Oficiální zpravodajská média

Chcete vědět, co dělá neziskovka Člověk v tísni s vašimi penězi? Tady je to černé na bílém
Nezisková organizace Člověk v tísni se rozhodla vysvětlit, co dělá s penězi od státu, od krajů a od obcí. Podívejte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Německo: Po ubodání „cizincem“ vystoupila Merkelová. Čekali byste tato slova?
Po vraždě pětatřicetiletého Němce není v Saské Kamenici stále klid. V centru města se včera konala demonstrace a tragická událost mezi místními obyvateli stále silně rezonuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Arogance gaunerství
Dne 21. 9. 2017 šéf plzeňské zásahové jednotky Josef Němec, společně se svým podřízeným Vladimírem Slavotínkem, oba v civilu a v autě s civilní značkou, atakovali v Plzni řidiče Josefa Vávru, který si na ně dovolil blikat kvůli jejich agresivnímu stylu jízdy; zastavili ho tím, že mu cestu svým autem zablokovali, čímž porušili dopravní předpisy, a Slavotínek měl přitom v ruce pistoli, údajně ho i udeřil, a vulgárně urážel. Je to zřejmé z videa, které svou záznamovou kamerou J. Němec natočil; je dostupné na internetu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Mlčel jsem. Ale už nemohu, začíná mrazivý komentář o Johnu McCainovi
Slovenský mediální analytik Eduard Chmelár usoudil, že bude dobré sepsat pár řádek o americkém senátorovi Johnu McCainovi, který v neděli zemřel. Veterán z Vietnamu a prezidentský kandidát, jehož ctil i jeho sok Barack Obama, se dožil jednaosmdesáti let. Chmelár však senátora, který opakovaně jasně vítězil ve státě Arizona, vykreslil ve značně temnějších barvách než Obama.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 14:34, zobrazit podobné
Rusku západní „sankce“ skutečně nadmíru prospívají. Komunista Skála se vrátil z Ruska a toto vše tam viděl
ROZHOVOR Rusko bylo obětí agrese trumfující všechny rekordy bestiality. K Němcům se chovalo přátelsky už pár let po jejich porážce. „Kavárna“ vřeští i po půl století. Války NATO, mající na svědomí milióny obětí, vykuřuje kadidlem. Tak hovoří pro ParlamentníListy.cz kovaný komunista Josef Skála a mluví i o roce 1968.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Obrněnce Titus pro armádu za téměř sedm miliard dodá firma Eldis
Novým dodavatelem 62 obrněných vozidel Titus pro českou armádu za asi 6,7 miliardy korun bude firma Eldis Pardubice s.r.o. Společnost Tatra Export, která měla původně podle rozhodnutí vlády vozy dodat, nezískala bezpečnostní prověrku. ČTK to dnes sdělil mluvčí Ministerstva obrany Jan Pejšek. Obě firmy spadají do koncernu Czechoslovak Group (CSG). Jeho vyjádření ČTK shání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
CZECHOSLOVAK GROUP se představí na významném evropském obranném veletrhu MSPO v polských Kielcích
Ve dnech 4. – 7. září se v polských Kielcích uskuteční prestižní mezinárodní veletrh vojenské techniky MSPO 2018, který patří k největším v Evropě. I letos se jej zúčastní několik společností holdingu CZECHOSLOVAK GROUP (CSG), jež jsou tradičními vystavovateli na tomto podniku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Kolman: Who is who v poslanecké restauraci?
Z notýsku občanského pasivisty
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 14:34, zobrazit podobné
Profesorka Syková: Drahošova dýka do mých zad
Jiří Drahoš zahájil senátní kampaň. Vybral si k tomu vskutku příznačné datum. Média o tom informovala v den 50. výročí vstupu armád Varšavské smlouvy na naše území. Stejně, jak nám tehdy bodli kudlu do zad domnělí spojenci, pokusil se i pan Drahoš o další bodnutí do mých zad.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg: Zemřel John McCain. Velký hrdina a jeden z nejvýznamnějších amerických senátorů
Komentář na facebookovém profilu k úmrtí amerického senátora Johna McCaina
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Brát migranty, vyzval Kalousek a je zase veselo. Bouře i kolem Babiše: Jeho skryté záměry kolem cizinců?
ANKETA Premiér Andrej Babiš sdělil při setkání velvyslancům, že i nadále tvá na tom, že Česká republika nepřijme jediného migranta. Na Twitteru na tato jeho slova zareagoval jeho úhlavní sok, Miroslav Kalousek, který napsal, že Babiš je symbolem sobectví, vyčuranosti a neschopnosti být věrohodným partnerem ve společenství EU a že nám zbudou nulový mezinárodní respekt, hanba a opovržení. ParlamentníListy.cz se otázaly v anketě politiků, co si o tomto názoru myslí a co očekávají, že premiér Babiš vyjedná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
1989? To mohlo být všechno jinak. Lidi remcají, ale podívejte, jak žijou. Jo, Topolánek a Vít Bárta..., odkryl karty mocný člen ODS
ROZHOVOR Z ODS odešli lidé nejen do hnutí ANO, ale i do SPD. Strana byla líhní spousty dnes úspěšných lídrů v jiných partajích a politických uskupeních. To proto, že v „kamenné straně“ panuje řád na rozdíl od různých seskupení, která vznikají povětšinou účelově. A i do nich vstupují povětšinou bývalí členové ODS z devadesátých let, ať již zneuznaní, uražení, či třeba i ambiciózní lidé, kteří si ale členství v „modré straně“ řádně neodpracovali a nyní baží hlavně po moci a korytech. To říká velký zákulisní hráč, plzeňský podnikatel, dlouholetý člen ODS a pro mnohé stále ještě „kmotr“ Roman Jurečko. V exkluzivním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vzpomíná nejen na Víta Bártu, ale tepe rovněž do bývalých členů ODS z regionu stejně jako do jeho největších oponentů, sdružení OPAT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zfixlujete chemický útok v Sýrii, podezírá Rusko Západ. Tereza Spencerová má více informací
V Sýrii se možná schyluje k další konfliktní situaci. Rusko tvrdí, že syrští povstalci s pomocí Západu plánují provést chemický útok a poté svalit vinu na Asadovu vládu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Nemáte právo! Karel Gott po útoku od spisovatelů dostal zastání od skutečně těžké váhy
Úspěšný a uznávaný spisovatel Michal Viewegh se zastal zpěváka Karla Gotta. Na serveru Lidovky.cz přinesl komentář, v němž se vyjádřil proti petici Asociace spisovatelů, kteří požadovali, aby Gott nezahajoval knižní veletrh v Lipsku. Držitel prestižní Ceny Jiřího Ortena Viewegh však není jediný, kdo se Gotta zastal.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Popek (Pro Prahu): Diletanti na magistrátu nás blokují v rozvoji
Jaký je největší problém hlavního města? „Jeho stávající vedení,” má jasno starosta městské části Praha–Lipence Michal Popek. Kandidát do pražského zastupitelstva za hnutí Starostové pro Prahu stojí v čele lipenecké radnice už třetí volební období a říká, že právě magistrát často svým amatérismem blokuje městské části v jejich rozvoji. Metropole si podle něj zaslouží ve vedení místo stranických aparátčíků lidi s opravdovými zkušenostmi z komunálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek se mnou mluvil jak dlaždič, říká Petra Paroubková. Šíří se text, který si z ní dělá srandu, a nejen z ní
Již brzy bývalá manželka expremiéra Jiřího Paroubka Petra se v minulém týdnu rozhovořila o tom, že Paroubek má černé peníze. Nyní tyto informace potvrdila v rozhovoru pro Blesk, kdy prozradila i další věci z jejich osobního života.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Zeman je loutka. Jaromír Štětina byl ale velmi milý, říká disident Džemilev
Jeden z vůdců krymských Tatarů a bývalý sovětský disident Mustafa Džemilev poskytl rozhovor serveru iRozhlas.cz. Hovořil mimo jiné i o prezidentu Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Švarcbek (KSČM): Co věděli už Josef II. a Marie Terezie
Zamezme nepřiměřenému odtékání kapitálu ze země
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Politik zuří: Stačí koordinovaný útok levičáků z Kliniky či sdružení Hate Free a máte zrušený účet!
Luboš Zálom, člen Strany svobodných občanů, se na blogu serveru iDNES.cz zamýšlí nad svobodou projevu a podnikání, a to především v kontextu smazání několika kritických stránek na sociální síti Facebook. Za největší paradox považuje, že všechny takové firmy vznikly na myšlence svobody projevu a informací. „Pokud by byl internet od začátku tak regulován (a samoregulován), jak se o to dnes snaží Facebook, měly by ve svých počátcích tyto firmy svoji pozici daleko obtížnější,“ zdůrazňuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Evakuované Bílé helmy ze Sýrie? Sociolog ohromil varováním o radikálech skrytých mezi nimi
Sociolog Petr Hampl se na stránkách Institutu Václava Klause rozepsal o tom, jak se rozkládá Evropa. Má za prokázané, že se americký miliardář George Soros snaží skrze neziskové organizace zničit západní civilizaci. Prý mu v tom notně pomáhají mnozí politici, úředníci a média. Ruku k dílu v tomto směru podle Hampla přiložila i vláda Velké Británie. Jak? Podívejte se sami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Diplomat Kolář zavzpomínal na zesnulého amerického senátora McCaina. A nakopl přes něho Trumpa i Zemana
O víkendu zemřel dlouholetý americký senátor John McCain. Účastník války ve Vietnamu, prezidentský kandidát, který stál proti Baracku Obamovi, a velký kritik stávajícího prezidenta Donalda Trumpa. Zatímco slovenský poslanec Ľuboš Blaha neviděl na McCainovi v podstatě nic dobrého, podle někdejšího českého diplomata v Rusku a ve Spojených státech Petra Koláře byl McCain hrdina, kterého si vždy vážil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
VIDEO Běží k pětihvězdičkovému hotelu... Na španělské pláži se přímo mezi opalující se lidi vylodili uprchlíci
V neděli v odpoledních hodinách v jižním Španělsku připlul na pobřeží Costa de la Luz člun s padesáti migranty. Jejich vyloďování a následnému rozutečení do okolí šokovaně přihlíželi turisté, kteří právě trávili slunný den na pláži Barrosa. Jde tak o druhý případ během posledního měsíce. Příslušníci španělské gardy informovali, že v pondělí byla již zadržena polovina z migrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Podvraťáci štěkají a podněcují nenávist mezi národy. Chtějí válku! Policejní exprezident tvrdě zakročil
Zkorumpovaná kafilérka. Podvraťáci. Jakub Janda jako Vasil Biľak. Policejní exprezident Stanislav Novotný se naštval na některé aktivisty, umělce a akademiky, kteří podle něho vyvolávají nenávist a stále vyhrocenější situace prý může přivodit mnohem vážnější konflikt.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Český řidič vyfasoval v Británii extrémní trest. Nevědomky přivezl v autě uprchlíky. Tím to ale vůbec neskončilo
Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se rozhodl zasáhnout ve prospěch českého řidiče Tomáše Němce, který dostal vysokou pokutu za to, že přivezl do Velké Británie 14 migrantů. Podle Zdechovského není možné trestat řidiče, který prý o migrantech v náklaďáku nevěděl, a nechat bez trestu ty, kteří vědomě porušili zákon a nelegálně vstoupili na půdu Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš: Odchod z EU ohrozí Českou republiku
Odchod Česka z Evropské unie by ohrozil budoucnost země, řekl dnes na výroční poradě velvyslanců premiér Andrej Babiš (ANO). Připomněl ekonomický význam unie pro Česko. Zároveň ale řekl, že by se EU měla zaměřit na zajišťování bezpečí evropského kontinentu. Přitom mluvil o potřebě celoevropského postupu v otázce migrace, v němž ale vyloučil možnost rozdělování uprchlíků mezi členské země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
SÚIP uložil společnosti Unipetrol RPA za havárii z roku 2015 pokutu 1,2 milionu korun
Státní úřad inspekce práce (SÚIP) potvrdil rozhodnutí Oblastního inspektorátu pro Ústecký a Liberecký kraj z dubna tohoto roku o tom, že společnost Unipetrol RPA, s.r.o., v roce 2015 zanedbala bezpečnost práce ve své chemické továrně v Litvínově v souvislosti s výbuchem a požárem na etylénové jednotce. Zároveň SÚIP o 200 tisíc korun upravil oblastním inspektorátem uloženou pokutu na 1,2 milionu korun. Rozhodnutí je pravomocné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
„Herců je moc, hlavně v Praze,“ pálí do vlastních řad uznávaný herec. A to není vše
Herec David Prachař se v rozhovoru pro Český rozhlas vyjádřil mimo jiné k tomu, že herci jsou používaní, podle jeho názoru, už jen jako glosátoři. Varoval také před tím, že k herecké promiskuitě je malý kousek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Migrace: Přestaneme posílat peníze Bruselu, hrozí Itálie. EU zvedla prst. Maďarsko znovu vyděsilo neziskovky
Italský ministr vnitra Matteo Salvini a vůbec celá italská vláda jsou v posledních dnech v centru pozornosti mainstreamových médií. Hlavním důvodem je postoj Itálie k migraci. Kritika však směřuje také na adresu maďarské vlády, která se prý snaží vyhladovět žadatele o azyl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 09:34, zobrazit podobné
Jan Campbell: Co vše mluví pro válku (1)
Příspěvek ve dvou částech je napsán v duchu téze: Byli jsme, doposud jsme, a pokud přežijeme, budeme i nadále mimořádně schopní v získávání moci a současně mimořádně neschopní v transformaci získané moci do spokojenosti, rovné pocitu štěstí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 08:34, zobrazit podobné
Andrej Babiš: Ani jednoho migranta, neustoupím! Nejsou to trosečníci, nezachraňovat. Můj návrh bude velmi tvrdý
„Trvám na tom, že žádného ilegálního migranta z Itálie ani odjinud nevezmeme," nechal se slyšet před jednáním v Itálii český premiér Andrej Babiš (ANO). Rozhovor poskytl MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 08:34, zobrazit podobné
V úterý se bude protestovat u ruské ambasády na podporu Olega Sencova
V úterý 28. srpna 2018 v 10.08 hodin začne v ulici Korunovační před ambasádou Ruské federace protestní pochod proti věznění Olega Sencova a dalších politických vězňů v Rusku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Za první pololetí bylo lidem na tzv. neschopence uděleno necelých 1 900 postihů
Od ledna do konce června 2018 pověření zaměstnanci okresních správ sociálního zabezpečení (OSSZ) provedli přes 73 tisíc kontrol dodržování režimu dočasně práceneschopných pojištěnců. Na základě kontrol tak OSSZ udělily téměř 1 900 postihů, které znamenaly krácení či odnětí nemocenského.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Zeman nepojede na jednání OSN, zde je důvod
V minulých letech prezident Miloš Zeman jezdíval na jednání Valného shromáždění OSN a volal tam po spolupráci v boji proti barbarským teroristům. Letos pojede místo Zemana ministr vnitra a zahraničí Jan Hamáček (ČSSD). Proč?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Dvouletý (Soukromníci): Nová nemocnice ve Zlíně? Hejtman Čunek jen tahá zajíce z klobouku
Kocourkov! Nijak jinak nemohou komentovat to, co předvádí pan hejtman Jiří Čunek s budoucností krajských nemocnic. Již více jak rok se jej snažíme společně se senátorem a krajským zastupitelem Ivo Valentou přinutit, aby dal na stůl jasnou koncepci toho, co zamýšlí s nemocnicemi v kraji. A každé tři měsíce slyšíme něco jiného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Naval flintu, občane. Nařízení EU prý bude tvrdší, než se čekalo. A už se to blíží
ROZHOVOR Mezi uživateli zbraní koluje informace, že Brusel chystá další zákaz. Tentokrát nesmrtících plynových pistolí. Předseda Asociace výrobců a prodejců zbraní a střeliva Jan Skalický pro ParlamentníListy.cz otevřeně promluvil o připravované české a evropské zbrojní legislativě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Neřád (TOP 09): K volbám musejí přijít i mladí a rozhodnout o své budoucnosti
V říjnových volbách se o hlasy voličů budou ucházet tisíce kandidátů. Budou mezi nimi staré a známé, ale i nové tváře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Pane Babiši, takto se vám prý proměňují vaši voliči
Sociolog a ředitel výzkumu agentury Median Daniel Prokop v pondělních Dvaceti minutách Radiožurnálu popsal, čeho se můžeme dočkat v letošních komunálních volbách. Důkladně popsal, kteří lidé volili a volí Andreje Babiše (ANO). Prozradil také, proč někteří politici tak rádi dělí české občany na tzv. pražskou kavárnu a tzv. obyčejné lidi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jiří Drahoš promluvil z tisku: Během prezidentské kampaně, a teď ještě intenzivněji, slyším od stovek voličů...
Senátní kandidát Jiří Drahoš má strach o tradiční politické strany. Pojďme to dát dohromady, jinak strany zaniknou, poznamenal v rozhovoru pro Deník.cz. A řekl toho ještě mnohem víc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Peklo ve městě na severu: Rozmlácené okno u auta, drogy, mstivý „Okamurův“ trafikant a komunální politička Pirátů
V Semilech na Liberecku to krátce před podzimními volbami začíná vřít. Místní podnikatel a provozovatel trafiky na náměstí Tomáš Trojan, jenž je mimo jiné i zcela bezvýznamným členem Okamurovy SPD, která ve městě ani nekandiduje, aktuálně vyhlásil válku dvojici Pirátů, Lukáši Dlouhému a Kateřině Jínové. Zmíněná dvojice se chystá kandidovat na tamní radnici v podzimních volbách a pomlouvačná zpráva o drogách a přepadeních, kterou na jejich adresu Trojanův web anonymně vypustil, by jim potenciálně mohla velmi ublížit. Jenže, jak už to tak bývá, všechno je zkrátka trošku jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Poche zůstává jediným kandidátem ČSSD na šéfa diplomacie, Hamáček chce se Zemanem jednat ve středu
Jan Hamáček nemá také zprávy o tom, že by situace s neobsazenou pozicí ministra zahraničí zatěžovala českou diplomacii.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 27.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Příčiny sucha? Novodobí kolchozníci dělají z našich polí čerpací stanice biopaliv
Sucho. Slyšíme to úplně ze všech stran. Trpí příroda, trpí zemědělci, trpí lidé, pro které se brzy může stát vysokým komfortem to, že otočí kohoutkem a poteče voda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Vyčůranost, hanba! Kalousek se ostrými slovy dožaduje přijetí migrantů
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) sdělil na setkání s velvyslanci, že trvá na tom, že Česko nepřijme ani jednoho migranta. Považuje to za jeden ze symbolů své zahraniční politiky. Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek k tomu doplnil, že je to symbol vyčůranosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Protest proti Babišovi byla řízená provokace. A Kalousek a Němcová... Překvapivý hlas ze sněmovní opozice
ROZHOVOR „Tento projev je legitimní, nicméně je to nevhodné. To, že pískali na projev Andreje Babiše a Radka Vondráčka bych pochopil, pokud by stejný pískot byl na projev dlouholetého komunisty a dnes předsedy Senátu Milana Štěcha. Je evidentní, že se jednalo o řízenou provokaci s cílem zabránění dalšímu blížícímu se debaklu ČSSD v nadcházejících komunálních volbách,“ říká o chování lidí na pietním aktu k srpnu 1968 člen předsednictva SPD a poslanec Radovan Vích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
NKÚ: Kontrola hospodaření České pošty - reklamace rostou, „Pošta Partner“ je ve skluzu
Nejvyšší kontrolní úřad se zaměřil na hospodaření České pošty, s.p., v letech 2015 až 2017. Kontroloři prověřili například to, jak Česká pošta zacházela s majetkem státu, jak zadávala veřejné zakázky nebo jakých hospodářských výsledků dosahovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Zapojte se do Minisčítání, za týden začíná registrace
Už za týden spouští Český statistický úřad registraci škol do nového ročníku Minisčítání. Zábavně-vzdělávací projekt je určen žákům a studentům ve věku od 9 do 15 let.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: EET je propadák
Komentář na facebookovém profilu k výsledkům analýzy EET
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jaroslav Štefec: Zemřel senátor John McCain
Celkem očekávatelně, jeho nemoc byla skutečně smrtelná a nic s ní už neudělala ani pokročilá americká medicína, která dokáže vybraným jedincům za příslušný obolus prodlužovat životy například díky opakovaným transplantacím srdce významně nad jim biologicky vymezenou dobu pobytu na tomto světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): John McCain byl neobyčejně statečný člověk
Komentář na facebookovém profilu k úmrtí amerického senátora Johna McCaina
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Valachová (ČSSD): Provázání minimální mzdy na průměrnou se dostalo do roviny racionální diskuse
Komentář na facebookovém profilu k diskusi o vývoji minimálnbí mzdy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Zámečník (SLK): Liberec dostal miliardu navíc, přesto chybějí nové investice
Za celé uplynulé volební období město Liberec dostalo v součtu o téměř miliardu korun navíc oproti tomu předchozímu. Přesto městu chybějí nové investice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Svaz šumavských obcí se opět mýlí - Správa NP Šumava samovolně nezvětšuje bezzásahové území, jak tvrdí
Svaz šumavských obcí dnes zveřejnil tiskovou zprávu, ve které sděluje, že Správa NP Šumava a Ministerstvo životního prostředí navrhují další „masivní a bezdůvodné zvětšování bezzásahového území na území národního parku“. Nástrojem k tomu má údajně být řízení EIA, jenž posuzuje vliv zásahů proti lýkožroutu smrkovému v území s výskytem chráněného tetřeva hlušce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jedině Miroslav Poche. ČSSD oznámila, že nominace na šéfa zahraničí trvá
Pro ČSSD zůstává jediným kandidátem na ministra zahraničí europoslanec Miroslav Poche. Novinářům to dnes řekl vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), který je pověřen řízením Ministerstva zahraničí. Nemá také zprávy o tom, že by situace s neobsazenou pozicí ministra zahraničí zatěžovala českou diplomacii. Prezident Miloš Zeman v červnu nominaci Pocheho do vlády odmítl a několikrát zopakoval, že svůj postoj k němu nezmění. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) situace není ideální a očekává, že ji ČSSD brzy vyřeší.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Mirko Raduševič: Západobalkánské zápisky - Jednání mezi Bělehradem a Prištinou spějí k závěru?
Jedno okrajové téma. Bosenský distrikt Brčko s velikostí kolem 490 km čtverečních, asi jako rozloha Prahy, s počtem kolem 93 tisíc obyvatel se skládá ze tří národností bosenské, chorvatské a srbské. Žili si zde dobře, dokud distrikt, který patřil k těm bohatším v Bosně, díky privatizaci nezchudnul.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Tohle kandidáta na šéfa GIBS nepotěší. Do ČT přišel Žáček z ODS a totálně ztrhal jeho koncepci
Ostře sledované téma, které vyvolává emoce, tedy projednávání návrhu na nového ředitele GIBS, bylo předmětem diskuse poslance a místopředsedy výboru pro bezpečnost Pavla Žáčka (ODS) s moderátorem Danielem Takáčem v Interview ČT24. „Koncepce není hluboce propracovaná,“ řekl na adresu koncepce a vize Radima Dragouna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Přemysl Votava: Soutěž, kdo více plivne
Soudíme ty druhé, zatím co naše viny, zůstávají ve stínu. Celé týdny jsme si užívali mediální smršť k 50.výročí srpnových událostí 1968. Místo historického pohledu a pietních vzpomínek, to byla spíše protiruská kampaň, která se stala organizovanou soutěží „v tom, kdo více plivne …. “
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Akademie věd: Předsedkyně si prohlédla největší české pracoviště pro výzkum mikrořas
V malebné jihočeské přírodě u hráze třeboňského rybníka se nachází Centrum řasových biotechnologií ALGATECH, které dlouhodobě přináší vynikající vědecké výsledky. V rámci svých cest po jednotlivých ústavech ho nyní navštívilo vedení Akademie věd ČR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Šolta: VOJNA 1968
Na jednoroční voj. zákl. službu jsem nastoupil 2. 8. 1968 jako absolvent vojenské katedry VŠE ke 34. stíhací bombardovací letecké divizi do Čáslavi na letiště v Chotusicích (voj. odbornost pomocník výstrojního náčelníka, náčelníka týlu). Zde se pro cca 40 čerstvých absolventů různých VŠ měly uskutečnil tzv. přijímač a slavnostní přísaha, pro kterou jsme se mj. učili zpívat legionářské písně, o T.G.M. apod.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Spolupráce autodromu se značkou KIA úspěšně pokračuje, důkazem je deset nových vozů KIA Ceed
Společnost AUTODROM MOST, která provozuje stejnojmenný areál se závodními okruhy a plochami pro výuku a výcvik bezpečné jízdy, prodloužila v letošním roce spolupráci s firmou KIA MOTORS CZECH.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Seniorům a seniorkám vzrostou důchody, Zeman podepsal novelu
Seniorům a seniorkám vzrostou od ledna důchody. Změní se jejich složení, lidem nad 85 let stát navíc přidá 1 000 korun měsíčně. Vládní důchodovou novelu dnes podepsal prezident Miloš Zeman. O jeho podpisu informoval Hrad. Průměrná penze by se měla zvýšit zhruba o 900 korun, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ANO: Miliony korun za studie na využití hradeckého letiště. Chceme jasné koncepční rozhodnutí
Město potřebuje jasně definovat, jakým účelům má sloužit hradecké letiště. Od převzetí letiště od vojska ČR se utratily miliony korun za několik studií, které však očividně kýžené výsledky nepřinesly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ÚZSVM převzal parcelu s pozůstatky osídlení ze střední doby kamenné
Jindřichohradecké pracoviště ÚZSVM má ve správě pozemek v obci Ponědrážka na Třeboňsku, který se nachází v archeologicky cenné lokalitě u rybníka Švarcenberk. Odborníci zjistili, že se pod tímto rybníkem původně nacházelo jezero, na jehož březích bylo ve střední době kamenné soustředěno několik pravěkých sídlišť.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Evropské spotřebitelské centrum: Klamavé SMS prý byly starším lidem odeslány kvůli chybě systému
Stovky spotřebitelů vyššího věku byly včera vystrašeny klamavou SMS zprávou s informací, že si mají připravit stovky až tisíce korun pro doručovatele na zaplacení objednaného zboží. Ono si ale žádné zboží neobjednali. Ničeho se už zřejmě obávat nemusí, protože již obdrželi omluvu s tím, že SMS zprávy byly odeslány z důvodu chyby v systému, že je mohou ignorovat a že žádná objednávka odeslána nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 14:34, zobrazit podobné
Chmelík (TOP 09): Tak už je to tady, jsem zablokován
Předvolební boj přiostřuje a "Směna pro Liberec" v čele s panem Korytářem opět ukazuje jak to myslí se všemi, kteří mají jiný názor. Ono totiž je více práce diskutovat a vysvětlovat, než jenom hlásat vlastní pravdu a ostatní názory zakazovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 14:34, zobrazit podobné
Prezident republiky podepsal dva zákony
Prezident republiky Miloš Zeman podepsal v pondělí dne 27. srpna 2018 tyto dva zákony:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 14:34, zobrazit podobné
Pískání na Babiše a političtí umělci? Jan Hartl má jasná data, antiBabiš kulhá
ROZHOVOR „Andrej Babiš samozřejmě zvažoval, jestli vystoupit před budovou Českého rozhlasu. Kdyby nevystoupil, stejně by sklidil kritiku,“ popsal svůj pohled na události kolem vzpomínkových akcí k srpnu 1968 sociolog Jan Hartl. Premiér si podle jeho slov rovněž jako praktik ostřílený v mnoha konfliktech uvědomuje, že pokud zátěžovou situaci pískající veřejnosti přežije, v očích dalších lidí tím ukázal schopnost zvládnout složité a náročné situace. Hartl upozornil, že právě to se od politiků obecně očekává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 14:34, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Přestala Vám fungovat pokladna na EET? Tak to máte špatné
A fungovat Vám možná přestane. Ale to nikoho na ministerstvu financí (MF) nezajímá, že pokud si tam vymění program (a to plánují), tak se možná Vaše pokladna dostane do stavu odmlčení a nefunkčnosti. A malér máte Vy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Finanční dotace států eurozóny do Řecka je budoucí problém celé EU
Řecko jako jedna ze zemí eurozóny platící eurem je od roku 2010 velmi zadluženou zemí a její bankrot by mohl položit finance celé Evropské unie, která Řecku za posledních osm let formou záchranných programů půjčila přes čtvrt miliardy eur.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jan Hrušínský dostal na divadlo 1,5 milionu. A hned uspořádal akci! Pro koho, a kdo tam byl? Zde VIDEO
V pražském Divadle Na Jezerce je pořád živo. Šéf divadla Jan Hrušínský se nijak netají tím, že nemá v lásce prezidenta Zemana a předsedu vlády Andreje Babiše (ANO). To mu však nebránilo přijmout dotace od hlavního města Prahy, které vede Adriana Krnáčová jako primátorka za hnutí ANO. Aby ukázal, co si o dnešní politické scéně myslí, umožnil profesoru Jiřímu Drahošovi v divadle zahájit senátní kampaň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Pane exministře Hermane, máte nás za blbce?
Otevřený dopis bývalému ministru kultury Danielu Hermanovi
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Probační a mediační služba: Mediální kampaň na pomoc obětem je ve své druhé půlce
Mediální kampaň Probační a mediační služby na pomoc obětem trestných činů se přehoupla do své druhé poloviny. Cílem osvětové akce je upozornit oběti trestné činnosti a širší okruh poškozených na jejich práva a možnost jejich naplnění a také informovat o této problematice veřejnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Benešík (KDU-ČSL): Jaké poučení si máme vzít z roku 1968? Ostražitost
V minulých dnech jsme si připomněli smutné výročí 50 let od vstupu vojsk zemí Varšavské smlouvy do tehdejšího Československa. Dnes by k přímé invazi těžko došlo. Rusko, i když má stále imperiální choutky, není v takové mocenské pozici jako během studené války a hlavně - naše ukotvení v západních bezpečnostních a politických strukturách je velmi pevné. Členství v EU a NATO se stalo pojistkou demokratického směřování naší země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Kabourková: Fatwá – legální výzva k vraždě, takový je islám
Chcete-li poznat právo a nic jiného, musíte se na něj dívat jako padouch, který se stará jen o materiální důsledky, jež si díky znalosti zákona umí spočítat, tedy ne jako slušný člověk, který nachází důvody pro své chování – ať v rámci zákona nebo mimo něj – spíše ve vágních sankcích svého svědomí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jiří Fajt: Odpověď na otevřený dopis Zuzany Brikciusové
Reakce generálního ředitele na nařčení v souvislosti s výstavou Charta Story. Příběh Charty 77.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Třicátý čtvrtý týden na ČMKBK: Ceny zemního plynu i elektřiny vzrostly
Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo ve 34. týdnu uzavřeno 76 kontraktů na dodávku 349,8 tisíce MWh elektřiny a zemního plynu v hodnotě 450 milionů korun. Dvě třetiny ze zobchodované elektřiny (228 tisíc MWh) připadly na kontrakty v režimu postupné fixace ceny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Úhyn ryb v NPR Ramena řeky Moravy
Ve středu dne 8. 8. 2018 byl oznámen úhyn ryb v toku Malé Vody (Mlýnského potoka) mezi obcemi Březové a Lhota nad Moravou. Následné šetření bohužel opravdu prokázalo, že před 1 – 2 dny v tomto úseku toku došlo k masivnímu úhynu mnoha druhů ryb v různých věkových kategoriích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pardubický kraj pomůže s rekonstrukcí učebny češtiny na univerzitě v Užhorodu
Zastupitelstvo Pardubického kraje projednalo a schválilo změny v poskytnutí finančních prostředků na projekty v oblasti Zakarpatské Ukrajiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Kalousek už asi zapomněl... Zdeněk Zbořil k ,,protivnému" výročí roku 1968, pískání, Lucii Bílé či herci Hrušínskému
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Zřejmě jim jen šlo o to, dát vědět, kdo je dnes ‚náš‘ komunista a kdo ‚jejich‘. A že o tom rozhodujeme ‚my‘,“ uvedl k protestům proti premiérovi v průběhu minulého týdne politolog Zdeněk Zbořil. V souvislosti s prezentací srpnových událostí roku 1968 v médiích podotýká: „Čeho je moc, toho je příliš!“ „Přízeň mocných a velmocných je přelétavá a služebná média spolknou a vyzvracejí všechno možné.“ Zbořil konstatuje, že u nás probíhají pokusy o mobilizaci části společnosti: „Asi si nechceme přiznat, že státy se udržují idejemi, které je zrodily. Začalo to ‚sametovou revolucí‘ a pak to její obdobou pokračovalo skoro nepřetržitě. Říkal mi jednou kolega Kotík, který rozuměl scénickému osvětlení, abych ale nezapomněl, že ‚samet pohlcuje lesk‘.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Michalik (STAN): Odvolání radního Roberta Bezděka je na místě
Starostové a nezávislí podpořili odvolání Roberta Bezděka (ANO) z pozice radního pro zdravotnictví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš se setkal s předsedkyní Parlamentního shromáždění Rady Evropy Liliane Maury Pasquierovou
V Hrzánském paláci přijal předseda vlády Andrej Babiš v pondělí 27. srpna 2018 předsedkyni Parlamentního shromáždění Rady Evropy Liliane Maury Pasquierovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Šumavské obce odmítají další bezdůvodné šíření lýkožrouta
Ministerstvo životního prostředí a Správa Národního parku Šumava navrhují další masivní a bezdůvodné rozšiřování bezzásahové zóny v šumavských lesích. V době, kdy jsou lesy na území České republiky decimovány kůrovcovou kalamitou, je tento návrh nezodpovědným hazardováním s přírodou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Balcarová (Piráti): Chceme Labe jako nedokonalou dopravní cestu nebo turistickou atrakci?
O možnosti výstavby jezu v Děčíně dnes diskutovali čeští a němečtí politici, zástupci neziskových organizací i vědci. A to přímo na místě, o kterém je řeč: při plavbě z Děčína do Bad Schandau. Mezi účastníky nechyběla ani předsedkyně sněmovního Výboru pro životní prostředí Pirátka Dana Balcarová. Dialog na lodi, jak zní název této akce na motorovém člunu, uspořádala organizace Arnika ve spolupráci s německým ekologickým spolkem BUND.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Hnutí ANO rozvířilo poklidnou hladinu libereckého bazénu
Hnutí ANO v Liberci představilo minulý týden volební program a kompletní kandidátku pro nadcházející komunální volby. Přivítalo také premiéra Andreje Babiše v doprovodu Milana Hniličky, vládního zmocněnce pro sport.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
KDU-ČSL má z celostátních stran nejvíc kandidátů v komunálních volbách
KDU-ČSL posílá do letošních komunálních voleb téměř 16 tisíc kandidátů - je to nejvíc mezi celostátními politickými stranami. Kromě Mostu kandidují lidovci ve všech statutárních městech, v 8 z nich postavili samostatné kandidátky. V hlavním městě jsou zástupci KDU-ČSL na společné kandidátce Spojme síly pro Prahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Kremlu vadí vzpomínky na srpnovou okupaci
Rusko prý není Sovětský svaz. Jenomže podle skutků tomu tak skutečně je. Stejně jako v roce 1968, byli i nyní na Rudém náměstí v Moskvě zatýkáni lidé, kteří si chtěli připomenout tuto smutnou událost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Prohlášení generálního ředitele HZS ČR k nehodě hasičské cisterny
Prohlášení generálního ředitele HZS ČR genmjr. Ing. Drahoslava Ryby k nehodě hasičské cisterny v Olomouckém kraji
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zelení: Navrhujeme pustit kanál Dunaj-Odra-Labe k vodě a začít reálně bojovat se suchem
Sucho trápí Česko a české politické špičky přitom stále diskutují o nesmyslném plánu výstavby kanálu Dunaj-Odra-Labe (DOL). Zelení navrhují tento nerentabilní a pro vodu a půdu nebezpečný projekt definitivně opustit a investovat peníze do levnějších a prokazatelně přínosnějších opatření na boj proti suchu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ÚOHS: Zadávací řízení na mýtný systém bude opětovně přezkoumáno prvním stupněm
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj svým čtvrtečním rozhodnutím zrušil a vrátil k novému projednání prvoinstanční rozhodnutí ze dne 9. 5. 2018 ve věci přezkumu úkonů zadavatele Česká republika – Ministerstvo dopravy učiněných při zadávání veřejné zakázky s názvem „Systém elektronického mýtného“, jehož dalším účastníkem je navrhovatel – Kapsch Telematic Services spol. s r.o.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Mises (Svobodní): Města mají budovat parkovací místa
S blížícími se komunálními volbami začínáme dostávat dotazy od voličů na to, co konkrétně chceme prosadit. V Brně, kde kandiduji, máme palčivý problém s nedostatkem parkovacích míst. Situace je kritická: řidiči nemají kde zaparkovat a stávající koalice namísto rozšiřování parkovací kapacity prosadila paskvil s názvem rezidentní parkování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Po setkání v Jackson Hole trhy stále počítají s dvojitým růstem amerických sazeb do konce roku
Setkání centrálních bankéřů v Jackson Hole nenechalo nikoho na pochybách, sazby v USA půjdou brzy opět vzhůru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
AOPK ČR: Při opravě Velkého Pařezitého rybníka se zváží kácení každého stromu
S vypouštěním Velkého Pařezitého rybníka se začne počátkem září. Shodli se na tom zástupci města Telč, obce Řásná, rybničních hospodářů níže po toku, AOPK ČR a dalších. Při rekonstrukci hráze, která je dlouhodobě v havarijním stavu, se bude zvažovat u každého stromu, jestli je jeho pokácení nezbytné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ředitel České pošty: Zprávu NKÚ vítám a beru ji jako důležitý podklad pro naši práci
Reakce generálního ředitele České pošty Romana Knapa na zjištění NKÚ
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš na poradě velvyslanců: Jsme pevnou součástí Západu
V pondělí 27. srpna 2018 se předseda vlády Andrej Babiš zúčastnil pravidelné porady vedoucích zastupitelských úřadů České republiky v zahraničí. Na setkání v Černínském paláci vystoupil také ministr vnitra Jan Hamáček, který je pověřen vedením Ministerstva zahraničních věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
VZP: Jak vybrat domov pro seniory se zdravotní péčí
Otázka týdne ze Všeobecné zdravotní pojišťovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Praha 5: Radní Lachnit převzal záštitu nad promocí asistenčních a vodících psů Helppes
V sobotu 8. září od 10 hodin pořádá v pražském Motole obecně prospěšná společnost Helppes veřejnou promoci letošních psích studentů - asistenčních a vodících psů a jejich slavnostní předávání novým majitelům - lidem s postižením - Super den 2018. Super den proběhne pod záštitou Petra Lachnita, radního Městské části Praha 5.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
NPÚ: Hradozámecká noc zakončila prázdniny, třešničkou na dortu byla diplomatická hostina na Kynžvartu
Hradozámecká noc se v noci z 25. na 26. srpna stala již tradičním zakončením prázdnin. Hlavním hostitelem letošního programu byl zámek Kynžvart, který se přenesl do doby panování kancléře Metternicha. Nechyběly tu speciality dobové slavnostní tabule a návštěvníci si mohli prohlédnout unikátní nástolní ozdoby, které kníže Metternich obdržel od francouzského krále a měst Bruselu a Paříže. Během večera zavítalo na 99 hradů, zámků a dalších památek po celé republice přibližně 30 000 návštěvníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
„Hrušínskému se rekonstruovalo divadlo za 80 milionů. Divadlo je v zisku, jeho rodina se tím chlubí. On se ale každoročně uchází o dotace...“ Neuvěříte, kdo tato slova před sedmi lety pronesl. Neuvěříte
ParlamentníListy.cz se poslední dny důsledně věnují podnikání herce Jana Hrušínského. Informovali jsme už o letošní dotaci 1,5 milionu z magistrátu hlavního města, stejně tak o podpoře 300 tisíc korun z Prahy 4. A právě při pátrání v této městské části jsme objevili skutečnou perličku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 09:34, zobrazit podobné
Premiér Babiš: Co vlastně znamená svoboda a demokracie?
Komentář na facebookovém profilu k protestům během pietního aktu před Českým rozhlasem
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Výstava Vzduch je naše moře - letectví během druhé světové války
Vzduch je naše moře. Tak se jmenuje výstava, jejíž vernisáž se uskutečnila před budovou Generálního štábu Armády České republiky na Vítězném náměstí v Praze. Expozice se váže k letošnímu stému výročí vzniku vojenského letectví. Slavnostního zahájení se zúčastnil velitel Vzdušných sil Armády ČR brigádní generál Petr Hromek, náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky generálmajor Jan Kaše, váleční veteráni, zástupci armády, resortu obrany i vojenských sdružení a spolků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
MMR: IROP hlásí velký zájem o výzvy na sociální služby a sociální bydlení
Ministerstvo pro místní rozvoj, které spravuje Integrovaný regionální operační program (IROP), zaznamenalo nebývalý zájem o výzvy na sociální služby a sociální bydlení. Možnost jejich podávání končí sice až 29. listopadu 2018, respektive 18. září 2018, doporučujeme ale na nic nečekat. Žádosti budou v případě rovnosti bodů seřazeny podle data a času podání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vláda projedná rozpočet na příští rok. Dorazí i Zeman
Vláda by mohla schvalovat návrh státního rozpočtu na příští rok na žádost ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) už 19. září. Původně bylo v plánu jednání o týden později. Zasedání kabinetu se zúčastní prezident Miloš Zeman, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Stanislav Novotný: Zkorumpovaná kafilérka a podvraťáci. Kulturní fronta může vyvolat válku
Bývalý policejní prezident a šéf Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný se v komentáři vrací k nedávným akcím a výrokům v souvislosti s výročím 21. srpna 1968.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Ministerstvo spravedlnosti: Veřejný funkcionáři zareagovali na výzvu a dodávají svá majetková přiznání
Do konce června letošního roku mělo 33 235 veřejných funkcionářů podat oznámení o příjmech a jiných majetkových výhodách nabytých v průběhu výkonu funkce v roce 2017. Většina funkcionářů však oznámení v termínu nedodala. Porušení této povinnosti přitom zákon kvalifikuje jako přestupek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hudebně-kulturní festival Hrady CZ zakončí svou letošní pouť tento pátek a sobotu na Bezdězu
Čtrnáctý ročník festivalu Hrady CZ se po Točníku, Kunětické hoře, Švihově, Rožmberku nad Vltavou, Veveří, Hradci nad Moravicí a Bouzovu představí v pátek a sobotu 31. srpna a 1. září na Bezdězu v romantickém Máchově kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist