Oficiální zpravodajská média

Premiér Babiš zdůraznil možné zdanění hazardu
Rada vlády pro koordinaci protidrogové politiky projednala navýšení rozpočtu v následujících letech, řešení otevřené drogové scény v Praze a aktuální stav hazardního hraní v ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Kalousek o sudetských Němcích. Vypadne vám příbor z ruky
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se na svém twitterovém účtu vyjádřil k článku serveru Euro.cz, že český průměrný plat patří k nejvyšším v regionu. Proti Německu je však poloviční, píše server.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hořelo celé parkoviště. Maskovaní švédští mládežníci úřadují. Co to do p**ele děláte, hřímal tamní premiér
Přibližně sto osobních automobilů se stalo cílem útoku žhářských skupinek ve švédském Göteborgu a přilehlých městech. Útočily gangy mladíků maskovaných v černém. Dalších třináct automobilů bylo zapáleno ve Stockholmu, Upsale a v Malmo. Úřady se domnívají, že vzhledem k časové souslednosti mohly být útoky koordinovány skrze sociální sítě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Tak to je soda: Příběh „zámecký pán Matěj Stropnický“ pokračuje. Dost vážně
Bývalý předseda Strany zelených Matěj Stropnický se svým přítelem Danem Krejčíkem koupili zámek v Osečanech na Sedlčansku. A reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kovosvit MAS připravil netradiční roadshow pro zákazníky na Slovensku
Na korbu kamionu naloží tříosé obráběcí centrum MCV800 a během jednoho pracovního týdne s ním projedou napříč Slovenskem. Strojírenský podnik Kovosvit MAS připravil pro své zákazníky na Slovensku hodně netradiční akci, při které jim přímo v akci představí velmi úspěšnou novinku z minulého roku. Šest ze sedmi zastávek roadshow je naplánovaných na východním Slovensku, na které se v letošním roce Kovosvit MAS ve větší míře soustředil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Scéna v ČT, kterou probíral soud: Jde i o Babišova oblíbence Šlachtu. Máme rozsudek
Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta podle všeho asistoval u televizního rozhovoru, ve kterém jeho podřízený Jiří Komárek předloni v létě nařkl policejního prezidenta z brutálního úniku informací. Vyplývá to z rozsudku pražského krajského soudu, který mají ParlamentníListy.cz k dispozici. Někdejší vedoucí ostravské pobočky policejního útvaru Komárek, původně potrestaný podmínečným trestem, byl na základě odvolání osvobozen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Barta (OČR): Šaškárna po česku aneb Jak bavit svět za peníze daňových poplatníků
Humor je kořením života a čím ho je více, tím lépe. Neplatí to ale v případech šaškáren inspekcí a kontrolních úřadů, které to provozují za peníze daňových poplatníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zoo Plzeň má další lvíče
V pátek 27. července přišlo na svět další mládě lva berberského v Zoologické a botanické zahradě města Plzně. Jedná se o samičku, která se narodila matce Neyle. Ta má mládě nyní v porodní bedně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kam až soudruzi zajdou? Jiří Drahoš se zděsil, když si přečetl slova Vojtěcha Filipa o srpnu 1968. A nastala mela
Předseda komunistů Vojtěch Filip pravil, že za invazi do naší země v roce 1968 nenesou primární odpovědnost Rusové. O invazi rozhodl Leonid Iljič Brežněv, což byl Ukrajinec. Svým vyjádřením rozpoutal slovní rodeo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): Navrhneme zrušení skokového navýšení platů politiků
Expertní skupina Pirátů pro oblast ekonomiky se dnes dohodla na podpoře poslaneckému návrhu, který má zvýšit důchod o tisíc korun pro občany starší 85 let. „Senátní návrh bohužel hází do jednoho pytle nízké důchody žen, předčasné důchody a další problémy, které je potřeba řešit odděleně, navíc obsahuje zásadní legislativní chybu,” uvedl poslanec Mikuláš Ferjenčík, člen expertního týmu. Nyní očekává, že poslanecký návrh podpoří i poslanecký klub Pirátů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Mezinárodní úspěch Akademie věd ČR: dva její vědci získali prestižní ERC granty
Nejlepší výsledek v soutěži o granty Evropské výzkumné rady za posledních deset let se podařil českým vědcům. V kategorii takzvaných ERC Starting Grants, které podporují mladé vědce až do výše téměř dvou milionů eur, uspělo hned pět badatelů. Dva jsou z Akademie věd ČR: bioložka Kateřina Sam a molekulární biolog Ondřej Štěpánek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Žít Brno: Bývalý protidrogový koordinátor podporuje přístup Brna k drogám a závislostem
Bývalý Národní protidrogový koordinátor Vobořil podporuje přístup Brna k drogám a závislostem. Naopak kritizuje přístup Jihomoravského kraje, který seškrtal peníze v této oblasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Ekonom Pikora - máme se prý nejlíp, my prasata v žitě
Ekonom Vladimír Pikora má za to, že lidé si vlastně nemají na co stěžovat. Máme se prý nejlépe za mnoho a mnoho let. Podle Pikory se máme jako prasata v žitě. Ekonom Pikora s manželkou se nepochybně dobře mají. Ale Pikora vidí vše jen asi makroekonomicky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
1 870 176 korun zaplatil Český rozhlas za výzkum. A pak asi začne hrát jinak. Opět stejný scénář, opět stejná výzkumná agentura
Naše redakce se již delší dobu věnuje tomu, jak utrácí veřejnoprávní Český rozhlas a Česká televize za všemožné výzkumy. Většina peněz plyne do společnosti Median nebo Kantar TNS. Již dříve jsme informovali o stovkách tisíc, které Český rozhlas platí za výzkumy, aby zjistil, jaké má hrát písničky. Nyní za výzkum svých posluchačů zaplatil neuvěřitelných 1 870 176 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Výzva k transparentnosti předvolební kampaně
Nakládání s veřejnými prostředky města Uherské Hradiště by mělo být transparentní a efektivní ve prospěch občanů města a nikoliv zájmových skupin či předem vybraných podnikatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kompetence orgánů ochrany veřejného zdraví ve stavbách pro bydlení
Stavby pro bydlení zahrnují rodinné domy, bytové domy, byty umístěné v polyfunkčních domech a ojedinělé byty v dalších objektech. Ve výše uvedených objektech je prioritou zajistit zdravé životní podmínky zejména v místech, kde se osoby zdržují nejčastěji. Takovými místy jsou obytné místnosti, nikoli např. koupelny, WC, haly, chodby a kuchyně s plochou menší než 12 m2.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Šenfeld (KSČM): O horku a těch nejstarších
Vlna veder trvá příliš dlouho. Pro kardiaky a důchodce je »trojka« v přehledu očekávaného počasí větším varováním než značka »nebezpečí« pro řidiče. Kdo se dnes o to zajímá? Kdo se dnes zajímá v televizním vysílání o starodůchodce anebo kardiaky?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Martin Janeček: Nezapomínejme na 21. srpen 1968
Blíží se 21. srpen. Letos tomu bude padesát let od invaze naší vlasti vojsky peti států Varšavské smlouvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
DPP: Všechny pražské tramvaje 15T budou klimatizované
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) chce cestujícím zpříjemnit jízdu v nejmodernějších tramvajích 15T během horkých letních měsíců. Představenstvo DPP proto na pondělním jednání schválilo investiční záměr na nákup 124 klimatizačních jednotek pro první sérii tramvají 15T. Po doplnění klimatizačních jednotek i do 124 tramvají z první série by mělo po Praze jezdit celkem 250 tramvají 15T s klimatizacemi (tzn. celá dodávka vozů 15T pro DPP).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zdeněk Bakala: Někteří politici se pokouší využít parlamentní systém, aby obešli řádný proces
Vyjádření k rozhodnutí sněmovní vyšetřovací komise k OKD ze dne 14. srpna 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Rvačka v Praze: Ničíte nám billboardy, Piráti, dává k soudu SPD. Ivan Bartoš není pozadu
Letní prázdniny sice ještě neskončily, ale předvolební kampaň před podzimními komunálními volbami běží na plné obrátky. Není to tak dávno, co hnutí Svoboda a přímá demokracie označilo Piráty za „feťáky a alkoholiky“. Piráti okamžitě vyrazili do protiútoku, ale tím to neskončilo. SPD teď na loď Pirátů vypálila znovu. A Piráti znovu vrátili úder. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Schengen nás rozděluje. Chceme na Západ, do EU, do NATO. Babiš? Má tu kořeny. Vlivný Ukrajinec promluvil i o Česku
ROZHOVOR Předseda vlády Andrej Babiš je ze slovenské strany také Rusínem. Proto Zakarpatská Ukrajina očekává daleko intenzivnější spolupráci. Uvádí to v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ředitel fondu ViZa Volodymyr Chubirko, kterému na Podkarpatské Rusi neřeknou jinak než „poslanec“. Podle něj je jediná budoucnost Ukrajiny v EU a NATO, jen je třeba, aby se země zbavila syndromu „homo sověticus“. Obrátí-li se Kyjev k Moskvě, bude to prý katastrofa. Proto by měli Češi i Slováci zintenzivnit svoji spolupráci a dokázat zdejším lidem, že jsou v Evropské unii více než očekáváni. Schengen lidi podle něj jen rozděluje. Čechy a Slováky spojuje s Ukrajinci boj proti bolševikům, a to již za doby legionářů. Ředitel fondu rovněž vypočítává množství konkrétní pomoci a finančních darů, na kterých se pro Zakarpatí podílela česká a moravská města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Nelze bojovat tím způsobem, že se budeme mstít
Otevřený dopis paní Černochové, ODS
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
České dráhy vypsaly soutěž na 120 nových vlaků pro regionální linky
České dráhy vyhlásily soutěže na dodávku až 60 moderních elektrických jednotek s kapacitou až 240 míst a stejný počet motorových jednotek s kapacitou až 120 míst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kapsch podal novou nabídku na provoz mýta
Společnost Kapsch poslala ministru dopravy Danu Ťokovi (za ANO) novou nabídku na provoz mýtného systému po roce 2019. Společnost o tom dnes informovala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš jednal o využití bezpilotních civilních letounů při boji s migrací
V úterý 14. srpna 2018 navštívil předseda vlády Andrej Babiš společnost Primoco UAV v Praze. S jejím vedením jednal o možnosti využití bezpilotních civilních letounů při monitoringu nelegálních migrantů ve Středozemním moři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Sračkuje ti mozek. Bolševická svině. Ten estébák je na ránu. Vojtěch Filip sklízí drsnou kritiku za výrok o srpnu 1968
Vojtěch Filip je opět v hledáčku médií a internetu. Řekl totiž něco, co nadzvedlo ledaskoho ze židle. „Šéf českých komunistů v rozhovoru pro britský list The Guardian nepřímo obvinil Ukrajince z ozbrojeného vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa,“ napsal web týdeníku Reflex. A koláže a montáže předsedových slov se rychle začaly šířit internetem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Česká televize připomene srpen '68 souborem jedinečných dokumentů i prvním filmem o Dubčekovi
V srpnu roku 1968 informovala Československá televize z provizorních studií do poslední chvíle o postupu vojsk Varšavské smlouvy při okupaci Československa. Po padesáti letech nabídne reflexi tehdejších událostí Česká televize v souboru unikátních dokumentů, prvním hraném filmu o Alexandru Dubčekovi, zpravodajské rekonstrukci i televizním programem z roku 1968.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Miroslav Novák: Česká ekonomika zpomalila víc, než se očekávalo
Zpomalení domácí ekonomiky směrem ke 2 % a zároveň i zjevně zpomalení hospodářského růstu v eurozóně v kombinaci s kumulací rizik v globální ekonomice zvyšuje pravděpodobnost, že český HDP za celý letošní rok vykáže růst jen kolem 3 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Deviace, svinstvo. Jednotka hlouposti = 1 socan. Petr Štěpánek shodil bombu
ČSSD, Evropská unie a Prague Pride zřejmě o víkendu vzbudily silné emoce ve spisovateli, hudebníkovi a bývalém politikovi za ODS, Petru Štěpánkovi. Sepsul Sobotku za lidi, kterými se obklopil, současný režim za celou řadu humanitárních -ismů a došlo i na ODS a deviaci. Své myšlenky svěřil svému facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Takový rozkaz nesmí být veřejný! Generál Blaško promluvil o pomstě za Afghánistán. A také o dnešním velení armády
Generál Opata vydal rozkaz: Dopadnout a potrestat komplice sebevražedného atentátníka, který zabil tři české vojáky. Uvedl to v pátečních Událostech, komentářích. Ale co si o tom myslí generál Hynek Blaško, který bude kandidovat za SPD? Po dotazu věci znalé čtenářky se vyjádřil na Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Festival Hrady CZ se po Veveří představí na Hradci nad Moravicí
Festival Hrady CZ se po Veveří představí na Hradci nad Moravicí se Škworem, Tomášem Klusem, J.A.R. nebo Divokým Billem. Moravské hrady.CZ - Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov - nNově nabízí VIP kempy Plus. Na festival jako do hotelu!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Důležitý vzkaz
Toto pokládám za velmi důležitý vzkaz všem nelegálním migrantům a některým neziskovým organizacím, které doslova parazitují na jejich transferu do Evropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
MHMP: Výstraha na nebezpečné jevy na území Prahy byla odvolána
Platnost výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu „nebezpečí požáru“ ze dne 23. července 2018 pro území hlavního města Prahy skončila v úterý 14. srpna 2018 v časných ranních hodinách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Krize v Turecku snižuje evropskou cenu pšenice
Krize v Turecku zlevňuje evropskou cenu pšenice, protože oslabuje poptávku Turecka po ruské pšenici
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Wolf (KDU-ČSL): Digitální orloj už nezdobí Staroměstskou radnici
Stovky tisíc lidí z Čech i ze zahraničí si prohlédly na Staroměstském náměstí v Praze digitální orloj, který zajistila společnost BigMedia. Ten však byl kvůli pokračujícím opravám věže v druhém srpnovém týdnu sundán. Díky svému technickému řešení nahrazoval posledních pět měsíců původní orloj, který prochází náročnou rekonstrukcí. Ta by měla skončit v září tohoto roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
FOTO VIDEO To je on! Útočník z Londýna, který dnes vjel do lidí
Ve Velké Británii možná došlo dnes ráno k dalšímu teroristickému útoku. Podle aktuálních zpráv narazil řidič se svým vozem do bariér, které obklopují budovu parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Nový megaprůšvih? Svět zaměstnává nová krize, měla by nás zajímat
Jen několik týdnů po prezidentských volbách „děsí“ Turecko už podruhé v krátké době celý svět. Tentokrát kvůli finančním problémům, kterou mohou podle expertů způsobit další globální finanční krizi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Česká ekonomika vzrostla meziročně o 2,3 procenta
„Ekonomický růst táhne hlavně domácí poptávka. Jde jak o spotřební výdaje domácností, tak o investiční výdaje firem. Co je zajímavé, ve srovnání s prvním čtvrtletím přispěl k růstu ekonomiky i zahraniční obchod. Z hlediska odvětví se dařilo průmyslu, obchodu a stavebnictví,“ sdělil Vladimír Kermiet, ředitel odboru národních účtů ČSÚ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Mistrná ukázka naprosté intelektuální degenerace
Úterní glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Debile, hovado, zbavte se ho. Správně, jsme jako ovce! Výbuch internetu po slovech Václava Klause mladšího o Afghánistánu
Poslanci ODS se pustili do svého kolegy Václava Klause mladšího za jeho komentář k vojenským misím, který včera zveřejnil server Novinky.cz. Klaus mladší se v něm zamýšlel nad smyslem české účasti v těchto operacích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Holomčík (Piráti): Sucho a těžba štěrkopísku na Uherskoostrožsku
Že se děje něco špatného s klimatem není třeba říkat. Nikomu (a to nejen u nás na jihu Moravy) asi neunikla letošní parna, probíhající netradičně už od dubna, a samozřejmě sucho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
„Sprostodivadlo“ v Brně: Padla pokuta. Hádejte, kdo ji dostal
Spisovatel Benjamin Kuras, který tvrdě kritizuje islám a teď kandiduje do Senátu na Praze 4 proti Jiřímu Drahošovi, se vyjádřil k trestu, jenž padl v souvislosti s kontroverzní hrou „Naše násilí a vaše násilí“. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
„Svazačka od Štětiny, migrantobijec, gauner, lenoch, co jektá a mektá, koktavej kozel, Kalouskova podržtažka, milionář.“ Získali jsme zcela neveřejné hodnocení politiků TOP 09. A je to síla
Pražská TOP 09 je zřejmě poslední buňkou republiky, kde si tato dříve vlivná strana zachovala své jméno. Na tom už ale zřejmě nesejde. Vzhledem k faktu, že na magistrát nakonec bude kandidovat sdružení Praha Sobě, to vypadá, že TOPka bude muset vyklidit i ty poslední pozice v metropoli. Čižinského klaka jim totiž s největší pravděpodobností přebere voliče. ParlamentníListy.cz navíc získaly hodnocení politiků TOPky, kteří se spolu s ČSSD podílejí na řízení Prahy 10. I když psal tuto výstižnou charakteristiku anonym, naše redakce se od dvou zastupitelů dozvěděla, že je velmi trefná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Moje vzpomínka na Františka Dohnala? Uznání a respekt
Oba jsme se narodili v roce 1960, naši dědové byli bratři o čemž jsme dlouho ani jeden nevěděli, oba jsme vystudovali obory, ve kterých matematika a fyzika hrají dominantní roli, oba jsme starostovali i hejtmanovali. František se potom stal navíc prezidentem (NKÚ) a dodnes si nejsem jistý, zda ho to nezabilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Obsazením severní Afriky zabránil Západ islamistickému teroru proti Evropanům
Proti muslimským fanatikům je třeba bojovat vždy, a ne jenom, když se to propagandisticky hodí. Islamisté po staletí ohrožovali Evropu a pod praporem půlměsíce vraždili křesťany a unášeli je do otroctví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Budeme tvrdí. Co to o nás říkáte? Plukovník-poslanec od Okamury jasně a překvapivě k mrtvým vojákům a Afghánistánu
„Kdokoliv v minulosti chtěl ovládnout Afghánistán, narazil na tvrdý odpor. Sovětů tam bylo 115 tisíc po dobu devíti let a ovládnout se jim ho nepodařilo. Dnes zde sedmnáct let působí vojska NATO. Teroristická operace nemůže trvat tak dlouho. Naši vojáci plní úkoly špičkově, jsou to hrdinové. Ale celá strategie k Afghánistánu ze strany Západu je špatná,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz poslanec, člen předsednictva a expert SPD na armádu Radovan Vích. „Dozvídáme se, že Tálibán posiluje, ovládá 70 procent země, bezpečnostní situace se zhoršuje. Produkce opia vzrostla o pět set procent na sedm tisíc tun. Není vidět světlo na konci tunelu a jsme v bodě nula. Ta mise je z mého pohledu nekonečná. Domnívám se, že Afghánistán by měl zůstat Afgháncům a nenutit jim nějaké politické ani jiné pro ně cizí modely života,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
,,Zloprdi, blitky, pšouknutí..." Herec drsně o Jaroslavu Hutkovi
Herec Michal Gulyáš se na svém facebookovém profilu vyjádřil ke zpěvákovi Jaroslavu Hutkovi. Ten se v posledních dnech proslavil písněmi Miloš a Zubatá o smrti prezidenta Miloše Zemana a ještě jednou – k roku 1968.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Naše ambasáda v Damašku již poněkolikáté prokázala důležitou roli
Ministr zahraničních věcí ČR Jan Hamáček odletěl ve čtvrtek 9. srpna 2018 do syrského Damašku, kde převzal od syrské strany dva pracovníky německé neziskové organizace, a vrátil se s nimi zpět do České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 06:35, zobrazit podobné
V Chomutově má dnes pohřeb první z vojáků zabitých v Afghánistánu
V Chomutově se dnes od 12:00 uskuteční pohřeb Martina Marcina, který se stal obětí atentátníka v Afghánistánu. Obřad bude v kostele sv. Ignáce z Loyoly. Marcin je jedním ze tří českých vojáků, kteří 5. srpna zahynuli při útoku, k němuž se přihlásilo radikální islamistické hnutí Tálibán. Afghánec se v jejich blízkosti odpálil, když byli na pěší hlídce nedaleko Bagrámu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Nenávist na sítích se bude trestat razantněji. Nechci ale velkého bratra, říká šéf justice Kněžínek
Nový ministr chce pokračovat ve snaze svého předchůdce Roberta Pelikána a umožnit mnohem více lidem v dluhové pasti vstoupit do insolvence.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 14.8.2018 v 05:36, zobrazit podobné
Šéfka protidrogové sekce vlády je nově i protidrogovou koordinátorkou
Do funkce národní protidrogové koordinátorky dnes byla uvedena nová ředitelka vládního odboru protidrogové politiky Jarmila Vedralová. V tiskové zprávě to dnes oznámil Úřad vlády ČR. Dnes také jednala rada vlády pro koordinaci protidrogové politiky, kterou vede premiér Andrej Babiš (ANO) a Vedralová je v radě místopředsedkyní. Rada jednala mimo jiné o zvýšení rozpočtu na protidrogovou politiku. Babiš v souvislosti s tím mluvil o možném zdanění hazardu a tabákových výrobků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Generálním ředitelem podniku Lesy ČR bude od září Josef Vojáček
Ministr zemědělství Miroslav Toman představil 13. srpna Josefa Vojáčka. Od září ho jmenuje generálním ředitelem podniku Lesy České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Miroslav Polreich: Význam Pražského jara a jeho mezinárodní důsledky
Je tomu právě padesát let, kdy Československá republika svým vlastním vývojem symbolizujícím způsobem zasáhla do mezinárodního dění s důsledky, které teprve v pozdější době se staly podstatnými pro společenské změny s velkým mezinárodním dosahem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Když šel Putin do války. Pavel Kopecký analyzuje bleskový konflikt, který „udělal“ Saakašviliho
Ve středu 8. srpna uplynulo deset let od začátku několikadenní rusko-gruzínské války. Komentátor Pavel Kopecký se tak ve svém textu na serveru Neviditelný pes.cz rozepsal o tom, co se vlastně přesně v srpnu 2008 stalo a jaké byly důsledky. Poukázal také na to, že podstatnou roli v této události sehrál někdejší ukrajinský prezident Michail Saakašvili, jenž po Majdanu působil jako oděský gubernátor. „Podle některých to byl počátek převratu v zahraniční politice Ruské federace,“ uvedl Kopecký.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Černohorský (Piráti): Vyšetřovací komise k OKD se shodla na předvedení Zdeňka Bakaly policií
Vzhledem k tomu, že se dnes Zdeněk Bakala i přes doručené předvolání nedostavil svědčit, vyšetřovací komise k OKD se jednomyslně shodla na jeho předvedení policií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Moravská zemská knihovna: Několik ukrajinských slov o válce
Moravská zemská knihovna připravila pro své čtenáře autorskou výstavu, věnovanou ukrajinským literárním dílům, vzniklým z nutnosti ukrajinských autorů vyjádřit se k válečnému konfliktu, který nečekaně postihl jejich zemi v roce 2014. Autorkou textů je ukrajinská bohemistka Iryna Zabiiaka. Výstava bude k vidění do 29. září 2018 ve foyer ve 2. patře MZK Moravské zemské knihovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Soutěž spojili vojáci se sbírkou na pomoc rodinám padlých
Memoriál padlých hrdinů, což je soutěž ve vojenské střelbě, uspořádala 10. strážní rota ve čtvrtek 9. srpna na základně Bagrám v Afghánistánu. Do soutěže se zapojilo celkem 22 družstev, která byla složená ze dvou střelců z různých úkolových uskupení. Vojáci při této příležitosti otevřeli i sbírku, jejíž zisk věnují rodinám tří padlých vojáků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
My vás rádi mít nebudeme. Islám ctí jiné hodnoty. Muslimský učenec má vzkaz pro levicové liberály
Jak můžete bránit radikální islám? Ptá se Majid Rafizadeh, politolog a badatel z Harvardu, západních liberálů. Připomíná, že islamisté stojí přesně proti hodnotám, které tzv. liberálové západního střihu tak rádi obhajují ve svých zemích. Jeho názory se prý dotyční snaží vytěsnit, protože střílí takzvaně do vlastních řad. Článek z Gatestone Institute přeložil Radomír Bobek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Proč média zamlčují protesty proti Bakalovi? Jan Zahradil klade otázky
Europoslanec Jan Zahradil (ODS) se ve svém facebookovém příspěvku pozastavil nad tím, že žádná česká média neinformují o tom, že se nedávno konaly protesty přímo u sídla Bakaly, organizované mezinárodní koalicí na obranu horníků OKD, požadující, aby finančník Bakala sjednal nápravu všech jeho provinění. „Je to pozoruhodné, považují to za dostatečně atraktivní kauzu,“ kroutil nad ignorací těchto událostí ze strany českých médií hlavou Zahradil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hejtman Štěpán: Činnost dobrovolných hasičů je nezastupitelná
Královéhradecký kraj přispěje na pořízení nové techniky pro dobrovolné hasiče. Téměř 16,5 milionu korun si má mezi sebou rozdělit 24 jednotek požární ochrany. Hodnota všech projektů je více než 60 milionů korun. Udělení dotace musí ještě schválit krajské zastupitelstvo na svém zářijovém zasedání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: Kempy zažívají nejlepší sezónu za pět let
Lipenské kempy zažívají nejlepší sezónu za posledních pět let. Lipensko je rájem kempařů, v destinaci od Stožce až po Rožmberk, okolo řeky Vltavy a lipenské nádrže jich je přes dvacet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jako kdyby se zřítil Nuselák! Zděšení z mostu v Janově, i Babiš. A první drsný vtip
V italském Janově se zřítil most i s auty a kamiony, které po něm v tu dobu jely. Počet mrtvých je zatím odhadován na 35. Český řidič kamionu měl štěstí a pád mostu přežil. Podle vyjádření společnosti, pro kterou pracuje, je mimo ohrožení života. O situaci informovaly Radiožurnál a agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Nemocnice Písek vaří pacientům v nové kuchyni
Pacienti písecké nemocnice a další strávníci konzumují už několik týdnů jídlo připravené v modernizované kuchyni. Nemocnice totiž dokončila rozsáhlou rekonstrukci ve svém stravovacím provozu, kdy vyměnila varné a mycí technologie. Nová elektrická myčka nádobí přitom stála více než 2,3 milionu korun, elektrické varné kotle téměř 2,2 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Letní Flora slaví jubileum, ve čtvrtek otevře brány veřejnosti
Právě letní etapou před šedesáti lety začala éra výstavnictví Flora Olomouc. Ta letošní nese název „Rozkvetlá léta“ a jejich šest expozic mapuje v moderním pavilonu A historickou i moderní tvář Flory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
A co ty vraždy Čechů, Kalousku? Slova lídra TOP 09 o odsunu sudeťáků mají zásadní dozvuky
ANKETA Měl a má odsun sudetských Němců vliv na ekonomickou situaci a životní úroveň Čechů? Po dalším bonmotu Miroslava Kalouska k tomuto tématu se na tuto otázku ptaly ParlamentníListy.cz. Kalousek totiž k sudetským Němcům řekl, že: „... kdybychom 2,5 milionu těchto chytrých a pracovitých lidí v roce 1945 nevyhnali a následně si pak nezvolili komunisty, mohli jsme mít také takový blahobyt. Teď, když máme, co jsme chtěli, do rachoty zvesela...“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Na 140 tisíc důchodkyň zapomněli. Ty ženy vychovávaly děti. Senátor ODS odkryl děsivou chybu vlády
Moderátorka Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu Marie Bastlová v úterním vysílání Českého rozhlasu přivítala senátora Miloše Vystrčila (ODS). Ten se rozpovídal o růstu důchodů v České republice. Vláda podle jeho názoru sice chce zvyšovat důchody, ale zcela zapomněla na jednu početnou skupinu obyvatel. Pár slov Vystrčil pronesl i na adresu Václava Klause mladšího. Některé názory tohoto poslance za ODS jsou prý pro občanské demokraty na hraně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): Nebezpečí určovat, kdo je či není lůza, volbami neskončí
Nebezpečí určovat, kdo je či není lůza, volbami neskončí. Můžeme se těšit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Budu se domáhat veřejného lynčování Černochové
Klaus mladší je myslící frajer, Černochová jen k... se zeleným mozkem...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Neodtrhnete se od obrazovky! Důležité informace z České televize
Veřejnoprávní Česká televize chystá zvláštní program k 50. výročí zahájení okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy. Okupační tanky na naší půdě zůstaly přes dvacet let. Lidé v srpnu 1968 doufali, že tehdejší tajemník ÚV KSČ Alexander Dubček dokáže situaci nějak vyřešit. I proto Česká televize pustí divákům také hraný film o Dubčekovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Z Afghánistánu musíme odejít. Ale... Andor Šándor soudcuje Klause ml. i jeho oponenty a má silné informace
ROZHOVOR „Pokud paštunská matka – a Tálibán jsou Paštunové – už odmalička svému synovi říká, že se nesmí nikdy vzdát, že nesmí nikdy zradit, nesmí být zbabělec a raději umře hrdinně v boji – tak čeho chcete s takovými lidmi dosáhnout. Musíme si uvědomit, s kým bojujeme, a uznat, že tam Alexandr Veliký neuspěl, stejně tak Sověti. Teď jde o to, jak odejít tak, abychom nemohli říci, že jsme prohráli. Představa, že v Afghánistánu budeme dalších dvacet let, je obtížně přijatelná,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz generál v záloze, bezpečnostní analytik a bývalý šéf Vojenské zpravodajské služby Andor Šándor s tím, že je třeba zajistit, aby se země nestala semeništěm exteritoriálních teroristických organizací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Nechci Petru Fialovi radit
Komentář na facebookovém profilu k zahraničním misím
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Cihelna připomene období od podpisu Mnichovské dohody po okupaci
Největší akce za účasti Armády České republiky na území Pardubického kraje Cihelna 2018 se uskuteční ve dnech 17. až 20. srpna v Králíkách a okolí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Tragická městská policie a korupční vazby na magistrátu
Chci radikálně změnit Městskou policii hl.m. Prahy a rozprášit korupční vazby na Pražském magistrátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Občané nejsou Babišovi zaměstnanci. Žádný odboj, jde o svědomí. Tomáš Klus promluvil
Zpěvák Tomáš Klus před časem oznámil, že hodlá přehlížet předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) a jeho Agrofert na všech frontách. Holding je momentálně odložen ve svěřenském fondu premiéra, ale najdou se lidé, kteří mají za to, že Babiš si stále v Agrofertu ponechal svůj vliv. K Tomáši Klusovi se postupně přidali i další zpěváci, herci a další osobnosti veřejného života. Klus má z toho radost. Jedna věc ho však prý zaráží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
A zas bude řev: Václav Klaus mladší udělal dlouhý nos na ty, co mu nadávají... A znovu šokoval, ještě víc
Poslanec Václav Klaus mladší z ODS se vysmál všem těm, kteří ho kritizují za jeho vyjádření o účasti českých vojáků na misích v Afghánistánu. Vzepřel se i svým kolegům z ODS. A ještě přitvrdil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Růst české ekonomiky je pod dlouhodobým průměrem
„Tempo růstu české ekonomiky se ve druhém čtvrtletí letošního roku dostalo pod dlouhodobý průměr. V České republice postupně končí éra rychlého hospodářského růstu a ekonomika se vrací ke standardnímu vývoji,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): ODS je (euro)realistická strana
Komentář na facebookovém profilu ke vztahu ODS k EU
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky jmenoval novou profesorku
Prezident republiky jmenoval v úterý dne 14. srpna 2018 doc. RNDr. Vandu Boštíkovou, Ph.D., profesorkou pro obor Lékařská mikrobiologie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Nemine ani týden, aby nedošlo k rvačkám Němců s migranty, loupežím a zejména sexuálním útokům migrantů. Pozice Merkelové je nyní takováto... Znalec přináší nedobré zprávy z Německa
ROZHOVOR „Merkelová z politiky odejde, až bude chtít. A ona chtít ještě dlouho nebude. … Kancléřka je stabilně druhým nejoblíbenějším německým politikem, možná že už jí mají i mnozí voliči CDU plné zuby, ale stále u nich převažuje médii pěstovaný (zcela nesmyslný) kult Merkelové jako strážkyně stability a jistoty, což je pro konsensuálně zaměřené Němce to nejpodstatnější,“ říká historik a znalec Německa Aleš Valenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Železniční úsek Praha Hostivař – Praha hl. n. zlepší dopravní dostupnost Prahy 10
Ve středu 15. srpna zahájí Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) stavbu, která za tři roky výrazně zlepší dostupnost desátého pražského obvodu vlakovou dopravou. Jedná se o optimalizaci traťového úseku mezi Prahou Hostivař a Prahou hl. n.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
JCCR: Jelenovršské slavnosti na Zlaté stezce nabídnou i unikátní plavení dřeva Schwarzenberským kanálem
Den plný zábavy, tradic, folkloru, her a zajímavostí, spojený s ukázkami plavení dřeva unikátním Schwarzenberským kanálem na nově vyznačené Zlaté stezce, čeká všechny velké i malé milovníky Šumavy a příznivce historie, kteří se v neděli 19. srpna vydají na letošní ročník tradičních Jelenovršských slavností. Akce odstartuje v 10:30 hodin a její oficiální ukončení je plánováno na 16:30 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Zahalování obličeje muslimy do naší země nepatří
Na začátku srpna vstoupil v Dánsku v platnost nový zákon, který zakazuje nošení burky či nikábu na veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Víc zelené energie, nařídil Brusel. Ministerstvo přemýšlí, co s tím
Sluneční elektrárny jsou opět na scéně ve velkém. Podíl zelené energie se má totiž do roku 2030 zdvojnásobit a k tomu má právě vést masivní výstavba slunečních elektráren. Píší o tom Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Bleskový odhad potvrdí další zpomalování české ekonomiky
Pozornost finančních trhů se ještě několik týdnů sice bude upírat na Turecko a jeho padající měnu, nicméně zajímavé události se mohou dít i u nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Inspekce životního prostředí: Pokuta 650 tisíc za nelegální ukládání odpadů
Inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení odpadového hospodářství v Praze uložili pokutu 650 tisíc korun společnosti JF TAKO s.r.o., která nelegálně ukládala stavební a demoliční odpady do pískovny Skramníky na Kolínsku. Celkem tam protizákonně uložila 132 300 tun těchto odpadů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
VIDEO S čím to souvisí? Náraz do lidí před parlamentem v Londýně, jsou zranění
Ve Velké Británii možná došlo dnes ráno k dalšímu teroristickému útoku. Podle aktuálních zpráv narazil řidič se svým vozem do bariér, které obklopují budovu parlamentu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Babišův ministr: Proti nenávisti vůči rase či náboženství na internetu budeme zasahovat
Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek se v rozhovoru pro Aktuálně.cz vyjádřil mimo jiné k insolvenční novele, ale i k tomu, jak se bude řešit nenávist na sociálních sítích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Lodr (KDU-ČSL): Nesmí se snižovat prostředky do sociálních služeb
Dnes je nějakou módou těch rádoby mocných, ale jistě od prezidentů Klause a Zemana často, že NNO je něco divného, neuchopitelného a skoro až obtěžujícího a nepotřebného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Juniorská univerzita UK se po roce opět otevírá. Šanci "studovat" dostane již 200 zájemců
Univerzita Karlova spouští registraci do čtvrtého ročníku své Juniorské univerzity. Zájemci z řad středoškolských studentů se během třech měsíců budou moci zúčastnit přednášek vybraných fakult, prohlédnout si historické univerzitní budovy a získat podrobné informace o studiu na nejstarší a nejprestižnější české univerzitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Etické spoření? No... Erik Best zkoumá praktiky České spořitelny
Je Česká spořitelna etická? Takovou otázku si pokládá český novinář amerického původu Erik Best, jelikož Česká spořitelna v rámci svého Etického penzijního spoření slibuje neinvestovat například do jaderné energie, těžby uhlí a další. V důsledku toho se proto Best ptá, jak by mohlo penzijní spoření České spořitelny odmítnout například investovat do akcií ČEZ, když jeho mateřská společnost s energetickou firmou stále čile obchoduje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Expremiér Jiří Paroubek byl zaregistrován jako nezávislý kandidát do Senátu
Rozhodnutí Magistrátu města Ostravy k registraci nezávislého kandidáta do Senátu Ing. Jiřího Paroubka ve volebním obvodu č. 71 Ostrava-město
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Růst české ekonomiky se vrací k udržitelnějším hodnotám
Česká ekonomika ve druhém čtvrtletí letošního roku rostla o půl procenta – tedy stejně jako v úvodu roku. V meziročním srovnání však v důsledku vysokého srovnávacího základu tempo HDP propadlo až na 2,3 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Poslanec Birke se omluvil Číně za zrušenou cestu, chystá novou
Poslanec ČSSD Jan Birke se dnes spolu s dalšími kolegy omluvil zástupcům čínské ambasády za zrušení neoficiální cesty českých poslanců do Číny. Cesta bude naplánována znovu s novým programem a mohla by se uskutečnit do konce roku, řekl ČTK Birke po návratu z ambasády. Na cestu měla skupina poslanců v čele s Birkem vyrazit koncem srpna, ale řada poslanců jet odmítla. Do Číny by se tak vydali jen tři poslanci, což by podle Birkeho bylo nesmyslné a nedůstojné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Kabourková: Podzim života bez partnerů a peněz aneb Vdovy a vdovci musí žít dále
Je obecně známé, že labutě jsou symbolem věrnosti. Žijí v trvalých párech, a po smrti jednoho z páru, uhyne zanedlouho i labuť druhá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
VIDEO Tohle že stálo 82 milionů? Příšerné, amatéřina. Češi zírají na nový film pro děti.
Do kin míří nový 3D animovaný britsko-český film Bubeník a princezna, který by měl mít svou premiéru na podzim. Jeho trailer již koluje na českých sociálních sítích a místo nadšení sklízí ostrá slova kritiky. Zklamání přichází především kvůli tomu, že podle mnohých by se grafika pohádky dala přirovnat té z 90. let, což se však údajně nepromítalo na její ceně. Podle filmového serveru IMDb totiž stála téměř 82 milionů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Bakalova práva v ohrožení. Je to výsměch, vzkazují jeho poradci
Ústavní práva Zdeňka Bakaly jsou ohrožena tím, že politici zneužívají parlamentní vyšetřovací komisi k nátlaku na nezávislé soudy. To napsali Bakalovi mediální zástupci v tiskovém prohlášení, které rozeslali novinářům v den, kdy se miliardář měl dostavil k výpovědi před poslaneckou vyšetřovací komisí. Jenže nedostavil a nemá v úmyslu to udělat ani v budoucnu. Poslanci uvažují o jeho předvedení policií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
CzechTrade: Zahraniční kanceláře ve Vietnamu, Pobaltí a Brazílii mají nové vedoucí
Nové vedoucí přivítaly tři zahraniční pobočky agentury CzechTrade. Do čela vietnamské kanceláře se postavil bývalý exportní konzultant agentury Ivan Nikl. Pobočku v Rize povede Věra Všetičková a na starosti bude mít koordinaci aktivit v celém Pobaltí. Řízením kanceláře v Sao Paulu byl pověřen Miroslav Manďák, který v agentuře působí již 8 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
V Německu je pořád lépe. A pád železné opony? Starosta příhraničního města rekapituluje dobu od „sametu“
REPORTÁŽ Ostnaté dráty, pohraničníci, ostře sledované hranice. Tak vypadalo české pohraničí před rokem 1989. Vypravili jsme se do Železné Rudy podívat se, jak se žije v blízkosti česko-německých hranic téměř třicet let po jejich otevření. „Ekonomický rozdíl mezi námi a Bavorskem je stále velký. Mrzí mne, že jsme se za těch téměř třicet let nedokázali více přiblížit,“ říká starosta Železné Rudy Milan Šnebergr s tím, že většina lidí tak odtud stále dojíždí za prací do Bavorska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Trumpův trest pro Rusko se blíží. Putinův mluvčí komentoval protiúder. Může mít hrozivé následky
Když americký Kongres shledal, že Putinovo Rusko použilo chemické zbraně proti svým obyvatelům, znamenalo to automatické uvalení sankcí na tuto zemi. Ale jak na to Rusko odpoví? Bude impérium vracet úder? Jasné slovo prozatím nepadlo, píše týdeník Newsweek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Bordel na Babišově ministerstvu, jde o sto miliard. Miroslav Macek glosuje
Salvini, Maláčová či Prague Pride, bývalý politik za ODS Miroslav Macek se ve svých glosách věnuje současným tématům. A kopl si i do Jermanové za její kauzu se služebním vozem. Svá slova zveřejnil jako obvykle na svém webu viditelny-macek.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Festival Trnkobraní otevře brány již v pátek a sobotu, letos s Jarkem Nohavicou, Arakainem a Lucií Bílou, Mig 21 a dalšími interprety
Jarek Nohavica se vrací na Trnkobraní po 21 letech. Festival oznamuje kompletní program - dále vystoupí Divokej Bill, Mandrage, Jelen, Mirai a další interpreti. Připraven je bohatý filmový a divadelní doprovodný program včetně dětské zóny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš má pro Maltu a Itálii nabídku ve věci migrantů. Zde je
Premiér Andrej Babiš (ANO) za dva týdny při své cestě do Itálie navštíví i Maltu a setká se s předsedy vlád obou zemí. Jako pomoc k boji s nelegální migrací nabídne v obou zemích i bezpilotní letadla české výroby, která by měla pomoci ke kontrole hranic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Přeletem gripenů začal pohřeb vojáka,který padl v Afghánistánu
Přeletem letounů Gripen nad chomutovským náměstím 1. máje začal dnes v poledne v Chomutově pohřeb Martina Marcina, prvního z trojice českých vojáků, kteří se 5. srpna stali obětí útoku sebevražedného atentátníka u afghánského Bagrámu, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Vláda při ekonomickém růstu kašle na invalidy
Rapidní zvyšování platů politiků, úředníků a dalších státních zaměstnanců o desítky procent je výsměchem vůči lidem v invalidním důchodu prvního, druhého a třetího stupně, jimž důchody rostou velmi pomalu na rozdíl od mocných našeho státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
V zoo Liberec se po roce opět koná sochařské sympozium EtnoArt
V pondělí 13. 8. byl v Zoo Liberec zahájen již čtrnáctý ročník tradiční umělecké akce s názvem EtnoArt, kterou zoo pravidelně pořádá s uměleckým sdružením Artefaktum - CZ. Z prostor zahrady Lidových sadů se opět po roce ozývají zvuky brusek, vrtaček a kladívek a pod rukama známých umělců vznikají nové sochy z kamene. Ty budou po skončení akce zkrášlovat areál zoologické zahrady.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Paroubek: Bude mít Hamáček klid na práci?
V sobotním Právu byl zveřejněn rozhovor s předsedou sociální demokracie a vicepremiérem Janem Hamáčkem. Je dobře, že Jan Hamáček hovoří úplně otevřeně o tom, že v podzimních komunálních a doplňovacích senátních volbách nepůjde sociální demokracii o vítězství, ale v souvislosti s „bolestnými ztrátami“, půjde o „minimalizaci škod“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Negr, negr, negr... Možná ještě víckrát prý toto slovo řekl Donald Trump
Donald Trump čelí dalšímu skandálu. Bývalá zaměstnankyně Bílého domu Omarosa Manigault-Newmanová tvrdí, že prezident použil slovo „negr“. Tvrdí, že má jeho slova zaznamenána na nahrávacím zařízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Dolejš: Nejde o Rusy, v SSSR rozhodovalo vedení strany. Filip výroky k roku 1968 s KSČM neprojednal
"Pokud do toho chce vnášet ten nacionální rozměr, tak to nemá projednané ve stranických orgánech. A mohlo by to doznat nějakého stranického vývoje."
zdroj: aktualne.cz, přidáno 14.8.2018 v 19:36, zobrazit podobné
Lidovci sestavili pro obecní volby 1 500 samostatných kandidátek
Lidovci sestavili pro podzimní komunální volby zhruba 1 500 samostatných kandidátek. Zapojí se také do několika stovek koaličních kandidátek s místními nebo celostátními subjekty, řekl dnes ČTK po jednání celostátního výboru KDU-ČSL předseda strany Pavel Bělobrádek. Proti komunálním volbám před čtyřmi roky je podle něj počet podaných kandidátek o několik desítek nižší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist