Nejčtenější v danném dni? Historie článků

listopad 2022
Po 7142128
Út18152229
St29162330
Čt3101724 
4111825 
So5121926 
Ne6132027 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.581x, což odpovídá cca 82.494-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

TATRA TRUCKS představuje TATRA FORCE „2018“
Naše společnost TATRA TRUCKS a.s. představila na „Největším setkání požárních automobilů, jejich řidičů a posádek v ČR – Pyrocar 2018" jako novinku, vozidla obchodní řady TATRA FORCE s podstatně vylepšenou kabinou, jejíž konstrukční i technologické změny znamenaly výrazný posun v komfortu interiéru a bezpečnosti provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 18:34, zobrazit podobné
„Hanba Zemanovi...“, „Buďte už zticha, do p*dele!“ Velký konflikt, který se odehrál, zatímco měl Zeman projev na Zemi živitelce. Byli jsme přímo u toho
REPORTÁŽ V davech lidí mířících na českobudějovické výstaviště byl evidentně bojovný duch. Už v trolejbusu jsem vyslechl hlasitou při, kdo byl jak postižený. Starý pán si stěžoval na komunisty, kteří mu nedovolili studovat a okolní skupinka o něco málo mladších lidí zas velebila dřívější dobu, kdy jsme podle nich „byli soběstační a občas holt ve škole jsme taky dostali pětku“.. Peprná výměnu názorů, do které byla nechtěně vtažena i ochranka, ale nastala až na slavnostním zahájení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 20:34, zobrazit podobné
Seriál Chalupáři kazí děti. Jak je mám učit, že za normalizace bylo zle? píše mi učitelka. Stanislav Křeček promlouvá
ROZHOVOR „Někdo nás obsadit může, ale souvislost s Babišem nevidím…“ říká padesát let od okupace zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček, který tehdy mimochodem kvůli svým článkům přišel o práci v justici. Letošní křiklouni na pietním aktu ke vzpomínce 21. srpna 1968 podle něj vědí o tehdejší době pramálo. A také o respektu: „Na premiéra je možné pískat a pokřikovat pro cokoliv, ale ne proto, že je řádně zvoleným premiérem.“ Diví se, proč se mnohem více pozornosti nevěnuje rokům 1938 nebo 1939, kdy šlo skutečně o existenci českého národa, kvůli nacistům. Učitelka, které seriál Chalupáři „kazí“ její výuku, je symbolickou ukázkou toho, co provádí informační hluk a jak si přestáváme rozumět…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Lidskoprávní organizace křičí. V Maďarsku prý odmítli vydávat konkrétním imigrantům jídlo
Nezisková organizace Human Rights Watch tvrdí, že maďarský premiér Viktor Orbán přitvrdil vůči uprchlíkům. Úřady jim odmítají vydávat jídlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 18:34, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Blíží se termín uzavření výtvarné soutěže „Vesmírný Ještěd“
Oslavy dominanty Libereckého kraje jsou za dveřmi. U této příležitosti kraj vyhlásil také výtvarnou soutěž pro děti „Vesmírný Ještěd“. Ještě v prvním zářijovém týdnu přijímá Krajský úřad Libereckého kraje, Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu soutěžní obrázky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 22:34, zobrazit podobné
Václav Husák: Směr otroctví „Pochodem v chod!“
Kolo dějin se obrátilo. Jako v historii již několikrát. Jenomže v tomto případě „barbaři“ toužící převzít nad námi moc již nestojí jen „před našimi branami“, ale jsou uvnitř.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 18:34, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Vypadá to, že ČSSD ani KSČM nepřekročí 5 %
Zaujal mě článek na Novinkách z 18. srpna "Předseda ČSSD Jan Hamáček velké změny neočekává". Už perex článku je příznačný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: USA už štvou všechny ty, kterým zavádějí sankce. Je samé čeká katastrofa. Ty červené trenýrky proti Zemanovi nejsou, prostě nejsou!
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Trpí Rusko pod sankcemi? Třeba i ano, ale... „I americká establishmentová média typu Washington Post už začínají lehce panikařit, že to Kongres s tou svou sankční posedlostí přehání, protože hrozí, že se všichni sankcionovaní fakt naštvou, dají se do kupy a postaví se Americe pospolu,“ uvádí editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Ta se v rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz zabývá i posledními právními problémy administrativy Donalda J. Trumpa a rozhovory o nápravě situace v Afghánistánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 09:34, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Podpořili jsme zákon o navýšení důchodů!
Poslanci SPD plní sliby. Na včerejší schůzi Sněmovny jsme podpořili zákon, podle kterého budou od 1.1.2019 navýšené důchody a to průměrně o 918 korun měsíčně a kromě toho senioři nad 85 let dostanou další tisícovku měsíčně navíc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 22:34, zobrazit podobné
Šéf Evropského parlamentu ztratil nervy a znovu je tu hrozba trestání zemí, které nechtějí přijímat uprchlíky
Předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani už má dost neochoty v případě přijímání migrantů ze strany zemí Visegrádské skupiny, do níž spadá i Česká republika. „Tyto země musejí převzít zodpovědnost za tento unijní problém, jinak budou potrestány,“ říká nekompromisně Tajani.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 22:34, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Koněv má nové tabulky, skandální ruský nátlak neuspěl
U sochy sovětského maršála Ivana Koněva, jehož 1. ukrajinský front vstoupil do již osvobozené Prahy, přibyly vysvětlující tabulky a ruské vydírání a vyhrožování tak skončilo fiaskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Falešné zprávy neboli fake news
Jedním z mých cílů jako předsedy Podvýboru pro svobodu slova a média, který je podvýborem Petičního výboru, je také problematika boje s fake news.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 18:34, zobrazit podobné
STAN žaluje Hnutí pro Prahu kvůli slovu starostové na kandidátce
Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) podalo žalobu na Hnutí pro Prahu kvůli tomu, že na své kandidátce použilo slovo starostové. Podle STAN je tomu tak neoprávněně. Na spor dnes upozornil server Aktuálně.cz. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
Toto jsou základy budoucí války! Známý brněnský právník varuje před tím, co se děje kolem Ceuty vedle Maroka
Drsné video ze španělské enklávy Ceuta ukazuje, jak se chovají migranti, kterým se povedlo překonat plot. A Deutsche Welle přináší další zprávu, španělský ministr zahraničních věci chce v Ceutě nechat odstranit ostnatý drát z plotu, který odděluje Afriku od Evropy. Situaci komentuje právník Tomáš Tyl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
K Zemanovi a roku 1968 se vyjádřil Robert Záruba. Ale je tu věc, která nepotěší Andreje Kisku
Už nejde jen o Jaromíra Bosáka. K hodnocení společenské situace se přidal i jeho kolega z České televize Robert Záruba. Jde o srpen 1968, Miloše Zemana, i Andreje Kisku. A pak reagovali další.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Se Změnou se nedá spolupracovat na žádné úrovni a v žádné koalici
Vyjádření hejtmana k veřejné zakázce na rekonstrukci budovy D.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
K zblití! Nový vývoj kolem Václava Klause mladšího
Je tělesné postižení Václava Klause mladšího trestem shůry? O tom polemizovala Karolína Drbohlavová, právnička zabývající se marketingem a PR, která také působila v Českém rozhlase. A schytala drtivou kritiku. Ozval se i novinář Jaroslav Plesl. Drbohlavová není první, kdo komentoval obličej Klause mladšího, svého času k tomu dospěl i Dominik Feri. Klaus mladší přitom v poslední době jitří pocity i uvnitř ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Co nám zanechaly tanky v justici
Vpád vojsk Varšavské smlouvy do Československa dne 21.srpna 1968 je tak strašná událost, že nestačí pronést pár slavnostních projevů ve výroční den, a pak už ji vytěsnit z myslí. Naopak vědomí o ní by mělo být trvalým mementem, k němuž bychom se měli stále vracet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jaroslav Kubera o ČT, Rusku, dnešku, Klausovi... a o tom všem, co teď posloucháte
ROZHOVOR Hrozí nám ztráta identity, ženeme se do područí jako v roce 1968? Ano. A zvládáme to sami i bez Putina. „My se řítíme do podobné situace, protože nás stát neskutečným způsobem fízluje. Neskutečným způsobem na všech frontách,“ reaguje na obavy z návratu historie senátor Jaroslav Kubera. A zda bylo vhodné pískat a křičet na premiéra při pietním aktu, který připomněl oběti srpnových událostí? „Za normálních okolností by měl tento akt proběhnout úplně jinak. Jenže se nacházíme ve zvláštní pomatené době a nejde jen o Českou republiku,“ říká oblíbený senátor k úterním protestům před budovou Českého rozhlasu. Sám připouští, že nemá důvod se na každého Rusa dívat jako na úhlavního nepřítele a přidává jasný recept, jak obstát vůči všem: „Chovat se jako suverénní stát, nenechat si od nikoho nic diktovat.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
P.C. Roberts: Genocida řeckého národa
Politické i mediální završení genocidy řeckého národa započalo v pondělí 20. srpna, kdy EU a další organizace oznámily, že řecká krize je u konce. Což znamená, že Řecko skončilo, je udoláno a je mrtvé. Bylo zužitkováno až do poslední mrtě a jeho kostra byla dána na kořist psům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 22:34, zobrazit podobné
Šéf Frontexu vyslal vážné varování: V EU přibývá více imigrantů, než se daří vyhošťovat. Pokud...
Šéf unijní agentury pro kontrolu vnějších hranic Frontex Fabrice Leggeri ve čtvrtek upozornil, že imigrantů stále přibývá nad těmi, které se podaří vrátit. Podle něj se migrační problém nevyřeší, dokud státy Evropy nezačnou přistěhovalce intenzivněji vyhošťovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 22:34, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: Chceme podpořit zájem o regionální potraviny už u dětí
S podporou regionálních potravin bychom měli začít už u dětí. Řekla to hejtmanka Ivana Stráská během slavnostního zahájení letošní Země živitelky, jejíž 45. ročník odstartoval ve čtvrtek 23. srpna na českobudějovickém výstavišti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ČRo připravil projekt předvolebního vysílání pro podzimní senátní a komunální volby
Český rozhlas připravil projekt předvolebního vysílání pro letošní podzimní senátní a komunální volby. Hlavním cílem bude představit posluchačům maximální množství politických stran, uskupení a sdružení i jednotlivé kandidáty. Volbám do Senátu a zastupitelstev se budou věnovat regionální i vybrané celoplošné stanice. Rozhlas to uvedl v dnešní tiskové zprávě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Nesolidní jednání. Nemá žádné životní a praktické zkušenosti! Jaroslav Hanák se v ČT neudržel, když mluvil o Maláčové
České podniky stále bojují s nedostatkem lidí a stát do toho tlačí na stále vyšší minimální mzdu. Ministerstvo v novele zákoníku práce navrhlo, že minimální mzda by se měla pravidelně valorizovat a její výše by měla odpovídat 50 procentům průměrné mzdy z předchozího roku. Takový nápad ostře ve čtvrtečním Interview na ČT24 zkritizoval šéf Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák, který si po jednání s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou velmi stěžuje na její nesolidní a neprofesionální jednání. „Nemá žádné životní a praktické zkušenosti, její nápad je smrt pro většinu firem,“ uvedl s tím, že situaci už proto probral s předsedou vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Odchod Británie z EU bez dohody? Tyto problémy by prý mohly ostrov zasáhnout
Britská vláda se připravuje na možnost, že ostrovní království příští rok opustí EU bez toho, aby existovala nějaká „rozvodová dohoda“. Své spoluobčany o tom informoval britský ministr pro Brexit Dominic Raab. Sdělil také, co by znamenal rozvod bez dohody pro Brity.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ČOI: I prekurzory výbušnin podléhají přísné kontrole
Česká obchodní inspekce se v 1. čtvrtletí 2018 zaměřila na kontrolu zákona o prekurzorech výbušnin, který stanovuje podmínky pro jejich uvádění na trh a další pravidla používání. Za tímto účelem provedla 87 kontrol a porušení tohoto zákona zjistila ve 13 případech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 18:34, zobrazit podobné
Vzbudili nás, okamžitě nám rozdali samopaly a ostré. Podepsali jsme přísahy a vyškrtali ty pasáže... PL mluvily s pamětníkem, který kvůli okupaci sabotoval příkazy
ROZHOVOR Hospodářský historik Jan Šolta a bývalý člen komise vlády ČSFR pro analýzu událostí let 1967-1970 byl v srpnu 1968 na vojně a živě si pamatuje počínání svého velitele, který se rozhodl srpnové události ignorovat a ve stínu vpádu vojsk Varšavské smlouvy dále nacvičovat rutinní pochody. Vojáci – čerství absolventi vysokých škol - proti jeho počínání protestovali, Šolta za to tehdy vyfasoval prý pět dnů vězení. Šolta, který byl přítelem Jana Palacha a později proslul zničením tzv. Štrougalových sadů, které kolem Palachova pietního místa vysázela Státní bezpečnost, aby se tam lidé nemohli dostat, se se svými zážitky svěřil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 18:34, zobrazit podobné
ČSÚ: Teplé léto zvyšuje návštěvnost kempů
Cestovní ruch je na vzestupu. Návštěvnost v českých hotelech, penzionech a dalších zařízeních se v posledních šesti letech zvýšila o více než 30 %. Díky počasí se daří i kempům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
dTest: Arabské gumy se nemusíte bát
Arabská guma, běžně používaná jako potravinové aditivum a známá jako „éčko“ E414, nemá nežádoucí účinky na zdraví člověka. S těmito závěry přišel Evropský úřad pro bezpečnost potravin EFSA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
„Hanba, hanba,“ vítalo pár odpůrců prezidenta Zemana v Českých Budějovicích
Před dnešním zahájením Země živitelky v Českých Budějovicích pouštělo několik žen na českobudějovickém výstavišti z megafonu skladbu Modlitba pro Martu, po příchodu prezidenta Miloše Zemana na pódium skandovaly „Hanba“, hudbu však vypnuly, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Cizince hned vyhostit, když se proviní! 90 procent přestupků páchají cizinci, říká primátor Nwelati
Ve městě, kde sídlí jedna z nejznámějších českých značek, jsou problémy s cizinci. Kdo to říká? Raduan Nwelati, primátor Mladé Boleslavi. Nyní kandiduje do Senátu s politikou nulové tolerance vůči přestupkům a zločinům dělníků ze zahraničí. „Chtějí u nás pracovat, budou muset dodržovat pravidla,“ říká Nwelati pro aktualne.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Smola: Poněkud netradiční srpnové rozjímání
Tak již je to padesát let. Řeklo by se, že s odstupem takové doby bylo by možno poměrně objektivně zhodnotit celou událost včetně následků a důsledků. Ano, byl to tehdy šok, stalo se něco nepředvídatelného, snad dokonce nemožného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ochránci zvířat kandidují na radnice měst a obcí
Ochránci zvířat společně s Demokratickou stranou zelených /DSZ/ sestavili a podali 36 kandidátních listin pro podzimní volby do zastupitelstev obcí. Z toho na radnice 16 měst, 3 městských částí (Praha, Ostrava), 3 městysů a 14 obcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
FAEI.cz: Ke krachu cestovky RS Tour nemuselo dojít, nebýt šlendriánu úřadů
Klienti cestovní kanceláře RS Tour, která před dvěma týdny zkrachovala, se zklamání z neuskutečněných zájezdů vůbec nemuseli dočkat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Tomáš Klus učinil provolání k českému národu
Zpěvák Tomáš Klus poděkoval na svém facebookovém profilu všem nelhostejným. Vyjádřil se tak k 21. srpnu a 50letému výročí okupace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jaroslav Hutka pořádá koncert na venkově. Víte, kolik je vstupné?
V obci Rataje nad Sázavou, která se nachází na půli cesty mezi Benešovem a Kutnou Horou, se chystá koncert Jaroslava Hutky u příležitosti padesátiletého výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy. Koncert se má uskutečnit v kulturním klubu Pivovárek. Je to Hutkovo druhé vystoupení v tomto klubu, při prvním dle vyjádření klubu „oslavovali 23 let od pádu komunismu v Čechách a posílali pohlednice na podporu Pussy Riot“. Lístek na koncert stojí 250 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČEZ Distribuce dokončila výstavbu rozvodny 110 kV v průmyslově zóně Triangle
ČEZ Distribuce ze Skupiny ČEZ dokončila významnou strategickou stavbu - rozvodnu 110 kV Triangle, která zajistí příkon více než 50 MW pro připojení společnosti NEXEN TIRE Europe s.r.o.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 09:34, zobrazit podobné
Donald Trump: Ale to není trestné! On je dobrý, najměte si ho
Vyšetřování Roberta Muellera, které se původně týkalo vlivu Ruska na volby v roce 2016, zatím žádné konkrétní vazby Rusů na Donalda Trumpa nepřineslo. Zvláštnímu vyšetřovacímu výboru se zatím podařilo lapit jen dva výtečníky, Paula Manaforta, bývalého šéfa Trumpovy kampaně, a Michaela Cohena, jeho bývalého právníka. Paul Manafort byl shledán vinným v osmi případech finančních podvodů a Michael Cohen přiznal, že porušil zákony o financování kampaně. O vyšetřování informoval britský Guardian.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 09:34, zobrazit podobné
Legrace kolem Václava Klause mladšího. Proběhla v ČT
Výroky Václava Klause mladšího se staly včera tématem nejen pro poslanecký klub ODS. Diskutovat o nich přišli také do pořadu Události, komentáře ČT24 senátor za ODS Jaroslav Kubera a ředitel Občanského institutu Roman Joch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Pernica (KSČM): Neustále je co řešit
Dějiny se nedají ani přepsat ani změnit. Naše republika má spoustu současných problémů. Některé si zavinila sama, některé jsou způsobeny vnějšími vlivy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Ministr školství chce navýšit rozpočet školství ještě o 1,1 miliardy korun
Zhruba o 1,1 až 1,2 miliardy korun by chtěl ministr školství Robert Plaga (ANO) ještě navýšit současný návrh rozpočtu školství na příští rok. Peníze navíc bude v nadcházejících jednáních o rozpočtu požadovat pro vysoké školy a pro nepedagogické pracovníky ve školách. Plaga to dnes řekl při setkání s novináři na Ministerstvu školství. S ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) o tom bude jednat zřejmě na začátku září.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
dTest: Nejvíce nebezpečných výrobků je v sortimentu hraček a oblečení
Ftaláty v panence typu barbie či pískacích hračkách, malé oddělitelné části dětského chrastítka, dámské baleríny obsahující škodlivé chemické látky či rádio, které vám může přivodit úraz elektrickým proudem. To je jen pár příkladů rizikových produktů, které eviduje veřejně přístupná databáze nebezpečných výrobků. Co v ní všechno můžete najít?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Paroubek dostával milionové částky, obviňuje jeho žena Petra. Expremiér tuší proč
Bývalý předseda vlády za ČSSD Jiří Paroubek podle své manželky dostával milionové částky, které nechodily přes bankovní účet. Petra Paroubková, která se s ním nyní rozvádí a soudí o výživné na dceru, to dnes řekla v rozhovoru pro TV Seznam. Podle Paroubkové to určitě nebyly legální příjmy. Paroubek pro ČTK uvedl, že se jeho manželka takto snaží ovlivnit říjnové volby. Expremiér kandiduje jako nezávislý v Ostravě do Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
MHMP: Revoluce v pražské a regionální dopravě
Od pondělí 27. srpna 2018 budou moci obyvatelé a návštěvníci Prahy a Středočeského kraje jednodušeji cestovat městskou hromadou dopravou v hlavním městě a příměstskou dopravou ve Středočeském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 20:34, zobrazit podobné
Srpen 1968 v Československu a únor 2014 na Krymu. Džamila Stehlíková se pořádně opřela do Rusů
Půlstoletí po invazi vojsk Varšavské smlouvy do samostatného Československa se nelze ubránit pocitu déja vu, říká bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková. Ta na svém blogu na serveru Aktuálně.cz poukázala na to, že nezaměnitelný rukopis beztrestného sprostého útoku, který zažilo Československo v roce 1968, měly okupace Podněstří po rozpadu SSSR, vpád ruských vojsk do Gruzie v srpnu 2008 nebo zábor Krymu na jaře 2014. „Rusko sice nemá ve svém názvu označení ‚sovětské‘, nadále ale používá sovětské metody potlačování svobodného a demokratického vývoje,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 20:34, zobrazit podobné
Hejtmanka Mračková Vildumetzová: Kraje se shodují se Svazem měst a obcí na zvýšení platů ve státní správě od ledna 2019
Růst platů zaměstnanců ve veřejném sektoru je správný a rozhodně s ním souhlasí jak kraje, tak Svaz měst a obcí ČR (SMO ČR). Shodně požadují, aby ke zvyšování platů došlo od 1. ledna 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 20:34, zobrazit podobné
Povodí Moravy: Extrémní sucho omezilo plavbu na Baťově kanále
Hladina v řece Moravě v důsledku sucha klesla na historické minimum. Kvůli extrémně nízkým průtokům není možné zajistit stanovenou plavební hladinu na Baťově kanále a Státní plavební správa proto vydala opatření obecné povahy o omezení plavby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 20:34, zobrazit podobné
Vondráček promluvil o srpnovém výročí: Neuvěřitelná vulgárnost demonstrantů
Předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) se ve čtvrtečních Dvaceti minutách Radiožurnálu vyjádřil k protestním akcím konaným u příležitosti 50. výročí počátku sovětské okupace Československa. Když premiér Andrej Babiš coby bývalý člen komunistické strany a údajný agent komunistické Státní bezpečnosti mluvil o obětech okupace, dočkal se pískotu od kolem stojících lidí. Vondráček protest odsoudil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): EU ve válce aneb ve Středomoří se hraje o složení obyvatelstva Evropy
Španělská vláda nedávno přijala „horký imigrační brambor” čítající 141 imigrantů na lodi Aquarius nabraných u libyjských břehů, jejímuž přijetí se dosti zuřivě bránily ostatní středomořské státy. Mezitím ale připluly další lodě, třeba Diciotti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Vytunelované mozky zákonodárců
Domnívám se, že by si zákonodárci měli přečíst Ústavu a nařídit soudcům, aby ji respektovali jako právní předpis nejvyšší úrovně. Uvádím následující důvody:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 17:34, zobrazit podobné
Na pomoc rodinám padlých vojáků lidé poslali devět milionů korun
Do speciální charitativní sbírky na pomoc rodinám padlých vojáků v Afghánistánu lidé poslali přes devět milionů korun. Pomoct se rozhodly tisíce lidí přímou platbou na účet Vojenského fondu solidarity i zasláním dárcovské SMS zprávy. ČTK to řekla předsedkyně fondu Lenka Šmerdová. Lidé také pořádají sbírky třeba při sportovních utkáních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): Vyvolávat ve voličích strach ničemu neprospěje
Reakce na facebookovém profilu na výroky Tomia Okamury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
Miroslav Pořízek: Čtyři pohledy na léta šedesátá a zejména rok 1968
Moje generace narozená na přelomu 70. a 80. let zažila ještě poslední léta minulého režimu a může si docela dobře pamatovat na atmosféru přelomového roku 1989 a dobu následující. Ale léta šedesátá známe jen zprostředkovaně, buď z řady dobových dokumentů nebo z vyprávění rodičů, prarodičů, známých či učitelů ve škole.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
Ministr Plaga chce další miliardu. Pro vysoké školy a nepedagogické pracovníky
Zhruba o 1,1 až 1,2 miliardy korun by chtěl ministr školství Robert Plaga (ANO) ještě navýšit stávající návrh rozpočtu školství na příští rok. Peníze navíc bude v nadcházejících jednáních o rozpočtu požadovat pro vysoké školy a pro nepedagogogické pracovníky ve školách. Plaga to dnes řekl při setkání s novináři na Ministerstvu školství. S ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO) o tom bude jednat zřejmě na začátku září. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Hrušínský dostal od starosty Prahy 4 štědrou dotaci pro divadlo. Na jeho zahradě se v pondělí tentýž starosta fotil s Drahošem i zmíněným principálem
Herec a divadelní ředitel Jan Hrušínský se často vyjadřuje k politickému dění. Vcelku pravidelně zmiňuje rovněž ParlamentníListy.cz. A byla to právě naše redakce, která zjistila, že Divadlo Na Jezerce, jež v roce 2004 založil, letos od městské části Prahy 4 obdržela dotací 300 tisíc korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Většina Čechů prý věří Miloši Zemanovi
Agentura Sanep uveřejnila průzkum důvěry v prezidenta Miloše Zemana. Ukázal, že nadpoloviční většina obyvatel je se Zemanovým působením v roli hlavy státu spokojena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Arménie se může na podporu České republiky spolehnout
Předseda Národního shromáždění Arménské republiky Ara Bablojan zahájil třídenní oficiální návštěvu České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Podpora křesťanských hodnot v praxi: Ministerstvo ruší program na obnovu kapliček
Ministerstvo zemědělství nepočítá s pokračováním dotačního programu na obnovu kapliček, cest nebo regionálních zemědělských muzeí. ČTK to dnes sdělil vedoucí tiskového odboru úřadu Václav Tampír. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Schwarz (KDU-ČSL): Z chátrajícícho nádraží Vyšehrad kulturní centrum Prahy 2?
Koalice DVOJKA SOBĚ (Strana zelených, KDU-ČSL, ČSSD a nezávislí), číslo 1 v pořadí volebních stran na hlasovacím lístku pro volby do ZMČ Praha 2, si klade jako jeden ze svých cílů záchranu a obnovu řady zchátralých budov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Středočeská ODS hodlá pořádně rozkývat židli pod krajským radním z ANO
Klub zastupitelů ODS ve Středočeském kraji navrhne na pondělním jednání zastupitelstva odvolání Roberta Bezděka (ANO) z pozice radního pro zdravotnictví. Důvodem mají být závažná pochybení spojená se jmenováním dnes již bývalého generálního sekretáře Asociace středočeských nemocnic Zbyňka Chotěborského, řekl dnes novinářům krajský zastupitel a místopředseda ODS Martin Kupka. Bezděk se na dotaz ČTK odmítl k záležitosti vyjádřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Petr Lukeš: Rozklad osobnosti člověka začíná nemravností!
Nemravnost není radno podceňovat! Nemravnost je totiž cosi lepkavě přitažlivé, čemu se člověk snadno poddá. Tím však vpustí do svého nitra jed, který mu nepozorovaně začne nahlodávat jeho osobnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Svoboda projevu je nanic, neexistuje-li svoboda po projevu
Čtvrteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Zeman udělí někdejšímu premiérovi Švehlovi Řád bílého lva
Prezident Miloš Zeman udělí 28. října někdejšímu československému premiérovi Antonínu Švehlovi nejvyšší české vyznamenání Řád bílého lva. Řekl to dnes na úvod mezinárodního agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích. Ocenění Švehly slíbil Zeman již na konci července. Dnes upřesnil, že tehdejší šéf agrární strany obdrží in memoriam nejvyšší české vyznamenání první, tedy nejvyšší třídy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hroch (Jihočeši): Rekonstrukce depozitáře Jihočeského muzea v Ledenicích vyšla na 16 milionů korun
Loutky, modely lidových stavení, bytový textil, železné nástroje, povozy, saně, kočáry a řada dalších exponátů se od Nového roku vrátí do obnoveného depozitáře Jihočeského muzea v Ledenicích na Českobudějovicku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ÚOHS znovu přezkoumá zadávací řízení na mýtný systém
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže znovu přezkoumá zadávací řízení na mýtný systém, ministerstvo dopravy podle něj vybralo konsorcium firem CzechToll ze skupiny PPF Petra Kellnera a slovenské SkyToll. Předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj dnes zrušil prvoinstanční rozhodnutí, jež v květnu zrušilo výběr vítěze tendru na vybudování a provoz systému na výběr elektronického mýta od roku 2020. Novinářům to oznámil mluvčí úřadu Martin Švanda. V platnosti zůstává předběžné opatření, kterým se zadavateli zakazuje uzavřít smlouvu s vybraným uchazečem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Za všechno mohou velké korporace, očekává se střet ekonomů v Jackson Hole
Za všechno “zlo na světě” mohou velké korporace. Vlna korporátních fúzí přivedla na svět velké podniky, které nejsou vystaveny silné konkurenci, mají nepřiměřeně vysoké zisky a v důsledku toho nejsou nuceny tolik investovat ani dobře platit své zaměstnance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
ČEZ Cyklotrans podporuje turistiku v Jihočeském kraji
Projekt na podporu turistiky a cykloturistiky v jihočeském regionu DS ČEZ Cyklotrans a jeho 16. ročník má za sebou již úspěšnou půlku sezóny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Na údržbu stromů je potřeba jednorázově až sto litrů vody
Rekordní teploty a sucho, které trápily Prahu v posledních měsících, byly náročné také na údržbu zeleně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Donald Trump: Ale to není trestné!
Vyšetřování Roberta Muellera, které se původně týkalo vlivu Ruska na volby v roce 2016, zatím žádné konkrétní vazby Rusů na Donalda Trumpa nepřineslo. Zvláštnímu vyšetřovacímu výboru se zatím podařilo lapit jen dva výtečníky, Paula Manaforta, bývalého šéfa Trumpovy kampaně, a Michaela Cohena, jeho bývalého právníka. Paul Manafort byl shledán vinným v osmi případech finančních podvodů a Michael Cohen přiznal, že porušil zákony o financování kampaně. O vyšetřování informoval britský Guardian.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek: Za poslední tři roky vláda projednávala 55 protikorupčních materiálů, současná vláda bude v nastoleném trendu pokračovat
Vláda na svém zasedání pověřila ministra spravedlnosti a předsedu Legislativní rady vlády Jana Kněžínka koordinací úkolů v oblasti boje s korupcí na vládní úrovni a projednala změny Statutu Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Karlovarského kraje přiblížila našemu čtenáři, jak se snaží řešit životní úroveň kraje
Jana Mračková Vildumetzová na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz odpovídala na otázku, kterou dostala ohledně nerovnoměrné životní úrovně v kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 09:34, zobrazit podobné
Vyhlášení výzev PR IROP SCLLD Moravský kras jinak
Realizací projektů Programového rámce IROP SCLLD Moravský kras jinak by mělo docházet k zmírnění slabých stránek území, kterými jsou:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 09:34, zobrazit podobné
Pražský hrad udeřil na novináře. S pomocí Vasila Biľaka
Komentátor Petr Zídek se na serveru Lidovky.cz vyjádřil k dle jeho slov „odvážnému“ prezidentu Miloši Zemanovi. Reagoval tak na to, že česká hlava státu mlčela k výročí okupace 21. srpna. Jeho slova následně okomentoval také hradní mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 09:34, zobrazit podobné
Babišův někdejší podřízený: Takto se premiér chová k lidem
Masivní propouštění a redukce platů v německých pekárnách. Taková je realita u Agrofertu ze svěřenského fondu českého premiéra Andreje Babiše (ANO). Píše o tom server Neovlivni.cz, konkrétně bývalý Babišův náměstek Lukáš Wagenknecht, jenž kandiduje v nadcházejících senátních volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš bude jednat s premiéry Itálie a Malty o aktuální situaci v migraci
Předseda vlády Andrej Babiš navštíví v úterý 28. srpna 2018 Itálii a Maltu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
P. C. Roberts: Genocida řeckého národa
Politické i mediální završení genocidy řeckého národa započalo v pondělí 20. srpna, kdy EU a další organizace oznámily, že řecká krize je u konce. Což znamená, že Řecko skončilo, je udoláno a je mrtvé. Bylo zužitkováno až do poslední mrtě a jeho kostra byla dána na kořist psům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Štěpánek: Srpnové okupační střípky a postřehy
Nic se nemá přehánět. Nemám rád heroizaci osmašedesátého. Jako kdyby to byl středobod naší historie. Nebyl a není. Jedna parta komunistů za pomoci cizích tanků vytlačila jinou partu komunistů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Smola: Staneme se i my historií ?
Jedním z nejdůležitějších úkolů Evropské unie, podle jejích stupidních, neschopných, zaprodaných a nikým nevolených úředníků, je zajištění řádné imigrace uprchlíků z Afriky a Asie do EU za účasti a spolupráce všech členských států.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 06:34, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Rozprášit ČT za její ustavičné přepisování naší historie
Míra manipulace a účelové přepisování historie ze strany České televize letos dosáhla vrcholu. Je tragické, že tuto skandální frašku musí celý národ platit. Rozprášit je a postavit znovu "na zelené louce".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 06:34, zobrazit podobné
Jakub Janda: Ruská lež. Agresivní útoky. Útočí ruská ambasáda v Haagu
Ředitel lobbistického spolku Evropské hodnoty Jakub Janda se na sociální síti rozepsal o tom, že je hrdý na to, že jej napadla ruská ambasáda v Nizozemsku, která sdílela na svém twitterovém účtu jeho příspěvek obsahující fotografii z roku 1968, k níž připsal, že je na ní „mladý ruský okupant konfrontován československým občanem“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Ne opozice a Havel, ale ilegální organizace. Marvanová, Dvořák, Placák, ti nejmladší z disentu. Šídlo popisuje, kdy skutečně začal rozklad komunismu
Komentátor Jindřich Šídlo se na serveru iRozhlas.cz zamýšlí nad událostmi srpna 1988 v okupovaném Československu. Lidé po 19 letech všeobecného strachu vyšli do ulic a neděle 21. srpna 1988 napomohla pádu komunismu. Tehdejší demonstrace odstartovala podle něho sérii protestů, která dospěla až k 17. listopadu 1989.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 22:34, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Opilec za volantem? Alkoholový zámek zabrání nastartovat auto
Komentář na facebookovém profilu k opatřením proti opilým řidičům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 20:34, zobrazit podobné
Torzo ruského tanku od Černého na náměstí Kinských zůstane, rozhodli radní
Torzo ruského tanku z dílny výtvarníka Davida Černého, které se na náměstí Kinských v Praze 5 objevilo v úterý u příležitosti 50. výročí srpnové okupace z roku 1968, zůstane na místě nejméně do konce roku. Původně měl tank povolení pouze na dva dny, radní městské části ho však prodloužili. Starosta Prahy 5 Pavel Richter (TOP 09) pro server iDNES.cz uvedl, že připadá v úvahu i trvalé umístění, záležet však bude na postoji pražských památkářů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 20:34, zobrazit podobné
Piráti žalují Prahu 1, která jim systematicky odmítá poskytovat informace
Předvolební boj může mít různé podoby. Na Praze 1 se úřad rozhodl, že bude Pirátům odmítat všechny žádosti o informace. To je samozřejmě v rozporu se zákonem, jak už více než 20krát potvrdil pražský Magistrát. Piráti proto na Prahu 1 podali žalobu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
ÚOHS znovu přezkoumá zadávací řízení na mýtný systém. Ťok se raduje, i když nemá důvod
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) znovu přezkoumá zadávací řízení na mýtný systém, ministerstvo dopravy podle něj vybralo konsorcium firem CzechToll ze skupiny PPF Petra Kellnera a slovenské SkyToll. Předseda antimonopolního úřadu Petr Rafaj dnes zrušil prvoinstanční rozhodnutí, jež v květnu zrušilo výběr vítěze tendru na vybudování a provoz systému na výběr elektronického mýta od roku 2020. Novinářům to oznámil mluvčí úřadu Martin Švanda. V platnosti zůstává předběžné opatření, kterým se zadavateli zakazuje uzavřít smlouvu s vybraným uchazečem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ochranná zóna kolem Sněmovny? Problém, před kterým v PL varoval Marek Benda, se bude řešit
Čeští poslanci mají dojem, že budova, kde se konají jednání Poslanecké sněmovny, je příliš málo zabezpečena proti teroristickému útoku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 17:34, zobrazit podobné
ČEZ: Decentrální výroba elektřiny je opět populární. Počet elektráren se za 100 let zvýšil šestkrát
V roce 1920 existovalo zhruba 6000 výroben elektřiny. Naprostou většinu tvořily elektrárny závodní, jimiž si podniky vlastními silami zajišťovaly dodávky elektřiny nutné pro výrobu. Elektrárny s dodávkou externím zákazníkům, které v dalších letech v Československu pomáhaly elektrifikovat obce a domácnosti, získaly dominantní podíl až později.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
Putin se vyjádřil k dalším sankcím. Možná budete překvapeni
Vladimir Putin včera reagoval na nové sankce, které na Rusko uvalila administrativa Donalda Trumpa. Označil je za nesmyslné, ale zároveň nepohrozil odvetnými opatřeními.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
ČSSZ: Počet ukončených tzv. neschopenek meziročně vzrostl o více než sedm procent, doba stonání se o 2 dny zkrátila
Za prvních šest měsíců letošního roku evidovala Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) 1 013 791 ukončených případů dočasných pracovních neschopností, tzv. neschopenek, což je o 7,6 % více než za stejné období loňského roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Zrekonstruovaná kaple v Češnovichíc získala zpět svoji původní barvu
Kompletní rekonstrukci má čerstvě za sebou Kaple Nejsvětějšího srdce Páně v Češnovicích, místní části obce Pištín na Českobudějovicku. Díky historickému průzkumu, který byl součástí stavebních prací, získala tato významná kulturní památka u odbočky na Netolice po více než 150 letech zpět svou původní barvu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vladimír Merta: V roce 68 jsem si válel šunky ve Francii. Omlouvám se
Hostem Radia Wave se stal písničkář, publicista a filmař Vladimír Merta. S moderátorem Jiřím Špičákem se věnoval výročí 21. srpna 1968 a tehdejšímu společenskému klimatu. Proč se vrátil do okupovaného Československa?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Akcie zažívají nejdelší býčí trh všech dob
Američtí investoři 22. srpna oslavili nejdelší býčí trh všech dob. Je to důvod k obavám, anebo to pro investory nic neznamená? Záleží, koho se zeptáte. Lze najít pádné argumenty pro i proti. Dlouhodobé investory by ale měly zajímat zcela jiné faktory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Seriál Chalupáři kazí děti. Jak je mám učit, že za normalizace bylo zle? píše učitelka. Stanislav Křeček promlouvá
ROZHOVOR „Někdo nás obsadit může, ale souvislost s Babišem nevidím…“ říká padesát let od okupace zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček, který tehdy mimochodem kvůli svým článkům přišel o práci v justici. Letošní křiklouni na pietním aktu ke vzpomínce 21. srpna 1968 podle něj vědí o tehdejší době pramálo. A také o respektu: „Na premiéra je možné pískat a pokřikovat pro cokoliv, ale ne proto, že je řádně zvoleným premiérem.“ Diví se, proč se mnohem více pozornosti nevěnuje rokům 1938 nebo 1939, kdy šlo skutečně o existenci českého národa, kvůli nacistům. Učitelka, které seriál Chalupáři „kazí“ její výuku, je symbolickou ukázkou toho, co provádí informační hluk a jak si přestáváme rozumět…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Neuvěříte, kolik let je dvěma nejstarším kandidátům pro komunální volby
O zvolení bude v říjnových komunálních volbách usilovat 216.472 kandidátů, o 17.000 méně než před čtyřmi lety. Třetina uchazečů o křeslo v obecním či městském zastupitelstvu jsou ženy. Průměrný věk všech kandidátů je 47 let, dva nejstarší kandidáti mají shodně 94 roků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Skupina Barrandov představuje své podzimní programové schéma
Jedna z nejúspěšnějších televizních stanic Skupina Barrandov představuje své podzimní programové schéma. Všechny čtyři televizí kanály skupiny – hlavní TV Barrandov, filmový KINO Barrandov, dokumentární Barrandov PLUS a rodinný Barrandov FAMILY – vsadily nejen na osvědčené televizní pořady, ale také na novinky, které v českém televizním prostředí nemají konkurenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman po čase vystoupil. A řekl, že naše země je krásná
Prezident Miloš Zeman zahájil svým projevem festival Země živitelka v Českých Budějovicích. Před ním svá slova pronesl také jeho předchůdce Václav Klaus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Útočník křičel "Allahu akbar". S čím to souvisí?
Další útok nožem! Jeden mrtvý a dva vážně zranění. Taková je zatím bilance útoku nožem, který se před chvílí odehrál na předměstí Paříže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
MHMP: Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského má nový přístroj pro sledování životně důležitých funkcí
Radní hlavního města Prahy pro oblast zdravotnictví Radek Lacko dnes osobně předal zástupcům Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského nový přístroj, tzv. kompaktní monitor vitálních funkcí v hodnotě 100 000 korun. Ten byl pořízen díky dotaci poskytnuté hlavním městem a bude nyní sloužit na oddělení ARO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
David Rath: Hospodští a květináři? Zdaňte nadnárodní giganty
Exhejtman a exposlanec za ČSSD David Rath se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz zamyslel nad tím, že by mělo být jasné, kdo je bohatý a má se mu „brát“. Důležité totiž podle něj je to, aby se přibrzdilo rozevírání nůžek mezi nejbohatšími a těmi ostatními.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 09:34, zobrazit podobné
Přikryl (ČSSD): Dopadne to v bydlení ve vládě jako vždycky?
Bytová politika je středem zájmu politiků v mnoha zemích světa. V České republice jen doutná naděje, že se laxní přístup vlád změní. Jsme spolusignatáři mnoha mezinárodních úmluv. Podpis je to jediné, co pro to děláme.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 09:34, zobrazit podobné
Kolářík (Piráti): Na bezpečnostním výboru požádám o informace k výběrovému řízení na ředitele GIBS
Komentář k výběrovému řízení na ředitele GIBS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 09:34, zobrazit podobné
DPP: Podnikoví hasiči pomáhají zachraňovat životy i majetek už 45 let
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) má jako jediný dopravní podnik v České republice vlastní hasičský záchranný sbor, který si v těchto dnech připomíná již 45 let své existence. Podnikoví hasiči DPP nastoupili poprvé do služby 21. srpna 1973 na provizorní požární stanici v areálu depa Kačerov. Od té doby provedl Hasičský záchranný sbor DPP spoustu potřebných výjezdů a zásahů k řešení mimořádných událostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Ceny na čerpacích stanicích stagnují. Posilující koruna zabraňuje zdražování
V letošním roce docházelo k výraznému nárůstu cen benzínu a nafty v období od konce března do konce května. Následně se ceny pohonných hmot držely poblíž svých maximálních hodnot.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
V Českých Budějovicích dnes začíná agrosalon Země živitelka
Na českobudějovickém výstavišti dnes začíná agrosalon Země živitelka. Na šestidenní akci se představí 550 vystavovatelů z více než 20 zemí světa, organizátoři očekávají, že zemědělskou a potravinářskou výstavu navštíví jako v minulých letech přes 100.000 lidí. Při zahájení promluví prezident Miloš Zeman, loni mluvil například o nutnosti obnovy rybníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 06:34, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: Invazivní rak pruhovaný ohrožuje Lipensko
Invazní americký rak pruhovaný narušuje biologickou rovnováhu a život v Lipenské přehradě. Je totiž přenašečem račího moru, který devastuje naše původní chráněné druhy, kterými jsou rak říční a rak kamenáč. Pro Lipno to může znamenat rozklad původního ekosystému a vážnou hrozbu pro ohrožené a vzácné druhy vodních rostlin a živočichů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Pavel Hasenkopf: Nesprávným úředním postupem nemůže být cosi, co vůbec není úředním postupem?
Komentář na facebookovém profilu ke kauze Peroutka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra