Oficiální zpravodajská média

Ekonom Kohout odhaluje katastrofu Evropy: Vše se může zhroutit, dobré možnosti už nejsou
Ekonom Pavel Kohout se ve svém komentáři pro Lidové noviny vyjádřil k Německu a měnovému dilematu. Uvedl také, že buď se Evropa smíří s vyšší inflací, nebo ji čeká hospodářská stagnace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Bakalo, neunikneš? Nečekaná možnost, jak „Havlova miliardáře“ vyslechnout ve věci OKD
Příští týden se opět sejde sněmovní vyšetřovací komise k OKD. Kromě již naplánovaných výslechů předvolaných svědků bude řešit i plán další práce a způsob, jak přimět k výpovědi bývalého spolumajitele OKD Zdeňka Bakalu, který je podezírán z podvodů při privatizaci důlní společnosti a z jejího následného vytunelování. Na přetřes přijde i možnost využití pák, které jí poskytují česko-švýcarská smlouva o policejní spolupráci v boji proti trestné činnosti a zákon o mezinárodní justiční spolupráci ve věcech trestních. Existuje totiž možnost, jak jej přinutit k výpovědi cestou videokonference s pomocí dožádání u švýcarského soudu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Miroslav Macek: Být blbý je základní lidské právo
Čtvrteční glosy Miroslava Macka
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
FNUSA: FAST běh i program HOBIT startují již v září
Žáci si potřetí prověří svou reakci na mrtvici a infarkt, senioři získají informace na přednáškách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Pavel Kopecký: Válečné tanečky kolem Sýrie
V Sýrii se bojuje od Arabského jara. Spoustu válečných jar, jejichž smutný příchod někteří z nás dedukovali také z extrémně vleklého zabíjení v sousedním Libanonu. Internacionalizovaného krveprolévání, ohraničeného letopočty 1975 a 1990.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Petr Hampl: Další fatální chyba vlády Angely Merkelové
Na událostech v Chemnitz je vlastně nejzajímavější to, s jakou samozřejmostí počítá politicko-intelektuálská třída s tím, že znásilňovat a vraždit místní obyvatele je normální.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Radní projednají lanovku na Letnou či využití pomníku Stalina
Rada hlavního města bude dnes jednat o lanové dráze od Vltavy na Letnou nebo o využití podstavce bývalého Stalinova pomníku na Letné. Na programu je také strategie rozvoje metropolitní železnice a studie proměny oblasti ulic Veletržní, Dukelských hrdinů, části ulice Strojnická a U Výstaviště.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 06:35, zobrazit podobné
„Blbečci. Většina z nich v životě nic nedokázala. Řve z nich mindrák!“ Prezident Zeman znovu těžce naložil některým novinářům
Po prázdninové odmlce se sešel prezident republiky Miloš Zeman s moderátorem a generálním ředitelem TV Barrandov v pořadu Týden s prezidentem. Jako vždy došlo na diskusi nad ožehavými tématy, které hýbou nejen českou společností. Došlo na hodnocení vlády, na dlouho diskutovaný spor o ministra zahraničí nebo se prezident vyjádřil ke svému „tichu“ při výročí 50 let od okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Hovínko? Velmi drsná obhajoba Miloše Zemana
V pořadu nazvaném Proti sobě k jednomu stolu zasedli zakladatel Přátel Ruska v ČR Jiří Vyvadil a analytik Tomáš Klvaňa, kterého prezident Miloš Zeman označil za idiota. Na serveru Info.cz došlo mezi oběma pány k ostré výměně názorů. Vyvadil označil za roztomilé tvrzení, že bylo v Rusku zabito na 130 novinářů. Zato ho prý pobuřuje, když někdo prezidenta Zemana vyobrazuje jako hovínko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Vansa (Piráti): Bojový transportér v Centrálním parku Pankrác
Formou happeningu s bojovým vozidlem se dnes představují kandidáti Pirátů a nezávislých do Zastupitelstva Městské části Praha 4 v Centrálním parku Pankrác. Chtějí tak připomenout jeden z nejbláznivějších nápadů, který vznikl na radnici Prahy 4 v tomto volebním období. Zároveň také předvedou, jakou formou MČ Praha 4 v praxi naplňuje právo občanů na informace dle zákona 106.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Východní Německo: Tak pozor. Demonstrovali obyčejní lidé, ale byli zneužiti pravicí, píší média. Údajný vraždící migrant byl prý hodný a přátelský
Situace v Saské Kamenici (Chemnitz) je i nadále bouřlivá. Mainstreamová média a politici pokračují ve své kampani, v rámci které označují všechny demonstranty za příznivce krajní pravice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ropková (ČSSD): Školství v hlavním městě Praha má nejvyšší prioritu
Hlavní město Praha podporuje řadu projektů zaměřených na zvýšení kvality vzdělávání a edukaci. Mezi stěžejní projekty patří Školní obědy dostupné pro každé dítě, Krajský akční plán vzdělávání v hlavním městě Praze a Komplexní program rozvoje a podpory pražského školství. Projekty jsou z větší části financovány ze zdrojů Evropské unie a spolufinancovány z rozpočtu hl. m. Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Nemůžeme vzít pilku a odřezávat nosiče na billboardy
Od dálnic zmizelo za rok bezmála 700 billboardů, nelegální reklamy se daří odstraňovat rychleji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Reportéři ČT cosi „naznačili“ o Zemanovi a penězích z Ruska. A spustil se křik. Jenže pak se ozvala bývalá slavná novinářka: Taková fabulace! Já se vždy snažila...
ANKETA Reportéři ČT Marka Wollnera naznačují v reportáži nesoucí název Putinův kůň v Adamově, odvysílané v pondělí, že kampaň Miloše Zemana by mohla být financovaná z Ruska. Dokumentují to na případu firmy Adast Systems z jihomoravského Adamova (jež je sponzorem jak prezidenta Zemana, tak i Strany práv občanů Zemanovci), která má sídlo ve Švýcarsku. Spojují ji s právníkem Fabiem Delkem, který má mít kontakty na okolí Putina. ParlamentníListy.cz se zeptaly politiků, zda je tomu potřeba věnovat pozornost a jak jsou takové informace závažné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Štefek (KSČM): Co čeká Národní divadlo, druhé období temna?
Tak nám politická okurková sezóna končí pěkným šokem - ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) jmenoval dosavadního ředitele Národního divadla Jana Buriana do funkce i na druhé období, a to od 2. srpna 2019 do 1. srpna 2025.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Plzeňský Prazdroj podpoří devět prospěšných projektů
Celkem devět projektů, které mají za cíl zlepšit kvalitu života v Plzni a pomoci s rozvojem veřejného prostoru, podpoří v letošním roce Plzeňský Prazdroj v rámci svého grantového programu Prazdroj lidem. Mezi nadace, neziskové organizace a církev, jejichž projekty v minulých dnech vybrala odborná porota, pivovar rozdělí celkem 2,4 milionu korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Halada: Písařík si přivedl do holdingu „zlobivé dítě“
Alternativní dodavatel energií, Europe Easy Energy (3-E), který je součástí energetické skupiny Bohemia Energy, koupil v červenci společnost Amper Market. Šéf Bohemia Energy Jiří Písařík nakupuje energetické společnosti poměrně často, ale s Amper Marketem si přivedl do skupiny i jeho šéfa, výrazného a kontroverzního Jana Palaščáka. Co od tohoto spojení očekávat?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Kabourková: Zpátky do školy
S blížící se školním rokem zase vyvstávají témata týkající se našeho systému školství.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Arnika žádá odvolání ředitele IPR Boháče a propuštění architekta Kouckého
Kritika Metropolitního plánu je zdrcující
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Jaroslav Michal: O Náhorní Karabach se bojuje i v českých médiích
Ačkoli jsou pro nás Arménie a Ázerbájdžán spíše exotickou destinací, jejich politické zájmy se stávají předmětem českého mediální scény. Významně k tomu přispívá i skupinka bývalých českých disidentů, kteří ve jménu humanitární pomoci stojí neobjektivně na jedné straně sporu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Plaga zahájí školní rok na ZŠ Hudcova v Brně
Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga zahájí v pondělí 3. září školní rok na ZŠ Hudcova v Brně, kde zavítá do prvních tříd. Poté se setká s pedagogickým sborem školy a následně ocení studenty brněnského Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Zdeněk Jemelík: Trampoty soudkyně OLO
Pojem „soudkyně OLO“ nemusí být pro mé čtenáře neznámý, protože jsem se již dříve věnoval jí a obžalovaným „Rošťákům“ a „Slušňákům“ v článcích „Lidský odpad čeká na rozsudek“ a „Spravedlnost podle soudkyně OLO“. Ode dne 29. srpna 2018 je již mohu označit plnými jmény, protože jejich příběhu se již od časného rána věnovala Česká televize a následně vyhlásil Ústavní soud nález, jímž rozhodl o ústavní stížnosti proti usnesení Vrchního soudu v Olomouci, jenž rozhodl, že ve věci stěžovatelů paní soudkyně není podjatá a hlasový záznam jejího pohoršlivého monologu, který použili jako důkaz podjatosti, nelze připustit, protože byl pořízen nelegálně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská šla za kmotru mláděti medvěda plavého
Sameček dostal jméno Nochunsafed, tedy Bílý dráp. Křtu se zúčastnil i náměstek Hroch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Vláda politické oligarchie, mafie a prostituce neměla získat důvěru
Výrazné zvyšování platů u nízkopříjmových a středně příjmových skupin obyvatelstva České republiky se mělo dít již dávno, abychom se dle slibů vyrovnali západu, ale opět pochybná vláda ANO a ČSSD rozhazuje peníze na nesprávných místech. České republice ani nepomůže ekonomický růst, neboť se peníze ze státního rozpočtu promrhají "porcováním medvědů!"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
ČSSZ: Roste počet poplatníků pojistného na sociální zabezpečení
Data ČSSZ k 30. 6. 2018 ukazují, že se počet zaměstnaných pojištěnců meziročně zvýšil o 80 tisíc (cca 1,8 %), počet osob samostatně výdělečně činných povinných platit zálohy na důchodové pojištění pak o více než 10 tisíc (cca 1,5 %) a počet zaměstnavatelů o 2,7 tisíce (cca 1 %). Celkový počet poplatníků pojistného tak oproti stejnému období loňského roku vzrostl o cca 91 tisíc (cca 1,8 %).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Dejte sudetskou lež mimo zákon a my Češi vám budeme tleskat. Tak zní vzkaz pro Angelu Merkelovou ze vzpomínkové akce komunistů
REPORTÁŽ Dějiny kořenů, příčin, průběhu a politických výsledků druhé světové války jsou jedním z největších bojišť v dnešní politice. Mnichovská konference byla zcela podřízena expanzi německého kapitálu. Levice je mezinárodní, umí spolupracovat a nezapomíná, ze kterého národa pochází, kdežto pravice toho není schopná. To mimo jiného řekli popořadě Josef Skála, August Ballin a Jaromír Kohlíček. Stalo se na vzpomínkové akci komunistů i několika dalších organizací a občanských iniciativ v Holanech nedaleko České Lípy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Pokud v Německu cenzurují informace o kriminalitě cizinců, vláda ignoruje protesty, lidé půjdou do ulic! Bývalá zahraniční zpravodajka, která jde do politiky, bez příkras promluvila
ROZHOVOR Korektnost je jen jiný název pro manipulaci s pravdou. Nejsme nejrasističtější národ světa, jak se nám to někdo z druhé strany oceánu snaží metnout do obličeje. A co slovanský nebo postkomunistický efekt, který se údajně nachází v kumulovaných protestech v současném Sasku, respektive v Saské Kamenici? Bývalá novinářka Lucie Groene, která kandiduje za hnutí ANO do Senátu, v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz uvádí argumenty, proč je na čase změna, včetně lékařky, stávající senátorky za ČSSD Milady Emmerové. Ostatně, pokud by prý obě dvě komory Poslanecké sněmovny opustili všichni lékaři, bylo by doktorů zas dost. S případným nástupem do Senátu to prý od Lucie Groene bude tedy „fičák“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Požár a „Sbohem a šáteček“!
Před několika dny jsme si, poněkud zbytečně emotivně, připomněli 50. výročí „okupace“, vstupu, pro některé vpádu, vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968. Byla to iniciativa ze strany SSSR, který tak chtěl zabránit změně režimu a pronikání „kapitalistických“ tendencí do ČSSR. V této souvislosti je rovněž vhodné připomenout pietu na desítky lidských životů, které se staly obětí této okupace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
ODA: Sehnalova výzva - Ať žije Park Miloše Formana!
Majitel skupiny SPGroup a.s. a předseda ODA Pavel Sehnal přichází s vizí nové budoucnosti areálu Výstaviště Praha v Holešovicích. Do areálu by se měla vrátit kulturně relaxační funkce a výstaviště by se mělo jmenovat Park Miloše Formana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vojtěch Filip pronesl silná slova před kamerou. Došlo na StB i Babišovu údajnou spolupráci
Hostem pořadu XTV.cz byl předseda KSČM Vojtěch Filip. Vyjádřil se především k tomu, že podle něj za invazí v roce 1968 nestáli Rusové, ale Ukrajinec.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Poslanci budou mít napilno. Tohle všechno je čeká...
Poslanci by měli na nejbližší schůzi schvalovat například zavedení sporného trestného činu maření spravedlnosti, zvýšení výdajových paušálů pro živnostníky a širší technickou novelu volebních zákonů. Schůze začne v úterý 11. září, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Miloš Zeman zúčtoval s Jaroslavem Hutkou i s neziskovkami. Postavil se i ženě, co ho nařkla z opilství
Z PROFILU Mise českých vojáků v Pobaltí, ženská obřízka v Česku, padlí vojáci v Afghánistánu, Hutkova píseň „Miloš a zubatá“ či neziskovky placené za podkopávání českých národních zájmů. Prezident republiky Miloš Zeman opět odpovídal na dotazy čtenářů serveru ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
FN Brno bude mít supermoderní operační sály, zbývá poslední etapa
Fakultní nemocnice Brno zahájila v prosinci 2017 velkou technologickou obnovu Centrálních operačních sálů v areálu Bohunic FN Brno, které se nacházejí ve druhém a třetím nadzemním podlaží pavilonu CH. Aktuálně je dokončena třetí etapa a práce startují na poslední, čtvrté fázi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Bezpečnostní web: Poche jezdil na dovolenou se zadrženým Burešem. Europoslanec kontakty odmítá
Security magazín již dříve informoval, že policie zadržela Radima Bureše, bývalého pracovníka Národního bezpečnostního úřadu. Tento krok by prý mohl mít neblahý vliv na europoslance Miroslava Pocheho, který se nyní od Bureše distancuje. Server Security magazín nyní přichází s další zajímavostí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Erik Best vytáhl stará slova Madeleine Albrightové. Bylo to prý jinak
Americký novinář žijící v Česku Erik Best se na svém webu zamýšlí nad stým výročím americko-českých vztahů. Best tvrdí, že Američanům bylo po většinu času lhostejné, co se s Československem dělo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
David Rath: Prodej litoměřické nemocnice vůbec nechápu
MUDr. David Rath zahájil včera sběr podpisů proti privatizaci Litoměřické nemocnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
VÍME PRVNÍ Rada pro rozhlasové a televizní vysílání dala za pravdu Agrofertu ve stížnostech na novináře Českého rozhlasu Kroupu
Novinář Janek Kroupa koncem loňského roku ve své reportáži informoval o tom, že Agrofert neoprávněně hospodaří na 1700 hektarech půdy s neujasněnou majetkovou strukturou a ještě na ni pobírá dotace. Ke kauze se již dříve vyjádřil například tehdejší místopředseda Rady ČRo Tomáš Kňourek, který ji označil za neobjektivní, respektive použil termín „paskvil“. Dodal rovněž s podivem, jak může vypadat výsledek půlroční práce. S odvedenou prací Kroupy nesouhlasil ani generální ředitel ČRo René Zavoral, který trval na tom, že forma zpracování reportáže byla nedostatečná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Hrabivý soudruh? Nene, zachránil České poště peníze, brání straníka Filip
Místopředseda dozorčí rady České pošty Lubomír Krejsa je v problémech. Policie jej vyšetřuje kvůli podezřelé smlouvě, kdy bere 55 tisíc korun měsíčně a nechodí do práce. Nyní se mu dostalo zastání. Píše o tom server Seznam Zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
ČEZ: Rozlučte se s letošními prázdninami na Hučáku
Prázdniny končí, škola se blíží a s tím i poslední prázdninový den. Nevíte, kam vzít své ratolesti? Přijďte v neděli 2. září na Hučák v centru Hradce Králové. Naši průvodci si pro vás a vaše ratolesti připravili bohatý a poučný program a pro děti drobné dárky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ředitelství silnic a dálnic nalezlo společnou řeč s Dětmi Země
S cílem urychlit výstavbu dálnice D11 z Hradce Králové do Smiřic podepsaly dnes Ředitelství silnic a dálnic ČR a Děti Země kompromisní dohodu. Ředitelství silnic a dálnic ČR vyhoví některým zásadním připomínkám spolku v oblasti ochrany životního prostředí a spolek do týdne stáhne svůj rozklad proti vydání stavebního povolení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Jiří Kuchynka: Ústecký kraj spustil prachsprostou aukci mezi dopravci
Stanovisko předsedy odborové organizace ke stavu dopravy v Ústeckém kraji
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Otevřou se stavidla a bude zle, varuje Tereza Spencerová před další fází migrace. Jde o Sýrii. Ale východní Německo nám ukazuje ještě horší problém
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Směrem k severozápadní Sýrii, k provincii Idlíb, směruje editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová pozornost čtenářů ParlamentníchListů.cz. Pokud se tamní boje vymknou kontrole, může to znamenat v krajním případě i vlnu migrace radikálních islamistů do Evropy, uvádí ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí. Věnuje se i rozruchu kolem incidentu v německé Saské Kamenici (Chemnitz) nebo situaci v Turecku či v Jemenu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Miloslav Samek: Sváteční koncert v kostele
Ještě, že našinec sleduje vývěsní tabule s kulturními pořady ve městě a okolí!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Beitl (ODS): V Jablonci jsme si připomněli srpen 68 Modlitbou pro Martu
U památníku Bojovníků za svobodu a obětem bezpráví v parku v ulici Generála Mrázka proběhlo slavnostní vzpomínkové setkání u příležitosti 50. výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy v srpnu 1968.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
DPP opravil tramvajové tratě v Zenklově a Vinohradské ulici
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) stihl před zahájením školního roku zrekonstruovat tramvajové tratě v Zenklově a Vinohradské ulici. Tramvajový provoz zde bude plně obnoven od soboty 1. září 2018. Do Zenklovy ulice se tramvaje vrátí o měsíc dřív oproti předpokladům po osmi měsících prací, do Vinohradské po dvou měsících.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Práce načerno přibývá, stát chystá mimořádné celostátní kontroly
Případů práce načerno přibývá, takže stát chystá od září mimořádné celostátní kontroly. Zaměří se třeba na stavby, továrny i skladové areály. Dohodli se na tom zástupci Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV), Státního úřadu inspekce práce (SÚIP) a policie, oznámilo dnes v tiskové zprávě MPSV. Loni bylo za celý rok uloženo zaměstnavatelům za nelegální zaměstnávání 440 pokut za zhruba 85,7 milionu korun. Letos už je pokut jen za dobu do konce července přes 270 za celkem 76,6 milionu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Jiří Zimola v ČT pronesl slova, která šéfa ČSSD nepotěší. Jde o Pocheho
V pátek se sociální demokracie bude rozhodovat, jak se postaví k postu ministra zahraničí. Konečné rozhodování se možná přesune na období po volbách. Sociální demokracie není v tomto ohledu názorově jednotná. Jedna část strany se přiklání na stranu Pocheho, další část zase apeluje pro hledání nového kandidáta. Postoj sociální demokracie v Interview ČT24 komentoval místopředseda ČSSD Jiří Zimola.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
ODA: Zlevníme bydlení
Růst cen nemovitostí v Praze lze ovšem vysvětlit základním ekonomickým pravidlem, tedy nenasycenou poptávkou. Malá nabídka na trhu s nemovitostmi poté umožňuje investorům stanovit ceny neodpovídající realitě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministerstvo obrany uzavřelo smlouvu na osmdesát aut pro chemiky za pět miliard
Státní podnik Vojenský výzkumný ústav dodá armádě 80 speciálních chemických obrněných vozů na podvozku Iveco za více než pět miliard korun. Zástupci ministerstva a firmy dnes podepsali smlouvu. ČTK o tom informovala Jana Zechmeisterová z tiskového oddělení Ministerstva obrany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Trestní oznámení na primátora Plzně Zrzaveckého podal jeho stranický kolega, zastupitel Hess
Trestní oznámení na primátora Plzně Martina Zrzaveckého (ČSSD) podal těsně před komunálními volbami jeho stranický kolega a zastupitel třetího plzeňského obvodu Aleš Hess. Důvodem je, že Zrzavecký nařkl Hesse v interní facebookové skupině, v níž ČSSD řeší volební kampaň i další záležitosti, z několika trestných činů, uvedla plzeňská regionální televize TV ZAK. Hess dnes odpoledne ČTK podání trestního oznámení potvrdil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
NCOZ: Návrh na obžalobu za padělání peněz
Vyšetřovatel odboru padělání Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) v minulých dnech navrhl státnímu zástupci Vrchního státního zastupitelství v Olomouci obžalovat skupinu 6 osob z trestného činu padělání a pozměnění peněz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje: První pomoc nanečisto – buďte připraveni zachránit život
Oblastní nemocnice Jičín a.s. se tak jako každý rok připojuje ke Světovému dni první pomoci. V rámci něj připravila pro veřejnost ukázkové dopoledne, kde se může kdokoliv seznámit s postupy, jak člověku s náhlými komplikacemi se zdravím včasným zásahem pomoci a zachránit mu život. Letos se akce koná v sobotu 8. 9. 2018 od 8-12 hod. na Žižkově náměstí v Jičíně. K vidění budou opět i ukázky práce a techniky dalších složek integrovaného záchranného systému.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Petrík (Svobodní): Máme teď a tady svobodu?
Svoboda není jenom prázdným pojmem! Toto slovo má konkrétní náplň. Takovou náplní jsou například výše daní, svoboda projevu, svoboda cestování nebo počet zákonů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Miroslav Poche se vyjádřil ke sporu o ministerstvo zahraničí. Má přání
Kandidát ČSSD na šéfa diplomacie Miroslav Poche si přeje, aby předsednictvo strany v pátek situaci kolem obsazení Ministerstva zahraničí definitivně vyřešilo. Poche to dnes řekl ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Mosty ve správě SŽDC jsou bezpečné
Bezpečnost drážní dopravy v České republice není ohrožena stavem železničních mostů. Většinu mostních objektů má na starosti Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), která je pravidelně kontroluje, zajišťuje jejich diagnostiku, údržbu, opravy a v řadě případů také modernizaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Markéta Šichtařová znovu udeřila: Hermiona z Harryho Pottera má být černoška. A James Bond černoch? Zase nám něco vnucují!
Ekonomku Markétu Šichtařovou zaujala zpráva o tom, že by autorce knih o Harrym Potterovi nevadilo, kdyby v divadelním představení hrála slavnou Hermionu černoška. Sám o sobě by to prý podle Šichtařové nebyl problém, jenže diváci už si Hermionu pamatují jinak. Pamatují si herečku Emmu Watson a tato představa jim má být rozbita ve jménu politické hyperkorektnosti. Tak to alespoň vidí ekonomka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Po stopách Bohuslava Sobotky. Byl vyjednávat v Číně
Někdejší předseda vlády za sociální demokracii Bohuslav Sobotka prakticky zmizel z veřejného života. Ve Sněmovně vypovídal před komisí k OKD, ale jinak jako by se po něm země slehla. Až teď se objevil. V Číně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Redaktor ČRo Zlatkovský útočil na šéfa Rozhlasu. Získali jsme, co dotyčný napsal
Když ParlamentníListy.cz v srpnu loňského roku informovaly o takzvaném odborníkovi na média a rovněž prý na dezinformační weby, Michalu Zlatkovském z ČRo, netušili jsme, jakou dohru tento příběh bude mít. Tehdy se naší redakci podařilo prokazatelně ukázat, že Zlatkovský lhal a manipuloval na svém webu. Tentokrát se mladý redaktor ČRo opřel do ředitele rozhlasu Reného Zavorala. Svůj příspěvek na Facebooku sice smazal, ale my ho i přesto zachytili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Ministryně Nováková: Jde o historicky první souběžné a vzájemně se doplňující výzvy dvou resortů
Podnikatelé, samospráva i občané budou moci čerpat dotace na energeticky úsporné projekty. MPO vyhlašuje nové výzvy z programu EFEKT.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
dTest: Pasterované mléko je lepší než podomácku převařené
Čerstvé mléko, které neprošlo tepelnou úpravou, může obsahovat patogenní bakterie a jeho konzumace může způsobit vážné problémy zejména dětem, těhotným ženám a starším osobám. Převaření v domácích podmínkách snižuje nutriční vlastnosti více než pasterizace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Asociace krajů ČR: Přikročíme k mimořádné kontrole mostů
Vyjádření předsedkyně Rady Asociace krajů ČR Mgr. Jany Mračkové Vildumetzové k výzvě ministra dopravy ohledně kontroly mostů na silnicích II. a III. tříd v regionech:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Vláda se shodla na růstu platů, porostou opět rychleji než v soukromé sféře
Vláda se shodla na tom, že platy zaměstnanců ve veřejné sféře porostou příští rok o osm procent. Všechny profese sice nedostanou stejně, půjde však o další rok v řadě, kdy státní zaměstnanci v průměru dostanou přidáno pravděpodobně více než soukromý sektor.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Park Miloše Formana: Předseda ODA Sehnal představil, co zamýšlí s pražským Výstavištěm
Předseda znovuzrozené ODA, úspěšný finančník a majitel aquaparku v Čestlicích u Prahy Pavel Sehnal má velké plány s pražským Výstavistěm. Areál by rád přejmenoval po letos zesnulém režisérovi českého původu Miloši Formanovi. Rovněž by do areálu, kde se v současnosti konají vesměs různé výstavy, rád vrátil jeho dřívější kulturně-relaxační funkci. Sehnalova vize počítá i s výstavbou nových pavilonů. Tím centrálním, kolem kterého by se mělo veškeré kulturní dění v areálu točit, by měl být objekt zasvěcený Miloši Formanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Radim Valenčík: Ostravský experiment - Paroubek a ČSSD
Jiří Paroubek kandiduje do Senátu v Ostravě proti vůli současného vedení ČSSD, ale s podporou ostravské ČSSD. A kandiduje jako oponent současného vedení této strany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Štěpán Křeček: Česká republika dosáhla stavu plné zaměstnanosti
„Česká republika si udržuje extrémně nízkou nezaměstnanost. I přes rostoucí počet volných pracovních míst již nedochází k výraznému poklesu míry nezaměstnanosti. Česká ekonomika se tak nachází ve stavu plné zaměstnanosti, kdy pracovat může každý, kdo o to projeví zájem,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Poprvé v Česku. ODS v Praze 6 bude oslovovat voliče zcela novou metodou
Občanští demokraté v Praze 6 hodlají v předvolební kampani nasadit zcela nový způsob komunikace voliči. Letáků, novin a běžných videí podle nich mají občané plné zuby. Potenciální voliče hodlá ODS oslovit pomocí virtuální reality, kterou by po volbách ráda přetavila v realitu skutečnou. Záměr ve čtvrtek médiím představil kandidát na starostu “šestky” Jakub Stárek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Doubrava: Je rozdíl mezi smrtí vojáka, hasiče, či policisty?
Jaký je rozdíl mezi policistou a vojákem ve službě a hasičem ve službě? Žádný. Každý z nich musí splnit svůj úkol, ke kterému se odhodlal tím, že si oblékl uniformu a jedná podle zákona. Pomáhá, chrání, zachraňuje, každý podle své profese.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Projídání budoucnosti
Ani si nechci představovat, jaké rozpočty by navrhovala naše vláda, kdybychom čelili byť mírné ekonomické krizi či stagnaci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
ODA: Prahu mají řídit rodilí Pražané
Praha potřebuje řídit lidmi, kteří zde mají takříkajíc odžito, kteří se chtějí svým po generace známým sousedům podívat s klidem či dokonce hrdostí do očí a říci, naše Praha je krásným místem pro život a hrdým centrem naší vlasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ministerstvo dopravy: Skoro čtyřkilometrový úsek na D7 u Postoloprt je otevřen
Ve čtvrtek 30. srpna 2018 se otevřel řidičům nově postavený 3,77 kilometrů dlouhý úsek dálnice D7 Postoloprty – mimoúrovňové křížení Bítozeves. Nový téměř čtyřkilometrový úsek zvýší bezpečnost na této dopravně vytížené komunikaci a zároveň umožní zrychlení dopravy. Zároveň uleví obyvatelům přilehlých obcí, protože oddělí místní a dálkovou dopravu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Co udělal po Zemanově projevu Jindřich Šídlo, je nutné vidět
Komentátor Jindřich Šídlo napsal v době, kdy skončil projev prezidenta Miloše Zemana před českými vyslanci, jedno jediné slovo - troska. Následně se pak dostal do sporu s blogerem Petrem Paulczyňskim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Petrus (ČSSD): Hlaste veškerou trestnou činnost
Na sociálních sítích se již několik týdnů objevují stížnosti na zhoršenou bezpečnost v lokalitě Ládví. Proto si vedení MČ Praha 8 vyžádalo zpracování zprávy Police ČR a Městské police stran kriminality v oblasti. Skutečnost je dle zprávy zcela odlišná od situace popisované v různých facebookových skupinách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: V červenci kleska míra nezaměstnanosti na 2,3 procenta
Míra zaměstnanosti 15–64letých (podíl zaměstnaných k populaci v této věkové skupině) očištěná od sezónních vlivů dosáhla v červenci 74,7 % a oproti červenci 2017 se zvýšila o 0,9 procentního bodu. Míra zaměstnanosti mužů po sezónním očištění činila 81,6 %, míra zaměstnanosti žen 67,4 %. Míra zaměstnanosti osob ve věku 15–29 let očištěná od sezónních vlivů činila 48,8 %, ve věku 30–49 let 87,9 % a ve skupině osob 50–64letých 74,8 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Fiala (ODS): Pokud se nebudeme o demokracii starat, nemůže přežít
Komentář na facebookovém profilu ke komunálním volbám
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Doplatíte na to. Jako všichni! vyjel na občana naštvaný Miroslav Kalousek
Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se za posledních 24 hodin rozjel na svém twitterovém účtu. A do diskuzí se pustil i s občany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Fiala (SPD): Pokud nechceme imigraci, musíme dokázat říct ne diktátu EU
Komentář na facebookovém profilu k incidentu v Sasku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Bělobrádek: Do konce roku řeknu, zda v čele KDU-ČSL skončím. Rozhodnu se po volbách
Musím si promyslet, jestli má trenér zůstat u mužstva další sezonu, říká v nadsázce "trenér" Bělobrádek, který vede KDU-ČSL už osmým rokem.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 30.8.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Nemocnice Písek: S novým školním rokem přibývají v logopedické ambulanci prvňáčci
S počátkem školního roku se každoročně plní Ambulance klinické logopedie Nemocnice Písek, a. s., prvňáčky i dětmi s odkladem povinné školní docházky. Rodiče dětí se také pravidelně v tomto období více zajímají o klinickou logopedii i o nadstandardy pro předškolní děti, které trpí nejčastěji tzv. patlavostí, vývojovou vadou řeči nebo koktáním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
I kvůli globálnímu oteplování přicházejí velké počty migrantů do Evropy. Je třeba to řešit, varuje Matěj Stropnická
Hostem čtvrtečních Dvaceti minut Radiožurnálu byl někdejší předseda Zelených a dnes zámecký pán Matěj Stropnický. Na rozhlasových vlnách mimo jiné vysvětloval, proč před komunálními volbami v Mohelnici podpořil i dva politiky hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury. Zelení počínání Stropnického odsoudili. Stropnický své počínání vysvětlil. A rýpl si do Okamurova hnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
V Saské Kamenici se znovu demonstrovalo. V ulicích bylo tisíc lidí. Dorazil také premiér
Tisíce lidí se ve čtvrtek večer v Saské Kamenici (Chemnitz) účastnily demonstrace pravicového hnutí Pro Chemnitz. Tentokrát se protesty obešly bez násilí. Debatovat s lidmi přijel i premiér Michael Kretschmer (CDU), který vyjádřil pochopení pro demonstrace a odsoudil chování extremistů a hajlování, informoval server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Kraj otevřel 5 kilometrů opravené silnice mezi Tučapy a Vyškovem
Silnice II/430 mezi Tučapy a Vyškovem vede podél dálnice D1. Řidiči ji proto v minulosti často používali jako objízdnou trasu a trpěla i silnou zátěží z nákladní dopravy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Rudolf Mládek: Proč se domnívám, že tvrzení z Reflexu je zavádějící
Článek s internetového Reflexu „Staň se hrdinou: Žaluj na Facebook“ od autora Kryštova Pavelky ze dne 30.srpna 2018 obsahuje toto tvrzení, citujme:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Kolínská (Zelení): Na Letné přibude 200 stromů. Radní schválili studii na „Letenský kříž“
Rada hl. m. Prahy dnes schválila koncepční studii rekonstrukce ulic Veletržní, Dukelských hrdinů, části ulice Strojnická a U Výstaviště, kterou předkládala náměstkyně primátorky Petra Kolínská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Vražda proudem je nesmysl. Případ Kramný se musí znovu otevřít!
Je jen málo kauz, které vyvolávají tak silné emoce, jako kauza Petra Kramného. Nikdo ale zatím neshrnul veškerá fakta, která svědčí o tom, že Kramný sedí ve vězení za něco, co prokazatelně nespáchal. A to je vražda proudem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Je to venku. Už se ví, kdo vypustil na veřejnost totožnost cizinců podezřelých z vraždy v Saské Kamenici
Němci už znají osobu, která pravicovým uskupením poslala zatykač na jednoho z mužů podezřelých z vraždy pětatřicetiletého Němce v Saské Kamenici (Chemnitz). Je jím zaměstnanec drážďanské justice, který se k tomu doznal deníku Bild. Muže saské ministerstvo spravedlnosti postavilo mimo službu, možná bude muset z justice zcela odejít, uvedl server Novinky.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Stropnickému hrozí přerušení členství. Zelení budou řešit jeho podporu členů SPD
Strana zelených kvůli tomu na sobotu svolala mimořádné jednání předsednictva.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 30.8.2018 v 20:36, zobrazit podobné
Skupina agresorů napadla v Písku cizince. Policie už je obvinila
Trojici mužů z extremistické skupiny, která 28. července napadla v Písku skupinu Indů, policie stíhá kvůli trestným činům výtržnictví, násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ublížení na zdraví. Obviněným hrozí trest odnětí svobody do výše pěti let, informoval server iDNES.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
SMS ČR vyzývá ministra životního prostředí, aby vláda přešla v boji se suchem od slov k činům
Sdružení místních samospráv ČR na dnešní schůzce s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem ocenila včerejší schůzku tří ministrů, jejímž výstupem byla deklarovaná snaha systematicky bojovat se suchem. SMS ČR však R. Brabce vyzvala k tomu, aby vláda s konkrétními kroky neotálela. Jako příklad opatření, které může v boji se suchem pomoci, uvedli zástupci SMS ČR dlouho odkládanou protierozní vyhlášku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Čeští vojáci se v září účastní vojenských manévrů pořádaných Gruzií
Vojenské manévry s názvem Agile Spirit 2018 se budou konat od 1. do 11. září na západě Gruzie. Zúčastnit se jich mají vojáci z deseti států včetně České republiky. Oznámila to podle gruzínských médií armáda. Účast českých vojáků na cvičení ČTK potvrdila mluvčí českého generálního štábu Vlastimila Cyprisová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Petr Lukeš: Hmotný svět není věčný. Je konečný. A konec se blíží!
Každý, kdo žije ve hmotném světě je postaven před realitu zániku všeho, co je hmotné. Neboť základní zákonitostí hmoty je vznik a následný zánik. A této nekompromisní zákonitosti je podrobeno naše tělo i tělo každého zvířete. Podléhá tomu i naše planeta i celá naše sluneční soustava. Nic hmotné prostě nemůže uniknout osudu svého nezbytného rozkladu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 18:35, zobrazit podobné
EU už nemůže v oblasti bezpečnosti spolupracovat jen s USA, ale i s Ruskem, prohlásil francouzský prezident
Francouzský prezident Emmanuel Macron má za to, že pokud jde o bezpečnost, tak Evropa už se nemůže spoléhat jen na Spojené státy. S bezpečností Evropy by podle francouzského prezidenta mohlo pomoct Rusko. Jeho slova přinesla agentura Reuters.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Okamura (SPD): Kriminalizace Mattea Salviniho je v podstatě pokusem o zvrácení výsledku voleb
Komentář na facebookovém profilu k pokusu o kriminalizaci italského ministra vnitra
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Liberecký kraj: Nejlepším výrobkem roku se stal Med s bílým pepřem
Med s bílým pepřem se stal Nejlepším výrobkem roku Libereckého kraje. Na Krajských dožínkách, které se uskuteční v sobotu 1. září v Bílém Kostele nad Nisou, předá ocenění vítězům v jednotlivých kategoriích i hejtman Martin Půta a radní Jiří Löffelmann. Pořadatelé akce připravují i bohatý program pro celou rodinu, v rámci kterého nebude chybět dožínkový průvod, vystoupení místního folklórního souboru či hvězdy hudebního šoubyznysu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Autodrom Most: Tomáš Pekař obhajuje titul, v Mostě navíc neprohrává
Domácí jezdec Tomáš Pekař z týmu Carpek Service jde zatím úspěšně za obhajobou titulu v seriálu Renault Clio Cup Central Europe. Po osmi závodech letošní sezony vévodí startovnímu poli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Facebook vyvolal nenávist blokováním kvůli nenávisti
Je to problém dnešní doby. Všude zakázaná cenzura a všude podporovaná svoboda slova je nyní díky jakési privátní internetové společnosti, tématem číslo jedna, protože stoupá počet udaných lidí, kterým Facebook zablokoval možnost přidávat příspěvky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Mosty z 60. až 80. let projdou mimořádnými kontrolami
Stovky dálničních a železničních mostů z šedesátých až osmdesátých let projdou v následujících měsících mimořádnými kontrolami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
dTest: Jak je to s cenou plynu?
Elektřina a plyn bývají vzhledem k podobnému způsobu využití často označovány za sesterské komodity. Znamenají pro domácnosti především zdroj tepla. Čím se však od sebe zásadně odlišují, je jejich původ – zatímco elektřina se vyrábí, zemní plyn se těží. Projevuje se to na výši ceny pro konečné spotřebitele?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Kosovu se nějaký ten džihádista vždycky hodí
A je možno bez uzardění dodat - Albánie ráda dodá. Chvíli to vypadalo, že loď Diciotti plná nájezdníků bude mít se svým muslimským nákladem problémy a dokonce prý hrozilo vyexpedování loupežníků zpět do libyjských pašeráckých základen. Ale „dobře“ to dopadlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Babiš živí migranty, nevěřte mu. Tomáš Zdechovský tahá informace o premiérovi
ROZHOVOR „Andrej Babiš hraje dvojakou hru. Jeho pekárny v Německu zásobují uprchlické tábory a jeho firmy jsou hlavní dodavatel potravin pro uprchlické tábory. V České republice u něj pracují jen migranti, nikdo jiný nechce,“ říká europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zdůraznil, že současný radikálnější přístup Itálie proti migrantům měl přijít už dávno. Ukazuje se, že devadesát procent příchozích není ohroženo na životě, ale někteří šílenci to podle Zdechovského nechtějí slyšet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Odhady příjmů z daní a pojistného poprvé odborně zhodnoceny
Stanovisko Ministerstva financí k vyjádření Výboru pro rozpočtové prognózy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Paroubek: Mzdy ve státním sektoru podstatně vzrostou
České pravicové vlády zejména v letech 2008-2013 dělaly vše pro to, aby nominální a hlavně reálné mzdy ve veřejném sektoru stagnovaly. Samozřejmě, že tím omezovaly růst spotřeby obyvatelstva a tedy omezovaly i hospodářský růst.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
DPP uspěl ve sporu s RENCARem. Soud připustil nevýhodnost smlouvy
Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) uspěl v dalším sporu se společností RENCAR PRAHA a. s. (RENCAR). Městský soud v Praze v srpnu zamítl žalobu RENCARu ze dne 3. března 2017, kterou se RENCAR domáhal ochrany před neoprávněným zásahem do pověsti společnosti a před nekalosoutěžním jednáním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Český rozhlas: Regionální ředitelé obhájili mandát
Rada Českého rozhlasu na svém veřejném zasedání na základě návrhu generálního ředitele ČRo Reného Zavorala jmenovala s účinností od 1. října 2018 do funkcí ředitelů regionálních studií Českého rozhlasu Zdeňka Duspivu, Zdeňka Levého, Milana Knotka a Josefa Podstatu. K tomuto datu také generální ředitel ČRo jmenoval Tomáše Vacka šéfredaktorem Rádia Junior.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Těch uprchlíků je tak málo, že to zvládneme, řekl Libor Rouček. A Alexandr Vondra šťouchl do Merkelové
Nad tématem migrační krize se v pořadu Události, komentáře České televize sešli bývalý ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) a bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Fleischer (SPR-RSČ): Facebook vyvolal nenávist vůči sobě blokováním lidí pro nenávist
Je to problém dnešní doby. Všude zakázaná cenzura a všude podporovaná svoboda slova je nyní díky jakési privátní internetové společnosti, tématem číslo jedna, protože stoupá počet udaných lidí, kterým Facebook zablokoval možnost přidávat příspěvky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Soud zamítl žalobu lidí z ubytovny na Ústí kvůli náhradě bydlení
Město Ústí nad Labem nepochybilo, když nezajistilo náhradní bydlení pro skupinu sedmi lidí z ubytovny Klíšská. Zároveň ve městě nadále platí opatření, které omezuje výplatu doplatků na bydlení ve vybraných lokalitách. Rozhodl o tom ústecký krajský soud, který žaloby zamítl. ČTK o tom dnes informovala mluvčí magistrátu Romana Macová. Proti rozhodnutí lze podat kasační stížnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Syřan napadený řetězem, bitka s Eritrejcem... V Německu přibývá útoků na „neněmecky vypadající“
Německo se potýká s dalšími problémy. Po napadení německého občana v Saské Kamenici (Chemnitzu), za kterým mohli stát přistěhovalci, se karta obrací. Němci začali napadat přistěhovalce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 16:35, zobrazit podobné
České dráhy: Parní vlak vyrazí v sobotu z Prahy-Braníka do Vlašimi
V sobotu 1. září vypraví České dráhy poslední prázdninový historický vlak do Posázaví. Začínat bude v Praze-Braníku a jeho cílovou stanicí bude tentokrát Vlašim.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2018 v 12:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist