Nejčtenější v danném dni? Historie článků

leden 2022
Po 310172431
Út 4111825 
St 5121926 
Čt 6132027 
 7142128 
So18152229 
Ne29162330 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.629x, což odpovídá cca 84.999-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Primátor Charvát: Zhodnocení volebního období v Pardubicích
Domnívám se, i když opozice to bude prezentovat jinak, že se koalici podařilo realizovat nebo minimálně začít s přípravou realizace všech podstatných bodů a záměrů, které jsme si předsevzali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 21:34, zobrazit podobné
Hamáček kritizuje premiéra: Babiš chce platy zvyšovat příliš pomalu
Předseda ČSSD, ministr vnitra a pověřený ministr zahraničí v jedné osobě Jan Hamáček v sobotní MF Dnes kritizuje premiéra Andreje Babiše (ANO). Hamáček je prý rád, že v koalici existuje rámcová shoda na tom, že by se v Česku měly zvyšovat platy. Jenže Babiš chce prý platy zvyšovat moc pomalu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
„Naši stateční bojovníci za pravdu a lásku budou moci zase plnit své články agitačními tlachy.“ Petr Žantovský nevěřícně sleduje pokračování kauzy spálených rudých trenek
TÝDEN V MÉDIÍCH Ani okurková sezona podle Petra Žantovského neomlouvá, co také se v tomto období může objevit ve sdělovacích prostředcích. Naši stateční mediální bojovníci za pravdu a lásku se totiž chopili zprávy, že Česká inspekce životního prostředí zahájila přestupkové řízení kvůli happeningu se spálenými trenkami, a budou moci zase bezpracně plnit své články agitačními tlachy. Do svého pravidelného přehledu vybral i absurdní větu Angely Merkelové během její návštěvy Španělska. Německá kancléřka pro média uvedla, že Dublinský systém je dobrá myšlenka, ale neschopná života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Na kandidátku jsem se nedostal kvůli Pochemu, ovládá celou Prahu, tvrdí starosta a končí v ČSSD
Starosta Prahy 10 Vladimír Novák bude kandidovat za hnutí Pro Prahu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 18.8.2018 v 06:36, zobrazit podobné
Romové jsou nesympatičtí třem čtvrtinám obyvatel, ukazují průzkumy
Polovina Romů v Česku žije v sociálním vyloučení. Podle kvalifikovaných odhadů koordinátorů pro záležitosti romské menšiny z regionů je to kolem 120.000 lidí. V Olomouckém kraji se na okraji společnosti ocitlo 70 procent tamních romských obyvatel, v Moravskoslezském a Ústeckém kraji tři pětiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová: Náhubkový zákon na cestě k diktatuře
V poslední době se často mluví o falešných zprávách neboli fake news. Hodně lidem vadí, bojuje se s nimi na obou stranách Atlantiku. Internet je informační dálnicí a informací máme nadbytek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Andrej Kiska, to je náš stínový prezident, zaznělo z vedení TOP 09. A na Zemana se chystá akce
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček před pár dny prohlásil, že hlava státu nechystá žádný zásadní projev k 50. výročí začátku sovětské okupace naší vlasti. Miloš Zeman prý řekl vše důležité, když to vyžadovalo odvahu. Za normalizace. A dnes si nemusí na odvážného hrát. Tímto prohlášením Ovčáček rozvířil české politické vody. Teď se o slovo přihlásila první místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Ale nejen ona. Chystá se akce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Celní správa: Celníci ulovili na jižní Moravě „smečku“
Jedenáct zadržených osob, z toho sedm s bohatou trestní minulostí, dvě velkopěstírny marihuany, více než 40 kilogramů předsušeného konopí, dalších 631 vzrostlých rostlin, dva osobní automobily, 150 tablet extáze, šestery hodinky v hodnotě přibližně 100 tisíc korun, 40 tisíc korun v hotovosti a samopal včetně nábojů jsou výsledkem závěrečné realizace trestního spisu „SMEČKA".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zdravotnictví: Nemocnici Na Bulovce povede nově Jan Kvaček
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes s účinností od 3. září 2018 jmenoval Jana Kvačka novým ředitelem Nemocnice Na Bulovce. Jeho prioritním úkolem bude identifikace dodavatelských vztahů, řešení problémů kolem veřejných zakázek, nastavení transparentního hospodaření a urychlené zajištění stability v provozních otázkách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 21:34, zobrazit podobné
Chirurg, šéf motorkářského klubu Noční vlci znovu pro PL: Běžní Američané nejsou nepřátelé, jde o Wall Street. Chobotnice, která dusí svět. A chce válku
EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR Když jsme přijeli do Sevastopolu, jediný jsem věřil v to, že město a celý Krym budou ruskými. Věřil jsem, že tady dožijem. Zázračným procesem jsem se stal svědkem zázraku. A právě k jeho materializaci došlo v myslích tisíců a tisíců obyčejných lidí. Přitom se materializoval téměř bez prolití krve, což bývá v podobných situacích krajně zřídka. To sdělil reportérovi ParlamentníchListů.cz zakladatel ruského motorkářského klubu Noční vlci chirug alias Alexander Zaldostanov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 20:34, zobrazit podobné
Putin si zatančil na svatbě rakouské ministryně zahraničí. „Hanba!“ křičí Jakub Janda
Ruský prezident Vladimir Putin v sobotu přiletěl na přátelskou návštěvu do Rakouska, kde se zastavil na svatbě tamní ministryně zahraničí Karin Kneisslové, aby jí s kyticí poblahopřál a zatančili si spolu. Rakouská opozice jeho přítomnost na svatbě ministryně ostře kritizovala, jde podle ní o provokaci a mluví také o ostudě pro Rakousko, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 19:34, zobrazit podobné
Hon na manžela hejtmanky Pokorné Jermanové nekončí. Je tu další novinka
Hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová má další problém. Kromě toho, že její manžel Jakub Pokorný jezdil do práce služebním superbem, terénní auto zapůjčené od mladoboleslavské Škodovky rovněž skončilo v jeho rukách. Informoval o tom server SeznamZprávy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Přeprodávání databází i nadále v hledáčku ÚOOÚ
Úřad pro ochranu osobních údajů upozorňuje, že i nadále věnuje zvýšenou pozornost praxi, kdy některé firmy pro rozesílání obchodních nabídek využívají databáze poskytnuté třetí osobou. Za takové jednání například letos udělil pokutu 800 tisíc korun společnosti SOLIDIS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Orel: Na vysychající řeky a umírající stromy je smutný pohled. Ale nemusí být
Vysychající řeky, umírající stromy, to je skutečně velmi smutný a především nebezpečný stav, který se dotýká každého z nás – i když si to řada lidí vůbec nepřipouští. Stav krajiny a stále rozsáhlejší sucho patří mezi alarmující zprávy. Řešení, jak zadržet vodu v krajině, jsou přitom známá. Podívejte se, co doporučuje senátor za Zelené a ekolog Petr Orel.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Úspěšně jsme ukončili projekt „Služba šitá na míru“
Projekt byl zejména zaměřen na zmapování využívání opatření pro slaďování rodinného a osobního života s výkonem státní služby. Zvyšovali jsme proto povědomí o rovných příležitostech nejen mezi vedoucími služebních úřadů, ale také mezi státními zaměstnanci a zaměstnankyněmi. V oblasti slaďování chce jít Kancelář ombudsmana dalším zaměstnavatelům ve veřejné správě příkladem. Proto jsme hledali cesty, jak častou náročnou a odpovědnou práci v Kanceláři upravit potřebám všech zaměstnanců a zaměstnankyň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ČSSD voliče netáhne a ani nevím, proč by táhnout měla, říká jeden z jejích členů
Poslanec Ondřej Veselý (ČSSD) natvrdo sdělil svým spolustraníkům, že v senátních a komunálních volbách strana nedopadne dobře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Kobza (SPD): Vítači stále v akci, sušenky pro násilníky a piráty
Migrační invaze pokračuje naplno a při vědomí politické síly organizátorů dokonce arogantně odhodila zábrany a odkryla své záměry!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Lepič: Vzpomínka na rok 1968
Blíží se kulaté výročí roku 1968 a politici a média se předhánějí v líčení tehdejšího dění. A to nás ještě čeká celodenní vysílání ČT a rozhlasu věnované 21.srpnu 1968. Pamětníků je jistě ještě dost, aktivně toto období zažila většina občanů starších 65 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Odsouzený exšéf dotačního úřadu Severozápad chce na svobodu. Nabízí policii spolupráci
Bývalý ředitel dotačního úřadu Severozápad Petr Kušnierz sedí ve vězení za to, že se podílel na korupčních aktivitách spojených s rozdělováním evropských dotací na severozápadě Čech. Jenže se také rozhodl v případu svědčit a dostal do problémů někdejší hejtmanku za ČSSD Janu Vaňhovou. Teď by se výměnou za pomoc policii rád dostal na svobodu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Češi věří neziskovým organizacím, míní humanitární pracovník
Snaha o pomoc potřebným či chuť postavit se výzvě bývají motivy, proč lidé chtějí pracovat pro nevládní organizaci Lékaři bez hranic (MSF). Zájemce neodrazují ani negativní reakce na působení nevládních organizací z poslední doby, řekl ČTK vedoucí komunikace MSF Tomáš Bendl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Právnický absurdistán
V demokratickém státě občané zvolení do zákonodárného sboru stanovují nařízení a právní předpisy, podle kterých se musí všichni řídit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Exprezident Václav Klaus promlouvá o tragédii Evropy
Exprezident Václav Klaus v sobotní MF Dnes promluvil k padesátému výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy v čele se Sovětským svazem do Československa. Invaze byla pro Čechy a Slováky tragickou událostí, ale podle Klause také událostí přínosnou. Na Západě také prožili svůj revoluční rok 1968, ale jiný než my. Tam ho nezarazily tanky, takže neblahé důsledky roku 1968 na Západě prožíváme podle Klause dodnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Stav legislativní nouze
Domnívám se, že by zákonodárci měli nařídit soudcům, aby respektovali literu Ústavy. Uvádím následující důvody:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Kmoníček ohromil reportérku americké televize, která o něm točila reportáž
O českého velvyslance v USA Hynka Kmoníčka se začala zajímat americká média a to natolik, že s ním na stanici CBS News vyšla i reportáž. Důvodem je skutečnost, že je mezi velvyslanci tak trochu raritou vyplývající z toho, že se na rozdíl od jiných obklopuje mrtvými zvířaty, která sám ulovil. „Zabil krokodýla a bydlí v zoo mrtvol,“ sdělovala překvapená reportérka CBS News Kylie Atwoodová divákům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 21:34, zobrazit podobné
„Není tu místa pro nacisty.“ Stovky demonstrujících se postavily akci neonacistů
V Berlíně dnes protestovaly stovky lidí na několika demonstracích. Chtěli tím zamezit chystanému shromáždění nacistů k výročí úmrtí Rudolfa Hesse, zástupce nacistického vůdce Adolfa Hitlera. Nakonec poto byla akce krajní pravice zrušena na původně ohlášeném místě v části Spandau. Má se však uskutečnit v jiné čtvrti německé metropole, informovala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 19:34, zobrazit podobné
Jaroslav Hutka zavzpomínal na srpen 1968 a varoval před novou ztrátou svobody
Písničkář Jaroslav Hutka se pro server DVTV.cz vyjádřil k dění v srpnu 1968. Mimo jiné sdělil to, že Alexander Dubček a spol. nás zradili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ČOI: Internetové obchody stále neplní zákonné povinnosti
Obchodování prostřednictvím e-shopů, sociálních sítí a aukčních portálů neustále roste a představuje stále důležitější segment obchodu a služeb. Česká obchodní inspekce se dlouhodobě věnuje této problematice a i ve 2. čtvrtletí 2018 uskutečnila kontroly zaměřené na internetové obchody.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
František Kašpárek: Nepohodlný Karel Gott
V médiích se objevila zpráva, že Asociace spisovatelů napadla říjnové vystoupení Karla Gotta v rámci Roku české kultury v Lipsku. Literáti prý nesouhlasí se „zpěvákovými hodnotovými postoji.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Kulhánek (ODS): Devatero jednoduchých otázek pro vedení Ústeckého kraje
Redakční rada plátku Listy Ústeckého kraje nám opět určila téma, o čem máme psát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
Brexit bez dohody s EU? V Londýně uvažují, zda by bylo dost léků či potravin
Brexit stále trápí Velkou Británii. Nyní se úřad London Resilience Forum snaží vyhodnotit situaci, jak by vypadala dostupnost léků, potravin či energií, kdyby selhala vyjednávání mezi vládou a Evropskou unií. Píše o tom server Aktuálně.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Klán (KSČM): Smutné srovnávání minulosti
Není to tak dávno, co jsme si připomněli smutné výročí vyhlazení obce Lidice v okrese Kladno a také osady Ležáky v okrese Chrudim. Nebudu zde rozebírat historické souvislosti, které jsou většinou dobře známé. Zaměřím se na oblast jiného vykládání oné doby. Poslední dobou se totiž stává, že na sociálních sítích kolují zvěsti, že nacismus a komunismus je vlastně to samé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Rasistické nadávky, pak přiletěla rána. A pak spousta dalších. Svědectví našeho reportéra, zmláceného na akci Vandasovců
REPORTÁŽ V Dubí na Teplicku to v sobotu odpoledne vřelo. Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS) Tomáše Vandase na severu Čech svolala protest v reakci na útok, ke kterému došlo na zdejším koupališti. Předseda Vandas hřímal proti „nenažrancům“, proti nepřizpůsobivým i proti uprchlíkům a neziskovým organizacím. Slovo dostal i předseda Ľudové strany Naše Slovensko Marian Kotleba, podle kterého prý čeští politici nehájí své občany. Během demonstrace byl brutálně napaden fotograf serveru ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Brutální napadení fotoreportéra PL. Demonstrace v Dubí se zvrhla v násilnosti
V dubí na Teplicku to v sobotu odpoledne vřelo. Dělnická strana sociální spravedlnosti Tomáše Vandase na severu Čech svolala protest v reakci na útok, ke kterému došlo na zdejším koupališti. Vandas se postavil na pódium a z plných plic spustil. Proti „nenažrancům", proti nepřizpůsobivým i proti uprchlíkům a neziskovým organizacím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 14:34, zobrazit podobné
Babiš nabízí řešení migrační krize: Marshallův plán pro Afriku
Český premiér Andrej Babiš už opakovaně prohlašuje, že by Evropa neměla přijímat migranty, aby pašeráci lidí přesouvající obyvatele Afriky do Evropy přišli o kšeft. V rozhovoru pro sobotní vydání deníku Právo předseda vlády zdůraznil, že na svém postoji nehodlá nic měnit a do Česka nepřijme žádného migranta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Milan Knížák: Svoboda na příděl
Největším nepřítelem člověka je svoboda. Je nutné dodat, že to platí v případě, kdy svoboda je volně přístupná každému. V dohlédnutelné minulosti byly výsady svobody k dispozici jen někomu. Výběr těch, kteří se mohli dotknout svobody nebyl ideální, ale všem bylo jasné, že jde o úzkou skupinu a že obecně svoboda k dispozici není. Dnes si každý osobuje právo na bezuzdnost myšlení, na prosperitu, na volný pohyb. Nárokuje si také podporu společnosti, byť pro společnost nic nevykonal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Richterová (Piráti): Potřebujeme více sociálních pracovníků a větší podporu pěstounů
Komentář poslankyně Pirátů Olgy Richterové k setkání s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Pilc (Svobodní): Cena státního pečovatelského systému je docela vysoká
„Chceme.. motivovat případné další nálezce historických artefaktů, aby nálezy odevzdávali, a ty tak zůstaly zachovány pro další generace a nezmizely v soukromých sbírkách..," řekla krajská radní pro kulturu. [1]
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Česká televize domlouvá živý přenos výročního projevu prezidenta. Ale toho slovenského
Česká televize se snaží plnit přání diváků. Alespoň té části divácké obce, které velmi vadí, že český prezident Miloš Zeman se hodlá promlčet 21. srpnem 1968, padesátým výročím počátku sovětské okupace naší vlasti. Česká televize jedná o tom, zda by se na českých obrazovkách mohl objevit alespoň slovenský prezident Andrej Kiska, který k 21. srpnu chystá projev.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Janáčkova filharmonie Ostrava zahajuje 65. sezónu
Janáčkova filharmonie zahájí 65. sezónu 27. 9. 2018 v Domě kultury města Ostravy. Na programu koncertu, který je součástí celoročního projektu Janáček Ostrava 2018, zazní kromě duetu z jubilantovy opery Příhody lišky Bystroušky, ještě Moraviana Zdeňka Merty a Čajkovského Pátá symfonie, jež byla soudobou kritikou označena za „nejvýznamnější hudební událost naší doby“. Koncert, který diriguje šéfdirigent JFO Heiko Mathias Förster, začíná v 19 hodin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Havel byl reprezentativní politik. Za svou politiku ručil životem, říká Milan Uhde
Dramatik Milan Uhde má za to, že v českém národě zatím nestačila demokracie zakořenit. I proto, že nám prý od dob T. G. Masaryka schází nějaký velký politik. Podle Uhdeho jím byl Havel, ale jinak nikdo. Ukázalo se to ostatně i v roce 1968, kdy čeští komunisté věděli, co nám hrozí od Sovětského svazu, a nic proti tomu neudělali. Neudělali nic pro to, aby odvrátili invazi armád Varšavské smlouvy do naší vlasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
KSČM: Budeme do Senátu volit jako v Austrálii?
Senát o nahrazení dvoukolového způsobu voleb do horní komory jednokolovým podle australského vzoru rozhodne až na příští schůzi. Senátoři chtějí dát šanci úpravám razantní změny, proti níž se staví početně silné senátorské kluby ČSSD, KDU-ČSL a ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
VIDEO Islamista ji koupil za sto dolarů a znásilňoval. Mladá jezídka pak utekla do Německa, ovšem tam se stala neuvěřitelná věc
Značnou pozornost vzbudilo v Německu i dalších zemích krátké video, které natočila mladá jezídská žena. Ve svém rodném Kurdistánu byla unesena a znásilňována. Později utekla do Německa, kde získala statut uprchlíka. Stejně jako její trýznitel, kterého zde potkala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Končí lhůta k registraci kandidátních listin pro komunální volby
Lidé by se mohli nejpozději dnes z úředních desek svých radnic dozvědět, kdo usiluje o jejich hlasy v říjnových volbách do obecních zastupitelstev. Dneškem končí lhůta k registraci kandidátních listin pro komunální volby, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Plzeňský Prazdroj: Magda Vášáryová čestnou znalkyní plzeňského ležáku
Plzeňský Prazdroj každoročně společně s vyhlášením vítěze soutěže pro nejlepší výčepní Pilsner Urquell Master Bartender uděluje i titul Honorary Connoisseur. Ten je určený významné osobnosti, která šíří věhlas plzeňského ležáku. Letos se jím stala slavná herečka Magda Vášáryová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: O půjčky pro mladé je velký zájem
Desítky lidí čekaly před oběma pracovišti Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB), aby využily možnost zvýhodněného úvěru. Ten poskytuje Ministerstvo pro místní rozvoj prostřednictvím SFRBmladým lidem do 36 let na pořízení nebo opravu vlastní bydlení. Půjčit si lze až dva miliony korun. K dispozici je pro letošní rok zhruba 650 mil. korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
TOP 09 v Praze nabídne přes 600 osobností pro komunální volby
TOP 09 do podzimních komunálních voleb v Praze podala celkem 32 kandidátek, z nichž necelou polovinu tvoří koalice a sdružení stran a hnutí. Pod hlavičkou strany kandiduje přes šest set lidí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
SÚIP zrealizoval v prvním pololetí celkem 11 722 kontrol a uložil pokuty za 136 milionů
V prvním pololetí roku 2018 oblastní inspektoráty práce uložily zaměstnavatelům za porušení právních předpisů spadajících do kontrolní působnosti Státního úřadu inspekce práce celkem 1 853 pokut v souhrnné výši 136 519 000 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Výrazným lídrem a humanistou byl podle českých diplomatů bývalý generální tajemník OSN a nositel Nobelovy ceny za mír Kofi Annan
Osobností světového formátu a velkým humanistou podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD), který je pověřen řízením ministerstva zahraničí, byl bývalý generální tajemník OSN a nositel Nobelovy ceny za mír z roku 2001 Kofi Annan, jenž dnes zemřel ve věku 80 let. Jeho moudrost a boj za mír zůstávají inspirací v těchto bouřlivých časech mezinárodní politiky, uvedl Hamáček na twitteru. Za výraznou osobnost považuje Ananna také bývalý šéf české diplomacie Cyril Svoboda (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 21:34, zobrazit podobné
Modráskům se v Českém Švýcarsku daří. Díky vstřícným majitelům luk
Na vybraných krvavcových loukách v Libouchci a Ludvíkovicích v Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce byl v uplynulých týdnech uskutečněn entomologický průzkum zaměřený na zjištění stavu populace modrásků bahenních a modrásků tečkovaných.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 21:34, zobrazit podobné
Erdogan soptí a vypouští varování. Ekonomika Turecka jde dolů a mohou za to i USA
Ekonomika v Turecku je v problémech kvůli zhoršeným vztahům se Spojenými státy, které na něj uvalily sankce. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes ohlásil, že jeho země bude ze všech sil bojovat proti pokusu o ekonomický puč a proti „hrám“, které mají ohrozit turecké hospodářství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 20:34, zobrazit podobné
Národní galerie: Barokní umělec Petr Brandl ve světle nových poznatků
Jednomu z nejvýznamnějších umělců barokních Čech Petru Brandlovi (1668–1735) je zasvěcena odborná publikace editorky Andrey Steckerové, vydaná právě Národní galerií v Praze. ?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 20:34, zobrazit podobné
Bláha (SPD): O nejdůležitějších otázkách Vyškova musí rozhodovat Vyškované
Jeden z problémů (nejen) Vyškova je v tom, že po volbách mají politici pocit, že město získali na 4 roky jako své léno a mohou si v něm dělat co chtějí. My v SPD touto cestou jít nechceme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 20:34, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: VIP šmejdi
Jak obecně charakterizujeme tzv. šmejdy? Jsou to osoby, fyzické nebo právnické, komerční i politické, které slibují to, co nemohou a hlavně nechtějí občanům poskytnout, co nechtějí uskutečnit, splnit. Ale nechávají si za to velmi mnoho zaplatit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 20:34, zobrazit podobné
Výročí úspěšné obrany Brna při švédském obléhání dnes připomněla střelba z děl i mušket
Střelba z děl i mušket připomněla dnes v Brně 373. výročí úspěšné obrany města při švédském obléhání za třicetileté války. Program odpoledne završila bitevní ukázka na svazích hradu Špilberk. Nadšenci v dobových uniformách už dopoledne položili kytici v kostele svatého Jakuba u hrobu Raduita de Souches, velitele obránců Brna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 20:34, zobrazit podobné
Yekta Uzunoglu: Hospodářská válka USA s Tureckem
Recep Erdogan předvedl za posledních šest let čeho je schopna turko-islamistická mentalita, od sestřelení ruského letadla až po vydírání Evropy uprchlíky, jejichž příčinou je on sám díky jeho úmyslnému rozbíjení Sýrie. Dál i od osočování z nacismu kancléřky Merklové, až po veřejný útok na Simona Perese ve švýcarském Davosu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 19:34, zobrazit podobné
KDU-ČSL: Rekordních 4,6 milionu Evropanů se zapojilo do evropské konzultace o střídání času
KDU-ČSL plní sliby: zrušení střídání času bylo součástí programu lidovců pro volby do Evropského parlamentu 2014. Iniciativa europoslance Pavla Svobody /KDU-ČSL/ nyní překonává rekordy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 19:34, zobrazit podobné
Český hydrometeorologický ústav: Vysoké teploty i nadále ohrožují Českou republiku, stav sucha se dále prohlubuje
Srážkový deficit pokračuje i v měsíci srpnu, v prvních dvou týdnech měsíce nedosahovaly srážkové úhrny na území České republiky ani třetiny hodnot, které jsou pro toto období obvyklé. Více než polovina sledovaných profilů na vodních tocích vykazuje hydrologické sucho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Chroust (TOP 09): Beztváří politiky
Krize politických stran dnešní doby nemá v porevolučních časech žádné srovnání. Naprostá rozdrobenost liberálních hlasů ale nahrává těm, kteří jsou agresivnější, více křičí, a tím jsou i víc slyšet. O zásady, morálku nebo dokonce elementární vizi, která by směřovala naší zemi jasným směrem, zde vůbec nejde a v jejich programu to ani nenajdeme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ÚZSVM v Hradci Králové prověřil za 12 let celkem 3 426 smluv individuální bytové výstavby
Od roku 2005 převzalo Územní pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Hradci Králové prostřednictvím jednotlivých odloučených pracovišť k prověření celkem 3 482 smluv o poskytnutí státních příspěvků na individuální bytovou výstavbu (IBV).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zelení: Příčiny klimatické změny jsme dlouho ignorovali. Přichází část splatit dluh
I česká společnost, která byla v minulosti toxicky zasažena klimatickým popíračstvím Václava Klause, horkem prozřívá. Při dostatečném snížení emisí skleníkových plynů je stále možné odvrátit ty nejhorší scénáře následků klimatických změn. Je ale potřeba zásadně změnit ekonomiku a ustupovat od fosilních paliv. Přečtěte si, jak musí ke snižování emisí přispět konkrétně naše země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Úřad OSN pro palestinské uprchlíky na Blízkém východě je ve skutečnosti továrnou OSN na palestinské uprchlíky. Za čas jich může být až 40 milionů
Úřad OSN pro palestinské uprchlíky na Blízkém východě (UNRWA) není pouze humanitární organizace. Její politický postoj je evidentní ve všech jejích sférách. Ústav pro monitorování míru a kulturní tolerance ve školním vzdělávání tvrdí, že v letech 2016-17 osnovy pro základní školy v Palestinské autonomii, částečně dotované UNRWA, učí studenty, jak být mučedníky, démonizovat a zpochybňovat existenci Izraele a výlučně se soustředit na návrat do jejich Palestiny. Francouzsko-izraelský dokumentarista s pseudonymem Pierre Rehov popisuje v textu pro Gatestone Institute v New Yorku vše podstatné, na čem je založena její existence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 18:34, zobrazit podobné
Politička od Svobodných se rozjela: Většina společnosti se má přizpůsobit menšinám. Anomáliím. A když ne, dostane nálepku. A Prague Pride...
Členka Republikového výboru Svobodných Ivana Burešová Marková se ve svém komentáři rozepsala o tématu LGBT. Příspěvek přinesl web NeviditelnyPes.lidovky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 18:34, zobrazit podobné
Zemřel bývalý generální tajemník OSN Kofi Annan
Bývalý generální tajemník OSN Kofi Annan zemřel. O úmrtí 80letého politika v sobotu informovala BBC s odvoláním na diplomatické zdroje. Zprávu převzal server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Je jen otázkou času, než Klaus ml. a Jakl převezmou elektorát SPD, vzdálí se ODS a nastoupí orbánovskou cestu, uvažuje novinářka
Ke komentáři poslance za ODS Václava Klause mladšího ohledně vojáků na misi v Afghánistánu se ve svém komentáři pro Deník.cz rozepsala redaktorka Kateřina Perknerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
V minulosti podnikala s Palestinci. Teď chce do Senátu za protimigrační, protiislámskou SPD
Elvíra Hahnová, kandidátka protimigrační a protiislámské SPD do Senátu v Chomutově měla, v minulosti firmu se dvěma Palestinci, občany území zvaného Palestinská autonomie. Firma následně prošla likvidací a již neexistuje. Firma neměla nikdy žádné zisky, žádné zaměstnance a vždy podávala nulová daňová přiznání, lze dohledat na internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hašek (ČSSD): Nápad na “stínového prezidenta Kisku” je do nebe volající
Komentář na facebookovém profilu k prohlášení Markéty Pekarové Adamové, že Andrej Kiska plní funkci stínového prezidenta pro ty, kteří jsou znechuceni politikou prezidenta Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Stanislav Novotný: K 50. výročí srpnových událostí
Kdo vám na první dobrou vytane na mysli při vzpomínce na rok 1968? Dubček? Černíkova vláda? Různí reformní komunisté, kteří se mávnutím kouzelného proutku chtěli zbavit své minulosti v 50. letech?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
Drážní úřad: Počet železničních zastávek se v Česku opět rozšíří
Síť železničních zastávek v Česku se opět rozroste. Vydali jsme čtyři rozhodnutí o nových názvech budoucích zastávek. Ty vzniknou ve Středočeském, Jihočeském a Pardubickém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
Lidovci si připomenou 50. výročí okupace Československa Týdnem svobody
KDU-ČSL plánuje v souvislosti s 50. výročím okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy tzv. Týden svobody. Aktivitami v týdnu od 20. srpna chceme připomenout veřejnosti, že svoboda slova, svobodná média a demokracie není nic samozřejmého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Národní památník na Vítkově otevírá dvě nové výstavy k výročí okupace
Naše země v letošním roce slaví hned několik významných výročí. Jedním z nich je i výročí okupace vojsky Varšavské smlouvy ze srpna roku 1968. Události z této doby se rozhodlo Národní muzeum připomenout dvěma novými výstavami v Národním památníku na Vítkově s názvem Neznámá hrdinka od rozhlasu a L. Bielik / Srpen 1968.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vozobule (TOP 09): Připomeňme si 50. výročí 21. srpna 1968
Blíží se 50. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa a také v Plzni si budeme moci společně připomenout, že před padesáti lety začala více než dvě desítky let dlouhá okupace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Milan Šarapatka: Křivé zrcadlo Pražského jara 1968
Sovětská okupace v srpnu 1968 byla pro naši zemi tragédií. Jejím hlavním cílem však nebylo potlačení „Pražského jara“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
MŠMT: Novela zákona umožní studentům dokončit studia bez přestupu
Dne 16. srpna 2018 byl ve Sbírce zákonů vyhlášen zákon, který s účinností od 31. srpna 2018 prodlužuje platnost akreditace studijních programů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Výbušné výroky? Strategie. Václav Klaus mladší prý míří na prezidentskou volbu
POLITOLOGOVÉ Jen provokace a vlastní reklama? Spíš systematicky promyšlená strategie. Václav Klaus mladší míří na prezidentskou volbu. „Je to v logice jeho individuálního uvažování v politice,“ říká politolog Jan Kubáček. Jenže kontroverzního straníka už si kvůli jeho výrokům zve na kobereček poslanecký klub. „Pokud budou všichni racionální, a budou chtít opravdu růst a mít úspěch pro ODS, tak nevytlačí Václava Klause mladšího z řad ODS a naopak on ODS neopustí. V současné době je to pro obě strany nevýhodné,“ předpokládá Kubáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Je třeba vyšlápnout z dráhy a shodit laťku
Se stoupajícím zaujetím jsem v televizi sledoval nedávné mistrovství Evropy v atletice, které se konalo v Berlíně. Nejsem zvláštním fanouškem žádné z disciplín, ani nenosím v hlavě tabulky rekordů a jejich nositelů. Nechávám se unášet tou show, jakou ze sportu kouzlí televize. Pociťuji čirou bezzájmovou libost, jak estetickou tvář světa charakterizoval už Immanuel Kant. Vizuální stránka mnohahodinových přenosů by měla poloviční působivost bez komentářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Státní veterinární správa: Českým exportérům se otevírá možnost vývozu hovězího do Chile
Česká republika a dalších deset členských států Evropské unie může nově vyvážet hovězí maso do Chile. V červenci o této možnosti informovala chilská strana Evropskou komisi. Chile totiž uznalo, že kontrolní a zpracovatelské systémy zemí EU jsou uspokojivé a poslalo seznam zemí, které byly pro vývoz schváleny. Státní veterinární správa (SVS) nyní podnikne kroky potřebné k zahájení obchodování s touto zemí. SVS vytipuje a následně osloví případné zájemce o vývoz hovězího masa do Chile.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vláda nezveřejňuje dokumenty, o kterých jedná. Můžete si o to požádat, vzkazuje Babiš
Vláda zveřejňuje před svým jednáním pouze podklady k návrhům zákona. U dalších bodů programu uvádí jen stroze jejich název.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 18.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Bělobrádek: Opustit Sněmovnu není snadné, ale Senát teď bude hrát svou nejzásadnější roli v historii
V současné politické situaci, kdy prezident jmenoval vládu závislou na hlasech komunistů, premiér má skandály a zablokoval vznik stabilní vlády bez radikálů a extremistů – nesmíme ztrácet naději, říká předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, který letos kandiduje do Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
České dráhy: Příští rok zastaví v Pardubicích opět více Pendolin
V Jízdním řádu 2019 se do Pardubic vrátí více spojů SC Pendolino, nejrychlejších a nejpohodlnějších vlaků v České republice, které národní dopravce na lince Praha – Ostrava provozuje na své obchodní riziko. Více vlaků přijede do Pardubic díky opravě sedmého rychlovlaku, který byl poškozen před třemi lety při nehodě s kamionem u Studénky, a ukončení modernizace interiéru všech jednotek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Letiště Praha omezuje negativní hlukové vlivy spojené s narůstajícím leteckým provozem
Letiště Praha s ohledem na současný nárůst leteckého provozu v České republice i v Evropě zavede další preventivní opatření k udržení stavu noční hlukové zátěže v městských částech Prahy a obcích v bezprostředním okolí letiště, které jsou dotčené leteckým provozem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hradozámecká noc v sídle Senátu
V rámci Hradozámecké noci 2018 se sídlo Senátu v sobotu 25. srpna otevře veřejnosti netradičně ve večerních hodinách. Do barokního komplexu Valdštejnského paláce se zahradou budou moci návštěvníci zavítat až do 22:00. Těšit se mohou mimo jiné i na speciální komentované prohlídky „Sochy ve Valdštejnské zahradě“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Univerzita Karlova obhájila výborné umístění v dalších dvou mezinárodních žebříčcích
Univerzita Karlova obhájila své hodnocení v prestižních mezinárodních žebříčcích vysokých škol, které se soustřeďují na hodnocení vědeckého výkonu univerzit, a to v celkovém pořadí i v jednotlivých hodnocených oborech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kerekeš (ANO): Zdravotnictví je časovaná bomba
Dnes vyhlásily odbory ve zdravotnictví a sociální péči stávkovou pohotovost. Jak to tedy je s těmi platy ve zdravotnictví?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Smrdí to účelovostí. Rozkopaná Praha, co nejvíce zakázek těsně před volbami... Pražský starosta promluvil a na magistrátu to nepotěší
ROZHOVOR Na dopravní chaos - uzavírky, zácpy - v letních měsících si stěžuje starosta Prahy 3 Alexander Bellu (ODS). "Smrdí účelovostí, že se to dělá těsně před volbami. Aby se před nimi stihlo co nejvíce zakázek. Je uzavřeno tolik ulic, že nemáte možnost v klidu a normálně Prahou projíždět. Vyčítám hlavnímu městu, že nemá žádný systém. Opravy začínají nahodile, bez žádné systémové logiky pro dopravní organismus města," říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Vysvětluje vývoj v kauze takzvané Kliniky i co trápí Prahu 3 a co provádí Saša Bellu gang.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Před koncem prázdnin bude D1 u Prahy průjezdná bez omezení
Rekonstrukce dálnice D1 u Prahy jde do finále. Za dva týdny bude hotová oprava asfaltového krytu vozovky v obou směrech mezi 12. – 16. kilometrem nejvytíženější české dálnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Světnička (MS Piráti): Nesouhlasíme s koketováním s levičáckými experimenty
Reakce Moravské a Slezské pirátské strany na manipulativní vyjádření tiskové mluvčí České pirátské strany
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Unikátní výzkum potvrdil, že pitná voda obsahuje mikroplasty
Vědci z Ústavu pro hydrodynamiku AV ČR potvrdili přítomnost plastových mikročástic v pitné vodě ze tří různých úpraven vody v ČR. Mikroplasty byly přítomny ve všech analyzovaných vzorcích, a to jak surové, tak i upravené pitné vody. Výsledky unikátního výzkumu nyní zveřejňuje prestižní časopis Science of the Total Environment.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2018 v 19:34, zobrazit podobné

Česká blogosféra