Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2022
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.800x, což odpovídá cca 93.921-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Babiš řešil v českobudějovické TSE dlouhou certifikaci výrobků
Premiér Andrej Babiš (ANO) jednal dnes s vedením českobudějovické firmy TSE o problémech s dlouhou certifikací nových výrobků zdravotnické techniky. Firma TSE, bývalá Tesla, čeká již téměř rok na certifikaci otevřených vyšetřovacích lůžek, přišla kvůli tomu o zakázky za miliony korun. ČTK to dnes řekl jednatel firmy TSE Karel Fiedler.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
EXKLUZIVNÍ VIDEO BITKY Politik Pirátů fyzicky napaden v Písku
Martin Brož je politik Pirátů, narozen v Písku. Zároveň je podnikatel v oblasti poskytování internetových služeb a všeho okolo elektrotechniky. Krom jiného je taktéž zastupitelem města Písek. ParlamentníListy.cz v pátek obdržely video, kde se dotyčný mladík snaží diskutovat s největší pravděpodobností o svém vztahu. Ze záznamu je patrné, že Brož je evidentně pod vlivem alkoholu. Pátrali jsme po příčinách sporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Bitka. Politik Pirátů fyzicky napaden v Písku
Martin Brož je politik Pirátů, narozen v Písku. Zároveň je podnikatel v oblasti poskytování internetových služeb a všeho okolo elektrotechniky. Krom jiného je taktéž zastupitelem města Písek. ParlamentníListy.cz v pátek obdržely video, kde se dotyčný mladík snaží diskutovat s největší pravděpodobností o svém vztahu. Ze záznamu je patrné, že Brož je evidentně pod vlivem alkoholu. Pátrali jsme po příčinách sporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Prší a padla vláda
Ve chvíli, kdy spadly první kapky, bylo po všem. Premiér padl, ale pokus krajně pravicového křídla vládní strany, dostat se k moci přes spor o klimatické změny, neuspěl. V Austrálii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 21:34, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová naštve mnohé: Rozebrala, jak neziskovky šíří fake news
Ekonomka Markéta Šichtařová se ještě jednou vrátila k tématu „fake news", k tématu lživých či zavádějících zpráv. Někteří lidé tvrdí, že takové fake news šíří americký prezident Donald Trump, jiní z toho viní Rusko. A třetí skupina obviňuje ze lhaní Brusel. Šichtařová však ukázala na ještě jednoho údajného šiřitele fake news - na neziskové organizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
„Nikdy se nevzdávat“. Spolužák Miloše Zemana a uznávaný expert pro PL rozebírá, že jsme se v roce 1968 mohli bránit
EXKLUZIVNĚ ParlamentníListy.cz jako jediné médium v Česku přináší exkluzivně esej uznávaného akademika a analytika v oblasti mezinárodních otázek a strategického rozhodování Dr. Ing. Jiřího Valenty k padesátému výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa. Valenta, který byl na vysoké škole spolužákem prezidenta Miloše Zemana, zažil srpen 68 osobně a postupný vývoj situace jej nakonec přiměl k emigraci na Západ. Problematika srpnové invaze a strategického rozhodování velmocí v období studené války se ale stala středobodem a jedním z hlavních těžišť jeho pozdější akademické kariéry. Valenta je v současnosti spolu s Madeleine Albrightovou, se kterou se ale názorově velmi ostře rozchází, jediným Čechem v prestižní americké instituci Council on Foregin Relations sídlící v New Yorku. Přinášíme jeho text v českém překladu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jste řvoucí stádo! Miloš Zeman nakonec promluvil k 21. srpnu. Jen u nás
ROZHOVOR S PREZIDENTEM Pietní vzpomínku na oběti sovětské okupace před budovou Českého rozhlasu narušovalo „řvoucí stádo“. ParlamentnímListům.cz to exkluzivně řekl prezident republiky Miloš Zeman. A vůbec poprvé sdělil důvody, proč k výročí srpna 1968 veřejně nevystoupil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 11:34, zobrazit podobné
Srpen 1968. Byla to okupace, nebo nebyla? Český rozhlas udělal anketu mezi komunisty. A tohle zjistil
Názory některých poslanců KSČM k srpnu 1968 jsou takové, že se v podstatě „o okupaci nejednalo“. A protože se ukazuje, že v této straně jde o velmi citlivé téma, server iROZHLAS.cz oslovil všechny poslance KSČM, aby řekli, co si o tom myslí. „Okupace je silné slovo, vojáci byli zalezlí na svých základnách,“ odpověděl například Jiří Valenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Mainstream v čele s ČT je v té žumpě nejhlouběji, co kdy byl, obává se docent Valenčík. Kdyby před rozhlas přišel Bakala, ten kompars vypískávačů by mu nadšeně tleskal
ROZHOVOR „Mainstreamová média s vlajkovou lodí zvanou ČT poklesla na dosud nejnižší žumpální úroveň, tam, kde je na dně hodně husto, asi víte čeho,“ komentuje mediální výstupy v souvislosti s připomenutím padesátiletého výročí 21. srpna 1968 vysokoškolský pedagog, publicista docent Radim Valenčík. Ten, kdo prožil 68. a uchoval si ho v paměti, podle něj přece ví, že šlo o obrovské sjednocení národa. Docent Valenčík také předpokládá, že spekulace na téma: zdraví prezidenta budou pokračovat. „V současné době, pokud by mu vyšší moc zabránila mandát dokončit, bych jako jeho nástupce viděl Václava Klause. Staršího.“ Na závěr doporučuje: „Dobře se dívejme kolem sebe, používejme rozum a neustále mějme před očima otázku, kdo a proč se nás snaží rozeštvat.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 05:34, zobrazit podobné
Dufek z odborů hovořil v České televizi. O suchu i přívalových deštích
Hostem Interview ČT24 byl dnes šéf Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek. Hovořilo se zejména o minimální mzdě i o suchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 22:34, zobrazit podobné
To bude křiku. Milouš Jakeš vysvětluje, jak vstup vojsk zabránil kontrarevoluci. Došlo i na plačícího Brežněva
V roce 2017 byl o bývalém generálním tajemníkovi komunistické strany natočen film Milda. Jakeš v něm takřka do roztrhání těla hájil 49 let komunistického panování v této zemi. Hájil znárodňování, hájil zatýkání lidí s delšími vlasy a spoustu dalších věcí. U příležitosti 50. výročí počátku sovětské okupace Československa se rozhodl promluvit znovu. V rozhovoru s Lubošem Xaverem Veselým pro internetovou televizi XTV. Rezolutně prohlašoval, že příjezd tanků v srpnu 1968 rozhodně nebyl okupací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kalousek: Je zřejmé, že Miloš Zeman není schopen rozlišit priority
Komentář na facebookovém profilu k projevu prezidenta Zemana na Země živitelce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj bude udělovat školním jídelnám vlastní hvězdy
V Pardubickém kraji se školní obědy vydávají na více než pětistovce míst. Jídelny obsluhují 75 tisíc strávníků a za rok uvaří na 14 milionů jídel. A jistě je přáním všech, kteří se na jejich přípravě podílejí, aby dětem chutnaly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Legionáři zaútočili na Šlechtovou. Kvůli ní jsou prý téměř bez peněz
Československá obec legionářská je podle informací serveru Aktuálně.cz takřka bez peněz. Tok dotací od státu se v jednu chvíli zastavil a obec se o veterány starala, jak mohla. Odpovědnost za to prý nese někdejší ministryně obrany za hnutí ANO Karla Šlechtová. Ta však na celou věc nahlíží poněkud jinak...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Úspory z centrálních nákupů softwarových licencí překonaly tři miliardy
Centrální nákupy licencí na nejpoužívanější licence softwarových produktů, které pro velkou část státní správy realizuje Ministerstvo vnitra, přináší reálné úspory. Ty aktuálně přesáhly 3 miliardy Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 13:34, zobrazit podobné
Petice za Pařezák
Cílem stavebních prací má být rekonstrukce hráze a technických objektů a provedení opatření vedoucích k zajištění optimálních podmínek předmětů ochrany, které už však neberou v potaz tolik jedinečný krajinný ráz a celkovou faunu i floru okolního prostředí (borůvkové plantáže, lesy, zdravé vzrostlé stromy na hrázi i v okolí, které mají být pokáceny).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 13:34, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Budeme apelovat na europoslance, aby se cenzuře internetu postavili
Svoboda internetu je stále v ohrožení. Evropský parlament bude hlasovat o návrhu na zavedení cenzury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 08:34, zobrazit podobné
Tohle obdivovatele „stínového prezidenta“ Kisky asi dost překvapí. Tvrdil „dnes k vám hovořím“, ve skutečnosti se rekreoval na pláži
Slovenské servery se stále vracejí k 50. výročí sovětské okupace Československa. Přijde jim zvláštní, že český prezident Miloš Zeman v tak důležitý den vůbec nepromluvil. A jsou rádi, že Kiska promluvil i k Čechům. Ani počínání slovenského prezidenta 21. srpna 2018 však nebylo zcela bezproblémové. Vystoupil sice v televizi, ale osobně se neobjevil na žádné pietní akci. Zde je důvod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 07:34, zobrazit podobné
Seďa (ČSSD): Politický guláš
Dnešní politika není ani tak o programu, ale o emocích, které politické strany vyvolávají. Smazává se rozdíl mezi levicí a pravicí a začíná převažovat populismus. Přitom je jasné, že se nedá zavděčit všem. A že k tomu politickému konfliktu dojde.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Vyhrají Rusové válku v Afghánistánu? A co když jo…
Bylo to několik týdnů, co mezi českými politiky, zejména těmi pravicovými, ale pozadu nechtěla zůstat ani válečnická ČSSD, kdy se v důsledku úmrtí třech našich vojáků rozpoutala vřava o tom, jakou důležitou úlohu v Afghánistánu máme, že bojujeme proti terorismu a tím chráníme i náš svobodný svět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 22:34, zobrazit podobné
Zálom (Svobodní): 1968 – o svobodě, která málem byla, ale nakonec nebyla
V těchto dnech si připomínáme padesáté výročí „bratrské internacionální pomoci“. Padesát let je dlouhá doba – historická událost za tolik let zpravidla dojde většího či menšího zkreslení. Jaký je význam tohoto výročí pro dnešek? Nezneužívá se? A nezneužívají se tak i oběti sovětské okupace?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 22:34, zobrazit podobné
České dráhy: Historickým vlakem s prezidentem Masarykem
České dráhy vypraví v sobotu 25. srpna historický vlak, který připomene 90. výročí Dráhy prezidenta Masaryka. V čele soupravy pojede historická motorová lokomotiva T 478.1004 „Bardotka“. Hlavní program bude připraven ve Valašských Kloboukách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 22:34, zobrazit podobné
Cítím se jako zmrd, přiznal Pirát. Václav Klaus nabídl shrnutí sněmovního týdne, jaké jste ještě neviděli
Poslanec ODS Václav Klaus mladší shrnul na svém facebookovém profilu události uplynulého sněmovního týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 21:34, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Podívat se za sebe a podle toho volit, a to v jakýchkoli volbách
Jednoduchá řešení jsou špatná a populistická – vtloukaly nám po léta do hlav politici uměle založených polistopadových partají. Ovšem většinou jednoduchá řešení vedou k vyřešení mnoha problémů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Nadace ČEZ: Na Vltavě pomůže hasičům nový člun
Nový zásahový člun za milion šest set tisíc korun získali dobrovolní hasiči v Hluboké nad Vltavou. Nové vybavení souvisí se stále rostoucím provozem na řece i intenzivnějším dohledem nad řadou akcí. Pomohl by třeba i při ekologické havárii, nebo povodních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk přijal íránského velvyslance
Antonín Staněk přijal včerav Nostickém paláci J. E. pana Aliho Akbara Jowkara, velvyslance Íránské islámské republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Brno-střed: Občanský pasivista Kolman jde do komunálních voleb
Dovolujeme si oznámit, že JUDr. Petr Kolman Ph.D, dlouholetý vysokoškolský učitel správního práva, s jehož články se můžete mimo odborného tisku, od roku 2009 též setkávat v Parlamentních listech, kandiduje do Zastupitelstva MČ Brno-střed.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Stav mysli Petry Paroubkové
Včera večer jsem si vyslechl závažná vyjádření mé budoucí bývalé manželky Petry o mé údajné trestné činnosti. Podobně jako před rokem v seriálu svých rozhovorů v bulvárech věnovaných mé osobě, byl její rozhovor plný zloby a lží. Prostě se nevyrovnala s naším rozchodem, i když paradoxně byl z její iniciativy. Je mi to líto.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Pokud jde o sucho, jsou kroky malé a kroky velké
Projev prezidenta republiky při zahájení 45. ročníku mezinárodního agrosalonu „Země živitelka 2018"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 13:34, zobrazit podobné
Šrámek (Svobodní): Nejen srpnové paralely
Ti, co zažili jakoukoli dobu temna a měli i osobní zkušenost s perzekucí, stále neztratili instinkty vůči totalitě, i plíživé. A je jedno, jestli ta totalita je hnědá, rudá nebo modrá s hvězdami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 11:34, zobrazit podobné
Odvolaný šéf pražského institutu rozvoje Hlaváček chce na pražský magistrát
Bývalý šéf Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy (IPR) usiluje o politickou kariéru. V podzimních komunálních volbách se bude ucházet o přízeň voličů na třetím místě kandidátky Spojená Praha na pražský magistrát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 11:34, zobrazit podobné
Dominik Rusinko: Rubl zůstává pod tlakem, bojí se dalších amerických sankcí
Zatímco turecká lira se po nedávném kolapsu zdá se stabilizovala, ruský rubl se dále potácí v problémech. Ty sice zdaleka nedosahují rozměrů liry, nicméně jen v tomto roce již ruská měna odepsala vůči dolaru 15 %. Včera pak dokonce klesl kurz rublu vůči dolaru na nejnižší hodnotu za poslední dva a půl roku, než mu alespoň částečně vypomohl zásah centrální banky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 10:34, zobrazit podobné
Probační a mediační služba: Resocializační program „Náprava vztahů v rodině“ na Opavsku
Na základě společného projektu Probační a mediační služby a Vězeňské služby ČR byl v roce 2016 spuštěn projekt „Křehká šance II“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 10:34, zobrazit podobné
Lachnit: Kultura kultury
„Když slyším slovo kultura, sahám hned po pistoli!" Nechci připomínat autora těchto slov, protože si některá jména v historii nezaslouží, aby byla vzpomínána. Nečerpáme z jeho odkazu. Kultura pro nás zatím není nepřátelské slovo. Jenom je jakoby den ode dne zbytečnější.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 09:34, zobrazit podobné
Ve Švédsku vydali oficiální statistiku, kolik sexuálních násilníků jsou imigranti. Liberálové se mohou zbláznit
Před dvěma lety švédská policie v souvislosti s letními festivaly Bravalla a Putte i Parken vyšetřovala řadu případu znásilnění. Tamní strážci zákona uvedli, že pachatelé byli „cizí mladí muži“, čímž se rozvířila ostrá debata. Svědectví dívek byla z mnoha stran zpochybňována. Nyní švédská veřejnorpávní stanice uvedla, že za sexuálním násilím stojí většina pachatelů s imigrantskými kořeny, píše Mladá fronta Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 08:34, zobrazit podobné
Útočník na české vojáky v Afghánistánu nebyl sám
Sebevražedný atentátník, který zabil tři české vojáky v Afghánistánu, nebyl sám. Potvrdila to zpráva o šetření incidentu ze začátku srpna. Útok byl podle české armády předem připraven. ČTK to dnes řekla mluvčí generálního štábu Vlastimila Cyprisová. Čeští vojáci i téměř tři týdny po sebevražedném útoku nevyjíždějí na hlídky z bagrámské vojenské základny. Na starosti mají ochranu jejího vnitřního území. Kdy se opět zapojí do ostrahy základny, záleží na rozhodnutí velitele spojenecké mise Johna Nicholsona. Atentát, při kterém zemřeli tři čeští vojáci, nyní vyšetřuje Vojenská policie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 22:34, zobrazit podobné
Kraj Vysočina: Další budova v pavilonu chirurgických oborů Nemocnice Třebíč zahájí nový provoz
Kraj Vysočina: Nová budova v pavilonu chirurgických oborů Nemocnice Třebíč
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 21:34, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Prosazujeme zásadní adresnost výplat sociálních dávek
Komentář na facebookovém profilu k návrhu ministryně Maláčové zvýšit dávky hmotné nouze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 21:34, zobrazit podobné
Mirek Topolánek se posmíval Zemanovi. Kvůli pánovi, kterému „říká mazlivě Andrejši“
Neúspěšný prezidentský kandidát Mirek Topolánek se na Twitteru vyjádřil k prezidentu Miloši Zemanovi, jenž odsoudil protestující u budovy Českého rozhlasu v den výročí okupace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Režisér Strach: Evropu rozložila „posraná politická koreknost“. K Halíkovi do kostela jsem přišel jednou a místo útěchy jsem dostal politické kázání
Hluboce věřící režisér Jiří Strach se vyjádřil na adresu sexuálních menšin i na adresu prezidenta Miloše Zemana. Možná trochu jinak, než by mnozí čtenáři čekali. Došlo i na profesora Tomáše Halíka a na evropskou společnost, která se prý touhou po co největší liberalizaci v podstatě rozpadla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Oslovení sudetských Němců „Milí krajané“ je v pořádku, trvá na svém ministr Herman. Tito lidé už nemají s děním roku 1938 nic společného
Z PROFILŮ Někdejší ministr kultury za KDU-ČSL Daniel Herman nadále zůstává v kontaktu se čtenáři serveru ParlamentníListy.cz. Odpovídá na jejich dotazy. I na ty, u nichž tuší, že svými odpověďmi nezíská u většiny veřejnosti moc politických bodů. Nadále trvá i na svých názorech ohledně migrační krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Oficiální statistiky z Rakouska ke znásilňování migranty. Raději to nevidět
Deník Kronen Zeitung se dostal k oficiálním statistikám, které se týkají případů znásilnění a dalších sexuálně motivovaných trestných činů. Alarmující je zejména rapidně se zvyšující počet pachatelů s přistěhovaleckými kořeny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 19:34, zobrazit podobné
Kolářík (Piráti): Nařízení vlády o zbraních je nesmyslný bič proti historickým spolkům
30. srpna skončí připomínkové řízení k nařízení vlády, které mění kategorizaci některých zbraní. Pokud nařízení projde, bude znamenat komplikace především pro spolky vojenské historie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 19:34, zobrazit podobné
Schillerová chce začít velké rušení úřednických míst. Zmařit to chce Hamáček
Spor o dlouhodobě neobsazená místa na úřadech začíná. Šéfka Ministerstva financí Alena Schillerová by úřadům tyto posty od ledna nejraději zrušila. Píše to server E15.cz s tím, že se o tom ještě bude diskutovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 19:34, zobrazit podobné
NP Šumava: Biomonitoring ukázal obnovu lesa
Biomonitoring vybraných ploch na území NP Šumava, z nichž většina je ponechána samovolnému vývoji, začal před deseti lety.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Kolman: S nadsázkou se žije líp - (nejen) Brno
Z notýsku občanského pasivisty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Nejčastější příčinou pracovních neschopností byly v prvním pololetí nemoci dýchací soustavy
Z více než milionu ukončených tzv. neschopenek zapříčinily nemoci dýchací soustavy 470 080 případů dočasné pracovní neschopnosti, loni od ledna do června tato onemocnění způsobila 396 157 případů dočasné pracovní neschopnosti. Vyplývá to z údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Žáček (ODS): Výběrové řízení na nového ředitele GIBS provázejí pochybnosti
Ve středu 22. srpna sněmovní výbor pro bezpečnost nadvakrát projednával návrh kandidáta předsedy vlády Andreje Babiše na nového ředitele GIBS, okresního státního zástupce Radima Dragouna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: O Turecku, vyděrači Západu
Již dříve jsem psal o nebezpečnosti stávajícího Turecka pro Evropu. Kdo sleduje moje komentáře, ví, že Ankaru dlouhodobě považuji za daleko problematičtější element než je „kolovrátkově" ostouzená Moskva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš jednal s předsedou Národního shromáždění Arménie o sbližování s EU i o obchodní spolupráci
Předseda vlády Andrej Babiš se v pátek 24. srpna 2018 setkal v Hrzánském paláci s předsedou Národního shromáždění Arménské republiky Arou Bablojanem. Jednal s ním především o vzájemných vztazích, ekonomické výměně i o spolupráci Arménie s EU a NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zimola (ČSSD): Zaměstnávání Čechů ve výrobě jednoznačně podporujeme
První místopředseda ČSSD navštívil Olomoucký kraj. Návštěvu věnoval především stranické členské základně a diskusím o vnitřním fungování. Navštívil také uničovský závod Miele technika, jehož vedení má ambiciózní plány na další razantní rozšíření výroby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Pohonné hmoty v ČR do konce srpna zdraží
Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu stagnovaly. Cena jak benzínu, tak nafty se prakticky nezměnila. Zatímco před prázdninami, zejména v květnu, docházelo k nebývale prudkým změnám jejich ceny, nyní přes prázdniny jsou zase ceny nezvykle klidné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 13:34, zobrazit podobné
Česká televize: Rodina v časech nejistoty. Vrací se První republika
Třetí řada úspěšné rodinné ságy se odehrává mezi podzimem 1930 až létem 1931. Třináct nových dílů přinese kriminální zápletky nebo milostný trojúhelník opět na pozadí dobových reálií, jakými jsou například hospodářská krize, sílící rozdělení společnosti, nebo módní společenské fenomény jako obliba sportu či swingu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 13:34, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Jaká pravidla cenzury si odsouhlasila česká komunita na sociálních sítích?
Samozřejmě, že žádná. Ale musíme se ptát cenzorů ze sociálních sítí: Od kdy platí jakýsi německý cenzurní zákon v České republice? Protože se zdá, že právě podle něj cenzura příspěvků v České republice se realizuje. Musíme se ptát, kde je oprávnění provozovatelů sociálních sítí, aby nám touto cestou vnucovali zákony jiných zemí?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 12:34, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Proč a jak má stát platit férově své zaměstnance?
Konec léta a podzim budou tradičně ve znamení velkého sporu o růst platů státních zaměstnanců. Je to celá flotila profesí, zdravotními sestrami, učitelkami či pracovnicemi v sociálních službách počínaje (zajímavé, že jsou to většinou ženy, na které spoléháme) a konče úředníky na ministerstvech (tady si zase každý představí epizody seriálu „Jistě, pane ministře").
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 12:34, zobrazit podobné
ŘLP ČR podepsal kontrakt na výcvik řídících letového provozu se společností Avinor
?Státní podnik Řízení letového provozu České republiky zvítězil v tendru norského provozovatele civilních letišť společnosti Avinor a po dobu následujících tří let bude prostřednictvím svého výcvikového centra CANI zajišťovat pro norské řídící letového provozu vstupní výcvik. V rámci kontraktu bude celkem vycvičeno přes šedesát studentů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 12:34, zobrazit podobné
Centrum pro regionální rozvoj: Šest tisíc projektů získá dotace z evropských fondů
Již šest tisíc tuzemských projektů získalo doporučení k obdržení evropské dotace z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). K udělení finanční podpory je doporučilo Centrum pro regionální rozvoj České republiky, které žádosti o podporu hodnotí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 11:34, zobrazit podobné
Německý psycholog arabského původu: Nechte už té falešné tolerance. Chováte se k imigrantům jako k plyšovým hračkám
Psycholog Ahmad Mansour napsal knihu s názvem „Klartext zur Integration“, ze které magazín Focus cituje několik pasáží. Mansour se částečně staví na stranu kritiků politické korektnosti a tvrdí, že se o problémech musí mluvit otevřeně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 11:34, zobrazit podobné
Lubomír Man: Kam tenhle protinárodní exot až dojde?
Bleskla vám při četbě titulku v mysli obrýlená tvář poslance Kalouska? Ano? Pak je shoda jména osoby mého námětu a jeho vašeho okamžitého odhalení cosi jako výnos pomyslného retribučního soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 10:34, zobrazit podobné
Starostové jsme jen my. Gazdíkovci chtějí hnát k soudu konkurenci, která použije na kandidátce slovo „starostové“
Pět let staré komunální hnutí Pro Prahu v čele s advokátem Karlem Fischerem si zaregistrovalo kandidátku s názvem Starostové pro Prahu. Celostátní hnutí Starostové a nezávislí Petra Gazdíka společně s TOP 09 a s lidovci, s nimiž v Praze kandiduje na společné kandidátkou s názvem Spojené síly pro Prahu, na své konkurenty podalo žalobu a chce, aby hlavní město jejich kandidátku vyškrtlo. Ve svém názvu májí prý název „starostové“ neoprávněně. Žalobě hnutí Pro Prahu nečelí poprvé, o název volební kandidátky vedlo spor již před čtyřmi roky, uvedl server Aktuálně.cz
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 10:34, zobrazit podobné
Volfová (ANO): Kraj získal pozemky pod silnicemi
Kraj během pěti let získal od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových bezplatně pozemky za více než 1,5 milionu korun. Méně administrativy, snadnější správa i další investice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 06:34, zobrazit podobné
Maláčová a odbory ASO budou jednat o minimálně mzdě a růstu platů
O minimální mzdě a růstu platů ve veřejném sektoru budou dnes spolu jednat ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) a předák Asociace samostatných odborů (ASO) Jaromír Dufek. Diskutovat by měli i o chystané novele zákoníku práce. ASO je druhá největší centrála v zemi po Českomoravské konfederaci odborových svazů (ČMKOS). Sdružuje 13 svazů. Mezi ně patří třeba vlivný Lékařský odborový klub či odbory pracovníků finanční správy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 06:34, zobrazit podobné
dTest: Jak vybrat prací prostředek na vlnu a jemné prádlo
Výrobci pracích prostředků přicházejí se stále lákavějšími a atraktivnějšími nabídkami a tvrzeními. Některá z nich jsou jen marketingovými triky, jiným je dobré věřit. Třeba informaci, že vlna a jemné prádlo potřebuje speciální péči.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 22:34, zobrazit podobné
Jan Lepič: Budeme přidávat doplňující informace ke všem pomníkům?
Polemika nad články pana Zieglera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Změny Tarifu IDOL a slevy v přepravě cestujících od 1. 9. 2018
V Libereckém kraji se cestující mohou těšit na jednu z nejvýznamnějších změn v Tarifu IDOL tj. v užívání jednotné jízdenky IDOL, která již 9 let umožňuje komfortní cestování napříč dopravci bez nutnosti kupovat v každém spoji nový jízdní doklad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hnutí DUHA: Zítra začíná v Bílých Karpatech tradiční Týden pro divočinu
Dobrovolníci pomohou soužití lidí, divočiny a kulturní krajiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 19:34, zobrazit podobné
Liberální proud odumřel, vzkazuje Jaroslav Foldyna. Pořád mluvíme o nějaké solidaritě s uprchlíky, a nemyslíme na naše důchodce a děti
ROZHOVOR Místopředseda ČSSD a velký příznivec Miloše Zemana poslanec Jaroslav Foldyna by uvítal, kdyby prezident k 50. výročí okupace Československa vystoupil. Ostatně očekává, že k jedné z nejtragičtějších událostí našich novodobých dějin nějaký postoj zaujme a řekne svůj názor. „Myslím, že by bylo vhodné, kdyby prezident, jenž patří k těm, kteří měli odvahu v době, kdy se cenila, stejně jako ji měl Karel Kryl a jemu podobní lidé, vystoupil. Má právo k tomu vystoupit a říci to mladým lidem, kteří tu dobu nezažili a hodnotí ji často zkresleně a účelově. Je mi líto, že vystupují lidé, kteří to berou jako klišé,“ prohlásil Foldyna. V rozhovoru hovoří i o problémech sociální demokracie a o potřebě pragmatičtější politiky zejména ve vztahu k migraci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 19:34, zobrazit podobné
Kavij (KSČM): Vojenská přehlídka nebo ukázka vojenské síly?
V přímém přenosu je dnes (24. 8.) našim občanům u příležitosti oslav vyhlášení nezávislosti Ukrajiny sdílena vojenská přehlídka za přítomnosti zástupců sil zemí NATO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Odborář Dufek nechápe, proč se tolik přidává ve státní správě. Za co by ty peníze vlastně chtěli?
Hostem pořadu Českého rozhlasu Dvacet minut Radiožurnálu byl šéf Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek. A řeč byla jak jinak než o penězích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Pehe po výročí: Lidé jsou pořád v zajetí komunistických stereotypů
Politolog Jiří Pehe se rozepsal pro Český rozhlas Plus o osmičkovém roce jako přehlídce národních traumat. Podle jeho slov se velká část těch nejdůležitějších historických událostí odehrála právě v letech končících číslem osm.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Podvodník dvanáct let předstíral, že je imbecil. Od státu vydojil jeden a čtvrt milionu
Vyšetřovatelé se zajímají o jednatřicetiletého muže, který 12 let předstíral mentální retardaci. Od státu díky tomu získal přes milion korun na různých sociálních dávkách, přesněji milion a čtvrt. Teď mu hrozí 12 let vězení. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Řidiči západoevropských států nedodržují pravidla vysílání pracovníků
Západní země EU nadále zneužívají kontroly dopravců pro ochranu vlastního trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Až se v Německu přemnoží muslimové...!
Páteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Staněk se setkal s velvyslankyní Norského království
V Nostickém paláci dnes ve 13 hodin proběhlo včera setkání ministra kultury Antonína Staňka s norskou velvyslankyní J. E. paní Siri Ellenou Sletnerovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Důvěra podnikatelů ve stavebnictví rychle roste
Za poslední rok došlo k výraznému nárůstu důvěry podnikatelů ve stavebnictví. V České republice můžeme pozorovat růst poptávky po stavebních pracích, který je vyvolán růstem cen nemovitostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Povodí Moravy dokončuje optimalizaci Dolanského potoku
I v zastavěných částech obcí se dají realizovat šetrné opravy vodního toku a využít moderní prvky. Příkladem je optimalizace Dolanského potoku v Dolanech na Olomoucku, ve kterém Povodí Moravy, s. p. odtěžilo nánosy a vytvořilo kynetu, ve které se bude koncentrovat průtok při nižších stavech. Práce trvaly čtyři měsíce a přišly na přibližně 2,5 mil. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Prezident se o nás skutečně zajímá, oceňují zemědělci. A řekli nám více o významu premiéra Švehly, který dostane vyznamenání
Zemědělci velmi kvitují zájem prezidenta Miloše Zemana o naše zemědělství i jeho snahu ocenit prvorepublikového čelného agrárníka Antonína Švehlu nejvyšším českým vyznamenáním. Zároveň však upozorňují na potřebu rychlého konání v podobě poskytnutí kompenzací za sucho, zvláště u chovatelů dobytka. Německo již nyní uvolnilo miliony eur na přímý nákup pícnin a krmiv, protože za několik málo měsíců budou na evropském trhu ještě dražší. Nevykoupí se tím poslední naše zásoby, když někdo, komu trochu přebývá, raději prodá výhodněji do zahraničí než svému sousedovi?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 16:34, zobrazit podobné
Rath kandiduje vedle Senátu i v komunálních volbách v Hostivici
Někdejší vlivný sociálnědemokratický politik David Rath kandiduje v komunálních volbách ve své domovské Hostivici. Podle informací, které zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ) na serveru www.volby.cz, vede uskupení Zdravá Hostivice. Bývalý středočeský hejtman přitom chce i do Senátu. V litoměřickém volebním obvodu, kde strávil 18 měsíců ve vazbě, je na kandidátce České suverenity. Rath je nepravomocně odsouzený za korupci, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Babiš se domluvil se školskými odbory: Napedagogičtí pracovníci dostanou navíc deset procent
Platy nepedagogických pracovníků ve školství by v příštím roce měly vzrůst o deset procent. Premiér Andrej Babiš (ANO) to dnes slíbil zástupcům školských odborů, uvedla Česká televize. Babiš to poté potvrdil ČTK v sms zprávě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Rozpustí Okamurovo hnutí? Na Nejvyšší správní soud dorazil návrh
Nejvyšší správní soud (NSS) přijal návrh na pozastavení nebo rozpuštění činnosti hnutí Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD). Podal ho bývalý brněnský člen strany Kamil Papežík, který ČTK řekl, že někteří členové podle něj porušili stanovy a jednací řád hnutí. Soud se bude věcí zabývat, termín zatím není stanoven, řekla ČTK mluvčí NSS Sylva Dostálová. Návrh na zrušení strany či hnutí podává ale podle zákona o sdružování v politických stranách a hnutích vláda nebo prezident, nikoli jednotlivec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 13:34, zobrazit podobné
Hamáček rázně vystoupil: Už mám dost těch Okamurových nesmyslů. On si vymýšlí statistiky, já imigraci skutečně řeším
Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura nedávno na sociální síti uvedl, že po České republice se pohybují tisíce ilegálních migrantů bůhví odkud a státní orgány vůbec neví, kdo jsou, kde jsou a co a kdy udělají. Za tato slova ho ostře zkritizoval předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček, který taková tvrzení důrazně odmítá. „Mám dost těch nesmyslů. Okamura si vymýšlí statistiky, kterými straší lidi a chce tím pro sebe získat politický prospěch,“ stěžoval si na svém facebooku Hamáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 13:34, zobrazit podobné
Hudebník a senátní kandidát Ladislav Faktor: Získávat voliče socialistickými sliby je neetické, pokud nebudu používat sprostá slova
ROZHOVOR „Iditě domoj,“ psali jsme s kamarády křídou na silnice, vzpomíná na okupaci v roce 1968 hudebník, podnikatel a kandidát do Senátu Ladislav Faktor, kterému bylo tehdy 11 let. Prozradil, zda před rokem 89 uvažoval o emigraci, a řekl i svůj názor na takzvaný socialismus s lidskou tváří. „To je protimluv. Zrůdná ideologie nemůže mít ‚hodné‘ odnože,“ vysvětluje hudebník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 13:34, zobrazit podobné
Štěch se prý sekl. Srovnávání dnešní ČT s televizí v roce 1968 je nesmysl
Bloger Jan Bartoň se pořádně obul do předsedy Senátu Milana Štěcha (ČSSD). Jeden z českých vrcholných politiků podle Bartoně lže, když tvrdí, že v srpnu 1968 sehrála zásadní roli veřejnoprávní média.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 12:34, zobrazit podobné
Jurečka (KDU-ČSL): Výhodnější půjčky pro podnikatele na venkově
První místopředseda KDU-ČSL a bývalý ministr zemědělství Marian Jurečka navrhuje, aby mohli podnikatelé ve znevýhodněných venkovských oblastech čerpat výhodnější půjčky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 12:34, zobrazit podobné
VIDEO Trapný zásah policistů proti imigrantům šokoval Německo. Už to řeší i média
Minulý týden obletěl sociální sítě nejenom v Německu konflikt policistů v Plauen s přistěhovalci, kteří strážce zákona ani v nejmenším nerespektovali. Nyní celý případ rezonuje také v mainstreamových médiích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 12:34, zobrazit podobné
Kalousek se pochlubil vášní pro politiku: Já tweetoval i na jednotce intenzivní péče
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se ještě stále zotavuje z několikahodinové operace břicha. Mohlo to prý také dopadnout tak, že už se neprobudí. Ale dopadlo to dobře, Kalousek je stále živ a opět komentuje veřejné dění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 11:34, zobrazit podobné
Ministr Kněžínek: ÚS potvrdil ústavnost právní úpravy zakotvující sníženou odměnu exekutorů
Ústavní soud potvrdil ústavnost právního předpisu, který upravuje sníženou minimální odměnu soudních exekutorů. Ministerstvo spravedlnosti takové rozhodnutí vítá. Novelizace vyhlášky snížila od 1. 4. 2017 minimální odměnu exekutorů ze 3 000 Kč na 2 000 Kč a rozšířila případy, kdy exekutorovi náleží snížená paušální částka náhrady hotových výdajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 10:34, zobrazit podobné
Univerzita Karlova: Na FSV proběhla simulace jednání Rady bezpečnosti OSN ze srpna 1968
Pražský studentský summit ve spolupráci s Fakultou sociálních věd připravil u příležitosti 50. výročí okupace Československa vojsky zemí Varšavské smlouvy přesnou simulaci jednání Rady bezpečnosti OSN, které proběhlo 21. srpna 1968 jen pár hodin po vpádu vojsk na území tehdejší ČSSR. Akce se zúčastnili studenti středních a vysokých škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 10:34, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Ve svobodné a demokratické zemi jsou protesty, které neporušují zákon legitimní
Komentář k pietní akci k uctění obětí srpna 1968, kterou narušilo několik stovek demonstrantů souvislým pískotem v době projevu premiéra Andreje Babiše a předsedy Sněmovny Radka Vondráčka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 10:34, zobrazit podobné
Chtěl mě zabít Soros. Promlouvá rumunský politik, kterému nedovolili stát se premiérem
Lídr vládnoucích sociálních demokratů a šedá eminence politiky balkánské země Liviu Dragnea po dvou týdnech promluvil k zásahu rumunských bezpečnostních složek proti demonstrantům. V hlavním městě utrpělo zranění 452 lidí, kteří vyšli protestovat do ulic. Jeho vyjádření vzbuzuje rozporuplné reakce. Podle jeho slov šlo o nezdařený puč a prohlásil také, že mu loni usilovali o život zabijáci vyslaní americkým miliardářem a filantropem maďarského původu Georgem Sorosem, píší Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 10:34, zobrazit podobné
Český rozhlas připravil projekt předvolebního vysílání pro volby do Senátu a zastupitelstev obcí
Český rozhlas připravil pro letošní podzim komplexní projekt předvolebního vysílání pro volby do Senátu Parlamentu České republiky a zastupitelstev obcí. Vysílání zaměřené na souvislosti a dopady voleb, praktické informace pro voliče a předvolební debaty bude probíhat jak na regionálních, tak vybraných celoplošných stanicích Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 09:34, zobrazit podobné
Soudruh Štěch byl ve straně deset let, vlezl tam z kariérismu, připomíná šéfredaktor Léko. A tento člověk je váš nový Václav Havel?
Premiér Andrej Babiš si vyslechl mnoho ostrých slov a pískotu, když jako někdejší normalizační komunista vzpomínal na oběti sovětské okupace, která odstartovala v noci z 20. na 21. srpna roku 1968. Jenže vedle Babiše stál jiný normalizační komunista, který byl ve straně ještě déle než Babiš - Milan Štěch z ČSSD. A ten se od demonstrantů dočkal potlesku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 09:34, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Firmy více důvěřují ekonomice
Důvěra podnikatelů v ekonomiku mírně vzrostla, důvěra spotřebitelů se snížila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 09:34, zobrazit podobné
Ivo Fencl: Vladimír Svatoň putující literárním polem Evropy
Schémata a postoje se v civilizačních okruzích vzájemně odlišují, perou a popírají v podstatě nepřekonatelně - a není to novum.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 08:34, zobrazit podobné
Lesy Praha: O porosty v lesním úseku Chuchle se stará nový lesní
Lesní úsek Chuchle získal v červnu do dočasného opatrovnictví nový lesník. Daniel Šípek vystřídal svého předchůdce, kterého milé povinnosti povolaly na rodičovskou dovolenou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 08:34, zobrazit podobné
Ruský novinář udeřil na Zemana: O novičoku lhal a velmi dobře to věděl
Prezident Miloš Zeman před pár měsíci ohromil svět prohlášením, že se v Česku vyráběl jed zvaný novičok. Jedem z této skupiny látek byl otráven bývalý ruský agent Sergej Skripal žijící ve Velké Británii a britská premiérka Theresa Mayová obvinila Rusko, že v tomto útoku má prsty. Kreml to opakovaně odmítl a prohlášení Miloše Zemana přišlo ruské straně velmi vhod. Jeden z elitních ruských novinářů s kontakty z Kremlu však dnes tvrdí, že Zeman lhal a velmi dobře věděl, že lže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 08:34, zobrazit podobné
Západ se na nás v roce 1968 vys*al, stejně jako za Mnichova. Prezidenta Zemana by pomluvili, ať by řekl cokoliv. Promlouvají umělci, které na oficiální oslavy nezvou
„Já si myslím, že je to od něj velice rozumné. Protože cokoliv by řekl, stejně by ho zase pomluvili,“ říká ohledně toho, že prezident odmítl veřejně promluvit k 50. výročí okupace Československa, herec Ivan Vyskočil. Nejen na toto téma se pro ParlamentníListy.cz vyjádřil i jeho kolega Jan Kuželka, spisovatel Hynek Klimek a hudební producent Aleš Trdla. Promluvili například o tom, zda je namístě obava, že by se něco podobného jako v srpnu 1968 mohlo opakovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 08:34, zobrazit podobné
Hanák (ČSSD): V Hrádku mají opravenou silnici včetně nové okružní křižovatky
Kličkování mezi výtluky, trhliny ve vozovce, zvlněný povrch a nevhodně uspořádaná křižovatka u severovýchodního okraje obce. Tak vypadala silnice II/408 na průtahu vsí Hrádek nedaleko Znojma.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 06:34, zobrazit podobné
Primátor Macura: Hasiči dostanou novou zbrojnici i auto
Sbor dobrovolných hasičů z Pustkovce sídlí v 140 let staré budově, která nevyhovuje technicky a nesplňuje požadavky pro novou techniku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Babiš se domluvil se školskými odbory: Nepedagogičtí pracovníci dostanou navíc deset procent
Platy nepedagogických pracovníků ve školství by v příštím roce měly vzrůst o deset procent. Premiér Andrej Babiš (ANO) to dnes slíbil zástupcům školských odborů, uvedla Česká televize. Babiš to poté potvrdil ČTK v sms zprávě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
EXKLUZIVNĚ 6. června letošního roku se stal principál Hrušínský boháčem. Od hlavního města dostal 1,5 milionu
S nebývalým zájmem čtenářů se setkal čtvrteční článek ParlamentníchListů.cz o tom, kterak divadlo Jana Hrušínského obdrželo od městské části Prahy 4 dotaci 300.000 korun. To podpořil i starosta „čtyřky" Petr Štěpánek, předseda Zelených. Tentýž Štěpánek pak na zahradě zmíněného divadla přihlížel zahájení kampaně Jiřího Drahoše. Neúspěšný prezidentský kandidát chce na Praze 4 získat post senátora. To ale není jediná dotace, kterou si slavný herec připsal. Naše redakce totiž odhalila další smlouvu. Tentokrát mezi divadlem a magistrátem hlavního města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 10:34, zobrazit podobné
ČEZ: Ministerstvo průmyslu a obchodu jezdí elektromobilem od ČEZ
Zaměstnanci Ministerstva průmyslu a obchodu využijí v rámci plnění svých služebních povinností elektromobil Volkswagen e-Golf. Vůz dnes náměstkovi ministra Eduardu Muřickému slavnostně předal generální ředitel společnosti ČEZ ESCO Kamil Čermák. Čtyřletá zápůjčka vozu je jednou z mnoha aktivit Skupiny ČEZ na podporu rozvoje elektromobility v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra