologická ambulance byla založena před 25 lety (1.8.1993) při tehdy III.interní (dnes gastroenterologické klinice) FN Brno v rámci koncepce vzniku dalších ambulancí s interním zaměřením (endokrinologie, diabetologie, dietologie…).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Lesnický projekt Adjunktem na léto pokračuje
Celkem 60 studentů středních a vysokých lesnických škol od června využilo letošní nabídku Lesů České republiky a stalo se letními adjunkty. Kromě nich navíc na třiceti kalamitních lesních správách krátkodobě působí 30 dalších mladých lesníků. Studentská pracovní nabídka platí do konce září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jiří Dolejš se postavil na obranu neziskovek: Útočí na ně populisté
Komunistický poslanec Jiří Dolejš se ve svém komentáři pro server DenikReferendum.cz vyjádřil k neziskovým organizacím. Současné tažení proti nim je podle něj projevem neúcty k dobrovolnické práci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Financování sportu by mělo být samostatnou kapitolou státního rozpočtu
Slovácký senátor komentuje na facebookovém profilu financování sportu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Turecko padá do měnové krize. Pivo sice pro Čechy zlevnilo, může mít ale závažný geopolitický přesah
Světové finanční trhy svírá nová akutní hrozba. Turecko. Země nezadržitelně míří do měnové krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Policista odmítl úplatek 384 milionů. Měl za něj předat harddisk s bitcoiny
Ani 384 milionů korun nepřesvědčilo policistu, aby přijal takovýto úplatek. Případem se začal zabývat Městský soud v Brně. Peníze muži zákona slíbili hackeři, kteří po něm chtěli zpět zabavený harddisk. Tvrdili totiž, že na něm je 3200 virtuální měny bitcoinů. Informaci přinesl server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Takto lidem berou moc, ukazuje sociolog Bednář. Systém je navenek demokratický, ale ve skutečnosti vládnou byrokraté
ROZHOVOR „Aby mohl vládnout lid, musí být vláda dostatečně jednoduchá.“ Snížit počet voleb! Zrušit Senát a krajská zastupitelstva. Firemní sociolog Vojtěch Bednář varuje, že jsou dvě cesty, jak lidem vzít moc. První: otevřená diktatura a druhá, sofistikovanější. „Tou cestou je vytvoření navenek demokratického, ale přitom extrémně složitého systému, který po lidech vyžaduje spoluúčast, ale v němž se nikdo nevyzná. Víte, jaké pravomoci má reálně váš europoslanec? Váš krajský zastupitel?“ Podle Bednáře změna přijde „jako součást větší společenské změny“. „Kdybych si měl tipnout, pak tou změnou bude nějaká forma dezintegrace Evropské unie,“ předpokládá. A že už teď slyšíme křik o ohrožení demokracie? „Irelevantní.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj připravuje novou jízdárnu pro školu v Kladrubech
Pardubický kraj pokročil v záměru vybudovat v areálu Střední školy chovu koní a jezdectví v Kladrubech nad Labem novou jízdárnu. Členové Rady Pardubického kraje schválili dodavatele projektové dokumentace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Ministrovy první kroky
Pro začátky nového ministra spravedlnosti Jana Kněžínka je příznačný překvapivý nezájem skandalistů. Netuším, zda Babišovo bleskové „vytažení z klobouku“ veřejnosti neznámého úředníka překvapilo natolik pochybné snaživce, že ani nerozcupovali jeho diplomovou práci, ani nenašli jinou záminku ke kamenování, či zda se za jeho zjevovou nenápadností skutečně skrývá trapný nedostatek slabin, použitelných k pohanění (tato alternativa by byla skvělá). Nebo má snad malou přitažlivost pro presstituty, nejsa žena?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Z Prahy vyjede parní vlak, připomene Masarykovu cestu do Lán
Z pražského hlavního nádraží dnes na oslavu 100 let od vzniku Československa vyjede do Lán zvláštní vlak v čele s lokomotivou zvanou Šlechtična. Jízda připomene prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka, který 11. srpna 1921 přijel poprvé k pobytu na lánský zámek. Vlak vyrazí z nádraží v 8:54. Pro návštěvníky je připraven kulturní program a otevřeno bude také Muzeum T. G. Masaryka v Lánech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Expert z ODS varoval před plány ČSSD na desetiprocentní narůst platů. Takto to prý může dopadnout
Ekonomický expert ODS Jan Skopeček hovořil v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu Českého rozhlasu mimo jiné o tom, jak ODS chce zrušit superhrubou mzdu, kterou před deseti lety zavedla. Také hovořil o zrušení solidární daně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Bude dost blbé, když tohle poslanci schválí. Ze všeho násilí budou obviňováni muži a chlapci a budou převychováváni. Přes 70 procent případů HIV šíří homosexuálové. Obránkyně rodiny varuje
ROZHOVOR „Jakékoliv násilí je hodné odsouzení, jenže Istanbulská úmluva označuje i násilníky a vlastně říká, že všechno násilí je genderově podmíněné a viní z něj všechny muže a chlapce a vyzývá k jejich převýchově. Být mužem a číst to, tak se teď leknu a zarazím se. Istanbulská úmluva bojuje proti genderově podmíněnému násilí na ženách,“ říká předsedkyně Aliance pro rodinu Jana Jochová, která varuje i před manželstvím homosexuálů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Česká vláda objevila, jak zázračně vypěstovat peníze
Rozmohlo se nám tu těch nešvarů už nějak moc. Jednomu z nich se říká socialismus. Máme s ním sice dost zkušeností, ale zdá se, že paměť už mnohým neslouží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic upozorňuje na uzavření silnice I/3 v úseku Ševětín - Borek
Z důvodu pokračující výstavby dálnice D3 v úseku Ševětín - Borek je na 14 dní uzavřena silnice I/3 a převedena doprava na objízdnou trasu po silnici II/603. Uzavírka komunikace potrvá do 21. srpna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): Příroda v nesnázích
Nechtějí toleranci, ale respekt. Respekt si ovšem budujete svými činy, ne tím, s kým spíte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 06:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist