Oficiální zpravodajská média

Na zvýšení platů chce stát příští rok přidat osm procent, podle podnikatelů je to moc
Na růst platů ve veřejné sféře by měl stát příští rok dát průměrně o osm procent peněz víc než letos. Platové tarify ale neporostou plošně. Zvýšení u jednotlivých profesí chce vláda v pátek projednat s odbory. Do platů by mělo putovat o tři miliardy korun víc, než vláda původně plánovala. Navrhovala nejdřív 22,3 miliardy korun. Podle podnikatelských svazů je navrhovaný růst vyšší než v soukromé sféře, nynější dohodu vládní koalice ANO a ČSSD proto kritizují. Analytici upozornili, že vznikne tlak na další růst platů v soukromé sféře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
To je vůl! Václav Klaus mladší „načůral do mraveniště“, pokud jde o okupace 1938 a 1968. A je zle
Marketingový expert Jakub Horák se na svém facebookovém profilu vyjádřil nelichotivě k poslanci ODS Václavu Klausovi mladšímu. Ten v uplynulých dnech publikoval svůj nový komentář na serveru Novinky.cz, a to k roku 1968.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Vlk se nažral, ale koza zůstává celá
Komentář k dnešnímu rozhodnutí vlády o navýšení platů státních zaměstnanců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Jaroslav Štefec: Řecký precedens
21. dubna 1967. Zajímavé datum, zejména v kontextu s 21. srpnem 1968. Toho dne totiž v Řecku, členské zemi NATO a přidruženém členském státu Evropského společenství, došlo k vojenskému puči, jehož cílem bylo zabránit znovuzvolení demokraticky zvolené a později králem Konstantinem II odvolané vlády populárního prezidenta Georgia Papandrea, jejíž program bych asi nejlépe nazval „Pražským jarem naruby“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Česká krajina: Za nárůstem podílu listnáčů v českých lesích jsou často nebezpečné invazní druhy, varují vědci
Zatímco lesníci v současnosti řeší především kritickou situaci českých lesů v souvislosti s nástupem sucha a kůrovcovou kalamitou, české lesy obchází mnohem větší hrozba. V porostech se šíří nepůvodní druhy dřevin, včetně nebezpečných invazních druhů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
V rozpočtu bude víc na platy, dohodly se ČSSD a ANO
Koaliční hnutí ANO a ČSSD došly k dohodě na růstu platů ve veřejné sféře. Výši růstu na příští rok oznámí po dnešním zasedání vlády. Novinářům to řekl místopředseda vlády a šéf ČSSD Jan Hamáček. Uvedl, že Ministerstvo financí přidá na platy oproti původnímu návrhu dost podstatně, přesnou výši růstu ale nechtěl uvést. Ministři za ANO předtím novinářům řekli, že trvají na zohlednění zásluhovosti při navyšování platů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Alena Vitásková obětí štvavých Reportérů ČT
Ve večerním zpravodajství České televize dne 8. ledna 2018, tedy v době, kdy u Vrchního soudu v Olomouci probíhalo odvolací řízení ve věci devíti obžalovaných, mezi nimiž byla bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu (dále jen ERÚ) Alena Vitásková, Jakub Železný sdělil urbi et orbi, že paní obžalovaná „měla připustit přidělení licencí elektrárnám, které ale neměly nárok na vyšší výkupní ceny elektřiny“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Odešel z TOP 09 a promluvil. Třeba o gazdíkovcích. Jak hlasovali, co říkali, nebo jak dělali, že dělají, a brali za to peníze
ROZHOVOR "Co chci já? Veřejnou hromadnou dopravu konkurenceschopnou a alternativní vůči individuální automobilové dopravě, veřejnou hromadnou dopravu bezbariérovou, veřejnou hromadnou dopravu s předností v běžném provozu, veřejnou hromadnou dopravu s maximálním zapojením železnice do dopravního systému. Dalším předpokladem fungování vyspělé metropole jakou Praha je, by měla být fungující dopravní infrastruktura, sloužící občanům – Pražanům," říká naší redakci Jiří Nouza z hnutí Starostové pro Prahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Filip (KSČM): Falešná hra Itálie, USA a jim podobných?
Premiér Andrej Babiš se v úterý 28. 8. 2018 setkal s italským premiérem Giuseppem Contem, aby s ním mimo jiné vážně pohovořil o nekontrolovatelné migraci, konkrétně o pro mě nepochopitelném tlaku Itálie, která navrhuje, aby se ostatní evropské státy podělily o migranty, kteří směřují do Evropy. To není žádná hloupost! To je žel fakt!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: McCainova politická závěť
Velká část významných i málo významných světových politiků a také světových médií věnuje pozornost úmrtí významného amerického senátora Johna McCaina.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Piráti: Vládnoucí TOP 09 na Praze 1 prodává svým členům městské byty za hubičku
Praha 1, jejíž starostou je Oldřich Lomecký z TOP 09, prodala člence a kandidátce TOP 09 Kateřině Hamr městský byt za devítinu tržní ceny. Ta se ho o rok později zbavila se ziskem 6,5 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Idiot. Jen srab! Miloš Zeman promluvil o světové situaci a seknul Bohuslava Sobotku
Prezident Miloš Zeman debatoval s vedoucími zastupitelských úřadů České republiky v zahraničí. Rozhodl se všem přítomným vysvětlit, proč musí čeští vojáci zůstat v Afghánistánu. Na dálku tím vlastně odpověděl i poslanci ODS Václavu Klausovi mladšímu a dalším politikům. Přestože již Bohuslav Sobotka (ČSSD) není českým premiérem, Zeman si do něj znovu rýpl. A nejen do něj. Již tradičně udeřil na české novináře a nešetřil ani analytika Tomáše Klvaňu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: V Česku stále zaparkován větší objem zahraničního kapitálu… vadí někomu vysoké devizové rezervy?
Poslední čísla za českou platební bilanci ukázala, že ani v průběhu června, kdy byla koruna pod nejvyšším tlakem, od nás neodteklo větší množství krátkodobějšího zahraničního kapitálu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Aktivista Jan Cemper: Facebook si může mazat, co chce. Když se vám to nelíbí, nechoďte na něj. Žádná cenzura!
ROZHOVOR „Facebook neodstraňuje příspěvky za vyjádření protiislámských nebo protimuslimských názorů. Odstraňuje za šíření lží, manipulací a nenávisti. To je velký rozdíl. Facebook blokuje a maže napříč politickým spektrem,“ tvrdí aktivista Jan Cemper. Podle něj si stránky jako Naštvané matky mohou za blokaci stránek vlastní činností.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Blesk chystá velké debaty v boji o pražského primátora: Šanci ukázat se budou mít i menší subjekty
Zřejmě největší debaty, které budou zajímat pražské voliče před podzimními volbami, chystá deník Blesk a jeho online mutace Blesk.cz. ParlamentníListy.cz se to dozvěděly od budoucího moderátora zmíněných debat Davida Vaníčka v úterý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Mišičák (KSČM): Mládež KSČM existuje!
Proč a s kým kandiduji v komunálních volbách?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
No tedy. Kalouska odvezla záchranka a mohlo být zle, ale Jaromír Soukup... Podívejte se raději sami
Týden podle Jaromíra Soukupa. Pořad, který přináší TV Barrandov. A řeč byla i o Miroslavu Kalouskovi (TOP 09). Ale nejen o něm.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Očekáváme nárůst cestujících o několik desítek procent
Od soboty 1. září začnou platit slevy jízdného pro studenty a seniory.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš jednal s premiéry Itálie a Malty o řešení migrační krize a budoucnosti Evropské unie
Předseda vlády Andrej Babiš navštívil v úterý 28. srpna 2018 Italskou a Maltskou republiku. S italským premiérem Giuseppem Contem a maltským premiérem Josephem Muscatem jednal především o konkrétních opatřeních k řešení migrační krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vláda odsouhlasila jmenování žalobce Dragouna do čela GIBS
Novým šéfem GIBS bude od 1. září státní zástupce Radim Dragoun. Do čela inspekce jeho jmenování podpořila vláda. Babiš by ho měl jmenovat s účinností od 1. září. Dragoun nahradí Michala Murína.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Tereza Spencerová: Bagdád mezi USA a Íránem (a jejich válkou)
Irák stojí před volbou, v níž se politicky motivované nepokoje a případná občanská válka vyrovnávají vyhlídkou na ekonomicky motivované nepokoje, případnou sociální vzpouru a rozpad státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Potíže s odstraněním billboardů u silnic mají i kraje, stále jich zbývají stovky
Nejen stát, ale i kraje mají potíže s odstraňováním nelegálních billboardů u silnic. V řadě regionů mají zmizet od krajských silnic stovky poutačů, zhruba po roce od zákazu billboardů se jich ovšem podařilo odstranit v jednotlivých krajích někdy jen desítky. Situaci komplikuje podle hejtmanství nepřehledné vlastnictví billboardů či nejasná legislativa. Billboardy nesmějí být blízko dálnic a silnic první třídy od 1. září 2017. Jejich odstranění má zvýšit bezpečnost provozu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Pochybná demokracie
Základy demokratického státu spočívají na vzájemném uspořádání vztahů mezi mocí výkonnou (vláda, armáda, policie), mocí zákonodárnou (Poslanecká sněmovna, Senát) a mocí soudní. Moci soudní se musí podrobit každý účastník sporu (i stát).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pozor na to, co se děje v Iráku. Tereza Spencerová pozorně sleduje tuto zemi
Analytička Tereza Spencerová na stránkách serveru Literárky.cz přišla s varováním, v co vše se může Irák proměnit. Ten totiž podle jejích slov aktuálně stojí před volbou, v níž se politicky motivované nepokoje a případná občanská válka vyrovnávají s vyhlídkou na ekonomicky motivované nepokoje, případnou sociální vzpouru a rozpad státu. Irák navíc podle všeho čekají měsíce bez vlády a ve hře je také premiér nakloněný USA nebo Íránu. „Premiér, před nímž budou takřka neřešitelné problémy. A ve finále vlastně i volba, jaký typ občanské války pro Irák zvolí,“ říká analytička.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Česko pomáhá: Co děláme v africké Zambii?
Loni otevřená česká ambasáda v Zambii se zaměřuje zejména na rozvojovou a ekonomickou spolupráci s africkou zemí v oblasti zemědělství. ČR pomáhá malým a středním farmářům zlepšit efektivitu výroby. V rozhovoru s ČTK to řekl velvyslanec Radek Rubeš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Nemocnice České Budějovice: Jednička v oblasti lipomodelingu prsů Roger Khouri na Hluboké
V úterý 28. srpna se v hotelu Diamant v Hluboké nad Vltavou uskutečnil třetí ročník prestižní odborné akce na poli plastické estetické chirurgie - Castle Beauty Conference. Organizačně za ní stáli odborníci Nemocnice České Budějovice – primář MUDr. Vlastimír Mařík a MUDr. Pavel Kurial.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Babiš zřejmě koncem října navštíví Británii
Český premiér Andrej Babiš (ANO) pravděpodobně na konci října navštíví Británii. V rozhovoru s ČTK to řekl český velvyslanec v Británii Libor Sečka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Hodek (ČSSD): Praha připraví vyhlášku o regulaci provozní doby hostinských zařízení
Městská část Praha 1 se opět obrátila na hlavní město Prahu se žádostí o přípravu vyhlášky, která by omezila provozní dobu barů, diskoték a dalších podobných zařízení v centru města.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ČSÚ: Urodilo se více ovoce
Ovocnáři se dočkali příznivé úrody. Je více meruněk, broskví, višní i třešní. Vyšší by měla být také sklizeň z jabloňových, hrušňových a švestkových sadů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
V Německu to bouchlo: Facebook smazal důkaz, ale už je pozdě. Čtěte, co bude dál a co si myslí lidé
Případ zavražděného Němce v Saské Kamenici (Chemnitz) dnes dostal nový rozměr. Po internetu se začal šířit zatykač na dva hlavní podezřelé, kteří do Německa přišli z Iráku a Sýrie. Facebook jej však již stačil zablokovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hlaváč (TOP 09): V Plzenci by měli lidé žít rádi
„Přeji si, aby Plzenec byl městem, kde je příjemné a klidné bydlení a dostatek služeb pro občany. Městem, které dbá na ochranu okolní přírody a jedinečných historických památek, a také městem, ze kterého nebudou mladí odcházet do Plzně,“ to je vize kandidáta na starostu Starého Plzence Miroslava Hlaváče. Ten byl o víkendu již podruhé zvolen předsedou místní organizace TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ústecký kraj: Dopravce TD Bus komplikuje jednání o autobusové dopravě
Společnost TD Bus (dříve BusLine) požaduje, aby jí Ústecký kraj do 30.8. 2018 nad rámec ceny sjednané v platných smlouvách zaplatil platby v řádu miliónů korun, a hrozí zastavením dopravy na začátku školního roku, pokud Ústecký kraj na ultimátum společnosti TD Bus nepřistoupí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Já a komunisté... Vlastimil Tlustý promluvil o členství v KSČ a roce 1968
ROZHOVOR „Bylo to chabé. Ve všech směrech chabé.“ S rozpaky sledoval, jak jsme si v republice připomínali padesáté výročí srpna 1968, bývalý ministr financí Vlastimil Tlustý: „Kolik takových okamžiků je v československé historii?“ Prezidenta Miloše Zemana považuje za klasického osmašedesátníka, reformního komunistu, který musel vkládat do šedesátého osmého naděje. „Proč pamětník, který se velmi pravděpodobně s těmi tehdejšími nadějemi identifikoval, nic neřekne? Neumím to vysvětlit, je to nepochopitelné a je to chyba,“ říká Tlustý. A že pískali na Babiše? Na hrubý pytel hrubá záplata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
GIBS povede Dragoun, jmenování šéfa lounských žalobců schválila vláda
Radim Dragoun oznámil, že premiér Andrej Babiš (ANO) by ho měl pravděpodobně jmenovat s účinností od 1. září.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 29.8.2018 v 10:36, zobrazit podobné
MHMP: Hospodaření hlavního města za první polovinu roku je v přebytku 9,3 miliardy korun
Přebytkem ve výši 9,3 miliardy korun skončilo hospodaření vlastního hlavního města Prahy k 30. červnu 2018. Tato úspora vznikla plněním celkových výdajů na 41 % upraveného rozpočtu, kde běžné výdaje byly plněny na 49 % a kapitálové výdaje na 21 %. Objem příjmů naopak dosáhl 58 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Bordel ve východním Německu: Nový vývoj. A jasná slova na adresu Merkelové
V Saské Kamenici lidé včera opět vyšli do ulic, aby vyjádřili své rozhořčení nad vraždou pětatřicetiletého muže, ze které jsou podezřelí dva migranti, irácký a syrský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Tohle nedopadne dobře. Další informace z východního Německa a vážný odhad
Blogerka Lucie Provazníková se na svém webu vyjádřila k nepokojům v německém Chemnitzu. Tam se v neděli nad ránem střetly dvě skupiny lidí různých národností. 35letý Němec byl ubodán 25 ranami, zadrženi byli Iráčan a Syřan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Škromach se vrátil na MPSV jako poradce pro zaměstnanost
Někdejší ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach (ČSSD) se vrátil na ministerstvo jako poradce, má na starosti oblast zaměstnanosti. Napsala to dnes Mladá fronta Dnes (MfD). Ministerstvo od konce července vede Jana Maláčová (ČSSD), svůj tým poradců teprve sestavuje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Já to říkal! Strašák Rusko, to ne. Generál Šedivý k bojům v Německu a k migraci. Ten jeden uprchlík, jako vtip...
Itálie měla současný radikálnější přístup k migrantům zaujmout i dávno. Tvrdí to generál Jiří Šedivý, jenž je v současné době pedagogem vysoké školy CEVRO Institut. „A platí to o všech hraničních státech – jako Řecko, někdy Španělsko, které také v přístupu k migrantům, k jejich přijímání a respektování jejich v uvozovkách nekompromisního požadavku být transportováni dále do Evropy, zpravidla do Německa nebo Francie, zaspaly.“ Itálie by navíc podle něj skutečně měla chtít, aby Evropská unie přijala zásadní rozhodnutí, i když Itálie má sama podíl na rozjetí migrační vlny do nynějších rozměrů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Račok: Ochrana hranic suverénního státu
A tak si říkám, jak je krásná moje rodná zem, vlast našich předků, vlast dávných Chodů, známého Koziny, Karla Havlíčka Borovského, Máchy, Boženy Němcové, našich dědů, babiček, otců a matek, kteří vždy měli v hrudi Českého lva, pro něj trpěli, strádali.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Šestá manažerská konference VZP se nesla v duchu současných úspěchů i plánů do budoucna
Koncem června se vedoucí zaměstnanci VZP sešli na v pořadí již šesté manažerské konferenci, která se uskutečnila v prostorách brněnského výstaviště. Jejím cílem bylo zhodnocení dosažených výsledků za předchozí období a představení plánů na to nadcházející. Setkání se zúčastnilo více než 300 manažerů z celé republiky v čele s ředitelem VZP Zdeňkem Kabátkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Samozvaní žalobci a soudci - novináři a vítači
Zdá se, že s pomocí facebooku nám v České republice vznikla samozvaná skupina žalobců. Ti rozhodují, koho příspěvek je nenávistný (jednalo by se o trestný čin) a ti rozhodují, nebo se alespoň o to pokoušejí, kdo má být z diskuze na sociálních sítích vyloučen. To je ale stejné, jako kdyby ulice prováděla lynč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Španělská policie zadržela íránského uprchlíka. V Německu zřejmě ubodal ženu
Íránce podezřelého z ubodání Němky v Düsseldorfu na jihu Španělska zadržela policie. Útočník a oběť se znali. Německá média uvádějí, že útočníkem je muž, kterému byl přiznán status uprchlíka. Podle bulvárního listu Bild by mohla být motivem činu zhrzená láska, uvedl server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Arnika: Stromy u silnic vloni na mnoha místech opět mizely
Krajské správy silnic v České republice vloni za pokácené stromy vysázely téměř stejné množství nových stromků. Vyplývá to ze statistik, které každoročně sestavuje Arnika. Oproti předchozím letem se však nejedná o obrat k lepšímu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo pro místní rozvoj vypíše na podzim dotace 3,2 miliardy Kč, plánuje podpořit boj se suchem
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) vypíše letos na podzim národní dotační programy za 3,2 miliardy korun. Podporovat chce zejména projekty, které řeší například záchyt dešťové vody u bytové výstavby nebo budování vsakovacích pásů při modernizaci místních komunikací. ČTK to dnes po jednání národní platformy odborníků na boj se suchem řekla ministryně Klára Dostálová (za ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vláda schválila úpravu podmínek pro kompenzaci sucha zemědělcům a jmenovala nového šéfa GIBS
Ve středu 29. srpna 2018 se vláda v čele s premiérem Andrejem Babišem zabývala přechodem na modernější vysílání ve standardu DVB-T2, úpravou podmínek kompenzací sucha pro zemědělce, návrhem na zpracování přehledu veřejné správy i cestou předsedy vlády Babiše do Německa. Jmenovala také ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Kolovratník (ANO): Musíme přijmout opatření, která povedou k zadržení vody v krajině
Komentář na facebookovém profilu k opatřením v souvislosti s klimatickými změnami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj podal správní žalobu proti rozhodnutí ÚOHS
Liberecký kraj podal dne 21. srpna 2018 správní žalobu ke Krajskému soudu v Brně. Reaguje tak na rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v záležitosti majetkové účasti kraje ve společnosti zajišťující autobusovou dopravu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Čeněk (Svobodní): Nejsem rasista?
Připadám si, jako kdyby mi někdo kolem krku utahoval smyčku. Smyčku, která mě škrtí takovým způsobem, že nemůžu vykřiknout. Lituji chvíle, kdy už jsem ji na krku teprve cítil a mohl jsem ještě mluvit, ale nemluvil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman dnes tvrdě vystoupil proti novinářům. A v České televizi lámou tužky. Tohle běsnění se strhlo
Prezident Miloš Zeman si při debatě s českými velvyslanci posteskl, že inteligence českých novinářů je poměrně nízká. Přirovnal je k živočichovi známému jako blboun nejapný, který byl vyhuben. Zeman před kamerami České televize litoval toho, že české novináře se zatím nepodařilo vyhubit. Mezi žurnalisty tím zvedl vlnu nevole. Ozval se Jaromír Bosák i jiní...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
VMware rozšiřuje portfolio řešení pro hybridní cloud o nové funkce
Nová vylepšení platformy pro cloudovou správu VMware vRealize Cloud Management Platform umožňuje vývojářům budovat bezpečnější aplikace s konzistentním provozem v libovolném cloudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Na Macrona se to sype ze všech stran. Prý je to konec „macronismu“
Z francouzské vlády na vlastní žádost odchází ministr životního prostředí Nicolas Hulot, což může mít dle bruselského serveru Politico dalekosáhlé důsledky pro francouzského prezidenta Emmanuela Macrona.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Cena ropy prudce roste. Pohonné hmoty začínají zdražovat
V uplynulém týdnu se cena pohonných hmot měnila jen o haléře, přesto došlo k mírnému nárůstu ceny u benzínu i nafty. V dalším týdnu se cena pohonných hmot bude mírně zvyšovat v reakci na prudký nárůst ceny ropy na světových trzích. Výraznějšímu zdražování však bude bránit česká měna, která začala posilovat vůči dolaru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ZOO Ostrava: Veřejnost během v zoo pomůže lemurům
Zoologická zahrada Ostrava pořádá ve čtvrtek 30. srpna od 18 hodin Běh pro lemury. Zájemci se mohou proběhnout na nenáročných tratích v krásném prostředí zoologické zahrady po zavírací době. Výtěžek ze startovného získá program na ochranu ohrožených druhů, do něhož patří i lemuři, a ostravská zoo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Tohle je ohavnost! Hamáček to schytal od Kalouskova muže za to, co napsal o nás a NATO
Ministr zahraničí Jan Hamáček seděl ve středu odpoledne na Pražském hradě vedle prezidenta Miloše Zemana a demonstroval tak, že čeští politici táhnou v zahraničních otázkách za jeden provaz. Někdejší první místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek má však za to, že se Hamáček dopustil jednoho hanebného přešlapu, za který by se měl omluvit. O co šlo?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Nemocnice Prachatice pořádá předporodní kurzy
Od dubna 2018 pořádá prachatická nemocnice předporodní kurzy. V kurzech se zaměřuje na teoretickou i praktickou průpravu na porod a mateřství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Korejci nepřijedou za Putinem
Dlouho to vypadalo, že Východní ekonomické fórum ve Vladivostoku bude příležitostí pro vrcholnou schůzku vedoucích představitelů Číny, Japonska a obou Korejí s Vladimírem Putinem, ale nakonec se Kim a Mun sejdou jen separátně v Pchanmundžomu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Debata o zvýšení platů zastiňuje neexistenci jakékoli vize
Komentář Petra Fialy k dohodě vládní koalice na zvyšování platů ve státní sféře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Babiš prozradil, o čem všem bude jednat s Merkelovou
Premiér Andrej Babiš bude ve středu 5. září jednat v Berlíně s německou kancléřkou Angelou Merkelovou o migraci, rozpočtu EU, brexitu a eurovolbách. Setká se i s předsedou Spolkového sněmu Wolfgangem Schäublem. O programu jednání dnes informovala mluvčí kabinetu Petra Doležalová. Vedle evropských témat se budou politici věnovat také bilaterálním vztahům, například stavbě silnic a spolupráci ve vědě a výzkumu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Richard Seemann: Na Rudém náměstí byla připomenuta okupace
Zřejmou tečkou vzpomínek na okupaci tehdejšího Československa 21. srpna 1968 byla sobotní demonstrace na moskevském Rudém náměstí za účasti půl stovky osob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Doktor Macek vidí rudě: Skupina cizinců ubodá chlapa, který brání svou ženu. A co dělá ČT? Ptá se, kdy policisté zakročí proti ‚ultrapravici, která terorizuje město‘!
Bývalý poslanec za ODS Miroslav Macek se na svém webu Viditelny-Macek.cz vyjádřil svými pravidelnými glosami k aktuálnímu dění.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Vedlich (TOP 09): Chodcům a cyklistům na cestě do Svinar posvítí nové lampy veřejného osvětlení
Silnice vedoucí od Stříbrného rybníku do Svinar bude brzy pro chodce a cyklisty bezpečnější. V úseku komunikace, kde není cyklostezka a vede neobydlenou částí města, by mělo vyrůst třináct nových sloupů veřejného osvětlení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: U sledování televize je většina našich mozkových center vypnutá
Středeční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Výroky premiéra Babiše ohledně EU a migrace jsou naprostým klamáním občanů!
Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) k současné politické situaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Neziskovky, třeste se? Andrej Babiš vydal konkrétní prohlášení
Po dnešním jednání kabinetu předstoupili před novináře premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Předseda kabinetu oznámil, že na přetřes přišlo také „oblíbené téma - neziskovky“. Těm chce Babiš sebrat téměř 500 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Brněnští Zelení na zastupitelstvu podpoří plošný zákaz hazardu
Plošný zákaz hazardu v Brně budou na schůzi zastupitelstva 4. září podporovat zástupci Strany zelených. Zastupitelé mají na programu mimo jiné projednání povolení pro třetí kasino v centru města. Představitelé strany to dnes uvedli na tiskové konferenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ČPZP: Začátek školního roku zvyšuje riziko nemocí a úrazů
Návrat do školních lavic znamená povinnosti, změnu režimu celé rodiny ale i spoustu zábavy. Školáci se věnují hrám se spolužáky a sportování. Aby podzimní start proběhl bezbolestně, nepodceňte přípravu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
A dost. Michal Hašek se naštval
Exhejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD) se rozhodl ohradit proti včerejšímu textu MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Miroslav Kulhavý: Bohemia cantat 2018 – když se sejdou krásní lidé.
Ve druhé polovině srpna se již po 25. sešli v Liberci zpěvačky a zpěváci z celé republiky, aby v šesti ateliérech secvičili 5 – 8 skladeb různých žánrů. I ten, kdo do žádného sboru nechodil, to může zkusit: po přihlášení dostane pár měsíců předem noty, případně nahrávky a na několika zkouškách se už jen cizeluje finální projev sboru. Nejsem znalec profesionál, ale dle svých zkušeností seznávám, že je oboustranný zájem předních sbormistrů se zúčastnit. Letošní ročník to jen potvrdil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Tak jak to je, pane Kalousku? Včerejší vysílání ČT ukázalo vážnou věc o TOP 09. Langšádlová, migrace a silná slova
Expředseda TOP 09 Miroslav Kalousek si může připadat na vedlejší koleji. V pořadu Události, komentáře ČT24 se de facto proti němu postavila stranická kolegyně Helena Langšádlová. A nebyla prvním straníkem, který takto učinil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Odměna za dobré služby?
Slovácký senátor komentuje na facebookovém profilu kandidaturu Dity Protopopové na starostku Prahy 8
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Dolínek (ČSSD): Nikdo snad už nebude muset jezdit načerno
Rada hlavního města Prahy dnes schválila návrh na snížení ceny jízdného v pražské MHD pro studenty a cestující mezi 60 a 65 lety. Obě skupiny budou moci nově od 1. října jezdit za 1 280 korun ročně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Krnáčová (ANO): Stavba levého křídla Průmyslového paláce je o krok blíž
Rada hl. m. Prahy v úterý rozhodla o zajištění výběru zhotovitele veřejné zakázky k rekonstrukci a dostavbě levého křídla Průmyslového Paláce v areálu Výstaviště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
ČEZ Distribuce spustila pro starosty Krizový informační systém
ČEZ Distribuce ze Skupiny ČEZ spustila nový Krizový informační systém pro města a obce (KISMO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Oslavte týden recyklace baterií stylově!
Udělejte něco pro přírodu a soutěžte o víkendový pobyt, při kterém spolehlivě dobijete baterky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Paroubek: Budou sociální demokraté ve volbách na podzim tak neúspěšní?
Podle výzkumné agentury SANEP, která prováděla šetření volebních preferencí voličů v šesti velkých městech počátkem června, vyšly opravdu velmi nepříznivé volební preference ČSSD ve velkých českých a moravských městech. Je jen škoda, že tyto volební preference nebyly zveřejněny v polovině června, ale s více než dvouměsíčním odstupem. A je tak možné velmi úspěšně pochybovat o jejich aktuální vypovídací schopnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Radní odsouhlasili podporu projektů za 1,4 miliardy
Celkem 227 projektů podaných do Operačního programu Praha – pól růstu ČR (OP PPR) odsouhlasili pražští radní. Projekty za bezmála 1,4 miliardy korun vycházejí z devíti výzev vyhlášených napříč všemi čtyřmi prioritními osami pražského operačního programu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Rosatom: Ve 4. bloku jaderné elektrárny Tchien-wan začalo zavážení paliva
První kazeta s jaderným palivem začala zajíždět na svou pozici uvnitř reaktoru v rámci jeho přípravy k výrobě prvních kilowatthodin elektřiny. Tato událost se odehrála 25. srpna 2018 ve 4. bloku jaderné elektrárny Tchien-wan (angl. Tianwan), která se staví v Číně ve spolupráci s ruskou korporací pro atomovou energii Rosatom.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Někdejší okamurovec, který chce zničit SPD: Vlastence poškozují ti, kteří porušují zákony a dělají si z politiky byznys, říká Papežík
ROZHOVOR Návrh k Nejvyššímu správnímu soudu k pozastavení činnosti hnutí SPD podal její vyloučený brněnský člen Kamil Papežík. V rozhovoru pro PL.cz vysvětluje, proč tak učinil. Dle něj hlavně přední jihomoravští funkcionáři a poslanci hnutí zmanipulovali regionální volební konferenci. S programem hnutí SPD doposud souhlasil. „S tím, že teď pan poslanec Kobza ve vysílání na Svobodném rádiu minulý týden prozradil, že změnili program a nebudou už prosazovat vystoupení z Evropské unie, ale její reformu,“ uvádí. Podle svých slov také pochopil, že Tomio Okamura to nemyslí tak upřímně, jak to říká. „Byl bych velmi rád, kdyby se obyčejní lidé nebáli veřejně říci nahlas, co si myslí. A když zjistí nějakou lumpárnu, aby to oznámili,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 05:34, zobrazit podobné
Sucho, studny, evidence velkých odběrů vody... V ČT promluvil ministr Brabec
Česko schne. Sucho už je na čtyřiadevadesáti procentech území České republiky. V srpnu nenapršelo ani čtyřicet procent toho, co obvykle v tuto dobu naprší. Do některých obcí už se musí voda i vozit. Ministr životního prostředí Richard Brabec proto v pořadu Interview na ČT24 promluvil o opatřeních, kterými by bylo možné přírodě v udržení podzemní vody pomoci, inspiraci nachází například v Izraeli. Kromě toho také prozradil, zda je v souvislosti se suchem, které Česko trápí, v plánu, že se voda ze studní zpoplatní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Premiér Babiš bude jednat s Merkelovou o migraci, brexitu i česko-německé spolupráci
Předseda vlády Andrej Babiš navštíví ve středu 5. září 2018 Spolkovou republiku Německo, kde se setká s kancléřkou Angelou Merkelovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Pištín investuje do bezpečnosti obyvatel obce
Další zvýšení bezpečnosti obyvatel Pištína je hlavním cílem právě realizované obecní investice, jejíž dokončení má Vesnice Jihočeského kraje roku 2017 v plánu už koncem září. Jedná se o výstavbu nového, zhruba 700 metrů dlouhého chodníku v úseku od kostela na návsi až ke křižovatce s hlavním silničním tahem České Budějovice – Písek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Prostě ne! Prezident dál odmítá Pocheho. Ani Hamáček ale nechce couvnout
Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se dnes sešel s prezidentem Milošem Zemanem, který však i nadále odmítá jmenovat jediného kandidáta ČSSD na ministra zahraničí, europoslance Miroslava Pocheho. Jeho neměnný postoj dnes České televizi potvrdil prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Liberálně-demokratičtí umělci zvýhodňují menšiny, aby jich bylo co nejvíc. Ty menšiny rozbíjejí společnost, vypálil Okamurův poslanec
ROZHOVOR „Někteří naši umělci si myslí, že mají patent na rozum a že jen jejich názor je ten správný. Zapomínají na to, že žijeme v demokratické společnosti, kde vždy vyhrává většina, a ne kdejaké menšiny, které právě tito liberálně-demokratičtí umělci zvýhodňují,“ uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz poslanec SPD Radek Rozvoral. „21. srpen 1968 se nesmí nikdy vrátit a všichni pro to musíme udělat maximum. Nikdy proto nesmíme dopustit zrealizování neomarxistických myšlenek na vytvoření evropského superstátu pod řízením nikým nevolených úředníků Evropské unie, kteří prosazují právě tu takzvanou liberální demokracii, zpochybňují výsledky demokratických voleb a ničí suverenitu národních států,“ dodává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Tulpa (SLK): Obědy pro děti z rodin v hmotné nouzi míří do škol již počtvrté
Od září Liberecký kraj spustí projekt „Potravinová pomoc dětem v Libereckém kraji“. Již počtvrté tak kraj umožní na 62 školách zajistit stravování dětem ze sociálně a ekonomicky slabých rodin. Finanční prostředky poskytuje z Operačního programu Potravinová a materiální pomoc ministerstvo práce a sociálních věcí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
TATRA TRUCKS podepsala smlouvu na licenční výrobu těžkých nákladních vozidel v Číně
V uplynulých dnech zástupci společnosti TATRA TRUCKS a.s. podepsali smlouvu o licenční výrobě těžkých nákladních vozidel TATRA v Číně s partnerskou společností Che-pej Čchang-čeng Automotive Manufacturing Co., Ltd. V kopřivnické automobilce se v současnosti připravují první CKD sady, ze kterých bude čínský výrobce na podzim v první fázi montovat kompletní vozidla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Žena s říšskou orlicí na zádech by ráda usedla na pražském magistrátu. Získali jsme pikantní FOTO
Romana Frieselová jde na kandidátce DSSS do podzimních voleb na pražský magistrát na 19. místě. Nebylo by na tom nic, kdyby žena se stejným jménem nebyla minulý týden reportérkou Lidových novin na demonstraci v severočeském Dubí přistižena při hajlování. Redakce ParlamentníchListů.cz navíc získala snímek do půli těla svlečené osoby velmi nápadně připomínající Frieselovou na jakémsi rockovém koncertě. Tomu, co má vytetované na zádech, neuvěříte. Podle aktivisty Jana Cempera z webu Manipulatori.cz se o Frieselovou již zajímají policisté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vedení Sněmovny a polského Sejmu jednala o EU, V4 i kvalitě potravin
Vedení polského Sejmu a české Poslanecké sněmovny se shodla, že Evropská unie by se neměla dělit a měla by být uspořádána bez dělení na různé skupiny. Rozdílné názory se týkaly zavedení eura. Prohlásil to dnes maršálek Sejmu (předseda dolní komory polského parlamentu) Marek Kuchciński po jednání s českými protějšky v letovisku Jurata na severu Polska, o němž informovala agentura PAP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Úroda ovoce je nadprůměrná. Palírny se letos nezastaví
„Podle letošních odhadů sklizní to vypadá, že se Češi přeorientují z pití piva na konzumaci destilátů. Zatímco úroda chmele je letos podprůměrná a lze tedy očekávat zdražování piva, úroda ovoce převyšuje desetiletý průměr, což v konečném důsledku může vést k poklesu cen destilátů,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Zámecký pán Stropnický udeřil na média: Vzdalujete se lidem! Vraťte se mezi ně
Někdejší předseda Zelených Matěj Stropnický se ještě jednou vrátil k 50. výročí počátku sovětské okupace Československa. Současná média si prý mohou vzít z konce 60. let jedno ponaučení. Současní novináři by prý konečně měli začít pracovat ve prospěch společnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
ERÚ: Rostoucí ceny energií předznamenávají zvýšenou aktivitu prodejců a zprostředkovatelů
Ceny energií rostou na burze i v maloobchodním měřítku. Řada dodavatelů vydala nové ceníky už v první polovině roku, další se teď přidávají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
dTest: Přípravky proti plešatění nepomáhají
Léčba vypadávání vlasů u mužů může mít mnoho podob, ale žádná z nich není dokonalá. Nabízíme vám výsledky španělského průzkumu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Jihočeský kraj: Seniorské hrátky v Českém Krumlově odstartoval Don José Pedro Rodriguez de Montagnes de Laufer
Během své dosavadní kariéry si stačil střihnout roli ve 42 filmech či 19 seriálech. Zároveň mimo jiné natočil 10 dlouhohrajících desek a 53 singlů. Svými hity i historkami bude i letos hlavním tahákem již III. ročníku Seniorských hrátek 2018, které v úterý odstartovaly tradičně v Českém Krumlově.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Já jsem si kvůli komunistům odseděl přes dva roky, ale Kalousek s Němcovou by měli zpytovat své svědomí. Disident hovoří o tom, co se děje okolo srpna 1968
ROZHOVOR „Od roku 1948 do roku 1968 bylo dle Hlavy I. Trestního zákoníku (trestné činy proti republice, tedy politicky motivované) odsouzeno téměř 300 000 lidí. Od roku 1969 do roku 1989 tento počet nepřevýšil jednu tisícovku. 99,98 % voličů ve stejné době volilo režimní kandidátku Národní fronty, do níž patřila i Strana lidová, jejímž členem Miroslav Kalousek byl. Odseděl jsem si dva a půl roku za podvracení republiky a komunisty jsem nikdy nevolil. Přesto mě nikdy nenapadlo dělat ze sebe etalon etiky a demokracie, jako to dlouhodobě předvádí paní Němcová a pan Kalousek. Měli by se sami nad sebou zamyslet a chvíli zpytovat vlastní svědomí,“ říká disident a exministr Jaroslav Bašta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Práce v "mimořádně drastickém tempu". Do vedení měst a obcí kandiduje i 127 poslanců
Někteří poslanci dokonce usilují i o post starosty. Jedním z nich je i Jan Birke, který vede už osm let Náchod.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 29.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Černoši žijí ze dne na den. Dnes mám peníze, zítra uvidíme. Mám ženu dnes, zítra se uvidí, mám dobytek, zítřek neřeším, popisuje Afriku zkušená žena?
ROZHOVOR Černý kontinent před padesáti lety byl úplně jiný než dnes. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vzpomíná dcera dlouholetého ředitele ZOO Dvůr Králové nad Labem Ing. Lenka Vágnerová na svého otce, světově uznávaného zoologa Josefa Vágnera, který jako jediný člověk na světě dokázal realizovat transport stovek kusů divokých zvířat do Evropy a založil tak proslulou safari. Otevíráme nejtajemnější a nejbolestivější část jeho života, kdy StB na konci sedmdesátých let pod pláštíkem ochrany před propuknutím slintavky a údajné návštěvy Leonida Brežněva zorganizovala popravu padesáti nejvzácnějších žiraf, dovezených do Dvora Králové. Tato přísně utajovaná záležitost nebyla do současné doby vysvětlena .
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ÚZSVM letos ve sporech uhájil státu již přes 20 miliard korun a uzavřel 777 dohod o zastupování
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) od ledna do konce července 2018 uhájil státu v soudních sporech celkem 20,6 miliardy korun. Ve stejném období úřad uzavřel celkem 777 dohod o právním zastupování jiných organizačních složek státu, což je o 50 dohod více, než v předchozím roce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
VOC Znojmo: Certifikát získaly dva královské ryzlinky a 14 nových vín
VOC Znojmo se rozrostlo o 14 nových vín s označením vín originální certifikace. Rozhodla o tom komise degustátorů na pondělním zatřiďování vín. Z 16 přihlášených vín jich 14 obdrží pásku VOC Znojmo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Cyril Svoboda: Josefova daň
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 11:41, zobrazit podobné
TOPlist