Oficiální zpravodajská média

VIDEO Ubodaný Němec: V Saské Kamenici blízko českých hranic to vře. Tisíce lidí v ulicích. Vodní děla, zranění, napadání cizinců...
V návaznosti na nedělní násilnou smrt pětatřicetiletého Němce a následné útoky na přistěhovalce se v Saské Kamenici konají demonstrace. Protesty si vyžádaly několik zraněných, uvedla policie, která proti tisícům demonstrujících nasadila vodní děla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Zablokovali vám Facebook za ,,nenávist”? Expert z ČVUT: Začíná to být strašné. Je třeba zakročit, protože toto je cenzura. Vím, kdo v Česku udává
ROZHOVOR Absurdní, nehorázné a nemyslitelné. Tak hodnotí současné chování sociálních sítí a blokování profilů i stránek na Facebooku Pavel Cimbal, programátor a pedagog univerzity České vysoké učení technické v Praze. „Obsah v důsledku zhodnotil nějaký automat na základě nadprahového počtu udání od skupinky sluníčkových aktivistů a odklikl to nějaký zaměstnanec Facebooku někde v Kapském Městě. Tak pracuje zglobalizovaný informační prostor. O správnosti české názorové platformy pro desetitisíce lidí rozhodne pár horlivých svazáků a tupý kontrolor na druhé straně světa. Tak daleko to snad ani Orwell nedomyslel, a přitom je to už dnes tvrdá soudobá realita. A musíme v tom žít,“ komentuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zásahy Facebooku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Tak najděte, sakra, někoho, kdo ho porazí. A Kalousku, to bylo přes čáru! Známou advokátku rozpálili doběla ti, kteří místo piety řvali na Babiše
ROZHOVOR „Řekla bych těm pískajícím - tak najděte někoho, kdo ho sakra porazí.“ Křičet u pietních aktů na premiéra podle advokátky Jany Zwyrtek Hamplové nezmění vůbec nic. A přidává i vzkaz pro expředsedu TOP 09: „Srovnávat protest za totality na Velehradě v roce 1985 a teď, to je dost přes čáru. Tehdy protestujícím hrozilo kde co a byl to opravdu akt odvahy“. V reakci na debatu k výročím srpna 1968 také vysvětluje, proč nesouhlasí s obětí Jana Palacha: „Sáhnout si na život je to poslední. Může mi ho být líto, mohu to vnímat jako gesto, ale odmítám ho oslavovat“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Švédská ekonomika pomocí uprchlíků jen vzkvétá, hlásají tamní ekonomové. Jenže zpráva pro ministerstvo odhalila, že...
Podle agentury Bloomberg migranti přicházející do Švédska této severské ekonomice prospívají. Opravdu. Švédští ekonomové tvrdí, že běženci přišli v pravý čas, aby ekonomiku země pořádně povzbudili. Mohou ekonomice přinést asi 540 miliard dolarů. Ale má to háček. Tím háčkem jsou blížící se švédské parlamentní volby...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš možná bude nejslabší premiér v historii. Vykládá pohádky, vystoupil místopředseda ČSSD a hejtman Netolický
ROZHOVOR Andrej Babiš má nakročeno k tomu, aby se stal nejslabším premiérem v české historii. ParlamentnímListům.cz to řekl místopředseda ČSSD a pardubický hejtman Martin Netolický. Sociální demokraté podle něj budou trvat na jmenování Miroslava Pocheho ministrem zahraničí. Jiná alternativa prý neexistuje. Babišovu knihu „O čem sním, když náhodou spím“ označil Netolický za pohádky, na které v české politice nejsme zvědaví.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hrozí zničení národa. Spisovatel Kuras přišel s vážnou výzvou a svědectvím
Konzervativní spisovatel Benjamin Kuras, který kandiduje do Senátu Parlamentu ČR v obvodu Praha 4 jako nezávislý kandidát s podporou Realistů, se pro server Neviditelný pes.cz rozepsal o pomalé sebevraždě západní civilizace. Spisovatel připomněl slova ruského spisovatele Solženicyna: „Chcete-li národ zničit, odeberte mu historickou paměť.“ A takovou ztrátu historické paměti podle Kurase můžeme dnes sledovat na každém kroku v každé západní zemi. „Válka iluzí proti realitě by se dala nazvat tato současná západní psychická porucha,“ říká Kuras.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 12:34, zobrazit podobné
Ředitel? Kde je ředitel? Lidé Marka Wollnera se zabývali Milošem Zemanem. Místy to bylo legrační
Na poradce prezidenta Miloše Zemana Martina Nejedlého se zaměřil pořad Reportéři ČT Marka Wollnera. Konkrétně tedy na strojírenský podnik Adast z jihomoravského Adamova, s nímž Nejedlý obchoduje. Podnik totiž také štědře sponzoruje Stranu práv občanů i prezidenta Miloše Zemana. Firmu pak podle všeho také ovládá právník mající vazby na prezidenta Ruské federace Vladimira Putina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 12:34, zobrazit podobné
Kalousek promluvil na téma svého platu. Nechybělo ostré slovo
Expředseda TOP 09 Miroslav Kalousek se na svém twitterovém účtu vyjádřil k výroku pirátského poslance Mikuláše Ferjenčíka. Vzpomněl na to, jak v době krize prosadil snížení příjmů poslanců a senátorů o 20 procent a zmrazení růstu na tři roky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
VIDEO Cizinci, zločinci! Braňte Evropu! Prolhaní novináři, dýmá hněv ve východním Německu. Merkelová: To nebudu tolerovat. Padly silné komentáře
V německé Saské Kamenici (Chemnitz) nedaleko českých hranic to už několik hodin vře. V neděli zde došlo k útoku, kterému podlehl pětatřicetiletý Němec. Jeho smrt mají údajně na svědomí přistěhovalci. Tento incident v ulicích města s 250 tisíci obyvateli rozpoutal malou pouliční válku, do které se přes sociální sítě zapojili i někteří poslanci Alternativy pro Německo (AfD). Policie prý situaci nesprávně vyhodnotila a podcenila chuť radikálů řádit v ulicích.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Pouhé kecy! Babiš vytočil Schwarzenberga
Český premiér Andrej Babiš jednal v úterý o migraci s italským protějškem Giuseppem Contem a oznámil mu, že Česká republika nepřijme v rámci přerozdělování uprchlíků ani jednoho migranta. Italský premiér to podle Babiše ale chápe. Čestný předseda TOP 09 a exministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg je ale přesvědčen o tom, že projevit se takto nesolidárně je pořádný přešlap. „Evropské státy nám při příští příležitosti vzkážou, že jim můžeme políbit šos,“ napsal kníže ve svém facebookovém příspěvku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Situace kolem migrantů ve Švédsku se vymkla kontrole
Komentář na facebookovém profilu k problémům s migranty ve Švédsku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Leckteří byli ve vězení, domů už nechtějí. Otevřená zpověď o migrantech z Afriky
Renomovaná česká novinářka Markéta Kutilová se na svém facebookovém profilu opět zamyslela nad migrační krizí. Prozradila, co se asi tak mladému Afričanovi honí hlavou, když se blíží k branám Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vodní záchranáři chtějí vyzvednout z Lipna sochu ze zaniklé Dolní Vltavice
Potápěči z Vodní záchranné služby Českého červeného kříže Český Krumlov chtějí ze dna lipenské přehrady vytáhnout zhruba tunovou sochu svatého Jana Nepomuckého. Socha byla dříve ozdobou obce Dolní Vltavice, středověké vsi, která až na několik domů skončila v 50. letech minulého století pod hladinou Lipna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Gazdík: Už zase hledáme spasitele, který vše napraví. Ale to hledáme marně. O to horší bude vystřízlivění
ROZHOVOR „Nemyslím, že bychom měli všichni znít jedním hlasem, bez plurality názorů není demokracie. Nevidím rozdělení národa tak fatálně, jak se někdy předkládá,“ říká šéf Starostů a nezávislých Petr Gazdík. Ale jako bychom podle něj byli unavení z demokracie. Sto let po vzniku Československého státu už zase hledáme něco jiného, jiný systém, spasitele, který vše napraví. Jenže to čekáme marně. O to horší je pak vždy to vystřízlivění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš navštíví Itálii a Maltu, kde bude jednat se svými protějšky
Během pracovní cesty do Itálie a na Maltu v úterý 28. srpna 2018 navštíví předseda vlády Andrej Babiš velitelství Námořních sil Evropské unie ve Středozemním moři v Římě a námořní a leteckou základnu maltských ozbrojených sil. O řešení migrační krize bude také jednat s italským premiérem Giuseppem Contem a s maltským premiérem Josephem Muscatem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Migrační krize a islám? Klára Samková přinesla u Jaromíra Soukupa vysvětlení, která ještě nepadla
Hostem pořadu Instinkty Jaromíra Soukupa na TV Barrandov byla advokátka Klára Samková. Tématem rozhovorů byly aktuální problémy. A nechyběla ani „ikonická tabule“, na níž byla zaznamenána ta nejpalčivější otázka – islám.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Štefek (KSČM): Žáci, studenti a senioři 65 budou jezdit zdarma
Jako zastupitelé za KSČM vnímáme jako zásadní zejména „žákovské jízdné“, posun ve věci ukončení patového stavu využití BVVP Mladá, rozdělení dalších prostředků na obnovu památek a vodohospodářskou infrastrukturu a rozdělení dalších získaných prostředků ze sdílených daní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Jan Ziegler: Američané přestanou podporovat Palestince v Gaze
Je to výborný počin amerického prezidenta Donalda Trumpa, který přesvědčil svoji vládu, aby přestala posílat Palestincům v Gaze, kde vládnou radikální islámští teroristé z Hamásu, 200 milionů dolarů ročně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Zásadní text k válce v Afghánistánu sepsaný v USA. Zastáncům zahraničních misí asi nedá spát
Když po teroristickém útoku v Afghánistánu zemřeli tři čeští vojáci, poslanec ODS Václav Klaus mladší zpochybnil smysl jejich oběti. V komentáři pro server Novinky.cz konstatoval, že postrádá konečný cíl celé mise. Od svých kolegů si vysloužil mnoho kritických slov, např. od své kolegyně Jany Černochové. Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl však zájemcům nabídl článek serveru New York Times, kde je smysl mise také zpochybněn. Jen je to prý trochu složitější text, složitější než Jana Černochová...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
„Nepřítel lidu, dobře si ji prohlédněte!“ Za zrušenou facebookovou stránkou Naštvané matky cosi vyplulo
Novinář Jan Moláček se vyjádřil ke zrušení facebookové stránky „Naštvaných matek“. Pokud někdo nechápe, proč byla stránka zrušena, a považuje tento krok za strašlivou cenzuru, měl by si uvědomit jednu věc.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Papež František by prý měl rezignovat. Za hodně ošklivou věc
Papež František čelí obvinění, že kryl pedofilní kauzu spojenou s vlivným americkým kardinálem Theodorem McCarrickem. Bývalý velvyslanec Vatikánu ve Spojených sátech Carlo Maria Vigano nyní vyzval Svatého otce, aby rezignoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Hejtman Jiří Čunek mne nepřestává udivovat
Hejtman Jiří Čunek mne nepřestává udivovat. S velkou oblibou se chlubí, co všechno dělá pro ozdravení krajského zdravotnictví. Ale jak se zdá, zůstává jen u bombastických novinových výkřiků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Já se musím smát. Oni vám neřeknou, jak to je! Češka z východního Německa promlouvá o kraválu a migraci
ROZHOVOR „Chemnitz je démonizované město, mluví se o pravicových radikálech. Nikdo ale neřekne, že jsou tam i normální obyvatelé, kteří se prostě bojí. A že jsou to normální lidské reakce," říká v rozhovoru pro PL.cz o dění v německém Podkrušnohoří Bohumila Kamenzová, Češka působící v saském příhraničním Altenbergu. „Když jsem viděla policejní tiskovou mluvčí, jak dávala první zprávy, tak jsem se smála. Oni prostě neřeknou jak to je, tak strašně se bojí. Říkala, že došlo k tragické události a byl účasten i Němec. Ale nikdo neřekl, že ten Němec byl obětí. Ta se tak vykrucovala, to je tak směšné, ubohé a tragikomické, že člověk z toho opravdu má hrůzu a strach," konstatovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 12:34, zobrazit podobné
ČNB: Změna zákona odstranila zásadní nedostatek družstevních záložen
Komentář ČNB k rozhodnutí Ústavního soudu, kterým zamítl návrh na zrušení tzv. pravidla desetinásobku
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Václav Peričevič: Petr Kramný by měl s obnovou řízení uspět
Uznávaný bývalý soudce a místopředseda Nejvyššího soudu České republiky, předseda trestního kolegia Nejvyššího soudu ČR, poskytl Spolku Šalamoun rozhovor v souvislosti s podaným návrhem na obnovu řízení v trestní věci Petra Kramného. JUDr. Pavel Kučera je sympatizantem Spolku Šalamoun a pro Spolek Šalamoun je obrovskou autoritou v oblasti lidské i právní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Musíme být aktivní a být slyšet
Ministr zahraničních věcí Jan Hamáček společně s předsedou vlády ČR Andrejem Babišem zahájil 27. srpna 2018 v Černínském paláci výroční poradu vedoucích zastupitelských úřadů České republiky v zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Vladimír Tomšík: Ozvěny z Jackson Hole 2018 - Opět důraz na finanční stabilitu
Předposlední srpnový týden proběhlo v Jackson Hole ve Wyomingu každoroční setkání centrálních bankéřů a ekonomů z celého světa. Protože ČNB dlouhodobě patří k předním centrálním bankám v oblasti cílování inflace, zejména z pohledu úrovně predikčních technik a transparentnosti komunikace, obdržela i v letošním roce od Fedu v Kansas City pozvání na toto prestižní setkání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Přes Portál občana zjistíte stav bodového konta řidiče a jednoduše podáte i daňové přiznání
Ke stávajícím 37 online službám státu dostupných přes Portál občana přibývají postupně další. Spolupráce s finanční správou, která zjednoduší podání elektronického daňového přiznání, se testuje už nyní, v průběhu září dojde k propojení s centrálním registrem řidičů. Dále se plánuje připojení části informačního systému katastru nemovitostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Zelení: Sto let po zavedení volebního práva žen zůstává jejich zastoupení v politice velmi nízké
Na jednání vlády byla představena Zpráva za rok 2017 o naplňování Akčního plánu pro vyrovnané zastoupení žen a mužů v rozhodovacích pozicích na léta 2016 – 2018.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Ministryně Schillerová: Názor odborné veřejnosti na cenovou regulaci spotřebitelských úvěrů je skeptický
Zástupci Ministerstva financí v čele s ministryní financí Alenou Schillerovou, společně se zástupci Ministerstva spravedlnosti a čtyř významných neziskových organizací zabývajících se pomocí s řešením finančních potíží občanů, jednali o problematice cenové regulace spotřebitelských úvěrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Petr Mrázek: Podivný náhled na obranu vlasti
Pro Lidové noviny 27. 8. 2018 - Jan Schneider „Svěsíme vlajky na půl žerdi?“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
„Neříkejme to takto, nechci používat takováto čísla.“ Schillerová brzdila redaktorku v rádiu, když došlo na téma velkých vyhazovů státních zaměstnanců
Hostem úterních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byla ministryně financí za hnutí ANO Alena Schillerová. Posluchačům vysvětlovala, proč se český stát za vlády Andreje Babiše mohutně zadlužuje i navzdory solidnímu ekonomickému růstu. Původně Babiš plánoval, že se státní dluh navýší o dalších 50 miliard. Teď ministryně Schillerová spokojeně prohlašuje, že to bude jen 40 miliard. Prozradila také, že by ráda snížila počty státních zaměstnanců, asi o deset procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský praj: Zájem o řemeslné a technické obory se podařilo zvýšit
Skoro o třetinu více žáků se začne od září učit řemeslu nebo technice na středních školách v kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Úřad, který šel po Zemanovi, si teď posvítí na senátní kandidáty
Jen 41 subjektů ze 70, které postavily kandidáta v říjnových senátních volbách, zveřejnilo bezchybně svůj volební účet. ČTK to dnes řekl Jan Outlý z Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Kancléřka Merkelová ničí svou proimigrační politikou Evropu
Nedávno podle serveru Focus měla ve svém vystoupení na veřejnoprávní televizní stanici ARD pronést, že je kancléřkou imigrantů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Tichý pochod za Sencova prošel kolem ruské ambasády
Pomalým pochodem kolem ruské ambasády v Praze dnes skupina 60 demonstrantů vyzvala k propuštění ukrajinského režiséra Oleha Sencova a dalších politických vězňů. Sencov, odsouzený na 20 let za údajný terorismus, drží 107 dní hladovku, a protest proto trval přesně 107 minut. Demonstranti ho ukončili v 11:55. Do poštovní schránky velvyslanectví uložili otevřený dopis a vzkazy, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Sammy Ketz: Výzva evropských novinářů k ochraně autorského práva
Otevřený dopis válečného zpravodaje francouzské agentury AFP Sammyho Ketze adresovaný poslancům Evropského parlamentu, který podepsali novináři z řady evropských zemí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Soud řeší obchody s vojenským materiálem, obžalovaní vinu odmítají
Pražský městský soud rozplétá případ čtveřice mužů, kteří jsou obžalováni v kauze převodu majetku Ministerstva obrany na jiné subjekty. Soudkyně Blanka Bedřichová dnes vyslechla některé svědky, hlavní líčení by mělo pokračovat ve středu. Případ se týká prodeje vojenského materiálu či náhradních dílů, který podle obžaloby nebyl pro stát výhodný.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Policie ČR: V Olomouci padlo obvinění za milionové krácení daní
Policisté olomoucké expozitury Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) v uplynulých dnech v rámci akce s krycím názvem ANETKA obvinili osm fyzických a pět právnických osob z rozsáhlého organizovaného krácení daně z přidané hodnoty při obchodech s automobilovými díly.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Babiš vyřeší migrační krizi? Je to předvolební trik
Komentář na facebookovém profilu k Babišovu řešení migrační krize
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Polsko: Vládní politik řekl něco, kvůli čemu budou muslimové hrozit pěstí
Poslanec za vládní stranu Právo a spravedlnost Dominik Tarczyński veřejně podpořil zákaz burky a vzkázal do Saúdské Arábie, že v Polsku nevznikne žádná mešita do té doby, než jeho země bude moci v Saúdské Arábii vybudovat katedrálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
dTest: Kdo má hradit údržbu a opravy zařízení v pronajatém bytě?
Při hledání nájemního bydlení může být pro některé zájemce rozhodující, zda je v bytě například trouba, pračka nebo gauč. Čím vším je pronajímatel povinen byt vybavit? Kdo má zajistit a zaplatit opravu, když se vybavení bytu porouchá nebo zničí? A může nájemce po pronajímateli chtít zakoupit nový spotřebič, když ten původní doslouží?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Generál Pavel získal nejvyšší ocenění resortu obrany. Předala mu ho Karla Šlechtová
Armádní generál Petr Pavel v úterý převzal Kříž obrany státu, nejvyšší vyznamenání Ministerstva obrany ČR. O jeho udělení rozhodla dnes již bývalá šéfka resortu Karla Šlechtová. Rozhodnutí podepsala poslední den v úřadu a nyní Pavlovi medaili spolu s novým ministrem předala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky přijme vedoucí zastupitelských úřadů
Prezident republiky Miloš Zeman přijme vedoucí zastupitelských úřadů České republiky v zahraničí
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Janko (ČSNS 2005): Ještě k srpnu 1968
Také trochu zaprovokuji
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Slátanina o pejskovi a kočičce, reaguje Michal Hašek na řeči o spojení s Markem Dalíkem
O nájmu, jenž platí Jihomoravský kraj v rezidenci Mezírka, jenž exhejtman Michal Hašek (ČSSD) najal od firmy strýce Marka Dalíka, píše dnešní MF Dnes. A Hašek již na jejich text reaguje na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Babiš: ČR chce celoevropské řešení migrace, kvótami se ztratil čas
Česká republika chce celoevropské řešení migrace, ne jen pro Itálii. Premiér Andrej Babiš to dnes ráno řekl novinářům v Ruzyni před odletem na jednání do Itálie a na Maltu. Debatami o kvótách se podle něj zbytečně ztratily čtyři roky. Nálada v Evropě se za tu dobu změnila, označil ji za protimigrantskou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
STAN: Středčeskému kraji hrozí ztráta stovek milionů, koalice chce uzavřít nevýhodnou smlouvu
Zastupitelé STAN nepodpořili návrh Rady Středočeského kraje o dohodě o narovnání se společností Mladá RP
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zrušit ČT! Takové žvásty. Včerejší vysílání má zuřivé ohlasy
Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl se na svém facebookovém profilu rozčílil nad úrovní zpravodajství veřejnoprávní České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Čeněk (Svobodní): Nechci slevu zadarmo
Události posledních několika dnů a týdnů mě nutí k zamyšlení nad tím, kam naše společnost směřuje. Zdravé sociální cítění jsou nahrazovány levicovým rovnostářstvím a populismem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
STAN: Neumožnit předsedovi kontrolního výboru vystoupit se neslučuje s demokratickými principy
Zastupitelstvo Středočeského kraje odmítlo vyslechnout šéfa kontrolního výboru. Chtěl informovat o špatném přístupu k informacím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Prase! útočí na Andreje Babiše ,,proslavený" aktivista
Liberální aktivista a bloger Tomasz Peszynski se na svém facebookovém profilu vyjádřil nelichotivě k premiéru Andreji Babišovi (ANO). Není to poprvé, co se Peszynski nevybíravě vyjadřuje k českým politikům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Schwarzenberg k Johnu McCainovi: Vy tlučhubové! Dej mu Pánbůh věčné světlo
Čestný předseda TOP 09 a exministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg se vyjádřil k úrmtí amerického senátora Johna McCaina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Vyjádření k veřejné zakázce na rekonstrukci budovy D
Začátkem minulého týdne obdržela některá média výzvu směřovanou Libereckému kraji, pod kterou byli podepsáni Jindřich Felcman, předseda Strany zelených Liberec, a Josef Šedlbauer, zastupitel za Změnu pro LK. Ti ve své výzvě napadají a zpochybňují jednání kraje v postupu rekonstrukce budovy D.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Čína, Francie, USA. Všichni vědí. Ale poodjedete kousek od nás a lidé nás neznají. Promluvil starosta města, které má celosvětový unikát
ROZHOVOR Exhejtman Chovanec říkal prý zkamenělinám, nacházejícím se v okolí Radnic na Plzeňsku, „šutry“. Hrabě Kašpar Šternberk, zakladatel novodobé české paleontologie by se jistě obracel v hrobě. A nejen kvůli tomu, ale i proto, že špičkoví čeští odborníci jsou oceněni v Číně a nikoliv doma. A že třeba jeho potomek s modrou krví městu, kde jeho předci byli velkými donátory, pomáhat v současnosti odmítá. Malé obce už nebudou spojeny autobusovými linkami a spolky se smrskly na sešlost několika starých pánů a ctihodných dam. Starosta města Radnice Jan Altman si v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz opravdu nebere servítky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jaké dokumenty byste ukázal Zemanovi a Klausovi, aby brali ruskou hrozbu vážně? ptal se redaktor generála Pavla. Zde je odpověď
Čtyřhvězdičkový generál Petr Pavel, který stál donedávna v čele Vojenského výboru NATO, se ve Výzvě na serveru Seznam zprávy.cz rozpovídal o tom, co je největší bezpečnostní hrozbou pro Českou republiku. „Jsou to terorismus a Rusko, musíme jej brát se zvýšenou pozorností a jako potenciální hrozbu,“ říká generál, který ve svých 57 letech odchází do penze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Klaudiánova nemocnice: Dětské oddělení má nové monitory a postýlky
Dětské oddělení Klaudiánovy nemocnice se díky sponzorskému daru ve výši 385 tisíc korun od Nezávislých odborů Škoda a.k. dočkalo nových postýlek pro novorozence a monitorů vitálních funkcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Heydrichiáda na facebooku
Jistě si pamatujeme princip, který nacisté uplatňovali v období heydrichiády. Nebyl trestán jen ten, kdo atentát spáchal, ale všichni, kteří s ním souhlasili, a všichni, kteří s muži českého odboje měli něco společného. To vše vedlo k vyvraždění Lidic a Ležáků a to je také obsahem filmu Vyšší princip.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Celoevropské řešení migrace? A Babiš ho navrhne? Směšné! Libor Rouček se vážně neudržel po výstupu českého premiéra v Itálii
EVROPAN LIBOR ROUČEK „Je až směšné, když se český premiér snaží navrhovat národům a zemím na jihu Evropy, které mají po generace zkušenosti se severní Afrikou, že přijde s návrhem celoevropského řešení,“ říká bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček k prvním informacím z návštěvy premiéra Andreje Babiše v Itálii. Vyjádření o tom, že nepřijmeme ani jednoho uprchlíka, je podle něj směrováno na české publikum. Rouček také hodnotí jako promarněnou příležitost způsob, jakým jsme si připomínali půlstoletí od srpna 1968. „Utopíme se v našich žabomyších sporech a konfliktech místo toho, abychom to pozitivní z pražského jara vypíchli, a tím se ve světě prezentovali.“ Zklamání je pro něj i přístup Ruské federace, která opět nevyužila možnost omluvit se za invazi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Orbána čeká setkání. Sejdou se mistr a žák populismu, píše k tomu slavný server
Dnešní podvečerní setkání maďarského premiéra Viktora Orbána a italského ministra vnitra Mattea Salviniho v Miláně označil list Politico za schůzku „mistra a učně unijního populismu, která znepokojuje jak Řím, tak Brusel“. Koaliční partner Salviniho Ligy, protestní Hnutí pěti hvězd (M5S), uvedl, že jde o politickou schůzku, a nikoli o jednání na vládní úrovni.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Projektanti zbývajících částí Městského okruhu jsou vybráni
Radní hlavního města Prahy dnes schválili výběr projektantů, jejichž úkolem bude vyhotovit Dokumentaci k Územnímu Rozhodnutí (DÚR) včetně zajištění inženýrské činnosti k získání územního rozhodnutí pro dokončení Městského okruhu (MO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Trump dohodou s Mexikem ukazuje, že umí ustoupit. Pod tlakem se ocitají Kanada a Čína
Asijské i evropské trhy dnes svým růstem opatrně přivítaly dohodu mezi Spojenými státy a Mexikem, která se nadále drží základní koncepce úmluvy NAFTA z roku 1994. Tu americký prezident Donald Trump „shodil ze stolu“, protože je podle něj pro USA krajně nevýhodná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Pouliční úderka pražské kavárny. Oplzlosti, vulgarity a násilí. Žlučovitá nenávist Němcové a Kalouska. Proradní „umělci“ a exhibicionisti... Poslanec hovoří o protestech proti Babišovi a srpnu 68
ROZHOVOR „Víte, takzvanou uměleckou scénu a její projevy jsem si již dávno odvykl hodnotit. Je to většinově, i když i zde výjimky existují, proradný a okolnostem poplatný propletenec příbuzných, známých, někdy také hospodských i vinárenských kamarádíčků a některých dalších, těch, kteří chtějí prakticky za jakoukoliv cenu veřejně exhibovat a současně touží být masami nošeni na ramenou a přitom ještě být královsky honorováni,“ říká poslanec KSČM Jiří Valenta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Praha chce zjednodušit rozhodování o obnově kulturních památek
Rada hl. m. Prahy využila své zákonodárné iniciativy a projednala návrh novely zákona o památkové péči. Ta by měla pomoci urychlit práce na obnově kulturních památek a nemovitostí, které nejsou kulturní památkou, ale nacházejí se na památkově chráněném území. Návrh musí ještě schválit zastupitelé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Hrad: Prezident republiky udělil milost
Prezident republiky Miloš Zeman se v úterý dne 28. srpna 2018 rozhodl vyhovět jednomu žadateli o milost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
František Kašpárek: Nejen Jakubův svět islámu
Jakub Heller napsal pro iDnes úvahu o kriticích islámu. Údajně prošel sociální sítě, aby zmapoval úroveň argumentů. Pak citoval jakéhosi pana Nováka (proč mě to jméno nepřekvapuje?), který měl být modelovým příkladem odpůrce islámu. Náš pan Novák, ať už skutečný, nebo jen fantom zrozený v mysli Jakuba Hellera, údajně napsal: „…u nás začnou muslimové šikanovat obyvatelstvo, považují to totiž za správné. Z hlediska islámu je totiž správné znásilňovat nemuslimsky, vraždit nemuslimsky, okrádat je, či mlátit na ulicích. Islám je jen jeden a všude stejný.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zeman se sešel s americkým velvyslancem, připomenou si vznik ČSR
Prezident Miloš Zeman se sešel s americkým velvyslancem Stephenem Kingem. Slavnostním obědem v pražské rezidenci velvyslance si připomenou letošní sté výročí vzniku Československa. Kromě historických okamžiků se budou podle prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka bavit i o aktuálních tématech, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
„Homotramvaj“, ze které na chodce skákali účastníci Prague Pride a rozdávali kondomy: Víme, kolik to stálo
Speciálně označená duhová tramvaj projížděla Prahou v srpnových horkých dnech během konání festivalu sexuálních menšin a tolerance Prague Pride 2018. Vnitřek byl zařízen tak trochu ve stylu módního butiku. Na jednotlivých zastávkách z tramvaje vystupovali spoře odění performeři a předváděli různá „akrobatická“ vystoupení. Po zastávce pobíhal například zarostlý muž ve spodním prádle, bílém doktorském plášti a na botách s vysokým podpatkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Porazíte profesionální jezdce na simulátoru? Soutěžte v Re-play aréně
Získat vstupenku na evropský šampionát tahačů Czech Truck Prix, který hostí mostecký autodrom o víkendu 1. a 2. září, vyhrát jízdu v dakarském speciálu Tatra nebo volnou jízdu po velkém závodním okruhu ve vlastním voze. To jsou ceny pro odvážlivce, kteří poměří ve středu 29. srpna od 17:00 do 19:00 hodin v Re-play aréně v Bělehradské ulici v Praze Nuslích své dovednosti s profesionálními jezdci v souboji v závodě na simulátoru. Startovné činí 150 korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
ČEZ: V Temelíně nastartovali reaktor druhého bloku
Včera ráno nastartoval provozní personál reaktor druhého bloku. Následovat budou fyzikální a energetické testy. Výrobu elektřiny plánuje ČEZ z druhého temelínského bloku obnovit během tohoto týdne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Opl (Rozumní): Vadí vám kumulace politických funkcí? Tak to budete hodně naštvaní
Všechny politické strany tvrdí, že jsou proti tomu. A výsledek? Žalostný. Český statistický úřad zveřejnil kandidátky. Všichni se můžete podívat na realitu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Televize Praha představí všechny kandidáty na primátora
Regionální televize Praha TV poskytne jako jediná televize vysílací prostor lídrům všech politických stran a uskupení kandidujících do zastupitelstva hlavního města Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Na pracovním trhu chybí ICT odborníci
„Investice firem do informačních a komunikačních technologií v letošním roce přesáhnou hodnotu 140 miliard korun. Firmy však musí řešit problém nedostatku ICT odborníků, který limituje rozvoj znalostní ekonomiky v České republice,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Platforma pro sociální bydlení: Brno má plán, jak úplně ukončit bezdomovectví rodin do roku 2026
V roce 2016 se město Brno rozhodlo skoncovat s bezdomovectvím rodin. Dnes je na stole akční plán ukončování bezdomovectví rodin, který počítá s dosažením tzv. funkční nuly v roce 2026. O přijetí či nepřijetí plánu má rozhodnout Rada města Brna na svém zasedání. Brno se tak může zařadit mezi další světové metropole, které systémově ukončují bezdomovectví. Potvrdí svou roli premiantů, nebo plán spadne ze stolu?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Paroubek: Státní rozpočet 2018 s nižším schodkem
Ministryně financí Schillerová v pořadu Otázky Václava Moravce oznámila české veřejnosti, že vláda počítá pro příští rok se schodkem státního rozpočtu nikoliv 50 mld. Kč, o nichž mluvila dosud, ale 40 mld. Kč. A tento schodek bude vycházet z nárůstu příjmů státního rozpočtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Západ má obavy. V Rusku se chystá něco, co tam od roku 1981 nebylo
Západní média píšou s neskrývaným znepokojením o masivních vojenských cvičeních v Rusku, která se budou konat za 14 dní. Obavy na Západě vzbuzuje nejenom rozsah celé akce, ale také účast Číny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo vnitra: Přes Portál občana zjistíte stav bodového konta řidiče a snadno podáte i daňové přiznání
Ke stávajícím 37 online službám státu dostupných přes Portál občana přibývají postupně další. Spolupráce s finanční správou, která zjednoduší podání elektronického daňového přiznání, se testuje už nyní, v průběhu září dojde k propojení s centrálním registrem řidičů. Dále se plánuje připojení části informačního systému katastru nemovitostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hannig (Rozumní): Pískání na Lucii Bílou
Byl jsem dotázán Parlamentními listy, co říkám na narušení pietního aktu před budovou rozhlasu – pískání na premiéra Babiše. Jelikož jsem v té době podnikal na Vysočině pěší túry a nesledoval jsem zprávy, nevyjádřil jsem se k tomuto případu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Česká filharmonie: Dvořákovu Prahu zahájí impozantní Svatební košile
Zahajovací koncert bude 7. září v Rudolfinu patřit dílu Svatební košile, ve kterém se s mimořádnou silou prolíná mistrovství dvou géniů: skladatele Antonína Dvořáka a básníka Karla Jaromíra Erbena.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministryně Dostálová: IROP již rozdělil 70 miliard korun do regionů
Integrovaný regionální operační program (IROP), který spravuje Ministerstvo pro místní rozvoj, překonal další důležitý milník. Dotace získalo již 4756 projektů za 70 miliard korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj. Rozděleno tak už bylo 60 % všech financí, které má IROP k dispozici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Italští politici si řeší vnitrostátní problémy a rivalitu prostřednictvím evropského tématu migrace, myslí si Benešík
Řešením migrace je pomoci státům, jako je Itálie, dál potom zemím severní Afriky a těm africkým zemím, odkud migranti přicházejí, sdělil premiér Andrej Babiš po setkání s italským premiérem Giuseppem Contem. Ondřej Benešík (KDU-ČSL), předseda výboru pro evropské záležitosti Poslanecké sněmovny, proto v úterním Interview na ČT24 promluvil o tom, jak konkrétně například pomoci Itálii, kam migranti proudí. „Musíme Itálii přesvědčit, že přerozdělování je nesmysl, a nabídnout pomoc přímo v ní,“ uvedl Benešík, podle kterého problém na italské straně je v tom, že si italští politici řeší své vnitrostátní problémy a rivalitu prostřednictvím právě tohoto evropského tématu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Povodí Odry: Zbytky krunýřů v řekách v tomto období jsou většinou způsobeny svlékáním raků
Jelikož letní období je provázeno intenzivním svlékáním raků během jejich růstu, na dně Morávky lze v současnosti nalézt prázdné krunýře a jejich zbytky. Tyto zbytky jsou někdy považovány za raky uhynulé a vzbuzují oprávněné obavy. Je však potěšující, že rakům se v letním období daří dobře, rostou a mají potřebu měnit své schránky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Procházka (ANO): Praha chce stavět dostupné bydlení. Vybrala i lokalitu
Hlavní město Praha vytipovalo z více než padesáti lokalit tu nejvhodnější pro výstavbu městských dostupných bytů. Ty by měly vzniknout na pomezí Prahy 10, 11 a 15. Dnes o tom rozhodla Rada hl. m. Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman udělil milost onkologicky nemocnému vězni
Prezident Miloš Zeman omilostnil nemocného muže, který byl potrestán za zneužití pravomoci, maření výkonu úředního rozhodnutí a přijetí úplatku. ČTK to dnes oznámil mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Odsouzený předtím vedl bezúhonný život a již nezastává veřejnou funkci, opakování obdobného skutku je proto vyloučeno, uvedl Hrad. Podle serveru Aktuálně.cz je omilostněným bývalý starosta Hevlína na Znojemsku Drahomír Nosek, který za úplatek pomohl muži trestanému za drogový delikt vyhnout se obecně prospěšným pracím.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Hejtman Půta: Zastupitelstvo rozhodne o budoucí podobě autobusové dopravy
Na programu dnešního jednání krajského zastupitelstva bude jednatelem společnosti Autobusy LK Ing. Řádkem předložen i bod o budoucí podobě dopravní obslužnosti v části regionu. Kraj navrhuje službu zajistit vlastní společností, tzv. vnitřním dopravcem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Finanční správa ČR se připojila k Portálu občana
Novou funkcionalitu nabídne oficiálně od 1. září tzv. Portál občana. Po přihlášení pomocí elektronického občanského průkazu nebo jiného prostředku akreditovaného na dostatečnou úroveň záruky lze nově přejít k elektronickým formulářům Finanční správy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Urážka Pražanů, uplácení. Krutý obraz stoleté ČSSD. Fendrych se zhrozil nad kampaní Landovského
Pražská ČSSD se svým mladým kandidátem na primátora Jakubem Landovským rozjela předvolební kampaň do komunálu. A podle komentátora Martina Fendrycha její klíčové slovo zní „jasně“. „Podobně jako měl Babiš dříve své slavné PROSTĚ, ČSSD má místo prostě JASNĚ. Kampaň je akorát urážka Pražanů,“ rozepsal se na serveru Aktuálně.cz komentátor, podle kterého po čtyřech letech obhospodařování Prahy už se přece ví, že ono „prostě“ znamená vůbec ne, nikdy a nemáme na to.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Úřad vlády: Den otevřených dveří ve vile Benešových
Úřad vlády zve na den otevřených dveří ve vile Benešových v Sezimově Ústí u příležitosti 70. výročí úmrtí Edvarda Beneše
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): Pro seniory je důležitý pocit, že nejsou sami
Recitace za doprovodu harfy, hra na kytaru a klávesy dnes rozezněla vnitroblok Domu s pečovatelskou službou v Máchově ulici. Městská část Praha 2 tam přichystala pro seniory celodenní kulturní zážitek spojený s ukázkou tvůrčích aktivit, které lze vykonávat v každém věku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Radní Prahy odmítli společný podnik DPP a Penty k metru D
Společný podnik dopravního podniku (DPP) a Penty na výkup pozemků a rozvoj okolí stanic linky metra D nebude. Záměr dnes odmítla pražská rada. Proti hlasovali zástupci Trojkoalice, kteří jej dlouhodobě kritizují, ale i část radních za ANO a ČSSD, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Chcete obnovu Sovětského svazu. A obsadí nás někdy opět Rusko? Takto rázně komunista Ondráček smetl dotazy veřejnosti
Z PROFILŮ Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček zase jednou usedl k počítači a odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz. Vyjádřil se k otázce, zda je možné, že se obnoví Sovětský svaz. Není přitom bez zajímavosti, že ruský prezident Vladimir Putin označil rozpad SSSR za největší tragédii 20. století. Dvěma světovým válkám navzdory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora: Reakce na nařízení vlády k minimální mzdě
Hospodářská komora České republiky analyzovala návrh nařízení, které po letošním růstu o 1.200 Kč zvýší úroveň minimální mzdy s účinnosti od 1. ledna 2019 o dalších 1.500 Kč, tedy meziročně o 12,3 % na 13.700 Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
VIDEO Ani jednoho migranta, to jsem řekl. Andrej Babiš po jednání s premiérem Itálie
Premiér Andrej Babiš (ANO) se postavil před novináře a prozradil jim své dojmy a závěry ze schůzky s italským premiérem Contem. Italský premiér prý od svého českého protějšku slyšel, že Česko nepřijme ani jediného migranta. Italský předseda vlády má prý pro toto stanovisko pochopení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
SŽDC: Mimořádná změna železniční osobní dopravy od 3. září
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) připravila od pondělí 3. září mimořádnou změnu jízdního řádu železniční osobní dopravy 2018 na tratích 026 a 047. Stalo se tak na základě žádosti dopravce ČD a Královéhradeckého kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Německou ekonomiku opět opanoval optimismus
I když se od srpnového indexu Ifo příliš nečekalo, dokázal příjemně překvapit. Subindex hodnocení současné situace a především pak očekávání se výrazně zlepšil a Ifo se vrátilo na úrovně, které jsme naposledy viděli na začátku roku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Neoprávněně pokutovaní řidiči se musí umět bránit
V červnu 2016 nalezla britská policie u řidiče kamionu Tomáše Němce v návěsu 14 běženců a obvinila jej z pašování lidí. Nejprve mu jen zakázali vstup do Anglie, až během června 2018, tedy po dvou letech od incidentu, přišlo řidiči z Frýdecko-Místecka vyčíslení pokuty. Měl zaplatit 600 liber za každého, dohromady tedy téměř 250 000 korun (8 400 liber). Díky intervenci europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) se ale pokutu podařilo snížit o 93 procent.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
STAN: Středočeskému kraji hrozí ztráta stovek milionů, koalice chce uzavřít nevýhodnou smlouvu
Zastupitelé STAN nepodpořili návrh Rady Středočeského kraje o dohodě o narovnání se společností Mladá RP
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: Na tuzemském trhu je nedostatek ICT odborníků
V Česku loni působilo 186 tisíc lidí, kteří se profesně věnují informačním a komunikačním technologiím. Z toho 88 tisíc byli manažeři, inženýři a specialisté, 97 tisíc pak technici, mechanici a opraváři.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČVUT: Na Fakultě elektrotechnické vznikla multidisciplinární laboratoř Toyota Research Lab
Tým prof. Jiřího Matase z Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze spolupracuje od roku 2003 se společností Toyota na vývoji autonomního automobilu. Rozsah spolupráce se postupně rozšiřuje a v letošním roce na fakultě vznikla multidisciplinární laboratoř Toyota Research Lab, kterou společnost Toyota podporuje finančním prostředky v objemu řádu 1 milion Euro ročně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Herbrych (KDU-ČSL): Přeji nám všem šťastnou volbu pro další rozvoj našich obcí
Nejsledovanější politická událost už se blíží. Ve dnech 5. a 6. října si zvolíme zastupitele měst a obcí. Komunální volby poutají pozornost občanů i v nejmenších vsích. Mohou při nich totiž aktivně zasáhnout do dění ve svém bydlišti. Sami nejlépe vědí, jak by jejich obec a atmosféra v ní měly vypadat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Česká pošta: V září 2018 vznikne 17 nových pošt Partner
Česká pošta pokračuje i v roce 2018 v projektu Pošta Partner. Za uplynulý rok převedla na smluvní partnery celkem 189 provozoven. K 1. září 2018 převádí dalších 17 provozoven. Celkem k tomuto datu bude fungovat 549 pošt Partner.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Peksa (Piráti): Seminář ke směrnici o autorském právu
Piráti dnes v Poslanecké sněmovně zorganizovali seminář na téma evropské směrnice o autorském právu. Na programu je více než deset vystoupení pozvaných právníků, zástupců médií nebo pracovníků ministerstev.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Tento týden v EU (3)
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 15:40, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Konec dlouhé éry A. Merkelové
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 14:41, zobrazit podobné
TOPlist