Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2022
Po 5121926
Út 6132027
St 7142128
Čt18152229
29162330
So310172431
Ne4111825 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.803x, což odpovídá cca 94.078-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Alena Vitásková: Opravdu Andreje Babiše opustilo štěstí na výběr lidi?
Výběr lidí do vrcholových pozic je vždy složitý a mnohdy může zavánět lobbistickými požadavky, které mohou mít své kořeny daleko za hranicemi naší vlasti. Pokud se výběrem osob do státních struktur dostaneme do situace, jako například ohrožení nezávislé instituce jako je ERÚ, měli bychom se mít na pozoru všichni. Především bychom měli vnímat, proč je takový „útok“ na ovládnutí ERÚ veden? Za jakých nejasných okolností bylo předčasně ukončeno angažmá pana Košťála v ČEPS a.s. a kým a proč je nyní protěžován na ERÚ?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 21:34, zobrazit podobné
Stovka lidí se zúčastnila happeningu k autorskému právu
Zhruba stovka lidí se dnes na pražském Palackého náměstí zúčastnila pirátského happeningu proti některým ustanovením evropské směrnice o autorském právu. Europarlament by ji měl projednávat v polovině září. Podle Pirátů by mohly některé články směrnice vést k cenzuře či omezení používání informačních zdrojů ke vzdělávání mimo školy. Podle české Unie vydavatelů naopak směrnice pomůže posílit právní ochrany tvůrců, a tím podpoře kulturní rozmanitosti v celé Evropské unii. Novou úpravu například odmítá Seznam.cz, pro jsou ale jiné vydavatelské domy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 21:34, zobrazit podobné
Řvát mi do tváře... Babiš si to vyřídil s demonstranty od Českého rozhlasu
Premiér Andrej Babiš napsal na svůj facebookový profil své pravidelné týdenní shrnutí. A nemohl samozřejmě opomenout na demonstraci 21. srpna 2018, která se uskutečnila ve chvíli pietního aktu před budovou Českého rozhlasu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 21:34, zobrazit podobné
Jindřiška Ptáčková: Hudba vážná, nebo klasická?
V posledních poměrně hodně letech se namísto původního označení vážná prosazuje klasická. A to je dobře. Pro původně klasickou se používá klasicistní a vážnost pomalu upadá v zapomnění. Alespoň pro lidi muzikálně založené. Těm ostatním je to jedno. Srdečně. Je to smutné, ale je to tak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 21:34, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Z toho mrazí
Komentář na facebookovém profilu k náboženskému násilí v africké Nigérii
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 21:34, zobrazit podobné
Východní Německo: Na slavnostech ubodán ,,Němec ruského původu”, pachateli ,,cizinci”. Už začíná být dusno
V Saské Kamenici, která leží jen několik kilometrů od českých hranic, zemřel pětatřicetiletý muž. Podle prozatím neúplných informací byl ubodán k smrti skupinkou cizinců po předchozí hádce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 21:34, zobrazit podobné
Zločinec? Nad Johnem McCainem zazněl drsný ortel z vysokého místa, žádná úcta. Jinak: Slova nebožtíka o Zemanovi, Topolánek pláče a Kalousek...
Americký republikánský senátor John McCain zemřel v sobotu ve věku 81 let. Sociální sítě následně zaplnily komentáře. Mezi ně patří i sarkastický komentář slovenského poslance a předsedy výboru Národné rady pro evropské záležitosti Ľuboše Blahy (SMER), jenž je výrazně protiamericky orientován, nebo lítostivé komentáře expředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska a expremiéra Mirka Topolánka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Stanislav Novotný: Nenávist - matka války
Za peníze se to plácá a plácá. Zkorumpovaná kafilérka dutě zní a i smutné výročí dokáže proměnit ve vlastní dehonestaci. Ba co víc. Snaží se zavděčit. Lísá se, olizuje páníčkům nohy a včerejší zbabělci a kariéristé se za hrdiny povyšují a opět na vlastní národ plivají. Stejně jako jejich předchůdci po roce '68.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 18:34, zobrazit podobné
Srpen 1968 v Československu, Podkarpatská Rus, Krym... Historik pro PL zcela jasně popsal ruskou strategii zabírání cizího území
ROZHOVOR „Američané měli v té době svých problémů dost. Zájem konflikt eskalovat tu nebyl,“ říká v rozhovoru k 50. výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968 historik z Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) Milan Bárta. „Lze předpokládat, že i kdyby naše strana žádala o pomoc, tak by se jí ze strany Západu nedostalo,“ dodává Bárta. USA byly z událostí Pražského jara podle Bárty „poměrně dost rozpačité“. „USA to zkrátka braly tak, že po druhé světové válce došlo k rozdělení zón vlivu a dle této logiky Československo patřilo na Východ, tedy do zóny vlivu Sovětů,“ upřesňuje historik. Rusové podle Bárty, když jde o připojení nějakého cizího území, v současnosti používají totožné metody jako v šedesátém osmém roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 18:34, zobrazit podobné
Exministr David vypálil: Loutky a zmanipulovaná veřejnost protestují proti Ruské federaci, která Československo neokupovala. A co USA, Británie a Francie, které okupují Německo už 73 let!
Někdejší ministr zdravotnictví v Zemanově vládě Ivan David se v textu pro server Vaše věc rozepsal o „okupačních zónách“ v Německu, o kterých se prý už vůbec nemluví, ale fakticky v něm stále existují. „Německo je stále okupováno. Nechci bagatelizovat sovětskou okupaci, poukazuji na propagandou všeobecně oblíbený dvojí metr,“ píše ve svém textu David, který kandiduje za SPD do Senátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Paroubková se pohybovala v kriminálním prostředí, řekl do médií expremiér. Podle Neffa si teď v Lidovém domě říkají...
Šéfredaktor serveru NeviditelnýPes.cz Ondřej Neff se ve svém komentáři zamyslel nad aférou expremiéra Jiřího Paroubka, ohledně jehož financí promluvila jeho brzy bývalá manželka Petra. Zprávu o Paroubkovi srovnává Neff s aférou premiéra Petra Nečase.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 12:34, zobrazit podobné
Uprchlíci z lodi Diciotti jsou v Itálii. Ministra Salviniho kvůli nim vyšetřuje prokuratura
Italský ministr vnitra Matteo Salvini před několika dny oznámil, že Itálie nepustí na své území jediného uprchlíka z lodi Diciotti, dokud se státy EU nedohodnou, jak si 150 lidí přerozdělí. Irsko oznámilo, že je ochotno přijmout 20 až 25 migrantů. Dalších 20 přijme Albánie. O ostatní se přihlásila katolická církev. Italského daňového poplatníka to podle Salviniho nebude stát ani korunu. Ministr má však jiný problém. Kvůli tomu, jak se k běžencům na lodi Diciotti choval, ho vyšetřuje státní zastupitelství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
František Dostál: Vědět by se mělo, ale...
Fotoblog Františka Dostála
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Děkuju všem českým zemědělcům
Komentář na facebookovém profilu k situaci v zemědělství
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Celní správa: Celníci odhalili v Praze další nelegální herny
V průběhu tohoto týdne provedli pražští celníci na území města Prahy kontrolní akci zaměřenou na nelegální hazard, kdy odhalili dvě nelegální herny, přičemž jednu opakovaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 21:34, zobrazit podobné
Lesy Praha: Malý daněk přišel o mámu při senoseči
Každoroční senoseče polí a luk znamenají pro tisíce volně žijících zvířat smrtelné nebezpečí. Ukrytá mláďata, matky chránící své potomky, odpočívající zvířata – ti všichni nemají před rozjetými kombajny a traktory žádnou šanci. Do stejné smutné situace se koncem července dostala daněla s daňčetem z Tachova v západních Čechách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Exekuce způsobují další platební neschopnost a exekuce
Abychom odstranili předlužené a dali šanci lidem znova pracovat a vydělávat a platit si na důchod, musíme odstranit politiky, které živí exekutorská lobby, a tu následně zlikvidovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
CENIA: Kontaminovaná místa v důsledku pobytu sovětské armády na území ČR
Před 50 lety vstoupila na území České republiky okupační vojska Varšavské smlouvy a sovětská armáda zde zůstala 23 let. Během svého pobytu využívali sovětští vojáci 73 různě velkých lokalit. Po svém odchodu zanechali okupanti na našem území (mimo jiné) ekologické škody významného rozsahu. Jedná se zejména o kontaminaci podzemních vod ropnými uhlovodíky, chlorovanými uhlovodíky, ale také polychlorovanými bifenyly, těžkými kovy a dalšími toxickými látkami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pro Československo byla klíčová železnice, postupně se ale přešlo na silnice
Před 100 lety měla klíčovou roli v československé dopravě železnice. Zatímco doprava na silnici byla teprve ve svých počátcích, po kolejích cestovalo téměř 350 milionů lidí ročně. S rozvojem automobilové dopravy však vlaky postupně ustupovaly silničnímu provozu. ČTK to řekl historik Ivan Jakubec z Univerzity Karlovy. Loni vlaky v Česku přepravily 183 milionů cestujících.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Trumpovy čerstvé úvahy o protiruských sankcích znovu nadzvedly dost lidí v USA
Šéf Bílého domu Donald Trump o uvolnění protiruských sankcí vůbec neuvažuje, jinak by tomu podle jeho slov ale bylo za předpokladu, že by Rusko nabídlo vstřícné kroky. „Máte tu Sýrii, Ukrajinu. Mnoho dalších věcí. Myslím, že by rádi nějaký ekonomický rozvoj. To je pro ně hodně důležité,“ naznačil americký prezident. Kreml v úterý reagoval s tím, že si počká na detailnější nabídku, informoval server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Hamáček (ČSSD): O růstu platů by měla ve středu jednat vláda. Rozhodnutí potřebujeme do konce týdne
Ministryně financí Alena Schillerová dnes oznámila, že předloží návrh státního rozpočtu na příští rok s plánovaným deficitem o 10 miliard korun nižším, než původně avizovala. Předpokládá totiž, že příjmy státu vzrostou díky očekávatelnému růstu platů a z toho logicky vyplývajícím vyšším odvodům do státní pokladny. To je jistě pozitivní zpráva, kterou jako předseda vládní strany vítám. Současně to ale vyvolává naléhavou otázku: Co tedy bude s růstem platů ve veřejné sféře?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 18:34, zobrazit podobné
České dráhy: Oslavte s Hurvínkem 110. výročí provozu Hornovsacké dráhy
Dne 1. 9. 2018 proběhnou na železniční trati Vsetín – Velké Karlovice oslavy 110 let zahájení provozu na této trati. Součástí oslav bude bohatý doprovodný program.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 18:34, zobrazit podobné
Jiří Vyvadil: Odešel největší americký válečný šílenec. Svět si může trochu oddychnout
Říká se o mrtvých jen dobré. No nevím, zda to máme přát člověku, který podporoval válečnické úsilí snad všude, kde to šlo, a pomyslně z jeho rukou teče krev po hektolitrech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 18:34, zobrazit podobné
Akademie věd: Restaurátoři fotografií slaví desáté výročí
Před 179 lety se členové francouzské Akademie věd poprvé oficiálně seznámili s vynálezem daguerrotypie, předchůdkyně dnešních fotografií. Stalo se tak přesně 19. srpna, kdy si díky tomu připomínáme Světový den fotografie. Staré fotografie podléhají zkáze a je nutné o ně odborně pečovat. Záchrana unikátních snímků je už deset let úkolem restaurátorského ateliéru Ústavu dějin umění AV ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Nepadnout na kolena a neposrat se. Vychází příběh politika, který se nebál jít proti všem
Muž, který stál v cestě. Pokud ve svém knihkupectví v sekci novinek uvidíte tuto knihu, vězte, že můžete očekávat dramatický příběh z dramatických časů české politiky. Hlavním hrdinou, jehož příběh sledujeme, je František Kriegel. Po jejím přečtení nejspíš bude čtenář na tuto osobnost nahlížet zcela jinak, než doposud.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 15:34, zobrazit podobné
Ivan David: Když různí dělají totéž, je to totéž
Po skončení druhé světové války bylo Německo rozděleno na okupační zóny, britskou na severu, francouzskou na jihozápadě, americkou na jihu a sovětskou na severovýchodě. Sovětská skončila v devadesátých letech, ale americké, britské a francouzské vojenské základny jsou v Německu stále. O "okupačních zónách" se už nemluví, ale fakticky je Německo stále okupováno. Tímto konstatováním nechci bagatelizovat sovětskou okupaci, jen poukazuji na prapagandou všeobecně oblíbený dvojí metr.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Katastrofický způsob uvažování, rozčiloval se v ČT nad Schillerovou a jejím návrhem rozpočtu europoslanec od Kalouska
Dopočítávání do padesáti miliard schodku je dopočítávání ministryně financí Aleny Schillerové z hnutí ANO. Na velké změny ve státním rozpočtu na příští rok už mnoho času nezbývá. Vláda musí rozpočet poslancům poslat do konce září. Doposud kabinet počítal s kritizovaným schodkem padesáti milard korun. V nedělních Otázkách Václava Moravce minstryně financí oznámila, že se schodek rozhodla ještě snížit. Podle předsedkyně Národní rozpočtové rady Evy Zamrazilové by ale měl být v době ekonomického růstu rozpočet vyrovnaný. Europoslanec Luděk Niedermayer je toho názoru, že se jedná o nezodpovědný způsob. „Není to maximum možného a je to katastrofické uvažování,“ říká.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
„Špíno! Buzny, táhněte!“, „Vaše děti budou jako my!“ V Plzni se na ulici srazili homosexuálové a jejich odpůrci. A bylo dusno
REPORTÁŽ Druhý ročník plzeňské Gay Pride proběhl ve velké přesile účastníků, vesměs mladých lidí do dvaceti let. Skóre přítomných 500 ku 20 bylo jednoznačné. Dvacítka protestujících za sdružení Česká Plzeň byla vidět a slyšet především pro silnou koncentraci městských a státních policistů včetně jejich techniky – a město nasadilo i drony. Nezájem plzeňských politiků, ozon marihuany, několik anarchistů a zpolitizování protestů – na jedné straně Piráti, na straně druhé Dělnická strana. Kožeňáci ani transvestité se letos do Plzně nedostavili, a tak účast zachraňovala omladina z venkova a samozřejmě z Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 12:34, zobrazit podobné
Generál Šedivý silně varuje před Trumpovou hrozbou odchodu USA z NATO. Toto by to pro nás prý znamenalo
45. prezident USA Donald Trump vyděsil spojence prohlášením, že pokud spojenci nezmění svůj přístup k financování Severoatlantické aliance a nebudou si plnit své závazky, může se také stát, že USA největší bezpečnostní uskupení na světě opustí. Český zástupce při NATO Jiří Šedivý k tomu dodává, že by to znamenalo konec celé Aliance a pro nás katastrofu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 11:34, zobrazit podobné
Šlechta (ODS): HIV české demokracie
Andreji Babišovi se podařilo, aby český národ snil jeho sen. Nejdříve uspal české zemědělce a podnikatele, pak české učitele a úředníky, nakonec se mu podařilo uspat české důchodce, novináře a politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 11:34, zobrazit podobné
Chvojka (ČSSD): Nezodpovědné řidiče dostanou ze silnic vyšší tresty
Komentář na facebookovém profilu k návrhu na zvýšení trestů za řízení pod vlivem alkoholu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Hasičský záchranný sbor: Letošní volba nejkrásnější hasičské tatrovky je za dveřmi
Na druhou zářijovou sobotu (8. září 2018) je již tradičně naplánované Zbirožské hasičské tatrování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Nesmysl, který neměl vzniknout
Slovácký senátor komentuje na facebookovém profilu zmírnění tzv. pamlskové vyhlášky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Kukla (ANO): Přesunem záchranky odpadne platba nájemného
Už ve druhé polovině roku 2019 budou záchranáři v Ledči nad Sázavou vyjíždět k zásahům z nové lokality na okraji města. Typizovaný projekt nového výjezdového stanoviště vyroste na místě nevyužívaného objektu patřící Gymnáziu, Střední odborné škole a Vyšší odborné škole Ledeč nad Sázavou, který je dnes využíván pouze jako sklad a garáže.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Čalfa, Pithart, Tošovský, další, to vám nevadilo? Vzpomínáte na Parkanovou? Pískání na Babiše má ještě jeden dozvuk
Komentátor Petr Kamberský se na svém facebookovém profilu vrátil k pietní akci 21. srpna před Českým rozhlasem. Ten den totiž vyjádřil názor, že pískot na Babiše považuje za vyjádření neúcty k právě probíhající pietní akci. Následně se podle svých slov dočkal nejen podpůrných a souhlasných reakcí, ale z drtivé většiny to byl podle jeho slov jeden velký hejt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Záměr Schillerové na nižší schodek analytici vítají, cílem vlády by ale měl být vyrovnaný rozpočet
Ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) chce snížit plánovaný schodek státního rozpočtu na příští rok. Analytici takový návrh vítají, vláda by ale podle nich měla za nynějšího ekonomického růstu usilovat o vyrovnaný rozpočet. Varovali před růstem výdajů, který by mohl deficit prohloubit. Promarněnou příležitostí je podle nich to, že stát v době prosperity nesnižuje veřejný dluh v poměru k hrubému domácímu produktu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš se zúčastní pravidelné porady velvyslanců
Předseda vlády Andrej Babiš vystoupí v pondělí 27. srpna 2018 na pravidelné poradě vedoucí zastupitelských úřadů ČR v zahraničí, která se koná v Černínském paláci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Inspekce životního prostředí: Firma vypouštěla do říčky Čistá nadlimitně znečištěné odpadní vody
Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení ochrany vod v Hradci Králové uložili pokutu 200 tisíc korun společnosti AVON AUTOMOTIVE, a.s. Firma, která v Rudníku na Trutnovsku vyrábí gumové hadice pro automobilový průmysl, vypouštěla nedostatečně vyčištěné odpadní vody do říčky Čistá. Porušila tím vodní zákon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Berdychová: Na olympiádu do Liberce pošleme výpravu 302 sportovců
Rada kraje doporučila zastupitelstvu schválit účast výpravy mladých sportovců – reprezentantů našeho kraje na Hrách IX. letní olympiády dětí a mládeže České republiky 2019. Sportovní událost, která je největší a nejvýznamnější multisportovní akcí svého druhu pořádaná v České republice pro děti a mládež se uskuteční 23. až 28. června 2019 na sportovištích v Libereckém kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Petice za zrušení občerstvení v památníku Malá pevnost Terezín
Prodej občerstvení je znesvěcením památníku a urážkou obětí holocaustu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ÚZSVM zajistil ošetření dvou líp, kterým hrozilo rozlomení koruny
I zdánlivě zdravé stromy mohou být narušeny tak, že by mohly způsobit škodu na majetku či dokonce ohrožení osob. Takové riziko bylo odhaleno i u dvou vzrostlých lip malolistých na pozemku ve správě Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových v Havlíčkově Brodě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Skopeček (ODS): Vlády s dominantním vlivem hnutí ANO prohospodařily období prosperity
Reakce na slova ministryně Schillerové v Otázkách Václava Moravce
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zbývá vyslechnout 20 svědků. A předvedení Bakaly... Šéf komise pro vyšetřování kauzy OKD promluvil v ČT
Sněmovní vyšetřovací komise k privatizaci uhelné společnosti OKD zvažuje, že požádá Sněmovnu o prodloužení svého mandátu o šest měsíců. Podle dosavadního plánu by její činnost měla skončit 12. října. Pokud komise o prodloužení mandátu požádá, učiní to na nejbližší schůzi Sněmovny, která začne 11. září. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to dnes řekl předseda komise Lukáš Černohorský (Piráti).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vysoká německá politička blízká Merkelové navrhla, jak by se také dali integrovat uprchlíci. A je zle
K integraci uprchlíků v Něměcku by podle generální sekretářky Křesťanskodemokratické unie (CDU) Annegret Kramp-Karrenbauerové, která je blízkou spolupracovnicí německé kancléřky, mohl pomoci rok veřejných prací nebo vojenská služba. Je přesvědčena, že by je díky tomu tamní veřejnost lépe příjímala. Za tento návrh ale Kramp-Karrenbauerovou ostře kritizuje Svobodná demokratická strana (FDP) a sociální úřad Paritätische Wohlfahrtsverband, informoval německý list Handelsblatt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 15:34, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová probrala v Dolních Břežanech financování laserového centra
Významné návštěvy v unikátním laserovém centru v Dolních Břežanech pokračují. Tři dny po premiérovi Andrejovi Babišovi, který si pracoviště ELI Beamlines prohlédl v pondělí 20. srpna, se tam vypravila i ministryně financí Alena Schillerová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
dTest: Rozmanité druhy rýže se liší chutí i výživovými hodnotami
Rýže patří a zřejmě i nadále bude patřit mezi nejoblíbenější přílohy. Podle informací Českého statistického úřadu se v roce 2016 snědlo v ČR nejvíc rýže za celou dobu měření, a to 6,5 kilogramu na osobu. Kdo má rád na talíři pestrost, uzná, že by byla škoda používat během vaření jen jeden druh rýže, když jich existuje více a každý je vhodný k přípravě jiného pokrmu. Liší se svou chutí i výživovými hodnotami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Brno dá dva miliony sportovcům na účast v evropských pohárech
Brno chce dát sportovním klubům skoro dva miliony korun na účast v mezinárodních pohárových soutěžích. Peníze získá šest klubů, například hokejisté, volejbalisté nebo basketbalistky. Použijí je na jízdné, ubytování nebo stravu, řekl novinářům primátorův náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL). Město dá letos do sportu přes 300 milionů. Poslouží dospělým i mládeži, kolektivům i jednotlivcům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Čtyřicet miliard schodek. S tímto navrhovaným státním rozpočtem přijde Schillerová
Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) předloží návrh státního rozpočtu na rok 2019 se schodkem 40 miliard korun, nižším, než se dosud plánovalo. Dnes to řekla v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Dosud ministerstvo financí plánovalo na příští rok schodek rozpočtu 50 miliard korun, který už schválila vláda. Snížení deficitu je podle Schillerové dáno očekávaným růstem mezd, a tím i odvodů do rozpočtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Česko má další oběť - znásilněnou ženu v parku v Drážďanech
Komentář na facebookovém profilu k násilí, páchanému migranty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj: Oprava hradební zdi Zámku Pardubice je zase o kousek dál
Hradební zeď Zámku Pardubice je 1335 metrů dlouhá a obepíná opevnění, které je svým rozsahem a zachováním jediným dokladem přechodové fáze fortifikace mezi gotikou a renesancí v celé střední Evropě. Jako taková vyžaduje stálou údržbu a péči. Obnova omítek hradební zdi začala před dvěma lety a díky spolupráci Východočeského muzea v Pardubicích, města Pardubice a Pardubického kraje letos opět pokračuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministryně financí Schillerová navrhne rozpočet se schodkem 40 miliard korun
Dosud ministerstvo plánovalo schodek o 10 miliard vyšší. Snížení deficitu je dáno očekávaným růstem mezd, a tím i odvodů do rozpočtu.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 26.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Americký velvyslanec v ČR pozval prezidenta Zemana na slavnostní oběd. Setkání proběhne v úterý
Prezident Miloš Zeman přijal pozvání amerického velvyslance Stephena Kinga ke slavnostnímu obědu 28. srpna u příležitosti 100. výročí vzniku Československa. Schůzka symbolicky připomene roli Spojených států při vzniku republiky. Zeman bude s velvyslancem mluvit i o aktuálních tématech česko-amerických vztahů, uvedl dnes v tiskové zprávě Pražský hrad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 12:34, zobrazit podobné
Čunek (KDU-ČSL): Nový dialyzační sál ve Vsetínské nemocnici bude mít 14 lůžek
Zahájení veřejné zakázky na zpracování projektové dokumentace a výkon inženýrské činnosti související s rekonstrukcí části objektu K ve Vsetínské nemocnici, kam mám být nově přemístěno oddělení hemodialýzy, schválili krajští radní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 12:34, zobrazit podobné
Oldřich Rambousek: Stačí jediné, páni politici, nelhat a chtít
Chudáci lidi. Neustálé lži o nutnosti důchodové reformy štvou lidi vzájemně proti sobě a přitom mnoho důchodců doslova živoří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 12:34, zobrazit podobné
Nemocnice Třebíč zve na Den otevřených dveří a prevence
V sobotu 8. září se koná od 10 do 16 hodin v třebíčské nemocnici Den otevřených dveří a prevence pro širokou veřejnost. Návštěvníci se mohou těšit na zajímavý program, který připravila nejen nemocnice, ale také hasiči, policie a zdravotnická záchranná služba.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 12:34, zobrazit podobné
Lidovec Výborný: Trapné komentáře hradního šaška Ovčáčka. Babišovi nikdo neodpíral, aby před rozhlasem přednesl projev
PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Rozumím tomu, že se prezident Miloš Zeman nezúčastnil pietní akce osobně, protože si dopředu dokázal spočítat, jaké reakce veřejnosti by to vyvolalo. Čemu nerozumím, je, že skutečně celé výročí promlčel a ještě s trapnými komentáři hradního šaška Ovčáčka na sociálních sítích,“ řekl poslanec KDU-ČSL Marek Výborný. Podle něj se hlava státu měla v tak významný den obrátit k veřejnosti. Sám se účastnil akce před budovou Českého rozhlasu a protesty za porušení piety nepovažuje. Zdůraznil, že musíme věci vnímat v širším kontextu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 12:34, zobrazit podobné
Čeští politici vzpomínají na McCaina jako na stoupence demokracie
Čeští politici označují amerického senátora Johna McCaina, který v sobotu ve věku 81 let zemřel na rakovinu mozku, za morální vzor, bojovníka za svobodu a stoupence demokracie. Připomínají, že politik, jenž v roce 2008 neúspěšně kandidoval na amerického prezidenta, byl pevným zastáncem partnerství mezi Spojenými státy a Evropskou unií.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 11:34, zobrazit podobné
Hrad: Prezident přijal pozvání velvyslance USA k návštěvě jeho rezidence
U příležitosti 100. výročí republiky přijal prezident republiky Miloš Zeman pozvání velvyslance USA v Praze Stephena Kinga ke slavnostnímu přátelskému obědu, který se uskuteční v úterý dne 28. srpna 2018 od 13:00 na rezidenci amerického velvyslance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 11:34, zobrazit podobné
Zemřel republikánský senátor John McCain, velký kritik Ruska a Trumpa
Někdejší americký prezidentský kandidát a republikánský senátor John McCain zemřel. Bylo mu 81 let. Server USA Today senátora vykreslil jako politického obra.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Kult pražského jara
Nebojte se, nebudu vzpomínat, jak jsem prožil 21. srpen 1968. Tyhle pamětnické vousy sleduji s mírným soucitem na vážných tvářích mužů i dam nabízejících dychtivě své padesát let staré privatissimum, které je ve výsledku nápadně veřejné a všední jako každá kolektivní vzpomínka. Závidím těm nedostižně blaženým, jejichž oči se ráno otevírají a mají před sebou jen to, co vidí, a neruší je chuchvalce starých kořenů času, jimiž vzlíná do přítomnosti kal a tíha minulého, jež je sice dávno pryč, a přece tak dotírá. Žít v přítomnosti je vzácná schopnost. Jsou jí prý obdařeni někteří divoši a většina malých dětí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Přes manželku Petru na mě útočí Bakala, tvrdí Paroubek
Expremiér Jiří Paroubek se na serveru VašeVěc.cz vyjádřil k obviněním, která vůči němu vznesla jeho manželka Petra Paroubková, se kterou se rozvádí. V rozhovoru pro server Seznam zprávy Paroubková řekla, že její brzy bývalý manžel má velké příjmy, které pravděpodobně nedaní. Má jít o statisícové až milionové částky. Paroubek toto obvinění odmítá. Tvrdí, že jde o politický útok na jeho osobu, za kterým stojí Zdeněk Bakala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
„Praví obhájci svobody slova a projevu, fuj!“ Kateřina Konečná účtuje s těmi, kteří ve veřejném prostoru vyzývali k likvidaci, deportaci nebo uvěznění komunistů. Konkrétně tito...
ROZHOVOR „Jim hrozí spíše ztráta koryt, na která si za 28 let zlodějen zvykli, toho se bojí. Demokracie je pro ně jen zástěrka,“ říká na adresu některých, kteří mluví po letošních volbách o ztrátě demokracie, europoslankyně Kateřina Konečná. Připomíná kauzy H-System, OKD, zavřené podniky... Vyjádřila se ohledně výroku šéfa KSČM Vojtěcha Filipa k okupaci v roce 1968 a promluvila i o Zdeňku Ondráčkovi a Michalu Horáčkovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Na JE Temelín byla zavezena nová modifikace jaderného paliva ruské výroby
V rámci pravidelné odstávky na JE Temelín technici zavezli do aktivní zóny reaktoru druhého bloku 48 palivových článků nové modifikace ?VSA-?.mod.2 z dílny výrobce jaderného paliva TVEL, který je součástí ruské korporace Rosatom.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Roškot (KSČM): Spojenectví s USA je do budoucna nejisté
Účelovost zahraniční politiky USA není nic nového. Američtí prezidenti mění spojence a partnery ve světě podle toho, jak se jim to právě hodí. Někdy mají spojenectví jepičí život, jindy trvají celá desetiletí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Rakušan (STAN): Hnutí Pro Prahu zvolilo název kandidátní listiny záměrně, aby se přiživilo na naší značce
Hnutí STAN podalo žalobu na neplatnost kandidátní listiny Starostové pro Prahu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství: České firmy na veletrhu Food Expo Hongkong
I když vývoz českých zemědělských a potravinářských produktů do ČLR zaznamenal v loňském roce meziroční růst o téměř 60 procent, zůstává hlavní charakteristikou vzájemného obchodu silně pasivní obchodní bilance. Ministerstvo zemědělství využívá řady nástrojů, jak pomoci českým firmám prezentovat své výrobky na čínském trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Koncert ve Valdštejnské zahradě připomene české velikány a sté narozeniny státu
Koncert Pražského komorního orchestru ve Valdštejnské zahradě v Praze dnes připomene letošní sté výročí vzniku Československa. ČTK to oznámila Eva Davidová z kanceláře Senátu, k jehož sídlu zahrada patří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo kultury ČR vyhlašuje Program záchrany architektonického dědictví pro rok 2019
Ministerstvo kultury ČR vyhlašuje Program záchrany architektonického dědictví pro rok 2019 (PZAD). Vlastník památky projedná svou žádost na příslušném územním odborném pracovišti Národního památkového ústavu, a jde-li o národní kulturní památku, na ústředním pracovišti Národního památkového ústavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Bašta k srpnovému výročí: Připravují nás na válku s Ruskem
Někdejší vyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta sledoval demonstranty před Českým rozhlasem, kteří v den 50. výročí počátku sovětské okupace Československa pískali na předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) a dospěl k jasnému závěru. Demonstranti podle něj připravují půdu pro válku s Ruskem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Aleš Rozehnal: Snaha vyšetřovací komise předvolat Zdeňka Bakalu nemá oporu v zákoně
Sněmovní vyšetřovací komise k prověření privatizace společnosti OKD „se jednomyslně shodla“ na tom, že požádá policii, aby předvedla k podání výpovědi Zdeňka Bakalu. Předseda komise Lukáš Černohorský tvrdí, že Zdeněk Bakala nemůže výpověď odmítnout, neboť jednací řád vyšetřovací komise říká, že každý je povinen na předvolání komise se dostavit ke komisi a vypovídat jako svědek. V tomto ohledu je však úvaha členů vyšetřovací komise mylná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra