Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2020
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.939x, což odpovídá cca 153.353-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Buzeranti, táhněte! S národem jděte do pr*ele. FOTO VIDEO „ozdob“ letošní Prague Pride. A co následovalo?
V sobotu po poledni odstartoval další pochod hrdosti sexuálních menšin. Pochodu se účastnily desítky tisíc lidí a jako každý rok v něm provokovaly křiklavými kostýmy a hesly. Zatímco většina účastníků Prague Pride přišla dát najevo svou sexuální orientaci nebo vyjádřit podporu sexuálním menšinám, některé skupinky svou účast pojaly jinak. Vynikla mezi nimi skupinka demonstrantů Socialistické solidarity, která se účastnila přímo průvodu, a dále pravicový radikál Pavel Matějný s hrstkou svých přívrženců. Na sociálních sítích se objevilo množství obrazového materiálu i ohlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Okleštěk: Hejtmanství podpoří rozvoj chytrých měst
Hejtmanství bude jedním z partnerů memoranda o aktivitách v oblasti Smart City. Koncept takzvaných chytrých měst má za cíl rozvoj moderních technologií v celém Olomouckém kraji s důrazem na město Přerov. Do projektu se kromě tamní radnice a Smart City Clusteru zapojí i přerovská vysoká škola logistiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Neziskovky? Andrej Babiš odhalil, kdo se má třást
Premiér Andrej Babiš, jenž je zároveň lídrem hnutí ANO, se ve svém pravidelném týdenním shrnutí na facebookovém profilu vyjádřil zejména k lídrovi pražské kandidátky v komunálních volbách Petru Stuchlíkovi. Ale také k neziskovým organizacím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Předseda Asociace spisovatelů: Spojovat Gotta s českou literaturou je nesmysl. Včelka Mája a Krteček nemohou být kulturními ambasadory dospělého světa
Mediální kontroverzi vzbudil odpor skupiny umělců a literátů vůči účasti Karla Gotta v rámci akce „Rok české kultury“ na knižním veletrhu v saském Lipsku příští rok. Proti účasti Gotta vznikla mimo jiné i petice, kterou svým podpisem podpořila i řada známých jmen. Důvody vzniku onoho dokumentu pro ParlamentníListy.cz nyní osvětluje předseda Asociace spisovatelů Václav Kahuda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Robert Vinogradov: Likvidace fakultních nemocnic?
Připravované změny, přeměny fakultních nemocnic na univerzitní nemocnice definitivně rozbijí náš úspěšný prvorepublikový zdravotnický systém, který i komunisté respektovali a zdokonalovali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Šílený gruzínský útok, který pak s Putinem narychlo urovnával Sarkozy. Právě před deseti lety proběhla „Saakašviliho válka“
V srpnu tohoto roku si připomínáme celou řadu výročí. 21. srpen je důležitý pro Českou republiku. Ten den uplyne padesát let od chvíle, kdy na půdu tehdejšího Československa vjel první okupační tank. Sovětský okupační tank. Gruzie si také připomíná jedno výročí, tentokrát spojené s Ruskem - s nástupnickým státem po Sovětském svazu. Ruský prezident Vladimir Putin tehdy podle textu komentátora Pavla P. Kopeckého pro server časopisu Refex ukázal, jak se hodlá chovat ke svým nejbližším sousedům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Útok na Lucii Bílou kvůli Alexandrovcům. Spisovatelka do něj zamíchala i Václava Havla za mřížemi
Spisovatelka a moderátorka Anna Vodrážková se v komentáři uveřejněném na blogu serveru Aktuálně.cz obula do veřejnoprávního Českého rozhlasu. Nebylo to však kvůli zvláštní kauze zvané „porno v rádiu", která v horkých letních dnech proletěla Českem, ale kvůli Lucii Bílé a ruskému armádnímu sboru Alexandrovců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Campbell: Na cestě k finále
Jeví se mi jako ironie osudu, když 9. 8. 2018 byly vyhlášeny ze strany USA nové a víceúrovňové sankce proti Ruské federaci s osobními přívlastky a přídavky na prezidenta Putina a jeho okolí. Prezident Putin byl přesně na den před 19 roky (9. 8. 1999) jmenován prezidentem Jelcinem předsedou vlády. Příspěvek je odpovědí na otázky čtenářů a osob, které mají zájem o jiné hodnocení současné situace ve světě, než které nabízí oficiální veřejně-právní media.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán ocenil velitele zásahové jednotky dobrovolných hasičů
Pavel Macháček šestnáct let velel zásahové jednotce chlumeckých dobrovolných hasičů. Díky jeho obětavé práci bylo zachráněno nepočítaně lidských životů a mnoho movitého i nemovitého majetku během zásahů u dopravních nehod a požárů. Hejtman Jiří Štěpán jej v sobotu ocenil Pamětní medailí hejtmana Královéhradeckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Chtěl bych vyvrátit jednu lež
Komentář na facebookovém profilu k financování neziskovek
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Státní plavební správa: Obnovení plavby na toku Labe v Nymburce
Přesně po dvou měsících byla obnovena plavba na Labi v Nymburce profilem, kde dříve tok překračovala lávka pro pěší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Na shledanou, pane Poche. Poslední rozhovor prý definitivně odstřelil jeho šance na funkci ministra
Rozhovor, který poskytl Právu sociální demokrat Miroslav Poche, zaujal komentátora Bohumila Pečinku. Nejenže v něm poprvé souvisle vyjádřil své nejdůležitější zahraničněpolitické názory, ale také prý demonstroval, proč se skutečně nemůže stát a také nestane ministrem. „Poche řekl ‚na shledanou‘ i té poslední šanci stanout oficiálně v čele české diplomacie,“ napsal Pečinka ve svém komentáři na serveru E15.cz s tím, že Pocheho názory jsou zkrátka neslučitelně odlišné než ty, které prezentují Andrej Babiš a Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Dlouhá chapadla neziskovek. Některé lobbují za nesmysly, nebo si dělají byznys z imigrantů. Markéta Šichtařová by do toho bouchla ještě fortelněji, než vláda
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Za šetření na báječném místě považuje Markéta Šichtařová záměr Ministerstva financí snížit v příštím roce dotace pro neziskové organizace o tři miliardy korun. Je totiž přesvědčena, že mnohé z nich si sice říkají neziskové organizace, ale ono skutečně nezištné konání dobra se u nich kamsi vytratilo a funguje jen jako zástěrka k vykonávání lobbingu a politiky. Ačkoli je nikdo nevolil, zasahují do nejvyšších sfér politiky. Při ovlivňování volených politiků mají velmi dlouhá chapadla a úplně nejdelší je mají, když se natahují pro veřejné peníze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Takový šílenec naší armádě ještě nevelel, obává se Jiří Vyvadil. On ten generál vážně věří, že se tato armáda vypořádá s Afghánci?
Někdejší senátor za ČSSD Jiří Vyvadil dospěl k závěru, že velení české armády trpí megalomanií, schizofrenií a autismem. Co Vyvadila vedlo k tomuto závěru? Smrt tří českých vojáků v Afghánistánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Klub svobodných matek: Osm z deseti dětí samoživitelek se vrací ze školy hladových, ačkoliv snídají a nosí si do školy svačinu
Průzkum potvrdil, že ne vždy je představa dětí o ideální svačině totožná s představami jejich rodičů. Skoro 80 % dětí nosí nesnězenou svačinu zpátky domů, konkrétně jedna pětina to dělá pravidelně a 60 % občasně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Srpen 1968: Tři mrtvé a 14 raněných za sebou nechali sovětští okupanti v Brně
Tři mrtvé a 14 zraněných, kteří museli vyhledat ošetření v nemocnici, za sebou zanechali sovětští okupanti v Brně v roce 1968. První Sověti přiletěli na brněnské letiště v Tuřanech již 20. srpna před půlnocí. Šlo o dvacet příslušníků tajné policie KGB v civilu. Osádka dalšího Antonova už obsadila letiště a vyhnala české velení, řekl ČTK historik Moravského zemského muzea Jan Břečka, který se sovětské okupaci Brna intenzivně věnoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Že jsou naši vojáci žoldáci? To říkají blbečkové, imitace mužů, kreatury s lahváčem v ruce. Mažu vás, spílá Černochová z ODS
Česká armáda chce v Afghánistánu dopadnout strůjce sebevražedného útoku, při kterém zahynuli tři čeští vojáci. Pomáhat jim budou koaliční partneři ze spojeneckých sil. České televizi to řekl náčelník generálního štábu české armády Aleš Opata. Podle televize plánuje armáda ke hledání kompliců útočníka využít hlavně vojáky, kteří již v Afghánistánu jsou. Na jeho slova zareagovala poslankyně za ODS Jana Černochová, která se o resort obrany dlouhodobě zabývá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
V Česku přibývá Rusů, tvoří čtvrtou nejpočetnější skupinu cizinců
Počet Rusek a Rusů, kteří žijí v Česku, postupně roste. Zatímco před deseti lety bylo v zemi s povolením k pobytu 23300 občanů Ruské federace, letos v červnu je to 37300. Rusové tak tvoří čtvrtou nejpočetnější skupinu cizinců. Vyplývá to ze statistik Ministerstva vnitra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ÚZSVM ve Svitavách převzal tři týrané pejsky
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových ve Svitavách, převzal na základě rozhodnutí Městského úřadu v Moravské Třebové do vlastnictví tři pejsky z důvodu týrání - osmiletou fenu Sáru, tříletého psa Bena a jednoletou fenu Mimino, která je štěnětem Sáry.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Univerzity se kvůli plagiátům do odebírání diplomů nehrnou. Lidé jsou většinou slušní a nepodvádějí, říká k tomu rektor UK
Obvinění některých českých politiků z plagiátorství oživila téma o odebírání diplomů. Univerzity se však do rušení diplomů nehrnou, ač to umožňuje novela ze září 2016. „Je za tím kvalita systémů a fakt, že lidé jsou většinou slušní a nepodvádějí,“ míní rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Akademie věd: S novou diagnostickou metodou poruch srdce přišli vědci z Brna
Nová technologie vysokofrekvenčního EKG umožňuje přesněji stanovit léčbu pro konkrétního pacienta se selhávajícím srdcem, a tím výrazně prodloužit délku jeho života. Za objevem stojí hlavně brněnští vědci a lékaři, kterým se nyní podařilo získat americký patent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Jmenování do již obsazené funkce aneb Vytváření pašalíků v Čechách
Nezákonný postup ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové - dva předsedové rady ERÚ
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
DPP: Přerušení provozu tramvají v úseku Otakarova – Albertov
Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v sobotu 18. srpna 2018 a v neděli 19. srpna 2018, vždy od 8:30 hodin do 17:30 hodin, k přerušení provozu tramvají v úseku Otakarova – Albertov, pouze v uvedeném směru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Klaudiánova nemocnice má nového šéfa na ARO a ombudsmanku
Anesteziologicko-resuscitační oddělení (ARO) Klaudiánovy nemocnice má od pondělí 6. srpna novou vrchní sestru. Tuto pozici zastává Mgr. Petr Šťastný. Ten nahradil po více než dvaceti letech vrchní sestru Janu Truksovou, která se stala první mladoboleslavskou nemocniční ombudsmankou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Trochu jiné osmičkové výročí. Týká se hudebního génia
ČESKÉ OSMIČKY Největší představitel české hudební moderny a světově proslulý skladatel. Navíc si Leoš Janáček psal k operám i libreta. Zemřel 12. srpna 1928, tedy před devadesáti lety. A patřil ve svém umění mezi ty nejlepší z nejlepších.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Chalupa (ANO): Představitel SRN není prezidentem a velitelem EU
Komentář na facebookovém profilu k funkci německého kancléře
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Potravinářská inspekce: Kaufland nabízel falšovaný kečup z dovozu
Přes třicet procent rajčat oproti informaci na obalu chybělo v kečupu K-Classic Tomato Ketchup hot, Rajčatový kečup ostrý pasterovaný, v balení 500 ml (555 g) a s označením data minimální trvanlivosti do 27. 6. 2018, prodávající: Kaufland Česká republika v.o.s., vyrobeno v Polsku. Inspektoři SZPI odebrali vzorek potraviny v pobočce prodejce Kaufland Česká republika v.o.s. ve Dvoře Králové nad Labem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Demonstrovat sexuální orientaci považuji za zvrácené
Komentář na facebookovém profilu k akci Prague Pride
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Sdružení českých taxikářů vyjadřuje hlubokou soustrast rodině a všem pozůstalým
Reakce Sdružení českých taxikářů, z. s., ke smrtelné nehodě nelegálního řidiče společnosti Uber ve čtvrtek v půl druhé ráno v Praze v ulici 5. května
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Čeští novináři prý mají na rukou krev. Jde o válku našich přátel, ve které se vraždí děti po desítkách
Šéfredaktor Britských listů Jan Čulík tvrdí, že čeští novináři mají na rukou krev. Čí krev? Za čí smrt podle Čulíka nesou spoluzodpovědnost? Podívejte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zničili jsme výchovu dětí, zničili jsme rozmanitost přírody i hospodářství. A teď se divíme, že není voda. Uznávaný biolog Ziegler ukazuje, jak to všechno souvisí
ROZHOVOR Před kým mají Slovensko ochránit nové americké stíhačky za miliardy dolarů? U nás dáváme sluchu spíše lobbistům než záchrannému systému, a je to vidět. Kdo sledoval na Internetu záběry kolon polských hasičů jedoucích na pomoc Švédsku s lesními požáry, dá nám za pravdu. V rozhovoru s významným a uznávaným přírodovědcem a geologem docentem Václavem Zieglerem se dotkneme také – jak jinak – kůrovce. A jako příklad krize morálních hodnot uvádíme jednu světovou ochranářskou organizaci. Ale i u nás se „nemožné stává realitou“ – viz tygří jatka, která bychom jistě hledali na dalekém východě a ne v české kotlině. Bude někdo potrestán a je normální, aby se jako domácí číči chovaly velké kočkovité šelmy? Zavzpomínáme rovněž na několik nestorů české vědy, kterým by se měla na školách (a nejen tam) věnovat mimořádná pozornost. Na rozdíl od teenagerovských vyzáblých celebritek…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jakub Janda vysvětluje, proč jsme v Afghánistánu: Bojujeme za svobodný svět proti barbarství. Ať islamistickému, nebo ruskému
Analytik think-tanku Evropské hodnoty Jakub Janda v komentáři pro Deník vysvětlil čtenářům, proč Česká republika musí dál posílat vojáky na zahraniční mise do Afghánistánu i jinam, i když se bohužel může stát, že někteří z těchto vojáků v zahraničí zemřou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
František Dostál: Magor Magorovič Magorov
Fotoblog Františka Dostála
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Tupost, lenost, hloupost, naříká Klára Samková. A cítí velkou změnu, která se blíží
Advokátka Klára Samková se na webu Zrcadlení.cz vyjádřila k tomu, co se děje pod povrchem práva. Jak uvedla, čtyři pětiny výsledků zajistí pouhá pětina zdrojů nebo rozhodnutí. „Paretovo pravidlo platí ve všech oblastech. Platí i v právu?“ ptá se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ladislava Chateau: Záludný a přímý protimluv mnohé naznačuje
Slova mohou působit jako nepatrné dávky arzenu: polykáme je nepozorovaně, zdánlivě nepůsobí a po určité době člověka otráví. - Victor Klemperer
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice: Pády z jízdních kol, in-line bruslí, žebříků i skákacích hradů
Chirurgové Nemocnice České Budějovice mají přes letní měsíce plné ruce práce. Jinak tomu není ani v letošním roce. Zaměstnávají je mimo jiné úrazy způsobené pádem z jízdního kola nebo třeba i ze žebříku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Procházka s pumou na vodítku se nepovoluje
Chovatelé šelem v zájmových chovech budou muset absolvovat speciální kurz a prokázat své znalosti v praxi. Kontaktní koutky, kde se lidé můžou mazlit se zvířaty, budou zakázané. Povinné budou minimální rozměry pro výběhy. Ministr zemědělství Miroslav Toman to navrhuje v novele zákona na ochranu zvířat proti týrání. Zpřísnění normy zlepší úroveň péče o zvířata a zajistí větší bezpečnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Badatelé objevili v Podyjí alpského šneka. Žil tu i před osmi tisíci lety
Objev, který se jen tak neopakuje. Zoolog Radovan Coufal v Podyjí na začátku léta nalezl drobounkého alpského šneka včelínku ozdobnou. Je to teprve druhé místo v České republice, kde se vyskytuje. Přes řeku Dunaj se pravděpodobně dostala díky migrujícím ptákům. Zoologové ale její existenci v Podyjí potvrdili i v pravěkých vrstvách. Oba nálezy tak od sebe dělí až osm tisíc let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Petice za prošetření důvodů a procesů, které předcházely rozhodnutí o nepřijetí dotace na vzdělávání dětí a mládeže
Pestice za prošetření důvodů a procesů, které předcházely rozhodnutí o nepřijetí dotace k projektu "Vybudování infrastruktury pro výuku klíčových kompetencí v oblasti technických a řemeslných oborů, přírodních věd, jazyků a schopnosti práce s digitálními technologiemi na základních školách v Kutné Hoře". Dle z.č. 85/1990 Sb. o právu petičním ve znění pozdějších předpisů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtman Běhounek: Nová vozidla pro policii budou pořízena z vybraných kaucí
Dva účelové automobily určené pro kontrolu silniční dopravy pořídí na začátku příštího roku Kraj Vysočina pro Krajské ředitelství policie Kraje Vysočina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Zvýšení platů ano, ale...
Jako obvykle, odboráři v otázce růstu platů a minimální mzdy vydírají a nehledí na udržení státního rozpočtu v rozumné rovnováze. Kde se na to vezme, to je jako vždy nezajímá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ÚSTR: Účastníci protestů proti invazi do Československa v roce 1968 navštíví ČR
Maďarská filozofka Ágnes Hellerová, ruský matematik Pavel Litvinov, polská dokumentaristka Joanna Helanderová či krymsko-tatarský politik Mustafa Džemilev jsou ve skupině zahraničních hostů, kteří přijali pozvání Ústavu pro studium totalitních režimů a Knihovny Václava Havla k 50. výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Neziskovky umějí vysát všechna ministerstva i státní firmy
Komentář na facebookovém profilu k financování neziskovek
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Technologická agentura: Vyhlášení výsledků vyhodnocení splnění podmínek 2. veřejné soutěže programu Éta
Technologická agentura České republiky (TA ČR) vyhlašuje výsledky vyhodnocení splnění podmínek návrhů projektů podaných do 2. veřejné soutěže ve výzkumu a experimentálním vývoji Programu na podporu aplikovaného společenskovědního a humanitního výzkumu, experimentálního vývoje a inovací ÉTA, vyhlášené dne 9. 5. 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Válka v Gruzii po deseti letech. Bývalý velvyslanec připomíná věci, o kterých se neříká pravda
V roce 2018 si připomínáme řadu tzv. osmičkových výročí. Sto let od založení našeho moderního státu, sedmdesát let od komunistického převratu nebo padesát let od sovětské invaze do Československa. Někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se však rozhodl připomenout v komentáři pro První zprávy.cz ještě jedno výročí. Výročí, o kterém prý Západ nemluví pravdu...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kupka (ODS): Kdo jsou ti odborníci, co se o nich pořád mluví?
Komentář na facebookovém profilu k vládě Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kampaň MeToo může být nebezpečnější než pár ošátkovaných Brunhild od Dortmundu. Profesor Höschl varuje
Jestliže někdo z bílé populace v 21. století přijme jako svou víru islám, není to již na psychiatrickou diagnózu? Takový dotaz položil čtenář Reflexu psychiatrovi Cyrilu Höschlovi, podle kterého má však svůdnost takových nápadů na svědomí zneužívání psychiatrie k prosazování ideologických či mocenských zájmů. „Taková kampaň #MeToo může být společensky ještě nebezpečnější než pár ošátkovaných Brunhild od Dortmundu, co se daly na islám,“ napsal ve své odpovědi psycholog.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hejtman Netolický: Stát podpoří opravu Larischovy vily, kraj přislíbil 15 milionů
Oprava a další využití Larischovy vily v Pardubicích byla hlavním tématem jednání hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického s ministrem kultury Antonínem Staňkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vláda zřejmě odmítne návrh TOP 09 na zrušení evidence tržeb
Vláda na svém středečním zasedání zřejmě odmítne návrh poslanců TOP 09 na zrušení zákona o evidenci tržeb (EET). Vyplývá to z návrhu stanoviska na vládním webu. Opoziční TOP 09 chce zrušit EET se zdůvodněním, že nepřiměřeně zatěžuje podnikatelské prostředí. Podle vlády je to naopak účinný nástroj v boji proti daňovým únikům. Bez ohledu na vládní stanovisko dostanou předlohu k projednání poslanci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Dokázali jsme toho hodně, tvrdí Krnáčová. Co na to opozice?
Vedení Prahy vyřešilo nevýhodné smlouvy, problematickou kartu Opencard, snížilo zadlužení města a získalo pod kontrolu některé firmy či komodity. ČTK to řekla primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Podle opozice ale naopak koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN) nebyla schopna například zahájit výstavbu důležitých dopravních staveb, řešení některých problémů je neúplné a hádkami mezi sebou paralyzovala chod města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Válek (TOP 09): K mnoha věcem je potřeba přistupovat odborně a s určitou mírou zkušenosti
Kandidátku v Brně povede lékař-radiolog, profesor medicíny a stávající poslanec za TOP 09 Vlastimil Válek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Profesionální signatáři
Slovo coterie znamená ve francouzštině tolik co klika nebo uzavřená společnost. Do českého jazykového oběhu ji vtlačil před stoletím kritik a literát F. X. Šalda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
DSZ podala 36 kandidátních listin pro volby do zastupitelstev
Demokratická strana zelených (DSZ) sestavila a podala celkem 36 kandidátních listin pro podzimní volby do zastupitelstev obcí. Z toho na radnice 16 měst, 3 městských částí (Praha, Ostrava), 3 městysů a 14 obcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hygienická stanice Praha: Kvalita vody na koupališti Motol se zhoršila, na Šeberáku nadále zákaz koupání
Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) zveřejňuje další aktuální informace týkající se výsledků odběrů vzorků koupacích vod na přírodních koupalištích v Praze, provedených ke dni 6. 8. 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Slavný komik se postavil za Borise Johnsona. Přirovnání zahalených muslimek k poštovním schránkám prý mimořádně sedlo
Bývalý ministr zahraničí Velké Británie Boris Johnson rozpoutal v tomto týdnu na politické scéně značný rozruch, když v komentáři pro deník Daily Telegraph přirovnal ženy v muslimských burkách k bankovním lupičům a dokonce i k poštovním schránkám. Britská premiérka Theresa Mayová vyzvala svého stranického kolegu, aby se za výrok omluvil. Ten to však odmítl. A dostalo se mu podpory z nečekané strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kohlíček vysvětluje cestu na Krym: Chtěl jsem vidět, zda je to tam tak strašné, jak píší česká média
Komunistický europoslanec Jaromír Kohlíček vyrazil spolu se svým stranickým kolegou Josefem Skálou na ukrajinský poloostrov Krym ovládaný v současnosti Ruskem. Europoslanec v rozhovoru pro server PrvníZpávy.cz tam prý jel proto, aby se přesvědčil, zda je to na Krymu opravdu tak strašné, jak to údajně tvrdí česká média. A co tedy zjistil? Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Robert Troška: Prague Pride – jeden z nástrojů neomarxistické revoluce
Tak nám proběhl pochod dalšího ročníku festivalu, oslavující destrukci hodnot, pod názvem Prague pride. Letošní ročník odkryl v plné nahotě rafinovanou taktiku LGBT komunity ve vztahu k většinové společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví: Léto a pitný režim
Voda tvoří podstatnou část lidského těla (u dospělých jedinců cca 60 %); kromě celé řady jiných funkcí pomáhá regulovat tělesnou teplotu a zabraňuje tak přehřívání našeho organizmu (úpal).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Yekta Uzunoglu: Erdogan - my máme Alláha...
...tak zněl zoufalý výkřik Erdogana k davu svých příznivců ve městě Güneysu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Nenechme si vzít satiru
Kritika bývalého starosty Londýna a britského ministra zahraničních věcí Borise Johnsona kvůli jeho vtipu na adresu žen v burkách mi přijde opradvdu bizarní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Věčná válka v Afghánistánu. Už se dostáváme do fáze, kdy se tam vystřídají otec i jeho syn
Věčná válka, tak popisuje novinář a spisovatel Nick Turse konflikt, který začal po jedenáctém září a dodnes není u konce. Popisuje, jak se změnily a zesílily americké elitní jednotky a čeho vlastně USA dosáhly. Jeho článek se nachází na webu juancole.com.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Švarcbek (KSČM): Cesta do otroctví
Jak se stanete otrokem v Česku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jsme kolonií Západu a jeho nadnárodních firem. Kolaps civilizace. EU podlehne náporu barbarů jako Římská říše. Exministr Bašta hovoří
ROZHOVOR „Evropská unie po dvou tisíciletích kopíruje postup západní části Římské říše, která dělala totéž. Osvobodila od daní bohaté a církev, ale svobodné občany zdanila tak, že jim na osudu císařství přestalo záležet, takže rychle podlehlo náporu barbarů, které většina rolníků a řemeslníků vítala jako své osvoboditele. Zvyšování daňové zátěže středních vrstev proto představuje osvědčený recept na kolaps civilizace,“ říká exministr Jaroslav Bašta
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
opata černo
Česká armáda chce v Afghánistánu dopadnout strůjce sebevražedného útoku, při kterém zahynuli tři čeští vojáci. Pomáhat jim budou koaliční partneři ze spojeneckých sil. České televizi to řekl náčelník generálního štábu české armády Aleš Opata. Podle televize plánuje armáda ke hledání kompliců útočníka využít hlavně vojáky, kteří již v Afghánistánu jsou. Na jeho slova zareagovala poslankyně za ODS Jana Černochová, která se o resort obrany dlouhodobě zabývá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Vildumetzová: Karlovarský kraj otevře vlastní jesle
Karlovarský kraj vyjde vstříc rodičům, kteří z pracovních či jiných důvodů nemohou být se svými malými dětmi doma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Národní památkový ústav: Novinky při prohlídce vodního hradu Švihov
Ačkoliv zvenku se může návštěvníkům zdát vodní hrad Švihov už pět století pořád stejný, vybavení jeho vnitřních prostor a průběh prohlídkových tras se stále vyvíjí a mění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Šílený gruzínský útok, který pak s Putinem narychlo urovnával Sarkozy. Právě před deseti lety proběhla „Saakašvilliho válka“
V srpnu tohoto roku si připomínáme celou řadu výročí. 21. srpen je důležitý pro Českou republiku. Ten den uplyne padesát let od chvíle, kdy na půdu tehdejšího Československa vjel první okupační tank. Sovětský okupační tank. Gruzie si také připomíná jedno výročí, tentokrát spojené s Ruskem - s nástupnickým státem po Sovětském svazu. Ruský prezident Vladimir Putin tehdy podle textu komentátora Pavla P. Kopeckého pro server časopisu Refex ukázal, jak se hodlá chovat ke svým nejbližším sousedům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hamáček nalil spolustraníkům čistého vína: V letošních volbách hodně oslabíme, a bude to bolet
Jan Hamáček, předseda sociální demokracie a šéf hned dvou resortů ve vládě Andreje Babiše (ANO) - Ministerstva vnitra a Ministerstva zahraničí - jednoznačně podpořil předsedu vlády v tom, že by Česko nemělo přijímat ani jednoho migranta, pokud nebude prokázáno, že má nárok na azyl. Lidem, kteří právo na azyl mají, se prý Česká republika neuzavírá. V roce 2017 jsme přijali 29 azylantů. V rozhovoru pro deník Právo se věnoval i finanční situaci v ČSSD, která prý není nijak růžová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Kulturní instituce kraje připomenou události srpna 1968
Zanedlouho si i v našem kraji připomeneme události ze srpna 1968. I když přímých pamětníků je v roce 2018 stále ještě mnoho, vyrostly nové generace, pro které je to už dávná historie. Proto krajské kulturní instituce připravily projekty, programy a výstavy, které přelomovou dobu před 50 lety přiblíží v souvislostech především mladým lidem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Do NATO nás vzali, abychom jim udělali užitečné idioty při lumpárně v Jugoslávii, připomíná poslanec SPD. A Václav Havel tuto roli sehrál na výbornou...
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Západ nás do NATO přibral narychlo v roce 1999, pár týdnů před bombardováním Jugoslávie, abychom sehráli roli užitečných idiotů a poskytli politické krytí této lumpárně. Jak víme, náš tehdejší prezident Havel se této role zhostil na výbornou,“ říká poslanec za SPD Jan Hrnčíř. Promluvil nejen o NATO, ale i o naší armádě, o invazi do Afghánistánu a vyjádřil se i k úmrtí tří českých vojáků. Řekl také svůj názor ohledně neziskovek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Poselství EU Dálnému východu
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 07:40, zobrazit podobné
TOPlist