Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2020
Po 7142128
Út18152229
St29162330
Čt3101724 
4111825 
So5121926 
Ne6132027 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.683x, což odpovídá cca 192.174-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Policie ČR: České bary a herny čekají do konce roku celostátní kontroly
Policie ČR ve spolupráci s Odborem protidrogové politiky Úřadu vlády ČR, Českou obchodní inspekcí, hygienou, celníky, hasiči a dalšími subjekty chystá sérii celostátních PREVENTIVNÍCH KONTROL ZAKÁZANÉHO PRODEJE ALKOHOLU DĚTEM A HAZARDNÍHO HRANÍ. Akce Hazard, alkohol a děti 2018 proběhne v českých barech, hernách a restauračních zařízeních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 10:34, zobrazit podobné
Profesor Krejčí: Zbláznili se v ČT, pokud jde o Rusko? Merkelové Putin zbyl, na USA není spoleh. Co chystají Rusové a Číňané, je převratné
ROZHOVOR Jaké jsou manévrovací možnosti Německa vůči ekonomickému tlaku Spojených států? Velmi omezené. „Nabízí se v podstatě jako jediné možné řešení vylepšit vztahy s Ruskem,“ komentuje setkání německé kancléřky Angely Merkelové a ruského prezidenta Vladimira Putina profesor Oskar Krejčí. „Pokud chce Merkelová přežít, potřebuje rozumné kompromisy,“ podotýká. K probíranému tématu Sýrie politolog říká: „Válka končí, je potřeba začít s rekonstrukcí. Bude se na tom Německo, potažmo Evropská unie podílet, nebo si postaví jinou prioritu?“ Právě rekonstrukce by mohla Evropské unii vytvořit podle Krejčího pozice pro získání většího vlivu v Sýrii. V závěru rozhovoru se profesor pozastavuje nad jedním překvapivým průzkumem veřejného mínění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 05:34, zobrazit podobné
„Nenávidím bělochy,“ napsala. Pak ji zavraždil ilegální imigrant. Smutný příběh z USA
Tragická ironie, tak by se dal popsat případ Mollie Tibetts z amerického státu Iowa. Dívka byla pohřešována od 18. července a v pondělí se díky kamerovému záznamu podařilo dohledat muže, který ji viděl naposledy. Ten pak policii dovedl k jejímu tělu. Podezřelým je nelegální imigrant Cristhian Bahena Rivera. Twitterový účet Mollie Tibetts přitom skýtá slova jako „Nenávidím bělochy“. O zatčení a obžalování imigranta informovala televize Fox News a CNN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 22:34, zobrazit podobné
Kabourková: Blíží se škola
Přestože děti si naplno užívají prázdnin, obchody lákají na nepřeberné množství školních potřeb s heslem „Zpátky do školy“. Čerství prvňáčci většinou netrpělivě očekávají, až se jim otevřou dveře školy a dychtí po nových zážitcích a vědomostech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Švendová (KSČM): Všechno, co máme, je půda pod nohama...
Ochrana půdního fondu a vodních zdrojů je pro ČR nezbytností, pokud máme čelit současným i budoucím klimatickým výzvám. Letošní extrémní sucho a je toho důkazem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Benda (ODS): Je naprosto zbytečným populismem se bičovat a hlasovat pro takovéto návrhy
Projev na 18. schůzi Poslanecké sněmovny 22. srpna 2018 k zákonu o platu a dalších náležitostech spojených s výkonem funkce představitelů státní moci a některých státních orgánů a soudců a poslanců Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 22:34, zobrazit podobné
Absolutně nechutné zneužití. Nespojujte to s Ruskem! Ekonomka Švihlíková o srpnu 1968. Důležitá slova o padlém Řecku. Katastrofa, exodus
Ekonomka Ilona Švihlíková v pořadu „Jak to vidí“ na Českém rozhlasu vyjádřila silnou nespokojenost s tím, jak se Češi zhostili pietní připomínky 50 let od sovětské invaze. „Vůbec si nepřipomínají hlavní odkaz roku 1968, vše se smrsklo jen na to, odkud přijely tanky, jsem znechucená,“ říká zklamaně ekonomka, podle jejíchž slov je nechutné zneužívat pietu k současným politickým manýrám. Kromě toho promluvila i na téma, co je hlavním rizikem pro Řecko poté, co dokončilo záchranný program. „Řecko akorát zvýraznilo, že eurozóna je nefunkční měnové území,“ uvedla s tím, že je skeptická k tomu, že by jej čekala růžová budoucnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Tohle jsem našel v Dublinu IV. Vím, jak školy nutí dětem migranty. 1968? Už jsme sami a jsme rozvojová země, říká Kobza od Okamury
ROZHOVOR „Dublin IV je jen další pokus Německa zbavit se části migrantů, které pozvala Merkelová. Nejlépe, aby se seznámili s textem takzvaného Dublinu IV, zejména s článkem o sankci čtvrt milionu eur za odmítnutého migranta. Co by asi se státním rozpočtem udělalo odmítnutí deseti tisíc migrantů?“ ptá se poslanec za SPD Jiří Kobza. Podle něj se objektivní informace staly vzácnou komoditou a obává se, že z hlavních médií v České republice se stala propagandistická studia pečlivě filtrující informace, které občan smí, a které nesmí dostat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 20:34, zobrazit podobné
My jsme šli na Západ za svobodou, ne ovládnout to tam jako islámští dobyvatelé. Invaze migrantů je pro nás nebezpečnější než vpád Sovětů v roce 1968. Emigrant žijící v Paříži hovoří
ROZHOVOR „Západ se ještě může zachránit. Ale musí to skutečně chtít. Musí o to usilovat. Příslušníci západních národů se musejí především zbavit komplexu viny, který vychází ze špatného pochopení křesťanských zásad. Zodpovědnost duchovních je proto veliká. Lidé jako Tomáš Halík se mi jeví jako daleko škodlivější než mnoho jiných. V článku ‚Nezapomínejme na 21. srpen 1968‘ jsem psal, že si kladu otázku, zda Halík, který byl vysvěcen na kněze v NDR, nezískal své nynější názory na islámskou invazi právě tam. Kladu si tu otázku stále,“ říká židovský intelektuál Martin Janeček, který má české, izraelské i francouzské občanství a v roce 1964 emigroval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Čeští Romové se dávají na islám. Znalec muslimského prostředí přináší znepokojivé informce k útoku na koupališti v Dubí, znásilněné ženě a radikalizaci romské minority…
ROZHOVOR „Ze svého soukromého monitoringu české muslimské komunity vím, že na severu Čech a v Praze došlo k většímu počtu konverzí hlavně romských žen na islám a i některým Romům se líbí islám a konvertovali k němu. Ze zkušenosti kolegů antiislamistů z Balkánu vím, že se tam radikální islám uchytává právě mezi romskými komunitami (Bulharsko, Srbsko) a přestavuje to pro ně vážný problém. Dokážete si představit co dokáže s některými Romy udělat propaganda islámské nadřazenosti nad nemuslimy a ospravedlnění jejich kriminality tím, že vlastně vedou džihád proti nevěřícím? Když nevěřící okrádají?“ říká bývalý muslim, autor knihy „Islám a islamismus v České republice“ Lukáš Lhoťan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky navštíví výstavu „Země živitelka 2018“
Prezident republiky Miloš Zeman se zúčastní ve čtvrtek dne 23. srpna 2018 slavnostního zahájení 45. ročníku mezinárodního agrosalonu „Země živitelka 2018".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 15:34, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Organizované vandalství ve Švédsku je bezpečnostní hrozbou pro celou Evropu
V noci z pondělka 13. na úterý 14. srpna došlo v několika švédských městech k poničení a podpálení okolo stovky aut maskovanými skupinkami mladíků. Tyto incidenty byly doprovázeny i aktivním odporem výtržníků vůči zasahujícím policistům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Rosatom: Na prvním bloku JE Ruppur byla zahájena montáž lapače aktivní zóny
Na staveniště prvního bloku JE Ruppur, která se staví v Bangladéši podle ruského projektu, byla zahájena montáž lapače aktivní zóny – zařízení pro zachycení roztavených palivových článků v případě extrémní havarijní situace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 22:34, zobrazit podobné
Sdružení místních samospráv vyhlásilo celostátní sbírku na pomoc zadlužené obci Prameny
Sdružení místních samospráv ČR vyhlásilo celostátní solidární sbírku na pomoc nejzadluženější obci v České republice, obci Prameny. Cílem sbírky je pomoci malé vesnici v Karlovarském kraji, která se dostala do neřešitelné situace kvůli krachu projektu na výstavbu stáčírny minerální vody, již více než deset let postupně dluh splácí, nicméně nemá šanci jej zvládnout sama. Záštitu nad sbírkou převzal předseda sněmovny Radek Vondráček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Salvinimu rostou preference. A nejen kvůli migraci. Přišlo vážné obvinění
Hvězda Mattea Salviniho stoupá. Italskému politikovi připisují průzkumy mnohem lepší čísla, než míval dříve. Píše o tom britský Guardian. Jeho popularita prý roste i u těch, kteří se voleb nezúčastnili, a získává podporu i na chudém jihu Itálie. Ale je otázka, jak dlouho ji udrží.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 20:34, zobrazit podobné
Pávek (STAN): Podle premiéra je v centrálních orgánech státní správy 16 500 mrtvých duší
Projev na 18. schůzi Poslanecké sněmovny 22. srpna 2018 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Senátor Vystrčil: Pojem první splátka důchodu se používá a známe ho v právním řádu
Projev na 18. schůzi Poslanecké sněmovny 22. srpna 2018 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Při útěku lva a dvou tygrů nebyl spáchán žádný trestný čin
Prověřování úniku šelem z Bioparku u obce Štít, ke kterému došlo 16. července 2018, uzavřel policejní komisař ve spolupráci s Okresním státním zastupitelstvím v Hradci Králové s konstatováním, že nebyla naplněna skutková podstata trestného činu obecné ohrožení, ani žádného jiného trestného činu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Senátoři si spletli pojmy
Projev na 18. schůzi Poslanecké sněmovny 22. srpna 2018 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Vzniká strana Nové Česko. Chceme se mít tak dobře jako Němci, říká zakladatel Jan Štern
Hlavním programovým bodem nové strany je důraz na inovace a zvyšování životní úrovně.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 22.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Náš návrh má zabránit skokovému navýšení platu politiků o 20 procent
Projev na 18. schůzi Poslanecké sněmovny 22. srpna 2018 k platům politiků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 13:34, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Piráti jsou proti zvyšování platů? Je to přece přesně naopak
Projev na 18. schůzi Poslanecké sněmovny 22. srpna 2018 k platům politiků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 13:34, zobrazit podobné
Vláda: Výsledky jednání dne 22. srpna 2018
Výsledky jednání Vlády ČR ve středu 22. srpna 2018
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 13:34, zobrazit podobné
ODS řešila, co s Klausem. Podporou Jakla překročil všechno, stál tam sám proti všem, zní z klubu
"Vyříkali jsme si to na jednání klubu a tím to pro mne končí," komentoval situaci předseda strany Petr Fiala.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 22.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Piráti chtějí zabránit razantnímu zvýšení platů politiků
Navýšení důchodů a záměr Pirátů zařadit bod, který zabrání skokovému navýšení platu politiků o 20 %, byly hlavními tématy tiskové konference před začátkem mimořádné 18. schůze Sněmovny. O postojích Pirátů informoval předseda strany Ivan Bartoš a poslanec Mikuláš Ferjenčík.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 12:34, zobrazit podobné
Šok: Rok 1968? Úplně jinak. Žádá demokracie. Utajený scénář, tvrdí badatel
Spisovatel Tomáš Krystlík se pro server ParlamentníListy.cz zamyslel nad příčinami pražského jara 1968. Marně totiž podle svých slov čekal, až někdo opustí opakovaná klišé a zjeví široké veřejnosti jinou příčinu, která pražské jaro vyvolala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 12:34, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Příčiny pražského jara 1968
Čekal jsem, až nějaký autor při příležitosti 50. výročí opustí opakovaná klišé a zjeví široké veřejnosti jinou příčinu, která pražské jaro 1968 vyvolala. Marně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 11:34, zobrazit podobné
Vychcanost! Václav Klaus mladší znovu udeřil proti vedení ODS. Významně
Poslanec za ODS Václav Klaus mladší rozčiluje svými kontroverzními stanovisky své spolustraníky natolik, že jej dnes projednávali při jednání poslaneckého klubu. A Klaus mladší přitvrdil i ve svém včerejším komentáři k senátním volbám, který zveřejnil na facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 11:34, zobrazit podobné
VIDEO, jak se pískalo na Lucii Bílou kvůli Alexandrovcům. A více k věci
Zpěvačka Lucie Bílá chtěla přispět k připomínce padesátého výročí okupace ze srpna 1968 písní, připomínající Jana Palacha. Bohužel někteří lidé shledali, že vystoupení na pietním pódiu není hodna, protože kdysi zpívala s ruskými Alexandrovci. A proto se, možná pod vlivem těchto textů, někteří lidé v publiku rozhodli Bílou vypískat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 11:34, zobrazit podobné
Ještě víc sankcí! Kongres USA se raduje, že ubližuje Rusku. A chce přitvrdit, přitvrdit, přitvrdit
Nedávná setkání ruského prezidenta s jeho americkým protějškem či s německou kancléřkou by mohla vést k domněnkám, že vztahy mezi Ruskem a Západem se „normalizují“. Opak je však pravdou. Trumpova administrativa uvalila proti Rusku další sankce a někteří tvrdí, že jsou příliš měkké.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jednání Rady ERÚ proběhlo v pracovním duchu
Tiskové prohlášení předsedy Rady ERÚ Vratislava Košťála
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 08:34, zobrazit podobné
Zeman dnes přijme nové velvyslance Indie nebo Estonska
Prezident Miloš Zeman dnes přijme pověřovací listiny od čtyř nových velvyslanců. Na Pražském hradě se mu představí noví zástupci Indie, Filipín, Estonska a Salvadoru. ČTK to sdělil mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 07:34, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Chceme, aby se navyšovalo co nejméně
Projev na 18. schůzi Poslanecké sněmovny 22. srpna 2018 k zákonu o platu a dalších náležitostech spojených s výkonem funkce představitelů státní moci a některých státních orgánů a soudců a poslanců Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Senátor Vystrčil: Princip zásluhovosti je i o tom, kdo dokáže kolik vychovat dětí
Projev na 18. schůzi Poslanecké sněmovny 22. srpna 2018 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Politické východisko je jednoduché, stačí schválit senátní verzi
Projev na 18. schůzi Poslanecké sněmovny 22. srpna 2018 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Cílem je zmírnění značného nárůstu platů představitelů státní moci
Projev na 18. schůzi Poslanecké sněmovny 22. srpna 2018 k zákonu o platu a dalších náležitostech spojených s výkonem funkce představitelů státní moci a některých státních orgánů a soudců a poslanců Evropského parlamentu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Četl to z papírku, je to k zblití! Miroslav Macek o Babišovi, ale také o Dubčekově ostudě
Pravidelný glosátor a bývalý politik Miroslav Macek se ve svých středečních glosách věnoval událostem srpnu 1968, které přinesly podstatnou věc, jež ovlivňuje náš politický a společenský život dodnes. A sice rozdělily komunisty na „hodné“ a „zlé“. Odhalil také, co si myslí o pískání na pietní akci k 50. výročí okupace, jako tomu bylo v úterý před budovou Českého rozhlasu, když se u mikrofonu objevil s projevem premiér Andrej Babiš. Podle glosátora je pískání sice nedůstojné, ale za mnohem horší považuje, že na této pietní akci se svým projevem vystoupil bývalý komunista a spolupracovník StB a naslouchají mu další bývalí komunisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Úrokové sazby na hypotečních úvěrech stagnují
„Doporučení České národní banky na přísnější regulaci hypotečních úvěrů vedlo k vytvoření akčních nabídek, které lákají k čerpání výhodných hypoték před platností nových pravidel. Na druhou stranu Státní fond rozvoje bydlení svými dotovanými půjčkami snižuje poptávku po hypotékách,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Opozice kritizuje výběr šéfa GIBS, výbor nominaci projednal
Jmenování Radima Dragouna do čela Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) dnes projednal sněmovní bezpečnostní výbor, což je podmínka pro jeho jmenování. Kabinet nominoval nynějšího šéfa Okresního státního zastupitelství v Lounech na základě doporučení výběrové komise. Nahradit má Michala Murína, který na vedení GIBS počátkem května rezignoval po sporech s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Opoziční poslanci považují výběrové řízení za netransparentní. Kritizovali, že se s odkazem na ochranu soukromí nedozvěděli ani jména 12 účastníků řízení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Sešity do škol opět rozdají před začátkem školního roku Lesy ČR
Celkem 254 tisíc sešitů v šesti grafických provedeních rozdá a zdarma dopraví do základních škol v zemi podnik Lesy České republiky. Sešity je třeba rezervovat přes webovou aplikaci www.sesitydoskol.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
VIDEO Ať se Zeman a Babiš seberou a jedou za tím trpaslíkem v Kremlu! Legendární hlasatelka vynesla ortel nad pietou
V rámci výročí srpnové okupace hovořila ve včerejších Událostech, komentářích Světlana Witovská s pamětnicí a bývalou hlasatelkou Kamilou Moučkovou. Ta vzpomíná na srpen 1968 se vztekem, následnou dobu normalizace popisuje jako „strašnou“ a ani dnešní politická garnitura jí není po chuti. O Zemanovi s Babišem říká, že by měli jet „za trpaslíkem v Kremlu“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Sněmovna: Vtrhnutí vojsk v roce 1968 bylo aktem invaze a okupace
Vtrhnutí vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1968 do Československa bylo aktem invaze a následné okupace a bylo v rozporu s mezinárodním právem, konstatuje usnesení, které dnes přijala Sněmovna na popud předsedy klubu poslanců KDU-ČSL Jana Bartoška. Má to podle něj mimo jiné bránit překrucování historie. Podle poslance KSČM Jiřího Valenty jde však o pokrytecký návrh a předvolebně načasovanou agitku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Babiše navrhli na vyznamenání. Miroslav Kalousek to nenechal jen tak
Člen ANO žádá státní vyznamenání pro svého šéfa Andreje Babiše (ANO) za to, jak dobře současný premiér bojuje proti korupci. Předsedu poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska to vzhledem k faktu, že je premiér trestně stíhán, pobavilo. Rozpoutal na toto téma diskusi, která se docela rozjela...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
dTest: Falšování burčáku – na co si dát pozor
Běžně začíná sezóna burčáku až v polovině srpna. Díky tropickému počasí a rekordně brzké sklizni vína se letošní burčák objevil na pultech už dříve. Spotřebitelská organizace dTest se podívala na to, jak probíhají jeho kontroly, jaká jsou jejich nejčastější zjištění a na co si dát při nákupu burčáku pozor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Výborný (KDU-ČSL): Podpořme ženy-matky, které odešly do důchodu před 60. rokem věku
Projev na 18. schůzi Poslanecké sněmovny 22. srpna 2018 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Sklenák (ČSSD): Schválení senátní verze by bylo krajně nezodpovědné
Projev na 18. schůzi Poslanecké sněmovny 22. srpna 2018 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Po silnicích se převezlo nejvíc zboží za posledních 10 deset let
Nákladní auta a dodávky přepravily v prvním čtvrtletí po českých silnicích bezmála 88 miliónů tun zboží. To je nejvyšší hodnota za posledních deset let dosažená v prvním kvartálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ferjenčík (Piráti): 85 let je jednodušší pro občany i systém
Projev na 18. schůzi Poslanecké sněmovny 22. srpna 2018 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Mašín? Ten zavraždil člověka, prodával zbraně. A Palach... Zemanem vyznamenaný umělec šokovaně vyznal svou pravdu
Režisér Robert Sedláček, jenž dostal vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana, pro které si přišel v mikině, natočil film o Janu Palachovi. V rozhovoru pro server Info.cz se vyjádřil nejen k událostem roku 1968, ale také k bratrům Mašínům či k prezidentu Zemanovi. Sedláčkovi prý nevadilo, že Zeman k padesátému výročí srpna nepromluvil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vpád vojsk v roce 1968 byl aktem invaze a okupace, odhlasovali poslanci včetně tří komunistů
Pro usnesení hlasovalo 145 ze 156 přítomných poslanců napříč stranami, a to včetně tří poslanců KSČM.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 22.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Slibem nezarmoutíš
Projev na 18. schůzi Poslanecké sněmovny 22. srpna 2018 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Marná naděje na osvojení dítěte
Úřad dal žadatelům o osvojení společného dítěte naději, když je zařadil do evidence osob vhodných stát se osvojiteli, přestože nebyli manželé a nesplňovali zákonnou podmínku pro osvojení společného dítěte. Úřad v rozhodnutí uvedl, že vzhledem k neuzavření sňatku může být osvojení problematické. Pokud by se však žadatelé rozhodli manželství uzavřít, úřad trval na tom, že až po třech letech od svatby zhodnotí stabilitu manželství, a teprve pak by mohlo dojít ke zprostředkování osvojení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
Radim Valenčík: „Veřejnoprávně nezisková“ připomínka 21. 8. 1968
Výročí okupace si připomínám od 21. srpna 1968 každý rok. Se smutkem. Jako výročí zmařené šance na lepší buducnost nejen pro naši zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
Gazdík (STAN): Senátní návrh je mnohem spravedlivější
Projev na 18. schůzi Poslanecké sněmovny 22. srpna 2018 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 15:34, zobrazit podobné
Poslanci smetli ze stolu senátní návrh valorizace penzí. Prosadili svou verzi
Složení penzí by se mělo od ledna změnit, což se odrazí v příštích valorizacích. Přilepšit by si měli lidé s nízkou penzí, ostatním by důchod měl v budoucnu růst pomaleji než dosud. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Fakulta elektrotechnická ČVUT v Praze se připojila ke hře Geocaching
Dne 21. srpna v 19 hodin byla u Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze (ul. Technická 2) spuštěna nová virtuální „keška“. Ta unikátním způsobem připomíná místo, odkud bylo tehdejší Československo připojeno k internetu. Právě jeho nástup pomohl k rozšíření celosvětové hry Geocaching.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
NTM: „Prezidentský vlak 2018“ je tento týden k vidění v železničním depozitáři v Chomutově
Ve dnech 21. až 26. 8. 2018 si mohou zájemci prohlédnout „Prezidentský vlak 2018“, který připravilo Národní technické muzeum ve spolupráci s Národním dopravcem Českými drahami k 100. výročí vzniku Československa, v areálu Železničního depozitáře NTM v Chomutově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 13:34, zobrazit podobné
Projektu VZPoura úrazům se zúčastnilo 57 tisíc dětí z 820 škol. Za pár dní startuje 4. sezóna
Už za pár dní, se začátkem školního roku, vstoupí do své čtvrté sezóny preventivní projekt VZPoura úrazům. Osm hendikepovaných zaměstnanců VZP, kteří sami žijí s trvalými následky po vážném zranění, při něm navštěvuje školy a školky a varuje děti před riziky nejrůznějších nehod. Doposud navštívili 820 školních zařízení a besedy s nimi absolvovalo přes 57 tisíc dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 13:34, zobrazit podobné
Maláčová: Po přijetí senátní verze navýšení důchodů by systém zkolaboval
Pokud by Sněmovna přijala senátní verzi důchodové novely s růstem penze o 1000 korun po 25 letech v důchodu, důchodový systém by zkolaboval. Úředníci by museli ve spisech dohledávat datum nástupu do penze u asi 400 000 lidí a jejich dokumenty by museli procházet ručně. Nápor by nebylo možné zvládnout a zpozdilo by se tím vyřizování žádostí o důchody. Na jednání Sněmovny o důchodové novele to dnes řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Její slova přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 13:34, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Nejnižší důchod je nutné pevně svázat s výší minimální mzdy
Projev na 18. schůzi Poslanecké sněmovny 22. srpna 2018 k důchodové reformě
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 13:34, zobrazit podobné
Děsivé, za tohle ČT platila? Veřejnoprávní TV po včerejšku schytává zlá slova. A vtipné přirovnání
Zatímco na zpravodajském kanále ČT se 21. srpna v hlavním vysílacím čase vzpomínalo na boje o Československý rozhlas, první veřejnoprávní program vysílal v premiéře film Dubček. Koprodukce slovenské a české televize představovala tehdejšího prvního tajemníka ve formátu, který recenzenti nazvali „docudrama“. Někteří diváci ale při hodnocení volili mnohem drsnější slova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 13:34, zobrazit podobné
STAN by rád viděl komisi k důchodové reformě
Při středečním hlasování o zvyšování důchodů se poslanci hnutí STAN přikloní k senátní verzi návrhu zákona, která zvýší důchod všem, kteří pobírají penzi více než 25 let. ParlamentníListy.cz o kroku hnutí informoval tiskový mluvčí STANu Tomáš Pergl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 12:34, zobrazit podobné
Hradec Králové zažije 1. září premiéru sportovní akce
Akce Golf Triathlon je přátelským setkáním hobby i profi sportovců z řad golfistů, bikerů a běžců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 12:34, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Jediný správný přístup
Velmi dobře se zachovalo Švýcarsko k muslimským migrantům, kteří zde žádali o státní občanství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 11:34, zobrazit podobné
Hygienická stanice Praha: Zvlášť opatrní by měli být v horkých dnech senioři
Hygienická stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) upozorňuje, že by starší obyvatelé naší metropole měly být v průběhu horkých letních dnů opatrnější, aby si zdravotně neuškodili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 11:34, zobrazit podobné
ODS: Navrhujeme spravedlivější navýšení důchodů
Občanští demokraté v Senátu prosadili zvýšení důchodů všem, kteří jsou v penzi 25 let a více. Podle místopředsedy poslaneckého klubu Jana Bauera je takový návrh spravedlivější a pro státní rozpočet nebude významnou zátěží. Předseda senátorského klubu Miloš Vystrčil dodává, že náš návrh pomůže především matkám, které za komunistické totality vychovávaly děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 11:34, zobrazit podobné
Veterinární správa odhalila nelegální výrobu sušeného masa na Pardubicku
Inspektoři Krajské veterinární správy v Pardubickém kraji (KVS) provedli, ve spolupráci s policií a obecním živnostenským úřadem města Vysoké Mýto, kontrolu u společnosti Original Viking CZ se sídlem ve Vysokém Mýtě. Kontrolní akce se uskutečnila na základě podnětu spotřebitele, který měl údajně zdravotní potíže po konzumaci sušeného masa, které zakoupil ve sportovním klubu – Falcon kickbox Vysoké Mýto.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 10:34, zobrazit podobné
Miroslav Macek: 21. srpen 1968 definitivně rozdělil komunisty na „hodné“ a „zlé“
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 10:34, zobrazit podobné
Berwid-Buquoy (KDU-ČSL): Disent a pád bolševizmu
„Pražské jaro 1968“ a Dubčekovo heslo „Socialismus s lidskou tváří“ nahlodalo sovětský imperialismus zevnitř.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 10:34, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Donald Trump je proti zvyšování úrokových sazeb
„Jednou z příčin špatné obchodní bilance Spojených států je silný dolar, který reaguje na rostoucí úrokové sazby v USA. Evropská centrální banka úrokové sazby prozatím nezvyšuje, čímž pomáhá předluženým zemím jižního křídla eurozóny,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
MS Piráti: Rivalita mezi pirátskými stranami nabírá na obrátkách
Vyjádření Moravské a Slezské pirátské strany k incidentu napadení jejího člena funcionářem České pirátské strany
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Já se zblázním! Hanebné. Jéžišmarja! Miroslava Němcová se v ČT smála, okřikovala i naříkala. A vyslechla si své
Radek Vondráček, Miroslava Němcová, Jiří Dienstboer, Stanislav Grospič. Čtveřice hostů Událostí, komentářů na padesáté výročí 21. srpna 1968 předvedla debatu, ve které se jiskřilo zcela mimořádně. V druhé části už Němcová s Grospičem prakticky nevyšli z překřikování, zatímco senátor Dienstbier se mezi nimi jen smál a Vondráček si v zoufalství představoval, jak bude své kolegy krotit v Poslanecké sněmovně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 09:34, zobrazit podobné
Petr Hampl: O původu konspiračních teorií
V srpnu 2014 provedlo britské námořnictvo záchrannou akci, v jejímž rámci se podařilo vyzvednout z lybijského pobřeží asi stovku britských občanů. Byla mezi nimi i skupina džihádistů s britskými pasy. Z pohledu britských bezpečnostních sil to byli spojenci, protože v předcházejících letech bojovali proti Kadáffího režimu a některé jejich operace byly dokonce financovány MI5. Teď jim hrozilo nebezpečí a britská loď byla na místě včas.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 08:34, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová jednala se srbským ministrem práce Djordjevićem
Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová jednala v úterý 21 srpna 2018 s ministrem práce, zaměstnanosti, veteránů a sociálních věcí Srbské republiky Zoranem Djordjevićem. Tématem jednání byla zaměstnanost a sociální pojištění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 08:34, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): Padesáté výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy
50. výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy je především výzvou k občanské společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Ruský politolog - Lynčovali jste komunisty
Ruský list Izvestija, který se pevně drží putinovské vládní linie, zveřejnil komentář údajného politologa Alexandra Vedrussova podle něhož nás Sovětský svaz v roce 1968 okupoval právem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 22:34, zobrazit podobné
ČSSD vítá schválení vládní novely zákona o důchodovém pojištění
Dnešní jednání Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR bylo svoláno na žádost předsedy ČSSD Jana Hamáčka, který 2. srpna 2018 adresoval dopis předsedovi PSP ČR Radku Vondráčkovi s žádostí o urychlené svolání schůze dolní komory k projednání novely zákona o důchodovém pojištění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 22:34, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Po silnicích se převezlo nejvíc zboží za posledních 10 let
Nákladní auta a dodávky přepravily v prvním čtvrtletí po českých silnicích bezmála 88 miliónů tun zboží. To je nejvyšší hodnota za posledních deset let dosažená v prvním kvartálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Kolář (TOP 09): Nová cedule připomíná obě tváře maršála Koněva
Včera, přesně ve 14.35, proběhlo na náměstí Interbrigády slavnostní odhalení zrestaurovaného pomníku maršála Koněva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Technologie od ČEZ ESCO ochladí provoz válcovny plastů ve Fatra Napajedla
Zakázka na výstavbu průmyslového chlazení vyšla z výběrového řízení a má hodnotu 46 milionů korun. Realizovala ji společnost ČEZ Energetické služby, dceřiná společnost ČEZ ESCO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Za opakovaný přestupek vyhoštění. V Boleslavi je problém s cizinci, Čechů se to netýká, říká Nwelati
"Ze zkušenosti vím, že než jsme tady měli zahraniční dělníky, tak problémů bylo minimum," říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz mladoboleslavský primátor.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 22.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Bauer (ODS): Vyzývám vládu, aby na důchodové reformě začala neprodleně pracovat
Projev na 18. schůzi Poslanecké sněmovny 22. srpna 2018 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad zveřejnil seznam kandidátů pro říjnové volby
ČSÚ dnes zveřejnil seznam kandidátů volebních stran pro říjnové volby do zastupitelstev obcí a třetiny Senátu Parlamentu ČR. Informace převzal od registračních úřadů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Používejme relevantní argumenty vysvětlení, proč se nám nějaký návrh nelíbí
Projev na 18. schůzi Poslanecké sněmovny 22. srpna 2018 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Neměli bychom myslet v tento okamžik jenom na seniory
Projev na 18. schůzi Poslanecké sněmovny 22. srpna 2018 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 20:34, zobrazit podobné
Čeští filmaři mají strach: On může zemřít! Putin to udělá. Sankce proti Rusku jsou prý málo
Ukrajinský režisér Oleg Sencov byl v Ruské federaci odsouzen k mnoha letům vězení za to, že údajně vedl teroristickou skupinu, která chtěla Rusku škodit. Režisér považuje obvinění za absurdní a vykonstruované. Na protest proti uvěznění drží hladovku. Přes sto dní. Ukrajinistka Lenka Víchová naznačila skutečný důvod Sencovova věznění. Volala také po tvrdším postupu vůči Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pekarová Adamová (TOP 09): Kde je vůle, tam je cesta
Projev na 18. schůzi Poslanecké sněmovny 22. srpna 2018 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Kdybychom nedali na Pražáky, nebyl by tu ani Vítězný únor ani Sametová revoluce
Máme za sebou až hysteriodní panychidu za 21. srpen 1968.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vláda schválila zpřísnění ochrany léčiv, změnou zákona chce vyřešit i nedostatek posudkových lékařů
Vláda Andreje Babiše na jednání ve středu 22. srpna schválila novelu zákona o léčivech, která reaguje na požadavek Evropské unie zpřísnit ochranu léčiv proti možnému padělání. Schválila také novelu zákona o organizaci a provádění sociálního zabezpečení, kterou chce řešit nepříznivou personální situaci v lékařské posudkové službě. Vláda podpořila i návrh hlavního města Prahy na zpřísnění podmínek pro provozování průvodcovských služeb.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Návrh na pomalejší růst platů politiků Sněmovna podpořila
Růst platů poslanců, senátorů, ministrů a dalších ústavních činitelů by mohl být od příštího roku pomalejší, než stanoví nyní platný model výpočtu. Sněmovna dnes podpořila a propustila do dalšího kola projednávání vládní návrh, který má podle svého zdůvodnění zbrzdit zvyšující se rozdíl mezi platy představitelů státní moci a ostatních lidí placených z veřejných rozpočtů. Není ale jisté, zda zákon projde schvalováním, tak aby mohl začít platit od 1. ledna. Nyní představuje základní plat řadového poslance nebo senátora téměř 76 000 korun, k němu ale ještě patří řada náhrad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Gajdůšková (ČSSD): Nemůžeme ohrozit plynulost výplat důchodů
Projev na 18. schůzi Poslanecké sněmovny 22. srpna 2018 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Americké akcie zažívají nejdelší býčí trh v historii
Americké akcie procházejí nejdelším býčím trhem v historii. Index S&P500 roste stabilně (bez korekce větší než 20 %) od března 2009.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Je loajální k ruskému vedení. Novinář z Respektu se opřel do Miloše Zemana
Češi a Slováci si v noci z pondělí na úterý připomněli 50. výročí počátku sovětské okupace Československa. Do naší země vtrhli vojáci Varšavské smlouvy v čele se Sověty a namířili hlavně tanků na nic netušící obyvatele. Desítky jich zavraždili. Slovenský prezident Andrej Kiska uznal za důležité u příležitosti tohoto výročí promluvit. Český prezident Miloš Zeman se tímto výročím promlčel. Ale i tím mohl dát najevo cosi důležitého.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Aulická Jírovcová (KSČM): Je chyba vlády, že nevystupovala razantněji
Projev na 18. schůzi Poslanecké sněmovny 22. srpna 2018 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Benešík (KDU-ČSL): Existuje velká skupina lidí, kteří prostě tu zásluhovost mít nemůžou
Projev na 18. schůzi Poslanecké sněmovny 22. srpna 2018 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Výroky Klause ml. jsme si vyříkali na klubu, uvedl předseda ODS Fiala
Poslanci ODS si na dnešním jednání klubu vyříkali výroky svého kolegy Václava Klause mladšího, s nimiž část straníků nesouhlasila. Předseda občanských demokratů Petr Fiala očekává, že Klaus se bude názorem klubu řídit, napsal ČTK. Podrobněji situaci komentovat nechtěl, je to podle něj vnitřní záležitost ODS. Místopředseda strany Miloš Vystrčil předtím uvedl, že Klausovy postoje jsou na hraně toho, co je únosné. Sám Klaus se k jednání nevyjádřil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Putin ho může nechat zemřít, sankce jsou málo. Nové informace o vězněném Sencovovi. A čeští filmaři spustili protiútok
Ukrajinský režisér Oleg Sencov byl v Ruské federaci odsouzen k mnoha letům vězení za to, že údajně vedl teroristickou skupinu, která chtěla Rusku škodit. Režisér považuje obvinění za absurdní a vykonstruované. Na protest proti uvěznění drží hladovku. Přes sto dní. Ukrajinistka Lenka Víchová naznačila skutečný důvod Sencovova věznění. Volala také po tvrdším postupu vůči Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Nejsem zm*d, který si přidá 20 procent, řekl ve sněmovně pirát. Teď lituje, že se nechal unést
Za užití sprostého slova se ještě během své řeči omluvil, i přesto se ale neubránil silné kritice ze strany ostatních poslanců.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 22.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Šafránková (SPD): Máme povinnost postarat se o nejohroženější skupiny lidí
Projev na 18. schůzi Poslanecké sněmovny 22. srpna 2018 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Velezrada? Neuctivé. Zeman se stydět nemusí. Zato Kiskova minulost... Známý novinář poodhalil, o čem se raději nemluví
Při včerejších připomínkách výročí 21. srpna 1968 došlo k mnohému. Pískalo se na Andreje Babiše, prezident Zeman byl kritizován za to, že nic neřekl, a prezident Slovenska Andrej Kiska chválen. Ale co se skrývá v minulosti českého a slovenského prezidenta? Nad tím se zamýšlí novinář Daniel Kaiser v komentáři pro server Echo24. A Kiska z jeho úvahy nevychází bez poskvrny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
STAN: Vyzýváme ministryně financí a práce a sociálních věcí ke schůzce k důchodové reformě
Při dnešním hlasování o zvyšování důchodů se poslanci hnutí STAN přikloní k senátní verzi návrhu zákona, která zvýší důchod všem, kteří pobírají penzi více než 25 let, nikoliv tedy k verzi vládní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Migranti vzali hranici ztečí, ozbrojeni a po stovkách. Na policisty stříkali kyselinu a výkaly. Koordinovaná akce vyšla
Do Ceuty, do španělské enklávy v africkém Maroku, se znovu dobývali migranti. Běženci ze subsaharské Afriky se snažili proniknout na území EU. A znovu přitom neváhali použít násilí. Informuje o tom server španělského deníku El País.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
Zeman má názory a ideály. Okamura ne, řekne cokoli. Oceněný režisér promluvil o tom, co ho děsí
Režisér Robert Sedláček, jenž dostal vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana, pro které si přišel v mikině, natočil film o Janu Palachovi. V rozhovoru pro server Info.cz se vyjádřil nejen k událostem roku 1968, ale také k bratrům Mašínům či k prezidentu Zemanovi. Sedláčkovi prý nevadilo, že Zeman k padesátému výročí srpna nepromluvil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Statisticky mají nejnižší důchody tzv. starodůchodci
Projev na 18. schůzi Poslanecké sněmovny 22. srpna 2018 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 15:34, zobrazit podobné
Angelo, nemá to cenu. Univerzitní studie potvrdila to, čeho se Merkelová bála
Studie univerzity v Lipsku poukazuje na zcela marnou snahu zavedených politických stran získat zpátky své voliče, kteří „utekli“ k Alternativě pro Německo (AfD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 15:34, zobrazit podobné
Ministryně Maláčová: Podle senátní verze bychom trestali ty, kteří zůstali na trhu práce déle
Projev na 18. schůzi Poslanecké sněmovny 22. srpna 2018 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Se senátním návrhem nepřišel nikdo z ČSSD ani z hnutí ANO. A to se neodpouští
Projev na 18. schůzi Poslanecké sněmovny 22. srpna 2018 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ovčáček je blbec, lidi při mém projevu tleskali, reaguje Štěch na výroky mluvčího k pietě u rozhlasu
Podle Štěcha byl měl Ovčáček pomlčet, vzhledem k tomu, jakými spolupracovníky se sám obklopuje.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 22.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ODS řešila, co s Klausem. Podporou Jakla překročil všechno, stál tam sám proti všem, zní z klubu
"Vyříkali jsme si to na jednání klubu a tím to pro mne končí," komentoval situaci předseda strany Petr Fiala.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 22.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Příspěvek kraje pomůže obcím získat dotace na vodohospodářství
V souvislosti s rozvojem obcí, lokálním nedostatkem vody i stále větší potřebou zachovat na venkově čisté životní prostředí se rozšiřuje také vodohospodářská infrastruktura – to znamená obecní vodovody a kanalizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 12:34, zobrazit podobné
Autodrom Most: Energetický gigant TOTAL bude při Czech Truck Prix opět nepřehlédnutelný
Už třetím rokem pokračuje spolupráce mosteckého autodromu se společností Total Česká republika, která je součástí TOTAL MARKETING & SERVICES, obchodní divize koncernu TOTAL.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 12:34, zobrazit podobné
František Kuba: Lze vměstnat rok 1968 do konstruktů CHARTY?
Motto: Též máme různé pozoruhodné hodiny a jiné vratné pohyby a také některé pohyby nekonečné… Dále máme domy smyslových klamů; zde předvádíme všechny druhy kejklířských výkonů, přeludů, šaleb a iluzí, jakož i jejich klamnost… Tolik (synu můj) k pokladům Šalomounova domu. Francis Bacon, New Atlantis, vyd. Rawley, London, 1627, str. 41-42) 1)
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 12:34, zobrazit podobné
Žena, která se svléká za peníze... A mnohem víc. Donald J. Trump má velmi vážné potíže
Zatímco se Trumpova administrativa věnuje sankcím proti Rusku, samotný prezident čelí závažným problémům. Jeho někdejší šéf kampaně Paul Manafort byl uznán vinným v mnoha bodech obžaloby a před vyšetřovatelem si „pustil ústa na špacír“ také bývalý Trumpův právník Michael Cohen.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 12:34, zobrazit podobné
Pískání na Babiše: VIDEO, které pískající nepotěší. Pár novinářů, kteří akci odsoudili. A Kalousek!
Pískání na Andreje Babiše (ANO) při pietním aktu před budovou Českého rozhlasu zaměstnalo i komentátory Petra Holce a Petra Kamberského. Oba se rozhodli vyjádřit svá stanoviska. A přidal se i expředseda TOP 09 Miroslav Kalousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 10:34, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky přijal místopředsedu NSS
Prezident republiky Miloš Zeman přijal v úterý dne 21. srpna 2018 na Pražském hradě místopředsedu Nejvyššího správního soudu Michala Mazance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
,,Staňte se prasetem! Staňte se prasetem!" Milan Knížák uměleckou produkcí tepal Zemana a Babiše. Zde je VIDEO
Výročí okupace uctila hudebním happeningem v Praze na Můstku také skupina Aktual Milana Knížáka. Akce nesla název „Aby sny nezešedly 1968–2018“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Srpen 68 nám všem připomíná, jak si komunisté představují svobodu a demokracii
Komentář na facebookovém profilu k výročí srpnových událostí roku 1968
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 08:34, zobrazit podobné
Jan Rejžek: Skvělý Kiska! A mrtvý tchoř Zeman leží v komoře
Hudební kritik Jan Rejžek napsal v posledních hodinách několik vyjádření týkajících se 21. srpna 1968. Nejprve se totiž mimo jiné účastnil demonstrace před ruskou ambasádou, která se konala v předvečer výročí okupace, následně pak sledoval i projev slovenského prezidenta Andreje Kisky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 07:34, zobrazit podobné
Emma Smetana: Budu bojovat za vítězství pravdy a lásky. Myslím lepším způsobem, než mladí Češi. Můj otec ve Francii musel vytírat záchody, ale nikdy ho nenapadlo jít zpět do totalitní ČSSR
Novinářka z DVTV Emma Smetana, “dcera revolucionářky a emigranta”, se na stránkách nové české mutace módního magazínu Vogue rozpovídala o tom, co pro ni znamená svoboda. Významná vliv Smetana přikládá k tomu, že studovala jinde a nemělo na ni vliv zdejší “postkomunistické školství” a uklidňuji ji, že má ještě francouzský pas a může kdykoli odjet jinam.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 07:34, zobrazit podobné
Poslanci se budou zabývat návrhem na jmenování nového šéfa GIBS
Sněmovní výbor pro bezpečnost a poslanecká stálá komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) dnes projednají návrh vlády na jmenování Radima Dragouna novým ředitelem inspekce. Kabinet nominoval nynějšího šéfa Okresního státního zastupitelství v Lounech Dragouna na základě doporučení výběrové komise.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 06:35, zobrazit podobné
ČOI: Poctivost prodejců se ztratila v Krušných horách
Česká obchodní inspekce Ústeckého a Libereckého kraje provedla mimořádnou kontrolní akci zaměřenou na turisticky vyhledávané lokality v Krušných horách. Z 15 kontrol zjistila nedostatky u 11 z nich, což je více než 70 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Zeman jako Churchill. Musíme zůstat suverénní zemí. Řízená migrace je experiment. Ladislav Jakl o budoucnosti ČR
Bývalý tajemník exprezidenta Václava Klause a kandidát za SPD do Senátu Ladislav Jakl v rozhovoru na internetové televizi XTV upozornil na to, že se nyní rozhoduje o tom, jestli zůstaneme suverénní demokratickou zemí. Svou pozornost zaměřil i na prezidenta Miloše Zemana, který podle něj vstupuje na hranici ústavy a stejně tak se nejspíše bude chovat i příští přímo volený prezident.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 05:34, zobrazit podobné
Poslancům i ministrům porostou platy pomaleji, schválila sněmovna
Platy ústavních činitelů se podle návrhu příští rok sice mají zvýšit, ale pouze v návaznosti na růst průměrné hrubé mzdy v nepodnikatelské sféře.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 22.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Senátní návrh je v zásadě neproveditelný
Projev na 18. schůzi Poslanecké sněmovny 22. srpna 2018 k zákonu o důchodovém pojištění
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 15:34, zobrazit podobné
Člen píseckého ANO žádá pro Babiše státní vyznamenání. Takto svou žádost zdůvodňuje
Člen písecké organizace hnutí ANO Václav Makrlík zaslal prezidentu Miloši Zemanovi návrh, aby při příležitosti 100. výročí vzniku republiky udělil premiérovi Andreji Babišovi státní vyznamenání. Podle Makrlíka si vyznamenání zaslouží za celoživotní boj proti rozkrádání státního majetku a s tím spojené korupci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 15:34, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Letní hypoteční žně se nakonec nekonají
Počet sjednaných hypoték v červenci klesl na 7060, nejníže od ledna 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 15:34, zobrazit podobné
Volte nás a budete se mít jako v Německu, hlásá nová strana
Do evropských voleb v roce 2019 a zejména do sněmovních voleb v roce 2021 bude chtít kandidovat nová politická strana – Nové Česko. Uskupení v současnosti sbírá podpisy a chce do měsíce požádat o registraci na Ministerstvu vnitra, řekl dnes novinářům producent a bývalý poslanec Jan Štern z přípravného výboru strany. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 15:34, zobrazit podobné
Vzniká strana Nové Česko. Chceme se mít tak dobře jako Němci, říká zakladatel Jan Štern
Hlavním programovým bodem nové strany je důraz na inovace a zvyšování životní úrovně.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 22.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Petice: Obyvatelé Ruska, nedovolte vašim vládcům páchat další krveprolití
Náš dopis obyvatelům Ruska padesát let po invazi do Československa
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Emir Kusturica, který utřel Emmu Smetana, jede na Krym: Jsou tam hezké holky
Srbský filmový režisér a hudebník Emir Kusturica přijíždí na poloostrov Krym připojený k Rusku. Západ i Ukrajina protestují, ale slavný režisér si z toho mnoho nedělá. Prý má rád zdejší počasí a zdejší pěkné holky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Advokát: Co to chcete po Zemanovi? Zpěvák Klus je jak načepýřený kohout. Hutka, ten se sám potrestal
ROZHOVOR Snaha předsedy KSČM Vojtěcha Filipa hodit okupaci Československa na Ukrajince je podle bývalého politika, advokáta Jaroslava Ortmana, trapná a ubohá. „Prostě odpovědnost nese Sovětský svaz a jeho komunistické vedení. A zkoumat, jestli Brežněv byl Ukrajinec nebo Rus, je úplně nepodstatné,“ prohlásil Ortman. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se ostře vyjádřil k trestnímu oznámení Michala Horáčka na komunistického poslance Zdeňka Ondráčka, k písni Jaroslava Hutky o prezidentu Miloši Zemanovi a k postoji zpěváka Tomáše Kluse k Andreji Babišovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Michálek (Piráti): Ještě jsem neviděl takhle groteskní vystoupení
Projev na 18. schůzi Poslanecké sněmovny 22. srpna 2018 k platům politiků
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 13:34, zobrazit podobné
Šok: Rok 1968? Úplně jinak. Žádná demokracie. Utajený scénář, tvrdí badatel
Spisovatel Tomáš Krystlík se pro server ParlamentníListy.cz zamyslel nad příčinami pražského jara 1968. Marně totiž podle svých slov čekal, až někdo opustí opakovaná klišé a zjeví široké veřejnosti jinou příčinu, která pražské jaro vyvolala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 15:34, zobrazit podobné
My jsme to zdědili, brání se Babiš, když dojde na růst platů poslanců. A dodává...
Poslanci hnutí ANO by dnes podle šéfa hnutí a premiéra Andreje Babiše měli podpořit návrh Pirátů, aby Sněmovna kvůli možnému prodlení jednala vedle navýšení důchodů i o zpomalení růstu platů ústavních činitelů. Vzhledem k tomu, že nejde o mimořádnou schůzi, ale o schůzi, kterou svolal sněmovní organizační výbor, je možné na její program zařazovat další body, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Stanislav Křeček: O veřejném pořádku a demokracii
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 14:41, zobrazit podobné
TOPlist