Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červen 2022
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
3101724 
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 2.325x, což odpovídá cca 121.315-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Kavij (KSČM): Mír udržíme i za cenu války!
Podpisem Donalda Trumpa je na světě vojenský rozpočet USA na rok 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Tunel OKD očima člověka, který kauzu detailně sleduje deset let: Sobotka a Urban s privatizací pospíchali. A měli k tomu velmi dobré důvody
ROZHOVOR „Celý život dřeli na to, aby jejich podnikové byty stát daroval několika vyvoleným miliardářům,“ bije do kauzy, kterou se zabývá deset let, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz Roman Macháček, předseda Sdružení nájemníků BYTYOKD.cz. Ukazuje na konkrétní politiky, kteří se kauze OKD věnovali, a na odstrašující příklady. Vysvětluje, proč lidé přestávají věřit, že se v naší zemi mohou domoci spravedlnosti. V současné době se Macháček podílí na činnosti parlamentní vyšetřovací komise: „V nejbližších dnech se také chystáme navrhnout další osoby, které by měla komise vyslechnout, a další otázky, kterými by se měli v komisi zabývat.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Velký průšvih pro Pocheho a celou ČSSD. Policie zadržela velmi vlivného poradce
Server Security Magazín.cz tvrdí, že policie zadržela pana Radima Bureše, bývalého pracovníka Národního bezpečnostního úřadu. Tento krok by prý mohl mít neblahý vliv, konkrétně na prozatím neúspěšného kandidáta na ministra zahraničí a europoslance Miroslava Pocheho. Ale nejen na něj.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Švédská levice tři týdny před volbami panikaří. Přišla s volebním slibem, jaký jste ještě neviděli
Politici se před volbami obvykle předhánějí ve svých slibech voličům. Tři týdny před parlamentními volbami ve Švédsku však přišla tamější Levicová strana skutečně s velmi bizarním předvolebním slibem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Německý novinář, působící v Praze: Kdo ví, jak to s tím „romským útokem“ v Dubí bylo. Babiš odmítnutím uprchlíků páchá rasově motivovaný trestný čin
Markus Pape, německý novinář, publicista a překladatel působící v Praze, poskytl rozhovor serveru Info.cz. Vyjádřil se v něm mimo jiné k incidentu v Dubí, kde skupinka Romů v bitce zranila neromského mladíka, když se vložil do potyčky dvou žen na místním koupališti. Pape nabídl trochu jiný pohled na celou kauzu než většina médií. Pape tvrdí, že jeden mediální podnikatel jen probouzí strach a vydělává na něm. Policie by prý měla přijít a všechny vyzvat ke klidu. Kritizoval i českého premiéra Andreje Babiše (ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Já nebyl ani svazák, natož donašeč StB, vzkazuje Horáček. Ondráček o mě lhal a všichni musí vidět, že lhát se nemá
Antropolog, textař a neúspěšný prezidentský kandidát Michal Horáček se rozhodl vysvětlit, proč podal trestní oznámení na poslance Zdeňka Ondráčka (KSČM). V prvé řadě jde prý o to ukázat, že lhát se nevyplácí a to ani když jste komunistický poslanec. Policie žádá sněmovnu o vydání zákonodárce k trestnímu stíhání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
SŽDC: V Praze vzniknou dvě nová nádraží – Eden a Zahradní Město
Do konce roku 2021 se výrazně zlepší dostupnost desátého pražského obvodu vlakovou dopravou. Umožní to dokončení stavby za více než 4 miliardy korun, kterou dnes slavnostně zahájila Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Vlaky spojující hlavní město s jižními Čechami budou nově využívat kapacitní čtyřkolejnou trať, na které vznikne nová stanice Praha-Zahradní Město a zastávka Praha-Eden. Traťová rychlost se zvýší až na 120 km/h.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zákon na Pocheho. Piráti chtějí zakázat, aby europoslanci mohli pracovat na ministerstvech
Piráti chtějí zakázat europoslancům, aby se stávali zaměstnanci českých úřadů. Dnes představili příslušnou novelu zákona o volbách do Evropského parlamentu. Strana tím reaguje na situaci na ministerstvu zahraničí, kde ve funkci politického tajemníka působí europoslanec Miroslav Poche (ČSSD). Pozici převzal poté, co ho prezident Miloš Zeman odmítl jmenovat ministrem zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Je i v našem zájmu, aby Trump porazil lživá rusofobistická média…
Narůstající protiruská hysterie našich mediálních a politických havlistických politruků před 21. srpnem člověka chtě nechtě přivádí k tomu, že musí držet palce prezidentu USA Donaldu Trumpovi, proti němuž se spikla celá státní administrativa, orgány CIA a FBI a kterému už dva roky vyhlásily válku všechna média. Naposledy pak takřka 350 amerických novin, které vyšly s úvodníky útočícími na Trumpa, že podle nich bojuje proti svobodě tisku a médií a dělá z nich „nepřátele lidu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Spisoval Kuras, který emigroval v roce 1968: Nová totalita EU je horší než komunismus, spojila se s islamismem a chce nás zničit. A tohle je rozdíl mezi emigranty z komunismu a těmi muslimskými…
ROZHOVOR „Asi se nemusíme bát gulagů a politických poprav, jen dehonestace, ostrakizace, vyhazovů z práce, společenského bojkotu, a podobně. Nová totalita nikdy nevypadá stejně, jako ta předchozí. Ale pokaždé se vydává za antitotalitu a s heslem antitotality nastoluje další totalitu. Malérem je, že tato „antitotalitní“ totalita se spojila s tou nejtotalitnější ideologií všech dob, která už 14 staletí usiluje o zničení nejen naší civilizace, ale všech ostatních civilizací, které kdy stačila spolknout. A protože útočí na celý svět zároveň. V tom je možná dlouhodobě horší než sovětský komunismus,“ říká spisoval Benjamin Kuras, který kandiduje na Praze 4 do Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zapal Švédovi auto. Gangy spustily koordinovanou akci, přistěhovalci prý chtějí ukázat, že jim projde cokoliv
V ulicích švédských měst roste napětí. Seveřanům někdo zapaluje jejich auta. Podle všeho jde o koordinované akce, za kterými mohou stát gangy přistěhovalců. A lidé už pomalu přestávají věřit, že je stát před těmito gangy dokáže ochránit. Situace je o to dramatičtější, že se ve Švédsku blíží sněmovní volby. Švédové si zvolí novou vládu už 9. září. Sociálnědemokratický premiér Stefan Löfven má problém.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Kabourková: Duhová dotace
Nemám vůbec nic proti LGBT komunitě, tedy Lesbičkám Gayům Bisexuálům Transexuálům a dalším aktivistům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany: Ocenění 117 vojáků za službu v zahraničních operacích
Ve Slavnostní síni Národního památníku v Praze na Vítkově se uskutečnil nástup příslušníků Armády České republiky po návratu ze zahraničních operací. Ocenění vojákům předali náměstek ministra obrany Jakub Landovský, zástupce náčelníka GŠ AČR-ředitel Společného operačního centra generálmajor Jiří Verner, předsedkyně výboru pro obranu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jana Černochová a další představitelé velení armády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Šéf agrárníků otevřeně promlouvá o tom, kolik si za jídlo připlatíme
ROZHOVOR Pečivo a výrobky z pšenice podraží, připouští prezident Agrární komory Zdeněk Jandejsek, ale nebude to natolik výrazné, aby to ohrozilo rozpočty domácností. Sucho způsobilo nižší výnosy obilovin v řadě zemí, tak jdou ceny nahoru. „K tomu, aby byl nedostatek obilí u nás, nedojde. Jde o to, že když zemědělci budou v zahraničí dostávat za obiloviny o něco víc, tak budou samozřejmě chtít i na domácím trhu stejnou cenu,“ vysvětlil šéf Agrární komory. Ale nepředpokládá, že by ceny pečiva vzrostly o víc než deset procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zahraničí: Pozor na lokální záplavy na jihozápadním pobřeží Indie
Ministerstvo zahraničních věcí ČR informuje české občany hodlající cestovat do Indie na možnost lokálních záplav na jihozápadním pobřeží Indie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Bude řev, nejspíš velký. Václav Klaus promluvil o dnešním Rusku
K 50letému výročí sovětské invaze do Československa se v pořadu Interview ČT24 rozhovořil exprezident Václav Klaus. „Dnešní Rusko není bývalý Sovětský svaz,“ hájil Ruskou federaci Klaus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Macronův poradce- mlátička může šéfovi hodně zatopit. Někteří už kauzu srovnávají s Wattergate
Od zvolení Emmanuela Macrona francouzským prezidentem uplynulo čtrnáct měsíců a podle francouzského spisovatele a profesora z pařížské univerzity Dr. Guy Milliéreho je Macronovo prezidentství na sestupné trajektorii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Svobodná Evropa v roce 1968. Johsnon hovořil o situaci v rádiu
Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl bývalý ředitel Rádia Svobodná Evropa Ross Johnson. Hovořil především o situaci v roce 1968, kdy v tehdejším Československu zanikla cenzura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Lékařka od hranic s Rakouskem: Známým za hranicemi imigranti pravidelně lezli přes plot do bazénu. A policie nic
ROZHOVOR „Myšlenka volného pohybu zboží a osob byla sice lákavá, ale co z toho vzešlo! Naddimenzovaný úřednický aparát, který aby obhájil svou existenci, vymýšlí nesmysly,“ říká ohledně EU ředitelka Institutu lékařské kosmetiky v Českých Budějovicích Eva Ondráčková. V rozhovoru promluvila o Andreji Babišovi i Tomáši Klusovi. Vyjádřila se ke kauze H-System. Prozradila také, čeho si váží na prezidentu Zemanovi. A hlavně přinesla svědectví ohledně problémů s migranty hned za česko-rakouskými hranicemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Tecl (ODS): Pravda, čest a chlapské slovo. Když něco řeknu, platí to
Starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl v říjnových senátních volbách kandiduje na Havlíčkobrodsku a Chrudimsku. O hlasy voličů se uchází v barvách své ODS, s podporou hnutí STAN a Starostové pro občany (STO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Paroubek: Potřebujeme změnu volby senátorů?
Za svůj život jsem se naučil, že prakticky všechno se dá zároveň dokázat i zpochybnit. A to vždy s velmi závažnými argumenty. A. Babiš přišel s tím, že chce jednokolové senátní volby. Samozřejmě, že pro jeho hnutí je to momentálně výhodné, neboť je zdaleka nejsilnější stranou v zemi ze všech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Je žádoucí, aby byla Česká republika suverénním státem
Spolupráce evropských států na bázi volného pohybu osob, zboží, služeb a kapitálu je potřeba a je to nevyhnutelné, ale vždy to musí být jen za předpokladu zachování národní suverenity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Trump ohrožuje diktaturu jediného správného názoru. Petr Robejšek rozkryl, jak si média představují svobodu
Trump ohrožuje diktaturu správného názoru, říká politolog Petr Robejšek v kontextu s tím, že na popud deníku Boston Globe včera otiskly více než tři stovky amerických novin komentáře, ve kterých se ohrazují proti Trumpově kritice médií. „Ozval se názorový kartel, který je ublížený, protože prezident zpochybňuje jeho monopol na pravdu,“ dodal politolog v komentáři na svém blogu na serveru Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Boj s fake news ohrožuje demokracii. Dělají to tak nešikovně, že je ještě přiživují, dokazuje Markéta Šichtařová
V posledních pár letech politici bojují proti tzv. „fake news" neboli proti lživým, zavádějícím a manipulativním zprávám. Jenže podle ekonomky Markéty Šichtařové bojují politici s fake news tak nešikovně, že je spíše přiživují. Dobře je to vidět na tom, jak zadržují informace spojené s migrační krizí. V Čechách se prý zase politici chystají zadržovat informace o svých možných nekalostech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Jermanová: Rezervace velkých kopytníků představuje i potenciál pro rozvoj turistického ruchu
Rezervace velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice se včera odpoledne slavnostně rozšířila zhruba o polovinu. Z původních 160 hektarů, které zaujímá od roku 2015, její rozloha nově narostla na 240 hektarů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČVUT: Fakulta elektrotechnická pořádá letní školu kosmických technologií
Ve dnech 18. až 26. srpna 2018 se na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze (FEL) uskuteční letní škola kosmických technologií pořádaná společně Studentskou unií ČVUT a skupinou kosmických technologií na katedře radioelektroniky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl vysvětluje kandidaturu za SPD: ODS proti migraci nebojuje, vládne tam eurohujerství. A Babišovi nevěřím nic, ten nás klidně prodá
Někdejší spolupracovník exprezidenta Václava Klause Ladislav Jakl se rozhodl vstoupit do Senátu. Ale ne za ODS, jak by možná někteří čekali, ale za hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury (SPD). Podpořili ho v tom jak Václav Klaus starší, tak Václav Klaus mladší. Jakl se rozhodl důkladně vysvětlit, proč kandiduje právě za Okamuru. Také se ještě jednou vrátil ke slovní přestřelce s profesorem z bostonské univerzity Igorem Lukešem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Merkelová ve Španělsku aneb Tonoucí se stébla chytá
Víkendové jednání mezi německou kancléřkou Angelou Merkelovou a španělským lidoveckým premiérem Pedrem Sánchezem je pouze dalším ze zoufalých pokusů odvrátit rozpad současné vládní koalice Křesťanských demokratů, Křesťansko-sociální unie a socialistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Adepti na senátory se dnes dozví, zda byli k volbám připuštěni
Uchazeči o místo v Senátu se dnes dozví, zda byli k volbám připuštěni. Rozhodnou o tom radnice v sídlech volebních obvodů. Zaregistrují ty ze zhruba 230 nominovaných, jejichž volební přihlášky splnily zákonem předepsané požadavky. Odmítnutí uchazeči se mohou obrátit na soud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Před výročím roku 1968 se chystá bugr u ruské ambasády. Zve Peszynski a organizátoři protibabišovských Václaváků
20. srpna bude živo před ruskou ambasádou. Na 19. hodinu totiž organizátoři svolali demonstraci sem – na náměstí Pod Kaštany. Chtějí tak připomenout výročí okupace armádami Varšavské smlouvy, a to pod názvem Nezapomínáme. Protestujeme. Informaci přinesl server Forum24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Boj proti šikaně je nikdy nekončící zápas
Komentář na facebookovém profilu ke kyberšikaně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Exministr Herman čtenářům: Němec není nacista, Rus není bolševik
Exministr kultury za KDU-ČSL Daniel Herman odpovídal na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz na dotazy čtenářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Němečtí úředníci zachraňovali teroristky z IS. A když je dostali do Německa, nechali je jít
Dvě členky Islámského státu dostaly německé úřady z Iráku. Tam jim totiž hrozil trest smrti. Píše o tom server Reflex.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Novinář Hvížďala: Pražská kavárna? To jsou ti lidé, kteří se vzpouzejí komerčnímu násilí
O pražské kavárně se na pro Český rozhlas Plus rozepsal novinář a esejista Karel Hvížďala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Redl: Slibem nezarmoutíš aneb Jak naštvat všechny zdravotníky
Reakce na prohlášení pana ministra Adama Vojtěcha. Zdravotní odbory vyhlásily stávkovou pohotovost. Snaha zdravotníků upozornit na obrovské problémy, ve snaze je řešit, vyzněla naprázdno. Eskalace problémů vrcholí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Respekt jásá: Kremlu se mistrovství světa vymstilo. Lidé poznali svět a už jdou do ulic
Server Respekt přinesl komentář Jiřího Soboty, jenž se vrací k mistrovství světa ve fotbale, které se konalo v Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Volný (SPD): SPD Tomio Okamura do Senátu
Podpořme jedinou reálnou tměnu v Senátu, podpořme kandidáty SPD Tomio Okamura. Vážení přátelé, kamarádi, spolubojovníci, představujeme Vám dnes naši kandidátku do Senátu za volební obvod Ostrava - Jih, paní Mgr. Ing. Pynelopi Valsamisovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Richard Seemann: Bavorsko zahájilo odsun Afghánců do Kábulu
Těsně před půlnocí na středu z mnichovského letiště odstartovala skupina odmítnutých azylantů do Kábulu, když předtím se tomu snažilo zabránit několik stovek demonstrantů, protestujících proti této akci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Pro nadlepšení průtoků jsme od jara pustili do řek už 360 milionů kubíků vody
Na více než polovině vodních toků v České republice panuje v současnosti hydrologické sucho. Ve sledovaných profilech vodních toků v současnosti protéká jen 5 až 40 procent obvyklého množství vody. S ohledem na očekávaný vývoj počasí se sucho bude pravděpodobně nadále prohlubovat. Ministerstvo zemědělství proto plánuje mj. zvýšit hladinu Novomlýnských nádrží o 35 centimetrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Konkurzní správce H-Systemu Monsport začal podávat trestní oznámení. Obálku s pruhem může dostat i Jiří Čunek
Řeči o rozkrádání konkurzní podstaty vadí správci konkurzní podstaty po H-Systemu Josefu Monsportovi natolik, že se rozhodl podat trestní oznámení. Píše to server iDnes.cz s tím, že příliš jasné, na koho zatím oznámení padnou, není, ale mělo by se jednat například o senátora Jiřího Čunka či člena družstva Svatopluk Martina Junka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Pražský lídr ČSSD Landovský - MHD zdarma a byty
Ještě ke komentáři ČSSD nedělá dobře… Stěžoval jsem si na to, že jsem dosud nedostal odpověď na můj dotaz směřující na lídra pražské kandidátky ČSSD do říjnových voleb Jakuba Landovského.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Za stáčení tachometrů bude hrozit pokuta až půl milionu korun
Pokuta až půl milionu korun bude od 1. října hrozit prodejcům a motoristům za stáčení tachometru. Novelu zákona schválil ve středu Senát. O novinkách informovalo Ministerstvo dopravy v dnešní tiskové zprávě. Manipulaci s počítadly na tachometru dosud zákon neupravoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ČEZ: Poštolka se proletěla nad elektrárnou a zlákala ji rozhledna
Pohledu „jen“ z výšky 140 metrů se zachtělo letos narozené poštolčí slečince, která vletěla do prosklené vyhlídky rozhledny, umístěné na pravé podpůrné věži kotelny Nového zdroje v Elektrárně Ledvice. Zatímco dovnitř trefila poštolka bez problémů, neboť ji zřejmě navigoval díky klimatizaci chladnější vzduch, proudící otevřenými dveřmi směrem ven na vyhlídkový ochoz, cestu do volné přírody se jí již nalézt nepodařilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Evropan Rouček o roce 1968: Když přijede německý státník, jede do Lidic nebo Terezína. A co udělá Rus?
EVROPAN LIBOR ROUČEK „I padesát let po pražském jaru a invazi mají Němci o historii, která je v prvé řadě naší historií, zájem,“ zdůrazňuje po včerejší besedě ve Frankfurtu bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček. To, že hodlá prezident Miloš Zeman věnovat padesátiletému výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968 jen tichou vzpomínku, považuje za vůbec nejhorší řešení. V souvislosti s vyjádřením předsedy KSČM Rouček říká: „Dávat dnes vinu Ukrajině, je nejen falšování historie, ale i naprosto pokřivené a podlé.“ Na adresu ruské vlády také podotkl: „Kdyby byli Rusové chytřejší, tak se za invazi omluví a budou se snažit česko-ruské, rusko-české vztahy formovat na tom, co lze v historii chápat jako pozitivní.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Sankce půl milionu korun za nelegální stočení tachometru
Senátem schválená vládní novela zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích zavádí od 1. října 2018 až půlmilionovou pokutu za stáčení tachometru. Tachometr je možné nově zkontrolovat na www.kontrolatachometru.cz bez čísla protokolu poslední technické prohlídky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Stát nemá žádné peníze
V rámci přicházejících voleb se objevuje stále víc a víc slibů, co všechno stát zaplatí, zřídí, obstará.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Svobodná Evropa v roce 1968. Johnson hovořil o situaci v rádiu
Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl bývalý ředitel Rádia Svobodná Evropa Ross Johnson. Hovořil především o situaci v roce 1968, kdy v tehdejším Československu zanikla cenzura.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Němce znepokojují dětští islamisté
Komentář na facebookovém profilu k radikalizaci v islámských rodinách v Evropě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Sdružení stran chce v pražské politice hájit ideje evropanství
Do voleb na magistrát bude na podzim kandidovat koalice šesti stran a hnutí pod názvem Evropská koalice pro Prahu. Její zástupci dnes s odkazem na výročí Pražského jara novinářům představili svoje programové a hodnotové vize. Praha podle nich historicky byla a má být evropským městem, z čehož plynou konkrétní důsledky, například ve vztahu k uprchlické krizi, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Stabilizací Iráku řešíme i migrační krizi
Náměstek ministra vnitra Jakub Kulhánek a první náměstek policejního prezidenta brigádní generál Martin Vondrášek se setkali s guvernérem irácké provincie Anbar Mohamedem al Halboosi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
O 27 senátorských křesel bude letos bojovat 236 kandidátů
O sedmadvacet senátorských křesel bude letos bojovat 236 kandidátů, kteří dnes byli zaregistrováni k volbám do horní komory. Je jich o tři více než v minulých volbách. Největší výběr - z 16 adeptů - budou mít voliči v Praze 8. Nejmenší konkurence je na Náchodsku, Šumpersku a Vsetínsku, kde o hlasy bude usilovat shodně po šesti kandidátech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Rozhodnou to Korejci?
Další schůzka severokorejského vůdce a jihokorejského prezidenta, která je chystána na září s agendou mírové smlouvy, je v USA vnímána s nevlídností. Chce snad někdo vrazit klín do jejich nerozborného přátelství s Korejskou republikou? Nebudou nakonec chtít, abychom se odtamtud vojensky stáhli?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Junior jede bomby, píše Reflex o poslanci Klausovi. Bylo by prý nejlépe, kdyby v ODS skončil
Politolog Jiří Pehe vyzval ODS, aby začala řešit svůj problém. Problém jménem Václav Klaus mladší. Teď se přidal i server Reflex.cz. Klaus se prý chová jako solitér, který si názorově víc rozumí s Tomiem Okamurou než se svými liberálně-konzervativními kolegy. Možná by si Klaus mohl založit vlastní stranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj ocenil hrdinství vězňů z období nacismu
Političtí vězni z druhé světové války se i letos dočkali drobného finančního příspěvku od Libereckého kraje. Symbolický šek s celkovou sumou 32 500 korun, který je výrazem úcty vedení kraje k jejich hrdinství, jim v budově Krajského úřadu ve čtvrtek 16. srpna předal hejtman Libereckého kraje Martin Půta s náměstkem pro sociální věci Pavlem Svobodou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jeden z Afričanů obviněných ze skupinového znásilnění v Praze byl propuštěn na kauci. Jedenadvacetiletý Alžířan prý pojede domů, kde se o něj postarají rodiče
Server Novinky.cz informuje o tom, že jeden z šestice Alžířanů obviněných ze skupinového znásilnění irské občanky v Praze byl ve čtvrtek 17. srpna propuštěn na kauci a podle všeho zamíří domů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Petice za zachování zámku v Dlouhé Loučce
My níže podepsaní žádáme pana starostu, vážené zastupitelstvo a radu obce o zachování zámku v obci Dlouhá Loučka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Plzeňský Prazdroj: Nejlepším výčepním za rok 2018 je Richard Máša, prestižní titul putuje do Brna
Vítězem soutěže Pilsner Urquell Master Bartender pro nejlepší výčepní, kterou každoročně pořádá Plzeňský Prazdroj, se stal Richard Máša z brněnské restaurace Tusto.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Česká republika naléhavě potřebuje stabilní a funkční vládu
Komentář na facebookovém profilu k vládě Andreje Babiše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Pehe se ptá: A cože ten Zeman v tom roce 1968 udělal tak odvážného?
Prezident Miloš Zeman se rozhodl, že nepronese projev k padesátému výročí okupace Československa, která ukončila pražské jaro. Jeho mluvčí to Jiří Ovčáček to prý odůvodnil slovy, že byl odvážný v době, kdy odvaha nebyla levná. „Takové zdůvodnění prezidentova rozhodnutí je pozoruhodné,“ píše ve svém komentáři pro Novinky politolog Jiří Pehe, podle kterého, ač to není zakotveno v Ústavě, prezident má v popisu práce, aby při tak důležitém výročí promluvil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Piráti představují nový zákon, zakazující další kumulování funkcí europoslanců
iráti představili návrh, který rozšíří současný zákon o volbách do Evropského parlamentu o klauzuli, která zamezí europoslancům uzavřít pracovněprávní vztah s jakýmkoliv českým úřadem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Před 50 lety rozhodli Brežněv a šéfové pěti stran o invazi do ČSSR
Porada šéfa sovětských komunistů Leonida Brežněva s vrcholnými představiteli Bulharska, Maďarska, Polska a východního Německa, která se uskutečnila 18. srpna 1968 v Moskvě, dala definitvně zelenou invazi armád Varšavské smlouvy do Československa, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Lesy ČR: Smrky na Vysočině oslabilo sucho, likviduje je kůrovec
Snížené hladiny spodních vod, popraskaná půda, vyschlá prameniště i studny, tak se projevuje sucho, které trápí všechny hospodáře v zemi. V obecních, soukromých i státních lesích chřadnou stromy, zejména smrky, které mělce koření a potřebují vodu v půdě. Porosty na Vysočině vysazené před sto, osmdesáti i dvaceti lety ztratily schopnost bránit se škůdcům a kůrovec je doslova likviduje. Kraj kvůli tomu svolal kalamitní štáb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Na kontu pro rodiny padlých vojáků je téměř osm milionů korun
Na kontu mimořádné sbírky ve prospěch rodin padlých vojáků v Afghánistánu je již téměř osm milionů korun. ČTK to dnes sdělil Jindřich Plescher z tiskového oddělení generálního štábu. Od čtvrtečního dopoledne tak ve sbírce Vojenského fondu solidarity přibylo zhruba 900.000 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
DIAMO dokončuje v Ostravě zajímavý rekultivační projekt
Rekultivační projekty na Ostravsku a Karvinsku jsou v plném proudu. Státní podnik DIAMO aktuálně dokončuje obnovu rybníků v ostravské části Nová Ves, které poškodily poklesy způsobené dřívější těžbou na dole Jan Šverma. Tento projekt je důkazem, že i zabahněné poddolované území se může změnit na romantické místo, kde mohou Ostravané relaxovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Koalice soukromých lékařů: Vyzýváme premiéra a ministra zdravotnictví, aby nepodlehli tlaku odborů
Koalice soukromých lékařů (KSL) a Sdružení soukromých gynekologů (SSG ČR) ke stávkové pohotovosti zdravotnických odborů
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ukrajinci a srpen 1968. V této části z invaze rozhodně radost neměli
REPORTÁŽ Ukrajinci, kteří se zúčastnili vpádu sovětských vojsk na naše území, mají povětšinou z této události trauma a při setkání s českými a slovenskými občany mají tendenci se stále omlouvat. To, že Zakarpatí bylo nástupním prostorem pro expanzi do tehdejšího Československa, bylo výsledkem chladnokrevného kalkulu nejvyšších tehdejších vojenských a politických špiček SSSR a prostí občané k tomu přišli, obrazně řečeno, „jak slepí k houslím“. Na tento stav upozorňují spolky v Podkarpatské Rusi již dlouhodobě. Ostatně, proč by si tehdy přáli „zglajšajtování Československa“, když měli ještě v živé paměti původní masarykovskou republiku, za které se podle jejich vlastních slov měli prakticky nejlépe za celou svoji komplikovanou a pohnutou historii. Toto jsem při své nedávné návštěvě na Zakarpatí zaznamenal, byť prvek války na východě země je tu stálým každý den se připomínajícím mementem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Babišovi hrozili: Dám vaší nezletilou dceru na erotickou seznamku
Předsedovi vlády Andreji Babišovi vyhrožoval před dvěma lety, ještě coby ministru financí, muž Roman H. z Ostravy tím, že zveřejnění osobníc údaje jeho náctileté dcery na erotické seznamce. Podle obžaloby měl pachatel vazby na hackerskou skupinu Anonymous a je rovněž obžalován z hackerských útoků na servery ministerstva financí a vlády. Případem se začne zabývat okresní soud v Ostravě, informoval server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Milan Faltus: Jak jdou Němci na tropy
Jak na vysoké teploty jdou u sousedů, ukazují tři příklady. Každý z nich je specifický a o problému pojednává z jiného úhlu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Zoo Ostrava: Přijďte si prohlédnout mamuta
Model kostry mamuta v životní velikosti mohou spatřit návštěvníci ostravské zoologické zahrady. Předlohou se stala kostra konkrétního zvířete, jehož pozůstatky byly nalezeny u německé obce Bornau. Na našem území mamuti žili ještě před 10 tisíci roky. Osada lovců mamutů byla archeology nalezena i na ostravském vrchu Landek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Národní zemědělské muzeum vystaví stoleté motorové pluhy a další unikáty
Národní zemědělské muzeum na letošní agrosalon Země živitelka v Českých Budějovicích přiveze vzácné historické stroje ze svých sbírek. Kromě více než sto let starých parních pluhů Praga a Excelsior zde budou od 23. do 28. srpna k vidění i další unikáty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Stanislav Kliment: Toaletní papír, škoda Favorit a Státní fond rozvoje bydlení…
…jaké mají společné znaky?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Není přece apríl!
U některých informací, které nacházím v médiích, opravdu pečlivě prohlížím datum vydání. Článek níže je toho příkladem. První duben ale není, takže to autoři myslí naprosto vážně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Prezidentský kandidát Jiří Hynek: Demokracie páchá sebevraždu. Práva gaunerů bývají upřednostňovaná před právy slušných
ROZHOVOR Politická strana, která volá po odchodu České republiky z NATO, by podle prezidenta Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiřího Hynka, který kandiduje na podzim do Senátu, měla říci, kolik by to stálo, abychom byli schopni naši zemi ubránit sami. „Znamenalo by to, a to vám řekne každý bezpečnostní expert, minimálně opět zavedení povinné vojenské základní služby, obrovské investice, vysoké výdaje na provoz. Jsem přesvědčen, že by tato částka výrazně překročila dvě procenta HDP,“ prohlásil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz neúspěšný prezidentský kandidát a člen politické strany Realisté Jiří Hynek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Pacient z LDN Lány, vyjádřil se herec Maryško o Zemanovi. Anna Geislerová shání tlumič
Prezident Miloš Zeman dostal další ránu kvůli tomu, že se rozhodl promlčet 50. výročí příjezdu tanků Varšavské smlouvy do Československa. Herec Jiří Maryško napsal k této příležitosti pár slov o „pacientovi z LDN Lány“ a podpořil písničkáře Jaroslava Hutku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Češi a Slováci poslali do soutěže o nejlepší fotografii z roku 1968 okolo tisícovky archivních snímků
Okolo tisíce archivních fotografií, které připomínají události a život roku 1968 v tehdejším Československu, poslali občané z Česka a Slovenska do společného soutěžního projektu Českého rozhlasu a společnosti Czech Photo. Za nejzdařilejší vybrala porota snímek Břetislava Hyblera „Raněný na nosítkách“. Nejlepší fotografie projektu jsou k vidění v pražské galerii Czech Photo Centre.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Štěpánek: Fialová ODS lže sobě i veřejnosti
Současné vedení ODS lže do kapsy samo sobě i veřejnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Turecko přes zisky liry zůstává dál zranitelné
Turecká lira se včera těšila na projev ministra financí Berata Albayraka, který na rozdíl od prezidenta Erdogana mluvil relativně pragmaticky a alespoň část investorů potěšil. A to především tím, že slíbil rozpočtové úspory a razantně odmítl zavedení kapitálových kontrol. To ale pravděpodobně nebude turecké liře stačit na dlouho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Slováci se inspirují od krajských silničářů. Dobu stavby se daří zkracovat
Záležitosti dopravy a dopravní infrastruktury se staly hlavním tématem návštěvy zástupců Prešovského samosprávného kraje a Správy a údržby ciest Prešovského samosprávného kraje v Pardubickém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Profesor Fiala se chystá k 21. srpnu oprašovat vlastenectví. Musíme prý tuto hodnotu chránit před blázny
Vlastenectví je pozitivní hodnotou, o kterou se podle Fialy můžeme opřít. A měli bychom si ji hýčkat a chránit proti bláznům, kteří se nám ji prý snaží ukrást.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Lachnit: Buďme vlídní, svět bude přívětivější
„Vlídnost. Slovo, které téměř zmizelo z našeho slovníku. Podíváte-li se do starších knížek, snadno zjistíte, jak jeho frekvence v běžném společenském styku klesá. Žádný úřad, žádná instituce nikdy nedokáže vyhovět všem našim potřebám, požadavkům a přáním. Je ale obrovských rozdíl, zda nás při projednávání našich záležitostí ponižuje, nebo je k nám vlídná. Pokud využívá své převahy a posouvá nás do polohy prosebníka, nemáme dobrý pocit, i když nám vyhoví,“ začíná svoji dnešní úvahu JUDr. Petr Lachnit, radní MČ Praha 5.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Fašista, nacista. Zdrcující přehled, jak americká média píší o Trumpovi. Nadávají mu i za věci, které u Obamy nikomu nevadily
Páteční MF Dnes píše, že 45. prezident USA Donald Trump má velký kus pravdy, když tvrdí, že jsou americká média nepřítelem lidu a šíří zavádějící či lživé zprávy, jinak řečeno „fake news". Média totiž na Trumpa útočí opravdu tvrdě. Přičítají mu k tíži i to, co ještě prováděl jeho předchůdce Barack Obama. Nahlédněte.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Dienstbier v senátu tlačí nový volební systém. Ostatní se nad ním chytají za hlavu
O změny ve volebním systému se snaží skupina senátorů v čele s Jiřím Dienstbierem (ČSSD). Chystá se prosadit návrh, který počítá s tím, že by se místo dvoukolového systému odehrálo jen jedno kolo volby. K takové změně se ale senátorské kluby staví skepticky. Kritizují hlavně složitost systému, jenž by navíc nahrál populistickým a extremistickým kandidátům, informoval server Echo24.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Ušetřili jsme miliardy
Komentář na facebookovém profilu k zavedení centrálního nákupu pro státní správu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Twitter vyráží do boje s fake news a nenávistí, ohlásil šéf firmy
Změny na sociální sítí Twitter zvažuje její šéf Jack Dorsey. Chce zamezit tomu, aby umožňovala obtěžování, šířila nenávistný obsah, fake news a konspirační teorie. Dorsey uvedl, že proto přehodnocuje fungování klíčových prvků své platformy a Twitter by také mohl speciálním označením začít upozorňovat uživatele na automatizované účty, napsal server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Flusanec do obličeje všem, co platí hypotéky a baráky ze svého
Páteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
MHMP: Praha dostala od lidí desítky nápadů k orientačnímu a navigačnímu systému města
V první polovině července ROPID společně se zástupci městských organizací představil v pražském CAMPu nový projekt k orientačnímu a navigačnímu systému města. Jeho náplní je také analýza informačního systému Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Světnička: Moravská a Slezská pirátská strana je oficiálně zaregistrována
Dne 16. srpna 2017 byla oficiálně zaregistrována na Ministerstvu vnitra České republiky nová politická strana hlásící se k rodině hnutí pirátských stran - Moravská a Slezská pirátská strana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Jak Polsko rozdrtilo rudé hordy a zachránilo Evropu
Letos je tomu 98 let, kdy vítězná ofenzíva polských vojsk v srpnu 1920 rozdrtila bolševické hordy na Visle a zachránila Evropu před komunistickým terorem. Za to si Poláci zaslouží velký dík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Vládní zmocněnec potvrdil zapojení Pirátů do pléna RVIS i pracovních skupin k digitalizaci
Vládní zmocněnec pro IT a digitalizaci Vladimír Dzurilla potvrdil zapojení Pirátů do RVIS (Rada vlády pro informační společnost). K dohodě došlo na včerejším odpoledním setkání předsedy Pirátů Ivana Bartoše a poslance Ondřeje Profanta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ČVUT: Inteligentní byt UCEEB bude součástí Czech IoT Summer
České Radiokomunikace (CRA) pořádají každoroční soutěž pro programátory, studenty technologické firmy a nadšence, která nabízí příležitost vyzkoušet si Internet of Things technologie v praxi. Soutěžící letos mohou využít i data ze senzorů umístěných v Laboratoři personalizované telemedicíny v budově Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT. Vítěz získá 50 000 Kč a možnost spolupráce s organizátorem projektu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Vítejte v hlavním městě muslimů v Evropě. Mešita je tu na každém druhém rohu a vše má pod taktovkou radikální organizace zakazující ženám kalhoty
Italský publicista Guillio Meotti se ve svém aktuálním textu publikovaným americkým think-tankem Gatestone Institute věnuje problematice veřejných muslimských modliteb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Senátoři klubu KDU-ČSL a nezávislí k udržitelnosti životního prostředí
Senátoři a senátorky klubu KDU-ČSL a nezávislí se vyjádřili k několika tématům, týkajícím se především dlouhodobé udržitelnosti a životního prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Ve Švédsku má státní exekutor větší úspěšnost a nižší poplatky
Česko je známé tím, že ze stokorunového dluhu udělají soudy a vymahačky desetitisícové i statisícové dluhy. Česká republika je velkým systémem mafiánského vymáhání dluhů pod razítkem českého státu. A jaká je praxe ve Švédsku?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Nálety k ničemu: Po třech letech amerického bombardování vojáků Islámského státu neubývá
Hlavním cílem amerických bomb dopadajících od roku 2015 na Islámský stát na Blízkém východě byla nejen likvidace bojovníků, ale také narušení vnitřní infrastruktury teroristické organizace. I přes to, že nálety vyšly zhruba na čtrnáct miliard dolarů, výsledky nejsou nijak oslnivé. Ozbrojenců pod černou vlajkou Islámského státu podle Lidových novin ubylo o pár tisíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Generál Luděk Kula: Nemám iluze, že v Česku nejsou migranti. Nechci, aby tady byla poloislámská země. Zde je má pravda o Romech
ROZHOVOR Není fér vůči českým občanům, aby se mezi nimi na svobodě pohyboval někdo, kdo se opakovaně dopustil násilných trestných činů. Podle bývalého generálního ředitele Vězeňské služby generála Luďka Kuly má proto své opodstatnění pravidlo třikrát a dost. Do senátních voleb v Praze 8 jde jako nezávislý na kandidátce SPD s celoživotním mottem, že strach má mít pachatel ze státních represí za svou trestnou činnost, nikoli občané z pachatelů. Ve vězení, které považuje za místo smutku, poznal strašlivě moc Romů. Těm nepomůže to, že je budeme pořád omlouvat a vycházet jim vstříc, ale to, že budou posílat své děti do škol a že jim budeme měřit stejným metrem jako ostatním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Zdravotní odbory vyhlásí stávkovou pohotovost za vyšší platy
Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče dnes vyhlásí stávkovou pohotovost. Podle pozvánky zaslané médiím by to měl dnes dopoledne oznámit na tiskové konferenci. Odborům vadí, že vláda nechce pro příští rok plošně přidat požadovaných deset procent k tarifním platům. Ta navrhuje šestiprocentní nárůst částky na platy, navýšení by ale nebylo rovnoměrné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 06:35, zobrazit podobné
V Plzni se dnes lidé rozloučí s padlým vojákem Patrikem Štěpánkem
Pohřbem s vojenskými poctami se dnes rodina a veřejnost rozloučí v Plzni s Patrikem Štěpánkem, který se společně s dalšími dvěma českými vojáky stal obětí sebevražedného atentátníka v Afghánistánu. Jeho spolubojovníci už byli pohřbeni v úterý a ve čtvrtek. Smutečního obřadu se zúčastní náčelník generálního štábu Aleš Opata a ministr obrany Lubomír Metnar. Pohřební mše začne ve 13:00 v kostele Panny Marie Růžencové na Jiráskově náměstí v Plzni na Slovanech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Vlček, Ježák (NaS): Inventura
S blížícím se koncem čtyřleté cyklu jsou tu opět komunální volby a je fair a správné předstoupit s inventurou a říci, co se nám nepovedlo a co se zdařilo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Český rozhlas spustil další dva nové FM vysílače pro Litoměřice a okolí
Pro město Litoměřice a okolí byly včera ve 13 hodin spuštěny dva nové vysílače. Ty zajistí místním obyvatelům kvalitní poslech stanic Český rozhlas Plus a Český rozhlas Dvojka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Petrík (Svobodní): Je hlavním zájmem silniční policie bezpečnost?
Policie vysokou rychlostí pronásleduje řidiče, překračující maximální povolenou rychlost. Pokud je překročení maximální rychlosti nebezpečné, pak je počínání policie ještě nebezpečnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Svědectví od hranic s Rakouskem: Známým za hranicemi imigranti pravidelně lezli přes plot do bazénu. A policie nic
ROZHOVOR „Myšlenka volného pohybu zboží a osob byla sice lákavá, ale co z toho vzešlo! Naddimenzovaný úřednický aparát, který aby obhájil svou existenci, vymýšlí nesmysly,“ říká ohledně EU ředitelka Institutu lékařské kosmetiky v Českých Budějovicích Eva Ondráčková. V rozhovoru promluvila o Andreji Babišovi i Tomáši Klusovi. Vyjádřila se ke kauze H-System. Prozradila také, čeho si váží na prezidentu Zemanovi. A hlavně přinesla svědectví ohledně problémů s migranty hned za česko-rakouskými hranicemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
NPÚ: Hradozámecká noc na Kynžvartu zve na hostinu u knížete Metternicha
Letošní Hradozámeckou noc hostí západočeský zámek Kynžvart, letní sídlo předního evropského diplomata – knížete Metternicha. Poprvé uvidíte jeho evropsky unikátní nástolní ozdoby, dar francouzského krále a měst Bruselu a Paříže. Setkáte se s představiteli české šlechty a diplomacie. Na Kdyby tisíc klarinetů zavzpomíná Pavlína Filipovská a uvaří šéfkuchař pražského Alcronu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Janáčkova filharmonie uvedla ve Švýcarsku Smetanovu Mou vlast
Janáčkova filharmonie Ostrava byla pozvána jako rezidenční orchestr na festival Murten Classics 2018 ve Švýcarsku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
České dráhy: Na tradiční pivní slavnosti vyrazí Plzeňský Chodovar Expres
České dráhy vypraví 18. srpna zvláštní vlak s názvem Plzeňský Chodovar Expres na tradiční slavnosti piva v rodinném pivovaru Chodovar. Spoj pojede ráno z hlavního nádraží v Plzni, přes Holýšov, Bor a Tachov do Chodové Plané. Zpět se vrací po osmé hodině večerní stejnou cestou do Plzně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
POLITIKA: Fialová ODS lže sobě i veřejnosti
zdroj: neviditelnypes.lidovky.cz, přidáno 17.8.2018 v 13:16, zobrazit podobné
Hospodářská komora začíná přijímat žádosti firem o pracovníky ze Srbska
Vláda vyslyšela návrh Hospodářské komory, aby se zrychlilo přijímání pracovníků z kulturně a jazykově blízké země. Hospodářská komora začíná přijímat žádosti firem o pracovníky ze Srbska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jaroslav Tvrdík se dostal do britských novin. Ale nejspíš se mu to nelíbí
Britský levicový deník The Guardian se zaměřil na český fotbalový klub Slavia Praha v souvislosti s jeho čínským vlastníkem CEFC. Podle britského deníku panují ve Slavii vzhledem k problémům, které čínskou společnost potkaly, velké obavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra